Σελίδα 1567 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 567106711671267136714671517152715371547155715631564156515661567156815691570157115771587159716071617166717671867 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31.321 έως 31.340 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #31321
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pf7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ομως, υπαρχουν δυστυχως ανθρωποι που ακομα και τωρα, δεν εχουν καταλαβει/γνωριζουν.

    Για ενα, ισως και αρκετα μεγαλο ποσοστο, η τηλεοραση ειναι μονο για να δουν καμια εκπομπη με κανα ξεκωλο και οταν πεφτουν ειδησεις , εστω και αυτες οι ειδησεις που παιζονται στα καναλια, να ψαξουν καμια αλλη εκπομπη με κανα αλλο ξεκωλο και το ιντερνετ για να ποσταρουν φωτος στο φουμπου. Και η ιστορια, εστω τα βασικα που ακουσαμε στο σχολειο, ειναι για καμποσους κατι τελειως αγνωστο.

    Εχεις την αισθηση οτι ολοι εχουν την ιδια αντιληπτικη ικανοτητα, οτι ολοι φιλτραρουν κατι που ακουσαν, οτι ολοι ασχολουνται αρκετα με το να μαθουν τι πρεσβευει ο καθενας κτλ κτλ? @@
    Για την υποθεση φυσσα, ξερεις τι καταλαβαν μερικοι? "Κοιτα τους μαλακες, χτυπιουνται για τα πολιτικα". Και αλλαξαν καναλι να δουν κατι πιο ενδιαφερον, Μενεγακη ας πουμε.

    Εχεις την αισθηση οτι ολοι το παιρνουν σοβαρα ολο αυτο? Ή οτι εχουν την ικανοτητα να το παρουν σοβαρα? @@ και παλι.

    Και συνεχιζω να αναφερομαι σε προσωπικες εμπειριες.
    Ναι έχεις δίκιο.
    Είναι πολλές οι φορές που βρίσκομαι σε κάποια συζήτηση και μιλάω και μετά απο λιγη ωρα καταάβαινω οτι με κοιτάζουν σαν χάνοι και είναι σαν να μιλάω σε ντουβαρια.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), flessanto (17-12-18)

  3. #31322
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Από την αλλη θελω να κουβεντιασουμε καιμια αλλη πτυχή που ακομα δεν εχω καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα.
    Απο τη μια εχουμε μια ελληνικη κοινωνια οπου εκ του αποτελεσματος δεν εχει δεξιο προσανατολισμο ή ακροδεξιο. Αυτο το λεω για βαση εκλογικων αποτελεσματων οι καθαροι δεξιοι και ακροδεξιοι ψηφοι δεν ξεπερνανε το 30% (Ν.Δ., Χ,Α,, Καμμενος κτλ.).
    Ομως αυτο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι εχουμε μια κοινωνία με φασιστικες συμπεριφορές. Τι εννοω? Φασισμος δεν ειναι μονο να υμνω τον Μιχαλολιακο και να χαιρετάω ναζιστικα, φασιμος ειναι και το να κυνηγάω τα αδεσποτα, να χτυπαω τη γυναικα μου, να χώνομαι στις ουρες, να κυνηγάω τους ομοφυλοφιλους κτλ κτλ. Ολα αυτα ο Ελληνας τα κανει σε εντονότατο βαθμό.
    Και αυτος ο συνδυασμός ειναι που με ξενίζει και δεν μπορώ να εξηγήσω.
    Αν εχετε αποψη επι του θεματος θα ηθελα παρα πολύ να την ακούσω. Θα με βοηθούσε σας παρακαλώ πάρα πολυ
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  4. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), drizzt (17-12-18)

  5. #31323
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.573
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.571 φορές σε 3.503 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την αλλη θελω να κουβεντιασουμε καιμια αλλη πτυχή που ακομα δεν εχω καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα.
    Απο τη μια εχουμε μια ελληνικη κοινωνια οπου εκ του αποτελεσματος δεν εχει δεξιο προσανατολισμο ή ακροδεξιο. Αυτο το λεω για βαση εκλογικων αποτελεσματων οι καθαροι δεξιοι και ακροδεξιοι ψηφοι δεν ξεπερνανε το 30% (Ν.Δ., Χ,Α,, Καμμενος κτλ.).
    Ομως αυτο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι εχουμε μια κοινωνία με φασιστικες συμπεριφορές. Τι εννοω? Φασισμος δεν ειναι μονο να υμνω τον Μιχαλολιακο και να χαιρετάω ναζιστικα, φασιμος ειναι και το να κυνηγάω τα αδεσποτα, να χτυπαω τη γυναικα μου, να χώνομαι στις ουρες, να κυνηγάω τους ομοφυλοφιλους κτλ κτλ. Ολα αυτα ο Ελληνας τα κανει σε εντονότατο βαθμό.
    Και αυτος ο συνδυασμός ειναι που με ξενίζει και δεν μπορώ να εξηγήσω.
    Αν εχετε αποψη επι του θεματος θα ηθελα παρα πολύ να την ακούσω. Θα με βοηθούσε σας παρακαλώ πάρα πολυ
    Μένιο μην το ψάχνεις ρε. Όλα ξεκινάνε από την παιδεία μας. Όλα όμως. Από το σχολείο ακόμη, οι εκλογές είναι απλά μια γελοιοτητα. Όλοι ψηφίζουν τους μαλακές, τους νταηδες τους ωραίους, αυτούς που έχουν μείνει πολλές φορές.
    Ταυτόχρονα, δεν υπάρχει καμία ενημέρωση- μαθημα για κανένα σοβαρό θέμα όπως ρατσισμός, σεξισμός, περιβάλλον, σεξουαλική διαπαιδαγώγηση. Κοινωνική συμπεριφορά.

    Καταναλώνουμε ώρες ατελείωτες για να μάθουν να παρελαζουν τα παιδιά αλλά ούτε λεπτό για να μάθουν να συμπεριφέρονται.

    Το μάθημα οδήγησης είναι απλά ένας τρόπος να πάρουν τα λεφτά μας. Τίποτα για οδηγική συμπεριφορά

    Οι σύλλογοι γονέων δεν κάνουν τίποτα και οι καθηγητές είναι ότι χειρότερο έχει η κοινωνία μας.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), Gtakis (18-12-18), pf7 (17-12-18), sabar77 (17-12-18), voskos_7 (17-12-18)

  7. #31324

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.481
    Thanks
    28.005
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.984 φορές σε 6.665 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διαφορά των Γαλλων με τους Γερμανους είναι οτι οι δεύτεροι έχουν αιματοκυλίσει δυο φορές την ανθρωπότητα.
    Σαφως. Γι'αυτο τους χρησιμοποιησα σαν παραδειγμα.


    Oσο για την αλλη απορια, μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα. Οι φασιζουσες συμπεριφορες χτυπανε περισοτερο στο ματι απο τις πολιτισμενες, λογικες. Συν οτι στην Ελλαδα τουλαχιστον υπαρχει παρα πολυς αβουλος κοσμος, κατι που αναφερθηκε και στην κουβεντα για το πως ψηφιζει ο κοσμος. Το ιδιο ατομο μπορει τη μια μερα να δερνει κοσμο, επειδη το κανει ο διπλανος και την αλλη να πορευεται με τη βιβλο στην αγκαλια ακριβως για τον ιδιο λογο. 2-3 παρεες να παρατηρησετε οπουδηποτε, θα το δειτε. Ακομα και στα πιο ασημαντα, καθημερινα ζητηματα.

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18)

  9. #31325
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από την αλλη θελω να κουβεντιασουμε καιμια αλλη πτυχή που ακομα δεν εχω καταλήξει σε κάποιο συμπέρασμα.
    Απο τη μια εχουμε μια ελληνικη κοινωνια οπου εκ του αποτελεσματος δεν εχει δεξιο προσανατολισμο ή ακροδεξιο. Αυτο το λεω για βαση εκλογικων αποτελεσματων οι καθαροι δεξιοι και ακροδεξιοι ψηφοι δεν ξεπερνανε το 30% (Ν.Δ., Χ,Α,, Καμμενος κτλ.).
    Ομως αυτο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι εχουμε μια κοινωνία με φασιστικες συμπεριφορές. Τι εννοω? Φασισμος δεν ειναι μονο να υμνω τον Μιχαλολιακο και να χαιρετάω ναζιστικα, φασιμος ειναι και το να κυνηγάω τα αδεσποτα, να χτυπαω τη γυναικα μου, να χώνομαι στις ουρες, να κυνηγάω τους ομοφυλοφιλους κτλ κτλ. Ολα αυτα ο Ελληνας τα κανει σε εντονότατο βαθμό.
    Και αυτος ο συνδυασμός ειναι που με ξενίζει και δεν μπορώ να εξηγήσω.
    Αν εχετε αποψη επι του θεματος θα ηθελα παρα πολύ να την ακούσω. Θα με βοηθούσε σας παρακαλώ πάρα πολυ
    για να φτάσεις στην εξήγηση ή λύση ενός προβλήματος πρέπει να δεις τα πράγματα όσο πιο αντικειμενικά και ρεαλιστικά

    φασιστικές συμπεριφορές σαν κοινή συνισταμένη σε σύγκριση με τον παγκόσμιο μέσο όρο είμαστε χαμηλότερα πιστεύω. Υπάρχουν κάποιοι πυρήνες οι οποίοι χρησιμοποιούνται ως μπράβοι για την προστασία της πρώτης ομάδας (με λίγα λόγια σε ελεύθερη μετάφραση για εμένα οι κύριες ομάδες είναι τρεις: η εξουσία, οι υπηρέτες και τα γαιδούρια). Επειδή όμως καταγόμαστε από εδώ που καταγόμαστε και έχουμε εξ αρχής μια τεράστια παράδοση με το που γεννιόμαστε που δεν το έχουν άλλοι, κάτι τέτοιες συμπεριφορές έστω και σε αυτόν τον βαθμό καταντάει πολύ ενοχλητικό (που φυσικά αν το αφήσεις μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι άσχημο). Εκεί είναι και το θέμα

    από την άλλη για να κινηθεί αυτό το οικοδόμημα, αυτή η πυραμίδα που κινεί το όχημα που λέγεται κράτος θα πρέπει να μπει σε μια διαδικασία λειτουργίας. πχ. Μια αθλητική ομάδα για να παίξει καλή μπάλα θα πρέπει να προπονηθεί και τα συναφή. Τα γαιδούρια για να βρίσκονται στις θέση που πρέπει αλλά και για να πετύχουν μεγαλύτερες επιδόσεις θα πρέπει να χειραγωγούνται, να ξεσπούν κλπ. βάση του σωστού ρυθμίσματος που θα σχεδιάζεται επιτελικά από την ομάδα εξουσίας και θα εκτελείται από τους υπηρέτες. Αυτές οι συμπεριφορές πιστεύω είναι μέρος αυτού του ρυθμίσματος και φυσικά όλα τα "καλά γαιδούρια" θα είναι οι παραγωγοί των νεκροθαφτών τους
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  10. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18)

  11. #31326
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες, εννοείται πως ισχύει τύπε, όπως και πολλοί που ψηφίζουν ό,τι ψηφίζουν... ψηφίζουν γιατί αυτό ψήφιζε ο πατέρας τους, γιατί είναι από συγκεκριμένη περιοχή, γιατί τους έταξαν κάτι, γιατί η νίτσα που πηδάνε ή ο νίτσος που τους πηδάει ψηφίζει αυτό, γιατί τους πάει το χρώμα, γιατί... έτσι.

    ομως η Δημοκρατία στηρίζεται σε σκεπτόμενους και γνώστες Δημότες, όχι σε σούργελα με ταυτότητες που πάνε σε κάλπη. Γι αυτό βγαίνει άλλα αντί άλλων πολλές φορές...
    Εδώ έβγαλαν τον σύριζα γιατί... θα τους χάριζε τα δάνεια ρε τύπε, γιατί θα καταργούσε τα διόδια, τι να λέμε τώρα, μιλάμε για γαλοπούλες...
    Εμενα το αγαπημενο μου ηταν αυτο που ειχε πει η Μακρη, πως θα τυπωσουμε ευρω.

  12. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18), chainsaw (17-12-18), flessanto (17-12-18), The Dude (17-12-18), voskos_7 (17-12-18)

  13. #31327
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτα που ανέφερες τύπε χιονιά, είναι έλλειψη παιδείας που προκαλούν και φασιστικές συμπεριφορές.
    Το να χτυπάς γυναίκα και να μην είναι μπατςάκια πάνω στο πήδημα, δε σε κάνει φασίστα αλλα έναν αλλόκοτο μαλ΄ακα. Το ίδιο και τα σκυλάκια.
    Το να παίρνεις τη θέση του άλλου, το να παρκάρεις εκτός γραμμών, το να μη χτυπάς εισιτήριο, το να μην πληρώνεις, να βρίζεις και να προκαλείς... ναι, μαλ΄ακς απαίδευτος και ακοινώνητος, ΄ετοιμος για ζούγκλα. Αυτό μπορεί να οδηγήσει καις το φασισμό...
    There is a Dude in town

  14. Οι ακόλουθοι 8 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18), Gtakis (18-12-18), pf7 (17-12-18), sabar77 (17-12-18), sardine (17-12-18), voskos_7 (18-12-18)

  15. #31328
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.149
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.704 φορές σε 17.748 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παραδοσιακά, ήμασταν λίγο μακριά από την φασιστική νοοτροπία: Ο σύγχρονος βίος και πολιτεία μας, πάντως, δεν αποκλείει και τελείως να επέλθει... σύγκλιση με τον ευρωπαϊκό μέσο όρο.
    Ο ολοκληρωτισμός, για να επικρατήσει, θέλει, απαραιτήτως:
    -Ένα αποτυχημένο μοντέλο εφαρμογής της διακυβέρνησης στα πρότυπα της αστικής δημοκρατίας, το οποίο θα οδηγήσει την εθνική οικονομία στον γκρεμό (check).
    -Έναν μηχανισμό υπόδειξης ταξικών εχθρών μεταξύ ατόμων που ανήκουν στα ίδια ή σε συγγενή κοινωνικά στρώματα, αλλά δε συμμερίζονται τις ίδιες απόψεις (check).
    -Έναν μηχανισμό δημιουργίας τεχνητών ανισοτήτων εντός των ατόμων που ανήκουν στις παραπάνω αναφερόμενες ομάδες (check), ώστε να επιβεβαιώνεται η ρητορική τους που επιδιώκει το προηγούμενο (check).
    -Έναν τουλάχιστον εχθρό εκτός των τειχών που απειλεί την εδαφική ακεραιότητα του κράτους (check).
    Εξυπακούεται ότι όταν συντρέχουν όλα αυτά, η ατομική παιδεία των μελών της κοινωνίας, λίγα πράγματα μπορεί να προσφέρει, καθώς, για να συντρέχουν όλα τα παραπάνω, σημαίνει ότι απουσίαζε από πριν.
    Στο μόνο που μπορεί να ελπίζει κανείς, ώστε να μη κυριαρχήσει αυτή η τάση, είναι τα επί μέρους επεισόδια, να συνεχίσουν να επιλύονται θεσμικά - και μάντεψε, ούτε και σε αυτό είμαστε επαρκείς.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  16. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18), pf7 (17-12-18), The Dude (17-12-18)

  17. #31329

    Εγγραφή
    29-10-2008

    Μηνύματα
    690
    Thanks
    1.750
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 576 φορές σε 292 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομως αυτο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι εχουμε μια κοινωνία με φασιστικες συμπεριφορές. Τι εννοω? Φασισμος δεν ειναι μονο να υμνω τον Μιχαλολιακο και να χαιρετάω ναζιστικα, φασιμος ειναι και το να κυνηγάω τα αδεσποτα, να χτυπαω τη γυναικα μου, να χώνομαι στις ουρες, να κυνηγάω τους ομοφυλοφιλους κτλ κτλ. Ολα αυτα ο Ελληνας τα κανει σε εντονότατο βαθμό.
    Και αυτος ο συνδυασμός ειναι που με ξενίζει και δεν μπορώ να εξηγήσω.
    Αν εχετε αποψη επι του θεματος θα ηθελα παρα πολύ να την ακούσω. Θα με βοηθούσε σας παρακαλώ πάρα πολυ

    Νομιζω πως ισως ειναι λαθος να προσπαθεις να ερμηνευσεις τετοια κοινωνικα φαινομενα με πολιτικα κριτηρια ή ορους.
    Αυτα πιστευω ειναι θεματα ψυχολογιας (ενηλικων) και παιδοψυχολογιας και φυσικα παιδειας οπως ηδη αναφερθηκε.

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18)

  19. #31330
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τα λετε πολυ ωραια σε θεωρητικο επιπεδο παιδια. Συμφωνω με τις σκεψεις σας. Δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο ουσιαστικος.

    Εγω ειχα κατι πιο λαικιστικο στο μυαλο μου, αλλα και πιο απτο. Φταει το πασοκ. Το πασοκ οχι σαν κομμα, αλλα αυτη η ολη νοοτροπια που εχουμε τοσα χρονια. Σε μια περιοδο που υπηρχε ρευστο για να λυσουμε ολα τα θεματα μας, τα λεφτα σπαταληθηκαν χωρις ανταποδοση. Ο πολυς κοσμος διαβαζε τα αρθρα του Κωστοπουλου για τα δεκα πραγματα που πρεπει να κανει ενας αντρας. Το κρατος επαιρνε υπαλληλους για να το ψηφιζουν. Οι "γνωστοι μας" μας εσβηναν κλησεις της τροχαιας. Καποιοι αλλοι βολευαν το παιδι μας στο στρατο. Και αλλα πολλα βεβαια.

    Μεσα σε ολα αυτα, σε εγκαλουσε καποιος γιατι καπνιζεις σε δημοσιο χωρο και του πεταγες το αμιμητο: "δημοκρατια εχουμε" και τελειωνε η κουβεντα. Με προσχημα το "δημοκρατια εχουμε" γινονται πραγματα που τα βλεπεις μονο σε τριτοκοσμικες χωρες.

    Μου φαινεται παρανοϊκο να γινονται καθημερινα τοσες παρανομες πραξεις και να υπαρχει η πληρης ατιμωρησια. Γιατι; Γιατι ειμαι φτωχος, γιατι εχω δυο παιδια να θρεψω, γιατι η χουντα δεν τελειωσε το 74'.


    Πριν καιρο, σε ενα σουπερ μαρκετ παρκαρει μια κοπελα σε θεσεις αναπηρων. Της λεω, "με συγχωρειτε εδω ειναι θεση για αναπηρους" και μου λεει "εχω τα παιδια μου μεσα στο αμαξι". Θα ηταν ευλογο να την ρωτουσα αν ειναι αναπηρα τα παιδια της;

    Ειμαστε μια χωρα που εχει ψηφιστει ο αντικαπνιστικος νομος 3-4 φορες. 3-4 φορες ο ιδιος νομος και ακομα δεν εφαρμοζεται.


    Οι πινακιδες στους δρομους στο πισω μερος γραφουν ενα κειμενο του στυλ: "Οποιαδηποτε καταστροφη ή αλλοιωση της πινακιδας επιφερει ποινη μεχρι και δυο ετων φυλακισης". κατι τετοιο τελος παντων. Εχω δει χιλιαδες κατεστραμενες πινακιδες στους δρομους. Δεν εχω δει ουτε εναν να εχει παει φυλακη γιατι τις κατεστρεψε.

    Γιατι; Γιατι "το παιδακι πιασατε ρε; δεν ντρεπεστε; αντι να πιασετε τους δολοφονους και τους τσοχατζοπουλους;" Λες και ξερω 'γω, επειδη ειναι εξω οι δολοφονοι, εγω εχω δικαιωμα να κολλαω αυτοκολλητα στις πινακιδες.

  20. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18), chainsaw (17-12-18), voskos_7 (17-12-18)

  21. #31331
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.149
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.704 φορές σε 17.748 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στο ατομικό, Μένιο:
    - Φασισμός, δεν είναι μόνο να χτυπάς αδέσποτα - φασισμός είναι κυρίως να υπάρχουν αδέσποτα: Ασυνείδητες επιλογές, οι οποίες μπορούν μονομερώς να διαφοροποιηθούν χωρίς καμία συνέπεια.
    - Φασισμός δεν είναι μόνο να χτυπάς γυναίκες και να τις διαχειρίζεσαι σαν κρέας: Φασισμός είναι και η γυναίκα να πιστεύει ότι η αυτοδιάθεσή της στα όρια της ασυδοσίας, είναι ένα φαινόμενο το οποίο θα πρέπει να επιβάλλεται και να προστατεύεται (influencer, είσαι σε ότι αφορά την κατανάλωση - όχι στο να συνδέεις προϊόντα και τοποθεσίες με το διαρκώς έκθετο σώμα σου).
    - Φασισμός δεν είναι μόνο να παρενοχλείς σεξουαλικά ένα κορίτσι το οποίο φαίνεται να είναι πρόθυμο: Φασισμός είναι να πιστεύεις ότι κάθε βράδυ, όλες έχουν τη δική σου όρεξη και αυτές που σου λένε "όχι", σου κάνουν τις δύσκολες, ενώ είναι ακόμα μεγαλύτερος φασισμός να προσβάλλεις όποιον δε σε ενδιαφέρει.
    - Φασισμός δεν είναι μόνο να χαρακτηρίζεις κάποιον για τις πεποιθήσεις του: Φασισμός είναι να θεωρείς ότι οι πρακτικές του, δεν είναι τέτοιες όταν τις μετέρχονται άλλοι ακόμα και για να αντιμετωπίσουν τους ίδιους.
    - Φασισμός, δεν είναι μόνο να κλείνεις την πόρτα σε κάποιον που έχει ανάγκη: Φασισμός είναι περισσότερο να ανοίγεις την πόρτα σε κάποιον που έχει ανάγκη και να τον διατηρείς σε συνθήκες εξαθλίωσης, ίσως και χειρότερες από τις αντίστοιχες που είχε αντιμετωπίσει μέχρι τώρα.

    Σίγουρα ξεχνάω κάποια.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  22. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), chainsaw (17-12-18), Gtakis (18-12-18), The Dude (17-12-18)

  23. #31332
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.573
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.571 φορές σε 3.503 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να φτάσεις στην εξήγηση ή λύση ενός προβλήματος πρέπει να δεις τα πράγματα όσο πιο αντικειμενικά και ρεαλιστικά

    φασιστικές συμπεριφορές σαν κοινή συνισταμένη σε σύγκριση με τον παγκόσμιο μέσο όρο είμαστε χαμηλότερα πιστεύω. Υπάρχουν κάποιοι πυρήνες οι οποίοι χρησιμοποιούνται ως μπράβοι για την προστασία της πρώτης ομάδας (με λίγα λόγια σε ελεύθερη μετάφραση για εμένα οι κύριες ομάδες είναι τρεις: η εξουσία, οι υπηρέτες και τα γαιδούρια). Επειδή όμως καταγόμαστε από εδώ που καταγόμαστε και έχουμε εξ αρχής μια τεράστια παράδοση με το που γεννιόμαστε που δεν το έχουν άλλοι, κάτι τέτοιες συμπεριφορές έστω και σε αυτόν τον βαθμό καταντάει πολύ ενοχλητικό (που φυσικά αν το αφήσεις μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι άσχημο). Εκεί είναι και το θέμα

    από την άλλη για να κινηθεί αυτό το οικοδόμημα, αυτή η πυραμίδα που κινεί το όχημα που λέγεται κράτος θα πρέπει να μπει σε μια διαδικασία λειτουργίας. πχ. Μια αθλητική ομάδα για να παίξει καλή μπάλα θα πρέπει να προπονηθεί και τα συναφή. Τα γαιδούρια για να βρίσκονται στις θέση που πρέπει αλλά και για να πετύχουν μεγαλύτερες επιδόσεις θα πρέπει να χειραγωγούνται, να ξεσπούν κλπ. βάση του σωστού ρυθμίσματος που θα σχεδιάζεται επιτελικά από την ομάδα εξουσίας και θα εκτελείται από τους υπηρέτες. Αυτές οι συμπεριφορές πιστεύω είναι μέρος αυτού του ρυθμίσματος και φυσικά όλα τα "καλά γαιδούρια" θα είναι οι παραγωγοί των νεκροθαφτών τους
    Η μεγαλύτερη αλήθεια για την κοινωνία ειπώθηκε στην ταινία The Matrix. Που λένε οι μηχανες ότι για να μπορεσουμε να κρατήσουμε τους ανθρώπους ήρεμους δεν δούλεψε η τέλεια κοινωνία που κανείς δεν ήταν δυστυχημενος, άλλα έπρεπε να αντιγράψουν μια αρρωστημένη κοινωνία με αδικία πείνα αρρώστιες κλπ

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  24. #31333
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μεγαλύτερη αλήθεια για την κοινωνία ειπώθηκε στην ταινία The Matrix. Που λένε οι μηχανες ότι για να μπορεσουμε να κρατήσουμε τους ανθρώπους ήρεμους δεν δούλεψε η τέλεια κοινωνία που κανείς δεν ήταν δυστυχημενος, άλλα έπρεπε να αντιγράψουν μια αρρωστημένη κοινωνία με αδικία πείνα αρρώστιες κλπ

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    εγώ διαφωνώ με αυτήν την άποψη. Αντίθετα μάλιστα υποστηρίζει και προωθεί την περαιτέρω εξέλιξη και επιβίωση της σαθρής κατάστασης

    Οσο πιο καλές οι συνθήκες είναι τόσα πιο καλά πράγματα θα μπορείς να περιμένεις. Αυτό όμως λειτουργεί αντιστρόφως ανάλογα με τον έλεγχο της εξουσίας.

    Την θέση της αδικίας μέσα στην κοινωνία την τοποθετεί πολύ όμορφα ο Μποστ στην έμμετρη σουρεαλιστική κωμωδία Φαύστα πριν 54 χρόνια:
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  


    (Γιάννης = πατέρας, Φαύστα = μητέρα, Ριτσάκι = κόρη)


    ΓΙΑΝΝΗΣ: Πες μας, ποιες χώρες γύρισες, ποια μέρη τριγυρνούσες εις του ιχθέως την γαστήρ την σκοτεινή που ζούσες;

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Γνώρισα χώρας διάφορους, Ευρώπης και Ασίας, της Αυστραλίας, Αφρικής και της Πολυνησίας. Εις Μογγολίαν έφτασα και στο Θιβέτ επήγα αλλΆ όσα να σας πω διΆ αυτά, πάλιν θα είναι λίγα. Συνήθως με πανσέληνον παρέπλεε το κτήνος με στόμα ημιάνοικτον, δίκην μιας φινιστρίνος και εις τα ρέμβη της νυκτός, αλαφροπερπατούσα, έφτανα ως το στόμα του και τις ακτές κοιτούσα. Κι ενώ εκείνο χώνευε κι οι οφθαλμοί του κλείναν, παρηκολούθουν άγρυπνος και γνώρισα την Κίναν.

    ΦΑΥΣΤΑ: Πώς είνΆ τα πράγματα εκεί; Υπάρχει εργασία;

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Οι άνθρωποι φιλόξενοι, αλλΆ έχει υγρασία. Πάρα πολλαί ασθένειαι το πλήθος το μαστίζουν φορούν μακροσκελείς χιτών και ρύζι συνηθίζουν. Είδα καλύβας πτωχικάς με τους ψαράς εντός των κιτρίνων την εμφάνισιν, αλλά πολύ ευρώστων, να τρώγουν σούπας κακαβιάς με γκέισας στο πλάι, μπαλώνουσαι τα δίκτυα των ή και ροφώντες τσάι. Της χώρας δε το μέγεθος διπλάσιον Ελλάδος, Κράτος υποανάπτυκτον και διοικεί Μικάδος. Σύμπας σχεδόν εκ των κρατών που είδα παραπλέον ή οι Μικάδοι κυβερνούν ή άρχουν βασιλέων. Κι οι πλούσιοι που ζουν εκεί πάντα απαλλαγούνται, oυδείς – κανείς τους ενοχλεί και δεν φορολογούνται. Πληρώνουν μόνον οι πτωχοί, και μάλιστα βαρέως, με δυσβαστάκτους εισφοράς επί της ζαχαρέως. Με τέτοιας σκέψεις υγιείς κι άλλας νομοθεσίας προσφέρουν οι Μικάδοι των πολλάς υπηρεσίας.

    ΓΙΑΝΝΗΣ: Μα τούτο είναι άδικον, μονάκριβή μου κόρη, κι αλλοίμονον οι πλούσιοι εάν δεν δίδουν φόροι.

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Και όμως, σφάλλετε, μπαμπά. Μόνο πτωχός που δίνει αισθάνεται μιαν άσβηστον χαράν διά να πλουτήνει. Κι αυτή η τάσις προς τα μπρος, η τάσις της ανόδου αποτελεί αλάνθαστον στοιχείον της προόδου. Γνωρίζων πως ο πλούσιος αμέριμνος περνάει θα κάνει παν το δυνατόν κι αυτός για να πλουτάει. Κι έτσι, με πλούσιους πολλούς, πτωχούς δε ελαχίστους περνούν οι άνθρωποι καλώς εις ώρας ευχαρίστους.

    ΓΙΑΝΝΗΣ: Κόρη μας, σφάλλεις. Οι πτωχοί πρέπει να δίνουν φόρους μΆ ακόμη περισσότερους να βάζουν στους ευπόρους. Μονάχα έτσι θα βρεθεί σωστή δικαιοσύνη κι ο πλούσιος και ο πτωχός ανάλογα σαν δίνει.

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Εάν αυτό εφαρμοσθεί, τα έθνη μαραζώνουν. Σβήνουν από προσώπου γης και σαν κεράκια λυώνουν.

    ΓΙΑΝΝΗΣ: Γιατί;

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Διότι διαιωνίζεται το Κράτος αδικίας κι έχομεν πάλι πλούσιους και πτωχικάς οικίας. Καθόσον κάθε πάμπτωχος ανόητος θα βρίσκει να κάνει υπεράνθρωπους αγών διά να πλουτίσκει. «Διατί να γίνω πλούσιος;», θα σκέπτεται καθένας, «διά να πληρώνω εισφοράς εν γένει ηυξημένας; Αντί να γίνω πλούσιος να δίνω περισσότερα, χίλιες φορές θεόφτωχος, που δίνω και λιγώτερα». ΓιΆ αυτό σας λέω, ο φτωχός τότε θα προοδεύει αν βλέπει πως τον πλούσιον το Κράτος τον βραβεύει. Η μόνη σίγουρη οδός παραγωγής ευπόρων είνΆ να τρελλάνουν τους φτωχούς με δυσβαστάκτων φόρων. Διότι για νάβγει ο φτωχός απΆ τον κλοιόν ετούτον θα προσπαθήσει σύντομα να αποκτήσει πλούτον.
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  25. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), celticfrost (17-12-18), flessanto (17-12-18)

  26. #31334
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.573
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.571 φορές σε 3.503 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ διαφωνώ με αυτήν την άποψη. Αντίθετα μάλιστα υποστηρίζει και προωθεί την περαιτέρω εξέλιξη και επιβίωση της σαθρής κατάστασης

    Οσο πιο καλές οι συνθήκες είναι τόσα πιο καλά πράγματα θα μπορείς να περιμένεις. Αυτό όμως λειτουργεί αντιστρόφως ανάλογα με τον έλεγχο της εξουσίας.

    Την θέση της αδικίας μέσα στην κοινωνία την τοποθετεί πολύ όμορφα ο Μποστ στην έμμετρη σουρεαλιστική κωμωδία Φαύστα πριν 54 χρόνια:
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  


    (Γιάννης = πατέρας, Φαύστα = μητέρα, Ριτσάκι = κόρη)


    ΓΙΑΝΝΗΣ: Πες μας, ποιες χώρες γύρισες, ποια μέρη τριγυρνούσες εις του ιχθέως την γαστήρ την σκοτεινή που ζούσες;

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Γνώρισα χώρας διάφορους, Ευρώπης και Ασίας, της Αυστραλίας, Αφρικής και της Πολυνησίας. Εις Μογγολίαν έφτασα και στο Θιβέτ επήγα αλλΆ όσα να σας πω διΆ αυτά, πάλιν θα είναι λίγα. Συνήθως με πανσέληνον παρέπλεε το κτήνος με στόμα ημιάνοικτον, δίκην μιας φινιστρίνος και εις τα ρέμβη της νυκτός, αλαφροπερπατούσα, έφτανα ως το στόμα του και τις ακτές κοιτούσα. Κι ενώ εκείνο χώνευε κι οι οφθαλμοί του κλείναν, παρηκολούθουν άγρυπνος και γνώρισα την Κίναν.

    ΦΑΥΣΤΑ: Πώς είνΆ τα πράγματα εκεί; Υπάρχει εργασία;

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Οι άνθρωποι φιλόξενοι, αλλΆ έχει υγρασία. Πάρα πολλαί ασθένειαι το πλήθος το μαστίζουν φορούν μακροσκελείς χιτών και ρύζι συνηθίζουν. Είδα καλύβας πτωχικάς με τους ψαράς εντός των κιτρίνων την εμφάνισιν, αλλά πολύ ευρώστων, να τρώγουν σούπας κακαβιάς με γκέισας στο πλάι, μπαλώνουσαι τα δίκτυα των ή και ροφώντες τσάι. Της χώρας δε το μέγεθος διπλάσιον Ελλάδος, Κράτος υποανάπτυκτον και διοικεί Μικάδος. Σύμπας σχεδόν εκ των κρατών που είδα παραπλέον ή οι Μικάδοι κυβερνούν ή άρχουν βασιλέων. Κι οι πλούσιοι που ζουν εκεί πάντα απαλλαγούνται, oυδείς – κανείς τους ενοχλεί και δεν φορολογούνται. Πληρώνουν μόνον οι πτωχοί, και μάλιστα βαρέως, με δυσβαστάκτους εισφοράς επί της ζαχαρέως. Με τέτοιας σκέψεις υγιείς κι άλλας νομοθεσίας προσφέρουν οι Μικάδοι των πολλάς υπηρεσίας.

    ΓΙΑΝΝΗΣ: Μα τούτο είναι άδικον, μονάκριβή μου κόρη, κι αλλοίμονον οι πλούσιοι εάν δεν δίδουν φόροι.

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Και όμως, σφάλλετε, μπαμπά. Μόνο πτωχός που δίνει αισθάνεται μιαν άσβηστον χαράν διά να πλουτήνει. Κι αυτή η τάσις προς τα μπρος, η τάσις της ανόδου αποτελεί αλάνθαστον στοιχείον της προόδου. Γνωρίζων πως ο πλούσιος αμέριμνος περνάει θα κάνει παν το δυνατόν κι αυτός για να πλουτάει. Κι έτσι, με πλούσιους πολλούς, πτωχούς δε ελαχίστους περνούν οι άνθρωποι καλώς εις ώρας ευχαρίστους.

    ΓΙΑΝΝΗΣ: Κόρη μας, σφάλλεις. Οι πτωχοί πρέπει να δίνουν φόρους μΆ ακόμη περισσότερους να βάζουν στους ευπόρους. Μονάχα έτσι θα βρεθεί σωστή δικαιοσύνη κι ο πλούσιος και ο πτωχός ανάλογα σαν δίνει.

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Εάν αυτό εφαρμοσθεί, τα έθνη μαραζώνουν. Σβήνουν από προσώπου γης και σαν κεράκια λυώνουν.

    ΓΙΑΝΝΗΣ: Γιατί;

    ΡΙΤΣΑΚΙ: Διότι διαιωνίζεται το Κράτος αδικίας κι έχομεν πάλι πλούσιους και πτωχικάς οικίας. Καθόσον κάθε πάμπτωχος ανόητος θα βρίσκει να κάνει υπεράνθρωπους αγών διά να πλουτίσκει. «Διατί να γίνω πλούσιος;», θα σκέπτεται καθένας, «διά να πληρώνω εισφοράς εν γένει ηυξημένας; Αντί να γίνω πλούσιος να δίνω περισσότερα, χίλιες φορές θεόφτωχος, που δίνω και λιγώτερα». ΓιΆ αυτό σας λέω, ο φτωχός τότε θα προοδεύει αν βλέπει πως τον πλούσιον το Κράτος τον βραβεύει. Η μόνη σίγουρη οδός παραγωγής ευπόρων είνΆ να τρελλάνουν τους φτωχούς με δυσβαστάκτων φόρων. Διότι για νάβγει ο φτωχός απΆ τον κλοιόν ετούτον θα προσπαθήσει σύντομα να αποκτήσει πλούτον.
    Βασικά τι ίδιο λέμε.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #31335
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic




    WTF????
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (17-12-18), Rena (17-12-18)

  29. #31336
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ωραιοι δημοσιογραφοι.ουτε στο ιδιο το καναλι τους δεν ξερουν τι τους γινεται
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  30. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (17-12-18), pirateeeeeee (17-12-18), Rena (17-12-18)

  31. #31337
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραιοι δημοσιογραφοι.ουτε στο ιδιο το καναλι τους δεν ξερουν τι τους γινεται
    Εγω θα το έθετα λιγο διαφορετικά.
    Ούτε τους ίδιους τους εαυτούς τους δεν εμπιστεύονται
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  32. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (17-12-18), differance (17-12-18), drizzt (18-12-18), flessanto (17-12-18), pirateeeeeee (17-12-18), Rena (17-12-18)

  33. #31338
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.573
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.571 φορές σε 3.503 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω θα το έθετα λιγο διαφορετικά.
    Ούτε τους ίδιους τους εαυτούς τους δεν εμπιστεύονται
    Χαχαχαχαχα

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  34. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-12-18)

  35. #31339
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic




    Πωωωωωωω
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  36. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (17-12-18)

  37. #31340
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ο μπαμπης δηλαδη -η δημοσιογραφα του αιωνα εκει μεσα- ειναι το θεμελιο της δημοκρατιας;
    αυτος που οταν οι συμπολιτες μας αυτοκτονουσαν και εξαθλιωνονταν απο τα μνημονια

    εκεινος εκθειαζε τους δανειστες και τα μετρα λιτοτητας και ζητουσε επιτακτικα και σκληροτερα μετρα;
    αυτοι ειναι το προπυργιο της δημοκρατιας;
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  38. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (17-12-18), pirateeeeeee (17-12-18)

Σελίδα 1567 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 567106711671267136714671517152715371547155715631564156515661567156815691570157115771587159716071617166717671867 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας