Σελίδα 1388 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 388888988108811881288133813481358136813781384138513861387138813891390139113921398140814181428143814881588168817881888 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 27.741 έως 27.760 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #27741
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείτε να συμφωνείτε ή να διαφωνείτε με το νομοσχέδιο, αυτο ειναι η προσωπική σας άποψη. Η έλλειψη σεβασμού ομως απέναντι σε συνανθρώπους μας με τη χρήση συγκεκριμένων εκφράσεων ειναι απαράδεκτη. Και δυστυχώς δεν βλεπω να ευαισθητοποιείται κανενας εδω στο φόρουμ.

    Το τι κανει ο καθένας στο κρεβάτι του ειναι δικαίωμα του. Και στο φόρουμ πιθανότατα υπάρχουν ομοφυλόφιλοι. Και καποιος φίλος σας ή καποιος συγγενης μπορει να ειναι γκέι. Δεν ειναι ασθένεια, ειναι επιλογή. Δεν μπορείτε να εκφράζεστε ετσι. Και το ακομη χειρότερο ειναι που δεν τρέχει και τιποτα απο την πλευρά των υπευθύνων.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Σου απαντάω εγώ για την πάρτη μου, τύπε τσίμπημα, γιατί ελπίζω να έχεις καταλάβει ότι γουστάρω τόκι με την πάρτη σου, είσαι σένιος κι έτσι, τα ξέρεις αυτά, μην τα επαναλαμβάνω...
    Το τί θέλει να κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του και αν την έξοδο την έχει μπερδέψει και την κάνει είσοδο, ποσώς με ενδιαφέρει. Αδιάφορο του νεκρού λέμε. Και σου μιλάει κάποιος που έχει κάνει χμ... περιέργιες που δεν φαντάζεσαι. Το να προσπαθεί κάποιος όμως να μου επιβάλει την προτίμησή του, τόσο άκομψα, τόσο ακαλαίσθητα και τόσο φασιστικά, ναι με ενοχλεί και με κάνει να αντιδρώ. Εχω τύπους ομοφυλόφιλους, αξιοπρεπέστατους, πίνουμε τα μπυρόνια μας, και ο καθένας πάει στο κραβάτι του και γαμιέται με όποιον θέλει. Δεν έχω πρόβλημα, δεν έχουν πρόβλημα. Ολο αυτό το επιτηδευμένο όμως, με καρακραγμένες που θέλουν να δείξουν τη διαφορετικότητά τους όντας ξεβράκωτοι στον δρόμο, να κάνουν πορείες και να μη κρατάνε ούτε τα προσχήματα πουθενά, με χαλάει.
    Δηλαδή αν όσοι 25ποντοι ετερόφυλοι μαζεύονταν και άρχιζαν να δείχνουν τις μαλαπέρδες τους και να κράζουν ότι γουστάρουν να πηδάνε κώλους, έκαναν δε και πορείες για την προώθηση των ενδιαφερόντων τους, θα ήταν ή όχι ωραίο; Κι αν όχι, θα θίγονταν ή όχι τα δικαιώματά τους; Και θα τους έκραζαν ή όχι για επιδειξίες και δεν ξέρω εγώ τί άλλο;
    Αυτή η νέα τάση να επιβάλουμε το δικό μας και οποιαδήποτε άλλη φωνή να είναι φασιστική, απάνθρωπη, ρατσιστική, σόρι αλλά εμένα δε μου κάνει...
    There is a Dude in town

  2. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    dimace (11-10-17), Gtakis (26-10-17), pf7 (12-10-17)

  3. #27742
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.822 φορές σε 7.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δημοκρατία έχουμε και αν θέλει ο άλλος να γαμιέται με άντρα δικαίωμα του είναι.
    Το να επιτίθεσαι όμως σε αυτόν επειδή γουστάρει ψωλές σε κάνει φασίστα.
    Το να διαδηλώνει επειδή θέλει να αλλάξει τον τρόπο που κατατάσσεται στην κοινωνία ως ανώμαλος, για μένα είναι θεμιτό και καλά κάνουν.
    Σάπιες κοινωνικές συμβάσεις, σκοταδιστικές και γελοίες που μας αφήνουν πίσω.

  4. #27743
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το νομοσχέδιο ειναι απαράδεκτο από κάθε πλευρά.
    Ο μόνος λόγος που ο Τσιπρας το πέρασε είναι τα ψηφαλακια.
    Από εκεί και πέρα το τι κάνει ο καθένας είναι δικαίωμα του.
    Όποιος διαφωνεί με αυτά που κάνουν οι ομοφυλόφιλοι και με αυτά που ψηφίζει ο ΣΥΡΙΖΑ και νιώθει τόσο θιγμένος ας πάει από την μια στο επόμενο gay parade να τους τα χώσει και απο την άλλη, όποιος διαφωνεί με τον ΣΥΡΙΖΑ ας κατέβει σε καμιά πορεία να διαμαρτυρηθεί ή ας παει να ψηφίσει ΝΔ που βλέπουν gay στον Λυκαβηττό.

    Μπορουμε να κουβεντιάζουμε δίχως εκφράσεις μίσους ........ ας μην γυρίσουμε στα παλιά........ δεν το θέλει κανείς μας.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  5. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    consigliere (11-10-17), dimace (11-10-17), The Dude (11-10-17)

  6. #27744
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.822 φορές σε 7.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συζήτηση κάνουμε. Δε νομίζω πως προσβάλλει κανείς κανέναν.

  7. #27745
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας παει να ψηφίσει ΝΔ που βλέπουν gay στον Λυκαβηττό.

    Μακράν η κορυφαία ατάκα μέσα σε τούτο εδώ το φορουμι εδώ και μήνες... και ειχε να συναγωνιστεί τρολ, λάγνους, υπογραμμούς...
    There is a Dude in town

  8. #27746
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείτε να συμφωνείτε ή να διαφωνείτε με το νομοσχέδιο, αυτο ειναι η προσωπική σας άποψη. Η έλλειψη σεβασμού ομως απέναντι σε συνανθρώπους μας με τη χρήση συγκεκριμένων εκφράσεων ειναι απαράδεκτη. Και δυστυχώς δεν βλεπω να ευαισθητοποιείται κανενας εδω στο φόρουμ.
    Mπορώ να μάθω ποιες εκφράσεις ακούστηκαν εδώ μέσα, εναντίων ποιων και ποιους συνανθρώπους μας δε σεβόμαστε? Και επειδή η μη ευαισθητοποίηση εδώ στο φόρουμ αφορά πρωτίστως εμένα, πείτε μου τι θέλετε να γίνει για να είστε ικανοποιημένοι.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημοκρατία έχουμε και αν θέλει ο άλλος να γαμιέται με άντρα δικαίωμα του είναι.
    Το να επιτίθεσαι όμως σε αυτόν επειδή γουστάρει ψωλές σε κάνει φασίστα.
    Το να διαδηλώνει επειδή θέλει να αλλάξει τον τρόπο που κατατάσσεται στην κοινωνία ως ανώμαλος, για μένα είναι θεμιτό και καλά κάνουν.
    Σάπιες κοινωνικές συμβάσεις, σκοταδιστικές και γελοίες που μας αφήνουν πίσω.
    Δεν με πειράζει που με λέτε φασίστα. Δημοκρατία δεν έχουμε? Ε ό,τι γουστάρω είμαι.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Sting Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι κανει ο καθένας στο κρεβάτι του ειναι δικαίωμα του. Και στο φόρουμ πιθανότατα υπάρχουν ομοφυλόφιλοι. Και καποιος φίλος σας ή καποιος συγγενης μπορει να ειναι γκέι. Δεν ειναι ασθένεια, ειναι επιλογή. Δεν μπορείτε να εκφράζεστε ετσι. Και το ακομη χειρότερο ειναι που δεν τρέχει και τιποτα απο την πλευρά των υπευθύνων.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Βασικά δε θέλω να μου πείτε τι θέλετε. Στο μπούτσο μου. Φασίστας δεν είμαι? Και ναι, έχουμε δημοκρατία. Δε σας υποχρεώνει κανείς να γράφετε εδώ μέσα άμα δε γουστάρετε.

    Άμα από την άλλη δε γουστάρετε εμένα επειδή δεν τρέχει τίποτα από πλευράς μου, απλά πείτε το μου. Θα δείτε ότι δεν είμαι τόσο φασίστας όσο νομίζετε.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  9. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (12-10-17)

  10. #27747
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Άι σιχτίρ στην τελική που κάθομαι και χαλάω τη ζαχαρένια μου και με λέτε φασίστα μες στα μούτρα μου επειδή δε γουστάρω τους πούστιδι. Άι σιχτίρ γκέι φόρουμ γίναμε εδώ πέρα.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (12-10-17)

  12. #27748
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.822 φορές σε 7.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άι σιχτίρ στην τελική που κάθομαι και χαλάω τη ζαχαρένια μου και με λέτε φασίστα μες στα μούτρα μου επειδή δε γουστάρω τους πούστιδι. Άι σιχτίρ γκέι φόρουμ γίναμε εδώ πέρα.
    Δικαίωμα σου είναι να μη τους συμπαθείς.
    Δεν αναφέρθηκα σε εσένα. Βασικά, κανέναν δεν είχα στο μυαλό μου από δω μέσα.
    Επίθεση: Σημαίνει αυτό που κάνουν τα χρυσά αυγά που τους πλακώνουν στο ξύλο. Ή το να δεις κάποιον στον δρόμο και να του αρχίσεις τα μπινελίκια.
    Το να μη πας κάποιον το ξαναγράφω είναι δικαίωμα σου.

  13. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (06-01-19)

  14. #27749
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.822 φορές σε 7.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Eν τω μεταξύ έχουμε όλοι, υποθέτω, τόσα προβλήματα επιβίωσης και καθόμαστε και τσακωνόμαστε για αστεία πράγματα.
    Δε νομίζω να υπάρχει άλλος λαός σαν εμάς.
    Ούτε προχώ το παίζω, ούτε θα ήθελα να μου βγει το παιδί γκέι, αλλά ο σεβασμός στον συνάνθρωπο όπως θα έλεγε και ο Κικίλιας, είναι βασική αρχή της κοινωνίας.

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    chainsaw (06-01-19), dimace (12-10-17)

  16. #27750
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου απαντάω εγώ για την πάρτη μου, τύπε τσίμπημα, γιατί ελπίζω να έχεις καταλάβει ότι γουστάρω τόκι με την πάρτη σου, είσαι σένιος κι έτσι, τα ξέρεις αυτά, μην τα επαναλαμβάνω...
    Το τί θέλει να κάνει ο καθένας στο κρεβάτι του και αν την έξοδο την έχει μπερδέψει και την κάνει είσοδο, ποσώς με ενδιαφέρει. Αδιάφορο του νεκρού λέμε. Και σου μιλάει κάποιος που έχει κάνει χμ... περιέργιες που δεν φαντάζεσαι. Το να προσπαθεί κάποιος όμως να μου επιβάλει την προτίμησή του, τόσο άκομψα, τόσο ακαλαίσθητα και τόσο φασιστικά, ναι με ενοχλεί και με κάνει να αντιδρώ. Εχω τύπους ομοφυλόφιλους, αξιοπρεπέστατους, πίνουμε τα μπυρόνια μας, και ο καθένας πάει στο κραβάτι του και γαμιέται με όποιον θέλει. Δεν έχω πρόβλημα, δεν έχουν πρόβλημα. Ολο αυτό το επιτηδευμένο όμως, με καρακραγμένες που θέλουν να δείξουν τη διαφορετικότητά τους όντας ξεβράκωτοι στον δρόμο, να κάνουν πορείες και να μη κρατάνε ούτε τα προσχήματα πουθενά, με χαλάει.
    Δηλαδή αν όσοι 25ποντοι ετερόφυλοι μαζεύονταν και άρχιζαν να δείχνουν τις μαλαπέρδες τους και να κράζουν ότι γουστάρουν να πηδάνε κώλους, έκαναν δε και πορείες για την προώθηση των ενδιαφερόντων τους, θα ήταν ή όχι ωραίο; Κι αν όχι, θα θίγονταν ή όχι τα δικαιώματά τους; Και θα τους έκραζαν ή όχι για επιδειξίες και δεν ξέρω εγώ τί άλλο;
    Αυτή η νέα τάση να επιβάλουμε το δικό μας και οποιαδήποτε άλλη φωνή να είναι φασιστική, απάνθρωπη, ρατσιστική, σόρι αλλά εμένα δε μου κάνει...
    σύγκριση πιο άστοχη και από σέντρα του σεμπά. μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει να είσαι ομοφυλόφιλος και να μεγαλώνεις στην ελλάδα. σήμερα ναι, όχι μόνο παλιότερα.
    οικογένεια, σχολείο, παρέες, γειτονιά, περαστικοί... δεν σου έχουν πει οι γκέι φίλοι σου πόσο δύσκολο είναι να είναι αυτοί που είναι και να το δηλώσουν δημόσια; ή δεν σου έχουν πει ότι φοβούνται να φιληθούν στον δρόμο;
    γενικώς, δεν σου έχουν πει πόσο έχουν φοβηθεί, αγχωθεί, στεναχωρηθεί, κινδυνέψει στη ζωή τους, μόνο και μόνο για τη σεξουαλική τους προτίμηση;
    ίδια καταπίεση έχουν δεχθεί οι γκέι, ίδια και οι 25ποντοι ετερόφυλοι;
    ίδιους λόγους και ίδια ανάγκη έχουν οι μεν και οι δε να διεκδικήσουν τη δημόσια παρουσία τους;
    και μάλιστα ξεχνάς ότι τα gay pride που δεν αντέχεις (γιατί γι' αυτά μιλάς, όχι για τον νόμο) είναι παράδοση χρόνων, όταν το να είσαι ομοφυλόφιλος ήταν ακόμη πιο δύσκολο, τις περισσότερες φορές ασήκωτο. άσχετα αν είναι εκφυλισμένα και αφομοιωμένα πλέον (της αθήνας, γιατί στις άλλες πόλεις μια χαρά είναι).
    δηλαδή ντάξει, είπαμε, τι βιασμός της λογικής είναι αυτός ρε τύπε...

    επίσης αν φράσεις τύπου "πουσταριά που θέλουν κρεατόβεργα στον κώλο τους" ή "τόσο ανίκανα πουσταριά που δεν μπορούν να αυτοκτονήσουν" ή "παλιοπουσταράδες" ή "στη φυλάκα θα αλλάξουν όμορφα φύλο τα πρεζόνια"... δεν είναι ακραία ομοφοβία, τότε τι είναι τύπε; καλοσύνη και σεβασμός στην διαφορετικότητα;
    αλλά θα μου πεις, δεν φταις εσύ, αυτοί είναι γκέι και τον τρώνε.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  17. #27751
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    15 χρονων δεν μπορεις να ψηφισεις, δεν μπορεις να οδηγησεις, δεν εισαι αρκετα ωριμος τελοσπαντων γι αυτα αλλα εισαι για να αλλαξεις φυλο!!!!!

    Επισης κατι ακομα. Ο καθενας στο κρεββατι του ας κανει ο,τι θελει.
    Παιδια ομως δε θα επρεπε να αποκτουν,αυτο ειναι εγκληματικο.
    Δε θα κανουμε την ανωμαλια κανονικοτητα.

    Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  18. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (12-10-17)

  19. #27752
    Το avatar του χρήστη Red Sting
    Εγγραφή
    29-09-2008

    Μηνύματα
    19.945
    Thanks
    6.734
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.584 φορές σε 7.687 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κοσμά, πραγματικά δεν καταλαβες ποιες ειναι οι προσβλητικές εκφράσεις; Τις περισσότερες τις περιλαμβάνει ο Γιώργος (Red Unity) στην τελευταια του παράγραφο.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The fundamental cause of the trouble is that in the modern world the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
    ― Bertrand Russell

  20. #27753
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αν και δεν αξίζει το ίδιο το θέμα να επεκταθώ, θα το κάνω γιατί η συζήτηση προς το παρόν μένει σε ανεκτά επίπεδα.
    Πραγματικά ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΡΦΙ για το αν ο άλλος γαμιέται με ανδρα, γυναίκα, άλογο, γύπα ή κατσίκα. Αν γουστάρει μια δυο ή δέκα ψωλές ταυτόχρονα στον πάτο του (της). Αν παίρνει ή όχι βιάγκρα, αν χώνει μπουκάλια στον κώλο του, αν φοράει μάσκες, αν το κάνει βλέποντας τσόντα ή αν φτιάχνεται με το να βλέπει ντισκάβερι τσάνελ. Ειλικρινά. Είναι αδιαπραγμάτευτο δικαίωμα του καθενός να κάνει ό,τι γουστάρει, αρκεί να μην ποδοπατάει τη δική μου ελευθερία. Γιατί πλέον με τη νέα μόστρα αυτό γίνεται...
    Κι ελευθερία εννοώ και ψυχική. Γιατί σήμερα υπάρχει ένα ιδιότυπο μπούλινγκ σε όποιον δε γουστάρει να του ΕΠΙΒΑΛΟΝΤΑΙ οι ομοφυλόφιλοι, οι αλλιώς, οι έτσι και οι γιουβέτσι. Ζήσε αγόρι μου τη ζωή σου και μην έρχεσαι και μου μοστράρεις την ιδιαιτερότητά σου. Στα παπάρια μου η ιδιαιτερότητά σου. Κι όπως είπα, κι ας το θεωρείτε μειωτικό. Γουστάρεις να τρως πουτσα; Φατην. Δε σου αρέσει πως ακούγεται; Κακώς. Οταν το κάνεις, δεν είναι μειωτικό, αλλά όταν το ακούς είναι. Δεν πάει έτσι. Μπράβο σου, γούστο σου και καμάρι σου. Αλλά ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΣΤΡΑΡΕΙΣ γιατί μου χαλάς την αισθητική.
    Μπορούμε να είμαστε διακρτιτικοί όλοι στο τι κάνουμε; Από τη μεριά μου ναι. Αλλοι είναι που έχουν κατακλύσει τα κανάλια σε μια πολύ ισχυρή και ιδιότυπη κάστα, με μοναδικό σκοπό να τα κάνουν μέσο προβολής της ιδιαιτερότητάς τους. Αυτό δεν το λέω έτσι, μιλώντας με άτομα του χώρου, ακριβώς αυτό μου λένε. Χωρίς να φας πούτσα, δεν μπαίνεις εκεί. Κι εκεί, μόνον εμείς και σε όποιον γουστάρει... Μεταφέρω λόγια αυτούσια του πλέον χμ... έμπιστου ατόμου πρωτοπαλλήκαρου του κυβερνώντος κόμματος που έκανε προπαγάνδα από... τσαντίρι.
    Πλατειάζω όμως. Και το ξεχειλώνουμε. Ο τύπος ο χιονιάς είπε τη μεγάλη αλήθεια. Εκτρωμα νόμος από πολλές απόψεις με μόνο στόχο τα ψηφαλάκια... ανθρώπινα δικαιώματα και αρχιδιές. Ασχοληθείτε πρώτα με τα ανθρώπιαν δικαιώματα 3 εκατομμυρίων Ελλήνων που πεινάνε και μετά συζητάμε, αριστεροί του κώλου. Καταπάτησαν κάθε έννοια ηθους, μπήκαν με ψευτιές και ταξίματα που γελούσαν και οι πέτρες και κάνουν αριστερή πολιτική μόνο με τους ομοφυλόφιλους και τους λαθρομετανάστες...
    There is a Dude in town

  21. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-10-17), consigliere (12-10-17), dimace (12-10-17), Gtakis (26-10-17), sabar77 (12-10-17)

  22. #27754
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.822 φορές σε 7.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Oι Έλληνες δε πεινάνε εξ'αιτίας των ομοφυλόφιλων.

  23. #27755
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ρε σεις θα με τρελάνετε? Από το πρωί μέχρι το βράδυ επί 10 χρόνια τώρα (που είμαι εγώ στο χώρο) αποκαλούμε τους βάζελους γκέι και μπούστηδες και πισωγλεντζέδες και τα μπαόκια γύφτους και τα σκουλήκια αρειανούς και δεν ξέρω και γω τι άλλο και ΚΑΝΕΙΣ σας δε διαμαρτυρήθηκε, και μου γίνατε όλοι τώρα υπέρμαχοι του πισωγλεντισμού και εμείς είμαστε οι φασίστες? Νιώθουν άσχημα οι ομοφυλόφιλοι και πρέπει σώνει και καλά να τους βολέψουμε με νόμο? Δηλαδή τι θα ακολουθήσει? Θα νομιμοποιήσουμε τα ναρκωτικά για να μη νιώθουν άσχημα οι εξαρτημένοι? Οι παιδόφιλοι? Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να είσαι παιδόφιλος και να φοβάσαι και να στεναχωριέσαι και να φοβάσαι μην σε τσακώσουν? Κάντε μια τροπολογία να ησυχάσουν και αυτοί.

    Όσον αναφορά τα ψηφαλάκια, διαφωνώ και ως προς αυτό. Μπορεί να κερδίσουν x ψήφους από τους νομοθετικά ευνοημένους, να δούμε όμως πόσους θα χάσουν από τους y υπόλοιπους. Εκτός και αν έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους και ξέρουν ότι x - y > 0. Οπότε επιβεβαιώνομαι και πάλι ότι ζούμε σε ένα κράτος μπούστηδων.

    Τέλος και σχετικά με τη μη αντίδραση των υπευθύνων του φόρουμ στα ακραία φαινόμενα ομοφοβισμού, εμένα δηλαδή - και καλύπτω πλήρως τους συντονιστές, σας το λέω ότι δεν πρόκειται να αλλάξω στάση. Και πείτε με φασίστα, πείτε με ό,τι θέλετε. Και έχω και την ευθιξία έχω και αρχίδια και παραιτούμαι κιόλας αυτήν τη στιγμή άμα νομίζετε ότι δεν κάνω αυτά που πρέπει.
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  24. Οι ακόλουθοι 7 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-10-17), consigliere (12-10-17), dimace (13-10-17), Faithful (12-10-17), Gtakis (26-10-17), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (13-10-17), sabar77 (12-10-17)

  25. #27756
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι Έλληνες δε πεινάνε εξ'αιτίας των ομοφυλόφιλων.
    Δεν το ξέρεις αυτό...
    There is a Dude in town

  26. #27757
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε σεις θα με τρελάνετε? Από το πρωί μέχρι το βράδυ επί 10 χρόνια τώρα (που είμαι εγώ στο χώρο) αποκαλούμε τους βάζελους γκέι και μπούστηδες και πισωγλεντζέδες και τα μπαόκια γύφτους και τα σκουλήκια αρειανούς και δεν ξέρω και γω τι άλλο και ΚΑΝΕΙΣ σας δε διαμαρτυρήθηκε, και μου γίνατε όλοι τώρα υπέρμαχοι του πισωγλεντισμού και εμείς είμαστε οι φασίστες? Νιώθουν άσχημα οι ομοφυλόφιλοι και πρέπει σώνει και καλά να τους βολέψουμε με νόμο? Δηλαδή τι θα ακολουθήσει? Θα νομιμοποιήσουμε τα ναρκωτικά για να μη νιώθουν άσχημα οι εξαρτημένοι? Οι παιδόφιλοι? Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να είσαι παιδόφιλος και να φοβάσαι και να στεναχωριέσαι και να φοβάσαι μην σε τσακώσουν? Κάντε μια τροπολογία να ησυχάσουν και αυτοί.

    Όσον αναφορά τα ψηφαλάκια, διαφωνώ και ως προς αυτό. Μπορεί να κερδίσουν x ψήφους από τους νομοθετικά ευνοημένους, να δούμε όμως πόσους θα χάσουν από τους y υπόλοιπους. Εκτός και αν έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους και ξέρουν ότι x - y > 0. Οπότε επιβεβαιώνομαι και πάλι ότι ζούμε σε ένα κράτος μπούστηδων.

    Τέλος και σχετικά με τη μη αντίδραση των υπευθύνων του φόρουμ στα ακραία φαινόμενα ομοφοβισμού, εμένα δηλαδή - και καλύπτω πλήρως τους συντονιστές, σας το λέω ότι δεν πρόκειται να αλλάξω στάση. Και πείτε με φασίστα, πείτε με ό,τι θέλετε. Και έχω και την ευθιξία έχω και αρχίδια και παραιτούμαι κιόλας αυτήν τη στιγμή άμα νομίζετε ότι δεν κάνω αυτά που πρέπει.
    Ρε τύπε πέππα... επίτηδες το κάνεις... αναφέρεις τα x και y σε μια τέτοια συζήτηση; Αφού με δια δήλωση αλλάζουν αυτά...
    There is a Dude in town

  27. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    differance (12-10-17), pf7 (12-10-17)

  28. #27758
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  

  29. #27759
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.822 φορές σε 7.458 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε σεις θα με τρελάνετε? Από το πρωί μέχρι το βράδυ επί 10 χρόνια τώρα (που είμαι εγώ στο χώρο) αποκαλούμε τους βάζελους γκέι και μπούστηδες και πισωγλεντζέδες και τα μπαόκια γύφτους και τα σκουλήκια αρειανούς και δεν ξέρω και γω τι άλλο και ΚΑΝΕΙΣ σας δε διαμαρτυρήθηκε, και μου γίνατε όλοι τώρα υπέρμαχοι του πισωγλεντισμού και εμείς είμαστε οι φασίστες? Νιώθουν άσχημα οι ομοφυλόφιλοι και πρέπει σώνει και καλά να τους βολέψουμε με νόμο? Δηλαδή τι θα ακολουθήσει? Θα νομιμοποιήσουμε τα ναρκωτικά για να μη νιώθουν άσχημα οι εξαρτημένοι? Οι παιδόφιλοι? Ξέρετε πόσο δύσκολο είναι να είσαι παιδόφιλος και να φοβάσαι και να στεναχωριέσαι και να φοβάσαι μην σε τσακώσουν? Κάντε μια τροπολογία να ησυχάσουν και αυτοί.

    Όσον αναφορά τα ψηφαλάκια, διαφωνώ και ως προς αυτό. Μπορεί να κερδίσουν x ψήφους από τους νομοθετικά ευνοημένους, να δούμε όμως πόσους θα χάσουν από τους y υπόλοιπους. Εκτός και αν έχουν κάνει τους υπολογισμούς τους και ξέρουν ότι x - y > 0. Οπότε επιβεβαιώνομαι και πάλι ότι ζούμε σε ένα κράτος μπούστηδων.

    Τέλος και σχετικά με τη μη αντίδραση των υπευθύνων του φόρουμ στα ακραία φαινόμενα ομοφοβισμού, εμένα δηλαδή - και καλύπτω πλήρως τους συντονιστές, σας το λέω ότι δεν πρόκειται να αλλάξω στάση. Και πείτε με φασίστα, πείτε με ό,τι θέλετε. Και έχω και την ευθιξία έχω και αρχίδια και παραιτούμαι κιόλας αυτήν τη στιγμή άμα νομίζετε ότι δεν κάνω αυτά που πρέπει.
    Όχι ρε. Τι να παραιτηθείς;
    Επειδή διαφωνούμε σε κάποια θέματα; Διάλογος γίνεται.
    Το να μη σου αρέσει κάποιος ή οι επιλογές του δεν είναι φασισμός.
    Το να αντιδράς με αυτό, με τρόπο που μπορεί να μειώσει την προσωπικότητα του είναι φασισμός.
    Φαντάζομαι εάν δεις κάποιον στον δρόμο δε θα του πεις ''πως είσαι έτσι μωρή κραγμένη''.
    Μια χαρά τα κανείς αυτά που πρέπει κατά τη γνώμη μου και είσαι συμπαθέστατος, απλά ίσως και να διαφωνούμε.

  30. #27760
    Το avatar του χρήστη consigliere
    Εγγραφή
    12-11-2007

    Μηνύματα
    9.701
    Thanks
    14.667
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.633 φορές σε 4.090 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Για την ακρίβεια, φασισμός είναι το να μην επιτρέπεται οποιαδήποτε διαφορετική άποψη. Τελευταία έχει ρεύμα ο ανάποδος φασισμός του προχώ. Αν τολμήσεις να πεις το παραμικρό σου την πέφτουν και γίνεται της ξεφτιλισμένης. Ειδικά αν δεν έχεις προλάβει να οχυρωθείς σε moral highground.

    Η συζήτηση εν προκειμένω ΔΕΝ αφορά τις σεξουαλικές προτιμήσεις κανενός. Σόρρυ. Αφορά την πρόβλεψη της πολιτείας για το ώς γίνεται ο προσδιορισμός του φύλου. Αυτά. Η θέση αυτή έχει πολιτικές αλλά και νομικές και επικοινωνιακές και ένα σωρό άλλες παραμέτρους.

    Δεν υπάρχει λόγος που λένε...
    ... there's no such thing as "too much"...

  31. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον consigliere για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-10-17), estai (12-10-17), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (13-10-17), sabar77 (12-10-17), The Dude (12-10-17)

Σελίδα 1388 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 388888988108811881288133813481358136813781384138513861387138813891390139113921398140814181428143814881588168817881888 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας