Σελίδα 1177 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 1776777778779771077112711371147115711671173117411751176117711781179118011811187119712071217122712771377147715771677 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 23.521 έως 23.540 από 38389

Θέμα: Off Topic

  1. #23521
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    μένιο, δεν μου απάντησες στο πιο βασικό μου ερώτημα:
    θα καθόντουσαν μέχρι το πρωί τα υπόλοιπα πλήθη και τους το χάλασαν οι αναρχικοί; κι αν εν τέλει το ζήτημα της χθεσινής διαδήλωσης ήταν μία άρνηση και μία αντίδραση που θα "φανεί" (θεαματικά πάντα, αλλά δε μιλάμε για το αν συμφωνώ εγώ αλλά για το τι πείραξε εσένα) έστω, τα μπάχαλα έδρασαν αρνητικά σ' αυτό;

    αλήθεια θέλω να το καταλάβω αυτό.

    ναι τα ξέρω όλα αυτά που γράφεις, όπως ξέρω και πολλά πολλά ακόμη. λίτες στον χώρο; σαφώς. βασικά, για να το θέσω καλύτερα: λίτες στα εξάρχεια; εννοείται. αλλά όχι, δεν είναι το 50% των αντιεξουσιαστών ασφαλίτες. αντιεξουσιαστές και αντιεξουσιαστικά στέκια/καταλήψεις υπάρχουν σε όλη την αθήνα (από περιστέρι μέχρι πέραμα και από αιγάλεω μέχρι πετράλωνα) και σε όλες τις πόλεις της ελλάδας. και η σαπίλα των εξαρχείων δεν κυριαρχεί παντού.

    btw η ορμα από όσο ξέρω είναι πρώην κκεδες.

    επίσης θα σου ξαναπώ κάτι: τον δεκέμβρη του 2008 το κκε τον έχει αποκαλέσει εξέγερση (αναιρώντας σε κάποιο βαθμό τις μαλακίες που έλεγε στα τηλεπαράθυρα), αλλά κάποια χρόνια μετά. τις εξεγέρσεις στα γαλλικά γκέτο (που τις κάνανε μπάχαλοι αλήτες νέοι χούλιγκανς κτλ), στο λονδίνο (οι ίδιοι), στην αμερική (οι ίδιοι) το κκε τις αποκαλούσε εξεγέρσεις την ίδια στιγμή.
    Όχι δεν θα καθόντουσαν μέχρι το πρωί.
    Αλλα.
    Αν δεν γινόντουσαν τα επεισόδια στην επόμενη συγκέντρωση ο κόσμος θα ήταν ο διπλάσιος και στην μεθεπόμενη ο τριπλάσιος και μετά ποιος ξέρει τι θα γινόταν .....
    Με αυτά που κάνουν οι αναρχικοί διαλυουν το κίνημα, βάζουν τρικλοποδιά στον λαό, θεωρούν ότι όλοι είμαστε μαλάκες και μόνο αυτοί κάνουν το σωστό.
    Ρε κόσμος φοβάται με όλα αυτά .....Φ-Ο-Β-Α-Τ-Α-Ι.
    Τι δεν καταλαβαίνεις? Έχεις μπει ποτέ στην ψυχολογία του 50αρη, 40αρη ή τέλος πάντων κάποιου που δεν ξέρει απο συγκεντρώσεις? Έχεις καταλάβει τι νιώθει βλέποντας 200 μαλάκες από το black bloc, μαυροντυμένους να αρχίζουν να πετάνε μολότοφ? Ή μήπως θεωρείς οτι "οκ κυρπαντεληδες είναι να πάνε να γαμηθούν"?
    Μέτα απο τόσα και τόσα δεν έχεις καταλάβει πως το πλασάρουν οι ΑΡΔ και πως όλο αυτό μεταφράζεται στην ψυχολογία του κακομοιρογλου?
    Ακόμα και αν υπήρχε μια αμυδρή σκέψη στο μυαλό του "ρε μπας να κατεβώ?", διαλύεται από όλα αυτά που κάνετε......
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (17-07-15), Vass (17-07-15)

  3. #23522
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Unity εγω δεν καταλαβαινω πως απο τη μια πλευρα παρουσιασες εναν ιδανικο κοσμο,μιλοντας για εθελοντισμο,αλληβοηθεια,καλλιτεχνικη εκφραση και απο την αλλη συμφωνεις με τη βια.Πως γινεται απο τη μια οι αναρχικοι ν'αναβαθμιζουν τα εξαρχεια,να κανουν καταληψη σε μια βιλα και να τη μετατρεπουν σε μερος ανοικτο στη μουσικη και τη ζωγραφικη,και απο την αλλη φασιστικα να κανουν πυραναλωμα οσους διαφωνουν με τις αποψεις τους?

    Το να καψεις τη mercedes ενος πολιτικου,δε σημαινει τιποτα.Συνηθως δωρεαν τα εχουν τ'αυτοκινητα αυτοι και απλα θα παρουν αλλο.Αυτος που θα κλαψει το ακριβο αυτοκινητο ειναι ο μεσηλικας που δουλευε μια ζωη και στα 50 του αποφασισε ν'αγορασει μια porche (για να κανει επιδεικτικα βολτες με το cabrio κεφαλι του μεσα στη cabrio porche του ).Ε,ας μη πηγαινε εξαρχεια θα μου πεις.

    Το να κλεψουν οι αναρχικοι ενα ακριβο αυτοκινητο,να το πουλησουν και να δωσουν τα λεφτα στους αστεγους,το πιανω.Το να πεταξω μολοτοφ στο τζιπ,επειδη αντιπροσωπευει την αστικη ζωη που σιχαινομαι δεν το καταλαβαινω με τιποτα.Ειναι σα να μου λες οτι αναρχικοι απηγαγαν τα σκυλια της βασιλισσας ελισαβετ στην αγγλια,επειδη σιχαινονται το θεσμο της βασιλειας.

    Και φυσικα η φθορα περιουσιας δινει βημα σε οσους θελουν να βουλωσουν στοματα αναρχικων.Ειναι πολυ δυσκολο ν'ακουστουν ιδεες,που στηριζονται στο παιζουμε ανταρτοπολεμο με τους μπατσους.Ειναι σα μου λεει ο Τσουκαλας "σπαω στο ξυλο βαζελους επειδη αντιπροσωπευουν τους πλουσιους της Αθηνας".
    δεν υποστηρίζω τα σπασίματα στα εξάρχεια, αδιάφορα μου φαίνονται, χωρίς νόημα, εν τέλει επιζήμια και βασικά τα κάνουν κάτι βλαμμένα για να ξεκαβλώσουν. η βία από την άλλη σε εξεγερτικά γεγονότα (στυλ δεκέμβρης 2008, στυλ βαλτιμόρη κτλ) που καταπιεσμένα κοινωνικά κομμάτια στρέφονται ενάντια στον αστικό πολιτισμό (κυριαρχία του εμπορεύματος, καταναλωτισμός κτλ) και μπορεί και να κάψουν καμιά πόρσε στο κολωνάκι, μου φαίνεται όμορφη. έργο τέχνης .

    ρένα πάντως το ζήτημα δεν είναι το κάψιμο πολυτελών αμαξιών. εξάλλου μην ξεχνάς ότι σε κάθε περίπτωση μιλάμε για αμάξια (και όχι τύπων που δεν έχουν πως αλλιώς να μετακινηθούν), για βίδες και λαμαρίνες που εν τέλει κι αυτά εμείς τα φτιάξαμε. δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία που η βία είναι παντού γύρω μας, και αυτή η βία δεν αφορά υλικές ζημιές τέτοιου είδους, αλλά ανθρώπινες ζωές.

    και μια ωραία φράση (χωρίς να σημαίνει ότι θα τα κάνουμε όλα... ερείπια, έτσι; ούτε καν)

    «Δεν μας τρομάζει η ιδέα να παραλάβουμε μια χώρα γεμάτη ερείπια. Πάντοτε σε τρώγλες ζούσαμε άλλωστε, θα αντέξουμε για λίγο καιρό ακόμη. Μην ξεχνάτε όμως, ότι οι εργάτες ξέρουμε και να χτίζουμε. Εμείς φτιάξαμε όλα τα παλάτια και τα μέγαρα, εδώ, στην Αμερική και παντού, και θα τα ξαναφτιάξουμε ακόμα πιο όμορφα. Γιατί εμείς θα κληρονομήσουμε τη Γη, μην έχετε καμία αμφιβολία για αυτό.

    Η αστική τάξη ας γκρεμίσει λοιπόν τον κόσμο της, πριν αποχώρήσει από το προσκήνιο της ιστορίας.

    Εμείς κουβαλάμε έναν καινούριο κόσμο, εδώ, στις καρδιές μας. Κι ο κόσμος αυτός μεγαλώνει κάθε στιγμή. Μεγαλώνει και τούτη τη στιγμή ακόμα που σας μιλάω»


    (Μπουεναβεντούρα Ντουρούτι, ισπανική επανάσταση 1936)
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (17-07-15)

  5. #23523
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Faithful Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πολυ δυσκολα εδω τα πραγματα, υπαρχει μεγαλος φοβος στην ηλιουπολη και βοηθουν οι κατοικοι να μη φτασει στα σπιτια

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Eιμαι παγκρατι και ειδα τον καπνο.Φυσικα υπαρχουν σπιτια εκει πανω και ανησυχησα και για τους γονεις μου που μενουν βυρωνα.Τι καθικια ειναι αυτα που δε βαζουν ορια σε τιποτα δε μπορω να καταλαβω.Αλλα οπως ειπατε φταινε αυτοι που θα νομιμοποιησουν τα οικοπεδα μετα.

  6. #23524
    AK-47 Το avatar του χρήστη Vass
    Εγγραφή
    28-12-2006

    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.198
    Thanks
    634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.402 φορές σε 628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η εικόνα της κοινωνίας της χώρας μας είναι ακριβώς αυτή του Λαφαζάνη (και του κάθε Λαφαζάνη σε όλες τις πτέρυγες για να μην παρεξηγηθώ), ατσαλάκωτου με το προστατευτικό στη μύτη να κάνει δηλώσεις για την πυρκαγιά και μόλις του τη λένε οι κάτοικοι να λέει πρώτα ''δεν κατάλαβα;'' και έπειτα ''εντάξει φεύγω''. Τι εντάξει φεύγω ρε μεγάλε; Είσαι υπεύθυνος για αυτόν τον τόπο ή όχι; Στην επίδειξη πρώτοι είμαστε, επί της ουσίας θα ασχοληθεί ποτέ κανείς;

    Για τα περί πορειών, φίλε celticfrost τα λες άριστα, αλλά εγώ θα στο προχωρήσω ένα βήμα παραπέρα. Όταν ο λαός αγανάκτησε και πήγε να τους λιντσάρει μέσα στη Βουλή (αν θυμάμαι το '11 με το μεσοπρόθεσμο) τι ρόλο βαράγαν τα ΚΝΑΤ δίπλα στα ΜΑΤ να τους απωθούν;


    No existe el frio, no existe el hambre, solo Dios y la Patria! Viva la Patria

  7. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  8. #23525
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν θα καθόντουσαν μέχρι το πρωί.
    Αλλα.
    Αν δεν γινόντουσαν τα επεισόδια στην επόμενη συγκέντρωση ο κόσμος θα ήταν ο διπλάσιος και στην μεθεπόμενη ο τριπλάσιος και μετά ποιος ξέρει τι θα γινόταν .....
    Με αυτά που κάνουν οι αναρχικοί διαλυουν το κίνημα, βάζουν τρικλοποδιά στον λαό, θεωρούν ότι όλοι είμαστε μαλάκες και μόνο αυτοί κάνουν το σωστό.
    Ρε κόσμος φοβάται με όλα αυτά .....Φ-Ο-Β-Α-Τ-Α-Ι.
    Τι δεν καταλαβαίνεις? Έχεις μπει ποτέ στην ψυχολογία του 50αρη, 40αρη ή τέλος πάντων κάποιου που δεν ξέρει απο συγκεντρώσεις? Έχεις καταλάβει τι νιώθει βλέποντας 200 μαλάκες από το black bloc, μαυροντυμένους να αρχίζουν να πετάνε μολότοφ? Ή μήπως θεωρείς οτι "οκ κυρπαντεληδες είναι να πάνε να γαμηθούν"?
    Μέτα απο τόσα και τόσα δεν έχεις καταλάβει πως το πλασάρουν οι ΑΡΔ και πως όλο αυτό μεταφράζεται στην ψυχολογία του κακομοιρογλου?
    Ακόμα και αν υπήρχε μια αμυδρή σκέψη στο μυαλό του "ρε μπας να κατεβώ?", διαλύεται από όλα αυτά που κάνετε......
    μένιο για να μιλήσουμε λίγο πραγματικά, χθες κόσμο (ανάλογο των περιστάσεων) είχε μόνο το μπλοκ του παμε. το μπλοκ του παμε ως γνωστόν δεν κινδυνεύει, ξέρει να αυτοπροστατεύεται, γενικώς δε νομίζω ότι υπάρχει έστω και ένας που στην επόμενη δε θα κατέβει με το παμε επειδή θα φοβάται το black block. σχεδόν το βολεύει το παμε αυτό γιατί οι πιο κομμουνισταράδες παίρνουν τη δόση επαναστατικότητας που χρειάζονται και κόσμος που θα πήγαινε αλλού αλλά (πες ότι) φοβάται, μπορεί να έρθει στο safe μπλοκ του παμε. όχι;

    το ότι αν δεν γινόντουσαν τα επεισόδια στην επόμενη ο κόσμος θα ήταν διπλάσιος και μετά τριπλάσιος και μετά θα ερχόταν και οπλισμένος ο μισός λαός κτλ μου φαίνεται εξαιρετικά αισιόδοξο. και σου έχω ξαναπεί, δεν είμαι ο άνθρωπος που θα διαφωνήσεις για την ύπαρξη ασφαλιτών (πχ 5 μάη κ άλλα), αλλά ειδικά για το χθεσινό δεν μπορώ να καταλάβω.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  9. #23526
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υποστηρίζω τα σπασίματα στα εξάρχεια, αδιάφορα μου φαίνονται, χωρίς νόημα, εν τέλει επιζήμια και βασικά τα κάνουν κάτι βλαμμένα για να ξεκαβλώσουν. η βία από την άλλη σε εξεγερτικά γεγονότα (στυλ δεκέμβρης 2008, στυλ βαλτιμόρη κτλ) που καταπιεσμένα κοινωνικά κομμάτια στρέφονται ενάντια στον αστικό πολιτισμό (κυριαρχία του εμπορεύματος, καταναλωτισμός κτλ) και μπορεί και να κάψουν καμιά πόρσε στο κολωνάκι, μου φαίνεται όμορφη. έργο τέχνης .

    ρένα πάντως το ζήτημα δεν είναι το κάψιμο πολυτελών αμαξιών. εξάλλου μην ξεχνάς ότι σε κάθε περίπτωση μιλάμε για αμάξια (και όχι τύπων που δεν έχουν πως αλλιώς να μετακινηθούν), για βίδες και λαμαρίνες που εν τέλει κι αυτά εμείς τα φτιάξαμε. δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία που η βία είναι παντού γύρω μας, και αυτή η βία δεν αφορά υλικές ζημιές τέτοιου είδους, αλλά ανθρώπινες ζωές.

    και μια ωραία φράση (χωρίς να σημαίνει ότι θα τα κάνουμε όλα... ερείπια, έτσι; ούτε καν)

    «Δεν μας τρομάζει η ιδέα να παραλάβουμε μια χώρα γεμάτη ερείπια. Πάντοτε σε τρώγλες ζούσαμε άλλωστε, θα αντέξουμε για λίγο καιρό ακόμη. Μην ξεχνάτε όμως, ότι οι εργάτες ξέρουμε και να χτίζουμε. Εμείς φτιάξαμε όλα τα παλάτια και τα μέγαρα, εδώ, στην Αμερική και παντού, και θα τα ξαναφτιάξουμε ακόμα πιο όμορφα. Γιατί εμείς θα κληρονομήσουμε τη Γη, μην έχετε καμία αμφιβολία για αυτό.

    Η αστική τάξη ας γκρεμίσει λοιπόν τον κόσμο της, πριν αποχώρήσει από το προσκήνιο της ιστορίας.

    Εμείς κουβαλάμε έναν καινούριο κόσμο, εδώ, στις καρδιές μας. Κι ο κόσμος αυτός μεγαλώνει κάθε στιγμή. Μεγαλώνει και τούτη τη στιγμή ακόμα που σας μιλάω»


    (Μπουεναβεντούρα Ντουρούτι, ισπανική επανάσταση 1936)
    Καλα μη νομιζεις ,κι εγω στηριζω τη βια τη σωστη στιγμη,για τους σωστους λογους και για να περαστει ενα δυνατο μηνυμα που θ'αφυπνισει και οχι θα τρομαξει την κοινωνια.Πχ εχω γνωστους απο χωρο ιατρικης που ειχαν τρεξει στις διαδηλωσεις που ειχαν γινει με την εναρξη των μνημονιων.Διαδηλωσεις οπου ειχε σημειωθει και πετροπολεμος και λοιπα και λοιπα.

    Προσωπικα δε- αν και σιχαινομαι τον εκφοβισμο ,τη βια (ασε που δε μπορω να τα ασκησω κιολας επειδη δεν τρομαζω κανεναν ) και την καταστροφη δημοσιας περιουσιας-ειχα ψιλοχαρει με την εξεγερση του 2008 και μετο καψιμο του δεντρου στο συνταγμα,μιας και μου ειχαν φανει προκλητικοι οι πανηγυρισμοι τη συγκεκριμενη περιοδο.

    Τες πα.Προς το παρον ελπιζω να σβησει αυτη η ρημαδοφωτια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rena : 17-07-15 στις 18:29

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Red Unity (17-07-15)

  11. #23527
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα περί πορειών, φίλε celticfrost τα λες άριστα, αλλά εγώ θα στο προχωρήσω ένα βήμα παραπέρα. Όταν ο λαός αγανάκτησε και πήγε να τους λιντσάρει μέσα στη Βουλή (αν θυμάμαι το '11 με το μεσοπρόθεσμο) τι ρόλο βαράγαν τα ΚΝΑΤ δίπλα στα ΜΑΤ να τους απωθούν;
    Προς Red Unity .....

    Γιώργο βλέπεις τι λέει το παλικάρι? ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΛΕΕΙ?
    Ποιος το προκάλεσε αυτό Γιωργο????
    Πες μου ποιος????????
    Το ΚΚΕ μήπως? Που πήγε να προστατέψει την διαδήλωση από τους μπαχαλακιδες με αποτέλεσμα μέσα στην βουλή να είναι στο παρατσακ να μας βγάλουν εκτός νόμου (η ΝΔ ΠΑΣΟΚ υποστήριζαν οτι το ΚΚΕ πάει να εισβάλει την βουλή), έξω από την βουλή να μας σπάτε τα κεφάλια εσείς λεγοντας μας προδότες και τα κανάλια, όλα μαζί, να λένε οτι το ΚΚΕ προστάτευε την βουλή απο τον λαό ......
    Γιώργο είδες τι συμβαίνει?????????? Μέρος του συστήματος είστε .......Καλοκουρδισμενο ρολόι του......
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  12. #23528
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς Red Unity .....

    Γιώργο βλέπεις τι λέει το παλικάρι? ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙ ΛΕΕΙ?
    Ποιος το προκάλεσε αυτό Γιωργο????
    Πες μου ποιος????????
    Το ΚΚΕ μήπως? Που πήγε να προστατέψει την διαδήλωση από τους μπαχαλακιδες με αποτέλεσμα μέσα στην βουλή να είναι στο παρατσακ να μας βγάλουν εκτός νόμου (η ΝΔ ΠΑΣΟΚ υποστήριζαν οτι το ΚΚΕ πάει να εισβάλει την βουλή), έξω από την βουλή να μας σπάτε τα κεφάλια εσείς λεγοντας μας προδότες και τα κανάλια, όλα μαζί, να λένε οτι το ΚΚΕ προστάτευε την βουλή απο τον λαό ......
    Γιώργο είδες τι συμβαίνει?????????? Μέρος του συστήματος είστε .......Καλοκουρδισμενο ρολόι του......
    μεγάλος μύθος εκείνη η μέρα. λάθη (πολιτικά) κάναν όλοι, μερικοί κάνανε και πιο σοβαρά λάθη βέβαια (δολοφονικά). το πρώτο κεφάλι που άνοιξε βέβαια ήταν μιας κοπέλας του δεν πληρώνω αν θυμάμαι καλά, από κνίτη (χωρίς αυτό να δικαιολογεί το ο,τιδήποτε μετά - αναφέρομαι στα μπουκάλια, γιατί πέτρες και ανοίγματα κεφαλιών παίξανε εκατέρωθεν). πάντως σου είπα, δεν είμαι από αυτούς που θα διαφωνήσεις τόσο πολύ σε τέτοια θέματα (αρκεί να μου παραδέχεσαι και τις μαλακίες του κκε - είπαμε: όχι κομματικός μεσσιανισμός).

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  13. #23529
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Red Unity Εμφάνιση μηνυμάτων
    μένιο για να μιλήσουμε λίγο πραγματικά, χθες κόσμο (ανάλογο των περιστάσεων) είχε μόνο το μπλοκ του παμε. το μπλοκ του παμε ως γνωστόν δεν κινδυνεύει, ξέρει να αυτοπροστατεύεται, γενικώς δε νομίζω ότι υπάρχει έστω και ένας που στην επόμενη δε θα κατέβει με το παμε επειδή θα φοβάται το black block. σχεδόν το βολεύει το παμε αυτό γιατί οι πιο κομμουνισταράδες παίρνουν τη δόση επαναστατικότητας που χρειάζονται και κόσμος που θα πήγαινε αλλού αλλά (πες ότι) φοβάται, μπορεί να έρθει στο safe μπλοκ του παμε. όχι;

    το ότι αν δεν γινόντουσαν τα επεισόδια στην επόμενη ο κόσμος θα ήταν διπλάσιος και μετά τριπλάσιος και μετά θα ερχόταν και οπλισμένος ο μισός λαός κτλ μου φαίνεται εξαιρετικά αισιόδοξο. και σου έχω ξαναπεί, δεν είμαι ο άνθρωπος που θα διαφωνήσεις για την ύπαρξη ασφαλιτών (πχ 5 μάη κ άλλα), αλλά ειδικά για το χθεσινό δεν μπορώ να καταλάβω.
    Έχεις την εντύπωση Γιώργο οτι προχτές που έτρωγα μπουκάλια από τους αναρσφαλιτες ικανοποιούνταν η επαναστατικότητα μου?????
    Ή μήπως θα πρέπει να απολογηθούμε επειδή έχουμε αυτοπροστασία????? Και τι είναι αυτό που μας έκανε να αλληλοπροστατευόμαστε τόσα καλά? Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟ......... ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ
    Έχεις την εντύπωση οτι το ΚΚΕ ειναι κάνα συριζακι που έχει ανάγκη να τσιμπήσει οπορτουνιστικα διαδηλωτές? Έχεις ιδέα για ποιους μιλάς? Για το ΚΚΕ μιλάς Γιώργο ......Για το κόμμα που ακόμα και τώρα στις διαδηλώσεις του συμμετέχουν αγωνιστές και πρώην εξόριστοι. Οχι αγορινα μου, εμείς δεν έχουμε ανάγκη για τέτοια ......

    Σου φαίνεται πολύ αισιόδοξο το τι θα συνέβαινε εαν δεν γινόντουσαν επεισόδια, ενώ το να πλακώνεσαι με τους μπάτσους επί μονίμου βάσεως είναι αισιόδοξο? Άσε με ρε Γιώργο ...... 25 χρόνια το κάνετε .......

    Και τι δεν μπορεις να καταλάβεις? Θες να καταλάβεις?
    Ειλικρινά σου μιλάω.....την ερχόμενη Τεταρτη έχουμε συλλαλητήριο. Σε προσκαλώ να έρθεις με το ΠΑΜΕ ......μαζί θα είμαστε, και τότε θα καταλάβεις πολύ καλά. Ελί μια φορά και μην ξαναπατήσεις, ας μας βρίζεις απο το πρωί ως το βράδυ.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  14. #23530
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Καιγεται και η ευβοια λενε.Καλα ενταξει. Προς τα που θα τρεξει τωρα η πυροσβεστικη? Ψοφος,οπως λεει και ο Μενιος.

    Καίγεται και η Εύβοια

    Φωτιά έχει ξεσπάσει και στην Εύβοια, στον δρόμο που συνδέει τους οικισμούς Πισσώνα και Αφράτι. Η φωτιά κατευθύνεται προς τα χωριά τα οποία έχουν εκκενωθεί.

  15. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:


  16. #23531
    Το avatar του χρήστη Red Unity
    Εγγραφή
    10-04-2010

    Μηνύματα
    2.239
    Thanks
    455
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 666 φορές σε 431 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από celticfrost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις την εντύπωση Γιώργο οτι προχτές που έτρωγα μπουκάλια από τους αναρσφαλιτες ικανοποιούνταν η επαναστατικότητα μου?????
    Ή μήπως θα πρέπει να απολογηθούμε επειδή έχουμε αυτοπροστασία????? Και τι είναι αυτό που μας έκανε να αλληλοπροστατευόμαστε τόσα καλά? Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟ......... ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ
    Έχεις την εντύπωση οτι το ΚΚΕ ειναι κάνα συριζακι που έχει ανάγκη να τσιμπήσει οπορτουνιστικα διαδηλωτές? Έχεις ιδέα για ποιους μιλάς? Για το ΚΚΕ μιλάς Γιώργο ......Για το κόμμα που ακόμα και τώρα στις διαδηλώσεις του συμμετέχουν αγωνιστές και πρώην εξόριστοι. Οχι αγορινα μου, εμείς δεν έχουμε ανάγκη για τέτοια ......

    Σου φαίνεται πολύ αισιόδοξο το τι θα συνέβαινε εαν δεν γινόντουσαν επεισόδια, ενώ το να πλακώνεσαι με τους μπάτσους επί μονίμου βάσεως είναι αισιόδοξο? Άσε με ρε Γιώργο ...... 25 χρόνια το κάνετε .......

    Και τι δεν μπορεις να καταλάβεις? Θες να καταλάβεις?
    Ειλικρινά σου μιλάω.....την ερχόμενη Τεταρτη έχουμε συλλαλητήριο. Σε προσκαλώ να έρθεις με το ΠΑΜΕ ......μαζί θα είμαστε, και τότε θα καταλάβεις πολύ καλά. Ελί μια φορά και μην ξαναπατήσεις, ας μας βρίζεις απο το πρωί ως το βράδυ.
    τσέκα το λινκ που πρόσθεσα στο προηγούμενο ποστ (btw σε συγκέντρωση του παμε/κκε έχω κατέβει...σε μαθητικά χρόνια). και το ότι έχετε αυτοπροστασία δεν το είπα για κακό, το εκτιμώ και καλά κάνετε. απλά θεωρώ ότι πίσω από την προβοκατορολογία για τα προχθεσινά γεγονότα δεν βρίσκεται καμία λογική σκέψη και συνειρμός. τέσπα ας το αφήσουμε στο ότι διαφωνούμε, τσέκαρε πάντως το λινκ.
    Αν δεν τολμάμε, δεν είναι επειδή τα πράγματα είναι δύσκολα. Τα πράγματα είναι δύσκολα επειδή δεν τολμάμε.

  17. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-07-15)

  18. #23532
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg kost.JPG (48,1 KB, 61 εμφανίσεις)
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  19. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    ILIAS-KORLEONE <<JESUS>> (17-07-15), sk12072 (17-07-15)

  20. #23533
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.006
    Thanks
    3.964
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Kαλά ΔΕΝ σημαίνει και κάτι...

    αν και για την αννούλα για τον βίο της ακούγονται πολλα... αυτό είναι που μετράει
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  21. #23534
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ενα απίστευτο περιστατικό που μαρτυρά την άποψη που έχουν αρκετοί Ευρωπαίοι πολίτες για την χώρα μας συνέβη προχθές στη Ρόδο.

    Γκρουπ Γάλλων τουριστών που παραθερίζει στο νησί, επισκέφτηκε τη Λίνδο και επιχείρησε να μπει στον αρχαιολογικό χώρο χωρίς να πληρώσει εισιτήριο, διότι τώρα πια… όλα τους ανήκουν. Αμέσως τα αίματα άναψαν για τα καλά αφού τόσο οι υπεύθυνοι, όσο και άλλοι Ελληνες που βρίσκονταν εκεί αντέδρασαν έντονα.

    Ο διαπληκτισμός κράτησε αρκετή με τους εργαζόμενους στην Ακρόπολη να μην βγάζουν άκρη με τους Γάλλους, οι οποίοι έλεγαν με θράσος ότι από τη στιγμή που η χώρα τους μας δανείζει, δεν έχουν καμία υποχρέωση να πληρώνουν για την είσοδό τους σε μουσεία και αξιοθέατα!

    Φυσικά το γελοίο αίτημά τους δεν έγινε δεκτό και απομακρύνθηκαν άρον άρον από τον χώρο. Το επεισόδιο αναφέρει σήμερα και η τοπική εφημερίδα “Ροδιακή”.

    Πάντως όπως έχουν καταγγείλει άνθρωποι του νησιού, έχουν αντιμετωπίσει κι άλλες φορές παρόμοιες συμπεριφορές. Πρόσφατα μια μεγάλη παρέα Γερμανών δεν ήθελε να πληρώσει σε εστιατόριο επειδή… η χώρα μας χρωστάει χρήματα στη δική τους. Πηγη sport it
    Καλα τωρα αυτες οι βλακειες ισχυουν ή προσπαθουν να μας τρελανουν οι δημοσιογραφοι?

  22. #23535
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Υφυπουργός κοινωνικής ασφάλισης .....Παύλος Χαικαλης ........ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΡΕ ΤΣΙΠΡΑ
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  23. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    Apache (17-07-15), Rena (17-07-15)

  24. #23536
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Τουλαχιστον θα πεσει γελιο με τις αποφασεις του (αφου ειναι κωμικος).

  25. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-07-15)

  26. #23537
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Υπουργείο δημοσίας τάξης παραμένει ο Πανουσης ..............................ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΡΕ ΤΣΙΠΡΑ.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. #23538
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Σε ευχαριστώ Θεέ μου που με άφησες να ζήσω τόσο πολύ ώστε να δω το Χαϊκάλη Υπουργό. Νομίζω πως είμαι πλέον έτοιμος να έλθω κοντά σου οποιαδήποτε στιγμή από εδώ και πέρα, Μεγαλοδύναμε...
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  28. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-07-15), voskos_7 (18-07-15)

  29. #23539
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


  30. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (17-07-15)

  31. #23540
    AK-47 Το avatar του χρήστη Vass
    Εγγραφή
    28-12-2006

    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.198
    Thanks
    634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.402 φορές σε 628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Είναι τόσο αστείο που σοκάρεστε με την επιλογή Χαϊκάλη στη θέση του υφυπουργού. Οι υπόλοιποι σε αυτή την κυβέρνηση δεν είναι clowns δηλαδή...


    No existe el frio, no existe el hambre, solo Dios y la Patria! Viva la Patria

  32. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Vass για αυτό το μήνυμα:

    Apache (18-07-15), BrazHlias (17-07-15)

Σελίδα 1177 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 1776777778779771077112711371147115711671173117411751176117711781179118011811187119712071217122712771377147715771677 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας