Σελίδα 1417 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 417917101711171217131713671377138713971407141314141415141614171418141914201421142714371447145714671517161717171817 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 28.321 έως 28.340 από 38234

Θέμα: Off Topic

  1. #28321
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.863
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Protassov Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως, αγαπητέ, αρμόζει παραδειγματική και επώδυνη τιμωρία για όσους έπαιξαν εις βάρος της Ελλάδος και του Λαού. Μόνο έτσι θα μαζευτούν αυτοί που θα θέλουν μελλοντικά να ασχοληθούν με τα κοινά. Για να υπάρξει πραγματική Δημοκρατία στην Χώρα μας με γερά θεμέλια, πρέπει πρώτα να ξεβρωμίσει ο τόπος από όλον αυτόν τον συρφετό που κυβερνά εις βάρος μας, αλλιώς κάνουμε μια τρύπα στο νερό. Νόμοι, που γράφεις, υπάρχουν αλλά πρέπει να διορθωθούν και δεν είναι μόνο η ευθύνη των Υπουργών, χρειάζεται επίσης να αφαιρεθούν τα παραθυράκια και να εφαρμοστούν. Κοινώς μας σώνει, μόνο μια σύντομη επανάσταση του Λαού με τον Στρατό να ακολουθεί, πρέπει να ξυπνήσουν οι σκλάβοι όσο το δυνατόν γρηγορότερα, αλλιώς χανόμαστε.. Ειλικρινά θα ήθελα να ήμουν μπροστάρης, αλλά δυστυχώς δεν έχω πλέον αντοχές. Η ηλικία μου δεν με αφήνει.
    Λεπτά σημεία, που θέλουν ειδικούς χειρισμούς:
    Ακριβώς, κάτι τέτοιες κρεμάλες στο παρελθόν, οδήγησαν τα ήθη στο σημερινό επίπεδο.
    Το κράτος - το έθνος, είναι γονέας - δάσκαλος για τους υπηκόους: Αλοίμονό μας αν αρχίσει να τιμωρεί με ποινές που το ίδιο έχει καταστήσει εκ των πραγμάτων ως απαράδεκτες.
    Δεύτερο επίπεδο προβληματισμού, είναι ότι ανεξάρτητα του λαϊκού φρονήματος, το οποίο δεν ευνοεί εξεγέρσεις, είναι η φύση και η κατάληξη των εξεγέρσεων. Δεν υπάρχει ούτε μία, η οποία να μη κατευθύνθηκε υπογείως και να μην ενισχύθηκε από παράγοντα ξένο με τον αρχικό σκοπό της και αν δε συνέβη κάποτε το συγκεκριμένο, δεν υπήρχε καμία που εκ των υστέρων να μην βρέθηκε κάποια παράταξη να καπηλευτεί το αποτέλεσμα και τα παράγωγά του.
    Επομένως, είμαι αρκετά επιφυλακτικός και ως προς τις κρεμάλες και ως προς τους ξεσηκωμούς, ειδικά σε περιόδους που δε χαρακτηρίζονται από μετάβαση σε άλλο καθεστώς διοίκησης.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργος Λαζαρίδης (ΑΝΕΛ): έχει καταθέσει στην Βουλή μόλις 11 επίκαιρες ερωτήσεις με τις τρεις από αυτές να αφορούν το ποδόσφαιρο και με ιδιαίτερη έμφαση μάλιστα στις "άδικες" αποφάσεις της διαιτησίας.
    Αριστείδης Φωκάς (Ενωση Κεντρώων): έχει καταθέσει μόλις δύο επίκαιρες ερωτήσεις προς την κυβέρνηση, μία για τον ΠΑΟΚ και μια για τη Χαλκιδική!
    Με τον τσαμπουκά τους, δε μπαίνουν στις θέσεις τους - κάποιος, τους εκλέγει - όπως εκλέγει και τον Δήμαρχο σε εκείνη την περιοχή, με τις αλλοπρόσαλλες και σε πολλές περιπτώσεις άκαιρες θέσεις και απόψεις επί υπαρκτών και υποθετικών ζητημάτων.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (16-03-18)

  3. #28322
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεπτά σημεία, που θέλουν ειδικούς χειρισμούς:
    Ακριβώς, κάτι τέτοιες κρεμάλες στο παρελθόν, οδήγησαν τα ήθη στο σημερινό επίπεδο. Το κράτος - το έθνος, είναι γονέας - δάσκαλος για τους υπηκόους. Αλοίμονό μας αν αρχίσει να τιμωρεί με ποινές που το ίδιο έχει καταστήσει εκ των πραγμάτων ως απαράδεκτες.
    Δεύτερο επίπεδο προβληματισμού, είναι ότι ανεξάρτητα του λαϊκού φρονήματος, το οποίο δεν ευνοεί εξεγέρσεις, είναι η φύση και η κατάληξη των εξεγέρσεων. Δεν υπάρχει ούτε μία, η οποία να μη κατευθύνθηκε υπογείως και να μην ενισχύθηκε από παράγοντα ξένο με τον αρχικό σκοπό της και αν δε συνέβη κάποτε το συγκεκριμένο, δεν υπήρχε καμία που εκ των υστέρων να μην βρέθηκε κάποια παράταξη να καπηλευτεί το αποτέλεσμα και τα παράγωγά του.
    Επομένως, είμαι αρκετά επιφυλακτικός και ως προς τις κρεμάλες και ως προς τους ξεσηκωμούς, ειδικά σε περιόδους που δε χαρακτηρίζονται από μετάβαση σε άλλο καθεστώς διοίκησης.
    Με τον τσαμπουκά τους, δε μπαίνουν στις θέσεις τους - κάποιος, τους εκλέγει - όπως εκλέγει και τον Δήμαρχο σε εκείνη την περιοχή, με τις αλλοπρόσαλλες και σε πολλές περιπτώσεις άκαιρες θέσεις και απόψεις επί υπαρκτών και υποθετικών ζητημάτων.
    Κάποια στιγμή πρέπει να υπάρξει πραγματική δημοκρατία. Να ψηφίζουν μόνο οι άνθρωποι...

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #28323
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.863
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια στιγμή πρέπει να υπάρξει πραγματική δημοκρατία. Να ψηφίζουν μόνο οι άνθρωποι...

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



    Ε... ναι... αυτό... Οι πολίτες, καλύτερα...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  5. #28324
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εχεις και τον Ουαρντα να τραγουδαει. Αντι να βάλουμε τον Μποτια να του κάνει άμυνα, δε βάζαμε τη φουρειρα μπας και γλιτώσουμε το γκολ;



    Πάντως με αυτον στην ομάδα και με με μασάδο, μπορεί να χάναμε παλι απο βαζελοχανούμια, αλλά θα το ρίχναμε στο τραγούδι.

  6. #28325
    Το avatar του χρήστη Protassov
    Εγγραφή
    25-08-2011

    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Thanks
    2.189
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 756 φορές σε 408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεπτά σημεία, που θέλουν ειδικούς χειρισμούς:......
    ...........δεν υπήρχε καμμία (επανάσταση) που εκ των υστέρων να μην βρέθηκε κάποια παράταξη να καπηλευτεί το αποτέλεσμα και τα παράγωγά του.
    ...........
    Σε αυτές τις δύο φράσεις σου, κρύβεται όλο το μυστικό. Ο άνθρωπος που θα ηγηθεί μιας τέτοιας επαναστάσεως να μην αφήσει περιθώρια παρενεργειών.

    Πρέπει να αλλάξει εκ του μηδενός όλο το σύστημα διακυβέρνησης της Χώρας. Αλλαγή του Συντάγματος. Να καταργηθούν τα πολιτικά κόμματα και οι παρατάξεις, να αποκλειστούν ισοβίως, από πάσης φύσεως εξουσία, όλοι οι πολιτικοί του παρελθόντος (όσοι γλυτώσουν από τιμωρίες) και η εκλογή των βουλευτών και Υπουργών να γίνεται μεταξύ των αρίστων του κάθε επαγγέλματος ή της κάθε ειδικότητος δια κλήρου και ανεξαρτήτως παλαιοτέρων πολιτικών πεποιθήσεων.

    Στα Υπουργεία Εθνικής Άμυνας, Ανεξάρτητης Δικαιοσύνης και Δημόσιας Τάξης να προΐσταται επίσης δια κλήρου Υπουργός αποκλειστικά μέσα από τον αντίστοιχο Κλάδο με ευδόκιμη υπηρεσία. Ο κλήρος είναι ο μοναδικός ανασταλτικός παράγων για να μην δημιουργηθούν φατρίες.

    Και τόσα άλλα, που θα χρειαστώ πολύ χρόνο για να στα αναπτύξω. Αν δεν γίνει κάτι σύντομα, μην περιμένεις γιατρειά με εκλογές, διότι ο Λαός και παρασύρεται ευκόλως και δεν έχει την ανάλογη γραμματική και ειδικά πολιτική παιδεία - τον άφησαν επίτηδες στον σκοταδισμό - για να εκλέξει τα άτομα που είναι κατάλληλα για την διακυβέρνηση της Χώρας.

    Δυστυχώς η Χώρα και ο Ελληνισμός, με τους αργυρώνητους προδότες και τους εγκαθέτους ξένων δυνάμεων που μας κυβερνούν, οδηγούνται με μαθηματική ακρίβεια προς διαμελισμό και αφανισμό και εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να σχολιάζουμε χλιαρά και να οδηγούμεθα ως πρόβατα στην σφαγή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Protassov : 18-03-18 στις 19:38
    Αυτήνη η πατρίδα δε λευτερώθη με παραμύθια, λευτερώθη με άρματα και θυσίες.
    Ιωάννης Μακρυγιάννης

  7. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Protassov για αυτό το μήνυμα:

    dimace (18-03-18), pirateeeeeee (18-03-18), voskos_7 (18-03-18)

  8. #28326
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.863
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Από τη συγκεκριμένη πληθυσμιακή σύνθεση, δεν περιμένω τίποτε αξιόλογο απολύτως: Ούτε συλλογικά, ούτε ατομικά, ούτε στο εγγύς μέλλον, πολύ περισσότερο στο απώτερο.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (18-03-18), Protassov (18-03-18)

  10. #28327
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις και τον Ουαρντα να τραγουδαει. Αντι να βάλουμε τον Μποτια να του κάνει άμυνα, δε βάζαμε τη φουρειρα μπας και γλιτώσουμε το γκολ;



    Πάντως με αυτον στην ομάδα και με με μασάδο, μπορεί να χάναμε παλι απο βαζελοχανούμια, αλλά θα το ρίχναμε στο τραγούδι.
    Τι παρακμη, τι παρακμη;




  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (18-03-18), Rena (18-03-18)

  12. #28328
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Protassov Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτές τις δύο φράσεις σου, κρύβεται όλο το μυστικό. Ο άνθρωπος που θα ηγηθεί μιας τέτοιας επαναστάσεως να μην αφήσει περιθώρια παρενεργειών.

    Πρέπει να αλλάξει εκ του μηδενός όλο το σύστημα διακυβέρνησης της Χώρας. Αλλαγή του Συντάγματος. Να καταργηθούν τα πολιτικά κόμματα και οι παρατάξεις, να αποκλειστούν ισοβείως, από πάσης φύσεως εξουσία, όλοι οι πολιτικοί του παρελθόντος (όσοι γλυτώσουν από τιμωρίες) και η εκλογή των βουλευτών και Υπουργών να γίνεται μεταξύ των αρίστων του κάθε επαγγέλματος ή της κάθε ειδικότητος δια κλήρου και ανεξαρτήτως παλαιοτέρων πολιτικών πεποιθήσεων.

    Στα Υπουργεία Εθνικής Άμυνας, Ανεξάρτητης Δικαιοσύνης και Δημόσιας Τάξης να προϊσταται επίσης δια κλήρου Υπουργός αποκλειστικά μέσα από τον αντίστοιχο Κλάδο με ευδόκιμη υπηρεσία. Ο κλήρος είναι ο μοναδικός ανασταλτικός παράγων για να μην δημιουργηθούν φατρίες.

    Και τόσα άλλα, που θα χρειαστώ πολύ χρόνο για να στα αναπτύξω. Αν δεν γίνει κάτι σύντομα, μην περιμένεις γιατρειά με εκλογές, διότι ο Λαός και παρασύρεται ευκόλως και δεν έχει την ανάλογη γραμματική και ειδικά πολιτική παιδεία - τον άφησαν επίτηδες στον σκοταδισμό - για να εκλέξει τα άτομα που είναι κατάλληλα για την διακυβέρνηση της Χώρας.

    Δυστυχώς η Χώρα και ο Ελληνισμός, με τους αργυρόνητους προδότες και τους εγκαθέτους ξένων δυνάμεων που μας κυβερνούν, οδηγούνται με μαθηματική ακρίβεια προς διαμελισμό και αφανισμό και εμείς το μόνο που κάνουμε είναι να σχολιάζουμε χλιαρά και να οδηγούμεθα ως πρόβατα στην σφαγή.
    Ζούμε πολύ άσχημα και ντροπιαστικά χρόνια.
    Οι φατρίες είναι πανίσχυρες και δεν ενδιαφέρονται για τίποτα, μόνο πως θα ισχυροποιήσουν την εξουσία τους ακόμη και με καμμένη γη. Επιτίθονται στα πάντα (είστε τρομοκράτες, είστε ακροδεξιοί, είστε ακροαριστεροί είστε γεροξεμωραμένοι/Θεοδωράκης κλπ) είτε ναρκώνουν τους γύρω με τα πάντα (δωροδοκίες, φόβος, εθισμούς, έλειψη μόρφωσης κλπ). Πρέπει καταρχάς να γίνει συνείδηση όλων και μέσα σε όλα αυτά να μην παρασυρθεί κανείς από τα όργανα εξουσία τους. Αυτοί οι άνθρωποι δεν θα παραδώσουν τίποτα αμαχητί. Ηδη τις επόμενες εκλογές αναμένεται να ισχυροποιηθούν και άλλο

    ΥΓ. χθες απεβίωσε ο διοικητής της μοίρας καταδρομών Γεώργιος Παπαμελετίου. Δεν υπάρχει ούτε μια αναφορά στα όργανά τους. Επραξε την πρώτη ανάγκη κάθε ανθρώπου, αυτήν της επιβίωσης και μάλιστα σε αποστολή αυτοκτονίας. Λιγοστά άτομα πάλευαν μόνα τους και κατάφεραν και άλλαξαν τον δρόμο της ιστορίας από εχθρούς και εντός των τοιχών φατρίες.
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  13. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    dimace (18-03-18), flessanto (18-03-18), Protassov (18-03-18), voskos_7 (18-03-18)

  14. #28329
    Το avatar του χρήστη Protassov
    Εγγραφή
    25-08-2011

    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Thanks
    2.189
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 756 φορές σε 408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    @[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] Αδερφέ, προσπαθώ να σου βάλω thanks, αλλά μου βγάζει αναφορά.
    Αυτήνη η πατρίδα δε λευτερώθη με παραμύθια, λευτερώθη με άρματα και θυσίες.
    Ιωάννης Μακρυγιάννης

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (18-03-18)

  16. #28330
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    του εχεις βαλει, αλλα κατι παιζει με τις διαφημισεις και δεν μπορεις να το δεις.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (18-03-18)

  18. #28331
    Το avatar του χρήστη Protassov
    Εγγραφή
    25-08-2011

    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Thanks
    2.189
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 756 φορές σε 408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη συγκεκριμένη πληθυσμιακή σύνθεση, δεν περιμένω τίποτε αξιόλογο απολύτως: Ούτε συλλογικά, ούτε ατομικά, ούτε στο εγγύς μέλλον, πολύ περισσότερο στο απώτερο.
    Πολύ απότομα με προσγείωσες αδελφέ και δεν μου άφησες περιθώρια να συνεχίσω να ονειρεύομαι έναν καλύτερο Κόσμο και ένα καλύτερο μέλλον για την Πατρίδα μας και τα παιδιά μας.

    Συνομιλούσα προχθές με μία φίλη μου πρώην βουλευτίνα, που την πέταξε έξω από την Βουλή το σύστημα, γιατί δεν δέχθηκε να ψηφίζει μνημόνια και λέγαμε πως μόνο ένας πόλεμος πιθανόν να μας σώσει, γιατί όπως επί λέξει μου είπε: Όλοι αυτοί που βλέπεις, έτσι και ξεσπάσει πόλεμος θα την κοπανίσουν με τα διπλωματικά τους διαβατήρια. Ο χοντρός σίγουρα για Σεϋχέλες που έχει αγοράσει εκεί και σπίτι και ο μπούλης για τις ΗΠΑ.

    Από ότι θυμούμαι κάτι παρόμοιο έγινε και κατά την πρώτη εισβολή των Τούρκων στην Κύπρο το 74. Έψαχνε κανείς να βρει Έλληνα αξιωματούχο και δεν εύρισκε. Ο Ιωαννίδης και η παρέα του, είχαν εξαφανιστεί και η Χώρα ήταν ακυβέρνητη για αρκετές ημέρες.
    Αυτήνη η πατρίδα δε λευτερώθη με παραμύθια, λευτερώθη με άρματα και θυσίες.
    Ιωάννης Μακρυγιάννης

  19. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Protassov για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (19-03-18)

  20. #28332
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Protassov Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ απότομα με προσγείωσες αδελφέ και δεν μου άφησες περιθώρια να συνεχίσω να ονειρεύομαι έναν καλύτερο Κόσμο και ένα καλύτερο μέλλον για την Πατρίδα μας και τα παιδιά μας.
    Συνεχίζω να ονειρεύομαι...
    Μάγκες καλά όλα αυτά που λέτε. Και εγώ μαζί σας. Όμως μην περιμένετε να αλλάξει τίποτα. Όσο υπάρχουν χρήματα εξουσίες και άνθρωποι να οφελουνται από αυτά τότε πάντα ο Σωκράτης, ο Χριστός, (ανεξάρτητα αν ήταν όντως Θεος η όχι ιστορικά ήταν άνθρωπος αγαθός και σοφος) ο Καποδίστριας κλπ θα εκδιωκονται η θα δολοφονουνται

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (20-03-18)

  22. #28333
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Φ. Κουβέλης: Εκτιμώ ότι η Τουρκία δεν επιδιώκει θερμό επεισόδιο με την Ελλάδα πηγή: ΕΡΤ
    του γ@!$ς ή δεν του γ!@$#ς το σπίτι?

    έχεις 3 επεισόδια σε ελάχιστες ημέρες και δυο στρατιώτες σου αιχμαλώτους (από τις πιο μάχιμες ταξιαρχίες)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (20-03-18)

  24. #28334
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Υπάρχει ένα περίφημο σονέτο του Πετράρχη (το 143 ή το 147 αν θυμάμαι καλά) που λέει : δεν μπορώ να κάνω πόλεμο και δεν μπορώ να ζήσω με ειρήνη. Αυτή είναι η κατάστασή μου, εξαιτίας σου, ω αγαπημένη.

    Και αν στον Πετράρχη ο ήρωας βασανίζεται από τον ερωτα, εδώ ένας ολόκληρος λαός βασανίζεται από ληστές και ανίκανους, προδότες και δοσίλογους και γενικά κάθε είδους εγκληματικές προσωπικότητες, που ως στόχο έχουν την ολοκληρωτική καταστροφή αυτών των ελάχιστων που έχουν απομείνει, από αυτό που κάποτε ήταν η κοιτίδα και η μήτρα της ανθρωπότητας όλης.

    Πραγματικα, όπως λέει ο Γιαννης, δεν ελπίζω σε κανέναν Έλληνα, που φέρει τον τίτλο του πολιτικού. Και πανικός με καταλαμβάνει που τα ελληνικά κόμματα έχουν ακόμα ψηφοφόρους και οπαδους... Γιατί, πώς μπορείς να ακολουθείς κόμματα και πολιτικούς, που πολλάκις στο παρελθόν σε έχουν καταστρέψει; Ποιό Σύνδρομο Στοκχόλμης κατατρέχει τους Έλληνες ψηφοφόρους;

    Ας υπάρξει τουλάχιστον απονομή δικαιοσύνης, γιατί Απο Μηχανής Θεός δεν πρόκειται ν υπάρξει αυτή τη φορά για τον ελληνισμό. Τον δολοφονήσαμε μαζί με την Ελλάδα.

  25. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    differance (18-03-18), estai (18-03-18), pirateeeeeee (19-03-18), Protassov (20-03-18), voskos_7 (19-03-18)

  26. #28335
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Protassov Εμφάνιση μηνυμάτων
    @[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] Αδερφέ, προσπαθώ να σου βάλω thanks, αλλά μου βγάζει αναφορά.
    Εγώ προσπαθώ να αναφέρω πολλούς και μου βγαίνει σε ευχαριστώ.
    Μυστήρια πράματα.

  27. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (20-03-18), The Dude (19-03-18)

  28. #28336
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προσπαθώ να αναφέρω πολλούς και μου βγαίνει σε ευχαριστώ.
    Μυστήρια πράματα.
    Εχε υπομονή .....μαζεύω
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (20-03-18)

  30. #28337
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.863
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Protassov Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ απότομα με προσγείωσες αδελφέ και δεν μου άφησες περιθώρια να συνεχίσω να ονειρεύομαι έναν καλύτερο Κόσμο και ένα καλύτερο μέλλον για την Πατρίδα μας και τα παιδιά μας.

    Συνομιλούσα προχθές με μία φίλη μου πρώην βουλευτίνα, που την πέταξε έξω από την Βουλή το σύστημα, γιατί δεν δέχθηκε να ψηφίζει μνημόνια και λέγαμε πως μόνο ένας πόλεμος πιθανόν να μας σώσει, γιατί όπως επί λέξει μου είπε: Όλοι αυτοί που βλέπεις, έτσι και ξεσπάσει πόλεμος θα την κοπανίσουν με τα διπλωματικά τους διαβατήρια. Ο χοντρός σίγουρα για Σεϋχέλες που έχει αγοράσει εκεί και σπίτι και ο μπούλης για τις ΗΠΑ.

    Από ότι θυμούμαι κάτι παρόμοιο έγινε και κατά την πρώτη εισβολή των Τούρκων στην Κύπρο το 74. Έψαχνε κανείς να βρει Έλληνα αξιωματούχο και δεν εύρισκε. Ο Ιωαννίδης και η παρέα του, είχαν εξαφανιστεί και η Χώρα ήταν ακυβέρνητη για αρκετές ημέρες.
    Συγνώμη για τον κυνισμό μου, αλλά όταν σε γκάλοπ, υποθετικά ακόμα, έχουμε φτάσει να λέμε ανοιχτά ότι σε περίπτωση πολέμου, θα ψάξουμε τρόπο να διαφύγουμε στο εξωτερικό, αντιλαμβάνεσαι ότι οι εθνικοί μειοδότες, ως ομάδα, έχουν προ πολλού πάψει να εξαντλούνται εντός των ορίων της ομάδας των ενασχολουμένων επαγγελματικά με την πολιτική...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που παρακολουθούν Τουρκικά σήριαλ και λοιπές παραγωγές...
    Υπάρχουν άτομα που επί χρόνια αιμοδοτούν τις οικονομίες των γειτονικών χωρών, σε βάρος των εγχώριων επιχειρήσεων...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που επιμένουν να στοιχίζονται ιδεολογικά πίσω από πρόσωπα που τον έχουν κατ'επανάληψη εκθέσει σε κίνδυνο και πλέον σε συνθήκες φτώχειας...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που περιμένουν τη σειρά τους για να εισέλθουν στον κρατικό μηχανισμό με την προοπτική να συνεχίσουν την πρακτική των προηγουμένων...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που για τα έργα τα δικά τους και αυτών που υποστηρίζουν, αγωνίζονται σθεναρά μέχρι την τελική δικαίωση, την ίδια στιγμή που αν αφορούσαν άλλα πρόσωπα ή παρατάξεις, θα τα θεωρούσαν πως γίνανε σκοπίμως και ιδιοτελώς παράνομα...
    Για ποιά κοινωνία μιλάμε, άραγε; Ο καθρέπτης, έχει γίνει αποκρουστικός προ πολλού και τον έχουμε σπάσει, στην προσπάθειά μας να αποφεύγουμε κάθε οπτική επαφή με το πραγματικό είδωλό της.
    Τώρα, πλέον, μας εκδικείται ακόμα και η φύση. Δεν είναι τυχαίο ότι όλα μας πηγαίνουν στραβά - νομοτελειακό ήταν και έγινε ποιό εμφανές από την οκνηρία η οποία έθρεψε και την ανικανότητά μας να διαχειριστούμε και τα πλέον στοιχειώδη καθημερινά ζητήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη voskos_7 : 19-03-18 στις 10:55
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  31. Οι ακόλουθοι 8 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (19-03-18), chainsaw (19-03-18), dimace (19-03-18), Paneas (19-03-18), pirateeeeeee (19-03-18), Protassov (20-03-18), Red&White-Nick-7 (19-03-18), The Dude (19-03-18)

  32. #28338
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη για τον κυνισμό μου, αλλά όταν σε γκάλοπ, υποθετικά ακόμα, έχουμε φτάσει να λέμε ανοιχτά ότι σε περίπτωση πολέμου, θα ψάξουμε τρόπο να διαφύγουμε στο εξωτερικό, αντιλαμβάνεσαι ότι οι εθνικοί μειοδότες, ως ομάδα, έχουν προ πολλού πάψει να εξαντλούνται εντός των ορίων της ομάδας των ενασχολουμένων επαγγελματικά με την πολιτική...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που παρακολουθούν Τουρκικά σήριαλ και λοιπές παραγωγές...
    Υπάρχουν άτομα που επί χρόνια αιμοδοτούν τις οικονομίες των γειτονικών χωρών, σε βάρος των εγχώριων επιχειρήσεων...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που επιμένουν να στοιχίζονται ιδεολογικά πίσω από πρόσωπα που τον έχουν κατ'επανάληψη εκθέσει σε κίνδυνο και πλέον σε συνθήκες φτώχειας...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που περιμένουν τη σειρά τους για να εισέλθουν στον κρατικό μηχανισμό με την προοπτική να συνεχίσουν την πρακτική των προηγουμένων...
    Υπάρχουν ακόμα άτομα που για τα έργα τα δικά τους και αυτών που υποστηρίζουν, αγωνίζονται σθεναρά, την ίδια στιγμή που αν αφορούσαν άλλα πρόσωπα ή παρατάξεις, θα τα θεωρούσαν πως γίνανε σκοπίμως και ιδιοτελώς παράνομα...
    Για ποιά κοινωνία μιλάμε, άραγε; Ο καθρέπτης, έχει γίνει αποκρουστικός προ πολλού και τον έχουμε σπάσει, στην προσπάθειά μας να αποφεύγουμε κάθε οπτική επαφή με το πραγματικό είδωλό της.
    Τώρα, πλέον, μας εκδικείται ακόμα και η φύση. Δεν είναι τυχαίο ότι όλα μας πηγαίνουν στραβά - νομοτελειακό ήταν και έγινε ποιό εμφανές από την οκνηρία η οποία έθρεψε και την ανικανότητά μας να διαχειριστούμε και τα πλέον στοιχειώδη καθημερινά ζητήματα.
    Προσκυνώ, ρε που...η Βοσκέ! Μεγάλο ποστ.

  33. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (20-03-18)

  34. #28339
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τί είπε ρε ο στόμας του τύπου του λάγνου....
    There is a Dude in town

  35. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Protassov (21-03-18)

  36. #28340
    Το avatar του χρήστη Protassov
    Εγγραφή
    25-08-2011

    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    739
    Thanks
    2.189
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 756 φορές σε 408 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    .......πανικός με καταλαμβάνει που τα ελληνικά κόμματα έχουν ακόμα ψηφοφόρους και οπαδους... Γιατί, πώς μπορείς να ακολουθείς κόμματα και πολιτικούς, που πολλάκις στο παρελθόν σε έχουν καταστρέψει; Ποιό Σύνδρομο Στοκχόλμης κατατρέχει τους Έλληνες ψηφοφόρους; .........
    Δημήτρη, θα σου φέρω ένα παράδειγμα από προσωπική μου εμπειρία για να καταλάβεις και να σχολιάσετε και εσύ και τα παιδιά του φόρουμ ποιοι είναι αυτοί που ψηφίζουν, με τι κριτήρια και πως φτάσαμε εδώ που είμαστε.

    Από τον σταθμό μεταδίδεται και τηλεμάρκετινγκ. Τυχαίνει το τηλέφωνο να το σηκώνω και ο ίδιος. Μία κυρία που την υπολόγισα κοντά στα 50 μου ζητάει να της στείλουμε το προϊόν που διαφημίζετο εκείνη την ώρα από κάποιον τηλεπαρουσιαστή που δεν ανήκει στις φίρμες. Την ώρα που έγραφα τα στοιχεία της, μου λέει: Είναι εξαιρετικό αυτό το προϊόν. Την ρωτώ: Το έχετε δοκιμάσει? Μου απαντά: Όχι αλλά για να το λέει ο κύριος τάδε, θα είναι το καλύτερο. Δεν άντεξα βρε Δημήτρη μου και μην υπολογίζοντας αν χαθεί η παραγγελία, της λέω: Μα κυρία μου, ο κύριος τάδε πληρώνεται για να πεί ότι είναι το καλύτερο και κακό να ήταν καλό θα το έλεγε. Και η απάντηση, οργισμένη και που σχεδόν ούρλιαζε: Μα τι είναι αυτά που λές ρε #$$%^^&&, ο κ. τάδε είναι πασίγνωστος στην τηλεόραση και ηθικό στοιχείο, τόσα χρόνια τον παρακολουθώ. Ουδέποτε θα διαφήμιζε σκάρτο προϊόν, είναι απαράδεκτο αυτό που μου είπες και σε καλώ αμέσως να ανακαλέσεις. Με έλουσε ενδιαμέσως και με κάτι κοσμητικά. Μάλλον δεν έκανα σωστή εκτίμηση της είπα, και έχετε δίκαιο, ζητώ συγγνώμη.

    Έγραψα την παραγγελία και ειλικρινά σκεφτόμουν τι άτομα ψηφίζουν σε αυτήν την Χώρα και πόση πλύση εγκεφάλου τους έχει γίνει από την Τηλεόραση και τα λοιπά ΜΜΕ. Το προϊόν είναι πράγματι καλό, αλλά το αγόρασε επειδή το διαφήμιζε ο τύπος. Τα παιδιά που σηκώνουν τα τηλέφωνα μου είπαν ότι παρόμοια περιστατικά έχουν συμβεί αρκετές φορές και στην θέση της "κυρίας" στο τηλέφωνο έχουν υπάρξει και άντρες, αλλά γράφουν τις παραγγελίες χωρίς να δίνουν σημασία και φυσικά καλά κάνουν, αλλιώς θα το κλείναμε το μαγαζί.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Protassov : 20-03-18 στις 08:32
    Αυτήνη η πατρίδα δε λευτερώθη με παραμύθια, λευτερώθη με άρματα και θυσίες.
    Ιωάννης Μακρυγιάννης

  37. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Protassov για αυτό το μήνυμα:

    dimace (20-03-18), voskos_7 (20-03-18)

Σελίδα 1417 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 417917101711171217131713671377138713971407141314141415141614171418141914201421142714371447145714671517161717171817 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας