+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 102 από 102 ΠρώτηΠρώτη ... 2 52 62 72 82 92 98 99 100 101 102
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.021 έως 2.034 από 2034

Θέμα: Διοίκηση Κ.Α.Ε- Επικαιρότητα

banned Το avatar του χρήστη estai

Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Thanks
    4.210
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.964 φορές σε 4.641 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Διοίκηση Κ.Α.Ε- Επικαιρότητα

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

χαπχαπχαπχαπχαπχαπ

banned Το avatar του χρήστη estai

Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Thanks
    4.210
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.964 φορές σε 4.641 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Κονιαρης αν αξιοποιηθεί, κάνει άνετα αυτά που έκανε ο Μαντζαρης. Ο Τσερι άστο, είναι απλό μπαλωμα
    Μη μου απαντάς, έχω όρεξη για μαλακίες σήμερα και ξέρεις ποιες θα είναι οι επόμενες ερωτήσεις.

3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (06-10-19)

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    20.643
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.576 φορές σε 3.047 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μου απαντάς, έχω όρεξη για μαλακίες σήμερα και ξέρεις ποιες θα είναι οι επόμενες ερωτήσεις.

Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7

Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    20.446
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.120 φορές σε 10.708 μηνύματα
    Ignore User

Πρέπει να την έχουμε πολύ άσχημα...
    Δε ξέρω αν μαζεύεται αυτό το χάλι...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.998
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 16.667 φορές σε 8.766 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να την έχουμε πολύ άσχημα...
    Δε ξέρω αν μαζεύεται αυτό το χάλι...
    Μαζεύεται, τύπε λάγνε αλλά θέλει όρεξη και λιλίκι. Δε νομίζω οι αφοι να αφήσουν να ξεφτιλίζονται σε τέτοιο βαθμό από όλους μια χρονιά. Πρέπει να σοκαρίστηκαν από το πόσο τσίρκουλο είναι όλο το θέμα και αποφάσισαν να ενεργήσουν.
    There is a Dude in town

7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (07-10-19)

Το avatar του χρήστη BrazHlias

Περιοχή
    .
    Thanks
    20.523
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 23.479 φορές σε 13.207 μηνύματα
    Ignore User

Συνοπτικα:

1. Αυτη η εικονα διαλυσης ειναι ανεπιτρεπτη. Δεν με ενδιαφερει το μπατζετ, ουτε η Α1, ουτε να παω στο φ-4, τουλαχιστον φετος. Ομως αυτη η εικονα δεν επρεπε να υπαρχει. Περα απο την ομαδα χαμηλου επιπεδου, δεν μπορει μετα το πρωτο επισημο ματς να διωχνεις τον προπονητη.

2. Δευτερον, στα λογια ειναι πολυ ευκολο να λεμε: "Πουλα-Φυγε-Μαγαζι Γωνια" κλπ., στην πραξη ομως δεν ειναι. Δεν υπαρχει κανεις να ενδιαφερεται να βαζει απο την τσεπη του 10-20 εκατομμυρια τον χρονο, γιατι τοσα πρεπει να μπαινουν για να φτιαξουμε ομαδα με αξιωσεις...

Τωρα να καθομαστε στον καναπε αραχτοι, με ενα φρεντο στο χερι και να λεμε επι της ουσιας "λεφτα υπαρχουν", δεν στεκει. Απο την αλλη, σε φορουμ Ολυμπιακου ειμαστε, οτι θελει μπορει να γραφει ο καθενας.

Σε επιπεδο κουβεντας ομως και επιχειρηματολογιας, το βαρος της "αποδειξης" το φερει αυτος που υποστηριζει πως υπαρχουν ανρθωποι που ενδιαφερονται να βαζουν λεφτα στο τμημα, οχι εγω ο οποιος λεω πως δεν υπαρχουν επειδη δεν τους βλεπω.

3. Πολυ ευκολη η κριτικη για το πως κατατησαν την ομαδα, αλλα μετα απο δυο σερι ευρωπαικα και δυο πρωταθληματα, δεν ειδα να πηγαινουν οι "αγανακτισμενοι" να ενισχύσουν την ομαδα στα ματς της Α1. Αν δεν κανεις το χρεος σου ως οπαδος, δεν μπορει να απαιτεις να το κανουν ολοι οι αλλοι.

4. Καλη κινηση ο Μπαρτζωκας, αλλα αφενος η χρονια ειναι χαμενη, οποτε πρεπει να ερθει με οριζοντα τριετιας. Αφετερου, δεν νομιζω πως και ο ιδιος θελει να ξαναμπλεξει σε αυτη την κατασταση.
    «Το πιο βαθύ σκοτάδι είναι λίγο πριν τη χαραυγή»

Το avatar του χρήστη Cypress

Thanks
    113
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 253 φορές σε 169 μηνύματα
    Ignore User

Στον αγώνα με την Βιλερμπάν, όλοι προσπαθούσαμε να δούμε τι στο καλό είναι οι νέοι παίχτες που ήρθαν και πόσο χρήσιμοι μπορεί να είναι μελλοντικά. Αυτό που δικαιολογημένα όμως μας ξέφυγε είναι το γεγονός ότι στον πάγκο δεν υπήρχε προπονητής. Το θέμα της υγείας του τον έχει επηρρεάσει πάρα πολύ (λογικότατο). Δεν μπορεί να σταθεί στα πόδια του, δεν μπορεί να κοουτσάρει σωστά και με πυγμή και το σημαντικότερο δεν μπορεί να επιβληθεί στους παίχτες του. Επομένως είναι πολύ σωστή η κίνηση της διοίκησης η απομάκρυνσή του (ή αν έφυγε ο ίδιος από μόνος του - προσωπικά δεν με αφορά πως ακριβώς έφυγε). Σίγουρα δεν μπορούσε να λυθεί η συνεργασία όταν μαθεύτηκε η ασθένειά του, γιατί οι Αφοι έχουν άλλη νοοτροπία, πιο ανθρώπινη που εγώ την γουστάρω.

Τώρα, για την επόμενη μέρα...
    Προφανώς και ο Μπαρτζώκας είναι η μόνη αποδεκτή λύση και ο μόνος που θα μπορούσε να συμμαζέψει αυτό το χάλι. Να επαναφέρει σιγά σιγά το ελληνικό στοιχείο με ανάδειξη νέων ταλέντων. Συνήθως δεν είμαι αυτός που κράζει από την πρώτη αγωνιστική τους παίχτες, αλλά μετά όταν ξαναέβλεπα στιγμιότυπα του αγώνα, παρατήρησα ότι τελικά δεν ήταν (μόνο) οι παίχτες το πρόβλημα, ήταν και ο προπονητής. Όχι ο Μπλατ! Ο Μπλατ είναι ένας εξαιρετικός προπονητής. Αλλά ο Μπλατ με-την-πρόσφατη-διάγνωση-ασθένειας. Όπως και να το δούμε, είναι ένα σοκ και για τον ίδιο και για την οικογένειά του. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν σταματούσε την καριέρα του ή έστω αν προπονούσε μια μικρομεσαία ομάδα στο Ισραήλ. Όπως και να'χει, του εύχομαι καλή συνέχεια και εμείς να συμμαζέψουμε τα κομμάτια μας όσο γρηγορότερα γίνεται. Καλύτερα που έγινε τώρα και όχι στην 4-5 αγωνιστική. Τώρα απλώς έχουμε μια ήττα εκτός έδρας. Ας ελπίσουμε η λύση να βρεθεί άμεσα...

10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (07-10-19)

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    20.643
    Ignore User

Αντικειμενικα η καριερα του Μπαρτζωκα εχει παρει την κατιουσα και πολυ δυσκολα θα κατσει στον παγκο αλλης ομαδας με βλεψεις στην ευρωλιγκα, χωρις να επιδειξει μια επιτυχια με ομαδα χαμηλοτερης βαθμιδας. Σε Χιμκι και Μπαρτσελονα απετυχε παταγωδως. Νομιζω οτι η προοπτικη του Ολυμπιακου δε θα τον αφησει ασυγκινητο, εφοσον δεν θα χρειαστει να ασχοληθει παλι με τους διαφορους Αναστοπουλους.
    Ακομα και να ερθει βεβαια, το σημαντικο ειναι να στηριχθει ψυχολογικα και υλικα.

Οσο για το ροστερ που εφτιαξε ο Μπλατ, μας τα λενε μπερδεμενα οι ΑΡΔ. Απο περυσι για καποιο λογο δεν υπαρχει ασφαλης πηγη για τα συμβολαια των παικτων. Τη μια ο Γκος επαιρνε 400 χιλιαρικα, την αλλη 800. Μπλαντγουιν υποτιθεται ειναι πανερατος και χθες διαβασα καπου οτι εχει συμβολα 700 χιλιαδων. Η αληθεια ειναι οτι με τετοια χρηματα θα μπορουσε να ερθει καποιος καλυτερος. Ο Στρελνιεκς και ο Χακετ π.χ επαιρναν περιπου τοσα. Ακομα και να μην εβγαιναν παικταραδες, ειχαν εμπειρια απο την ευρωπη και αποτελουσαν ασφαλεστερες επιλογες.Το ερωτημα λοιπον ειναι: Επεσε το μπατζετ στα ταρταρα ή ο Μπλατ εκανε ακατανοητες επιλογες;

12. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

BrazHlias (07-10-19), Faithful (07-10-19)

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    20.643
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Cypress Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον αγώνα με την Βιλερμπάν, όλοι προσπαθούσαμε να δούμε τι στο καλό είναι οι νέοι παίχτες που ήρθαν και πόσο χρήσιμοι μπορεί να είναι μελλοντικά. Αυτό που δικαιολογημένα όμως μας ξέφυγε είναι το γεγονός ότι στον πάγκο δεν υπήρχε προπονητής. Το θέμα της υγείας του τον έχει επηρρεάσει πάρα πολύ (λογικότατο). Δεν μπορεί να σταθεί στα πόδια του, δεν μπορεί να κοουτσάρει σωστά και με πυγμή και το σημαντικότερο δεν μπορεί να επιβληθεί στους παίχτες του. Επομένως είναι πολύ σωστή η κίνηση της διοίκησης η απομάκρυνσή του (ή αν έφυγε ο ίδιος από μόνος του - προσωπικά δεν με αφορά πως ακριβώς έφυγε). Σίγουρα δεν μπορούσε να λυθεί η συνεργασία όταν μαθεύτηκε η ασθένειά του, γιατί οι Αφοι έχουν άλλη νοοτροπία, πιο ανθρώπινη που εγώ την γουστάρω.

Τώρα, για την επόμενη μέρα...
    Προφανώς και ο Μπαρτζώκας είναι η μόνη αποδεκτή λύση και ο μόνος που θα μπορούσε να συμμαζέψει αυτό το χάλι. Να επαναφέρει σιγά σιγά το ελληνικό στοιχείο με ανάδειξη νέων ταλέντων. Συνήθως δεν είμαι αυτός που κράζει από την πρώτη αγωνιστική τους παίχτες, αλλά μετά όταν ξαναέβλεπα στιγμιότυπα του αγώνα, παρατήρησα ότι τελικά δεν ήταν (μόνο) οι παίχτες το πρόβλημα, ήταν και ο προπονητής. Όχι ο Μπλατ! Ο Μπλατ είναι ένας εξαιρετικός προπονητής. Αλλά ο Μπλατ με-την-πρόσφατη-διάγνωση-ασθένειας. Όπως και να το δούμε, είναι ένα σοκ και για τον ίδιο και για την οικογένειά του. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν σταματούσε την καριέρα του ή έστω αν προπονούσε μια μικρομεσαία ομάδα στο Ισραήλ. Όπως και να'χει, του εύχομαι καλή συνέχεια και εμείς να συμμαζέψουμε τα κομμάτια μας όσο γρηγορότερα γίνεται. Καλύτερα που έγινε τώρα και όχι στην 4-5 αγωνιστική. Τώρα απλώς έχουμε μια ήττα εκτός έδρας. Ας ελπίσουμε η λύση να βρεθεί άμεσα...
    Θα φανει συντομα ποσο τον επηρεαζει η ασθενεια του. Ισως να φταιει κυριως αυτο. Εχεις δικιο. Ετσι θα εξηγηθει καπως και το οτι περυσι εβαλε ρητρα για το nba, ενω φετος παρεμεινε σε μια ομαδα που παρεπαιε. Αν και πιστευω οτι οντως ενδιαφεροταν για το συλλογο και ηθελε να προσφερει σε αυτη τη δυσκολη περιοδο. Σιγουρα επικοινωνιακα το καταφερε.

Thanks
    2
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 33 φορές σε 28 μηνύματα
    Ignore User

Αναρωτιέμαι μήπως σοκαρίστηκε και ο ίδιος ο Μπλατ με την εικόνα της ομάδας στον πρώτο επίσημο αγώνα, μπορεί και ο ίδιος να μην είχε την ψυχική δύναμη να το παλέψει άλλο, γιατί οι Αγγελόπουλοι δεν συνηθίζουν να απολύουν έτσι εύκολα τους προπονητές της ομάδας. Πιο πολύ από κοινού νομίζω ότι έγινε. Το ζήτημα είναι τώρα αν υπάρχει η διάθεση να γίνουν διορθωτικές κινήσεις και πόσο καλοί παίκτες είναι διαθέσιμοι αυτήν την περίοδο, γιατί υπάρχει η περίπτωση πάντα να συνεχίσουμε με μονιμοποίηση του υπηρεσιακού προπονητή και με το υπάρχον ρόστερ.

deleted Το avatar του χρήστη Faithful

Περιοχή
    athens
    Thanks
    15.224
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.887 φορές σε 6.536 μηνύματα
    Ignore User

Εγώ πιστεύω οτι το μπατζετ ειναι στα τάρταρα. Δε μπορεί κανεις να με πείσεις οτι καποιος Μπολντγουιν πήρε 700.000 πχ.

Ακόμα και ο Μπογρης έφυγε γιατί ηταν ακριβός σε σχέση με Χάπ.

Με καλα συμβολαια ήρθαν μονο Κουζμι και Πολ , κι αυτά βέβαια κάτω του 1εκ

Ο Μπαρτζωκας πράγματι ειναι καιρό ανενεργός και δύσκολα θα επιστρέψει σε τοπ επίπεδο. Η συμμετοχή μονο στην Ευρωλίγκα χωρίς αναστοπουλους όντως ειναι μεγάλο + για τον ίδιο. Όπως επισης οτι ο κόσμος είδε τις μεταγραφές απο το πανέρι άρα δε θα περιμένει να γίνει ο Τσερι Ανταμς.

Το θεμα ειναι στα €€. Οι ΑΦΟΙ ακόμα δεν έχουν την περιουσία στα χέρια τους, ακόμα υπάρχουν θέματα και δε θα μου κάνει εντύπωση αν πάλι παίξει πρόβλημα με πληρωμές.

Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Faithful για αυτό το μήνυμα:

chainsaw (07-10-19), drizzt (07-10-19)

Thanks
    2
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 33 φορές σε 28 μηνύματα
    Ignore User

Δεν μπορώ να φανταστώ με ποιον τρόπο το μπάτζετ είναι παραπάνω σε σχέση με πέρυσι.
    Μπόγρης-Χαπ
    Λεντέι-Ρούμπιτ
    Τίμα+Βεζένκοφ-Κουζμίνσκας
    Τουπάν-Πώλ
    Μάνζαρης-Τσέρι και Κονιάρης
    Στρέλνιεκς-Πάντερ
    Γκος-Μπολντγουιν

Ο Σπανούλης ανανέωσε σίγουρα με λιγότερα, μόνο ο Ρούμπιτ ίσως να πήρε περισσότερα από τον Λεντέι, άντε και ο Πωλ από τον Τουπάν αν και αμφιβάλλω και γι' αυτό, ο Μπολντγουίν σε καμία περίπτωση δεν νομίζω να πήρε παραπάνω από τον Γκος που ούτως ή αλλως δεν έπαιρνε πολλά.

Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Thanks
    20.643
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω οτι το μπατζετ ειναι στα τάρταρα. Δε μπορεί κανεις να με πείσεις οτι καποιος Μπολντγουιν πήρε 700.000 πχ.

Ακόμα και ο Μπογρης έφυγε γιατί ηταν ακριβός σε σχέση με Χάπ.

Με καλα συμβολαια ήρθαν μονο Κουζμι και Πολ , κι αυτά βέβαια κάτω του 1εκ

Ο Μπαρτζωκας πράγματι ειναι καιρό ανενεργός και δύσκολα θα επιστρέψει σε τοπ επίπεδο. Η συμμετοχή μονο στην Ευρωλίγκα χωρίς αναστοπουλους όντως ειναι μεγάλο + για τον ίδιο. Όπως επισης οτι ο κόσμος είδε τις μεταγραφές απο το πανέρι άρα δε θα περιμένει να γίνει ο Τσερι Ανταμς.

Το θεμα ειναι στα €€. Οι ΑΦΟΙ ακόμα δεν έχουν την περιουσία στα χέρια τους, ακόμα υπάρχουν θέματα και δε θα μου κάνει εντύπωση αν πάλι παίξει πρόβλημα με πληρωμές.

Ακουγεται οτι φαγαμε πολλα ακυρα απο μανατζερ και παικτες λογω της κακης εικονας με την αποχωρηση-υποβιβασμο και τις καθυστερησεις πληρωμων. Ο,τι χειροτερο για την ομαδα, καθως η φημη δεν αλλαζει απο τη μια μερα στην αλλη.

19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Faithful (07-10-19)

deleted Το avatar του χρήστη Faithful

Περιοχή
    athens
    Thanks
    15.224
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.887 φορές σε 6.536 μηνύματα
    Ignore User

Σπέρνεις ανέμους, θερίζεις θύελλες που λένε.

Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 102 από 102 ΠρώτηΠρώτη ... 2 52 62 72 82 92 98 99 100 101 102

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. Άλλες ομάδες-Γενική επικαιρότητα.
    By DaRkSaGa79 in forum ΝΒΑ, ΕΘΝΙΚΗ, ΔΙΕΘΝΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
    Απαντήσεις: 387
    Τελευταίο Μήνυμα: Σήμερα, 14:50
  2. Διοίκηση ΚΑΕ - Σχόλια - Νεα
    By sadi in forum Τι λέγαμε παλαιά - Μπάσκετ
    Απαντήσεις: 4452
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-14, 13:02
  3. Επικαιρότητα
    By AIIZ in forum AΡΧΕΙΟ ΠΑΛΑΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    Απαντήσεις: 17