Σελίδα 1449 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 449949104911491249134913991409141914291439144514461447144814491450145114521453145914691479148914991549164917491849 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 28.961 έως 28.980 από 38236

Θέμα: Off Topic

  1. #28961
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Captain Hornblower Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το θέμα αποφυλάκισης Ρουπακιά έγινα δυσάρεστος σε μιά φίλη μου δικηγόρο όταν της το ανέφερα σε σχέση με την απεργία διαρκείας των δικηγόρων που συνέδραμε στην αποφυλάκιση του, με εκείνη να υποστηρίζει πως ο Ρουπακιάς δεν θα γλυτώσει, θα δικαστεί και θα καταδικαστεί. Όταν επιχείρησα ο καψερός να παρατηρήσω πως εξαιτίας αυτής της απεργίας ένας δολοφόνος σταμάτησε να κρατήται εισέπραξα μορφασμούς του τύπου, "τι μας λες ρε πλέμπα τώρα, εμείς είμαστε ελίτ γαμάουα, ξέρουμε και ξέρουμε και για σένα."

    Σκ@τ@ δικαιοσύνη. Η νούμερο ένα αιτία παραγωγής φασιστών και λοιπών ηλιθίων.

    Θα σου πω μια ιστορία


    Απο το 1989 μεχρι και την αποφυλάκιση Ρουπακια, πήγαινα σε να συγκεκριμένο μπαρ στα Εξάρχεια στην Καλιδρομιου (ουσιαστικά εκεί είναι Νεαπολη Εξαρχειων).
    Περνώντας τα χρόνια έβλεπα ολο το σημερινό ΣΥΡΙΖΑ να πηγαίνει εκεί, Τσιπρας, Κωνσταντοπουλου, Λαφαζανης, Βαρουφακης......μιλάμε για την δεκαετία του 90 αλλα και του 2000.
    Παρόλο που τους έβλεπα και μου γυρνούσαν τα άντερα εγω εξακολουθούσα να πηγαίνω. Οι ιδιοκτήτες του μπαρ το βράδυ της πρώτης εκλογής του ΣΥΡΙΖΑ είχαν κάνει ενα σχετικό παρτι οπότε καταλαβαίνεις οτι το μπαρ ηταν συριζοφωλια.

    Ειχα αραιώσει τις επισκέψεις μου αλλά πήγαινα αραιά και που αφού οι εφηβικές συνήθειες δύσκολα κόβονται.

    Την ημέρα που αποφυλακίστηκε ο Ρουπακιας πήγα εκει και γυρνάω και λέω στον ένα από τους δυο ιδιοκτήτες "καλά ρε Σακη, λίγη ντροπή ρε μαλακα, τον Ρουπακια? Τον Ρουπακια ρε μαλάκα βγάλατε έξω?" η απάντησή του ...... "ελα τώρα, δεν θέλω μαλακίες, για τον Σακα γιατι διαμαρτυρούμασταν οτι τον κρατούσαν παράνομα μέσα ενω ειχε περάσει η περίοδος προφυλάκισης?"

    Τέτοιοι βρωμεροί είναι φιλε, είναι τρισάθλιοι.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #28962
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σε ένα κράτος, που θέλει να σέβεται τον εαυτό του, κόμματα όπως η ΧΑ βρίσκονται σε καθεστώς απαγόρευσης συμμετοχής στις εθνικές εκλογές και συνεπώς εκπρόσωποί τους όπως ο Μπαρμπατέτοιος δεν βρίσκονται στο κοινοβούλιο για να προκαλούν και να αηδιάζουν. Όλα τα άλλα (προδοσίες κλπ...) τα βρίσκω γραφικά, τη στιγμή που κάποιοι άλλοι, που μας έφτασαν στην κόλαση, ζουν στην Αμερική και δίνουν διαλέξεις για τα «κατορθώματά» τους σε ελίτ πανεπιστήμια.

  3. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (16-06-18)

  4. #28963
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    και σε αλλα "προηγμενα" κρατη της ευρωπης δημητρη οι φασιστες εχουν μεγαλα ποσοστα.
    μην ξεχναμε τη γερμανια που εξελεξε το χιτλερ,τη γαλλια που ακομα εχουν την οικογενεια λεπεν,
    την αυστρια κλπ...μιλαμε για μεγαλα ευρωπαικα κρατη
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  5. #28964
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μας το NPD είναι εκτός οιασδήποτε βοήθειας και εκπροσώπησης και δεν έχει ούτε 1%, Στάθαρε…

    Και μην το ξεχάσω: (για το μακεδονικό) ΠΑΠΑΛΑ!

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Δημήτρη θα σε παρακαλούσα αφού μένεις Γερμανία και τα γνωρίζεις καλύτερα να μας πεις τα ποσοστά που συγκεντρώνουν NPD, AFD και REP
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  6. #28965
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη θα σε παρακαλούσα αφού μένεις Γερμανία και τα γνωρίζεις καλύτερα να μας πεις τα ποσοστά που συγκεντρώνουν NPD, AFD και REP
    14% Μένιο. Το AFD δεν είναι ναζιστικό κόμμα, αλλά ακροδεξιό. Το ΝPD είναι επικίνδυνοι χιτλερικοί, όπως τα αυγά. Αν σου πω πως το REP δεν ξέρω τι είναι... Δεν ασχολούμαι ιδιαιτέρως με την πολιτική.

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (16-06-18)

  8. #28966
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    14% Μένιο. Το AFD δεν είναι ναζιστικό κόμμα, αλλά ακροδεξιό. Το ΝPD είναι επικίνδυνοι χιτλερικοί, όπως τα αυγά. Αν σου πω πως το REP δεν ξέρω τι είναι... Δεν ασχολούμαι ιδιαιτέρως με την πολιτική.
    Οκ σε ευχαριστώ
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  9. #28967
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Οι βουλευτές τους, χειροκρότησαν την ομιλία Μπαρμπαρούση και κατόπιν δίπλα από τον Μιχαλολιάκο, όταν ανακοίνωνε τη διαγραφή του από την βουλευτική τους ομάδα, το παίζαν παναγίες.
    Δειλοί ως φασίστες.

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    flessanto (16-06-18)

  11. #28968
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς είναι μια τερ΄αστια ατέλεια τόλου του συστήματος που αυτοί οι εγκληματίες είναι ακόμα έξω και με αξιώματα... κάτι πάει τελείως λάθος, τύπε.
    Κάτι πάει λάθος και με τους περισσότερους Τύπε, για να είμαστε δίκαιοι.
    Γι'αυτό και βρήκαν τρύπα και πέρασαν και τα σκουλήκια.

  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sabar77 (16-06-18)

  13. #28969
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paneas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως για να τα λέμε όλα σωστά.



    Ο Μπαρμπαρόσα για το πρώτο διώκεται.
    Ε ναι ρε το ξέρουμε. Σιγά μην χάσει ευκαιρία όμως η βουλή. Τόσα χρόνια την ψάχνει.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #28970
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πω μια ιστορία


    Απο το 1989 μεχρι και την αποφυλάκιση Ρουπακια, πήγαινα σε να συγκεκριμένο μπαρ στα Εξάρχεια στην Καλιδρομιου (ουσιαστικά εκεί είναι Νεαπολη Εξαρχειων).
    Περνώντας τα χρόνια έβλεπα ολο το σημερινό ΣΥΡΙΖΑ να πηγαίνει εκεί, Τσιπρας, Κωνσταντοπουλου, Λαφαζανης, Βαρουφακης......μιλάμε για την δεκαετία του 90 αλλα και του 2000.
    Παρόλο που τους έβλεπα και μου γυρνούσαν τα άντερα εγω εξακολουθούσα να πηγαίνω. Οι ιδιοκτήτες του μπαρ το βράδυ της πρώτης εκλογής του ΣΥΡΙΖΑ είχαν κάνει ενα σχετικό παρτι οπότε καταλαβαίνεις οτι το μπαρ ηταν συριζοφωλια.

    Ειχα αραιώσει τις επισκέψεις μου αλλά πήγαινα αραιά και που αφού οι εφηβικές συνήθειες δύσκολα κόβονται.

    Την ημέρα που αποφυλακίστηκε ο Ρουπακιας πήγα εκει και γυρνάω και λέω στον ένα από τους δυο ιδιοκτήτες "καλά ρε Σακη, λίγη ντροπή ρε μαλακα, τον Ρουπακια? Τον Ρουπακια ρε μαλάκα βγάλατε έξω?" η απάντησή του ...... "ελα τώρα, δεν θέλω μαλακίες, για τον Σακα γιατι διαμαρτυρούμασταν οτι τον κρατούσαν παράνομα μέσα ενω ειχε περάσει η περίοδος προφυλάκισης?"

    Τέτοιοι βρωμεροί είναι φιλε, είναι τρισάθλιοι.
    Ο γραπτός λόγος μερικές φορες είναι ασαφής. Αν μπορείς εξήγησε λίγο την τελευταία παράγραφο δεν κατάλαβα τίποτα.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. #28971
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από flessanto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο γραπτός λόγος μερικές φορες είναι ασαφής. Αν μπορείς εξήγησε λίγο την τελευταία παράγραφο δεν κατάλαβα τίποτα.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Με λίγα λόγια:
    Όταν τους ανέφερα την αποφυλάκιση Ρουπακια, μου εναντιώθηκαν λέγοντάς μου για τον Σακκα, τον αναρχικό που κρατούνταν στη φυλακή παρόλο που ειχε παρέλθει ο χρόνος προφυλάκισης του.
    Στα παπαρια μου η αναρχία, είμαι εκ διαμετρου αντίθετος με αυτή την ιδεολογία.
    Αλλά είναι τόσο βρωμεροί που προκείμενου να δικαιολογήσουν την αποφυλάκιση του Ρουπακια, τόλμησαν να εξισώσουν έναν δολοφόνο με κάποιον που κατηγορούνταν (μέχρι τότε δεν είχε αποδειχθεί τίποτα) για συμμετοχή στην τρομοκρατική οργάνωση (τα αρχίδια μας κουνιούνται δηλαδή) "συνωμοσία των πυρήνων της φωτιάς"
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  16. #28972
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.079
    Thanks
    18.434
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.595 φορές σε 18.861 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι πάει λάθος και με τους περισσότερους Τύπε
    Με μικρό "τ" γράφεται, με μεγάλο είναι τα ΜΜΕ

  17. #28973
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Για να ξεκαθαρισω λιγο και την κατασταση με την χ.α.


    Αυτοι ειναι φασιστες/ναζι/φονιαδες, τελεία και παύλα.


    Ο συριζα δεν τους βάζει φυλακή, δεν τους θέτει εκτός νόμου για τον εξής απλούστατο λογο. Αν διαλυθεί αυτο το κομμα, ολοι οι ψήφοι ή τουλάχιστον ένα τεράστιο ποσοστό που θα παει?

    Στη νεα δημοκρατία ....... Εξάλλου εκει ήταν πάντα όλοι αυτοί οι φασίστες.


    Προσπαθούν να τους έχουν σε "καταστολή" κόβοντας ψήφους απο την ν.δ. και δεν λογαριάζουν οτι με αυτό τον τρόπο τους δυναμώνουν.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (16-06-18)

  19. #28974
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ξεκαθαρισω λιγο και την κατασταση με την χ.α.


    Αυτοι ειναι φασιστες/ναζι/φονιαδες, τελεία και παύλα.


    Ο συριζα δεν τους βάζει φυλακή, δεν τους θέτει εκτός νόμου για τον εξής απλούστατο λογο. Αν διαλυθεί αυτο το κομμα, ολοι οι ψήφοι ή τουλάχιστον ένα τεράστιο ποσοστό που θα παει?

    Στη νεα δημοκρατία ....... Εξάλλου εκει ήταν πάντα όλοι αυτοί οι φασίστες.


    Προσπαθούν να τους έχουν σε "καταστολή" κόβοντας ψήφους απο την ν.δ. και δεν λογαριάζουν οτι με αυτό τον τρόπο τους δυναμώνουν.
    Γιατί, γαμώ την τρέλα μου, ως κομμουνιστής που είσαι (το ίδιο περιμένω 3 χρόνια από το ΚΚΕ) δεν λες καθαρά πως το ΜΟΡΦΩΜΑ ΣΥΡΙΖΑ είναι στην πραγματικότητα δράκα δωσίλογων φασιστών, που ΤΙΠΟΤΑ κοινό δεν έχει, όχι με την αριστερά αλλά με ένα, κανονικό δημοκρατικό κόμμα. Το ΚΚΕ έτσι θα μπορούσε να διπλασιάσει το ποσοστό του και να έχει αποφασιστικό ρόλο στα πράγματα. Τώρα ανέχεται κάποια ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ να κλέβουν (εμμέσως και αμέσως) την ταυτότητα της ελληνικής αριστεράς και στο όνομἀ της να οδηγούν την χώρα στο χάος. Ο Κουτσούμπας ΔΕΝ θα έπρεπε να ασχολείται με τον Μπαρμπαρούση, αλλά με αυτούς που τον υπέθαλψαν και τον εξέθρεψαν. Με πρώτους και καλύτερους τους συριζέους, που επιδιώκουν χάος και κοινωνική αναταραχή, ώστε ανενόχλητοι να γλύφουν και να υπηρετούν αυτούς που πριν 3 χρόνια θεωρούσαν εχθρούς τους.


    *μπαν, το μικρότερο δυνατό, παρακαλώ. Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν!

  20. #28975
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, γαμώ την τρέλα μου, ως κομμουνιστής που είσαι (το ίδιο περιμένω 3 χρόνια από το ΚΚΕ) δεν λες καθαρά πως το ΜΟΡΦΩΜΑ ΣΥΡΙΖΑ είναι στην πραγματικότητα δράκα δωσίλογων φασιστών, που ΤΙΠΟΤΑ κοινό δεν έχει, όχι με την αριστερά αλλά με ένα, κανονικό δημοκρατικό κόμμα. Το ΚΚΕ έτσι θα μπορούσε να διπλασιάσει το ποσοστό του και να έχει αποφασιστικό ρόλο στα πράγματα. Τώρα ανέχεται κάποια ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ να κλέβουν (εμμέσως και αμέσως) την ταυτότητα της ελληνικής αριστεράς και στο όνομἀ της να οδηγούν την χώρα στο χάος. Ο Κουτσούμπας ΔΕΝ θα έπρεπε να ασχολείται με τον Μπαρμπαρούση, αλλά με αυτούς που τον υπέθαλψαν και τον εξέθρεψαν. Με πρώτους και καλύτερους τους συριζέους, που επιδιώκουν χάος και κοινωνική αναταραχή, ώστε ανενόχλητοι να γλύφουν και να υπηρετούν αυτούς που πριν 3 χρόνια θεωρούσαν εχθρούς τους.


    *μπαν, το μικρότερο δυνατό, παρακαλώ. Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν!
    Αν βγει το ΚΚΕ και πει πως είναι δοσίλογοι οι συριζαίοι θα διπλασιάσει τα ποσοστά του σε μια μέρα;
    Το ΚΚΕ δε μπορεί να διπλασιάσει τα ποσοστά του γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει μεγάλο ποσοστό κομμουνιστών στην Ελλάδα.
    Κατά τα άλλα συμφωνώ κι εγώ πως ο συριζα όχι μόνο δεν ασχολείται με τη χα αλλά τους θρέφει κιόλας.

  21. #28976
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, γαμώ την τρέλα μου, ως κομμουνιστής που είσαι (το ίδιο περιμένω 3 χρόνια από το ΚΚΕ) δεν λες καθαρά πως το ΜΟΡΦΩΜΑ ΣΥΡΙΖΑ είναι στην πραγματικότητα δράκα δωσίλογων φασιστών, που ΤΙΠΟΤΑ κοινό δεν έχει, όχι με την αριστερά αλλά με ένα, κανονικό δημοκρατικό κόμμα. Το ΚΚΕ έτσι θα μπορούσε να διπλασιάσει το ποσοστό του και να έχει αποφασιστικό ρόλο στα πράγματα. Τώρα ανέχεται κάποια ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΑ να κλέβουν (εμμέσως και αμέσως) την ταυτότητα της ελληνικής αριστεράς και στο όνομἀ της να οδηγούν την χώρα στο χάος. Ο Κουτσούμπας ΔΕΝ θα έπρεπε να ασχολείται με τον Μπαρμπαρούση, αλλά με αυτούς που τον υπέθαλψαν και τον εξέθρεψαν. Με πρώτους και καλύτερους τους συριζέους, που επιδιώκουν χάος και κοινωνική αναταραχή, ώστε ανενόχλητοι να γλύφουν και να υπηρετούν αυτούς που πριν 3 χρόνια θεωρούσαν εχθρούς τους.


    *μπαν, το μικρότερο δυνατό, παρακαλώ. Δεν επιτίθεμαι σε κανέναν!

    1. Το ΚΚΕ για να ανεβάσει τα ποσοστά του θα πρέπει ο κόσμος να αποκτήσει ταξική συνείδηση.

    2. Παμπολες φορές το κόμμα έχει πει οτι το ΣΥΡΙΖΑ δεν εχει σχέση με την αριστερά. Τα έχει πει στη βουλη, τα έχει γράψει στον Ριζο, τα έχει πει σε συγκεντρώσεις, τα έχει πει στα μμε.
    3. Το ΚΚΕ έχει ως εχθρό τον καπιταλισμό και τον ιμπεριαλισμό. Αυτα είναι τα συστήματα που τρέφουν τον φασισμό.

    4. Το ΚΚΕ ειναι εκεί καθημερινά, μπορεί ο καθένας να μπει στο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] και να δει τις δράσεις μας. Τις πραγματικές δράσεις που έχει ανάγκη το εργατικό κίνημα στις μέρες μας. Οχι τίποτα κοινωνικά παντοπωλεία, να σώσουμε τον σταχτοτσικνια και να μαζέψουμε λεφτά για να πάμε μετά να παρτουζοθουμε. Μιλάμε για κανονικές δράσεις, δηλαδή πορείες, απεργιακές κινητοποιήσεις, παρεμβάσεις σε απολύσεις, παρεμβάσεις απέναντι στα εγκλήματα στους χώρους δουλειάς εναντίων εργαζόμενων. Έμπρακτη υπεράσπιση των δικαιωμάτων όλων των εργατών, όλων των αδικημένων.
    5. Καλώς η κακώς η λογική μας ειναι τετράγωνη. Ολοι ξέρουν τι λέει το κόμμα και όλοι γνωρίζουν αν είναι συνεπές στα λόγια του. Ολοι γνωρίζουν το οτ εχει δικαιωθεί σε όλα όσα έχει πει. Επομένως όποιος θελει μπορεί να πάει να το βρει. Κανείς δεν πρόκειται να του κλείσει την πόρτα.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  22. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (17-06-18), drizzt (16-06-18)

  23. #28977
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [YOUTUBE]Bypk4B4rMik[/YOUTUBE]
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  24. #28978
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    09-10-2015

    Μηνύματα
    8.490
    Thanks
    30.122
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.534 φορές σε 3.483 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με λίγα λόγια:
    Όταν τους ανέφερα την αποφυλάκιση Ρουπακια, μου εναντιώθηκαν λέγοντάς μου για τον Σακκα, τον αναρχικό που κρατούνταν στη φυλακή παρόλο που ειχε παρέλθει ο χρόνος προφυλάκισης του.
    Στα παπαρια μου η αναρχία, είμαι εκ διαμετρου αντίθετος με αυτή την ιδεολογία.
    Αλλά είναι τόσο βρωμεροί που προκείμενου να δικαιολογήσουν την αποφυλάκιση του Ρουπακια, τόλμησαν να εξισώσουν έναν δολοφόνο με κάποιον που κατηγορούνταν (μέχρι τότε δεν είχε αποδειχθεί τίποτα) για συμμετοχή στην τρομοκρατική οργάνωση (τα αρχίδια μας κουνιούνται δηλαδή) "συνωμοσία των πυρήνων της φωτιάς"
    Μάλιστα. Τι να σου πω. Πολλές φορές νιώθω λες και είναι όλοι μαζί μια μεγάλη οικογένεια

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. #28979
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μ' αυτά και μ' αυτά πέρασαν τα προαπαιτούμενα για το κλείσιμο της 4ης αξιολόγησης και κανείς μα κανείς δεν ασχολείται.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  26. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (16-06-18)

  27. #28980
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αυτά και μ' αυτά πέρασαν τα προαπαιτούμενα για το κλείσιμο της 4ης αξιολόγησης και κανείς μα κανείς δεν ασχολείται.
    πως τα φερνει ετσι η τυχη και καθε φορα που ψηφιζουν μετρα, μα θα γινουν επεισοδια, μα θα κανουν καμια παραβιαση οι τουρκοι, μα θα ασχολουμαστε με τις αλλαγες φυλλου. Αν την επομενη φορα ερθουν και εξωγηινοι δεν θα μου φανει παραξενο.

Σελίδα 1449 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 449949104911491249134913991409141914291439144514461447144814491450145114521453145914691479148914991549164917491849 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας