Σελίδα 1311 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 311811911101111111211126112711281129113011307130813091310131113121313131413151321133113411351136114111511161117111811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 26.201 έως 26.220 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #26201
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να ξεκαθαρίσω το θεμα .......

    Αν πρέπει κάποιος να τιμωρηθεί είναι αυτός που έκανε το πρώτο ποστ προάγοντας την μισαλλοδοξία και το μίσος γενικότερα . Σκέφτηκε κανείς οτι το συγκεκριμένο τοπικ μπορεί να το διαβάζουν μουσουλμάνοι? Και στην τελική ακόμα και η ομάδα μας έχει στις τάξεις της αρκετούς μουσουλμάνους ...... Θα μου πεις που κολλάνε αυτοί? Κολλανε και παρακολλανε , γιατί ειναι εύκολο να μισείς τους μουσουλμάνους και να θεωρείς ότι οι πρόσφυγες είναι η πηγή του κακοί αλλά είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις ότι αυτοί που κάνουν τις επιθέσεις είναι Ευρωπαίοι πολίτες ...... δηλαδή υπεράνω υποψιας ατομα ....... Όπως π.χ. (λέω εγώ ο χαζός) οι παίχτες της ομαδας μας. Οι οποίοι μπορεί να προσηλυτίζονται και από το ίντερνετ (λέχθηκε και αυτό)
    Για τον red unity τώρα. Όπως πολύ σωστά έγραψε ο βοσκός ο red εχει γράψει κάποιες φορές και σε άλλα τοπικ.
    Στα τόσα χρόνια που γράφει σε αυτό το φορουμ έχει ακούσει πολλά..... Τον έχουν ειρωνευτεί, τον έχουν βρίσει, τον έχουν μειώσει. Δεν είδα κανέναν να θιχτεί και να βγει και να ζητήσει την τιμωρία αυτών που του τα έκαναν αυτά. Προς τιμή του ο red προσπαθούσε, πάντα μέσα απο διάλογο, να υπερασπιστεί τις απόψεις του. Προσωπικά το φέρω πολύ βαρέως που τόσο καιρο δεν έχω τραβήξει τίποτα ξεγυρισμένα μπαν σε όλους αυτούς που τον έβρισαν πολλές φόρες χυδαία......

    Το θεμα τελειωνει εδω.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. #26202
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ θα πω, ότι το νέο δόγμα, πλέον, δεν προωθεί τη χρήση όπλων από μέρους σου, προκειμένου να κάνεις σαφείς τις θέσεις σου: Δώσε τα όπλα σου σε άλλους, να το κάνουν για εσένα και εσύ εμφανίσου ως η λύση του προβλήματος που δημιούργησες. Βέβαια, είναι σχετικά αμφίβολο το αν το πρόβλημα λύνεται στη συνέχεια... Η αρχική δουλειά, πάντως, μιά χαρά στρώνει.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  3. #26203
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Mε πετάει συνέχεια έξω το άτιμο (και δεν παίρνω το μήνυμα να μείνω έξω ).
    Δεν μπορώ να κάνω παράθεση,αλλά πάνω σε αυτό που έγραψε ο red unity
    πρώτο λάθος σου ότι όλες οι λεγόμενες "τρομοκρατικές ενέργειες" σε γαλλία, βέλγιο κτλ έχουν γίνει από πολίτες τους, ανθρώπους που μεγάλωσαν σε αυτά τα κράτη και όχι από μετανάστες.
    διάβασα οτι ο οδηγός του νέου εγκλήματος δεν ήταν καν πιστός μουσουλμάνος.Δηλ.δεν το έκανε καν για θρησκευτικούς λόγους.
    Βέβαια ποτέ δε ξέρεις τι είναι αλήθεια.

    Και για να συνεχίσω στο κλίμα του οφτοπικ.
    Βρήκα κουιζ στο sport24.[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] "Αναγνωρίστε τους παίκτες του Ολυμπιακού".
    Δεν αναγνώρισα κανέναν.
    Η ντροπή των ολυμπιακών.Γι αυτό με πετάει το φορουμ έξω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rena : 18-07-16 στις 10:10

  4. #26204
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πάντως, όλος ο καλός ο κόσμος έχει μαζευτεί πάλι στο φόρουμ τελευταία.
    Απολαμβάνω τις συζητησεις τελευταία στο οφτοπικ αν κι έχω αποφασίσει να το παίρνω ως επί το πλείστον στο χαλάρο λόγω προηγούμενης πανωλεθρίας μου....

  5. #26205
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Tελικά έχουν μεγάλο θράσος οι Κούρκοι. Ξεφτίλισαν τον στρατό τους όσο δεν πάει. Τον αχρήστευσαν ουσιαστικά. Δε φοβούνται μήπως τους κάνουμε κανένα "ντου" και τον πιουν αλύγιστο? Ποιος θα πολεμήσει τότε? Η "ανίκητη" τουρκική αστυνομία? Ο Ερντογάν? Ή οι καναλάρχες και οι μιντιάρχες που ελέγχει?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  6. #26206
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


    Τελικά, ο Μουζάλας, δε τα έλεγε "στον αέρα"...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  7. #26207
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    επειδή τα λεφτά είναι πολλά σε αυτόν τον κόσμο αναγκάζομαι να αναφέρω κάποια πράγματα κατ εξ εξαίρεση τους ύφους της ιστοσελίδας.

    Κατ' αρχάς να αναφέρω για την νομιμότητα των παρακάτω λεγομένων ότι η μετάφραση είναι: κατ εντολή εκτύπωση τούτου του Ιερού Κορανίου και μετάφραση των εννοιών του ο Υπηρέτης των δύο Ιερών Τόπων (Μέκκας και Μεδίνας), Βασιλιάς της Σαουδικής Αραβίας Φαχντ μπιν Αμπντουλαζιζ 'Αλ Σαουντ aka Αμπντάλα (Περίοδος εξουσίας 1 Αυγούστου 2005 – 23 Ιανουαρίου 2015). Αναφέρω την χρονολογική περίοδο γιατί υποστηρίζεται ότι οι εκτυπώσεις είναι πολύ ωραιοποιημένες σε σχέση με την σκληρότητα του πρωτότυπου κειμένου και τις μεταφράσεις πριν 50 χρόνια/παλαιότερα







    Πολεμάτε αυτούς που δεν πιστεύουν στον ΑΛΛΑΧ, κι ούτε στην Έσχατη Ημέρα, και δεν απαγορεύουν αυτό που απαγόρευσε ο ΑΛΛΑΧ κι ο Απόστολος Του (Μουχάμμεντ), κι ούτε αναγνωρίζουν την αληθινή θρησκεία (ακόμη κι αν είναι) απ' το Λαό που του δόθηκε η Βίβλος μέχρις ότου δώσουν το φόρο υποτέλειας (τζίζγια) με εκούσια υποταγή, κι (αισθανθούν) τον εαυτό τους ταπεινωμένο.
    (Σούρα ελ-Τέβμπε, 9: 29)

    Αν πονάτε από τον πόλεμο μη χαλαρώσετε την καταδίωξη του εχθρού, γιατί κι αυτοί πονάνε απ' τις ίδιες όπως και σεις. KL ενώ εσείς έχετε ελπίδα για βοήθεια και ανταμοιβή απ' τον ΑΛΛΑΧ εκείνοι δεν την έχουν. Kι ο ΑΛΛΑΧ είναι Πανγνώστης (και) Σοφός.
    (Σούρα ελ-Νισά, 4: 104)

    Η τιμωρία εκείνων οι οποίοι πολεμούν τον ΑΛΛΑΧ και τον Απόστολό Του, και διαβιούν στη γη άσχημα, είναι να εκτελούνται ή να σταυρώνονται ή να κόβονται τα χέρια και τα πόδια αντίπλευρα, ή να εξορίζονται απ' αυτή τη γη. Αυτοί έχουν την ατίμωση, στον κόσμο αυτό, και τους περιμένει στον άλλο Κόσμο μεγάλος παιδεμός, εκτός απ' εκείνους που μετάνιωσαν, και προτού τους κατακρίνετε, μάθετε ότι ο ΑΛΛΑΧ είναι Πολυεπιεικής (και) Φιλεύσπλαχνος.
    (Σούρα ελ-Μάιντε, 5: 33-34)

    Βλαστημούν βέβαια όποιοι λένε ότι: «Ο ΑΛΛΑΧ είν' ο Χριστός ο γιος της Μαριάμ». Ο Χριστός είπε: «Ω! Παιδιά του Ισραήλ! Λατρεύετε τον ΑΛΛΑΧ, τον Κύριό Μου και Κύριό σας». Και σίγουρα όποιος συνδυάζει άλλους θεούς με τον ΑΛΛΑΧ, τότε ο ΑΛΛΑΧ θα τους απαγορεύσει γι' αυτόν, τον Παράδεισο και σπίτι του θα είναι η Φωτιά. Κι εκεί δεν θα υπάρχει κανείς για να βοηθήσει τους κακοποιούς.
    (Σούρα ελ-Μάιντε, 5: 72)

    Ω! Προφήτη! Παρότρυνε τους πιστούς στο πόλεμο. Αν υπάρχουν είκοσι από σας που υπομονετικά επιμένουν, θα νικήσουν διακόσιους, κι αν από σας είναι εκατό θα νικήσουν χίλιους απ' τους άπιστους, γιατί αυτοί είναι ένας λαός χωρίς κατανόηση.
    (Σούρα ελ-Ενφάλ, 8: 65)

    Κι όταν οι απαγορευμένοι μήνες έχουν περάσει, τότε (πολεμάτε και) σκοτώνετε τους ειδωλολάτρες, οπουδήποτε κι αν τους βρείτε, και συλλάβετε τους και πολιορκείστε τους και στήστε τους παγίδες με κάθε (πολεμικό) στρατήγημα. Αν όμως μετανιώσουν και διατηρήσουν την τακτική προσευχή κι εφαρμόσουν (τακτική) ελεημοσύνη, τότε αφήστε τους ελεύθερους. Γιατί ο ΑΛΛΑΧ είναι Πολυεύσπλαχνος, Πολυεπιεικής.
    (Σούρα ελ-Τέβμπε, 9: 5)

    Ας πολεμούν υπέρ του ΑΛΛΑΧ. Αυτοί που θυσιάζουν τη ζωή του κόσμου αυτού για χάρη της Μέλλουσας Ζωής, κι όποιος πολεμά υπέρ του ΑΛΛΑΧ είτε σκοτωθεί είτε νικήσει, θα του δώσουμε αμέσως πλούσια αμοιβή.
    (Σούρα ελ-Νισά, 4: 74)

    Είναι γραμμένος ο πόλεμος για σας. Εσείς όμως τον αποστρέφεστε. Αλλά μπορεί όμως ν' αποστρέφεστε κάτι που είναι καλό για σας, και μπορεί ν' αγαπάτε κάτι, που είναι κακό για σας. Ο ΑΛΛΑΧ όμως γνωρίζει κι εσείς δεν γνωρίζετε.
    (Σούρα ελ-Μπάκαρα, 2: 216)

    Όποιος είναι εχθρός του ΑΛΛΑΧ, των αγγέλων Του και των αποστόλων Του, του Γαβριήλ και του Μιχαήλ, τότε κι ο ΑΛΛΑΧ είναι εχθρός σ' όσους αρνούνται την Πίστη.
    (Σούρα ελ-Μπάκαρα, 2: 9

    Κι όσοι αρνούνται την Πίστη και διαψεύδουν τα Σύμβολά Μας, θα γίνουν σύντροφοι της Φωτιάς, όπου για πάντα θα παραμείνουν.
    (Σούρα ελ-Μπάκαρα, 2: 39)

    Όσο για τους άπιστους, είναι το ίδιο γι' αυτούς, είτε τους προειδοποιείς, είτε όχι. Δεν θα πιστέψουν. Ο ΑΛΛΑΧ σφράγισε, τις καρδιές τους και την ακοή τους, και στα μάτια τους υπάρχει πέπλο. Μεγάλη θα είναι η τιμωρία (που θα υποστούν).
    (Σούρα ελ-Μπάκαρα, 2: 6-7)

    Εκείνοι που πίστευσαν, πολεμούν υπέρ του ΑΛΛΑΧ ενώ εκείνοι που αρνήθηκαν την πίστη, πολεμούν για χάρη του Ταγούτ (Σατανά). Πολεμήστε ενάντια των φίλων του σατανά. Αδύνατη -πράγματι- είναι η πανουργία του Σατανά.
    (Σούρα ελ-Νισά, 4: 76)

    Όταν ταξιδεύετε στη γη δεν σας καταλογίζεται φταίξιμο αν συντομεύετε τις προσευχές σας επειδή φοβάστε μήπως οι Απιστοι σας επιτεθούν. Γιατί οι άπιστοι ήταν για σας φανεροί εχθροί.
    (Σούρα ελ-Νισά, 4: 101)

    Θα επιθυμούσαν να μην πιστέψετε όπως κι εκείνοι (έμειναν άπιστοι), να είστε δηλ. μ' αυτούς. Μην τους παίρνετε ως φίλους απ' τις γραμμές τους, ώσπου να εγκαταλειφθεί η απιστία τους. Αν όμως επιστρέψουν στην απιστία, τότε συλλάβετέ τους και σκοτώστε τους, όπου κι αν βρίσκετε. Και μην παίρνετε απ' αυτούς ούτε φίλους ούτε βοηθούς, εκτός απ' εκείνους που καταφεύγουν σ' ομάδα με την οποία έχετε συνθήκη ειρήνης, ή εκτός απ' εκείνους που σας πλησιάζουν βρισκόμενοι σ' απορία ή να σας πολεμήσουν ή να πολεμήσουν την ομάδα τους. Αν ο ΑΛΛΑΧ ήθελε θα τους υποκινούσε εναντίον σας. Έτσι, αν αποσυρθούν από σας, και δεν σας σκοτώσουν και συνάμα σας στείλουν εγγυήσεις για ειρήνη, τότε ο ΑΛΛΑΧ δεν θα σας ανοίξει το δρόμο, για να τους πολεμήσετε.
    (Σούρα ελ-Νισά, 4: 89-90)

    Ω! Σεις που πιστέψατε! Μη κάνετε τους Εβραίους και τους Χριστιανούς, φίλους και προστάτες σας! Δεν είναι παρά μονάχα μεταξύ τους φίλοι και προστάτες. Κι εκείνος ανάμεσά σας που πιάνει (φιλίες) μ' αυτούς είναι ένας απ' αυτούς. Ο ΑΛΛΑΧ δεν καθοδηγεί τον άδικο και παράνομο λαό.
    (Σούρα ελ-Μάιντε, 5: 51)

    Και μην παντρεύεστε άπιστες γυναίκες (ειδωλολάτρισσες) μέχρις ότου πιστέψουν. Μια σκλάβα που πιστεύει, είναι καλύτερη από μια άπιστη, ακόμα κι αν σας γοητέψει. Ούτε να παντρεύετε τις κόρες σας με άπιστους, μέχρις ότου πιστέψουν. Ένας σκλάβος που πιστεύει είναι καλύτερος από έναν άπιστο, ακόμα κι αν σας γοητέψει. Γιατί οι άπιστοι σας καλούν στη Φωτιά, ενώ ο ΑΛΛΑΧ σας γνέφει με τις διαταγές Του προς τον Παράδεισο και στη συγγνώμη, κι εξηγεί καθαρά τα Σημεία Του στους ανθρώπους, ώστε να μνημονεύουν τη Δόξα Του.
    (Σούρα ελ-Μπάκαρα, 2: 221)







    ΥΓ. Και είναι μόνο μερικά σημεία.
    Παραπάνω μπορείτε να τεκμηριώσετε όλα όσα συμβαίνουν τους τελευταίους μήνες και να βρείτε κίνητρο στις πράξεις αλλά και να καταλάβετε διάφορα πράγματα για τον μέλλοντα χρόνο.

    Στην τελική αυτό που μετράει δεν είναι τα λόγια αλλά η παράδοση που έχουν αυτήν την στιγμή. Τυπικά με μια αναθεώρηση θα μπορούσαν να ωραιοποιηθούν ακόμη πιο πολύ αυτα. Αλλά οι πράξεις (επιθέσεις, μη ενσωμάτωση και ασέβεια, αλυτρωτικές/επεκτατικές ενέργειες, και το μεγαλύτερο έγκλημα η σιωπή των αμνών/ασπίδα/καταφύγιο) άλλα ομολογούν

    Για ποιον λόγο δεν υπάρχει θέμα πχ. με βουδιστές, κινέζους κλπ.? Αν κατεβείτε στην Τσαινατάουν στο μεταξουργείο θα πάθετε πλάκα

    A ρε Δημητρη Ταλιμπαν
    Πάντως πέρα απο το ότι μοιάζει με πολιτική προπαγάνδα και λιγότερο με θρησκεία,δεν έχουν και πολύ άδικο.'Οντως οι άπιστοι-χριστιανοί Αμερικάνοι και άλλοι ειδωλολάτρες-ευρωπαίοι μπήκαν στη χώρα τους και τη διέλυσαν.Δε θα ήταν λογικό να μας θεωρούν φίλους.
    Αν και κάπου διάβασα οτι εμάς τους ορθόδοξους ειδωλολάτρες έλληνες δε μας θεωρούν εχθρούς.Οπότε ίσως να μην είναι και τόσο θρησκευτικό το μίσος τους.

  8. #26208
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, όλος ο καλός ο κόσμος έχει μαζευτεί πάλι στο φόρουμ τελευταία.
    Απολαμβάνω τις συζητησεις τελευταία στο οφτοπικ αν κι έχω αποφασίσει να το παίρνω ως επί το πλείστον στο χαλάρο λόγω προηγούμενης πανωλεθρίας μου....
    Εγώ πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερα να σταματήσει η πολιτική συζήτηση.Ήδη ενοχλήθηκε ο Unity απο τις απόψεις Dimace και ο consigliere απο τις απόψεις unity.
    Το τελευταίο που θέλουμε είναι να πίνουμε καφεδάκι ή μπυρίτσα,να μπαίνουμε να ηρεμήσουμε σε οπαδικό φορουμ και να κάνουμε την πλάκα μας και να μας ανάβουν τα λαμπάκια απο τις διαμάχες μεταξύ μελών και τον πολιτικό προσηλυτισμό.
    Και όχι δεν είναι απλά απόψεις που δεν επηρεάζουν κανέναν.Σκοπό έχουν ν'αναστατώσουν είτε είναι με τη μορφή "όλοι οι μουσουλμάνοι είναι τρομοκράτες και επικίνδυνοι" ή 'τα καπιταλιστικά γουρούνια έχετε λάθος τρόπο ζωής και ξυπνήστε να μη σας πάρει ο διαολος."

  9. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Rena για αυτό το μήνυμα:

    estai (18-07-16), Red&White-Nick-7 (18-07-16), The Dude (18-07-16), Vass (18-07-16), voskos_7 (18-07-16)

  10. #26209
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω οτι θα ήταν καλύτερα να σταματήσει η πολιτική συζήτηση.Ήδη ενοχλήθηκε ο Unity απο τις απόψεις Dimace και ο consigliere απο τις απόψεις unity.
    Το τελευταίο που θέλουμε είναι να πίνουμε καφεδάκι ή μπυρίτσα,να μπαίνουμε να ηρεμήσουμε σε οπαδικό φορουμ και να κάνουμε την πλάκα μας και να μας ανάβουν τα λαμπάκια απο τις διαμάχες μεταξύ μελών και τον πολιτικό προσηλυτισμό.
    Και όχι δεν είναι απλά απόψεις που δεν επηρεάζουν κανέναν.Σκοπό έχουν ν'αναστατώσουν είτε είναι με τη μορφή "όλοι οι μουσουλμάνοι είναι τρομοκράτες και επικίνδυνοι" ή 'τα καπιταλιστικά γουρούνια έχετε λάθος τρόπο ζωής και ξυπνήστε να μη σας πάρει ο διαολος."
    Με συνεπήρε το κείμενο. Πες το πιο απλά παιδί μου.
    Είναι όλοι ρατσιστές... Και ο Dimace με τους μουσουλμάνους και ο Redunity με τους χριστιανούς.

  11. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (18-07-16)

  12. #26210
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγω έχω καταλάβει ότι όποιος δε με αποθεώνει, είναι ρατσιστής και όχι τύπος.
    There is a Dude in town

  13. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (20-07-16), estai (19-07-16), Rena (18-07-16), voskos_7 (18-07-16)

  14. #26211
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με συνεπήρε το κείμενο. Πες το πιο απλά παιδί μου.
    Είναι όλοι ρατσιστές... Και ο Dimace με τους μουσουλμάνους και ο Redunity με τους χριστιανούς.
    Βασικά με παρεξήγησες.Οτι εγώ είμαι ρατσίστρια ήθελα να πω.

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (19-07-16)

  16. #26212
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.860
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.623 φορές σε 17.684 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, όλος ο καλός ο κόσμος έχει μαζευτεί πάλι στο φόρουμ τελευταία.
    Απολαμβάνω τις συζητησεις τελευταία στο οφτοπικ αν κι έχω αποφασίσει να το παίρνω ως επί το πλείστον στο χαλάρο λόγω προηγούμενης πανωλεθρίας μου....
    Εσύ ειδικά, απάντα σε εμένα, με τον τρόπο που θέλεις και ξέρεις και όποιον ανακατευτεί, ασ' τονε πάνω μου...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (19-07-16)

  18. #26213
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Υπάρχει στο facebook μια σελίδα φίλων της 10 εντολής που λέει αν το κοινοποιήσεις και μετά κάνεις λάικ (με επικόλληση τους φίλους σου)+το ίδιο στην σελίδα ο Ιησούς από την Ναζαρέτ θα σου δώσουν λεπτά, μηνύματα, GB. Και από κάτω ο κακός χαμός από πελάτες (2.300+)

    Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί συμβαίνουν ότι συμβαίνουν στις εκλογές
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  19. #26214
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    μουχαχαχαχαχα
    Μπαίνω να στείλω, μου τελειώσαν οι μονάδες!

  20. #26215
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σεισμός 3,6 Ρίχτερ σημειώθηκε πριν από λίγο με επίκεντρο την Λειβαδιά. Ο σεισμός έγινε αισθητός και την Αττική. Σύμφωνα με το Μεσογειακό Σεισμολογικό Ινστιτούτο ο σεισμός σημειώθηκε λίγα λεπτά μετά τις 10 το πρωί (10.13) και 16 χιλιόμετρα έξω από την Λειβαδιά.
    Ti έκανες πάλι Dude???

    Άσχετο,αλλά στο χωριό μου θα έλεγαν "Πήγε κάποιος τουαλέτα και σείστηκε ο κόσμος."

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    The Dude (20-07-16)

  22. #26216
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ti έκανες πάλι Dude???

    Άσχετο,αλλά στο χωριό μου θα έλεγαν "Πήγε κάποιος τουαλέτα και σείστηκε ο κόσμος."
    Πολλά κρεμμύδια...
    There is a Dude in town

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    Rena (20-07-16), voskos_7 (20-07-16)

  24. #26217
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Kαι επανέρχομαι στο μείζον θέμα του Pokemon Go.

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  


    Έχει και γέλιο πάντως.

    Kαι οι επιπτώσεις:

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Δύο άνδρες που έπαιζαν Pokémon Go έπεσαν από τα βράχια στην προσπάθειά τους να συλλέξουν εικονικούς χαρακτήρες με τα smartphones τους.

    Ο πρώτος έπεσε από ύψος 27 μέτρων ενώ ο δεύτερος από 15 μέτρα από το βράχο Encinatas της Καλιφόρνια, αναφέρει δημοσίευμα του metro.co.uk.

    Και οι δύο μεταφέρθηκαν στο Νοσοκομείο Scripps La Jolla με απροσδιόριστους τραυματισμούς.

    Μια ταμπέλα στο φράκτη προειδοποιούσε το κοινό ότι ο γκρεμός είναι ασταθείς, αλλά οι άνδρες σκαρφάλωσαν εκεί με σκοπό να βρουν ένα Pokémon.

    Οι πυροσβέστες που έσπευσαν στην περιοχή για βοήθεια χρησιμοποιήσει σχοινιά και ιμάντες για να τραβήξουν τους δύο άνδρες.

  25. #26218
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ειλικρινά τώρα... τι μαλακία είναι πάλι τούτο; Τρέμω και μόνο στην ιδέα ότι η ανθρωπότητα είναι στο σύνολό της τόσο τελικά ηλίθια που για μια σαχαλαμάρα μπορεί ο άλλος να σκοτωθεί. Και αυτοί ψηφίζουν...
    There is a Dude in town

  26. #26219
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    δυο ψηφοφοροι του τραμπ λιγοτεροι.

  27. #26220
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μου φαίνεται ότι ίσως αυτή η διασπορά ειδήσεων να είναι και καλή προώθηση προιόντος
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

Σελίδα 1311 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 311811911101111111211126112711281129113011307130813091310131113121313131413151321133113411351136114111511161117111811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας