+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 33 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 3 13 23 29 30 31 32 33
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 641 έως 654 από 654

Θέμα: Εθνική Ελλάδος - Μπάσκετ

Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Thanks
    297
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 423 φορές σε 284 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Εθνική Ελλάδος - Μπάσκετ

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Κρίμα για τον Αθηναίου.
    Το τι ομάδα έχουμε πραγματικά θα φανεί στο πρώτο knock out ματς.

2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

flessanto (Σήμερα)

Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Battleship Champion!
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Thanks
    11.047
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.458 φορές σε 12.566 μηνύματα
    Ignore User

Αν φτάσουμε στα νοκ-άουτ
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

Dreaming Impossible... Το avatar του χρήστη ttg_red
    Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Thanks
    2.198
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.661 φορές σε 2.377 μηνύματα
    Ignore User

Σας το λεω απο τωρα...Πολυ soft ομαδα εχουμε...Αντε με τα χιλια ζορια μεχρι τους ''8'' κι αυτο υπο προυποθεσεις...!!! Η Σερβοι αν μας πετυχουν σε νοκ αουτ, ανετα μας ριχνουν 15-20 στο κεφαλι...!!
    YouTube Video
    ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Και αν είναι το ταξίδι άγνωστη διαδρομή, δίπλα σου θα ‘μαι εγώ ότι κι αν συμβεί...!!!

Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Περιοχή
    .
    Thanks
    19.928
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 22.496 φορές σε 12.656 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ttg_red Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας το λεω απο τωρα...Πολυ soft ομαδα εχουμε...Αντε με τα χιλια ζορια μεχρι τους ''8'' κι αυτο υπο προυποθεσεις...!!! Η Σερβοι αν μας πετυχουν σε νοκ αουτ, ανετα μας ριχνουν 15-20 στο κεφαλι...!!
    Καλα οι σερβοι εχουν τριπλετα στα σεντερ Γιοκιτς, Μαριανοβιτς, Μιλουτινοφ και ισως το καλυτερο γκαρντ της διοργανωσης (Μπογκντανοβιτς).

Ειναι πολυ καλυτεροι. Δευτερο φαβορι για να το σηκωσει.
    «Το πιο βαθύ σκοτάδι είναι λίγο πριν τη χαραυγή»

6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

Faithful (Σήμερα), ttg_red (Σήμερα)

Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15 φορές σε 13 μηνύματα
    Ignore User

Συμφωνώ με τον BrazHlias ΗΠΑ, Σερβία και Ισπανία σίγουρα είναι πολύ καλές ομάδες αλλά θα προσθέσω και την Γαλλία. Και βασικά με τις 3 πρώτες δεν διασταυρώνουμε πριν τα ημιτελικά. Η Γαλλία βέβαια δεν μας πολυταιριάζει γενικότερα.
    Για την έλλειψη χημείας επίσης δεν έχουμε μόνο εμείς το πρόβλημα. Στα παράθυρα οι ομάδες έπαιζαν με άλλους παίκτες, το διάστημα προετοιμασίας έχει μειωθεί κατόπιν της συμφωνίας Fiba-ΝΒΑ στο ελάχιστο οπότε καμία ομάδα δεν θα έχει προλάβει να δέσει ιδιαίτερα. Το χθεσινό ματς δεν είναι για κανένα συμπέρασμα, Παπανικολάου-Παπαπέτρου είναι κομβικοί, το ίδιο και ο Γιόκιτς.
    Το μοναδικό που πρέπει να ευχόμαστε είναι να επιστρέψει ο Σλούκας και μπορούμε να χτυνπήσσουμε Γαλλία, Καναδά, Αυστραλία στους 8.

8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (Σήμερα)

Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Battleship Champion!
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Thanks
    11.047
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.458 φορές σε 12.566 μηνύματα
    Ignore User

Kρίμα να μην είναι ο Σπανούλης σε αυτήν την ομάδα.... Θα γ@μούσε παρθένα κωλαράκια.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

10. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

Faithful (Σήμερα), flessanto (Σήμερα), giovanni#10 (Σήμερα)

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.928
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Conan1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με τον BrazHlias ΗΠΑ, Σερβία και Ισπανία σίγουρα είναι πολύ καλές ομάδες αλλά θα προσθέσω και την Γαλλία. Και βασικά με τις 3 πρώτες δεν διασταυρώνουμε πριν τα ημιτελικά. Η Γαλλία βέβαια δεν μας πολυταιριάζει γενικότερα.
    Για την έλλειψη χημείας επίσης δεν έχουμε μόνο εμείς το πρόβλημα. Στα παράθυρα οι ομάδες έπαιζαν με άλλους παίκτες, το διάστημα προετοιμασίας έχει μειωθεί κατόπιν της συμφωνίας Fiba-ΝΒΑ στο ελάχιστο οπότε καμία ομάδα δεν θα έχει προλάβει να δέσει ιδιαίτερα. Το χθεσινό ματς δεν είναι για κανένα συμπέρασμα, Παπανικολάου-Παπαπέτρου είναι κομβικοί, το ίδιο και ο Γιόκιτς.
    Το μοναδικό που πρέπει να ευχόμαστε είναι να επιστρέψει ο Σλούκας και μπορούμε να χτυνπήσσουμε Γαλλία, Καναδά, Αυστραλία στους 8.
    Ετσι ειναι. Εγω δεν την υποστηριζω την ομαδα. Δεν το λεω επειδη ειμαι οπαδος της.

Μακαρι να αποκλειστει και απο τους ομιλους, καρφι δεν μου καιγεται, η λογικη ομως λεει αλλα. Ενα κομβικο ματς στους "8". Αν το κερδισει πετυχε, αν το χασει απετυχε.

Επισης η ισπανια, παρολο που την βαζω στα φαβορι, δεν ξερω. Εχουν αποχωρησει αρκετοι απο την παλια φουρνια, δεν ειμαι σιγουρος πως οι καινουργιοι ειναι ισαξιοι.

12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Conan1982 (Σήμερα)

Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Thanks
    2.198
    Ignore User

Οπως και κατι ακομη που διαβασα καπου τις προαλλες που ελεγε οτι θυμιζει κατι απο την χρυση φουρνια των προηγουμενων ετων....Σε καμια περιπτωση θα πω εγω...!!! Αυτη η εθνικη δεν εχει παικτες ηγετες και επομενως δεν μπορει επουδενι να συγκριθει με την εθνικη επι εποχης σπανουλη, παπαλουκα, ζηση, διαμαντιδη και σια....
    YouTube Video
    ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

Και αν είναι το ταξίδι άγνωστη διαδρομή, δίπλα σου θα ‘μαι εγώ ότι κι αν συμβεί...!!!

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.928
    Ignore User

Οπως και κατι ακομη που διαβασα καπου τις προαλλες που ελεγε οτι θυμιζει κατι απο την χρυση φουρνια των προηγουμενων ετων....Σε καμια περιπτωση θα πω εγω...!!! Αυτη η εθνικη δεν εχει παικτες ηγετες και επομενως δεν μπορει επουδενι να συγκριθει με την εθνικη επι εποχης σπανουλη, παπαλουκα, ζηση, διαμαντιδη και σια....
    Τετοια τετραδα στα γκαρντ, ειναι σπανια, οχι για τα ελληνικα, αλλα για τα παγκοσμια δεδομενα. Εντελως αστοχη η συγκριση.

Δεν ειναι μονο ποσο ποιοτικοι ηταν αυτοι οι τεσσερις, αλλα και πως μπορουσαν να συνυπαρξουν αρμονικα και να μην υπαρχουν γκρινιες για τους χρονους τους, ποιος θα παιζει στο τελος, ποιος θα παιρνει τα σουτ κλπ...

Σπανια συνευρεση ποιοτητας, ποσοτητας και ηθους.

15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

flessanto (Σήμερα), ttg_red (Σήμερα)

Περιοχή
    Οπου με βγαλει..!!!
    Thanks
    2.198
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τετοια τετραδα στα γκαρντ, ειναι σπανια, οχι για τα ελληνικα, αλλα για τα παγκοσμια δεδομενα. Εντελως αστοχη η συγκριση.

Δεν ειναι μονο ποσο ποιοτικοι ηταν αυτοι οι τεσσερις, αλλα και πως μπορουσαν να συνυπαρξουν αρμονικα και να μην υπαρχουν γκρινιες για τους χρονους τους, ποιος θα παιζει στο τελος, ποιος θα παιρνει τα σουτ κλπ...

Σπανια συνευρεση ποιοτητας, ποσοτητας και ηθους.

Χωρις να θελω να ειμαι κατηγορηματικος και γενικα απαισιοδοξος, αλλα εχοντας μια δοση ρομαντισμου νομιζω οτι θα περασουν παρα πολλα χρονια για να ξαναζησουμε μια τετοια αναλογη εθνικη...Και αυτο με πολλα ερωτηματικα....
    YouTube Video

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.928
    Ignore User

Χωρις να θελω να ειμαι κατηγορηματικος και γενικα απαισιοδοξος, αλλα εχοντας μια δοση ρομαντισμου νομιζω οτι θα περασουν παρα πολλα χρονια για να ξαναζησουμε μια τετοια αναλογη εθνικη...Και αυτο με πολλα ερωτηματικα....
    Μαλλον δεν θα ξαναδουμε ποτε.

Πιθανον καποια στιγμη να ξαναφτιαξει καλη ομαδα η ελλαδα και να διεκδικει μεταλλια, αλλα οπως δεν θα βρει Γκαλη-Γιαννακη-Χριστοδουλου, δεν θα βρει και ΔΔ, Σπανουλη, Παπαλουκα, Ζηση.

18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

ttg_red (Σήμερα)

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    20.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.272 φορές σε 2.851 μηνύματα
    Ignore User

Ααα καλα. Τετοια αβαντα στην εθνικη ομαδα δεν εχει ξαναγινει ποτε. Και απο τους 2 εκφωνητες των αγωνων, αλλα και απο αρθρογραφους.Τελικα η εντατικοποιηση της προπαγανδας απο τα πολιτικα Μ.Μ.Ε εχει περασει και στον αθλητισμο. Εκεινοι που ασκουν σοβαρη κριτικη, δεν ασχολουνται καν πλεον. Γραφουν ενα αρθρο στο τελος της διοργανωσης για τα κακως κειμενα της εθνικης και τελος.

Αν πετυχει ευκολο αντιπαλο στην οκταδα, μπορει να προκριθει η εθνικη, αλλα θα προκειται απλα για συγκυρια. Το τρικ με τα ψηλα κορμια στην αμυνα, λειτουργει απεναντι σε αδυναμες ομαδες, αλλα οχι απεναντι σε ομαδες με γρηγορ ακαι ποιοτικα γκαρντ. Εκει δεν μπορει να μαρκαρει ο Παπ και ο παπαπετρου, οσο κι αν το θελουμε.

Επισης υπαρχει και το προβλημα στη δημιουργια και το σουτ, το οποιο δημιουργει και ανισσοροπιες στο τρανζισιον. Τεσπα, ας ελπισουμε να πιασουν το μαξιμουμ της αποδοσης τους στο τουρνουα, ωστε να εχουμε ελπιδες. Χθες π.χ ο Θανασης απο το πουθενα εβαλε μεχρι το 35’ 4/5 τριποντα. Στο τελος εχασε 1-2 σημαντικα, αλλα οκ. Ξεπερασε τις δυνατοτητες του ουτως ή αλλως

20. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

drizzt (Σήμερα), pirateeeeeee (Σήμερα), ttg_red (Σήμερα)

Περιοχή
    .
    Thanks
    19.928
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πετυχει ευκολο αντιπαλο στην οκταδα, μπορει να προκριθει η εθνικη, αλλα θα προκειται απλα για συγκυρια. Το τρικ με τα ψηλα κορμια στην αμυνα, λειτουργει απεναντι σε αδυναμες ομαδες, αλλα οχι απεναντι σε ομαδες με γρηγορ ακαι ποιοτικα γκαρντ. Εκει δεν μπορει να μαρκαρει ο Παπ και ο παπαπετρου, οσο κι αν το θελουμε.
    Ευκολο ποιον εννοεις δηλαδη;

Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15 φορές σε 13 μηνύματα
    Ignore User

Αυστραλία ή Καναδά ο οποίος έχει πολλές ελλείψεις. Το ζήτημα είναι ότι θα είμαστε στον ίδιο όμιλο με τις ΗΠΑ και δεν βλέπω να βγαίνουμε πρώτοι αν δεν γίνει κάποιο θαύμα, οπότε δεν βλέπω να γλιτώνουμε και την Γαλλία αν φτάσουμε στους 8.

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 33 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 3 13 23 29 30 31 32 33

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. Εθνική Ελλάδος
    By anderson in forum OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΟΛΛΕΫ
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-11, 00:32
  2. Β Εθνική
    By Red-Mania in forum AΡΧΕΙΟ ΠΑΛΑΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    Απαντήσεις: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-10, 12:10
  3. Δ' Εθνική
    By differance in forum AΡΧΕΙΟ ΠΑΛΑΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    Απαντήσεις: 26