Σελίδα 1618 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 618111812181318141815181568157815881598160816141615161616171618161916201621162216281638164816581668171818181918 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 32.341 έως 32.360 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #32341
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.822
    Thanks
    23.917
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.534 φορές σε 10.864 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δημητρη στη βουλη ειναι ολοι τα ιδια.δεν υπαρχει -για μενα παντα ετσι;- ουτε ενας που να μην ειναι καρεκλοκενταυρος και αδιαφθορος.
    τωρα στην τοπικη αυτοδιοικηση δεν μου καιγεται καρφι γιατι ολα τα γαμημενα μετρα και τα μνημονια περνανε απο τη βουλη...
    Δεκτές όλες οι απόψεις εννοείται, κουβέντα κάνουμε.

    Κατ' εμέ στην τοπική αυτοδιοίκηση μπορούν και έχουν συντελεστεί όμως μεγάλες διαφορές κατά καιρούς. Τα μνημόνια και τα μέτρα μπορεί να μην μπορεί να τα πάρει πίσω μια δημοτική αρχή, μπορεί όμως πολλές φορές να συμβάλλει αποφασιστικά στις προσπάθειες αλληλεγγύης που γίνονται από τους πολίτες για την ανακούφιση των πιο άτυχων συμπολιτών μας, αν μη τι άλλο.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  2. #32342
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chainsaw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εεε ο πρωτος θα'σαι ή ο τελευταιος; Ειδικα για την ευρωβουλη γινεται παρτυ. Αθλητες, επιστημονες, καλλιτεχνες, 3 παλιοι συμμαθητες μου, 5 γκομενες που γουσταρα, ο περιπτερας της γειτονιας, η Παναγιωτα του Βραζηλια και πολλοι αλλοι.


    Υ.Γ Το μιντιακο συστημα και ο κομματικος σωληνας δεν επιτρεπουν σε σοβαρα ανεξαρτητα ατομα να φανουν και να παρουν εξουσια. Μονο στην τοπικη αυτοδιοικηση αν βρεθει καποιος, οπως ειπωθηκε.
    Η παναγιωτα για δημοτικός σύμβουλος βάζει όχι ευρωβουλή.

    Εντωμεταξύ, πίσω από την πλάτη της την λένε πουτανα, γιατί λέει έχει "πάρει" όλη την Πάτρα. Σιγά την μεγάλη πόλη ρε μαλακες. Κάτι είπατε τώρα...

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (06-05-19)

  4. #32343
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω ρε μενελαε αριστερες καταβολες εχω...αλλα εκεινο το 89 με πειραξε παρα πολυ.συμμαχησανε με τον μητσοτακη
    για μια καρεκλα ρε φιλε..δεν το εχω ξεπερασει ακομα.
    Δυο ερωτήσεις μόνο

    Γνωρίζεις οτι τότε δεν υπήρχε ΚΚΕ?
    Αν το "ΚΚΕ" (που δεν υπήρχε τότε) δεν είχε μπει στη συγκυβέρνηση, τι θα έλεγες τώρα?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  5. #32344
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και επιτελους αυτό που το "ΚΚΕ τοτε" πρέπει να σταματήσει. Κοιταχτε το λιγο ολοι σας ρε παιδιά.
    Τους έχει γαμήσει 500 χρονια η δεξιά, δοσιλογοι, χούντα, Παπανδρέου, Μητσοτάκης, Σημίτης, 1ο μνημόνιο, 2ο μνημόνιο, 3ο μνημόνιο, κωλοτουμπα στο δημοψήφισμα ........ και αυτοί "ναι αλλά το ΚΚΕ τότε"
    Ελλάδα 2019


    Υγ Στάθη δεν ειναι προσωπική επίθεση, δοθείσης ευκαιρίας τα έγραψα
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  6. #32345
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και μιας και μιλάμε για νουθεσία.
    Να στηλιτεύσω αυτό που κάνει η διοίκηση του Ολυμπιακού είχα σκοπό με λίγο χιουμοράκι που κατευθύνει τους οπαδούς ώστε να ψηφίσουν νδ.Να ψηφίζουμε με βάση σώβρακα και φανέλες.
    Για μένα αυτό είναι προσβλητικό και σβήσε μου όσα ποστ θέλεις.
    Όσον αφορά αυτούς που βάζουν, δήμαρχοι, σύμβουλοι είναι ό,τι χειρότερο κυκλοφορεί στην κοινωνία. Αμόρφωτοι, απατεώνες, τσουλάκια κλπ.
    Αυτή είναι η Ελλάδα, του Κούλη και του Τσίπρα.

  7. #32346
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν οι εκλογες αλλαζαν τιποτα θα ηταν παρανομες.τα ιδια μετρα λαμβανονται απο ολες τις παραταξεις με μοναδικο σκοπο
    την φτωχοποιηση του απλου πολιτη.ολοι κυνηγανε την καρεκλα και το χρημα δυστυχως.
    το πρόβλημα δεν είναι οι εκλογές

    είναι σαν να παίζουμε εναν βίντεο γκέιμ και έχει δoθεί μια σπουδαία "τεχνολογία" σε έναν λαό που βρίσκεται σε πολύ χαμηλότερη εποχή. Δώρο άδωρον. Το πρόβλημα είναι ότι σε αυτόν τον τόπο κατοικούν πάρα μα πάρα πολλοί αμόρφωτοι άνθρωποι.

    ΥΓ. 20 μέρες πριν τις εκλογές και δεν έχω ακούσει ούτε μια λέξη
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (06-05-19)

  9. #32347
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το θέτεις πολύ κομψά, Γιώργη...
    Μένιο και εγώ περιμένω κάποτε η δεξαμενή των επιχειρημάτων να πάψει να αντλεί ιστορικά δεδομένα από το αντάρτικο, από αυτούς που απεμπόλησαν το δικαίωμα να συμμετέχουν στους αγώνες της αριστεράς, αλλά όλοι εκεί γυροφέρνουν...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  10. #32348
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο ερωτήσεις μόνο

    Γνωρίζεις οτι τότε δεν υπήρχε ΚΚΕ?
    Αν το "ΚΚΕ" (που δεν υπήρχε τότε) δεν είχε μπει στη συγκυβέρνηση, τι θα έλεγες τώρα?



    φυσικα και υπηρχε και εκπροσωπηθηκε στην κυβερνηση απο τον χαριλαο.το οτι εξελεγησε σαν συνασπισμος δεν λεει κατι.
    στον συνασπισμο εκεινο ηταν τα αριστερα κομματα.και συμμαχησανε με τον μητσοτακη και την δεξια.με ποιους....
    με αυτους που τους κυνηγουσανε στην γιαρο και την μακρονησο...για μια καρεκλα...για να διαμελισουν το πασοκ και να παρουν
    τις ψηφους τους κανανε συμμαχια με τον δρακουλα.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  11. #32349
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στάθη, τα ξερονήσια, ήταν έργο Παπανδρέου, Γεωργίου (του οποίου η άποψη για τον κομμουνισμό ήταν επιεικώς αντίθετη), για να πάρει τις ψήφους της ΕΔΑ... Ο Μητσοτάκης, έφυγε από το κόμμα που τα άνοιξε και έστειλε και τους πρώτους... φιλοξενούμενους παραθεριστές... χωρίς πούρα.
    Επομένως, η ιστορία, είναι θολή, ή μάλλον θέλει κάποιες διορθώσεις, για το ρόλο ορισμένων προσώπων...
    Το ΚΚΕ, που σήκωσε και το βάρος και το κόστος των γεγονότων, έχει διορθώσει κάποιες ανορθογραφίες. Οι αστικού τύπου επαίσχυντες απομιμήσεις του, όχι μόνο καπηλεύονται γεγονότα και πρόσωπα, αλλά επιχειρούν να εξαγνίσουν και τα θεσμικά και όχι μόνο αίσχη τους επικαλούμενοι τις αριστερές καταβολές των προγόνων τους, που ευτυχώς για τους περισσότερους από αυτούς, δε ζουν, αν έχουν υπάρξει κιόλας...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-05-19)

  13. #32350
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    "Θέλω να πέσει χθες η κυβέρνηση. Τι δουλειά έχω εγώ στη Νέα Δημοκρατία; Η Ελλάδα χρειάζεται μια ευρωπαϊκή κεντροαριστερά αλλά και μια ευρωπαϊκή κεντροδεξιά. Η ΝΔ δεν είναι ευρωπαϊκή κεντροδεξιά. Η ΝΔ είναι ένα μόρφωμα δεξιότερων αποκλίσεων απ' ό,τι η ευρωπαϊκή κεντροδεξιά". Γρ. Ψαριανός 9/6/2019 σκάι τηλεόραση



    "Ο Γρηγόρης Ψαριανός ενώνει τις δυνάμεις του με τη Νέα Δημοκρατία. Όπως έγραψε πρόσφατα σε άρθρο του: "πάνω στα ερείπια και στον αγώνα για την ανάταξη της χώρας, για κάμποσα χρόνια ακόμη, σε όλο το εύρος της συμβατικής πολιτικής κλίμακας, από τους φιλελεύθερους μέχρι τους κεντροαριστερούς και σοσιαλδημοκράτες, οι πολίτες δεν έχουν πολλά να χωρίσουν. Έχουν να στρωθούν στη δουλειά και να προστατεύσουν δημοκρατικές και κοινωνικές κατακτήσεις". Και πρόσθεσε: "Για τους δημοκράτες του 1-1-4, του Πολυτεχνείου, της κοινωνικής δικαιοσύνης", του εκσυγχρονισμού, της ΟΝΕ και της Ευρώπης, του Μένουμε Ευρώπη και του ΝΑΙ, φαίνεται να έχει φτάσει η ώρα να ψηφίσουμε Κυριάκο Μητσοτάκη, όσοι ποτέ ως τώρα δεν το κάναμε να στηρίξουμε εθνική λύση με κορμό τη Νέα Δημοκρατία, να συμπορευθούμε όλοι εμείς, ως φιλελεύθερη κεντροδεξιά και κεντροαριστερά για μια κανονική ευρωπαϊκή χώρα". 7/5/2019 σύμφωνα με πηγές της ΝΔ news247



    Καριέρα:
    Αρχικά δραστηριοποιήθηκε πολιτικά στον Ρήγα Φεραίο, εν συνεχεία στο ΚΚΕ Εσωτερικού, ενώ ήταν ιδρυτικό μέλος της ΕΑΡ, του Συνασπισμού το ’89-90 και της ΔΗΜΑΡ.

    Το 2006 εκλέχθηκε Δημοτικός Σύμβουλος στο Δήμο Αθηναίων με την Ανοιχτή Πόλη.

    Στις περιφερειακές εκλογές του 2010 ήταν επικεφαλής του ψηφοδελτίου της "Αττικής Γης" και εκλέχθηκε Περιφερειακός Σύμβουλος.

    Εξελέγη βουλευτής Β' Αθηνών, στις εκλογές του 2007 και του 2009 με το ΣΥΡΙΖΑ, του 2012 με τη Δημοκρατική Αριστερά και του 2015 με το Ποτάμι.

    Πλέον θα είναι υποψήφιος με τη Νέα Δημοκρατία στον Νότιο Τομέα της Β’ εκλογικής περιφέρειας Αθηνών. news247



    προφητεία
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  14. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-05-19), voskos_7 (07-05-19)

  15. #32351
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Βρήκες δηλώσεις του Ψαριανού από τον επόμενο Ιούνιο;;;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (07-05-19)

  17. #32352
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκες δηλώσεις του Ψαριανού από τον επόμενο Ιούνιο;;;
    δυσκολευομαι. δεν έχει μείνει και κάποιο κόμμα για να τον βάλω
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  18. #32353
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και υπηρχε και εκπροσωπηθηκε στην κυβερνηση απο τον χαριλαο.το οτι εξελεγησε σαν συνασπισμος δεν λεει κατι.
    στον συνασπισμο εκεινο ηταν τα αριστερα κομματα.και συμμαχησανε με τον μητσοτακη και την δεξια.με ποιους....
    με αυτους που τους κυνηγουσανε στην γιαρο και την μακρονησο...για μια καρεκλα...για να διαμελισουν το πασοκ και να παρουν
    τις ψηφους τους κανανε συμμαχια με τον δρακουλα.
    Για μια καρέκλα? Μάλιστα...... Για πες μου λοιπόν, ποιος από το ΚΚΕ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΚΕ ΤΟΤΕ), πήρε καρέκλα? ΕΝΑΝ θέλω να μου πεις.


    Και σε παρακαλώ απάντησε μου στο δεύτερο ερώτημα που έκανα αν θες, γιατι εχω να σου κάνω καπάκι και άλλο.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. #32354
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στάθη, τα ξερονήσια, ήταν έργο Παπανδρέου, Γεωργίου .
    Η επισημη εκδοχη ειναι αυτη.
    Η πραγματική και ανεπίσημη εκδοχή ειναι οτι τα ξερονήσια ήταν έργο των αμερικλανων.
    Παρόλα αυτά ο γέρος της δημοκρατίας () ήταν μέγιστος αντικομμουνιστης
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  20. #32355
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο Τσιτσιπας κερδισε τον ναδαλ στο χωμα εχθες. Ειχε κανει και μια νικη επι του φεντερερ πριν καιρο.

    Σιγα σιγα, αυτα τα δυο μεγαθηρια οδευουν προς το τελος της καριερας τους, θα εχουν καποια ξεσπασματα, ισως παρουν ακομα καποιους τιλτους, αλλα υπαρχει αλλαγη σκυταλης σιγα σιγα.

    Ο Τζοκοβιτς πιστευω εχει ακομα τουλαχιστον δυο χρονια σε τοπ επιπεδο, οπου μπορει ξεπερασει τους αλλους δυο σε τιτλους.

  21. #32356
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.340
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο Τζοκο εδω και καποια χρονιε ειναι πκαλυτερος απο τους αλλους δυο (που βεβαια εχουν μεγαλωσει). Δε βλεπω οτι μπορει ο Τσιτσι να τον χτυπησει για καιρο ακομα. Μακαρι να διαψευστω αλλά ο Σερβος ειναι απαιχτος.

    Σιγα σιγα θα ερθει κι η ωρα του δικου μας.

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-05-19)

  23. #32357
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Τζοκο εδω και καποια χρονιε ειναι πκαλυτερος απο τους αλλους δυο (που βεβαια εχουν μεγαλωσει). Δε βλεπω οτι μπορει ο Τσιτσι να τον χτυπησει για καιρο ακομα. Μακαρι να διαψευστω αλλά ο Σερβος ειναι απαιχτος.

    Σιγα σιγα θα ερθει κι η ωρα του δικου μας.
    Μα ειπα πως ο Τζοκοβιτς εχει αλλα δυο χρονια σε υψηλο επιπεδο. Ειχε κανιε κι αυτος μια κοιλια 1,5-2 χρονια με τραματισμους, αλλα πλεον ειναι μακραν του δευτερου.

    Ειναι και τριαντα δυο χρονων ομως, δεν ειναι μικρος, αλλα δειχνει εξαιρετικος σωματικα.

  24. #32358
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τύπε χιονιά, είναι κλειδωμένο το θέμα του κυπέλλου οπότε, παραθέτω τί έγραψες εδώ και σου απαντώ.


    "Έχεις χάσει εντελώς το νόημα.
    Η ζωή δεν είναι ο Ολυμπιακός, η ζωη είναι πολλά άλλα πράγματα πέρα του Ολυμπιακού.


    Αλλά επειδή εγώ δάχτυλο δεν πιπιλαω .......Πες μου ρε Δημητρη, ή μάλλον θύμισε μου.......απο ποιον είπαμε οτι τον ήπιε ο Ολυμπιακός φέτος στο κύπελο? Από τον Κοντονη, τον Τσιπρα, τον Καμενο ή λόγο της διαιτησίας?"


    Ο Ολυμπιακός έχασε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ από τη Λαμία κι αποκλείστηκε επίσης ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ. Ατυχία, βουντού, δεν ξέρω τί αλλά ποδοσφαιρικά μιλώντας, δίκαια. Γιατί όταν παίζεις στα ίσα και τρως ένα γκόλι και δεν μπορείς ούτε από το μπενάλντι να ισοφαρίσεις, να αποκλείεσαι δίκαια. Δε ζήτησα εγώ κάτι που δε δικαιούμαι.
    Ομως δεν δικαιούταν ούτε ο ορκ να πα΄ζιε τον χθεσινό τελικό. Γιατί για να φτάσει εκεί, είδαμε την αρκούδα που ανακάλυψε ο φερ για να φέρει τούμπα την πρόκριση με τον νιόνιο. Και ρωτάω. Ευνοήθηκε ή όχι με τον νιόνιο; Αδικήθηκε ή όχι ο νιόνιος στο μάτσι αυτό; Κι όλα αυτά έρχονται και προστείθενται σε μια αλυσίδα γεγονότων όπως το χέρι του ΒιεΙρίνια, τα πέναλτι εκτός περιοχής, τα πεσίματα χωρίς να τους ακουμπάνε (ακόμα και με την πεσμένη Λιβαδειά στο... 2ο λεπτό, μηπως και στραβώσει, αν έχουν το θεό τους...) και και και...
    Πάω όμως στο ζουμί αυτού που είπες και με έκανε να καθίσω να γράψω. Εχουμε μιλήσει στο φόνι, έχουμε πει δυο κουβεντούλες χαλαρές αλλά αυτό δε σημαίνει ότι με ξέρεις κιόλας.
    Γιατί αν με ήξερες, θα ήξερες ότι το νόημα της ζωής για μένα ΕΙΝΑΙ ο Ολυμπιακός.
    Μάνα, πατέρα, αδελφό, παππούδες, γιαγιάδες δεν έχω. Μέχρι τα 15 μου, τους είχα βάλει όλους μέσα σε αυτή τη γη που πατάμε. Την εξόδειο ακολουθία την είχα μάθει απ'έξω. Μακάβρια γνώση, δε λέω... Γυναίκα παιδιά, δεν με απασχόλησαν ποτέ, φίλους από μακριά κι αγαπημένα, μεγάλωσα μόνος και πάλεψα όσο κανένας παπάρας στη ζωή ετούτη. Σε όλη αυτή τη διαδρομή, για να μη χάσω τα λογικά μου και να μη τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα, είχα μόνο τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός ήταν και είναι η οικογένειά μου, η ζωή μου, τα άλλα έρχονται δεύτερα. Η μόνη μου χαρά για χρόνια ήταν να παστελώνει ο Αλεξανδρής με τον Ζιοβάνι, οι ήττες με χαλύβδωναν, οι εκδρομές με έκαναν να γνωρίσω και τύπους και νούλες αλλά ο Ολυμπιακός, το σήμα, τα χρώματα μου έδωσαν ζωή.

    ΑΥΤΟ είναι το νόημα της ζωής για μένα που εννοείται πως δεν είναι ίδιο με το δικό σου ή του τύπου του τρόλ, του τύπου του λάγνου ή οποιουδήποτε.
    Σου έχω ξαναπεί, πολιτική δεν κάνω. Οποιος έρχεται αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό, είναι εχθρός μου. Οπως εχρός μου ήταν ο Καραμανλής, ο Παπανδρεόυ, είναι τώρα και ο Τσίπρας. Γιατί πειράζουν την οικογένειά μου.

    Μελό, το ξέρω αλλά έτσι είναι. Σόρι για το οφτοπίκιο, το θέμα είναι κλειδωμένο...
    There is a Dude in town

  25. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-05-19), celticfrost (12-05-19), chainsaw (13-05-19), voskos_7 (12-05-19)

  26. #32359
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η συζήτηση για το αν αδικείται ο Ολυμπιακός, εν γένει, σχετικά με το αν είμαστε ικανοί πλέον να διοργανώσουμε ακόμα και ένα τραπέζι για βάφτιση χωρίς παρατράγουδα, μπορεί να είναι συγγενής, ως προς το θέμα και ίσως ως προς την εξήγηση του δεύτερου φαινομένου, αλλά το τελευταίο έχει ξεφύγει κατά πολύ από τη συζήτηση "κόζια στην ΕΠΟ".
    Για να μη μακρυγορώ, ελπίζω σε κάποια σχετική επαναφορά ως προς τη θεσμική κανονικότητα σε όλους τους τομείς, την οποία το παρόν καθεστώς αρνείται να την επιχειρήσει. Δε περιμένω να γίνουμε Νορβηγία, ή Βέλγιο, καθώς ποτέ δεν ήμασταν, αλλά τουλάχιστον να μη γελάει μαζί μας η Ρουάντα και η λοιπή υποσαχάρια Αφρική.
    Είμαστε παντελώς ανίκανοι να συμπεριφερθούμε ως άνθρωποι - σε όλα.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  27. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-05-19), The Dude (12-05-19)

  28. #32360
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε χιονιά, είναι κλειδωμένο το θέμα του κυπέλλου οπότε, παραθέτω τί έγραψες εδώ και σου απαντώ.


    "Έχεις χάσει εντελώς το νόημα.
    Η ζωή δεν είναι ο Ολυμπιακός, η ζωη είναι πολλά άλλα πράγματα πέρα του Ολυμπιακού.


    Αλλά επειδή εγώ δάχτυλο δεν πιπιλαω .......Πες μου ρε Δημητρη, ή μάλλον θύμισε μου.......απο ποιον είπαμε οτι τον ήπιε ο Ολυμπιακός φέτος στο κύπελο? Από τον Κοντονη, τον Τσιπρα, τον Καμενο ή λόγο της διαιτησίας?"


    Ο Ολυμπιακός έχασε ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ από τη Λαμία κι αποκλείστηκε επίσης ΔΙΚΑΙΟΤΑΤΑ. Ατυχία, βουντού, δεν ξέρω τί αλλά ποδοσφαιρικά μιλώντας, δίκαια. Γιατί όταν παίζεις στα ίσα και τρως ένα γκόλι και δεν μπορείς ούτε από το μπενάλντι να ισοφαρίσεις, να αποκλείεσαι δίκαια. Δε ζήτησα εγώ κάτι που δε δικαιούμαι.
    Ομως δεν δικαιούταν ούτε ο ορκ να πα΄ζιε τον χθεσινό τελικό. Γιατί για να φτάσει εκεί, είδαμε την αρκούδα που ανακάλυψε ο φερ για να φέρει τούμπα την πρόκριση με τον νιόνιο. Και ρωτάω. Ευνοήθηκε ή όχι με τον νιόνιο; Αδικήθηκε ή όχι ο νιόνιος στο μάτσι αυτό; Κι όλα αυτά έρχονται και προστείθενται σε μια αλυσίδα γεγονότων όπως το χέρι του ΒιεΙρίνια, τα πέναλτι εκτός περιοχής, τα πεσίματα χωρίς να τους ακουμπάνε (ακόμα και με την πεσμένη Λιβαδειά στο... 2ο λεπτό, μηπως και στραβώσει, αν έχουν το θεό τους...) και και και...
    Πάω όμως στο ζουμί αυτού που είπες και με έκανε να καθίσω να γράψω. Εχουμε μιλήσει στο φόνι, έχουμε πει δυο κουβεντούλες χαλαρές αλλά αυτό δε σημαίνει ότι με ξέρεις κιόλας.
    Γιατί αν με ήξερες, θα ήξερες ότι το νόημα της ζωής για μένα ΕΙΝΑΙ ο Ολυμπιακός.
    Μάνα, πατέρα, αδελφό, παππούδες, γιαγιάδες δεν έχω. Μέχρι τα 15 μου, τους είχα βάλει όλους μέσα σε αυτή τη γη που πατάμε. Την εξόδειο ακολουθία την είχα μάθει απ'έξω. Μακάβρια γνώση, δε λέω... Γυναίκα παιδιά, δεν με απασχόλησαν ποτέ, φίλους από μακριά κι αγαπημένα, μεγάλωσα μόνος και πάλεψα όσο κανένας παπάρας στη ζωή ετούτη. Σε όλη αυτή τη διαδρομή, για να μη χάσω τα λογικά μου και να μη τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα, είχα μόνο τον Ολυμπιακό. Ο Ολυμπιακός ήταν και είναι η οικογένειά μου, η ζωή μου, τα άλλα έρχονται δεύτερα. Η μόνη μου χαρά για χρόνια ήταν να παστελώνει ο Αλεξανδρής με τον Ζιοβάνι, οι ήττες με χαλύβδωναν, οι εκδρομές με έκαναν να γνωρίσω και τύπους και νούλες αλλά ο Ολυμπιακός, το σήμα, τα χρώματα μου έδωσαν ζωή.

    ΑΥΤΟ είναι το νόημα της ζωής για μένα που εννοείται πως δεν είναι ίδιο με το δικό σου ή του τύπου του τρόλ, του τύπου του λάγνου ή οποιουδήποτε.
    Σου έχω ξαναπεί, πολιτική δεν κάνω. Οποιος έρχεται αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό, είναι εχθρός μου. Οπως εχρός μου ήταν ο Καραμανλής, ο Παπανδρεόυ, είναι τώρα και ο Τσίπρας. Γιατί πειράζουν την οικογένειά μου.

    Μελό, το ξέρω αλλά έτσι είναι. Σόρι για το οφτοπίκιο, το θέμα είναι κλειδωμένο...

    Μόλις σήμερα ο Μητσοτακης μίλησε για 7ημερη εργασία.
    Οι προτεραιότητες οι δικές μου και η προσωπική μου διαβάθμιση αξιών βάζει τον Ολυμπιακο (ιδιαίτερα έτσι οπως τον έχει κάνει ο Μαρινακης) , στην τελευταία θεση.

    Αυτά.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (12-05-19)

Σελίδα 1618 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 618111812181318141815181568157815881598160816141615161616171618161916201621162216281638164816581668171818181918 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας