Σελίδα 931 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 43153163173183188189190191192192792892993093193293393493594195196197198110311131123113311431 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 18.601 έως 18.620 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #18601
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.907
    Thanks
    5.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.861 φορές σε 7.479 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δυναμικο και πατριωτικο πρωινο με Τουρκους, Ιαπωνες και Μουσουλμανους.Θελω αναφορα και σε Αφρικανους.

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (09-01-15)

  3. #18602
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αμέσως να αναφέρεις και τους Αφρικανούς, δεν μπορείς...
    There is a Dude in town

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (09-01-15)

  5. #18603
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ναι, ενώ άμα έρθουν στην αιλαδεζζια και κάνουν καμιά έρευνα θα βρουν ότι όλοι μας είμαστε κάθε βράδυ στο μέγαρο μουσικής.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (09-01-15), voskos_7 (09-01-15)

  7. #18604
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Οι γείτονες είναι φανατικοί της τηλεόρασης.

    Οι γείτονες μας είναι βάρβαροι Ούνοι, όντα χειρότερα των αυστραλοπιθήκων. Δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει όπερα, μπαλέτο, δεν διαβάζουν ούτε διαφημιστικά βολάν και ξημεροβραδιάζονται μπροστά στην τηλεόραση. Η ντροπή του ανθρώπινου πολιτισμού.

    *να κοιτάξουμε μόνο μην τους μοιασουμε... Οι οιωνοί για μας ΔΕΝ είναι θετικοί.
    πιστεύεται ότι κατάγονται από μογγολικά φύλλα με φανατικές προσμίξεις και μωσαικό με τους γηγενείς λαούς που κατοικούν στην περιοχή τους.
    Μια παράδοση ότι πιο αισχρό έχει γεννήσει η ανθρωπότητα... οπότε τα αποτελέσματα δεν αποτελούν έκπληξη
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  8. #18605
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.907
    Thanks
    5.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.861 φορές σε 7.479 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δε κοιταμε τα χαλια μας; Eχω βαρεθει να ακουω για το μεγαλειο των Ελληνων και δεν το χω δει πουθενα. Απολιτιστα Νεατερνταλ ειμαστε. Ελεεινος λαος που φαινεται απο τα σκουπιδια στους δρομους μεχρι και τους κυβερνωντες.

  9. Οι ακόλουθοι 8 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (10-01-15), celticfrost (09-01-15), kwtsios (11-01-15), pf7 (09-01-15), The Dude (09-01-15), VALVERDES_7 (10-01-15), vasilis-thrylos7 (17-01-15), voskos_7 (09-01-15)

  10. #18606
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε κοιταμε τα χαλια μας; Eχω βαρεθει να ακουω για το μεγαλειο των Ελληνων και δεν το χω δει πουθενα. Απολιτιστα Νεατερνταλ ειμαστε. Ελεεινος λαος που φαινεται απο τα σκουπιδια στους δρομους μεχρι και τους κυβερνωντες.
    το θέμα είναι να κοιτάς τα πράγματα ψυχρά και όσο πιο ρεαλιστικά μπορείς
    ούτε μηδενισμούς εκεί που δεν χωράνε ούτε και να εξυψώνεις εκεί που θέλεις να περάσεις τα πολιτικά συμφέροντα
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (09-01-15), kwtsios (11-01-15)

  12. #18607
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.333
    Thanks
    24.350
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.757 φορές σε 17.789 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Οι γείτονες είναι φανατικοί της τηλεόρασης.

    Οι γείτονες μας είναι βάρβαροι Ούνοι, όντα χειρότερα των αυστραλοπιθήκων. Δεν έχουν ιδέα τι σημαίνει όπερα, μπαλέτο, δεν διαβάζουν ούτε διαφημιστικά βολάν και ξημεροβραδιάζονται μπροστά στην τηλεόραση. Η ντροπή του ανθρώπινου πολιτισμού.

    *να κοιτάξουμε μόνο μην τους μοιασουμε... Οι οιωνοί για μας ΔΕΝ είναι θετικοί.
    Αιώνιοι υπήκοοι αυτοκρατορίας θα είναι: Αλίμονο από εμάς, που ακόμα στο μυαλό μας, είμαστε σκλάβοι τους.

    Μπορεί ο πολιτισμός που εξάγουν να είναι ανύπαρκτος, αλλά συμπεριφορές, σαν των πολιτισμένων Ευρωπαίων γειτόνων τους, Ελλήνων, ακόμα και να μην προβλέπεται από κανέναν νόμο, τις απαγορεύουν δια ροπάλου. Ο Ελληνάρας, αν τον βρεις στη μέρα του - που συνήθως είναι, ούτε σε έγκυο δεν δίνει σειρά.
    Ίσως, αυτό να λέει πιο πολλά.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Ιάπωνες ακροδεξιοί ή φασίστες πρέπει να είναι. Κοίτα τι κάνουν και δεν το ήξερα, τα γουρούνια...

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    *και πενήντα ατομικές να φάτε μάγκες, πάλι κράτος θα γίνετε. Εγγυημένα. Λαοί με ΑΡΧΙΔΙΑ και ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ δεν πάνε ποτέ χαμένοι.
    Γενικά, είναι μία πολύ σκληρή περιοχή η Ανατολική Ασία και πολλά από αυτά που κάνουνε, σε προσωπικό αλλά και σε συλλογικό επίπεδο, στον Δυτικό κόσμο, θεωρούνται αδιανόητα.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θέμα είναι να κοιτάς τα πράγματα ψυχρά και όσο πιο ρεαλιστικά μπορείς
    ούτε μηδενισμούς εκεί που δεν χωράνε ούτε και να εξυψώνεις εκεί που θέλεις να περάσεις τα πολιτικά συμφέροντα
    Π.χ. εδώ υπάρχει ένα ρεύμα, που υποστηρίζει τους Τζιχαντιστές γιατί είναι εχθροί του Ευρωπαϊκού κατεστημένου, στο οποίο, ανήκουμε και εμείς, έστω και από σπόντα.
    Στην ώριμη πολιτικά Γαλλία, οι ...άθεοι Γάλλοι, είναι εξ ίσου απέναντί τους, άσχετα και αν σε αυτούς αντιτίθενται θεωρητικά και οι εθνικιστές.

    Της Λεπέν, πάντως, της γεννάνε και τα κοκόρια, πλέον. Ίσως, μας φέγγει και εμάς, θα έλεγα - για άλλο λόγο, βέβαια.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. #18608
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Π.χ. εδώ υπάρχει ένα ρεύμα, που υποστηρίζει τους Τζιχαντιστές γιατί είναι εχθροί του Ευρωπαϊκού κατεστημένου, στο οποίο, ανήκουμε και εμείς, έστω και από σπόντα.
    Στην ώριμη πολιτικά Γαλλία, οι ...άθεοι Γάλλοι, είναι εξ ίσου απέναντί τους, άσχετα και αν σε αυτούς αντιτίθενται θεωρητικά και οι εθνικιστές.

    Της Λεπέν, πάντως, της γεννάνε και τα κοκόρια, πλέον. Ίσως, μας φέγγει και εμάς, θα έλεγα.
    - Εχω αναφέρει και σε παλαιότερα ποστ τι σημαίνει ισλαμικό κράτος αλλά και το σύστημα αρχών και αξιών τους που πηγάζει από το μίσος της θρησκείας τους
    - Αυτό είναι που χαρακτηρίζει τον κάθε ένα πολιτισμό το βασικό σύστημα αξιών και αρχών. Η παράδοση τους δηλαδή...
    - εμείς δεν είμαστε ευρωπαικό κατεστημένο, ούτε τους έχουμε ξεπατώσει στο πρόσφατο παρελθόν για να το παίζουν παρθένες σήμερα οι γαλλίδες και οι αγγλίδες... έχεις ρωτήσει πόση αγανάκτηση μπορεί να νιώθει κάποιος από εκεί για όλα αυτά?
    - εδώ πολλοί την έχουν δει αεκάκι. μάθανε ότι κάποιοι πηδάνε και πάνω από πίσω παρασιτικά να επωφεληθούν. Ετσι δεν κάνουν οι άντρες...
    - γενικά οι σχέσεις μας (αν μπορείς να το πεις αυτό γιατί τριβές πάντα θα υπάρχουν σε πολιτισμούς) είναι καλές με τους μουσουλμάνους της Αραβίας (τους ορίτζιναλ μουσουλμάνους δηλαδή) παραδόξως. Πολύ καλές σήμερα ίσως επειδή έχουμε να αντιμετωπίσουμε το ίδιο μογγολικό κατακάθι/τόξο (όπως φαίνεται και στο λογότυπο της turkish airlines) αλλά και παλαιότερα πχ. ο μεγαλύτερης μουσουλμάνος ηγέτης ο κούρδος Σαλάχ Αλ Ντιν είχε δώσει τα μεγαλύτερα προνόμια μόνο στους Ελληνες της εποχής του χωρίς να ανοίξει ρουθούνι


    κάνε και το τεστ να γελάσουμε [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  14. #18609
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.333
    Thanks
    24.350
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.757 φορές σε 17.789 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κοίτα: Καλές σχέσεις, έχουμε επειδή δεν έχουμε κράτος. Από την στιγμή που τους έχουμε ξαμολυμένους εδώ μέσα και δεν τους πάμε ούτε μπρος, ούτε πίσω, κάθονται καλά. Μέχρι πότε, όμως;
    Συμφωνάω περισσότερο με τη ΔΗΜΑΡ, το Ποτάμι και το ΚΚΕ και σχεδόν όλους τους Δεξούς, τους έχω στο (-).

    Καλούτσικη η έρευνα, αλλά για την περίπτωσή μου, οι απαντήσεις είναι ελλιπείς και πέφταμε στο "πιο κοντά".
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  15. #18610
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.457
    Thanks
    20.889
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.513 φορές σε 8.062 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Νεα ομηρια στη γαλλια!!!!!!


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  16. #18611
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.678
    Thanks
    18.567
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.854 φορές σε 19.028 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μπορεί κάποιος που ξέρει να με κατατοπίσει σχετικά με αυτό; [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Γιατί δεν βγάζω άκρη και έχω ένα 50ρι. Κατ' αρχήν την αλλαγή θα την κάνω στην τροχαία ή σε ΚΕΠ όπως αυτοί που θέλουν μετά τις 18/01? Τα δικαιολογητικά θα είναι τα ίδια ή μου αρκεί η άδεια; Και τέλος, θα είναι δωρεάν ή θα πληρώσω 30 ευρώ παράβολο; Επίσης, την άδεια μου ούτε που θυμάμαι πόσα χρόνια δεν την έχω ανανεώσει, μάλλον 2010 ήταν η τελευταία φορά. Μιλάμε για 200 ευρώ χοντρά χοντρά δηλαδή, να κλάψω;

  17. #18612
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.907
    Thanks
    5.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.861 φορές σε 7.479 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Εχω αναφέρει και σε παλαιότερα ποστ τι σημαίνει ισλαμικό κράτος αλλά και το σύστημα αρχών και αξιών τους που πηγάζει από το μίσος της θρησκείας τους
    - Αυτό είναι που χαρακτηρίζει τον κάθε ένα πολιτισμό το βασικό σύστημα αξιών και αρχών. Η παράδοση τους δηλαδή...
    - εμείς δεν είμαστε ευρωπαικό κατεστημένο, ούτε τους έχουμε ξεπατώσει στο πρόσφατο παρελθόν για να το παίζουν παρθένες σήμερα οι γαλλίδες και οι αγγλίδες... έχεις ρωτήσει πόση αγανάκτηση μπορεί να νιώθει κάποιος από εκεί για όλα αυτά?
    - εδώ πολλοί την έχουν δει αεκάκι. μάθανε ότι κάποιοι πηδάνε και πάνω από πίσω παρασιτικά να επωφεληθούν. Ετσι δεν κάνουν οι άντρες...
    - γενικά οι σχέσεις μας (αν μπορείς να το πεις αυτό γιατί τριβές πάντα θα υπάρχουν σε πολιτισμούς) είναι καλές με τους μουσουλμάνους της Αραβίας (τους ορίτζιναλ μουσουλμάνους δηλαδή) παραδόξως. Πολύ καλές σήμερα ίσως επειδή έχουμε να αντιμετωπίσουμε το ίδιο μογγολικό κατακάθι/τόξο (όπως φαίνεται και στο λογότυπο της turkish airlines) αλλά και παλαιότερα πχ. ο μεγαλύτερης μουσουλμάνος ηγέτης ο κούρδος Σαλάχ Αλ Ντιν είχε δώσει τα μεγαλύτερα προνόμια μόνο στους Ελληνες της εποχής του χωρίς να ανοίξει ρουθούνι


    κάνε και το τεστ να γελάσουμε [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Kανεναν δεν εχουμε να αντιμετωπισουμε. Ουτε τους Τουρκους συμφερει να καταστρεψουν την οικονομια τους, ουτε εμας. Αυτα ειναι καταλοιπα του παρελθοντος, που βολευουν αυτους που παραγουν οπλα και τους παρακατω που θα αναφερω.
    Εμεις διακατεχομαστε ακομα απο το συμπλεγμα των 400 χρονων και πρεπει να το ξεπερασουμε. Οι Τουρκοι εχουν εξυπνη επιθετικη πολιτικη, σε αντιθεση με μας.
    Αυτο το γνωριζουν και οι Ελληνες πολιτικοι, αλλα αφηνουν να πλαναται ο φοβος των κακων γειτονων για να αγοραζουμε εξοπλισμους, που ετσι και αλλιως, σα καλα πουτανακια, πρεπει να αγορασουμε απο τους νταβαδες, αλλα για να παιξει και καμια μιζα. Αυτη ειναι η Ελλαδα μας. Ποιος ειναι ο πολιτισμος; Aυτος που στελνει τον Μιχαλολιακο, τον Γεωργιαδη, τα μοντελα, τους απατεωνες που μας διελυσαν επι χρονια στη βουλη;Δεν υπαρχουν κακοι Τουρκοι, αλλα κακοι Ελληνες που μας διαλυουν επι χρονια. Ας κοιταξουμε να ανεβασουμε το δικο μας πνευματικο επιπεδο και μετα κοιταμε και τους μεγαλοιδεατισμους.

  18. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (10-01-15), voskos_7 (10-01-15)

  19. #18613
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.333
    Thanks
    24.350
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.757 φορές σε 17.789 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανεναν δεν εχουμε να αντιμετωπισουμε. Ουτε τους Τουρκους συμφερει να καταστρεψουν την οικονομια τους, ουτε εμας. Αυτα ειναι καταλοιπα του παρελθοντος, που βολευουν αυτους που παραγουν οπλα και τους παρακατω που θα αναφερω.
    Εμεις διακατεχομαστε ακομα απο το συμπλεγμα των 400 χρονων και πρεπει να το ξεπερασουμε. Οι Τουρκοι εχουν εξυπνη επιθετικη πολιτικη, σε αντιθεση με μας.
    Αυτο το γνωριζουν και οι Ελληνες πολιτικοι, αλλα αφηνουν να πλαναται ο φοβος των κακων γειτονων για να αγοραζουμε εξοπλισμους, που ετσι και αλλιως, σα καλα πουτανακια, πρεπει να αγορασουμε απο τους νταβαδες, αλλα για να παιξει και καμια μιζα. Αυτη ειναι η Ελλαδα μας. Ποιος ειναι ο πολιτισμος; Aυτος που στελνει τον Μιχαλολιακο, τον Γεωργιαδη, τα μοντελα, τους απατεωνες που μας διελυσαν επι χρονια στη βουλη;Δεν υπαρχουν κακοι Τουρκοι, αλλα κακοι Ελληνες που μας διαλυουν επι χρονια. Ας κοιταξουμε να ανεβασουμε το δικο μας πνευματικο επιπεδο και μετα κοιταμε και τους μεγαλοιδεατισμους.
    Troller coaster...

    Μια χαρά λεβέντες είμαστε και εσύ που θέλεις πίσω τον Αλί Πασά, μας ζηλεύεις και έχεις λυσάξει...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  20. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (10-01-15)

  21. #18614
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.907
    Thanks
    5.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.861 φορές σε 7.479 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Troller coaster...

    Μια χαρά λεβέντες είμαστε και εσύ που θέλεις πίσω τον Αλί Πασά, μας ζηλεύεις και έχεις λυσάξει...
    Πρακτορας των Τουρκων ειμαι, που προσπαθει μεσω του φορουμ, να ριξει το ηθικο των Ελληνων. Αλλα υπαρχουν ευτυχως οι φωνες της ΧΑ, του Καρατζαφερη και του Σαμαρα που μας δειχνουν το φως.
    Περα απο την πλακα, ειμαστε πολυ εξυπνος λαος αλλα........

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    dimace (10-01-15), voskos_7 (10-01-15)

  23. #18615
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.333
    Thanks
    24.350
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.757 φορές σε 17.789 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρακτορας των Τουρκων ειμαι, που προσπαθει μεσω του φορουμ, να ριξει το ηθικο των Ελληνων. Αλλα υπαρχουν ευτυχως οι φωνες της ΧΑ, του Καρατζαφερη και του Σαμαρα που μας δειχνουν το φως.
    Περα απο την πλακα, ειμαστε πολυ εξυπνος λαος αλλα........
    Καθόλου έξυπνος λαός δεν είμαστε: Όλοι μεμονωμένα, είναι σε κάποιον τομέα. Σαν λαός, είμαστε για τα πανηγύρια και μόνο.
    Μονομανείς, κυκλοθυμικοί, υστερόβουλοι και άλλα τόσα ωραία... Συλλογικά, πάντα.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  24. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    estai (10-01-15), kwtsios (11-01-15), The Dude (10-01-15)

  25. #18616
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.907
    Thanks
    5.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.861 φορές σε 7.479 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου έξυπνος λαός δεν είμαστε: Όλοι μεμονωμένα, είναι σε κάποιον τομέα. Σαν λαός, είμαστε για τα πανηγύρια και μόνο.
    Μονομανείς, κυκλοθυμικοί, υστερόβουλοι και άλλα τόσα ωραία... Συλλογικά, πάντα.
    Εχεις δικιο, μεμονωμενα.

  26. #18617
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.116
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.549 φορές σε 14.234 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί κάποιος που ξέρει να με κατατοπίσει σχετικά με αυτό; [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Γιατί δεν βγάζω άκρη και έχω ένα 50ρι. Κατ' αρχήν την αλλαγή θα την κάνω στην τροχαία ή σε ΚΕΠ όπως αυτοί που θέλουν μετά τις 18/01? Τα δικαιολογητικά θα είναι τα ίδια ή μου αρκεί η άδεια; Και τέλος, θα είναι δωρεάν ή θα πληρώσω 30 ευρώ παράβολο; Επίσης, την άδεια μου ούτε που θυμάμαι πόσα χρόνια δεν την έχω ανανεώσει, μάλλον 2010 ήταν η τελευταία φορά. Μιλάμε για 200 ευρώ χοντρά χοντρά δηλαδή, να κλάψω;
    Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά το κείμενο είναι ξεκάθαρο:

    Η αλλάγη των διπλωμάτων που έχουν εκδοθεί από την Τροχαία είναι υποχρεωτική, ενώ οι κάτοχοι των παραπάνω αδειών οδήγησης οφείλουν, εφόσον επιθυμούν να οδηγούν μοτοποδήλατο μετά τις 18-1-2015, να αντικαταστήσουν το έντυπο της άδειας οδήγησής τους, απευθυνόμενοι στην Υπηρεσία Μεταφορών και Επικοινωνιών του τόπου κατοικίας τους ή σε οποιοδήποτε ΚΕΠ πληρώνοντας παράβολο αξίας 30 ευρώ.
    Τα δικαιολογητικά που πρέπει να έχουν μαζί τους οι πολίτες είναι τα εξής:
    - Φωτοτυπία άδειας μοτοποδηλάτου
    - Αίτηση - Υπεύθυνη δήλωση
    - Αντίγραφο Δελτίου Ταυτότητας
    - Φωτογραφία τύπου διαβατηρίου
    Συνεπώς πας στο τμήμα Μεταφορών και Επικοινωνιών ή σε ένα οποιοδήποτε ΚΕΠ (όχι στην τροχαία), προσκομίζεις τα ως άνω 4 δικαιολογητικά, πληρώνεις 30 ευρώ και είσαι έτοιμος.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  27. #18618
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.678
    Thanks
    18.567
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.854 φορές σε 19.028 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά το κείμενο είναι ξεκάθαρο:

    Συνεπώς πας στο τμήμα Μεταφορών και Επικοινωνιών ή σε ένα οποιοδήποτε ΚΕΠ (όχι στην τροχαία), προσκομίζεις τα ως άνω 4 δικαιολογητικά, πληρώνεις 30 ευρώ και είσαι έτοιμος.
    Πωπω καλά εντάξει δεν παλεύομαι! Το πιστεύεις ότι το διάβασα 5 φορές και πάντα διάβαζα "ενώ όσοι επιθυμούν να οδηγούν μοτοποδήλατο μετά τις 18-1-2015..." και νόμιζα ότι αναφέρεται σε κάποια άλλη κατηγορία κατόχων. Για το ότι δεν έχω ανανεώσει την άδεια εδώ και κάποια χρόνια, γνωρίζεις; Γιατί κάποιος μου είπε ότι θα πληρώσω και τα προηγούμενα και μ' έχει τσιτώσει λίγο...

  28. #18619
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  29. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (11-01-15), VALVERDES_7 (10-01-15)

  30. #18620
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μας κάβλωσες βραδιάτικα, τύπε... Θα βάλω να ακούσω λίγο Πουτσίνι, εκ Τριπόλεως ορμώμενο να στανιάρω...
    There is a Dude in town

Σελίδα 931 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 43153163173183188189190191192192792892993093193293393493594195196197198110311131123113311431 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας