Σελίδα 1495 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 495995109511951295139514451455146514751485149114921493149414951496149714981499150515151525153515451595169517951895 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 29.881 έως 29.900 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #29881
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς οι βίοι συμπεριλαμβάνουν και τα ταφικά έθιμα ενός λαού.
    Δημήτρη σου ξαναλέω τα έχεις μπλέξει πολύ στο μυαλό σου. Ο λόγος που οι Σπαρτιάτες δεν είχαν πολλά χρυσάφια παρά μονο απλά αναθήματα ήταν όχι για την υστεροφημία τους που αναφέρεις. Ο λόγος που τα πάντα ήταν απλά στην αρχαία Σπάρτη εντάσσεται στην ευρύτερη ιδεολογία της σπαρτιατικης κοινωνίας, που ήθελε ολο τον πλούτο της πόλης στην υπηρεσία του στρατού. Δηλαδή δεν ειχαν πολλα φρου φρου και αρώματα, για αυτο και δεν ειχαν μεγαλοπρεπείς ναούς και αγάλματα, γιατί προτιμούσαν τα λεφτά αυτά να πάνε σε οπλισμό.

    Βεβαια καλο θα ειναι να είμαστε λίγο μετρημένοι ως προς τον θαυμασμό που τρέφουμε στην αρχαία Σπαρτη διότι τα έθιμα των σπαρτιατων συμπεριελάμβαναν και κάποια πράγματα που δεν θα ηταν καθόλου αρεστά σε εμάς, οπως παραδείγματος χάρη η ομοφυλοφιλία και η παιδοφυλια.

    Αναφορικά με της κορες και τους κουρους ναι χρησιμοποιούνταν και ως ταφικά μνημεία και όπως πολύ σωστά λέει ο φίλος πανεας ειναι επηρεασμένοι απο την αιγυπτιακή τέχνη. Εδω θα πρέπει να αναφέρω οτι ολόκληρη η αρχαία ελληνική τέχνη ειχε επηρεαστεί κατά πολυ απο την ευρύτερη ανατολίτικη κουλτούρα των τεχνών.

    Στην αρχαία Αθηνα τέλος, τα ταφικα έθιμα και οι τάφοι και το κατά ποσο ηταν πλούσιοι ή οχι εξαρτιόνταν απο την οικονομική κατάσταση του αποθανόντος.
    Εχω παμπολα παραδείγματα να σας αναφέρω.



    Κλείνοντας και επειδή γνωρίζω οτι δυο συγκεκριμένα πράγματα που έγραψα έκαναν τζιζ, όπως πάντα είναι στη διάθεση σας οι πηγές αυτών που γράφω.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για άλλη μια φορά τα μπλέκεις Δημήτρη.

    Ειλικρινά σου μιλάω και χωρίς καμια δόση ειρωνείας, αν θες σου δίνω πηγές να διαβάσεις. Τα εχεις κάνει εντελώς αχταρμά.
    Παμε.
    Καταρχας σε ολα τα ελληνιστικά βασίλεια μιλούσαν ελληνικά οχι γιατί λάτρευαν τους αυτοκράτορες αλλά γιατί οι κοινωνίες τότε είχαν αλλάξει.
    Η έννοια της πολης κρατους είχε χαθεί και οι άνθρωποι τοτε ήταν πολίτες του κόσμου. Ταξίδευαν προς όλα τα κατακτημένα απο τον Αλεξανρδο βασίλεια. Το γεγονός αυτό μαζί με το οτι η διοικητική δομή του κάθε βασιλείου ήθελε την εξουσία στα χέρια Ελλήνων, δημιούργησαν την ανάγκη για μια κοινή γλώσσα συνεννόησης. Ετσι δημιουργήθηκε με το πέρασμα των χρόνων η ελληνιστική κοινή. Η οποία απο τοπο σε τοπο διέφερε επειδή δεχόταν επιδρασεις απο γλώσσες και διαλέκτους τοπικές.

    Αυτος ήταν ο λόγος που ολοι μίλαγαν ελληνικά (οχι μεταξυ τους οι κατά τόπους λαοί, μεταξύ τους μίλαγαν την τοπική γλώσσα) και όχι επειδή λάτρευαν την ελληνική τέχνη.

    Και τελος να σου πω οτι τους Έλληνες δεν τους λάτρευαν καθόλου, παμπολες εξεγέρσεις γίνονταν συνέχεια.
    Αυτά που λες καλά και άγια είναι. Και ειλικρινά μου αρέσουν και μαθαίνω πράγματα.

    Αυτό που εγώ λέω είναι πως στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής ΔΕΝ υπάρχει ούτε ένα μεγαλοπρεπές ταφικό μνημείο. Οι Αθηναίοι ΔΕΝ είχαν επηρεαστεί από την Ανατολή, ούτε στην τέχνη, ούτε στα γράμματα. Και πώς θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, όταν αυτοί ΕΙΝΑΙ η ΠΗΓΗ των τεχνών και των γραμμάτων. Αυτός που φτιάχνει έναν Παρθενώνα, θα επηρεαστεί από αυτόν που φτιάχνει τις πυραμίδες; Είναι σαν να λέμε πως η μουσική του Μπεετόβεν έχει επιρροές από τους Μάο- Μάο. (ο Ιωνικός ρυθμός μπορεί να έχει εξ ανατολών επιρροές (προσωπικά δεν το πιστεύω), αλλά εισάγεται στην Αθήνα από τις θαυμάσιες ελληνικές πόλεις των παραλίων της Μ.Α.)

    Οι Σπαρτιάτες (σε Αθηναίους και Σπαρτιάτες αναφέρθηκα αποκλειστικά) ΚΑΙ για τους λόγους που λες, δεν έχουν επίσης καμιά πολυτέλεια στο θάνατο. (εδώ συμφωνούμε) Για τα άλλα που λες (παιδοφιλίες, ομοφυλοφιλίες κλπ) όταν τα παιδιά ζούσαν από πέντε χρονών στις αγέλες, δεν το αποκλείω καθόλου. Σίγουρα εκείνη την εποχή διαφορετικά έβλεπαν αυτές τις ηθικές εκτροπές. Ίσως μάλιστα να μην ήταν και τέτοιες.


    Ευχαριστώ για την ωραία συζήτηση και τις πληροφορίες.

  2. #29882
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καταρχήν να πω οτι μιλώντας για ιστορία, τεκμήρια, ιστορία των τεχνών, το τι νομιζει ο καθένας απο εμάς δεν έχει καμία σημασία.
    Οι κανόνες στην τέχνη, τα ιστορικά τεκμήρια, έχουν θεσπιστεί απο άλλους, πολύ πριν απο εμας και ολα αυτά δεν επιδέχονται καμίας αμφισβήτησης.

    Για να ξεδιψάσεις πίνεις νερό. Τελος.



    Η φώτο ειναι απο βιβλιο πανεπιστημίου.
    6ος π.Χ. αιωνας.
    Τα υπογραμμισμένα με κίτρινα σχέδια ειναι ανατολίτικης προέλευσης.





    Αργότερα θα ανεβάσω και φωτο απο αθηναϊκούς μεγαλοπρεπέστατους τάφους.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  3. #29883
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.136
    Thanks
    24.322
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.693 φορές σε 17.743 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...

    Αυτό που εγώ λέω είναι πως στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής ΔΕΝ υπάρχει ούτε ένα μεγαλοπρεπές ταφικό μνημείο. Οι Αθηναίοι ΔΕΝ είχαν επηρεαστεί από την Ανατολή, ούτε στην τέχνη, ούτε στα γράμματα. Και πώς θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο, όταν αυτοί ΕΙΝΑΙ η ΠΗΓΗ των τεχνών και των γραμμάτων. Αυτός που φτιάχνει έναν Παρθενώνα, θα επηρεαστεί από αυτόν που φτιάχνει τις πυραμίδες; Είναι σαν να λέμε πως η μουσική του Μπεετόβεν έχει επιρροές από τους Μάο- Μάο. (ο Ιωνικός ρυθμός μπορεί να έχει εξ ανατολών επιρροές (προσωπικά δεν το πιστεύω), αλλά εισάγεται στην Αθήνα από τις θαυμάσιες ελληνικές πόλεις των παραλίων της Μ.Α.)...
    Στην Αθήνα ήσασταν κακομοίρηδες από τότε και δε δίνατε λεφτά για τέτοια: Εμείς στην επαρχία ήμασταν άρχοντες ακόμα και με τους πεθαμένους...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  4. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (02-09-18), celticfrost (02-09-18)

  5. #29884
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Επαρχιά, τύπε, σημαίνει άπλα...
    There is a Dude in town

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (03-09-18)

  7. #29885
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Το Γραφείο Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ εξέδωσε ανακοίνωση για τις εξελίξεις στην Αν. Μεσόγειο και τη Μ. Ανατολή:
    «Το ΚΚΕ εκφράζει την έντονη ανησυχία του για τις εξελίξεις στην Ανατολική Μεσόγειο και τη Μέση Ανατολή, όπου εντείνεται η στρατιωτική κλιμάκωση, στο πλαίσιο της αντιπαράθεσης ΗΠΑ - ΝΑΤΟ και ΕΕ με τη Ρωσία, για τη Συρία και τον έλεγχο της επαρχίας Ιντλίμπ (προπύργιο των Τζιχαντιστών), με την εμπλοκή και άλλων δυνάμεων, όπως το Ισραήλ, η Τουρκία και το Ιράν.
    Ο κίνδυνος να επαναληφθούν πυραυλικές επιθέσεις, όπως αυτές του περασμένου Απρίλη κατά της Συρίας, που εξαπέλυσαν οι ΗΠΑ, η Γαλλία και η Βρετανία, με πρόσχημα τη χρησιμοποίηση χημικών όπλων, είναι μεγάλος.
    Τις τελευταίες μέρες ισχυρές ευρωατλαντικές στρατιωτικές δυνάμεις συγκεντρώνονται στην περιοχή, στην οποία ήδη πραγματοποιείται μεγάλη αεροναυτική άσκηση της Ρωσίας, που λήγει στις 8 Σεπτέμβρη και ευθύς αμέσως προετοιμάζεται η αμερικανοΝΑΤΟική άσκηση "Bright Star 2018",με τη συμμετοχή μεγάλου αριθμού κρατών, μεταξύ αυτών και της Ελλάδας.
    Η κατάσταση είναι επικίνδυνη, συνδέεται με τους ιμπεριαλιστικούς ανταγωνισμούς στα Βαλκάνια, την ένταξη των Δυτικών Βαλκανίων στο ΝΑΤΟ και την ΕΕ, ακόμη και με σχεδιασμούς για αλλαγή των συνόρων ανάμεσα π.χ. στη Σερβία και το Κόσοβο, αλλά και την ένταση της επιθετικότητας της Τουρκίας, που επιπλέον σχεδιάζει τη δημιουργία στρατιωτικής βάσης στα κατεχόμενα, στην Κύπρο.
    Το ΚΚΕ καλεί το λαό μας σε ετοιμότητα.
    Να κλιμακώσει τον αγώνα του ενάντια στις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις και πολέμους για το μοίρασμα και το ξαναμοίρασμα των πλουτοπαραγωγικών πηγών και των αγορών στην περιοχή μας.
    Να καταδικάσει αποφασιστικά κάθε επίθεση κατά της Συρίας και του συριακού λαού.
    Να παλέψει μαζικά ενάντια στην αντιλαϊκή πολιτική της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ, που είναι σημαιοφόρος των συμφερόντων του ΝΑΤΟ και της ΕΕ στην περιοχή και να απαιτήσει να μην υπάρξει εμπλοκή στους ιμπεριαλιστικούς σχεδιασμούς. Καμιά συμμετοχή στην αμερικανοΝΑΤΟική άσκηση "Bright Star 2018"και στις άλλες στρατιωτικές ασκήσεις. Να κλείσει τώρα η βάση - ορμητήριο της Σούδας και οι άλλες στρατιωτικές βάσεις».






    Πηγή: 902.gr
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  8. #29886
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.881
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.844 φορές σε 7.473 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Matias Nahuel

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουλαφυγε!!!!!!
    Γυμνάζεσαι???

  9. #29887
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.994
    Thanks
    3.950
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.024 φορές σε 2.531 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Βέροιας Δημήτρης Ταχματζίδης, αποκάλυψε ότι εργοδότες της περιοχής του έφτιαξαν έναν κλειστό λογαριασμό σε social media με τίτλο "Κυνηγημένοι" όπου αναφέρουν ονόματα εργαζομένων που τους έχουν κάνει καταγγελία προκειμένου να προειδοποιήσουν τους υπόλοιπους για να μην τους προσλάβουν! «Αναλογιστείτε» προσέθεσε, «ότι για τους περίπου 17.000 που αποτελούν το εργατικό δυναμικό του νομού Ημαθίας, αντιστοιχούν μόλις δύο επιθεωρητές εργασίας οι οποίοι φυσικά δεν μπορούν να ανταποκριθούν σε όλες τις ανάγκες». πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ
    και ανάλογα πράγματα συμβαίνουν σε διάφορους τομείς ακόμη και σε υψηλότερο επίπεδο
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  10. #29888
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.881
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.844 φορές σε 7.473 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ανάλογα πράγματα συμβαίνουν σε διάφορους τομείς ακόμη και σε υψηλότερο επίπεδο
    Βέβαια υπάρχουν και απατεώνες εργαζόμενοι που το κάνουν με σύστημα. Μικρό ποσοστό βέβαια, αλλά υπάρχουν.
    Και μιλάω εγώ που μια εκ των απασχολήσεων μου είναι παρόμοια με αυτή των επιθεωρητών. Άρα ξέρω το πόσο μπάσταρδοι είναι και οι περισσότεροι εργοδότες.
    Εν τω μεταξύ συνήθως αυτοί που έχουν πολύ χρήμα τόσο περισσότερο δεν εκτιμούν τους εργάτες που παράγουν και προσπαθούν να τους εκμεταλλευτούν.

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-09-18)

  12. #29889
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια υπάρχουν και απατεώνες εργαζόμενοι που το κάνουν με σύστημα. Μικρό ποσοστό βέβαια, αλλά υπάρχουν.
    Και μιλάω εγώ που μια εκ των απασχολήσεων μου είναι παρόμοια με αυτή των επιθεωρητών. Άρα ξέρω το πόσο μπάσταρδοι είναι και οι περισσότεροι εργοδότες.
    Εν τω μεταξύ συνήθως αυτοί που έχουν πολύ χρήμα τόσο περισσότερο δεν εκτιμούν τους εργάτες που παράγουν και προσπαθούν να τους εκμεταλλευτούν.
    Δυστυχώς έτσι είναι. Ο Μπέζος, έχει τους εργαζόμενους της Αμαζόνας να δουλεύουν σαν σκλάβοι. Μάλιστα στη Γερμανία έκαναν και απεργία διαμαρτυρόμενοι για τις άθλιες συνθήκες εργασίας. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις όπως η Γκουγκλ, όπου οι εργαζόμενοι την βγάζουν κοτσάνι.

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (04-09-18)

  14. #29890
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Matias Nahuel

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γυμνάζεσαι???
    Στη μασελα.
    Χομπι μου η γυμναστικη. Της μασελας.

    Υψος 1.62, βαρος 94 κιλα.

    Κελεπουρι ειμαι ο π....ς.

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον giovanni#10 για αυτό το μήνυμα:

    estai (04-09-18), panahs7 (05-09-18)

  16. #29891
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.881
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.844 φορές σε 7.473 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική Ηγεσία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thelastbaron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα έχει να βλέπεις ματς σε καφενέ. Αλλα ακόμα καλύτερο είναι να βλέπεις ματς σε προποτζήδικο.

    Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Kαι σε μπουρδέλο με την τσατσά ή τον τσάτσο γκέι την ώρα που περιμένεις να πηδήξεις.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-09-18)

  18. #29892
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Matias Nahuel

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη μασελα.
    Χομπι μου η γυμναστικη. Της μασελας.

    Υψος 1.62, βαρος 94 κιλα.

    Κελεπουρι ειμαι ο π....ς.
    Δεν χρειάζεται να βάζεις τελίτσες για να κρύψεις τη λέξη *******, εκτός αν δεν έγραψες ******* και έγραψες π.....ς όποτε καλά έκανες.

  19. #29893
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.881
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.844 φορές σε 7.473 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Matias Nahuel

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη μασελα.
    Χομπι μου η γυμναστικη. Της μασελας.

    Υψος 1.62, βαρος 94 κιλα.

    Κελεπουρι ειμαι ο π....ς.
    Ρε γμτ κάνε λίγη δίαιτα. Άν λες αλήθεια είσαι τούμπανο..με την κακή έννοια. Θα αρρωστήσεις.

  20. #29894
    Το avatar του χρήστη giovanni#10
    Εγγραφή
    28-07-2011

    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    10.567
    Thanks
    10.338
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.999 φορές σε 5.331 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Matias Nahuel

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να βάζεις τελίτσες για να κρύψεις τη λέξη *******, εκτός αν δεν έγραψες ******* και έγραψες π.....ς όποτε καλά έκανες.
    Το εγραψα οπως το βλεπεις γιατι δε μου το επαιρνε!!!

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-09-18)

  22. #29895
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική Ηγεσία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι σε μπουρδέλο με την τσατσά ή τον τσάτσο γκέι την ώρα που περιμένεις να πηδήξεις.
    (Τώρα... αν σου πω ότι μου χει τύχει, δε θα με πιστέψεις...)
    There is a Dude in town

  23. #29896
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Matias Nahuel

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giovanni#10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλακα κανω τυπε Εσται.
    Στην πραγματικοτητα ειμαι πιο χοντρος

  24. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (05-09-18)

  25. #29897
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.688
    Thanks
    3.163
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.830 φορές σε 3.536 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική Ηγεσία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Τώρα... αν σου πω ότι μου χει τύχει, δε θα με πιστέψεις...)
    Έχεις δίκιο τύπε, όλα τα υπόλοιπα σκηνικά που μας έχεις πει ήταν νορμάλ, ε αυτό θα ήταν ΑΚΡΑΙΟ!

  26. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Paneas για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-09-18), giovanni#10 (05-09-18)

  27. #29898
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.422
    Thanks
    18.513
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.716 φορές σε 18.937 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική Ηγεσία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όι πιο πολλοί γράφανε στο στυλ έλα τώρα τον κρίνουμε από τα πρώτα ματς και πέρασε την Ριέκα και μαλακίες. Τέλοσπαντων.Είμαι συγκαταβατικός με τους άμπαλους. Τόσα ξέρουν τόσα λένε και γράφουν.
    Μίλα μας για σένα, ποια είναι η καριέρα σου, που έχεις παίξει.

  28. #29899
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.881
    Thanks
    5.954
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.844 φορές σε 7.473 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική Ηγεσία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλα μας για σένα, ποια είναι η καριέρα σου, που έχεις παίξει.
    Ήμουν κοντά στο να παίξω γ' εθνική.

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (05-09-18)

  30. #29900
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική Ηγεσία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paneas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο τύπε, όλα τα υπόλοιπα σκηνικά που μας έχεις πει ήταν νορμάλ, ε αυτό θα ήταν ΑΚΡΑΙΟ!
    2004 τύπε, σε στούντιο στην Κατεχάκη... το γκολ με τη Γαλλία το πανηγύρισα μαζί με μια γριά τσατσέκλω...
    There is a Dude in town

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (05-09-18)

Σελίδα 1495 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 495995109511951295139514451455146514751485149114921493149414951496149714981499150515151525153515451595169517951895 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας