Σελίδα 1298 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 29879889899810981198124812581268127812881294129512961297129812991300130113021308131813281338134813981498159816981798 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 25.941 έως 25.960 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #25941
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Για τα πρότυπα είναι μεγάλη συζήτηση Δημήτρη.Το gay parade είναι το λιγότερο.

    Πρότυπο είναι πλέον ο Ρονάλντο και όχι ένας δικηγόρος.Ο 15 χρονος ξαδερφός μου δε θέλει να γίνει gay,αλλά θέλει να κυκλοφορεί με iphone και nike,που φυσικά δεν έχει καν λεφτά να πάρει.Απο την άλλη παντού βλέπεις διαζύγια,παντού βλέπεις πορνό,τα κοριτσάκια θέλουν να ακολουθήσουν το πρότυπο ζωής της Rihanna,τα αγοράκια έχουν μπερδευτεί μια και απο τη μία θέλουν να γίνουν Ροναλντο,όπως είπα και απο την άλλη δε ξέρουν αν τους αρέσει να έχουν εναν φιλιππινέζο για σύντροφο (όχι οτι δε θα πέταγα την κακία μου ) .Νομίζω δεν είναι θέμα προοδευτικών μυαλών,αλλά το οτι έχουμε ξεφύγει γενικώς.
    Βάλε μετά και την οικονομικοπολιτική αστάθεια της χώρας-ανεργία,αριστερά πιο δεξιά απο τη δεξιά,θρησκεία που ανακατεύεται σε όλα,φασαρίες για το αν πρέπει να είμαστε ορθόδοξοι ή μιας και έχουμε τους ξένους να βάλουμε μερικά τεμένη για να έχουν ένα μέρος να ασκούν τη δικής τους θρησκεία,γονείς που δουλεουν άπειρες ώρες και το παιδί μεγαλώνει με τη γιαγιά ή χειρότερα τη νταντά, και σου έρχεται το παιδί και αποτρελαίνεται.Καμία σταθερότητα,καμία ασφάλει,καμια ταυτότητα.

    ΥΓ:Για να μην παρεξηγηθούμε φυσικά δεν κατηγορώ το πώς μεγαλώνουν οι γονείς τα παιδιά τους.Εγώ δεν έχω καν παιδιά για να έχω γνώμη.

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    dimace (11-06-16)

  3. #25942
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σας έχω και κουίζ

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Εγώ είμαι ο Ινιέστα



    Εσένα θέλουμε στην ομάδα μας. Εσένα ρε παικταρά γιατί μόνο εσύ ξέρεις και μας κάνεις ευτυχισμένους εμάς που παίζουμε... περίπτερο.

  4. #25943
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Γιατί φωνάζετε για τα γκέι παρέντς, τύποι;! Μη δείτε βάζελο να χαίρεται, αμέσως να φωνάξετε...
    There is a Dude in town

  5. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (12-06-16), voskos_7 (13-06-16)

  6. #25944
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.823
    Thanks
    5.952
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.824 φορές σε 7.459 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα πρότυπα είναι μεγάλη συζήτηση Δημήτρη.Το gay parade είναι το λιγότερο.

    Πρότυπο είναι πλέον ο Ρονάλντο και όχι ένας δικηγόρος.Ο 15 χρονος ξαδερφός μου δε θέλει να γίνει gay,αλλά θέλει να κυκλοφορεί με iphone και nike,που φυσικά δεν έχει καν λεφτά να πάρει.Απο την άλλη παντού βλέπεις διαζύγια,παντού βλέπεις πορνό,τα κοριτσάκια θέλουν να ακολουθήσουν το πρότυπο ζωής της Rihanna,τα αγοράκια έχουν μπερδευτεί μια και απο τη μία θέλουν να γίνουν Ροναλντο,όπως είπα και απο την άλλη δε ξέρουν αν τους αρέσει να έχουν εναν φιλιππινέζο για σύντροφο (όχι οτι δε θα πέταγα την κακία μου ) .Νομίζω δεν είναι θέμα προοδευτικών μυαλών,αλλά το οτι έχουμε ξεφύγει γενικώς.
    Βάλε μετά και την οικονομικοπολιτική αστάθεια της χώρας-ανεργία,αριστερά πιο δεξιά απο τη δεξιά,θρησκεία που ανακατεύεται σε όλα,φασαρίες για το αν πρέπει να είμαστε ορθόδοξοι ή μιας και έχουμε τους ξένους να βάλουμε μερικά τεμένη για να έχουν ένα μέρος να ασκούν τη δικής τους θρησκεία,γονείς που δουλεουν άπειρες ώρες και το παιδί μεγαλώνει με τη γιαγιά ή χειρότερα τη νταντά, και σου έρχεται το παιδί και αποτρελαίνεται.Καμία σταθερότητα,καμία ασφάλει,καμια ταυτότητα.

    ΥΓ:Για να μην παρεξηγηθούμε φυσικά δεν κατηγορώ το πώς μεγαλώνουν οι γονείς τα παιδιά τους.Εγώ δεν έχω καν παιδιά για να έχω γνώμη.
    Ρατσιστικό ποστ...Παρακαλώ να γίνει κάποια επίπληξη επί της αναφοράς της, στους συγκεκριμένους Ασιάτες. Έχεις κάποιο θέμα με τους Φιλιππινέζους; Ντε και καλά να μπλέκουν μόνο με Έλληνες τα αγόρια;

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (12-06-16)

  8. #25945
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρότυπο είναι πλέον ο Ρονάλντο και όχι ένας δικηγόρος..
    Πολύ καλύτερο πρότυπο ο Ροναλντο από έναν δικηγόρο.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  9. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    Paneas (12-06-16), voskos_7 (13-06-16)

  10. #25946
    Love Hurts..... Το avatar του χρήστη ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
    Εγγραφή
    04-02-2008

    Περιοχή
    ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!
    Μηνύματα
    34.234
    Thanks
    13.117
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 13.036 φορές σε 7.856 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Φρίκη στη Θεσσαλονίκη: Έκοψαν την καρωτίδα 14χρονου. Πάλεψε για τη ζωή του



    Ανάστατη παρακολουθεί η κοινή γνώμη τη φρικτή δολοφονία σε βάρος ενός 14χρονου αγοριού στην Θεσσαλονίκη. Όλα ξεκίνησαν χθες το βράδυ όταν ο 14χρονος βγήκε για μία έξοδο με έναν φίλο του.



    Λίγο μετά τα μεσάνυχτα οι δρόμοι των δύο φίλων χώρισαν και το άλλο αγοράκι επέστρεψε στο σπίτι περίπου μισή ώρα μετά τα μεσάνυχτα. Δεν ίσχυε το ίδιο όμως και για τον φίλο του, με αποτέλεσμα οι Έλληνες γονείς του να ανησυχήσουν καθώς περνούσε η ώρα και έσπευσαν να δηλώσουν την εξαφάνιση του παιδιού τους στο Τμήμα Ασφαλείας Εχεδώρου.
    Από εκείνη τη στιγμή και μετά άρχισαν αγωνιώδεις αναζητήσεις για τον εντοπισμό του μικρού αγοριού, με αποτέλεσμα περίπου στις 10:30 σήμερα το πρωί να εντοπιστεί νεκρό και μάλιστα άγρια δολοφονημένο σε σχετικά ερημικό σημείο, μέσα σε χωράφι απέναντι από το κλειστό γυμναστήριο Γέφυρας.
    Στο σημείο κλήθηκε και έφτασε αμέσως κλιμάκιο του Τμήματος Εγκλημάτων κατά Ζωής της Ασφάλειας Θεσσαλονίκης και ιατροδικαστής, η οποία διαπίστωσε πως το άτυχο αγοράκι έφερε ένα βαθύ τραύμα από μαχαίρι στον λαιμό και συγκεκριμένα στην τραχηλική χώρα που του στέρησε τη ζωή…
    Στο σημείο βρέθηκε ένα ματωμένο μαχαίρι, που εξετάζεται για τυχόν αποτυπώματα και γενετικό υλικό του δράστη. Όπως φαίνεται, είναι το μαχαίρι της δολοφονίας ενώ από τα νύχια του άτυχου αγοριού έχει αφαιρεθεί ξένο γενετικό υλικό που αποδεικνύει πως ο 14χρονος πάλεψε για τη ζωή του.
    Σύμφωνα με τη μέχρι στιγμής εικόνα από το σημείο όπου βρέθηκε ο 14χρονος, δεν φαίνεται να μεταφέρθηκε εκεί νεκρός, αλλά ότι εκεί έγινε το έγκλημα.
    Ερωτηματικά προκαλεί στις Αρχές το γεγονός, ότι το σημείο δεν είναι σε περιοχή, από όπου θα περνούσε ο 14χρονος, για να πάει στο σπίτι του. Άρα, το ερώτημα που τίθεται, είναι είναι το πώς βρέθηκε εκεί.
    Ακόμη, από τα μέχρι στιγμής στοιχεία δεν φαίνεται το κίνητρο της δολοφονίας να ήταν η ληστεία, αφού τα προσωπικά του αντικείμενα βρέθηκαν στο σημείο ούτε φαίνεται να έχει κακοποιηθεί σεξουαλικά.
    Στην ασφάλεια στη Θεσσαλονίκη έχουν μεταφερθεί όλοι οι φίλοι του παιδιού και καταθέτουν.
    Πρόκειται για ένα εξαιρετικά άγριο έγκλημα και μάλιστα σε βάρος ενός μικρού παιδιού και για αυτό ολόκληρη η αστυνομική δύναμη της Θεσσαλονίκης βρίσκεται επί ποδός για να μπορέσει σύντομα να διαπιστώσει τι συνέβη και ποιος βρίσκεται πίσω από αυτό το πρωτοφανές φονικό στην περιοχή…
    Στο σημείο βρίσκεται επίσης κλιμάκιο των Εγκληματολογικών για να συλλέξουν και το παραμικρό στοιχείο που θα μπορέσει τυχόν να βοηθήσει τις Αρχές στην εξιχνίαση. Η σορός του μικρού παιδιού έχει μεταφερθεί στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Θεσσαλονίκης όπου η ιατροδικαστής θα πραγματοποιήσει νεκροψία-νεκροτομή.
    Οι έρευνες στρέφονται στον στενό κύκλο του παιδιού.
    "When I was 5 years old, my mother always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote down "happy". They told me I didn’t understand the assignment.
    I told them they didn’t understand life."
    —John Lennon

  11. #25947
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τελικά το έκανε φίλος του..... Απίστευτο ένα παιδί δολοφόνησε ένα άλλο.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  12. #25948
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    το εκανε ο φιλος του;
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  13. #25949
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ναι....ομολόγησε κιόλας


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  14. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sk12072 (13-06-16)

  15. #25950
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    τι ιστορια και αυτη ρε γαμωτο....μιλαμε για τραγωδια.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  16. #25951
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σημείο ΜΗΔΕΝ σε όλα φίλοι μου.

    Διαβάζω καθημερινά τις ειδήσεις από την Ελλάδα και δεν μπορώ να βρω πλέον ούτε μια καλή ή τουλάχιστον ελπιδοφόρα.

    ΤΛΠ. Υγίεια να έχουμε και θα δούμε τι θα γίνει.

  17. #25952
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Υπάρχουν και οι αρνητικοί αριθμοί...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  18. #25953
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβάζω καθημερινά τις ειδήσεις από την Ελλάδα και δεν μπορώ να βρω πλέον ούτε μια καλή ή τουλάχιστον ελπιδοφόρα.
    Τύπε, με δυο μπουκαλάκια παραμάσχαλα, όλα θα σου φανούν λιγάκι καλύτερα...
    There is a Dude in town

  19. #25954
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.106
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.545 φορές σε 14.230 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Eπέστρεψε ο Σάκης. Αυτό ΕΙΝΑΙ καλή είδηση
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  20. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον differance για αυτό το μήνυμα:

    sadi (13-06-16), voskos_7 (13-06-16)

  21. #25955
    Vade retro κατσαπλιάδες Το avatar του χρήστη sadi
    Εγγραφή
    20-05-2005

    Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Μηνύματα
    80.062
    Thanks
    11.700
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.784 φορές σε 19.669 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από differance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπέστρεψε ο Σάκης. Αυτό ΕΙΝΑΙ καλή είδηση
    Εκανε τέτοιο πράγμα ο κερατας; Θα τον σκισω!
    Βλέπεις εκείνο το βουνό που μοιάζει με κεράσι;

  22. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sadi για αυτό το μήνυμα:

    differance (13-06-16), dimace (14-06-16), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (14-06-16), Rena (13-06-16), voskos_7 (13-06-16)

  23. #25956
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    The Associated Press @AP
    BREAKING: Islamic State radio calls Orlando mass shooter Omar Mateen "one of the soldiers of the caliphate in America."

    Τουλάχιστον η δεύτερη επίθεση μέσα σε λίγους μήνες (η προηγούμενη στο ΛΑ) από το ικ
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  24. #25957
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καλώς τον Πρόεδρο! Φυσικά και μας έλειψε...

    Γιώργη, όσο οργανωμένες είναι οι κατάκαιρούς επιθέσεις των μαθητών στα σχολεία τους, άλλο τόσο μπορεί και η συγκεκριμένη να έχει οργανωθεί από το ΙΚ...

    Εκτός αν οι μαθητές ανήκουν σε καμία τρομοκρατική οργάνωση και δε το λένε, για να μη χαλάσει η αψεγάδιαστη εικόνα του Αμερικανικού ονείρου.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  25. #25958
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ξεχωριστό ποστ, γιατί το θέμα είναι άλλο και είναι δικό μας:

    Στο θέμα με το φονικό στο χωριό της Θεσσαλονίκης, έχω να σημειώσω, ότι όποιος ψάχνει ευθύνες στο σύστημα και στην πολιτεία, καλά κάνει, αλλά αν εξαιρεί τον εαυτό του, από όλο αυτό το σύμπλεγμα, είναι τουλάχιστον υποκριτής.

    Κατά τις μαρτυρίες, λοιπόν, έχουμε κάποια δεδομένα:

    Ένα θύμα που έκανε παρέα στο θύτη, αλλά του χωνόταν κυρίως γιατί οι οικογένεια του δεύτερο, δεν ήταν και πολύ προκομμένη...

    Έναν θύτη, ο οποίος, βάσει μαρτυριών, ήταν αντικοινωνικός και εξόχως επιθετικός, εξαντλώντας τη μανία του, κυρίως στα ζώα, αφού συνηθίζεται σε παρόμοιες περιοχές, να μη θεωρείται και τόσο σημαντική παράβαση...

    "Ωραία...", θα μου πείτε "... και πού φταίω εγώ, ρε μαλάκα;" και δικαίως, από τη μεριά σας, θα αναρωτηθείτε:
    - Έχουμε λοιπόν, ένα συνομήλικο, που μεταφέρει λόγια από το σπίτι (προφανέστατα και αν το αρνείστε, απλά, δεν ξέρετε πώς λειτουργούν οι χωριάτες - οι οποίοι ζούνε και στην Αθήνα, άμα λάχει), σε έναν συνομήλικό του, για πράξεις και παραλείψεις με τις οποίες ουδεμία σχέση έχει και ως εκ τούτου, δε μπορεί να κάνει κάτι για αυτό.
    - Το ίδιο άτομο (θύμα), προφανώς, "καταδέχεται" να κάνει παρέα με έναν ανεπαρκή και σωματικά, κύριος οίδε, για ποιά ανάγκη επιβολής και αυτοεξύψωσης...
    - Από τη μεριά του, ο θύτης, είναι ένα άτομο, εμφανώς ανύπαρκτης παιδείας, από τη στιγμή που σκοτώνει ανενόχλητο περαστικά ζώα, το οποίο, δεν αναλαμβάνει κανείς την πρωτοβουλία να το συναιτίσει, είτε άμεσα (πιάνοντας το ίδιο), είτε έμμεσα (ποιάνοντας το γαμιόλη που τον άφησε να κυκλοφορεί με όπλο - άσχετο με την τέλεση της επίμαχης πράξης, μόνο ως όργανο).

    Θα ξαναρωτήσεις "... Εμένα, ρε καριόλη, δε μου είπες, πού φταίω;"

    Πολίτης: Ένα ον, που υποτίθεται ότι διαμορφώνει την κοινωνία του, τουλάχιστον, την τοπική.
    - Βάζεις λόγια στο παιδί σου, ρε μαλάκα, γιατί εσύ έχεις μεγαλύτερο οτιδήποτε (αμάξι - εργαλείο - σπίτι) από τον πατέρα του αλλουνού παιδιού;
    - Επιτρέπεις στο γιό σου, να τη λέει στον κόσμο, γιατί απλά, εσύ, το έχεις μεγαλύτερο;
    - Έχεις μάθει στο παιδί σου, να σχολιάζει την σωματική διάπλαση συνανθρώπου του, κατά τρόπο αναίτια προσβλητικό;
    - Οπλοφορεί ο γίος σου και σκοτώνει ό,τι κάτσει μπροστά του;
    - Εσύ, ο "ουδέτερος", τα βλέπεις όλα αυτά και δεν κρίνεις σκόπιμο, να πεις κάτι στους γονείς των παιδιών, τουλάχιστο - ένα χωριό δεν είσαστε;;;

    Αυτά, που σημειώνω πιο πάνω, τα δίδασκαν, οι ημιάγριοι, προπαππούδες μου, στους αγράμματους παππούδες μου. Από εκεί και μετά, όλο και κάτι χανόταν. Μπήκαν και τα "γράμματα" στη μέση και γαμηθήκαμε στο ίσιωμα, ως προσωπικότητες, καθώς, ο κάθε συμπλεγματικός, αναλάμβανε την εκμάθηση γραμμάτων στους παίδες, ερμηνεύοντας τα όσα δίδασκε κατά το δοκούν.

    Έχουμε γίνει γαϊδούρια περιωπής, ανίκανοι, να διαπαιδαγωγήσουμε, ένα παιδί, ώστε να κάνει τα στοιχειώδη. Δε λέω, η ανατροφή ενός παιδιού, έχει δυσκολέψει αφάνταστα, για τον καθέναν μας, καθώς, πέρα από το δικό μας παράδειγμα, έχουμε να αντιπαλέψουμε και τις αντικρουόμενες παραστάσεις που έχει ένα παιδί, από αυτά που βλέπει να γίνονται γύρω του, με τη βοήθεια της τεχνολογίας. Ο κάθε καραγκιόζης, εισβάλει στο χώρο σου, από οποιαδήποτε τεχνολογική τρύπα και εσύ, μοιάζεις να μπορείς να κάνεις μόνο το σταυρό σου. Ωστόσο, δεν είναι τόσο δύσκολο, όσο φαίνεται. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ωριμάσαμε ποτέ εμείς και μας μοιάζει βουνό, όλο αυτό, αφού, αρνούμαστε ακόμα και τώρα, να διαπαιδαγωγήσουμε τον εαυτό μας.

    Δυστυχώς, αγνοώ παντελώς κάποια πιθανή αγωγή για να αντιμετωπιστεί ο αυτισμός. Γιατί, τα συμπτώματα της κοινωνίας μας, μόνο στη διάγνωση αυτής της πάθησης μπορούν να οδηγήσουν.
    Καμία προσαρμογή - ιδεολογική αγκύλωση - προσήλωση στις τρέχουσες ανάγκες μας, αδιαφορώντας παντελώς για τις μελλοντικές - απαίτηση να μας τις ικανοποιήσουν με οποιοδήποτε κόστος, ακόμα και αν αυτό είναι η ίδια μας η ζωή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη voskos_7 : 14-06-16 στις 13:06
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    differance (14-06-16), dimace (14-06-16), Red&White-Nick-7 (13-06-16), The Dude (14-06-16)

  27. #25959
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δυνατό το σεντόνι! Περίληψη θα μου κάνεις τηλεφωνικώς, Βοσκόπουλο. Αύριο, μεθαύριο θα τα πούμε πιστεύω.

    *αυτά τα κτήνη (Ορλάντο, Παρίσι χθες...) δεν πρόκειται να σταματήσουν να σκοτώνουν. Έχει μπει μέσα τους ο σατανάς και κάτι χειρότερο... Τόσος φανατισμός ούτε στον μεσαίωνα.

    *χαίρομαι που επέστρεψε ο Σάκαρος. Πιστεύω να συμμετέχει στις συζητήσεις και να μην εξαφανιστεί εκ νέου.

  28. #25960
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Associated Press @AP
    BREAKING: Islamic State radio calls Orlando mass shooter Omar Mateen "one of the soldiers of the caliphate in America."

    Τουλάχιστον η δεύτερη επίθεση μέσα σε λίγους μήνες (η προηγούμενη στο ΛΑ) από το ικ
    Και τροχαίο στην Κατεχάκη να γίνει, αυτοί θα τρέξουν να αναλάβουν την ευθύνη, τύπε...
    There is a Dude in town

  29. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (16-06-16), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (14-06-16), sadi (14-06-16), voskos_7 (14-06-16)

Σελίδα 1298 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 29879889899810981198124812581268127812881294129512961297129812991300130113021308131813281338134813981498159816981798 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας