Σελίδα 1454 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 454954105411541254135414041414142414341444145014511452145314541455145614571458146414741484149415041554165417541854 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 29.061 έως 29.080 από 38236

Θέμα: Off Topic

  1. #29061
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.310
    Thanks
    20.804
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.486 φορές σε 8.043 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Χτες έγινε τροχαίο στο δρόμο μου.

    Μια βγήκε απο στοπ και χτύπησε 2 παιδιά σε μηχανή.

    1)φορούσαν κράνη και έσωσαν τα κεφάλια τους
    2)απο την ωρα που κάλεσα το ΕΚΑΒ, εμφανίστηκε μετά απο 45'+ . Η κοπέλα να μπυ κρατάει το χέρι και να μου λεει πονάω παρα πολυ δε μπορω να περιμένω κι εγώ να της λέω συ έχει ανέρχεται έρχεται. Τρία τέταρτα ρε τη τρέλα μου!!

    Οι γείτονες ήθελαν να κάνουν κατι που απαγορεύεται ρητά σε περιπτώσεις ατυχήματος. Είδα οτι αρκετός κόσμος Δν το ξέρει γι αυτο και το αναφέρω:

    ΔΕΝ αφαιρούμε τα κράνη απο τους τραυματίες!!!
    ΔΕΝ μετακινούμε τους τραυματίες!!!




    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  2. Οι ακόλουθοι 7 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Faithful για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (25-06-18), drizzt (22-06-18), flessanto (23-06-18), panahs7 (20-06-18), Red Sting (21-06-18), The Dude (21-06-18), voskos_7 (27-06-18)

  3. #29062
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Όσο και να προσπαθείτε, ελάχιστες το έχουν καταλάβει. Παρακάτω σας παρουσιάζουμε μία ιστοριούλα που ίσως σας βοηθήσει. Διαβάστε την καλά και μετά ετοιμαστείτε για… μάθημα ή αν είστε κοπέλες, ακόμα καλύτερα, ξεκινάμε…


      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Κυρίες και δεσποινίδες,
    Διαβάστε ΠΟΛΥ προσεκτικά τα παρακάτω μέχρι το τέλος της σελίδας. Αυτές οι πληροφορίες θα σας φανούν ιδιαίτερα χρήσιμες αυτήν την εποχή.
    Φανταστείτε πως βρίσκεστε στα “Zara” ένα Σάββατο απόγευμα. Γίνεται ο χαμός και περιμένετε στην ουρά για να πληρώσετε.

    Μία άλλη κυρία βρίσκεται στην αρχή της σειράς στο ταμείο και πληρώνει. Ανάμεσα σε εσάς και την πρώτη κυρία (που πληρώνει) βρίσκεται μια τρίτη κυρία.

    Ακριβώς πίσω από το κεφάλι της ταμίας βρίσκεται ένα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ζευγάρι παπούτσια που δεν είχε πέσει στην αντίληψή σας μέχρι πρότινος. Η ταμπέλα από πάνω του γράφει: "Τέλος Εποχής – 50%".

    Παράλληλα με τον ενθουσιασμό σας με σφυγμούς εκστατικού χαρακτήρα, συνειδητοποιείτε πως η κυρία μπροστά σας κοιτάει ακριβώς τα ίδια παπούτσια που σας χάρισαν στιγμές ακαριαίας ηδονής.

    Και οι δύο (εσείς και η εν λόγω κυρία) έχετε αφήσει τις τσάντες σας στις αντίστοιχες φίλες σας (γιατί shopping χωρίς τη φίλη μας δεν είναι shopping) και έχετε πάνω σας μόνο τα λεφτά που χρειάζονται για τα ψώνια που κρατάτε.

    Θα ήταν πραγματικά αγενές και ανήκουστο για μια "chic" κοπέλα σαν και σας να μπείτε μπροστά από την κυρία χωρίς να έχετε την τσάντα με τα λεφτά μαζί σας (σας θυμίζουμε πως την κρατάει η φίλη σας), ενώ πάνω σας έχετε μόνο όσα λεφτά χρειάζονται για να αγοράσετε τα παπούτσια που κρατάτε.

    Όμως για καλή σας τύχη διασταυρώνετε τα βλέμματά σας με τη φίλη σας, η οποία καταλαβαίνει αμέσως την κατάσταση και ετοιμάζεται να σας πετάξει την τσάντα σας προκειμένου να έχετε επιπλέον χρήματα για να αγοράσετε τα πεδιλάκια που μπανίσατε.

    Εάν σας την πετάξει, για να την πιάσετε θα πρέπει να προσπεράσετε την κυρία-ανταγωνιστή σας και άρα να αγοράσετε πρώτη τα παπούτσια. Αυτό θα ήταν σωστό και καθόλου αγενές. Έτσι δεν είναι;

    Απεναντίας, εάν περνάγατε μπροστά της πριν η φίλη σας σας πετάξει την τσάντα (και φαινόταν εν τέλει ότι της φάγατε τη σειρά εν ψυχρώ και με μόνο σκοπό να "αρπάξετε" τα παπούτσια από εκείνη) θα ήταν μεν σωστό, αλλά πάρα πολύ αγενές (πράγμα που δεν σας αρμόζει).

    Θυμηθείτε πως θα ήταν τελείως απρεπές να προσπεράσετε πριν σας πετάξουν την τσάντα σας!!!

    Ξανασκεφτείτε λίγο όλο αυτό το σκηνικό κυρίες και δεσποινίδες μου….

    Λίγο ακόμα….

    Μια μικρή προσπάθεια...

    Ακριβώς!!!

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Μόλις καταλάβατε τον κανόνα του OFFSIDE θέλουμε να ελπίζουμε!!!

    Διαφορετικά υπάρχουν και οι 2 παρακάτω ευκολότεροι μάλλον τρόποι:




  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (20-06-18)

  5. #29063
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πάλι δεν κατάλαβα. Κάτι με games έχουμε;;

  6. #29064
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [YOUTUBE]VRFTtb_DNIM[/YOUTUBE]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  7. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (22-06-18), Red Sting (22-06-18)

  8. #29065
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    H Goody's απέκτησε "αδελφάκι" στα σουβλάκια και το κοντοσούβλι
    Η Vivartia η οποία δραστηριοποιείται στην μαζική εστίαση με σήματα όπως Goody's, Everest, Flocafe και LaPasteria μπαίνει δυναμικά και στον χώρο των ψητοπωλείων
    Το δεύτερο κατάστημα της αλυσίδας ψητοπωλείων, It's all greek και το πρώτο εκτός αεροδρομίου, άνοιξε στο εκπωτικό χωριό McArthurGlen στα Σπάτα. Το It's all Greek αποτελεί την νέα πρότασητου Ομίλου Εστίασης της Vivartia στο ελληνικό φαγητό, μια νέα εκδοχή του παραδοσιακού ψητοπωλείου με πρωταγωνιστή το κοντοσούβλι.
    Πηγή [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Πωπω χαρά τα βαζέλια. Σε κάθε νίκη αντι να τρέχουν στα goodies θα πηγαίνουν για σουβλάκια. Αντε μπας και αποκτήσουν τις δίπλες του Πάρντο. Να δούμε μετά θα μας παριστάνουν τους έξυπνους οταν τρέχουν ή θα κυλάνε και αυτοί, όπως οι δικοί μας;

  9. #29066
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγή [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Πωπω χαρά τα βαζέλια. Σε κάθε νίκη αντι να τρέχουν στα goodies θα πηγαίνουν για σουβλάκια. Αντε μπας και αποκτήσουν τις δίπλες του Πάρντο. Να δούμε μετά θα μας παριστάνουν τους έξυπνους οταν τρέχουν ή θα κυλάνε και αυτοί, όπως οι δικοί μας;
    Φέρε όλον τον κατάλογο και μια κόκα light, γιατί κάνω δίαιτα!

  10. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (25-06-18), Rena (25-06-18)

  11. #29067
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Λόγο της συμφωνίας με τα Σκόπια αποφάσισα να ξαναδιαβάσω στα ιστορικά μου βιβλία.
    Μεταφέρω λοιπόν αυτούσια:
    Κατά τη διάρκεια των τελευταίων ετών του Μεσοπολέμου, η βουλγαρική ταυτότητα αποτελούσε παθητικό για τους κάτοικους της σερβικής Μακεδονίας. Για να αποφύγουν δυσάρεστες παρενοχλήσεις, όσοι είχαν λόγους να το πράξουν βρήκαν καταφύγιο στην εθνικός "ουδέτερη" μακεδονική ταυτότητα. Αυτό ίσχυσε επίσης και σε ορισμένες περιθωριακές περιπτώσεις στην ελληνική Μακεδονία. Στην βουλγάρικη Μακεδονία, οι αυτονομιστές αντίπαλοι των κυβερνήσεων της Σοφιας πρόβαλαν επίσης την τοπική, μακεδονική τους ταυτότητα πάνω από την εθνική τους, την βουλγάρικη.

    Πηγή: Ε. Κωφος " Εθνική κληρονομιά και εθνική ταυτότητα στη Μακεδονία του 19ου και του 20ου αιώνα", στο "Εθνική Ταυτότητα και Εθνικισμός στη Νεότερη Ελλάδα", Βερέμης Θ. κ.α (και αλλοι), σελ. 224, εκδ. Μορφωτικό Ίδρυμα Εθνικής Τραπέζης, Αθήνα, 1997.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  12. #29068
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Περιμένω πως και πως να πάρω γερμανικό, πολυτελές αυτοκίνητο, για να μου κάνετε τον επικήδειο.

  13. #29069
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    για να παρεις γερμανικο αυτοκινητο πρεπει να φυγεις απο το φορουμ οπως αλλα παιδια...
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (26-06-18)

  15. #29070
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Λοιπόν τα καταθέτω απο τώρα για μη γίνω μετά Χριστό προφήτης.
    Κατά πασα πιθανότητα η κυβέρνηση πέφτει.


    Ο λόγος κατά τη άποψη μου δεν είναι το μακεδονικό. Το μακεδονικό είναι η πρόφαση.

    Ούτε καν οι παπαριες που λένε απο το Μαξιμου περι συνωμοσιών.


    Τα πράγματα ειναι αρκετά επικίνδυνα και μακάρι να βγω λάθος.
    1. Εκλογές στη Τουρκία με σαρωτική νίκη Ερντογαν.
    2. Ο Τσιπρας στην ευρωπη για άτυπη συνάντηση των ηγετών της ΕΕ για το μεταναστευτικό. Σην συνάντηση δεν βρέθηκε λύση. Κατά την άποψή μου σαφέστατα η συνάντηση δεν είχε να κάνει με το μεταναστευτικό.
    3. Καπάκι ο Τσιπρας στο Λονδίνο

    4. Φεύγει βουλευτής των ΑΝΕΛ χωρίς να παραδώσει την έδρα του (αυτό είναι λεπτό σημείο).
    Κατ΄εμε κάτι παίζεται πολύ άσχημο με τους Τούρκους.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (27-06-18), flessanto (26-06-18)

  17. #29071
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.079
    Thanks
    18.434
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.595 φορές σε 18.861 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γαμώ την πουτάνα την ΔΕΗ έχει κάνει 2 απότομες πτώσεις τάσης και στιγμιαία διακοπή μέσα σε 1 ώρα και στη 2η παραλίγο να μου κάψει το pc. Ξέρει κανένας τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις (αν συμβεί το απευκταίο); Αν απευθυνθώ στο Συνήγορο του Πολίτη παίζει να γίνει τίποτα;

  18. #29072
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γαμώ την πουτάνα την ΔΕΗ έχει κάνει 2 απότομες πτώσεις τάσης και στιγμιαία διακοπή μέσα σε 1 ώρα και στη 2η παραλίγο να μου κάψει το pc. Ξέρει κανένας τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις (αν συμβεί το απευκταίο); Αν απευθυνθώ στο Συνήγορο του Πολίτη παίζει να γίνει τίποτα;
    Στα συμβόλαια που υπογράφεις είναι καλυμμένοι, νομίζω.
    Πάρε ups.

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (27-06-18)

  20. #29073
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.079
    Thanks
    18.434
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.595 φορές σε 18.861 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα συμβόλαια που υπογράφεις είναι καλυμμένοι, νομίζω.
    Πάρε ups.
    Ναι ρε εσένα περίμενα να μου πεις για UPS. Είχα και κάηκε, έχω πολύπριζα ασφαλείας. Αν μου αγοράζεις άλλο το δέχομαι ευχαρίστως. Κακώς είναι καλυμμένοι, να το φτιάξουν το μπουρδέλο το δίκτυο να μην κάνει τέτοια. Και καλά εμένα γ..μα με, αν είναι τίποτα άρρωστοι που εξαρτιόνται από μηχάνημα; Αι σιχτίρ μαλάκες.

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (26-06-18)

  22. #29074
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε εσένα περίμενα να μου πεις για UPS. Είχα και κάηκε, έχω πολύπριζα ασφαλείας. Αν μου αγοράζεις άλλο το δέχομαι ευχαρίστως. Κακώς είναι καλυμμένοι, να το φτιάξουν το μπουρδέλο το δίκτυο να μην κάνει τέτοια. Και καλά εμένα γ..μα με, αν είναι τίποτα άρρωστοι που εξαρτιόνται από μηχάνημα; Αι σιχτίρ μαλάκες.
    χααχαχα Δε δουλεύω στη ΔΕΗ, μάλιστα είμαι και ανταγωνιστής της.

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (27-06-18)

  24. #29075
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε εσένα περίμενα να μου πεις για UPS. Είχα και κάηκε, έχω πολύπριζα ασφαλείας. Αν μου αγοράζεις άλλο το δέχομαι ευχαρίστως. Κακώς είναι καλυμμένοι, να το φτιάξουν το μπουρδέλο το δίκτυο να μην κάνει τέτοια. Και καλά εμένα γ..μα με, αν είναι τίποτα άρρωστοι που εξαρτιόνται από μηχάνημα; Αι σιχτίρ μαλάκες.
    Κοίταξε το πάντως.
    Δεν είμαι σίγουρος.

  25. #29076
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.971
    Thanks
    3.928
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.013 φορές σε 2.524 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    πηγή: İbrahim Karagul, άρθρο στην εφημερίδα Yeni Şafak παραμονές των εκλογών (μτφ Σάββας Καλεντερίδης). Ο αρθρογράφος είναι ο γενικός διευθυντής της εφημερίδας, επικοινωνιακής ναυαρχίδας του Ερντογάν. Περιγράφει το ιδεολογικό εθνοθρησκευτικό δόγμα του φιλόδοξου Τούρκου προέδρου, που συνοψίζεται στη διεκδίκηση των εδαφών του Εθνικού Όρκου. Ο συγγραφέας του άρθρου δεν είναι ένας απλός αρθρογράφος, αλλά, όπως έχει αποδειχτεί και από άλλα άρθρα του που έχουν δημοσιευτεί σε κρίσιμες περιστάσεις, αποτελεί την ιδεολογική εμπροσθοφυλακή του Ερντογάν και του AKP. Μοιάζει να είναι ο άνθρωπος που σχεδιάζει και χαράσσει το δρόμο, και στη συνέχεια ακολουθεί η υλοποίηση και η πορεία από τον Ερντογάν και το τουρκικό κράτος. Το άρθρο αυτό θα πρέπει να διαβαστεί σΆ αυτό το πλαίσιο:



    Δεν είναι πλέον δυνατόν να σταματήσει κανείς την Τουρκία. Από τούδε και στο εξής κανείς δεν θα μπορέσει να θέσει αυτή τη χώρα υπό κηδεμονία και να την κάνει υποχείριό του. Είτε οι Ηνωμένες Πολιτείες και το Ισραήλ, είτε οι ευρωπαϊκές χώρες, είτε άλλη χώρα ή δύναμη, κανείς δεν θα μπορέσει να βάλει την Τουρκία σε υποζύγιο. Δεν είναι δυνατόν να θέσουν υπό τον έλεγχό τους την Τουρκία είτε με εξωτερική επέμβαση είτε από το εσωτερικό, μέσω των «εσωτερικών συνεργατών» τους.

    Κι αυτό επειδή ήδη η Τουρκία είναι ένα από τα κέντρα της παγκόσμιας εξουσίας και δεν έχει πλέον ανάγκη τέτοιες σχέσεις μονόπλευρης εξάρτησης και δεν πρόκειται να έχει στο μέλλον.

    Οι ΗΠΑ δεν μας δίνουν τα F-35, έχουν ξεκινήσει το εμπάργκο όπλων, οι χώρες της ΕΕ προσπάθησαν να παρέμβουν στις εκλογές και έχουν θέσει σε εφαρμογή ένα μυστικό εμπάργκο, το Ισραήλ έχει λάβει θέση απέναντί μας, οι συνεργάτες όλων αυτών στο εσωτερικό τα έχουν χάσει, θόλωσε το μυαλό τους, ορισμένες αραβικές χώρες έχουν χρησιμοποιηθεί ως ελεύθεροι σκοπευτές, τρομοκρατικές οργανώσεις έχουν κινητοποιηθεί… Όμως κανείς δεν μπορεί να μας κάνει τίποτα, οι επεμβάσεις τους δεν θα έχουν κανένα αποτέλεσμα. Με τέτοιες μεθόδους όχι μόνο δεν θα μπορέσουν να θέσουν την Τουρκία υπό τον έλεγχό τους, αλλά ούτε καν να της ασκήσουν επιρροή.

    Μετά τις εκλογές της 24ης Ιουνίου θα έχουν τελειώσει οι συζητήσεις για τα εσωτερικά μας και θα γίνουμε μια χώρα εξωστρεφής, που ανοίγεται στον κόσμο. Δεν θα είμαστε πλέον μια χώρα εσωστρεφής, αλλά μια χώρα που δεσπόζει στην περιοχή και τον κόσμο. Μια χώρα που δεν θα αγωνίζεται να λύσει τα εσωτερικά της προβλήματα, αλλά μια ανερχόμενη δύναμη με εξαιρετική περιφερειακή κινητικότητα. Θα δούμε μια χώρα που δεν θα συζητάνε για τα εσωτερικά της αλλά για τα όσα κάνει έξω από τα σύνορά της.

    Θα δούμε μια Τουρκία που δεν θα προσπαθεί να νικήσει την τρομοκρατία στο έδαφός της, αλλά εκεί όπου είναι οι ρίζες της και η πηγή της. Θα δούμε μια χώρα που όχι μόνο δεν γίνονται εις βάρος της επιχειρήσεις, αλλά θα διεξάγει επιχειρήσεις στο εξωτερικό· μια χώρα που δεν θα αντιμετωπίζει τις απειλές στα σύνορά της, αλλά θα αμύνεται στην πηγή τους, εκεί από όπου προέρχονται.

    Τώρα πλέον δεν θα μιλάμε γιΆ αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο, αλλά ο κόσμος θα συζητάει για μας, γιΆ αυτά που κάνει η Τουρκία. Τώρα θα γίνουμε μια χώρα που δεν θα ενεργεί σύμφωνα με τα σχέδια που κάνουν οι άλλοι, αλλά θα ενεργεί σύμφωνα με τα δικά της περιφερειακά και παγκόσμια σχέδια. Τώρα πλέον μπαίνουμε σε μια περίοδο που δεν θα έχουν νόημα οι νουθεσίες εκείνων που μας υποδεικνύουν «τι λένε οι ΗΠΑ, τι λέει η ΕΕ και τι λέει το Ισραήλ, σε μια εποχή που θα ενισχυθούν οι φωνές εκείνων που λένε «ακούστε και λάβετε υπόψη σας αυτό που θα πει η Τουρκία».

    Πιστέψτε το, όσο προχωράμε εμείς θα προχωράει και η γεωγραφία, όσο προχωράμε θα αλλάζει η ιστορία!

    Η 24η Ιουνίου είναι η ημερομηνία που θα ολοκληρωθεί η τελευταία φάση μιας διακυβέρνησης που επανενεργοποίησε τον πολιτικό γενετικό κώδικα της πορείας των Σελτζούκων, των Οθωμανών και των Τούρκων της Τουρκικής Δημοκρατίας.

    Συνεπώς, βάλτε πλάτη σΆ αυτήν τη νέα υψιπετή πορεία. Συμμετάσχετε στην τρίτη μεγάλη ιστορική διακυβέρνηση και πορεία της Ανατολίας. Και μην ξεχνάτε, όσο πορευόμαστε εμείς αυτήν την πορεία, αναλόγως θα προχωρούν και θα πορεύονται τα Βαλκάνια, ο Καύκασος, η Μεσοποταμία. Στο βηματισμό που θα δίνουμε εμείς θα προχωράει ολόκληρη η περιοχή. Όσο πορευόμαστε εμείς αυτήν την πορεία θα αλλάζουμε άλλη μια φορά την ιστορία, θα επανασχεδιάζουμε για άλλη μια φορά τη γεωγραφία. Όσο πορευόμαστε θα προχωρούν οι Σελτζούκοι, οι Οθωμανοί, οι Τούρκοι της Τουρκικής Δημοκρατίας. Αυτό γινόταν πάντα επί χίλια χρόνια, αυτό θα γίνει και τώρα.

    Μην λαμβάνετε υπόψη σας τα παράσιτα και τις παρεμβολές που προσπαθεί να κάνει στα μυαλά σας ο Γκιουλέν, αγνοήστε αυτά που προσπαθεί να σας πει το PKK και τα παρακλάδια του, αγνοήστε τους καλυμμένους οπαδούς του Γκιουλέν και του PYD, αγνοήστε αυτά που προσπαθούν να σας πλασάρουν οι της «συντηρητικής αντιπολίτευσης», αγνοήστε τα κόμματα της αντιπολίτευσης που επί τριάντα χρόνια το μόνο που τα ενδιαφέρει είναι προσωπικές φιλοδοξίες και συμφέροντα, αγνοήστε τα βρόμικα σχέδια και μηνύματα που έρχονται από τον Ατλαντικό και από τον Νότο [σ.τ.μ.: Ισραήλ]…

    Πρόκειται για μια ιστορική αναμέτρηση, μια αναμέτρηση πολιτισμού και επιβολής ισχύος και επιρροής. Είναι ένα από τα πιο κρίσιμα στοιχήματα σΆ αυτήν την πορεία των χιλίων χρόνων, είναι το πέρασμα από τη γέφυρα σε μια νέα περίοδο.

    Το εγχείρημα αυτό δεν έχει πολιτική ταυτότητα. Δεν έχει επίσης ούτε εθνική ούτε θρησκευτική ταυτότητα, ούτε υπάρχει χώρος για άλλες προκαταλήψεις που μας άφησε ο Ψυχρός Πόλεμος. Πρόκειται για το μεγάλο στοίχημα της Τουρκίας, για μια ιστορική αναμέτρηση, έναν αγώνα που έχει ως στόχο να καταστήσει την Τουρκία το κέντρο του κόσμου – πρόκειται για έναν αγώνα που θα κάνει πράξη τα εθνικά οράματα αιώνων.

    Για τους παραπάνω λόγους, για εμάς δεν υπάρχει πια Δύση ή Ανατολή. Δεν υπάρχει Βορράς ή Νότος. Δεν υπάρχει Ευρώπη ή Ασία. Αυτά είναι όλα εκεί. Αλλά το κέντρο όλων αυτών πλέον είμαστε εμείς. Έχουμε τη δική μας γεωγραφία, έχουμε τα δικά μας σχέδια και υπολογισμούς, έχουμε ιστορική μνήμη, έχουμε τις ιδέες και τα οράματά μας, έχουμε ενθουσιασμό και αγωνιζόμαστε.

    Αυτόν τον μεγάλο αγώνα μην τον προσωποποιείτε, μην ρίχνετε σκιές, ας μην τον θυσιάσουμε στο βωμό προσωπικών συμφερόντων κάποιων πολιτικών κομμάτων.

    Οι εκλογές της 24ης Ιουνίου δεν είναι υπόθεση κομμάτων, δεν είναι υπόθεση ανάληψης της εξουσίας με τη στενή έννοια, δεν είναι ζήτημα πολιτικών υποσχέσεων χωρίς ορίζοντα.

    Οι εκλογές της 24ης Ιουνίου δεν είναι απλώς άλλη μία εκλογική αναμέτρηση. Είναι μια κορυφαία εθνική επιλογή, είναι οι εκλογές που θα καθορίσουν τη μοίρα μας. Είναι ένα τεράστιο ζήτημα, αφού από το αποτέλεσμά τους θα κριθεί τι θα συμβεί στο μέλλον της Τουρκίας, δηλαδή αν τα σύνορά μας θα περιοριστούν ή αν θα τα επεκτείνουμε. Αυτό θα είναι το πραγματικό διακύβευμα της 24ης Ιουνίου. Έτσι στις εκλογές αυτές καλούμαστε να τηρήσουμε μια εθνική στάση, να αποφασίσουμε υπεύθυνα για ένα ιστορικό θέμα που αφορά το μέλλον της πατρίδας.

    Ο κάθε ψηφοφόρος θα αποφασίσει αν θα πάρει το μέρος της Τουρκίας ή εκείνων που είναι ενεργούμενα πολυεθνικών δυνάμεων. Είναι μια απόφαση ζωής και θανάτου. Η πραγματικότητα αυτή δεν μπορεί να κρυφτεί με λόγια που προσπαθούν να αποπροσανατολίσουν τον κόσμο. Με προσωπικές στρατηγικές και ιδιοτροπίες, δεν είναι δυνατόν να σταματήσει η επανενεργοποίηση χιλίων χρόνων πολιτικής δυναμικής.

    Η «Ασπίδα του Ευφράτη», η επιχείρηση στο Κανδήλι και το Αφρίν, είναι τα βήματα της Τουρκίας που προχωράει… Και θα ακολουθήσουν κι άλλα, ακόμα κι αν βρούμε μπροστά μας όλο τον κόσμο, είμαστε υποχρεωμένοι να το κάνουμε. Όταν έγραφα, πριν από δύο χρόνια, ότι «όποιο κι αν είναι το τίμημα, ακόμα και αν θεωρηθεί επιχείρηση αυτοκτονίας, η Τουρκία είναι υποχρεωμένη να επιχειρήσει και να μην επιτρέψει τη δημιουργία του διαδρόμου από το Ιράν μέχρι τη Μεσόγειο», με κατηγορούσαν ως πολεμοκάπηλο. Ξέρουμε ποιος τους έβαζε να τα γράφουν αυτά, όμως προς στιγμήν σιωπούμε.

    Η γραμμή Μουσούλη-Χαλέπι είναι γραμμή άμυνας της Τουρκίας.

    Όμως αυτή η επέμβαση δεν μπορούσε να μη γίνει. Δεν υπήρχε άλλος τρόπος για να προστατευθεί και να ενισχυθεί αυτή η χώρα. Αυτή η χώρα δεν μπορούσε να σταθεί ακίνητη και να παρατηρεί τις εξελίξεις. Αν το έκανε, θα κατέρρεε. Τώρα είναι πλέον φανερό ότι είμαστε υποχρεωμένοι να είμαστε παρόντες από τα ιρανικά σύνορα μέχρι τη Μεσόγειο. Ανεξάρτητα από το ποια χώρα ή οργάνωση βρίσκεται σε αυτή τη ζώνη, είμαστε σε θέση να είμαστε σε όλη αυτήν τη ζώνη.

    Όλη αυτή η ζώνη βόρεια της γραμμής Μοσούλης-Χαλεπίου αποτελεί περιοχή ασφάλειας της Τουρκίας. Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να αφεθεί σε καθεστώς αστάθειας. Αν υπάρξει εκεί καθεστώς αστάθειας, η Τουρκία είναι υποχρεωμένη να την θέσει υπό τον έλεγχό της. Η περιφερειακή και παγκόσμια συγκυρία θα δώσει αυτόν το χώρο στην Τουρκία.

    Θα δούμε ότι αυτό θα γίνει τα επόμενα χρόνια. Οι περιοχές Αΐν αλ-Αράμπ, Καμισλί, Χασάκα, Μαχμούρ, καθώς και κάθε άλλη περιοχή που συμπεριλαμβάνεται στα σχέδια επέμβασης της διεθνούς τρομοκρατίας, θα αποτελούν στόχο της Τουρκίας και σε κάθε περίπτωση στις περιοχές αυτές η Τουρκία θα επέμβει με στρατιωτικές επιχειρήσεις.

    Η πορεία του προέδρου Ερντογάν είναι πορεία των Σελτζούκων, πορεία των Οθωμανών, πορεία των Τούρκων της Τουρκικής Δημοκρατίας, είναι η πορεία της Τουρκίας προς το μέλλον. Αυτό το γνωρίζουν τόσο οι φίλοι όσο και οι εχθροί της Τουρκίας. Το γνωρίζουν και οι εχθροί μας στο εσωτερικό, και γιΆ αυτό έχουν βάλει στο στόχαστρο τον Ερντογάν και την πορεία του προς το μέλλον. Αλλά και οι εξωτερικοί εχθροί τον έχουν βάλει στο στόχαστρο, «για να σταματήσουν την πορεία της Τουρκίας προς το μέλλον».

    Αυτή είναι η πορεία του πεπρωμένου ενός έθνους, η πορεία της Ανατολίας, η πορεία αναδιαμόρφωσης της γεωγραφίας. Όταν η Ανατολία σηκώθηκε όρθια, σηκώθηκε και η γεωγραφία, έκανε καμπή και η ιστορία. Και αυτήν τη φορά αυτό θα γίνει. Όλοι όσοι εξετάζουν το παρελθόν και την ιστορία αυτών των χιλίων χρόνων, θα δουν ότι αυτό συμβαίνει.

    Ανοίξτε τα μάτια σας…

    Αυτός ο αγώνας είναι η υπεράσπιση της Ιερουσαλήμ, αυτός είναι ένας πόλεμος της ανεξαρτησίας!

    Η 24η Ιουνίου είναι μια τέτοια στιγμή για μια τόσο σοβαρή απόφαση. Δεν είναι διαφορετική από την υπεράσπιση της Ιερουσαλήμ, από την υπεράσπιση της Μεδίνας, από την υπεράσπιση των Δαρδανελίων, την υπεράσπιση του αγώνα της Ανεξαρτησίας. Μπορεί αυτά για ορισμένους να φαντάζουν υπερβολές, όμως αν εξετάσουμε το μέλλον της περιοχής, του κόσμου και της Τουρκίας, θα δούμε ότι είναι έτσι. Διότι αν δεν βάλουμε σήμερα τα θεμέλια, αν δεν αποφασίσουμε γιΆ αυτήν την ισχυρή Τουρκία και μετατρέψουμε τη χώρα μας σε πεδίο παιγνίων ορισμένων, τότε δεν θα μπορέσουμε να υπερασπιστούμε ούτε την περιοχή ούτε την Τουρκία. Η απόφαση που θα πάρουμε σήμερα θα αποτελέσει το θεμέλιο της υπεράσπισης της πατρίδας και της περιοχής.

    Ανοίξτε τα μάτια σας … Μην πιστεύετε σε μικρά λόγια, υποσχέσεις και παραπληροφόρηση. Κοιτάξτε το παρελθόν, κοιτάξτε τον αγώνα αιώνων. Λάβετε μια απόφαση για το μέλλον. Δώστε δύναμη σΆ αυτήν την νέα πορεία, σΆ αυτή την νέα δύναμη.

    Διότι αν χάσουμε αυτή την ευκαιρία, δεν θα μας ξαναδοθεί άλλη ανάλογη ευκαιρία τα επόμενα εκατό χρόνια. Να είστε σίγουροι γιΆ αυτό…
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  26. #29077
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γαμώ την πουτάνα την ΔΕΗ έχει κάνει 2 απότομες πτώσεις τάσης και στιγμιαία διακοπή μέσα σε 1 ώρα και στη 2η παραλίγο να μου κάψει το pc. Ξέρει κανένας τι γίνεται σ' αυτές τις περιπτώσεις (αν συμβεί το απευκταίο); Αν απευθυνθώ στο Συνήγορο του Πολίτη παίζει να γίνει τίποτα;
    Σε αυτες τις περιπτωσεις επισκευαζεις τον υπολογιστη με δικα σου εξοδα. Σιγα μη σε αποζημειωσουν κιολλας. Σε ποια χωρα νομιζεις οτι ζεις ρε;

  27. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (27-06-18), panahs7 (27-06-18)

  28. #29078
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.079
    Thanks
    18.434
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.595 φορές σε 18.861 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποια χωρα νομιζεις οτι ζεις ρε;
    Έλα ντε. Κάτι απορίες που έχω κι εγώ. Πως τόλμησα να το σκεφτώ καν.

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (27-06-18)

  30. #29079
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα ντε. Κάτι απορίες που έχω κι εγώ. Πως τόλμησα να το σκεφτώ καν.
    Σε σκεφτομαι εικονα να πας στον δημοσιο υπαλληλο της ΔΕΗ και να του πεις: "Θελω αποζημειωση γιατι εξαιτιας της διακοπης ρευματος μου καικε ο υπολογιστης".

    Θα γελαει μεχρι να βγει στη συνταξη.

  31. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (27-06-18), panahs7 (27-06-18)

  32. #29080
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.079
    Thanks
    18.434
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.595 φορές σε 18.861 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σκεφτομαι εικονα να πας στον δημοσιο υπαλληλο της ΔΕΗ και να του πεις: "Θελω αποζημειωση γιατι εξαιτιας της διακοπης ρευματος μου καικε ο υπολογιστης".

    Θα γελαει μεχρι να βγει στη συνταξη.

Σελίδα 1454 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 454954105411541254135414041414142414341444145014511452145314541455145614571458146414741484149415041554165417541854 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας