Δημοσκόπηση: Marvel ή DC

Θα πρέπει να γνωρίζετε ότι η δημοσκόπηση αυτή είναι δημόσια. Αυτό σημαίνει ότι οι άλλοι χρήστες μπορούν να δουν τις επιλογές σας.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 20 από 28

Θέμα: Marvel ή DC;

  1. #1
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Marvel ή DC;

    Με αφορμη ενα αρθρο που διαβασα σκεφτηκα αυτο το θεματακι-δημοσκοπηση και ισως ακολουθησουν και αλλα.Η συγκεκριμενη κοντρα αφορα τους φιλους των κομικ και συγκρεκριμενα οσοι διαβασαν ή διαβαζουν Marvel ή DC comics.

    Οι αναγνωστες προτιμησαν στο 55,5% περιπου την Marvel...για να δουμε οι αναγνωστες κομικ του red-dna ποια απο τις 2 προτιμουν....και ποιους υπερ-ηρωες ή ανθρωπους....

    Marvel ή DC;


    Μεγάλα matchup σήμερα. Superman vs. Spiderman, Batman vs. Ironman, Flash vs. Captain America. Τόσο μεγάλα που το Αιώνιο Δίλημμα συνοδεύεται με το δικό του "Making of".

    επιλογή του σημερινού Διλήμματος δεν ήταν εύκολη. Πέρασε από σάραντα κύματα και άλλα τόσα e-mails. Γενικά το πώς διαλέγουμε τι θα γράψουμε κάθε Παρασκευή είναι μια ιστορία από μόνο του και νομίζουμε πώς έφτασε η ώρα να στην πούμε ή τέλος πάντων να σας τη δείξουμε.

    Marvel ο Στέφανος Τριαντάφυλλος

    Λοιπόν, έχουμε και λέμε: Ένα πόντο στη Marvel γιατί έχει τον γαμάτο πέτρινο τύπο των Fantastic Four. Ένα πόντο στη DC γιατί έχει τον Μπάτμαν. Ένα πόντο μείον στη Marvel που τόλμησε να βγάλει μια τόσο κακή ταινία όπως το Captain America. Δέκα πόντοι μείον στη DC για τον Σούπερμαν, τον άνθρωπο με τις υπερφυσικές δυνάμεις που προτίμησε να γίνει φλώρος. Άλλοι δέκα πόντοι μείον για τυπάκια σαν τον Aquaman, τον Green Lantern και φυσικά τον Ρόμπιν. Και τέλος 268 πόντους συν στη Marvel για τους Χ-ΜΕΝ, γιατί αν τελικά γινόταν μια υπέρτατη μάχη ο τελευταίος που θα έμεινε όρθιος θα ήταν ο Γουλβερίν, απλά γιατί είναι ξεροκέφαλος και πρέπει να περάσει το δικό του.
    Και bonus: Ironman!


    Make Mine Marvel ο Θοδωρής Δημητρόπουλος

    Είτε χάρτινα είτε κινηματογραφικά είτε απλά ως ονόματα, λίγο ως πολύ όλος ο κόσμος οι πρώτοι υπερήρωες που γνωρίζει είναι της DC, o Σούπερμαν ή/και ο Μπάτμαν. Πέντε χρονών πιτσιρίκι έβλεπα τις ταινίες του Σούπερμαν στην τηλεόραση και διάβαζα το θάνατό του στα κόμικς και έβλεπα εφιάλτες με τον Πιγκουίνο του Τιμ Μπάρτον, πολλά χρόνια πριν αγγίξω Marvel κόμικ. Όμως είναι το θέμα αυτό ακριβώς: Ως τότε ήμουν απλώς τουρίστας. Τα κόμικς τα αγάπησα μόνο όταν ξεφύλλισα το πρώτο μου Marvel. Μαγεύτηκα από το ατελείωτο καστ των X-Men, το θράσος του Wolverine, τις ατάκες του Spider-Man -και την ανθρώπινή του διάσταση ως Πίτερ Πάρκερ, δηλαδή έναν απλό μαθητή όπως εμείς τότε-, την ιδέα όλων αυτών των φοβερών υπερανθρώπων που μαζεύονται σε μια ομάδα ως Avengers για να υπερασπίζονται τη Γη, αλλά που σαν ομάδα είναι δυσλειτουργικοί σαν μια οποιαδήποτε παρέα απλών ανθρώπων. Η DC είχε τα μεγάλα αρχέτυπα, τους εμβληματικούς ήρωες που όλοι μαθαίνουν πρώτα, που όλοι οι μεγάλοι συγγραφείς γράφουν κάποτε στην καριέρα τους, αλλά η Marvel είχε τους δικούς μας ήρωες, εκείνους που πίσω από τις υπερδυνάμεις τους είχαν αδυναμίες, προβλήματα, ζωές, με ρίζες όχι στο μύθο, αλλά στην καθημερινότητα. Οι ήρωες της Marvel με έκαναν να νοιάζομαι.
    DC ο Μάνος Μίχαλος

    Δεν μπορώ, ούτε πιθανόν να έχω το δικαίωμα να πω Marvel (γιατί όπως είπε ο Θοδωρής, εγώ στην 9η Τέχνη είμαι ένας απλός τουρίστας και όχι ντόπιος). Κι από τη στιγμή που οι εμπειρίες μου από comics είναι ξεκάθαρα στον κινηματογράφο, την τηλεόραση ή στα video games, δεν έχω τη γεύση του τυπωμένου χαρτιού (εκτός αν θέλετε να πούμε για το γάμο του Λούκυ Λουκ) για να ξέρω σε βάθος τι συμβαίνει στον πλανήτη της Marvel.
    Και παρότι κινηματογραφικά έχω περάσει τρεις φορές εξαιρετικά καλά με τους X-Men, από εκεί και πέρα οι συμπαντικές μάχες ακόμη και των Avengers μου είναι πολύ wow για τα γούστα μου. Προσωπικά, για τα επόμενα χρόνια, θα ψάχνω να βρω αντίδοτο στο πόσο κολλημένος ήμουν από μικρός από τον Μπάτμαν και πως ο Κρίστοφερ Νόλαν εξέλιξε αυτή την εμμονή σε ανίατη ασθένεια. Ναι, ξέρω ότι ο Dark Knight είναι πολύ σκοτεινός ακόμη και για τις "ρίζες" του ίδιου του Μπάτμαν, αλλά στους υπερήρωες μου αρέσει πολύ η σκιά του παρελθόντος τους. Ακόμη και αν πρόκειται για τον Φάντομ Ντακ.
    Marvel η Αμαλία Κουλακιώτη

    Μπορώ να πω άνετα DC. Θα έπρεπε να πω άνετα DC καθώς τα τελευταία χρόνια τα διαβάσματά μου ανήκουν σχεδόν αποκλειστικά στο σύμπαν της. Πλέον δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με τους υπερήρωες αλλά αγαπώ υπερβολικά τα κόμικς για να σταματήσω να διαβάζω. Θα έπρεπε να πω άνετα DC αφού και τα δυο πιο αγαπημένα μου κόμικς είναι DC, το Watchmen και το Lucifer (Vertigo το τελευταίο, δηλαδή DC).
    Αλλά από την Marvel και τους σαφέστατα πιο κουλ υπερήρωές της άρχισαν όλα. Μπορεί τώρα να μην διαβάζω αλλά τότε, μετά τους γενναίους Γαλάτες, τον badass καουμπόη με το ακόμα πιο badass άλογο του και τους δεκάδες άλλους τίτλους της τιτανοτεράστιας Μαμουθκόμιξ, μετά από τα χιλιάδες πιο "παιδικά" κόμικς, ήταν το επόμενο στάδιο.
    Marvel λοιπόν για τον Thor, για τον Hulk, για τους Τέσσερις Φανταστικούς, για τον Iron Man, για τους X-Men.
    Άλλα πιο πολύ, Marvel για τον Spider-Man, για τα τεύχη που δεν έχανα κάθε μήνα, για τις άθλιες ελληνικές μεταφράσεις, για την ειδική κρυψώνα που είχα στο γραφείο μου, όταν οι καημένοι γονείς μου πίστευαν πως διάβαζα τα μαθήματά μου...


    DC ο Χρήστος Χατζηιωάννου

    Δεν ξέρω αν στέκει αυτό που λέω αλλά οι ήρωες της DC μού φαίνονταν ανέκαθεν πιο γήινοι, πιο ανθρώπινοι και πιο ρεαλιστικοί. Πόσο ρεαλιστικός μπορεί να είναι ο κρυπτονίτης και ένα batmobile δεν ξέρω αλλά η Marvel μού έμοιαζε πάντα με κάτι πολύ μοντέρνο και νεωτεριστικό για τα γούστα μου.
    Η DC για μένα είναι ολντσκουλιά. Βλέπω Superman γιατί μου θυμίζει τα παιδικά μου χρόνια. Βλέπω Batman γιατί το κρατάει αληθινό στη γειτονιά του. Ενώ Fantastic Four θα δω απλά για να χαζέψω λίγο την Jessica Alba. Κι αυτό λέει πολλά για το ποιόν. Και το δικό μου και της αδιάφορης (καλά, όχι κι έτσι) Marvel.
    Marvel ο Πάνος Κοκκίνης

    Το πεντοχίλιαρο που είχα τσιμπήσει από την μακαρίτισσα την κομουνίστρια την θεία μου δεν ξοδευόταν με τίποτα. Είχα φορτώσει, ως συνήθως, ότι κόμικ βρισκόταν μπροστά μου στο ψιλικατζίδικο (εκτός από σούπερ Κατερίνα) και πάλι ο τύπος επέμενε να μου δίνει ρέστα.Και αυτό συνέβαινε κάθε Πέμπτη, επί πολλά, πολλά χρόνια.Μέχρι δηλαδή που αγόρασα το πρώτο μου βίντεο και έπεσα με τα μούτρα στις ταινίες. Με άλλα λόγια, όσον αφορά τα κόμικ, ήμουν εντελώς παμφάγος.Και μου πήρε χρόνια να συνειδητοποιήσω την ξενερωσιά στο DNA των ηρώων της DC (με μπροστάρη τον υπερφυσικό μπούλη Superman) σε σχέση με τους υπέροχα κατεστραμμένους, σχεδόν ψυχοπαθείς αντίστοιχους της Marvel (Wolverine I love you, ακόμη και αν το μοναδικό που έχουμε κοινό είναι το πλούσιο τρίχωμα). Από τότε δεν κοίταξα ποτέ πίσω μου. Και όχι, ένας Νόλαν δεν φέρνει την άνοιξη.
    DC ο Ηλίας Αναστασιάδης

    Η επιλογή μου γίνεται καθαρά με βάση το ρόστερ των υπερ-ηρώων ως οντότητες, είτε στο χαρτί είτε στο σινεμά είτε ως παιδικά στην τηλεόραση. Μεγαλωμένος λοιπόν με τον έως και κωμικό Batman του ABC που έτρεχε συνήθως με τα πόδια παρέα με τον Robin (το Batmobile στα 60s μάλλον έκαιγε κάρβουνο) για να πιάσει τους κακούς, η πλάστιγγα (που λένε και οι εκφωνητές της ΕΡΤ) γέρνει προς DC μεριά με το καλημέρα.
    Πρόσφατα, βλέποντας και εκτιμώντας την αρωγή του Entourage στον ανδρικό πλούτο, έμαθα και το Aquaman, τον ρόλο που εκτόξευσε την καριέρα του Vinnie Chase στη σειρά. Ε, πολύ θέλει ο άνθρωπος νομίζεις;
    DC η Ελιάνα Χρυσικοπούλου

    Κανονικά μάλλον δεν θα έπρεπε να ψηφίζω, αλλά τι να κάνεις, όπως διαπιστώσαμε και τον Ιούνιο αυτή είναι η δημοκρατία, ψηφίζουν και οι ηλίθιοι/ απαίδευτοι/ άσχετοι. Διαβάζοντας τη λίστα με τους υπερήρωες της DC σκέφτομαι: γνωστά κόμιξ και μια ταινία που παίζεται τώρα στις αίθουσες και θέλω να τη δω. Κοιτάζοντας τους υπερήρωες της Marvel σκέφτομαι: άγνωστα κόμιξ και μπλοκμπάστερς που δεν θέλησα να δω ποτέ. Αυτό το δίλημμα είναι για μένα σαν να ρίχνεις μπιλιά στη ρουλέτα. Πας ενστικτωδώς. Και το ένστικτό μου μου λέει να ποντάρω στο μαύρο. Στον Σκοτεινό Ιππότη, δηλαδή, που είναι και το πρώτο μου ραντεβού μόλις γυρίσω από τις διακοπές μου.
    Marvel o Στέλιος Αρτεμάκης

    Τα πράγματα είναι απλά, μη μπερδεύεστε. Ο Hulk και ο Captain America μοιράζουν "χωριάτικες" στους Hawkman, Green Arrow, Martian Manhunter, Green Lantern και Flash. Τον δε Robin, ως ανήλικο, του τραβάνε το αυτί και τον γυρνάνε στη μάνα του. Την ίδια στιγμή ο Spiderman κάθεται στη φωλιά του και προσπαθεί να λύσει τα υπαρξιακά του προβλήματα. Δε χρειάζεται να προσπαθήσει βλέπεις. Η DC είναι γεμάτη γατάκια. Ο μοναδικός που θα μπορούσε να κάνει κάτι είναι ο Superman αλλά έχει ξωμείνει από κρυπτονίτη. Ή μήπως ζελέ για τη φράτζα του και μας δουλεύει ψιλό γαζί; Και ο Κρίστοφερ Νόλαν (που αναφέρθηκε παραπάνω) έχει πάει τη στολή του Batman στο ράφτη για να την μικρύνει. Όταν το κάνει τα λέμε. Αλλά μέχρι τότε καμία DC.


    ΔΙΛΗΜΜΑ ΤΕΛΟΣ... MARVEL με 55.5%

    Δεν θα μπορούσε να μην κριθεί σε μια superhero λεπτομέρεια αυτή η μάχη και πιθανότατα δεν τελείωσε. Αποκλείεται ο Μπάτμαν να το αφήσει έτσι, αρκεί ο Superman να αφήσει τα γκομενιλίκια με την Wonder Woman και να ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα. Μέχρι λοιπόν οι DC να γίνουν "Εκδικητές", οι X-Men και ο Ironman μπορούν να περηφανεύονται. Ειδικά ο τελευταίος, ζει από κάτι τέτοια.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  2. #2
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Ταρατατα
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (02-04-17)

  4. #3
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    σε μια κοντριτσα με την μαμουθ-κομικ ισως...
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (30-08-12)

  6. #4
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    χρειάζεται να απαντήσω;

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  8. #5
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AIIZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρειάζεται να απαντήσω;
    αιτιολογησε το
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  9. #6
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    μαρβελ, λογω σπαιντερμαν και γουλβεριν.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  10. #7
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> Εμφάνιση μηνυμάτων
    αιτιολογησε το
    φαντάσου από μικρός (μιλάμε για '91-'92) διάβαζα το 'The Amazing Spiderman', τον ΧΟΥΛΚ (έτσι μεταφραζόταν τότε και έτσι μας έμεινε), το G.I. JOE (που ούτε κατα διάνοια δε βλέπουμε στη σημερινή τηλ), Γούλβεριν κλπ είναι πολλά τώρα και συγκινούμαι πραγματικά γιατί ήταν πολύ ωραία χρόνια

  11. #8
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.483
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.720 φορές σε 3.473 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    DC

    Batman > όλοι οι άλλοι

  12. #9
    #include <olympiacos> Το avatar του χρήστη AIIZ
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    12.334
    Thanks
    778
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.437 φορές σε 2.883 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    το ότι ψήφισα μάρβελ δε σημαίνει ότι δεν αγαπώ και dc, έτερον εκάτερον. batman και wonder woman είναι οι αγαπημένοι μου.

  13. #10
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.856
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    AC/DC.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  14. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    AIIZ (08-12-14), BrazHlias (08-12-14), The Dude (24-02-15)

  15. #11
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    AC/DC.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    There is a Dude in town

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (06-03-15)

  17. #12
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.856
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Σε στοίχους Α. Μικρούτσικου γαμάει...
    Thunder σαν να μπαίνει η άνοιξη...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  18. #13
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  19. #14
    Το avatar του χρήστη Pireotis7
    Εγγραφή
    05-02-2018

    Μηνύματα
    696
    Thanks
    106
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 443 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Όπως ειπώθηκε , Batman > οποιοσδήποτε άλλος Comic χαρακτήρας.

    Από Marvel, αν εξαιρέσεις τον Spiderman τον οποίο λατρεύω και τον βάζω αρκετά κοντά στον Batman όλοι οι χαρακτήρες είναι αρκετά αδιάφοροι όπως και οι villains της Marvel. Κοινώς σαν τον Τζοκερ δεν έχει.

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Paneas (18-02-18)

  21. #15
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Εμένα μου αρέσει ο Bedman...
    There is a Dude in town

  22. #16
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Ειδα ενα μωρο ντυμενο wonder woman χτες και αναθεωρησα τυποι..!
    Πρωτη στις....καρδιες μας!

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  24. #17
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red&White-Nick-7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδα ενα μωρο ντυμενο wonder woman χτες και αναθεωρησα τυποι..!
    Πρωτη στις....καρδιες μας!
    Τώρα εγώ επιτρέπεται να μπαίνω εδώ μέσα ή θα αρχίσετε πάλι;

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (19-02-18)

  26. #18
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα εγώ επιτρέπεται να μπαίνω εδώ μέσα ή θα αρχίσετε πάλι;
    Εξαρταται απο το τι ντυθηκες τις αποκριες!

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (18-02-18)

  28. #19
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Ντυθηκα αλαφουζος και ζητουσα απο βαζέλια να μου βάψουν το σπίτι για το καλό της ομάδας, αλλά δε με πίστεψε κανείς.

  29. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    differance (18-02-18), Red&White-Nick-7 (18-02-18), The Dude (19-02-18)

  30. #20
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Marvel ή DC;

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ντυθηκα αλαφουζος και ζητουσα απο βαζέλια να μου βάψουν το σπίτι για το καλό της ομάδας, αλλά δε με πίστεψε κανείς.
    Δεν πιάνεται η απάντησή σου για το δημοψήφισμα Marvel ή DC.
    Στο να μείνει ή να φύγει ο Τράκης πήγαινε..!

  31. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red&White-Nick-7 για αυτό το μήνυμα:

    Rena (18-02-18), The Dude (19-02-18)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας