Σελίδα 42 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 21222323839404142434445465262728292142 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 821 έως 840 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #821

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ' αρχήν που είδες να μιλάω εγώ για πάσο;; Call επιλογή δεν υπάρχει! Θα ανοίξει πχ στα 1000, θα φάει 3bet στα 2300 και θα πάει να παίξει postflop εκτός θέσης με 5700 stack και 5000 pot. Και μετά παρεξηγιέσαι αν πω ότι λες μαλακίες...

    Σε φλοπ Α Κ Q πάει πάσο, σε φλοπ 3 5 8 πάει ρεστα. Είναι τόσο απλό.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  2. #822
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε φλοπ Α Κ Q πάει πάσο, σε φλοπ 3 5 8 πάει ρεστα. Είναι τόσο απλό.
    Ότι να 'ναι πραγματικά. Ωραίο πόκερ μπράβο...

  3. #823
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    zoupan το τραπεζι ηταν πολυ σφιχτο απο ολους, και το τουρνουα δεν ετρεχε και πολυ ωρα
    ο μεσος ορος stack ηταν εκει που ημουνα και εγω δλδ 8000 με 1000

    Ενας donk υπηρχε μονο ο οποιος στην αρχη πηγεναι καλα μεχρι να τον παρουμε χαμπαρι και μετα απο καμια ωρα πηγε σπιτι του με το τραγικο του παιξιμο

    Συμφωνα με αυτα που εγω λοιπον εβλεπα στο τραπεζι απο utg προτιμησα να μην κανω raise
    Αυτη ηταν η αποφαση μου και αυτο θα ξανακανα στο μελλον σε ιδια φαση

    Σωστο η λαθος ο καθενας το βλεπειι απο την δικια του οπτικη μερια

    Και αντε να εκανα minraise 1000 και να ετρωγα re στα 2000,παλι θα εκανα call για να δω φλοπ και μετα να δω τι potential υπαρχουν

    Anyway οπως λεει και η διαφιμηση THATS (J)pOKERSTARS

    PS: Μπηκα απο προκριματικο δυο δολλαριων (οπως και την προηγουμενη βδομαδα)

  4. #824

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Οχι απλά πρέπει ντε και καλά να καρφώσεις 16bb με 99 που αμα φας call κατά 95% στην καλύτερη περίπτωση παίζεις για το coinflip.Αλλά λέμε μαλακίες τι να κάνουμε.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  5. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    konax (10-03-13)

  6. #825
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι απλά πρέπει ντε και καλά να καρφώσεις 16bb με 99 που αμα φας call κατά 95% στην καλύτερη περίπτωση παίζεις για το coinflip.Αλλά λέμε μαλακίες τι να κάνουμε.
    εμ αυτο λεω και εγω
    Σιγα το σουπερ ζευγαρι που απο utg θα κανω και raise

  7. #826
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konax Εμφάνιση μηνυμάτων
    zoupan το τραπεζι ηταν πολυ σφιχτο απο ολους, και το τουρνουα δεν ετρεχε και πολυ ωρα
    ο μεσος ορος stack ηταν εκει που ημουνα και εγω δλδ 8000 με 1000

    Ενας donk υπηρχε μονο ο οποιος στην αρχη πηγεναι καλα μεχρι να τον παρουμε χαμπαρι και μετα απο καμια ωρα πηγε σπιτι του με το τραγικο του παιξιμο

    Συμφωνα με αυτα που εγω λοιπον εβλεπα στο τραπεζι απο utg προτιμησα να μην κανω raise
    Αυτη ηταν η αποφαση μου και αυτο θα ξανακανα στο μελλον σε ιδια φαση

    Σωστο η λαθος ο καθενας το βλεπειι απο την δικια του οπτικη μερια

    Και αντε να εκανα minraise 1000 και να ετρωγα re στα 2000,παλι θα εκανα call για να δω φλοπ και μετα να δω τι potential υπαρχουν

    Anyway οπως λεει και η διαφιμηση THATS (J)pOKERSTARS

    PS: Μπηκα απο προκριματικο δυο δολλαριων (οπως και την προηγουμενη βδομαδα)
    Ήταν στο 250/500 και δεν έτρεχε ώρα; Και στην τελική τι σημασία έχει πόση ώρα έτρεχε το τουρ με το πως έπαιξες;
    Το βασικό που μετράει είναι το stack σου το οποίο είναι 16b's. Δεν το βλέπουμε διαφορετικά, έπαιξες άθλια.
    Ρώτα όποιον θες που ξέρει τα στοιχειώδη, αν εγώ είμαι ο άσχετος. Ξεκίνα με "έκανα limp/call raise με 16b's με 99 από UTG".
    Αν σε αφήσει να συνεχίσεις εγώ κόβω το πόκερ...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι απλά πρέπει ντε και καλά να καρφώσεις 16bb με 99 που αμα φας call κατά 95% στην καλύτερη περίπτωση παίζεις για το coinflip
    Θες κουβέντα τώρα στις αστειότητες; Άντε να απαντήσω γιατί τη στρατηγική που προτείνεις ούτε τα fish δεν την παίζουν.
    Εφόσον λες ότι σε A/K high flop θα πας πάσο και σε 8 high θα σπρώξεις από μπροστά ρέστα, σημαίνει ότι δεν τον βάζεις σε ΤΤ+ σωστά ???
    Συνεπώς γιατί να κάνεις απλά call preflop στο 3bet αφού είσαι μπροστά;

  8. #827
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Γεια σου ρε Μαρινάκη πάνσοφε χοντρέ και βόδι. Κατάφερες τη βραδιά που ράψαμε το 4ο αστέρι στη φανέλα και βραδιά των γενεθλίων μας να μιλάμε περισσότερο για το πόκερ παρά για το έκτρωμά σου. Γεια σου και πάλι.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    sadi (11-03-13), VALVERDES_7 (10-03-13)

  10. #828

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konax Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμ αυτο λεω και εγω
    Σιγα το σουπερ ζευγαρι που απο utg θα κανω και raise
    Γενικά φίλε Konax το limp να το αποφεύγεις.Κανένας δεν το κάνει, θεωρητικά είναι λάθος.Καμμία φορά ίσως για να μπερδέψεις αλλά μέχρι εκεί.Minimum raise είσαι εκεί, εάν φας 3 bet εξαρτάται από το μέγεθος του 3 bet για το εάν θα πας για ρέστα η απλό call.Eγώ αυτής της γνώμης είμαι από κει και πέρα ο καθένας παίζει όπως νομίζει.Δικά του ειναι τα χρήματα.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  11. #829
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου ρε Μαρινάκη πάνσοφε χοντρέ και βόδι. Κατάφερες τη βραδιά που ράψαμε το 4ο αστέρι στη φανέλα και βραδιά των γενεθλίων μας να μιλάμε περισσότερο για το πόκερ παρά για το έκτρωμά σου. Γεια σου και πάλι.
    Καθένας με τον πόνο του!

  12. #830
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά φίλε Konax το limp να το αποφεύγεις.Κανένας δεν το κάνει, θεωρητικά είναι λάθος.Καμμία φορά ίσως για να μπερδέψεις αλλά μέχρι εκεί.Minimum raise είσαι εκεί, εάν φας 3 bet εξαρτάται από το μέγεθος του 3 bet για το εάν θα πας για ρέστα η απλό call.Eγώ αυτής της γνώμης είμαι από κει και πέρα ο καθένας παίζει όπως νομίζει.Δικά του ειναι τα χρήματα.
    Το Limp το αποφευγω παρα πολυ,απλα υπαρχουν περιπτωσεις σπανιες (οπως αυτη) που το κανω

  13. #831
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Μάγκες της παρέας του πόκερ, να κεράσω από μια πίπα οπίου ή προτιμάτε
    καθαρή μαύρη?

    *Βανκουβερά έχεις στείλει κόσμο! Αντί να ασχολείσαι με την κάμερά σου παίζεις με ...το πόκερ σου...

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    VALVERDES_7 (11-03-13)

  15. #832

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες της παρέας του πόκερ, να κεράσω από μια πίπα οπίου ή προτιμάτε
    καθαρή μαύρη?

    *Βανκουβερά έχεις στείλει κόσμο! Αντί να ασχολείσαι με την κάμερά σου παίζεις με ...το πόκερ σου...
    Ολα γίνονται για την ταινία!Αυτό να ξέρεις!
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (11-03-13)

  17. #833

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Πάνο περιμένω να μου πεις εάν θα κάνεις shove με 99 εάν φας 3 bet <2000. Με δεδομένο ότι έχεις βάλει ήδη < 25% του stack σου μέσα εάν κάνεις απλό call. Και να ξεκολήσουμε κάποια στιγμή από το ABC Poker και να καταλαβαινουμε τι λέμε. Shove η fold είσαι για 3 bet μόνο πάνω από 2000. Και σε ένα φλοπ καλό για 99 μπορείς άνετα να τα σπρώξεις.Εάν και είναι οριακό εδώ το call, και λέγε εσύ ότι είναι για fish αυτή η στρατηγική...
    Και για να σου απαντήσω σε αυτό που είπες αν και δεν θα έπρεπε διότι αυτά τα "fish, ότι λες μαλακίες" και αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν μ αρέσουν.

    To range του αντιπάλου είναι ΤΤ+/ΑQ+. Εστω ότι γίνεται 3 bet στα 2Κ και κάνει call to UTG.Eναπομένων Stack 12B's.
    Σε 8 High Board στο φλοπ εάν κάνει shove το UTG από μπροστά, υπάρχει πάσο για τον αντίπαλο? Ναι ή ου?
    Φυσικά και υπάρχει εάν έχει ο αντίπαλος ΑQ ή ΑΚ. Προσωπικά θα έκανα αυτή την στρατηγική,που εμπεριέχει το ρισκο της φυσικά, και σε J high Board.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  18. #834
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνο περιμένω να μου πεις εάν θα κάνεις shove με 99 εάν φας 3 bet <2000. Με δεδομένο ότι έχεις βάλει ήδη < 25% του stack σου μέσα εάν κάνεις απλό call. Και να ξεκολήσουμε κάποια στιγμή από το ABC Poker και να καταλαβαινουμε τι λέμε. Shove η fold είσαι για 3 bet μόνο πάνω από 2000. Και σε ένα φλοπ καλό για 99 μπορείς άνετα να τα σπρώξεις.Εάν και είναι οριακό εδώ το call, και λέγε εσύ ότι είναι για fish αυτή η στρατηγική...
    Και για να σου απαντήσω σε αυτό που είπες αν και δεν θα έπρεπε διότι αυτά τα "fish, ότι λες μαλακίες" και αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν μ αρέσουν.

    To range του αντιπάλου είναι ΤΤ+/ΑQ+. Εστω ότι γίνεται 3 bet στα 2Κ και κάνει call to UTG.Eναπομένων Stack 12B's.
    Σε 8 High Board στο φλοπ εάν κάνει shove το UTG από μπροστά, υπάρχει πάσο για τον αντίπαλο? Ναι ή ου?
    Φυσικά και υπάρχει εάν έχει ο αντίπαλος ΑQ ή ΑΚ. Προσωπικά θα έκανα αυτή την στρατηγική,που εμπεριέχει το ρισκο της φυσικά, και σε J high Board.
    Εμένα γιατί δε μου μιλάς? Κι εγώ ναρκομανής είμαι! Συνάδελφος.

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    VALVERDES_7 (11-03-13)

  20. #835
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνο περιμένω να μου πεις εάν θα κάνεις shove με 99 εάν φας 3 bet <2000. Με δεδομένο ότι έχεις βάλει ήδη < 25% του stack σου μέσα εάν κάνεις απλό call. Και να ξεκολήσουμε κάποια στιγμή από το ABC Poker και να καταλαβαινουμε τι λέμε. Shove η fold είσαι για 3 bet μόνο πάνω από 2000. Και σε ένα φλοπ καλό για 99 μπορείς άνετα να τα σπρώξεις.Εάν και είναι οριακό εδώ το call, και λέγε εσύ ότι είναι για fish αυτή η στρατηγική...
    Και για να σου απαντήσω σε αυτό που είπες αν και δεν θα έπρεπε διότι αυτά τα "fish, ότι λες μαλακίες" και αυτοί οι χαρακτηρισμοί δεν μ αρέσουν.

    To range του αντιπάλου είναι ΤΤ+/ΑQ+. Εστω ότι γίνεται 3 bet στα 2Κ και κάνει call to UTG.Eναπομένων Stack 12B's.
    Σε 8 High Board στο φλοπ εάν κάνει shove το UTG από μπροστά, υπάρχει πάσο για τον αντίπαλο? Ναι ή ου?
    Φυσικά και υπάρχει εάν έχει ο αντίπαλος ΑQ ή ΑΚ. Προσωπικά θα έκανα αυτή την στρατηγική,που εμπεριέχει το ρισκο της φυσικά, και σε J high Board.
    3bet στα 2k δεν θα φας. Στα 2,3k μίνιμουμ θα είναι. Call δεν υπάρχει ως επιλογή μετά το 3bet! Μη το ξαναλές γιατί είναι αστείο να πας να παίξεις postflop εκτός θέσης με ένα pot size για stack. Αυτά τα "σιγά το ζευγάρι" και "να ξεφύγουμε να μην καρφώσουμε" τα διαβάζω και γελάω πραγματικά. Έχεις φτάσει στα 16b's σ' ένα τουρ, η προτεραιότητά σου δεν είναι το min cash αλλά να πας ψηλά. Δεν θα βρεις καλύτερo spot απ' αυτό για να τα βάλεις ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ και να παίξεις ένα coinflip για το double up. Αν έχεις διαφορετική φιλοσοφία τότε κάνε open fold preflop και ησύχασες. Αλλά μη μου λες raise/3bet και θα κάνεις call, κακοποίηση του πόκερ, των μαθηματικών και γενικά όλου του συστήματος με αυτή τη στρατηγική, που μόνο τα fish την παίζουν. Δεν είπα εσένα, είπα ότι είναι το σκεπτικό τους...

  21. #836

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα γιατί δε μου μιλάς? Κι εγώ ναρκομανής είμαι! Συνάδελφος.
    Χαχαχαχαχ.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  22. #837

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    3bet στα 2k δεν θα φας. Στα 2,3k μίνιμουμ θα είναι. Call δεν υπάρχει ως επιλογή μετά το 3bet! Μη το ξαναλές γιατί είναι αστείο να πας να παίξεις postflop εκτός θέσης με ένα pot size για stack. Αυτά τα "σιγά το ζευγάρι" και "να ξεφύγουμε να μην καρφώσουμε" τα διαβάζω και γελάω πραγματικά. Έχεις φτάσει στα 16b's σ' ένα τουρ, η προτεραιότητά σου δεν είναι το min cash αλλά να πας ψηλά. Δεν θα βρεις καλύτερα spot απ' αυτό για να τα βάλεις ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ και να παίξεις ένα coinflip για το double up. Αν έχεις διαφορετική φιλοσοφία τότε κάνε open fold preflop και ησύχασες. Αλλά μη μου λες raise/3bet και θα κάνεις call, κακοποίηση του πόκερ, των μαθηματικών και γενικά όλου του συστήματος με αυτή τη στρατηγική, που μόνο τα fish την παίζουν. Δεν είπα εσένα, είπα ότι είναι το σκεπτικό τους...
    Δεν μου απάντησες όμως εάν πάει έτσι η παρτίδα. Και υπενθυμίζω ότι έτσι έχεις το πλεονέκτημα ότι δεν αφήνεις να ανοίξουν τα 2 επόμενα streets. Γιατί θα είναι minimum 2.300? Δεν έχεις δει να γίνονται μικρά 3 bet για να μην φουσκώνουν pot? Συμφωνώ ότι σε ένα μεγαλύτερο 3 bet δεν υπάρχει call.Aμα είναι όμως μικρότερο, το πράγμα αλλάζει.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  23. #838
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου απάντησες όμως εάν πάει έτσι η παρτίδα. Και υπενθυμίζω ότι έτσι έχεις το πλεονέκτημα ότι δεν αφήνεις να ανοίξουν τα 2 επόμενα streets. Γιατί θα είναι minimum 2.300? Δεν έχεις δει να γίνονται μικρά 3 bet για να μην φουσκώνουν pot? Συμφωνώ ότι σε ένα μεγαλύτερο 3 bet δεν υπάρχει call.Aμα είναι όμως μικρότερο, το πράγμα αλλάζει.
    Ποια 2 επόμενα streets, πιο πλεονέκτημα και ποιο postflop; ΕΛΕΟΣ μωρέ! Ανοίγει το UTG με 16b's stack και δέχεται 3bet. STOP εδώ! Δεν λέει κάτι αυτό; Υποτίθεται ότι νιώθει 5 πράγματα αυτός που 3betάρει. Αν δεν σημαίνει αυτό το spot "πάμε να τα παίξουμε" τότε τι σημαίνει; Αυτό που περιγράφεις είναι Stop n' Go, θα το κάνεις με 16b's?? Το κάνεις δηλαδή το ίδιο και μέχρι 25-30b's???? Με overbet shove από μπροστά στο flop? Γιατί τις ίδιες επιλογές σου αφήνει το 3bet και με αυτά τα stacks. Όσον αφορά εμένα για να σου απαντήσω, επειδή είναι UTG, είναι open shove με 99.

  24. #839

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια 2 επόμενα streets, πιο πλεονέκτημα και ποιο postflop; ΕΛΕΟΣ μωρέ! Ανοίγει το UTG με 16b's stack και δέχεται 3bet. STOP εδώ! Δεν λέει κάτι αυτό; Υποτίθεται ότι νιώθει 5 πράγματα αυτός που 3betάρει. Αν δεν σημαίνει αυτό το spot "πάμε να τα παίξουμε" τότε τι σημαίνει; Αυτό που περιγράφεις είναι Stop n' Go, θα το κάνεις με 16b's?? Το κάνεις δηλαδή το ίδιο και μέχρι 25-30b's???? Με overbet shove από μπροστά στο flop? Γιατί τις ίδιες επιλογές σου αφήνει το 3bet και με αυτά τα stacks. Όσον αφορά εμένα για να σου απαντήσω, επειδή είναι UTG, είναι open shove με 99.
    To Stop n' Go γίνεται όμως εδώ πέρα. Και τα 99 ξέρεις ότι στην καλύτερη θα παίξουν coinflip. Δεν νομίζω ότι εκεί 3betaroun μεσσαία η μικρά ζευγάρια. Τεσπα και εγώ το πιθανότερο που θα έκανα ήταν open shove εάν όμως ήμασταν πολύ πίσω από το Average. Και φαντάζομαι συμφωνείς σε αυτό.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  25. #840
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem



    EPT London - Day1b
    Κάλφας στο τηλεοπτικό μαζί με Blom και Cody.
    Πριν λίγο είχε γίνει 4bet preflop από Κάλφα και είχε callάρει ο Isildur, ο οποίος το έκλεψε στο turn
    με KQ (K high) και το πέταξε ανοιχτό επιδεικτικά μπροστά στον Κάλφα. Νομίζω ότι τον τίλταρε λίγο...

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Σελίδα 42 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 21222323839404142434445465262728292142 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας