+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 40 από 121

Θέμα: Τα κατοικίδια του Red-DNA

Κουφός,τυφλός,ανάπηρος Το avatar του χρήστη sadi
    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.649 φορές σε 19.582 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Ναι οπως τα λεει ο Πάνος, δε ζεσταίνονται τα σκυλάκια.

Στ'αρχίδια μου όλα να πουμε.

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Τωρα που έβγαλα το "τα κατοικίδια μας" ΡΕΜΑΛΙΑ , Ε ΡΕΜΑΛΙΑ,μου πιασατε ενδιαφέρουσα κουβέντα. Ετσι μου έρχεται να μπαναρω ολο το φορουμ

3. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sadi για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14), panahs7 (22-06-14), Rena (22-06-14)

Thanks
    12.335
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.591 φορές σε 11.553 μηνύματα
    Ignore User

Εν τω μεταξύ τόση ώρα που μιλάμε και ξεχάστηκα, πολλή ησυχία έκανε και πάω στο άλλο δωμάτιο να δω, είχε πάρει μια παντόφλα καλοκαιρινή και έκοψε όλα τα πλαστικά και τα μασούσε!!! Μόνο με δωροδοκία (λιχουδιά) της παίρνεις κάτι απ' το στόμα. Βέβαια δε της την έδωσα τη λιχουδιά τελικά, την είδε, άνοιξε το στόμα κι έφαγε άκυρο για να καταλάβει ότι έκανε μαλακία. Τιμωρία. Την έπιασαν τα νεύρα της μετά και δεν σταματάει να τρέχει σ' όλο το σπίτι τώρα.

5. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

celticfrost (23-06-14), Rena (22-06-14), sadi (23-06-14)

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Πέρα από απίστευτα παρεακια είναι και τρομερά αγχολυτικα τα φιλαράκια μας. Ο Ερνεστακος μου σε δέκα λεπτα μου ξεφορτωνει κούραση μιας μέρας.

7. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sadi για αυτό το μήνυμα:

panahs7 (23-06-14), Rena (23-06-14)

Το avatar του χρήστη Eleni7
    Thanks
    10.440
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.774 φορές σε 5.241 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όμως είναι μύθος ότι ζεστένονται. Η φυσιολογική θερμοκρασία των σκύλων είναι 39-40, δεν είναι ίδια με τη δική μας! Κυρίως για ψήλους, τσιμπούρια και τέτοια είναι καλό να τα κουρέψεις και για να μην μαδάει συνέχεια.
    Το μάδημα είναι μεγάλο θέμα...
    Της αδερφής μου μόνο δεν μαδάει λόγω ράτσας...Είναι west highland terrier....Μεγάλο κάθαρμα είναι κι αυτή...
    Αυτά τα είχαν για κυνήγι είναι τέτοια ράτσα και ας είναι μικρόσωμα...Είναι ιχνηλάτες...Ε δεν αφήνει τίποτα που να την το ψάξει κι όλο σκάβει...
    Αλλά δεν μαδάει καθόλου κι ας έχει αρκετό τρίχωμα...Την κουρεύουν όμως γιατί λερώνει και πολύ...
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/599457_404739842896598_735801972_n.jpg

9. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Eleni7 για αυτό το μήνυμα:

kouzoulo (23-06-14), panahs7 (23-06-14), Rena (23-06-14)

Thanks
    12.335
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eleni7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μάδημα είναι μεγάλο θέμα...
    Της αδερφής μου μόνο δεν μαδάει λόγω ράτσας...Είναι west highland terrier....Μεγάλο κάθαρμα είναι κι αυτή...
    Αυτά τα είχαν για κυνήγι είναι τέτοια ράτσα και ας είναι μικρόσωμα...Είναι ιχνηλάτες...Ε δεν αφήνει τίποτα που να την το ψάξει κι όλο σκάβει...
    Αλλά δεν μαδάει καθόλου κι ας έχει αρκετό τρίχωμα...Την κουρεύουν όμως γιατί λερώνει και πολύ...
    Αυτό είναι και το δικό μας βρε! Έτσι ήταν πριν την κουρέψουμε, απλά είναι μπασταρδεμένη με κανίς και έχει κατεβασμένα αυτιά, όχι όρθια όπως τα westie. Από τις ομορφότερες ράτσες, κουκλιά ζωγραφιστά. Όντως δεν μαδάει πολύ, αλλά μαδάει. Συν ότι σε ζεσταίνει αν την παίρνεις αγκαλιά, γίνεται χάλια με τα χώματα και τις λάσπες, μπορεί να πιάσει πολύ πιο εύκολα τσιμπούρια και να μη τα δεις κτλ...

11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14)

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Σας το είπα οτι είσαστε ρεμαλια , έτσι;

13. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sadi για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14), panahs7 (23-06-14)

Thanks
    12.335
    Ignore User

Να τη η μπέμπα μου. Τρελοκομείο σκέτο!

Link for tablet/ipad/iPhone [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14), sadi (23-06-14)

Thanks
    10.440
    Ignore User

Αυτό είναι και το δικό μας βρε! Έτσι ήταν πριν την κουρέψουμε, απλά είναι μπασταρδεμένη με κανίς και έχει κατεβασμένα αυτιά, όχι όρθια όπως τα westie. Από τις ομορφότερες ράτσες, κουκλιά ζωγραφιστά. Όντως δεν μαδάει πολύ, αλλά μαδάει. Συν ότι σε ζεσταίνει αν την παίρνεις αγκαλιά, γίνεται χάλια με τα χώματα και τις λάσπες, μπορεί να πιάσει πολύ πιο εύκολα τσιμπούρια και να μη τα δεις κτλ...
    Όταν πάμε στο χωριό και έχει την ευκαιρία να γυρνάει στα χώματα γίνεται μαύρη....
    Αλλά έχει πάρα πολύ γέλιο....εμένα όταν με βλέπει αρχίζει να γαυγίζει και ησυχάζει μόνο όταν την πάρω αγκαλιά. Κάθεται ώρες αγκαλιά και καμαρώνει...
    Γενικά της αρέσει να εξερευνεί και είναι μεγάλη κουτσομπόλα. Τη μεγάλη ζημιά την έπαθε η αδερφή μου όταν είχε αφήσει μια μέρα την πόρτα από το διαμέρισμα ανοιχτή.
    Βγήκε έξω κατέβηκε σε άλλο όροφο και πήγε και μπήκε στο σπίτι από ένα ζευγάρι που είναι κακιασμένοι και συνεχώς δημιουργούν πρόβλημα και τους ενοχλούν τα πάντα.
    Βρήκε ανοιχτή πόρτα κι εκεί και μπήκε μέσα και τους γαύγιζε με μανία.
    Μόλις πήρε χαμπάρι η αδερφή μου τι έγινε την έλουσε κρύος ιδρώτας....Περίμενε να γίνει μεγάλη φασαρία και τι να έλεγε; Ήρθε για επίσκεψη;
    Και μπήκε σε ξένο σπίτι και τσαμπουκαλεύτηκε το άτιμο το θηλυκό. Ευτυχώς δεν έγινε φασαρία....
    Πέρασε αναίμακτα το γεγονός....
    https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/599457_404739842896598_735801972_n.jpg

17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Eleni7 για αυτό το μήνυμα:

panahs7 (23-06-14), sadi (23-06-14)

Thanks
    12.335
    Ignore User

Όταν πάμε στο χωριό και έχει την ευκαιρία να γυρνάει στα χώματα γίνεται μαύρη....
    Αλλά έχει πάρα πολύ γέλιο....εμένα όταν με βλέπει αρχίζει να γαυγίζει και ησυχάζει μόνο όταν την πάρω αγκαλιά. Κάθεται ώρες αγκαλιά και καμαρώνει...
    Γενικά της αρέσει να εξερευνεί και είναι μεγάλη κουτσομπόλα. Τη μεγάλη ζημιά την έπαθε η αδερφή μου όταν είχε αφήσει μια μέρα την πόρτα από το διαμέρισμα ανοιχτή.
    Βγήκε έξω κατέβηκε σε άλλο όροφο και πήγε και μπήκε στο σπίτι από ένα ζευγάρι που είναι κακιασμένοι και συνεχώς δημιουργούν πρόβλημα και τους ενοχλούν τα πάντα.
    Βρήκε ανοιχτή πόρτα κι εκεί και μπήκε μέσα και τους γαύγιζε με μανία.
    Μόλις πήρε χαμπάρι η αδερφή μου τι έγινε την έλουσε κρύος ιδρώτας....Περίμενε να γίνει μεγάλη φασαρία και τι να έλεγε; Ήρθε για επίσκεψη;
    Και μπήκε σε ξένο σπίτι και τσαμπουκαλεύτηκε το άτιμο το θηλυκό. Ευτυχώς δεν έγινε φασαρία....
    Πέρασε αναίμακτα το γεγονός....

Ναι έτσι κάνει κι η δικιά μας. Χτυπάνε κουδούνι και τρέχει να γαβγίσει στην πόρτα, μη τυχόν και δεν υποδεχτεί τον καλεσμένο. ¶σε που όταν βλέπει κάποιον μετά από ώρες κατουριέται συνεχώς απ' τη χαρά της! Συνέχεια σφουγγαρίζουμε! Έχω διαβάσει ότι τα σκυλάκια δεν προσδιορίζουν τον χρόνο το ίδιο με εμάς (και γι' αυτό μεγαλώνουν και πιο γρήγορα) και όταν λείπεις πχ 5 ώρες αυτό του φαίνεται αιώνας! Κι επίσης, η ουσία που εκκρίνει ο οργανισμός του όταν βλέπει κάποιον πολύ κοντινό, είναι παρόμοια με αυτή του ανθρώπου όταν ερωτεύεται! Οπότε καταλαβαίνεις και γιατί κατουριέται και δεν μπορεί να κρατηθεί.

Πάντως είναι μεγάλη ευθύνη, σαν να μεγαλώνεις ένα παιδάκι κανονικά. Εκτός ότι της μαθαίνεις πράγματα, σου μαθαίνει κι αυτή πάρα πολλά και μερικά μαθήματα είναι ανεκτίμητα. Και δένεσαι πάρα πολύ, εμείς θέλαμε πάντα σκυλάκι αλλά δεν παίρναμε γι' αυτόν τον λόγο. Ζουν λίγο και μετά ο αποχωρισμός είναι δύσκολος. ¶λλο που μας ήρθε μόνη της. Τέλος πάντων, νωρίς είναι ακόμα για τη δικιά μας να σκεφτόμαστε έτσι, μωρό είναι ακόμα.

Το μόνο πράγμα που είναι "παλούκι" και το εξαντλήσαμε μέχρι να οριστικοποιήσουμε την απόφαση, είναι η στείρωση που θα της κάνουμε σε 2-3 μήνες. Θέλαμε πολύ να ολοκληρωθεί σαν σκυλάκι, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Και γιατί είναι αδύνατο λόγω χώρου, θα μας διώξουν απ' την πολυκατοικία στάνταρ έτσι και γεννήσει 5-6, αλλά και γιατί έχει κάποιο πρόβλημα με τα γεννητικά της όργανα και μας είπε ο κτηνίατρος να γίνει όσο γίνεται πιο γρήγορα για να μην δημιουργήσει κανένα όγκο.

19. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14), Rena (23-06-14), sadi (23-06-14)

Thanks
    10.440
    Ignore User

Ναι έτσι κάνει κι η δικιά μας. Χτυπάνε κουδούνι και τρέχει να γαβγίσει στην πόρτα, μη τυχόν και δεν υποδεχτεί τον καλεσμένο. ¶σε που όταν βλέπει κάποιον μετά από ώρες κατουριέται συνεχώς απ' τη χαρά της! Συνέχεια σφουγγαρίζουμε! Έχω διαβάσει ότι τα σκυλάκια δεν προσδιορίζουν τον χρόνο το ίδιο με εμάς (και γι' αυτό μεγαλώνουν και πιο γρήγορα) και όταν λείπεις πχ 5 ώρες αυτό του φαίνεται αιώνας! Κι επίσης, η ουσία που εκκρίνει ο οργανισμός του όταν βλέπει κάποιον πολύ κοντινό, είναι παρόμοια με αυτή του ανθρώπου όταν ερωτεύεται! Οπότε καταλαβαίνεις και γιατί κατουριέται και δεν μπορεί να κρατηθεί.

Πάντως είναι μεγάλη ευθύνη, σαν να μεγαλώνεις ένα παιδάκι κανονικά. Εκτός ότι της μαθαίνεις πράγματα, σου μαθαίνει κι αυτή πάρα πολλά και μερικά μαθήματα είναι ανεκτίμητα. Και δένεσαι πάρα πολύ, εμείς θέλαμε πάντα σκυλάκι αλλά δεν παίρναμε γι' αυτόν τον λόγο. Ζουν λίγο και μετά ο αποχωρισμός είναι δύσκολος. ¶λλο που μας ήρθε μόνη της. Τέλος πάντων, νωρίς είναι ακόμα για τη δικιά μας να σκεφτόμαστε έτσι, μωρό είναι ακόμα.

Το μόνο πράγμα που είναι "παλούκι" και το εξαντλήσαμε μέχρι να οριστικοποιήσουμε την απόφαση, είναι η στήρωση που θα της κάνουμε σε 2-3 μήνες. Θέλαμε πολύ να ολοκληρωθεί σαν σκυλάκι, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Και γιατί είναι αδύνατο λόγω χώρου, θα μας διώξουν απ' την πολυκατοικία στάνταρ έτσι και γεννήσει 5-6, αλλά και γιατί έχει κάποιο πρόβλημα με τα γεννητικά της όργανα και μας είπε ο κτηνίατρος να γίνει όσο γίνεται πιο γρήγορα για να μην δημιουργήσει κανένα όγκο.
    Σαν να έχεις παιδί είναι το ζώο. Γι΄αυτό εγώ δεν είναι εύκολο να πάρω και θέλω τόσο πολύ.
    Αλλά λείπω τόσες ώρες και αν χρειαστεί να φύγω δεν έχω που να το αφήσω.
    Στείρωση πρέπει να γίνεται αλλιώς γεμίζει ο τόπος ορφανά...

21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

sadi (23-06-14)

Thanks
    12.335
    Ignore User

Στείρωση πρέπει να γίνεται αλλιώς γεμίζει ο τόπος ορφανά...
    Καλά δεν υπάρχει περίπτωση να μπορούσαμε να την αφήσουμε να γεννήσει και να τ' αφήναμε αδέσποτα. Σε καμιά περίπτωση! Θα βρίσκαμε και γαμπρό παρόμοιο με μας και θα βγάζαμε άλλα 5-6 μούρλια! Αυτοί που παίρνουν ζωάκια για παιχνίδι και μετά τα βαριούνται και τα παρατάνε θέλουν ένα καλό χέρι ξύλο, αλλά είμαι κατά της βίας. Μακάρι όλοι να φροντίζανε κι από ένα ψυχάκι, αλλά τι ψάχνεις, εδώ υπάρχουν άλλα κι άλλα θέματα να λύσουμε. Εμείς δεν γινόταν πάντως να την αφήσουμε στο δρόμο, πως να αφήσεις αυτό το πλάσμα μόνο του; Με το που το είδαμε κεραυνοβόλος έρωτας! Και παρατημένο να μην ήταν θα το κλέβαμε δεν υπήρχε περίπτωση!

23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14), Rena (23-06-14)

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Δυσκολη απόφαση και μεγάλη κουβέντα η στείρωση. Γαμω το ταμπλετ. Είσαστε ΡΕΜΑΛΙΑ. Πάω να ανοιξω θρεντ αν τα καταφερω

25. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sadi για αυτό το μήνυμα:

Eleni7 (23-06-14), panahs7 (23-06-14)

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Τα κατοικίδια του Red-DNA

Aαααααααχ! Όλα εδώ.

27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

panahs7 (23-06-14)

Thanks
    12.335
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aαααααααχ! Όλα εδώ.
    Γιατί ήταν κλειδωμένο αυτό;

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Γιατί ήταν κλειδωμένο αυτό;
    Το είχα σβήσει Πανο ηταν ανενεργό καιρο

30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

panahs7 (23-06-14)

Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.086
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.274 φορές σε 5.557 μηνύματα
    Ignore User

"When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didnΆt understand the assignment.
    I told them they didnΆt understand life."
    — John Lennon

Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Thanks
    13.435
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.900 φορές σε 5.426 μηνύματα
    Ignore User

Ζουπάν τρελαίνομαι!!!!
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

33. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

panahs7 (23-06-14)

Νερόμιλος Το avatar του χρήστη kouzoulo
    Thanks
    13.435
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.900 φορές σε 5.426 μηνύματα
    Ignore User

Παιδιά!!! Πήγα το Λουκά στο χωριό στη μάνα μου για να φύγω ένα 3ήμερο και δε μου τον δίνει πίσω!!!! Αυτή. Που δεν τον ήθελε και μου έλεγε να βρω κάπου να τον δώσω!!!!!
    Βάζελε. Εσύ φίλε βάζελε που κρυφά με διαβάζεις. Μην ντρέπεσαι που έχασες. Συμβαίνουν αυτά. Να ντρέπεσαι που υπάρχεις.

35. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Rena (23-06-14)

deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Περιοχή
    athens
    Thanks
    14.462
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.289 φορές σε 6.170 μηνύματα
    Ignore User

Πρωτα απ ολα να σου ζησει!!! Ειναι κουκλα!!!!

Επειτα...σχετικα με τη στειρωση. Η στειρωση δεν ειναι καλο να γινεται πριν απο τον πρωτο οιστρο του ζωου. Πρεπει να της ερθει μια φορα περιοδος κ μετα να γινει, γιατι αλλιως καποιες φορες δημιουργουνται θεματα ακρατειας.

Και σχετικα με το κουρεμα... το μαλλι προστατευει και απο το κρυο και απο τη ζεστη. Το κουρεμα δε τα ανακουφιζει αφου ουτως η αλλως το δερμα τους δεν εχει πορους, να ιδρωνουν οπως εμεις. Με το κουρεμα το δερμα τους γινεται πιο ευαισθητο στον ηλιο & βεβαια πιο ευλαωτα στο τσιμπημα της σκνιπας = καλαζαρ. Δεν ειναι τυχαιο οτι συνηθως η σκνιπα τσιμπαει εκει που δεν υπαρχει πολυ μαλλι δηλ στην κοιλια και τα ποδια.
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

37. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Faithful για αυτό το μήνυμα:

pf7 (23-06-14), Rena (23-06-14)

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές