Κλειστό Θέμα
Σελίδα 138 από 138 ΠρώτηΠρώτη ... 38 88 98 108 118 128 134 135 136 137 138
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.741 έως 2.750 από 2750

Θέμα: Τεχνική ηγεσία Vol II

The legend lives on Το avatar του χρήστη iek

Περιοχή
    United Kingdom
    Thanks
    7.784
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 11.657 φορές σε 6.482 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή

[Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ομως δεν παραδεχεσαι οτι εχει επιτεύγματα που ΟΥΔΕΙΣ αλλος εχει να παρουσιασει, ενω πασχει απο μειονεκτηματα που τουλαχιστον οι 10 τελευταιοι προπονητες του Ολυμπιακου τα ειχαν και αυτοι. Μονο και μονο αυτο δεν ειναι μια προοδος;
    Το ροστερ του Ολυμπιακου Ηλια ήταν 99 στις 100 φορες μακραν το καλυτερο στην Ελλαδα. Παρε παραδειγμα την εποχή Κοσκωτα που το ροστερ του Ολυμπιακου σε Ελληνικό επίπεδο ήταν 10 κλασεις ανώτερο απο καθε αλλης ομαδας. Τα αποτελεσματα τα ξερεις...
    Ειναι λοιπον αποτυχια να ερθεις τελευταιος στον ομιλο. Ομως ήρθε και 2ος φετος. Δεν ειναι επιτυχια αυτο; Δεν αξιζει μπραβο;
    Σου ξαναειπα οτι τα μπινελικια του τα ακουει ΣΕ ΚΑΘΕ στραβο αποτελεσμα της ομαδας εστω και αν καποιες φορες δεν αναφερεται το ονομα του. Πχ οταν εγω λεω "τι συνοθυλευμα ειναι αυτο" ποιον κατηγορω τον Κοκκαλη ή τον Κοβασεβιτς;
    Η εικονα του Λεμονη μπορει να δειχνει αυτα σε σενα. Σε μενα δειχνει αλλα και στο Χρηστο πχ αλλα. Και στον καθενα ειναι διαφορετικη. Ομως οπως ο Χρηστος δεν εχει πει κακο λογο για το Λεμονή,ούτε κι εσύ έχεις πει ποτε καλό λόγο. Μονο με την ... ταναλια βγαινουνε αυτα. Ειμαι αντιθετος και στις δύο αντιμετωπίσεις, αλλα χωρις αυτες δεν θα γινοτανε κουβεντα τουλαχιστον...

Οσο για τα ... πρωταθληματα στην κοψη του ξυραφιου, εσύ ο ίδιος λες οτι ολα κρινονται απο το αποτελεσμα και μετα απο μερικα χρονια δεν θα τα θυμαται κανεις... εσύ πως τα θυμασαι;

Ο Λεμονης εχει παρουσιασει και επιτευγματα που κανεις αλλοσ δεν εχει πετυχει αλλα και αποτυχιες που κανεις αλλος δεν εχει πετυχει..

Και οταν αναφερθηκα σε ομαδες ειπα σε σχεση με τους προκατοχους του..Παντοτε ειχε αποτα καλυτερα ροστερς. Για παραδειγμα το παρακατω ειναι το ροστερ της 6αρας αλλα και των 4 βαθμων στο Τσου Λου.

PATSATZOGLOU CHRISTOS, VENETIDIS STELIOS, BERMUDEZ JORGE
    AMANATIDIS GIORGOS, POURSANIDIS ELIAS, GIANNAKOPOULOS STELIOS
    KAREMBEU CHRISTIAN, CHOUTOS LAMBROS,GIOVANNI OLIVEIRA, DJORDJEVIC PREDRAG, NOVAK JOHNY, ZE ELIAS MOEDIM , MAVROGENIDIS DIMITRIS ,DRASENA EDU, CASTILLO NERY ALBERTO, OFORIQUAYE PETER, ANTZAS PARASKEVAS, KOSTOULAS THANASSIS, ZETTERBERG PAR JOHAN, NINIADIS ANDREAS , KATERGIANAKIS FANIS, ALEXANDRIS ALEXIS, ELEFTHEROPOULOS DIMITRIS, ANATOLAKIS GIORGOS, KOULOUHERIS EFTHIMIS, ALVEZ GABRIEL

...............

Φετος του δωσανε 20μυρια μεταγραφες...Πηρε καποιος αλλος απο τους προκατοχους του 20 μυρια? Κανεις πλην ισως του ντουσαν τη χρονια που τα εκανε θαλασσα με τη Μολντε..
    Συμπερασμα..Καλες οι δηλωσεις
    οτι ο Τακης εκανε αυτο ο τακης εκανε το αλλο αλλα να δουμε και τι ειχε στη διαθεση του ο Τακης αλλα και τις περιπτωσεις που δεν εδειξε κατ παρολο που ειχε ολα τα εχεγγυα.

.................

Τελος για την δικη μου μνημη τα θυμαμαι γιατι σε αυτο ειμαι διαφορετικος απο τον πολυ κοσμο και φαινεται αυτο...
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

Περιοχή
    United Kingdom
    Thanks
    7.784
    Ignore User

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgossiderie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα με ξενέρωσες...
    Μα εσυ τα εχεις πει για τον Τακη οτι τον υποστηριζεις μαζικα..Εγω αυτο που εχεις πει εσυ ανεφερα..
    “Liberty means responsibility. That is why most men dread it.” George Bernard Shaw

Κουφός,τυφλός,ανάπηρος Το avatar του χρήστη sadi

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 35.693 φορές σε 19.625 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή

Μα για τη μνημη σου αυτο ειπα. Δεν μπορει να τα θυμασαι απο τη μια και μετα να λες οτι την καθε επιτυχια ποιος θα την θυμαται καποτε...Βλεπεις και μονος σου οτι αυτα τα επιτευγματα μενουνε. Στην περιπτωση μας οι αποτυχιες που λες.
    Οσο για το μονο παραδειγμα που μου εφερες ,αποτυχιας του Λεμονή που δεν απετυχε κανεις αλλος ήδη σου απαντησα. Παντα ο Ολυμπιακος ειχε το ισχυροτερο ροστερ στην Ελλαδα και μαλιστα μακραν των αλλων. Το να μου αραδιαζεις παικτες δε λεει τιποτα.
    Τελος παντων εγω σταματαω εδω, δεν εχω να πω κατι αλλο ουτε γραφω για να αντιπαρατεθω με καποιον. Τη γνωμη μου ειπα και εληξε. Οταν μου την ξαναδωσει να γραψω κανα σεντονι παλι.
    Στ'αρχίδια μου όλα να πουμε.

Το avatar του χρήστη mpak

Thanks
    8.774
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 4.335 φορές σε 2.291 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φετος του δωσανε 20μυρια μεταγραφες...Πηρε καποιος αλλος απο τους προκατοχους του 20 μυρια? Κανεις πλην ισως του ντουσαν τη χρονια που τα εκανε θαλασσα με τη Μολντε..
    Συμπερασμα..Καλες οι δηλωσεις
    οτι ο Τακης εκανε αυτο ο τακης εκανε το αλλο αλλα να δουμε και τι ειχε στη διαθεση του ο Τακης αλλα και τις περιπτωσεις που δεν εδειξε κατ παρολο που ειχε ολα τα εχεγγυα.
    Με αυτή την λογική και εγώ γίνομαι προπονητής. Αφού μια ομάδα την φτιάχνουν οι παίκτες, δηλαδή τα λεφτά... Η ομάδα αυτή είναι έργο Λεμονή. Αυτός την σχεδίασε, αυτός την έφτιαξε. Με τα καλά και τα κακά της. Δεν φτιάχτηκε μόνη της απλά και μόνο οι παίκτες είναι καλοί. Τα λεφτά που δόθηκαν στον Λεμονή, και στον κάθε Λεμονή, δεν εγγυώνται το αποτέλεσμα. Αυτό το ξέρουμε όλοι πιστεύω.

Περιοχή
    United Kingdom
    Thanks
    7.784
    Ignore User

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sadi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα για τη μνημη σου αυτο ειπα. Δεν μπορει να τα θυμασαι απο τη μια και μετα να λες οτι την καθε επιτυχια ποιος θα την θυμαται καποτε...Βλεπεις και μονος σου οτι αυτα τα επιτευγματα μενουνε. Στην περιπτωση μας οι αποτυχιες που λες.
    Οσο για το μονο παραδειγμα που μου εφερες ,αποτυχιας του Λεμονή που δεν απετυχε κανεις αλλος ήδη σου απαντησα. Παντα ο Ολυμπιακος ειχε το ισχυροτερο ροστερ στην Ελλαδα και μαλιστα μακραν των αλλων. Το να μου αραδιαζεις παικτες δε λεει τιποτα.
    Τελος παντων εγω σταματαω εδω, δεν εχω να πω κατι αλλο ουτε γραφω για να αντιπαρατεθω με καποιον. Τη γνωμη μου ειπα και εληξε. Οταν μου την ξαναδωσει να γραψω κανα σεντονι παλι.
    Ρε συ Σακη η κουβεντα ξεκινησε απο τις πορειες στην Ευρωπη και ειπα οτι κανεις στην Ευρωπη δεν θυμαται πλεον την αποτυχια της Γιουναιτεντ πριν λιγα χρονια που βγηκε τεταρτη και κανεις δεν θα θυμαται την δικη μας πορεια που περασαμε τον ομιλο..Εμεις σαν οπαδοι μπορει να την θυμωμαστε αλλα καθ'αυτο δεν ειναι και κανενα επιτευγμα. Οσο για το ροστερ υπηρχανε και εποχες που δεν ειχαμε εμεις το ακριβοτερο ροστερ αλλα το ειχανε αλλοι οι οποιοι τα ειχανε παει καλυτερα απο εμας στην ευρωπη αλλα δεν εχει νοημα να παω εκει την κουβεντα γιατι δεν ειναι μεσα στο σκοπο αυτου που θελω..

Περιοχή
    United Kingdom
    Thanks
    7.784
    Ignore User

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mpak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αυτή την λογική και εγώ γίνομαι προπονητής. Αφού μια ομάδα την φτιάχνουν οι παίκτες, δηλαδή τα λεφτά... Η ομάδα αυτή είναι έργο Λεμονή. Αυτός την σχεδίασε, αυτός την έφτιαξε. Με τα καλά και τα κακά της. Δεν φτιάχτηκε μόνη της απλά και μόνο οι παίκτες είναι καλοί. Τα λεφτά που δόθηκαν στον Λεμονή, και στον κάθε Λεμονή, δεν εγγυώνται το αποτέλεσμα. Αυτό το ξέρουμε όλοι πιστεύω.
    Την ομαδα την φτιαχνουνε πολλοι παραγοντες..Αν πχ το καλοκαιρι υπηρχανε οι παιχτες και ολα ητανε καλα, θα αλλαζανερ μονο τον προπονητη και οχι το μισο ροστερ ουτε θα παιρνανε τεχνικο διευθυντη..Επισης αν ο Τακης ητανε μεγαλος προπονητης θα ειχε αφησει εργο και αλλου και δεν θα ητανε με την ψυχη στο στομα οπου πηγε και με αμφιβολης ποιοτητας προσφορα...

Προπονητης με ολη την αξια της λεξης ειναι πχ ο Ρεχαγκελ που πηρε κατσαπλιαδες και τους πηγε στην κορυφη της Ευρωπης και οχι καποιος που πηρε παιχταραδες και απλα τους εβαλε να παιξουνε περιπου βασει των δυνατοτητων τους..Προπονητης μεγαλος ειναι αυτος που παιρνει ομαδα του 5 και την κανει να παιζει για 10 και οχι καποιος που παιρνει ομαδα που αξιζει για 10 και την βαζει να παιζει 6 ή 7..

Thanks
    57
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 100 φορές σε 64 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iek Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ομαδα την φτιαχνουνε πολλοι παραγοντες..Αν πχ το καλοκαιρι υπηρχανε οι παιχτες και ολα ητανε καλα, θα αλλαζανερ μονο τον προπονητη και οχι το μισο ροστερ ουτε θα παιρνανε τεχνικο διευθυντη..Επισης αν ο Τακης ητανε μεγαλος προπονητης θα ειχε αφησει εργο και αλλου και δεν θα ητανε με την ψυχη στο στομα οπου πηγε και με αμφιβολης ποιοτητας προσφορα...

Προπονητης με ολη την αξια της λεξης ειναι πχ ο Ρεχαγκελ που πηρε κατσαπλιαδες και τους πηγε στην κορυφη της Ευρωπης και οχι καποιος που πηρε παιχταραδες και απλα τους εβαλε να παιξουνε περιπου βασει των δυνατοτητων τους..Προπονητης μεγαλος ειναι αυτος που παιρνει ομαδα του 5 και την κανει να παιζει για 10 και οχι καποιος που παιρνει ομαδα που αξιζει για 10 και την βαζει να παιζει 6 ή 7..
    Αυτό δεν ισχύει φίλε iek. Ίσα ίσα εκτιμήθηκε η προσφορά του όπου πέρασε. Αλλά δε συμφωνώ ούτε και με το ότι ο Λεμονής ρίχνει το επίπεδο της ομάδας. Δε ξέρω αν κάποιος άλλος προπονητής θα έκανε καλύτερη δουλειά απο το Λεμονή, ειλικρινά. Αυτό που βλέπω όμως μέχρι τώρα σαν αποτέλεσμα είναι ότι σε κάποια παιχνίδια, όπως με ΡΕΑΛ έξω, η ομάδα έπαιξε για 12. Πιστεύω ότι κάνει μεθοδική και συστηματική δουλειά. Μπορεί να την κάνει αργά και να μη φαίνονται αποτελέσματα άμεσα, αλλά την κάνει. Απο δω και πέρα πιστεύω ότι η ομάδα θα κάνει εμφανίσεις τέτοιες με τις οποίες θα είσαι κι εσύ ευχαριστημένος.

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Προεπιλογή

To προβλημα με τον Ολυμπιακο ειναι οτι ποτε δεν ειχαμε υπομονή. Και αυτο το νιωσανε στο πετσι τους και το πληρώσανε αρκετοι προπονητες. Αλλα και εμεις ακόμα. Ακομα και ο κοσμος του Ολυμπιακου πολλες φορες διχάστηκε εντέχνως μέσα στην ανυπομονησία του από "εξυπνάκηδες" , "βαλτούς" και αφελείς. Θέλω να πιστεύω ότι κανουμε βήματα μπροστά όμως. Η αλήθεια είναι οτι εχω παράπονα απο το Λεμονή, έχω όμως και βραδιές που δεν τελειώνανε, που δεν ήθελα να τελειώσουνε.

Πέρα από τα συναισθηματικά,και ξέροντας ότι έχω κι εγώ σφάλλει παρα πολλες φορες (και πιθανόν θα σφάλλω κι άλλες, δεν αλλάζει ο ανθρωπος στην ηλικία μου βλέπετε) πιστεύω ότι είναι καιρός να δώσουμε πραγματικά πίστωση χρόνου σε κάποιον. Και όχι έτσι απλά σαν "έκφραση". Νομίζω ότι έχει δώσει κάποια δείγματα ο Λεμονής που αξίζουνε τον κόπο. Ας περιμενουμε να δούμε λοιπόν (και στο μεταξύ θα κράζουμε γιατί ... ε, ετσι είμαστε φτιαγμένοι στο τελος...)

Περιοχή
    Graecum est,non legitur
    Thanks
    11.674
    Ignore User

Προεπιλογή

Το τελευταιο θρεντ κλειδωθηκε στα 2000 θέματα μετα απο 11 μήνες κουβέντας...
    Μηνυμα Νο 2749 σε ένα χρόνο και κάτι απο τοτε που ανοιξε αυτο το θρεντ... Και τι δεν ειπαμε...

Κυρίες και κύριοι κλείδωμα. Τα τελευταία ποστ θα μεταφερθούν για να συνεχίζουμε στο [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ]

Μ.Α.Τ.Φ. Το avatar του χρήστη differance
    1 Highscore

Περιοχή
    Φλώρινα
    Thanks
    11.188
    Του είπαν 'Ευχαριστώ' 21.780 φορές σε 12.734 μηνύματα
    Ignore User

Προεπιλογή Απάντηση: Τεχνική ηγεσία Vol II

Up! Up! Up! Και η συνέχεια εν έτη 2017 στο... χμμμ, [Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να δουν τα links. ].

«Λέγεις πασά μου να σε προσκυνήσω. Κι εγώ ρώτησα τον πούτζον μου και μου είπε να μη σε προσκυνήσω»...
    Γεώργιος Καραϊσκάκης προς τον Μαχμούτ πασά, 1823

Κλειστό Θέμα
Σελίδα 138 από 138 ΠρώτηΠρώτη ... 38 88 98 108 118 128 134 135 136 137 138

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές