Σελίδα 1578 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 578107811781278137814781528153815481558156815741575157615771578157915801581158215881598160816181628167817781878 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31.541 έως 31.560 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #31541
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο εδώ γίνονται αυτά.

    Απο που κι ως που τα πανεπιστήμια να ειναι ανοιχτά στον κάθε πρεζακια κι εγκληματία!


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Και που ξερεις οτι ηταν πρεζακιδες και εγληματιες?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #31542
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.309
    Thanks
    20.803
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Οποίος πετάει καδρόνια και πέτρες τι ειναι?

    Και το σχόλιο ειναι γενικότερο , ειναι απαράδεκτο τα πανεπιστήμια να χρησιμοποιούνται ως ορμητήρια απο τους κάφρους.
    Στη δε ΑΣΣΟΕ συγκεκριμένα γινεται πάρτυ απ εξω με ναρκωτικά και λαθρεμπόριο.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (11-01-19)

  4. #31543
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποίος πετάει καδρόνια και πέτρες τι ειναι?

    Και το σχόλιο ειναι γενικότερο , ειναι απαράδεκτο τα πανεπιστήμια να χρησιμοποιούνται ως ορμητήρια απο τους κάφρους.
    Στη δε ΑΣΣΟΕ συγκεκριμένα γινεται πάρτυ απ εξω με ναρκωτικά και λαθρεμπόριο.


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Και αυτοι που τραβανε κουμπουρια και πυροβολουν και εχουν εκτελεσει πολλες φορες κοσμακι τι ειναι?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (13-01-19), sk12072 (12-01-19)

  6. #31544
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.309
    Thanks
    20.803
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτοι που τραβανε κουμπουρια και πυροβολουν και εχουν εκτελεσει πολλες φορες κοσμακι τι ειναι?
    Μα γιατί να γίνει σύγκριση? Δεν ειναι δυο στρατόπεδα... Όλες αυτές οι συμπεριφορές ειναι καταδικαστέες


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  7. #31545
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί να γίνει σύγκριση? Δεν ειναι δυο στρατόπεδα... Όλες αυτές οι συμπεριφορές ειναι καταδικαστέες


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Δηλαδη στο ιδιο τσουβαλι οι δολοφονιες που εχουν διαπραξει οι αστυνομικοι (που ειναι παμπολες) και οι αναιτιες επιθεσεις που εχουν κανει σε πορειες, με αυτα που κανουν οι αναρχικοι, που ετσι αυθαιρετα τους χαρακτηριζεις πρεζακιδες και εγκληματιες.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  8. #31546
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.309
    Thanks
    20.803
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυθαίρετα? Δηλ οποίος πετάει πέτρες , μολότοφ , σπάει τζαμαρίες, αμάξια και καεί την Αθήνα δεν ειναι εγκληματίας?

    Σε κανενα τσουβαλι δε βάζω ρε συ Μένιο , εγώ σχολίασα όλους τους κάφρους που έχουν άσυλο στα Πενπιστημια για να τα σπάνε.




    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  9. #31547
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυθαίρετα? Δηλ οποίος πετάει πέτρες , μολότοφ , σπάει τζαμαρίες, αμάξια και καεί την Αθήνα δεν ειναι εγκληματίας?

    Σε κανενα τσουβαλι δε βάζω ρε συ Μένιο , εγώ σχολίασα όλους τους κάφρους που έχουν άσυλο στα Πενπιστημια για να τα σπάνε.
    από wikipedia
    ας δούμε έναν άλλον "εγκληματία" που ενοχλούσε την κεντρική διοίκηση

    Ο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης (3 Απριλίου 1770 - 4 Φεβρουαρίου 1843) ήταν αρχιστράτηγος και ηγετική μορφή της Επανάστασης του 1821, οπλαρχηγός, πληρεξούσιος, Σύμβουλος της Επικράτειας. Μεταφορικά αναφέρεται και ως Γέρος του Μοριά...

    ...Αξίζει να τονιστεί η στρατηγική φυσιογνωμία του Κολοκοτρώνη, καθώς διοικούσε τα στρατεύματα με ιδιοφυή τρόπο, χρησιμοποιώντας τις τακτικές του κλεφτοπολέμου, ώστε να μπορεί να αντεπεξέρχεται το στράτευμα στην αριθμητική υπεροχή του αντιπάλου. Ενδεικτικό της δυσκολίας του αγώνα του 1821 είναι το παρακάτω απόσπασμα από τα απομνημονεύματα του:

    O Ιμπραΐμης μου επαράγγειλε μια φορά διατί δεν στέκω να πολεμήσωμεν (κατά μέτωπον). Εγώ του αποκρίθηκα, ας πάρη πεντακόσιους, χίλιους, και παίρνω και εγώ άλλους τόσους, και τότε πολεμούμε, ή αν θέλη ας έλθη και να μονομαχήσωμεν οι δύο. Αυτός δεν με αποκρίθηκε εις κανένα. Και αν ήθελε το δεχθή το έκαμνα με όλην την καρδιάν, διότι έλεγα αν χανόμουν, ας πήγαινα, αν τον χαλούσα, εγλύτωνα το έθνος μου...
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  10. #31548

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.905
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ε οχι και να εξισωνουμε τον καθε ιδεολογο της δεκαρας με ατομα που πολεμησαν σε περιοδους εξωτερικης κατοχης ή χουντας. Οι ανθρωποι εκεινοι ρισκαραν την ιδια τους τη ζωη, οχι 1-2 βραδια στο κρατητηριο ή μωλωπες! Και μη μου πειτε οτι τωρα εχουμε επισης χουντα, γιατι το εχουμε ξανακουσει το αστειο. Πριν 15 χρονια που ερεε το χρημα τι ειχαμε; Για πολλους τοτε ολα ηταν τελεια. Καποιοι αλλοι, αντιθετα, ειναι εναντια του συστηματος και της λογικης του εν γενει. Δικαιωμα τους, αλλα αυτο δε νομιμοποιει τη δραση τους. Να συμπληρωσω παρολαυτα οτι συμφωνω μαζι τους σε αρκετα θεματα.

  11. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

    Αερικό7 (12-01-19), BrazHlias (11-01-19), giovanni#10 (11-01-19)

  12. #31549
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε οχι και να εξισωνουμε τον καθε ιδεολογο της δεκαρας με ατομα που πολεμησαν σε περιοδους εξωτερικης κατοχης ή χουντας. Οι ανθρωποι εκεινοι ρισκαραν την ιδια τους τη ζωη, οχι 1-2 βραδια στο κρατητηριο ή μωλωπες! Και μη μου πειτε οτι τωρα εχουμε επισης χουντα, γιατι το εχουμε ξανακουσει το αστειο. Πριν 15 χρονια που ερεε το χρημα τι ειχαμε; Για πολλους τοτε ολα ηταν τελεια. Καποιοι αλλοι, αντιθετα, ειναι εναντια του συστηματος και της λογικης του εν γενει. Δικαιωμα τους, αλλα αυτο δε νομιμοποιει τη δραση τους. Να συμπληρωσω παρολαυτα οτι συμφωνω μαζι τους σε αρκετα θεματα.
    όταν ασκείται βία ενάντια στο δικαίωμα της ύπαρξης τότε έχεις κάθε δικαίωμα για νόμιμη άμυνα
    η ζωή προηγείται από κάθε άλλο εθνικό, θρησκευτικό, φυλετικό κα. δικαίωμα/επίτευγμα
    πηγή/απόδειξη: ο εξωπραγματικός αριθμός των αυτοκτονιών και πολλά άλλα που τα γνωρίζεται

    αυτό ο όργουελ το ονομάζει διπλή σκέψη. Ο μεγάλος αδερφός προγραμματίζει τους "υπηκόους" του: αυτά που τον συμφέρουν να τα βλέπουν οι "πολίτες" του ως σωστά και τα ίδια που δεν τον συμφέρουν ως λάθη
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  13. #31550

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.905
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν ασκείται βία ενάντια στο δικαίωμα της ύπαρξης τότε έχεις κάθε δικαίωμα για νόμιμη άμυνα
    η ζωή προηγείται από κάθε άλλο εθνικό, θρησκευτικό, φυλετικό κα. δικαίωμα/επίτευγμα
    πηγή/απόδειξη: ο εξωπραγματικός αριθμός των αυτοκτονιών και πολλά άλλα που τα γνωρίζεται

    αυτό ο όργουελ το ονομάζει διπλή σκέψη. Ο μεγάλος αδερφός προγραμματίζει τους "υπηκόους" του: αυτά που τον συμφέρουν να τα βλέπουν οι "πολίτες" του ως σωστά και τα ίδια που δεν τον συμφέρουν ως λάθη
    Το ερωτημα ειναι, τι αποτελει σοβαρη ή αποτελεσματικη αμυνα; Σιγουρα οχι οι επιθεσεις με καδρονια και μολοτοφ στην αστυνομια εν ωρα μαζικων πορειων, οι οποιες δινουν αλλοθι στα ματ να τις καταστειλουν (ξερω ειναι στημενοι αυτοι, σιγουρα ομως οχι παντοτε) . Επισης σιγουρα δεν ειναι σοβαρη δραση η ριψη μπογιας(;;;) στο κτηριο της αμερικανικης πρεσβειας. Αντιθετα η ρητορικη των περισσοτερων δεν προκειται ποτε να αφυπνισει και να ξεσηκωσει τον σκεπτομενο, αλλα αδρανη πολιτη.

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-01-19)

  15. #31551
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.309
    Thanks
    20.803
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερωτημα ειναι, τι αποτελει σοβαρη ή αποτελεσματικη αμυνα; Σιγουρα οχι οι επιθεσεις με καδρονια και μολοτοφ στην αστυνομια εν ωρα μαζικων πορειων, οι οποιες δινουν αλλοθι στα ματ να τις καταστειλουν (ξερω ειναι στημενοι αυτοι, σιγουρα ομως οχι παντοτε) . Επισης σιγουρα δεν ειναι σοβαρη δραση η ριψη μπογιας(;;;) στο κτηριο της αμερικανικης πρεσβειας. Αντιθετα η ρητορικη των περισσοτερων δεν προκειται ποτε να αφυπνισει και να ξεσηκωσει τον σκεπτομενο, αλλα αδρανη πολιτη.
    Και οι πυρπολισμοι αυτοκινήτων και οι σπασμένες τζαμαρίες, άμυνα είναι....

    Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  16. #31552
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ δεν πιστεύω στην δράση των αναρχικών.
    Ειμαι εντελώς αντίθετος με τον "πόλεμο του δρόμου", όπως οι ίδιοι τον αποκαλούν.
    Όμως.
    Ειμαι κάθετα ενάντια και των γενικεύσεων "ειναι πρεζακιδες και εγκληματίες" και "η περιουσία του κόσμου".
    Και εξηγώ γιατί. Ο πρεζακιας δεν μπορεί να κουβαλήσει τον εαυτό του πόσο δε να τα βάλει με μπάτσους. Εγκληματίας είναι ο μπάτσος που δολοφονεί. Αλήθεια μπορεί κάποιος να αναφέρει ΕΝΑΝ μπάτσο που εχει πεσει νεκρός απο αναρχικούς ή τέλος πάντων "πρεζακιδες και εγκληματίες"? Γιατί εγω έχω να αναφέρω πάμπολλους νεκρούς απο σφαίρες αστυνομικών.
    Μετα θα πρέπει να σημειώσω οτι ενας απο τους διαβόητους πρεζακιδες και εγκληματίες είναι ο Ρωμανος των "πυρήνων της φωτιάς" .......ο Ρωμανος, ο κολλητός του Γρηγοροπουλου που ξεψύχησε στα χέρια του όταν η σφαίρα του μπατσου τον βρήκε στην καρδιά εκείνη τη νύχτα.
    Τέλος κλείνοντας θα ήθελα να πω οτι οι χορτάτοι δεν έχουν κανένα μα κανένα δικαίωμα να κατακρίνουν τους πεινασμενους/κολασμενους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (11-01-19), drizzt (12-01-19)

  18. #31553
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ερωτημα ειναι, τι αποτελει σοβαρη ή αποτελεσματικη αμυνα; Σιγουρα οχι οι επιθεσεις με καδρονια και μολοτοφ στην αστυνομια εν ωρα μαζικων πορειων, οι οποιες δινουν αλλοθι στα ματ να τις καταστειλουν (ξερω ειναι στημενοι αυτοι, σιγουρα ομως οχι παντοτε) . Επισης σιγουρα δεν ειναι σοβαρη δραση η ριψη μπογιας(;;;) στο κτηριο της αμερικανικης πρεσβειας. Αντιθετα η ρητορικη των περισσοτερων δεν προκειται ποτε να αφυπνισει και να ξεσηκωσει τον σκεπτομενο, αλλα αδρανη πολιτη.
    υπάρχουν 1000 δικαιολογίες, τρικ, κόλπα για να υποστηρίξεις τα αιώνια δεσμά. (μπορώ να σου πω χιλιάδες τεχνάσματα από διάφορους λαούς από διάφορες χρονικές περιόδους)
    και ένας είναι ο δρόμος της αλήθειας για να σωθείς

    αυτό εξαρτάται από την κρητική σου σκέψη






    Βλέποντας την κατάντια του ανθρώπινου γένους και την αδυναμία του απέναντι στη φύση, ο Προμηθέας αποφασίζει να του χαρίσει τη *φωτιά. Έτσι, επισκεπτόμενος το εργαστήρι του θεού Ήφαιστου, τοποθετεί τη φωτιά σε ένα κούφιο βλαστό νάρθηκα και τη δίνει κρυφά στους ανθρώπους. Προσβάλει την χωρίς μέτρο κοσμική τάξη και αμφισβητεί την επιπόλαιη δύναμη της εξουσίας του Δια

    *η επιστήμη, η τεχνολογία και η φιλοσοφία με την ορθολογική της σκέψη έχουν ταυτιστεί με τον Προμηθέα που εξόπλισε τους ανθρώπους ώστε να απελευθερωθούν απΆτις φυσικές αναγκαιότητες και έτσι να αναδυθούν απΆτα σκοτάδια της μεταφυσικής και της άγνοιας. Και όλα αυτά χιλιάδες χρόνια πριν...

    ΥΓ. και για να απαντήσω πιο συγκεκριμένα: πρώτα θα δω τι θα κάνω με την Χίμκι και μετά τι θα κάνω στο φάιναλ φορ. Αλλιώς με δένουν με μια επιπλέον αλυσίδα. Ποτέ και καμία ενέργεια δεν θα είναι σοβαρή και αποτελεσματική για τους "θεούς"
    ΥΓ2. Αλήθεια γιατί έχει απεργία στον σκάει σήμερα?
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (12-01-19)

  20. #31554

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.357
    Thanks
    27.905
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.929 φορές σε 6.630 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν πιστεύω στην δράση των αναρχικών.
    Ειμαι εντελώς αντίθετος με τον "πόλεμο του δρόμου", όπως οι ίδιοι τον αποκαλούν.
    Όμως.
    Ειμαι κάθετα ενάντια και των γενικεύσεων "ειναι πρεζακιδες και εγκληματίες" και "η περιουσία του κόσμου".
    Και εξηγώ γιατί. Ο πρεζακιας δεν μπορεί να κουβαλήσει τον εαυτό του πόσο δε να τα βάλει με μπάτσους. Εγκληματίας είναι ο μπάτσος που δολοφονεί. Αλήθεια μπορεί κάποιος να αναφέρει ΕΝΑΝ μπάτσο που εχει πεσει νεκρός απο αναρχικούς ή τέλος πάντων "πρεζακιδες και εγκληματίες"? Γιατί εγω έχω να αναφέρω πάμπολλους νεκρούς απο σφαίρες αστυνομικών.
    Μετα θα πρέπει να σημειώσω οτι ενας απο τους διαβόητους πρεζακιδες και εγκληματίες είναι ο Ρωμανος των "πυρήνων της φωτιάς" .......ο Ρωμανος, ο κολλητός του Γρηγοροπουλου που ξεψύχησε στα χέρια του όταν η σφαίρα του μπατσου τον βρήκε στην καρδιά εκείνη τη νύχτα.
    Τέλος κλείνοντας θα ήθελα να πω οτι οι χορτάτοι δεν έχουν κανένα μα κανένα δικαίωμα να κατακρίνουν τους πεινασμενους/κολασμενους.
    Δυστυχως οι αστυνομικοι που κανουν καταχρηση εξουσια,ς αντιμετωπιζονται με την ιδια επιεικια που αντιμετωπιζεται ο καθε μεγαλοεπιχειρηματιας που λαδωνει ολο το δικαστικο συστημα. Ενω κανονικα θα επρεπε να συμβαινει το αντιθετο.

    Το δευτερο αρνητικο της υποθεσης περα του προφανους ειναι οτι παιρνει η μπαλα ολο το σωμα και αποτυπωνονται στη συνειδηση του κοσμου σαν γουρουνια. Οπως γινεται με τους επιορκους ιατρους κλπ.

  21. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον chainsaw για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-01-19), celticfrost (11-01-19), drizzt (12-01-19), Faithful (11-01-19)

  22. #31555
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στην ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας, ο ένας, υπάρχει για να δικαιολογεί την ύπαρξη του άλλου και η αλληπεπίδρασή τους να δρομολογεί εξελίξεις. Και οι δύο, υφίστανται επειδή τους ξεπλαίνει το δικαστικό σύστημα.
    Αν ήθελαν, οι μεν, θα ήταν σε θέση να γνωρίζουν ποιοί είναι δίπλα τους και να τους μαζέψουν όταν ξεφεύγουν και οι δε, αν ήθελαν να κάνουν τη δουλειά τους, σύμφωνα με την περιγραφή των καθηκόντων τους, δε θα δρούσαν με "απεσταλμένους εκ των έσω".
    Αλοίμονο σε όποιον πιστεύει ότι αυτό που βλέπει, σε κάθε τέτοια περίσταση είναι μία μάχη δύο στρατοπέδων.

    Εχθές, είχαμε και την δικαστική απόφαση από τον ¶ρειο Πάγο, για την "έκπτωση" της αποζημίωσης, προς τους συγγενείς των θυμάτων της Marfin στα 27.000,00 ¤ το κεφάλι, αφού τα επεισόδια, ήταν μεν "αυξημένης έντασης", αλλά σε κανένα σημείο δε δικαιολογούν το ύψος την επιδικασθείσας αποζημίωσης στον πρώτο βαθμό (μέχρι και 350.000,00) και μάλιστα κατά παραδοχή της απόφασης, το Δικαστήριο, "υπερέβη τα ακραία όρια της διακριτικής του ευχέρειας κατά τον προσδιορισμό του ποσού, το οποίο είναι εύλογο στη συγκεκριμένη περίπτωση ως χρηματική ικανοποίηση, τόσο για την αποκατάσταση της ψυχικής οδύνης ενός εκάστου εκ των εναγόντων μελών της οικογένειας της θανούσας σε εργατικό ατύχημα, Αγγελικής Παπαθανασοπούλου, όσο και για την αποκατάσταση της ηθικής βλάβης ενός εκάστου των λοιπών εναγόντων" - καλά διαβάσατε - ο εμπρησμός του κτηρίου και η παντελής απουσία στοιχειωδών κανόνων ασφαλείας στο εργασιακό χώρο εκατοντάδων ατόμων, συνετέλεσαν σε ένα... εργατικό ατύχημα, με απόφαση του Ανώτατου Δικαστηρίου, καθώς οι συνθήκες θανάτου των τριών ατόμων «...δεν κρίνονται περισσότερο έντονες σε σχέση με εκείνες υπό τις οποίες επέρχεται ο θάνατος ή ο τραυματισμός άλλων προσώπων σε ατυχήματα που συμβαίνουν στην καθημερινή πραγματικότητα, με τρόπο εξίσου αιφνίδιο και αποτρόπαιο».

    Δε περιμένω, φυσικά, να τοποθετηθεί κανένας έχων θεσμική ιδιότητα - σε κάτι τέτοια θυμούνται να "μη σχολιάζουν τις αποφάσεις της δικαιοσύνης".
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-01-19), chainsaw (11-01-19)

  24. #31556
    Το avatar του χρήστη Αερικό7
    Εγγραφή
    27-10-2018

    Μηνύματα
    1.148
    Thanks
    229
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 528 φορές σε 346 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η οικονομική χρεωκοπία της Ελλάδας είναι αποτέλεσμα της ηθικής κατάπτωσης που έχει προηγηθεί. Έλλειψη παιδείας λέμε αλλά τα πανεπιστήμια τα έχουμε για να παίζουν κάποιοι κλέφτες και αστυνόμοι.

  25. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Αερικό7 για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (12-01-19), dimace (12-01-19)

  26. #31557
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Αερικό7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οικονομική χρεωκοπία της Ελλάδας είναι αποτέλεσμα της ηθικής κατάπτωσης που έχει προηγηθεί. Έλλειψη παιδείας λέμε αλλά τα πανεπιστήμια τα έχουμε για να παίζουν κάποιοι κλέφτες και αστυνόμοι.
    Σε συγχαίρω, φίλε μου! Μέσα σε δυο γραμμές αποτύπωσες τα δύο μέγιστα και καταστροφικά προβλήματα της Ελλάδος τα τελευταία ΧΧ χρόνια.

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Αερικό7 (12-01-19)

  28. #31558
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    πεθανε ο σιουφας.να θυμισω οτι ο εν λογω "κυριος" ειχε μεγαλη δικηγορικη εταιρεια που την μεταβιβασε στους γιους του
    και τα τελευταια χρονια μοναδικη ενασχοληση σχεδον ειχε (αφου ειχε κατορθωσει με ποιον τροπο ολοι ξερουμε να παρει

    τα κοκκινα δανεια του κοσμακη) να παιρνει τηλεφωνο τον κοσμακη που χρωστουσε και να τον απειλει με κατασχεσεις,
    φυλακιση κλπ...
    αυτο ηταν το ηθος του σιουφα που ολοι επαινουν σημερα.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  29. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (12-01-19), estai (12-01-19)

  30. #31559
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.695
    Thanks
    23.831
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.467 φορές σε 10.827 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος κλείνοντας θα ήθελα να πω οτι οι χορτάτοι δεν έχουν κανένα μα κανένα δικαίωμα να κατακρίνουν τους πεινασμενους/κολασμενους.
    Έτσι να το θυμόμαστε κι αυτό που και που.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (12-01-19)

  32. #31560
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τα προβλήματα μας πλέον είναι οι μετανάστες και οι αναρχικοί στα πανεπιστήμια.
    Αλλιώς η Ελλάδα θα ήταν πολύ κουλ.

  33. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (13-01-19), pirateeeeeee (13-01-19)

Σελίδα 1578 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 578107811781278137814781528153815481558156815741575157615771578157915801581158215881598160816181628167817781878 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας