Σελίδα 1128 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 1286287288289281028107810881098110811181124112511261127112811291130113111321138114811581168117812281328142815281628 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 22.541 έως 22.560 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #22541
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειρωνεύομαι εγώ, γιατί στο κάτω-κάτω δεν έχω προκηρύξει εγώ το συγκεκριμένο δημοψήφισμα ούτε και το ψήφισα στη Βουλή. Αν είναι αυτό όλο κι όλο, ας βγάλουμε με 90% το ΟΧΙ. Μιλάμε για μέτρα 8-10 δις και με τις 2 προτάσεις, οπότε γιατί να ασχοληθώ παραπάνω? Και γιατί έπρεπε να φτάσουμε να κλείσουν οι τράπεζες, αν ήταν να διαλέξουμε μεταξύ των δυο προτάσεων? Κάπου τα έχουμε και τα έχουνε όλοι μας χαμένα στο μυαλό μας, μ' εμένα πρώτο-πρώτο.
    Εχω την αίσθηση ότι είναι πολύ παραπάνω αν και το ουσιαστικό είναι ένα γενικότερα σοβαρό πλάνο, το οποίο κανένα δεν ενδιαφέρει και δεν θέλει να βρεθεί λύση (ποια είναι τα κίνητρα τους θα τα μάθουμε αργότερα από τις εξελίξεις)

    Πολύ πιθανώς αυτή η κίνηση να είναι στρατηγική κίνηση, όχι στο πλαίσιο της διαπραγμάτευσης αλλά της πρωτότυπης έννοιας (αλλά αυτά θα τα μάθουμε αργότερα γιατί τώρα αγνοούμε πολλά στοιχεία)

    Επίσης, θεωρώ πολύ δυνατό το ενδεχόμενο ήδη αυτοί που ξέρουν πρόσωπα και πράγματα να γνωρίζουν -ότι και να ψηφίσουμε- τι θα γίνει από τρίτη
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    Apache (04-07-15), kwtsios (04-07-15)

  3. #22542
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    ................

    Εγω οταν μου χαλαει η βρυση φωναζω υδραυλικο, οχι πεντε οικονομολογους να μου πουν τι πιστευουν.
    Tην επόμενη φορά να φωνάξεις τον Ρουβά
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  4. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-07-15), kwtsios (05-07-15)

  5. #22543
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    κατι τελειως ασχετο:

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red&White-Nick-7 (04-07-15)

  7. #22544
    AK-47 Το avatar του χρήστη Vass
    Εγγραφή
    28-12-2006

    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.198
    Thanks
    634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.402 φορές σε 628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δελτίο ειδήσεων ΣΚΑΙ στά 480 π.κ.χ.
    -Μπάμπη μου πώς βλέπεις τήν άπόφαση τού Βασιλιά
    τής Σπάρτης νά πάρει τή φρουρά του καί νά σταθεί άπέναντι
    στήν παντοδύναμη Περσική Αυτοκρατορία ??
    -Σία μου όπως καταλαβαίνεις έκανε ..... ένα μεγάλο άτόπημα
    ό Ξέρξης ,φίλος τής Έλλάδος ,ζήτησε άπλά "Γή καί Ύδωρ"
    δέν ήταν τελεσίγραφο ,κι ένώ ό Λεωνίδας έπρεπε νά συνεχίσει
    τις διαπραγματεύσεις έκείνος στράφικε στούς 5 έφόρους
    ζητώντας όλο τό στρατό τής Σπάρτης .
    -Γιατί νά ζητήσει όλο τό στρατό τής Σπάρτης ??
    -Ευτυχώς δέν τού τόν παραχώρησαν . Θά ήταν μιά κίνηση
    πού θά έκλαμβανόταν ως έχθρική άπό τό μεγάλο Βασιλέα
    καί ευτυχώς ,πού διανύουμε τήν περίοδο τών Καρνείων
    καί πρυτάνευσε ή λογική .
    -Τώρα Μπάμπη μου τι είναι αυτό πού πρέπει νά περιμένουμε ??
    -Σία άκουσέ με καί τό λέω σέ όλους τούς τηλεθεατές μας ....
    έλπίζω πραγματικά νά κρατήσει γερά ό Ξέρξης ,γιατί άλοίμονό μας
    αν κάθε φορά πού έρχονται νά μάς βοηθήσουν οί ξένοι ,
    έμείς πετάμε υούς έκπροσώπους τους στό πηγάδι .......
    Πρέπει έπί τέλους σάν χώρα νά καταλάβουμε ότι ή θέση μας
    είναι στήν Περσική Αυτοκρατορία . Κι άν κάνουμε καί μερικές
    ουσιώδεις παραχωρήσεις δέν έχει καμιά σημασία .
    Σημασία έχει νά διατηρήσουμε τή θέση μας καί νά μείνουμε
    ζωντανοί ,καί έλπίζουμε λοιπόν ότι θά πρυτανεύσει ή λογική
    καί όλοι θά άντιληφθούν ότι ό πόλεμος θά μάς έμπλέξει
    σέ μεγάλες περιπέτειες .........
    -Καλό σου βράδυ Μπάμπη μου .

    όχι πως παραλληλίζω τον Τσίπρα με το Λεωνίδα... σε καμία των περιπτώσεων. Το ρόλο των ΜΜΕ στιγματίζω με αυτό. Κλεμμένο από το φβ.


    No existe el frio, no existe el hambre, solo Dios y la Patria! Viva la Patria

  8. #22545
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dr.Red Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευθυνοφοβικη αλλα σωστή απόφαση της κυβέρνησης.
    Μοναδική ιστορική ευκαιρία να αναλάβει ο λαός την ευθύνη. Αυτά που συζητάμε στα καφενεία και στα σπίτια μας να τα κάνουμε πράξη.
    Πιστεύω με ναι η όχι δεν θα αλλάξει τίποτα.Πάλι σε διαπραγματεύσεις θα πάμε , από την Ευρώπη δεν θα μας βγάλουν.Μεγάλο κόστος και φασαρία, και δεν τους είμαστε τόσο αντιπαθείς όσο πιστέουν στην Ελλάδα (λόγου των ΜΜΕ ,η λόγου των δηλώσεων της κυβέρνησης ότι μας πολεμάνε) ούτε εμείς σαν Έλληνες ούτε η κυβέρνηση.
    Ψηφήστε με συνείδηση όχι κομματικά , προσωπικά αν ήμουν στην Ελλάδα θα ψήφιζα όχι.
    Δεν θα ήθελα μετά από 5 χρονια να πω άρα ρε γαμώτο αν λέγαμε το 2015 όχι θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα και καλύτερα κλπ.
    χαρηκα που ειδα μηνυμα σου αλεξανδρε.ελπιζω να εισαι καλα εσυ και η οικογενεια σου
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Dr.Red (05-07-15)

  10. #22546
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειρωνεύομαι εγώ, γιατί στο κάτω-κάτω δεν έχω προκηρύξει εγώ το συγκεκριμένο δημοψήφισμα ούτε και το ψήφισα στη Βουλή. Αν είναι αυτό όλο κι όλο, ας βγάλουμε με 90% το ΟΧΙ. Μιλάμε για μέτρα 8-10 δις και με τις 2 προτάσεις, οπότε γιατί να ασχοληθώ παραπάνω? Και γιατί έπρεπε να φτάσουμε να κλείσουν οι τράπεζες, αν ήταν να διαλέξουμε μεταξύ των δυο προτάσεων? Κάπου τα έχουμε και τα έχουνε όλοι μας χαμένα στο μυαλό μας, μ' εμένα πρώτο-πρώτο.
    Το ερωτημα ειναι απλο: Αποδεχομαστε τα μετρα που προτεινουν οι δανειστες;
    Eμενα δε μ'αρεσουν!Αρα οχι θα ψηφισω....Εσυ σκεφτεσαι οτι σε κοροιδευει ο Τσιπρας και τι θα γινει αν πιαστω κοροιδο κλπ.. Σου αρεσουν τα συγκεκριμενα μετρα που προωθουνται;
    Αν υπογραψει νεο μνημονιο ιδιου τυπου και μετα απο πιθανο οχι, πρωτος θα βγω στον δρομο να φωναζω κατα της κυβερνησης.
    To πως θα χρησιμοποιησει η κυβερνηση το οχι, στην διαπραγματευση, ειναι θεμα. Υπαρχει διαφορα οταν ομως στα μετρα της κυβερνησης αντι να κοψουν συνταξεις προτεινουν μεγαλυτερη φορολογηση στον τζογο και οι δανειστες δεν το αποδεχονται.


    Επισης το οχι ειναι και μετρο πιεσης και στον ΣΥΡΙΖΑ να ακολουθησει την αντιμνημονιακη πολιτικη για την οποια και βγηκε πρωτο κομμα. Τον Τσιπρα τον βολευει να βγει το ναι.
    Το χω ξαναγραψει οποιος περνα καλα, μαζι του κι εγω, να ψηφισει ναι στα μετρα.

    Το ερωτημα του δημοψηφισματος το επαναλαμβανω ειναι αν συμφωνουμε με τα μετρα της νεας προωθουμενης δανειακης συμβασης. Ο φασισμος και η μπουρδελοποιηση της σκεψης μεσα απο τα διεφθαρμενα μμε μας εχουν κανει οντως να μπερδευομαστε και με τα πιο απλα.
    Κι εγω πρωτος πρωτος, μπερδεμενος.

  11. #22547
    Είμαστε πλήρεις... Το avatar του χρήστη Red&White-Nick-7
    Εγγραφή
    27-03-2012

    Μηνύματα
    5.206
    Thanks
    4.150
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3.331 φορές σε 2.000 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [YOUTUBE]Y6YUB2hJxaY[/YOUTUBE]

    Και μια άποψη των "έξ' απο 'δω"...

  12. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red&White-Nick-7 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (04-07-15), panahs7 (04-07-15)

  13. #22548
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.735
    Thanks
    3.185
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.864 φορές σε 3.552 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Βγήκε ο Ρέμος και είπε ότι είχαμε (όλοι εμείς) συνηθίσει στο χαβιάρι, γαμώ τη μανάρα του.

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  15. #22549
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αλλοι στο χαβιαρι, αλλοι στ'αγγουρια...Περιεργο που δεν επελεξε το δευτερο.

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  17. #22550
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Λιγες ωρες πριν το δημοψηφισμα ξανασκεφτομαι τις επιλογες μας και αναρωτιεμαι:πραγματικα μας ζητησαν να πουλησουμε υγιεις επιχειρησεις,λιμανια και σταθμους,να αυξησουν τα χαρατσια-εισφορες μεσω εφοριας,ν'απολυσουν κι αλλους ανθρωπους,να αυξησουν κι αλλο το φπα,να χτυπησουν κι αλλο φορολογικα οσους εκαναν το λαθος να εχουν κατοικια (ευτυχως εγω δεν εχω) κλπ κλπ και εμεις καλουμαστε να συμφωνησουμε οτι ναι μας αρεσει?Πως στο καλο συμφωνεις σε αυτα?Γιατι δεν ειπαν οχι εξ αρχης να τελειωνουμε,αλλα επρεπε να περασουμε μια εμβομαδα με κλιμακουμενη ενισχυση φοβου σε σημειο που καποιοι οντως να μαζευουν εφοδια απο τα σουπερ μαρκετ?

    Τεςπα.Οτι ειναι να γινει ας γινει,παντως αυτος ο διχασμος,οι εσωτερικες διαμαχες και κατηγοριες εκατερωθεν προκαλεσαν και σε μενα καταθλιψη.Δεν εχω ορεξη για τιποτα.

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    estai (05-07-15), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (05-07-15)

  19. #22551
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    To χειρότερο όλων είναι ότι στατιστικά σε 30-40 χρόνια πάλι παρόμοια θα συζητάμε (που αμφιβάλλω αν θα υπάρχουμε)
    Μια κοινωνία που δεν μαθαίνει ποτέ και πρέπει να ζει τα ίδια και τα ίδια
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (05-07-15), kwtsios (04-07-15)

  21. #22552
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.709 φορές σε 17.750 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ό,τι και να γίνει, πρέπει να έχουμε υπ'όψιν μας, ότι το μόνο που έχουμε στην πραγματικότητα, είναι οι σχέσεις με τους γύρω μας και αυτό πρέπει να προστατέψουμε: Ακόμα και λάθος να κάνουμε, θα το κάνουμε όλοι μαζί και ο πρώτος και κύριος στόχος τους, είναι πραγματικά να μας κρατήσουν διασπασμένους.

    Στο κάτω - κάτω, έχουμε κληθεί να κρίνουμε και να αποφασίσουμε, για μία κατάσταση, υπό συνθήκες που κανείς δεν θα αναλάμβανε να το κάνει.

    Όλα αυτά τα λέω, γιατί μας περιμένει μία Δευτέρα πολύ πιο δύσκολη από το τρέχον 24ωρο, όποιο και αν είναι το τελικό αποτέλεσμα.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  22. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (04-07-15), BrazHlias (05-07-15), estai (05-07-15), kwtsios (04-07-15)

  23. #22553
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    To χειρότερο όλων είναι ότι στατιστικά σε 30-40 χρόνια πάλι παρόμοια θα συζητάμε (που αμφιβάλλω αν θα υπάρχουμε)
    Μια κοινωνία που δεν μαθαίνει ποτέ και πρέπει να ζει τα ίδια και τα ίδια
    Βασικά, από τα τελευταία που άκουσα είναι πως το δάνειο που ζητήσαμε από τον ESM είναι για 29,1 δις μέχρι το 2017, οπότε και θα χρειαστούμε νέο...πρόγραμμα (Μνημόνιο 4 για όσους δεν βαριούνται να μετράνε). Δηλαδή, ακόμα και να τη σκαπουλάρουμε τώρα, σε 2 χρόνια θα λέμε πάλι τα ίδια και θα βρίζουμε τον επόμενο "λεφτά υπάρχουν".
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  24. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (04-07-15), voskos_7 (04-07-15)

  25. #22554
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιγες ωρες πριν το δημοψηφισμα ξανασκεφτομαι τις επιλογες μας και αναρωτιεμαι:πραγματικα μας ζητησαν να πουλησουμε υγιεις επιχειρησεις,λιμανια και σταθμους,να αυξησουν τα χαρατσια-εισφορες μεσω εφοριας,ν'απολυσουν κι αλλους ανθρωπους,να αυξησουν κι αλλο το φπα,να χτυπησουν κι αλλο φορολογικα οσους εκαναν το λαθος να εχουν κατοικια (ευτυχως εγω δεν εχω) κλπ κλπ και εμεις καλουμαστε να συμφωνησουμε οτι ναι μας αρεσει?Πως στο καλο συμφωνεις σε αυτα?Γιατι δεν ειπαν οχι εξ αρχης να τελειωνουμε,αλλα επρεπε να περασουμε μια εμβομαδα με κλιμακουμενη ενισχυση φοβου σε σημειο που καποιοι οντως να μαζευουν εφοδια απο τα σουπερ μαρκετ?

    Τεςπα.Οτι ειναι να γινει ας γινει,παντως αυτος ο διχασμος,οι εσωτερικες διαμαχες και κατηγοριες εκατερωθεν προκαλεσαν και σε μενα καταθλιψη.Δεν εχω ορεξη για τιποτα.
    Ακριβώς αυτά ζήτησαν Ρένα και ίσως είναι κι άλλα που δεν τα μάθαμε ποτέ. Ζητάνε όλα αυτά, για να δώσουν νέο δάνειο στη χώρα που τόσο το έχει ανάγκη (δυστυχώς). Η επιλογή είναι δύσκολη, όχι για τους πολίτες που απλά ζητάμε μισθούς, συντάξεις, παροχές, κοινωνική πολιτική αλλά για τις εκάστοτε κυβερνήσεις, οι οποίες χωρίς το εν λόγω δάνειο δεν μπορούν να κάνουν τίποτα από όσα ζητάμε. Φαύλος κύκλος.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  26. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (05-07-15), Rena (05-07-15), voskos_7 (05-07-15)

  27. #22555
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.489
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.747 φορές σε 18.957 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν ξέρω αν έχει επιχειρήσει κάποιος να βγάλει από ΑΤΜ Εθνικής τις τελευταίες ώρες, για να πάρουμε εικόνα κι από άλλες πόλεις, αλλά εδώ στο Βόλο εδώ και λίγη ώρα σταμάτησαν να δίνουν όλα! Μόνο η Eurobank εξυπηρετεί προς το παρόν, κρατώντας προμήθεια. Να φανταστώ ότι αύριο λόγω ημέρας δύσκολα θα τα γεμίσουν πάλι, άρα καληνύχτα μας...

  28. #22556

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το αληθινό ερώτημα του Δημοψηφίσματος:

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  29. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Bill_K για αυτό το μήνυμα:

    estai (05-07-15), voskos_7 (05-07-15)

  30. #22557
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν έχει επιχειρήσει κάποιος να βγάλει από ΑΤΜ Εθνικής τις τελευταίες ώρες, για να πάρουμε εικόνα κι από άλλες πόλεις, αλλά εδώ στο Βόλο εδώ και λίγη ώρα σταμάτησαν να δίνουν όλα! Μόνο η Eurobank εξυπηρετεί προς το παρόν, κρατώντας προμήθεια. Να φανταστώ ότι αύριο λόγω ημέρας δύσκολα θα τα γεμίσουν πάλι, άρα καληνύχτα μας...
    Δεν φανταζομαι πως ειναι καποια εντολη πανο. Το απλο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι πως το αποθεμα του ΑΤΜ τελειωσε και πρεπει να το ξαναγεμισουν.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  31. #22558
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Tα λεφτα ρε παιδια απο τις ανακεφαλαιοποιησεις των τραπεζων που ειναι;
    1 δις δε λενε οτι βγηκε αυτη τη βδομαδα απο τις τραπεζες; Οι ανακεφαλαιοποιησεις φτανανε στα 30 δις αν δε κανω λαθος(μπορει να με διορθωσει καποιος).
    Τι τα κανανε οι τραπεζιτες;;;;;

  32. #22559
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτό το πραγμα να μην έχεις κεντρική τράπεζα είναι μεγάλη ξεφτιλα και να την έχουν ιδιωτες
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  33. #22560
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    03-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.433
    Thanks
    13.172
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.081 φορές σε 7.888 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κωλοτούμπα από τον Σουλτς. [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και τώρα μας στηρίζει, λέγοντας πως "οι Βρυξέλλες "δεν θα εγκαταλείψουν" τους Έλληνες και θα μπορούσαν να χορηγήσουν στην Αθήνα έκτακτες πιστώσεις"
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

Σελίδα 1128 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 1286287288289281028107810881098110811181124112511261127112811291130113111321138114811581168117812281328142815281628 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας