Σελίδα 1477 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 477977107711771277137714271437144714571467147314741475147614771478147914801481148714971507151715271577167717771877 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 29.521 έως 29.540 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #29521
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω πως εννοεί κάτι τέτοιο. Απλά λέει πως αστυνομία και στρατός δεν μπορεί να δρουν την ίδια ώρα (και καλά ότι είναι πραξικόπημα) αλλο βεβαια αν αυτό είναι παπαριά γιατί έχουμε έκτακτη ανάγκη. Νομίζω λέει ότι παπαριά μπορεί για να δικαιολογηθεί γιατί ο στρατός δεν έκανε τπτ

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μπορουν μαζι στρατος και αστυνομια εχει συμβει παλαιοτερα σε πυρκαγιες.
    Απλα ο (εντελως) Καμμενος ηθελε να μοστραρει την μουτσουνα του σε διεθνες δικτυο αλλα να βγαλει και την ουρα του απ εξω.
    Εκανε δηλωσεις για τις φωτιες, αφου ομως ξεκαθαρισε οτι αυτος δεν ειναι αρμοδιος για τις πολιτικες υπηρεσιες, αλλα ΥπΑμ που κινειται με βαση το υπηρεσιακο σχεδιο του ΝΑΤΟ (ευτυχως ξαναλεω).

  2. #29522
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αλουμινιο (ζαντες): Θερμοκρασια Τηξης - 660,3°C

    Κατηγοριες πυρκαγιων:
    *Μεγάλες πυρκαγιές ονομάζονται αυτές που καταλαμβάνουν έκταση άνω των 100τμ. Σε αυτές ο όγκος των καιόμενων υλικών είναι μεγάλος και αναπτύσσονται θερμοκρασίες μεταξύ 1000 – 1200 βαθμών κελσίου. Η αντιμετώπιση τους απαιτεί μεγάλο αριθμός Πυροσβεστικών Δυνάμεων.
    *Μεσαίες πυρκαγιές ονομάζονται αυτές που καταλαμβάνουν έκταση κάτω των 100τμ. Σε αυτές ο όγκος των καιόμενων υλικών είναι μικρός και η θερμοκρασία κυμαίνεται από 800 – 1000 βαθμούς κελσίου. Η κατάσβεση τους δεν απαιτεί μεγάλο αριθμό Πυροσβεστικών Δυνάμεων.
    *Μικρές πυρκαγιές ονομάζουμε τις ενάρξεις και της μικρής έκτασης πυρκαγιές. Σε αυτές οι θερμοκρασίες είναι κάτω των 800 βαθμών κελσίου, και είναι δυνατή η καταπολέμηση τους με πρόχειρα μέσα ή με μικρές Πυροσβεστικές Δυνάμεις.


    Αρα αν μιλαμε για μεσαιες ή μεγαλες πυρκαγιες, μιλαμε για θερμοκρασιες 800-1200°C, οποτε δικαιολογειται η τηξη του αλουμινιου μιας ζαντας.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (27-07-18)

  4. #29523
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλα
    περα από τα δικαιώματα πρέπει να δούμε και τις υποχρεώσεις
    ασε που σε δεύτερο στάδιο από εκεί μπορεί ο εισαγγελέας να κάνει καλή δουλειά
    Δεν υπάρχει καμία ευθύνη για τον ιδιοκτήτη του οικοπέδου. Ξεχασε το. Οι αρδ λένε μαλακίες. Πρόσβαση στην θάλασσα δεν υπάρχει γιατί είναι γκρεμός. Ίσα ίσα ο ιδιοκτήτης είχε φτιάξει μονοπάτι που πάει στη θάλασσα. Απλά δεν το βρήκαν οι κακομοίρηδες.

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #29524
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορουν μαζι στρατος και αστυνομια εχει συμβει παλαιοτερα σε πυρκαγιες.
    Απλα ο (εντελως) Καμμενος ηθελε να μοστραρει την μουτσουνα του σε διεθνες δικτυο αλλα να βγαλει και την ουρα του απ εξω.
    Εκανε δηλωσεις για τις φωτιες, αφου ομως ξεκαθαρισε οτι αυτος δεν ειναι αρμοδιος για τις πολιτικες υπηρεσιες, αλλα ΥπΑμ που κινειται με βαση το υπηρεσιακο σχεδιο του ΝΑΤΟ (ευτυχως ξαναλεω).
    Το ίδιο λέμε

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #29525
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλουμινιο (ζαντες): Θερμοκρασια Τηξης - 660,3°C

    Κατηγοριες πυρκαγιων:
    *Μεγάλες πυρκαγιές ονομάζονται αυτές που καταλαμβάνουν έκταση άνω των 100τμ. Σε αυτές ο όγκος των καιόμενων υλικών είναι μεγάλος και αναπτύσσονται θερμοκρασίες μεταξύ 1000 – 1200 βαθμών κελσίου. Η αντιμετώπιση τους απαιτεί μεγάλο αριθμός Πυροσβεστικών Δυνάμεων.
    *Μεσαίες πυρκαγιές ονομάζονται αυτές που καταλαμβάνουν έκταση κάτω των 100τμ. Σε αυτές ο όγκος των καιόμενων υλικών είναι μικρός και η θερμοκρασία κυμαίνεται από 800 – 1000 βαθμούς κελσίου. Η κατάσβεση τους δεν απαιτεί μεγάλο αριθμό Πυροσβεστικών Δυνάμεων.
    *Μικρές πυρκαγιές ονομάζουμε τις ενάρξεις και της μικρής έκτασης πυρκαγιές. Σε αυτές οι θερμοκρασίες είναι κάτω των 800 βαθμών κελσίου, και είναι δυνατή η καταπολέμηση τους με πρόχειρα μέσα ή με μικρές Πυροσβεστικές Δυνάμεις.


    Αρα αν μιλαμε για μεσαιες ή μεγαλες πυρκαγιες, μιλαμε για θερμοκρασιες 800-1200°C, οποτε δικαιολογειται η τηξη του αλουμινιου μιας ζαντας.
    Και στις μικρές δικαιολογείται. Και δεν θέλω να χαλάσω το παραμύθι σε όποιον το έφτιαξε αλλά και σε τρακάρισμα δικαιολογείται αν πάρουν φωτιά τα ελαστικά. Μιλάμε για θερμοκρασία γύρω στις 850 βαθμούς.

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #29526
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει καμία ευθύνη για τον ιδιοκτήτη του οικοπέδου. Ξεχασε το. Οι αρδ λένε μαλακίες. Πρόσβαση στην θάλασσα δεν υπάρχει γιατί είναι γκρεμός. Ίσα ίσα ο ιδιοκτήτης είχε φτιάξει μονοπάτι που πάει στη θάλασσα. Απλά δεν το βρήκαν οι κακομοίρηδες.

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Και εγω αυτο ειδα απο τις φωτογραφιες.
    Εναν γκρεμο και σκαλισμενα πανω σε αυτον σκαλοπατια.
    Τωρα που φταιει αυτος κανεις δεν ξερει...

  8. #29527
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω αυτο ειδα απο τις φωτογραφιες.
    Εναν γκρεμο και σκαλισμενα πανω σε αυτον σκαλοπατια.
    Τωρα που φταιει αυτος κανεις δεν ξερει...
    Εγώ έχω πάει εκεί. Υπάρχει μονοπάτι. Αλλά είναι στην άκρη και πρέπει να το ξέρεις. Αλλά και να μην υπήρχε, υπάρχει πουθενά νομοθεσία που να λέει μην βάζεις μάντρα που να κλείνει πρόσβαση στην θάλασσα παρότι είναι γκρεμός;;;;

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  9. #29528
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω πάει εκεί. Υπάρχει μονοπάτι. Αλλά είναι στην άκρη και πρέπει να το ξέρεις. Αλλά και να μην υπήρχε, υπάρχει πουθενά νομοθεσία που να λέει μην βάζεις μάντρα που να κλείνει πρόσβαση στην θάλασσα παρότι είναι γκρεμός;;;;

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Να χαμε να λεγαμε ειναι η φαση, θα πουν, θα πουν, θα πουν ε θα μεινει στο μυαλο των ψηγοφορων τους οτι οι ανθρωποι καηκαν επειδη στελεχος της ΝΔ ειχε κλεισει τον δρομο (προς τον γκρεμο).

  10. #29529
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να χαμε να λεγαμε ειναι η φαση, θα πουν, θα πουν, θα πουν ε θα μεινει στο μυαλο των ψηγοφορων τους οτι οι ανθρωποι καηκαν επειδη στελεχος της ΝΔ ειχε κλεισει τον δρομο (προς τον γκρεμο).
    Βασικά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να ψάχνουμε ευθύνες οπουδήποτε αλλού πλην της αστυνομίας του Δήμου και της κυβέρνησης που ΔΕΝ ΕΚΕΝΩΘΗΚΕ Η ΠΕΡΙΟΧΗ

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #29530
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.821
    Thanks
    5.951
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.821 φορές σε 7.457 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    άκουσα ότι το οικόπεδο που είχε καταλάβει την παραλία και μπλόκαρε την έξοδο των 26+ ανθρώπων που βρέθηκαν αγκαλιασμένοι ήταν τοπικός "κομματάρχης" της ΝΔ και αδερφός του βουλευτή και νομάρχη Δημ. Φράγκου. Υπάρχει κάποιος να το επιβεβαιώσει?
    Έφτιαξε τον γκρεμό ο κομματάρχης;
    Πες..Σε τι φταίει;
    Είναι αυθαίρετο;
    Θα έπρεπε να το βομβαρδίσει;Tι;;

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (28-07-18)

  13. #29531
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να ψάχνουμε ευθύνες οπουδήποτε αλλού πλην της αστυνομίας του Δήμου και της κυβέρνησης που ΔΕΝ ΕΚΕΝΩΘΗΚΕ Η ΠΕΡΙΟΧΗ

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εδω η Αυγη εβγαλε.... μαρτυρια πως ελεγαν τα καναλια οτι η φωτια ηταν μακρια και ξαφνικα βρεθηκε μεσα στα σπιτια τους.
    Δεν ξερω αν με εννοεις, για το ποιος φταιει αρα.

  14. #29532
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στο μεταξυ ηταν και ατυχοι στην κυβερνηση.
    Γιατι ο δημαρχος Αθηνων Καμινης επραξε τα δεοντα, εκκενωσε τις περιοχες του και δεν ειχαμε θυματα.
    Σε αντιθεση με τον δημαρχο Ψινακη που καπου τον επαιζε.
    Χαλαει λοιπον την σουπα των Τοσκα, Δουρου, Αρχηγου Πυροσβεστικης και Αρχηγου της ΕΛΑΣ ο Κομινης.
    Στην μια περιπτωση υπηρχε πλανο για εκκενωση στην αλλη υπηρχε πλανο για... κενωση.

  15. #29533
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω πάει εκεί. Υπάρχει μονοπάτι. Αλλά είναι στην άκρη και πρέπει να το ξέρεις. Αλλά και να μην υπήρχε, υπάρχει πουθενά νομοθεσία που να λέει μην βάζεις μάντρα που να κλείνει πρόσβαση στην θάλασσα παρότι είναι γκρεμός;;;;

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    μα υπάρχει νομοθεσία νομίζω
    Τώρα αυτό για τον γκρεμό, γνωρίζω αρκετές παραλίες που κατεβαίνεις από δύσβατο μέρος (πχ. γκρεμό)


    επίσης σύμφωνα με την πρώην Ειδική Γραμματέας Επιθεωρητών Περιβάλλοντος Μαργαρίτα Καραβασίλη
    "Ολοκληρώθηκε το γενικό πολεοδομικό περίπου το 1992, από εμένα την ίδια, σε μία περιοχή που το 80% ήταν δασική, που σημαίνει ότι βάσει της νομοθεσίας δεν μπορούσαν να μπουν στο σχέδιο. Ένας από αυτούς ήταν και η περιοχή στο Μάτι, στα όρια δηλαδή με τον δήμο Ραφήνας” “Αυτή η περιοχή δεν μπήκε ποτέ στο σχέδιο, παρά το γεγονός ότι μετά το 1992 ακολούθησαν και πολεοδομικές μελέτες, έγιναν αρκετές τροποποιήσεις στον σχεδιασμό με στόχο να μπει στο σχέδιο και το υπόλοιπο κομμάτι. Με πιέσεις μεγάλων που είχαν συμφέροντα πάνω στη γη.""“Από το 2006 – 2008 άρχισαν ξανά οι πιέσεις σε μία περιοχή που είχε ήδη οικοδομηθεί πάρα πολύ έντονα με τα γνωστά αυθαίρετα, ταυτόχρονα η οικοδόμηση είχε φτάσει μέχρι την παραλία έχοντας κλείσει είτε με κατοικίες, είτε με κέντρα, είτε με ξενοδοχεία την παραλία σε όλο το μήκος. Στην περιοχή στο Μάτι, που έγινε η τραγωδία, από ότι φαίνεται δεν υπήρχε καμία διέξοδος προς την παραλία γιατί είχαν γίνει μάντρες”

    οπότε ίσως δεν μας ενδιαφέρει καν η πρώτη νομοθεσία στην προκειμένη περίπτωση
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  16. #29534
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ψηφισει ΝΔ, ΔηΣυ και Δραση ενω ανηκω και στο 38,69% των προδοτων, δοσιλογων και γερμανοτσολιαδων που στο δημοψηφισμα του 2015 ψηφισαν ΝΑΙ. Τωρα λοιπον που συστηθηκαμε... πολιτικα και αφου αναφερω απλα πως στον παραπανω μεταξυ μας διαλογο δεν χρησιμοποιησα πουθενα β' προσωπο σε αντιθεση με εσενα πχ οταν μου εγραψες "να το χαιρεστε το ΝΑΤΟ σας" (τα περι "εξυπναδων" και "μυγων" δεν τα αναφερω καν εφοσον τα θεωρω αναμενομενη αντιδραση μεν, αδικαιολογητη δε αφου δεν νομιζω να σε εθιξα καπου, αν το εκανα ζητω προκαταβολικα συγγνωμη).

    Με ρωτας λοιπον για την Τουρκια που σηκωνει αεροπλανα και κανει αναχαιτισεις ενω ειναι στο ΝΑΤΟ και αυτη. Σου απαντω πως επειδη ειναι εθνικα ανεξαρτητο κρατος σηκωνει τα αεροπανα της οποτε γουσταρει και τα χρησιμοποιει με βαση το σχεδιο δρασης του ΝΑΤΟ. Υπαρχει σχεδιο δρασης για παραβιαση εναεριου χωρου. Δεν βομβαρδιζει... νησι ξερω γω. Το ιδιο και η Ελλαδα, επειδη ειναι εθνικα ανεξαρτητο κρατος, σηκωνει οποτε γουσταρςι τα αεροπλανα της και κανει αναχαιτιση των τουρκικων αεροσκαφων με βαση ξανα το σχεδιο δρασης του ΝΑΤΟ. Δεν ριχνει αεροσκαφος επειδη ετσι της γκαυλωσε. Πιστευω εγινα κατανοητος. Δεν σου απαγορευει κανεις αν εισαι μελος του ΝΑΤΟ να χρησιμοποιησεις τον στρατο σου. Αλλα δεν θα σε αφησει και να τον διαλυσεις επειδη την ειδες τοσο εθνικα ανεξαρτητος που ειπες να αυτοσχεδιασεις υπηρεσιακα. Γιατι τοτε εχει απωλειες και το ΝΑΤΟ.

    Μάλιστα.
    Πάμε λοιπόν.
    Να σε διορθώσω γιατί τα έχεις μπλέξει λίγο, αν μου επιτρέπεις, και να σου πω οτι η Τουρκία δεν σηκώνει αεροπλάνα και δεν κάνει απλα αναχαιτίσεις (αναχαιτίσεις κάνουμε εμείς), αλλά στέλνει τα αεροπλάνα της -δηλαδή τον στρατό της- μέσα στον εθνικό εναέριο χώρο της Ελλάδος, μιας δηλαδή άλλης χώρας μέλους του ΝΑΤΟ. Και εσύ το βλέπεις λογικό αυτό !!!!!! Είναι οκ δηλαδή!!!!!!!! Και μάλιστα μας λες οτι λειτουργεί βάση σχεδίου του ΝΑΤΟ!!!!!!! σσσσσσσσωραιος!!!!!!!!!

    Δηλαδή εσύ και τα κόμματα που ψήφισες δέχεστε η Τουρκία να εισβάλει στον εθνικό μας χώρο!!!!!!! Και το αιτιολογείς κιόλας !!!!!!

    Τα κόμματα που ψήφισες δεν θέλουν τα Σκοπια να έχουν τον όρο Μακεδονία στην ονομασία τους!!!!!! Να θυμίσω οτι όλο αυτό έγινε επειδή η Αμερική -δηλαδή το ΝΑΤΟ- ήθελαν οπωσδήποτε να μπουν τα Σκοπια στο ΝΑΤΟ, που τα κόμματα που ψήφισες θέλουν και το έχουν σημαία τους.


    Απο εκεί και πέρα, συνεχίζω, όταν αναφέρεις Κουτσουμπα και ΚΚΕ θα παίρνεις απάντηση, και τα υπεράνω (αναμενόμενες αντιδράσεις κτλ κτλ) και οι εξυπνάδες που εχεις συνηθίσει σε εμένα, δεν
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  17. #29535
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η ειδηση ενος τυπου που εχει φτιαξει (παρανομα οντως) σκαλοπατια σε γκρεμο για προσβαση (του ιδιου εστω) στην παραλια, (την οποια σκαλα στο μεταξυ ειδαν η ετυχε να γνωριζουν συμφωνα με μαρτυριες ειδαν καμια 100αρια ατομα που σωθηκαν απο αυτη), γινεται "αναλγητο στελεχος της ΝΔ εχτισε μαντρα που εκρυψε σκαλα καταδικαζοντας ετσι σε φριχτο θανατο 25 ανθρωπους".
    Νομιζω πως στις παραπανω γραμμες εχουμε ολη την εικονα του ΣΥΡΙΖΑ απο την εποχη αγανακτησης και μετα.

  18. #29536
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω πάει εκεί. Υπάρχει μονοπάτι. Αλλά είναι στην άκρη και πρέπει να το ξέρεις. Αλλά και να μην υπήρχε, υπάρχει πουθενά νομοθεσία που να λέει μην βάζεις μάντρα που να κλείνει πρόσβαση στην θάλασσα παρότι είναι γκρεμός;;;;

    Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Συγνωμη που θα σας χαλασω το ονειρο αλλα ο νομος Ν. 2971/19-12-01 (ΦΕΚ Α 285) [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] ξεκαθαρος.
    Απαγορευετε να κλείνεις την πρόσβαση στην παραλία (παραλία δεν είναι μόνο η αμμουδιά η το βότσαλο όπως το έχουμε στο μυαλό μας αλλά ΚΑΙ ο γκρεμός, παραλία είναι το μέρος της ξηράς που γειτνιάζει με τη θάλασσα). Οπότε ναι οτιδήποτε μπουρδέλο κλείνει την πρόσβαση στη θάλασσα πρέπει να γκρεμιστεί.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. #29537
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ειδηση ενος τυπου που εχει φτιαξει (παρανομα οντως) σκαλοπατια σε γκρεμο για προσβαση (του ιδιου εστω) στην παραλια, (την οποια σκαλα στο μεταξυ ειδαν η ετυχε να γνωριζουν συμφωνα με μαρτυριες ειδαν καμια 100αρια ατομα που σωθηκαν απο αυτη), γινεται "αναλγητο στελεχος της ΝΔ εχτισε μαντρα που εκρυψε σκαλα καταδικαζοντας ετσι σε φριχτο θανατο 25 ανθρωπους".
    Νομιζω πως στις παραπανω γραμμες εχουμε ολη την εικονα του ΣΥΡΙΖΑ απο την εποχη αγανακτησης και μετα.
    ε τότε ας αρχίσουμε να δικαιολογούμε κάθε παρανομία
    έτσι δεν θα φτιάξουμε κράτος αλλά κάτι άλλο. Και αν συμβεί κάτι θα τα ρίχνουμε στον κομματικό μας αντίπαλο για να αναδειχθούμε αλλά κυρίως για να "ισοφαρίσουμε". Αυτοί που δεν ανήκουν σε κανένα σχηματισμό θα είναι τα "κορόιδα" που δεν αρπαξαν την ευκαιρία (μεγάλο σπορ στο ελλαδιστάν)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (28-07-18), Red Sting (28-07-18)

  21. #29538
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα.
    Πάμε λοιπόν.
    Να σε διορθώσω γιατί τα έχεις μπλέξει λίγο, αν μου επιτρέπεις, και να σου πω οτι η Τουρκία δεν σηκώνει αεροπλάνα και δεν κάνει απλα αναχαιτίσεις (αναχαιτίσεις κάνουμε εμείς), αλλά στέλνει τα αεροπλάνα της -δηλαδή τον στρατό της- μέσα στον εθνικό εναέριο χώρο της Ελλάδος, μιας δηλαδή άλλης χώρας μέλους του ΝΑΤΟ. Και εσύ το βλέπεις λογικό αυτό !!!!!! Είναι οκ δηλαδή!!!!!!!! Και μάλιστα μας λες οτι λειτουργεί βάση σχεδίου του ΝΑΤΟ!!!!!!! σσσσσσσσωραιος!!!!!!!!!

    Δηλαδή εσύ και τα κόμματα που ψήφισες δέχεστε η Τουρκία να εισβάλει στον εθνικό μας χώρο!!!!!!! Και το αιτιολογείς κιόλας !!!!!!

    Τα κόμματα που ψήφισες δεν θέλουν τα Σκοπια να έχουν τον όρο Μακεδονία στην ονομασία τους!!!!!! Να θυμίσω οτι όλο αυτό έγινε επειδή η Αμερική -δηλαδή το ΝΑΤΟ- ήθελαν οπωσδήποτε να μπουν τα Σκοπια στο ΝΑΤΟ, που τα κόμματα που ψήφισες θέλουν και το έχουν σημαία τους.


    Απο εκεί και πέρα, συνεχίζω, όταν αναφέρεις Κουτσουμπα και ΚΚΕ θα παίρνεις απάντηση, και τα υπεράνω (αναμενόμενες αντιδράσεις κτλ κτλ) και οι εξυπνάδες που εχεις συνηθίσει σε εμένα, δεν
    Αυτο που σου ειπα ειναι το εξης.
    Εισαι στο ΝΑΤΟ ως Ελλαδα οπως στο ΝΑΤΟ ειναι και η Τουρκια.
    Η αεροπορια σου ειναι μερος του εθνικου σου στρατευματος αλλα και των νατοικων δυναμεων.
    Με βαση το ΝΑΤΟ υποχρεουσαι να ακολουθεις συγκεκριμενο υπηρεσιακο πλανο.
    Ειτε μιλαμε για παραβιαση εναεριου χωρου αλλου κρατους, ειτε μιλαμε για αναχαιτιση, ειτε για οτιδηποτε.
    Για καθε ενα απο τα παραπανω υπαρχει συγκεκριμενο υπηρεσιακο πλανο.
    Δεν παραβιαζει εναεριους χωρους, αναχαιτιζει η καταρριπτει ο Καμμενος υπουργος καθε χωρας οπως του ρθει στο κεφαλι επειδη ξερω γω ειναι... εθνικα ανεξαρτητος.
    Εγω δεν εγραψα πουθενα οτι καλα κανει η Τουρκια και παραβιαζει ξενο εναεριο χωρο (καπου εδω να πω πως δεν εχω μπερδεψει κατι στο παραπανω ποστ μου, απλα εκ παραδρομης εγραψα για τουρκικες αναχαιτισεις αντι για παραβιασεις - φαινεται αυτο νομιζω απο το υπολοιπο ποστ μου)
    Εγω ειπα οτι επιλεγει να χρησιμοποιησει ετσι το στρατευμα της (επειδη ειναι εθνικα ανεξαρτητη) αλλα ακομα και εκει ακολουθει υπηρεσιακο πλανο του ΝΑΤΟ. Δεν αυτοσχεδιαζει.
    Ομοιως και η Ελλαδα αναχαιτιζει.
    Το γιατι η Τουρκια επιλεγει να παραβιασει και εμεις να αναχαιτισουμε ειναι μια εντελως διαφορετικη συζητηση (εχει να κανει με τον ρολο που θα εχει καθε χωρα σε περιπτωση πολεμου του ΝΑΤΟ και οχι με την μαγκια η την ισχυ καθε κρατουε οπως νομιζει ο κοσμος).

    Σχετικα τωρα με το Μακεδονικο (δεν καταλαβα πως προεκυψε αυτο στην κουβεντα αλλα τελος παντων), προβλημα με αυτο εχουν οσοι Ελληνες πιστευουν σε εθνικα δικαια. Προσωπικη μου αποψη ειναι πως η Ελλαδα εθνικο δικαιο δεν εχει ουτε μισο σημερα που μιλαμε. Οσα ειχε πριν εναν αιωνα τα εξασφαλισε και με το παραπανω. Μολις εξασφαλισεις λοιπον τα εθνικα σου δικαια, ερχεται η ωρα να δεις και τα εθνικα σου συμφεροντα. Απο αυτα η Ελλαδα εχει παρα πολλα. Και επειδη σε μεγαλο βαθμο, αυτα περνουν απο την ενταξη των Σκοπιων σε ΝΑΤΟ/ΕΕ (η οποια αυτοματα ακρωτηριαζει ρωσικο παραγοντα στα Βαλκανια και μπλοκαρει αλβανικο μεγαλοϊδεατισμο) ειμαι συμφωνος να γινει αυτο εστω και ως Βορεια Μακεδονια. Ειναι ιδιαιτερα σημαντικο (εθνικο συμφερον) να σταθεροποιησει η Ελλαδα τα βορεια συνορα της. Δεν ειναι αλλωστε δυσκολο να συγκρινουμε τις ελληνοβουλγαρικες σχεσεις ιστορικα πριν και μετα την ενταξη των δευτερων στην ΕΕ πχ. Οποτε δεν προκειται να σε κατηγορησω για το μακεδονικο λογω ΚΚΕ. Επισης τα κομματα που ψηφιζω ειναι πολυσυλλεκτικα και αντεχουν πολλων διαφορετικων αποψεων.

    Σχετικα τωρα με τις απαντησεις σου για Κουτσουμπα και ΚΚΕ, προφανως και δεν θα ζητησεις την αδεια μου.
    Ελπιζω και ευχομαι να μπορω και εγω να αναφερομαι σε αυτα οποτε το κρινω σκοπιμο ειδικα τωρα που συστηθηκαμε πολιτικα.

  22. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (28-07-18)

  23. #29539
    Το avatar του χρήστη Red_Bowie
    Εγγραφή
    27-02-2018

    Μηνύματα
    193
    Thanks
    36
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 178 φορές σε 93 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε τότε ας αρχίσουμε να δικαιολογούμε κάθε παρανομία
    έτσι δεν θα φτιάξουμε κράτος αλλά κάτι άλλο. Και αν συμβεί κάτι θα τα ρίχνουμε στον κομματικό μας αντίπαλο για να αναδειχθούμε αλλά κυρίως για να "ισοφαρίσουμε". Αυτοί που δεν ανήκουν σε κανένα σχηματισμό θα είναι τα "κορόιδα" που δεν αρπαξαν την ευκαιρία (μεγάλο σπορ στο ελλαδιστάν)
    Δεν δικαιολογησαμε καμια παρανομια.
    Ειπαμε οτι η ειδηση παρουσιαζεται απο τον ΣΥΡΙΖΑ χυδαια οπως το 99% των ειδησεων που βγαζουν.
    Ειναι σαν να βγει η ΝΔ να πει "ηρωικο στελεχος του κομματος, με την διορατικοτητα του εσωσε 100 ανθρωπους απο την ολιγορια του κρατικου μηχανισμου".
    Ψιλοελεος καπου.

  24. #29540
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red_Bowie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δικαιολογησαμε καμια παρανομια.
    Ειπαμε οτι η ειδηση παρουσιαζεται απο τον ΣΥΡΙΖΑ χυδαια οπως το 99% των ειδησεων που βγαζουν.
    Ειναι σαν να βγει η ΝΔ να πει "ηρωικο στελεχος του κομματος, με την διορατικοτητα του εσωσε 100 ανθρωπους απο την ολιγορια του κρατικου μηχανισμου".
    Ψιλοελεος καπου.
    συγνώμη αλλά εγώ δεν είμαι Συριζα. Μιλάς με εμένα όχι με τα μμε
    εκτός και αν επειδή το είπαν τα προσκείμενα μέσα του σύριζα, οι υπόλοιποι πολίτες δεν κάνει να το αγγίξουν και κυρίως ο εισαγγελέας για λόγους κυβερνητικής ισοφάρισης.
    Η παρανομία συμψηφίζεται λοιπόν μεταξύ κατεργαρέων μέσω ψυχολογικών τεχνασμάτων μμε. Ιστορία μου αμαρτία μου
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

Σελίδα 1477 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 477977107711771277137714271437144714571467147314741475147614771478147914801481148714971507151715271577167717771877 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας