Σελίδα 142 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 4292102112122132138139140141142143144145146152 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.821 έως 2.840 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #2821
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι αλλά είπε ότι δεν τον ενδιαφέρει το πόκερ. Και το είπε τώρα που πλέον "το τερμάτισε" ας το πούμε έτσι από οικονομικής πλευράς. Τόσα χρόνια γιατί έπαιζε τότε; Σαφώς και προέχουν άλλα πράγματα πιο σημαντικά και δεν πρέπει να γίνονται είδωλα, με ενοχλεί όμως που τα λέει τώρα εκ του ασφαλούς. Και το τουρνουά που κέρδισε δεν είναι οπουδήποτε, είναι ιδιαίτερο με 1εκ buy-in. Αφού δεν τον ενδιαφέρει το παιχνίδι γιατί το έκανε; Επειδή έχει φιλανθρωπική δράση το event; Ωραία, εκτός απ' αυτό όμως κέρδισε κι ένα πολύ μεγάλο ποσό και το στυλάκι ότι δήθεν ντρέπεται που προκαλεί ας το αφήσει κατά μέρους. Αν ντρεπόταν ας μην πήγαινε να παίξει. Τραβάτε με κι ας κλαίω η φάση...
    αν οι δηλωσεις του ειναι μονο αυτες που εβαλε ο σακης, το μονο μεμπτο που βλεπω ειναι το "δεν με ενδιαφερει το ποκερ". Σε ολα τα αλλα συμφωνω 100% και μαλιστα θεωρω και μαγκια του που τα ειπε μετα απο τεραστια νικη. Οσο για α λεφτα, δεν ειπε πως δεν τον νοιαζουν, ισα ισα ειπε πως εκμεταλλευτηκε το παιχνιδι για να βγαλει λεφτα.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  2. #2822
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν οι δηλωσεις του ειναι μονο αυτες που εβαλε ο σακης, το μονο μεμπτο που βλεπω ειναι το "δεν με ενδιαφερει το ποκερ". Σε ολα τα αλλα συμφωνω 100% και μαλιστα θεωρω και μαγκια του που τα ειπε μετα απο τεραστια νικη. Οσο για α λεφτα, δεν ειπε πως δεν τον νοιαζουν, ισα ισα ειπε πως εκμεταλλευτηκε το παιχνιδι για να βγαλει λεφτα.
    Δεν είναι κάτι απλό όμως αυτό το "δεν με ενδιαφέρει το πόκερ". Δηλαδή τη δουλειά μας που τη χρησιμοποιούμε για να βγάλουμε λεφτά, την θέλουμε οι περισσότεροι; Είναι γελοίο να πετυχαίνεις σε έναν τομέα και να βγαίνεις να λες μετά ότι δεν σε ενδιαφέρει. Δεν είναι λαχείο, το έριξα, έκατσε, έγινα πλούσιος, είναι η δουλειά του αυτή, ως επάγγελμα δηλώνει Poker Pro, δεν το έκανε για χόμπι...

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  4. #2823
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απ: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι λαχείο, το έριξα, έκατσε, έγινα πλούσιος, είναι η δουλειά του αυτή, ως επάγγελμα δηλώνει Poker Pro, δεν το έκανε για χόμπι...
    ρε καλά τα λέει τι.δεν καταλαβαίνεις? Δεν ήθελε αυτό.το επάγγελμα.Η άτιμη η κοινωνία τον έσπρωξε εκεί. Σαν τις πουτανες ένα.πράμα . Θέλανε να γίνουνε πουτανες? Η άτιμη κοινωνία τις έσπρωξε να κάνουν αυτή τη δουλειά

    sent from my cave with smoke signals

  5. #2824

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Συμφωνώ με Πάνο.

    Εάν δεν του αρέσει αυτό που κάνει να μην ασχολείται. Από τον τρόπο που παίζει έχει τεράστια εμπειρία άρα όχι απλά ασχολείται αλλά ψοφάει για το αντικείμενο.
    Απλά τώρα βγαίνει να το παίξει "δήθεν" και "τσάμπα μάγκας".
    Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί και να τα πιστεύει αυτά, αλλά το timing που διάλεξε είναι αστείο.
    Ας τα έλεγε εκ των προτέρων.
    Οσον αφορά για το πόκερ ως εθισμό συφωνώ απόλυτα. Είναι μια μορφή εθισμού που μπορεί να σε αποξενώσει από άλλα βασικά.
    Ως ένα βαθμό το έχει κάνει και σε εμένα. Αλλά πότε δεν θα έβγαινα να κατηγορήσω κανέναν και τίποτα αφού αυτό αποτελεί συνειδητή επιλογή.

    Αμα βγει και πει ότι δωρίζει τα χρήματα ή ένα μέρος των χρημάτων θα του βγάλω το καπέλο. Αλλά δεν θα το κάνει.
    "Τσάμπα μάγκας με τις τσέπες γεμάτες".
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον VALVERDES_7 για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (17-08-14), sirkostas (16-08-14)

  7. #2825
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κάτι απλό όμως αυτό το "δεν με ενδιαφέρει το πόκερ". Δηλαδή τη δουλειά μας που τη χρησιμοποιούμε για να βγάλουμε λεφτά, την θέλουμε οι περισσότεροι; Είναι γελοίο να πετυχαίνεις σε έναν τομέα και να βγαίνεις να λες μετά ότι δεν σε ενδιαφέρει. Δεν είναι λαχείο, το έριξα, έκατσε, έγινα πλούσιος, είναι η δουλειά του αυτή, ως επάγγελμα δηλώνει Poker Pro, δεν το έκανε για χόμπι...
    παντως για μενα η δουλεια ειναι αναγκαιο κακο. Για παραδειγμα αν βγαλω απο τη δουλεια μου ενα καρο λεφτα, τοσα ωστε να μη χρειαστει να ξαναδουλεψω το ιδιο θα βγω να πω: "Δεν δινω δεκαρα για τα οικονομικα, τη διοικηση επιχειρησεων και τα λογιστικα, εβγαλα καποια φραγκα και δεν ξανασχολουμαι, υπαρχουν σοβαροτερα πραγματα στη ζωη".

    A, και κατι αλλο: "Η αληθεια κρυβεται στους sex pistols".
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  8. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (16-08-14), voskos_7 (17-08-14)

  9. #2826
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (17-08-14)

  11. #2827

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konax Εμφάνιση μηνυμάτων
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Να ένα hand που έπαιξες καλά. Για να μην λες ότι σε έχουμε μαύρο πρόβατο
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  12. #2828
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ένα hand που έπαιξες καλά. Για να μην λες ότι σε έχουμε μαύρο πρόβατο
    Κατσε να απαντησει και ο αλλος πρωτα μην εισαι τοσο σιγουρος για τον πληθυντικο

  13. #2829

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Ο συγκεκριμενος δεν ηταν κανας nit δεν ηταν και κανας maniac ομως,απ΄τους average του τραπεζιου..Μαλλον fold ειμουν most of the times(το σκεφτηκα πολυ ωρα -ειμουν 50/50 αλλα επικρατησε τελικα η λαθος λογικη),μονο missed draw κερδιζεις εκει μαλλον(???),και πιο σπανια καναν χειροτερο riga απο παιχτες που δε την πολυπαλευουν και randomaroun.Τη γνωμη σας απο τετοια spot?

  14. #2830
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cognitive_canibal Εμφάνιση μηνυμάτων
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Ο συγκεκριμενος δεν ηταν κανας nit δεν ηταν και κανας maniac ομως,απ΄τους average του τραπεζιου..Μαλλον fold ειμουν most of the times(το σκεφτηκα πολυ ωρα -ειμουν 50/50 αλλα επικρατησε τελικα η λαθος λογικη),μονο missed draw κερδιζεις εκει μαλλον(???),και πιο σπανια καναν χειροτερο riga απο παιχτες που δε την πολυπαλευουν και randomaroun.Τη γνωμη σας απο τετοια spot?
    Ερώτηση κρίσεως: Αν σου τσεκάρει river, ποντάρεις; "Προφανώς" θα μου πεις. Στο ρωτάω αυτό όμως για να δω αν τον έχεις ικανό να σε πληρώσει 3 βαρέλια με Kx. Δεδομένων των συνθηκών (image, stakes, board) πιστεύω δεν θα πάρεις 3 st. value από avg παίκτη, οπότε; 9/10 φορές εγώ θα διαλέξω line με check back turn (ή flop) και το 2ο bet στο river πλέον, θα είναι πιο γεμάτο απ' το δικό σου. Νομίζω είναι μονόδρομος για να μπορέσεις να πάρεις max value από Kx και missed draw (θα στο βαρέσει αυτός το missed draw), και να χάσεις το ελάχιστο από 4x...

    ...αν βγει μπαστούνι river και ποντάρει, είναι μια καλή ερώτηση τι κάνεις (αλλά άλλο κεφάλαιο).

  15. #2831

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ερώτηση κρίσεως: Αν σου τσεκάρει river, ποντάρεις; "Προφανώς" θα μου πεις. Στο ρωτάω αυτό όμως για να δω αν τον έχεις ικανό να σε πληρώσει 3 βαρέλια με Kx. Δεδομένων των συνθηκών (image, stakes, board) πιστεύω δεν θα πάρεις 3 st. value από avg παίκτη, οπότε; 9/10 φορές εγώ θα διαλέξω line με check back turn (ή flop) και το 2ο bet στο river πλέον, θα είναι πιο γεμάτο απ' το δικό σου. Νομίζω είναι μονόδρομος για να μπορέσεις να πάρεις max value από Kx και missed draw (θα στο βαρέσει αυτός το missed draw), και να χάσεις το ελάχιστο από 4x...

    ...αν βγει μπαστούνι river και ποντάρει, είναι μια καλή ερώτηση τι κάνεις (αλλά άλλο κεφάλαιο).
    Πραγματικα πιστευεισ οτι δε μποριες να παρεις 3st value se hand μεταξυ cut off kai sb,σάυτα τα stakes με τον εναν παιχτη(αρχικο raiser-εμενα με ψιλοlag stats kai τον αλλο average?9 stis 10 θα πληρωθεις apo xeiotero k νομιζω σε ενα ψιλοdry board..s ayta ta stakes oi regs πληρωνουν και με ασσο high ama εχεις lag profil.O τροπος που μου λες οτι θα το παιζες δινει free street gia kana draw kai oyte pot control πετυχαινει για την περιπτωση που εχει κανα monster o allos.εδελως standard to play μου mexri kai to turn ,με ψιλoPOT CONTROL ωστε να μη γινεις commited st river. τωρα για to river το overbet ειναι επι των πλειστων monster στα micro stakes..Τωρα σ αυτα δεν εχω ιδεα,μαλλον γινονται τετοιεσ κινησεις πιο light.
    Το call μου sto river δε παυει να ειναι λαθος ομως.
    Υ.Γ ME μεγαλο bet στο river οπως λες,μπορει να γινεις ανετα exploited σε tetοια stakes απο καλους παιχτες.

  16. #2832

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Μια χαρά είναι παιγμένη η παρτίδα σε όλα τα streets.
    Και από ότι βλέπω μιλάμε και για 55άρι τουρ που όσο να ναι οι νιτάκηδες κάνουν λίγο περισσότερο στην μπάντα.

    Το φλοπ είναι dry. Κx παίζει φυσικά στο range του όπως και ένα σωρό pairs. Στο river φυσικά παίζει στο range του και το busted spade draw(flop) ή και το busted heart draw (turn).

    Τώρα να πω ότι είναι κάποιο wet flop τότε να το checkareis back το showdown value σου στο river ή να κάνεις ακόμα και πάσο έπειτα από lead bet.

    Ιn the long run βγαίνεις κερδισμένος κάνοντας call στο river σε τέτοιες περιπτώσεις. Σε hu έχεις monster.
    ΜenoumeEuropi τραλαλι λιλαλαλο

  17. #2833
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cognitive_canibal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα πιστευεισ οτι δε μποριες να παρεις 3st value se hand μεταξυ cut off kai sb,σάυτα τα stakes με τον εναν παιχτη(αρχικο raiser-εμενα με ψιλοlag stats kai τον αλλο average?9 stis 10 θα πληρωθεις apo xeiotero k νομιζω σε ενα ψιλοdry board..s ayta ta stakes oi regs πληρωνουν και με ασσο high ama εχεις lag profil.O τροπος που μου λες οτι θα το παιζες δινει free street gia kana draw kai oyte pot control πετυχαινει για την περιπτωση που εχει κανα monster o allos.εδελως standard to play μου mexri kai to turn ,με ψιλoPOT CONTROL ωστε να μη γινεις commited st river. τωρα για to river το overbet ειναι επι των πλειστων monster στα micro stakes..Τωρα σ αυτα δεν εχω ιδεα,μαλλον γινονται τετοιεσ κινησεις πιο light.
    Το call μου sto river δε παυει να ειναι λαθος ομως.
    Υ.Γ ME μεγαλο bet στο river οπως λες,μπορει να γινεις ανετα exploited σε tetοια stakes απο καλους παιχτες.
    Κοίτα το πίστευα κρίνοντας ότι παίζω εγώ την πάσα, αν μου λες ότι είσαι LAG και ικανός για 3 βαρέλια μπλόφα, τότε αλλάζει το πράγμα. Και πάλι όμως, όσο micro stakes και να είναι, αν το πάρεις απ' την πλευρά του, callάρεις τον initial με KQ πχ σε 2 streets και το 2 στο river είναι blank. Με check πιστεύεις ότι θα δοκιμάσει και 3ο βαρέλι με φύλλο που κερδίζεις;; Εγώ γιατί δεν το βλέπω; Εκτός αν είναι χαζός ο άλλος και δεν ξέρει να παίζει, όπως είπες κι εσύ, μέχρι και από A high μπορεί να φάει call, αυτό λέω, δεν σε βγάζει απ' το pot εκεί, οπότε πιστεύω είσαι πάσο γιατί είναι value bet.

    Και μην στέκεσαι στα συγκεκριμένα φύλλα, γενικά μίλησα για τέτοιο board texture, επειδή είπες θες τη γνώμη μας σε τέτοια spots. Πόσες φορές θα πέσεις σε Kx για να πληρωθείς 3 streets και πόσες σε χειρότερο; Αν μου δίνεις πάνω από 50% να πληρωθείς 3 βαρέλια σε τέτοιο dry board, τότε θα συμφωνήσω μαζί σου. Εγώ όμως δε το βλέπω, νομίζω είναι απ' τα πιο συνηθισμένα boards στα οποία max value παίρνεις σε 2 streets, πράγμα που προϋποθέτει ένα check back σε flop ή turn. Με αυτόν τον τρόπο νομίζω διευκολύνεις τον εαυτό σου περισσότερο και για το river...

  18. #2834

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κοίτα το πίστευα κρίνοντας ότι παίζω εγώ την πάσα, αν μου λες ότι είσαι LAG και ικανός για 3 βαρέλια μπλόφα, τότε αλλάζει το πράγμα. Και πάλι όμως, όσο micro stakes και να είναι, αν το πάρεις απ' την πλευρά του, callάρεις τον initial με KQ πχ σε 2 streets και το 2 στο river είναι blank. Με check πιστεύεις ότι θα δοκιμάσει και 3ο βαρέλι με φύλλο που κερδίζεις;; Εγώ γιατί δεν το βλέπω; Εκτός αν είναι χαζός ο άλλος και δεν ξέρει να παίζει, όπως είπες κι εσύ, μέχρι και από A high μπορεί να φάει call, αυτό λέω, δεν σε βγάζει απ' το pot εκεί, οπότε πιστεύω είσαι πάσο γιατί είναι value bet.

    Και μην στέκεσαι στα συγκεκριμένα φύλλα, γενικά μίλησα για τέτοιο board texture, επειδή είπες θες τη γνώμη μας σε τέτοια spots. Πόσες φορές θα πέσεις σε Kx για να πληρωθείς 3 streets και πόσες σε χειρότερο; Αν μου δίνεις πάνω από 50% να πληρωθείς 3 βαρέλια σε τέτοιο dry board, τότε θα συμφωνήσω μαζί σου. Εγώ όμως δε το βλέπω, νομίζω είναι απ' τα πιο συνηθισμένα boards στα οποία max value παίρνεις σε 2 streets, πράγμα που προϋποθέτει ένα check back σε flop ή turn. Με αυτόν τον τρόπο νομίζω διευκολύνεις τον εαυτό σου περισσότερο και για το river...
    Ναι μιλαμε για midstakes τοur οπου τα raise wars kai to action ακομα και postflop δινει και περνει μεταξυ late position παιχτες..πραγματικα το range μου εκει περα για 3street ειναι μεγαλυτερο απότι φανταζεσαι(δε λεω οτι απαραιτητα οτι ειναι και ev αυτο το πραμα).Οποτε με ενα Pot control εκει μπορεισ να παρεις 3st value απ΄το sb ap χειροτερο rhga h και κανα pair ακομα καποιες φορες(σου ξαναλεω ,εω εκει περα leadarw πολλες φορες και με αερα).Ομω αυτο που δε μπορω να κτλβω ειναι για επικεντρωνεσαι στο αν το βελτιστο ειναι 2 or 3 street value.Αυτο που με σκαλωσε στην παρτιδα ειναι το range τετοιων lead overbets sto river και αν ειναι η οχι ev το call μου.

  19. #2835

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά είναι παιγμένη η παρτίδα σε όλα τα streets.
    Και από ότι βλέπω μιλάμε και για 55άρι τουρ που όσο να ναι οι νιτάκηδες κάνουν λίγο περισσότερο στην μπάντα.

    Το φλοπ είναι dry. Κx παίζει φυσικά στο range του όπως και ένα σωρό pairs. Στο river φυσικά παίζει στο range του και το busted spade draw(flop) ή και το busted heart draw (turn).

    Τώρα να πω ότι είναι κάποιο wet flop τότε να το checkareis back το showdown value σου στο river ή να κάνεις ακόμα και πάσο έπειτα από lead bet.

    Ιn the long run βγαίνεις κερδισμένος κάνοντας call στο river σε τέτοιες περιπτώσεις. Σε hu έχεις monster.
    Oντως πιστσυεις οτι ειναι ev το call εκει?Λογικα τα ranges se τετοια συγκεκριμενα actions ειναι ψιλοpolarazided απο καλους παιχτες με τις περσιοτερες φορες να εχουν monster(??) και καποιες
    φορες αερα...Βασικα ειναι απ τισ λιγες φορες που εχω δεχτει tetoio shove lead bet απο καλο παιχτη στ river γι αυτο με σκαλωσε.

  20. #2836
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cognitive_canibal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μιλαμε για midstakes τοur οπου τα raise wars kai to action ακομα και postflop δινει και περνει μεταξυ late position παιχτες..πραγματικα το range μου εκει περα για 3street ειναι μεγαλυτερο απότι φανταζεσαι(δε λεω οτι απαραιτητα οτι ειναι και ev αυτο το πραμα).Οποτε με ενα Pot control εκει μπορεισ να παρεις 3st value απ΄το sb ap χειροτερο rhga h και κανα pair ακομα καποιες φορες(σου ξαναλεω ,εω εκει περα leadarw πολλες φορες και με αερα).Ομω αυτο που δε μπορω να κτλβω ειναι για επικεντρωνεσαι στο αν το βελτιστο ειναι 2 or 3 street value.Αυτο που με σκαλωσε στην παρτιδα ειναι το range τετοιων lead overbets sto river και αν ειναι η οχι ev το call μου.
    Ρε παιδί μου εγώ σου έδωσα μια πιο γενική απάντηση τι πιστεύω ότι είναι καλύτερο σε τέτοια spots. Υπάρχουν άπειρες παρτίδες εκεί έξω από γνωστά τουρ που οι pros πάνε σε 2st. value, θα το έχω στο νου μου και την πρώτη που θα πετύχω θα την ποστάρω. Δεν λέω ντε και καλά να μην ρίξεις 3 βαρέλια, λέω ότι με βάση τις συνθήκες, λιγότερες φορές θα πέφτεις πάνω σε φύλλο που κερδίζεις και θα σε πληρώνει 3 streets. Όσο για την απάντηση που ζητάς συγκεκριμένα για το river, νομίζω με δεδομένη την περιγραφή που δίνεις για τον παίκτη, είναι σίγουρα -EV και είναι πάσο. Μπορούμε να το κάνουμε όμως; Δύσκολο...

  21. #2837
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    o τελευταιος ειδικα δεν ξερει τι τον χτυπησε
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    το 0.50-1 ειναιτραγικο επιπεδο
    Παιζω 3 ωρες και τα 50 τα εχω κανει 280

  22. #2838
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Βλέπω τώρα το replay του προχθεσινού final table στο super high roller του EPT11. Πάσα #2, κάνει open min raise ένας από MP και του κάνει ο Colman απ' την αμέσως επόμενη θέση με 3-4 παίκτες ακόμα να μιλήσουν, 3bet shove για 24bb με 66!!! Αν κρίνω κι απ' το OneDrop που έκανε 3bet shove 40-50bb κάνα 2 φορές, μιλάμε ο τύπος παίζει να είναι τρελός τζογαδόρος. Κατά τ' άλλα ήταν που δεν τον ενδιαφέρει το πόκερ, όλα τα events του EPT Barcelona θα παίξει...

  23. #2839

    Εγγραφή
    27-10-2013

    Μηνύματα
    132
    Thanks
    28
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 64 φορές σε 53 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Ανεξαρτητως timing που βγηκε και ειπε οτι ειπε ειναι 100% αληθινο οτι ειπε.Αν θες να εισαι winning στο ποκερ πρεπει να αφιερωθεις σ αυτο και να το κανεις full time.Απ τη στιγμη που μπεις σ αυτη τη διαδικασια
    προφανως και χανεις ολα τάλλα σε μεγαλο βαθμο ,καταρχην εκφυλιζει social skills ,kai λογικο ειναι να το κανει αμα βαρας 10ωρα sessions ανελιπως.Το βλεπω καταρχην απο μενα,μου εχει επηρρεασει διαπροσωπικες σχεσεις οπως και κοινωνικες ικανοτητες.Προφανως και ειναι ανθυγιεινο επαγγελμα-ασχολια ,αν απ φασισεις να το δεις σα τετοιο(προφανως αναφερομαι σε καθημερινο grinding που ειναι και ο μονος τροπος να βγαλεις λεφτα απ αυτο..οτιδηποτε αλλο ειναι part-time και δε το θεωρω σοβαρη ασχολια με το παιχνιδι..επειτα το ψυχολογικο kai μονο variance επισης επηρρεαζει την καθημερινοτητα,ειτε κατα τη διαρκεια του session ειτε μετα απ αυτο που στην πλειοψηφεια τους ειναι χαμενα,αρα(αμα εισαι grinder to 70% twn session που κανεις makrοπροθεσμα ειναι αρνητικα οποτε τοσες και τοσες μερες το negative variance ισχυειε και για την ψυχολογια σου.. Αμα δλδ βαλεις τους αρνητικους μεταβλητες που προκυπτουν απ ολο αυτο,μαλλον ειναι κατι που δεν αξιζει μακροπροθεσμα(ολα αυτα τα λεω για εναν grinder tou επιπεδου μας,που μπορει να βγαζει μεχρι 20-30κ το χρονο).ξερω γω ρε συ οτι βγηκε και το ειπε δεν απορριπτει το οτι και αυτοσ ειναι ενας degenerate gambler του κερατα..

  24. #2840
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.074
    Thanks
    18.430
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.591 φορές σε 18.859 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Δεν ξέρω αν διάβασες τις δηλώσεις του, αλλά αναφέρθηκε διαφορετικά στο παιχνίδι, με υποτιμητικά σχόλια του στυλ ότι είναι ανήθικο που με αυτόν τον τρόπο βγάζει λεφτά κι ότι δεν πρέπει να παίρνει δημοσιότητα και να γίνονται πρότυπα οι παίκτες, λες και αναφέρεται σε καρτέλ ναρκωτικών. Αν άνοιγε το κεφάλαιο που αναφέρεις, σαφώς και δεν θα είχα κάτι εναντίον του. Όσο για το "τζογαδόρος", σχολιάζω το παιχνίδι του και μόνο, δεν τον αποκαλώ έτσι γι' αυτά που είπε. Καλός ή κακός παίκτης, ποιος είμαι εγώ στην τελική να τον κρίνω, τα αποτελέσματά του μετράνε κι αυτά δείχνουν ότι είναι επιτυχημένος. Τα λεφτά που κέρδισε όμως από μια ανήθικη δραστηριότητα όπως πιστεύει, τα κράτησε και τις συνήθειες δεν βλέπω να τις κόβει, οπότε οι δηλώσεις του ήταν ατυχέστατες και τον έχουν εκθέσει ανεπανόρθωτα στην κοινότητα του πόκερ...

Σελίδα 142 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 4292102112122132138139140141142143144145146152 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας