Σελίδα 68 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 18283848586465666768697071 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.341 έως 1.360 από 1409

Θέμα: Josh Childress

  1. #1341
    Το avatar του χρήστη talos
    Εγγραφή
    29-01-2007

    Μηνύματα
    3.514
    Thanks
    2.704
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.073 φορές σε 786 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Και επίσημα NBAer o Τσίλντρες

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #1342
    Το avatar του χρήστη lofou
    Εγγραφή
    03-12-2007

    Μηνύματα
    2.093
    Thanks
    613
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 468 φορές σε 320 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    καλη συνεχεια!
    πολυ καλος παικτης!
    αλλα 7 μύρια ντολλαρς ήτοι 5 εκ. ευρω ουτε για 2 χρονια...
    PA.RI.ZA (PANATHINAIKOS RIZOSPASTIKHS ARISTERAS)

  3. #1343
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    μπραβο τσιλι καλη συνεχεια, εκει ανηκεις γιατι εδω προσεφερες λιγοτερα απ'οσα μπορουσες.

    και πηρες και καλο συμβολαιακι
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  4. #1344
    Το avatar του χρήστη nikos7
    Εγγραφή
    28-10-2006

    Μηνύματα
    2.035
    Thanks
    6.465
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.263 φορές σε 647 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κρίμα...
    Suvenir το κάρφωμα στη μάπα του αγκωνίδη [youtube]www.youtube.com/watch?v=Rf738Ovxadw&NR=1[/youtube]
    ...Κ πολλές υπέροχες φάσεις [youtube]www.youtube.com/watch?v=mu8iWcUKGEQ[/youtube]...Θα μας λείψεις Τζός...Κ ας λένε οι πολλοί...

  5. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον nikos7 για αυτό το μήνυμα:

    angelos7 (13-07-10), captain-cook (13-07-10), chainsaw (16-07-10), Du3lisT (13-07-10)

  6. #1345
    Το avatar του χρήστη daywalker
    Εγγραφή
    13-03-2008

    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    716
    Thanks
    276
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 510 φορές σε 251 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Μη ξεχναμε οτι αδικιθηκε και απο τον Γιαννακη.
    Ολο στις γωνιες να σουταρει τριποντα.
    Φετος με τον Ιβκοβιτς θα βλεπαμε αλλο παιχτη.
    Αλλα και 7εκ. ειναι πολλα. Μπορεις να παρεις 3 καλους παικτες και να χτισεις αλλη ομαδα.
    Καλη συνεχεια παικταρα, εκει που ανηκεις...

  7. #1346
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    καλη συνεχεια.θα μπορουσε το περασμα του να συνοδευτει απο τιτλους αν ειχε αλλο κοουτς οπως ο ιωαννιδης αλλα...
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  8. #1347
    Το avatar του χρήστη masinGun
    Εγγραφή
    14-08-2007

    Περιοχή
    μεταξυ Αιγάλεω-Ταϊπεϊ
    Μηνύματα
    15.508
    Thanks
    1.596
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.900 φορές σε 3.701 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Τα "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ" και τα "ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΕΙΣ ΠΟΛΥ , ΤΖΟΣ" που θέλω να σου πω , δεν περιγράφονται , δεν μετρώνται , δεν υπολογίζονται

    ελπίζω να πάνε όλα καλά στην καριέρα σου , γιατί όχι και να σε ξαναδούμε στα κόκκινα .

    θα σε θυμόμαστε σαν έναν από τους κορυφαίους Αμερικάνους που ήρθαν ποτέ στην Ευρώπη . στο μυαλό μας , θα είσαι στο ίδιο level με τον "Λούκι Λούκ" , τον "Τρουθ" , τον "Ποταμό" και τον "Μπιρόι" . φεύγεις μόνο με ένα κυπελλάκι, δεν σου άξιζαν τόσο λίγα αλλά ... δεν χωρούσες στην Ευρώπη ρε φιλαράκι , δεν χωρούσες στα ανύπαρκτα/στενά μυαλά κάποιων

    εγώ τουλάχιστον θα είμαι ευχαριστημένος γιατί σε είδα πάρα πολλές φορές από κοντά και από πολύ κοντά . Σε ευχαριστούμε που μας έδειξες για λίγο πως είναι το : where amazing happens
    αντί να απαιτούμε μια ομάδα-μύθο , συμβιβαζόμαστε με τους μύθους γύρω από αυτή !!!
    υ.γ. εγώ δεν χάνω από αυτούς τους αθλητές που κάνουν ντεκαπάζ

  9. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον masinGun για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (16-07-10), nikos7 (13-07-10), SyMpToM (20-07-10), tsakos (14-07-10)

  10. #1348
    The legend lives on Το avatar του χρήστη iek
    Εγγραφή
    07-12-2004

    Περιοχή
    United Kingdom
    Μηνύματα
    29.239
    Thanks
    7.784
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 11.657 φορές σε 6.482 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Στο καλο Τσιλι!!!!!!!!!!!!!!
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  11. #1349
    Το avatar του χρήστη IERO
    Εγγραφή
    12-12-2004

    Περιοχή
    Γκόντορ, Μέση Γη (Σε απευθείας μετάδοση από τη Gandalf SAT)
    Μηνύματα
    11.070
    Thanks
    6.852
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.303 φορές σε 1.959 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε για όλα Τσίλι. Θα μας λείψεις!!!

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    angelos7 (13-07-10)

  13. #1350
    Near the sea Το avatar του χρήστη kritikia
    Εγγραφή
    02-04-2009

    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    8.296
    Thanks
    3.349
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.595 φορές σε 2.660 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Απο τους καλυτερους παικτες που εχω δει στην ομαδα μας, ειλικρινα με ειχε καταπληξει ο χαμηλων τονων χαρακτηρας του και η προσπαθεια του να γινει καλυτερος με τον να προπονειται και εκτος των κανονικων προπονησεων της ομαδας, ο επαγγελματισμος του και η παντελης ελλειψη βεντετισμου.

    Καλη συνεχεια στην καριερα σου Τσιλι, σου ευχομαι τα καλυτερα και τα δυνατοτερα!
    "Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος ανά πάσα στιγμή για αυτά που λέει και κάνει" Ερνέστο Βαλβέρδε

  14. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον kritikia για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (13-07-10), chainsaw (16-07-10), Du3lisT (13-07-10), nikos7 (14-07-10)

  15. #1351
    ΘΡΥΛΟΣ Uber Alles Το avatar του χρήστη smageo
    Εγγραφή
    28-01-2009

    Περιοχή
    Αlways somewhere
    Μηνύματα
    8.424
    Thanks
    4.141
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.207 φορές σε 2.927 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Καλη συνεχεια στην καριερα σου.
    Ησουν απο τους πιο συμπαθεις παιχτες που φορεσαν την ερυθρολευκη.
    Απο τους πιο φιλοτιμους, πιο εργατικους, απο τα καλυτερα παιδια και ταυτοχρονα τους πιο επαγγελματιες.
    (Θα σε θυμαμαι κυριως για το μεγαλειο ψυχης που εδειξες και ενω ειχες χασει ωρες λιγο πριν τον πατερα σου εκατσες να παιξεις και να βοηθησεις την ομαδα στο ντερμπι με το ζελα και σαν να μην εφτανε αυτο καταφερες να εισαι μεσα στους διακριθεντες).

    Κατω απο αλλες συνθηκες θα ηθελα να μεινεις αλλα δυστυχως το συμβολαιο σου ειναι πολυ βαρυ και ουσιαστικα με τα χρηματα που ελευθερωνεις μπορουμε να παρουμε 2 πολυ καλους παιχτες.

    Σε ευχαριστουμε για τις ομορφες στιγμες που μας χαρισες!
    Να σε εχει ο Θεος γερο και δυνατο να πετυχεις οτι πραγματικα επιθυμεις και σου αξιζει.
    Μην τα βαζεις με ηλιθιους, πεφτεις στο επιπεδό τους και σε κερδιζουν λογω εμπειριας.

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Du3lisT (13-07-10)

  17. #1352
    (πρώην RedHacker) Το avatar του χρήστη PrisonBreak-7-
    Εγγραφή
    25-10-2007

    Περιοχή
    Αθήνα\Καλλιθέα
    Μηνύματα
    13.395
    Thanks
    1.045
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2.700 φορές σε 1.949 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Τέλος και τυπικά ο Τσίλντρες

    Ο Τζος Τσίλντρες ενημέρωσε και επίσημα τον Ολυμπιακό πως θα συνεχίσει την καριέρα του στο NBA. Ο Αμερικανός φόργουορντ είχε δικαίωμα μέχρι και τις 15 Ιουλίου να συμφωνήσει με ομάδα από την άλλη άκρη του Ατλαντικού, η οποία μάλλον είναι οι Φοίνιξ Σανς.

    Πηγη: By Sport-Fm
    Τροφοδοτικό: 1200 Watt GFX: Sparkle GTX 570 1280MB
    ADSL: Forthnet 2Play 24Mbit/1024 Router: Zyxel 661HW-D1
    M/B: EVGA nVIDIA Classfield 3 CPU: Quand Core i7 950 3.80 GHz Hard Disks: 7=8.0TB
    RAM: 3*4GB RAM 1600MHz DDR3 Sound Card: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty SSD: OCZ Vertex II 120GB Speakers: Logitech Z5500

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    talos (13-07-10)

  19. #1353

    Εγγραφή
    08-05-2010

    Μηνύματα
    18
    Thanks
    3
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12 φορές σε 5 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ενταξει παιδια οσο και αν στεναχωριεμαι που εφυγε , επρεπε να φυγει απο τον ολυμπιακο καθως φετος θα εφτανε στα 10 εκατομυρια το κοστος του συμβολαιο του...
    Ισως να μην ηταν ο ηγετης που ψαχναμε αλλα ηξερες οτι θα σου επαιρνε καποιους ποντους και καποια rebounds...
    Tελος παντων με τα ιδια λεφτα θα μπορεσουμε να παρουμε 2-3 πρωτοκλασσατους παικτες...
    Goodbye josh....

  20. #1354
    Το avatar του χρήστη thor
    Εγγραφή
    15-05-2007

    Περιοχή
    Καματερό City
    Μηνύματα
    215
    Thanks
    41
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 102 φορές σε 49 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Μεγάλος παίκτης, καταλληλότερος όμως για το NBA, καθώς στην Ευρώπη ήξεραν το παιχνίδι του, και τον σταματούσαν, καθώς ο προπονητής μας απέτυχε παταγωδώς να τον εκμεταλλευτεί.

    Παρ' όλα αυτά δούλεψε, βελτιώθηκε και προσαρμόστηκε αρκετά. Πιστεύω πως η ομάδα που επέλεξε του ταιριάζει, αν και εκεί θα του απαιτηθεί να σουτάρει.

    Πέρα από όλα αυτά, είναι ένας καταπληκτικός χαρακτήρας, και παρά τα φράγκα και τη φήμη παραμένει ένα σοβαρό και μετρημένο παιδί. Μην ξεχνάμε, ότι "έκρυψε" το δράμα του, για να βοηθήσει την ομάδα απέναντι στο βάζελο. Και στην εποχή των πολυεκατομυριούχων τσογλανιών, βλέπε Lebron James, παιδιά σαν το Josh είναι φάρος στο σκοτάδι.

    Προσωπικά, από φέτος θα παρακολουθώ το Phoenix...
    Από Βαγγέλη θα το βρείτε!

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    nikos7 (14-07-10)

  22. #1355
    The Legend Το avatar του χρήστη steliosb
    Εγγραφή
    25-07-2007

    Περιοχή
    Earth Planet
    Μηνύματα
    11.144
    Thanks
    4.614
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.299 φορές σε 4.168 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Εγώ ξέρω ότι ο Jos έφυγε καλύτερος παίχτης από ότι ήρθε.
    Ελάτε αμερικανάκια στην Ευρώπη να μαθαίνετε τα βασικά του μπάσκετ ( σουτ, άμυνα , συστήματα ) και μετά να γυρίζετε στον ΝΒΑ παιχταράδες
    .


  23. #1356
    Το avatar του χρήστη DaRkSaGa79
    Εγγραφή
    12-03-2008

    Μηνύματα
    13.174
    Thanks
    3.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10.887 φορές σε 5.182 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Τσιλντρες:"Mελος της κοκκινης οικογενειας"

    Ο Τζος Τσίλντρες ειδοποίησε χθες τους ανθρώπους του Ολυμπιακού πως θα συνεχίσει την καριέρα του στο ΝΒΑ, αλλά ο «Τσίλι» δεν πρόκειται να ξεχάσει ποτέ τα δύο του χρόνια στην Ελλάδα και τους «ερυθρολεύκους». Με δήλωση του στο «Goal», ο Αμερικανός φόργουορντ ευχαρίστησε τους ανθρώπους των Πειραιωτών και δήλωσε πως ήταν «μια σπουδαία εμπειρία και είμαι χαρούμενος που ήμουν μέλος της κόκκινης οικογένειας»
    Αναλυτικά η δήλωση του «Τσίλι»
    «Πραγματικά απόλαυσα τα δύο μου χρόνια στην Ελλάδα με τον Ολυμπιακό. Ήταν μια σπουδαία εμπειρία και είμαι χαρούμενος που ήμουν μέλος της κόκκινης οικογένειας. Οι φίλαθλοι είναι σπουδαίοι και είμαι ευγνώμων που είχαν την ευκαιρία να παίξω γι’ αυτούς».

    Να'σαι καλα ρε παλικαρακι και καλη συνεχεια στην καριερα σου.Ναι,για τα λεφτα κανει πολλα ο ανθρωπος,αλλα αυτο που εκανες για την ομαδα λιγοι θα το εκαναν.Εχασες τον πατερα σου,ζητησες να μεινεις και δεν εμεινες απλα,ησουν και ο κορυφαιος του ντερμπι.Ψυχαρα.Θα σε εχουμε παντα στην καρδια μας.Ευχαριστουμε Τζος.
    *****8.23*****

  24. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον DaRkSaGa79 για αυτό το μήνυμα:

    captain-cook (14-07-10), Du3lisT (14-07-10), IERO (14-07-10), mard (14-07-10), nikos7 (14-07-10)

  25. #1357
    .
    Εγγραφή
    22-03-2010

    Περιοχή
    Athens,GR
    Μηνύματα
    820
    Thanks
    412
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 220 φορές σε 157 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ο Τζος Τσίλντρες στο Sport24.gr



    O Τζος Τσίλντρες, που είναι πλέον παίκτης των Σανς, σε μία εκ βαθέων εξομολόγηση στο Sport24.gr αποχαιρετά τον Ολυμπιακό κι ευχαριστεί κόσμο, συμπαίκτες και διοίκηση. Μιλάει ανοιχτά και δίχως περιστροφές για τη διετή παραμονή του στην Ελλάδα.

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Τις καλές στιγμές, τα κακώς κείμενα, τους διαιτητές αλλά και την λατρεία του για τον κόσμο του Ολυμπιακού. Κύριος ήρθε και κύριος φεύγει.

    Τα δεδομένα της επιστροφής σου στο ΝΒΑ άλλαξαν δραματικά μέσα σε μία μέρα. Τι έγινε τελικά;

    "Ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα επέστρεφα στο ΝΒΑ. Τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή. Υπήρχαν μερικές ομάδες που έδειξαν ενδιαφέρον χωρίς όμως να μου λένε κάτι οι προσφορές τους. Το Φίνιξ δεν υπήρχε στον χάρτη.
    Δεν είχα καμία επικοινωνία μαζί τους. Την Κυριακή λοιπόν μου τηλεφώνησε ο ατζέντης μου και με πληροφόρησε πως υπάρχει καλή προσφορά από τους Σανς και μου ζήτησε να τη σκεφτώ".

    Τηλεφώνησα στην οικογένειά μου, το συζητήσαμε και την Κυριακή το βράδυ είπα αρχικά το ναι. Συμφωνήσαμε στους όρους και αυτό ήταν. Τη Δευτέρα συναντήθηκα με τον ιδιοκτήτη των Σανς, Ρόμπερτ Σάρβερ και τον προπονητή Αλβιν Τζέντρι.

    "Τα είπαμε και ο κόουτς μου εξήγησε ότι ο χρόνος συμμετοχής είναι κάτι που κερδίζεται στις προπονήσεις. γεγονός που με βρίσκει σύμφωνο Υποθέτω ότι θα έρχομαι από τον πάγκο σαν έκτος παίκτης.γεγονός που με βρίσκει σύμφωνο. Πέρασα από ιατρικές εξετάσεις πριν λίγες ώρες και αύριο (σ.σ αργά σήμερα το βράδυ ώρα Ελλάδος) θα γίνει η παρουσίασή μου από τους Σανς".

    Όλα έγιναν τόσο γρήγορα!

    Πότε ειδοποίησες τον Ολυμπιακό για την πρόταση;

    "Σήμερα" (σ.σ χθες).

    Ενιωθες άσχημα που πλησίαζε η 15η Ιουλίου και δεν είχες βρει ακόμα καλή πρόταση από το ΝΒΑ;

    "Ειλικρινά δεν αισθάνθηκα άσχημα, γιατί ήμουν ευλογήμενος που είχα σαν δίχτυ ασφαλείας τον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου μου με τον Ολυμπιακό. Ξέρω ότι η ομάδα ήλπιζε να βρω δουλειά στο ΝΒΑ (γέλια). Ομως ήξερα ότι κάτι θα γινόταν. Αλλά κι ακόμα αν δεν έβρισκα κάτι ιδιαίτερο στο ΝΒΑ είχα τον Ολυμπιακό. Είμαι πανευτυχής που ήρθε το Φίνιξ κι έτσι επιστρέφω στο ΝΒΑ".



    Ο Ολυμπιακός σου είπε να βρεις ομάδα;

    "Οχι άμεσα λέγοντάς το σε μένα, αλλά εμμέσως το κατέστησαν σαφές ότι θα ήθελαν να φύγω. Με απογοήτευσε λίγο αυτός ο τρόπος. Εγώ έπαιζα και προπονιόμουν κάθε μέρα στο 100% και τα έδινα όλα στην ομάδα. Οπότε ήταν απογοητευτικό το να αιωρείται πάνω από το κεφάλι μου η απροθυμία της διοίκησης να συνεχίσει τη συνεργασία μαζί μου. Ομως εξακολουθώ να είμαι ευγνώμων για όσα μου έδωσε ο Ολυμπιακός και μαζί την ευκαιρία να παίξω στην Ελλάδα. Είμαι ευτυχισμένος κι ενθουσιασμένος που είμαι πίσω στο ΝΒΑ και στους Σανς".

    Ενθουσιάστηκα με Σπανούλη-Ιβκοβιτς

    Υπήρξαν αλλαγές στις απόψεις σου για το αν εσύ ήθελες να επιστρέψεις στον Ολυμπιακό από την μέρα που τελείωσε το πρωτάθλημα;

    "Μετά το τελευταίο ματς υπήρχαν πολλά θέματα που με απασχόλησαν και είχαν να κάνουν κυρίως με τη σωματική μου ακεραιότητα. Την ασφάλειά μου. Ενιωσα ότι τα πράγματα στο τελευταίο παιχνίδι στο ΣΕΦ θα μπορούσαν να είχαν εξελιχθεί πολύ χειρότερα. Κάποιος από εμάς θα μπορούσε να είχε τραυματιστεί σοβαρά.
    Προσπάθησα να βγάλω το συναίσθημα από την μέση και νΆ αποκτήσω ξεκάθαρη εικόνα της κατάστασης για να πάρω την τελική μου απόφαση. Και τελικά αποφάσισα πως η προτεραιότητά μου για την επόμενη σεζόν θα ήταν να επιστρέψω στο ΝΒΑ. Είχε να κάνει και με την οικογένειά μου. Ηθελα να είμαι κοντά στο σπίτι μου. Με τον θάνατο του πατέρα μου σκέφτηκα πολλά. Δεν ήθελα να ξαναβρεθώ σε μία ανάλογη κατάσταση, να χτυπήσω ξύλο, και να είμαι τόσο μακριά από το σπίτι μου".

    Ξέρω ότι είχες συνεχή πληροφόρηση για τα τεκταινόμενα γύρω από την ομάδα και σκόπευες να μιλήσεις και με το νέο προπονητή επειδή ήσουν σίγουρος ότι θα επέστρεφες. Σωστά;

    "Ναι. Μα μέχρι το Σάββατο σκεφτόμουν σαν παίκτης του Ολυμπιακού και ήμουν μάλιστα ενθουσιασμένος που ήρθε στην ομάδα ο Σπανούλης αλλά και ο κόουτς Ιβκοβιτς. ΄Ημουν ενθουσιασμένος επειδή θα ερχόταν μία νέα συμπεριφορά κι ένα νέο αγωνιστικό σύστημα. Ετοιμος για τη νέα πρόκληση και σίγουρος ότι θα ήμουν ακόμα καλύτερος σε σχέση με την χρονιά που τελείωσε. Δεν είχα την πρόταση που θα με ικανοποιούσε, αλλά μέσα σε μία μέρα άλλαξαν όλα. Ηρθε μία πολύ καλή ομάδα, όπως οι Σανς με μία δυνατή πρόταση".

    Νιώθεις ότι επιστρέφεις καλύτερος στο ΝΒΑ, μετά τη διετή παραμονή σου στον Ολυμπιακό;

    "ΚατΆ αρχήν πνευματικά είμαι πολύ πιο δυνατός και αυτό έχει επέκταση και στο φυσικό μέρος. Θα δουλέψω πολύ σκληρά αυτό το καλοκαίρι για να είμαι σε μία άψογη φυσικά κατάσταση, επειδή ως γνωστόν οι Σανς παίζουν run and gun. Εμαθα πολλά παίζοντας στην Ευρώπη".

    Παίζεις με τα Τρίκαλα; Σαν τους τελικούς του ΝΒΑ!

    Το μεγαλύτερο μάθημα;

    "Η πίεση. Παίζαμε με τα Τρίκαλα και είχαμε πίεση σα να παίζουμε στους τελικούς στο ΝΒΑ (γέλια). Αυτό θα με βοηθήσει στο ΝΒΑ. Επίσης παίρνω πλέον καλύτερες αποφάσεις πάνω στο παρκέ. Αυτό έρχεται από την πίεση και από το γεγονός ότι στην Ευρώπη έμαθα νΆ αντιμετωπίζω κάθε κατοχή σα να είναι η τελευταία του αγώνα".

    Σε δύο σεζόν πήρατε ένα κύπελλο φέτος, παίξατε σε ισάριθμα φάιναλ φορ. Πιστεύεις ότι ο Ολυμπιακός δικαίωσε τις προσδοκίες που δημιουργήθηκαν βάσει του ταλέντου της ομάδας;

    "Δε νομίζω ότι υπήρχε άλλη ομάδα που να είχε περισσότερο ατομικό ταλέντο από εμάς. Ομως οι αντίπαλες ομάδες ανακάλυψαν τις αδυναμίες μας, αλλά δυστυχώς εμείς δεν καταφέραμε να βρουμε τα αδύνατα σημεία των άλλων ομάδων και να τα εκμεταλλευτούμε όπως θα έπρεπε. Είναι κάτι που ανήκει στο παρελθόν, αλλά πιστεύω ότι θα έπρεπε να εστιάσουμε περισσότερο στα αδύνατα σημεία των ομάδων γιατί αυτό θα μας επέτρεπε να παίξουμε σε ακόμα υψηλότερο επίπεδο σε σχέση με αυτό που αγωνιστήκαμε".

    Μήπως η ομάδα κατανάλωσε περισσότερο χρόνο ψάχνοντας για διάφορα άλοθι, από το να ασχοληθεί με τις δικές τις αδυναμίες;

    "Σίγουρα. Σε κάποιες περιπτώσεις ένιωθα ότι οι διαιτητές κοντρόλαραν το παιχνίδι. Ομως νομίζω ότι υπήρχαν καταστάσεις όπου εμείς με το παιχνίδι μας δώσαμε την ευκαιρία στους διαιτητές να κοντρολάρουν τον αγώνα. Ηταν κάτι που δεν έπρεπε να συμβεί. Επρεπε να συγκεντρωθούμε και να ξεπεράσουμε το θέμα με τους διαιτητές. Να νικήσουμε κι εκείνους. Υπήρξαν λάθος σφυρίγματα. Ομως είχαμε μία ομάδα με τόσο βάθος, που μπορούσε να ξεπεράσει αυτές τις καταστάσεις. Είναι παρελθόν όμως. Δεν μου αρέσει να κλαίω πάνω από το χυμένο γάλα, όπως λέμε εμείς στην Αμερική".

    Στριφογυρίζει ακόμα στο μυαλό σου το τρίτο ματς της σειράς των τελικών στο ΟΑΚΑ όπου είστε μπροστά με 14 πόντους και στο τέλος χάσατε;

    "Δε νομίζω ότι θα το ξεχάσω ποτέ αυτό. Χάσαμε το πρωτάθλημα εκεί".

    Ο ... έλεγχος των διαιτητών και η δική μας ευθύνη

    Τι έγινε σΆ εκείνο το παιχνίδι. Η άποψή σας δεν ακούστηκε ποτέ.

    "Το χάσαμε και μαζί το πρωτάθλημα εξΆ αιτίας ενός συνδυασμού γεγονότων. Είμαστε μπροστά στο σκορ επειδή εμείς ευστοχούσαμε κι εκείνοι όχι. Δεν έπαιζαν πολύ καλά, σε αντίθεση με μας. Τα τρία πράγματα που μας σκότωσαν σΆ εκείνο το ματς ήταν.. το ότι ενώ είχαμε τον έλεγχο και είμαστε μπροστά δεν κάναμε ούτε ένα καλό σουτ. Επιθετικά είμαστε χάλια.

    Δεν ξέρω αν αυτό είχε να κάνει με τα συστήματα που παίζαμε ή απλά μΆ εμάς τους παίκτες, αλλά γενικώς στο διάστημα αυτό είμαστε χάλια. Πρώτο αυτό. Δεύτερον επειδή είμαστε τόσο κακοί σε αυτό το διάστημα τους δώσαμε την ευκαιρία να βγουν στον αιφνιδιασμό. Να τρέξουν.

    Τρίτον, ένιωσα ότι μαζί με αυτά τα δύο γεγονότα οι διαιτητές πήραν πάνω τους τον έλεγχο του αγώνα. Ακόμα όμως και με τους διαιτητές να ελέγχουν τον αγώνα, αν εμείς εκτελούσαμε στην επίθεση και παίζαμε με σχέδιο, θα είχαμε νικήσει. Δεν θέλω να ρίξω την ευθύνη στους διαιτητές, γιατί το ματς το χάσαμε εμείς. Ομως από την άλλη δεν μπορώ να πω ότι οι διαιτητές δεν είχαν επιρροή στην εξέλιξή του".

    Γιατί στην πλειοψηφία των κρίσιμων αγώνων με τον Παναθηναϊκό στους τελικούς φέτος και πέρυσι δεν φανήκατε έτοιμοι;

    "Παίζαμε καλά όλη τη χρονιά στην έδρα μας. Και φέτος και πέρυσι. Δεν μπορώ να βρω λογική εξήγηση. Ισως υπήρχαν μερικές διαφωνίες εδώ κι εκεί. Απλά δεν τα καταφέραμε".

    Φέτος είχαμε απίστευτο ταλέντο

    Ποια ομάδα του Ολυμπιακού ήταν καλύτερη η περυσινή ή η φετινή;

    "Χωρίς αμφιβολία η φετινή. Είχαμε περισσότερο ταλέντο. Απλά στο τέλος της σεζόν δεν παίξαμε το μπάσκετ που ξεκινήσαμε να παίζουμε στην αρχή.

    Πριν το φάιναλ φορ, κατά τη διάρκειά του, πριν τους τελικούς του πρωταθλήματος και κατά τη διάρκειά τους. Δεν είμαστε η ίδια ομάδα. Δεν ξέρω γιατί.Δεν ένιωθα την ίδια ενέργεια αλλά και την ίδια λογική που είχαμε στην αρχή.

    Δεν ένιωθα ότι θα βγούμε έξω και θα σκοτώσουμε τους αντιπάλους όπως κάναμε σΆ ένα σημείο μέσα στη σεζόν. Αυτό είναι κάτι που το νιώθεις.Χάσαμε κάπου στο δρόμο αυτό το αίσθημα της υπεροχής.

    Ειδικά στο φάιναλ φορ η εικόνα της ομάδας και η συμπεριφορά της δεν ήταν ανάλογη της ιστορίας της, του επιπέδου της και της αξίας των παικτών της.

    Ελικρινά φίλε μου δεν μπορώ να εξηγήσω τι έφταιξε".

    Μήπως χάσατε κάποια στιγμή την επαφή με τον κόουτς Γιαννάκη;

    "Σε κάποιο σημείο ναι. τη χάσαμε. Από την εμπειρία μου στο μπάσκετ πάντα ένιωθα ότι ο προπονητής πρέπει να έχει σχέση με τους παίκτες του. Πρέπει να θέλει να χτίσει σχέσεις και να νιώθει τι μπορεί να δουλέψει και τι όχι με αυτούς που έχει στη διάθεσή του. Δε νομίζω ότι πρέπει να είναι του στυλ “άκου αυτό που λέω και κάνε αυτό που λέω γιατί εγώ είμαι ο προπονητής”. Οταν έχεις μία ομάδα σαν εμάς, γεμάτη έμπειρους παίκτες όπως ο Παπαλουκάς και ο Βούισιτς ή με τεράστιο ταλέντο όπως ο Μίλος και ο Λίνας, τότε υπάρχει ένας πλούτος γνώσεων ανάμεσα σε αυτούς ο οποίος δεν πρέπει να μείνει ανεκμετάλλευτος. Δεν υπήρχε ανταλλαγή απόψων και από ένα σημείο και μετά επήλθε η αποξένωση. Οι παίκτες πιστεύουν κάτι και ο προπονητής κάτι άλλο. Αν όμως αρκετοί παίκτες νιώθουν κάπως, θα παίξουν όπως νομίζουν, εκτός κι αν υπάρξει δημιουργική συζήτηση για να λυθούν τα θέματα".

    Κάπως έτσι και η πειθαρχία πήγε περίπατο.

    "Προσπάθησαν να μας πειθαρχήσουν, αλλά νομίζω ότι το έκαναν όταν ήταν αργά. Υπήρχαν πράγματα για τα οποία κάποιοι θα έπρεπε να είχαν τιμωρηθεί από τον Οκτώβριο, όμως τιμωρήθηκαν τον Μάιο".

    Οι φίλοι μου και το ΝΒΑ που γίνεται ... ερυθρόλευκο

    Στο τέλος τι σου μένει από αυτή τη διετία στον Ολυμπιακό;

    "Οτι ήμουν μΆ ένα σπουδαίο γκρουπ ανθρώπων. Εκανα φίλους ζωής με τους οποίους θα έχουμε επαφή για πάντα. Διασκέδαζα μαζί τους κάθε μέρα".

    Οι καλύτεροι φίλοι σου στην ομάδα;

    "Ανέπτυξα τρομερή σχέση με τον Γιο Γιο (σ.σ Γιόταμ Χαλπερίν), έκανα πολύ παρέα με τον Πατ (Μπέβερλι), τον Σκούνι (Πεν), τον Λιν (Γκριρ), τον Ιαν (Βουγιούκας). Θα έλεγα ότι ήμουν πιο κοντά στον Πατ και τον Γιο Γιο".

    Πάντως φαίνεται να δημιουργείται αδελφότητα Ολυμπιακών στο ΝΒΑ. Πρώτα ο Λίνας, τώρα εσύ και ίσως ακολουθήσει ο Σχορτσανίτης στους Κλίπερς και ο Μπέβερλι στο Μαϊάμι.

    "Δεν είναι φοβερό; Θα βρισκόμαστε για να θυμόμαστε τα παλιά. Αυτό το γεγονός μιλά από μόνο του για το πόσο ταλέντο είχε αυτή η ομάδα. Μακάρι να έρθουν ο Πατ με τον Σοφο".

    Τι θα σου λείψει περισσότερο από την Ελλάδα;

    "Χωρίς συζήτηση, οι οπαδοί μας, παρά το ότι το τελευταίο ματς τελείωσε με μία αρνητική νότα, οι φίλαθλοί μας ήταν τρομεροί. Η υποστήριξη που μου έδειξαν. Η αγάπη".

    Ζήτω η Ελλάδα, όχι όμως και ο...ΠΑΟ!

    Τι θα έλεγες σε κάποιον αν σου ζητούσε συμβουλή για το αν πρέπει να παίξει ή όχι στην Ελλάδα;

    "Οτι η Ελλάδα δεν είναι για όλους τους παίκτες. Δεν είναι απλό για κάποιον που δεν έχει συνηθίσει να παίζει στην Ευρώπη. Είναι δύσκολο επειδή υπάρχουν τεράστιες απαιτήσεις. Η ζωή στην Ελλάδα ήταν σπουδαία, αλλά ήταν δύσκολο να είσαι μακριά από το σπίτι σου. Ηταν σπουδαία εμπειρία και θα το ξαναέκανα με κλειστά τα μάτια".

    Ακόμα κι αν σου χτύπαγε την πόρτα ο Παναθηναϊκός;

    "Οχι. Πλάκα κάνεις (γέλια). Δεν θα μπορούσα με τίποτε. Δεν υπήρχε τίποτε από την ομάδα τους που να με έλκυε. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου με πράσινη φανέλα, ούτε να παίξω σε άλλη ομάδα εκτός από τον Ολυμπιακό".

    Δεν τον γούσταρες τον Παναθηναϊκό και φρόντισες να το δείχνεις και να το λες.

    "Δεν συμπαθούσα τους παίκτες τους. Είναι αλήθεια. Δεν θέλω να κατονομάσω κάποιον συγκεκριμένα, αλλά ήταν αρκετοί".

    Θα ήθελες κάποιον από τον Παναθηναϊκό για συμπαίκτη;

    "Τον Μάικ (Μπατίστ) επειδή πάντοτε έπαιζε καλά στα κρίσιμα παιχνίδια".

    Οταν αποφάσισες να παίξεις κόντρα στον Παναθηναϊκό, ενώ είχε πεθάνει ο πατέρας σου συγκίνησε τους πάντες. Πώς κατέληξε σε αυτήν την απόφαση;


    "Ηξερα ότι ο πατέρας μου θα ήθελε να παίξω επειδή πάντα απολάμβανε να με βλέπει να παίζω και να με χειροκροτάει. ΓιΆ αυτό το έκανα και ήταν τρομακτική η αγάπη του κ΄σομου. Θα τους είμαι για πάντα ευγνώμων".

    Πώς θέλεις να κλείσεις το κεφάλιο Ολυμπιακός και Ελλάδα;

    "Θέλω να ευχαριστήσω τους πάντες στη διοίκηση και στην ομάδα του Ολυμπιακού, Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους φιλάθλους και όλους όσους με βοήθησαν να νιώσω άνετα όσο έμεινα στην Ελλάδα. Που μΆ έκαναν να νιώσω σαν στο σπίτι μου. Θέλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου προς όλους τους συμπαίκτες που είχα. Χωρίς αυτούς δεν θα είχα καταφέρει τίποτε. Γενικώς οι ευχαριστίες μου πάνε σε όλους όσους με βοήθησαν και με υποστήριξαν για να μου μείνουν αυτά τα δύο χρόνια αξέχαστα. Η Ελλάδα και ο Ολυμπιακός βρίσκονται σε ξεχωριστό μέρος της καρδιάς μου".

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Alkinoos7 (14-07-10)

  27. #1358
    .
    Εγγραφή
    09-04-2010

    Περιοχή
    Νέο Φάληρο
    Μηνύματα
    315
    Thanks
    211
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 152 φορές σε 90 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    "Κατ’ αρχήν πνευματικά είμαι πολύ πιο δυνατός και αυτό έχει επέκταση και στο φυσικό μέρος. Θα δουλέψω πολύ σκληρά αυτό το καλοκαίρι για να είμαι σε μία άψογη φυσικά κατάσταση, επειδή ως γνωστόν οι Σανς παίζουν run and gun. Εμαθα πολλά παίζοντας στην Ευρώπη"

    Προσπάθησαν να μας πειθαρχήσουν, αλλά νομίζω ότι το έκαναν όταν ήταν αργά. Υπήρχαν πράγματα για τα οποία κάποιοι θα έπρεπε να είχαν τιμωρηθεί από τον Οκτώβριο, όμως τιμωρήθηκαν τον Μάιο"

    "Δεν συμπαθούσα τους παίκτες τους. Είναι αλήθεια. Δεν θέλω να κατονομάσω κάποιον συγκεκριμένα, αλλά ήταν αρκετοί"

    "Ηξερα ότι ο πατέρας μου θα ήθελε να παίξω επειδή πάντα απολάμβανε να με βλέπει να παίζω και να με χειροκροτάει. Γι’ αυτό το έκανα και ήταν τρομακτική η αγάπη του κ΄σομου. Θα τους είμαι για πάντα ευγνώμων".

    Να σαι καλα μεγαλε Τζος...
    Ισως καποτε να επιστρεψεις, ποτε δεν ξερεις!

  28. #1359

    Εγγραφή
    18-01-2008

    Μηνύματα
    103
    Thanks
    92
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 79 φορές σε 34 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Καλη συνεχεια φιλε Τζος. Μπορει να μην ταιριαξες στο ευρωπαικο μπασκετ αλλα εδωσες πολλα μαθηματα σε ελληνες συναδερφους σου οτι οσο καλος παιχτης και αν εισαι και οσα λεφτα και αν παιρνεις πρεπει παντα να προσπαθεισ να γινεσαι καλυτερος και να κρατας χαμηλους τονους.
    Καλη τυχη στους ηλιους, θα σε παρακολουθω εστω και απο μακρια.

    ΒΒ jchillin

  29. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον tsakos για αυτό το μήνυμα:

    Alkinoos7 (14-07-10), Du3lisT (14-07-10)

  30. #1360
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.425
    Thanks
    20.876
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.506 φορές σε 8.057 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    αψογος επγγελμτια ςκαι παιχταρας που απλα δεν αξιζε τα λεφτα του

    καλη συνεχεια μεγαλε!
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    mikatsi (14-07-10)

Σελίδα 68 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 18283848586465666768697071 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας