Σελίδα 158 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 58108118128138148154155156157158159160161162 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 3.141 έως 3.160 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #3141
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.489
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.748 φορές σε 18.957 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζηλευω που δε μπορω να συμμετεχω στην συζητηση, αφου δεν ειμαι τοσο in.
    Γιατι γραφουν ολοι Αγγλικα; Mεχρι και ο sir! Ειναι amazing!

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-11-14)

  3. #3142
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζηλευω που δε μπορω να συμμετεχω στην συζητηση, αφου δεν ειμαι τοσο in.
    Γιατι γραφουν ολοι Αγγλικα; Mεχρι και ο sir! Ειναι amazing!
    Τι να σου πω; It's a process...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-11-14)

  5. #3143
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζηλευω που δε μπορω να συμμετεχω στην συζητηση, αφου δεν ειμαι τοσο in.
    Γιατι γραφουν ολοι Αγγλικα; Mεχρι και ο sir! Ειναι amazing!
    Το ξέρω πως ως μέλος του κλουπ (που είναι άκρως γερμανόφιλο) έχει προτίμηση στη γλώσσα του Γκαίτε... Αλλά δεν γράφω γιατί το Βοσκόπουλο έχει μανία με τα γαλλικά, μη το στενοχωρήσω. (έτσι κι αλλιώς ούτε στα ελληνικά καταλαβαινόμαστε και δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην το γυρίσουμε στις ξενες γλώσσες, νάχουμε και μια δικαιολογία για την ασυνενοησία μας...)

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-11-14), voskos_7 (16-11-14)

  7. #3144
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.507
    Thanks
    17.319
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.499 φορές σε 10.332 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζηλευω που δε μπορω να συμμετεχω στην συζητηση, αφου δεν ειμαι τοσο in.
    Γιατι γραφουν ολοι Αγγλικα; Mεχρι και ο sir! Ειναι amazing!

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (16-11-14)

  9. #3145
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.489
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.748 φορές σε 18.957 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς συμφωνώ με τον Κώστα στο 0,347%, οτι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι 34,7%. Μη λέμε ό,τι θέλουμε...
    Δεν έχει κανένα νόημα να απαντήσουμε σ' αυτή την προβοκατόρικη ερώτηση, με την οποία το μόνο που θέλει ο Κώστας είναι να δείξει ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι χαμένοι. So what? Αυτό αποδεικνύει ότι το πόκερ είναι παιχνίδι τύχης και όχι δεξιότητας; Εννοείται ότι το 34% που είπε ο Γιώργος ήταν ένα τυχαίο νούμερο, δεν μπορείς να γνωρίζεις το ποσοστό που παίζει πόκερ και κατ' επέκταση τους κερδισμένους. Οι ερωτήσεις και τα επιχειρήματα είναι εκτός τόπου και χρόνου με την ουσία και πόσο δε να "κοντράρουν" τις έρευνες που αναφέρει (όχι την άποψή του)...

    ΥΓ. Το πόκερ πλέον διδάσκεται σε αρκετά πανεπιστήμια, έστω και σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Τα εφόδια που δίνει στους σπουδαστές είναι πολλά...

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  11. #3146
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cognitive_canibal Εμφάνιση μηνυμάτων
    thank you very much sir..Tοτε εγω ,ο ζουπαν και ο σακης(cash) ,δεν εννοω φραγκοδιφραγκα αλλα 5φηφιο κερδος προφανως ειμαστε σε αυτη την στατιστικη Α-πιθανοτητα που πολυ λογικα και μεσα απο τρανταχτα επιχειρηματα ποσταρες και τελικα βρεθηκε το περοφημο ποσοστο,το >0,347% που λες..Ολοι σε ενα φορουμ βρεθηκαμε ,μικρος που ναι ο κοσμος..
    Απ' τη (δήθεν) επιστημονική ανάλυση κι επιχειρηματολογία, πέρασες στον μπαμ τριαλαρό και γρούτσου γρούτσου. Δεν τρέχει μία, αν έτσι εκφράζεσαι καλύτερα. Οσο για τη χοντρή κονόμα που κάνετε οι τρεις σας απ' το πόκερ, ο Σάκης απ' ότι μας έχει πει τραβιέται με κάτι part time δουλειές για να πληρώσει το νοίκι του και του Ζουπάνου του είπα προχθές να παρκάρει πιο προσεκτικά τη Λαμποργκίνι μην του τη γρατσουνίσει κανένας γύφτος με Ντάτσουν.

  12. #3147
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem


    Πάλι άλλαξες αμάξι εσύ; Τι έγινε το άλλο; Το έχασες σε κανένα river ή σε κανένα turn;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. #3148

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' τη (δήθεν) επιστημονική ανάλυση κι επιχειρηματολογία, πέρασες στον μπαμ τριαλαρό και γρούτσου γρούτσου. Δεν τρέχει μία, αν έτσι εκφράζεσαι καλύτερα. Οσο για τη χοντρή κονόμα που κάνετε οι τρεις σας απ' το πόκερ, ο Σάκης απ' ότι μας έχει πει τραβιέται με κάτι part time δουλειές για να πληρώσει το νοίκι του και του Ζουπάνου του είπα προχθές να παρκάρει πιο προσεκτικά τη Λαμποργκίνι μην του τη γρατσουνίσει κανένας γύφτος με Ντάτσουν.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Du3lisT (16-11-14)

  15. #3149
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν έχει κανένα νόημα να απαντήσουμε σ' αυτή την προβοκατόρικη ερώτηση, με την οποία το μόνο που θέλει ο Κώστας είναι να δείξει ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι χαμένοι. So what? Αυτό αποδεικνύει ότι το πόκερ είναι παιχνίδι τύχης και όχι δεξιότητας; Εννοείται ότι το 34% που είπε ο Γιώργος ήταν ένα τυχαίο νούμερο, δεν μπορείς να γνωρίζεις το ποσοστό που παίζει πόκερ και κατ' επέκταση τους κερδισμένους. Οι ερωτήσεις και τα επιχειρήματα είναι εκτός τόπου και χρόνου με την ουσία και πόσο δε να "κοντράρουν" τις έρευνες που αναφέρει (όχι την άποψή του)...
    Εσείς δεν ξέρετε το ποσοστό των κερδισμένων, οι εταιρείες όμως ΞΕΡΟΥΝ. Αλλά δεν τις συμφέρει να το πουν. Τι να πουν δηλαδή? "Το 2013 είχαμε συνολικά 13.602.551 συμμετοχές εκ των οποίων οι 238 κέρδισαν κι οι υπόλοιποι πουλάνε τα έπιπλά τους στο ίντερνετ για να πληρώσουν τα χρέη τους"?

    Οσο για τις έρευνες, το είπε μια χαρά ο Νίκος παραπάνω. Κατά παραγγελία, όπως ένα σωρό άλλες που είναι και πιο σημαντικές για την ανθρώπινη ζωή.

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (16-11-14)

  17. #3150
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.507
    Thanks
    17.319
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.499 φορές σε 10.332 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δεν έχει κανένα νόημα να απαντήσουμε σ' αυτή την προβοκατόρικη ερώτηση, με την οποία το μόνο που θέλει ο Κώστας είναι να δείξει ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι χαμένοι. So what? Αυτό αποδεικνύει ότι το πόκερ είναι παιχνίδι τύχης και όχι δεξιότητας; Εννοείται ότι το 34% που είπε ο Γιώργος ήταν ένα τυχαίο νούμερο, δεν μπορείς να γνωρίζεις το ποσοστό που παίζει πόκερ και κατ' επέκταση τους κερδισμένους. Οι ερωτήσεις και τα επιχειρήματα είναι εκτός τόπου και χρόνου με την ουσία και πόσο δε να "κοντράρουν" τις έρευνες που αναφέρει (όχι την άποψή του)...

    ΥΓ. Το πόκερ πλέον διδάσκεται σε αρκετά πανεπιστήμια, έστω και σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Τα εφόδια που δίνει στους σπουδαστές είναι πολλά...
    Ποιά προβοκατόρικη ερώτηση βρε συνομωσιολόγε, που ακόμα και στο poker νομίζεις οτι ήρθε κάποιος να σου την πει; Στα παπάρια μου εμένα το poker και τα πανεπιστήμια που το διδάσκουν (αν το διδάσκουν). Ούτε εγώ είμαι ικανός, ούτε εσύ, ούτε οι "στατιστικολόγοι", να αποδείξουμε αν εξαρτάται κυρίως από τύχη ή ικανότητα. Εγώ προσωπικά, χέστηκα κιολας.

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (16-11-14)

  19. #3151

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Λοιπόν επειδή έχω ασχοληθεί κοντά στα 7 χρόνια. Εχω σταθερά κάθε χρόνο κέρδος από το πόκερ και τα κέρδη μου είναι κοντά στα 25 χιλ. ευρώ. Να μιλάμε με νούμερα πια.
    Φυσικά δεν το έχω ως κύρια δουλειά αλλά ως εναχόληση με την οποια περνάω καλά και βγάζω και λεφτά. Τι καλύτερο δηλαδή?
    Οσον αφορά για την δουλειά(ή οποία είναι φυσικά μόνιμη)είναι πάνω από όλα και ευτυχώς είμαι από τους τυχερούς που έχω έρθει σε ένα μέρος με προοπτική και με πολύ καλό εισόδημα.
    Και χάρις στην δουλειά που έχω είμαι σε θέση να παίζω άνετα και χοντρά παιχνίδια με πολλά λεφτά αλλά και αυστηρούς κανόνες.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (16-11-14)

  21. #3152
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Κι εγώ έχω κερδίσει καλά λεφτά στο στοίχημα, αλλά, δυστυχώς, έχω χάσει καλύτερα... Τι να το κάνω σήμερα να παίρνω 3 χιλιάρικα και στο τέλος του μήνα να έχω χάσει 5; Για το πόκερ και τα κέρδη του, αυτά που βλέπω στο γιουτιούμπι είναι ΠΟΛΛΑ λεφτά. Βέβαια οι τύποι που τα τσεπώνουν είναι καμιά 100αριά, όλοι κι όλοι... Εγώ τουλάχιστον τις ίδιες φάτσες βλέπω. Γενικά μιλώντας, αν ήταν να προκόψεις απ΄τον τζόγο, εγώ θα ήμουν στην Καραιβική και θα γαμούσα μπρούτζινα κορμιά αντί να πουλάω συμβουλές σε άλλους, πώς, ντε και καλά θα τα κονομήσουν, για να γεμίσει τα ταμεία του το γερμανικό κράτος...

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (16-11-14)

  23. #3153
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.489
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.748 φορές σε 18.957 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιά προβοκατόρικη ερώτηση βρε συνομωσιολόγε, που ακόμα και στο poker νομίζεις οτι ήρθε κάποιος να σου την πει; Στα παπάρια μου εμένα το poker και τα πανεπιστήμια που το διδάσκουν (αν το διδάσκουν). Ούτε εγώ είμαι ικανός, ούτε εσύ, ούτε οι "στατιστικολόγοι", να αποδείξουμε αν εξαρτάται κυρίως από τύχη ή ικανότητα. Εγώ προσωπικά, χέστηκα κιολας.
    Τρικυμία εν κρανίω. Δεν μπορούν να αποδείξουν αν είναι παιχνίδι τύχης, μάλιστα. Άρα λοιπόν αυτός που ανέφερα πριν ότι πήγε 2 συνεχόμενες χρονιές στους τελευταίους 9, ανάμεσα σε 6,500 παίκτες κάθε φορά, πιθανότητα η οποία ήταν 1 στα 45 δις να συμβεί, είναι ο πιο κωλόφαρδος άνθρωπος πάνω στον πλανήτη. Και γενικά όλοι αυτοί που βρίσκονται σε top επίπεδο εδώ και χρόνια και μόνο αυξάνουν τους λογαριασμούς τους, είναι πολύ τυχεροί άνθρωποι. Ότι πείτε...

    Έχετε τώρα 3 ώρες και εκφράζετε άποψη πάνω σε κάτι το οποίο δεν έχετε ιδέα τι είναι πραγματικά...

  24. #3154

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσωπικά, χέστηκα κιολας.
    Και ποιος ακριβως σε ρωτησε για το αν χεστηκες κιολας?Μπενεις σε ενα αντικειμενο που δεν εχεις ιδεα και μας λες και οτι ο βαθμος ενδιαφεροντος σου σ΄αυτο ειναι σε βαθμο χεσιματος..ε pambers θα΄σ προτεινω εγω φιλε αμα ηρθες για συμβουλη..

  25. #3155
    . Το avatar του χρήστη sirkostas
    Εγγραφή
    19-12-2004

    Περιοχή
    Σαντορίνη
    Μηνύματα
    34.824
    Thanks
    19.915
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.392 φορές σε 11.422 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρικυμία εν κρανίω. Δεν μπορούν να αποδείξουν αν είναι παιχνίδι τύχης, μάλιστα. Άρα λοιπόν αυτός που ανέφερα πριν ότι πήγε 2 συνεχόμενες χρονιές στους τελευταίους 9, ανάμεσα σε 6,500 παίκτες κάθε φορά, πιθανότητα η οποία ήταν 1 στα 45 δις να συμβεί, είναι ο πιο κωλόφαρδος άνθρωπος πάνω στον πλανήτη. Και γενικά όλοι αυτοί που βρίσκονται σε top επίπεδο εδώ και χρόνια και μόνο αυξάνουν τους λογαριασμούς τους, είναι πολύ τυχεροί άνθρωποι. Ότι πείτε...

    Έχετε τώρα 3 ώρες και εκφράζετε άποψη πάνω σε κάτι το οποίο δεν έχετε ιδέα τι είναι πραγματικά...
    Κι εγώ προχθές σου έδειξα συγκεκριμένο παράδειγμα παίχτη του πόκερ που έχει υπάρξει πρωταθλητής κι έχει κερδίσει εκατομύρια κι όμως τώρα πουλάει μπαλόνια τις Απόκριες για να ζήσει. Λοιπόν?

  26. #3156
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.507
    Thanks
    17.319
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.499 φορές σε 10.332 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τρικυμία εν κρανίω. Δεν μπορούν να αποδείξουν αν είναι παιχνίδι τύχης, μάλιστα. Άρα λοιπόν αυτός που ανέφερα πριν ότι πήγε 2 συνεχόμενες χρονιές στους τελευταίους 9, ανάμεσα σε 6,500 παίκτες κάθε φορά, πιθανότητα η οποία ήταν 1 στα 45 δις να συμβεί, είναι ο πιο κωλόφαρδος άνθρωπος πάνω στον πλανήτη. Και γενικά όλοι αυτοί που βρίσκονται σε top επίπεδο εδώ και χρόνια και μόνο αυξάνουν τους λογαριασμούς τους, είναι πολύ τυχεροί άνθρωποι. Ότι πείτε...

    Έχετε τώρα 3 ώρες και εκφράζετε άποψη πάνω σε κάτι το οποίο δεν έχετε ιδέα τι είναι πραγματικά...
    Είσαι άρρωστος ρε; Είπε κανείς οτι ήταν κωλόφαρδος; Ικανότατος ήταν ο άνθρωπος αλλά δεν τον λες και γκαντέμη... Διαβάζεις μια ζωή αυτά που θες Πάνο. Ποιός είπε οτι είναι θέμα τύχης; Εγώ πάντως όχι. Αλήθεια δεν είσαι καλά.

    Προσωπικά έχω μισή ώρα που μίλησα κι όχι 3 ώρες. Δε χρειάζεται να έχω γνώσεις με το ποκερ για να μπορώ να έχω άποψη για το αν ένα παιχνίδι θέλει και τύχη και ικανότητα.

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (16-11-14)

  28. #3157

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ προχθές σου έδειξα συγκεκριμένο παράδειγμα παίχτη του πόκερ που έχει υπάρξει πρωταθλητής κι έχει κερδίσει εκατομύρια κι όμως τώρα πουλάει μπαλόνια τις Απόκριες για να ζήσει. Λοιπόν?
    Ωραία και? Και εγώ μπορώ να σου δώσω χιλιάδες παραδείγματα πλούσιων επιχειρηματιών που το κούφιο το κεφαλι τους τους έστειλε στην στενή.

    Πρέπει να τα τσουβαλιάζουμε όλα?
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  29. #3158
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.489
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.748 φορές σε 18.957 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sirkostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ προχθές σου έδειξα συγκεκριμένο παράδειγμα παίχτη του πόκερ που έχει υπάρξει πρωταθλητής κι έχει κερδίσει εκατομύρια κι όμως τώρα πουλάει μπαλόνια τις Απόκριες για να ζήσει. Λοιπόν?
    Ρε Κώστα ήμαρτον πια! Κατ' αρχήν οι Μιζράχι είναι καμιά μισή ντουζίνα αδέρφια και όλοι έχουν εκατομμύρια. Η είδηση έλεγε ότι είναι πιθανό να χρεοκοπήσει, δεν έλεγε πουθενά ότι πουλάει μπαλόνια για να ζήσει. Απ' το υπάρχει πιθανότητα μέχρι να ισχύει, έχει μεγάλη απόσταση. Αλλά ακόμη και να συμβεί αυτό και να μην μπορεί να τον στηρίξει το σόι του, υπάρχουν δεκάδες χορηγοί από πίσω που θα επενδύσουν, πολύ απλά γιατί έχει κάποιες ικανότητες και θα τους αποφέρει κέρδος. Δεν είναι άσπρο-μαύρο, άντε πάμε για ύπνο...

  30. #3159
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.507
    Thanks
    17.319
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.499 φορές σε 10.332 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cognitive_canibal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος ακριβως σε ρωτησε για το αν χεστηκες κιολας?Μπενεις σε ενα αντικειμενο που δεν εχεις ιδεα και μας λες και οτι ο βαθμος ενδιαφεροντος σου σ΄αυτο ειναι σε βαθμο χεσιματος..ε pambers θα΄σ προτεινω εγω φιλε αμα ηρθες για συμβουλη..
    Εγώ θα προτείνω να μας βάλεις καμια στατιστική όπως στο θέμα του στρατού και τις αυτοκτονίες και του poker. Δική σου άποψη έχεις για κάτι ή μιλάς βάσει στατιστικής σε όλα; Τώρα το ποιός με ρώτησε δε θες να στο πω...

  31. #3160

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι άρρωστος ρε; Είπε κανείς οτι ήταν κωλόφαρδος; Ικανότατος ήταν ο άνθρωπος αλλά δεν τον λες και γκαντέμη... Διαβάζεις μια ζωή αυτά που θες Πάνο. Ποιός είπε οτι είναι θέμα τύχης; Εγώ πάντως όχι. Αλήθεια δεν είσαι καλά.

    Προσωπικά έχω μισή ώρα που μίλησα κι όχι 3 ώρες. Δε χρειάζεται να έχω γνώσεις με το ποκερ για να μπορώ να έχω άποψη για το αν ένα παιχνίδι θέλει και τύχη και ικανότητα.
    Εννοειται οτι πρπει να χεις γνωσεις γτ ειναι ενα γνωστικο αντικειμενο με 10000000 παραμετρους το ποκερ οπως αλλα,γτ αλλιως αυτο που θα πεις θα ναι για τα σκουπιδια και δε θα χει καμια βαρυτητα οχι
    επειδη το λες εσυ αλλα επειδη δεν εχεις γνωσεις επι του αντικειμενου..Θα πας να εκφρασει γνωμη για τη θερμοδυναμικη αν δε ξερεις για τι μιλας?

Σελίδα 158 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 58108118128138148154155156157158159160161162 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας