Σελίδα 15 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 511121314151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 281 έως 300 από 329

Θέμα: Eric Abidal

  1. #281

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Από το παιδικό έστω;
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  2. #282
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.467
    Thanks
    17.308
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.467 φορές σε 10.318 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Ναι παίξει ο Εντινγκά.

  3. #283
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που ν αβγει ο σκούρος τύπος στη συνέντευξη τύπου και να πει "Τα είπαμε με τον πρόεδρο κι επειδή ήταν πολύ ευχαριστημένοι με την πάρτη μου, μου έγινε μια επέκταση συμβολαίου για πέντε χρόνια και πλέον θα παίζω μόνος μου όλη την άμυνα."
    Γκαντεμόσκυλο!

  4. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red&White-Nick-7 για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (19-12-14), voskos_7 (19-12-14)

  5. #284
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.133
    Thanks
    24.322
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.691 φορές σε 17.741 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που ν αβγει ο σκούρος τύπος στη συνέντευξη τύπου και να πει "Τα είπαμε με τον πρόεδρο κι επειδή ήταν πολύ ευχαριστημένοι με την πάρτη μου, μου έγινε μια επέκταση συμβολαίου για πέντε χρόνια και πλέον θα παίζω μόνος μου όλη την άμυνα."
    Πλησιάζεις την τελειότητα...

    Μας γάμησες, σε τρεις σειρές...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  6. #285
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.421
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.715 φορές σε 18.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Μόνο χειροκρότημα για έναν σπουδαίο παίκτη, με τεράστια καριέρα. Όλα τα υπόλοιπα περνάνε σε 2η μοίρα και λίγο θα έπρεπε να μας απασχολούν. Είναι τιμή μας που ένας παίκτης παγκόσμιας εμβέλειας, ο οποίος αποθεώνεται από όλο τον ποδοσφαιρικό πλανήτη, κλείνει την καριέρα του (έστω και "ανορθόδοξα") στο Θρύλο. Υγεία πάνω απ' όλα στον άνθρωπο Έρικ Αμπιντάλ και καλή συνέχεια σ' ότι κι αν κάνει στη ζωή του...

  7. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    captain-cook (27-12-14), Du3lisT (21-12-14), iakov7 (21-12-14), nikos7 (20-12-14), polixenios (21-12-14), SIRSOULIS (21-12-14)

  8. #286
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    καλη συνεχεια να εχει
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  9. #287
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Καλή συνέχεια στη ζωή του!

  10. #288
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.133
    Thanks
    24.322
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.691 φορές σε 17.741 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Μακάρι να ξεπεράσει τον τραυματισμό του, γιατί έχουμε ξεμείνει από λύσεις στην άμυνα...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  11. #289
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.421
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.715 φορές σε 18.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να ξεπεράσει τον τραυματισμό του, γιατί έχουμε ξεμείνει από λύσεις στην άμυνα...

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (20-12-14)

  13. #290

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Υγεία, καλή τύχη στην ζωή του, μπράβο για τις επιδόσεις του στην προ-Ολυμπιακού εποχή.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  14. #291
    Ο-ΛΥ-ΜΠΙ-Α-ΚΟΣ Το avatar του χρήστη iakov7
    Εγγραφή
    27-02-2008

    Περιοχή
    Κόκκινη Κύπρος
    Μηνύματα
    6.153
    Thanks
    13.571
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.868 φορές σε 2.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Καλη συνεχεια
    ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ, ΣΠΟΥΔΑΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ, ΜΑ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΓΑΠΩ, ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

  15. #292
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Καλη ζωη να χει ο ανθρωπος.
    Ποδοσφαιρικη προσφορα ελαχιστη σε μας,αλλα πιστευω παντα θα τον θυμομαστε.
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  16. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sabar77 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (21-12-14), Du3lisT (21-12-14), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (22-12-14)

  17. #293
    Το avatar του χρήστη polixenios
    Εγγραφή
    28-09-2014

    Μηνύματα
    259
    Thanks
    182
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 247 φορές σε 113 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Δε πέρασε γεννιά Ολυμπιακών να μην έζησε απίστευτους ποδοσφαιριστές. Αυτος είναι και ο λόγος που αυξάνεται ο αριθμός μας διαρκώς.
    Ηταν τόσο μαγική η χθεσινή βραδια που το νοιώθεις ότι είναι ευλογία να ακολουθέις το Θρύλο.
    Σκηνές που έκαναν το γύρο του κόσμου, με ένα ακόμη ημίθεο να φοράει τη Τιμημένη Φανέλλα του Αιώνιου Έφηβου.
    Τα παιδάκια που υποδέχθηκαν τους παίχτες μας στο νησί, ξέρουν από αυτή τη τρυφερή ηλικία ότι αυτή τους η επιλογή θα τους χαρίσει ένα μεγάλο κομμάτι ευτυχίας στη ζωή τους.
    Στο καλό Ερίκ κάθε Ευτυχία, την Υγειά σου νάχεις, δε θα σε ξεχάσουμε δε θα μας ξεχάσεις...
    είναι πολύ λίγο να ελπίζεις και είναι τίποτα να ζείς χωρίς το Θρύλο

  18. #294
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.566
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να ξεπεράσει τον τραυματισμό του, γιατί έχουμε ξεμείνει από λύσεις στην άμυνα...


    Nομιζω οτι θα χασει τα επομενα ματς, Νικο. ΟΛΑ τα επομενα ματς. ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! Αλλα χαλαλι του


    Ηταν ο μονος τροπος να γνωρισει καθολικη αποθεωση ο Αμπινταλ στον Ολυμπιακο...

    Μικρη συνεισφορα, μεγαλος σεβασμος και στον ποδοσφαιριστη και κυριως στον ανθρωπο Ερικ. Ενα μεγαλο μπραβο. Καλη συνεχεια να εχει.

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (21-12-14)

  20. #295
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.133
    Thanks
    24.322
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.691 φορές σε 17.741 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal



    Μόνο αυτός παίζει να ευθύνεται για περισσότερα από τα μισά τέρματα, που δεχτήκαμε και να αποθεώθηκε...

    Και ο Τάσος Πάντος, όταν έχασε πέναλτι...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    giovanni#10 (22-12-14)

  22. #296
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.335
    Thanks
    13.153
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.054 φορές σε 7.870 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Το social αντίο των παικτών του Ολυμπιακού στον Αμπιντάλ
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Μίτσελ και παίκτες για Αμπιντάλ
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  


    Ο Ερίκ Αμπιντάλ το βράδυ του Σαββάτου στην Μυτιλήνη, έβαλε τους τίτλους τέλους σε μια σπουδαία ποδοσφαιρική καριέρα, γεμάτη τίτλους και διακρίσεις. Μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της, η ΠΑΕ Ολυμπιακός αποχαιρέτησε τον Γάλλο σταρ. Στο "www.olympiacos.org", ο Μίτσελ και οι παίκτες που βρέθηκαν στη 18άδα αποχαιρέτησαν τον Ερίκ Αμπιντάλ.

    Αναλυτικά το κείμενο στην επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ Ολυμπιακός αναφέρει τα εξής:

    "Για πάντα μέλος της οικογένειας του Ολυμπιακού!
    Ο Ερίκ Αμπιντάλ έκλεισε την καριέρα του στον Ολυμπιακό μέσα σε κλίμα αποθέωσης από τον κόσμο και τους συμπαίκτες του!
    Ο Γάλλος αμυντικός αποχώρησε από τον αγώνα της ομάδας μας στην Μυτιλήνη, κόντρα στην ΑΕΛ Καλλονής, στο 90΄ και γνώρισε την αποθέωση από όλο το γήπεδο, με τον κόσμο να σηκώνεται όρθιος και να τον χειροκροτεί. Όλοι οι παίκτες της ομάδας μας έσπευσαν να τον αγκαλιάσουν στην τελευταία του επαγγελματική συμμετοχή!
    Μετά το τέλος του αγώνα, ακολούθησε ένα αποχαιρετιστήριο ... πάρτι στα αποδυτήρια με πρωταγωνιστή τον Ερίκ Αμπιντάλ. Άπαντες φώναζαν ρυθμικά το όνομα του, όλοι τον αγκάλιαζαν θερμά ενώ δεν έλειψε και η αναμνηστική selfie της βραδιάς δια χειρός Κριστιάν Καρεμπέ!


    Ίδιο σκηνικό και κατά την πτήση από την Μυτιλήνη προς την Αθήνα. Όλη η ομάδα σαν μια οικογένεια στο "αντίο" του Γάλλου, ενώ δεν έλειψαν και τα πειράγματα προς το πρόσωπο του αμυντικού, που αποχαιρετάει το επαγγελματικό ποδόσφαιρο.


    Μετά το τέλος του αγώνα, οι παίκτες του Θρύλου μίλησαν στο olympiacos.org για τον δικό τους Ερίκ, τον «Άμπι» όπως τον φωνάζουν οι πάντες χαϊδευτικά, για τον καιρό που έπαιξαν μαζί στην Ελλάδα, ενώ έδωσαν τις δικές τους ευχές για το μέλλον του Γάλλου.
    Μίτσελ: «Καλώς ήρθες στον κόσμο που δεν απολαμβάνω τόσο πια (γέλια). Το ποδόσφαιρο ποτέ δεν θα είναι το ίδιο. Σε διαβεβαιώνω».
    Ντελβέν Εντινγκά: «Ερίκ σε ευχαριστώ, ήταν μεγάλη χαρά για μένα που έπαιξα δίπλα σου και στην Μονακό αλλά και στον Ολυμπιακό. Ό,τι έχεις κάνεις για μένα σε ευχαριστώ και σου εύχομαι καλή συνέχεια».
    Γιάννης Μανιάτης: «Ο Αμπιντάλ είναι ένας σπουδαίος ποδοσφαιριστής και ένας εξαιρετικός άνθρωπος. Ήταν πολύ όμορφο για εμένα προσωπικά αλλά και για όλη την ομάδα που παίξαμε μαζί του γι' αυτούς τους 6 μήνες. Νομίζω πως ό,τι και αν κάνει από εδώ και πέρα στη ζωή του θα είναι εξίσου επιτυχημένος όπως ήταν πάντα. Του εύχομαι καλή τύχη».
    Aλεχάντρο Τσόρι Ντομίνγκες: «Ήταν πολύ μεγάλη χαρά που μπορέσαμε και μοιραστήκαμε χρόνο μαζί του. Είναι κάτι περισσότερο από ένας ποδοσφαιριστής. Είναι σπουδαίος με κάθε έννοια και είναι πολύ σημαντικό για εμένα που μοιράστηκα χρόνο μαζί του και έμαθα πολλά από αυτόν. Πάντα είναι διαθέσιμος, πάντα έχει όρεξη για να δουλέψει, για να προπονηθεί και να βελτιωθεί και ήταν ευχάριστο να δουλεύεις μαζί του. Από την καρδιά μου του εύχομαι τα καλύτερα ότι και αν σημαίνει αυτό».
    Oμάρ Ελαμπντελαουί: «Εύχομαι στον Αμπιντάλ τα καλύτερα. Είναι ένας φανταστικός άνθρωπος με πολύ μεγάλη καρδιά. Ήταν φοβερός πάνω στον αγωνιστικό χώρο. Είμαι ευγνώμων και του εύχομαι τα καλύτερα για το μέλλον του».
    Ρομπέρτο: «Έπαιξα λίγο με αυτό τον ποδοσφαιριστή, που ζήταγε τα πάντα μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Του εύχομαι ότι καλύτερο για το μέλλον».
    Πραξιτέλης Βούρος: «Πάρα πολύ μεγάλος παίκτης και άνθρωπος. Μας έδωσε παράδειγμα για το πως πρέπει να ζεις. Είναι ένας μαχητής της ζωής και πρέπει να πορευόμαστε με το παράδειγμά του».
    Κώστας Μήτρογλου: «Ήταν μεγάλη μου τιμή να παίξω με έναν τέτοιο ποδοσφαιριστή μαζί. Να κάνω προπόνηση μαζί του. Επίσης, του εύχομαι ότι καλύτερο».
    Mατιέ Ντοσεβί: «Ερίκ σε ευχαριστώ για όλα τα μαθήματα τα οποία μου έδωσες αυτό το διάστημα που παίξαμε μαζί. Δεν περίμενα να συναντούσα ποτέ ένα τόσο σπουδαίο άνθρωπο και τόσο σπουδαίο αθλητή και ότι θα συνεργαζόμουν μαζί του σε ένα τόσο μεγάλο σύλλογο. Σε ευχαριστώ για όλα. Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο και να είσαι πάντα καλά».
    Χόρχε Μπενίτες: «Χαίρομαι που μοιράστηκα με τον "Άμπι", αυτούς τους τέσσερις τελευταίους μήνες. Η αλήθεια είναι πως έμαθα πολλά από αυτόν και του εύχομαι ότι καλύτερο. Ξέρω ότι κάνεις δεν θέλει να τελειώνει την καριέρα του, γιατί αγαπάμε αυτό που κάνουμε. Ξέρω ότι πέρασε πολλά και τώρα είναι είναι η ώρα να μας βλέπει απ΄ έξω και να μας στηρίζει. Του εύχομαι το καλύτερο. Ξέρω ότι πάντα θα είναι μαζί μας, είναι μια άριστη προσωπικότητα, άλλωστε κατάφερε ότι κατάφερε για κάποιο λόγο. Φαίνεται τι άνθρωπος είναι».
    Μπάλας Μέγιερι: «Σου εύχομαι ότι καλύτερο για την ζωή σου από εδώ και πέρα. Ήταν σπουδαία τιμή για μένα που έπαιξα δίπλα σου».
    Κώστας Γιαννούλης: «Του εύχομαι υγεία πάνω από όλα γι' αυτόν και την οικογένεια του. Καλή συνέχεια σε ό,τι και αν κάνει. Ήταν τιμή μου και συγχρόνως ένα όνειρο που ήμουν συμπαίκτης του έστω για έξι μήνες».
    Aνδρέας Μπουχαλάκης: «Χαίρομαι και είμαι πάρα πολύ υπερήφανος που ήμουν συμπαίκτης με ένα τόσο μεγάλο αθλητή αλλά πάνω από όλα άνθρωπο. Ευχαριστώ για όλα τα μαθήματα που μας δίδαξε αυτούς τους έξι μήνες».
    Παϊτιμ Κασάμι: «Πρώτα από όλα θα ήθελα να τον συγχαρώ για την καριέρα που έκανε. Είμαι λυπημένος που φεύγει από εμάς, αλλά και χαρούμενος που τον γνώρισα γιατί μου έμαθε αρκετά πράγματα. Είμαι ενθουσιασμένος που ήταν μαζί μας. Θα ήθελα να του ευχηθώ για το νέο κεφάλαιο στην ζωή του τα καλύτερα. Ερίκ θα μας λείψεις πολύ. Σ' αγαπάμε!».
    Ο Ερίκ Αμπιντάλ βέβαια μπορεί να αποχώρησε από το επαγγελματικό ποδόσφαιρο αλλά όπως επισήμανε και την Παρασκευή ο Πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός κ. Βαγγέλης Μαρινάκης, θα προχωρήσουν μαζί και θα υπάρξει συνέχεια στην συνεργασία τους!".

    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  23. #297
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.335
    Thanks
    13.153
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.054 φορές σε 7.870 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Αμπιντάλ: "Πάμε Ολυμπιακέ"



    Ο Ερίκ Αμπιντάλ, μίλησε στη NOVA μετά το τέλος του αγώνα με την Καλλονή και αναφέρθηκε στα όσα έζησε στην ομάδα του Πειραιά, στις στιγμές που βίωσε στο τέλος του αγώνα, στην Μπαρτσελόνα και τις άλλες ομάδες του έπαιξε και όχι μόνο.
    Ο Γάλλος σούπερ σταρ, Ερίκ Αμπιντάλ, έκανε δηλώσεις στην κάμερα της NOVA μετά το τέλος του αγώνα με την Καλλονή και τη νίκη της ομάδας του με 5-0. Ο ίδιος αναφέρθηκε στα όσα έζησε στην ομάδα του Πειραιά, στις στιγμές που βίωσε στο τέλος του παιχνιδιού με την αποθέωση στο πρόσωπό του, στην Μπαρτσελόνα και στις άλλες ομάδες που αγωνίστηκε, στον εαυτό του και σε άλλα θέματα.

    Αναλυτικά, μίλησε για:

    Την θητεία του στον Ολυμπιακό: "Είναι στιγμές που δεν μπορείς να ξεχάσεις. Θα τις θυμάμαι για πάντα. Είναι το τελευταίο μου παιχνίδι και ο καλύτερος τρόπος για να φύγω για διακοπές".
    Το τι θα λέει για την Ελλάδα στους δικούς του: "Είναι μια χώρα όμορφη. Μου αρέσει πολύ. Είναι συμπαθητικοί οι άνθρωποι εδώ. Είναι μια χώρα που θα ήθελα να ζήσω περισσότερο, αλλά αυτή είναι η μοίρα του ποδοσφαιριστή".
    Την πρόταση της Μπαρτσελόνα σχετικά με τις Ακαδημίες: "Είναι αλήθεια πως το σπίτι μου βρίσκεται στην Μπαρτσελόνα. Έχω χρόνο μπροστά μου να το σκεφτώ και να πάρω τις αποφάσεις μου".
    Το χαμόγελό του στο τελευταίο του ματς: "Πριν την έναρξη του αγώνα μιλήσαμε με τους συμπαίκτες μου. Ο Μανιάτης, ο αρχηγός που επέτρεψε να μιλήσω. Τους είπα να χαίρονται αυτό που κάνουν, το σημερινό παιχνίδι. Νικήσαμε, κάναμε καλή εμφάνιση και είμαι χαρούμενος".
    Το πώς αποκαλεί τον εαυτό του: "Είναι αλήθεια πως το κύριο χαρακτηριστικό μου είναι ότι είμαι μαχητής. Είμαι ένας ανοικτός άνθρωπος και νιώθω χαρά που κατάφερα να το ζήσω αυτό. Ευχαριστώ για τους πανηγυρισμούς".
    Την επιστροφή του μετά την επέμβαση στο συκώτι: "Ήταν μία από τις πιο σημαντικές στιγμές στην καριέρα μου. Όταν ξεπερνάς ένα πρόβλημα, έχεις μεγάλη όρεξη να επιστρέψεις, αλλά χρειάζεσαι χρόνο για να επιστρέψεις στο επίπεδο που ήσουν. Δεν υπάρχουν λόγια για να το περιγράψω".
    Τη Μονακό: "Η πρώτη φορά που πήγα στην Μονακό ήταν το ξεκίνημα του ονείρου. Η δεύτερη φορά ήταν η ολοκλήρωση".
    Τις Λιλ και Λιόν: "Ήταν μία μεγάλη ευκαιρία στην Λιλ. Όταν ήμουν στην Μονακό δεν είχα πολλά λεπτά και στην Λιλ έδειξα τι μπορούσα να κάνω στη συνέχεια. Στην Λιόν κέρδισα τον πρώτο μου τίτλο και το «εισιτήριο» για την Εθνική Γαλλίας. Ήταν ένα δύσκολο κομμάτι".
    Την Μπαρτσελόνα: "Ήταν το όνειρο. Το ταξίδι στον ουρανό. Ήταν υπέροχα 6 χρόνια. Με πολλούς τίτλους και κατορθώματα. Απογείωσε την καριέρα μου και τελικά το σπίτι μου".
    Τον Ολυμπιακό: "Ο Ολυμπιακός ήταν η καλύτερη πρόταση για να τελειώσω για την καριέρα μου. Ήταν μεγάλη ευκαιρία να έρθω, για να τελειώσω την καριέρα μου και να μοιραστώ με τους νέους όσα είχα μάθει. Όπως είδατε, το αποχαιρετιστήριο ματς έδειξε μια δεμένη ομάδα".
    Το μήνυμα που θα ήθελε να στείλει: "Θέλω να τους ευχαριστήσω. Είναι σημαντικό για μία ομάδα να έχει τόσο ζεστούς φιλάθλους. Ήταν όμορφο για μένα που τελείωσα τα παιχνίδια μου με μια μεγάλη νίκη. Ευχαριστώ τον κόσμο της Καλλονής που με χειροκρότησαν, παρά τη μεγάλη ήττα της ομάδας τους. Πάμε Ολυμπιακέ".
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  24. #298
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.335
    Thanks
    13.153
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.054 φορές σε 7.870 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Αποθέωση και στον αέρα για Αμπιντάλ
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Το υπέροχο "αντίο" του Αμπιντάλ
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  25. #299
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Δυστυχώς αυτό είναι το μέλλον του Ολυμπιακού - και των υπόλοιπων ελληνικών ομάδων γενικότερα: παίχτες σαν τον Αμπιντάλ θα τους βλέπουμε μόνο όταν θα έχουν κλείσει τον κύκλο τους σαν ποδοσφαιριστές ή/και αθλητές. Οπότε καλύτερα να κινηθούμε με άλλο πλάνο - αλλά δεν το βλέπω*.


    *βλ. μανατζαραίοι, μιζαδόροι κλπ.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  26. #300
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.566
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Eric Abidal

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ILIAS-KORLEONE <> Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Πριν την έναρξη του αγώνα μιλήσαμε με τους συμπαίκτες μου. Ο Μανιάτης, ο αρχηγός που επέτρεψε να μιλήσω. ".


    Aπορω δηλαδη που δεν του εριξε και ακυρο...

    "Κατσε κατω ρε πουθενα, οταν μιλαει ο αρχηγος" κι ετσι...

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    nikos7 (22-12-14)

Σελίδα 15 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 511121314151617 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας