+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 60 από 153

Θέμα: Tαξιδια-Διακοπες

Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Tαξιδια

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Ενα ωραίο βιντεάκι.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

.
    Περιοχή
    Berlin
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.009 φορές σε 10.933 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων

Ενα ωραίο βιντεάκι.
    Χίλα ευχαριστώ για το καταπληκτικό βίντεο μιας ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗΣ πόλης.
    Παρόλο που ζω δε μια ωραία πόλη, το Βανκούβερ με εντυπωσίασε και είμαι σίγουρος, πως αν κάποτε το επισκεφτώ
    θα το αγαπήσω όπως τη ΝΥ και τη Βοστώνη. Δείχνει πόλη ΑΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ποιότητας, με οικοδομικό ενδιαφέρον, κουλτούρα και
    μεγάλες φυσικές ομορφιές. Μια πόλη που ο άνθρωπος μπορεί να συναντήσει όνειρα και πεπρωμένο.
    Απόλαυσέ την με όλο σου το είναι Σάκαρε!

(τη διαφορά κάνει να έχει μια πόλη θάλασσα... Άλλη γοητεία. Ρϊξε και άλλα για την πόλη. Ό,τι καλό βρεις. Τέτοια πράγματα
    έχουν ενδιαφέρον).

3. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

sirkostas (30-10-13), VALVERDES_7 (29-10-13), voskos_7 (29-10-13)

.
    Περιοχή
    Berlin
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.009 φορές σε 10.933 μηνύματα
    Ignore User

Μια και μιλάμε για Βανκούβερ, η περιοχή που τώρα βρίσκεται η θαυμάσια πόλη, ανακαλύφθηκε μόλις το 1792 από τον
    επιστήμονα και εξευρενητή Τζορτζ Βανκούβερ, για λογαριασμό του Στέμματος και του Εδουάρδου του 3ου της Αγγλίας.
    Γι αυτό η πόλη φέρει το όνομά του και η περιοχή ονομάζεται Βρετανική Κολομβία, σε αντίθεση / αντιπαράθεση με αυτήν
    της Νότιας Αμερικής που ανήκε στους μεγάλους ανταγωνιστές των Άγγλων, τους Ισπανούς και είχε κατακτηθεί από τον
    Φίλιππο (νομίζω) αρκετά χρόνια πριν...

Η πόλη διαθέτει κορυφαία όπερα από το 1958 (πολλοί λένε πως ανταγωνίζεται σε ποιότητα αυτή του Μοντρεάλ) και συμφωνική ορχήστρα.
    Η δε παράδοση του Καναδά στην κλασική μουσική (βλ. πιάνο) είναι τεράστια (Γκλεν Γκουλντ) το δε παρόν λαμπρό (Μαρκ Αντρέ Χάμλιν).

5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

sirkostas (30-10-13), VALVERDES_7 (30-10-13)

Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.623
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.690 φορές σε 8.256 μηνύματα
    Ignore User

Τέλος μηνός παίρνω το μοτόρι, τρεις τύπους, τρια γκομενάκια και φύγαμε για Κωνσταντινούπολη.
    There is a Dude in town

7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

consigliere (21-01-14)

. Το avatar του χρήστη sirkostas
    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.390 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

Θα σας βγάλει το μοτόρι 7κάβαλο μέχρι τη Κωνσταντινούπολη????

Σαν αυτά τα παλουκάρια σας φαντάζομαι!

Σε περίπτωση που τα παίξει έξω απ' τα Καμένα Βούρλα, ρίξε τηλέφωνο να στείλω οδική βοήθεια.

9. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sirkostas για αυτό το μήνυμα:

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (31-10-13), Rena (31-10-13), The Dude (30-10-13)

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.623
    Ignore User

Και να φανταστείς ότι το έγραψα επίτηδες έτσι να δω ποιός θα ρίξει την ατάκα πρώτος. Εσένα δεν σε είχα πολύ σα φαβορί, να σου πω, έκανες όμως την έκπληξη...
    There is a Dude in town

11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

sirkostas (30-10-13)

Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    20.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 16.942 φορές σε 10.600 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος μηνός παίρνω το μοτόρι, τρεις τύπους, τρια γκομενάκια και φύγαμε για Κωνσταντινούπολη.
    Εμένα δεν με καίει αν σας χωράει: Δικό σου εργαλείο αν είναι, του έχω επιστοσύνη - άλλη ερώτηση έχω: Τι στοίχημα έχασε ο 7ος;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.623
    Ignore User

Ο έβδομος είμαι εγώ τύπε. Δεν ταξιδεύω ποτέ με άτομο από πίσω μου, πόσο μάλλον αν είναι τύπισσα. Ξενέρα. Ποτέ δεν κάθεται σωστά, συνεχώς θέλει να μιλάει, θέλει να κατουρήσει, να χέσει, να φάει, με όποια σειρά μπορείς να φανταστείς... Μόνος, τύπε. Και βολεύομαι κι εγώ με τις άλλες τρεις, αντέχω...
    There is a Dude in town

Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Περιοχή
    Γρεβενά
    Thanks
    20.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 16.942 φορές σε 10.600 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο έβδομος είμαι εγώ τύπε. Δεν ταξιδεύω ποτέ με άτομο από πίσω μου, πόσο μάλλον αν είναι τύπισσα. Ξενέρα. Ποτέ δεν κάθεται σωστά, συνεχώς θέλει να μιλάει, θέλει να κατουρήσει, να χέσει, να φάει, με όποια σειρά μπορείς να φανταστείς... Μόνος, τύπε. Και βολεύομαι κι εγώ με τις άλλες τρεις, αντέχω...
    Μου φαινόσανε και από πριν άθρωπας της παρέας που θυσιάζεσαι για πάρτη τους και έτσι είναι ο σωστός ο κύριος.
    Στο λοιπό, έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου και στο κάτω - κάτω: Καλύτερα είναι να τρως από την κουζίνα της περιοχής, παρά να κουβαλάς φαΐ από το σπίτι. Θα σου χαλάσει γρήγορα, με αυτό το μέσο...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.108
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.285 φορές σε 5.565 μηνύματα
    Ignore User

Michael O'Leary: Ποιος είναι ο εκκεντρικός επιχειρηματίας της Ryanair ο οποίος υπόσχεται να φέρει εκατ. επιβάτες στην Αθήνα

αεροπορική εταιρεία χαμηλού κόστους, θα δημιουργήσει βάσεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και θα ξεκινήσει από τον Απρίλιο του 2014 πτήσεις τόσο εσωτερικού όσο και εξωτερικού.
    Ειδικότερα, η Ryanair θα συνδέει την Αθήνα με τρεις πτήσεις εσωτερικού και τρεις πτήσεις εξωτερικού.
    Σε ό,τι αφορά τη βάση της Αθήνας, τα δύο αεροσκάφη θα εκτελούν έξι δρομολόγια από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη, Ρόδο, Χανιά, Πάφο, Λονδίνο και Μιλάνο, ενώ αναμένεται να μεταφέρουν, σε ετήσια βάση, πάνω από 1,2 εκατ. επιβάτες με περισσότερες από 150 πτήσεις εβδομαδιαίως. Επίσης, σύμφωνα με τα στελέχη της εταιρείας, αναμένεται να δημιουργηθούν 1.200 νέες θέσεις εργασίας.
    Αναλυτικά, η Ryanair θα πραγματοποιεί από την Αθήνα, τέσσερις πτήσεις ημερησίως προς Χανιά, δύο πτήσεις ημερησίως προς Λονδίνο, δύο πτήσεις ημερησίως προς Μιλάνο, δύο πτήσεις ημερησίως προς Πάφο, δύο πτήσεις ημερησίως προς Ρόδο και 10 πτήσεις ημερησίως προς Θεσσαλονίκη.
    Ακόμη, η εταιρεία θα μεταφέρει ένα αεροσκάφος και προσωπικό στη Θεσσαλονίκη, την οποία θα συνδέει με 16 δρομολόγια και 212 πτήσεις ανά εβδομάδα από και προς Αθήνα, Χανιά, Πάφο, Βαρσοβία, Στοκχόλμη (Skavsta), Όσλο (Rygge), Βρέμη, Ντύσελντορφ, Φραγκφούρτη, Βάδη, Μιλάνο, Πίζα, Ρώμη (Τσιαμπίνο), Βαρκελώνη (Ζιρόνα), Βρυξέλλες και Λονδίνο (Στάνστεντ).
    Μάλιστα, ενόψει της έναρξης των πτήσεων η εταιρεία θα προσφέρει εισιτήρια από 12 ευρώ στις πτήσεις εσωτερικού ως τις 20 Ιανουαρίου και 24,99 ευρώ για τις πτήσεις εξωτερικού.
    Πίσω από την Ryanair, βρίσκεται ο Michael O'Leary, ένας ιδιαίτερα εκκεντρικός Ιρλανδός.
    O Michael O'Leary, είναι ο Mr. Ryanair, και θεωρείται ένας επιχειρηματίας διαφορετικός από όλους τους άλλους, ο οποίος ξεκίνησε αρχικά τη σταδιοδρομία του από την Stokes Kennedy Crowley (KPMG).
    Το 1987 πήγε στην Ryanair, στην οποία ανέλαβε οικονομικός σύμβουλος του ιδρυτή της Τόνι Ράιαν (1991-1994), ενώ το 1994 πήρε τα ηνία της επιχείρησης εγκαινιάζοντας τη στρατηγική των φθηνών εισιτηρίων.
    "Οι άλλοι αναζητούν τρόπους για να αυξήσουν την τιμή των εισιτηρίων. Εμείς αναρωτιόμαστε πώς καταργήσουμε τα εισιτήρια", είχε πει.
    Ο O'Leary χαρακτηρίζεται από τον Τύπο ως αλαζόνας και έχει την τάση να κάνει παρατηρήσεις τις οποίες εν συνεχεία διαψεύδει. Μάλιστα, η ανελέητη επιδίωξη της μείωσης του κόστους και η σαφώς εχθρική στάση του προς τους ανταγωνιστές του, τις κυβερνήσεις, τα συνδικάτα και τους πελάτες του έχει γίνει σήμα κατατεθέν.
    Χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα της επιθετικότητάς του σε μια γυναίκα η οποία κέρδισε δωρεάν πτήσεις για μια ζωή το 1988 αλλά και η κόντρα του με δημοσιογράφο που ερευνούσε τα αίτια ενός ατυχήματος με αεροσκάφος της Ryanair.
    Σε μια συνέντευξη Τύπου, σχετικά με τη διηπειρωτική υπηρεσία της εταιρείας RyanAtlantic, θέλοντας να περιγράψει την προγραμματισμένη business class ταξιδιωτική εμπειρία της αεροπορικής εταιρείας, έκανε λόγο για "πόρνες και ρούμι". Επίσης, σε μια άλλη συνέντευξη Τύπου που διοργάνωσε η εταιρία στην Αθήνα, δεν υπήρχε ούτε νερό για τους δημοσιογράφους!
    Παράλληλα, χαρακτηριστικά παραδείγματα της "τρέλας" του είναι η χρέωση για τη χρήση τουαλέτας, αλλά και η ειδική χρέωση για τους ευτραφείς επιβάτες.
    Η εκκεντρικότητά του, όμως, δε σταματά εκεί καθώς το 2004 είχε τοποθετήσει στο αυτοκίνητό του, μία Mercedes S-Class πινακίδες ταξί για να μπορεί να κυκλοφορεί στις λεωφορειολωρίδες του Δουβλίνου.
    Μάλιστα οι απότομοι τρόποι του δημιούργησαν προβληματισμό στους μετόχους της Ryanair, οι οποίοι ζήτησαν από τον Ιρλανδό να περιορίσει τις δημόσιες τοποθετήσεις.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    — John Lennon

Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.108
    Ignore User

Όλοι αγαπάνε να μισούν το αφεντικό της Ryanair. Δίκαια

Αφού χαρήκαμε με την είδηση ότι η Ryanair ξεκινά πτήσεις από Αθήνα και Θεσσαλονίκη, μάθαμε για τον Michael O'Leary και προσγειωθήκαμε.
    Η Ryanair ξεκινάει πτήσεις από Αθήνα από τον ερχόμενο Απρίλιο, φέρνοντας μαζί της τις γνωστές χαμηλές τις τιμές, αλλά και τον πιο εκκεντρικό από τους εκκεντρικούς, τον Ιρλανδό που μετατρέπει τους άλλους Βρετανούς σε βαρετή υπόθεση. Το αφεντικό της σχεδόν 20 χρόνια τώρα, τον Michael O'Leary.

Εκτός από τις χαμηλές τιμές των εισιτηρίων, η Ryanair (δυσ)φημίζεται και για τη συνολικά αγενή συμπεριφορά των υπαλλήλων της προς τους πελάτες ή για τις εξωγήινες χρεώσεις για πραγματάκια τύπου 'έχασα το boarding pass μου, παρακαλώ τυπώστε το ξανά'. Όπως καταλαβαίνεις, δεν είναι όλα ρόδινα ούτε βολικά στις μονάδες του στόλου της.

Η πρώτη φορά που ταξίδεψα με τη Ryanair (μπορεί και η τελευταία) ήταν το 2003 από το Λονδίνο στο Μάλμε. Όντως, οι τιμές των εισιτηρίων ήταν μικροσκοπικές. Το ίδιο όμως και οι θέσεις των επιβατών. Ευτυχως ήμουν με το ζόρι 60 κιλά.

Η γκρίνια, είτε συγκρατημένη όπως πιο πάνω, είτε ανεξέλεγκτη, είναι μουσική στα αυτιά του 52χρονου βαθύπλουτου πια, αφεντικού O'Leary. Χτίζοντας το προφίλ του, μοιάζει περιττό να γράψεις για σπουδές, προϋπηρεσίες, οικογενειακή κατάσταση και επιτεύγματα. Μπορείς να αρχίσεις με τις υπερτροφικά φλεγματικές του δηλώσεις και να μην σταματήσεις ποτέ.
    Ο ονειροπόλος O'Leary δηλώνει -προφανώς σε μια από τις σπάνιες στιγμές που δεν ήθελε να τρολάρει ή να προβοκάρει- ότι "ενώ οι περισσότερες εταιρίες ψάχνουν τρόπους για να αυξήσουν τις τιμές των εισιτηρίων τους, εμείς αναρωτιόμαστε πώς θα τα καταργήσουμε". Ο τυπικός O'Leary από την άλλη δηλώνει ότι το μεγαλύτερο win της εταιρίας του είναι ότι φέρνει στην Ευρώπη τα χαμηλότερα ναύλα και το μεγαλύτερο fail ότι τον προσέλαβε.

Προφανώς η Ryanair δεν είναι ο μοναδικός τρόπος με τον οποίο ο O'Leary χτίζει το μύθο του. Τα αεροπλάνα είναι το όχημα, αλλά δεν αρκούν. Ένα συννεφιασμένο πρωί του 2004 σκέφτηκε να βάλει πινακίδες ταξί στη Mercedes του για να μπορεί να κυκλοφορεί στις λεωφορειολωρίδες του Δουβλίνου. Ο Ιρλανδός Λιάπης, 9 χρόνια πριν τον Έλληνα Λιάπη. Μια άλλη φορά τα είχε βάλει με μια κυρία που κέρδισε δωρεάν πτήσεις εφ' όρου ζωής.
    Σε μια περσινή του συνέντευξη στους The Times, μας ενημέρωσε ότι, ενώ υποστηρίζει ότι οι γυναίκες πρέπει να έχουν την ευκαιρία να εργαστούν (πάλι καλά), ο ίδιος πιστεύει πρέπει να κάθονται σπίτι και να μεγαλώνουν τα παιδιά (ο ίδιος έχει τέσσερα με τη σύζυγό του Anita). Επίσης, δεν παρέλειψε να τονίσει πόσο απεχθάνεται το να κάθεται σπίτι αλλάζοντας πάνες ή βλέποντας τα μωρά να κλαίνε.

Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, ο O'Leary φαίνεται ότι επιδιώκει να γίνει αντιπαθητικός με όλο του το είναι. Δεν σε αφήνει δηλαδή να πεις (με την καλή έννοια) "Πω, τι νούμερο είναι αυτός ο τύπος, τον γουστάρω".

Το πιο διασκεδαστικό για τους haters βατερλό του ήρθε πριν τρεις μήνες όταν ο O'Leary πήρε μέρος σε ένα ανοιχτό Q&A στο Twitter με το hashtag #GrillMOL. Σε ελεύθερη μετάφραση και με πολλή αγάπη, 'Ψήστε τον Michael O'Leary'.
    Κατ' αρχήν, ξεκίνησε τη διαδικασία 50 λεπτά νωρίτερα από το καθορισμένο δίνοντας ασίστ για δεκάδες χολωμένα σχόλια που έθιγαν τα θέματα της Ryanair με την ακρίβεια στην τήρηση του χρονοδιαγράμματος των πτήσεων. Εν τω μεταξύ όμως, κάθισε στο τραπέζι φορώντας αυτό στο κεφάλι.

Ήδη με το καλημέρα, ο O'Leary όρμηξε -χωρίς να χρησιμοποιήσει το hashtag- σε μια κυρία που μάλλον βρήκε ελκυστική, ξεσηκώνοντας αντιδράσεις για σεξισμό και τα τοιαύτα. Δε θέλει κόπο για να αναζωπυρώσεις το μίσος των haters.

Μετά το ~~~~~~~ ξεκίνημα, το αφεντικό αναλώθηκε στο να προσπαθεί να πει κάτι πιο έξυπνο και αιχμηρό από αυτά που του απηύθυναν οι πελάτες(;) του. Σε κορυφαίες επιδείξεις 'αγάπης', κάποιος ρώτησε τον O'Leary αν υπάρχει κάποιος στη Ryanair που να γνωρίζει πώς τρέχει μια αεροπορική εταιρία, ένας άλλος αν χρεώνει KAI τις απαντήσεις του στο Twitter, ενώ η καλυτερότερη ρώτησε τον MOL αν ισχύουν οι φήμες ότι οι επιβάτες των πτήσεων θα επιβαρύνονται για κάθε ανάσα που παίρνουν μετά την απογείωση.

Το πνεύμα των απαντήσεων του O'Leary κινούνταν σταθερά στα επίπεδα της ακόλουθης απάντησης: “Γεια σου Beth, τέλεια ιδέα. Έχω μια ομάδα ανθρώπων που δουλεύει το συγκεκριμένο θέμα ενώ αναπνέουμε”. Η Beth δεν ξετρελάθηκε με την απάντηση.

Σίγουρα, ο Michael έχει πει και καλύτερα. Να πέντε (θα μπορούσαν να είναι και πενήντα) παραδείγματα:
    (σε πελάτη που επέμενε για αποζημίωση) “Δεν πρόκειται να πάρεις αποζημίωση και άντε γ**ησου. Δεν θέλω να ακούσουμε τη δακρύβρεχτη ιστορία σου. Ποιο μέρος του 'καμία αποζημίωση' δεν καταλαβαίνεις;”
    “Είμαι το πιο κακοπληρωμένο και υποτιμημένο αφεντικό στην Ευρώπη. Πληρώνομαι 20 φορές περισσότερο από τον μέσο υπάλληλο της Ryanair και νομίζω ότι το κενό θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερο”
    (για τους επιβάτες που ξέχασαν να τυπώσουν το boarding pass τους) “Νομίζω ότι πρέπει να πληρώσουν 60 ευρώ επειδή είναι τόσο ηλίθιοι”
    “Ο κόσμος με βλέπει είτε σαν τον Χριστό είτε σαν τον Σούπερμαν είτε σαν ένα βρωμερό σκατό. Νομίζω ότι είμαι ο Χριστός”
    “Κανείς δεν θέλει να κάθεται δίπλα από κάποιον χοντρό στο αεροπλάνο. Έχουμε ειλικρινά εκπλαγεί απ' τον αριθμό των πελατών που όχι μόνο θα φορολογούσαν παραπάνω τους χοντρούς, αλλά θα τους βασάνιζαν ευχαρίστως”

Αν χρειάζεται ένας ισορροπημένος επίλογος, δεδομένου του σεβασμού για το επιχειρηματικό μυαλό του δύστροπου αλλά ευφυέστατου O'Leary, νομίζω ότι πηγαίνει κάπως έτσι:

Κατά το 'Ό,τι είναι νόμιμο, δεν σημαίνει ότι είναι και ηθικό', όποιος είναι εκκεντρικός δεν σημαίνει ότι δεν είναι και γελοίος. Από τα λεφτά μέχρι τους haters και από την εκκεντρικότητα μέχρι το διατρητικό χιούμορ, ο Michael O'Leary τα έχει όλα σε αφθονία.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    — John Lennon

17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> για αυτό το μήνυμα:

dimace (18-01-14), voskos_7 (20-01-14)

Περιοχή
    Liquor Town
    Thanks
    8.623
    Ignore User

Ο,τι πληρώνεις, παίρνεις τύπε. Νόμος.
    There is a Dude in town

Περιοχή
    Σαντορίνη
    Thanks
    19.915
    Ignore User

Τη πιο τρομακτική εμπειρία της ζωής μου την έχω ζήσει μέσα σε αεροπλάνο της Ryannair. Χωρίς να λέω ότι φταίει σε κάτι η εταιρεία. Απογείωση από το αεροδρόμιο της Πίζα για επιστροφή στο Λονδίνο μέσα σε τρομερή καταιγίδα. Κι ενώ το αεροπλάνο βρίσκεται σε φάση ανύψωσης...κεραυνός περνάει ξυστά απ' το αεροπλάνο. Νόμιζα ότι αυτή η λαμπερή τεθλασμένη γραμμή ήταν έμπνευση των δημιουργών καρτούν κι όχι πραγματική εικόνα που μπορεί κάποια στιγμή να δεις δίπλα σου. Με τη λάμψη του κεραυνού σβήνουν όλα τα φώτα του αεροπλάνου και το σκάφος βουτάει προς τα κάτω. Κλάσμα του δευτερολέπτου μάλλον διήρκεσε αυτό, αλλά πιστεύω ότι όλοι όσοι ήμαστε σε κείνη τη πτήση δεν θα το ξεχάσουμε ποτέ. Ακόμα θυμάμαι τα ουρλιαχτά των επιβατών. Ευτυχώς το ρεύμα επανήλθε κι ο πιλότος το έφερε το σκάφος στο ιδανικό ύψος. Μόλις ανέβηκε στα 30.000 πόδια κι οριζοντιώθηκε μας ζήτησε συγνώμη για το συμβάν. Από τότε μου έχει μείνει μια φοβία στις απογειώσεις, ενώ πριν ένιωθα πολύ άνετα στ' αεροπλάνα.

Το θυμήθηκα τώρα που τον είδα τον παλαβό. Πράγματι οι χρεώσεις είναι αστείες, με την προϋπόθεση ότι θα κάνεις κράτηση καιρό πριν. Βέβαια δεν επιτρέπεται καμία ακύρωση ή αλλαγή εισητηρίου. Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν μπορέσεις να πετάξεις με τη συγκεκριμένη πτήση που έχεις επιλέξει, έχασες τα λεφτά σου. Τόσο απλά.

20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Rena (20-01-14)

Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Battleship Champion!
    Περιοχή
    Φλώρινα
    Thanks
    10.965
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.265 φορές σε 12.454 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ILIAS-KORLEONE <> Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρώτη φορά που ταξίδεψα με τη Ryanair (μπορεί και η τελευταία) ήταν το 2003 από το Λονδίνο στο Μάλμε. Όντως, οι τιμές των εισιτηρίων ήταν μικροσκοπικές. Το ίδιο όμως και οι θέσεις των επιβατών. Ευτυχως ήμουν με το ζόρι 60 κιλά.
    60 κιλά είσαι ρε τρελέ? Πες μου τι δίαιτα κάνεις.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

60 κιλά ήμουν εγώ 9 χρονών
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

Rena (20-01-14)

Περιοχή
    Σαντορίνη
    Thanks
    19.915
    Ignore User

Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.108
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτος που το γραφε...μαλλον θα προκειται για στρουμφακι
    — John Lennon

Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.108
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη πιο τρομακτική εμπειρία της ζωής μου την έχω ζήσει μέσα σε αεροπλάνο της Ryannair. Χωρίς να λέω ότι φταίει σε κάτι η εταιρεία. Απογείωση από το αεροδρόμιο της Πίζα για επιστροφή στο Λονδίνο μέσα σε τρομερή καταιγίδα. Κι ενώ το αεροπλάνο βρίσκεται σε φάση ανύψωσης...κεραυνός περνάει ξυστά απ' το αεροπλάνο. Νόμιζα ότι αυτή η λαμπερή τεθλασμένη γραμμή ήταν έμπνευση των δημιουργών καρτούν κι όχι πραγματική εικόνα που μπορεί κάποια στιγμή να δεις δίπλα σου. Με τη λάμψη του κεραυνού σβήνουν όλα τα φώτα του αεροπλάνου και το σκάφος βουτάει προς τα κάτω. Κλάσμα του δευτερολέπτου μάλλον διήρκεσε αυτό, αλλά πιστεύω ότι όλοι όσοι ήμαστε σε κείνη τη πτήση δεν θα το ξεχάσουμε ποτέ. Ακόμα θυμάμαι τα ουρλιαχτά των επιβατών. Ευτυχώς το ρεύμα επανήλθε κι ο πιλότος το έφερε το σκάφος στο ιδανικό ύψος. Μόλις ανέβηκε στα 30.000 πόδια κι οριζοντιώθηκε μας ζήτησε συγνώμη για το συμβάν. Από τότε μου έχει μείνει μια φοβία στις απογειώσεις, ενώ πριν ένιωθα πολύ άνετα στ' αεροπλάνα.

Το θυμήθηκα τώρα που τον είδα τον παλαβό. Πράγματι οι χρεώσεις είναι αστείες, με την προϋπόθεση ότι θα κάνεις κράτηση καιρό πριν. Βέβαια δεν επιτρέπεται καμία ακύρωση ή αλλαγή εισητηρίου. Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν μπορέσεις να πετάξεις με τη συγκεκριμένη πτήση που έχεις επιλέξει, έχασες τα λεφτά σου. Τόσο απλά.
    αστα να πανε κωστα και γω ειχα παει ρωμη και ενιωθα καποιες στιγμες το αεροπλανο να κοβει ταχυτητα και να ψιλοπεφτει συν και το οτι επειδη αργησε να φυγει ο πιλοτος το καρφωσε στην κυριολεξια ομως το αεροπλανο στην απογειωση και ειδα την ρωμη απο το παραθυρο μου απο κατω στην ευθεια.......πολυ καλες τιμες αλλα για μακρινο ταξιδι δεν προκειται να την παρω μεχρι ιταλια μπορει ή καποιο αλλο πολυ κοντινο ταξιδι γρηγορο απο κει και περα οχι.Οι θεσεις δεν ειναι καθολου ανετες ειτε εισαι αδυνατος ειτε εχεις καποια κιλα παραπανω..και αυτο που με ενοχλησε εμενα ηταν η αγενεια του προσωπικου.Θεωρω οτι η ευγενεια δεν αγοραζεται ολοι θα επρεπε να ηταν πιο ευγενικοι.
    — John Lennon

27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

sirkostas (21-01-14)

Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Thanks
    9.108
    Ignore User

ERROR: If you can see this, then [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] is down or you don't have Flash installed.

ERROR: If you can see this, then [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] is down or you don't have Flash installed.
    — John Lennon

.
    Thanks
    4.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.337 φορές σε 4.984 μηνύματα
    Ignore User

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων

Ψήφισε πασοκ..

30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

VALVERDES_7 (23-01-14)

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Παρόμοια Θέματα

1. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-10, 12:57
  2. ΔΙΑΚΟΠΕΣ
    By makis_7 in forum AΡΧΕΙΟ ΠΑΛΑΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ
    Απαντήσεις: 155
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-09, 12:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές