Σελίδα 43 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 31323333940414243444546475363738393143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 841 έως 860 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #841

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Κλασσικό 4 bet με ΑΚ.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  2. #842
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Stop n' Go γίνεται όμως εδώ πέρα. Και τα 99 ξέρεις ότι στην καλύτερη θα παίξουν coinflip. Δεν νομίζω ότι εκεί 3betaroun μεσσαία η μικρά ζευγάρια. Τεσπα και εγώ το πιθανότερο που θα έκανα ήταν open shove εάν όμως ήμασταν πολύ πίσω από το Average. Και φαντάζομαι συμφωνείς σε αυτό.
    Όχι το stop n' go γίνεται με μικρότερο stack (πχ 11b's) και όταν είσαι ΕΚΤΟΣ ΘΕΣΗΣ στον initial raiser. Καμία σχέση με αυτό. Έχεις ένα hand που θα το έκανες 3bet/shove δηλαδή κι επειδή δεν έχεις fold equity κάνεις just call και shove σε any flop, ούτως ώστε αν δεν έχει πιάσει τίποτα να δυσκολευτεί να αποφασίσει αν θα σου βάλει και τα υπόλοιπα. Και σε regulars δεν λειτουργεί πάντα, γιατί το έχουν μάθει πλέον. Προχθές το έκανα με ATo και με έκανε snap call με ΑJ σε 9 high flop.

  3. #843

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι το stop n' go γίνεται με μικρότερο stack (πχ 11b's) και όταν είσαι ΕΚΤΟΣ ΘΕΣΗΣ στον initial raiser. Καμία σχέση με αυτό. Έχεις ένα hand που θα το έκανες 3bet/shove δηλαδή κι επειδή δεν έχεις fold equity κάνεις just call και shove σε any flop, ούτως ώστε αν δεν έχει πιάσει τίποτα να δυσκολευτεί να αποφασίσει αν θα σου βάλει και τα υπόλοιπα. Και σε regulars δεν λειτουργεί πάντα, γιατί το έχουν μάθει πλέον. Προχθές το έκανα με ATo και με έκανε snap call με ΑJ σε 9 high flop.
    Μήπως υπηρχε fd?Διότι για να πιάσει δεν πρέπει να υπάρχει fd.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  4. #844
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως υπηρχε fd?Διότι για να πιάσει δεν πρέπει να υπάρχει fd.
    Τι σχέση έχει τι flop χρειάζεται για να πιάσει; Σε any flop τα σπρώχνεις, αφού τις μάρκες σου είχες αποφασίσει preflop να τις βάλεις έτσι κι αλλιώς. Απλά το κάνεις με αυτόν τον τρόπο για να του βάλεις ένα μικρό "εμπόδιο" γιατί preflop θα σε έκανε call. Μη μου πεις πάλι ότι μπορείς να κάνεις call και πάσο σε κάποια flop και να μείνεις με 8-9b's θα σε βρίσω πολύ άσχημα να ξέρεις...

    ΥΓ. Και όχι, δεν υπήρχε fd. 935 rainbow (κάπως έτσι ήταν).

  5. #845

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Εδώ μιλάμε για 16b΄s όμως.Και που μένουν μετά το call 12 b's.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  6. #846
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ μιλάμε για 16b΄s όμως.Και που μένουν μετά το call 12 b's.
    Δε μένουν 12b's αλλά 10-11b's. Αλλά όσα κι αν μένουν, η πρόταση έχει και συνέχεια. ΜΕ 10b's POT! Το pot δε μας νοιάζει πόσο θα είναι;;; Τότε τι συζητάμε μαλακίες ρε; Αφήστε και 5b's πίσω με 15b's pot, που ξέρεις μπορεί να έρθουν ΑΑ σε λίγο. Ειλικρινά δεν μπορώ να συνεχίσω πάνω σ' αυτή την κουβέντα, πείτε τα μεταξύ σας που συμφωνείτε κι αφήστε εγώ να λέω τα δικά μου τα άσχετα...

  7. #847

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μένουν 12b's αλλά 10-11b's. Αλλά όσα κι αν μένουν, η πρόταση έχει και συνέχεια. ΜΕ 10b's POT! Το pot δε μας νοιάζει πόσο θα είναι;;; Τότε τι συζητάμε μαλακίες ρε; Αφήστε και 5b's πίσω με 15b's pot, που ξέρεις μπορεί να έρθουν ΑΑ σε λίγο. Ειλικρινά δεν μπορώ να συνεχίσω πάνω σ' αυτή την κουβέντα, πείτε τα μεταξύ σας που συμφωνείτε κι αφήστε εγώ να λέω τα δικά μου τα άσχετα...
    Aφού σου είπα ότι το σενάριο είναι μέχρι 12 b's να του μείνουν. Ετσι και αλλιώς τσάμπα κάνουμε την κουβέντα και εγώ open shove θα έκανα εάν ήταν το average από 30b's και πάνω.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  8. #848
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aφού σου είπα ότι το σενάριο είναι μέχρι 12 b's να του μείνουν. Ετσι και αλλιώς τσάμπα κάνουμε την κουβέντα και εγώ open shove θα έκανα εάν ήταν το average από 30b's και πάνω.
    Δεν σε άκουσα από χθες όμως να πεις ότι έπαιξε άσχημα. Σε μένα την έπεσες κατευθείαν και στο ότι δεν είπα πως δεν θα γλίτωνε. Εμ όταν διαβάζω limp/call με 16b's από UTG με 99 πως να του "συμπαρασταθώ" μετά στο στήσιμο που ΘΑ έτρωγε; Δεν πάει έτσι. Και να το ξαναπώ άλλη μία, κάποιοι σαν εμένα θα του κάνουν καλό σχετικά με την παρτίδα, γιατί θα κάτσει (πιστεύω) να ασχοληθεί και να βρει τρόπους να παίξει διαφορετικά στο μέλλον. Όσοι του χάιδεψαν το κεφάλι και του είπαν πόσο άτυχος ήταν, τον αφήνουν στο ίδιο επίπεδο.

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    VALVERDES_7 (11-03-13)

  10. #849

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Του το είπα ότι ήταν λάθος το limp.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  11. #850
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Τον έχουν τρελάνει στη μπλόφα τον Κάλφα και του τη δείχνουν κιόλας! WTF!

  12. #851
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    μετα απο μια εβδομαδα και 4 σελιδες ποστ, συνεχιζετε να μιλατε για την ιδια παρτιδα?δεν εχουν πονεσει τα μηνίγγια σας?

    ριχτε το στην ξερη μπας και στρωσετε...
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  13. #852

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazΗlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα απο μια εβδομαδα και 4 σελιδες ποστ, συνεχιζετε να μιλατε για την ιδια παρτιδα?δεν εχουν πονεσει τα μηνίγγια σας?

    ριχτε το στην ξερη μπας και στρωσετε...
    Eχει τύχει να συζητάμε ολόκληρο μήνα παρτίδα
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  14. #853
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση έχει τι flop χρειάζεται για να πιάσει; Σε any flop τα σπρώχνεις, αφού τις μάρκες σου είχες αποφασίσει preflop να τις βάλεις έτσι κι αλλιώς. Απλά το κάνεις με αυτόν τον τρόπο για να του βάλεις ένα μικρό "εμπόδιο" γιατί preflop θα σε έκανε call. Μη μου πεις πάλι ότι μπορείς να κάνεις call και πάσο σε κάποια flop και να μείνεις με 8-9b's θα σε βρίσω πολύ άσχημα να ξέρεις...

    ΥΓ. Και όχι, δεν υπήρχε fd. 935 rainbow (κάπως έτσι ήταν).
    Υπηρχε flush draw ειπαμε
    Ειχε δυο καρα κατω γιαυτο στο bet του postflop του τα γυρναω

  15. #854
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konax Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπηρχε flush draw ειπαμε
    Ειχε δυο καρα κατω γιαυτο στο bet του postflop του τα γυρναω
    Τη συζήτηση τη διάβασες; Σε δική μου παρτίδα αναφέρομαι στο post που έκανες quote...

  16. #855
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη συζήτηση τη διάβασες; Σε δική μου παρτίδα αναφέρομαι στο post που έκανες quote...
    ups sorry

  17. #856

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παρτίδα στο 1/2

    Επιθετικό το παιχνίδι μου στο τραπέζι με αρκετό semi bluffing το οποίο με πλήρωσε σε κάποια καλά spots. Το stack μου από $100 είχε γίνει $315.
    Αποφασίζω πρώτη φορά να κάνω straddle, υπήρχε και κάποιο προαίσθημα :P
    Πιάνω oνειρικό ΑΑ στο straddle (lol!!!!)
    Εχουμε 4 limpers,

    Το σκέφτομαι πολύ καλά εδώ πέρα και λέω θα κάνω ένα huge bet να φανεί ότι πάω να κλέψω.Πράγματι κάνω raise στα 55!!!! Το σχέδιο πήγε κατ'ευχήν διότι είχαμε ένα call. Ημουνα αποφασισμένος να τα σπρώξω όλα σε οποιοδήποτε φλοπ διότι φαινόταν ότι δεν με πολυπιστεύει. Το φλοπ έρχεται Q 8 6 rainbow.

    Κάνω instant shove $ 250 περίπου, τον κάλυπτα περίπου για 50$. Το παλληκάρι**** λοιπόν με έκανε snap call με QJο και βρήκε ένα από τα 5 του outs (J) στο river. Δεν φτάνει δυστυχώς να παίζεις μόνο καλά για να φτάσεις στο maximum value. Από τα νεύρα μου το εναπομένων stack 65$ δεν συνέχισα να το παίξω. Πως βλέπεις το line Πάνο και περιττό να σου πω ότι με το cash εχω ξενερώσει απίστευτα.

    *** Σημειωτέον αυτός ο παίκτης είχα δει προηγουμένως με stack 170$ να κάνει call σε 3 bet 110$ με 99.Και αυτοί οι παίκτες πληρώνονται.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VALVERDES_7 : 16-03-13 στις 18:10

  18. #857
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Αν ήθελες να το πας στο "να μη σε πιστέψουν" μια χαρά παίχτηκε. Όπως και δεν καταλαβαίνω γιατί να ξενερώσεις. Εντάξει εκείνη τη στιγμή τσούζει λίγο, αλλά δεν έχουμε κάτι περίεργο εδώ. Τον κατάφερες να σου βάλει $300 με χειρότερο και έπεσες στις 2 από τις 10 φορές που θα χάνεις. Αν κάνεις σωστή διαχείριση και συνεχίζεις να παίζεις έτσι, ο χρόνος θα στα φέρει πίσω. Αντιθέτως εσύ, θες να σταματήσεις. Πάλι ανάποδα δηλαδή. Τη μία μου κάνεις τρελά plays με top pair και χάνεις πολλά bb's που δεν καλύπτονται σε βάθος χρόνου εύκολα και την άλλη εκεί που τα βάζεις πολύ μπροστά, θες να σταματήσεις. Δε μπορώ να σε καταλάβω...

  19. #858

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήθελες να το πας στο "να μη σε πιστέψουν" μια χαρά παίχτηκε. Όπως και δεν καταλαβαίνω γιατί να ξενερώσεις. Εντάξει εκείνη τη στιγμή τσούζει λίγο, αλλά δεν έχουμε κάτι περίεργο εδώ. Τον κατάφερες να σου βάλει $300 με χειρότερο και έπεσες στις 2 από τις 10 φορές που θα χάνεις. Αν κάνεις σωστή διαχείριση και συνεχίζεις να παίζεις έτσι, ο χρόνος θα στα φέρει πίσω. Αντιθέτως εσύ, θες να σταματήσεις. Πάλι ανάποδα δηλαδή. Τη μία μου κάνεις τρελά plays με top pair και χάνεις πολλά bb's που δεν καλύπτονται σε βάθος χρόνου εύκολα και την άλλη εκεί που τα βάζεις πολύ μπροστά, θες να σταματήσεις. Δε μπορώ να σε καταλάβω...
    Eίπα έχω ξενερώσει, δεν είπα θα σταματήσω το cash. Παίκτες που δεν έχουν την παραμικρή επαφή με το αντικείμενο πληρώνονται, και εμείς που ψοφάμε τον πίνουμε αμάσητο.

  20. #859
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίκτες που δεν έχουν την παραμικρή επαφή με το αντικείμενο πληρώνονται, και εμείς που ψοφάμε τον πίνουμε αμάσητο.
    Μα το ξέρεις ρε Σάκη ότι θα πάρουν κι αυτοί κάποια στιγμή το pot και φυσικά ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΣ! Εφόσον θα συνεχίσεις κατά τον ίδιο τρόπο (ή και καλύτερο) τις 8/10 θα σε πληρώνει, οπότε θα βγεις κερδισμένος. Ποιος ο λόγος να αναφέρεις τις λίγες φορές που θα στέκεται τυχερός; Γνωστά είναι αυτά. Εσύ κερδισμένος είσαι οικονομικά, αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι, στο μόνο τομέα που χάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι ψυχολογικά...

  21. #860

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα το ξέρεις ρε Σάκη ότι θα πάρουν κι αυτοί κάποια στιγμή το pot και φυσικά ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΣ! Εφόσον θα συνεχίσεις κατά τον ίδιο τρόπο (ή και καλύτερο) τις 8/10 θα σε πληρώνει, οπότε θα βγεις κερδισμένος. Ποιος ο λόγος να αναφέρεις τις λίγες φορές που θα στέκεται τυχερός; Γνωστά είναι αυτά. Εσύ κερδισμένος είσαι οικονομικά, αν δεν το έχεις πάρει χαμπάρι, στο μόνο τομέα που χάνεις σε τέτοιες περιπτώσεις είναι ψυχολογικά...
    Δίκιο έχεις. Α και το παλληκάρι αυτό που ανέφερα πριν πως έπαιξε τα 99, έκανε πάσο στο φλοπ σε board 3 8 J το εναπομένων του stack (60$).Aυτό το "I see donk people" που είχες βάλει καποτε στην υπογραφή σου περιγράφει το μέγεθος της κατάστασης διότι το τελευταίο καιρό έχω σιχαθεί να βλέπω παρόμοια spots.

Σελίδα 43 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 31323333940414243444546475363738393143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας