Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 5678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 161 έως 180 από 191

Θέμα: Daniel Hackett

  1. #161
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett



    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  2. #162
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.971
    Thanks
    3.928
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.013 φορές σε 2.524 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Κρίμα είχε όλα τα χαρακτηριστικά αλλά ποτέ δεν έπαιξε όπως περιμέναμε. Πέρυσι αδύναμος φέτος τραυματίας.
    Η Ευρωλίγκα είναι guard driven league και δεν ξέρω τι δοκιμασμενες εναλλακτικές επιλογές μπορεί να έχουμε στην πιο σημαντική θεση
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (12-06-17)

  4. #163

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.358
    Thanks
    27.908
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Με αυτα και αυτα, θα αλλαξει η μιση ομαδα φετος. Απο ο,τι ακουγεται θα μεινουν μονο οι ελληνες, ο μιλουτινοφ και ο μπιρτς. Μονο του γκριν παιζεται.

  5. #164
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.498
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    O Mιλου αν δεν τον θελουν απο τωρα οι Σπερς.

    Ο Μπιρτς λενε περιμενει προταση απο Μπρουκλιν Νετς.

    Ο Γκριν ειναι να παιρνει πολλα για του χρονου.

    Κοινως, δε θα ειναι απιθανο να φυγουν ολοι οι ξενοι.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (12-06-17)

  7. #165
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Πάμε σε total makeover δηλαδής... χμμμ
    Γιατί το φοβάμαι,κάπως..;

  8. #166

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.358
    Thanks
    27.908
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red&White-Nick-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε σε total makeover δηλαδής... χμμμ
    Γιατί το φοβάμαι,κάπως..;
    Δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο. Υπαρχει μεγαλυτερη ευελιξια, ωστε να διορθωθουν λαθη και να εκπονηθει ενα πλανο σχεδον απο την αρχη. Με Σφαιροπουλο ομως φοβαμαι και εγω.

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (14-06-17)

  10. #167
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Θα μείνουν οι Έλληνες; γιατί αν φύγουν όλοι αυτοί που λέτε, τότε είτε μαντζαρης είτε Πρίντεζης θα είναι τεράστια ζημιά αν φύγουν

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #168
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.498
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Το Eurohoops πήρε τηλέφωνο τον Ντάνιελ Χάκετ μετά το “διαζύγιο” με τον Ολυμπιακό κι έγινε μια πολύ φορτισμένη συζήτηση. Κανείς δεν είναι τέλειος, αλλά νομίζουμε ότι οι άνθρωποι εφόσον είναι ειλικρινείς και αυθόρμητοι, πρέπει να τους εκτιμούμε, ακόμα και με τα λάθη τους!

    Του Νίκου Βαρλά/ [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Ενας εξ αυτών είναι ο Ντάνιελ Χάκετ, ο οποίος μετά από δύο χρόνια στο λιμάνι, αποτελεί παρελθόν από τον Ολυμπιακό, με το “αντίο” να είναι σκληρό, πολύ σκληρό για τον ίδιο.

    Ωστόσο, όπως τόνισε στη συνομιλία που είχε με το Eurohoops, οι λόγοι που οι Πειραιώτες αποφάσισαν να μην ανανεώσουν τη συνεργασία μαζί του, είναι κατανοητοί…

    “Μίλησα με τον κόουτς Σφαιρόπουλο και μου ανακοίνωσε την απόφαση του Ολυμπιακού. Ηταν μία από τις πιο δύσκολες στιγμές για μένα, αλλά τον καταλαβαίνω απόλυτα. Το κλαμπ πήρε μια απόφαση και το γεγονός ότι δεν θέλουν να ρισκάρουν επειδή δεν έχω παίξει μπάσκετ για έξι μήνες, είναι κάτι που όλοι και εγώ μαζί πρέπει να το σεβαστούμε, γιατί το μπάσκετ είναι μπίζνες” είπε για την απόφαση του Ολυμπιακού και εξήγησε: “Φανταζόμουν αλλιώς την έκβαση της καριέρας μου στον Ολυμπιακό, αλλά έτσι είναι η ζωή και ο αθλητισμός. Δεν έρχονται όλα έτσι όπως τα θέλεις”.

    Οσο για την… καρδιά του “μετά από αυτά τα δύο χρόνια που έζησα εδώ θα είμαι για πάντα κόκκινος” και τους ευχαρίστησε όλους: “Θέλω να ευχαριστήσω τον σπουδαίο προπονητή μου για όλα όσα έκανε για μένα αυτό το διάστημα και γιΆ αυτό που συνέβη σήμερα, για την κουβέντα που είχαμε σήμερα μεταξύ μας.

    Θέλω να ευχαριστήσω τους προέδρους του Ολυμπιακού, αλλά και όλο τον οργανισμό της ομάδας. Ολους τους ανθρώπους που περάσαμε μαζί δύο χρόνια. Θέλω να ευχαριστήσω πάνω απ όλα τον κόσμο για την απίστευτη αγάπη που μου έχει δώσει αυτά τα δύο χρόνια και γιΆ αυτό που έκανε με το hashtag (σ.σ. #renewhackett) τις τελευταίες μέρες”.

    Σε εκεί το σημείο της συνομιλίας μας ο Ντάνιελ “έσπασε”… Για τα επόμενα δέκα λεπτά ο πρώην πλέον παίκτης των “ερυθρόλευκων” έκλαιγε με λυγμούς και αναφιλητά! Ειλικρινά κάνουμε πάρα πολλά χρόνια ρεπορτάζ, έχουμε μιλήσει με πάρα πολλούς παίκτες, αλλά κάτι τέτοιο δεν έχουμε ζήσει ξανά… Ενας άνθρωπος επαγγελματίας να κλαίει σαν παιδάκι είναι κάτι που μας συγκλόνισε και σπάνιο, που δείχνει και την αξία που έχει ο αθλητισμός.

    Διαβάστε λοιπόν το μήνυμα του Χάκετ στον κόσμο: “Θέλω να πω κάτι το οποίο θεωρώ ότι είναι το πιο σημαντικό και το ζητάω μέσα από την καρδιά μου από τον κόσμο γιατί είναι το δίκαιο και το σωστό: Δεν θέλω και δεν πρέπει κανένας οπαδός του Ολυμπιακού να στενοχωρηθεί ή να θυμώσει με την απόφαση της ομάδας να μη με κρατήσει. Είναι μπίζνες, το καταλαβαίνω απόλυτα, το σέβομαι απόλυτα και ζητάω από τον κόσμο να νιώσει καλά και απλά να κρατήσει τις καλύτερες αναμνήσεις από όσα ζήσαμε μαζί”.

    Βέβαια, ο Ιταλοαμερικανός δεν παραλείπει να αναφερθεί και στους φίλους του Παναθηναϊκού, ζητώντας συγγνώμη για το συμβάν με το βίντεο με το υβριστικό σύνθημα που είχε δημοσιευθεί στο διαδίκτυο: “Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού που προσβλήθηκαν με όσα κυκλοφόρησαν στο διαδίκτυο. Είμαι πολύ συναισθηματικός και πολύ ανοικτός άνθρωπος. Ανοίγομαι σε οποιονδήποτε μιλήσω και στενοχωριέμαι που μία πού χαλαρή στιγμή χωρίς ουσία, μπορεί να δημιουργήσει άσχημες εντυπώσεις για μένα. Δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος και σέβομαι απόλυτα τους πάντες”.

  12. #169

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.358
    Thanks
    27.908
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Κριμα ρε γαμωτο. Μπορουσε να κανει καλη καριερα στον Ολυμπιακο.Εγω πιστευω οτι εκανε λαθος η διοικηση. Παικτης με μυαλο,κινητρο και διαθεση επιστρεφει απο τραυματισμο ακομα καλυτερος. Π.χ ο μαντζαρης που το 13' ειχε παθει επισης ρηξη χιαστων.

    Υ.Γ Πολυ σημαντικο επισης οτι επαιζε παντα καλα κοντρα στο βαζλεο.

  13. #170
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Α ρε ντανι

    Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  14. #171
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.498
    Thanks
    10.320
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.964 φορές σε 5.309 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Δηλαδη αν παιρναμε τον Σλουκα (λεμε τωρα) και υπηρχε κενη θεση, δε θα βολευε να κρατουσαμε τον Χακετ; Ισα-ισα θα ειχε και χρονο να επανελθει. Πιθανως να επρεπε να του προτεινουν ενα πολυ χαμηλοτερο συμβολαιο για εναν ακομα χρονο.

    Τελος παντων. Οπως λεει κι η Μαργαριτα:

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ρε ντανι

  15. #172
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    τοσο κριμα οσο και οταν εφυγε ο λο. δωσαμε ευκαιρια στο παρταλι τον γιανγκ περσι και την πληρωσε ο χακετ φετος.

  16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (21-06-17), Red&White-Nick-7 (20-06-17)

  17. #173
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Το χαμηλότερο συμβόλαιο θα ηταν μια λύση, αλλα μονο αν παίρναμε Σλούκα. Γιατι αλλιώς ρισκάρουμε να μείνουμε με μείον 1 παίκτη. Και τοτε θα λεμε οτι φταίει η διοίκηση και οτι αυτή επρεπε να το εχει προβλέψει.
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  18. #174
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Του έδινες χαμηλότερο συμβόλαιο και τον κράταγες ως πέμπτο γκάρντ.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (21-06-17)

  20. #175
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.406
    Thanks
    17.284
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.421 φορές σε 10.291 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Έπρεπε να μείνει και να πάει δανεικός. Τόσο απλά.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  21. #176
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Μπα... Σαν τον Σαμψών. Όταν κουρευτηκε πάπαλα. :Ρ

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    Red Sting (21-06-17), SOAD37 (21-06-17)

  23. #177
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Θα ξανάρθει.

  24. #178
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα... Σαν τον Σαμψών. Όταν κουρευτηκε πάπαλα. :Ρ

    Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Χαχαχαχα. Πόσο ισχύει ρε φιλε!
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  25. #179
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    Μείνε...


    Δεν μου χει ξανατύχει αυτό που συμβαίνει με τον Ντάνιελ Χάκετ. Ο κόσμος, που καταλαβαίνει πως δεν γίνεται, μετά από αυτό που συνέβη πέρυσι με τον Γιανκ, ο Ολυμπιακός να βάλει ένα (ακόμα) στοίχημα και να τον κρατήσει, την ίδια στιγμή δυσφορεί στην ιδέα και μόνο ότι θα τον δει να παίζει σε κάποια άλλη ομάδα. Οι ίδιοι ακριβώς άνθρωποι, που λένε ότι μια ομάδα όπως ο μπασκετικός Ολυμπιακός δεν μπορεί να παίρνει αλόγιστα ρίσκα, στεναχωριούνται αφόρητα για τη φυγή του Χάκετ, μολονότι γνωρίζουν ότι η παραμονή του θα ήταν ρίσκο και μάλιστα μεγάλο. Οι ίδιοι που λένε πρέπει να φύγει, αν τον είχαν μπροστά τους θα του φώναζαν «μείνε». Δεν μιλάμε για σχέση οπαδών με αθλητή, αλλά για μια ερωτική ιστορία. Από αυτές που δυστυχώς δεν έχουν πάντα καλό τέλος.

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Δεν ήταν ο καλύτερος. Ε και;
    Είναι ο καλύτερος ξένος που έχει παίξει στον Ολυμπιακό τα τελευταία χρόνια ο Χάκετ; Αναμφίβολα όχι: παίκτες όπως ο Εϊ Σι Λο, ο Χάινς, ο Χάντερ, ίσως και ο Λοτζέσκι είχαν προσφορά μεγαλύτερη – άλλωστε έμειναν και έπαιξαν όλοι και πιο πολύ. Σύνδεσε το όνομά του με πολλές κατακτήσεις τίτλων; Όχι φυσικά: ένα πρωτάθλημα κέρδισε κι αυτό όχι ως πρωταγωνιστής απόλυτος. Εβαλε κρίσιμα καλάθια από αυτά που έχουν μείνει αξέχαστα; Ακόμα κι όποιος πολύ τον αγαπάει, λίγα μεγάλα σουτ θυμάται – πέρυσι σε μια καλή σεζόν είχε 8 πόντους μ.ο. Ηταν Ολυμπιακός από μικρός; Όχι και δεν ξέρει ούτε κατά που πέφτει το Παπαστράτειο. Τότε γιατί όλοι σχεδόν τον αγαπάνε; Γιατί ο έρωτας είναι μια κατάσταση στην οποία δεν χωράνε λογικές εξηγήσεις.

    Ειλικρινής και τίμιος
    Όταν είχε έρθει ο Χάκετ, είχα διαβάσει στην Gazzetta, μια συνέντευξη του Ανδρέα Τρινκέρι, που το επιθετικό μπάσκετ το αγαπάει. Χωρίς κανείς να τον ρωτήσει είχε πει πως για τον ίδιο ένα από τα πιο ενδιαφέροντα πράγματα της χρονιάς είναι αν ο Ντάνιελ θα μπορέσει να ταιριάξει με το Σπανούλη. «Είναι δυο ηγέτες και είναι πάντα δύσκολο για μια ομάδα να έχει δυο ηγέτες» είχε πει ο Ιταλός, «αλλά» πρόσθεσε «ποτέ κανείς δεν μπορεί να προεξοφλήσει τις δυνατότητες προσαρμογής του Χάκετ. Αν υπάρχει ένας που μπορεί να είναι ιδανικός συμπαίκτης για όλους, αυτός είναι ο Ντάνιελ». Με τον καιρό κατάλαβα τι ήθελε να πει ο Τρινκέρι: παίζοντας από την πρώτη μέρα σαν να έχει γεννηθεί στον Ολυμπιακό, ο Χάκετ ήρθε να προσθέσει ένα σωρό πράγματα που δεν κατάφερε ποτέ να μετρήσει καμία στατιστική. Πάθος, ενέργεια, δύναμη, βοήθεια στο συμπαίκτη, αυτοθυσία – αδύνατον να μην καταλάβεις ότι η προσαρμογή του στην ομάδα δεν ήταν ζήτημα ικανοτήτων, αλλά ένα είδος απόφασης ζωής. Και πάνω σε αυτή την απόφασή του ήρθε και γεννήθηκε μια σχέση με τον απλό κόσμο που πλημύριζε από αγάπη. Ο Χάκετ ήρθε για να μας ξαναθυμίσει ότι η αγάπη δεν είναι σχήμα λόγου, αλλά τρόπος για να προσεγγίζεις τους ανθρώπους: τους συμπαίκτες αρχικά και τους οπαδούς στη συνέχεια. Ισως ο μόνος ειλικρινής και τίμιος τρόπος.

    Κανείς δεν πίστεψε πως θα λείψει τόσο
    Όπως συμβαίνει πάντα με τους έρωτες, ο κώδικας επικοινωνίας του Χάκετ με την εξέδρα υπήρξε αμέσως ιδιαίτερος: κάθε ριμπάουντ, κάθε κλέψιμο, κάθε καλάθι, κάθε άμυνα στην αδύναμη πλευρά, κάθε νταϊλίδικη κίνηση με την πλάτη κόντρα σε αντιπάλους δεκαπέντε πόντους ψηλότερους, ήταν λόγος για να καμαρώνεις, γιατί η αγάπη σου δεν πάει στράφι. Ακόμα και οι μικροί θεατρινισμοί του Ντάνιελ, (το σπάσιμο του κεφαλιού στο πλάι, το χτύπημα του στήθους κάθε φορά που έβγαζε μια άμυνα, το υψωμένο χέρι όταν ευστοχούσε σε ένα τρίποντο εν στάση), έγιναν τα μικρά τελετουργικά που ο ερωτευμένος μαζί του κόσμος περίμενε, κάθε φορά ως απόδειξη του πόσο καλά τον ξέρει. Ο Χάκετ δεν έκανε ποτέ μεγάλες δηλώσεις: ό,τι είχε να πει το έλεγε μέσα στο γήπεδο – το φώναζε, δυνατά και επιβλητικά, σε όποιον το καταλάβαινε. Κυρίως ό,τι έκανε ήταν αυθεντικό: ένοιωθες ότι δεν τον ένοιαζε ποτέ ο χρόνος συμμετοχής, ότι ποτέ δεν ασχολήθηκε με τα στατιστικά του, ότι τίποτα στο παιγνίδι του δεν γινόταν με στόχο το χειροκρότημα – και ίσως γιατί αυτό, αυτό ειδικά το κέρδιζε αβίαστα. Μερικές φορές το παιγνίδι του ήταν μια σειρά από επαναλαμβανόμενες προβλέψιμες ενέργειες, αλλά δεν είναι και η ρουτίνα κάτι, που όταν ερωτευόμαστε, αγαπάμε; Κυρίως ο τύπος σε έκανε να πιστεύεις πως είναι από ατσάλι ολόκληρος κι όχι μόνο η καρδιά του: τη βραδιά που τραυματίστηκε, μολονότι όλοι κατάλαβαν πως το «λιοντάρι» πληγώθηκε, κανείς δεν πίστευε πως θα λείψει τόσο πολύ. Δεν υπάρχει χειρότερος παραμορφωτικός καθρέφτης της πραγματικότητας από τον έρωτα.


    Η λογική λέει
    Η λογική λέει πως ο Ολυμπιακός δεν μπορεί για δεύτερη χρονιά να ποντάρει σε κάποιον που θα χρειαστεί παιγνίδια και ίσως και μήνες για να βρει τη φόρμα του. Ο Χάκετ δεν είναι αρτίστας, είναι πολεμιστής και δύσκολα θα μπορούσε να καμουφλάρει την έλλειψη ρυθμού με τεχνικές ενέργειες: αυτό το έκανε σχεδόν πάντα ο Λοτζέσκι π.χ, που κάθε φορά που γυρνούσε από τραυματισμούς προσπαθούσε να προσφέρει παίζοντας λιγότερο. Ο Χάκετ μοιάζει πολύ δύσκολο να δώσει αυτό που μπορεί χωρίς να φτάσει στο 100%: το εγχειρισμένο πόδι του θα χρειαστεί για καιρό ακόμα φροντίδα. Επίσης το ίδιο το παιγνίδι του είναι αμφίβολο αν είναι αυτό που χρειάζεται ο Ολυμπιακός του μέλλοντος. Μετά τα όσα είδαμε φέτος είναι κατανοητό ότι η ομάδα χρειάζεται καλύτερα σουτ από την περιφέρεια, πιο πολύ δημιουργία, σίγουρα κάποιους ξένους που να μπορούν κατά περίσταση να γίνουν και πρωταγωνιστές: ακόμα και καλά να ήταν ο Χάκετ κάποιος προβληματισμός για τις δυνατότητες της επιθετικής του προσφοράς θα υπήρχε. Αλλά όλα αυτά τα λέει η λογική, την στιγμή που η καρδιά από το χωρισμό υποφέρει.

    Η καρδιά λέει άλλα
    Ο Σφαιρόπουλος έκλαψε όταν τον πήρε να του πει ότι δεν θα συνεχίσει. Εκλαψε κι ο Ντάνιελ. Θα έκλαιγε πιστεύω ο καθένας. Το μήνυμα του αντίο του («να αγαπάτε την ομάδα…») ήταν ό,τι πιο αληθινό έχει πει ξένος παίκτης: όσοι αγαπιούνται δύσκολα βρίσκουν τα σωστά λόγια όταν χωρίζουν – ο Ντάνιελ το κατάφερε κι αυτό. Ο Ολυμπιακός θα κάνει καλά να τον παρακολουθεί εκεί που θα πάει: ο κόσμος πάντα θα ελπίζει ότι μπορεί να τον ξαναδεί, ακόμα κι αν όλοι κατά βάθος γνωρίζουν πως αυτό είναι δύσκολο – ο χρόνος γλυκαίνει τον πόνο, κι όταν αυτός περάσει είσαι ήδη θύμα μιας αγάπης καινούργιας. Μένουν μόνο αναμνήσεις, εικόνες, όρκοι και υπερβολές με τις οποίες μετά από καιρό γελάς. Τα σκέφτεσαι όλα λογικά και τα βάζεις σε τάξη, αλλά είναι νωρίς ακόμα για τέτοια κόλπα. Τώρα απλά καταφεύγεις στη λογική για να παρηγορήσεις την καρδιά, αλλά δεν γίνεται. Λες αντίο στον Χάκετ γιατί «έτσι πρέπει». Αλλά κανένα «πρέπει» δεν κάνει μια καρδιά να πονάει λιγότερο. Και το «μείνε» το χεις κάτω από τη γλώσσα…


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  26. #180
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Daniel Hackett

    επρεπε να μεινει
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 5678910 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας