Σελίδα 11 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011121314152131415161111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 220 από 3234

Θέμα: Texas Holdem

  1. #201

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ZouPan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^
    Καλά ηρέμησε θα πάθεις τίποτα!
    Aφού ξέρεις ότι είμαι φαν του

  2. #202
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aφού ξέρεις ότι είμαι φαν του
    Εγώ είμαι φαν μιας μελαχροινής γκόμενας ασιατικής καταγωγής που δεν ξέρω πως λέγεται.
    Έχει γλυκό προσωπάκι και χαμόγελο. Κάτι μου λέει πως είναι φωτιά στο κρεβάτι και θα
    ήθελα να παίξω μια "παρτίδα" μαζί της! (εισάγω το "πόκερ" στα γόνατα και σας έχω
    σβήσει ΟΛΟΥΣ, χαρτόμουτρα!)

  3. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    sirkostas (07-07-12), VALVERDES_7 (05-07-12)

  4. #203

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ είμαι φαν μιας μελαχροινής γκόμενας ασιατικής καταγωγής που δεν ξέρω πως λέγεται.
    Έχει γλυκό προσωπάκι και χαμόγελο. Κάτι μου λέει πως είναι φωτιά στο κρεβάτι και θα
    ήθελα να παίξω μια "παρτίδα" μαζί της! (εισάγω το "πόκερ" στα γόνατα και σας έχω
    σβήσει ΟΛΟΥΣ, χαρτόμουτρα!)
    Εσύ είσαι λάτρης του στριπ-ποκερ μου φαίνεται

  5. #204

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Eκανε το γατόνι ο Αντόνιο 3-bet στον Hellmuth με 92ο?

  6. #205

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem



    Bρήκα το link από το WSOP Οne Drop για το Final Table (7-handed).
    Ευκαιρία να δούμε πως το σήκωσε ο Antonio.
    Το μεγαλύτερο action-minded game του πλανήτη, στο υψηλότερο επίπεδο του.

    * Καταπληκτική παρτίδα στο 1:03:45.Αntonio vs Τrιckett.
    Τρομερό παίξιμο με σε όλα τα streets με preflop 4bet light(Wtf!) o Τrickett και άψογη διαχείριση του ΑΚ ο Antonio.
    Aπλά υποκλίνομαι και στους 2.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VALVERDES_7 : 07-07-12 στις 13:00

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (07-07-12)

  8. #206
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Ρωτήσανε τον Εσφαντιάρι αν του λέγανε να διαλέξει τον τίτλο του One Drop ή του Main Event τι θα διάλεγε και είπε "...το Main Event δεν το έχω κερδίσει και δεν μπορώ να συγκρίνω. Μάλλον θα διάλεγα το One Drop αλλά φέτος που θα κερδίσω και το Main Event θα σου πω!"

    Το οποίο Main Event παρεμπιπτόντως αρχίζει σήμερα...

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    VALVERDES_7 (07-07-12)

  10. #207
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Έλα Σάκη, αφιερωμένο. Πάρε να 'χεις...

    Σκάνδαλο σε cash game στο Rio του Λας Βέγκας

    Την ώρα που χιλιάδες παίκτες μονομαχούν στις αίθουσες του Rio για ένα bracelet στο World Series of Poker, σε κάποιους άλλους ορόφους του ουρανοξύστη εκατομμύρια δολάρια αλλάζουν χέρια στα cash games του poker room. Σε ένα από αυτά τα τραπέζια, πιο συγκεκριμένα σε blinds $5/$10, διεξήχθη μία ξεχωριστή παρτίδα, η οποία αποκαλύπτει το πόσο εκτεθιμένοι είναι οι παίκτες σε κάποιους απατεώνες. Το flop, λοιπόν, σε αυτή την παρτίδα άνοιξε με τρία μπαστούνια και οι δύο πρωταγωνιστές στο χέρι αυτό ήταν κάτι παραπάνω από χαρούμενοι αφού είχαν ένα πολύ δυνατό φύλλο. Και οι δύο κρατούσαν το nut flush και στο showdown ο ένας παίκτης άνοιξε AKs ενώ ο δεύτερος AQs! Καλά διαβάσατε, η τράπουλα είχε μέσα δύο άσσους μπαστούνια!

    Ο μάνατζερ του poker room εμφανίστηκε, πήρε την τράπουλα, την άλλαξε με μία καινούργια και το παιχνίδι συνεχίστηκε. Μάλιστα ο μάνατζερ αποκάλυψε στους παίκτες του τραπεζιού που τον ρώτησαν, πως αυτό έχει συμβεί μόνο σε εκείνον προσωπικά τουλάχιστον 5 με 6 φορές!! Το πρόβλημα όμως είναι πόσες παρτίδες επηρεάστηκαν από αυτόν τον άσσο μπαστούνι που βρέθηκε στην τράπουλα και πόσοι ακόμα έχασαν χρήματα εξαιτίας αυτού του γεγονότος. Η επίμαχη φωτογραφία από την παρτίδα αυτή βρίσκεται πιο κάτω.

    Ένας γνωστός Έλληνας παίκτης, ο Γιάννης Μπουζαλάς, μας είχε διηγηθεί στο παρελθόν μία παρόμοια ιστορία από το Λας Βέγκας και πάλι στο $5/$10 και πάλι στο Rio καζίνο. Ο Μπουζαλάς και οι υπόλοιποι του τραπεζιού είδαν στο board να ανοίγουν δύο Ts ενώ σε προηγούμενη παρτίδα ο Έλληνας παίκτης είχε χάσει ένα pot $1.500 από set δεκάρια ενώ ο Γιάννης έκοβε και ένα δεκάρι με βάση τα φύλλα που κρατούσε στο χέρι του.

    Μάλιστα τότε ο floor του poker room είχε πει την εξής φράση στον Μπουζαλά που προσπάθησε να βρει το δίκιο του, “Είσαι στο Λας Βέγκας. Σε εξαπάτησαν. Δεν χάλασε και ο κόσμος, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο αυτό.” Τα δύο αυτά περιστατικά στα ίδια stakes και στο ίδιο poker room αποκαλύπτουν τα μεγάλα κενά ασφαλείας που υπάρχουν στο Rio και τα οποία φυσικά εκμεταλεύονται κάποιοι για το δικό τους συμφέρον.


  11. #208

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Aνθρώπινο λάθος.Και στην παρνήθα έχω δει μια φορά σε μια παρτίδα να αποκαλυφθεί 2 φορές το 9 σπαθί.
    Την τράπουλα πάντως στην ανοίγουν μπροστά σου και βλέπεις με τα μάτια σου τα 52 φύλλα που παίζονται.Τώρα λάθη γίνονται, ίσως και κάποιες απατεωνιές μπορεί.Αν και γενικά το live είναι πλήρως αξιόπιστο σε σχέση με το online()

  12. #209
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aνθρώπινο λάθος.Και στην παρνήθα έχω δει μια φορά σε μια παρτίδα να αποκαλυφθεί 2 φορές το 9 σπαθί.
    Την τράπουλα πάντως στην ανοίγουν μπροστά σου και βλέπεις με τα μάτια σου τα 52 φύλλα που παίζονται.Τώρα λάθη γίνονται, ίσως και κάποιες απατεωνιές μπορεί.Αν και γενικά το live είναι πλήρως αξιόπιστο σε σχέση με το online()
    Που ακριβώς είναι το... ανθρώπινο λάθος;

  13. #210

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ZouPan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που ακριβώς είναι το... ανθρώπινο λάθος;
    Mπήκε κατά λάθος στην τράπουλα 2 φορές ο Αs και δεν το παρατήρησε κανείς.Τώρα απατεωνιές παντού υπάρχουν και δεν το αποκλείω.

  14. #211
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    ομορφιες παιδια.....
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  15. #212
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mπήκε κατά λάθος στην τράπουλα 2 φορές ο Αs και δεν το παρατήρησε κανείς.Τώρα απατεωνιές παντού υπάρχουν και δεν το αποκλείω.
    Πως μπήκε δηλαδή, δεν είχε τι να κάνει στο κουτί της άλλης τράπουλας και είπε να χωθεί να παίξει;;
    Άσ' το θείο, δεν το σώζεις! Άκουσες τι του είπαν του Μπουζαλά. Δεν έγινε και τίποτα βρε αδερφέ που σε κλέψαμε...

  16. #213

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ZouPan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπήκε δηλαδή, δεν είχε τι να κάνει στο κουτί της άλλης τράπουλας και είπε να χωθεί να παίξει;;
    Άσ' το θείο, δεν το σώζεις! Άκουσες τι του είπαν του Μπουζαλά. Δεν έγινε και τίποτα βρε αδερφέ που σε κλέψαμε...
    Το live γενικά είναι πολύ αξιόπιστο.Προφανώς στην τράπουλα δεν μπήκαν όλα τα σωστά φύλλα.Το είδα και γω με τα μάτια μου μια φορά να έχει γίνει αυτό το λάθος.Ποτέ άλλοτε δεν το έχω ξαναδεί.Και ξαναλέω ότι τα 52 φύλλα ανοίγονται μπροστά σου και είναι πλέον στην δική σου ευθύνη να τσεκάρεις ότι είναι όλα τα φύλλα οκ.
    Το online αντιθέτως είναι ένα software που προφανώς είναι προγραμματισμένο να "φτιάχνει" παρτίδες

  17. #214
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από VALVERDES_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το live γενικά είναι πολύ αξιόπιστο.Προφανώς στην τράπουλα δεν μπήκαν όλα τα σωστά φύλλα.Το είδα και γω με τα μάτια μου μια φορά να έχει γίνει αυτό το λάθος.Ποτέ άλλοτε δεν το έχω ξαναδεί.Και ξαναλέω ότι τα 52 φύλλα ανοίγονται μπροστά σου και είναι πλέον στην δική σου ευθύνη να τσεκάρεις ότι είναι όλα τα φύλλα οκ.
    Το online αντιθέτως είναι ένα software που προφανώς είναι προγραμματισμένο να "φτιάχνει" παρτίδες
    Μια στιγμή όμως γιατί πέρα απ' την πλάκα, υπάρχει σοβαρό θέμα. Στο online αν υπάρξει μια στημένη παρτίδα όπως λες το σίγουρο είναι ότι δεν επηρεάζει όσους δεν παίζουν. Στο live αν γίνει αυτό όμως, αυτομάτως κρίνονται ως λανθασμένες όλες οι παρτίδες που έχουν παιχτεί μέχρι εκείνη τη στιγμή! Εκτός αν έχει κάποιος που παίζει έναν Α στην τσέπη του που είναι μιας ακριβώς ίδιας τράπουλας και με κάποιο τρόπο τον φέρνει στο τραπέζι και κρύβει το φύλλο που δεν του χρειάζεται.

    Σε αυτή την περίπτωση, είναι υποχρεωμένο το καζίνο να ελέγξει τις κάμερες και να τον βρει, δεν θα είναι δύσκολο άλλωστε, ένας απ' αυτούς που παίξανε την παρτίδα είναι. Όπως και να 'χει το καζίνο φέρει τεράστια ευθύνη για το θέμα και η δικαιολογία "έγινε λάθος, αλλάζουμε την τράπουλα και συνεχίζουμε" είναι επιεικώς αστεία!

  18. #215
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Την "έπεσε" στον Negreanu καθώς έπαιζαν!!



    Στην πιο άβολη κατάσταση της καριέρας του ίσως βρέθηκε ο Καναδός επαγγελματίας της PokerStars, Daniel Negreanu, όταν κατά την διάρκεια της Day2 στο Main Event του WSOP 12 συνέβη ένα... παράξενο περιστατικό στο τραπέζι του. Καθώς λοιπόν η "μάχη" είχε κορυφωθεί και οι παρτίδες διαδέχονταν η μία την άλλη, μια... ατάκα της κυρίας που βλέπετε στη φωτογραφία, πάγωσε για λίγο τη δράση. "Είσαι πιο όμορφος από κοντά απ' ότι στην τηλεόραση" είπε η Marsha Wolak, περσινή νικήτρια του WSOP Ladies Event, απευθυνόμενη στον Negreanu!

    O "KidPoker" που στην αρχή φάνηκε να ξαφνιάζεται, χειρίστηκε το θέμα με χαμόγελο λέγοντας "Α ναι;" όμως σίγουρα δεν θα περίμενε αυτό που θα ακολουθούσε. "Χώρισα πρόσφατα!" συνέχισε απτόητη εκείνη σαν να μην υπήρχε κανείς άλλος στο τραπέζι! "Ελπίζω να μείνω μόνος μου για αρκετό διάστημα γιατί μου αρέσει" ανταποκρίθηκε ευγενικά ο Negreanu, προσπαθώντας να συγκεντρωθεί και πάλι στο παιχνίδι του. "Να πιούμε ένα ποτό κάποια στιγμή..." επέμενε η Wolak για να πάρει την τελευταία απάντηση του Καναδού, σε πιο σοβαρό ύφος αυτή τη φορά "Όχι όσο δουλεύουμε!"...





    Eε ρε Ντάνιελ τι τραβάς κι εσύ! Ρε την θειά, θέλει και παιχνίδια.

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (26-07-12)

  20. #216
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Εχτες βαριομουνα αφανταστα και ειπα να παω μια βολτα στο καζινο λουτρακιου να περασω κανα 5ωρο στο poker
    Μπηκα με 500 ευρω εντελει εφυγα με 500 ευρω
    2 φορες που ειχα καλο φυλλο δεν καταφερα να παρω πολλα (κανα 300αρι το καθε ποτ)
    Ιδιαιτερα τη δευτερη φορα στο river εγινα ακομα καλυτερος αλλα παραλληλα πηγε πασο ο αντιπαλος
    μου ερχεται 8-J μπαστουνια και αποφασιζω να το παιξω
    preflop ανακοινωνει raise ο ενας στα 35 ευρω
    Κανω το call και call και αλλοι 3 παικτες
    Ονειρικο flop Για μενα με 7-8-8
    ο τυπος συνεχιζει και πονταρει 40
    Αποφασιζω να κανω απλα call
    Στο Turn ερχεται ενα 9 ( 7-8-8- 9που μου δινει και potential με ενα 10 να κανω κεντα
    Πονταρει 50 και του κανω reraise στα 100
    κανει call και οι αλλοι πασσο και μενουμε οι 2 μας
    εγω παρακαλαω να μην ερθει το 10 και φοβηθει την κεντα αλλα να ερθει κανενας ασσος η εστω 7-9 που θα μου εδινε full
    τελικα ερχεται το 10 και κανει check ο τυπος
    Σκεφτομαι αρκετη ωρα και λεω πως θα πονταρω πολλα να φανει οτι μπλοφαρω μπας και κανει call
    Πονταρω 300 ευρω λιγο λιγοτερα απο το ποτ αλλα τελικα λακισε και πηγε πασσο

  21. #217
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konax Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα τελικα λακισε και πηγε πασσο


    Για μένα είναι raise flop γύρω στα €120. 1ον) είναι άλλοι 3 παίκτες μέσα κι ακόμη κι αν έχεις φλοπάρει πολύ καλά υπάρχει str draw κάτω και δεν μας λες αν είχε και flush draw και κάποιος απ' τους υπόλοιπους μπορεί να πάρει ένα turn σε πολλή καλή τιμή αν δεν προστατέψεις το φύλλο σου. 2ον) δεν θα σε βάλει λογικά σε 8 ένας άπειρος παίκτης, που γι' αυτόν το λογικό θα ήταν να κάνεις call αν το έχεις εκεί και 3ον) αν κρατάει 99+ είναι τεράστια ευκαιρία για σένα να προσπαθήσεις να μπουν όλα τα λεφτά στο κέντρο, γιατί over pair θα δυσκολευτεί πολύ να το πετάξει, σε αυτό το flop.

    ΥΓ. Αν δεν είχε flush draw στο flop μ' αρέσει και το call αλλά στο turn οπωσδήποτε μεγαλύτερο raise από αυτό που έκανες...

  22. #218
    .
    Εγγραφή
    29-08-2008

    Μηνύματα
    1.356
    Thanks
    46
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 297 φορές σε 190 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ZouPan Εμφάνιση μηνυμάτων


    Για μένα είναι raise flop γύρω στα €120. 1ον) είναι άλλοι 3 παίκτες μέσα κι ακόμη κι αν έχεις φλοπάρει πολύ καλά υπάρχει str draw κάτω και δεν μας λες αν είχε και flush draw και κάποιος απ' τους υπόλοιπους μπορεί να πάρει ένα turn σε πολλή καλή τιμή αν δεν προστατέψεις το φύλλο σου. 2ον) δεν θα σε βάλει λογικά σε 8 ένας άπειρος παίκτης, που γι' αυτόν το λογικό θα ήταν να κάνεις call αν το έχεις εκεί και 3ον) αν κρατάει 99+ είναι τεράστια ευκαιρία για σένα να προσπαθήσεις να μπουν όλα τα λεφτά στο κέντρο, γιατί over pair θα δυσκολευτεί πολύ να το πετάξει, σε αυτό το flop.

    ΥΓ. Αν δεν είχε flush draw στο flop μ' αρέσει και το call αλλά στο turn οπωσδήποτε μεγαλύτερο raise από αυτό που έκανες...
    rainbow ηταν το flop και για αυτο απλα εκανα call

  23. #219
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.583
    Thanks
    18.558
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.816 φορές σε 18.998 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από konax Εμφάνιση μηνυμάτων
    rainbow ηταν το flop και για αυτο απλα εκανα call
    Ok τότε, αλλά με το min raise στο turn δεν παίρνεις max value απ' το χέρι σου. Τα €50 που κάνει στο turn σε pot €250 είναι ή blocking bet γιατί το βλέπει "βουνό" πλέον το board ή induce γιατί έχει κάτι πολύ καλό και θέλει να σε προκαλέσει να δοκιμάσεις κάποιο raise και να σου βάλει τα υπόλοιπα. Αυτό το line θα το συναντήσεις μόνο από καλούς και έμπειρους παίκτες, οπότε μάλλον το 1ο συμβαίνει. Άρα η μοναδική σου ευκαιρία για max value ήταν στο turn και το πως θα αποφασίσεις ποιο είναι το κατάλληλο raise, βγαίνει ως εξής...

    Επιλέγεις 3 ποσά που θα έκανες raise. πχ

    1. στα 100 (όπως έκανες)
    2. στα 150
    3. στα 200


    • Στην 1η περίπτωση πόσο % πιστεύεις ότι θα έκανε call για άλλα €50; Φαντάζομαι 100%. Άρα το αναμενόμενο κέρδος σου είναι €50
    • Στο raise €150 πιστεύεις ας πούμε ότι θα έκανε call για άλλα €100 ένα ποσοστό 75%. Το αναμενόμενο κέρδος σου είναι €75
    • Και στο raise €200 πιστεύεις ότι θα έκανε call για άλλα €150 ένα ποσοστό 40%. Το αναμενόμενο κέρδος σου είναι €60


    Άρα σύμφωνα με τις υποθέσεις σου το καλύτερο ήταν να κάνεις raise στα €150 γιατί θα σου αποφέρει το μεγαλύτερο κέρδος σε βάθος χρόνου και μάλιστα βλέπεις ότι από τις 3 επιλογές το min raise είναι η χειρότερη, ενώ επιφανειακά σου μοιάζει η καλύτερη. Όσο πιο ακριβής είσαι στις υποθέσεις σου για τον αντίπαλο (read) και το φύλλο που κρατάει (range), τόσο καλύτερα θα μπορείς να προσεγγίζεις και το σωστό μέγεθος των πονταρισμάτων σου...

  24. #220

    Εγγραφή
    07-08-2010

    Μηνύματα
    15.006
    Thanks
    8.634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.322 φορές σε 3.694 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Texas Holdem

    Αν και επιμένω στην θέση μου ότι γενικά δεν υπάρχουν προκαθορισμένα lines αλλά υπάρχει διαχείριση της κατάστασης πάντα κατά περίπτωση, στην προκειμένη παρτίδα θα μου άρεσε ένα raise στο flop στα 120, και ένα raise στο turn στα 170.Eφόσον πάμε στο river ένα value bet στα 150 μου φαίνεται ιδανικό εαν και εφόσον φυσικά δεν βάλεις σε full house τον αντίπαλο παίκτη.Δεν θεωρώ το call στο flop κανένα τραγικό λάθος αρκεί να υπάρχει position και φυσικά η κατάλληλη εμπειρία να διαχειριστείς τα επόμενα streets(και τα ανεπιθύμητα φύλλα που μπορεί να προκύψουν).

Σελίδα 11 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011121314152131415161111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας