Σελίδα 1398 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 398898998109811981298134813581368137813881394139513961397139813991400140114021408141814281438144814981598169817981898 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 27.941 έως 27.960 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #27941
    .
    Εγγραφή
    17-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με τις πληροφορίες που δημοσιεύονται στο «Βήμα», τα ονόματα είναι στα σλαβικά και είναι τα ακόλουθα:

    Nova Makedonija (νεά)
    Severna Makedonija (βόρεια)
    Gorna Makedonija (άνω)
    Vardarska Makedonija (του Βαρδάρη)
    Makedonija (Skopje)

    εφόσον οι εθνικότητες και τα διακριτικά ακολουθήσουν ανάλογη πορεία, ποια η γνώμη σας?
    Αν το πρόβλημα της Ελλάδος, Γιώργο, είναι το πώς θα ονομαστούν τα Σκόπια (αυτοί οι σκατόγυφτοι του κερατά...) τότε εκτός από τα επεισόδια τρέλας που έχουν χαθεί τα τελευταία 20 χρόνια, χάνεται και η ύστατη ελπίδα, αυτή η έρημη πατρίδα να γίνει επιτέλους χώρα με κανονική εξωτερική πολιτική. Πάντως, έτσι για το κάρφωμα, θα πρότεινα το «Δημοκρατία των Γύφτων της Ψευτομακεδονίας» άκα ΔΓΨΜ, που ως ακρωνύμιο μου φαίνεται σαν μαθηματικός τύπος τρελού επιστήμονα και θα είναι πιασιάρικο.

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    differance (19-01-18), pirateeeeeee (19-01-18)

  3. #27942
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ας ονομαστούν όπως θέλουν αρκεί το όνομα να μην περιέχει τη λέξη "Μακεδονία". Ας ονομαστούν Δημοκρατία των Σκατόγυφτων, όπως είπε και ο φίλτατος Δημήτρης παραπάνω. Ο όρος "Μακεδονία" είναι καθαρά γεωγραφικός και δεν πρέπει να συγχέεται με την ονομασία εθνών/κρατών γιατί δημιουργεί αλυτρωτικά ζητήματα.

    Και ξέρετε κάτι? Δεν τους έχουμε εμείς ανάγκη τους γύφτουλες. Αυτοί μας έχουν ανάγκη. Αυτοί θέλουν να εισέλθουν στους διεθνείς οργανισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης, του ΝΑΤΟ κλπ, όχι εμείς. Άρα έχουμε το πάνω χέρι στις διαπραγματεύσεις και δε θέλει πολλά πολλά. Θέλετε μάγκες? Βγάλτε το όνομα "Μακεδονία" και καθαρίσαμε. Δε θέλετε? Αποχωρούμε από τις διαπραγματεύσεις και γεια σας.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  4. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    dimace (19-01-18), Vass (19-01-18)

  5. #27943
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ονομαστούν όπως θέλουν αρκεί το όνομα να μην περιέχει τη λέξη "Μακεδονία". Ας ονομαστούν Δημοκρατία των Σκατόγυφτων, όπως είπε και ο φίλτατος Δημήτρης παραπάνω. Ο όρος "Μακεδονία" είναι καθαρά γεωγραφικός και δεν πρέπει να συγχέεται με την ονομασία εθνών/κρατών γιατί δημιουργεί αλυτρωτικά ζητήματα.

    Και ξέρετε κάτι? Δεν τους έχουμε εμείς ανάγκη τους γύφτουλες. Αυτοί μας έχουν ανάγκη. Αυτοί θέλουν να εισέλθουν στους διεθνείς οργανισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης, του ΝΑΤΟ κλπ, όχι εμείς. Άρα έχουμε το πάνω χέρι στις διαπραγματεύσεις και δε θέλει πολλά πολλά. Θέλετε μάγκες? Βγάλτε το όνομα "Μακεδονία" και καθαρίσαμε. Δε θέλετε? Αποχωρούμε από τις διαπραγματεύσεις και γεια σας.
    Τύπε πέππα, πολύ ωραία τα λες και γω μαζί σου. Το θέμα είναι ότι οι περίεργοι που μας κυβερνούν ΗΔΗ έχουν ανοίξει τα πόδια και τον έχουν δεχτεί μέσα τους τον αλύγιστο...
    Η διαπραγμάτευση πλέον είναι η εξής: Ο σέξι αλέξι πασχίζει να δώσει το όνομα Μακεδονία σκέτο και οι Σλάβοι θέλουν να κοτσάρουν και κανα Νοβα μαζί... που να μαθαίνεις τώρα δύο λέξεις...
    Αλλά αφού έχει τον ιβάν και τους ορκους να τον αποθεώνουν, δεν τρέχει κάστανο...
    Κι έλεγα κι εγώ γιατί τρέχει να πάει να δει τον Τραμπ... τελικά πιο υποτακτικό γεσμαν δεν πρέπει να έχει ξαναδει η Ελλάδα.
    Πανούλη Καμμένε, στα τέσσερα κι εσύ...
    There is a Dude in town

  6. #27944
    ΗΜΙΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του χρήστη drizzt
    Εγγραφή
    21-05-2005

    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    23.830
    Thanks
    23.928
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.538 φορές σε 10.865 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Για να ψάξουμε λίγο παραπίσω... Απλά παραθέτω, ρίξτε μια ματιά.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ DNA ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ.

  7. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον drizzt για αυτό το μήνυμα:

    dimace (19-01-18), pirateeeeeee (19-01-18)

  8. #27945
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.409
    Thanks
    20.868
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.505 φορές σε 8.056 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το θεμα ονομα εχει χαθει εδω και χρονια.

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  9. #27946
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα ονομα εχει χαθει εδω και χρονια.

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αυτό είναι αλήθεια, τύπισσα. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, όλοι αναφέρονται σε αυτό το κράτος με το όνομα Μακεδονία.
    Μα... κι εμείς ΗΔΗ δεν το έχουμε αναγνωρίσει με αυτό το όνομα;! ΠΓΔΜ; Αυτό το τελευταίο γράμμα είναι ή δεν είναι ΜΑκκεδονία;
    There is a Dude in town

  10. #27947
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.174
    Thanks
    24.333
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Απλά, σε μία χώρα με υπηκόους βυθισμένους στον αυτισμό, είναι σημαντικό να δείχνεις ότι παλεύεις κάτι το οποίο είναι χαμένο. Πιθανώς αποδυναμώνοντας τη διαπραγματευτική σου θέση και σε άλλα πεδία στα οποία ίσως είχες μεγαλύτερη τύχη.
    Σαν, ο Μέγας Αλέξανδρος, πχ, να είναι υπερήφανος που εγώ θεωρούμαι απόγονός του και συνεχιστής της κληρονομιάς του και να του κάνει διαφορά αν θα πούνε τα Σκόπια Δώθε Μακεδονία, ή σκέτη Μακεδονία...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  11. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (19-01-18), estai (19-01-18)

  12. #27948
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    ή ανέξοδα λέει πραγματα χωρίς ποτέ να έχει ή να πρόκειται να κυβερνήσει
    εγω θέλω να επισημάνω δύο πράγματα
    παραπάνω ο Δημήτρης λέει κάτι από τα σημαντικότερα πράγματα που υπάρχουν (για κάποιο άλλο θέμα αλλά ταιριάζει).
    Ναι ωραία έγινε ότι έγινε τώρα τι πρέπει να γίνει? Η θα βάλουμε τον Λεμονή να βγάλει την πατάτα?

    το δεύτερο είναι ότι αυτή η διαμάχη αφορά πολύ μεγαλύτερα πράγματα, σε υψηλότερο επίπεδο. Το euroactiv σε σημερινή του είδηση αναφέρει ότι η Ρωσία διαμέσου της αντιπολίτευσης προσπαθεί να μπλοκάρει συναίνεση των Σκοπίων. (*το euroactiv ιστοτοπος, ο οποίος συγχρηματοδοτείται από την EE και συντονίζεται από intrasoft)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  13. #27949
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.903
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν είναι τόσο απλό.
    Αποχωρούμε από τις διαπραγματεύσεις και δε μπαίνετε στο ΝΑΤΟ.
    Πρέπει να μπουν και είναι απόφαση των Αμερικάνων. Είτε ο Κούλης ο ρήτορας να ήταν, που επί νδ δημιούργήθηκε το πρόβλημα, είτε ο wannabe Αντρέας, απλά συμμετέχουν στο σόου.
    Ούτε ουγκ, χρυσή αυγή να ούμε, ουγκ να τους κάνουμε επίθεση.
    Μακεδονία λέγεται εδώ και χρόνια το κρατίδιο τους. Είτε πρώην είτε νυν υπάρχει η λέξη. Το πιο νορμάλ είναι κατά τη γνώμη μου να ονομαστούν Σλαβομακεδόνες που εμπεριέχει και την καταγωγή τους.
    Οι Μακεδόνες δεν ήταν Σλάβοι, αυτό είναι δεδομένο, αφου ήρθαν πολύ αργότερα στην περιοχή, αλλά δε θεωρούνταν και αμιγώς Έλληνες οι Μακεδόνες, από τα υπόλοιπα φύλα του ελλαδικού χώρου λόγω γλωσσικών διαφορών και παραδόσεων. Αν και δεν είμαι και ο πιο ειδικός επί του θέματος.
    Αν θελήσει ο οποιοσδήποτε Αμερικάνος να δημιουργήσει αλυτρωτικά ζητήματα μπορεί μέσα σε ένα λεπτό να κατασκευάσει ζητήματα και να προχωρήσει το θέμα..
    Τούρκοι και Αλβανοί είναι οι πιο επικίνδυνοι κατά τη γνώμη μου.
    Και στο κάτω κάτω η ιστορία είναι ολόκληρη επιστήμη και δε μπορεί να την καπηλευτούν οι Σκοπιανοί. Ας ονομάζονται και Έλληνες, δικαίωμα τους είναι.

  14. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    drizzt (19-01-18), Gtakis (22-01-18), voskos_7 (19-01-18)

  15. #27950
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.174
    Thanks
    24.333
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δικαίωμά τους, δεν είναι, αλλά δε μπορώ και εγώ να τους εμποδίσω...

    Ανάγκη έχουν να συνδεθούν με το Ελληνικό κομμάτι της ιστορίας της περιοχής, για να μη τους απορροφήσει ένα από τα άλλα δύο. Τώρα, αν είναι να βρούμε μπελά, δε νομίζω κανείς να θεωρεί ότι απειλείται από τους Σκοπιανούς, ή ακόμα και τους Αλβανούς...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  16. #27951
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι Μακεδόνες δεν ήταν Σλάβοι, αυτό είναι δεδομένο, αφου ήρθαν πολύ αργότερα στην περιοχή, αλλά δε θεωρούνταν και αμιγώς Έλληνες οι Μακεδόνες, από τα υπόλοιπα φύλα του ελλαδικού χώρου λόγω γλωσσικών διαφορών και παραδόσεων. Αν και δεν είμαι και ο πιο ειδικός επί του θέματος.
    Κάνεις λάθος, οι Μακεδόνες είναι αμιγώς Έλληνες, για να το θέσω καλύτερα, προέρχονται από τον ευρύτερο ελλαδικό χώρο μιας και εκείνα τα χρόνια δεν υπήρχε Ελλάδα όπως την ξέρουμε τώρα.
    Αυτό δεν το λέω εγω, το λέει και το γράφει η επιστημονική κοινότητα......ελληνική και ξένη.
    Όποτε θέλεις σου δίνω βιβλιογραφία.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    differance (19-01-18), flessanto (20-01-18)

  18. #27952
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.903
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.859 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις λάθος, οι Μακεδόνες είναι αμιγώς Έλληνες, για να το θέσω καλύτερα, προέρχονται από τον ευρύτερο ελλαδικό χώρο μιας και εκείνα τα χρόνια δεν υπήρχε Ελλάδα όπως την ξέρουμε τώρα.
    Αυτό δεν το λέω εγω, το λέει και το γράφει η επιστημονική κοινότητα......ελληνική και ξένη.
    Όποτε θέλεις σου δίνω βιβλιογραφία.
    Oκ. Δεκτή η παρατήρηση.
    Αλλά η αναφορά μου είχε να κάνει με το αν θεωρούσαν τους Μακεδόνες ως Έλληνες οι υπόλοιποι που κατοικούσαν στον Ελλαδικό χώρο(Αθηναίοι κλπ) και όχι αν οι ιστορικοί τους θεωρούν Έλληνες και πολύ καλά κάνουν.
    Αν κάνω λάθος σε αυτό δεκτή η υπόδειξη βιβλιογραφίας. Ούτως ή άλλως δεν είμαι ειδικός.

  19. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (19-01-18)

  20. #27953
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oκ. Δεκτή η παρατήρηση.
    Αλλά η αναφορά μου είχε να κάνει με το αν θεωρούσαν τους Μακεδόνες ως Έλληνες οι υπόλοιποι που κατοικούσαν στον Ελλαδικό χώρο(Αθηναίοι κλπ) και όχι αν οι ιστορικοί τους θεωρούν Έλληνες και πολύ καλά κάνουν.
    Αν κάνω λάθος σε αυτό δεκτή η υπόδειξη βιβλιογραφίας. Ούτως ή άλλως δεν είμαι ειδικός.
    Ναι Έλληνες θεωρούνταν και τότε.
    Απόδειξη αυτού είναι ότι συμμετείχαν στις πανελλήνιες λατρείες όπως τα Ολύμπια, τα Πύθια, τα Ίσθμια.
    Βέβαια τότε δεν υπήρχε η Ελλάδα ως οντότητα που την γνωρίζουμε τώρα. Τότε υπήρχαν οι πόλεις κράτη (οι Μακεδόνες είχαν κατεβεί απο τις παρυφές του Ολύμπου 600-700 χρόνια νωρίτερα και είχαν μείνει αρχικά στην κοιλάδα των Τεμπών και αργότερα στην σημερινή Χαλκιδική). Πολλές πόλεις κράτη ήταν σε πόλεμο μεταξύ τους αλλά την περίοδο των γιορτών κυριαρχούσε εκεχειρία. Παρόλα αυτά η γλώσσα και το θρήσκευμα ήταν κοινά. Στην γλώσσα τώρα....... ήταν κοινή με διαφορετικές διαλέκτους από τόπο σε τόπο.

    Βιβλιογραφία: Γκικας Σ. Οι αξίες των αρχαίων Ελλήνων, εκδ. Σαββαλας, Αθήνα 1997.
    Andrewes A. Αρχαία ελληνική κοινωνία, μτφρ. Παναγοπουλος Α. εκδ. Μορφωτικό Ίδρυμα Εθνικής Τράπεζας, Αθηνα 1987
    Mosse C. Ο πολίτης στην αρχαία Ελλάδα, μτφρ. Ππακωνσταντινου Ι., εκδ. Σαββαλας, Αθηνα 1996
    Και υπάρχουν και άλλα πολλά βιβλία τα οποία τώρα βαριέμαι να γράφω. Απλά σου έδωσα τα ποιο αντιπροσωπευτικά
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  21. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    estai (19-01-18), flessanto (20-01-18), pirateeeeeee (19-01-18)

  22. #27954
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oκ. Δεκτή η παρατήρηση.
    Αλλά η αναφορά μου είχε να κάνει με το αν θεωρούσαν τους Μακεδόνες ως Έλληνες οι υπόλοιποι που κατοικούσαν στον Ελλαδικό χώρο(Αθηναίοι κλπ) και όχι αν οι ιστορικοί τους θεωρούν Έλληνες και πολύ καλά κάνουν.
    Αν κάνω λάθος σε αυτό δεκτή η υπόδειξη βιβλιογραφίας. Ούτως ή άλλως δεν είμαι ειδικός.
    ποιο αμιγώς δεν γίνεται

    δώσε πέντε λέπτά και διάβασε ένα προηγούμενο ποστ
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (19-01-18)

  24. #27955
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ονομαστούν όπως θέλουν αρκεί το όνομα να μην περιέχει τη λέξη "Μακεδονία". Ας ονομαστούν Δημοκρατία των Σκατόγυφτων, όπως είπε και ο φίλτατος Δημήτρης παραπάνω. Ο όρος "Μακεδονία" είναι καθαρά γεωγραφικός και δεν πρέπει να συγχέεται με την ονομασία εθνών/κρατών γιατί δημιουργεί αλυτρωτικά ζητήματα.

    Και ξέρετε κάτι? Δεν τους έχουμε εμείς ανάγκη τους γύφτουλες. Αυτοί μας έχουν ανάγκη. Αυτοί θέλουν να εισέλθουν στους διεθνείς οργανισμούς της Ευρωπαϊκής Ένωσης, του ΝΑΤΟ κλπ, όχι εμείς. Άρα έχουμε το πάνω χέρι στις διαπραγματεύσεις και δε θέλει πολλά πολλά. Θέλετε μάγκες? Βγάλτε το όνομα "Μακεδονία" και καθαρίσαμε. Δε θέλετε? Αποχωρούμε από τις διαπραγματεύσεις και γεια σας.
    Το δημοκρατία των σκατογυφτων το διεκδικεί ο Σαββίδης για την ομάδα του όμως.

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  25. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον flessanto για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (21-01-18), The Dude (20-01-18)

  26. #27956
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πάντως παίδες εγώ το έχω το όνομα...
    Και έχει και τη λέξη Μακεδονία όπως θέλουν.
    ΜΑΚΕΔΟΝΊΑ ΓΙΑΛΑΝΤΖΙ
    Τους έχω και ύμνο.
    Μακεδονία γιαλαντζι του αλεξακη η χώραααα...
    Που μας το παίζεις προ Χριστούου
    μα όνομα βρήκες τωραααα...
    Ήσουν και θα σαι σλαβικοι των Σέρβων το καμαριιιιι
    Και εμας στα ελληνόπουλαααα μας γλύφεις το παπαριιιιι

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  27. #27957
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μπορούν να ονομαστούν monkeydonia. Θα είμαστε ευχαριστημένοι όλοι και ιστορικά καλυμμένοι.



    Σόρρυ που δεν έγραφα τόσο καιρό. Με είχαν απαγάγει εξωγήινοι γιατί ήθελαν να ερευνήσουν τον εγκέφαλό μου.

    Τελικά τους είπα ότι ακούω Στικούδη, γιατί με εκφράζουν οι στίχοι της και με άφησαν ελεύθερο.
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  28. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (22-01-18), flessanto (21-01-18), panahs7 (21-01-18), sardine (22-01-18), The Dude (21-01-18), voskos_7 (21-01-18)

  29. #27958
    Μαύρος Πιτ Το avatar του χρήστη flessanto
    Εγγραφή
    08-10-2015

    Μηνύματα
    8.585
    Thanks
    30.126
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.583 φορές σε 3.509 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από BrazHlias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορούν να ονομαστούν monkeydonia. Θα είμαστε ευχαριστημένοι όλοι και ιστορικά καλυμμένοι.



    Σόρρυ που δεν έγραφα τόσο καιρό. Με είχαν απαγάγει εξωγήινοι γιατί ήθελαν να ερευνήσουν τον εγκέφαλό μου.

    Τελικά τους είπα ότι ακούω Στικούδη, γιατί με εκφράζουν οι στίχοι της και με άφησαν ελεύθερο.
    Α αχααχαχχααχαχα...

    Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (21-01-18)

  31. #27959
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.409
    Thanks
    20.868
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.505 φορές σε 8.056 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τρεχοντας με τη βοηθεια των φουσκωτων του εφυγε σημερα ο ζουραρης.

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  32. #27960
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ρε παιδια το συλλαλητηριο στη θεσσαλονικη σημερα με ποια αιτηματα εγινε;

Σελίδα 1398 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 398898998109811981298134813581368137813881394139513961397139813991400140114021408141814281438144814981598169817981898 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας