Σελίδα 1480 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 480980108011801280138014301440145014601470147614771478147914801481148214831484149015001510152015301580168017801880 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 29.581 έως 29.600 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #29581
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Στα ον τοπικ ανακοινώθηκε ο δανεισμός του Μιραλάς στη Φιορεντίνα.
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  2. #29582
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Οπου επικρατει η απολιτικ κουλτουρα εμφανιζονται και οι ολοκληρωτισμοι.
    Κανει λαθος οποιος νομιζει πως χρειαζονται 2-3εκ ναζιστων η σταλινικων για να επιβληθει ολοκληρωτικο καθεστως.
    Αρκουν 200-300 (οι 2-3000 που διαβαζω ειναι τρομαχτικα πολλοι) και μερικα εκατομμυρια απολιτικ μπουφων που μολις πεινασουν θα την δουν αγανακτισμενα.
    Καπως ετσι λοιπον φτασαμε σημερα στο 2018 να μας κυβερνουν σταλινικοι του ΚΚΕ Εσωτερικου (συγγνωμη ΣΥΡΙΖΑ ηθελα να πω) και να εχουμε τριτο κομμα τους ναζι μπλοκαροντας ετσι καθε πολιτικη διεργασια αφου αν τυχον για Χ, Ψ λογο το πρωτο και το δευτερο κομμα επιλεξουν να συμπλευσουν (ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ), οι ναζι γινονται αξιωματικη αντιπολιτευση.
    Καλο ε;

  3. #29583
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Αλλη μιαν ανικανότητα του σημερινου συμφερτου, να μην μπορεί να διαλύσει αυτο το έκτρωμα... αλλά έκανε τίποτα σωστό για να κάνει αυτο; Κοιτάει να βγάλει κανα Κουφοντινα, να κάνουν μπαφο όλοι μαζι...
    Θα πω κι εν οφτόπικ... κοντα ο Γιέρμες... ο Γκι...
    There is a Dude in town

  4. #29584
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Δεν υπαρχει περιπτωση οι σταλινικοι του ΣΥΡΙΖΑ να διαλυσουν καμια Χρυση Αυγη.
    Στρατηγικη επιλογη ειναι αυτο.

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Red_Bowie για αυτό το μήνυμα:

    Eddiedimitris (04-08-18), The Dude (04-08-18)

  6. #29585
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό είναι να μάθουμε τι είναι αριστερά και μην το μπερδεύουμε με το ΠΑΣΟΚ και το ΣΥΡΙΖΑ. Και σίγουρα η αριστερά πάντα διχάζει το λαό γιατί θέλει ισότητα.
    Μεγάλη μαλακία αυτή η ισότητα αν θεωρείς τον εαυτό σου καλύτερο από τους άλλους.

    Και στην τελική σίγουρα αριστεροί κατέδιδαν τον αδερφό τους στους Γερμανούς επί κατοχής.

    Τέλος πάντων οφ τοπικ και προφανώς θέλει σβήσιμο αλλά έπρεπε να γραφτεί.


    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Αριστερά είναι ο ΣΥΡΙΖΑ,είναι ο Μαδουρο,είναι η Βόρεια Κορέα ήταν και η πρώην ΕΣΣΔ ολοι αυτοί από τις ίδιες ανούσιες ιδέες λειτουργούν...Αν παγκοσμίως έχεις να μου αναφέρεις κάποιο άλλο παράδειγμα κυβερνώσας αριστεράς θα θελα να το ακούσω...Βέβαια έχει και τα καλά της η κυβερνώσα αριστερά αφού τροφοδοτεί τους οίκους ανοχής των καπιταλιστικών χωρών...Ευτυχώς ως Ελλάδα δε βιώσαμε κάτι τέτοιο...

    Τώρα όσον αφορά την ισότητα άλλη μια μπούρδα...Από που και ως που όλος ο κόσμος είναι ίσος?Εγω μπορεί να είμαι τεμπέλης και εσυ εργατικός...Εγώ μπορεί να είμαι καλός στις τέχνες εσυ στο νου...Εμένα ο πατέρας μου μπορεί να δούλεψε στα το σκύλο και να τρώω εγώ την περιουσία του τώρα και εσένα ο πατέρας σου μπορεί να ήταν ο Κουφοντίνας και εσυ να είσαι επίδοξος πολιτικός του ΣΥΡΙΖΑ...Ποια ισότητα?Τωρα αν μιλάμε για ίσα δικαιώματα σε γενικές γραμμές υπάρχουν...

    Η ιδεολογία της αριστεράς είναι μια μπούρδα και όπου εφαρμόστηκαν τέτοιες κυβερνήσεις οι χώρες αυτές διαλύθηκαν...

    Υ.Γ.Αυτο με την ισότητα μου θυμίζει τους βαζελους που μέχρι πρόπερσι δίνοντας το 1/5 από μας στις μεταγραφές ήθελαν πρωτάθλημα και ως επιχείρημα είχαν πως και μόνο που ο Ολυμπιακός το παίρνει 20χρονια είναι ύποπτο...

  7. #29586
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει περιπτωση οι σταλινικοι του ΣΥΡΙΖΑ να διαλυσουν καμια Χρυση Αυγη.
    Στρατηγικη επιλογη ειναι αυτο.
    Παρομοιες ολοκληρωτικές απόψεις έχουν έτσι κι αλλιώς.

  8. #29587
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αριστερά είναι ο ΣΥΡΙΖΑ,είναι ο Μαδουρο,είναι η Βόρεια Κορέα ήταν και η πρώην ΕΣΣΔ ολοι αυτοί από τις ίδιες ανούσιες ιδέες λειτουργούν...Αν παγκοσμίως έχεις να μου αναφέρεις κάποιο άλλο παράδειγμα κυβερνώσας αριστεράς θα θελα να το ακούσω...Βέβαια έχει και τα καλά της η κυβερνώσα αριστερά αφού τροφοδοτεί τους οίκους ανοχής των καπιταλιστικών χωρών...Ευτυχώς ως Ελλάδα δε βιώσαμε κάτι τέτοιο...

    Τώρα όσον αφορά την ισότητα άλλη μια μπούρδα...Από που και ως που όλος ο κόσμος είναι ίσος?Εγω μπορεί να είμαι τεμπέλης και εσυ εργατικός...Εγώ μπορεί να είμαι καλός στις τέχνες εσυ στο νου...Εμένα ο πατέρας μου μπορεί να δούλεψε στα το σκύλο και να τρώω εγώ την περιουσία του τώρα και εσένα ο πατέρας σου μπορεί να ήταν ο Κουφοντίνας και εσυ να είσαι επίδοξος πολιτικός του ΣΥΡΙΖΑ...Ποια ισότητα?Τωρα αν μιλάμε για ίσα δικαιώματα σε γενικές γραμμές υπάρχουν...

    Η ιδεολογία της αριστεράς είναι μια μπούρδα και όπου εφαρμόστηκαν τέτοιες κυβερνήσεις οι χώρες αυτές διαλύθηκαν...

    Υ.Γ.Αυτο με την ισότητα μου θυμίζει τους βαζελους που μέχρι πρόπερσι δίνοντας το 1/5 από μας στις μεταγραφές ήθελαν πρωτάθλημα και ως επιχείρημα είχαν πως και μόνο που ο Ολυμπιακός το παίρνει 20χρονια είναι ύποπτο...
    Ευτυχώς που δεν εφαρμόστηκε η μπούρδα της αριστεράς στην ελλαδάρα μας και δεν έχει διαλυθεί.
    Δεν χρίζει περαιτέρω απάντησης.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  9. #29588
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς που δεν εφαρμόστηκε η μπούρδα της αριστεράς στην ελλαδάρα μας και δεν έχει διαλυθεί.
    Δεν χρίζει περαιτέρω απάντησης.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Όντως ευτυχώς...Διάβασε τι έχουν βιώσει όλες οι χώρες του ανατολικού μπλοκ...Ευτυχώς ούτε άδεια σούπερ μάρκετ βιώσαμε ούτε μανάδες και αδελφές τρέχουν μετανάστες σε οίκους ανοχής άλλων χωρών...Ευτυχώς να λες...Απ την άλλη αν γουστάρεις αυτά η Βόρεια Κορέα και η Βενεζουέλα ακόμα εκει είναι και μπορείς να πας να απολαύσεις αυτή την ιδεολογία...

    Υ.Γ.Οσον αφορά την Ελλάδα για τη χρεωκοπία πέρα απ τα 22 χρόνια ΠΑΣΟΚ και 7 χρόνια ΝΔ προφανώς φταίει και η αριστερά η οποία καθημερινά έβγαινε σε απεργίες ζητώντας ολοένα αυξήσεις και επιδόματα...Απ το 81 που γεννήθηκα δε θύμαμαι ποτέ η αριστερά να έκανε κάποια πορεία διαμαρτυρίας για εξορθολογισμό των οικονομικών του κράτους..,Άρα προφανώς έχει μεγάλη ευθύνη...

  10. #29589
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    EddiDimitris, αριστερα δεν ειναι αυτοι που περιγραφεις.
    Αυτοι που περιγραφεις ειναι φασιστες, τωρα το οτι το προσημο τους δεν ειναι ακροδεξιο δεν εχει να λεει.
    Ο Ολοκληρωτισμος απαξ και επιβληθει δεν κοιταζει ιδεολογια.
    Ο Μαης του '68, οι εργατες στο Σικαγο ηταν κατα βαση αριστεροι.
    Η αριστερα εχει συγκεκριμενη αντζεντα κοινωνικη η οποια μονο για πεταμα δεν ειναι και μπορει να βελτιωσει την ζωη του ανθρωπου σημερα (τα περισσοτερα απο τα δικαιωματα που εχουμε σημερα ως πολιτες ειναι σε μεγαλο βαθμο αποτελεσμα αγωνων αριστερων οπως επισης και οι δομες που απολαμβανει σημερα ο δυτικος ανθρωπος ειναι αποτελεσμα αγωνων Αστων-Γαλλικη επανασταση πχ).
    Το προβλημα στην Ελλαδα, γιατι στην υπολοιπη Δυση το εχουν λυσει ειναι απλο.
    Οι σταλινικοι καπελωνουν μονιμως τους αριστερους.
    Το γιατι οι αριστεροι καταληγουν παντα να ειναι στην Ελλαδα τα γαιδουρια που θα κουβαλουν τους σταλινικους ειναι ενα θεμα που σηκωνει μεγαλη συζητηση. Πολλα τα αιτια με βασικοτερο ολων ομως οτι (οχι και τοσο παλαια) καηκαν εγγραφα που αποκαλυπταν τον ρολο των σταλινικων στην Ελλαδα και υπερ ποιων ξενων δυναμεων δρουσαν εναντιον της ιδιας της πατριαδας τους. Ολα αυτα στο πλαισιο μιας δηθενα... εθνικης συμφιλιωσης.
    Εγω αριστερος δεν ειμαι.
    Προσωπικα ομως ειμαι βεβαιος πως αν αριστεροι εργατες σε εργοστασια της ελληνικης βιομηχανιας του '80 (ναι ειχαμε τετοια) γνωριζαν πως αυτοι που τους κινητοποιουσαν για απεργειες μακρας διαρκειας ισως τα επαιρναν απο καμια Γερμανια (ανατολικη βεβαιως βεβαιως) προκειμενου να κλεισουν εν τελει, για να εισαγουμε σημερα τα παντα απο Γερμανια, πολλα θα ηταν αλλιως.
    Και δεν θα πιασω τα πιο παλια τωρα γιατι ισως καταληξει ασχημα η συζητηση.
    Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα τους αριστερους παντα θα τους καπελωνουν οι σταλινικοι. Τωρα αν ποτε σπασει ο διαολος κανα ποδαρι και βγουν στοιχεια στο φως για χρηματοδοτηση τους (επτασφραγιστο μυστικο) η για τον ρολο τους σε διαφορα εθνικα ζητηματα τοτε θα εχει γλεντι.
    Στον αντιποδα η Δεξια αργα αλλα σταθερα τους οπαδους ολοκληρωτικων καθεστωτων τους εδιωξε.
    Και αν της εχουν μεινει καποιοι ειναι πλεον ευνουχισμενοι ιδεολογικα και μειοψηφια.
    Ναζιστες, βασιλικοι, χουντικοι εχουν παψει καιρο τωρα να αποτελουν εστω ταση εντος της μεγαλης δεξιας παραταξης.
    Τωρα τελευταια ξεμπλεξε και με τους ψεκασμενους (βλεπε Καμμενο).
    Σαφεστατα και αυτοι δεν ειναι τελειοι γι αυτο κιοας δεν τους ψηφιζω σταθερα.
    Οταν ομως πχ η Ευρωπη κανει εκδηλωση κατα του Ολοκληρωτισμου και στην μνημη των θυματων του (Ναζισμος, Κομμουνισμος, Φασισμος) η ΝΔ πχ δεν θα ντραπει να παει. Οπως δεν θα ντραπει να παει και το ΠΑΣΟΚ πχ. Ε ο ΣΥΡΙΖΑ φετος απειχε πχ απο κατι τετοιο.

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (04-08-18)

  12. #29590
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Αυτό που ο καθένας νομίζει ότι είναι αρκετά ειδήμων ώστε να κάνει φροντιστήρια στους υπόλοιπους σχετικά με την πολιτική ιδεολογία που αυτοί ασπάζονται σπέρνει.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  13. #29591
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    EddiDimitris, αριστερα δεν ειναι αυτοι που περιγραφεις.
    Αυτοι που περιγραφεις ειναι φασιστες, τωρα το οτι το προσημο τους δεν ειναι ακροδεξιο δεν εχει να λεει.
    Ο Ολοκληρωτισμος απαξ και επιβληθει δεν κοιταζει ιδεολογια.
    Ο Μαης του '68, οι εργατες στο Σικαγο ηταν κατα βαση αριστεροι.
    Η αριστερα εχει συγκεκριμενη αντζεντα κοινωνικη η οποια μονο για πεταμα δεν ειναι και μπορει να βελτιωσει την ζωη του ανθρωπου σημερα (τα περισσοτερα απο τα δικαιωματα που εχουμε σημερα ως πολιτες ειναι σε μεγαλο βαθμο αποτελεσμα αγωνων αριστερων οπως επισης και οι δομες που απολαμβανει σημερα ο δυτικος ανθρωπος ειναι αποτελεσμα αγωνων Αστων-Γαλλικη επανασταση πχ).
    Το προβλημα στην Ελλαδα, γιατι στην υπολοιπη Δυση το εχουν λυσει ειναι απλο.
    Οι σταλινικοι καπελωνουν μονιμως τους αριστερους.
    Το γιατι οι αριστεροι καταληγουν παντα να ειναι στην Ελλαδα τα γαιδουρια που θα κουβαλουν τους σταλινικους ειναι ενα θεμα που σηκωνει μεγαλη συζητηση. Πολλα τα αιτια με βασικοτερο ολων ομως οτι (οχι και τοσο παλαια) καηκαν εγγραφα που αποκαλυπταν τον ρολο των σταλινικων στην Ελλαδα και υπερ ποιων ξενων δυναμεων δρουσαν εναντιον της ιδιας της πατριαδας τους. Ολα αυτα στο πλαισιο μιας δηθενα... εθνικης συμφιλιωσης.
    Εγω αριστερος δεν ειμαι.
    Προσωπικα ομως ειμαι βεβαιος πως αν αριστεροι εργατες σε εργοστασια της ελληνικης βιομηχανιας του '80 (ναι ειχαμε τετοια) γνωριζαν πως αυτοι που τους κινητοποιουσαν για απεργειες μακρας διαρκειας ισως τα επαιρναν απο καμια Γερμανια (ανατολικη βεβαιως βεβαιως) προκειμενου να κλεισουν εν τελει, για να εισαγουμε σημερα τα παντα απο Γερμανια, πολλα θα ηταν αλλιως.
    Και δεν θα πιασω τα πιο παλια τωρα γιατι ισως καταληξει ασχημα η συζητηση.
    Το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα τους αριστερους παντα θα τους καπελωνουν οι σταλινικοι. Τωρα αν ποτε σπασει ο διαολος κανα ποδαρι και βγουν στοιχεια στο φως για χρηματοδοτηση τους (επτασφραγιστο μυστικο) η για τον ρολο τους σε διαφορα εθνικα ζητηματα τοτε θα εχει γλεντι.
    Στον αντιποδα η Δεξια αργα αλλα σταθερα τους οπαδους ολοκληρωτικων καθεστωτων τους εδιωξε.
    Και αν της εχουν μεινει καποιοι ειναι πλεον ευνουχισμενοι ιδεολογικα και μειοψηφια.
    Ναζιστες, βασιλικοι, χουντικοι εχουν παψει καιρο τωρα να αποτελουν εστω ταση εντος της μεγαλης δεξιας παραταξης.
    Τωρα τελευταια ξεμπλεξε και με τους ψεκασμενους (βλεπε Καμμενο).
    Σαφεστατα και αυτοι δεν ειναι τελειοι γι αυτο κιοας δεν τους ψηφιζω σταθερα.
    Οταν ομως πχ η Ευρωπη κανει εκδηλωση κατα του Ολοκληρωτισμου και στην μνημη των θυματων του (Ναζισμος, Κομμουνισμος, Φασισμος) η ΝΔ πχ δεν θα ντραπει να παει. Οπως δεν θα ντραπει να παει και το ΠΑΣΟΚ πχ. Ε ο ΣΥΡΙΖΑ φετος απειχε πχ απο κατι τετοιο.
    Πέρα από φαντασίες και θεωρίες μπορείς να μου πεις παγκοσμίως και σε όλο το ιστορικό φάσμα ένα παράδειγμα κυβέρνησης αριστεράς?

    Υ.Γ.Τα περισσότερα δικαιώματα που αναφέρεις πχ 8ωρο,κοινωνική ασφάλιση κλπ καλώς η κακώς στην Ελλάδα επι δικτατορίας Μεταξα εφαρμόστηκαν και καμμία αριστερά δε βοήθησε απ σε αυτό...

  14. #29592
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που ο καθένας νομίζει ότι είναι αρκετά ειδήμων ώστε να κάνει φροντιστήρια στους υπόλοιπους σχετικά με την πολιτική ιδεολογία που αυτοί ασπάζονται σπέρνει.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Έτσι!Πανω από όλα επιχειρήματα!Καλη συνέχεια!

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (04-08-18)

  16. #29593
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη συνέχεια!
    Κυρίως αυτό φίλτατε, θα συνεχίσω να βγαίνω στο δρόμο για να συνεχίσεις να δουλεύεις 8 και όχι 15 ώρες. Για αυτό να είσαι σίγουρος.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (08-08-18)

  18. #29594
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από φαντασίες και θεωρίες μπορείς να μου πεις παγκοσμίως και σε όλο το ιστορικό φάσμα ένα παράδειγμα κυβέρνησης αριστεράς?

    Υ.Γ.Τα περισσότερα δικαιώματα που αναφέρεις πχ 8ωρο,κοινωνική ασφάλιση κλπ καλώς η κακώς στην Ελλάδα επι δικτατορίας Μεταξα εφαρμόστηκαν και καμμία αριστερά δε βοήθησε απ σε αυτό...
    Δεκαδες σοσιαλδημοκρατικες κυβερνησεις μπορω να σου αναφερω στην Ευρωπη που ειχαν αριστερη αντζεντα τοσο στα κοινωνικα οσο και στα οικονομικα (τουλαχιστον σε επιπεδο παροχων). Εννοειται πως ολα αυτα σε επιπεδο καπιταλισμου αφου αυτο ειναι το οικονομικο συζτημα που ισχυει σημερα. Μην εχουμε τωρα ως μετρο αριστεροσυνης στην Ελλαδα το ΚΚΕ ξερω γω. Μια χαρα αριστερη και προοδευτικη κυβερνηση για τα Ελληνικα δεδομενα ηταν το ΠΑΣΟΚ του 80 ασχετα πως κατεληξε η πως κρινεται σημερα 30 χρονια μετα η διακυβερνηση του. Και στην Σουηδια πχ μια χαρα παροχες υπαρχουν οι οποιες ειναι σοσιαλιστικες και γι αυτο εχουν και τοσο υψηλη φορολογηση. Δεν τις εκοψαν τις παροχες πχ για να εχουν χαμηλη φορολογηση οπως θα ελεγε καποιος φιλελευθερος οικονομικα (εγω ισως πχ).

    Σχετικα τωρα με το 8ωρο που καθιερωσε ο Μεταξας, ειχαν προηγηθει αγωνες στο εξωτερικο για αυτο με νεκρους, ειχε αρχισει να εφαρμοζσται παντου, ε εφαρμοστηκε μαι στην Ελλαδα.

  19. #29595
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυρίως αυτό φίλτατε, θα συνεχίσω να βγαίνω στο δρόμο για να συνεχίσεις να δουλεύεις 8 και όχι 15 ώρες. Για αυτό να είσαι σίγουρος.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Κριμα να τρως τις σόλες σου πάντως και να μη ξέρεις πως στην Ελλάδα το 8ωρο για να εφαρμοστεί δεν χρειάστηκαν πορείες...Θα με χαροποιούσε να βγαίνεις στους δρόμους ζητώντας εξορθολογισμό των οικονομικών του κράτους,λιγότερα μούφα επιδόματα,λιγότερους διορισμούς στο δημόσιο και περισσότερο ελεύθερη οικονομία και να αμοιβονται οι άξιοι και οι δουλευταράδες και όχι οι τεμπέληδες.Σε αυτή την πορεία όταν γίνει πες μου να πάμε παρέα...

  20. #29596
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κριμα να τρως τις σόλες σου πάντως και να μη ξέρεις πως στην Ελλάδα το 8ωρο για να εφαρμοστεί δεν χρειάστηκαν πορείες...Θα με χαροποιούσε να βγαίνεις στους δρόμους ζητώντας εξορθολογισμό των οικονομικών του κράτους,λιγότερα μούφα επιδόματα,λιγότερους διορισμούς στο δημόσιο και περισσότερο ελεύθερη οικονομία και να αμοιβονται οι άξιοι και οι δουλευταράδες και όχι οι τεμπέληδες.Σε αυτή την πορεία όταν γίνει πες μου να πάμε παρέα...
    Θα συνέχιζα αλλά δε βλέπω ούτε να διαβάζεις ούτε να κατανοείς τι γράφεται οπότε χαμένος κόπος.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  21. #29597
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκαδες σοσιαλδημοκρατικες κυβερνησεις μπορω να σου αναφερω στην Ευρωπη που ειχαν αριστερη αντζεντα τοσο στα κοινωνικα οσο και στα οικονομικα (τουλαχιστον σε επιπεδο παροχων). Εννοειται πως ολα αυτα σε επιπεδο καπιταλισμου αφου αυτο ειναι το οικονομικο συζτημα που ισχυει σημερα. Μην εχουμε τωρα ως μετρο αριστεροσυνης στην Ελλαδα το ΚΚΕ ξερω γω. Μια χαρα αριστερη και προοδευτικη κυβερνηση για τα Ελληνικα δεδομενα ηταν το ΠΑΣΟΚ του 80 ασχετα πως κατεληξε η πως κρινεται σημερα 30 χρονια μετα η διακυβερνηση του. Και στην Σουηδια πχ μια χαρα παροχες υπαρχουν οι οποιες ειναι σοσιαλιστικες και γι αυτο εχουν και τοσο υψηλη φορολογηση. Δεν τις εκοψαν τις παροχες πχ για να εχουν χαμηλη φορολογηση οπως θα ελεγε καποιος φιλελευθερος οικονομικα (εγω ισως πχ).

    Σχετικα τωρα με το 8ωρο που καθιερωσε ο Μεταξας, ειχαν προηγηθει αγωνες στο εξωτερικο για αυτο με νεκρους, ειχε αρχισει να εφαρμοζσται παντου, ε εφαρμοστηκε μαι στην Ελλαδα.
    1)Σε όσες οικονομίες εφαρμόστηκαν αριστερές ιδεολογίες η οικονομία κατέρρευσε...Μέγιστο παράδειγμα η Βρετανία με Μπλερ που ακόμα τον βρίζουν ο οποίος πέρα από όλα έδωσε ένα καρό επιδόματα σε Νιγηριανούς και κάθε είδους μετανάστη...2)Το ΠΑΣΟΚ αριστερή ναι μια χαρά όχι...Χρέωσε την Ελλάδα μέχρι τα μπουνιά,έκανε τη κλεψιά μαγκιά,διέλυσε τον ιδιωτικό τομέα διορίζοντας τις κάλτσες του και πολλά αλλά...3)Η Σουηδία είναι ιδιαίτερη περίπτωση όπου δεν υπάρχει ιδιοκτησία σε μεγάλο βαθμό αλλά και ο κόσμος αν εξαιρέσουμε υγειονομικά θέματα δεν περνάει και τόσο υπέροχα.....
    Τεσπα για μενα ελεύθερη οικονομία...Κοπιάζεις?Πρεπει να αμοιφθεις..Είσαι τεμπελόσκυλο πρέπει να πείνας...Τόσο απλά...Και να μπορεί ο καθένας να κάνει και να δημιουργήσει τη δουλειά που θέλει χωρίς να έχει νταβατζή το κράτος...Για μενα τόσο απλά είναι όλα....

  22. #29598
    Το avatar του χρήστη Eddiedimitris
    Εγγραφή
    23-06-2013

    Μηνύματα
    950
    Thanks
    344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 542 φορές σε 357 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από drizzt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συνέχιζα αλλά δε βλέπω ούτε να διαβάζεις ούτε να κατανοείς τι γράφεται οπότε χαμένος κόπος.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    Σου αρέσουν οι χαρακτηρισμοί χωρίς κανένα επιχείρημα..,Οκ προφανώς είμαστε διαφορετικοί...Σου είπα και πιο πάνω καλή συνέχεια...

  23. #29599
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.698
    Thanks
    23.834
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.471 φορές σε 10.829 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου αρέσουν οι χαρακτηρισμοί χωρίς κανένα επιχείρημα..,Οκ προφανώς είμαστε διαφορετικοί...Σου είπα και πιο πάνω καλή συνέχεια...
    Διαφορετικοί είμαστε, το μόνο σίγουρο.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  24. #29600
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Μεταγραφές 2018-2019

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eddiedimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)Σε όσες οικονομίες εφαρμόστηκαν αριστερές ιδεολογίες η οικονομία κατέρρευσε...Μέγιστο παράδειγμα η Βρετανία με Μπλερ που ακόμα τον βρίζουν ο οποίος πέρα από όλα έδωσε ένα καρό επιδόματα σε Νιγηριανούς και κάθε είδους μετανάστη...2)Το ΠΑΣΟΚ αριστερή ναι μια χαρά όχι...Χρέωσε την Ελλάδα μέχρι τα μπουνιά,έκανε τη κλεψιά μαγκιά,διέλυσε τον ιδιωτικό τομέα διορίζοντας τις κάλτσες του και πολλά αλλά...3)Η Σουηδία είναι ιδιαίτερη περίπτωση όπου δεν υπάρχει ιδιοκτησία σε μεγάλο βαθμό αλλά και ο κόσμος αν εξαιρέσουμε υγειονομικά θέματα δεν περνάει και τόσο υπέροχα.....
    Τεσπα για μενα ελεύθερη οικονομία...Κοπιάζεις?Πρεπει να αμοιφθεις..Είσαι τεμπελόσκυλο πρέπει να πείνας...Τόσο απλά...Και να μπορεί ο καθένας να κάνει και να δημιουργήσει τη δουλειά που θέλει χωρίς να έχει νταβατζή το κράτος...Για μενα τόσο απλά είναι όλα....
    Η Βρετανια δεν βαρεσε κανονι λογω παροχων του Μπλερ.
    Γιατι αν ηταν ετσι θα χε βαρεσει κανονι και η Γερμανια πχ, που πηγαινε ο Ελληνας μεταναστης πχ και εκανε 5 παιδια για να ζει απο τα επιδοματα.
    Η Βρετανια πληρωσε μεταξυ αλλων και την οικονομικη πολιτικη της Θατσερ κυριως σε θεματα ενεργειακα.
    Στα της ελευθερης οικονομιας μαζι σου.
    Προσωπικσ ομως διαφωνω στο οτι πρεπει να ψοφα της πεινας ο τεμπελης.
    Γιατι στο κστω κστω της γραφης αποκλειεται να ψοφησει.
    Η ακομα και αν αυτο συμβει προηγουμενως θα εχει ληστεψει η σκοτωσει.
    Οποτε καθηκον ως κοινωνια εχεις να εξασφαλιζεις το μινιμουμ επιπεδο διαβιωσης στους παντες.
    Γι παραπανω τωρα, ο καθεις και ο κοπος του.

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (04-08-18)

Σελίδα 1480 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 480980108011801280138014301440145014601470147614771478147914801481148214831484149015001510152015301580168017801880 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας