Σελίδα 1566 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 566106611661266136614661516152615361546155615621563156415651566156715681569157015761586159616061616166617661866 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31.301 έως 31.320 από 38391

Θέμα: Off Topic

  1. #31301
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα ποσοστα του afd εννοεις; Και η Λεπεν στη Γαλλια 20% εχει. Τι σημαινει αυτο; Οτι ειναι Ναζι και οι Γαλλοι;
    Η διαφορά των Γαλλων με τους Γερμανους είναι οτι οι δεύτεροι έχουν αιματοκυλίσει δυο φορές την ανθρωπότητα.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #31302
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει περιπτωση να μπορω να σε πεισω για το αντιθετο ?

    Ναι, αν μου φέρεις ποσοστά και νούμερα που να αποδεικνύουν το αντίθετο γιατί όχι?
    Και βεβαία όταν το κάνεις αυτό, εγώ δεν πρόκειται να σε ειρωνευτώ και να κουοταρω οτι με βολεύει.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. #31303

    Εγγραφή
    29-10-2008

    Μηνύματα
    690
    Thanks
    1.750
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 576 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ποσοστα και νουμερα οχι, δεν εχω.
    Τουλαχιστον οχι διαφορετικα απο αυτα που λενε οτι το 7% των Ελληνων ειναι ναζι, που προσωπικα παντα, δε μου φαινονται τοσο αληθη.
    Να "μεταφραζαμε" αυτα τα ποσοστα, θα ειχε ισως ενδιαφερον.
    Το μονο που μπορω να παραθεσω ειναι προσωπικη εμπειρια.

  4. #31304
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσοστα και νουμερα οχι, δεν εχω.
    Τουλαχιστον οχι διαφορετικα απο αυτα που λενε οτι το 7% των Ελληνων ειναι ναζι, που προσωπικα παντα, δε μου φαινονται τοσο αληθη.
    Να "μεταφραζαμε" αυτα τα ποσοστα, θα ειχε ισως ενδιαφερον.
    Το μονο που μπορω να παραθεσω ειναι προσωπικη εμπειρια.
    Ναι το 7% των Ελλήνων που ψηφίζουν χ.α. είναι ναζί. Και είναι ναζι γιατί πλέον έχουν γνώση για το τι ψηφίζουν, έχουν δει τι έχει κάνει η χ.α. και επομένως για να συνεχίζουν να τους ψηφίζουν, επικροτούν τις πρακτικές της.
    Συγνώμη που στο λέω αλλά οι προσωπικές εμπειρίες με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Οσο και να μη μου αρέσει, τα νούμερα αποτυπώνουν την αλήθεια.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (16-12-18), The Dude (17-12-18)

  6. #31305
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.967
    Thanks
    23.987
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.574 φορές σε 10.892 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το 7% των Ελλήνων που ψηφίζουν χ.α. είναι ναζί. Και είναι ναζι γιατί πλέον έχουν γνώση για το τι ψηφίζουν, έχουν δει τι έχει κάνει η χ.α. και επομένως για να συνεχίζουν να τους ψηφίζουν, επικροτούν τις πρακτικές της.
    Αυτό καλό είναι να λέγεται συχνά και να μην το ξεχνάμε.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  7. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (16-12-18), pirateeeeeee (16-12-18)

  8. #31306

    Εγγραφή
    29-10-2008

    Μηνύματα
    690
    Thanks
    1.750
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 576 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το 7% των Ελλήνων που ψηφίζουν χ.α. είναι ναζί. Και είναι ναζι γιατί πλέον έχουν γνώση για το τι ψηφίζουν, έχουν δει τι έχει κάνει η χ.α. και επομένως για να συνεχίζουν να τους ψηφίζουν, επικροτούν τις πρακτικές της.
    Συγνώμη που στο λέω αλλά οι προσωπικές εμπειρίες με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Οσο και να μη μου αρέσει, τα νούμερα αποτυπώνουν την αλήθεια.

    Ειχα και εγω την ιδια αποψη μεχρι που αλλαξα μετα απο καποιες συζητησεις. Ξερω μερικους που ψηφισαν χ.α. Οταν τους συζητησα, ακομα και πολυ προσφατα και τους εξηγησα τι ειναι αυτοι, τα πιστευω τους, οτι ειναι υμνιστες του χιτλερ κτλ, με κοιταζαν σαν να τους αναλυω πυρηνικη φυσικη. Δεν ειχαν και δυστυχως ακομα δεν εχουν ιδεα. Δεν τους απασχολησε ποτε να ασχοληθουν. Και δεχτηκα να μιλησω μαζι τους γιατι ηξερα οτι αποκλειεται να επικροτουν το ναζισμο. Μπορω να τους χαρακτηρισω ανωριμους και ανευθυνους, γιατι δεν καταλαβαινουν τη σημαντικοτητα της ψηφου τους και βλεπουν το ναζισμο σαν κατι που ανηκει στο παρελθον και εχει σβησει, αλλα ναζιστες οχι. Και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι οι μονοι σε αυτο το 7%. Και παλι ομως προσωπικη εμπειρια.

  9. #31307
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα και εγω την ιδια αποψη μεχρι που αλλαξα μετα απο καποιες συζητησεις. Ξερω μερικους που ψηφισαν χ.α. Οταν τους συζητησα, ακομα και πολυ προσφατα και τους εξηγησα τι ειναι αυτοι, τα πιστευω τους, οτι ειναι υμνιστες του χιτλερ κτλ, με κοιταζαν σαν να τους αναλυω πυρηνικη φυσικη. Δεν ειχαν και δυστυχως ακομα δεν εχουν ιδεα. Δεν τους απασχολησε ποτε να ασχοληθουν. Και δεχτηκα να μιλησω μαζι τους γιατι ηξερα οτι αποκλειεται να επικροτουν το ναζισμο. Μπορω να τους χαρακτηρισω ανωριμους και ανευθυνους, γιατι δεν καταλαβαινουν τη σημαντικοτητα της ψηφου τους και βλεπουν το ναζισμο σαν κατι που ανηκει στο παρελθον και εχει σβησει, αλλα ναζιστες οχι. Και ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι οι μονοι σε αυτο το 7%. Και παλι ομως προσωπικη εμπειρια.
    Συγνώμη αλλα δεν το πιστεύω.......Οχι οτι δεν πιστεύω εσένα, αλλά δεν πιστεύω οτι δεν γνωρίζουν.
    Η μισή χ.α. μπήκε φυλακή για την υπόθεση Φυσσα και αυτοί κάνουν οτι δεν γνωρίζουν τίποτα? Ποιον κοροϊδεύουν? Να πάνε να γαμηθούν τα ναζιδια.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (16-12-18)

  11. #31308
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.637
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.602 φορές σε 3.527 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλα δεν το πιστεύω.......Οχι οτι δεν πιστεύω εσένα, αλλά δεν πιστεύω οτι δεν γνωρίζουν.
    Η μισή χ.α. μπήκε φυλακή για την υπόθεση Φυσσα και αυτοί κάνουν οτι δεν γνωρίζουν τίποτα? Ποιον κοροϊδεύουν? Να πάνε να γαμηθούν τα ναζιδια.
    Καλά ρε Μένιο, δεν ξέρεις ότι οι περισσότεροι είναι μαλακες και ψηφίζουν απλά ότι ψηφίζουν οι πολλοί;

    Πχ, σταμάτησε να είναι τις μόδας τώρα ο Σύριζα και ξαφνικά πάει για 45% η ΝΔ. Πως γίνεται αυτό ρε φίλε; Δλδ ψηφίζεις την μια φορά ΣΥΡΙΖΑ και την άλλη ΝΔ; Την οποία αναθεματιζες πριν 4χρονια;

    Μην νομίζεις, μόνο οι κουμουνιστες ψηφίζουν με συναίσθηση του τι ψηφίζουν στην Ελλάδα. Και ενα 10% που ψηφίζει ΝΔ. Οι άλλοι ψηφίζουν ότι είναι της μόδας.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (17-12-18), voskos_7 (17-12-18)

  13. #31309
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.967
    Thanks
    23.987
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.574 φορές σε 10.892 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [YOUTUBE]Z8H61CXSfOQ[/YOUTUBE]
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  14. #31310
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Νταξει το αθεη το καταλαβαινω, αλλα το μηδενιστρια wtf?

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (17-12-18)

  16. #31311
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.116
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.549 φορές σε 14.234 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ΕΡΤ3? Από πότε είναι το ρεπορτάζ? 1989?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  17. #31312
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    εσκασε μπομπα στον σκαϊ.

    Τι ειναι αυτα ρε πουστη μου; Οχι τιποτα αλλο, αλλα θα σκοτωθει και κανενας ασχετος απο το πουθενα.

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (17-12-18)

  19. #31313

    Εγγραφή
    29-10-2008

    Μηνύματα
    690
    Thanks
    1.750
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 576 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλα δεν το πιστεύω.......Οχι οτι δεν πιστεύω εσένα, αλλά δεν πιστεύω οτι δεν γνωρίζουν.
    Η μισή χ.α. μπήκε φυλακή για την υπόθεση Φυσσα και αυτοί κάνουν οτι δεν γνωρίζουν τίποτα? Ποιον κοροϊδεύουν? Να πάνε να γαμηθούν τα ναζιδια.

    Και ομως, υπαρχουν δυστυχως ανθρωποι που ακομα και τωρα, δεν εχουν καταλαβει/γνωριζουν.

    Για ενα, ισως και αρκετα μεγαλο ποσοστο, η τηλεοραση ειναι μονο για να δουν καμια εκπομπη με κανα ξεκωλο και οταν πεφτουν ειδησεις , εστω και αυτες οι ειδησεις που παιζονται στα καναλια, να ψαξουν καμια αλλη εκπομπη με κανα αλλο ξεκωλο και το ιντερνετ για να ποσταρουν φωτος στο φουμπου. Και η ιστορια, εστω τα βασικα που ακουσαμε στο σχολειο, ειναι για καμποσους κατι τελειως αγνωστο.

    Εχεις την αισθηση οτι ολοι εχουν την ιδια αντιληπτικη ικανοτητα, οτι ολοι φιλτραρουν κατι που ακουσαν, οτι ολοι ασχολουνται αρκετα με το να μαθουν τι πρεσβευει ο καθενας κτλ κτλ? @@
    Για την υποθεση φυσσα, ξερεις τι καταλαβαν μερικοι? "Κοιτα τους μαλακες, χτυπιουνται για τα πολιτικα". Και αλλαξαν καναλι να δουν κατι πιο ενδιαφερον, Μενεγακη ας πουμε.

    Εχεις την αισθηση οτι ολοι το παιρνουν σοβαρα ολο αυτο? Ή οτι εχουν την ικανοτητα να το παρουν σοβαρα? @@ και παλι.

    Και συνεχιζω να αναφερομαι σε προσωπικες εμπειριες.

  20. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pf7 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18), The Dude (17-12-18), voskos_7 (17-12-18)

  21. #31314
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το 7% των Ελλήνων που ψηφίζουν χ.α. είναι ναζί. Και είναι ναζι γιατί πλέον έχουν γνώση για το τι ψηφίζουν, έχουν δει τι έχει κάνει η χ.α. και επομένως για να συνεχίζουν να τους ψηφίζουν, επικροτούν τις πρακτικές της.
    Συγνώμη που στο λέω αλλά οι προσωπικές εμπειρίες με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Οσο και να μη μου αρέσει, τα νούμερα αποτυπώνουν την αλήθεια.
    Εδώ θα συμφωνήσω με τον τύπο τον χιονιά. Ξέρεις τι είναι, τι αντιπροσωπεύουν και συνεχίζεις να τους ψηφίζεις. Συνένοχος.
    There is a Dude in town

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18)

  23. #31315
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συμφωνω κι εγω.

    Εχει ενα "ποϊντ" σε αυτο που λεει ο pf7, ομως απο την αλλη, η βλακεια δεν αποτελει αλλοθι.

  24. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18), chainsaw (17-12-18), flessanto (17-12-18), pirateeeeeee (17-12-18)

  25. #31316
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.371
    Thanks
    24.354
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.768 φορές σε 17.797 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Έχετε υπ' όψιν σας την εικόνα μίας κοινωνίας με 30% συνειδητοποιημένους οπαδούς του Ναζισμού; Ο Θοδωρής, θέλει να πει ακριβώς ότι μεγάλο ποσοστό των κομμάτων αυτών, είναι ψήφος αποδοκιμασίας στους άλλους.
    Έχουμε αναλύσει πολλές φορές ότι η αντίδραση δεν είναι λογικό να εκφράζεται έτσι και ζούμε και στο πετσί μας τα αποτελέσματα της ψήφου "πουτάνα όλα"...
    Κάθε κοινωνία έχει ένα ποσοστό γύρω στο 4% που έχει κατασκηνώσει ιδεολογικά στα άκρα... Και ένα ποσοστό 40%, που είναι τελείως ρευστό και πηγαίνει όπου το βγάλει ο δρόμος και με τους κατάλληλους χειρισμούς, φτάνει και εκεί...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), chainsaw (17-12-18)

  27. #31317
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ομως, υπαρχουν δυστυχως ανθρωποι που ακομα και τωρα, δεν εχουν καταλαβει/γνωριζουν.

    Για ενα, ισως και αρκετα μεγαλο ποσοστο, η τηλεοραση ειναι μονο για να δουν καμια εκπομπη με κανα ξεκωλο και οταν πεφτουν ειδησεις , εστω και αυτες οι ειδησεις που παιζονται στα καναλια, να ψαξουν καμια αλλη εκπομπη με κανα αλλο ξεκωλο και το ιντερνετ για να ποσταρουν φωτος στο φουμπου. Και η ιστορια, εστω τα βασικα που ακουσαμε στο σχολειο, ειναι για καμποσους κατι τελειως αγνωστο.

    Εχεις την αισθηση οτι ολοι εχουν την ιδια αντιληπτικη ικανοτητα, οτι ολοι φιλτραρουν κατι που ακουσαν, οτι ολοι ασχολουνται αρκετα με το να μαθουν τι πρεσβευει ο καθενας κτλ κτλ? @@
    Για την υποθεση φυσσα, ξερεις τι καταλαβαν μερικοι? "Κοιτα τους μαλακες, χτυπιουνται για τα πολιτικα". Και αλλαξαν καναλι να δουν κατι πιο ενδιαφερον, Μενεγακη ας πουμε.

    Εχεις την αισθηση οτι ολοι το παιρνουν σοβαρα ολο αυτο? Ή οτι εχουν την ικανοτητα να το παρουν σοβαρα? @@ και παλι.

    Και συνεχιζω να αναφερομαι σε προσωπικες εμπειριες.
    Αυτό που λες, εννοείται πως ισχύει τύπε, όπως και πολλοί που ψηφίζουν ό,τι ψηφίζουν... ψηφίζουν γιατί αυτό ψήφιζε ο πατέρας τους, γιατί είναι από συγκεκριμένη περιοχή, γιατί τους έταξαν κάτι, γιατί η νίτσα που πηδάνε ή ο νίτσος που τους πηδάει ψηφίζει αυτό, γιατί τους πάει το χρώμα, γιατί... έτσι.

    ομως η Δημοκρατία στηρίζεται σε σκεπτόμενους και γνώστες Δημότες, όχι σε σούργελα με ταυτότητες που πάνε σε κάλπη. Γι αυτό βγαίνει άλλα αντί άλλων πολλές φορές...
    Εδώ έβγαλαν τον σύριζα γιατί... θα τους χάριζε τα δάνεια ρε τύπε, γιατί θα καταργούσε τα διόδια, τι να λέμε τώρα, μιλάμε για γαλοπούλες...
    There is a Dude in town

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18)

  29. #31318
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.637
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.602 φορές σε 3.527 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτό λέει και ο pf7 ρε παιδιά. Ότι κανείς δεν ψηφίζει με συνείδηση. Απλά το ποσοστό της ΝΔ που χάθηκε αντί να πάει στον ΣΥΡΙΖΑ πήρε στη ΧΑ

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  30. #31319

    Εγγραφή
    29-10-2008

    Μηνύματα
    690
    Thanks
    1.750
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 576 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το να ψηφισει καποιος ασυνειδητα, ενταξει δεν ειναι το καλυτερο, αλλα συμβαινει και ξεπερνιεται. Και η χ.α. πηρε πολλες, μα παρα πολλες, ψηφους ετσι. Δεν νομιζω οτι το εκλογικο της ποσοστο μεταφραζεται απολυτως και σε ποσοστο ναζιστων.



    Μου ηταν στεναχωρο, οταν μιλησα με φιλο αδελφικο γι'αυτο το θεμα, πριν καποιους μηνες, και δεν ειχε καταλαβει οτι προκειται περι ναζιστων. Του εξηγησα τι, αποδεδειγμενα, πιστευουν αυτοι και με κοιταζε σαν χανος. Δεν ειμαι σιγουρος οτι ηξερε και το τι ειναι ναζισμος βασικα. Μιλουσαμε και ελεγα απο μεσα μου "α ρε φιλε, ξυλο απελεκητο εμεινες". Και του μιλησα γιατι ξερω οτι αυτος αποκλειεται να στηριζει κατι τετοιο συνειδητα. Και τοσο απλα, μια ψηφος λιγοτερη στους ναζι. Και ξερετε κατι, αν αυτος ο φιλος μιλησει με τον celtic για 10 λεπτα, στις επομενες εκλογες θα ψηφισει κκε (δεν υποννοω κατι, απλα για να καταλβετε οτι το παληκαρι δεν ανηκει ιδεολογικα καπου, ουτε εχει τετοια κολληματα). Πιο πολυ για τετοιες περιπτωσεις μιλαω. Και ειναι πολλες αυτες οι περιπτωσεις.

    Μην κρινετε μονο απο τους εαυτους σας κτλ. Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που, δεν ξερω πως να το εκφρασω για να μην ακουστει ασχημα, το επιπεδο τους ειναι παρα πολυ χαμηλο και την πατανε χωρις να το ξερουν. Βλακες? Μπορει. Ναζιστες παντως οχι. Γι'αυτο ανεφερα οτι η προσωπικη εμπειρια ειναι για εμενα πολυ σημαντικη.



    ps. δεν προσπαθω να πω οτι κανεις δεν ψηφισε/ψηφιζει συνειδητα χ.α. Προσωπικα μονο εναν ξερω, με τον οποιο εκοψα καθε επαφη.

  31. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pf7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18)

  32. #31320
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και του μιλησα γιατι ξερω οτι αυτος αποκλειεται να στηριζει κατι τετοιο συνειδητα. Και τοσο απλα, μια ψηφος λιγοτερη στους ναζι. Και ξερετε κατι, αν αυτος ο φιλος μιλησει με τον celtic για 10 λεπτα, στις επομενες εκλογες θα ψηφισει κκε
    Που ειναι αυτος? Να μου τον γνωρισεις!!!!!!
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  33. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (17-12-18), flessanto (17-12-18), pf7 (17-12-18), Rena (17-12-18)

Σελίδα 1566 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 566106611661266136614661516152615361546155615621563156415651566156715681569157015761586159616061616166617661866 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας