Σελίδα 1588 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 588108811881288138814881538154815581568157815841585158615871588158915901591159215981608161816281638168817881888 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31.741 έως 31.760 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #31741
    Το avatar του χρήστη Αερικό7
    Εγγραφή
    27-10-2018

    Μηνύματα
    1.148
    Thanks
    229
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 528 φορές σε 346 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τέλος ....... Και επειδη σε αυτά ειμαι μανουλα......
    Το "ακομα" το έγραψα και ήξερα τι θα απαντήσεις. Ήξερα πια είναι η λογική σου.

    Και όμως, τα πράγματα δεν είναι όπως νομιζεις.
    Εδω μέσα ποτε δεν μπαναρα άνθρωπο επειδή διαφωνεί μαζί μου.

    Αλλά επειδή τόσο σου κόβει, εσυ νόμιζες οτι σε απείλησα με μπαν.

    Αντε κανε μας τη χαρη λοιπον και να περάσουμε στο κυρίως πιάτο. Αυτό το πιάτο που το πας γύρω γύρω και δεν τολμάς να το πιάσεις. Και θα στο γράψω και εσένα όπως το γράψει παλιότερα σε κάποιο άλλο .....ξέρεις ποσοι σαν και εσένα έχουν περάσει απο εδώ? Πάρα πολλοί.
    Πάμε τώρα.
    Είμαι Ολυμπιακός και κομουνιστης, ψηφίζω ΚΚΕ.
    Εσύ?
    Η λογική μου ειναι να απαντάω σε αυτά που γράφουν και όπως τα γράφουν.
    Αν εσυ περιμένεις στη γωνία και πετάς τυράκι για να τσιμπήσει κανένας φασίστας, δεν με αφορά. Λεει πολλά αυτο.... για εσένα.....
    Αφου θες και διαπιστευτήρια,σε τι εποχή ζούμε ρε, α ναι ξέχασα Ελλαδα 2019.
    Ολυμπιακός είμαι και δεν ψηφίζω κανέναν πούστη.

  2. #31742
    Το avatar του χρήστη Αερικό7
    Εγγραφή
    27-10-2018

    Μηνύματα
    1.148
    Thanks
    229
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 528 φορές σε 346 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Off Topic

    Σε άλλα νέα
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. #31743
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Αερικό7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τις τελίτσες μετά από λέξη, χρόνια ειμαστε στο Ίντερνετ και ξέρουμε πως χρησιμοποιούνται, επίσης ξεχωρίζουμε και το ύφος της γραφής.
    Ωχ!!!!!
    Τωρα συνειδητοποίησα οτι ακόμα νομιζει οτι τον θεωρώ θαυμαστή των Ναζι.


    Τι κάθομαι και ασχολούμαι ρε πουστη μου !!!!!!!!


    Απο τις τελιτσες κατάλαβε οτι είπα ψέμματα!!!!!!!!! Μεγάλη γάτα !!!!!


    Χαραμίζεσαι , στην ασφάλεια έπρεπε να δουλεύεις φίλε. Πουλιά στον αέρα πιάνεις λέμε !!!!!!
    Τι λαγωνικό είσαι εσύ ρε αδελφάκι μου



    Κατάλαβε το. ΑΝ ΣΕ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΘΑ ΣΤΟ ΕΛΕΓΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  4. #31744
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Αερικό7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εσυ περιμένεις στη γωνία και πετάς τυράκι για να τσιμπήσει κανένας φασίστας, δεν με αφορά. Λεει πολλά αυτο.... για εσένα.....
    .
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  5. #31745
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μαλακα Σταυρο. Ξερω τι σκεφτεσαι.


    Αφου ξερεις, τετοια δεν τα αφηνω ετσι!!!!!
    Δεν ειναι του στυλ μου να τα αφησω.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (22-01-19)

  7. #31746
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.856
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Από ό,τι σας είπε ήδη ο Μένιος, ο Θέμος, έφυγε από τη ζωή: Σε πολλούς θα μείνει σαν ο παρουσιαστής του "'Ολα", ή ο εκδότης του Πρωταθλητή. Σε άλλους, θα μείνει για κάτι άλλα, τα οποία δε ξέρω ποιός Θεός μπορεί να συγχωρήσει, έστω και κάποια από όλα αυτά...
    Για εμένα, το μόνιμο ατύχημα σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, είναι ότι δε πληρώνουν με κάποιο τρόπο όσα εγκλήματα κάνανε εν ζωή, με αποτέλεσμα να μας αφήνουν παρακαταθήκη νέους, πιθανώς ακόμα πιο έτοιμους για όλα...

    Προσπαθώ να είμαι συγκρατημένος στους χαρακτηρισμούς, γιατί... για τη δική μου την ψυχή...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  8. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (22-01-19), estai (22-01-19), The Dude (22-01-19)

  9. #31747
    Το avatar του χρήστη Αερικό7
    Εγγραφή
    27-10-2018

    Μηνύματα
    1.148
    Thanks
    229
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 528 φορές σε 346 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Off Topic

    Οταν λεω φάσκεις και αντιφάσκεις.
    Τέλος, πραγματικά αυτή τη φορά,η όποια εκ μέρους μου προσπάθεια διαλόγου μαζί σου.
    Καλό κυνήγι μάστορα και να προσέχεις τις φάκες.

  10. #31748
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ό,τι σας είπε ήδη ο Μένιος, ο Θέμος, έφυγε από τη ζωή: Σε πολλούς θα μείνει σαν ο παρουσιαστής του "'Ολα", σε άλλους, θα μείνει για κάτι άλλα, τα οποία δε ξέρω ποιός Θεός μπορεί να συγχωρήσει, έστω και κάποια από όλα αυτά...
    Για εμένα, το μόνιμο ατύχημα σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, είναι ότι δε πληρώνουν με κάποιο τρόπο όσα εγκλήματα κάνανε εν ζωή, με αποτέλεσμα να μας αφήνουν παρακαταθήκη νέους, πιθανώς ακόμα πιο έτοιμους για όλα...

    Προσπαθώ να είμαι συγκρατημένος στους χαρακτηρισμούς, γιατί... για τη δική μου την ψυχή...



    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (23-01-19), voskos_7 (22-01-19)

  12. #31749
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.856
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτό, είναι το part 3: Έχει πολλά επεισόδια το σήριαλ και πραγματικά, δε ξέρεις ποιό να ξεχωρίσεις...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  13. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (22-01-19), celticfrost (22-01-19)

  14. #31750
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.823 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πάει ο Κουρής, πάει και ο Αναστασιάδης.
    Δύο σύμβολα της κουλτούρας του κατεστημένου που κατέστρεψε τις ζωές χιλιάδων ανθρώπων.

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (23-01-19), voskos_7 (22-01-19)

  16. #31751
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανά καλό γκομενάκι έχεις στο γραφείο να μας γνωρίσεις ή μόνο τον οπαδό του Φέντερερ??
    Τι έγινε, σε παράτησαν οι Ρωσίδες μοντέλα;

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (22-01-19)

  18. #31752
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [YOUTUBE]SeTSFWQi5FQ[/YOUTUBE]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. #31753
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και κατι τελευταίο προς τον Κλουζό.


    Τις τρεις τελιτσες εκείνη την ημέρα τις είχα βάλει μετα το "οχι" που σου είχα απαντήσει (οταν με ρώτησες αν σε θεωρώ θαυμαστή των Ναζι) για τον απλούστατο λόγο οτι δεν μπορείς να ποσταρεις απάντηση που περιεχει κάτω απο 4 χαρακτήρες. Και επειδή πήγα να σου απαντήσω ένα απλό "οχι" και δεν με άφηνε, προσθεσα τις τελιτσες.
    Οκ γατονι?



    Υγ. Δεν πας να κάνεις καμιά αίτηση στο NCIS?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  20. #31754
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανά καλό γκομενάκι έχεις στο γραφείο να μας γνωρίσεις ή μόνο τον οπαδό του Φέντερερ??
    Μην τον ενοχλάς. Ο τύπος μόλις είπε ότι είμαι θεός. Εκεί στο 6 το λεει καθαρά...
    There is a Dude in town

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red Sting (23-01-19)

  22. #31755
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.856
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Και κάτι, λίγο πιο πίσω, που αναφέρθηκε και κακώς δε το σχολίασα εκείνη την ώρα: Πριν ο πατέρας, δείξει στον πιτσιρικά τον Τσιτσιπά, για παράδειγμα προς το παιδί, ας δει τον πατέρα Τσιτσιπά και ας βρει τις όποιες ομοιότητες με τον εαυτό του.
    Επίσης, για την ιστορία και την εθνική υπερηφάνεια το λέω: Πριν ο Μίλτος Τεντόγλου, που είναι και πιο "δικό μας" έργο, γίνει Πρωταθλητής, ήταν ένα βλαμμένο που έκανε παρκούρ...
    Για να μη νομίζουμε ότι τα συστήματα μας φταίνε, ενώ η δική μας κρίση είναι μνημειώδης...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (23-01-19)

  24. #31756
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι, λίγο πιο πίσω, που αναφέρθηκε και κακώς δε το σχολίασα εκείνη την ώρα: Πριν ο πατέρας, δείξει στον πιτσιρικά τον Τσιτσιπά, για παράδειγμα προς το παιδί, ας δει τον πατέρα Τσιτσιπά και ας βρει τις όποιες ομοιότητες με τον εαυτό του.
    Επίσης, για την ιστορία και την εθνική υπερηφάνεια το λέω: Πριν ο Μίλτος Τεντόγλου, που είναι και πιο "δικό μας" έργο, γίνει Πρωταθλητής, ήταν ένα βλαμμένο που έκανε παρκούρ...
    Για να μη νομίζουμε ότι τα συστήματα μας φταίνε, ενώ η δική μας κρίση είναι μνημειώδης...
    Πριν αρκετα χρονια, στην εφηβεια μου ακομα, οταν εφευγαν οι γονεις μου απο το σπιτι φορουσα ενα λευκο πουκαμισο με ανοιχτο το πρωτο κουμπι, ενα δερματινο μαυρο παντελονι και επαιρνα μια βουρτσα την οποια χρησιμοποιουσα σαν μικροφωνο. Πηγαινα μπροστα απο τον καθρεφτη και τραγουδαγα κανοντας ταυτοχρονα και το χορευτικο του Ρουβα στο "Δεν εχει σιδερα η καρδια σου να με κλεισει".

    Βασικα ακομα το κανω κι ας μην ειμαι στην εφηβεια.

    Τοτε, εκτος απο τον ρουβα, ειχα προτυπο και τον Γκατσιουδη. Ηταν της μοδας και ο στιβος τοτε, αλλες εποχες. Αγνες. Αθωες.

    Τωρα γινεται το αντιστοιχο με τον Τσιτσιπα και τον Σταν φανταζομαι. Και στα ενδιαμεσα στελνουμε και καμια "ντικπικ" σε καποια γνωστη μας.

  25. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (23-01-19), Rena (24-01-19), The Dude (23-01-19), voskos_7 (23-01-19)

  26. #31757
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν αρκετα χρονια, στην εφηβεια μου ακομα, οταν εφευγαν οι γονεις μου απο το σπιτι φορουσα ενα λευκο πουκαμισο με ανοιχτο το πρωτο κουμπι, ενα δερματινο μαυρο παντελονι και επαιρνα μια βουρτσα την οποια χρησιμοποιουσα σαν μικροφωνο. Πηγαινα μπροστα απο τον καθρεφτη και τραγουδαγα κανοντας ταυτοχρονα και το χορευτικο του Ρουβα στο "Δεν εχει σιδερα η καρδια σου να με κλεισει".
    Βασικα ακομα το κανω κι ας μην ειμαι στην εφηβεια.

    .

    Εγω εκανα το ιδιο αλλα νομιζα πως ειμουν η Μαντονα και τραγουδουσα το Like a virgin, το κανω και τωρα ομως.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (23-01-19), Rena (24-01-19), The Dude (23-01-19), voskos_7 (23-01-19)

  28. #31758
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εκανα το ιδιο αλλα νομιζα πως ειμουν η Μαντονα και τραγουδουσα το Like a virgin, το κανω και τωρα ομως.
    εσυ εισαι ακομα πιο μερακλης. Δεν θα ηθελα σε καμια περιπτωση να μαθω τι εκανε ο τυπος την αντιστοιχη περιοδο.

  29. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (23-01-19), flessanto (27-01-19), The Dude (23-01-19)

  30. #31759
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Απο αυτες τις σαχλαμαρες, τις οποιες παρακολουθω ειναι η αληθεια, μπορει να βγουν καποιες ωραιες ιστοριες που αξιζουν. Το κανουν για να πουλησουν, αλλα αυτο δεν αλλαζει την ουσια και την πραγματικοτητα.

    MasterChef: Η συγκλονιστική ιστορία του διαγωνιζόμενου από το Αφγανιστάν που έκανε τους κριτές να κλάψουν (vid)



    Ο Ζαχίρ περιέγραψε την συγκλονιστική ιστορία της ζωής του και οι κριτές του MasterChef δεν κατάφεραν να συγκρατήσουν τα δάκρυά τους.

    Ο Ζαχίρ από το Αφγανιστάν μπήκε στο στούντιο του MasterChef με αρκετό άγχος. Οι κριτές φρόντισαν να τον χαλαρώσουν και τότε άρχισε να ξετυλίγει το κουβάρι της ιστορίας του.

    «Πολλά χρόνια ήθελα να γίνω μάγειρας. Από μικρός! Η αλήθεια είναι ότι το MasterChef για μένα σημαίνει πάρα πολλά, επειδή έχω χάσει πολλά πράγματα, αλλά προσπαθώ να τα ξαναβρώ όπως το όνειρό μου».

    Τότε, ο Πάνος Ιωαννίδης αναρωτήθηκε: «Όταν έχεις χάσει πολλά πράγματα τι εννοείς;».

    Ο κριτής του MasterChef με αυτή την ερώτηση δεν περίμενε σε καμία περίπτωση όσα θα ακολουθούσαν.

    Ο Ζαχίρ εξήγησε τι έχει περάσει στη ζωή του: «Οι γονείς μου από 10-11 χρονών για να μείνω ζωντανός αποφάσισαν να με στείλουν με παράνομο τρόπο στο Ιράν. Αυτό πιστεύω ότι γίνονται από αγάπη, επειδή θέλουν οι γονείς να ζήσουν τα παιδιά τους όχι να πεθάνουν από το πόλεμο. Στο Ιράν έχω βασανιστεί πολύ, ειδικά από την αστυνομία. Μας είχαν δέσει τα χέρια σε κάγκελα.

    Μας χάραζαν τα χέρια μας για να τσούζει. Επειδή δεν είχα την ευκαιρία να σπουδάσω στην χώρα μου, στο Ιράν δούλευα οικοδομή 11 χρονών, μετά πήγα σε άλλο εργoστάσιο δεν άντεχα άλλο. Ωστόσο, έτσι κατάφερα να μαζέψω χρήματα και να φύγω για Ευρώπη για να σπουδάσω και να αγαπήσω αυτό που κάνω.






    Στην Ελλάδα δεν είχα που να μείνω, αλλά μέσα σε ένα 6μηνο, ένα 8μηνο έμαθα κάπως καλά τα ελληνικά και μπήκα στο σχολείο. Το πρωί δούλευα οικοδομή, το βράδυ πήγαινα στο σχολείο. Για κάποιο διάστημα δεν είχα που να μείνω και κοιμόμουν σε παγκάκι. Το πρωί πήγαινα οικοδομή και το βράδυ στο σχολείο. Δεν είχα λεφτά να μπω σε ιδιωτική σχολή και έτσι προσπάθησα να μπω σε σχολή μαγειρικής του ΟΑΕΔ. Εκεί, δεν με έπαιρναν, αλλά εγώ δεν τα έβαλα κάτω.

    Έγραψα ένα γράμμα σε ανώτερο. Μία μέρα βγήκε ένας ανώτερος από το γραφείο και με ρώτησε: "Τι κάνεις εσύ εδώ;". Του είπα ότι θέλω να μπω στην σχολή, το έχω ανάγκη, το να σπουδάσεις δεν είναι ποτέ αργά και θέλω να μπω εδώ για να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα. Αυτά έγραψα στο γράμμα και με βοήθησε αυτός ο κύριος. Τελείωσα την σχολή, αλλά δεν ήταν εύκολο να βρω δουλειά. Μία φορά μου είπαν: "Από που είσαι" και μου είπαν δεν είμαι @@λάκας να βάλω έναν Αφγανό στο μαγαζί μου. Εκεί, ντράπηκα για τον εαυτό μου. Γιατί είμαι Αφγανός και γιατί συμβαίνουν όλα αυτά».

    Η ιστορία του Ζαχίρ έκανε τους κριτές και τους τηλεθεατές να ξεσπάσουν σε κλάματα.

    Κάνε like στην σελίδα του Gazzetta.gr/plus στο Facebook για να είσαι ενημερωμένος για ΟΛΑ!
    Ο Ζαχίρ πέρασε στην επόμενη φάση τόσο επειδή έπεισε τους κριτές με το φαγητό του, όσο κι επειδή τους έπεισε πως αγαπάει όσο τίποτε τη μαγειρική και δεν θα σταματήσει να προσπαθεί για να κατακτήσει το όνειρό του.

    «Πολλοί άνθρωποι με έχουν αδικήσει ψυχολογικά, σωματικά. Ο λόγος που είμαι εδώ είναι πως θέλω να αποδείξω σε αυτούς που είπαν πως " δεν είμαι @@λάκας να βάλω έναν Αφγανό στο μαγαζί μου" δεν είμαι ένας εγκληματίας όπως νομίζεις, είμαι ένας Αφγανός που έχω ταλέντο. Αγαπάω αυτό που κάνω, απλά δεν έχω φτερά για να πετάξω».

    Το συγκλονιστικό στιγμιότυπο από το αποψινό (22/1) επεισόδιο του MasterChef:

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  31. #31760
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.856
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.618 φορές σε 17.679 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν αρκετα χρονια, στην εφηβεια μου ακομα, οταν εφευγαν οι γονεις μου απο το σπιτι φορουσα ενα λευκο πουκαμισο με ανοιχτο το πρωτο κουμπι, ενα δερματινο μαυρο παντελονι και επαιρνα μια βουρτσα την οποια χρησιμοποιουσα σαν μικροφωνο. Πηγαινα μπροστα απο τον καθρεφτη και τραγουδαγα κανοντας ταυτοχρονα και το χορευτικο του Ρουβα στο "Δεν εχει σιδερα η καρδια σου να με κλεισει".

    Βασικα ακομα το κανω κι ας μην ειμαι στην εφηβεια.

    Τοτε, εκτος απο τον ρουβα, ειχα προτυπο και τον Γκατσιουδη. Ηταν της μοδας και ο στιβος τοτε, αλλες εποχες. Αγνες. Αθωες.

    Τωρα γινεται το αντιστοιχο με τον Τσιτσιπα και τον Σταν φανταζομαι. Και στα ενδιαμεσα στελνουμε και καμια "ντικπικ" σε καποια γνωστη μας.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εκανα το ιδιο αλλα νομιζα πως ειμουν η Μαντονα και τραγουδουσα το Like a virgin, το κανω και τωρα ομως.

    Λέτε να έφαγα σκάλωμα με την κόκα, επειδή έκανα τον Γονίδη από μικρός;;;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  32. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (23-01-19), celticfrost (23-01-19), giovanni#10 (23-01-19), The Dude (23-01-19)

Σελίδα 1588 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 588108811881288138814881538154815581568157815841585158615871588158915901591159215981608161816281638168817881888 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας