Σελίδα 33 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 313232930313233343536374353637383133 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 641 έως 660 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #641
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Η ιστορία του πόκερ σε ένα ντοκιμαντέρ...


  2. #642
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές τις παπαρίτσες να μην έλεγες καλά θα 'ταν. Εγώ δεν είπα ποτέ τι θα έκανα αν είχα το 8.
    Είπα ότι το 8 εκεί έχει sh. value και δεν κάνει ποτέ polarized bet. Άλλος μπορεί να κάνει check,
    άλλος μπορεί και να θέλει να κάνει value bet. Pot size και overbet όμως ΠΟΤΕ! Τώρα αν δεν
    καταλαβαίνεις τι λέω δεν φταίω εγώ...

    ΥΓ. Και για να σου απαντήσω και σ' αυτό που είπες, εγώ αν είχα 8 εκεί θα έκανα cbet flop,
    check turn και bet river (αν κάνει check back turn). Αλλιώς cbet flop, check/call turn, check/fold river.
    εγω ρε φιλε αν ειχα 8 εκει θα εκανα φολτν και με οτι μαρκες μου ειχαν μεινει θα πηγαινα και θα αγοραζα κανα πιτογυρο να λιγδωσει το αντερακι μου
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (29-12-12)

  4. #643
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazΗlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ρε φιλε αν ειχα 8 εκει θα εκανα φολτν και με οτι μαρκες μου ειχαν μεινει θα πηγαινα και θα αγοραζα κανα πιτογυρο να λιγδωσει το αντερακι μου
    Την καλύτερη δουλειά θα έκανες!

  5. #644

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές τις παπαρίτσες να μην έλεγες καλά θα 'ταν. Εγώ δεν είπα ποτέ τι θα έκανα αν είχα το 8.
    Είπα ότι το 8 εκεί έχει sh. value και δεν κάνει ποτέ polarized bet. Άλλος μπορεί να κάνει check,
    άλλος μπορεί και να θέλει να κάνει value bet. Pot size και overbet όμως ΠΟΤΕ! Τώρα αν δεν
    καταλαβαίνεις τι λέω δεν φταίω εγώ...

    ΥΓ. Και για να σου απαντήσω και σ' αυτό που είπες, εγώ αν είχα 8 εκεί θα έκανα cbet flop,
    check turn και bet river (αν κάνει check back turn). Αλλιώς cbet flop, check/call turn, check/fold river.
    Εγώ αν είχα 8αράκι πιθανώς: με καλό kicker εκεί θα έκανα cbet flop, check turn και bet river ή check/call σε tight opponent (αυτά στο river αν φυσικά έχει κάνει check back turn).
    Αλλιώς με κακό kicker:
    a) cbet flop, bet turn, all in river απέναντι σε καλό aggresive για να πιέσω για το tournament life του. Οπως εκανε ο Chen άσχετα εάν ηταν stone cold bluff με K high χωρίς την παραμικρή επαφή στο board.
    b) cbet flop, check/call to turn, check/fold to river εάν ο παίκτης είναι tight προς το passive και δεν μπλέκεται εύκολα σε παρτίδες.Βέβαια όλα αυτά είναι πάντα συναρτήσει του momentum,του διαβάσματος της παρτίδας, και του αντίπαλου παίκτη.Δε τα λέω ως δεδομένα αυτά, είναι ανάλογα την περίσταση.

    Lines γραμμένα σε πάπυρο δεν υπάρχουν.Δες λίγο παραπάνω το θαυμαστό παιδί με τα τεράστια μπαλάκια που λέγεται Tom Dwan να δεις που έχει γραμμένα τα ιερά lines.Γι αυτό κάνει πάρτυ σε γατάκια τύπου Ivey και Laak και μαζεύει τα εκατομμυριάκια τους.Τοm απλά Παναή.Τοm...

  6. #645
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως εκανε ο Chen άσχετα εάν ηταν stone cold bluff με K high χωρίς την παραμικρή επαφή στο board.
    Μ' αρέσει που λες τι θα έκανες με ένα 8 και μετά λες "όπως έκανε ο Chen"!!! Ρε ναρκωτικά παίρνεις;
    Ο Chen εδώ έκανε polarized bet στο river και για μία ακόμη φορά αποδείχθηκε ότι το συγκεκριμένο bet
    είναι σχεδόν πάντα nuts ή μπλόφα. End of story...

  7. #646

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αρέσει που λες τι θα έκανες με ένα 8 και μετά λες "όπως έκανε ο Chen"!!! Ρε ναρκωτικά παίρνεις;
    Ο Chen εδώ έκανε polarized bet στο river και για μία ακόμη φορά αποδείχθηκε ότι το συγκεκριμένο bet
    είναι σχεδόν πάντα nuts ή μπλόφα. End of story...
    Το "όπως έκανε ο Chen" συνεχίζεται μετά.Τι πίνεις?
    Εnd of Story ναι...... Απλά όταν θα σου τύχει αυτή η περίπτωση έλα μετά και πες μου "Πήγαμε στο showdown και με κέρδισε το Α8. Φουτάνα τύχη
    πως τα φέρες έτσι, αν και το ιερό line ακολουθήθηκε κατά γράμμα"

  8. #647
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "όπως έκανε ο Chen" συνεχίζεται μετά.Τι πίνεις?
    Εγώ τι πίνω ή εσύ που λέμε για ένα υποθετικό σενάριο και μου λες "όπως έκανε ο Chen"??? Τι όπως έκανε ο Chen, αφού μπλόφα έκανε ο Chen!!!!!! Έχεις κάνει κώλο όλη την παρτίδα και λες άλλα αντί άλλων για να υποστηρίξεις ότι ο Chen είχε χέρι με showdown value και shovαρε και να το βάλεις στην ίδια μοίρα με το όταν θα έχει κάποιο τέτοιο φύλλο, όπως πχ ένα 8άρι που συζητάμε. Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν κι ένας κάθεται και κλαίει. Άντε γεια!

  9. #648

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τι πίνω ή εσύ που λέμε για ένα υποθετικό σενάριο και μου λες "όπως έκανε ο Chen"??? Τι όπως έκανε ο Chen, αφού μπλόφα έκανε ο Chen!!!!!! Έχεις κάνει κώλο όλη την παρτίδα και λες άλλα αντί άλλων για να υποστηρίξεις ότι ο Chen είχε χέρι με showdown value και shovαρε και να το βάλεις στην ίδια μοίρα με το όταν θα έχει κάποιο τέτοιο φύλλο, όπως πχ ένα 8άρι που συζητάμε. Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν κι ένας κάθεται και κλαίει. Άντε γεια!
    Δεν σου είπα αυτό.Ελληνικά γράφω.Φαντάζομαι ακόμα δεν τα έχω ξεχάσει. Σου λεω ότι στην συγκεκριμένη παρτίδα εάν είχα το 8 μπορεί να ακολουθούσα τα ιδια πονταρίσματα με αυτά του Chen παρότι ο Chen δεν είχε το 8, αλλά προφανώς τίποτα. Και μετά πιάνεσαι από κάτι και κολλάς εκεί οσο δεν πάει. Αντε γειά ρε, μπες λίγο Υοutube να δεις Tom Dwan λιγάκι πριν κοιμηθείς. Mήπως βάλεις λίγο μυαλό επιτέλους και ξεφύγεις από την ιερή βίβλο

  10. #649
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.116
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.549 φορές σε 14.234 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Eγώ πήρα τα ποπ-κορν και περιμένω
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  11. #650

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ πήρα τα ποπ-κορν και περιμένω
    Ου καλά δεν έχεις δει τίποτα εσύ. Μπορεί να κρατήσει μήνες αυτή η συζήτηση τώρα για ένα 8άρι

  12. #651
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ πήρα τα ποπ-κορν και περιμένω


    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ου καλά δεν έχεις δει τίποτα εσύ. Μπορεί να κρατήσει μήνες αυτή η συζήτηση τώρα για ένα 8άρι
    E βέβαια, όταν το μόνο που ξέρεις είναι να λες ότι παίζω by the book και έχω προκαθορισμένα lines (WTF) και να μου λες ότι δεν υπάρχουν αυτά, αλλά κάθε φορά μπαίνεις στο μυαλό του αντιπάλου και άλλα τέτοια γραφικά λες και είσαι μέντιουμ, ενώ στην πραγματικότητα το μόνο που κάνεις είναι να κοιτάς το δικό σου φύλλο και να στέλνεις περίπατο το range του αντιπάλου, λογικό είναι να κρατήσει μήνες η κουβέντα.

  13. #652

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων



    E βέβαια, όταν το μόνο που ξέρεις είναι να λες ότι παίζω by the book και έχω προκαθορισμένα lines (WTF) και να μου λες ότι δεν υπάρχουν αυτά, αλλά κάθε φορά μπαίνεις στο μυαλό του αντιπάλου και άλλα τέτοια γραφικά λες και είσαι μέντιουμ, ενώ στην πραγματικότητα το μόνο που κάνεις είναι να κοιτάς το δικό σου φύλλο και να στέλνεις περίπατο το range του αντιπάλου, λογικό είναι να κρατήσει μήνες η κουβέντα.
    Kαλά όταν θα τον πιεις από το Α8 του αντιπάλου έλα και λέγε μου μετά ότι σου έλεγα γραφικότητες.Ξέρεις πάρα πολύ καλά τι λέω αλλά δεν θέλεις με τίποτα να παραδεχτείς ότι το ποντάρισμα του Chen δεν είναι μόνο nuts ή μπλόφα. Απλά επειδή σου κόλλησε τώρα θα τραβιόμαστε μήνες σε αντιπαράθεση, μην πω χρόνια

  14. #653
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλά όταν θα τον πιεις από το Α8
    Αα δεν κάνεις πλάκα τελικά, σοβαρά τα λες! Έχεις κολλήσει στο Α8. Και το χειρότερο είναι πως πιστεύεις ότι αν έχεις 78 και checkάρεις σε αυτό το board και χάσεις από Α8 πχ, έπαιξες λάθος. Κατά τ' άλλα ξέρεις τι είναι το showdown value. Έψαξα και βρήκα την εξήγηση, στην έδωσα να το καταλάβεις, χωρίς ίχνος αλαζονείας κι εσύ το μόνο που έκανες ήταν να το γράψεις στα 3 σου και να μου λες τα ίδια. Πρέπει πάντα σε μια κουβέντα τον άλλον να τον βλέπεις ανταγωνιστικά...

  15. #654

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα δεν κάνεις πλάκα τελικά, σοβαρά τα λες! Έχεις κολλήσει στο Α8. Και το χειρότερο είναι πως πιστεύεις ότι αν έχεις 78 και checkάρεις σε αυτό το board και χάσεις από Α8 πχ, έπαιξες λάθος. Κατά τ' άλλα ξέρεις τι είναι το showdown value. Έψαξα και βρήκα την εξήγηση, στην έδωσα να το καταλάβεις, χωρίς ίχνος αλαζονείας κι εσύ το μόνο που έκανες ήταν να το γράψεις στα 3 σου και να μου λες τα ίδια. Πρέπει πάντα σε μια κουβέντα τον άλλον να τον βλέπεις ανταγωνιστή...
    Οκ εντάξει στο showdown value κάνουμε πάντα check.Νόμος. Αντε κουράστηκα. Εnd of story. To be continued one other day....

  16. #655
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ εντάξει στο showdown value κάνουμε πάντα check.Νόμος. Αντε κουράστηκα. Εnd of story. To be continued one other day....
    Whatever...

  17. #656

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem



    Πραγματικά δεν έχω χορτάσει να το βλέπω.Εpic!
    *Μου φαίνεται απίστευτο να μην ξέρει ο Ivey ποιος είναι ο Duhammel.Mέχρι και οι παίκτες πόκερ της Ζουαζιλάνδης τον ξέρουν
    Δεν μπορεί να μην υποκρίνεται, δεν γίνεται αυτό, θα τρελαθούμε εντελώς.
    Ωραίο το Hollywood...... Nice Hand Phil
    *****Και ο Negreanu το διαβολάκι ψοφάει για κάτι τέτοια, αμέσως να παρέμβει το ζιζάνιο

  18. #657
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Πάρε να 'χεις μικρέ, respect και το κεφάλι κάτω στον τεράστιο Phil...



  19. #658

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem



    Πριν από λίγο είδα ξανά προσεκτικά την καλύτερη παρτίδα στην ιστορία του πόκερ. Ανάμεσα στους 2 κορυφαίους. Τον Kορυφαίο Tom Dwan και τον αμέσως επόμενο Phil Ivey.
    Aυτά παθαίνεις Philako όταν δεν κάνεις raise στο flop με fd και gt-sd.Σε εκανε φανταστικό outplay το θαυμαστό παιδί του πόκερ. Πάντως το πόσο μεγάλος παίκτης είναι ο Phil φάνηκε στο river. Πραγματικά σκέφτηκε να κάνει call o ημίθεος.Δεν το πιστεύω αυτό το πράγμα.

  20. #659
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.590
    Thanks
    18.559
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.819 φορές σε 19.001 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτά παθαίνεις Philako όταν δεν κάνεις raise στο flop με fd και gt-sd.
    Να κάνει raise κάνοντας rep ΤΙ;;!! Άρχισες τις randomιες πάλι; Κι αν ο άλλος
    πάει ρέστα (πχ έχει set) μετά τι θα κάνεις, θα παίξεις όλο το stack με 35% equity?

  21. #660

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνει raise κάνοντας rep ΤΙ;;!! Άρχισες τις randomιες πάλι; Κι αν ο άλλος
    πάει ρέστα (πχ έχει set) μετά τι θα κάνεις, θα παίξεις όλο το stack με 35% equity?
    Φεύγω τώρα πάω για καμμια μπυρίτσα να δω καμμία Καναδεζούλα έξω. Θα σου απαντήσω μετά δεν την γλυτώνεις. Σκέψου πάντως το raise εκεί, είναι καλό σποτ

Σελίδα 33 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 313232930313233343536374353637383133 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας