Σελίδα 1602 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 602110212021302140215021552156215721582159215981599160016011602160316041605160616121622163216421652170218021902 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 32.021 έως 32.040 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #32021
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.426
    Thanks
    20.879
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.506 φορές σε 8.057 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Du3lisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ απ' τη μία σκέφτομαι οτι αν στη θέση του αρρώστου να ήταν κάποιος δικός μου, θα αντιδρούσα ακριβώς όπως αυτοί εδώ στο βιντεο...κι απ' την άλλη βλέποντας τον γιατρό έτσι, πραγματικά μου 'ρχεται κρίμα.
    Δε μπορω να σκεφτώ ρε συ Στάθη κρίμα για ενα τομάρι που εκβιάζει κόσμο πανω στην πιο δύσκολη του στιγμη.

    Κι όταν η τιμωρία του κράτος ειναι 20κ (αστείο ποςο γι αυτον) και ελεύθερος , Ε όχι δεν έχει πατεί το μάθημα του. Ειναι δυνατόν να καταδικάζεται για τέτοιον εκβιασμό και να συνεχίσει να ασκεί το επάγγελμα???


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (03-03-19)

  3. #32022
    Το avatar του χρήστη Du3lisT
    Εγγραφή
    17-04-2008

    Περιοχή
    Πρέβεζα
    Μηνύματα
    31.521
    Thanks
    17.327
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 17.511 φορές σε 10.336 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και εγω βλέπω έτσι το γιατρο φοβισμένο και προς στιγμή σκέφτηκα κρίμα. Μετα ομως ξανασκέφτηκα τι έκανε και είπα "και λίγες έφαγε" .
    Για ένα πράγμα μετάνιωσα, για εκείνο το γαμημένο το δευτερόλεπτο που τον λυπήθηκα τον γαμημένο και σκέφτηκα "κρίμα"
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μπορω να σκεφτώ ρε συ Στάθη κρίμα για ενα τομάρι που εκβιάζει κόσμο πανω στην πιο δύσκολη του στιγμη.

    Κι όταν η τιμωρία του κράτος ειναι 20κ (αστείο ποςο γι αυτον) και ελεύθερος , Ε όχι δεν έχει πατεί το μάθημα του. Ειναι δυνατόν να καταδικάζεται για τέτοιον εκβιασμό και να συνεχίσει να ασκεί το επάγγελμα???


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Δε διαφωνώ καθόλου παιδιά. Αν μου έλεγαν οτι έδειραν ένα γιατρό γιατί έκανε κάτι τέτοιο, θα έλεγα καλά του έκαναν. Ίσως μου το προκαλεί η εικόνα αυτό.
    http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_18.gif

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (03-03-19)

  5. #32023
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα μωρέ με τα τσόλια τους αναξιοπαθούντες.
    Να πάνε τα λεφτά εκεί που αξίζουν να πάνε.
    μπορεί να το λέει για πλάκα ο estai αλλά αυτή είναι η άποψη των "αρίστων του μπαμπά και της μαμάς"
    απλώς δεν θα στο πούνε στα μούτρα. Θα τα συζητήσουν μεταξύ τους και στις "λέσχες τους" γιατί ξέρουν ότι είναι πουτ@#@ς
    Ξυπνάτε γιατί δεν θα έχει μετά γυρισμό
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  6. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    estai (03-03-19), flessanto (03-03-19)

  7. #32024
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και εγω βλέπω έτσι το γιατρο φοβισμένο και προς στιγμή σκέφτηκα κρίμα. Μετα ομως ξανασκέφτηκα τι έκανε και είπα "και λίγες έφαγε" .
    Για ένα πράγμα μετάνιωσα, για εκείνο το γαμημένο το δευτερόλεπτο που τον λυπήθηκα τον γαμημένο και σκέφτηκα "κρίμα"



    ναι ρε πουστη μου.εχει παρει ενα γαμημενο λυπηρο υφος που ειναι να τον λυπασαι.αλλα μετα τον σκεφτεσαι πανω απο τον ασθενη να του ζηταει φακελλακι και στανιαρεις
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  8. #32025
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.426
    Thanks
    20.879
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.506 φορές σε 8.057 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ρε πουστη μου.εχει παρει ενα γαμημενο λυπηρο υφος που ειναι να τον λυπασαι.αλλα μετα τον σκεφτεσαι πανω απο τον ασθενη να του ζηταει φακελλακι και στανιαρεις
    Βασικά το ύφος είναι της προσπάθειας να γλιτώσει τις μάπες

    Στάλθηκε από το SM-A530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  9. #32026
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.903
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αρνήθηκε να τον εγχειρήσει.
    Καταλαβαίνετε τι λυπάστε;;;

  10. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (04-03-19), drizzt (04-03-19)

  11. #32027
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.903
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεί να το λέει για πλάκα ο estai αλλά αυτή είναι η άποψη των "αρίστων του μπαμπά και της μαμάς"
    απλώς δεν θα στο πούνε στα μούτρα. Θα τα συζητήσουν μεταξύ τους και στις "λέσχες τους" γιατί ξέρουν ότι είναι πουτ@#@ς
    Ξυπνάτε γιατί δεν θα έχει μετά γυρισμό
    Η νοοτροπία τους αυτή είναι.
    Υπάρχει και συγκεκριμένη ασθένεια που ορίζει την απάθεια τους.

  12. #32028
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    24.345
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.750 φορές σε 17.783 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αν και δεν είμαι ο πιο ένθερμος υποστηρικτής τέτοιων πρωτοβουλιών, στη συγκεκριμένη περίπτωση, δε χωράει οίκτος, όπως και αυτοί δεν επιδεικνύουν στους ασθενείς τους: Ζει με το σπαθί - πεθαίνει με το σπαθί. Αν θέλει αμοιβές, να φύγει από το δημόσιο και να ζει με αυτά που ζητάει και όποιος θέλει και μπορεί, ας τα δώσει - όποιος εκμεταλλεύεται τη θέση του και εκβιάζει, δεν αξίζει κανένα σεβασμό.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-03-19), drizzt (04-03-19)

  14. #32029
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.617
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.596 φορές σε 3.521 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο τον προπυλακισμο του γιατρού. Τι διαφορά έχει αυτό από αυτά που έκανε η χρυσή αυγή;
    Από την άλλη όμως, θεωρώ απαράδεκτο που ο γιατρός δεν διώκεται αυτήν τη στιγμή από τον εισαγγελέα για δολοφονία εξ αμέλειας. Τι θα πει δεν του κάνω εγχείρηση;;; δημόσιος γιατρός δεν είσαι ρε νούμερο; για αυτό δεν πληρώνεσαι; και αν πεθάνει ο ασθενής; στα αρχίδια σου ε; ρε ισόβια που θέλουν μερικοί....

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-03-19), sabar77 (04-03-19)

  16. #32030
    Το avatar του χρήστη sabar77
    Εγγραφή
    25-11-2006

    Περιοχή
    South of Heaven
    Μηνύματα
    8.848
    Thanks
    10.607
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.051 φορές σε 4.316 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτο τον προπυλακισμο του γιατρού. Τι διαφορά έχει αυτό από αυτά που έκανε η χρυσή αυγή;
    Από την άλλη όμως, θεωρώ απαράδεκτο που ο γιατρός δεν διώκεται αυτήν τη στιγμή από τον εισαγγελέα για δολοφονία εξ αμέλειας. Τι θα πει δεν του κάνω εγχείρηση;;; δημόσιος γιατρός δεν είσαι ρε νούμερο; για αυτό δεν πληρώνεσαι; και αν πεθάνει ο ασθενής; στα αρχίδια σου ε; ρε ισόβια που θέλουν μερικοί....

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Συμφωνώ απολύτως,όσο και να με κάνει έξαλλο αυτός ο μουλος ο γιατρός δεν είναι λύση η βία.Ποιος τους έβαλε σεριφηδες αυτους;
    Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  17. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sabar77 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-03-19), flessanto (04-03-19), Gtakis (05-03-19)

  18. #32031
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sabar77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απολύτως,όσο και να με κάνει έξαλλο αυτός ο μουλος ο γιατρός δεν είναι λύση η βία.Ποιος τους έβαλε σεριφηδες αυτους;
    Της γης οι κολασμένοι




    Κωστας Βαρναλης


    Λευτεριά

    Ήρθα σΆ εσένα που δεσμά δεν ξέρεις, Νύχτα ονειρομάνα, ψηλά στην ξάγναντη κορφή, ρίγος κοινό να κρούει τα πεύκα, την καρδιά μου και τον μέγα χορό των άστρων σου, αδερφή.



    Στα νύχια απάνω τρέμουλο τάνυσα το λιανό κορμί μου, την αγκαλιά Άνοιξα σταυρό κι έκραξα μΆ όση δύναμη μου αφήσαν άφθαρτην οι πόνοι κι οι πεθυμιές με τον καιρό.




    Κι έτσι σε κοίταξα πολύ, που γέμισαν νερά και σπίθες τα μάτια, όλο στα νύχια τανυστός. Κι ένιωσα οι ρίζες μου της ζωής να ξεκολλάν και να βυθάνε μες στο καθάριο Πνέμα του Παντός.




    Ως έκραξα, έτσι κι έγινε. Διπλά φτερούγια με σηκώσαν, η ίδια μου ανάσα με ύψωνε ώς εκεί· σπαράζοντας μέρες πολλές και νύχτες το Άχα μελετήσει: ήμουνα λεύτερη ψυχή!




    Μα, ως έκαμα να κατεβώ στον Κόσμο, τη χαρά να σείσω δαυλόν, που η φλόγα δεν τον καταλεί, τα πόδια αιστάνθηκα στο χώμα καρφωμένα· και στα χέρια αλυσίδες τριπλές· βάρος πολύ.




    Κι έκλαψα. Πόσο; Στα βαθιά λάλησε ο κόκορας αλώνια κι άκουσα νΆ ανεβαίνει μιαν ηχή: «Τη λευτεριά δεν τη ζητάν με παρακάλια, τηνε παίρνουν, με τα δικά τους χέρια, μοναχοί.



    Αν δεν υπάρχει όξω από σένα, ούτε και μέσα στην ψυχή σου έργο δικό της θα την βρεις. Από τους λίγους, που την έχουν, πάρΆ τη να τηνε δώσεις σΆ όλους μΆ όλους μαζί να τη χαρείς.




    Όπου κι αν πας, θα κουβαλείς τα σίδερα, που σου τα βάλαν οι όμοιοι σου κι όχΆ οι ουρανοί. Όσο μαζεύεις την ψυχή σου, την παρθενιά της για να σώσεις, τόσο την κάνεις πιο στενή.




    Την ύπαρξή σου την οκνή για να πλαταίνεις, να βαθαίνεις, σμίξε με τον αμέτρητο Αριθμό! Μέσα στου πόνου, που βογκά, την άσωτη ¶βυσσο κατέβα. Κει θά βρεις της Αλήθειας το Ρυθμό.




    Της Ιστορίας το Νόμο ακλούθα πρώτος φωτεινά, δεν έχεις Μοίρα δικιά σου για οδηγό. Από τη Βία δε σε λυτρώνουν παρακάλια, καλοσύνη και το ξετύλιμα τΆ αργό…»




    ΑντάρΆ από τη γης υψώθη. Η αυγή στον ουρανόν αντίκρα. ¶κουσα να βαρούν σπαθιά, πελέκια και λοστοί. Πηχτό ποτάμι φούσκωνεν αιμάτου. Η Πολιτεία σωριάζονταν βαθιά.



    Μέσα σε φλόγες και καπνούς ανάμαλλΆ είδα να ξετρέχει τους άνομους γιγάντια Δίκη. Και με τρεχάματα τρελά, μΆ αλαλητά του θανατά στα Τάρταρα γκρεμίζονταν οι Λύκοι.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (04-03-19)

  20. #32032
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η ηθοποιός και συνιδιοκτήτρια του εστιατορίου στο Κολωνάκι υποστήριξε πως δεν είχε ιδέα για το αν γινόταν διακίνηση ναρκωτικών ουσιών. Περιστασιακή χρήστης δήλωσε, μέσω του συνηγόρου της, άλλη ηθοποιός, επίσης κατηγορούμενη, η οποία δεν προσήλθες να απολογηθεί. πηγη news247 (και χωρίς αναφορά σε ονόματα, άλλο αν τα ξέρει όλος ο "καλός κόσμος" και δεν είναι το μόνο)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  21. #32033
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic




    Ελλαδα 2019
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  22. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (05-03-19), chainsaw (05-03-19), pirateeeeeee (05-03-19), sabar77 (05-03-19), sk12072 (05-03-19)

  23. #32034
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.617
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.596 φορές σε 3.521 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων



    Ελλαδα 2019
    Μπουχααχαχαχα...
    Ότι να ναι. Αλλά από άνθρωπο που λέει ότι το 300 είναι 300% περισσότερα από το μηδέν τι περιμένεις;;;;

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (05-03-19), drizzt (06-03-19), pirateeeeeee (05-03-19)

  25. #32035
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ουστ μωρη καριολα που θεωρεις δουλους τους υπαλληλους
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  26. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (05-03-19), drizzt (06-03-19), flessanto (05-03-19)

  27. #32036
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το γεγονός πως στελέχη της συγκεκριμένης Διεύθυνσης της επιχείρησης, όπως και άλλων διευθυντών, εμφανίζονται ως ψηφίσαντα μέλη σε σωματεία-μηχανισμούς της εργοδοσίας μέσα στην Ομοσπονδία Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ελλάδας, αποτελεί το πιο τρανταχτό παράδειγμα για την προσπάθεια που κάνει η εργοδοσία να παρέμβει με φυσική παρουσία στο εργατικό - συνδικαλιστικό κίνημα, επισημαίνει χαρακτηριστικά.
    «Συνέδριο των εργοδοτών να κάνουν στον ΣΕΒ, στον ΣΕΛΠΕ και τους εφοπλιστές! Στα εργατικά σωματεία κουμάντο θα κάνουν οι εργάτες!» τονίζει η Πανελλαδική Γραμματεία Εμπορίου - Υπηρεσιών του ΠΑΜΕ.
    Ολόκληρη η καταγγελία έχει ως εξής:
    «Τo άθλιο κείμενο που αφορά τους συναδέλφους των "My Market" και είδε το φως της δημοσιότητας σήμερα, προκαλεί δικαίως την αγανάκτηση και την οργή συνολικά των εργαζομένων που γνωρίζουν καλά στο πετσί τους, τι σημαίνει κακοπληρωμένη εργασία, απαράδεκτες εργασιακές συνθήκες, εντατικοποίηση.
    Το γεγονός πως τα στελέχη της συγκεκριμένης Διεύθυνσης της επιχείρησης όπως και άλλων διευθυντών μαζί με το διευθυντικό μηχανισμό και τα golden boys άλλων super market και επιχειρήσεων, εμφανίζονται ως ψηφίσαντα μέλη σε σωματεία-μηχανισμούς της εργοδοσίας μέσα στην Ομοσπονδία Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ελλάδας, αποτελεί το πιο τρανταχτό παράδειγμα για την προσπάθεια που κάνει η εργοδοσία να παρέμβει με φυσική παρουσία στο εργατικό - συνδικαλιστικό κίνημα.
    Η συγκεκριμένη διευθύντρια που δίνει αυτές τις "φιλεργατικές" συμβουλές ψήφισε στο σωματείο-μηχανισμό των super market πριν 2 χρόνια, για το οποίο υπήρχαν εκατοντάδες καταγγελίες εργαζομένων για διευθυντικές πιέσεις και απειλές για κυρώσεις ώστε να συμμετάσχουν στις "εκλογές" του. Αντίστοιχα η υπεύθυνη της συγκεκριμένης Διεύθυνσης πανελλαδικά εμφανίζεται να ψηφίζει στο επιχειρησιακό σωματείο της επιχείρησης.
    Όλος αυτός ο μηχανισμός (άνω των 400 διευθυντικών στελεχών) εμφανίζεται να εκπροσωπεί εργαζόμενους, να ψηφίζει για αυτούς τάχα για τα συμφέροντά τους, να εκλέγεται και να στηρίζει την πλειοψηφία της ΟΙΥΕ (ομάδα Βασιλόπουλου - ΠΑΣΚΕ - ΔΑΚΕ).
    Αύριο η πλειοψηφία της ΟΙΥΕ, η ίδια που πριν δέκα μέρες έφερε μπράβους και νονούς της νύχτας για να προστατεύσει την εργοδοτική παρέμβαση, θα επιχειρήσει για μια ακόμα φορά να νομιμοποιήσει τους εργοδότες μέσα στα σωματεία, προσπαθώντας να κάνει ένα συνέδριο-express, με αποκλεισμούς και χωρίς εργαζόμενους, να εκλέξει εφορευτική επιτροπή για να καθορίσει τους συσχετισμούς!
    Συνέδριο των εργοδοτών να κάνουν στον ΣΕΒ, στον ΣΕΛΠΕ και τους εφοπλιστές! Στα εργατικά σωματεία κουμάντο θα κάνουν οι εργάτες!
    Έξω από τα σωματεία η εργοδοσία!».
    Το άθλιο κείμενο που αναρτήθηκε σε κατάστημα της αλυσίδας «My Market» καταγγέλλει και η Ένωση Εμποροϋπαλλήλων Ν. Θεσσαλονίκης.


    Πηγη: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (06-03-19), sk12072 (05-03-19)

  29. #32037
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.005
    Thanks
    3.960
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    η βία -που ασκείται από τους "έξυπνους"- θα φέρει βία... Αυτό γιαυτούς που θα ντραπούν αργότερα

    ...καὶ τοσοῦτον μόνον Ἑλληνιστὶ πρὸς τοὺς παρόντας ἐκβοήσας, ἀνερρίφθω κύβος, διεβίβαζε τὸν στρατόν.
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  30. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (05-03-19), drizzt (06-03-19), voskos_7 (06-03-19)

  31. #32038
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η απαντηση του mymarket


    «Οι άνθρωποί μας», όπως τονίστηκε, «ήταν από την πρώτη μέρα της λειτουργίας μας μέχρι και σήμερα - και μετά τη συγχώνευση με τη Βερόπουλος - ό,τι πιο πολύτιμο είχαμε και θα έχουμε. Όλα όσα έχουμε καταφέρει ανήκουν σε όλους μας και τους ευχαριστούμε πολύ γιΆ αυτό»


    Πηγη: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]




    Ελλάδα 2019
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  32. #32039
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.903
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    H καριόλα που το υπογράφει αυτό πόσα λεφτά παίρνει;
    Eπίσης μωρή γαμήδω, θα ήσουν ικανοποιημένη αν έπαιρνες 300 ευρώ και θα χαμογελούσες;

  33. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (05-03-19), Faithful (05-03-19), sk12072 (05-03-19)

  34. #32040
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    H καριόλα που το υπογράφει αυτό πόσα λεφτά παίρνει;
    Eπίσης μωρή γαμήδω, θα ήσουν ικανοποιημένη αν έπαιρνες 300 ευρώ και θα χαμογελούσες;

    Με 200 ευρω μισθό μπορεις να γελάς λιγότερο?
    Και άμα γελάς αλλά σου λείπουν κάνα δυο δόντια μπροστινά τότε τι γίνεται?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Σελίδα 1602 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 602110212021302140215021552156215721582159215981599160016011602160316041605160616121622163216421652170218021902 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας