Σελίδα 1211 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 21171181191110111111116111711181119112011207120812091210121112121213121412151221123112411251126113111411151116111711 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 24.201 έως 24.220 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #24201
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τον φιλο αναρχοαριστεροκομουνιστολατρη,με ολο το συμπαθειο και μη αδερφε,εγω το αφεντικο,που εχω 1 υπαλληλο,να σε ενημερωσω οτι ο υπαλληλος μου ειχε πιο μεγαλο εκκαθαριστηκο απο το δικο μου!!!

    Αυτα τα περι μπινεληκιων κ τις πιπες που ακουω...

    το κρατος με πηδαει,η εφορια,το τεβε,το ικα,οι συνθηκες,η κριση,οι ζημιες,το αγχος,η ευθυνη,τα προβληματα,αλλα ο υπαλληλος στην ΠΑΠΑΡΑ ΤΟΥ,τα φραγκα του θα τα παρει,τα ενσημα του επισης,θα μου ερχεται κ ως κονιορδος με το ρολοι στο χερι,εγω θα δουλευω 18 ωρες (αααααααααν εχω δουλεια)αλλα εγω φταιω κ για τα κουμουνια κ για το κρατος (ολοι οι επιχειρηματιες ειμαστε κλεφτες γενικη αποψη)

    εγω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που προσπαθω με οτι εχει απομεινει απο το διαλυμενο κρατος,να ζησω την οικογενεια μου κ εκεινον,να βγαλω ακρη σε ενα θεατρο του παραλογου,με νομους που ο ενας τρακαρει στον αλλον,με γραφειοκρατιες,με διαφθορα με με με,εγω φταιω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που εκατσα σε αυτη την ΓΑΜΗΜΕΝΗ χωρα να το παλεψω κ δεν πηρα την οικογενεια μου να ρηξω μια μουντζα να σηκωθω να φυγω να σωθω,εγω ο επιχειρηματιας της σουφρας,που μου αφησε μια επειχειρηση ο πατερας μου κ εχω χασει τον υπνο μου να μπορεσω να την κρατησω κ μερα με την ημερα σβηνω μαζι με εκεινη,ΕΓΩ ΡΕ ΦΤΑΙΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ,θα ελεγα τιποτα πολυ βαρη,αλλα δεν αρμοζει ουτε στον χωρο ουτε στην στιγμη!!!
    Τύπε, να αγιάσει το πληκτρολόγιό σου. Εϊσαι ο τύπος, ο Τάκης ο μπεσαλής. Με έβγαλες από όλη την ταλαιπώρια να γράψω ακριβώς αυτά.
    There is a Dude in town

  2. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), dtakis80 (21-09-15), kwtsios (21-09-15), vasilis-thrylos7 (21-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  3. #24202
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τύπε, να αγιάσει το πληκτρολόγιό σου. Εϊσαι ο τύπος, ο Τάκης ο μπεσαλής. Με έβγαλες από όλη την ταλαιπώρια να γράψω ακριβώς αυτά.
    ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ τυπε Μητσε,ο καθε ενας χωρις να εχει ζησει τιποτα,απλα επειδη καποιοι του ειπαν ''ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ΄΄ εχει αποψη για τα παντα,ξερει τα παντα,κραζει τα παντα,ολοι οι αλλοι φταινε,εκεινος ΠΟΤΕ,γιατι ετσι του ειπαν !!!

    Πιο Τζιχαντιστες πεθαινεις ομως ...

  4. Οι ακόλουθοι 7 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dtakis80 για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (21-09-15), BrazHlias (21-09-15), kwtsios (21-09-15), metro (22-09-15), The Dude (21-09-15), vasilis-thrylos7 (21-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  5. #24203
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τον φιλο αναρχοαριστεροκομουνιστολατρη,με ολο το συμπαθειο και μη αδερφε,εγω το αφεντικο,που εχω 1 υπαλληλο,να σε ενημερωσω οτι ο υπαλληλος μου ειχε πιο μεγαλο εκκαθαριστηκο απο το δικο μου!!!

    Αυτα τα περι μπινεληκιων κ τις πιπες που ακουω...

    το κρατος με πηδαει,η εφορια,το τεβε,το ικα,οι συνθηκες,η κριση,οι ζημιες,το αγχος,η ευθυνη,τα προβληματα,αλλα ο υπαλληλος στην ΠΑΠΑΡΑ ΤΟΥ,τα φραγκα του θα τα παρει,τα ενσημα του επισης,θα μου ερχεται κ ως κονιορδος με το ρολοι στο χερι,εγω θα δουλευω 18 ωρες (αααααααααν εχω δουλεια)αλλα εγω φταιω κ για τα κουμουνια κ για το κρατος (ολοι οι επιχειρηματιες ειμαστε κλεφτες γενικη αποψη)

    εγω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που προσπαθω με οτι εχει απομεινει απο το διαλυμενο κρατος,να ζησω την οικογενεια μου κ εκεινον,να βγαλω ακρη σε ενα θεατρο του παραλογου,με νομους που ο ενας τρακαρει στον αλλον,με γραφειοκρατιες,με διαφθορα με με με.

    εγω φταιω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που εκατσα σε αυτη την ΓΑΜΗΜΕΝΗ χωρα να το παλεψω κ δεν πηρα την οικογενεια μου να ρηξω μια μουντζα να σηκωθω να φυγω να σωθω,εγω ο επιχειρηματιας της σουφρας,που μου αφησε μια επειχειρηση ο πατερας μου κ εχω χασει τον υπνο μου να μπορεσω να την κρατησω κ μερα με την ημερα σβηνω μαζι με εκεινη.

    ΕΓΩ ΡΕ ΦΤΑΙΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ,θα ελεγα τιποτα πολυ βαρη,αλλα δεν αρμοζει ουτε στον χωρο ουτε στην στιγμη!!!
    Eκλεβες την εφορια γι αυτο δηλωσες λιγοτερα απο τον υπαλληλο σου. Δεν ειναι κακο να το παραδεχτουμε οτι εχουμε διαλυσει το κρατος επειδη κονομαμε και δε πληρωνουμε φορους.
    Θα πληρωσεις παραπανω χρηματα στην εφορια, παρολο που ειχες λιγοτερα κερδη απο τον υπαλληλο σου, γιατι εισαι καπιταλιστης και σου αξιζει ο οικονομικος
    θανατος. Κανονικα πρεπει να δινεις ολο σου το κερδος στον υπαλληλο και να ζεις στον δρομο.

    Επισης πρεπει να σε μισει ο ανθρωπος που του εδωσες δουλεια και καποια στιγμη οταν θα εισαι με την πλατη σου γυρισμενη προς αυτον, να μη χασει την ευκαιρια και να σου τραβηξει μια μαχαιρια. Μετα απο αυτη τη συμβολικη κινηση του ηρωα εναντια στο κεφαλαιο θα του πετανε γαρυφαλλα στον δρομο και θα τον υποδεχονται παντου σαν ηρωα.

    Απο εκει και περα με τετοιες ενεργειες θα ξαναγινουμε παιδια των λουλουδιων με αναβιωση των ανθρωπινων αξιων οπως επιστροφη στην φυση, αγαπη για τον συνανθρωπο, ελευθερο σεξ. Η δουλεια θα αποτελει συλλογικη ευθυνη. Δε θα υπαρχει αδικια καθως αν και υπαρχουν προνομιακες δουλειες εμεις δε θα δουλευουμε γιατι θα ειναι αδικο καποιος να ειναι στο χωραφι η αλλος στην οικοδομη και ο συντροφος μηχανικος να κωλοκαθεται στο γραφειο κι εμεις να λιωνουμε. Οποτε η θα τον σκοτωνουμε η θα καθομαστε ολοι και θα αγαπιομαστε.Γιατι ετσι...

  6. Οι ακόλουθοι 6 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    dtakis80 (21-09-15), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (21-09-15), kwtsios (21-09-15), metro (22-09-15), The Dude (21-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  7. #24204
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αυτό με το ελεύθερο σεξ με άρεσε, τύπε. Για πε, πως γίνεται...
    There is a Dude in town

  8. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον The Dude για αυτό το μήνυμα:

    estai (21-09-15), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (21-09-15)

  9. #24205
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το πρόβλημα δεν είναι οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις. Το πρόβλημα βρίσκετε στο μεγάλο κεφάλαιο.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  10. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15), dtakis80 (22-09-15), estai (21-09-15), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (21-09-15)

  11. #24206
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από The Dude Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το ελεύθερο σεξ με άρεσε, τύπε. Για πε, πως γίνεται...
    Και μενα!!Δεν εχει λογικη, αλλα ηθελα να το σπρωξω μεσα στο ποστ.
    Κοιτα σε αυτη την αλτρουιστικη κοινωνια που οραματιζομαι, δε θα σου χαλαει καμια συντροφισσα χατηρι, θα σου καθονται ολες.

  12. #24207
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    την γαμησανε την volkswagen οι αμερικανοι.γιατι εκει υπαρχει δικαιοσυνη
    και σεβονται τους πολιτες.και γαμανε οποιον πιασουν και ας εχει εξουσια.
    εδω περα οι γαμημενες γερμανικες επιχειρησεις λαδωναν οποιον μπορουσαν στο
    δημοσιο και εκαναν υπερτιμολογησεις διογκωνοντας σε δυσβασταχτα υψη το
    δημοσιο χρεος και την γλιτωσανε με ελαχιστα προστιμα ενω ακομα τους χρωσταμε
    και τις μιζες.
    στην αμερικη θα τους γαμησουν χωρις σαλιο και θα παρακαλανε οι φριτσιδες για
    λιγο ελεος.
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  13. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (21-09-15), kwtsios (21-09-15), metro (22-09-15)

  14. #24208
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.407
    Thanks
    20.863
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.503 φορές σε 8.054 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Εγω παντως τους εμπιστευτηκα, σε λιγους μηνες θα οδηγω εναν ερωτα ετων


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  15. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Faithful για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Rena (21-09-15)

  16. #24209
    Κάπτεν Πιτόγυρος Το avatar του χρήστη The Dude
    Εγγραφή
    18-06-2013

    Περιοχή
    Liquor Town
    Μηνύματα
    17.651
    Thanks
    9.344
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 18.268 φορές σε 9.605 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μενα!!Δεν εχει λογικη, αλλα ηθελα να το σπρωξω μεσα στο ποστ.
    Κοιτα σε αυτη την αλτρουιστικη κοινωνια που οραματιζομαι, δε θα σου χαλαει καμια συντροφισσα χατηρι, θα σου καθονται ολες.
    Ολες μου κάθονται αλλά αφού πρώτα τις πλερώ, τύπε...
    There is a Dude in town

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (21-09-15)

  18. #24210
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Χωρίς να θέλω να παρέμβω, αν και ο κέλτης με κάλυψε παραπάνω (το θέμα είναι με τις μεγάλες επιχειρήσεις και όχι με το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς) θέλω να μοιραστώ κάτι

    Σε λίγες ημέρες θα γίνει μια ετήσια συνεδρίαση συγκεκριμένου και επιτυχημένου επιχειρηματικού κλάδου σε μια ευρωπαική πόλη κεκλεισμένων των θυρών και χωρίς πολύ δημοσιότητα
    Τυπικά αυτό το συνέδριο θα είναι για την ανταλλαγή απόψεων περί συνεργασίας, καινοτομίας και εξέλιξης. Ουσιαστικά όμως είναι μια κλειστή συνεστίαση όπου ο καθένας θα παρουσιάσει πως γάμησε την προηγούμενη χρονιά το προσωπικό, πως τους έκλεψε λεφτά, πως λήστεψε το κράτος και την εφορία και οτιδήποτε άλλη λαμογιά μπορείς να φανταστείς. Δεν παρουσιάζονται όμως σαν πράξεις που έγιναν λόγω πχ κάποιας δυσκολίας, αλλά σαν κάτι που πρέπει να περηφανεύονται και μάλιστα οι εταιρείες κάνουν και συγκρίσεις για το ποιος είχε μεγαλύτερη την κομπίνα... Οι ελληνικές εταιρείες που συμμετείχαν τα προηγούμενα χρόνια -παρόλο που εντός των τειχών κλαίγονται- από ότι έμαθα διέπρεψαν με αποτέλεσμα αντίστοιχες εταιρείες από τις υπόλοιπες χώρες να έχουν σπάσει τα τηλέφωνα για "εξαγωγή τεχνολογίας"
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  19. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15)

  20. #24211
    Το avatar του χρήστη estai
    Εγγραφή
    29-01-2014

    Περιοχή
    Μανχάταν, Νιού Γιορκ
    Μηνύματα
    14.896
    Thanks
    5.959
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.858 φορές σε 7.478 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Στην Ελλαδα εχει δημιουργηθει μια στρεβλη αποψη λογω ελλειψης πολιτικης παιδειας, αμορφωσιας, καιροσκοπισμου πως για ολα φταινε οι εργοδοτες. Εχουν κλεισει επιχειρησεις κατα καιρους επειδη η απεργια πηγαινε συννεφο σε επιχειρησεις που ηταν υγιεστατες πληρωναν στην ωρα τους και πληρωναν καλα, αλλα καποιοι συνδικαλιστες της πλακας που επαιρναν παραπανω χρηματα απο τους εργατες, οργανωναν τις κινητοποιησεις γιατι θελαν πιο πολλα, γιατι ηταν τρεντι να εισαι αγωνιστης, γιατι βαριονταν να δουλεψουν (ολα αυτα τα υποθετω).
    Ξερετε τι καναν σε 2 εργοστασια που τυγχανει να γνωριζω τι συνεβη;
    Aφου ειδαν και αποειδαν οι ανθρωποι(ιδιοκτητες) μετεφεραν τις επιχειρησεις στην Βουλγαρια. Και οι ''αγωνιστες'' πηραν στο λαιμο τους τοσες οικογενειες.

    Εχθροι του κρατους ειναι ο Μπομπολας, ο Κοκαλης, ο Λατσης και πανω απο ολους οι μιζαδοροι πολιτικοι. Σε αυτους ολους αξιζει εξευτελιστικος, αργος θανατος και οχι στον καθε επιχειρηματια που ειναι ενταξει στις υποχρεωσεις του.

  21. Οι ακόλουθοι 5 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον estai για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15), dtakis80 (21-09-15), kwtsios (21-09-15), metro (22-09-15)

  22. #24212
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς τον φιλο αναρχοαριστεροκομουνιστολατρη,με ολο το συμπαθειο και μη αδερφε,εγω το αφεντικο,που εχω 1 υπαλληλο,να σε ενημερωσω οτι ο υπαλληλος μου ειχε πιο μεγαλο εκκαθαριστηκο απο το δικο μου!!!

    Αυτα τα περι μπινεληκιων κ τις πιπες που ακουω...

    το κρατος με πηδαει,η εφορια,το τεβε,το ικα,οι συνθηκες,η κριση,οι ζημιες,το αγχος,η ευθυνη,τα προβληματα,αλλα ο υπαλληλος στην ΠΑΠΑΡΑ ΤΟΥ,τα φραγκα του θα τα παρει,τα ενσημα του επισης,θα μου ερχεται κ ως κονιορδος με το ρολοι στο χερι,εγω θα δουλευω 18 ωρες (αααααααααν εχω δουλεια)αλλα εγω φταιω κ για τα κουμουνια κ για το κρατος (ολοι οι επιχειρηματιες ειμαστε κλεφτες γενικη αποψη)

    εγω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που προσπαθω με οτι εχει απομεινει απο το διαλυμενο κρατος,να ζησω την οικογενεια μου κ εκεινον,να βγαλω ακρη σε ενα θεατρο του παραλογου,με νομους που ο ενας τρακαρει στον αλλον,με γραφειοκρατιες,με διαφθορα με με με.

    εγω φταιω ο Μ Α Λ Α Κ Α Σ που εκατσα σε αυτη την ΓΑΜΗΜΕΝΗ χωρα να το παλεψω κ δεν πηρα την οικογενεια μου να ρηξω μια μουντζα να σηκωθω να φυγω να σωθω,εγω ο επιχειρηματιας της σουφρας,που μου αφησε μια επειχειρηση ο πατερας μου κ εχω χασει τον υπνο μου να μπορεσω να την κρατησω κ μερα με την ημερα σβηνω μαζι με εκεινη.

    ΕΓΩ ΡΕ ΦΤΑΙΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ,θα ελεγα τιποτα πολυ βαρη,αλλα δεν αρμοζει ουτε στον χωρο ουτε στην στιγμη!!!
    μάγκα μου καταρχήν μην τσιτώνεις. και κατά δεύτερον μην παρεξηγείς αυτά που γράφω.

    το ξέρω ότι πολλά μικρά αφεντικά ζορίζονται, κρίση έχουμε, είναι γνωστό αυτό. του λόγου σου, με έναν υπάλληλο, δεν περνιέσαι καν για αφεντικό, ούτε καν μικρό.΄

    και όπως είπα και στον estai σε κάτι αντίστοιχο που μου είπε χθες, θα στο ξαναπώ και σένα: αφού είναι τόσο σκατά να είσαι αφεντικό (όπως σίγουρα είναι σκατά να είσαι στην κατάσταση που περιέγραψα προηγουμένως - ημιαπάσχοληση, ανεργία, μαύρα και ανασφάλιστα κοκ), ας κάνουμε τίποτα άλλο στη ζωή μας, να ζήσουμε λίγο σαν άνθρωποι ρε παιδί μου, ας φτιάξουμε μια ζωή χωρίς αυτή τη σκατίλα. απλά αυτή η σκατίλα περιλαμβάνει καριέρες και πάτημα επί πτωμάτων, ανταγωνισμούς και εξουσίες, όνειρα για ασφάλεια και αγάπη για την ιδιοκτησία, και σ' όλα αυτά τα αφεντικά επενδύουν τη ζωή τους (συνήθως; ή πάντα;). (σ' αυτήν την τελευταία απορία βέβαια δεν πήρα απάντηση)
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  23. #24213
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ τυπε Μητσε,ο καθε ενας χωρις να εχει ζησει τιποτα,απλα επειδη καποιοι του ειπαν ''ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ΄΄ εχει αποψη για τα παντα,ξερει τα παντα,κραζει τα παντα,ολοι οι αλλοι φταινε,εκεινος ΠΟΤΕ,γιατι ετσι του ειπαν !!!

    Πιο Τζιχαντιστες πεθαινεις ομως ...
    ντάξει ευτυχώς πέρα από μένα και τους ομοίους μας υπάρχει μια ολόκληρη κοινωνία που ξέρει τι κάνει, ξέρει να κρίνει, έχει ζήσει πολλά (εμείς παιδιά του μπαμπά είμαστε) και κάνει τις σωστές επιλογές, ε;
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  24. #24214
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις. Το πρόβλημα βρίσκετε στο μεγάλο κεφάλαιο.
    ούτε στο μικρό ούτε στο μεγάλο είναι το πρόβλημα. το πρόβλημα είναι στο κεφάλαιο το ίδιο. σαν σχέση. οι κοινωνίες ορίζονται από τις (κάθε είδους) σχέσεις που τις απαρτίζουν, όχι από πρόσωπα τύπου ο κακός λάτσης και ο κακός τσοχατζόπουλος και ο κακός μαρινάκης που πίνουν το αίμα του λαουτζίκου και κλέβουν το κράτος.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  25. #24215
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.710 φορές σε 17.751 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να το δούμε λίγο σφαιρικά, λοιπόν: Η μικρή επιχείρηση (γιατί, μεσαίες, δεν έχουμε), είναι ένα χειρότερο βασανιστήριο από την μισθωτή υπηρεσία...
    Όσο για την νοοτροπία του "δεν πλερώ", όσο την έχουν ορισμένοι, σαν εργοδότες, τόσο την έχουν και ακόμα περισσότεροι "ορισμένοι", σαν μισθωτοί, σε όσους τους παρέχουν αγαθά και υπηρεσίες - οπότε, ας αφήσουμε στην άκρη τα σκουλήκια και ας πιάσουμε τους αθρωπάδες, γιατί, δεν γίνεται να κάνουμε συζήτηση σοβαρή εξετάζοντας ακραία συμπεριφορικά φαινόμενα, ειδικά όταν θέλουμε να τα παρουσιάσουμε ως ίδιον μίας συγκεκριμένης επαγγελματικής ομάδας.

    Φοροδιαφυγή, υπάρχει και - μαντέψτε, ανακαλύπτεται πλέον, ότι αυτή αφορά και μισθωτούς (γιατί, οι γιατροί και οι εκπαιδευτικοί, δεν είναι μόνο ελ. επαγγελματίες και καμία φορά, δεν είναι καν ελ. επαγγελματίες) και κατόχους - διαχειριστές ακίνητης περιουσίας...

    Αν ο στόχος μας είναι να απαριθμήσουμε τα μειονεκτήματα της κάθε τάξης, είναι εξαιρετικά εφικτός - μετά μπορούμε να πιάσουμε ο ένας το όπλο και ο άλλος το μαχαίρι και να τους φάμε, τους οχτροί, που ζούνε εις βάρος των νοικοκυραίων του συναφιού μας.

    Ας ξεκολλήσουμε μία φορά από το να κοιτάμε τι κάνει ο διπλανός μας: Ό,τι του επιτρέπουν κάνει και αν θέλουν να του κόψουν τη φάμπρικα, μαχαίρι, γίνεται μέχρι να πει "κύμινο".

    Το ζήτημα είναι γιατί, κάποιοι, του το επιτρέπουν και πώς εξαργυρώνουν οι ίδιοι, αυτήν την... φιλευσπλαχνία...

    Και κάν'τε μία χάρη στον εαυτό σας: Μην δικαιολογείτε κανέναν για τις πράξεις και τις παραλείψεις του, επειδή οι "άλλοι" τα κάνανε χειρότερα. Μιά χαρά όλοι ξέρουν να παραλαμβάνουν χάος και να το διαιωνίζουν. Και αυτό το χάος, μου είναι φως - φανάρι ότι σας απορροφάει όλα τα λογικά και τα συναισθηματικά αποθέματα.

    Μερικές φορές, στο παρελθόν, διαβάζοντας κάποια παλαιότερα δικά μου ποστ, ή κείμενα, εδώ και αλλού, βρέθηκα να αμφιβάλλω για το αν ήμουν εγώ αυτός που τα έγραψε, ή κάποιος μου χάκαρε τον λογαριασμό: Πιστέψ'τε με, ήμουν εγώ και σε ορισμένες περιπτώσεις, πραγματικά ντράπηκα για τα όσα επέτρεψα να μου προκαλέσουν όλοι αυτοί, με αποτέλεσμα να ξεχάσω βασικές αρχές του σκέπτεσθαι και του εκφράζεσθαι.

    Εσείς, πιστεύετε ότι δεν πέφτετε σε τέτοιες παγίδες;;;
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  26. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), dtakis80 (21-09-15), kwtsios (21-09-15), The Dude (21-09-15)

  27. #24216
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι οι μικρομεσαίες επιχειρήσεις. Το πρόβλημα βρίσκετε στο μεγάλο κεφάλαιο.
    Εμενα φιλε Μενιο,το μεγαλο κεφαλαιο με κατεστρεψε,με διελυσε,μου εχει σχεδον κλεισει την επιχειρηση μου,γιατι εχουν την δυναμη,γιατι κανουν ΟΤΙ γουσταρουν,γιατι εχουν το χρημα και λαδωνουν τους παντες,γιατι δεν μπορω να συναγωνιστω το ψεμα τους και την απατεωνια τους και φυσικα την τσεπη τους,γιατι εγω δεν ηθελα ποτε να βουτηχτω στα σκατα,γιατι ηθελα να κοιμαμαι το βραδυ χωρις να εχω τυψεις και αλλα πολλα ωραια που μπορουμε να συζηταμε επ αοριστου χωρις να βγαινει καποια ακρη!!!

    Αλλα εγω φιλε την πληρωνω και για αυτους γιατι δεν τους ακουμπαει τιποτα αλλα κ για εσας (οχι εσενα προσωπικα)γιατι δεν μπορειτε να χτυπησετε αυτους κ καποιοι που εσεις πιστευετε βλακωδος(σορυ προσωπικη εκτιμηση)τα εχουν κανει προ πολλου πλακακια με το ''κεφαλαιο'' και περνουν και αβερτα χορηγιες και μιζες και λαδωματα και παει λεγοντας!!!

    Ολο το συστημα βρωμαει,σε ολη την γη,μεχρι την στρατοσφαιρα φτανει η μποχα αλλα οοοοοοοχι εκει να τρωγομαστε μεταξυ μας και οι μαλακες να γελανε με εμας,εσας,ολους!

    Εχω προσπερασει προ πολλου την αναγκη των ροζ συννεφων,των ανθισμενων λουλουδιων,των πεταλουδιτσων,των μαιμουδιτσων και η ζωη με προσγειωσε στην πραγματικοτητα!

    Βλεπεις εγω δεν ακολουθουσα κανενα μπινε να μου τα χωνει στην τσεπη την δεξια ωστε να το παιζω αριστερος,ουτε και το αντιστροφο,δεν ζητησα απο καμια κουφαλα βολη,δεν μπηκα ποτε σε πανεπιστημια να ειμαι σε νεολαιες,δεν ημουν ποτε φασιστας,ποτε κ με κανενα,ανηκω σε εμενα,δεν ζητησα ρουσφετια,ακομα κ την θητεια μου με πηδηξαν,δουλευω απο τα 11 μου και η ζωη μου χρωσταει πολλα που ποτε δεν θα μου τα ξεπληρωσει!!!

    Οι αναφορες δεν ειναι προσωπικες σε κανενα παιδι,επι γενικου μιλαω!!!

  28. Οι ακόλουθοι 8 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dtakis80 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15), kwtsios (21-09-15), pirateeeeeee (21-09-15), Red Unity (21-09-15), Rena (21-09-15), vasilis-thrylos7 (21-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  29. #24217
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Grekk Coyntee
    Η Αιχμή του Ελληνικού κράτος και της Προόδους του
    Η Βιτρίνα του Ελληνικού γένους του Μέλλοντος


    Πανεπιστήμιο Μακεδονίας: Ανατροπή της τελευταίας στιγμής στη μάχη της πρωτιάς

    Ο ΣΥΡΙΖΑ εμφανίζεται να εξασφαλίζει προβάδισμα 2,5 ποσοστιαίων μονάδων στην τελευταία δημοσκόπηση του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, αν και στην προηγούμενη έρευνα η ΝΔ είχε προβάδισμα μισής μονάδας.

    Αναλυτικά, στην πρόθεση ψήφου όπως τη μετέδωσε ο ΣΚΑΪ τα κόμματα φαίνονται να λαμβάνουν τα εξής ποσοστά (σε παρένθεση οι επιδόσεις τους στην προηγούμενη δημοσκόπηση):

    ΣΥΡΙΖΑ: 31% (29,5%)
    Νέα Δημοκρατία: 28,5% (30%)
    Χρυσή Αυγή: 6,5% (6,5%)
    ΠΑΣΟΚ: 5% (5%)
    ΚΚΕ: 5% (5,5%)
    Ποτάμι: 4,5% (5%)
    Λαϊκή Ενότητα: 3% (3%)
    Ενωση Κεντρώων 3% (4%)
    Αλλο κόμμα: 3% (3%)
    ΔΞ/ΔΑ: 8,5% (6%)

    Η έρευνα «δικαιολογεί» την ανατροπή σκηνικού με βάση τις μεταβολές στο χώρο όσων έχουν δηλώσει ότι θα απέχουν, καθώς φαίνεται ο ΣΥΡΙΖΑ να κέρδισε ένα μέρος τους που τελικά δηλώνει ότι θα πάει στην κάλπη, ενώ αντίθετα η ΝΔ φαίνεται να έχασε κάποιους που είχε αρχικά κερδίσει.
    Η προέλευση των ψηφοφόρων που δήλωσαν ότι θα απόσχουν συρρικνώνεται σημαντικά για τον ΣΥΡΙΖΑ έναντι αυτής των αρχών του μήνα (1-3 Σεπτεμβρίου) στις 9,5 μονάδες – δηλαδή 24% έναντι 33,5%, ενώ συγκριτικά η ΝΔ καταγράφει ελαφρά κάμψη 10% έναντι 8,5%.
    Το παραπάνω άρθρο είναι η κρυστάλλινη σφαίρα για το τι σας περιμένει

    Αυτά τα ρεμάλια βγαίνουν στα καλντερίμια και υπερηφανεύονται ότι είναι οι Αξιοι και οι Σωστοί αυτής της κοινωνίας που οι τεμπέληδες της έφορης κοιλάδας θέλουν να τους καταστρέψουν (επειδή η τύχη τους έβαλε να έχουν μπει στην σωστή εγκληματική οργάνωση και να ζουν δημοσία δαπάνη)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  30. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15)

  31. #24218
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα φιλε Μενιο,το μεγαλο κεφαλαιο με κατεστρεψε,με διελυσε,μου εχει σχεδον κλεισει την επιχειρηση μου,γιατι εχουν την δυναμη,γιατι κανουν ΟΤΙ γουσταρουν,γιατι εχουν το χρημα και λαδωνουν τους παντες,γιατι δεν μπορω να συναγωνιστω το ψεμα τους και την απατεωνια τους και φυσικα την τσεπη τους,γιατι εγω δεν ηθελα ποτε να βουτηχτω στα σκατα,γιατι ηθελα να κοιμαμαι το βραδυ χωρις να εχω τυψεις και αλλα πολλα ωραια που μπορουμε να συζηταμε επ αοριστου χωρις να βγαινει καποια ακρη!!!

    Αλλα εγω φιλε την πληρωνω και για αυτους γιατι δεν τους ακουμπαει τιποτα αλλα κ για εσας (οχι εσενα προσωπικα)γιατι δεν μπορειτε να χτυπησετε αυτους κ καποιοι που εσεις πιστευετε βλακωδος(σορυ προσωπικη εκτιμηση)τα εχουν κανει προ πολλου πλακακια με το ''κεφαλαιο'' και περνουν και αβερτα χορηγιες και μιζες και λαδωματα και παει λεγοντας!!!

    Ολο το συστημα βρωμαει,σε ολη την γη,μεχρι την στρατοσφαιρα φτανει η μποχα αλλα οοοοοοοχι εκει να τρωγομαστε μεταξυ μας και οι μαλακες να γελανε με εμας,εσας,ολους!

    Εχω προσπερασει προ πολλου την αναγκη των ροζ συννεφων,των ανθισμενων λουλουδιων,των πεταλουδιτσων,των μαιμουδιτσων και η ζωη με προσγειωσε στην πραγματικοτητα!

    Βλεπεις εγω δεν ακολουθουσα κανενα μπινε να μου τα χωνει στην τσεπη την δεξια ωστε να το παιζω αριστερος,ουτε και το αντιστροφο,δεν ζητησα απο καμια κουφαλα βολη,δεν μπηκα ποτε σε πανεπιστημια να ειμαι σε νεολαιες,δεν ημουν ποτε φασιστας,ποτε κ με κανενα,ανηκω σε εμενα,δεν ζητησα ρουσφετια,ακομα κ την θητεια μου με πηδηξαν,δουλευω απο τα 11 μου και η ζωη μου χρωσταει πολλα που ποτε δεν θα μου τα ξεπληρωσει!!!

    Οι αναφορες δεν ειναι προσωπικες σε κανενα παιδι,επι γενικου μιλαω!!!
    Τάκη .....εσύ, τι έχεις κάνει για όλα αυτά?
    Οργανώθηκες? Το πάλεψες? Και αν ναι πως?
    Ψάχτηκες με το συνδικαλιστικό σου όργανο? Ή είπες "τα παίρνουν από την δεξιά τσέπη για να το παίζουν αριστεροί" και κάθισες να σε πηδάνε?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  32. #24219
    Το avatar του χρήστη dtakis80
    Εγγραφή
    30-08-2009

    Περιοχή
    καμινια-πειραιας
    Μηνύματα
    9.801
    Thanks
    7.447
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 5.000 φορές σε 3.070 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάκη .....εσύ, τι έχεις κάνει για όλα αυτά?
    Οργανώθηκες? Το πάλεψες? Και αν ναι πως?
    Ψάχτηκες με το συνδικαλιστικό σου όργανο? Ή είπες "τα παίρνουν από την δεξιά τσέπη για να το παίζουν αριστεροί" και κάθισες να σε πηδάνε?
    Δεν ειναι κουβεντα για να γινεται απο εδω ...

    Ενα θα σου πω κ το κλεινω,οταν εμεις ειχαμε κατεβασει τα φορτηγα εξω απο το υπουργειο ο προεδρος του σωματειου επανω αφου μας ειχε διαβεβαιωσει περι των καλων προθεσεων του υπεγραφε την θανατικη μας ποινη!!!
    Το υπουργειο,μεσω των εταιρειων βεβαιως βεβαιως προκειμενου να μας ''ρηξει'' του εσταξε κανα 2 βενζιναδικα και κατι κτηματακια να κανει αλλα τοσα!!!

    Εκειν ος θεριεψε,μαζι κ αλλοι πουστιδες διπλα του και εμεις κατσαμε στον αξωνα!!!

    Τι ηθελες να κανω?ή επρεπε να τον σκοτωσω ή να πω ΑΝΤΕ και .... ολοι σας!!!

    ΟΟΟΟΛΟΙ μα ΟΟΟΟΛΟΙ οι συνδικαλιστες,οι προεδροι οι,οι,οι μολις δουν τον ζελε να σπαρταραει περνουν κουταλι φιλε,συνδικαλιστες και πουτς μπλε,αυτοι που εγιναν οργανα για την απαρχη του τελους της Ελληνικης βιομηχανιας και των επιχειρηματιων,των υγειων!

  33. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον dtakis80 για αυτό το μήνυμα:

    Apache (21-09-15), Bill_K (21-09-15), voskos_7 (21-09-15)

  34. #24220
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dtakis80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι κουβεντα για να γινεται απο εδω ...

    Ενα θα σου πω κ το κλεινω,οταν εμεις ειχαμε κατεβασει τα φορτηγα εξω απο το υπουργειο ο προεδρος του σωματειου επανω αφου μας ειχε διαβεβαιωσει περι των καλων προθεσεων του υπεγραφε την θανατικη μας ποινη!!!
    Το υπουργειο,μεσω των εταιρειων βεβαιως βεβαιως προκειμενου να μας ''ρηξει'' του εσταξε κανα 2 βενζιναδικα και κατι κτηματακια να κανει αλλα τοσα!!!

    Εκειν ος θεριεψε,μαζι κ αλλοι πουστιδες διπλα του και εμεις κατσαμε στον αξωνα!!!

    Τι ηθελες να κανω?ή επρεπε να τον σκοτωσω ή να πω ΑΝΤΕ και .... ολοι σας!!!

    ΟΟΟΟΛΟΙ μα ΟΟΟΟΛΟΙ οι συνδικαλιστες,οι προεδροι οι,οι,οι μολις δουν τον ζελε να σπαρταραει περνουν κουταλι φιλε,συνδικαλιστες και πουτς μπλε,αυτοι που εγιναν οργανα για την απαρχη του τελους της Ελληνικης βιομηχανιας και των επιχειρηματιων,των υγειων!
    Μπορείς να μου πεις το συνδικαλιστικό σας όργανο? Ποιος είναι πρόεδρος?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Σελίδα 1211 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 21171181191110111111116111711181119112011207120812091210121112121213121412151221123112411251126113111411151116111711 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας