Σελίδα 1608 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 608110812081308140815081558156815781588159816041605160616071608160916101611161216181628163816481658170818081908 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 32.141 έως 32.160 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #32141
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να εξηγήσεις πώς βγάζεις αυτό το συμπέρασμα; Δεν στη λέω, σοβαρά ρωτάω, επειδή δεν κατάλαβα

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Χρησταρα θα σου απαντήσω όταν έχω χρόνο γιατί το θέμα θέλει πολύ γράψιμο

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (19-03-19), Red Sting (19-03-19)

  3. #32142
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει αυτό χαχαχαχα

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


    κι εδώ σύμφωνα με τον Γιαννη Λοβέρδο βλέπουμε τους Rotting Christ

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (19-03-19)

  5. #32143
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησταρα θα σου απαντήσω όταν έχω χρόνο γιατί το θέμα θέλει πολύ γράψιμο

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Προφανώς, όποτε μπορείς, ευχαριστώ

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  6. #32144
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ο Ερντογαν είναι παράγοντας σταθερότητας στα Βαλκάνια

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Έχεις ένα δίκιο. Ξεχνάς όμως ένα πράγμα. :
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων



    Ελλαδα 2019
    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (19-03-19)

  8. #32145
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Α και τώρα που το ξέχασα. Μαλακες απανταχού άσχετοι που τσιμπάτε στην κάθε μαλακια που θα σας πετάξει ο κάθε ένας για δικούς του πολιτικούς σκοπούς,

    1. η κάμερα σε κινητό απαγορεύεται στο στρατό.
    2. Το κινητό απαγορεύεται στις ασκήσεις
    3. Απαγορεύεται η καθ' οιοδήποτε τρόπο καταγραφή άσκησης με οπτικοακουστικα μέσα
    4. Απαγορεύεται η διαρροή πληροφοριών σε τριτους (στην προκειμένη περίπτωση η βιντεοσκοπηση άσκησης στο ίντερνετ)
    5. Ο στρατιώτης πρέπει να είναι τυπικός και να ακολουθεί κάποιους κανόνες στην εκτέλεση των ασκήσεων.
    6. Απαγορεύεται να θέσεις εαυτόν η άλλον σε κίνδυνο.

    Bonus: Το ένα χέρι κρατάει το κινητό και το άλλο ελέγχει το αλεξίπτωτο κατά την προσγείωση. ΣΟΒΑΡΆ ΤΏΡΑ;;;

    Με βάση τα παραπάνω είμαι σίγουρος ότι τον τιμωρήσαν γιατί τραγουδούσε Μακεδονία ξακουστη. Υπάρχει σχέδιο.

    Υ. Γ. Τώρα εξηγείται γιατί με έγραψε εχθές η τροχαία που οδηγούσα μεθυσμένος ενώ δεν έχω δίπλωμα χωρίς ζώνη, χωρίς φώτα, χωρίς πινακίδες κινούμενος στο αντίθετο ρεύμα και σταματώντας με χειρόφρενο μόλις μου έκαναν σήμα. Τους ενοχλούσε που άκουγα τραγούδι του Κώστα Μακεδόνα. Κάτσε να το κάνω ανάρτηση στο fb να μου δώσουν το αυτοκίνητο πίσω και να μου σβήσουν την κλήση.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (19-03-19), celticfrost (19-03-19), differance (20-03-19), drizzt (20-03-19), sabar77 (21-03-19), voskos_7 (19-03-19)

  10. #32146
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ο Ερντογαν είναι παράγοντας σταθερότητας στα Βαλκάνια

    Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπορεί να φαίνεται εντελώς μαλακας και ακραίος εθνικιστής, αλλά οι αντίπαλοι του μου φαίνονται ακόμα χειρότεροι. Νομίζω αυτός "το παίζει" λίγο για να παίρνει ψήφους.

    Δεν τον έχω σε εκτίμηση απλά φοβάμαι τους άλλους πιο πολύ.

  11. #32147
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να φαίνεται εντελώς μαλακας και ακραίος εθνικιστής, αλλά οι αντίπαλοι του μου φαίνονται ακόμα χειρότεροι. Νομίζω αυτός "το παίζει" λίγο για να παίρνει ψήφους.

    Δεν τον έχω σε εκτίμηση απλά φοβάμαι τους άλλους πιο πολύ.
    Το ίδιο λέτε ρε. Νομίζω δλδ

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (19-03-19)

  13. #32148
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο λέτε ρε. Νομίζω δλδ

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι απλά υπερθεμάτισα.


    Ρεντ ντι εν εϊ 2019

  14. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (19-03-19), voskos_7 (19-03-19)

  15. #32149
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α και τώρα που το ξέχασα. Μαλακες απανταχού άσχετοι που τσιμπάτε στην κάθε μαλακια που θα σας πετάξει ο κάθε ένας για δικούς του πολιτικούς σκοπούς,

    1. η κάμερα σε κινητό απαγορεύεται στο στρατό.
    2. Το κινητό απαγορεύεται στις ασκήσεις
    3. Απαγορεύεται η καθ' οιοδήποτε τρόπο καταγραφή άσκησης με οπτικοακουστικα μέσα
    4. Απαγορεύεται η διαρροή πληροφοριών σε τριτους (στην προκειμένη περίπτωση η βιντεοσκοπηση άσκησης στο ίντερνετ)
    5. Ο στρατιώτης πρέπει να είναι τυπικός και να ακολουθεί κάποιους κανόνες στην εκτέλεση των ασκήσεων.
    6. Απαγορεύεται να θέσεις εαυτόν η άλλον σε κίνδυνο.

    Bonus: Το ένα χέρι κρατάει το κινητό και το άλλο ελέγχει το αλεξίπτωτο κατά την προσγείωση. ΣΟΒΑΡΆ ΤΏΡΑ;;;

    Με βάση τα παραπάνω είμαι σίγουρος ότι τον τιμωρήσαν γιατί τραγουδούσε Μακεδονία ξακουστη. Υπάρχει σχέδιο.

    Υ. Γ. Τώρα εξηγείται γιατί με έγραψε εχθές η τροχαία που οδηγούσα μεθυσμένος ενώ δεν έχω δίπλωμα χωρίς ζώνη, χωρίς φώτα, χωρίς πινακίδες κινούμενος στο αντίθετο ρεύμα και σταματώντας με χειρόφρενο μόλις μου έκαναν σήμα. Τους ενοχλούσε που άκουγα τραγούδι του Κώστα Μακεδόνα. Κάτσε να το κάνω ανάρτηση στο fb να μου δώσουν το αυτοκίνητο πίσω και να μου σβήσουν την κλήση.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    είναι πολύ σοβαρό παράπτωμα αυτό που έγινε και πρέπει να τιμωρηθεί παραδειγματικά. Πρέπει να τιμωρηθεί επιπλέον διότι δεν εκπροσωπεί οπλίτη αλλά καταδρομέα με αυξημένες υποχρεώσεις και ευθύνες.



    η εικόνα από στρατιωτικούς σκοπούς είναι πάρα πολύ σημαντική και επικίνδυνη διότι μπορεί να αποκαλύψει καίριες πληροφορίες. Κάπως έτσι πριν ένα μήνα από έναν στρατόκ@@@ο τούρκο στρατιώτη μάθαμε για την μεταφορά αρμάτων μάχης τύπου Leopard-2A4 στην κατεχόμενη Κυθρέα βαμμένα με «παραλλαγή ερήμου». Αυτό σημαίνει δραστική αναβάθμιση ποιοτική και ποσοτική του κατοχικού στρατού με επιπλέον 42 άρματα μάχης, είδαμε το είδος των πυροβόλων που κουβαλάνε, ότι μεταφέρθηκαν από την 1 στρατιά (της Θράκης) κα.

    αυτό μπορεί να βοηθήσει σημαντικά σε διπλωματικό επίπεδο στην χάραξη στρατηγικής. Ακόμη, να ασκήσεις πίεση που νεα γερμανικά όπλα ευθέως σε απειλούν και βρίσκονται σε κατεχόμενα εδάφη της ΕΕ κλπ. Αυτές οι φωτογραφίες μπορούν να βοηθήσουν και στο προφανές, δηλαδή στο πεδίο της μάχης, και στο αντίστοιχο mind game. πχ. την Δευτέρα είχαμε ανάπτυξη αρμάτων σε θέση εισβολής στην περιοχή Γερίου -Αγίου Σωζόμενου για 48 ώρες (ειδικά την στιγμή που πριν ένα μήνα έχει γίνει ένα περίεργο σκηνικό προώθησης σε ένα χωριό, με αποτέλεσμα να εγκλωβιστούν οικογένειες)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (19-03-19)

  17. #32150
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να φαίνεται εντελώς μαλακας και ακραίος εθνικιστής, αλλά οι αντίπαλοι του μου φαίνονται ακόμα χειρότεροι. Νομίζω αυτός "το παίζει" λίγο για να παίρνει ψήφους.

    Δεν τον έχω σε εκτίμηση απλά φοβάμαι τους άλλους πιο πολύ.
    Οχι μονο αυτο Ηλια.
    Ειναι στην εξουσία τοσα χρονια οποτε ξέρουμε ποιος ειναι και έχει αποδειχθεί μετά απο τοσα χρονια, οτι μόνο γαβγίζει.
    Ειναι που λεμε "ξέρουμε τι μαλάκας είναι"
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (19-03-19)

  19. #32151
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι πολύ σοβαρό παράπτωμα αυτό που έγινε και πρέπει να τιμωρηθεί παραδειγματικά. Πρέπει να τιμωρηθεί επιπλέον διότι δεν εκπροσωπεί οπλίτη αλλά καταδρομέα με αυξημένες υποχρεώσεις και ευθύνες.



    η εικόνα από στρατιωτικούς σκοπούς είναι πάρα πολύ σημαντική και επικίνδυνη διότι μπορεί να αποκαλύψει καίριες πληροφορίες. Κάπως έτσι πριν ένα μήνα από έναν στρατόκ@@@ο τούρκο στρατιώτη μάθαμε για την μεταφορά αρμάτων μάχης τύπου Leopard-2A4 στην κατεχόμενη Κυθρέα βαμμένα με «παραλλαγή ερήμου». Αυτό σημαίνει δραστική αναβάθμιση ποιοτική και ποσοτική του κατοχικού στρατού με επιπλέον 42 άρματα μάχης, είδαμε το είδος των πυροβόλων που κουβαλάνε, ότι μεταφέρθηκαν από την 1 στρατιά (της Θράκης) κα.

    αυτό μπορεί να βοηθήσει σημαντικά σε διπλωματικό επίπεδο στην χάραξη στρατηγικής. Ακόμη, να ασκήσεις πίεση που νεα γερμανικά όπλα ευθέως σε απειλούν και βρίσκονται σε κατεχόμενα εδάφη της ΕΕ κλπ. Αυτές οι φωτογραφίες μπορούν να βοηθήσουν και στο προφανές, δηλαδή στο πεδίο της μάχης, και στο αντίστοιχο mind game. πχ. την Δευτέρα είχαμε ανάπτυξη αρμάτων σε θέση εισβολής στην περιοχή Γερίου -Αγίου Σωζόμενου για 48 ώρες (ειδικά την στιγμή που πριν ένα μήνα έχει γίνει ένα περίεργο σκηνικό προώθησης σε ένα χωριό, με αποτέλεσμα να εγκλωβιστούν οικογένειες)
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Για αυτό μου προκαλεί οργή, που θελουν κάποιοι να την βγάλει λαδι για να κάνουν το επικοινωνίακο τους παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (19-03-19)

  21. #32152
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Προς τον Χρίστο που ρώτησε και όχι μόνο.
    Επικαλούμαι τη βοήθεια του Γιώργου του πειρατή (ρε μαλάκα έλεος με αυτο το πειρατηηηηηηηη), που ως ειδικός μπορεί να με βοηθήσει αλλά και να με διορθώσει.
    Για να σου εξηγήσω θα πρέπει να χρησιμοποιήσω ενα παράδειγμα και παίρνω το παράδειγμα της Βενεζουέλας και του Τσαβες.
    Έχουμε τα ακόλουθα δεδομένα:

    • H Βενεζουελα βρίσκεται στη Ν.Αμερική
    • Σε όλη τη Ν.Αμερικη το οι Αμερικάνοι κάνουν κουμάντο.
    • Όπου δεν έκαναν επέβαλαν το δικό τους δια της βίας (βλέπε Πινοσετ στη Χιλή)
    • Στη Βραζιλία κυβερνάει ένας Ναζι.
    • Η Βενεζουελα είναι το μονο Κομμουνιστικό κράτος σε Ν. και Β. Αμερικη
    • Η Βενεζουελα εχει μεγάλα κοιτάσματα πετρελαίου
    • Αφου στη Βενεζουελα κυριαρχεί Κομμουνισμός οι Αμερικάνοι δεν μπορούν να βάλουν χέρι στα πετρέλαια.
    • Οι Αμερικανοι τα θέλουν
    • Με κάποιο τρόπο πρέπει να τα πάρουν

    Ο μόνος τρόπος για να τα πάρουν ειναι να ρίξουν την κυβέρνηση Τσαβες και αφού ο Τσαβες είναι εκλεγμένος με το 73% των ψήφων του λαού ο μόνος τρόπος για να τα πάρουν είναι να επέμβουν στρατιωτικά. Ελα όμως που δεν θα μπορούσαν να κάνουν ντου έτσι στο ξεμπαρκο γιατί ολη η κοινή γνώμη(τους Αμερικανους για κάποιο ανεξήγητο λόγο τους ενδιαφέρει πολύ η κοινή γνώμη) θα τους κράξει. Ετσι λοιπόν εφαρμόζουν το σχέδιο αποδομησης του Τσαβες μεσο της προπαγάνδας εναντίον του. Εδω και αρκετά χρονια ΜΜΕ, εκπρόσωποι τύπου αλλων χωρών, "μαρτυρες" πολίτες της Βενεζουελας καταγγέλλουν το πόσο κακος ειναι ο Τσαβες. Θυμιζω το παράδειγμα της Βουλτεψη με τα κωλόχαρτα και τη Βενεζουελα πριν απο 4 χρονια. Λεγε λεγε τι εντρυφει ολο το σύστημα -πολλές φορές υποσυνείδητα- στην κοινή γνώμη? Πόσο μαλακας είναι ο Τσαβες και οτι "εμείς οι δημοκρατικές δυναμεις πρέπει να απαλλάξουμε το λαο της Βενεζουελας απο τον τυρρανο" (άσχετο που ο Τυρανος πριν απο 8 μήνες εκλέχτηκε το 73% των ψήφων).
    Ετσι λειτουργεί η προπαγάνδα.
    Ερντογαν τώρα.

    Για κάποιο λόγο ο Ερντογαν τους έχει μπει στο μάτι, δεν τον θέλουν. Εχει ξεκινήσει λοιπόν η αποδόμηση του.
    Τουρκος ο τρομοκράτης στην Ολλανδία αρα στη κοινη γνωμη περναει οτι η Τουρκια ειναι ενα κρατος που εκτρέφει τρομοκράτες. Απο το 2016 και μετα δειλά δειλά τον αποκαλούν δικτακτορα.

    Με αυτο τον τροπο και με άλλα που πιθανότατα θα γινουν στο μελλον, δημιουργούν ενα πρόσωπο γαι τον Ερντογαν όπου η κοινή γνώμη θα πει "ειναι τυρανος (βλεπε Σανταμ, βλεπε Κιμ Γιονκ Ουν) και πρέπει οι δημοκρατικές δυνάμεις να σώσουν τον τουρκικο λαο".
    Εντύπωση όμως μου κάνει οτι στο παιχνίδι της προπαγάνδας των Αμερικανων ΚΑΙ των Ευρωπαίων, για το συγκεκριμένο ζήτημα, εχει μπει και η Ρωσία αφού καθόλου (κατ΄με) τυχαία δεν ρίχτηκε στο τραπέζι το χαρτί της Τσετσενιας.
    Η Τσετσενια ειναι χαρακτηρισμένη από τους Ρωσσους ως ενα κράτος τρομοκρατών.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (20-03-19), Red Sting (20-03-19)

  23. #32153
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιο λόγο ο Ερντογαν τους έχει μπει στο μάτι, δεν τον θέλουν. Εχει ξεκινήσει λοιπόν η αποδόμηση του.
    Απο το 2016 και μετα δειλά δειλά τον αποκαλούν δικτακτορα.

    Με αυτο τον τροπο και με άλλα που πιθανότατα θα γινουν στο μελλον, δημιουργούν ενα πρόσωπο γαι τον Ερντογαν όπου η κοινή γνώμη θα πει "ειναι τυρανος (βλεπε Σανταμ, βλεπε Κιμ Γιονκ Ουν) και πρέπει οι δημοκρατικές δυνάμεις να σώσουν τον τουρκικο λαο".
    στα υπόλοιπα υπάρχουν κάποια πράγματα που διαφωνώ αλλά στην ουσία -που είναι τα παραπάνω- νομίζω ότι τα λες σωστά.

    Ο Ερντογάν έχει ένα όραμα για να ισχυροποιήσει το κράτος του αλλά οι επιδιώξεις του τον φέρνουν αντιμέτωπο με τα θέλω των μεγάλων χωρών και την τοπική αριστοκρατία και εκεί είναι που υπάρχει τριβή. Ουσιαστικά είναι μη ελέγξιμος, αλλά αυτόν τον δρόμο πρέπει να διαβεί αν θέλει να γίνει μια μεγαλομεσαία δύναμη. Ενας μπράβος που έφυγε με το ζόρι από την μαφία και θέλει να φτιάξει την δική του. Η ζαριά του θα σηματοδοτήσει πολλά για την εξέλιξη των πραγμάτων τα επόμενα χρόνια...

    Δεν ξέρω όμως πόσο συνδέεται η επίθεση εχθές με το πρόσωπο του. Ο Ερντογάν για να σώσει το τομάρι του έχει κάνει πολλά. Με τον πρωθυπουργό του Ισραήλ γίνεται μεγάλο ξεκατίνιασμα στο twitter συχνά. Αλλά ότι υπάρχει μια αποδόμηση προς το πρόσωπο του είναι γεγονός
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  24. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (20-03-19), Red Sting (20-03-19)

  25. #32154
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.172
    Thanks
    24.333
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α και τώρα που το ξέχασα. Μαλακες απανταχού άσχετοι που τσιμπάτε στην κάθε μαλακια που θα σας πετάξει ο κάθε ένας για δικούς του πολιτικούς σκοπούς,

    1. η κάμερα σε κινητό απαγορεύεται στο στρατό.
    2. Το κινητό απαγορεύεται στις ασκήσεις
    3. Απαγορεύεται η καθ' οιοδήποτε τρόπο καταγραφή άσκησης με οπτικοακουστικα μέσα
    4. Απαγορεύεται η διαρροή πληροφοριών σε τριτους (στην προκειμένη περίπτωση η βιντεοσκοπηση άσκησης στο ίντερνετ)
    5. Ο στρατιώτης πρέπει να είναι τυπικός και να ακολουθεί κάποιους κανόνες στην εκτέλεση των ασκήσεων.
    6. Απαγορεύεται να θέσεις εαυτόν η άλλον σε κίνδυνο.

    Bonus: Το ένα χέρι κρατάει το κινητό και το άλλο ελέγχει το αλεξίπτωτο κατά την προσγείωση. ΣΟΒΑΡΆ ΤΏΡΑ;;;

    Με βάση τα παραπάνω είμαι σίγουρος ότι τον τιμωρήσαν γιατί τραγουδούσε Μακεδονία ξακουστη. Υπάρχει σχέδιο.

    Υ. Γ. Τώρα εξηγείται γιατί με έγραψε εχθές η τροχαία που οδηγούσα μεθυσμένος ενώ δεν έχω δίπλωμα χωρίς ζώνη, χωρίς φώτα, χωρίς πινακίδες κινούμενος στο αντίθετο ρεύμα και σταματώντας με χειρόφρενο μόλις μου έκαναν σήμα. Τους ενοχλούσε που άκουγα τραγούδι του Κώστα Μακεδόνα. Κάτσε να το κάνω ανάρτηση στο fb να μου δώσουν το αυτοκίνητο πίσω και να μου σβήσουν την κλήση.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτό, που κολλάς με τους κανονισμούς, να το προσέξεις...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τον Χρίστο που ρώτησε και όχι μόνο.
    Επικαλούμαι τη βοήθεια του Γιώργου του πειρατή (ρε μαλάκα έλεος με αυτο το πειρατηηηηηηηη), που ως ειδικός μπορεί να με βοηθήσει αλλά και να με διορθώσει.
    Για να σου εξηγήσω θα πρέπει να χρησιμοποιήσω ενα παράδειγμα και παίρνω το παράδειγμα της Βενεζουέλας και του Τσαβες.
    Έχουμε τα ακόλουθα δεδομένα:

    • H Βενεζουελα βρίσκεται στη Ν.Αμερική
    • Σε όλη τη Ν.Αμερικη το οι Αμερικάνοι κάνουν κουμάντο.
    • Όπου δεν έκαναν επέβαλαν το δικό τους δια της βίας (βλέπε Πινοσετ στη Χιλή)
    • Στη Βραζιλία κυβερνάει ένας Ναζι.
    • Η Βενεζουελα είναι το μονο Κομμουνιστικό κράτος σε Ν. και Β. Αμερικη
    • Η Βενεζουελα εχει μεγάλα κοιτάσματα πετρελαίου
    • Αφου στη Βενεζουελα κυριαρχεί Κομμουνισμός οι Αμερικάνοι δεν μπορούν να βάλουν χέρι στα πετρέλαια.
    • Οι Αμερικανοι τα θέλουν
    • Με κάποιο τρόπο πρέπει να τα πάρουν

    Ο μόνος τρόπος για να τα πάρουν ειναι να ρίξουν την κυβέρνηση Τσαβες και αφού ο Τσαβες είναι εκλεγμένος με το 73% των ψήφων του λαού ο μόνος τρόπος για να τα πάρουν είναι να επέμβουν στρατιωτικά. Ελα όμως που δεν θα μπορούσαν να κάνουν ντου έτσι στο ξεμπαρκο γιατί ολη η κοινή γνώμη(τους Αμερικανους για κάποιο ανεξήγητο λόγο τους ενδιαφέρει πολύ η κοινή γνώμη) θα τους κράξει. Ετσι λοιπόν εφαρμόζουν το σχέδιο αποδομησης του Τσαβες μεσο της προπαγάνδας εναντίον του. Εδω και αρκετά χρονια ΜΜΕ, εκπρόσωποι τύπου αλλων χωρών, "μαρτυρες" πολίτες της Βενεζουελας καταγγέλλουν το πόσο κακος ειναι ο Τσαβες. Θυμιζω το παράδειγμα της Βουλτεψη με τα κωλόχαρτα και τη Βενεζουελα πριν απο 4 χρονια. Λεγε λεγε τι εντρυφει ολο το σύστημα -πολλές φορές υποσυνείδητα- στην κοινή γνώμη? Πόσο μαλακας είναι ο Τσαβες και οτι "εμείς οι δημοκρατικές δυναμεις πρέπει να απαλλάξουμε το λαο της Βενεζουελας απο τον τυρρανο" (άσχετο που ο Τυρανος πριν απο 8 μήνες εκλέχτηκε το 73% των ψήφων).
    Ετσι λειτουργεί η προπαγάνδα.
    Ερντογαν τώρα.

    Για κάποιο λόγο ο Ερντογαν τους έχει μπει στο μάτι, δεν τον θέλουν. Εχει ξεκινήσει λοιπόν η αποδόμηση του.
    Τουρκος ο τρομοκράτης στην Ολλανδία αρα στη κοινη γνωμη περναει οτι η Τουρκια ειναι ενα κρατος που εκτρέφει τρομοκράτες. Απο το 2016 και μετα δειλά δειλά τον αποκαλούν δικτακτορα.

    Με αυτο τον τροπο και με άλλα που πιθανότατα θα γινουν στο μελλον, δημιουργούν ενα πρόσωπο γαι τον Ερντογαν όπου η κοινή γνώμη θα πει "ειναι τυρανος (βλεπε Σανταμ, βλεπε Κιμ Γιονκ Ουν) και πρέπει οι δημοκρατικές δυνάμεις να σώσουν τον τουρκικο λαο".
    Εντύπωση όμως μου κάνει οτι στο παιχνίδι της προπαγάνδας των Αμερικανων ΚΑΙ των Ευρωπαίων, για το συγκεκριμένο ζήτημα, εχει μπει και η Ρωσία αφού καθόλου (κατ΄με) τυχαία δεν ρίχτηκε στο τραπέζι το χαρτί της Τσετσενιας.
    Η Τσετσενια ειναι χαρακτηρισμένη από τους Ρωσσους ως ενα κράτος τρομοκρατών.
    Δύο μικρές επισημάνσεις, για χάρη της ακρίβειας:
    - Ο Τσάβες έχει αποβιώσει και στη θέση του είναι ο Μαδούρο.
    - Έχω την εντύπωση ότι και η Βολιβία του Έβο Μοράλες ανήκει ακόμα στην ομάδα των Μπολιβαριανών πολιτειών.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (20-03-19)

  27. #32155
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δύο μικρές επισημάνσεις, για χάρη της ακρίβειας:
    - Ο Τσάβες έχει αποβιώσει και στη θέση του είναι ο Μαδούρο.
    - Έχω την εντύπωση ότι και η Βολιβία του Έβο Μοράλες ανήκει ακόμα στην ομάδα των Μπολιβαριανών πολιτειών.
    Έχεις δίκιο για τον Μαδουρο Νικολα, σε ευχαριστώ για την επισήμανση-διορθωση.
    Για τη Βολιβια δεν το ξέρω θα το ψάξω
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  28. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (21-03-19)

  29. #32156
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ρε όργια, ο τύπος τι έγινε?

    Καιρό έχει να μπει.
    Είναι καλά? Ξέρει κανείς? Ανησυχώ μην έχει πάθει τίποτα.
    Έχω χάσει και το τηλ. του ρε γαμώτο
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  30. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (20-03-19), drizzt (20-03-19), flessanto (20-03-19)

  31. #32157
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν του έχεις ρίξει μπαν; έτσι νόμιζα. Αν όχι τότε με καμία τουρίστρια νορβηγιδα θα έχει μπλέξει.

  32. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (20-03-19), flessanto (20-03-19), pirateeeeeee (20-03-19)

  33. #32158
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο τύπος μάγκες, φήμες λένε ότι πάει για ευρωβουλευτης. Τον είδα κάπου με ένα audi και με μια βαλίτσα χρήματα.
    Τι δεν με πιστεύετε;; να ρε σας λέω. Τον έψηνε ο Παναγής καιρό τώρα να κατέβουν μαζί. Ο Παναγής έχει ήδη 2 audi και πάει για το τρίτο

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  34. #32159
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.569
    Thanks
    10.343
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Νιτσα ειχε μεσα στο Audi;;;

  35. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (21-03-19)

  36. #32160
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νιτσα ειχε μεσα στο Audi;;;
    Εννοείτε ρε. Νιτσα και μπύρες

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σελίδα 1608 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 608110812081308140815081558156815781588159816041605160616071608160916101611161216181628163816481658170818081908 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας