Σελίδα 51 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 11213141474849505152535455617181911011512513514515511051 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.001 έως 1.020 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #1001
    .
    Εγγραφή
    08-04-2007

    Μηνύματα
    19
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 0 φορές σε 0 μηνύματα
    Ignore User

    Thumbs down ΑΧΙΛΛΕΑΣ...Ο ΜΕΓΑΣ Ο ΕΝΑΣ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ

    Θθμαται κανειs τον αγωνα στην Ν.Σμυρνη για το uefa?2 sto ημιχρονο κ ασσο τελικο?Eιναι ,για οσουs den ξερουν ,η δεν θυμουντε εναs απ τουs αγωνεs που ερευνα η UEFA στον φακελο με τα στημενα παιχνιδια.Ο κυριοs(o θεοs να τον κανει κυριο)αυτοs λοιπον ειχε φτιαξει το παιχνιδακι για 2 ημιχρονο 1 τελικο.Η πλακα ειναι οτι οι αντιπαλοι(ΡΩΣΟΙ αν θυμαμαι καλα)ποδοσφαιριστεs den ξεραν τιποτα.Τρομαξανε να βαλουν γκολ!!!!Καπου στο 42-43 μπηκε.Και για να δειτε το μεγαλειο του ανδροs ΑΧΙΛΛΕΥΣ...στουs δικουs του παιχτεs το ειπε 5 λεπτα πριν αρχισει ο αγωναs.Ισωs για να μην παιχτουνε πολλα δελτια κ ...μαs paroyn πρεφα!!!!!!!!!!!!!!ΓΙΑ την ιστορια το ματs εληξε η 4-1 η 5-2..Η ΠΗΓΗ ΜΟΥ ειναι 1.000.000%εγκυρη κ αξιοπιστη..Βασικοs k aπο τιs 3-4 kαλυτερεs μοναδεs toy ΠΑΝΙΟΝΙΟΥ εκεινη την σεζον.ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ Κε ΑΧΙΛΛΕΑ.Αν ρωτησετε (γνωριζετε)καποιον απο ΧΑΝΙΑ ΘΑ μαθετε κ τι δουλειεs εκανε λιγο ποιο νεοs o kosAXIΛΛΕΑΣ....Μια μικρη βοηθεια..νυχτερινη δουλεια(οχι barman-πορτα-d.j-delivery-security-καντινιερηs-νυχτοφυλακαs!Oποιοs asxoληθει κ μαθει θα δει γιατι τον εκανα ΘΕΜΑ

  2. #1002
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    "Μετά από περίπου 50 μέρες παρουσίας και 42 φύλλα, η εφημερίδα SportXL αποτελεί παρελθόν από τον αθλητικό Τύπο. Οι χαμηλές κυκλοφορίες έφεραν το κλείσιμο του εντύπου που κυκλοφόρησε στις 10 Φεβρουαρίου με όνειρα και φιλοδοξίες, ευελπιστώντας να κατακτήσει μια θέση στις καρδιές του αναγνωστικού κοινού.
    Στον περίπου 1,5 μήνα κυκλοφορίας δεν έλειψαν οι μεγάλες αποκλειστικότητες, όπως οι συνεντεύξεις Κακά και Ρονάλντο, αλλά όπως φαίνεται αυτά δεν έπεισαν τον κόσμο ώστε να την αγοράσει."



    Aυτη δεν ηταν μια απο τις γνωστες "αντικειμενικες" εφημεριδες;;

  3. #1003

    Εγγραφή
    20-01-2007

    Μηνύματα
    456
    Thanks
    2
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 14 φορές σε 10 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παει και η ωρα για σπορ,αλλαξανε και τις κλειδαριες για να μην μπουνε οι εργαζομενοι στο κτιριο και αρχιζουνε να αρπαζουνε απο καρεκλες και γραφεια μεχρι υπολογιστες και αλλα παρελκωμενα,εναντι των δεδουλευμενων που τους χρωστανε.

  4. #1004
    . Το avatar του χρήστη Red-Mania
    Εγγραφή
    30-05-2005

    Περιοχή
    Πολυ πιο κοντα απο οσο θα ηθελες
    Μηνύματα
    15.250
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17 φορές σε 15 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Για αδιευκρίνιστο χρονικό διάστημα θα αναγκαστεί να μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης ο Σεμπάστιαν Σβάινσταϊγκερ εξαιτίας του προβλήματος στο γόνατο, το οποίο, όπως έγινε γνωστό, ενδέχεται να οφείλεται σε τσίμπημα κουνουπιού δυο χρόνια πριν.

    Ο 22χρονος έμεινε εκτός αποστολής στο δεύτερο προημιτελικό της Μπάγερν κόντρα στη Μίλαν, ο οποίος -ως γνωστόν- έληξε με θριαμβευτές τους Ιταλούς με 2-0, και εκφράζονται φόβοι ότι ο Γερμανός διεθνής μέσος ίσως να πάσχει από κάποια σοβαρή λοιμώδη ασθένεια, εξαιτίας του συγκεκριμένου τσιμπήματος, αφού το πρήξιμο στο γόνατό του δε λέει να υποχωρήσει.

    Το ιατρικό τιμ της βαυαρικής ομάδας απέκλεισε εξ’ αρχής την περίπτωση το πρήξιμο να οφείλεται σε χτύπημα και συνέστησε στο νεαρό παίκτη να εμπιστευθεί τη μέθοδο του βελονισμού προκειμένου να θεραπευθεί γρήγορα. Η μέθοδος αυτή όμως δεν είχε τα αναμενόμενα αποτελέσματα, με αποτέλεσμα να εντείνεται η αγωνία για τον -υπερπολύτιμο για τη Μπάγερν- ποδοσφαιριστή.

    «Ο Μπάστιαν έχει ένα άσχημο πρήξιμο στο αριστερό του γόνατο», επιβεβαίωσε ο προπονητής του, Ότμαρ Χίτσφελντ, ο οποίος έδειξε ιδιαίτερα προβληματισμένος για την κατάσταση του παίκτη του: «Δεν ξέρουμε αν το πρήξιμο θα υποχωρήσει σε μία, δύο ή τρεις εβδομάδες. Μάλλον οφείλεται σε τσίμπημα κουνουπιού. Κάναμε κάποια τεστ και τα αποτελέσματα θα τα λάβουμε την επόμενη εβδομάδα».



    Ενταξει ολα τα εχω ακουσει αλλα τραυματισμο απο κουνουπι πρωτη φορα!!!Επισης το εντυπωσιακο ειναι οτι το Ιατρικο τιμ της Μπαγερν συνεστησε στο παιχτη να καταφυγει σε βελονισμο για να λυσει το προβλημα του!Φανταζομαι αμα ειχε γινει το ιδιο στον Ολυμπιακο τι θα λεγαμε ολοι μας!!!

  5. #1005
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Tι κουνουπια εχουν στη γερμανια και προκαλουν τετοιες ζημιες;
    Ακου βελονισμο.Επισης να κανει και γιογκα,γιατι μπορει να ειναι απο το αγχος.

  6. #1006
    . Το avatar του χρήστη Red-Mania
    Εγγραφή
    30-05-2005

    Περιοχή
    Πολυ πιο κοντα απο οσο θα ηθελες
    Μηνύματα
    15.250
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17 φορές σε 15 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Σωκρατη σου βρηκα τον ιδανικο προπονητη!!!

    Λιτότητα εν όψει της επικείμενης μεταγραφικής περιόδου ανακοίνωσε ο προπονητής της Άρσεναλ, Αρσέν Βενγκέρ, με δηλώσεις τους στον Τύπο της Αγγλίας.

    Ο σύλλογος θα τελειώσει τη σεζόν χωρίς να κατακτήσει κάποιο τίτλο ή να έχει έστω εξασφαλίσει τη συμμετοχή του στο Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης περιόδου. Ωστόσο, ο Αλσατός τεχνικός τονίζει σε δηλώσεις του: «Χαίρομαι που θα δουλέψω και την επόμενη χρονιά με τους ίδιους ποδοσφαιριστές γιατί βρισκόμαστε σε συνεχή αγωνιστική πρόοδο. Όλοι πιστεύουν ότι πρέπει να κάνουμε μεταγραφές, αλλά εγώ ενδιαφέρομαι περισσότερο για την εξέλιξη των νέων ποδοσφαιριστών. Δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε σημαντική ενίσχυση φέτος».

    Ειμαστε πληρεις ΟΕΟΕΟΕΟ...α ρε μεγαλε Ντουσαν 100 χρονια μπροστα ησουν!

  7. #1007
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Κατά της ομοφοβίας τάχθηκε ο τερματοφύλάκας της Πόρτσμουθ, Ντέιβιντ Τζέιμς, με άρθρο του στην αγγλική εφημερίδα «Observer». Ο διεθνής Άγγλος ποδοσφαιριστής τόνισε χαρακτηριστικά ότι η ποδοσφαιρική βιομηχανία δεν θέλει γκέι σταρ, σε αντίθεση με άλλους χώρους του θεάματος.

    Στη συνέχεια ο πορτιέρο των «Πομπέις», που στο παρελθόν είχε κατηγορηθεί για ομοφυλοφιλισμό, ρώτησε τους οπαδούς πως θα αντιδρούσαν αν μάθαιναν ότι ένας από τους ποδοσφαιριστές της αγαπημένης τους ομάδας είναι γκέι και ποια θα ήταν η μετέπειτα συμπεριφορά απέναντι του.

    «Σε όλους τους άλλους χώρους του θεάματος υπάρχουν γκέι σταρ. Γιατί το ποδόσφαιρο να αποτελεί εξαίρεση; Φαίνεται ότι η ποδοσφαιρική βιομηχανία δεν θέλει τους γκέι;», τόνισε χαρακτηριστικά ο Τζειμς και συνέχισε:

    «Τόσο πια ενοχλεί κάποιους οπαδούς να βλέπουν στον αγωνιστικό χώρο έναν άνδρα με διαφορετικές σεξουαλικές προτιμήσεις; Ο ρατσισμός επηρεάζει τον κόσμο. Στις μέρες μας το ποδόσφαιρο έχει μία σεξουαλική προτίμηση και νομίζει ότι αν κάποιος κάνει κάτι διαφορετικό αυτό θα φέρει αντιδράσεις. Πριν χρόνια είχα κατηγορηθεί και εγώ για ομοφυλοφιλισμό γιατί απλά έκανα μία φωτογράφηση. Συχνάζω σε γκέι μπαρ μαζί με τη γυναίκα μου, έχω γκέι φίλους και τους ενθαρρύνω να το εκφράζουν».

    Οριστε;; Τι ασχετο ηταν αυτο;;
    Υπαρχει ομοφοβια στην Αγγλια; :p

  8. #1008
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Στην προσπαθεια ευρεσης της αληθινης ταυτοτητας του Σουπερμαν βρηκα αυτο το αρθρο:

    "...είπε ο Σισέ στην «L'Equipe» και πρόσθεσε: «Εννοείται ότι αν συνεχίσουν να με αποδοκιμάζουν τόσο έντονα δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω, αλλά αν σταματήσουν γιατί όχι.....Πάντως δεν είμαι ο Σούπερμαν. "

    Χμ..παει ο ενας υποψηφιος.Και οι ερευνες συνεχιζονται.

  9. #1009
    . Το avatar του χρήστη Red-Mania
    Εγγραφή
    30-05-2005

    Περιοχή
    Πολυ πιο κοντα απο οσο θα ηθελες
    Μηνύματα
    15.250
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17 φορές σε 15 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Το απάγκιο που αναζητούσε ο Πέτρος Φιλιππάκος φαίνεται ότι βρήκε στην "Gambrinus League" και την Σιαντ Μοστ, ομάδα που προπονεί ο πρώην τεχνικός ηγέτης του Παναθηναϊκού, Ζντένεκ Σκάζνι.

    ΕΛΑ ΡΕ DUOOOOOOOOO...

  10. #1010
    βλαμμενο Το avatar του χρήστη Εμμανουηλ Καρακατσανης
    Εγγραφή
    19-10-2006

    Μηνύματα
    2.736
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2 φορές σε 2 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Γκολ για το βιβλίο Γκίνες

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Η ποδοσφαιρική Ιστορία δεν είχε συναντηθεί ποτέ ξανά, με το γήπεδο της Χόκερ Ολντ Μπόις, ένα ξερό τερέν, δίπλα στην παραλία, στην επαρχία Μπάροου της Αγγλίας. Για την ακρίβεια δεν είχε καν περάσει απέξω από το χωρητικότητας 2.000 θέσεων γήπεδο.
    Ολα άλλαξαν πριν από λίγες μέρες. Ενώπιον 37 οπαδών, κατά τη διάρκεια του αγώνα της χαμηλότερης κατηγορίας της Αγγλίας, η Χόκερ υποδεχόταν την επίσης ερασιτεχνική Τσάντερον. Το παιχνίδι ήταν στο 71ο λεπτό, όταν ο αμυντικός και αρχηγός των γηπεδούχων, Γκρέιαμ Κάπστικ, είδε την μπάλα να έρχεται προς το μέρος της περιοχής του και με μια κεφαλιά προσπάθησε να τη διώξει. Ηταν 52,1 μέτρα μακριά από το αντίπαλο τέρμα. Η μπάλα, βοηθούμενη και από τον άνεμο, διέγραψε μια περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα. Και το βιβλίο Γκίνες άνοιξε τα κιτάπια του. «Δεν έχουμε προβλέψει κατηγορία για το μακρύτερο γκολ που έχει σημειωθεί ποτέ με κεφαλιά. Δεν αποκλείεται, όμως, να το προσθέσουμε στην επόμενη έκδοσή του. Δεν είναι κάτι που συμβαίνει κάθε μέρα...», είπε εκπρόσωπος του βιβλίου, την ώρα που ο Κάπστικ δήλωνε με ειλικρίνεια «εννοείται πως δεν το ήθελα. Η κεφαλιά μου είχε σκοπό να διώξει την μπάλα. Με βοήθησε, όμως, η τύχη και το φρεσκοξυρισμένο μου κεφάλι...».

    Το μοναδικό πρόβλημα είναι η έλλειψη αξιόπιστης μαρτυρίας. Εκείνη τη μέρα, κανείς από τους 37 αργόσχολους που παρακολουθούσαν το παιχνίδι δεν είχε φέρει κάμερα μαζί του... Δ. ΘΕΟΔ.

    Σ'αγαπω στις χαρες και στις λυπες, μαζι σου παντα
    Θρυλε γιατι με σενα ζω και αναπνεω!!!

    ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ!!!


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Και αφου δειτε το βιντεακι και ξερασετε...πηγαιντε εδω και υπογραψτε τη διαμαρτυρια!

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    SEND ME AN ANGEL Scorpions

  11. #1011
    The legend lives on Το avatar του χρήστη iek
    Εγγραφή
    07-12-2004

    Περιοχή
    United Kingdom
    Μηνύματα
    29.239
    Thanks
    7.784
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 11.657 φορές σε 6.482 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Αν ποτέ σας ρωτήσουν αν υπάρχει Ελληνας προπονητής που να εργάζεται στο εξωτερικό μην βιαστείτε να απαντήσετε όχι. Θα εκτεθείτε. Υπάρχει ο Στιβ Κωνσταντινίδης, ελληνοκύπριος τεχνικός που τα έχει καταφέρει περίφημα στην Ασία ενώ τώρα εργάζεται στην Αφρική. Ο 45χρονος προπονητής λατρεύεται ως εθνικός ήρωας τόσο στο Νεπάλ, όσο και στην Ινδία όπου δούλεψε με επιτυχία ενώ τώρα αγωνίζεται να καταστήσει ανταγωνιστική την Εθνική ομάδα του Μαλάουι. Και όμως αυτός ο προπονητής δεν εργάστηκε ποτέ στην Κύπρο σε ομάδα αντρών. Ετσι λοιπόν πήρε το καπελάκι του και έφυγε συνδυάζοντας αρμονικά το ποδόσφαιρο με την απόκτηση εμπειριών ζωής. Διαβάστε τι λέει στο Contra.gr ο Στιβ Κωνσταντινίδης και ίσως αλλάξετε για πολλά πράγματα απόψεις...


    Δεν είναι ρίσκο να εργάζεστε σε χώρες όπως το Νεπάλ και το Μαλάουι:
    «Από μία άποψη, ναι, είναι ρίσκο. Εάν όμως είσαι αποτραβηγμένος και βλέπεις τα πράγματα μόνο από την τηλεόραση. Όταν πήγαμε στο Νεπάλ, η γυναίκα μου έκλαιγε. Εβλεπε την κατάσταση εκεί, οι άνθρωποι δεν είχαν σπίτια , ζούσαν στο δρόμο και δεν μπορούσε. Στη συνέχεια όμως όλα ήταν καλύτερα. Ανοιξαν τα μάτια μας και το μυαλό μας. Τα παιδιά μου επίσης είδαν τι σημαίνει φτώχεια, θα γίνουν έτσι πιο ευαίσθητα, θα αγαπήσουν περισσότερο τους ανθρώπους».

    Πόσο αλλάξατε δουλεύοντας σε χώρες με τελείως διαφορετική κουλτούρα:
    «Αλλαξα αρκετά μπορώ να πω. Είδα πως ζουν άλλοι άνθρωποι και διαπίστωτα ότι τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε εμείς είναι σαφώς πιο ασήμαντα. Στην Αγγλία, ή στην Ελλάδα κάποιος μπορεί να γκρινιάξει αν δεν περάσουν τα σκουπίδια ή αν χαλάσει το αυτοκίνητό του. Είμαστε πολύ τυχεροί εμείς που ζούμε σε καλύτερες συνθήκες. Eυτυχώς, εγώ σαν άνθρωπος έχω τη δυνατότητα να αλλάζω και να προσαρμόζομαι. Στις χώρες όπου πήγα να δουλέψω, αυτό έπρεπε να κάνω. Δεν ήταν δυνατόν να αλλάξουν όλοι οι άλλοι για μένα. Επρεπε εγώ να προσαρμοστώ».

    Η οικογένειά σας ενέκρινε τις επιλογές σας ή υπήρξε πρόβλημα;
    Ποιος είναι

    «Η γυναίκα μου, η Λουκία, όταν δέχομαι μία πρόταση λέει αμέσως: «Στιβ πρέπει να πας». Σαν προπονητής δεν έχω τη δυνατότητα να επιλέγω που θα δουλεύω. Παρά τα πτυχία μου δεν μπορούσα να βρω εύκολα δουλειά. Στην Κύπρο έλεγαν ότι είμαι μικρός και άπειρος. Ε, δεν μπορούσα να κάθομαι να προπονώ μόνο εφηβικές ομάδες. Ηρθε η ευκαιρία από το Νεπάλ και πήγαμε οικογενειακώς. Και αν η μεγάλη κόρη μου δεν πήγαινε
    γυμνάσιο του χρόνου, θα είχα την οικογένεια και στο Μαλάουι».

    Η πρόταση από το Νεπάλ πως προέκυψε;
    «Μέσω της αγγλικής ομοσπονδίας. Συμμετείχα σε ένα πρόγραμμα για το ασιατικό ποδόσφαιρο υπό την αιγίδα της αγγλικής ομοσπονδίας. Μετά από 6-7 μήνες με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν αν θέλω να δουλέψω στο Νεπάλ. Και δέχθηκα».

    Η πιο δυνατή εμπειρία ποια ήταν;
    «Ηταν πολλές, αλλά θα ξεχωρίσω τη βράβευσή μου από το βασιλιά του Νεπάλ. Ουδέποτε είχε βραβευτεί ξένος και ένιωσα περηφάνια. Ο Γιώργος Παπανδρέου που έτυχε να βρεθεί τότε εκεί μου είπε «εκπροσώπησες όλο το ελληνισμό». Στην Ινδία πήραμε Κύπελλο Νοτιανατολικής Ασίας . Είδα όμως και πολλά άσχημα πράγματα, τη φτώχεια, την ανέχεια».

    Υπήρξε στιγμή που να είπατε: «Δεν αντέχω άλλο, φεύγω»;
    «Ποτέ δεν έφτασα σε αυτό το σημείο. Αν και στην αρχή τα βρήκαμε σκούρα στο Νεπάλ με κάποιες συγκρούσεις, δεν το βάλαμε κάτω. Ποτέ δεν ένιωσα ανασφάλεια, επειδή ίσως ήμουν ο προπονητής της Εθνικής. Στο Μαλάουϊ έχω δει ήδη πολλά πράγματα που με στενοχωρούν. Οι άνθρωποι ζουν σε καλύβες».

    Η πρώτη εντύπωση από το Μαλάουι;
    «Eνα παιχνίδι έχουμε δώσει ως τώρα αλλά τα πρώτα δείγματα είναι θετικά. Η ζωή είναι δύσκολη, οι μετακινήσεις μεγάλες, δεν υπάρχουν πολλά μέσα αλλά δεν γκρινιάζω. Είναι τόσα πολλά τα προβλήματα των ντόπιων που είναι βλακεία να παραπονιέσαι για πράγματα όπως το ηλεκτρικό. Ο κόσμος πάντως είναι καλοσυνάτος. Μου μιλάει πάντα στο δρόμο και με εμψυχώνει».


    Ταλέντα υπάρχουν;
    «Αρκετά αν και το Μαλάουι δεν έχει σπουδαία ποδοσφαιρική παράδοση. Αλλά πριν από πέντε χρόνια ποιος ήξερε το Τόγκο. Εχω παίκτη που αγωνίζεται στη Ροστόφ στη Ρωσία, άλλον έναν που παίζει στη Δανία και έξι που παίζουν στη Νότιο Αφρική. Μάλιστα θα πάω να τους δω την άλλη εβδομάδα. Αλλά υπάρχει και ένας που παίζει στην Ελλάδα, στον Πανιώνιο και τώρα μάλλον θα πάει στην ΑΕΚ».

    Ποιος; Ο Ενσαλίβα;
    «Ναι, αυτός αλλά έχει πάρει την καναδέζικη υπηκοότητα. Δεν μπορεί να παίξει για μας. Μα γιατί αλήθεια διάλεξε τον Καναδά, τι μπορεί να κάνει εκεί; Πάντως καλό θα είναι να κοιτάξουν οι ελληνικές ομάδες για ταλέντα στο Μαλάουι. Θα βρουν πολλά. Θα σου αναφέρω ένα περιστατικό. Εντελώς τυχαία κάποτε παρακολούθησε κάποιους πιτσιρικάδες που έπαιζαν μπάλα έξω από ένα στάδιο. Ηταν ξυπόλητοι αλλά έκαναν μαγικά πράγματα, δεν μπορείς να φανταστείς. Είχαν αυτό το κάτι. Αλλωστε και οι Βραζιλιάνοι έτσι δεν μαθαίνουν μπάλα;»

    Από την Ελλάδα είχατε ποτέ κάποια πρόταση;
    "Βρέθηκα φέτος στο Βόλο για ένα σεμινάριο και είχα κάποιες επαφές με ανθρώπους της Νίκης και του Ολυμπιακού. Με παρεξένεψε που πέρυσι είχαν αλλάξει τόσους πολλούς προπονητές και τους ρώτησα γιατί. Δεν πήρα απάντηση, δεν προχώρησε έτσι και το ενδιαφέρον. Στην Ελλάδα αλλά και στην Κύπρο δεν υπάρχει υπομονή. Πώς να δουλέψεις έτσι;»

    Αν γράφατε ένα βιβλίο ποιο κεφάλαιο θα ήταν το μεγαλύτερο;
    «Δύσκολη ερώτηση. Θα σου πω όμως ότι τα πρώτα χρόνια στην Κύπρο αποτέλεσαν σπουδαία εμπειρία. Εχασα δουλειά γιατί μου είπαν πως ο ανταγωνιστής μου για τη θέση έχει εξασφαλίσει στην ομάδα 18 βαθμούς! Εγώ δεν μπορούσα να πω στη λογική. Αν το πεις αυτό σε Αγγλο, δεν θα σε πιστέψει. Και το Νεπάλ ήταν σπουδαία εμπειρία πάντως. Πιστεύω έτσι να εξελιχθεί και η παρουσία μου στο Μαλάουι».
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  12. #1012
    Το avatar του χρήστη anderson
    Εγγραφή
    21-02-2006

    Περιοχή
    Βασίλειο των Ονείρων
    Μηνύματα
    6.014
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απεβίωσε ο Μπορίς Γέλτσιν

    Την τελευταία του πνοή, σε ηλικία 76 ετών, άφησε τη Δευτέρα (23/4) ο πρώην πρόεδρος της Ρωσίας, Μπορίς Γέλτσιν από ανακοπή καρδιάς. Σημειώνεται ότι ο Ρώσος πρώην πρόεδρος είχε υποβληθεί σε αρκετές σοβαρές καρδιολογικές επεμβάσεις.
    Ημέρα πένθους για τη Ρωσία κηρύχθηκε από τον Βλαντιμίρ Πούτιν η 25η Απριλίου, οπότε θα πραγματοποιηθεί και η κηδεία του Μπορίς Γέλτσιν.
    Ο ρώσος πρόεδρος δήλωσε ότι ο Γέλτσιν «ήταν ο πρώτος πρόεδρος της Ρωσίας. Με τον τίτλο αυτό μπήκε οριστικά στην ιστορία της χώρας μας και σε όλου του κόσμου. Χάρη σ αυτόν γεννήθηκε μια νέα εποχή. Γεννήθηκε η νέα δημοκρατική Ρωσία, ένα ελεύθερο κράτος, ανοικτό στον κόσμο. Ένα κράτος που η αληθινή δύναμή του ανήκει στο λαό. Θα κάνουμε το παν, ώστε η μνήμη του Μπόρις Νικολάγιεβιτς Γέλτσιν , οι ευγενικές του σκέψεις, τα λόγια του προστατέψτε τη Ρωσία να μας διέπουν ως ηθικοί και πολιτικοί κατευθυντήριοι άξονες».
    Ο Μπορίς Γέλτσιν έβαλε τη σφραγίδα του στην νέα σελίδα που γύρισε για τη Ρωσία μετά την κατάρρευση της Σοβιετικής Ένωσης.
    Στην εξουσία παρέμεινε για οκτώ χρόνια και μια από τις πρώτες του ενέργειες ήταν η απαγόρευση του Κομουνιστικού Κόμματος, η ψήφιση νέου συντάγματος που έδινε στον πρόεδρο τη μερίδα του λέοντος των εξουσιών, ενώ έβαλε το θεμέλιο λίθο για τις ιδιωτικοποιήσεις που ακολούθησαν στην αγορά της Ρωσίας.
    Στα μελανά σημεία της προεδρικής του θητείας εγγράφηκε η εισβολή στην Τσετσενία το 1994. Ο ίδιος σε συνέντευξη που παραχώρησε το 2000 παραδέχθηκε ότι ευθύνεται για τις ζωές που χάθηκαν και ότι το φέρει βάρος στη συνείδηση του. Πρόσθεσε ωστόσο ότι εκείνη τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν υπήρχε εναλλακτική λύση για τη Ρωσία.
    Το βιογραφικό του Γέλτσιν
    Ο Μπορίς Νικολάγιεβιτς Γέλτσιν γεννήθηκε την 1η Φεβρουαρίου 1931 στο Σβερντλόφσκ στα Ουράλια Όρη. Το 1961 έγινε μέλος του ΚΚΣΕ (Κομμουνιστικού Κόμματος Σοβιετικής Ένωσης) και στη συνέχεια διορίστηκε γενικός γραμματέας του κόμματος στη Μόσχα.
    Το Μάιο του 1991 ο Γέλτσιν είναι υποψήφιος για το αξίωμα του Προέδρου της Ρωσικής Ομοσπονδίας στις άμεσες λαϊκές εκλογές του Ιουνίου. Στις 12/6 εκλέγεται πρόεδρος της Ρωσικής Ομοσπονδίας, κερδίζοντας το 57,3% των ψήφων. Ένα μήνα μετά ορκίζεται ως ο πρώτος άμεσα εκλεγμένος Πρόεδρος της Ρωσικής Ομοσπονδίας, ενώπιον του Μιχαήλ Γκορμπατσόφ, παραιτούμενος παράλληλα από το αξίωμα του Προέδρου του ρωσικού ανωτάτου σοβιέτ.
    Τον Αύγουστο του ιδίου έτους αντέδρασε έντονα στην πραξικοπηματική ανατροπή του Γκορμπατσόφ από οκταμελή επιτροπή και κάλεσε το λαό σε πολιτική ανυπακοή και γενική απεργία. Μνημειώδης ήταν η κίνηση του να σκαρφάλωσει σε ένα τεθωρακισμένο. Μια εικόνα που έκανε το γύρο του κόσμου και τον καθιέρωσε ως ηγετική προσωπικότητα της Ρωσίας.
    Στις 20 του ιδίου μήνα εξέδωσε διάταγμα, βάσει του οποίου αναλάμβανε τον πλήρη έλεγχο και τη διοίκηση των Ενόπλων Δυνάμεων επί ρωσικού εδάφους. Την επόμενη ημέρα με μήνυμά του πρός τον Γενικό Γραμματέα του ΝΑΤΟ, γνωστοποιεί πως αναλαμβάνει τη διοίκηση των σοβιετικών Ενόπλων Δυνάμεων για όσον καιρό θα απουσιάζει ο Μιχαήλ Γκορμπατσόφ.
    Στις 23/8 με ανακοίνωση του Μιχαήλ Γκορμπατσόφ, στην αίθουσα του κοινοβουλίου, καθίσταται ο δεύτερος στην ιεραρχία της ΕΣΣΔ, αντικαθιστά δηλαδή αυτομάτως τον σοβιετικό Πρόεδρο στα καθήκοντά του, σε περίπτωση που αυτός δεν μπορεί να τα ασκήσει. Την ίδια μέρα, υπογράφει διάταγμα, αγνοώντας τις αντιρρήσεις του Γκορμπατσόφ, με το οποίο αναστέλλονται οι δραστηριότητες του Κομμουνιστικού Κόμματος στη Ρωσία και σφραγίζονται τα γραφεία του στη Μόσχα.
    Επίσης, αναστέλλει προσωρινώς την έκδοση της εφημερίδας Πράβδα και άλλων πέντε κομμουνιστικών εφημερίδων, καθώς και του ειδησεογραφικού πρακτορείου ΤΑΣΣ, επειδή υποστήριξαν το πραξικόπημα. Ο Γέλτσιν είχε καθιερωθεί.
    Στον προεδρικό θώκο παρέμεινε μέχρι το 1999. Στις 25 Νοεμβρίου μεταφέρεται στο νοσοκομείο με ίωση και οξεία βρογχίτιδα και ακολούθως μεταβαίνει για ανάρρωση στην εξοχική του κατοικία στα περίχωρα της Μόσχας. Τα πρώτα ιατρικά ανακοινωθέντα τόνιζαν ότι η υγεία του είναι ικανοποιητική. Λίγες μέρες αργότερα επιβεβαιώνεται ότι πάσχει από πνευμονία.
    Στις 31 Δεκεμβρίου του παραιτείται αιφνιδίως από το προεδρικό αξίωμα, μεταβιβάζοντας την εξουσία στον πρωθυπουργό Βλαντιμίρ Πούτιν ο οποίος υπογράφει διάταγμα που εγγυάται την ασυλία, την κοινωνική θέση και την ασφάλειά του.
    Ήταν το τέλος της πολτικής σταδιοδρομίας του Μπορίς Γέλτσιν.

    news.contra.gr

    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    1925


  13. #1013
    The legend lives on Το avatar του χρήστη iek
    Εγγραφή
    07-12-2004

    Περιοχή
    United Kingdom
    Μηνύματα
    29.239
    Thanks
    7.784
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 11.657 φορές σε 6.482 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Συνελήφθη για βιασμό μαθήτριας πρόεδρος συλλόγου γονέων



    Συνελήφθη για κατ' εξακολούθηση βιασμό μαθήτριας Λυκείου, πρόεδρος συλλόγου γονέων και κηδεμόνων δημοτικού σχολείου των δυτικών προαστίων της Αθήνας.

    Ο 46χρονος σύμφωνα με την καταγγελία των γονέων της μαθήτριας τήν οδηγούσε σε ξενοδοχεία και την βιντεοσκοπούσε σε ερωτικές σκηνές, απειλώντας την ότι θα δημοσίευε το υλικό στο Διαδίκτυο.
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

  14. #1014
    Το avatar του χρήστη anderson
    Εγγραφή
    21-02-2006

    Περιοχή
    Βασίλειο των Ονείρων
    Μηνύματα
    6.014
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνελήφθη για βιασμό μαθήτριας πρόεδρος συλλόγου γονέων



    Συνελήφθη για κατ' εξακολούθηση βιασμό μαθήτριας Λυκείου, πρόεδρος συλλόγου γονέων και κηδεμόνων δημοτικού σχολείου των δυτικών προαστίων της Αθήνας.

    Ο 46χρονος σύμφωνα με την καταγγελία των γονέων της μαθήτριας τήν οδηγούσε σε ξενοδοχεία και την βιντεοσκοπούσε σε ερωτικές σκηνές, απειλώντας την ότι θα δημοσίευε το υλικό στο Διαδίκτυο.
    Και η μαθήτρια φυσικά δεν ήθελε... χ0χ0χ0... καλά έχουν αποθρασυνθεί τα σημερινά παιδιά αλλά είναι ΠΑΙΔΙΑ... κύριοι, λίγο εγκράτια στο που βάζετε την... υπογραφή σας...

    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    1925


  15. #1015
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ακομα αυτη η χωρα προσελκυει το ενδιαφερον αμερικανων:

    "17 Νοέμβρη: Η ταινία


    Σταρ...παγκοσμίου φήμης θα γίνει ο πρώην υπουργός Δημόσιας Τάξης Μιχάλης Χρυσοχοϊδης. Η ιστορία της 17 Νοέμβρη έχει προκαλέσει το ενδιαφέρον μεγάλων παραγωγών του Χόλιγουντ που εξετάζουν σοβαρά το ενδεχόμενο να κάνουν ταινία τον τρόπο με τον οποίο η ελληνική κυβέρνηση κατόρθωσε να φτάσει στη σύλληψη της τρομοκρατικής οργάνωσης.
    Τη σκηνοθεσία είναι πολύ πιθανό να αναλάβει ο Ολιβερ Στόουν ενώ για το ρόλο του τότε υπουργού δημοσίας τάξης, δύο είναι οι επικρατέστεροι υποψήφιοι, ο Τζορτζ Κλούνεϊ και ο Νίκολας Κέιτζ.
    Οσο για το υπόλοιπο καστ (Γιωτόπουλος, Κουφοντίνας. Αδερφοί Ξηροί κ.α) δεν έχουν ακουστεί ακόμα ονόματα υποψηφίων αλλά το σίγουρο είναι ότι η Ελλάδα –αυτή τη φορά με μία σύγχρονη ιστορία- θα πρωταγωνιστήσει και πάλι στο διεθνές box office."



    Τωρα ή θα γινουμε ρεζιλι παγκοσμιως και αντε μετα να πας σε αλλη χωρα ή οι αμερικανοι σκηνοθετες θα καταφερουν να ηρωποιησουν καποιους.

  16. #1016
    . Το avatar του χρήστη Red-Army
    Εγγραφή
    18-07-2005

    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.992
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 10 φορές σε 2 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Ναι, να την κάνουν έργο την ιστορία αυτή..............

    Και στην πρεμιέρα, η πραγματική 17 Νοέμβρη θα....... ανατινάξει τον κινηματογράφο.....

  17. #1017
    βλαμμενο Το avatar του χρήστη Εμμανουηλ Καρακατσανης
    Εγγραφή
    19-10-2006

    Μηνύματα
    2.736
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 2 φορές σε 2 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα αυτη η χωρα προσελκυει το ενδιαφερον αμερικανων:

    "17 Νοέμβρη: Η ταινία


    Σταρ...παγκοσμίου φήμης θα γίνει ο πρώην υπουργός Δημόσιας Τάξης Μιχάλης Χρυσοχοϊδης. Η ιστορία της 17 Νοέμβρη έχει προκαλέσει το ενδιαφέρον μεγάλων παραγωγών του Χόλιγουντ που εξετάζουν σοβαρά το ενδεχόμενο να κάνουν ταινία τον τρόπο με τον οποίο η ελληνική κυβέρνηση κατόρθωσε να φτάσει στη σύλληψη της τρομοκρατικής οργάνωσης.
    Τη σκηνοθεσία είναι πολύ πιθανό να αναλάβει ο Ολιβερ Στόουν ενώ για το ρόλο του τότε υπουργού δημοσίας τάξης, δύο είναι οι επικρατέστεροι υποψήφιοι, ο Τζορτζ Κλούνεϊ και ο Νίκολας Κέιτζ.
    Οσο για το υπόλοιπο καστ (Γιωτόπουλος, Κουφοντίνας. Αδερφοί Ξηροί κ.α) δεν έχουν ακουστεί ακόμα ονόματα υποψηφίων αλλά το σίγουρο είναι ότι η Ελλάδα –αυτή τη φορά με μία σύγχρονη ιστορία- θα πρωταγωνιστήσει και πάλι στο διεθνές box office."

    Τωρα ή θα γινουμε ρεζιλι παγκοσμιως και αντε μετα να πας σε αλλη χωρα ή οι αμερικανοι σκηνοθετες θα καταφερουν να ηρωποιησουν καποιους.
    Οχι ρε παιδια τι αμαρτιες πληρωνω... Ημαρτον οχι και η 17 Νοεμβρη στο Χολιγουντ...

    Σ'αγαπω στις χαρες και στις λυπες, μαζι σου παντα
    Θρυλε γιατι με σενα ζω και αναπνεω!!!

    ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ!!!


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Και αφου δειτε το βιντεακι και ξερασετε...πηγαιντε εδω και υπογραψτε τη διαμαρτυρια!

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    SEND ME AN ANGEL Scorpions

  18. #1018
    . Το avatar του χρήστη Red-Mania
    Εγγραφή
    30-05-2005

    Περιοχή
    Πολυ πιο κοντα απο οσο θα ηθελες
    Μηνύματα
    15.250
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17 φορές σε 15 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη σκηνοθεσία είναι πολύ πιθανό να αναλάβει ο Ολιβερ Στόουν ενώ για το ρόλο του τότε υπουργού δημοσίας τάξης, δύο είναι οι επικρατέστεροι υποψήφιοι, ο Τζορτζ Κλούνεϊ και ο Νίκολας Κέιτζ.
    Α ρε Χρυσοχοιδη μεγαλεια!!!

  19. #1019
    ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Το avatar του χρήστη jojo
    Εγγραφή
    04-06-2006

    Περιοχή
    Χώρα των κενταύρων
    Μηνύματα
    6.224
    Thanks
    711
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.102 φορές σε 701 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή


  20. #1020
    Το avatar του χρήστη anderson
    Εγγραφή
    21-02-2006

    Περιοχή
    Βασίλειο των Ονείρων
    Μηνύματα
    6.014
    Thanks
    0
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 3 φορές σε 3 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή

    Θα βάλουν και τον χοντρο-Ξηρό να παίζει μπαγλαμαδάκι;;;

    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
    1925


Σελίδα 51 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 11213141474849505152535455617181911011512513514515511051 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας