Σελίδα 1097 από 1919 ΠρώτηΠρώτη ... 97597697797897997104710571067107710871093109410951096109710981099110011011107111711271137114711971297139714971597 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21.921 έως 21.940 από 38371

Θέμα: Off Topic

  1. #21921
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oριστε ποιοι μας δινουν το παραδειγμα για ψυχραιμια

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Εικονα απο ατμ της βουλης


    Εγώ πάλι γιατί δε βλέπω κανένα atm στη φωτο?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  2. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15)

  3. #21922
    Sad but true Το avatar του χρήστη Rena
    Εγγραφή
    08-04-2006

    Περιοχή
    Twilight zone
    Μηνύματα
    15.778
    Thanks
    15.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 8.455 φορές σε 5.222 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Φανταζομαι οτι αυτο ειναι το ατμ απο τη μεσα πλευρα,πχ την ωρα που το ανεφοδιαζουν.Δε νομιζω να μας εδειχνε τυχαια εικονα το site Αυτο που εγραφε ειναι οτι χρειαστηκε να ανεφοδιαστει 2 φορες σημερα.

    Εδω ειναι το ατμ με εναν υπουργο:



    Τι να σου πω βρε Κοσμα.Μπορει να ισχυει αυτο που ειπε ο μενιος.Οτι επιασαν εναν πολιτικο μονο να βγαζει χρηματα και το εκαναν θεμα για να δημιουργησουν εντυπωσεις.

    Εγω δεν βλεπω τοσο πανικο,οσο περιγραφουν.Ειδα μεν ουρες στα ατμ,αλλα οχι οτι σκοτωνονταν κιολας οι ανθρωποι.Πιθανον να εβγαλαν λιγα χρηματα για να βγαλουν την εβδομαδα σε περιπτωση που κλεισουν οι τραπεζες.
    Κατα τ'αλλα ψυχραιμους τους βλεπω.

  4. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15)

  5. #21923

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από estai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bγαινοντας σημερα με το αυτοκινητο και περιμενοντας στο φαναρι να αναψει πρασινο, ακουσα ουρλιαχτα.
    Γυρισα το κεφαλι μου τρομοκρατημενος και αντικρυσα κοσμο να τρεχει αφου τους κυνηγουσαν καλικαντζαροι!!!
    Μη με ρωτησετε τι συνεβη σε αυτους τους δυσμοιρους ανθρωπους.

    Οι απεσταλμενοι του Κακου ηρθαν.
    Ο Συριζα τους εφερε και ο Σαμαρας μας τα λεγε, αλλα καποιοι δεν τον ακουσαμε.
    Ευρώ, ρε νουνιά, να μη μας φάν' οι καλικάντζαροι!!!



    Μη γίνει η στάχτη στάχτη!!!!!!


    ΥΓ: Το μοντάζ είναι από γερμανική ιστοσελίδα...

  6. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    estai (27-06-15)

  7. #21924

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Μιλάει για θεσμική εκτροπή ο Βενιζέλος για το δημοψήφισμα και όχι για τις εκτροπές που έκανε ο ίδιος επί 5 χρόνια για χάρη των δανειστών...


  8. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    voskos_7 (28-06-15)

  9. #21925
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.991
    Thanks
    3.947
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.020 φορές σε 2.529 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ο Τούρκογλου (καλλιτεχνικό Βενιζέλος) ας μιλήσει για το "ανόιξα με και σας περιμένουμε" στο λόμπυ του ξενοδοχείου παρκ όπου ο πεθερός του (για να μην την πατήσει από κανέναν χαικάλη) λάμβανε τις βαλιτσούλες με τα λεφτά αλλά και τις παραγγελιές με τα μεγαλορουσφέτια
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  10. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15)

  11. #21926

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


  12. #21927

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


  13. #21928
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.991
    Thanks
    3.947
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.020 φορές σε 2.529 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Δεν υπάρχει ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΝΑ ΣΦΑΞΕΙ αυτόν τον πουστη τον θεοδωράκη?
    Δίνει σόου!!! αυτός που έπαιρνε μισθό κριστιάνο ρονάλντο από την ΕΡΤ

    ΥΓ. Μαζιώτη είσαι μεγάλος μαλάκας τελικά
    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  14. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον pirateeeeeee για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15), Faithful (27-06-15), sk12072 (27-06-15)

  15. #21929
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ωχ, θα φάει ξύλο ο Θεοδωράκης
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  16. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15)

  17. #21930

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic


  18. #21931
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Χαχαχα, μιλάει για πληρωμένους κονδυλοφόρους ο ΑΡΧΙ-κονδυλοφόρος
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  19. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15)

  20. #21932
    Το avatar του χρήστη pirateeeeeee
    Εγγραφή
    21-02-2013

    Μηνύματα
    6.991
    Thanks
    3.947
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.020 φορές σε 2.529 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Το θρυλικό εξώφυλλο του διευθυντή του κλικ και ακριβοδίκαιου Θεοδωράκη που έπαιρνε μέρος -δημοσιογραφικά- υπέρ του Βομβαρδισμού του ΝΑΤΟ στην Σερβία


    1999 Το νέο πρόσωπο της Αμερικής
    Η αλήθεια για τον πόλεμο στα βαλκάνια

    Ολυμπιακός: η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας -στο ευρωπαικό μπάσκετ- (11/10/17, ισπανική εφημερίδα AS, 200.000+ καθημερινά αντίτυπα)

  21. #21933
    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΤΟ EMAIL ΣΑΣ Το avatar του χρήστη metro
    Εγγραφή
    06-03-2014

    Μηνύματα
    621
    Thanks
    461
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 161 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Να κάνω μιά ερώτηση;

    Πες ότι χρεωκοπήσαμε (κατά 99% αυτό θα γίνει). Τέλος το ευρώ. Τέλος οι δανειστές, επιστροφή δραχμής.
    Τι θα γίνει τότε;
    Ποιος μου εγγυάται ότι τα πράγματα δεν θα είναι χειρότερα για τα επόμενα χρόνια;
    Ποιος μου εγγυάται ότι αυτή η κυβέρνηση είναι ικανή να φέρει την ελλάδα πάλι στα πόδια της;
    Με τα χρέη μας τι γίνεται;

    Δεν έχω αποφασίσει τι θα ψηφίσω, και πιστέυω ότι δεν υπάρχει επιλογή. Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.

  22. #21934

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Η Ελλάδα έχει ήδη χρεωκοπήσει από το 2010.

    Η μόνη εγγύηση είναι ότι όσο παραμένεις στο ευρώ τα πράγματα θα χειροτερεύουν, χωρίς καμμία απολύτως προοπτική βελτίωσης.

    Με το ίδιο "σχέδιο" δεν μπορείς να περιμένεις διαφορετικά αποτελέσματα.


    Κατά τα άλλα, σ' αυτήν τη ζωή:

    Είτε πολεμάς κι αν νικήσεις ζεις ελεύθερος.
    Είτε παραδίνεσαι κι αν σ' αφήσουν επιβιώνεις σαν σκλάβος.


    Θα σε παρέπεμπα σε δημοσιεύματα του διεθνούς τύπου (The Guardian, Financial Times κλπ) που λένε ότι μας συμφέρει η έξοδος από το ευρώ και τα οποία έχω ανεβάσει εδώ στο πρόσφατο παρελθόν.

    Αλλά εσύ έχεις προ πολλού προσκυνήσει το φόβο σου και είσαι πολύ απασχολημένος να μετράς τις καβάτζες σου, όσο σου επιτρέπουν ακόμα να τις έχεις.


    Από 'κει και πέρα δεκάρα δεν δίνω για την όποια κυβέρνηση.

    Είναι θέμα αξιοπρέπειας του καθενός.

    Αν τη δική σου την έχεις εδώ και καιρό χεσμένη, πρόβλημά σου...

  23. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    VALVERDES_7 (27-06-15)

  24. #21935
    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΤΕ ΤΟ EMAIL ΣΑΣ Το avatar του χρήστη metro
    Εγγραφή
    06-03-2014

    Μηνύματα
    621
    Thanks
    461
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 161 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Bill_K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ελλάδα έχει ήδη χρεωκοπήσει από το 2010.

    Η μόνη εγγύηση είναι ότι όσο παραμένεις στο ευρώ τα πράγματα θα χειροτερεύουν, χωρίς καμμία απολύτως προοπτική βελτίωσης.

    Με το ίδιο "σχέδιο" δεν μπορείς να περιμένεις διαφορετικά αποτελέσματα.


    Κατά τα άλλα, σ' αυτήν τη ζωή:

    Είτε πολεμάς κι αν νικήσεις ζεις ελεύθερος.
    Είτε παραδίνεσαι κι αν σ' αφήσουν επιβιώνεις σαν σκλάβος.


    Θα σε παρέπεμπα σε δημοσιεύματα του διεθνούς τύπου (The Guardian, Financial Times κλπ) που λένε ότι μας συμφέρει η έξοδος από το ευρώ και τα οποία έχω ανεβάσει εδώ στο πρόσφατο παρελθόν.

    Αλλά εσύ έχεις προ πολλού προσκυνήσει το φόβο σου και είσαι πολύ απασχολημένος να μετράς τις καβάτζες σου, όσο σου επιτρέπουν ακόμα να τις έχεις.


    Από 'κει και πέρα δεκάρα δεν δίνω για την όποια κυβέρνηση.

    Είναι θέμα αξιοπρέπειας του καθενός.

    Αν τη δική σου την έχεις εδώ και καιρό χεσμένη, πρόβλημά σου...
    Αν εσύ κατάλαβες ότι θα ψηφίσω ναι από αυτά που είπα τότε λυπάμαι.

    Την αξιοπρέπεια μας την έχουμε χάσει σαν έθνος εδώ και πολλά χρόνια. Δεν θα τι ξαναβρούμε αν αποφασίσουμε να παραβιάσουμε όλες μας τις συμφωνίες. Δεν με ενδιαφέρουν οι εθνικιστικές κορώνες περί ελευθερίας, εγώ θέλω κάποιος να μου πει γιατί η χρεοκοπία είναι καλύτερη από το μνημόνιο.

    Μα είναι τόσο δύσκολο να διατυπώσετε μια θέση χωρίς προσωπική επίθεση επιτέλους;

  25. Οι ακόλουθοι 4 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον metro για αυτό το μήνυμα:

    kwtsios (27-06-15), pf7 (27-06-15), vasilis-thrylos7 (27-06-15), voskos_7 (28-06-15)

  26. #21936

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] > [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] >[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

    Greece has nothing to lose by saying no to creditors


    Wolfgang Munchau

    If it were to default on its official-sector debt, France and Germany stand to forfeit €160bn




    Alexis Tsipras has been told to take it or leave it. What should he do?

    Contrast the two extreme scenarios: accept the creditors’ final offer or leave the eurozone.

    By accepting the offer, the Greek debt-to-GDP ratio would start approaching 200 per cent.

    The acceptance of the troika’s programme would constitute a suicide for the Greek economy and for the political career of the Greek prime minister.


    Would the opposite extreme, Grexit, achieve a better outcome?
    You bet it would, for three reasons.


    The most important effect is for Greece to be able to get rid of lunatic fiscal adjustments. Greece would still need to run a small primary surplus, which may require a one-off adjustment, but this is it.

    The second reason is a reduction of risk. After Grexit, the chance of an outright default would be much reduced, as Greece would already have defaulted on its creditors.

    The third reason is that Greece is a relatively closed economy. About three quarters of its GDP is domestic. Of the quarter that is not, most comes from tourism, which would benefit from devaluation. The total effect of devaluation would be beneficial.


    Grexit has pitfalls, mostly in the very short term. The government might have to impose capital controls and close the borders. Those year-one losses would be substantial, but the economy would quickly recover.


    The Greeks would have a rational reason to prefer Grexit.
    This will, however, not be the choice to be taken this week. The choice is between accepting or rejecting the creditors’ offer.

    If Mr Tsipras were to reject the offer and miss the June 18 deadline, he would end up defaulting on debt repayments due in July and August.

    At that point Greece would still be in the eurozone and would only be forced to leave if the ECB were to reduce the flow of liquidity to Greek banks below a tolerable limit. That may happen, but it is not a foregone conclusion.

    The eurozone creditors may well decide that it is in their own interest to talk about debt relief for Greece at that point. Just consider their position.

    If Greece were to default on all of its official-sector debt, France and Germany alone would stand to lose some €160bn.

    Angela Merkel and Francois Hollande would go down as the biggest financial losers in history.


    The creditors are rejecting any talks about debt relief now, but that may be different once Greece starts to default. If they negotiate, everybody would benefit.

    The bottom line is that Greece cannot really lose by rejecting this week’s offer.


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]



    Πηγή: Financial Times

  27. #21937

    Εγγραφή
    05-02-2015

    Μηνύματα
    223
    Thanks
    1.176
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 250 φορές σε 148 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Would leaving euro be more of a catastrophe for Greece than staying?

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] Economics editor
    Sunday 17 May 2015 11.41 BST


    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] rues the day when Greece joined the euro. The Greek finance minister says his country would be better off if it was still using the drachma. Deep down, he says, all 18 countries using the single currency wish that the idea had been strangled at birth but understand that once you are in you don’t get out without a catastrophe.

    All of that is true, and explains why [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] is involved in a game of chicken with all the other players in this drama: the International Monetary Fund, the European commission, the European Central Bank and the German government. Varoufakis wants more financial help but not if it means sending the Greek economy into a “death spiral”. Greece’s creditors will not stump up any more cash until Athens sticks to bailout conditions that Varoufakis says would do just that.

    Was it a mistake for Greece to join the euro? Clearly, the answer is yes.


    Would Greece be better off with the drachma? Given that the economy has shrunk by 25% in the past five years and is still shrinking, again the answer is yes.


    Can you leave the euro and return to the drachma without a catastrophe? Undoubtedly there would be massive costs from doing so, including credit controls to prevent currency flight, and a profound shock to business and consumer confidence.

    In a way, though, this is not the question the Greek government should be asking itself.

    Greece is suffering from an economic catastrophe now and will continue to suffer if it stays in the euro without generous debt forgiveness and policies that facilitate growth.

    So the real question is not whether leaving the euro would be a catastrophe, because it would.
    The real question is whether it would be more of a catastrophe than staying in.

    Roger Bootle and Jessica Hinds at Capital
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ] say Iceland’s experience after the country’s severe banking crisis in 2008 is worth looking at.

    No question, Iceland had a very tough time
    . There were massive capital outflows from its over-extended banking sector, and its currency, the krona, depreciated by 40%. The economy contracted sharply, the IMF was called in and capital controls were introduced.

    But, as Bootle and Hinds note, Iceland has bounced back. It has grown in every year since 2011 and national output is just about back to pre-crisis levels. The inflation caused by the depreciation of the krona has been tame and growth prospects are rosy.

    The fall in the krona boosted net trade
    by enough to kick-start Iceland’s economic recovery without the need for the aggressive wage and price adjustments that have occurred in the eurozone periphery. Iceland was also able to tighten fiscal policy less aggressively than the periphery. Iceland’s fall in GDP of about 12% was around half as short as that seen in Greece since 2008.”

    Bootle and Hinds say that Greece, too, would see tourism benefit from a cheaper currency, while the vast amount of unused capacity in the economy would limit the extent of the increase in inflation caused by the devaluation that would follow euro exit.

    Capital controls would harm the economy, as they have in Iceland, but might be needed even if Greece stays inside the single currency. The weaker currency that would result from leaving the euro is not a get out of jail free card, far from it. But after five years of hard labour, staying in looks like a life sentence without remission.


    Πηγή:
    The Guardian

    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  28. #21938
    Το avatar του χρήστη sk12072
    Εγγραφή
    27-08-2007

    Μηνύματα
    47.221
    Thanks
    4.414
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 15.066 φορές σε 9.419 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    πιο σιχαμενο πολιτικο εκτρωμα απο τον θεοδωρακη δεν εχω ξαναδει....
    επισης τραγικη ηταν και η φωφη...ακου η φωφη αρχηγοςκομματος....
    ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΟΝΗΣ


  29. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον sk12072 για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15), celticfrost (27-06-15), Faithful (27-06-15)

  30. #21939
    Το avatar του χρήστη celticfrost
    Εγγραφή
    07-05-2009

    Περιοχή
    Into the crypts of Ray
    Μηνύματα
    9.953
    Thanks
    6.157
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 7.968 φορές σε 4.176 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από metro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μιά ερώτηση;

    Πες ότι χρεωκοπήσαμε (κατά 99% αυτό θα γίνει). Τέλος το ευρώ. Τέλος οι δανειστές, επιστροφή δραχμής.
    Τι θα γίνει τότε;
    Ποιος μου εγγυάται ότι τα πράγματα δεν θα είναι χειρότερα για τα επόμενα χρόνια;
    Ποιος μου εγγυάται ότι αυτή η κυβέρνηση είναι ικανή να φέρει την ελλάδα πάλι στα πόδια της;
    Με τα χρέη μας τι γίνεται;

    Δεν έχω αποφασίσει τι θα ψηφίσω, και πιστέυω ότι δεν υπάρχει επιλογή. Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.
    Κανενας δεν μπορει να σου εγγυηθει για το τι θα γινει φιλε μου σε περιπτωση κατα την οποια φύγουμε απο το ευρω.
    Αυτό ομως που είναι σίγουρο ειναι το τι θα γινει αν μείνουμε. Και αυτό που θα γίνει αυτο που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια. Πείνα, απολύσεις, εξαθλίωση.
    Ξέρεις κάτι αδελφέ μου? Μπορεί τώρα εσύ και εγώ να νιώθουμε και να είμαστε ασφλεις, αλλά είναι σίγουρο ότι όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού σου θα πάρει φωτιά και το δικό σου.

    Εξάλλου αυτό το πράγμα δεν πάει άλλο ......Και όπως λέει ο μεγάλος Καββαδιας: Απο το να φοβάμαι και να καρτερώ, κάλιο περισκόπιο και τορπίλα.
    [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

  31. Οι ακόλουθοι 3 χρήστες λένε 'Ευχαριστώ' στον celticfrost για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15), metro (27-06-15), voskos_7 (28-06-15)

  32. #21940
    Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    Εγγραφή
    15-05-2008

    Περιοχή
    Φλώρινα
    Μηνύματα
    41.111
    Thanks
    11.976
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 24.548 φορές σε 14.233 μηνύματα
    Ignore User

    Προεπιλογή Απάντηση: Off Topic

    Ποιου κόμματος αρχηγός είναι Στάθη?
    «Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

  33. Ο ακόλουθος χρήστης λέει 'Ευχαριστώ' για αυτό το μήνυμα:

    Bill_K (27-06-15)

Σελίδα 1097 από 1919 ΠρώτηΠρώτη ... 97597697797897997104710571067107710871093109410951096109710981099110011011107111711271137114711971297139714971597 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB code is σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας