Σελίδα 1279 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 27977987997910791179122912391249125912691275127612771278127912801281128212831289129913091319132913791479157916791779 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 25.561 έως 25.580 από 38232

Θέμα: Off Topic

  1. #25561
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    «Προς
    τους κ.κ. Εισαγγελείς Εφετών της Χώρας και δι' αυτών στους κ.κ. Εισαγγελείς Πρωτοδικών της περιφερείας τους

    Το τελευταίο διάστημα, παρατηρείται το φαινόμενο του αποκλεισμού της κυκλοφορίας σε δημόσιες οδούς από τους συμμετέχοντες κλπ. στις κινητοποιήσεις των αγροτών. Η συμπεριφορά αυτή, όπως γνωρίζετε, συνιστά κατ' αρχάς την αξιόποινη πράξη της παρακώλυσης συγκοινωνιών (άρθρο 292 ΠΚ, όπως ισχύει). Η πρόβλεψη του εγκλήματος αυτού, το οποίο διώκεται αυτεπαγγέλτως, έγινε για την προστασία της εύρυθμης λειτουργίας των κάθε είδους συγκοινωνιακών εγκαταστάσεων, που προορίζονται για κοινή χρήση, ενδιαφέρουν το κοινωνικό σύνολο και θεωρούνται κοινωνικά αγαθά σημαντικής αξίας.
    Θεωρώ υποχρέωσή μου, να υπομνήσω σε εσάς το αυτονόητο καθήκον σας για παρέμβασή σας, με τη συνδρομή των αστυνομικών αρχών, με σκοπό, αφενός τη βεβαίωση του πιο πάνω εγκλήματος, ενδεχομένως δε και άλλων εγκλημάτων, και αφετέρου την εξακρίβωση των στοιχείων των δραστών και τη δίωξή τους.
    Η Εισαγγελέας του Αρείου Πάγου Eυτέρπη Κουτζαμάνη

    Η κυβέρνηση έχει αλλάξει με τροπολογία που πέρασε στο νόμο για το Σύμφωνο Συμβίωσης στις 22 Δεκεμβρίου του 2015 την αύξηση των ποινών φυλάκισης που προβλέπονταν στον Ποινικό Κώδικα εώς και 3 χρόνια...

    Την λέγαμε την συνωμοσία τους τότε...
    Ολες οι εξουσίες λειτουργούν για το προσωπικό τους συμφέρον και όχι για τους όρκους που έχουν πάρει. Οποιος προστατεύει και συνεργεί με τους κλέφτες είναι συνένοχος έστω και με 800 ευρώ...
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  2. #25562
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    επιτελους εγινε αυτο που επρεπε να χει γινει εδω και μερες. Αντε ν ανοιξουν οι δρομοι να τελειωσει η ταλαιπωρια.
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  3. #25563
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιτελους εγινε αυτο που επρεπε να χει γινει εδω και μερες. Αντε ν ανοιξουν οι δρομοι να τελειωσει η ταλαιπωρια.
    Μαργαρίτα εσύ ξέρεις τα αιτήματα των αγροτών?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  4. #25564
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Off Topic

    Δεν εχουν σχεση τα αιτηματα μενιο μου ή οτι ειναι αγροτες. Το αποτελεσμα βλεπω, που κοσμος που θελει να μετακινηθει και για δουλεια ειτε δε μπορει ειτε ταλαιπωρειται για ωρες.

    Λενε οτι η ατομικη ελευθερια σταματα εκει που καταπατα αυτη των αλλων


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  5. #25565
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχουν σχεση τα αιτηματα μενιο μου ή οτι ειναι αγροτες. Το αποτελεσμα βλεπω, που κοσμος που θελει να μετακινηθει και για δουλεια ειτε δε μπορει ειτε ταλαιπωρειται για ωρες.

    Λενε οτι η ατομικη ελευθερια σταματα εκει που καταπατα αυτη των αλλων


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Αν ήσουν στη θέση τους ποιος θα ήταν ο τρόπος που θα αγωνιζόσουν?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  6. #25566
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Reds Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χα...!! Ωραίος..Αν δεν τον αφήσει ή μαμά..ας πάει ο μπαμπάς.☺
    Άσε! Έβαλα τον πιτσιρικά στο κλουπ να τον φροντίσει ο μπαμπάς Βοσκός και πάω εγώ στη θέση του να δω τι γίνεται στο ξενοδοχείο της ακολασίας. Τι θυσίες κάνω, ε Βοσκέ;

  7. #25567
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήσουν στη θέση τους ποιος θα ήταν ο τρόπος που θα αγωνιζόσουν?
    μενιο σε αυτο εισαι λαθος.ξερεις οτι εχουμε τις ιδιες ιδεες αλλα ρε φιλε δεν ειναι αυτος ο τροπος αγωνα.
    και εγω προσωπικα εχω χιλια αιτηματα -δικαια κατα τη γνωμη μου- και δεν μπορω αλλο τα μνημονια
    και το κακο που εχουν προκαλεσει στον τοπο.
    εχω βρει και τροπο αντιστασης.οταν θα ειναι να πανε οι αγροτες στα χωραφια για δουλεια θα μαζεψω
    πολλους αγανακτισμενους πολιτες και θα παμε με τα επιβατικα μας οχηματα να τους φραξουμε το δρομο
    για τα χωραφια τους.να μην μπορουνε να πανε στη δουλεια τους και τοτε να τους δουμε τι θα λενε.
    αλλα ξερεις τι θα λενε.δεν ειναι αυτος τροπος αντιστασης,δεν μπορει κανενας να κοβει το δικαιωμα του αλλου
    στην εργασια και γενικα θα εχουμε συμπλοκες.γιατι οι αγροτες εχουν μονο δικαιωματα κατα την αποψη τους.
    οχι υποχρεωσεις.και πρεπει να κλεινουν τους δρομους οποτε τους καπνισει λες και ειναι δικοι τους και εχουν πληρωσει και
    τιποτα για αυτους.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  8. #25568
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.969
    Thanks
    3.925
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.012 φορές σε 2.523 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    *για να μην παρεξηγηθώ παραπάνω δεν αναφέρομαι στον τρόπο του αγώνα της κάθε κοινωνικής ομάδας αλλά στα αντανακλαστικά της δικαστικής και νομοθετικής εξουσίας που λειτουργούν ως συμμορία
    κομμάντο στις μύγες, παρθένες στους ελέφαντες



    το βασικό σημείο είναι να μην τους ενοχλείς. Αλλιώς δεν προκειται να νοιαστουν.
    Μιλάμε για άρρωστα μυαλά
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  9. #25569
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μενιο σε αυτο εισαι λαθος.ξερεις οτι εχουμε τις ιδιες ιδεες αλλα ρε φιλε δεν ειναι αυτος ο τροπος αγωνα.
    και εγω προσωπικα εχω χιλια αιτηματα -δικαια κατα τη γνωμη μου- και δεν μπορω αλλο τα μνημονια
    και το κακο που εχουν προκαλεσει στον τοπο.
    εχω βρει και τροπο αντιστασης.οταν θα ειναι να πανε οι αγροτες στα χωραφια για δουλεια θα μαζεψω
    πολλους αγανακτισμενους πολιτες και θα παμε με τα επιβατικα μας οχηματα να τους φραξουμε το δρομο
    για τα χωραφια τους.να μην μπορουνε να πανε στη δουλεια τους και τοτε να τους δουμε τι θα λενε.
    αλλα ξερεις τι θα λενε.δεν ειναι αυτος τροπος αντιστασης,δεν μπορει κανενας να κοβει το δικαιωμα του αλλου
    στην εργασια και γενικα θα εχουμε συμπλοκες.γιατι οι αγροτες εχουν μονο δικαιωματα κατα την αποψη τους.
    οχι υποχρεωσεις.και πρεπει να κλεινουν τους δρομους οποτε τους καπνισει λες και ειναι δικοι τους και εχουν πληρωσει και
    τιποτα για αυτους.
    Βρε Στάθη ...... η ερώτηση μου είναι απλή ...... Εσύ στην θέση τους τι θα έκανες?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  10. #25570
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγω , επειδη τέθηκε και σε μενα το ερωτημα, δε μπορω να απαντησω.

    Παντως αυτο δε το θεωρω σωστο. Τις προαλλες ειχε παει μια γνωστη μου καλαβρυτα στους δικους της και στο γυρισμο σταμάτησαν 5 ωρες στον Ισθμό μεχρι ν αποφασίσουν οι κυριοι ν ανοιξουν το δρομο στο ΚΤΕΛ , κι ηρθε στη δουλειά της αυπνη.

    Καλα και βεβαια δεν ειναι μονο αυτη, καθημερινα ταλαιπωρούνται πολλοι ανθρωποι που δε λεγονται ουτε τσιπρας ουτε καμμενος. Δε νομιζω σε κανενα αλλο πολιτισμένο κρατος να επιτρεπόταν αυτο για τετοιο χρονικο διαστημα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  11. #25571
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε Στάθη ...... η ερώτηση μου είναι απλή ...... Εσύ στην θέση τους τι θα έκανες?
    θα εβαζα τα τρακτερ μπροστα στη βουλη να μην μπορουν να πανε μεσα.θα προπηλακιζα ολους τους
    βουλευτες.θα εβαζα τρακτερ μπροστα στο σπιτι του τσιπρα.θα τα εκανα πουτανα ολα στο συνταγμα.
    αλλα ενα πραγμα δεν θα εκανα.δεν θα εκλεινα τους δρομους.γιατι δεν γαμανε κανεναν αλλο ετσι παρα
    μονο τον απλο λαο.και το μονο που καταφερνουν ειναι να στρεφουν το λαο εναντιον τους
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  12. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (27-02-16)

  13. #25572
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Οντως πηγαινε και κλεισε το σπίτι του βουλευτή που σε κορόιδεψε .....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  14. #25573
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήσουν στη θέση τους ποιος θα ήταν ο τρόπος που θα αγωνιζόσουν?
    Θα κατέβαζα όλο το ζωικό κεφάλαιο μέσα στο Σύνταγμα...
    Και πριν τα αμολήσω, θα τα χτυπούσα με το ρεύμα, να "ανεβάσουν στροφές"...

    Η Λ Αμαλίας, θα είχε γίνει Παμπλόνα...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    dimace (25-02-16), kwtsios (27-02-16)

  16. #25574
    .
    Εγγραφή
    18-09-2009

    Περιοχή
    Berlin
    Μηνύματα
    17.165
    Thanks
    9.342
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 19.013 φορές σε 10.936 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από voskos_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα κατέβαζα όλο το ζωικό κεφάλαιο μέσα στο Σύνταγμα...
    Και πριν τα αμολήσω, θα τα χτυπούσα με το ρεύμα, να "ανεβάσουν στροφές"...

    Η Λ Αμαλίας, θα είχε γίνει Παμπλόνα...
    Οι αγρότες δεν ήταν που πριν από 1 χρόνο ούρλιαζαν υπέρ του Άλεξ; Τώρα τι άραγε θέλουν; Ας πρόσεχαν τι ψήφιζαν. Αυτοί και οι υπόλοιποι...

  17. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dimace για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (27-02-16), voskos_7 (25-02-16)

  18. #25575
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω , επειδη τέθηκε και σε μενα το ερωτημα, δε μπορω να απαντησω.

    Παντως αυτο δε το θεωρω σωστο. Τις προαλλες ειχε παει μια γνωστη μου καλαβρυτα στους δικους της και στο γυρισμο σταμάτησαν 5 ωρες στον Ισθμό μεχρι ν αποφασίσουν οι κυριοι ν ανοιξουν το δρομο στο ΚΤΕΛ , κι ηρθε στη δουλειά της αυπνη.

    Καλα και βεβαια δεν ειναι μονο αυτη, καθημερινα ταλαιπωρούνται πολλοι ανθρωποι που δε λεγονται ουτε τσιπρας ουτε καμμενος. Δε νομιζω σε κανενα αλλο πολιτισμένο κρατος να επιτρεπόταν αυτο για τετοιο χρονικο διαστημα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μαργαρίτα όταν δεν μπορείς να δώσεις απάντηση , δεν μπορείς να κατακρίνεις.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sk12072 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα εβαζα τα τρακτερ μπροστα στη βουλη να μην μπορουν να πανε μεσα.θα προπηλακιζα ολους τους
    βουλευτες.θα εβαζα τρακτερ μπροστα στο σπιτι του τσιπρα.θα τα εκανα πουτανα ολα στο συνταγμα.
    αλλα ενα πραγμα δεν θα εκανα.δεν θα εκλεινα τους δρομους.γιατι δεν γαμανε κανεναν αλλο ετσι παρα
    μονο τον απλο λαο.και το μονο που καταφερνουν ειναι να στρεφουν το λαο εναντιον τους
    Σταθη συγνώμη που θα φανώ σκληρός αλλά.......

    Εσυ Στάθη τι έκανες τόσα χρόνια που σου περάσανε τόσα μνημόνια ??? Και δεν σε ρωτάω αν προπηλάκισες κανένα βουλευτή ή αν έκλεισες την βουλή......σε καμιά πορεία η συγκέντρωση πήγες?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. #25576
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    42.857
    Thanks
    24.296
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.621 φορές σε 17.682 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι αγρότες δεν ήταν που πριν από 1 χρόνο ούρλιαζαν υπέρ του Άλεξ; Τώρα τι άραγε θέλουν; Ας πρόσεχαν τι ψήφιζαν. Αυτοί και οι υπόλοιποι...
    Όταν ο άλλος, δεν έχει στοιχειώδη μόρφωση, είναι εύκολο, για εμένα, να τον κάνω να με πιστέψει...

    Εδώ, την πατήσαν καν και καν - μη ζητάμε από τους αγρότες να είχαν δείξει ωριμότητα στα κριτήρια επιλογής πολιτικού συνδυασμού στις εκλογές...

    Και ακόμα πιο φυσικά, τα ζώα, θα έπρεπε να τα είχαν αμολήσει, πριν από πολύ καιρό και πολλές κυβερνήσεις...
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  20. #25577
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δε μπορω να δωσω απαντηση (αν και κατι εγραψα) διότι η ερωτηση βασίζεται σε υποθετικό σεναριο , ενω κρινω μια πραγματική κατασταση που βιώνω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  21. #25578

    Εγγραφή
    13-12-2007

    Μηνύματα
    46
    Thanks
    1
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 29 φορές σε 16 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήσουν στη θέση τους ποιος θα ήταν ο τρόπος που θα αγωνιζόσουν?
    Δεν μπαίνω στην διαδικασία να αναλυσω αν τα αιτήματα τους είναι δίκαια, ούτε αν εχουν το δικαίωμα να διεκδικήσουν το δίκαιο των αιτημάτων τους με αυτόν τον τρόπο. Αυτό το εξηγεί ο καθένας απβτην δική του πολιτική προσέγγιση, αλλά φιλέ μενιο, ποιος αγώνας;
    Τυχαίνει να πηγαινοερχομαι συχνά Πάτρα Αθήνα. Τον τελευταίο μήνα 3 φορές. Συνήθως αργά το βράδυ ή νωρίς το πρωί. Όσες φορές πέρασα παράλληλα με το μπλόκο τους στο ύψος των διοδίων απ την παλιά εθνική οδο ζήτημα να είδα 4 αγρότες στα μπλόκα. Επομένως εγω ετρωγα το μποτιλιαρίσμα, την μια φορά με δύο μωρά στο πίσω κάθισμα και Κυριακή βράδυ με επιστροφή και πολύ κίνηση, τόσο που έκανα Πάτρα Αθήνα κοντά 5 ώρες. Και ο κάθε μάγκας αγρότης είχε παρκάρει το τρακτερακι του, είχαν μείνει 3 για φύλακες και οι υπόλοιποι στην άνεση του σπιτιού τους. Γαματος αγώνας, τον κάνω κι εγώ. Και στις 8 το πρωί και στις 8 το βράδυ μαζευομαστε να μας δείξουν τα κανάλια. Θες να διαμαρτυρηθεί; Να είσαι εκεί, παρων, να ξεβολευεις τους άλλους αλλά να ξεβολευεσαι κι εσύ. Κι ας ψηνεις μπριζόλες και να το γλεντας με τους υπόλοιπους στον δρομο, αλλά μην είσαι απών.
    Αυτοί που τρωγανε με τους τόνους χημικά πριν κάποια χρόνια απείρως απειροτερο respect από εμένα.
    ΥΓ. Ολαα όσα είπα αφορούν στο μπλόκο στον ισθμό, στα αλλά μπλόκα δεν μπορώ να ξέρω τι γινοταν
    Lepus europaeus στιφάδο

  22. #25579
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.294
    Thanks
    20.799
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.483 φορές σε 8.040 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καλα για τους αγροτες της κορινθου εχω ακουσει τα μυρια οσα, απο συμφοιτητες μου που οι γονεις τους ειναι αγροτες εκει γυρω. Ο ενας μου λεγε οτι σ ενα χωριο καθε αγροτης εχει cayenne , και λεω δε το λες τοσο καιρο να ξερω που θα βρω γαμπρο :p
    Αλλα λογικο ειναι οταν η φοροδιαφυγη παει συννεφο. Ποιος ελεγχει αν αυτα που δηλωνουν ανταποκρινονται στη πραγματικοτητα? εκτος κι αν καποιος βγαζει και πουλαει 3 τονους λαδι ξερω γω και τους δηλωνει και τους 3 χαχαχαχχα
    Ή μοιραζει μελια σε γνωστους και κοβει αποδειξη χαχαχαχα



    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  23. #25580
    Το avatar του χρήστη Paneas
    Εγγραφή
    23-04-2009

    Μηνύματα
    8.483
    Thanks
    3.109
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 6.721 φορές σε 3.474 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγώ είδα είδηση ότι κάποιοι αγρότες που κατέβηκαν Αθήνα με την ευκαιρία πήγαν και σε κάτι μπουζούκια να το γλεντήσουν λίγο. Αν ισχύει γελάνε και οι πέτρες με τα χάλια μας. Απ' την άλλη ποιός μου λέει ότι δεν είναι μια κλασσική πουστιά των ΜΜΕ να αποπροσανατολίσουν πάλι την κοινή γνώμη.

Σελίδα 1279 από 1912 ΠρώτηΠρώτη ... 27977987997910791179122912391249125912691275127612771278127912801281128212831289129913091319132913791479157916791779 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας