Σελίδα 1124 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 1246247248249241024107410841094110411141120112111221123112411251126112711281134114411541164117412241324142415241624 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 22.461 έως 22.480 από 38388

Θέμα: Off Topic

  1. #22461
    Το avatar του χρήστη BrazHlias
    Εγγραφή
    30-04-2008

    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    36.542
    Thanks
    23.329
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 26.973 φορές σε 15.082 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από SKORPIOS7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oκ αν συγκρινετε τον βαρουφακη με τα προηγουμενα λαμογια παω πασο

    Εχετε δικιο και εχω την ησυχια μου οπως λεω πολλες φορες
    προσωπικα δεν τον συγκρινω με κανεναν, απλα τον κρινω με βαση τις δηλωσεις και τα πεπραγμενα του. Δεν θα πω πως κατεστρεψε και την ελλαδα, αυτο το "προνομιο" το εχουν οσοι κυβερνησαν στη μεταπολιτευση πριν απο αυτον.


    Απλα βλεπω πολυ παραμυθι, μακαρι να βγω ψευτης και να λεω σε λιγο καιρο "σας τα ελεγα για το βαρουφακη, εχει ικανοτητες"
    Αν είχα μια ευχή, θα ήταν να φτασω καποια στιγμη, να γινω τοσο Ολυμπιακός όσο ο Σάββας Θεοδωρίδης.

  2. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον BrazHlias για αυτό το μήνυμα:

    Apache (03-07-15), kwtsios (04-07-15)

  3. #22462
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν είδα σε ποιο σημείο ακριβώς συνέκρινα το Βαρουφάκη με τους προηγούμενους. Ο άνθρωπος μπορεί να είναι πολλά, αλλά αποτελεσματικός δεν είναι. Το να είσαι επισκέπτης Καθηγητής σε αμερικανικό Πανεπιστήμιο δεν είναι ούτε πρωτοφανές, ούτε σε κάνει απαραίτητα τον πλέον κατάλληλο άνθρωπο για να διαχειριστείς μια εθνική διαπραγμάτευση, ειδικά όταν πρόκειται για χρεοκοπημένη χώρα. Έξι μήνες τώρα, τα αποτελέσματα που πέτυχε είναι πενιχρά, για να μην πω καμιά πιο βαριά λέξη.

    Η προσωπική μου γνώμη είναι πως υπάρχουν στο Σύριζα πολλοί καταλληλότεροι οικονομολόγοι. Ο Τσακαλώτος πχ, δείχνει πολύ πιο αποτελεσματικός. Γνώμη μου βέβαια. Κανένας μας δεν διεκδικεί το αλάθητο.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (04-07-15)

  5. #22463
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είδα σε ποιο σημείο ακριβώς συνέκρινα το Βαρουφάκη με τους προηγούμενους. Ο άνθρωπος μπορεί να είναι πολλά, αλλά αποτελεσματικός δεν είναι. Το να είσαι επισκέπτης Καθηγητής σε αμερικανικό Πανεπιστήμιο δεν είναι ούτε πρωτοφανές, ούτε σε κάνει απαραίτητα τον πλέον κατάλληλο άνθρωπο για να διαχειριστείς μια εθνική διαπραγμάτευση, ειδικά όταν πρόκειται για χρεοκοπημένη χώρα. Έξι μήνες τώρα, τα αποτελέσματα που πέτυχε είναι πενιχρά, για να μην πω καμιά πιο βαριά λέξη.

    Η προσωπική μου γνώμη είναι πως υπάρχουν στο Σύριζα πολλοί καταλληλότεροι οικονομολόγοι. Ο Τσακαλώτος πχ, δείχνει πολύ πιο αποτελεσματικός. Γνώμη μου βέβαια. Κανένας μας δεν διεκδικεί το αλάθητο.
    Δεν είναι το ένα δεν είναι το άλλο δεν είναι το παραλλο... Εντάξει ο κύριος λόγος που πρέπει κάποιος να είναι κάτι τελικά: είναι να έχει την ταμπέλα του νοβελίσιμου... (αυτήν την εντύπωση μου δίνεις ότι πιστεύεις). Οτι άλλοι μπορεί τα έχουν πάει 1.000.000 χειρότερα και έχουν κάνει άλλα 1.000.000 όργια σε σύγκριση ούτε αυτό μας αφορά

    Αυτό που όμως που φοβάμαι περισσότερο είναι ότι τα παιδιά μας θα συνεχίσουν να μαθαίνουν γράμματα από Φορτσάκηδες. Μπαίνεις σε ένα πολιτικό αδίστακτο άρμα από τα 18σου και στο μέλλον γίνεσαι ότι θέλεις. Νομικός, πρύτανης, τραγουδιστής, καλλιτέχνης, άνθρωπος του πνεύματος κλπ και τους καπελώνεις όλους



    Και μια που μου δίνεις την ευκαιρία
    Ο Τσακαλώτος πρέπει να είναι πολύ δυνατός που αναφέρεις και είναι ο πρόεδρος της συντονιστικής επιτροπής διαπραγμάτευσης. Η ορολογία που χρησιμοποιεί σε όλες τις γλώσσες δείνει την εντύπωση ότι είναι μπαρουτοκαπνισμένος. Αυτός πριν από λίγο δήλωσε ξεκάθαρα ότι δεν θα πάθουν τίποτα οι καταθέσεις κάτω των 100.000 στο σταρ χωρίς να χρησιμοποιεί κομματική γλώσσα δικαιολογώντας το με την νομοθεσία της εε. Το αντίθετο είναι το επιχείρημα/αιχμή του δόρατος του ναι, που φοβάται ο περισσότερος κόσμος που πάει να ψηφίσει κάτι άλλο

    ΥΓ. Δεν λέω ότι την υιοθετώ αλλά για να το αναφέρει τόσο ξεκάθαρα κάτι θα ξέρει παραπάνω, σε αντίθεση με τις λαμογιές/επιχειρήματα που προσπαθούν οι Σαμαράς/Φώφη/Τούρκογλου και Μέσι/Θεοδωράκης και οι υπόλοιποι κλέφτες τα τελευταία 40 χρόνια
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  6. #22464
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το ένα δεν είναι το άλλο δεν είναι το παραλλο... Εντάξει ο κύριος λόγος που πρέπει κάποιος να είναι κάτι τελικά: είναι να έχει την ταμπέλα του νοβελίσιμου... (αυτήν την εντύπωση μου δίνεις ότι πιστεύεις). Οτι άλλοι μπορεί τα έχουν πάει 1.000.000 χειρότερα και έχουν κάνει άλλα 1.000.000 όργια σε σύγκριση ούτε αυτό μας αφορά



    Και μια που μου δίνεις την ευκαιρία
    Ο Τσακαλώτος πρέπει να είναι πολύ δυνατός που αναφέρεις και είναι ο πρόεδρος της συντονιστικής επιτροπής διαπραγμάτευσης. Η ορολογία που χρησιμοποιεί σε όλες τις γλώσσες δείνει την εντύπωση ότι είναι μπαρουτοκαπνισμένος. Αυτός πριν από λίγο δήλωσε ξεκάθαρα ότι δεν θα πάθουν τίποτα οι καταθέσεις κάτω των 100.000 στο σταρ χωρίς να χρησιμοποιεί κομματική γλώσσα δικαιολογώντας το με την νομοθεσία της εε. Το αντίθετο είναι το επιχείρημα/αιχμή του δόρατος του ναι, που φοβάται ο περισσότερος κόσμος που πάει να ψηφίσει κάτι άλλο

    ΥΓ. Δεν λέω ότι την υιοθετώ αλλά για να το αναφέρει τόσο ξεκάθαρα κάτι θα ξέρει παραπάνω, σε αντίθεση με τις λαμογιές/επιχειρήματα που προσπαθούν οι Σαμαράς/Φώφη/Τούρκογλου και Μέσι/Θεοδωράκης και οι υπόλοιποι κλέφτες τα τελευταία 40 χρόνια
    Για να μην κολλάμε σε λόγια και τίτλους, προσωπικά ο Βαρουφάκης δεν με έχει πείσει ως προς την αποτελεσματικότητά του ως ΥΠΟΙΚ αυτούς τους 5 μήνες που έχει αυτόν τον ρόλο, χωρίς να με ενδιαφέρει να τον συγκρίνω με κάποιον προηγούμενο. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με τη διαπραγμάτευση και τα αποτελέσματα που έχει πετύχει μέχρι σήμερα, είναι δική σου επιλογή και τη σέβομαι.

    Επειδή όμως ήμουν 2 χρόνια fellow στη Βοστόνη και εξακολουθώ να είμαι Horonary Lecturer στην Ιατρική Σχολή στο UCL του Λονδίνου, ο τίτλος του Βαρουφάκη ως visiting Professor στο Lyndon Johnson δεν μου λέει και πολλά, ούτε τα πτυχία του είναι το ζητούμενο της χώρας μας αυτή τη στιγμή. Για να μην πω για τα αθλητικά μετάλλια του UoTexas. Τι σχέση έχουν? Τι αποτελέσματα έχει πετύχει μέχρι σήμερα? Τον εμπιστεύομαι για το αύριο? Αυτό είναι το ερώτημα.

    Και επειδή συνεχίζεις να μου επιτίθεσαι προσωπικά, θα σου πω τη δική μου γνώμη ήρεμα και ωραία : ο Βαρουφάκης απέτυχε παταγωδώς και τα έκανε και τόσο μπάχαλο τελικά, που θα το πληρώνουμε για χρόνια.

    ΥΓ. Τι ακριβώς σημαίνει ο όρος "νοβελίσιμος" που χρησιμοποιείς? Εξήγησέ μου σε παρακαλώ.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  7. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (03-07-15), kwtsios (04-07-15), pf7 (04-07-15), voskos_7 (04-07-15)

  8. #22465
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.494
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.753 φορές σε 18.961 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην κολλάμε σε λόγια και τίτλους, προσωπικά ο Βαρουφάκης δεν με έχει πείσει ως προς την αποτελεσματικότητά του ως ΥΠΟΙΚ αυτούς τους 5 μήνες που έχει αυτόν τον ρόλο, χωρίς να με ενδιαφέρει να τον συγκρίνω με κάποιον προηγούμενο. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με τη διαπραγμάτευση και τα αποτελέσματα που έχει πετύχει μέχρι σήμερα, είναι δική σου επιλογή και τη σέβομαι.

    Επειδή όμως ήμουν 2 χρόνια fellow στη Βοστόνη και εξακολουθώ να είμαι Horonary Lecturer στην Ιατρική Σχολή στο UCL του Λονδίνου, ο τίτλος του Βαρουφάκη ως visiting Professor στο Lyndon Johnson δεν μου λέει και πολλά, ούτε τα πτυχία του είναι το ζητούμενο της χώρας μας αυτή τη στιγμή. Για να μην πω για τα αθλητικά μετάλλια του UoTexas. Τι σχέση έχουν? Τι αποτελέσματα έχει πετύχει μέχρι σήμερα? Τον εμπιστεύομαι για το αύριο? Αυτό είναι το ερώτημα.

    Και επειδή συνεχίζεις να μου επιτίθεσαι προσωπικά, θα σου πω τη δική μου γνώμη ήρεμα και ωραία : ο Βαρουφάκης απέτυχε παταγωδώς και τα έκανε και τόσο μπάχαλο τελικά, που θα το πληρώνουμε για χρόνια.

    ΥΓ. Τι ακριβώς σημαίνει ο όρος "νοβελίσιμος" που χρησιμοποιείς? Εξήγησέ μου σε παρακαλώ.
    Ήταν οικονομικός σύμβουλος της Valve πριν γίνει ΥΠΟΙΚ, η οποία δεν είναι ασήμαντο μέγεθος και έχουν δοκιμαστεί οι ικανότητές του, έστω και σε εικονική οικονομία, σε ένα απ' τα μεγαλύτερα online καταστήματα παγκοσμίως αυτή τη στιγμή, το Steam. Δεν παίρνω θέση, απλά να τα αναφέρουμε όλα.

  9. #22466
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην κολλάμε σε λόγια και τίτλους, προσωπικά ο Βαρουφάκης δεν με έχει πείσει ως προς την αποτελεσματικότητά του ως ΥΠΟΙΚ αυτούς τους 5 μήνες που έχει αυτόν τον ρόλο, χωρίς να με ενδιαφέρει να τον συγκρίνω με κάποιον προηγούμενο. Αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με τη διαπραγμάτευση και τα αποτελέσματα που έχει πετύχει μέχρι σήμερα, είναι δική σου επιλογή και τη σέβομαι.

    Επειδή όμως ήμουν 2 χρόνια fellow στη Βοστόνη και εξακολουθώ να είμαι Horonary Lecturer στην Ιατρική Σχολή στο UCL του Λονδίνου, ο τίτλος του Βαρουφάκη ως visiting Professor στο Lyndon Johnson δεν μου λέει και πολλά, ούτε τα πτυχία του είναι το ζητούμενο της χώρας μας αυτή τη στιγμή. Τι αποτελέσματα έχει πετύχει μέχρι σήμερα? Τον εμπιστεύομαι για το αύριο? Αυτό είναι το ερώτημα.
    Για να είσαι αυτά που λες (και ειδικά στην Βοστώνη) οπότε θα ξέρεις τι σημαίνει να είσαι στην Ivy League ή σε επιπέδου Ivy όπως είναι το Texas του Ωστιν. Αν και για εμένα αυτά δεν μου λένε ουσιαστικά τίποτα. Θα προτιμούσα έναν "απόγονο" του Tupac όπως στην Ουρουγουάη, ή τον αγρότη που λιώνει και πεθαίνει ή το επιχειρηματία που σκίζεται στο σουβλατζίδικο της λεωφόρου

    Και ο Λεωνίδας νίκη δεν έφερε πάντως. Ούτε ο Βαλβέρδε πήρε το Τσάμπιονς Λιγκ
    Ο Βαρουφάκης φαίνεται ότι έχει μια δομή και ένα πλάνο στην σκέψη του και το κυριότερο φαίνεται ότι έχει μια κάποια συνείδηση (με τα στοιχεία που έχουμε σήμερα, που είναι πολύ μικρό το δείγμα για να κρίνουμε)

    εκτός και αν περιμένεις όπως περιμένουν κάποιοι στις μεταγραφές να έρθει ο Μαραντόνα να κάνει 50 φάσεις ανα αγώνα και να πάρουμε το Πρωταθλητριών. Δεκτό και αυτό. Εγώ όμως αυτό που θέλω είναι άντρες πάνω από όλα και μετά τα υπόλοιπα (δεν παίρνω θέση υπέρ Βαρουφάκη ούτε τον έχω ψηφίσει)

    ΥΓ. υπάρχει ένα γνωμικό που λέει: αυτός που ψηφίζει τους κλέφτες είναι και κλέφτης
    ΥΓ2. Δεν σου επιτίθεμαι και δεν έχω επιτεθεί σε κανέναν άλλο εδώ μέσα τόσο καιρό. Απλώς πρέπει να αντικρούσω τα επιχειρήματα σου για τα παιδιά που το αγνοούν (το επιχείρημα του στυλ ποιος Βαρουφάκης? ενώ ο Φορτσάκης -και σχεδόν όλο το παλιοκομματικό σύστημα- ήταν το τσατσόνι του κόμματος από έφηβος εεεεε πάει πολύ)
    ΥΓ3. Νοβελίσιμος = είναι ο ανώτατος ευγενής με επιθετικές βλέψεις προς τον θρόνο. Ο ανώτατος ευγενής που μόνο αυτός έχει δικαίωμα να βασιλεύσει αφού τον εκλέξει "λαικα" δια βοής η μάζα στον ιππόδρομο και να τον αποδεχτεί προσωπολατρικά. Βλέπεις η ιστορία επαναλαμβάνεται... Μητσοτάκηδες, Καραμανλήδες, Παπανδρέοι κλπ σήμερα...

    ο Βαρουφάκης απέτυχε παταγωδώς και τα έκανε και τόσο μπάχαλο τελικά, που θα το πληρώνουμε για χρόνια.
    Η ιστορία ξέρει τι θα γράψει ο λογαριασμός και ποιοι τα έκαναν μπάχαλο
    προσωπικά για εμένα ότι ο Ολυμπιακός δεν έχει πάρει 90 χρόνια το Κύπελλο Πρωταθλητριών στο ποδόσφαιρο ευθύνεται και τα έχει κάνει μπάχαλο ο Περέιρα....... (!)
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  10. #22467
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το επιχείρημα πως, όποιος θεωρεί το συγκεκριμένο κυβερνητικό σχήμα "λίγο" στην τρικυμία που περνάει η χώρα είναι με βεβαιότητα θαυμαστής του Αλογοσκούφη, του Βενιζέλου ή του Φορτσάκη, εμένα με ξεπερνάει. Το ότι οι προηγούμενοι ήταν λαμόγια (με τη δική μας ανοχή και ψήφο) δεν μας απαγορεύει να σχολιάζουμε και τους νυν κυβερνώντες ή να θεωρούμε πως όλα είναι καλώς καμωμένα.

    Γιατί πρέπει να αναγνωρίσετε σύντροφοι πως και χοντρά ψέμματα έχουν ειπωθεί από τους τωρινούς στον κόσμο (ξεκινώντας από το "πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης) και επικίνδυνοι ερασιτεχνισμοί έγιναν κατά τη διαπραγμάτευση και επικίνδυνα και ασαφή ρίσκα έχουν παρθεί αυτές τις τελευταίες ημέρες. Επικίνδυνα περισσότερο για τη χώρα και λιγότερο για τους ίδιους, αφού αυτή τη στιγμή η χώρα έμεινε ξεκρέμαστη και είναι απόλυτα στο έλεος του Ντράγκι και της Λαγκάρντ, αν θελήσουν να κατεβάσουν τους διακόπτες μας ανά πάσα στιγμή.

    Ας ελπίσουμε ο Θεός να βάλει το χέρι Του και από Δευτέρα να πάνε όλα καλά.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  11. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (04-07-15), pf7 (04-07-15), voskos_7 (04-07-15)

  12. #22468
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επιχείρημα πως, όποιος θεωρεί το συγκεκριμένο κυβερνητικό σχήμα "λίγο" στην τρικυμία που περνάει η χώρα είναι με βεβαιότητα θαυμαστής του Αλογοσκούφη, του Βενιζέλου ή του Φορτσάκη, εμένα με ξεπερνάει. Το ότι οι προηγούμενοι ήταν λαμόγια (με τη δική μας ανοχή και ψήφο) δεν μας απαγορεύει να σχολιάζουμε και τους νυν κυβερνώντες ή να θεωρούμε πως όλα είναι καλώς καμωμένα.

    Γιατί πρέπει να αναγνωρίσετε σύντροφοι πως και χοντρά ψέμματα έχουν ειπωθεί από τους τωρινούς στον κόσμο (ξεκινώντας από το "πρόγραμμα της Θεσσαλονίκης) και επικίνδυνοι ερασιτεχνισμοί έγιναν κατά τη διαπραγμάτευση και επικίνδυνα και ασαφή ρίσκα έχουν παρθεί αυτές τις τελευταίες ημέρες. Επικίνδυνα περισσότερο για τη χώρα και λιγότερο για τους ίδιους, αφού αυτή τη στιγμή η χώρα έμεινε ξεκρέμαστη και είναι απόλυτα στο έλεος του Ντράγκι και της Λαγκάρντ, αν θελήσουν να κατεβάσουν τους διακόπτες μας ανά πάσα στιγμή.

    Ας ελπίσουμε ο Θεός να βάλει το χέρι Του και από Δευτέρα να πάνε όλα καλά.
    Αλλάζεις συνέχεια θέμα

    Εγώ μπορώ να καταλάβω ότι είσαι υπέρ των διαχωρισμών των κοινωνικών τάξεων και σε μια ανάλογη οικονομική/κοινωνική/πολιτική κατεύθυνση αλλά να το ξέρουμε ότι το κρίνεις από αυτήν την σκοπιά. Ενας άνθρωπος χαρακτηρίζεται από τις αξίες του και τις αρχές του και κρίνεται η γνώμη του...

    ΥΓ. σύντροφος σίγουρα δεν είμαι. Πάντως ολα τα μεγάλα πνεύματα που γέννησε αυτός ο κόσμος μιλάνε και συγγενεύουν ακριβώς στα ίδια περί δικαίου και δικαιοσύνης
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  13. #22469
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pirateeeeeee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλάζεις συνέχεια θέμα

    Εγώ μπορώ να καταλάβω ότι είσαι υπέρ των διαχωρισμών των κοινωνικών τάξεων και σε μια ανάλογη οικονομική/κοινωνική/πολιτική κατεύθυνση αλλά να το ξέρουμε ότι το κρίνεις από αυτήν την σκοπιά. Ενας άνθρωπος χαρακτηρίζεται από τις αξίες του και τις αρχές του και κρίνεται η γνώμη του...

    ΥΓ. σύντροφος σίγουρα δεν είμαι. Πάντως ολα τα μεγάλα πνεύματα που γέννησε αυτός ο κόσμος μιλάνε και συγγενεύουν ακριβώς στα ίδια περί δικαίου και δικαιοσύνης
    Δεν κατάλαβα πώς έβγαλες τα παραπάνω συμπεράσματα. Απλούστατα, θεωρώ μη-αποτελεσματικό έναν άνθρωπο που ξόδεψε 3 ολόκληρους μήνες διαπραγμάτευσης για να αλλάξει το όνομα της Τρόϊκας σε "Θεσμοί" και του Μνημονίου σε "πρόγραμμα". Πρακτικά μιλάω. Εσύ μπορείς να απαντάς θεωρητικά και με βάση φιλοσοφικές αρχές.

    Αφού μιλάμε για Αμερική, θα ξέρεις πως το βασικό τους μότο είναι "δεν έχουν σημασία οι λεπτομέρειες και οι προθέσεις, αλλά το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ". Για το σημερινό αποτέλεσμα των επιλογών του μιλάμε που μας άφησαν ξεκρέμαστους. Αν αύριο το πρωί ζητήσει ο ELA και το ΔΝΤ τα λεφτά τους πίσω, αφού ξεμείναμε εκτός προγράμματος και χρηματοδότησης, θα κλάψουνε μανούλες, απλά και πρακτικά. Ποιος διαχωρισμός των τάξεων, εδώ μιλάμε για χρήμα, πολύ χρήμα και εγγυήσεις που έχει δώσει η χώρα και μπορούν να γίνουν άμεσα απαιτητές.

    Εκτός κι αν κάποιος νομίζει πως το ΔΝΤ είναι φιλόπτωχο ταμείο που σκορπάει λεφτά και ο ELA τζάμπα χρήμα, οπότε δεν χρειάζεται να το συζητάμε παραπάνω.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  14. #22470
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    7.001
    Thanks
    3.957
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.027 φορές σε 2.533 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apache Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα πώς έβγαλες τα παραπάνω συμπεράσματα. Απλούστατα, θεωρώ μη-αποτελεσματικό έναν άνθρωπο που ξόδεψε 3 ολόκληρους μήνες διαπραγμάτευσης για να αλλάξει το όνομα της Τρόϊκας σε "Θεσμοί" και του Μνημονίου σε "πρόγραμμα". Πρακτικά μιλάω. Εσύ μπορείς να απαντάς θεωρητικά και με βάση φιλοσοφικές αρχές.

    Αφού μιλάμε για Αμερική, θα ξέρεις πως το βασικό τους μότο είναι "δεν έχουν σημασία οι λεπτομέρειες και οι προθέσεις, αλλά το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ". Για το σημερινό αποτέλεσμα των επιλογών του μιλάμε που μας άφησαν ξεκρέμαστους. Αν αύριο το πρωί ζητήσει ο ELA και το ΔΝΤ τα λεφτά τους πίσω, αφού ξεμείναμε εκτός προγράμματος και χρηματοδότησης, θα κλάψουνε μανούλες, απλά και πρακτικά. Ποιος διαχωρισμός των τάξεων, εδώ μιλάμε για χρήμα, πολύ χρήμα και εγγυήσεις που έχει δώσει η χώρα και μπορούν να γίνουν άμεσα απαιτητές.

    Εκτός κι αν κάποιος νομίζει πως το ΔΝΤ είναι φιλόπτωχο ταμείο που σκορπάει λεφτά και ο ELA τζάμπα χρήμα, οπότε δεν χρειάζεται να το συζητάμε παραπάνω.
    Τα συμπερασματα τα εβγαλα γιαι εκει με οδηγουν τα λεγομενα σου. Προσπαθω να εκμαιευσω τις αποψεις μπας και δω μια αλλη γνωμη που με ελκυει

    για να δωσουμε ενα τελος μετα γνωσης σου λεω οτι χρημα δεν υπαρχει. Υπαρχει μονο εμπιστοσυνη
    δεν ξερουμε τι θα γινει με κανενα απο τα δυο
    ειναι πολυ πιθανο το ενδεχομενο και με τα δυο, απο τριτη να βγουν τα οπλα θεωρητικα
    θεωρητικα ομως υπαρχουν και οι συμφωνιες μετα τον β παγκ πολεμο για να μην ξαναδημιουργηθει μπαχαλο

    σιγουρα ομως η διεφθαρμενη αριστοκρατια πρεπει να διαλυθει γιατι οσο αργουν τα πραγματα τοσο πιο ακραια θα γινουν
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  15. #22471
    Το avatar του χρήστη panahs7
    Εγγραφή
    17-07-2009

    Μηνύματα
    49.494
    Thanks
    18.538
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 32.753 φορές σε 18.961 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ευτυχώς δεν μπορείτε να προβλέψετε τι άποψη έχουν οι τηλεθεατές που καλούν, κοπρόσκυλα των καναλιών. Άσχετα αν συμφωνώ ή όχι με την κυρία, πολύ χαίρομαι όταν μπορούν και παίρνουν βήμα και αναγκάζονται να τους ακούνε παγωμένοι να τους ξεφτιλίζουν, γιατί δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς.


  16. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον panahs7 για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (04-07-15), Faithful (04-07-15), Rena (04-07-15)

  17. #22472
    AK-47 Το avatar του χρήστη Vass
    Εγγραφή
    28-12-2006

    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.198
    Thanks
    634
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 1.402 φορές σε 628 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δε λέγατε τίποτα άλλο ρε μάγκες;

    Στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους κοινοποιήθηκε ήδη η απόφαση του ευρωπαϊκού μηχανισμού EFSF ότι δικαιούται ανά πάσα στιγμή να κηρύξει άμεσα απαιτητά τα δάνεια που έχει δώσει στην Ελλάδα, στο πλαίσιο του δεύτερου προγράμματος στήριξης της χώρας μας.

    Η απόφαση κοινοποιήθηκε στο ΓΛΚ από τον επίτροπο Οικονομικών Πιέρ Μοσκοβισί.


    No existe el frio, no existe el hambre, solo Dios y la Patria! Viva la Patria

  18. #22473
    Θα πέσουν τα τσιμέντα... Το avatar του χρήστη voskos_7
    Εγγραφή
    17-12-2012

    Περιοχή
    Γρεβενά
    Μηνύματα
    43.154
    Thanks
    24.328
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 27.711 φορές σε 17.752 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Πολλή υπόθεση, χωρίς αντίκρυσμα...
    Φάγαμε το γάιδαρο και μας έμεινε λίγο από κώλο μαζί με την ουρά: Μη σκάτε - θα τα πει η πραγματικότητα όλα, από Δευτέρα.
    "Μπάτμαν και μαλακίες..."
    Εγώ είμαι το "μικρό επαρχιωτόπουλο" και κατ' άλλους, ο
    "λάγνος, ημεδαπός λογιστής".

  19. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον voskos_7 για αυτό το μήνυμα:

    BrazHlias (04-07-15), pf7 (04-07-15)

  20. #22474
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.409
    Thanks
    20.867
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.505 φορές σε 8.056 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το χωσιμο στη στεφανιδου το δα λαϊβ , μεγαλη ευχαριστηση.

    Εγω διαβαζοντας τη συνεντευξη τπυ αδωνη που ναι ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ , ειμαι πιο σιγουρη για την αποφαση μου.

    Καλος ή κακος ο τσιπρας εγω δε θα νιωθω καλα με τον εαυτο μου οταν ερθουν τα νεα μετρα. Θα διαμαρτυρομαι για αυτα που εγω ψηφισα;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  21. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Rena (04-07-15)

  22. #22475
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Κι εγω αυτο σκεφτομουν.Αν ο Αδωνης που εκανε την υγεια @@@ λεει Ναι,ξεκαθαρα θα ψηφισω οχι.Ασε που υποσχεθηκε να παει να κρυφτει αν υπερψηφιστει το οχι,που ειναι αλλος ενας ακομα λογος για οχι.

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (04-07-15)

  24. #22476
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε λέγατε τίποτα άλλο ρε μάγκες;

    Στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους κοινοποιήθηκε ήδη η απόφαση του ευρωπαϊκού μηχανισμού EFSF ότι δικαιούται ανά πάσα στιγμή να κηρύξει άμεσα απαιτητά τα δάνεια που έχει δώσει στην Ελλάδα, στο πλαίσιο του δεύτερου προγράμματος στήριξης της χώρας μας.

    Η απόφαση κοινοποιήθηκε στο ΓΛΚ από τον επίτροπο Οικονομικών Πιέρ Μοσκοβισί.
    Αυτό είναι γνωστό απο τότε που πήραμε τα δάνεια. Απλα οι αρδ, απόψε το παίξανε και αυτό το χαρτι........ Είναι φανερό, οι τσοπαναρεοι ολιγαρχες γιδοβοσκοι, κατσικοκλεφτες τα παίζουν ολα για ολα. Έχουν ρίξει στη μάχη όλες τους τις εφεδρείες........ Γιατι άραγε?
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  25. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    differance (04-07-15), Faithful (04-07-15), sabar77 (04-07-15), Vass (04-07-15)

  26. #22477
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Λίγες ώρες μένουν, βαστάτε γερά. Κλείστε τα αυτιά σας στους αρδ.

    Οι υπόλοιποι ..... Ζούμε στιγμές που σε 40 χρόνια θα διδάσκονται στους φοιτητές του ιστορικου.
    Προσωπικά, τότε, όταν οι νεότεροι θα με ρωτάνε δεν θα ντρέπομαι να πω τι ψήφισα ......Αν ζω και δεν έχω τινάξει τα πέταλα μέχρι τότε.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  27. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    sk12072 (04-07-15)

  28. #22478
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από panahs7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς δεν μπορείτε να προβλέψετε τι άποψη έχουν οι τηλεθεατές που καλούν, κοπρόσκυλα των καναλιών. Άσχετα αν συμφωνώ ή όχι με την κυρία, πολύ χαίρομαι όταν μπορούν και παίρνουν βήμα και αναγκάζονται να τους ακούνε παγωμένοι να τους ξεφτιλίζουν, γιατί δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς.

      Long Text Frame - Διαβάστε αν θέλετε με το κουμπάκι 'Εμφάνιση' το κείμενο:  
    Αυτες τις εκπομπες ποτε δε μπορουσα να τις δω.Τι λαμογιο που ειναι αυτος που πεταχτηκε να μιλησει ετσι σε μια κοπελα,επειδη "προσβαλε"την εκπομπη.

    Αλλα να λεμε και την αληθεια,ολες αυτες οι εκπομπες υπαρχουν επειδη ολο και καποιος ηδονοβλεψιας και κουτσομπολης θα βαλει τατιανα για να μαθει για τα απλυτα της κα μαριγως (κλεμμενο απο βραζηλια) και ολο και καποιος μοιρολατρης θα δει την τατιανα για μιλησει για την κακια κοινωνια,που αφησε ενα ορφανο παιδι να πινει ολη μερα για να λυσει τα εσωτερικα του προβληματα.

    Τεραστια θεαματικοτητα και παχυλους μισθους εχουν ολοι αυτοι.

  29. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    panahs7 (04-07-15)

  30. #22479
    deleted Το avatar του χρήστη Faithful
    Εγγραφή
    16-02-2007

    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    43.409
    Thanks
    20.867
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 12.505 φορές σε 8.056 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ετοιμαστειτε αυριο να βγουνε τυχαια κ αλλα "αρθρα" απο "πηγες"


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Για το ονομα σου,την ιστορια...για την αγαπη μου την μεγαλη, γι'αυτο που δε θα καταλαβουνε οι αλλοι, για τα θρανια μου τα γραμμενα,για τα ειστηρια που κρατησα κομμενα...

  31. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    celticfrost (04-07-15)

  32. #22480
    Το avatar του χρήστη Apache
    Εγγραφή
    10-03-2014

    Περιοχή
    Arctic Circle
    Μηνύματα
    748
    Thanks
    970
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 789 φορές σε 389 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Αποφάσισα να αλλάξω το μήνυμά μου και να γράψω απλά το παρακάτω:

    Ας προσευχηθούμε όλα να πάνε καλά. Για εμάς τους ίδιους, τις οικογένειές μας και τη χώρα ολόκληρη. Όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα, τουλάχιστον. Αυτό.
    Kingdoms Rise and Kingdoms Fall

  33. Οι ακόλουθοι 2 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον Apache για αυτό το μήνυμα:

    Faithful (04-07-15), pf7 (04-07-15)

Σελίδα 1124 από 1920 ΠρώτηΠρώτη ... 1246247248249241024107410841094110411141120112111221123112411251126112711281134114411541164117412241324142415241624 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας