Σελίδα 1558 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 558105811581258135814581508151815281538154815541555155615571558155915601561156215681578158815981608165817581858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31.141 έως 31.160 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #31141
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], ο περίφημος (τότε) αντιπρόεδρος του Εδεσσαϊκού, που πριν από 20 χρόνια είχε κάνει την κατά τα άλλα ασυνάρτητη δήλωση για ποδοσφαιρικό αγώνα, απάντησε στον [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ], που τον ανέφερε στα μέσα της εβδομάδας, κατά τη διάρκεια παρέμβασής του στη Βουλή. Ο κ. Τσίπρας χρησιμοποίησε το όνομα και την τότε δήλωση του κ. Μάτσιου, για να στηλιτεύσει την συμπεριφορά του αρχηγού της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης Κυριάκου Μητσοτάκη, για την Συνταγματική Αναθεώρηση.
    «Ποτέ δεν περίμενα να δεχτώ τέτοιο bullyίng από έναν αριστερό πρωθυπουργό, τον οποίο είχα ψηφίσει» λέει ο Θωμάς Μάτσιος μιλώντας στο «S» της εφημερίδας Παραπολικά.

    «Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ για τον Τσίπρα, τον είχα ψηφίσει και γελάστηκα και εγώ όπως όλος ο κόσμος. Δεν το περίμενα να με διακωμωδήσει στη Βουλή. Δεν με σεβάστηκε καθόλου. Αν ήμουν μέσα στη Βουλή, θα έλεγα λυπάμαι για λογαριασμό του», δήλωσε ο κ. Μάτσιος.
    «Αυτός έχει παιδιά. Εγώ δεν έχω οικογένεια για να με προσβάλει έτσι; Και εμένα ο πατέρας μου ήταν Αριστερός και έκανε φυλακή. Είναι ντροπή αυτό που συμβαίνει. Τι άλλο να κάνω; Να φτάσω στο σημείο να αυτοκτονήσω από ντροπή; Φτάνει πια», συνέχισε.


    Πηγή: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]





    Για γέλια και τα Παραπολιτικά και η αντιπολιτευτική πολιτική του Κουλη
    Γιατί τα παραπολιτικά είναι φιλα προσκείμενα στον Κούλη;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #31142
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    εμένα με ενοχλούν τα ψέματα
    είτε αυτά είναι τα άμεσα είτε τα έμμεσα

    αρχίζοντας θέλω να αναφέρω το εξής ο Νίκος Καζαντζάκης γράφει στην Ασκητική:
    "Έκαμαν το χρέος τους. Κλέψαν, αδικήσανε, σκοτώσανε, χόρτασαν και περιγέλασαν τους πεινασμένους, δυνάμωσαν και σκλαβώσαν τους αδύνατους, φωτίστηκε το μυαλό τους και καταφρόνεσε τις σκοτεινές καρδιές που χτυπούσανε στα κατώγια τους. Έκαμαν πάλι το χρέος τους. Δημιούργησαν τις μεγάλες θεογόνες δυνάμεις : την Πείνα, την Αδικία, την Οργή, την Εκδίκηση"



    εάν κατέβεις στις διαδηλώσεις είσαι προβληματικός, τρως ευθεία επίθεση από την αστυνομία, είσαι μπαχαλάκης, κλείνεις τον δρόμο τον ανθρώπων (τι ντεκαντάνς!!!)
    εάν διαλέξεις μια πιο παθητική ειρηνική λύση είσαι προβληματικός, μαζί τα φάγαμε, καναπεδάτος γιατί καταλαβαίνει ότι έφταιγε
    εάν διαλέξεις πιο δυναμικό δρόμο είσαι αλήτης, τρομοκράτης, σπας τις περιουσίες των άλλων γιατί είσαι τεμπέλης και δεν έχεις πως να διασκεδάσεις το βράδυ
    μονά ζυγά όλα δικά τους

    από την άλλη σύμφωνα με την ΕΛΣΤΑΤ οι άνεργοι τον Αύγουστο του 2017 ήταν περίπου 1.000.000. Τον Αύγουστο, το πιάσατε το υππονοούμενο? Οχι άλλον μήνα και εκτεθούμε. Παράλληλα, να σημειώσω τα τρελά νούμερα στις αυτοκτονίες. Η μετανάστευση για μια καλύτερη ζωή έχει φτάσει σε άγριους αριθμούς και αποτελεί κάτι σύνηθες, μπας και δουλέψουν οι τεμπέληδες να φέρουν και τίποτα στο εσωτερικό να πληρώσουν τα σπασμένα. Η δημογραφική μηχανική/καταστολή είναι στα φόρτε της, καθώς οι νέοι άνθρωποι δεν μπορούν να κάνουν οικογένεια, και σιγά το πράγμα θα τα ανταλλάξουμε με εισαγόμενα ανταλλακτικά που θα είναι και πιο του χεριού μας αφού θα τους εκβιάζουμε.

    Μπορεί να μην έχουμε μια κλασσική δικτατορία και να απέχουμε από αυτό αλλά έχουμε μια ανώμαλη κατάσταση. Δημοκρατία σημαίνει ότι την δύναμη (=κράτος) την κατέχει ο Δήμος (=πολίτες). Νόμοι και θεσμοί υπάρχουν και μάλιστα σε αρκετά καλό επίπεδο σε σχέση με το εξωτερικό αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν τηρούνται με το έτσι γουστάρω οπότε η δύναμη του οργανισμού είναι σε άλλα χέρια και κατ εικόνα στον Δήμο. Το τρίπτυχο Πολιτικοί-επιχειρηματιές-ΜΜΕ δεν υπακουουν σε τίποτα και το μόνο τους μέλημα είναι η δημιουργία διαφόρων τρικ έτσι έστω να κρατηθούν γερά τα γκέμια. Η μόνη παραχώρηση που μπορεί να κάνουν είναι η άμεση πίεση που θα τους έκανε να εκτεθούν στον υπόλοιπο κόσμο αλλά και πάλι σε βάθος χρόνου θα βρουν τα όπλα για την αντεπίθεση για να είναι πιο οργανωμένοι και να καταστείλουν την κατάσταση.

    Ο Απλός Πολίτης όμως τρέμει για τα κοκτέιλ του μολότωφ, όπως τρέμει ο πρωταγωνιστής του 1984 για τις επιχειρήσεις του ΜΑ αλλά όχι για την ζωή του. Δεν τον ενδιαφέρει η Siemens, οι κρυμμένες λίστες Λανγκάρντ, τα τρελά εξοπλιστικά προγράμματα, το χρηματιστηριακό κραχ, τα ομόλογα, το σχέδιο υποκλοπων, η Novartis, ανεξέλεγκτη δανειοδότηση σε εφοπλιστές κόμματα μμε, οι "καθυστερήσεις" των μεγάλων δημόσιων έργων, C4I , το σκάνδαλο Βγενόπουλου, το ΤΤ, οι τράπεζες κλπ. Μην τυχόν και πάθει κάτι το πεζοδρόμιο αλλά εάν χαθούν μερικά δις σε μίζες όπλων δεν μας νοιάζει. Αυτή είναι η βία είναι η πραγματική... Οταν επιτίθεσαι πρέπει να αναμένεις την άμυνα του αντιπάλου. Δεν υπάρχει πια δεν γνωρίζω δεν ξέρω εν έτη 2018, ο καθένας θα κριθεί από τις πράξεις του και την συμμετοχή του. Δεν υπάρχει η δικαιολογία εγώ δεν έφταιγα οι άλλοι μου έιπαν να τα κάνω

    αλλά το κακό είναι τα εξάρχεια και τα κακά παιδιά που το λυμαίνονται. Αλήθεια έχετε πάει έστω μια βόλτα από εκεί. Και γιατί το λεώ: τα εξάρχεια και το κολωνάκι είναι σχεδόν η ίδια γειτονιά. Εκεί χτυπάει ένας μέρος της νυχτερινής πλευράς/εξωστρέφειας της Αθήνας, πόλος έλξης των τουριστών. Είναι αγαπημένος μέρος όπου οι καλλιτέχνες έχουν τα σπίτια τους και πολλοί δικηγόροι (παραδοσιακά το πιο ευνοημένο επάγγελμα στην Ελλάδα) έχουν τα γραφεία τους (η εκτέλεση του προέδρου των δικηγόρων έγινε στο γραφείο του στα εξάρχεια θυμίζω). Αφού συμβαίνουν όλα αυτά γιατί τόσα μαγαζιά είναι ανοιχτά, ξενοδοχεία, ιδιωτικά πάρκινγκ, airbnb κλπ. Ενδεικτικά θα αναφέρω ότι εκεί που γίνονται οι φασαρίες στο κεντρικότερο σημείο είναι το flagship του Πλαισίου (ενώ οι παραδίπλα περιοχές από τα εξάρχεια είναι το άνδρο του υποκόσμου στο ελλαδιστάν αλλα από εκεί δεν θα δείτε εικόνες στην TV, κάνει τζιζ)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (18-11-18)

  4. #31143
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο πράγμα κουβεντιάζουμε.
    Ναι, αλλά εγώ είμαι ντίρλα...
    There is a Dude in town

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (18-11-18), Mastros7 (18-11-18)

  6. #31144
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Υπάρχει καμία έρευνα, που να λέει αν είχαμε νεκρούς μέσα στο Μεσολόγγι, κατά την Έξοδο;;;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  7. #31145
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τα παραπολιτικά είναι φιλα προσκείμενα στον Κούλη;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι .
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (18-11-18)

  9. #31146
    Το avatar του χρήστη Mastros7
    Εγγραφή
    04-03-2018

    Μηνύματα
    291
    Thanks
    1.194
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 255 φορές σε 140 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγα του ξένους που γινόμαστε ρεζίλι και τις μπουρδελοχωρες τους.
    Τι υποτέλεια είναι αυτή ρε πουστη μου.
    Στις μισές χώρες ειναι φασίστες και στις άλλες μισές γίνονται χειρότερα επεισόδια.

    Και για πιο παρελθόν μιλάς? Σήμερα υπάρχουν 2 εκατομμυριάκι άνεργοι. Τώρα έβαλαν στην μπουζου τον Παπαντωνιου.
    Μακαρι να γινουμε καποτε σαν τις "μπουρδελοχωρες" γιατι αν μεινουμε ετσι θα καταστραφουμε.

  10. #31147
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    τα μπουρδελα εχουν οργανωση.εμεις οχι και ουτε προκειται να αποκτησουμε
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Mastros7 (20-11-18)

  12. #31148
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ναι ρε τύπε... τί ωραία που είναι... μπαίνεις, σαλονάρισμα, περιποίηση, πασαράλα... όλα οργανωμένα... αχ, μας γκάβλωσες πρωινιάτιακα...
    There is a Dude in town

  13. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (19-11-18), flessanto (19-11-18), Mastros7 (19-11-18), sk12072 (19-11-18)

  14. #31149
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    ετσι
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  15. #31150
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παραδόθηκε στην αστυνομία το ιατροδικαστικό πόρισμα για την αιτία θανάτου του [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]στην οδό Γλάδστωνος στις 21 Σεπτεμβρίου.
    Όπως μετέδωσε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Realfm 97,8 με τον Άκη Παυλόπουλο και την Ελισσάβετ Σαλαμάρα ο αστυνομικός συντάκτης Μαρίνος Αλειφέρης , ο θάνατος φέρεται να προήλθε από ισχαιμικού τύπου αλλοιώσεις του μυοκαρδίου που προκλήθηκαν από τραύματα σώματος. Το πόρισμα αναφέρει πως οι τοξικολογικές εξετάσεις ήταν καθαρές.
    Για το πόρισμα ενημερώθηκε η οικογένεια.
    Σύμφωνα με πληροφορίες του enikos.gr, το πόρισμα του ιατροδικαστή -τεχνικού συμβούλου της οικογένειας Σωκράτη Τσαντίρη το οποίο θα δοθεί την Τετάρτη στη δημοσιότητα καταλήγει στο ίδιο συμπέρασμα.
    Όπως αναφέρει, "μετά την ολοκλήρωση των εργαστηριακών εξετάσεων και τον συγκερασμό των ευρημάτων της νεκροψίας- νεκροτομής οδηγούμαστε στο ασφαλές συμπέρασμα ότι οι κακώσεις από το βίαιο συμβάν προκάλεσαν και το θάνατό του. Για να καταλήξουμε σε αυτό το συμπέρασμα χρειαζόμασταν την απαραίτητη εργαστηριακή διερεύνηση με την οποία αναδείχθηκε ότι ήταν ελεύθερος ουσιών αλλά και προϋπάρχουσας παθολογίας. Η αιτία θανάτου οφείλεται αποκλειστικά στον τραυματισμό λόγω των πολλαπλών πλήξεων που δέχθηκε".



    Πηγη: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (20-11-18), drizzt (20-11-18), flessanto (21-11-18), Mastros7 (20-11-18), pirateeeeeee (20-11-18)

  17. #31151

    Εγγραφή
    04-07-2008

    Περιοχή
    Κρητη/Γερμανια
    Μηνύματα
    18.336
    Thanks
    27.899
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 9.927 φορές σε 6.628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραδόθηκε στην αστυνομία το ιατροδικαστικό πόρισμα για την αιτία θανάτου του [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]στην οδό Γλάδστωνος στις 21 Σεπτεμβρίου.
    Όπως μετέδωσε στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του Realfm 97,8 με τον Άκη Παυλόπουλο και την Ελισσάβετ Σαλαμάρα ο αστυνομικός συντάκτης Μαρίνος Αλειφέρης , ο θάνατος φέρεται να προήλθε από ισχαιμικού τύπου αλλοιώσεις του μυοκαρδίου που προκλήθηκαν από τραύματα σώματος. Το πόρισμα αναφέρει πως οι τοξικολογικές εξετάσεις ήταν καθαρές.
    Για το πόρισμα ενημερώθηκε η οικογένεια.
    Σύμφωνα με πληροφορίες του enikos.gr, το πόρισμα του ιατροδικαστή -τεχνικού συμβούλου της οικογένειας Σωκράτη Τσαντίρη το οποίο θα δοθεί την Τετάρτη στη δημοσιότητα καταλήγει στο ίδιο συμπέρασμα.
    Όπως αναφέρει, "μετά την ολοκλήρωση των εργαστηριακών εξετάσεων και τον συγκερασμό των ευρημάτων της νεκροψίας- νεκροτομής οδηγούμαστε στο ασφαλές συμπέρασμα ότι οι κακώσεις από το βίαιο συμβάν προκάλεσαν και το θάνατό του. Για να καταλήξουμε σε αυτό το συμπέρασμα χρειαζόμασταν την απαραίτητη εργαστηριακή διερεύνηση με την οποία αναδείχθηκε ότι ήταν ελεύθερος ουσιών αλλά και προϋπάρχουσας παθολογίας. Η αιτία θανάτου οφείλεται αποκλειστικά στον τραυματισμό λόγω των πολλαπλών πλήξεων που δέχθηκε".



    Πηγη: [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Mαλιστα! Μενει να βρεθει, ποιοι και γιατι τον κυνηγουσαν, ωστε να περασει μεσα απο τη τζαμαρια.

  18. #31152
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Είπαμε ότι η φάση ήταν λίγο πιο πολύπλοκη από το ότι μπήκε για να ληστέψει...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (20-11-18)

  20. #31153
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Απέδρασε σπάζοντας το «βραχιολάκι» ο τραπεζίτης Ζαν Κλοντ Οσβαλντ, υπόδικος για Siemens και εξοπλιστικά πηγή πρώτο θέμα
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (21-11-18)

  22. #31154
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γίνονται πολλά χαριτωμένα, κάθε μέρα, αλλά έχουμε δουλειές και δεν αδειάζουμε να ασχοληθούμε σοβαρά, είναι αλήθεια...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  23. #31155
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνονται πολλά χαριτωμένα, κάθε μέρα, αλλά έχουμε δουλειές και δεν αδειάζουμε να ασχοληθούμε σοβαρά, είναι αλήθεια...
    αυτός βοσκέ δεν είναι απλώς "χαριτωμένος". είναι πρωταγωνιστής του ξεπλύματος του μαύρου χρήματος, τουλάχιστον σε εξοπλιστικά και siemens.
    Και ήταν στο σπίτι του!
    κ ξέρεις ποιος θα τα πληρώσει τα σπασμένα?

    η δραπέτευση του είναι λόγος όχι για να κατέβεις να τα σπάσεις, όχι για τρομοκρατικές επιθέσεις αλλά για πολύ περισσότερα άσχημα πράγματα



    σε άλλη παρόμοια υπόθεση C4I
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  24. #31156
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γιατί εξαφανίστηκε το βούλευμα για το C4I Γιώργη;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη voskos_7 : 21-11-18 στις 13:17
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  25. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (21-11-18), pirateeeeeee (21-11-18)

  26. #31157
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πολλά τα "όμορφα" στην επικαιρότητα... Όλα δείχνουν πως θα ζήσουμε πολύ "όμορφο" 2019...
    Ντρέπομαι που το λέω άλλα δυστυχώς βγήκε από τα μνημόνια και ο ΣΥΡΙΖΑ αποφάσισε να τα γαμησει όλα όσα είχαν μείνει όρθια.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #31158
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Βγηκαμε απο τα μνημονια, αλλα μονο σε οτι εχει να κανει με τα δανεια που μας εδιναν ωστε να υπαρχει ρευστοτητα. Σε οτι αφορα τα μετρα που εχουν παρθει για να μας δωσουν τα δανεια δεν παιρνουν τιποτα πισω.

  28. #31159
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.846
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.616 φορές σε 17.677 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κάποιος υφυπουργός, χτυπάει υπερωρίες τελευταία και κοιτάει αντί να κλείσει κάποιες υποθέσεις, να τις κουβαριάσει ακόμα περισσότερο.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (21-11-18)

  30. #31160
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σε τυχόν ποινικές ευθύνες πολιτικού προσώπου «σκόνταψε» ο εφέτης ειδικός ανακριτής Δημήτρης Ορφανίδης που χειρίζεται την υπόθεση του [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]και συγκεκριμένα την ανάθεση του έργου το 2003 στην αμερικανική SAIC.
    Σύμφωνα με πληροφορίες, πριν από περίπου ένα μήνα μάρτυρας προσήλθε αυτοβούλως και φέρεται να κατέθεσε στοιχεία για μίζες εμπλέκοντας σε δωροδοκία πολιτικό, μέλος του τότε ΚΥΣΕΑ. Ως εκ τούτου ο δικαστικός λειτουργός αναμένεται να διαβιβάσει τις επόμενες ημέρες τη δικογραφία στη Βουλή βάσει του νόμου περί ευθύνης υπουργών.



    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]




    Το επίμαχο ΚΥΣΕΑ του 2003

    -Υπουργός Εθνικής Αμυνας: Γιάννος Παπαντωνίου

    -Υπουργός Εξωτερικών: Γεώργιος Παπανδρέου

    -Υπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας: Γεώργιος Πασχαλίδης

    -Υπουργός Εσωτερικών: Κωνσταντίνος Σκανδαλίδης

    - Υπουργός Δημόσιας Τάξης: Μιχάλης Χρυσοχοίδης

    -Αρχηγός ΓΕΕΘΑ 2002-2005 Γεώργιος Αντωνακόπουλος


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  31. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    pirateeeeeee (21-11-18)

Σελίδα 1558 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 558105811581258135814581508151815281538154815541555155615571558155915601561156215681578158815981608165817581858 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας