Σελίδα 32 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 212222829303132333435364252627282132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 621 έως 640 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #621

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος να πίστεψε ότι το 8άρι δεν αρκεί να πάρει την παρτίδα; Ο Chen? Που είναι το 8άρι που είχε; WTF! Ακόμη κι αν είχε 8 και πίστευε ότι δεν αρκεί τότε το μετατρέπει σε μπλόφα! Άρα; Σαφώς και είναι απόλυτο αυτού του είδους το bet, αλλιώς τα πράγματα είναι απλά. 1. ή πιστεύεις ότι κερδίζεις και με το 8 και πας για value bet (2,5m με 3m για να σε πληρώσει ξανά), ή 2. δεν είσαι σίγουρος και checkάρεις για να πάρεις το showdown value (εκτός αν ποντάρει ο Kitai που και πάλι δεν θα βγάζει νόημα όπως έχει παίξει).
    Γιατί δεν βγάζει νόημα?Σιγα το scary board.
    Για το 8άρι είπαμε ότι κάνουμε μια υπόθεση.Οτι έστω εκανε 3 bet με 78c o Chen. Στο river αν πάει all in δεν μπορείς να πεις εάν είναι μπλόφα ή vbet.Είναι σαφώς ένα ποντάρισμα που πιέζει τον αντίπαλο με ένα χέρι που μπορεί και να χάνει.Αμα ήταν έτσι όλα τα πονταρίσματα θα ήταν vbets ή μπλόφες.Μπορεί με κάτι οριακό να θέλει να πιέσει.

  2. #622
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν βγάζει νόημα?Σιγα το scary board.
    Για το 8άρι είπαμε ότι κάνουμε μια υπόθεση.Οτι έστω εκανε 3 bet με 78c o Chen. Στο river αν πάει all in δεν μπορείς να πεις εάν είναι μπλόφα ή vbet.Είναι σαφώς ένα ποντάρισμα που πιέζει τον αντίπαλο με ένα χέρι που μπορεί και να χάνει.Αμα ήταν έτσι όλα τα πονταρίσματα θα ήταν vbets ή μπλόφες.Μπορεί με κάτι οριακό να θέλει να πιέσει.
    Ποια όλα τα πονταρίσματα ρε άνθρωπε; Είναι συνηθισμένο το size αυτό και λες όλα; Το pot είναι 6m και shovάρει (σαν να ποντάρει 5,1m δηλαδή). Αν εκεί έχεις το 8 και έχεις φάει 2 calls σε dry board όπως το είπες και μόνος σου, για ποιον λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο στο river; Πες μου για ποιο λόγο να το κάνεις με 2nd pair;! Απ' την μία θα φας call μόνο από κάτι που σε κερδίζει κι απ' την άλλη πετάς το showdown value στα σκουπίδια και επιπλέον του στερείς και τη δυνατότητα να σε μπλοφάρει αυτός!! Με λίγα λόγια προσπαθείς να βάλεις μόνος σου στον εαυτό σου μια παγίδα που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι γελοίο αν το κάνεις.

    ΥΓ. Ποντάρουμε για 2 λόγους. Ή για να πάρουμε value ή για να μπλοφάρουμε. Όλα τα ενδιάμεσα έχουν showdown value.

  3. #623

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια όλα τα πονταρίσματα ρε άνθρωπε; Είναι συνηθισμένο το size αυτό και λες όλα; Το pot είναι 6m και shovάρει (σαν να ποντάρει 5,1m δηλαδή). Αν εκεί έχεις το 8 και έχεις φάει 2 calls σε dry board όπως το είπες και μόνος σου, για ποιον λόγο να κάνεις κάτι τέτοιο στο river; Πες μου για ποιο λόγο να το κάνεις με 2nd pair;! Απ' την μία θα φας call μόνο από κάτι που σε κερδίζει κι απ' την άλλη πετάς το showdown value στα σκουπίδια και επιπλέον του στερείς και τη δυνατότητα να σε μπλοφάρει αυτός!! Με λίγα λόγια προσπαθείς να βάλεις μόνος σου στον εαυτό σου μια παγίδα που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι γελοίο αν το κάνεις.

    ΥΓ. Ποντάρουμε για 2 λόγους. Ή για να πάρουμε value ή για να μπλοφάρουμε. Όλα τα ενδιάμεσα έχουν showdown value.
    Δηλαδή εάν shovarei εκεί το 78c και το Α8 κάνει πάσο?Πως το λέμε αυτό για να καταλάβω?Μπλόφα ή Value Bet?Πολύ απόλυτα τα βλέπεις, σε τέτοιο επίπεδο δεν υπάρχουν απόλυτες κινήσεις όπως Nuts ή μπλόφα μόνο.Πάνω από όλα είναι πως θα μπεις στο μυαλό του άλλου.

  4. #624
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εάν shovarei εκεί το 78c και το Α8 κάνει πάσο?Πως το λέμε αυτό για να καταλάβω?Μπλόφα ή Value Bet?Πολύ απόλυτα τα βλέπεις, σε τέτοιο επίπεδο δεν υπάρχουν απόλυτες κινήσεις όπως Nuts ή μπλόφα μόνο.Πάνω από όλα είναι πως θα μπεις στο μυαλό του άλλου.
    Δηλαδή εσύ με 78 εκεί κάνεις ποτέ τέτοιο bet; Μη με ρωτάς ΠΩΣ το λέμε, αλλά ΓΙΑΤΙ κάνεις τέτοιο bet! Αυτή είναι η ερώτηση. Κι αν η απάντησή σου είναι ούτε για value, ούτε για μπλόφα, αλλά για να τον πιέσεις να πασάρει, θέλω πολύ να ακούσω ΤΙ φύλλα θέλεις να πιέσεις εκεί να πασάρει. Για απάντα σε παρακαλώ, γιατί θα τρελαθούμε σήμερα μ' αυτά που λες...

  5. #625

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εσύ με 78 εκεί κάνεις ποτέ τέτοιο bet; Μη με ρωτάς ΠΩΣ το λέμε, αλλά ΓΙΑΤΙ κάνεις τέτοιο bet! Αυτή είναι η ερώτηση. Κι αν η απάντησή σου είναι ούτε για value, ούτε για μπλόφα, αλλά για να τον πιέσεις να πασάρει, θέλω πολύ να ακούσω ΤΙ φύλλα θέλεις να πιέσεις εκεί να πασάρει. Για απάντα σε παρακαλώ, γιατί θα τρελαθούμε σήμερα μ' αυτά που λες...
    Εαν αναγκάσω ένα φύλλο όπως το Α8 να κάνει πάσο, γιατί να μην το κάνω?Είναι ανάλογα πως θα διαβάσεις την παρτίδα.Το πιθανότερο είναι να μην το κάνεις αυτό, αλλά δεν θα το απέκλεια.Και εγώ μάλλον αυτό που λες θα έκανα. Προς check/call ή check/fold στο river.Eγώ θα σε τρελάνω?Που προσπαθώ τόση ώρα και τόσα χρόνια γενικά να σου πω ότι στο υψηλό επίπεδο δεν υπάρχουν standard moves και το αγνοείς εντελώς.

  6. #626
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν αναγκάσω ένα φύλλο όπως το Α8 να κάνει πάσο, γιατί να μην το κάνω?Είναι ανάλογα πως θα διαβάσεις την παρτίδα.Το πιθανότερο είναι να μην το κάνεις αυτό, αλλά δεν θα το απέκλεια.Και εγώ μάλλον αυτό που λες θα έκανα. Προς check/call ή check/fold στο river.
    Τι είναι μάγος ρε Σάκη να τον βάλει σε Α8 μόνο; Το 8άρι εκεί έχει showdown value κι ας χάσει από καλύτερο kicker! Ποιο απλά δεν μπορώ να το πω! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις τέτοιο πράγμα όταν μπορεί να κερδίζεις και με check. Δηλαδή να το φουσκώσουμε όσο δεν πάει χωρίς λόγο. Ειλικρινά δε την καταλαβαίνω τη λογική σου. Και να αρχίσεις να το θεωρείς κι εσύ σχεδόν απόλυτο το polarized bet. Αν βάλεις στο ένα άκρο τα nuts και στο άλλο τη μπλόφα, όλα τα ενδιάμεσα φύλλα θα σου κάνουν πάντα value bet ή check...

  7. #627

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι είναι μάγος ρε Σάκη να τον βάλει σε Α8 μόνο; Το 8άρι εκεί έχει showdown value κι ας χάσει από καλύτερο kicker! Ποιο απλά δεν μπορώ να το πω! Δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις τέτοιο πράγμα όταν μπορεί να κερδίζεις και με check. Δηλαδή να το φουσκώσουμε όσο δεν πάει χωρίς λόγο. Ειλικρινά δε την καταλαβαίνω τη λογική σου. Και να αρχίσεις να το θεωρείς κι εσύ σχεδόν απόλυτο το polarized bet. Αν βάλεις στο ένα άκρο τα nuts και στο άλλο τη μπλόφα, όλα τα ενδιάμεσα φύλλα θα σου κάνουν πάντα value bet ή check...
    Mε άλλα λόγια όταν έχουμε showdown value κάνουμε παντού και πάντα check.....

  8. #628
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mε άλλα λόγια όταν έχουμε showdown value κάνουμε παντού και πάντα check.....
    Καλά χέσ' το δεν καταλαβαινόμαστε...

  9. #629

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά χέσ' το δεν καταλαβαινόμαστε...
    Nαι πρώτη φορά είναι που γίνονται ομηρικές μάχες σε ανάλυση παρτίδων.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ STANDARD MOVES ΠΑΡΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!

  10. #630
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι πρώτη φορά είναι που γίνονται ομηρικές μάχες σε ανάλυση παρτίδων.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ STANDARD MOVES ΠΑΡΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!
    50/100 - eff. stack 70bb's.

    Είσαι SB με ATs. Το BTN κάνει raise 220 κι εσύ κάνεις 3bet στα 600. Call το BTN. Flop TQ3 rainbow.
    Ποντάρεις 600 σε 1300 και δέχεσαι call. Turn 6. Ποντάρεις 1500 σε 2500 και δέχεσαι πάλι call.
    River είναι 2 και το board γίνεται TQ362 rainbow. Pot 5500 και eff. stack 4500. Τι κάνεις και γιατί;

  11. #631

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    50/100 - eff. stack 70bb's.

    Είσαι SB με ATs. Το BTN κάνει raise 220 κι εσύ κάνεις 3bet στα 600. Call το BTN. Flop TQ3 rainbow.
    Ποντάρεις 600 σε 1300 και δέχεσαι call. Turn 6. Ποντάρεις 1500 σε 2500 και δέχεσαι πάλι call.
    River είναι 2 και το board γίνεται TQ362 rainbow. Pot 5500 και eff. stack 4500. Τι κάνεις και γιατί;
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ Α ΚΙCKER?

  12. #632
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ Α ΚΙCKER?
    Δεν αναφέρομαι στην παρτίδα τους και δεν επανέρχομαι, εγώ τέλειωσα με εκείνη αφού δεν βγάζουμε άκρη.
    Θέλω να μου απαντήσεις τι θα κάνεις εδώ και για ποιο λόγο, με ranges κτλ και θα σε καλημερίσω.

  13. #633

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναφέρομαι στην παρτίδα τους και δεν επανέρχομαι, εγώ τέλειωσα με εκείνη αφού δεν βγάζουμε άκρη.
    Θέλω να μου απαντήσεις τι θα κάνεις εδώ και για ποιο λόγο, με ranges κτλ και θα σε καλημερίσω.
    Εδώ προς το check/call είμαι.Είναι άλλη περίπτωση όμως.

  14. #634
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ Α ΚΙCKER?
    Α για κάτσε γιατί τώρα την πρόσεξα την απάντηση. Δηλαδή το Α8 έχει showdown
    value στο board του Chen και το 78 δεν έχει επειδή δεν έχει kicker? Οk πάω για ύπνο...

  15. #635

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α για κάτσε γιατί τώρα την πρόσεξα την απάντηση. Δηλαδή το Α8 έχει showdown
    value στο board του Chen και το 78 δεν έχει επειδή δεν έχει kicker? Οk πάω για ύπνο...
    Γιατί κολλάς τόσο πολύ στις λεπτομέρειες. Εννοείται ότι είναι διαφορετικό το kicker A και διαφορετικό το Kicker 7. Εχουν και τα 2 φυσικά Showdown value, αλλά την παρτίδα θα την πάρει το Α8.Και μετά θα κλαίγεσαι γιατί δεν πίεσες αφού είχες showdown value.... Αντε καληνύχτα και ξεκόλλα κάποια στιγμή με τα προκαθορισμένα lines.Τα μόνα lines που υπάρχουν είναι αυτά που διαμορφώνουν την στρατηγική για να κερδίσουμε την παρτίδα.

  16. #636
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κολλάς τόσο πολύ στις λεπτομέρειες. Εννοείται ότι είναι διαφορετικό το kicker A και διαφορετικό το Kicker 7. Εχουν και τα 2 φυσικά Showdown value, αλλά την παρτίδα θα την πάρει το Α8.Και μετά θα κλαίγεσαι γιατί δεν πίεσες αφού είχες showdown value.... Αντε καληνύχτα και ξεκόλλα κάποια στιγμή με τα προκαθορισμένα lines.Τα μόνα lines που υπάρχουν είναι αυτά που διαμορφώνουν την στρατηγική για να κερδίσουμε την παρτίδα.
    Η εξήγηση του PokerStrategy για το Showdown Value. Το παράδειγμα όχι μόνο δεν είναι με χειρότερο kicker αλλά έχει και 2 overcards! Το ότι μπορεί να χάνεις εδώ δε σημαίνει ότι δεν έχεις showdown value με το 7 και πρέπει να μπλοφάρεις. Ότι θα κλαίγεσαι μετά αν χάσεις ήταν ότι πιο τραγικό μπορούσες να πεις. Κάτσε και διάβασέ το να καταλάβεις τι είναι το showdown value γιατί δεν μπορώ να ακούω μαλακίες για χειρότερα kicker, προκαθορισμένα lines και φούτσες μπλε. Τσίου...


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  17. #637

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Τώρα θα μου κάνεις μάθημα τι είναι το Showdown Value?????????????
    Ξέρω πάρα πολύ καλά τι είναι.
    Οπως ξέρω ότι στην παρτίδα το Α8 κερδίζει το 78.Δεν είπα ποτέ δεν έχει showdown value to 78. Αυτό που είπα είναι ότι δεν θεωρώ λάθος με το 78 να shovareis αν είναι να αναγκάσεις φύλλα όπως Α8,Κ8,Τ8, J8, 98 να πάνε πάσο.Παρότι έχεις showdown value....Understood επιτέλους?

  18. #638
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα θα μου κάνεις μάθημα τι είναι το Showdown Value?????????????
    Ξέρω πάρα πολύ καλά τι είναι.
    Οπως ξέρω ότι στην παρτίδα το Α8 κερδίζει το 78.Δεν είπα ποτέ δεν έχει showdown value to 78. Αυτό που είπα είναι ότι δεν θεωρώ λάθος με το 78 να shovareis αν είναι να αναγκάσεις φύλλα όπως Α8 και Κ8 να πάνε πάσο.Παρότι έχεις showdown value....Understood επιτέλους?
    Ναι ναι shovαρε εσύ να πετάξουν Α8/Κ8 μη τυχόν και σε κερδίσουν στο showdown. Καθόλου understood,
    δεν θέλω να σου πω πως μου ακούγονται αυτά που λες γιατί θα παρεξηγηθείς. Λοιπόν, πάω για ύπνο, χαίρεται μεσιέ...

  19. #639

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zoupan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ναι shovαρε εσύ να πετάξουν Α8/Κ8 μη τυχόν και σε κερδίσουν στο showdown. Καθόλου understood,
    δεν θέλω να σου πω πως μου ακούγονται αυτά που λες γιατί θα παρεξηγηθείς. Λοιπόν, πάω για ύπνο, χαίρεται μεσιέ...
    Δεν παρεξηγώ όπως ξέρεις..... Σε έχω συνηθίσει πια....
    Κάνε εσύ σαν το γατάκι check πάντα όπως σε δίδαξαν τα ιερά lines.

  20. #640
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.044
    Thanks
    18.426
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.585 φορές σε 18.853 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε εσύ σαν το γατάκι check πάντα όπως σε δίδαξαν τα ιερά lines.
    Αυτές τις παπαρίτσες να μην έλεγες καλά θα 'ταν. Εγώ δεν είπα ποτέ τι θα έκανα αν είχα το 8.
    Είπα ότι το 8 εκεί έχει sh. value και δεν κάνει ποτέ polarized bet. Άλλος μπορεί να κάνει check,
    άλλος μπορεί και να θέλει να κάνει value bet. Pot size και overbet όμως ΠΟΤΕ! Τώρα αν δεν
    καταλαβαίνεις τι λέω δεν φταίω εγώ...

    ΥΓ. Και για να σου απαντήσω και σ' αυτό που είπες, εγώ αν είχα 8 εκεί θα έκανα cbet flop,
    check turn και bet river (αν κάνει check back turn). Αλλιώς cbet flop, check/call turn, check/fold river.

Σελίδα 32 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 212222829303132333435364252627282132 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας