Σελίδα 16 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 6121314151617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 301 έως 320 από 447

Θέμα: Footballleague

  1. #301
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μέσα σ' όλα τ' άλλα, ήρθαν και τα καλύτερα:

    1. Η Σούπα Λίγκα είναι το χειρότερο πρωτάθλημα του κόσμου. (καμιά έκπληξη εδώ, μόνο ντροπή...)
    2. Αποδεδειγμένα πλέον (με αποκάλυψη του Εθνους) η χούντα εξαγόρασε την πορεία του Βάζελου στο Γουέμπλει. (γνωστά πράγματα αλλά τώρα ΚΑΙ με τη βούλα...)

    Σχόλιο: Δεν το κλείνουμε το μαγαζί, να παίζει μόνο Ευρώπη ο Θρύλος και ΤΙΠΟΤΑ άλλο, να ησυχάσουμε όλοι μας με τη ΜΙΖΕΡΙΑ των ανύπαρκτων; (Πράσινων, κίτρινων, μαύρων και λοιπών χρωμάτων)
    H πλάκα ξέρεις ποιά είναι τύπε; (Αυτή η συνοικία κάτω από την Ακρόπολη....)
    Οτι κάνουν σημαία τους όλοι το ότι το ελληνικό είναι το χειρότερο τσαμπιόνι. Βρε ΜΑΛΑΚΕΣ... βρε ΑΝΙΩΘΟΙ... ΕΣΑΣ ρε γίδια, βρίζει το άρθρο... μιλάει για την ΠΟΙΟΤΗΤΑ των παικτών, για ΓΗΠΕΔΑ, για επενδύσεις, για ανταγωνισμό. Οταν ΟΛΟΙ πλην ΕΝΟΣ, ΔΕΝ επενδύουν, ΔΕΝ φτιάχνουν γήπεδα, ΔΕΝ αγοράζουν παίκτες επιπέδου, ΔΕΝ μπορούν να ανταγωνιστούν μια ομάδα που έχει ξεφύγει, ΝΑΙ είναι ένα χάλια πρωτάθλημα.
    Οσο για το άλλο, μούγγα. Φαπ, ξάπλ.
    There is a Dude in town

  2. #302
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.003
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μέσα σ' όλα τ' άλλα, ήρθαν και τα καλύτερα:

    1. Η Σούπα Λίγκα είναι το χειρότερο πρωτάθλημα του κόσμου. (καμιά έκπληξη εδώ, μόνο ντροπή...)
    2. Αποδεδειγμένα πλέον (με αποκάλυψη του Εθνους) η χούντα εξαγόρασε την πορεία του Βάζελου στο Γουέμπλει. (γνωστά πράγματα αλλά τώρα ΚΑΙ με τη βούλα...)

    Σχόλιο: Δεν το κλείνουμε το μαγαζί, να παίζει μόνο Ευρώπη ο Θρύλος και ΤΙΠΟΤΑ άλλο, να ησυχάσουμε όλοι μας με τη ΜΙΖΕΡΙΑ των ανύπαρκτων; (Πράσινων, κίτρινων, μαύρων και λοιπών χρωμάτων)
    1. Εντάξει μην υπερβάλλουμε επειδή βγήκε ένα αναξιόπιστο δημοσίευμα αγγλικής εφημερίδας και βγάζει πρώτη την πρέμιερ, μέσα στις πρώτες την τσάμπιονσιπ, όπου η εν λόγω χώρα είναι η χαρά κάθε ομάδας σε όλα τα ομαδικά αθλήματα ως σήμερα. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι η βάση είναι πολύ μολυσμένη και μαγνήτης κάθε ψιλικατζή ανθρώπου της νύχτας. Τα υπόλοιπα προβλήματα έπονται
    2. Και να ταν μόνο αυτά... Φωτογραφίες του προέδρου της ιστορικής ομάδας των τριφυλοφόρων να κάνει τεμενάδες στον Χίτλερ και τον Γκέμπελς



    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  3. #303
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.511
    Thanks
    13.187
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.111 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Η FIFA ζήτησε αφαίρεση βαθμών στον Ηρακλή



    Έγγραφο από τη FIFA εστάλη στην ΕΠΟ με το οποίο ζητείται η αφαίρεση βαθμών από τον Ηρακλή, για εκπρόθεσμη καταβολή χρημάτων στον Ισπανό Ντάνι Λόπεθ. Τι υποστηρίζουν οι άνθρωποι του Γηραιού.
    Εδώ και καιρό ο Ισπανός αριστερός μπακ Ντάνι Λόπεθ είχε κινηθεί νομικά κατά της ΠΑΕ Ηρακλής, διεκδικώντας χρήματα, τα οποία μέχρι πρόσφατα δεν του είχαν δοθεί. Αυτό είχε ως συνέπεια να στείλει η FIFA έγγραφο στην Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία, με το οποίο ζητά την αφαίρεση βαθμών από τον Γηραιό.

    Οι άνθρωποι της ομάδας της Θεσσαλονίκης έχουν τακτοποιήσει την εκκρεμότητα αυτή, δίνοντας μάλιστα +1600 ευρώ, που είναι τόκοι, αν και η αποπληρωμή έχει γίνει εκπρόθεσμα.
    Τα αποδεικτικά της πληρωμής βρίσκονται πλέον στα χέρια της Πειθαρχικής Επιτροπής της FIFA, ο πρόεδρος της οποίας θα κληθεί να αποφασίσει για το αν τελικά επιβληθεί ποινή αφαίρεσης βαθμών στον Ηρακλή. Στην τελική απόφαση θα μετρήσει και το τι θα πει ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής.
    Η Football League εξέδωσε ανακοίνωση για το ζήτημα και ανέφερε: ''Αναβλήθηκε για το επόμενο ΔΣ, προκειμένου να αποφασίσει αναφορικά με απόφαση της FIFA που αφορά την ΠΑΕ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908, ώστε να οριστεί ως θέμα στην ημερήσια διάταξη''.
    Στον Ηρακλή έχουν ήδη επικοινωνήσει με τη FIFA και έχουν ενημερωθεί ότι είναι πιθανό να μην τιμωρηθούν. Υπάρχει, πάντως, και ιστορικό, μια και σε ανάλογη περίπτωση βρέθηκε κατά το παρελθόν ο ΟΦΗ με τον Ρουμάνο Σουλεάπ, που τελικά δεν τιμωρήθηκε.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  4. #304
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.511
    Thanks
    13.187
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.111 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Περίκο: "Ο εφιάλτης μου στη Λάρισα"



    Με τα πιο μελανά χρώματα περιγράφει την κατάσταση που ζει στη Λάρισα, ο 30άχρονος Ισπανός επιθετικός της ΑΕΛ, Περίκο, σε ΜΜΕ της πατρίδας του.
    Ο 30άχρονος Ισπανός επιθετικός της ΑΕΛ, Περίκο, μίλησε σε εφημερίδα της Μάλαγα [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και υποστήριξε ότι ζει έναν εφιάλτη στη Λάρισα με τους διοικούντες τη θεσσαλική ομάδα να του ζητούν να αναπροσαρμόσει το συμβόλαιό του, να του αφήνουν απλήρωτο το νοίκι του σπιτιού του και να προσπαθούν συνεχώς να του βάζουν εμπόδια.

    "Όλα αυτά που μπορώ να σας πω, μου προκαλούν ντροπή, έχω πολλούς φίλους και δεν σας έχω πει τίποτα. Περνάω όλη τη μέρα μαζεύοντας χαρτιά, με δικηγόρους, στο γιατρό, στην επιτροπή της Λίγκας. Είναι μία πραγματική καταστροφή, η οργάνωση εδώ.
    Ο πρόεδρος με φώναξε μία μέρα στο γραφείο, αλλά κάθε φορά καταλήγει να μη μιλάμε. Αυτοί μιλούν ελληνικά και μεταφράζουν στα αγγλικά. Έχω έξι μήνες που μαθαίνω αγγλικά, αλλά δεν μπορώ να εκφραστώ εξίσου καλά, χωρίς μεταφραστή.
    Αποφάσισα λοιπόν να μη γελούν άλλο μαζί μου, γιατί κάθε φορά που πάω στο γραφείο μου αλλάζουν το συμβόλαιο, με κοροϊδεύουν, με έχουν κάνει να υπογράψω χαρτιά που δεν ξέρω ότι έχω υπογράψει.
    Τα ηχογράφησα εδώ δεν εμπιστεύεσαι κανέναν

    Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι θέλω να φύγω, στην τελευταία συνάντηση μου φέραν μία μεταφράστρια, έκλεισαν την πόρτα και μου είπαν ότι δεν μπορούσα να μπω.
    Τους είπα ότι δεν μπορούσα να μιλήσω αγγλικά γιατί ήθελα να φύγω από την ομάδα και ήθελα να εκφραστώ καλά. Τα έχω ηχογραφήσει όλα, γιατί εδώ δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν. Είμαι ενοχλημένος.
    Η μεταφράστρια άρχισε να του λέει όλα αυτά, την προσέβαλε και μου είπε να φύγουμε, ότι με αυτό τον τρόπο δεν είχαμε τίποτα να πούμε.
    Η μεταφράστρια έφυγε τρέχοντας φωνάζοντας την αστυνομία

    Ο πρόεδρος έκλεισε την πόρτα και η μεταφράστρια έφυγε τρέχοντας και φωνάζοντας την αστυνομία. Όταν ο πρόεδρος τα άκουσε, έφυγε. Πήγαμε στην αστυνομία, κάναμε καταγγελία και πήγα στο γιατρό γιατί με πονούσε ο λαιμός.
    Πρέπει να να συνεχίσω να πηγαίνω σε όλες τις προπονήσεις. Εδώ κανείς δεν λέει τίποτα. Όλος ο κόσμος ξέρει, αλλά αλλά όλοι φοβούνται.
    Μου χτυπούν το κουδούνι τα βράδια, φοβάμαι να πάω στο κέντρο

    Με ξυπνούν το βράδυ και μου χτυπούν το κουδούνι, μου έχουν μεταδώσει φόβο να πάω στο κέντρο της πόλης και έτσι να καταγγείλω την αθέτηση του συμβολαίου.
    Έχω προσλάβει έναν Έλληνα δικηγόρο και με έχει βοηθήσει. Περιμένουμε το κομμάτι της Λίγκας και το ιατρικό κομμάτι. Δεν μπορώ να ρισκάρω στα 30 μου χρόνια, να μου καταγγείλουν το συμβόλαιο και να με τιμωρήσει η FIFA με δύο χρόνια χωρίς να παίζω.
    Μου έχουν απλήρωτο το νοίκι

    Αυτοί θέλουν να υπογράψω ένα χαρτί, με το οποίο φαίνεται να συμβιβάζομαι με τις πληρωμές και ότι έχω λάβει μέχρι τώρα, Εγώ,όμως δεν συμβιβάζομαι.
    Το σπίτι το πληρώνει η ομάδα και ο ιδιοκτήτης μου χτυπά κάθε μέρα την πόρτα, εδώ και ένα μήνα και μου λέει ότι το ενοίκιο δεν δεν έχει πληρωθεί και πρέπει να το πληρώσω εγώ. Το επόμενο θα είναι το αμάξι. Μία μέρα με φώναξαν στην μπουτίκ της ομάδας για να με πιέσουν."
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  5. #305
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.425
    Thanks
    20.876
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.506 φορές σε 8.057 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Καλη φαση


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  6. #306
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.511
    Thanks
    13.187
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.111 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Η απάντηση του Πλεξίδα



    Άμεση ήταν η αντίδραση του Βαγγέλη Πλεξίδα στα όσα κατήγγειλε ο Περίκο. Το αφεντικό της ΑΕΛ μίλησε στο Sport24.gr και ξεκαθάρισε ότι αυτός που πρέπει να δώσει εξηγήσεις είναι ο Ισπανός.
    Ο Βαγγέλης Πλεξίδας πήρε θέση[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]. Ο ποδοσφαιριστής δήλωσε ότι του χτυπούν το κουδούνι τα βράδια για να τον φοβήσουν, με σκοπό να μην καταγγείλει την αθέτηση στο συμβόλαιό του, καθώς και ότι το σπίτι που μένει είναι απλήρωτο εδώ και πολύ καιρό.

    Ο ισχυρός άνδρας της ομάδας του κάμπου τοποθετήθηκε στο Sport24.gr και πήρε τις εξής θέσεις:
    ''-Το πρόβλημα το έχει ο κ. Περίκο, που είναι αδικαιολόγητα απών. Εδώ και τρεις μέρες απουσιάζει και δεν ξέρω που είναι.
    -Η ΠΑΕ ΑΕΛ δεν έχει καμία απολύτως υποχρέωση να πληρώνει τα σπίτια των παικτών της. Όχι μόνο του Περίκο, αλλά και όλων των υπολοίπων.
    -Αφού κάνει λόγο για αθέτηση συμβολαίου, γιατί δεν κάνει καταγγελία και προσφυγή;
    -Έχει θέμα με τον μάνατζέρ του. Του είχαμε δώσει μια προκαταβολή και προφανώς τα χρήματα δεν κατέληξαν στον ποδοσφαιριστή''.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  7. #307
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Ποτε δεν καταλαβα τους αθλητες.
    Εδω μιλαμε οτι χανει βασικα δικαιωματα και δεν εχει φυγει να παει στην πατριδα του και να καταγγειλει τα περιστατικα με καποιο τροπο,πχ να παει στην uefa,αλλα δινει συνεντευξεις.Και τι θα γινει τωρα?Θα παμε εμεις να τον σωσουμε?

    Μου θυμιζει τη Σαραποβα στην αυστραλια που ειχε καει ολοκληρη απο τον ηλιο,αλλα δε σταματουσε τον αγωνα,σαν ενδειξη αντιδρασης και αμεσως μετα να μιλησει γι αυτα που συμβαινουν,πχ οτι δεν εκλειναν τη στεγη των γηπεδων.Μετα τον αγωνα και αφου ειχε κερδισει καθομασταν και διαβαζαμε σε αρθρα για το ποσο ασχημες ειναι οι συνθηκες που αγωνιζονται οι αθλητες.Λες και πρεπει να αγωνιστουμε εμεις για να εχουν καλες συνθηκες εργασιας αυτοι.

  8. #308
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.511
    Thanks
    13.187
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.111 φορές σε 7.905 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    "Μπαμ" με Ντουντού θέλει η Λαμία




    Σε μία σπουδαία μεταγραφική κίνηση θέλει να προχωρήσει η Λαμία, περιμένοντας την απάντηση του πρώην διεθνούς Βραζιλιάνου μέσου του Ολυμπιακού, Ντουντού Σεαρένσε.
    Ο 32χρονος Βραζιλιάνος μέσος, Ντουντού Σεαρένσε, ετοιμάζεται για το τρίτο πέρασμά του από το ελληνικό ποδόσφαιρο. Αυτή τη φορά για λογαριασμό της Λαμίας, την πρόταση της οποίας εξετάζει.

    Η ομάδα της Φθιώτιδας δεν κατάφερε πέρυσι να διεκδικήσει την άνοδό της στη Super League, ωστόσο ετοιμάζεται να επανέλθει δριμύτερη, την ερχόμενη σεζόν.
    Εξάλλου, η διοίκηση της ομάδας είχε υποσχεθεί γενναίες μεταγραφικές προσθήκες. Και μία από αυτές είναι και ο 32χρονος πρώην διεθνής Βραζιλιάνος μέσο των Ολυμπιακού και ΟΦΗ, Ντουντού Σεαρένσε. Οι συζητήσεις είναι ακόμη σε εξέλιξη και τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί δεδομένο, είτε προς τη θετική είτε προς την αρνητική πλευρά.
    Ο Ντουντού ξεκίνησε την καριέρα του από τη Βιτόρια, πριν μετακομίσει στην Ιαπωνία και την Κασίβα Ρεϊσόλ. Το 2004 ήρθε στην Ευρώπη για λογαριασμό της Ρεν, για να αγωνιστεί κατά σειρά σε ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ολυμπιακό, Ατλέτικο Μινέιρο, Γκοϊάς, ΟΦΗ, Μακαμπί Νετάνια και Φορταλέζα.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  9. #309
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.256
    Thanks
    24.341
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.741 φορές σε 17.776 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Μας τρολλάρει ο Μέγιστος...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  10. #310
    Devotion Το avatar του χρήστη vasilis-thrylos7
    Εγγραφή
    11-03-2011

    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    7.359
    Thanks
    4.052
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.577 φορές σε 2.484 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Χωρις σχολια

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  11. #311
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    footballleague FOOTBALL LEAGUE

    Βλέπω ότι δεν υπάρχει θέμα για τη Β' εθνική. Περίεργο, καθώς μάλλον είμαστε αρκετοί που έχουμε τις τοπικές μας ομάδες ν' αγωνίζονται σ' αυτό το πρωτάθλημα.

    ΥΓ. Φόρτσα Λαμιάρα! Ερχόμαστε!

  12. #312
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.116
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.549 φορές σε 14.234 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL LEAGUE

    Kι όμως υπάρχει, απλά έχει πιάσει αράχνες
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  13. #313
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL LEAGUE

    Α, καλά. Δεν φαντάστηκα ότι θα είναι στο κεφάλαιο "Ολυμπιακός-Ποδόσφαιρο".

    Τι δουλειά έχει ο Ολυμπιακός με τη Β' εθνική; Εχετε τίποτα πληροφορίες που αγνοούμε εμείς οι κοινοί θνητοί;

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    differance (04-03-17)

  15. #314
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.116
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.549 φορές σε 14.234 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: FOOTBALL LEAGUE



    Χαχαχα, σωστός! Τέλος πάντων, εκεί είναι όμως, οπότε τα μεταφέρω και αυτά και τα λέμε εκεί
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  16. #315
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Κορυφή η Λαμία, συνεχίζει να καταδιώκει ο Άρης


    Η Λαμία πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Κισσαμικού και έπιασε τον Απόλλωνα στην κορυφή ενώ ο Άρης νίκησε εκτός τον Αιγινιακό και κράτησε ζωντανό το στόχο της ανόδου.


    Μία ημέρα μετά την επικράτηση του Απόλλωνα ο οποίος έκαμψε με 1-0 την αντίσταση της Σπάρτης με γκολ στο 94' και διατήρησε την πρώτη θέση, Λαμία και Άρης μιμήθηκαν την "ελαφρά ταξιαρχία" και συνέχισαν αμφότεροι με νίκες, εκτός έδρας μάλιστα.



    Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ προηγήθηκε δύο φορές και τελικά επιβλήθηκε 2-1 του Κισσαμικού για να πιάσει στην κορυφή τον Απόλλωνα (49βαθμοί) ενώ ο Άρης, με τον Νίκο Κωστένογλου να κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του, πέρασε νικηφόρα από την Κατερίνη απέναντι στον Αιγινιακό (1-0) με το γκολ του Τάτου στο 3' και παρέμεινε σε απόσταση 8 πόντων από το δίδυμο της κορυφής (41 βαθμοί).



    Εκτός έδρας τρίποντο πήρε και ο τέταρτος της βαθμολογίας ΟΦΗ ο οποίος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στην Καλλονή έκανε την ανατροπή στη Μυτιλήνη με σκόρερ τους Κώτσιο και Ράντι.

    ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:
    Κισσαμικός - Λαμία 1-2 (48' Μάντζης / 28' Βασιλόγιαννης, 74' Ματσούκας)

    Καλλονή - ΟΦΗ 1-2 (24' Ευαγγελιδάκης / 37' Κώτσιος, 84' Ράντι)

    Αιγινιακός - Άρης 0-1 (3' Τάτος)

    Πανσερραϊκός - ΑΟ Τρίκαλα 0-3 (9' Ρομπέρ, 24', 94' Γιαννιτσάνης)

    Aγροτικός Αστέρας - Χανιά 2-0 (48' αυτ. Θεολόγου, 90' Τάι)

    Αχαρναϊκός - Πανελευσινιακός 0-0

    Παναιγιάλειος - Καλλιθέα 2-0 (8' Κρητικός, 27' Μπούζας)

    Αν. Καρδίτσας - Πανθρακικός 3-0 (α.α.)

  17. #316
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.582
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.815 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Και τι θα καταλάβετε βρε καημένοι αν ανεβείτε στην SL? Κι η Νίκη το κατάφερε μετά από 50 χρόνια και τώρα παίζει με το Ρήγα Βελεστίνου. Θα σας φάνε λάχανο βρε κακομοίρηδες, καθίστε εκεί που είστε πρώτοι στο χωριό.

  18. #317
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Η Νίκη νόμισε ότι θα σταθεί στην Α' με το να γίνει θυγατρική της βαζέλας. Γι' αυτό πρόκοψε.

  19. #318
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.582
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.815 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Νίκη νόμισε ότι θα σταθεί στην Α' με το να γίνει θυγατρική της βαζέλας. Γι' αυτό πρόκοψε.
    Η Νίκη "πρόκοψε" γιατί της έκατσε ο απατεώνας ο Πάτσης, που διέλυσε την ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα στη FL, διώχνοντας τα βαριά συμβόλαια, όπως του παιχταρά του Ανιέτε και την άφησε με 10πλάσια χρέη απ' ότι την παρέλαβε, για να κονομήσει αυτός όλα τα φράγκα της ανόδου και να την κάνει με ελαφρά. Ούτε απ' έξω απ' τον Βόλο δεν περνάει πλέον, κάτι ξέρει.

  20. #319
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Ο δικός μας έχει αναγγείλει αύξηση των θέσεων του γηπέδου σε 8000. Επομένως, έχει σκοπό να μείνει και να επενδύσει, εν αντιθέσει με τον Πάτση που λες.

  21. #320
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.582
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.815 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Footballleague

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δικός μας έχει αναγγείλει αύξηση των θέσεων του γηπέδου σε 8000. Επομένως, έχει σκοπό να μείνει και να επενδύσει, εν αντιθέσει με τον Πάτση που λες.
    Στα λόγια όλοι καλοί είναι. Γιατί ο Πάτσης δεν επένδυσε; Μέχρι να αποδειχθεί λαμόγιο τον είχαν Θεό, μέχρι και για Ευρώπη έλεγε στα καπάκια. Του έκατσαν και πολύ καλές συγκυρίες, όπως πχ ότι είχε η ομάδα με ένα φθηνό ενοίκιο ένα μεγάλο και ολοκαίνουριο γήπεδο, αρκετός κόσμος στήριξε αγοράζοντας μετοχές, αλλά είχε φτιάξει πολλή δυνατή ομάδα και πέτυχε ένα στόχο που είχαν όλοι όνειρο εδώ και 50 χρόνια. Όταν όμως φτάνει η στιγμή της αλήθειας, η "επένδυση" των περισσότερων παραγόντων σαν και αυτόν, πιάνει ταβάνι και δεν ρισκάρουν το κέρδος που έβγαλαν πλέον σε κάτι αρκετά δύσκολο, όπως το να συντηρήσεις μια ομάδα της SL με τις πιθανότητες εναντίον σου. Γίνεται "take the money and run".

Σελίδα 16 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 6121314151617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας