PDA

Επιστροφή στο Forum : Franco Costanzo

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

7DeadlySins
25-09-11, 15:07
Ο Νικοπολίδης είχε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΡΥΦΑΙΑ επαναφορά, τετ α τετ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΚΛΑΣΗΣ, και τοποθετήσεις κοντά στο ιδανικό. Επίσης έπαιζε ΦΟΒΕΡΑ ρόλο "λίμπερο".

Τα ρεφλέξ του ήταν κάτω του μετρίου, πράγμα λογικό αφού 1ον ήταν μεγάλος και 2ον δεν ήταν και top to begin with.

Με λίγα λόγια και αυτός έτρωγε όρθιος :s6vhaha: όπως και κάποιοι άλλοι :s6vhaha:

Εγώ ειλικρινά αν διακρίνω βολέ, τετ α τετ, παίξιμο "τελευταίου παίκτη" και τοποθετήσεις σε στυλ Νικοπολίδη στον Κοντσάτζο, δε θα έχω κανένα πρόβλημα στο να μείνει, και ας τα τρώει όρθιος.

Διαφορετικά ας κρατάγαμε τον Πάρντο, που τουλάχιστον είχε νεύρο και κάποια ρεφλέξ.

somekindofgrinder
25-09-11, 15:16
Ρε παιδια,γιατι εχετε τετοια πρεμουρα με τον Κοσταντζο?
Τη γυναικα σας εκλεψε?

ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΛΗΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΕΡΗΣΕ ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ?
Εχει κανει στα επισημα παιχνιδια καραγκιοζηλικια τυπου Λεμενς?
Του χρεωνουμε που δεν εκανε αλμα στο Θεο στο χτεσινο φαουλ και εφαγε γκολ στην κλειστη? (Το ενα με τη Μαρσειγ απο το μισο μετρο και το αλλο απο σουτ ασυλληπτο).

Εμενα μου θυμιζει Νικοπολιδη σε μια μετρια κατασταση-ολιγον βαρυς,χωρις να εχει στο παιχνιδι του τα ρεφλεξ,αλλα με παιχνιδι ηρεμο.
Το κακο ειναι οτι δεν δειχνει να μπορει να καθοδηγησει την αμυνα,τουλαχιστον τωρα.

sapere aude
25-09-11, 15:28
Εγώ μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου , με χειροπιαστές αποδείξεις μέσα στο γήπεδο , θα τον κράζω μέχρι εσχάτων . :doh:

somekindofgrinder
25-09-11, 15:29
Εχεις και το Θεο για αβαταρ,παναθεμα σε..τι να κλασει ο Κοσταζος μπροστα στον LSD!

sapere aude
25-09-11, 15:33
Εχεις και το Θεο για αβαταρ,παναθεμα σε..τι να κλασει ο Κοσταζος μπροστα στον LSD!

Πάντα , τους καλύτερους τους θέλω δίπλα μου , για να θυμάμαι τα μεγαλεία που έχω ζήσει . ppnxoxo

7DeadlySins
25-09-11, 15:37
Πάντως, για να τα λέμε και όλα, είναι άδικο που όλος ο κόσμος τα έχει βάλει με αυτόν, με την έννοια ότι σε απόδοση, δεν είναι χειρότερος από κάτι Φουστέρ και κάτι Τοροσίδιδες.

Σημαντική βέβαια η θέση του τερματοφύλακα, αλλά οι κάφροι δε νομίζω ότι το σκέφτονται αυτό. Απλά λειτουργούν με την ψυχολογία της μάζας, βρήκαμε το "θύμα" και επάνω του.

Ακούστε αυτήν την ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ, για να μπείτε στο νόημα της φάσης. :s6vhaha:

pveFSF9qqA4

since1971
25-09-11, 15:50
Οι παπάρες του Νικοπολίδη δεν μας ενοχλούσαν και πολύ γιατί ακόμα τραγουδάγαμε το "αντωνάκη είσαι τρέλα με την κοκκινη φανέλα".
και να θυμίσω πως απτις παπάρες του έχουμε χάσει και βαθμούς.
Η κριτική στον Κοστάντζο απο τους γαυροαρδ έχει αρχίσει απο προετοιμασία, κάτι που δεν είδα για δασκαλάκη ή τα υπόλοιπα σαπάκια.

PrisonBreak-7-
25-09-11, 15:57
Οι παπάρες του Νικοπολίδη δεν μας ενοχλούσαν και πολύ γιατί ακόμα τραγουδάγαμε το "αντωνάκη είσαι τρέλα με την κοκκινη φανέλα".
και να θυμίσω πως απτις παπάρες του έχουμε χάσει και βαθμούς.
Η κριτική στον Κοστάντζο απο τους γαυροαρδ έχει αρχίσει απο προετοιμασία, κάτι που δεν είδα για δασκαλάκη ή τα υπόλοιπα σαπάκια.

Γιατι, πολυ απλα δεν τους είδαμε να παίζουν.

sapere aude
25-09-11, 16:03
To Nικοπολίδη γιατί τον βάζετε στη κουβέντα , δεν μπορώ να καταλάβω .

Και άντε να δεχτώ πως ο Νικοπολίδης είναι ότι χειρότερο έχει περάσει κάτω απο τα δεκάρια ....εεεεε και ??? Τι σημαίνει αυτό ....?

Πως αφού πέρασε εκείνος να περάσει τώρα και ο ουραγκοτάγκος , και να μη μιλάει κανείς γιατί για μέχρι εκεί είμαστε και τέτοια .:cool:

since1971
25-09-11, 16:03
για τους αρδ στην προετοιμασία μιλάω αδελφέ. εκτός αν είσαι ενας απο αυτούς :P
ο κοστάντζος στοχοποιήθηκε απο την αρχή και πλέον το δεξί του φρύδι να σηκώσει το βλέπουμε κάπως

PrisonBreak-7-
25-09-11, 16:06
για τους αρδ στην προετοιμασία μιλάω αδελφέ. εκτός αν είσαι ενας απο αυτούς :P
ο κοστάντζος στοχοποιήθηκε απο την αρχή και πλέον το δεξί του φρύδι να σηκώσει το βλέπουμε κάπως

Εγω δημοσιογραφος δεν είμαι αλλα ήμουν απο τους πρώτους που χα πει ότι δεν κάνει για τον Ολυμπιακό πριν καλα καλα τον πάρουμε διοτι τον είχα δει. Δεν έχω κάποιο συμφέρον εγω. Απλα εχω ματια και βλεπω...

sapere aude
25-09-11, 16:11
Απλα εχω ματια και βλεπω...

Όλοι έχουμε ...είναι ξεκάθαρο το παιδί δεν ......:cool:

Phaedra
25-09-11, 17:08
Ου μωρή Franco-kota.... mirnesforg10oh_no:s6vhaha:

Όσο και να μη μου γεμίζει το μάτι πάντως, ακόμη ΔΕΝ έχω γίνει εμπαθής με την πάρτη του (και όμως..)

Οκ, ας δεχτούμε ότι ήταν ακατόρθωτο να βγάλει τη συγκεκριμένη φάση..
Τουλάχιστον πέσε ρε Φουστέρ μου μέσα, δείξε λίγη προθυμία, κάτι, κι ας μη σου βγει στην τελική.. Αυτό με χαλάει περισσότερο, η αντίδραση της μουλαρωμένης αγελάδας..

Δε χρειάζεται να αναφέρω το πόσο με τρομάζει ΚΑΙ η σμπαραλιασμένη μας άμυνα....

sadi
25-09-11, 18:57
Καλα ποιο πρωταθλημα εβλεπες και δεν ειδες το Δασκαλακη να παιζει ρε Βασιλη;

VALVERDES_7
25-09-11, 19:03
Eγω τα χω με τον Βαλβερδε που συνεχιζει να βαζει αυτο το ορθιο αγγουρι κατω απο την εστια μας.
Στο Λονδινο αμα τον βαλει και φαμε 2,3 γκολ παλι εξαιτιας του δεν θα φταιει ο Franco-Goal, αλλα ο προπονητης του.
Το εχω ξαναπει.Εχεις φερει δικα σου παιδια από Εσπανιολ,Βιγιαρεαλ,Μπιλμπαο.
Ενα τερμα απο αυτα τα αδελφικα σωματεια δεν μπορουσες να φέρεις?Και ας ειναι απο την δευτερη ομαδα της Βιγιαρεαλ Β. Δεν μας πειραζει.Αρκει να κουνιεται.

BrazHlias
25-09-11, 19:08
σε βλεπω να αλλαζεις το νικ σου απο βαλβερδες σε sirtakis ετσι οπως παει το πραγμα.:)

sadi
25-09-11, 19:08
σε βλεπω να αλλαζεις το νικ σου απο βαλβερδες σε sirtakis ετσι οπως παει το πραγμα.:)
Σαν καποιον καταλανο που θυμαμαι; :-P

BrazHlias
25-09-11, 19:16
Σαν καποιον καταλανο που θυμαμαι; :-P
για θυμισε μου λιγο..:s6vhaha:

VALVERDES_7
25-09-11, 19:17

Εχω ηδη πει τον διαδοχο που θα ηθελα .Νικος Αναστοπουλος.Μακρια απο τον Λεμονη, ακολουθουσε τακτικες Ρεχαγκελ, δεν μπορω.

sadi
25-09-11, 19:17
για θυμισε μου λιγο..:s6vhaha:

Νομιζω πως το αλλαξε και το εκανε Βραστήρας, Βραζακας καπως ετσι. ppnxoxo

BrazHlias
25-09-11, 19:19
Νομιζω πως το αλλαξε και το εκανε Βραστήρας, Βραζακας καπως ετσι. ppnxoxo
το βρασιδα εννοεις? joshkouzoul

sadi
25-09-11, 19:20
το βρασιδα εννοεις? joshkouzoul

Α,ναι καπως ετσι. Βρασιδίας, Βρασιλίας κατι τετοιο. Πλησιαζουμε.

sadi
25-09-11, 19:20
Εχω ηδη πει τον διαδοχο που θα ηθελα .Νικος Αναστοπουλος.Μακρια απο τον Λεμονη, ακολουθουσε τακτικες Ρεχαγκελ, δεν μπορω.

Πωπω και δε θελω να φτασω να βριζω το μουστακια. Ελπιζω μακρια απο εμας.

PrisonBreak-7-
25-09-11, 19:26
Καλα ποιο πρωταθλημα εβλεπες και δεν ειδες το Δασκαλακη να παιζει ρε Βασιλη;

Γιατι, τον είδαμε να αγωνίζεται με την άμυνα του Ολυμπιακού....? Άλλο Εργοτέλης άλλο Ολυμπιακός....

sadi
25-09-11, 19:31
Γιατι, τον είδαμε να αγωνίζεται με την άμυνα του Ολυμπιακού....? Άλλο Εργοτέλης άλλο Ολυμπιακός....
Ιδιος τερματοφυλακας. Αλλαζουν τα αντανακλαστικα σου αμα αλλαζουν οι αμυντικοι σου; Σοβαροι να ειμαστε ρε παιδια.

daywalker
25-09-11, 20:36
Eγω τα χω με τον Βαλβερδε που συνεχιζει να βαζει αυτο το ορθιο αγγουρι κατω απο την εστια μας.
Στο Λονδινο αμα τον βαλει και φαμε 2,3 γκολ παλι εξαιτιας του δεν θα φταιει ο Franco-Goal, αλλα ο προπονητης του.
Το εχω ξαναπει.Εχεις φερει δικα σου παιδια από Εσπανιολ,Βιγιαρεαλ,Μπιλμπαο.
Ενα τερμα απο αυτα τα αδελφικα σωματεια δεν μπορουσες να φέρεις?Και ας ειναι απο την δευτερη ομαδα της Βιγιαρεαλ Β. Δεν μας πειραζει.Αρκει να κουνιεται.

Τι εννοεις να φαμε 2,3 γκολ εξαιτιας του? Αφου οτι γκολ και να φαμε εξαιτιας του θα πεις οτι ειναι. Ακομα και πεναλτι να φαει αυτος θα φταιει γιατι δεν μαντεψε σωστα.
Ρε τον ανθρωπο τι επαθε. Δεν καθοταν στη Βασιλεια να εχει το κεφαλι του ησυχο. Εκει ομως δεν ηξεραν μπαλα που τον αποθεωναν στο τελευταιο ματς. Ηταν μαζοχιστες.
Και κατι ακομα για τα τερματα γενικα. Αντιπαθουσα και συνεχιζω να αντιπαθω τους τερματοφυλακες μαιμουδες. Αυτους που ξερουν και καταλαβαινουν οτι δεν μπορουν να βγαλουν ενα γκολ αλλα παρολα αυτα τιναζονται και καλα. Μερικοι μαλιστα πεφτουν και μεσα απο τη γραμμη του τερματος για να δειξουν την υπερπροσπαθεια τους. Τετοιοι καραγκιοζηδες ειναι για να γελαει ο κοσμος.
Να πεσει ο Κοσταντσο στο φαουλ για ποιο λογο? Για να μην τον πουμε αγαλμα?
Ο καλος τερματοφυλακας δεν ειναι αυτος που θα βγαλει μια φορα στο τοσο ενα "απιαστο". Καλος τερματοφυλακας ειναι αυτος που σταματαει τις φασεις πριν δημιουργηθουν.

panahs7
25-09-11, 21:50
Τι εννοεις να φαμε 2,3 γκολ εξαιτιας του? Αφου οτι γκολ και να φαμε εξαιτιας του θα πεις οτι ειναι. Ακομα και πεναλτι να φαει αυτος θα φταιει γιατι δεν μαντεψε σωστα.
Ρε τον ανθρωπο τι επαθε. Δεν καθοταν στη Βασιλεια να εχει το κεφαλι του ησυχο. Εκει ομως δεν ηξεραν μπαλα που τον αποθεωναν στο τελευταιο ματς. Ηταν μαζοχιστες.
Και κατι ακομα για τα τερματα γενικα. Αντιπαθουσα και συνεχιζω να αντιπαθω τους τερματοφυλακες μαιμουδες. Αυτους που ξερουν και καταλαβαινουν οτι δεν μπορουν να βγαλουν ενα γκολ αλλα παρολα αυτα τιναζονται και καλα. Μερικοι μαλιστα πεφτουν και μεσα απο τη γραμμη του τερματος για να δειξουν την υπερπροσπαθεια τους. Τετοιοι καραγκιοζηδες ειναι για να γελαει ο κοσμος.
Ο καλος τερματοφυλακας δεν ειναι αυτος που θα βγαλει μια φορα στο τοσο ενα "απιαστο". Καλος τερματοφυλακας ειναι αυτος που σταματαει τις φασεις πριν δημιουργηθουν.
Μα γιατί, αφού έπρεπε να πέσει κι ας μην το σώσει! :conf: Τι ψάχνεις κι εσύ τώρα; Εδώ έτρεξε κι έπεσε στην μία γωνία και πήγε δοκάρι η μπάλα και έπρεπε να πατήσει το νίτρο για να πέσει και στην ανάποδη επειδή ο άλλος κάνει κεφαλιά. Σε μήκος 7 μέτρων όλα αυτά, έτσι; Ο άσχετος! :s6vhaha:

VALVERDES_7
25-09-11, 23:50
Μα γιατί, αφού έπρεπε να πέσει κι ας μην το σώσει! :conf: Τι ψάχνεις κι εσύ τώρα; Εδώ έτρεξε κι έπεσε στην μία γωνία και πήγε δοκάρι η μπάλα και έπρεπε να πατήσει το νίτρο για να πέσει και στην ανάποδη επειδή ο άλλος κάνει κεφαλιά. Σε μήκος 7 μέτρων όλα αυτά, έτσι; Ο άσχετος! :s6vhaha:

Μην προσπαθεις να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα στο πουλέν σου Πάνο.

kwtsios
25-09-11, 23:59
Τωρα που τον ειδε σε τρια παιχνιδια μπορω να το πω ανεπιφυλακτα
καιρος να πηγαινει.
Και μια παρακληση, τα καθησματα στην ορθεια θεση και
μην αναφερουμε τον Νικοπολιδη στην ιδια προταση με τον Κοσταντζο
θα του μεινει κανα κουσουρι.

VALVERDES_7
26-09-11, 00:06

Ο καλος τερματοφυλακας ειναι αυτος που προσπαθει να κανει καλα την δουλεια του και τα δινει ολα.Οχι οτι ειναι και προσον να μενει και αγαλμα για να μην το παιξει καποιος.Να προσπαθησει να κανει οτι καλυτερο.Για αυτο πληρώνεται.

Czar
26-09-11, 01:05
Να παρακαλούμε να τον πιάσει κόψιμο την Τετάρτη και να παίξει στην θέση του ο Μεγγέρι, αλλιώς φοβούμαι πως η ταρίφα θα γράψει πολλά.
Καλά που είχαμε τον Αντώνη πρόπερσι και τους σταματήσαμε.

sapere aude
26-09-11, 10:51
Εγώ ξέρω πως ο Κοστάνζο προετοιμάζεται σκληρά για το ματς της Τετάρτης και είναι έτοιμος να καταπλήξει τους πάντες , ακόμα και τους πιο σκληρούς του επικριτές .
Ιδού , παρακάτω αποκλειστικά πλάνα της προετοιμασίας του .

http://www.youtube.com/watch?v=2-ILr5emb8k&feature=related

ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

VALVERDES_7
26-09-11, 11:10
Εγώ ξέρω πως ο Κοστάνζο προετοιμάζεται σκληρά για το ματς της Τετάρτης και είναι έτοιμος να καταπλήξει τους πάντες , ακόμα και τους πιο σκληρούς του επικριτές .
Ιδού , παρακάτω αποκλειστικά πλάνα της προετοιμασίας του .

http://www.youtube.com/watch?v=2-ILr5emb8k&feature=related

ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Ρε συ αυτος εδω κουνιεται αριστερα και δεξια, αποκλειεται να ειναι ο Φρανκο μας.Ο Φρανκο μενει ακινητος γιατι..............ξερει.

Geo 5
26-09-11, 15:57
Δεν δώσαμε χρόνο και στο τέλος θα τον κάψουμε. Υπομονή λίγα παιχνίδια ακόμη πριν τον κράξουμε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

BrazHlias
26-09-11, 16:24
ακουω πολλους να τη "λενε" στον κοσταντσο. αν και βλεπω αρκετα υπερβολικες τις κρισεις σας, μπορω να τις δεχτω (θα μπορουσατε να πειτε "δεν τον θεωρω τφ επιπεδου Ολυμπιακου", αντ'αυτου ακουω: "αυτος δεν ειναι ουτε για β εθνικη"), τεσπα τα προσπερναω αυτα.

ομως προσφατα διαβαζω πολλους που "τρωνε τα μουστακια τους" και ειναι σιγουροι οτι ο μεγερι και ο δασκαλακης μονο καλυτεροι μπορει να ειναι απο τον αργεντινο. μεχρι και ταματα στην τηνο θα γινουν μπας και τραυματιστει και ησυχασουμε.

εγω ενα εχω να πω: "να προσεχετε τι ευχεστε γιατι μπορει να πραγματοποιηθει":)

kwtsios
26-09-11, 16:24
Η καλη ημερα απ το πρωι φαινεται Γιωργο.
ΥΓ πολυχρονος...

kwtsios
26-09-11, 16:26
ακουω πολλους να τη "λενε" στον κοσταντσο. αν και βλεπω αρκετα υπερβολικες τις κρισεις σας, μπορω να τις δεχτω (θα μπορουσατε να πειτε "δεν τον θεωρω τφ επιπεδου Ολυμπιακου", αντ'αυτου ακουω: "αυτος δεν ειναι ουτε για β εθνικη"), τεσπα τα προσπερναω αυτα.

ομως προσφατα διαβαζω πολλους που "τρωνε τα μουστακια τους" και ειναι σιγουροι οτι ο μεγερι και ο δασκαλακης μονο καλυτεροι μπορει να ειναι απο τον αργεντινο. μεχρι και ταματα στην τηνο θα γινουν μπας και τραυματιστει και ησυχασουμε.

εγω ενα εχω να πω: "να προσεχετε τι ευχεστε γιατι μπορει να πραγματοποιηθει":)
Λες να τον πλακωσει ο Βαλβερδε στις γρηγορες :cool:

BrazHlias
26-09-11, 16:47
Λες να τον πλακωσει ο Βαλβερδε στις γρηγορες :cool:
νομιζω πως στην τωρινη ομαδα οι μονοι που εχουν τα @@ να πλακωσουν καποιον ειναι οι: ιμπαγασα, τζιμουρ.

consigliere
26-09-11, 17:11
Μοντέστο...

consigliere
26-09-11, 17:12
Και μια νέα μας μεταγραφή, φανατικότατος άντρας όπως ακούω.... :whis:

kwtsios
26-09-11, 17:56
Μεταγραφη.
Φετος.
Ο Ριερα...

daywalker
26-09-11, 20:01
Ο καλος τερματοφυλακας ειναι αυτος που προσπαθει να κανει καλα την δουλεια του και τα δινει ολα.Οχι οτι ειναι και προσον να μενει και αγαλμα για να μην το παιξει καποιος.Να προσπαθησει να κανει οτι καλυτερο.Για αυτο πληρώνεται.

Αν αυτο καταλαβες οτι λεω οκ...
Τελος παντων δεν υπαρχει λογος να το κουραζουμε. Ο Κοσταντζο καλος κακος ασχημος, εχει δεχτει την πλεον αδικη κριτικη μπορει να δεχτει ενας παικτης.
Ουτε ξαδερφος μου ειναι, ουτε μανατζερ του ειμαι. Αλλα οσο τον κραζουν μεχρι και για τον καιρο τοσο θα τον στηριζω.
Και πιο πολυ μου τη δινει που αυτη η κωλοιστορια ξεκινησε απο την προτετοιμασια με τους κωλο αρδ, γιατι δεν ηρθε για τερμα η μιζα τους.
Εχω παει στο φιλικο με την γουεστ μπρομ κι εχω εναν τυπο κατι θεσεις πιο μπροστα μου, που μετα απο μια λαθος απομακρυνση του Κοσταντζο εχει σηκωθει και ζηταει να γινει αλλαγη. Μιλαμε για το πρωτο φιλικο στο Καραισκακη. Αν αυτο δεν ειναι εμπαθεια, τοτε τι ειναι.
Μακαρι οι αλλοι που εχουμε να ειναι καλυτεροι, αλλα τον Δασκαλακη τον ξερουμε, δεν ειναι και για πολλα και τον Μεγιερι δεν τον ξερουμε. Τουλαχιστον οχι τοσο για να θεωρουμε με τοση σιγουρια οτι ειναι καλυτερος απο τους αλλους.

sabar77
26-09-11, 20:22
Αν αυτο καταλαβες οτι λεω οκ...
Τελος παντων δεν υπαρχει λογος να το κουραζουμε. Ο Κοσταντζο καλος κακος ασχημος, εχει δεχτει την πλεον αδικη κριτικη μπορει να δεχτει ενας παικτης.
Ουτε ξαδερφος μου ειναι, ουτε μανατζερ του ειμαι. Αλλα οσο τον κραζουν μεχρι και για τον καιρο τοσο θα τον στηριζω.
Και πιο πολυ μου τη δινει που αυτη η κωλοιστορια ξεκινησε απο την προτετοιμασια με τους κωλο αρδ, γιατι δεν ηρθε για τερμα η μιζα τους.
Εχω παει στο φιλικο με την γουεστ μπρομ κι εχω εναν τυπο κατι θεσεις πιο μπροστα μου, που μετα απο μια λαθος απομακρυνση του Κοσταντζο εχει σηκωθει και ζηταει να γινει αλλαγη. Μιλαμε για το πρωτο φιλικο στο Καραισκακη. Αν αυτο δεν ειναι εμπαθεια, τοτε τι ειναι.
Μακαρι οι αλλοι που εχουμε να ειναι καλυτεροι, αλλα τον Δασκαλακη τον ξερουμε, δεν ειναι και για πολλα και τον Μεγιερι δεν τον ξερουμε. Τουλαχιστον οχι τοσο για να θεωρουμε με τοση σιγουρια οτι ειναι καλυτερος απο τους αλλους.

+1000000000000000
Μαζι σου μεχρι κεραιας,ακριβως τα ιδια πιστευω.

Geo 5
26-09-11, 20:45
Η καλη ημερα απ το πρωι φαινεται Γιωργο.
ΥΓ πολυχρονος...

Να 'σαι καλά φίλε!

Εμμμ ... ας του δώσουμε ακόμα λίγο χρόνο!

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
26-09-11, 22:21
θα βαλει το νικητηριο γκολ στο λονδινο στην τελευταια φαση με κορνερ και μετα θα γινει ο Θεος....

PrisonBreak-7-
28-09-11, 14:35
Επικίνδυνη ναι, αλλά όχι η ομάδα φόβητρο η οποία ήταν τα προηγούμενα χρόνια. Με τον τρόπο αυτό ο Φράνκο Κονστάντσο σχολίασε την φετινή Άρσεναλ σε δηλώσεις του στο Skysports ενόψει του αποψινού αγώνα του Τσάμπιονς Λιγκ του Ολυμπιακού με την Αγγλική ομάδα.

«Η Άρσεναλ είναι πάντα μια επικίνδυνη ομάδα αλλά αυτή την σεζόν δεν προκαλεί τόσο τρόμο όπως και τα προηγούμενα χρόνια.
Έχει χάσει τον Φάμπρεγας και τον Νασρί, που ήταν πολλοί σημαντικοί και αυτό σημαίνει ότι δημιουργούν λιγότερες ευκαιρίες σε κάθε παιχνίδι. Δεν περιμένω το συνηθισμένο παιχνίδι των αγγλικών ομάδων αφού υπάρχουν διαφορές ανάμεσα στους «κανονιέρηδες» και στις άλλες ομάδες της Αγγλίας», τόνισε –αρχικά- ο τερματοφύλακας της ελληνικής ομάδας και συνέχισε:

«Η Άρσεναλ πάντα στο Λονδίνο είναι αρκετά επικίνδυνη. Όμως εμείς έχουμε ταξιδέψει με στόχο την νίκη, κι ένας βαθμός δεν θα είναι κακός. Όμως εμείς θέλουμε τρεις. Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για τον Ολυμπιακό. Εάν χάσουμε τότε οι πιθανότητες που έχουμε για πρόκριση στον επόμενο γύρο μειώνονται αρκετά. Το γκρουπ είναι δύσκολο, και έχουν όλες οι ομάδες ευκαιρία για περάσουν. Κάθε παιχνίδι για εμάς είναι κι ένας τελικός», τόνισε.

Στη συνέχεια ο Φράνκο Κονστάντσο αναφέρθηκε στην ήττα των «ερυθρόλευκων» από την Μαρσέιγ στο πρώτο παιχνίδι:

«Στο προηγούμενο παιχνίδι παίξαμε καλά και κρατήσαμε την μπάλα στην κατοχή μας αλλά στην Ευρώπη πρέπει να σκοράρεις και αυτό ήταν το πρόβλημά μας με την Μαρσέιγ. Σε αυτό το παιχνίδι υπάρχει αρκετή πίεση και στις δύο ομάδες γιατί εάν δεν πάρουν σήμερα την πρώτη τους νίκη τότε θα έχουνε κι άλλη πίεση στη συνέχεια.
Η Άρσεναλ είναι περισσότερο ευάλωτη αυτή την σεζόν και ο Ολυμπιακός μπορεί να νικήσει εάν παίξει έξυπνα», κατέληξε.

Πηγή: Sport-Fm (http://www.sport-fm.gr/article/504336)

Phaedra
28-09-11, 17:44
4010 4011

Geo 5
28-09-11, 19:14
Το απόψινο ματς είναι ίσως το πιο δύσκολο που έχουμε φέτος και σ'αυτό θέλω να σε δω ρε Φράνκο! Δείξε αν αξίζεις ή όχι!

Faithful
28-09-11, 21:40
ποσο αχρηστος εισαι ρε γαμωτο??? ΠΟΣΟ??

sk12072
28-09-11, 21:42
σε κρεμασε ο μαρκανο αλλα ποιος να σε πιστεψει τωρα...

sadi
28-09-11, 21:42
Τι να κανει ο δύστυχος που εχει μπροστα του τους μεγαλυτερους κλοουν της Ευρώπης; Οχι πως ειναι καλός αλλα με τα ζώα που εχει για αμυντικους γελαει ο πλανήτης χρονια τώρα. Ισραηλινοί, Κύπριοι, Τουρκομάνοι, ολοι τους εχουνε βιάσει.

Geo 5
28-09-11, 21:51
Στην κλειστή σου ρε Φράνκο, στην κλειστή σου;;;;;;

Sent from my iPad using Tapatalk

steliosb
28-09-11, 22:41
Θαύμα θαύμα έκανε απέκρουση ο Costanzo!

vasilis-thrylos7
28-09-11, 22:45
και παλι απο τους κορυφαιους
και παλι αξιοπρεπεστατη εμφανιση
και παλι εσωσε τον κωλο μας με 2-3 καθοριστικες αποκρουσεις
και παλι τον εξεθεσε η -ισως- χειροτερη αμυνα των τελευταιων χρονων
φυσικα και παλι θα τον κραξει ο πυρινος τη στιγμη που ο μιραλας και πολλοι αλλοι ειναι καλυτερογαμιαδες

sabar77
28-09-11, 22:56
Καλος γενικα,αν και στο δευτερο γκολ εχει μια ευθυνη.
Κυριως του Μαρκανο ειναι αλλα κι αυτος εχει το μεριδιο του.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
28-09-11, 22:56
δυο προσωπα στο α'ημιχρονο τραγικος στο δευτερο ηρωας

sk12072
28-09-11, 22:58
καλος ηταν εσημερα.τον εξεθεσε η αμυνα

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
28-09-11, 23:00
συν και αυτο

steliosb
28-09-11, 23:00
Εγώ πάντως όταν θα κρατάει το 0 η ομάδα ακόμα και στο ελληνικό πρωτάθλημα θα κάνω πάρτι.

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:04
καλος ηταν εσημερα.τον εξεθεσε η αμυνα

βρε σταθη τωρα μου κανεις πλακα ???

και στα δυιο γκολ...ειδικα στο 2ο και τερματοφυλακα απο τα ξυλινα ποδοσφαιρακια που βαζαμε 50-αρικο και παιζαμε μικροι στα μπιλιαρδαδικα θα το ειχε πιασει.... μα πως γινεται... ποτε εγινα εγω τοσο αυστηρος και ολοι τον δικαιολογειτε... δεν μπορω να καταλαβω

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:05
δυο προσωπα στο α'ημιχρονο τραγικος στο δευτερο ηρωας

στο πρωτο τραγικος.... στο δευτερο ανυπαρκτος αφου η αρσεναλ ζητημα να κατεβηκε 1-2 φορες...

sk12072
28-09-11, 23:06
βρε σταθη τωρα μου κανεις πλακα ???

και στα δυιο γκολ...ειδικα στο 2ο και τερματοφυλακα απο τα ξυλινα ποδοσφαιρακια που βαζαμε 50-αρικο και παιζαμε μικροι στα μπιλιαρδαδικα θα το ειχε πιασει.... μα πως γινεται... ποτε εγινα εγω τοσο αυστηρος και ολοι τον δικαιολογειτε... δεν μπορω να καταλαβω

στο δευτερο μας κρατησε ορθιους με 2 μεγαλες αποκρουσεις.στα γκολ δεν εφταιγε

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:07
ενταξει καταληξαμε να διωχνει με γροθιες απο αστειες φασεις και να πανηγυριζουμε.... τι αλλο να πω... παω πασο.

sadi
28-09-11, 23:11
Επιασε δύο τετ α τετ πραγμα που το ειχε κανει ξανα τελευταια φορα τερματοφύλακας του Ολυμπιακου σε ενα παιγνιδι το 1999.

Eleni7
28-09-11, 23:12
Επιασε δύο τετ α τετ πραγμα που το ειχε κανει ξανα τελευταια φορα τερματοφύλακας του Ολυμπιακου σε ενα παιγνιδι το 1999.

Σταμάτα δεν τα είδε κανείς...Επιλεκτική μνήμη, επιλεκτική όραση....Είμαστε γενικά πολύ επιλεκτικοί....

sadi
28-09-11, 23:13
Δεν εχει να κανει. Ηταν κακος αφου φερει ευθύνη στο 2ο γκολ. Ομως οπως ειχα πει απο ... προχθες αυτος θα φταιει. Και για τα αχαστα των Τζιμπουρ-Μιραλας αυτος φταιει. Τα παλικαρια δεν ακουσαν κουβέντα.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
28-09-11, 23:13
στο πρωτο τραγικος.... στο δευτερο ανυπαρκτος αφου η αρσεναλ ζητημα να κατεβηκε 1-2 φορες...
τι ανυπαρκτος?Δυο γκολακια σιγουρα επιασε...μετα χαθηκε η αρσεναλ αλλα δυο γκολακια τα εβγαλε

steliosb
28-09-11, 23:18
Ένας τερματοφύλακας γίνεται ήρωας αν κρατήσει το μηδέν ή αν κρατήσει κάποιο αποτέλεσμα.
Δηλαδή αν ένας τερματοφύλακας δεχθεί 5 αστεία γκολ στο ημίχρονο και στο δεύτερο κάνει 10 καταπληκτικές απεκρούσεις και η ομάδα του χάσει 5-1 είναι καλός?
Δεν είναι το θέμα να χωριστούμε σε υποστηριχτές του Costanzo ή σε επικριτές του, εξάλλου στο τέλος του πρωταθλήματος θα συμφωνήσουμε αναγκαστικά.
Όταν είσαι αμυντικός ή τερματοφύλακας απαγορεύεται να δέχεσαι αστεία γκολ. Τώρα αν έχεις κάνει και καμία απέκρουση τι σημασία έχει αν από λάθη σου έχεις χάσει το ματς?
Αυτό ισχύει από καταβολής του ποδοσφαίρου, και δεν θα αλλάξει τώρα επειδή έχουμε αποφασίσει να συντηρήσουμε μιά ανούσια κόντρα για τον φετινό μας τερματοφύλακα.

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:20
τι λετε ρε παιδια ??? ποια 2 τετ α τετ επιασε??? που εριξε ο αλλος σουτ οπου ναναι σαν ξελιγωμενος απο την κουραση και η μπαλα χτυπησε στο ΣΤΗΘΟΣ του κοστανζο και εφυγε???

νταξει οκ ....

sirkostas
28-09-11, 23:21
Οτι λέει ο Στάθης παραπάνω!

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:22
Ένας τερματοφύλακας γίνεται ήρωας αν κρατήσει το μηδέν ή αν κρατήσει κάποιο αποτέλεσμα.
Δηλαδή αν ένας τερματοφύλακας δεχθεί 5 αστεία γκολ στο ημίχρονο και στο δεύτερο κάνει 10 καταπληκτικές απεκρούσεις και η ομάδα του χάσει 5-1 είναι καλός?
Δεν είναι το θέμα να χωριστούμε σε υποστηριχτές του Costanzo ή σε επικριτές του, εξάλλου στο τέλος του πρωταθλήματος θα συμφωνήσουμε αναγκαστικά.
Όταν είσαι αμυντικός ή τερματοφύλακας απαγορεύεται να δέχεσαι αστεία γκολ. Τώρα αν έχεις κάνει και καμία απέκρουση τι σημασία έχει αν από λάθη σου έχεις χάσει το ματς?
Αυτό ισχύει από καταβολής του ποδοσφαίρου, και δεν θα αλλάξει τώρα επειδή έχουμε αποφασίσει να συντηρήσουμε μιά ανούσια κόντρα για τον φετινό μας τερματοφύλακα.

πεστα γιατι εγω δεν μπορω αλλο, με εχουν βγαλει τυφλο... τον βγαλαμε και ηρωα τον κατα-φαντασια τερματοφυλακα

sadi
28-09-11, 23:24

Χεστηκα βασικα για τον τερματοφύλακα. Το ξαναειπα εδω και χρονια δεν έχω (απο το 1999 δεν διαθετει τερμα ο Ολυμπιακος, μπακοτερμα παιζει). Τωρα γιατι μας "πονεσε" αυτος δεν ξερω. Ισως να κοιταξω να δω τα "μεγαλα" ματς του Νικοπολιδη γιατι πανω απο 5 σ' αυτα τα πεντε χρονια δυσκολεύομαι να θυμηθω. Ο "μεγαλος" τερμαζης μη χεσω ρε Στελιο.

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:24
ξερετε τι δεν με νοιαζει που θα συνεχιζει να εκθετει οσους τον υποστηριζουν αλλα το οτι μεχρι να συμφωνησετε ολοι οτι ο ανθρωπος ειναι φιασκο θα εχουν χαθει πειρσσοτερα πραγματα και θα ειναι αργα...

αλλα τι λεω... θα φταιει ο Βαλβερδε... το ξεχασα.

sadi
28-09-11, 23:25
πεστα γιατι εγω δεν μπορω αλλο, με εχουν βγαλει τυφλο... τον βγαλαμε και ηρωα τον κατα-φαντασια τερματοφυλακα
Ηρωα δεν τον εβγαλα. Ομως επειδη δεν ειμαι κι εγω τυφλος που βλεπω να λετε οτι επαιξε καλα ο ... Φέισα (Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!! ΓΕΛΑΝΕ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ) δεν θα τον βγαλω αχρηστο επειδη βαρανε τα βιολια του Μαρινάκη.

Rena
Καλα ρε νικο μιλας σοβαρα?Αν το προβλημα μας ειναι ο τερματοφυλακας ας βαλουν τα παλικαρια μας τρια γκολ να ξελασπωσουν.Δηλαδη με νικοπολιδη ελευθεροπυλο και λοιπους τερματοφυλακαρες τρωγαμε λιγοτερα??Δηλαδη οταν η ρεαλ εφαγε πεντε απο τη μπαρστελονα εφταιγε ο κασιγιας?Στην ομαδα δεν εχουμε παικταραδες,οπως παλια.Εγω δεν εβλεπα καν να προσπαθουν να σουταρουν αλλα εχαναν τη μπαλα απο ηλιθια λαθη συνεχως.Ο τζιμπουρ δεν ηξερε που πανε τα τεσσερα και νευριαζε κιολας,ο Μιραλας χεσμενος .Και σε αυτο ο κοσταντζο φταιει?

Nikolaos_Kokkinos
Χεστηκα βασικα για τον τερματοφύλακα. Το ξαναειπα εδω και χρονια δεν έχω (απο το 1999 δεν διαθετει τερμα ο Ολυμπιακος, μπακοτερμα παιζει). Τωρα γιατι μας "πονεσε" αυτος δεν ξερω. Ισως να κοιταξω να δω τα "μεγαλα" ματς του Νικοπολιδη γιατι πανω απο 5 σ' αυτα τα πεντε χρονια δυσκολεύομαι να θυμηθω. Ο "μεγαλος" τερμαζης μη χεσω ρε Στελιο.

εισαι πολυ αδικος ρε σακη με τον Νικοπολ. μπορει να ΜΗΝ ηταν ΑΙλουρος... ηξερε ομως την Θεση του... ε ας του το παραδεχτουμε αυτο , ημαρτον δηλαδη

sadi
28-09-11, 23:26
ξερετε τι δεν με νοιαζει που θα συνεχιζει να εκθετει οσους τον υποστηριζουν αλλα το οτι μεχρι να συμφωνησετε ολοι οτι ο ανθρωπος ειναι φιασκο θα εχουν χαθει πειρσσοτερα πραγματα και θα ειναι αργα...

αλλα τι λεω... θα φταιει ο Βαλβερδε... το ξεχασα.
Αμ ελα που δεν υποστηριζω τον Κοσταντζο. Ούτε τον Βαλβερδε όμως. Ούτε και τον Μαρινάκη.

Το πιασατε το υπονοούμενο;

Εχω ρεντες ο κιαρατας εν' οψει διακοπών.

sadi
28-09-11, 23:26
εισαι πολυ αδικος ρε σακη με τον Νικοπολ. μπορει να ΜΗΝ ηταν ΑΙλουρος... ηξερε ομως την Θεση του... ε ας του το παραδεχτουμε αυτο , ημαρτον δηλαδη
Αχρηστο μπάζο ηταν. Και ξαναλέω τα μεγαλα του ματς αυτα τα πεντε χρονια θελω.

Μην παρεξηγείς δε στη λεω, ουτε να τσακωθω μαζι σου θελω. Αλλα τωρα που εφυγε επιτελους το πρασινο καρκίνωμα απο τον Ολυμπιακο μπορω να λεω ελεύθερα τη γνώμη μου.

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:27
Καλα ρε νικο μιλας σοβαρα?Αν το προβλημα μας ειναι ο τερματοφυλακας ας βαλουν τα παλικαρια μας τρια γκολ να ξελασπωσουν.Δηλαδη με νικοπολιδη ελευθεροπυλο και λοιπους τερματοφυλακαρες τρωγαμε λιγοτερα??Δηλαδη οταν η ρεαλ εφαγε πεντε απο τη μπαρστελονα εφταιγε ο κασιγιας?Στην ομαδα δεν εχουμε παικταραδες,οπως παλια.Εγω δεν εβλεπα καν να προσπαθουν να σουταρουν αλλα εχαναν τη μπαλα απο ηλιθια λαθη συνεχως.Ο τζιμπουρ δεν ηξερε που πανε τα τεσσερα και νευριαζε κιολας,ο Μιραλας χεσμενος .Και σε αυτο ο κοσταντζο φταιει?

μια χαρα επαιξαν οι παικτες.... οταν συνειδητοποιησουμε ολοι μαζι τι εικονα ειχε η ομαδα μεχρι το προηγουμενο παιχνιδι...και ΠΟΥ πηγε να παιξει... και μονο η εικονα μας στο μεσον του αγωνα ηταν αξιεπαινη. Και αν ειχαμε και κανονικο τερματοφυλακα και οχι Σκιαχτρο να τρομαζει τα πουλακια τοτε θα ειχαμε παρει και αποτελεσμα...

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:30
Αχρηστο μπάζο ηταν. Και ξαναλέω τα μεγαλα του ματς αυτα τα πεντε χρονια θελω.

Μην παρεξηγείς δε στη λεω, ουτε να τσακωθω μαζι σου θελω. Αλλα τωρα που εφυγε επιτελους το πρασινο καρκίνωμα απο τον Ολυμπιακο μπορω να λεω ελεύθερα τη γνώμη μου.

σιγα μην τσακωθουμε κιολας... ρε δεν πα να γαμηθουνε κιολας... αστα διαλα με την κωλο Αρσεναλ καθε χρονο

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
28-09-11, 23:32
πουτανα αρσεναλ 5 επρεπε να φαει και να καινε...

sadi
28-09-11, 23:33
σιγα μην τσακωθουμε κιολας... ρε δεν πα να γαμηθουνε κιολας... αστα διαλα με την κωλο Αρσεναλ καθε χρονο
Τι λες αγορινα μου μία και καμία , παω διακοπουλες επιτελους :-P
Δε βαμιετ' κι ο Κοσταντζος.

Αμα γυρισω καφεδάκι οκ;

Rena
28-09-11, 23:36
μια χαρα επαιξαν οι παικτες.... οταν συνειδητοποιησουμε ολοι μαζι τι εικονα ειχε η ομαδα μεχρι το προηγουμενο παιχνιδι...και ΠΟΥ πηγε να παιξει... και μονο η εικονα μας στο μεσον του αγωνα ηταν αξιεπαινη. Και αν ειχαμε και κανονικο τερματοφυλακα και οχι Σκιαχτρο να τρομαζει τα πουλακια τοτε θα ειχαμε παρει και αποτελεσμα...
Αρα αν ειχαμε τον μπουφον θα νικουσαμε 1-0 την αρσεναλ,ο-ο με τη μαρσειγ και θα ειμασταν ανετοι.Ωραια.Εγω θελω ομαδα ποιυ να νικαει πχ 6-2 τη λεβερκουζεν ή ακομα και να φερνει 3-3 με τη ρεαλ και ας τρωει 3 γκολ ή δυο γκολ.Προτιμω εμφαση στην επιθεση.Τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη,αυτην την αρσεναλ τηνειχαμε.Μπορει να μη μπορουμε να τη νικησουμε στο καραισκακη,αλλα σιγουρα σημερα στηνκατασταση που ηταν την ειχαμε.Και σιγουρα δεν την εσωσε ο τερματοφυλακας οταν ο χολεμπας σημαδευε το θεο ή ο τζιμπουρ σημαδευε το κεφαλι του ιμπαγασα που ηταν μεταξυ 3 θηριων.
Τεςπα.Θελουμε τερματοφυλακα,αλλα δε μου αρεσει να ψαχνουμε εξιλαστηριο θυμα σε αυτον επειδη χανουμε το στοχο.Δε χαλαει αυτος την ομαδα.Το πολυ πολυ να παιζει ο δασκαλακης για να ηρεμησον μερικοι γαυροι και να μας παρει τερματοφυλακα ο μαρινακης το δεκεμβρη.Στην περιπτωση αυτη με αυτην τη νοοτροπια θα καυαληξουμε να λεμε και ευχαριστω στον προεδρο,αντι να πουμε "μπραβο μαλακα με τους υπολοιπους μαλακες που μας εφερες."

ΥΓ Αργω γαμωτο.Ηδη περασατε στα ρακια.Εγω βεβαια επιμενω στην αμστελ. :s6vhaha:

sadi
28-09-11, 23:38
Οχι δε θελω Μπουφον μου θυμίζει κουφόν. Χοχοχο.

Nikolaos_Kokkinos
28-09-11, 23:38
Τι λες αγορινα μου μία και καμία , παω διακοπουλες επιτελους :-P
Δε βαμιετ' κι ο Κοσταντζος.

Αμα γυρισω καφεδάκι οκ;

φρεντο εσπρεσσο με ολιγη

BrazHlias
28-09-11, 23:46
εφαγε ενα γκολ που εχει τεραστια ευθυνη και επιασε δυο τετ-α-τετ. επισης σε 2-3 φασεις δεν ηταν πολυ σταθερος ή εδιωξε χωρις να σιγουρεψει την αποκρουση του.

γενικα εγω πιστευω οτι δεν ειναι τερματοφυλακαρα, αλλα τον υπερασπιζομαι γιατι απο το πρωτο φιλικο του την εχουν πεσει ολοι. δεν ειναι ουτε κλοουν και εχουμε δει και χειροτερους παρολα αυτα πολλοι τον κρινουν ως τετοιο. επισης θα ηθελα ενα καλυτερο τφ αλλα αυτη τη στιγμη αυτον εχουμε. ειπαμε απο την αρχη οτι δεν ειναι καλος αλλα δεν φταιει και για ολα.

για να κλεισω με το θεμα, εκανε δυο σωτηριες επεμβασεις, μια στο τετ-α-τετ με τον τσαμπερλειν και αλλη μια στο σουτ του αρσαβιν, παρολα αυτα δεν ακουσα εναν απο αυτους που τον "κραζουν" να του πουν ενα μπραβο. δεν λεω να αλλαξουν αποψη για τον παιχτη, ουτε να τον βαλουν στο αβαταρ τους, μονο να παραδεχτουν οτι στις δυο συγκεκριμενες φασεις αντεδρασε σωστα, οπως λεμε οτι "επνιξε" το δευτερο γκολ. αντ'αυτου λεμε "πανω του τα εστειλαν οι αμπαλοι", οταν για το νικοπολιδη -τον οποιο θεωρω καλο τφ- λεγαμε οτι ηταν στο σωστο σημειο και "ειχε διαβασει τη φαση".

sabar77
28-09-11, 23:53
Πραγματικα εγω δεν εχω καταλαβει γιατι γινεται τοσο μεγαλος ντορος γυρω απ τον τερματοφυλακα.
Περσι παιδια δεν επαιζε ο Νικοπολιδης,ο Παρντο επαιζε,που γελαγε ο κοσμος μαζι του.
Κι ομως τετοιο κουβεντολοι και τετοια κριτικη δεν του χε γινει.
Γιατι?Γιατι η αμυνα μας περσι ηταν πολυ καλυτερη της φετινης πολυ απλα,κι ο κοσμος δεν ειχε φασεις να ασχοληθει με τον Παρντο.
Γιατι οπως και να το κανουμε ο Χολεμπας ειναι αρκετα χειροτερος αμυντικα απ τον Ραουλ Μπραβο.
Και ο Τοροσιδης χειροτερος απ τον περσινο εαυτο του.
Και περσι ειχαμε ενα σταθερο αμυντικο διδυμο,δεν αλλαζαμε σε ΚΑΘΕ παιχνιδι τον εναν απ τους 2...
Τωρα για τον Κοσταντζο δεν εχω τρελλαθει και γω,αλλα δεν βλεπω ουτε κλοουν ουτε τον χειροτερο τερματοφυλακα που περασε.
Ενα νορμαλ τερμα ειναι που για μενα πρεπει να στηριχτει μεχρι να παρει ο Ολυμπιακος εναν καλυτερο του.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
28-09-11, 23:54
οχι τερματοφυλακαρα δεν ειναι για κανενα λογο...οποιος και να ερχοταν ομως μετα τον Αντωνη ηταν σχεδον βεβαιο οτι θα καιγοτανε...

cosmos
29-09-11, 00:48
στην αρχη ημασταν ολοι μαζι σου..μετα γιναμε μισοι-μισοι...τρ πια η πλαστιγκα εχει αρχισει κ γερνει επικινδυνα.ημουν στους υποστηρικτες σου αλλα ρε γαμωτο..εισαι 31 χρονων δηλαδη εχεις τουλαχιστον 10 χρονια επαγγελματιας.εχεις παιξει στο καλυτερο-μαζι με το αγγλικο-πρωταθλημα του κοσμου(ισπανικο)..δεν γινεται να τα τρως αυτα-για το 2ο λεω-..μια εγινε 2,3 ε ποσες πια??ποσο να σε υποστηριξουν κ οι εναπομειναντες υποστηρικτες σου??εχεις φαει ολα τα γκολ ορθιος-δν εφταιγες σε ολα- πεσε γαμωτο...ο μεγιερι το καλοκαιρι ειχε το χερι στον ναρθηκα κ επεφτε κ αποκρουσε με τον αγκωνα.κ ειναι 21..τι αλλο να πουμε δηλαδη???δεν γινεται καθε φορα π γυρναει η μπαλα πισω να κανουμε ολοι τον σταυρο μας.δεν ειπαμε να βγεις μπουφον αλλα για επιπεδο τσ.λ δεν επιτρεπονται αυτα τα γκολ στην κλειστη γωνια...ελεος....ας παιξει στα επομενα παιχνιδια πρωταθληματος ο μεγιερι να ρολαρει λιγο να τν δουμε..κυριως να τον δει ο βαλβερδε...εκτος κ αν κ οι 3 τερματοφυλακες μας τρωνε κ στα διπλα γκολ στην κλειστη γωνια συνεχεια οποτε δν εχεις κ κλτερο να βαλεις ερνεστο....

Nikolaos_Kokkinos
29-09-11, 00:55
στην αρχη ημασταν ολοι μαζι σου..μετα γιναμε μισοι-μισοι...τρ πια η πλαστιγκα εχει αρχισει κ γερνει επικινδυνα.ημουν στους υποστηρικτες σου αλλα ρε γαμωτο..εισαι 31 χρονων δηλαδη εχεις τουλαχιστον 10 χρονια επαγγελματιας.εχεις παιξει στο καλυτερο-μαζι με το αγγλικο-πρωταθλημα του κοσμου(ισπανικο)..δεν γινεται να τα τρως αυτα-για το 2ο λεω-..μια εγινε 2,3 ε ποσες πια??ποσο να σε υποστηριξουν κ οι εναπομειναντες υποστηρικτες σου??εχεις φαει ολα τα γκολ ορθιος-δν εφταιγες σε ολα- πεσε γαμωτο...ο μεγιερι το καλοκαιρι ειχε το χερι στον ναρθηκα κ επεφτε κ αποκρουσε με τον αγκωνα.κ ειναι 21..τι αλλο να πουμε δηλαδη???δεν γινεται καθε φορα π γυρναει η μπαλα πισω να κανουμε ολοι τον σταυρο μας.δεν ειπαμε να βγεις μπουφον αλλα για επιπεδο τσ.λ δεν επιτρεπονται αυτα τα γκολ στην κλειστη γωνια...ελεος....ας παιξει στα επομενα παιχνιδια πρωταθληματος ο μεγιερι να ρολαρει λιγο να τν δουμε..κυριως να τον δει ο βαλβερδε...εκτος κ αν κ οι 3 τερματοφυλακες μας τρωνε κ στα διπλα γκολ στην κλειστη γωνια συνεχεια οποτε δν εχεις κ κλτερο να βαλεις ερνεστο....

ΣTA bOLD ΤΑ ΛΕΕΙ ολα ο φιλος....

επιτελους ασ καταλαβουν εκει στην Ομαδα οτι δεν ειναι θεμα Εμπαθειας αλλα ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ.. ο ανθρωπος ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ

VALVERDES_7
29-09-11, 00:55
Ειναι ο καλυτερος κλοουν που εχει φορεσει ποτε την φανελα του Ολυμπιακου.

Ας τα μαζεψει να φυγει γιατι ο κοσμος του Ολυμπιακου δεν θελει σαπακια στην ομαδα.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
29-09-11, 00:58
:s6vhaha:

BrazHlias
29-09-11, 01:24
Ειναι ο καλυτερος κλοουν που εχει φορεσει ποτε την φανελα του Ολυμπιακου.

Ας τα μαζεψει να φυγει γιατι ο κοσμος του Ολυμπιακου δεν θελει σαπακια στην ομαδα.
το ιδιο ισχυει και για το αβαταρ σου να φανταστω?:s6vhaha:

VALVERDES_7
29-09-11, 01:32
το ιδιο ισχυει και για το αβαταρ σου να φανταστω?:s6vhaha:

Ελα μωρε τωρα και εσυ με τον Μιραλας. Ειναι παρα πολυ μεγαλος παικτης πως να το κανουμε τωρα?Το θεμα ειναι να μαθει να ειναι και σωστός επαγγελματίας.

VALVERDES_7
29-09-11, 01:56
Συνιστω στον Κοσταντσο να δηλωσει κωλυμμα την Κυριακη.
Θα κυνηγηθει. Παλι γκολ στην κλειστη γωνια που δεν τρωνε τερματοφυλακες ουτε στην Β ΕΠΣΑ.

Αγριευει ο κοσμακης κλοουν

Σηκω και φυγε :(-bye-):

sk12072
29-09-11, 06:30
ενας ηταν ο κλοουν και λεγοταν λεμενς

lgalletti7
29-09-11, 07:45
O Ολυμπιακος δεν ειχε και ποτε τα τελευταια χρονια εφεση στο τερμα. Αν εξαιρεσει κανεις το Νικοπολιδη οι υπολοιποι δεν ηταν δα και τιποτα ιδιαιτερο. Παρ'ολα αυτα αυτος ο Κοσταντζο σε κανει να αναρωτιεσαι και να γυρνας πολυ πισω για να ψαξεις να βρεις καποιον χειροτερο. Κι αυτο ειναι μεγαλο κατορθωμα

PrisonBreak-7-
29-09-11, 08:13
Βαριά η φανέλα του Ολυμπιακού Κονστατσο αγόρι μου, ε....? Εμ εδώ δεν είναι Βασιλεία, εδω είναι Ολυμπιακος..!!!

sk12072
29-09-11, 09:05
O Ολυμπιακος δεν ειχε και ποτε τα τελευταια χρονια εφεση στο τερμα. Αν εξαιρεσει κανεις το Νικοπολιδη οι υπολοιποι δεν ηταν δα και τιποτα ιδιαιτερο. Παρ'ολα αυτα αυτος ο Κοσταντζο σε κανει να αναρωτιεσαι και να γυρνας πολυ πισω για να ψαξεις να βρεις καποιον χειροτερο. Κι αυτο ειναι μεγαλο κατορθωμα

περικλη χαιρομαι που σε ξαναβλεπω.

sabar77
29-09-11, 09:06
Συνιστω στον Κοσταντσο να δηλωσει κωλυμμα την Κυριακη.
Θα κυνηγηθει. Παλι γκολ στην κλειστη γωνια που δεν τρωνε τερματοφυλακες ουτε στην Β ΕΠΣΑ.

Αγριευει ο κοσμακης κλοουν

Σηκω και φυγε :(-bye-):

Φιλαρακι αν παμε στο γηπεδο την Κυριακη μ αυτα τα μυαλα γαμησε τα,αυτο λεω μονο...

Coach
29-09-11, 10:26
http://www.contra.gr/Soccer/Europe/ChL/olympiacos/o-kostanso-fovotan-na-mhn-kanei-xeri.1389712.html

Καλησπέρα σας. Σήμερα στο 2ο μάθημα "Γκολκιπινγκ 1.0" θα μάθουμε για την κλειστή μας γωνία. Κοσταντσο κάνεις ΠΑΛΙ φασαρία. Πέρνα έξω! ppnxoxoppnxoxo

PrisonBreak-7-
29-09-11, 10:34
Παρακαλώ να μετανομαστεί το Thread σε "Φρανκο ο Τροχονόμος".....

VALVERDES_7
29-09-11, 10:51
Φιλαρακι αν παμε στο γηπεδο την Κυριακη μ αυτα τα μυαλα γαμησε τα,αυτο λεω μονο...

Σ αρεσει που παλι εχασες χθες εξαιτιας του?

Με την Ξανθη ειχε την απολυτη ευθυνη
ΜΕ την Μαρσειγ ειχε ευθυνη στο γκολ
ΜΕ τον Εργοτελη ειχε ευθυνη
Με την Αρσεναλ ειλικρινα σε μια φαση ελεγα μακαρι να δεχτουμε μονο ενα γκολ εξαιτιας του.

Μεγιερι και γρηγορα.Και ο Βαλβερδε θα εχει τρομακτικη ευθυνη αν συνεχισει να βαζει αυτην την μαιμου κατω απο τα δοκαρια.

sabar77
29-09-11, 10:58

Με την Αρσεναλ ειλικρινα σε μια φαση ελεγα μακαρι να δεχτουμε μονο ενα γκολ εξαιτιας του.

Μεγιερι και γρηγορα.Και ο Βαλβερδε θα εχει τρομακτικη ευθυνη αν συνεχισει να βαζει αυτην την μαιμου κατω απο τα δοκαρια.

Φιλε μου αυτα ειναι αποψεις σου και καλα κανεις και τις υπερασπιζεσαι αφου ετσι νομιζεις.
Εγω δεν τα βλεπω αυτα που λες,σε κανενα απ αυτα τα ματς.Γνωμη σου και γνωμη μου ειναι.
Με το αλλο που ειπες πριν,διαφωνω καθετα και οριζοντια.
Τι θα πει θα κυνηγηθει απ τον κοσμο?
Δηλαδη εσυ θα πας στο γηπεδο ετοιμος να κραξεις τον Κοσταντζο με το παραμικρο και να μπεις μεσα να τον κυνηγησεις?
Το βλεπεις οκ δηλαδη να λεμε απο πριν σε παικτη ΜΑΣ απο πριν απ τον αγωνα σηκω φυγε κλοουν,ο κοσμος αγριεψε και θα σε παρει στο κυνηγι?
Αν το βλεπεις οκ,παω πασο τι αλλο να πω...

VALVERDES_7
29-09-11, 11:04
Φιλε μου αυτα ειναι αποψεις σου και καλα κανεις και τις υπερασπιζεσαι αφου ετσι νομιζεις.
Εγω δεν τα βλεπω αυτα που λες,σε κανενα απ αυτα τα ματς.Γνωμη σου και γνωμη μου ειναι.
Με το αλλο που ειπες πριν,διαφωνω καθετα και οριζοντια.
Τι θα πει θα κυνηγηθει απ τον κοσμο?
Δηλαδη εσυ θα πας στο γηπεδο ετοιμος να κραξεις τον Κοσταντζο με το παραμικρο και να μπεις μεσα να τον κυνηγησεις?
Το βλεπεις οκ δηλαδη να λεμε απο πριν σε παικτη ΜΑΣ απο πριν απ τον αγωνα σηκω φυγε κλοουν,ο κοσμος αγριεψε και θα σε παρει στο κυνηγι?
Αν το βλεπεις οκ,παω πασο τι αλλο να πω...

Κυνηγηθει σε εισαγωγικα.Ποτε μου δεν εχω αποδοκιμασει παικτη μας.Ξερω ομως οτι θα "κυνηγηθει" απο τον κοσμο.
Ξερεις φιλε μου τι ειναι σε καθε ματς να ξεκινας με τουλαχιστον 1 γκολ εναντιον σου λόγω τερματοφυλακα?
Αυτα που λεω ειναι πιο πολλες κραυγες απογνωσης γιατι ειναι κριμα η προσπαθεια που κανεις σαν ομαδα να παει στραφη.Χθες αμα δεν ετρωγε το γκολακι στην κλειστη γωνια, θα περναμε τουλαχιστον την ισοπαλια.Και θα ελπιζαμε ακομα για προκριση στην επομενη φαση.
Να ζητησει απο μονος του να μεινει στον παγκο, γιατι ειναι εκθετος σε απιστευτο βαθμο.

sabar77
29-09-11, 11:23
Κυνηγηθει σε εισαγωγικα.Ποτε μου δεν εχω αποδοκιμασει παικτη μας.Ξερω ομως οτι θα "κυνηγηθει" απο τον κοσμο.
Ξερεις φιλε μου τι ειναι σε καθε ματς να ξεκινας με τουλαχιστον 1 γκολ εναντιον σου λόγω τερματοφυλακα?
Αυτα που λεω ειναι πιο πολλες κραυγες απογνωσης γιατι ειναι κριμα η προσπαθεια που κανεις σαν ομαδα να παει στραφη.Χθες αμα δεν ετρωγε το γκολακι στην κλειστη γωνια, θα περναμε τουλαχιστον την ισοπαλια.Και θα ελπιζαμε ακομα για προκριση στην επομενη φαση.
Να ζητησει απο μονος του να μεινει στον παγκο, γιατι ειναι εκθετος σε απιστευτο βαθμο.

Δεν γινονται αυτα που λες.
Επειδη εχει μια κακη γνωμη ενα μερος των οπαδων θα βγει ο παικτης να ζητησει απο μονος του να κατσει παγκο?
Το χεις δει πουθενα να γινεται αυτο?
Αμα ειναι ετσι,να φτιαξουμε ολοι μια λιστα με αυτους που δεν θελουμε να παιζουν,να την κοτσαρουμε εξω απ του Ρεντη και οσοι παικτες δουν το ονομα τους γραμμενο,να ζητησουν να μην παιξουν γιατι εχουν εκτεθει.
Στο τελος θα παιξουμε με 2-3 παικτες κι αν.
Και μετα λεμε να αφησουμε τους προπονητες να κανουν την δουλεια τους.
Τοσα χρονια κραζαμε τον Κοκκαλη που εμπαινε μεσα στα ποδια των προπονητων,αλλα και μεις μου φαινεται ψοφαμε να ημασταν στην θεση του...

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
29-09-11, 11:25
"O Κοστάνσο είναι λόγος για να έχεις Twitter"

Ο Φράνκο Κοστάνσο είχε την... τιμητική του το βράδυ της Τετάρτης στο Twitter. Διαβάστε τις 24 καλύτερες ατάκες που γράφτηκαν για τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.
1. @Nio_nios (http://twitter.com/#%21/Nio_nios) Ο Κοστάντσο έχει κρατήσει αλέκιαστη την εμφάνισή του για 8934768934758973 λεπτά

2. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Σαν στρουμφάκια μοιάζουν οι δικοί μας σήμερα με τα μπλε. Ο Μαρκάνο είναι ο Σκουντούφλης και ο Κοστάντζο ο Κοιμήσης.

3. @Skordoputsoglou (http://twitter.com/#%21/Skordoputsoglou) Κοσταντζο:Λεγεται ΚΛΕΙΣΤΗ η γωνια για καποιο λογο.

4. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Και φυσικά ο Κοστάντσο το τρώει στην κλειστή του γωνία. Ούτε στην αλάνα.

5. @zymaroulis (http://twitter.com/#%21/zymaroulis) Πού κλεινω εισιτήριο να πάω μια στο Λονδίνο να τον σπασω στις μπουφλες; ΜΑΛ***, ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΣΤΗ ΓΩΝΙΑ. ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΣΤΗ ΓΩΝΙΑ!

6. @avraamakis (http://twitter.com/#%21/avraamakis) Τερματοτυφλακας

7. @sombrerogr (http://twitter.com/#%21/sombrerogr) Σε αντίθεση με τους γέρους ο Κοστάνζο μόνο από χέσιμο μπορεί να πάει…

8. @MinaBirakou (http://twitter.com/#%21/MinaBirakou) Χαριζονται γλυκυτατα στειρωμενα γατακια. Δωστε σπιτι στους Μαρκανο και Κοσταντζο. Χαδιαρηδες, ηρεμοι, κοιμουνται οπου βρουν.

9. @Eirwn (http://twitter.com/#%21/Eirwn) Καλησπέρα σας. Σήμερα στο 2ο μάθημα «Γκολκιπινγκ 1.0″ θα μάθουμε για την κλειστή μας γωνία. Κοσταντσο κάνεις ΠΑΛΙ φασαρία. Πέρνα έξω!

10. @killbill_kovou (http://twitter.com/#%21/killbill_kovou) #monada_metrisis (http://twitter.com/#%21/search?q=%23monada_metrisis) της ακινησίας είναι ο Κοστάντσο

11. @kurosawa7 (http://twitter.com/#%21/kurosawa7) Ο μύθος λέει πως πριν τον Κοστάντζο δεν είχαν τα τέρματα δίχτυα,τα έβαλαν μετά για να μην κυνηγάνε τη μπάλα συνέχεια #OtiPaeiStoTermaGrafei (http://twitter.com/#%21/search?q=%23OtiPaeiStoTermaGrafei)

12. @Longwagon (http://twitter.com/#%21/Longwagon) Ο πανηγυρισμός του Φουστέρ θα έπρεπε να είναι σπριντ και εναέρια κλωτσιά στη μούρη του Κοστάντσο με τις τάπες.

13. @D_A_Chatzi (http://twitter.com/#%21/D_A_Chatzi) Όταν ήρθε να υπογράψει ο Κοσταντσο στον ολυμπιακό του δώσανε γάντια και νόμιζε ότι θα τον «χώσουν» στην κουζίνα…

14. @eVaN_GiAn (http://twitter.com/#%21/eVaN_GiAn) Προπονητης δεν είμαι, αλλά αν βγάλει τον Κοστάνζο & βάλει έναν ακόμα στο κέντρο; Έτσι & αλλιως τι είναι τι δεν είναι στο τέρμα 1 & το αυτό

15. @kurosawa7 (http://twitter.com/#%21/kurosawa7) Ο Κοστάντζο άλλαξε τον τρόπο με τον οποίο βλέπουμε το ποδόσφαιρο. Σήμερα πχ μπορούμε να πούμε πως είχε 2 κλασσικές ευκαιρίες για απόκρουση

16. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Κάποτε θα μάθουμε ότι ο «Κονστάντζο» ήταν στην πραγματικότητα Κωνστάντζος, και τον πήρε ο Ολυμπιακός από την Δόξα Κάτω Ραχούλας.

17. @zymaroulis (http://twitter.com/#%21/zymaroulis) Έπιασε μπάλα. ΕΠΙΑΣΕ ΜΠΑΛΑ. Please RT.

18. @Nio_nios (http://twitter.com/#%21/Nio_nios) Αυτή τη στιγμή ο Βαλβέρδε συγκρατεί με νύχια και με δόντια τους άλλους 10 για να μην δείρουν τον Κοστάνζο

19. @avraamakis (http://twitter.com/#%21/avraamakis) Κοστ-ράντζο #osfp (http://twitter.com/#%21/search?q=%23osfp)

20. @Georgetikis (http://twitter.com/#%21/Georgetikis) Πλέον στη φανέλα νούμερο 1 του θρύλου θα αναγράφεται το όνομα Κοστανζζζζ…

21. @iGogod (http://twitter.com/#%21/iGogod): Όλα είναι ανοιχτά για το δεύτερο ημίχρονο, ειδικά η εστία του Olympiakos

22. @EvansKrv (http://twitter.com/#%21/EvansKrv) Οι Άγγλοι δεν θα επιτρέψουν στον Κοστάντσο να ταξιδέψει, αλλά θα τον κρατήσουν για να τον βάλουν μαζί με τις άλλες κλεμμένες Καρυάτιδες

23. @SteliosSmar (http://twitter.com/#%21/SteliosSmar) Σαν να βλέπω τα αυριανά πρωτοσέλιδα «Μεγάλη εμφάνιση! Στάθηκε όρθιος στο Emirates» και φόντο ο Κοστάντζο…

24. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Ο Κοστάντζο απέκρουσε σε τετ α τετ. Στα πρόθυρα της αυτοκτονίας ο παίκτης της Άρσεναλ, δεν αντέχει να υποστεί την καζούρα των άλλων.

Και το... Tweet της βραδιάς
(http://twitter.com/#%21/AduanZar)
@AduanZar (http://twitter.com/#%21/AduanZar)O Kostantzo φοβαται μην κανει χερι.

*Ευχαριστούμε τον @vmanias (http://twitter.com/#%21/vmanias) για την πολύτιμη συμβολή (http://www.vasilakos.org/) του.

VALVERDES_7
29-09-11, 11:36
Δεν γινονται αυτα που λες.
Επειδη εχει μια κακη γνωμη ενα μερος των οπαδων θα βγει ο παικτης να ζητησει απο μονος του να κατσει παγκο?
Το χεις δει πουθενα να γινεται αυτο?
Αμα ειναι ετσι,να φτιαξουμε ολοι μια λιστα με αυτους που δεν θελουμε να παιζουν,να την κοτσαρουμε εξω απ του Ρεντη και οσοι παικτες δουν το ονομα τους γραμμενο,να ζητησουν να μην παιξουν γιατι εχουν εκτεθει.
Στο τελος θα παιξουμε με 2-3 παικτες κι αν.
Και μετα λεμε να αφησουμε τους προπονητες να κανουν την δουλεια τους.
Τοσα χρονια κραζαμε τον Κοκκαλη που εμπαινε μεσα στα ποδια των προπονητων,αλλα και μεις μου φαινεται ψοφαμε να ημασταν στην θεση του...

Κοιταξε φιλε μου αμα ειναι ο ιδιος ο Κοσταντσο ευχαριστημενος απο τον εαυτο του τοτε αυτο ειναι ακομα πιο επικινδυνο.
Ας πιασει ο Κοσταντσο τον προπονητη και να του πει οτι δεν μπορει αλλο η ομαδα να πληρωνει τα προσωπικα του λαθη και οτι θελει να μεινει παγκο (εστω για καποιο διαστημα).

differance
29-09-11, 13:12
O Bενγκέρ εμπιστεύεται τελευταία τον 21χρονο Σέζνι. Τουλάχιστον ο μικρός δεν τα τρώει από την κλειστή του γωνία. Εμείς γιατί δεν εμπιστευόμαστε τους πιτσιρικάδες μας?

bibis
29-09-11, 13:22
απο των ανεκδιηγητο καζμιερσκι(για τους παλιους)εχω να δω τετειο απαραδεκτο τερματοφυλακα ...τερματοφυλακας που στα 10 σουτ προς την εστια τα 6 ειναι γκολ δεν υπαρχει πουθενα...στην ελβετια που επαιζε ολα τα παιχνιδια ηταν οβερ κατι 3-3 2-4 κτλ η ουσια ειναι απο εδω και περα δεν μπορει να σταθει ..κι αν η δουλεια του βαλβιδα ειναι να των στηριξει η δικη μου δουλεια ειναι να μην ξαναμπει γιατι πειραματα στην πλατη του ολυμπιακου μαλακα βαλβερδε δεν θα κανεις..γιουχα και σε κοσταντσο και σε μαρκανο οποτε ακουμπανε μπαλα(αν και ειμαι εναντιων αυτης τις ενεργειας και δεν το κανω για τους παικτες..τοσο μπορουνε τοσο παιζουνε για των βαλβερδε θα το κανω)..εγω δεν θα σπασω το ρεκορ του βαζελου περσι με 2 βαθμους επειδη ο μαλακας πρεπει να βαλει τους δικους του...ανοχη τελος ..

redHEART7
29-09-11, 14:16
δν λεω,και μενα δν μ εμπνεει εμπιστοσυνη,αλλα δειτε ολα τα γκολ που σημειωθηκαν χτες κ προχτες και βαλτε στο μυαλο σας τον κοσταντζο κατω απο τα γκολποστ και μετα πειτε μ

Dr.Red
29-09-11, 14:39
Pεκορ έχει αρχίζει να σπάει παντως ο τερματοφυσκουλας μας.Δεν έχει κρατήσει ακόμα ανέπαφη την εστία του.
Λοιπόν .... . . . . . . . . .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.γάμησε τα...τα παρατάω.

sadi
29-09-11, 14:40
απο των ανεκδιηγητο καζμιερσκι(για τους παλιους)εχω να δω τετειο απαραδεκτο τερματοφυλακα ...τερματοφυλακας που στα 10 σουτ προς την εστια τα 6 ειναι γκολ δεν υπαρχει πουθενα...στην ελβετια που επαιζε ολα τα παιχνιδια ηταν οβερ κατι 3-3 2-4 κτλ η ουσια ειναι απο εδω και περα δεν μπορει να σταθει ..κι αν η δουλεια του βαλβιδα ειναι να των στηριξει η δικη μου δουλεια ειναι να μην ξαναμπει γιατι πειραματα στην πλατη του ολυμπιακου μαλακα βαλβερδε δεν θα κανεις..γιουχα και σε κοσταντσο και σε μαρκανο οποτε ακουμπανε μπαλα(αν και ειμαι εναντιων αυτης τις ενεργειας και δεν το κανω για τους παικτες..τοσο μπορουνε τοσο παιζουνε για των βαλβερδε θα το κανω)..εγω δεν θα σπασω το ρεκορ του βαζελου περσι με 2 βαθμους επειδη ο μαλακας πρεπει να βαλει τους δικους του...ανοχη τελος ..

Εγω παντως ειδα περσι χειροτερο του. Και προπερσι. Αντιθέτως χειροτερη αμυνα απο τη χθεσινή ουτε στην 7αρα δεν εχω δει.

fenolaj
29-09-11, 14:47
Αρχίζω να πιστεύω ότι τον ζηλεύεται γιατί έχει στυλ..
ΝΑΙ δεν κάνει άσκοπες βουτιές για να λερώσει την εμφάνισή του
ΝΑΙ δεν χαλάει για κανένα λόγο την πλούσια χαίτη του
ΌΜΩΣ έχει μια προσωπικότητα, μια κουλτούρα, μια παιδεία.. κι'αυτό δεν είστε άξιοι να το αναγνωρίσετε

terokama
29-09-11, 16:54
Ρε παλικάρι μου την κλειστη γωνία την λένε κλειστή όχι γιατι κλειδώνει απο μόνη της αλλα γιατι πρέπει εσυ να την κλείσεις... Στην Ελβετία πως τα βγαζες και εδω μας το παίζεις Ανέτα "Μαρμαρινού"

sapere aude
29-09-11, 19:22
Παικταράς ΤΕΛΟΣ !!! Ότι ακριβώς χρειάζεται η ομάδα στο τέρμα .

Δλδ ένα τσίρκο ακόμα για να ολοκληρωθεί ο θίασος !!!ppnxoxo

Επίσης , όταν λέμε τετ α τετ τι εννοούμε ?? Μήπως τι φάση που απλά η μπάλα έπεσε πάνω στον ώμο του ??Γιατί από οπουδήποτε αλλού και να πέρναγε στα χιλιοστά από το κορμί του γκολ θα έγραφε .

since1971
29-09-11, 19:39
μωρε αχρηστος συμφωνοι. αλλα μονο εγω θυμαμαι τον αντωνη στο τετ α τετ να απλωνει χερια να γυρναει την μουρη απτην αλλη και οτι κατσει?

PrisonBreak-7-
29-09-11, 20:23
μωρε αχρηστος συμφωνοι. αλλα μονο εγω θυμαμαι τον αντωνη στο τετ α τετ να απλωνει χερια να γυρναει την μουρη απτην αλλη και οτι κατσει?

Τουλάχιστον με τον Νικοπολίδη τερματοφύλακα οι συμπαίκτες του, ήταν ήρεμοι και καθοδηγούσε την άμυνα. Ο Κοσταντζο τι ακριβώς κάνει....?

VALVERDES_7
29-09-11, 20:28
Παικταράς ΤΕΛΟΣ !!! Ότι ακριβώς χρειάζεται η ομάδα στο τέρμα .

Δλδ ένα τσίρκο ακόμα για να ολοκληρωθεί ο θίασος !!!ppnxoxo

Επίσης , όταν λέμε τετ α τετ τι εννοούμε ?? Μήπως τι φάση που απλά η μπάλα έπεσε πάνω στον ώμο του ??Γιατί από οπουδήποτε αλλού και να πέρναγε στα χιλιοστά από το κορμί του γκολ θα έγραφε .

Στο τετ α τετ εδειξε οτι μπορει.Υπομονη χρειαζεται.:whis:

Eleni7
29-09-11, 20:28
Τουλάχιστον με τον Νικοπολίδη τερματοφύλακα οι συμπαίκτες του, ήταν ήρεμοι και καθοδηγούσε την άμυνα. Ο Κοσταντζο τι ακριβώς κάνει....?

Εντύπωση!!!!

sadi
29-09-11, 20:46
Ε,γνωστος εγκαθετος εσύ εις βαρος του πρασινου αγάλματος.

Eleni7
29-09-11, 20:52
Καλά βαρέθηκα τους γαύρους και τα κολλήματά τους...Ειλικρινά...Αυτό λέγεται ομαδική τύφλωση...
Παρακαλάω να πάει κανένας αγώνας στα πέναλτι...Δεν θέλω τίποτε άλλο....

Nikolaos_Kokkinos
29-09-11, 22:02
Πρεπει να δουμε κα την προσφορα του ομως.. Ο Κοστανζο ειναι ενας ανθρωπος που μας τον εστειλε ο Θεος δια να δοκιμασει την υπομονη μας.... sc_yoga:badpc:

Rena
29-09-11, 22:44
Ακομα για Κονστατνζο μιλατε??Απιστευτο.Το πιο αστειο φυσικα ειναι οτι βλεπω επικριτικα σχολια για εναν παικτη που δεν προκαλει κανεναν και ελαχιστα σχολια για αυτους που τον εφεραν.Βρε παιδια αυτος ειναι ο τερματοφυλακας μας τωρα και αυτον πρεπει να στηριξουμε.Κραξιμο στον μαρινακη που τον εφερε ναι,αλλα κραξιμο στον κονσταντζο επειδη εκανε το λαθος να δεχτει προταση του ολυμπιακου,δε μπορω να την καταλαβω.Σε λιγο θα πιστεψω οοτι ο μαρινακης τον αγορασε μονο και μονο για να ξεσπασουν σε αυτον οι οπαδοι.

cosmos
29-09-11, 23:26
τι θες αγορι μ να σ πετανε για να τα πιανεις???κ ψυγειο να σου πεταξουνε στην κλειστη γωνια θα το φας μου φαινεται.....

VALVERDES_7
29-09-11, 23:50
Και ολη Αρσεναλ να ηθελε στην κλειστη γωνια θα εμπαινε.Και ο Βενγκερ μαζι.

kolimenos
29-09-11, 23:56
40164015

από το βίντεο του αγώνα 2 frames στην φάση του 2ου γκολ

VALVERDES_7
29-09-11, 23:59
40164015

από το βίντεο του αγώνα 2 frames στην φάση του 2ου γκολ

Εχει αυτος συναισθηση οτι απαγορευται να το φαει απο κει?

Phaedra
30-09-11, 00:00
"O Κοστάνσο είναι λόγος για να έχεις Twitter"

2. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Σαν στρουμφάκια μοιάζουν οι δικοί μας σήμερα με τα μπλε. Ο Μαρκάνο είναι ο Σκουντούφλης και ο Κοστάντζο ο Κοιμήσης.

6. @avraamakis (http://twitter.com/#%21/avraamakis) Τερματοτυφλακας

7. @sombrerogr (http://twitter.com/#%21/sombrerogr) Σε αντίθεση με τους γέρους ο Κοστάνζο μόνο από χέσιμο μπορεί να πάει…

8. @MinaBirakou (http://twitter.com/#%21/MinaBirakou) Χαριζονται γλυκυτατα στειρωμενα γατακια. Δωστε σπιτι στους Μαρκανο και Κοσταντζο. Χαδιαρηδες, ηρεμοι, κοιμουνται οπου βρουν.

9. @Eirwn (http://twitter.com/#%21/Eirwn) Καλησπέρα σας. Σήμερα στο 2ο μάθημα «Γκολκιπινγκ 1.0″ θα μάθουμε για την κλειστή μας γωνία. Κοσταντσο κάνεις ΠΑΛΙ φασαρία. Πέρνα έξω!

16. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Κάποτε θα μάθουμε ότι ο «Κονστάντζο» ήταν στην πραγματικότητα Κωνστάντζος, και τον πήρε ο Ολυμπιακός από την Δόξα Κάτω Ραχούλας.

20. @Georgetikis (http://twitter.com/#%21/Georgetikis) Πλέον στη φανέλα νούμερο 1 του θρύλου θα αναγράφεται το όνομα Κοστανζζζζ…

24. @The_Stranger_gr (http://twitter.com/#%21/The_Stranger_gr) Ο Κοστάντζο απέκρουσε σε τετ α τετ. Στα πρόθυρα της αυτοκτονίας ο παίκτης της Άρσεναλ, δεν αντέχει να υποστεί την καζούρα των άλλων.

Και το... Tweet της βραδιάς

@AduanZar (http://twitter.com/#%21/AduanZar)O Kostantzo φοβαται μην κανει χερι.

Εκτός από τη μακακία που μας δέρνει, έχουμε και χιούμορ πάντως.... ppnxoxo

Phaedra
30-09-11, 00:06
Αν και κάπως "εγκάθετη" με την πάρτη του, είδα σημάδια βελτίωσης στο χθεσινό παιχνίδι.. Ή αναλαμπές ήταν ή άρχισε να ξυπνάει ο χουζούρης..

Παράκληση σε όσους πηγαίνουν/θα πάνε γήπεδο την Κυριακή: όποια κι αν είναι η γνώμη σας, μην αρχίσετε τις γιούχες πάλι, προς Θεού..

ΔΕ ΛΕΕΙ....

sadi
30-09-11, 00:25

Σάκη.
Κοσμος εχει αγριεψει με τον παραπληγικο τον Φύσσα.
Κοσμος εχει αγριέψει με τον ενα τεταρτο του Μήτρογλου Μιραλάς.
Κόσμος έχει αγριέψει με τον ανίκανο Μοδέστο.

Δεν βλέπω τοσο παθος ομως να φυγουν αυτα τα σκατα , που και μονο η φυγή τους , χωρις αντικατασταση θα ανεβασει δυο κλασεις την ομαδα.

VALVERDES_7
30-09-11, 00:29
Σάκη.
Κοσμος εχει αγριεψει με τον παραπληγικο τον Φύσσα.
Κοσμος εχει αγριέψει με τον ενα τεταρτο του Μήτρογλου Μιραλάς.
Κόσμος έχει αγριέψει με τον ανίκανο Μοδέστο.

Δεν βλέπω τοσο παθος ομως να φυγουν αυτα τα σκατα , που και μονο η φυγή τους , χωρις αντικατασταση θα ανεβασει δυο κλασεις την ομαδα.

Eγω τα εχω με τον Στυλο της ΔΕΗ στο τερμα και με τον υποτιθεμενο ποδοσφαιριστη Φουστερ.
Ο καθενας έχει τις "αδυναμίες του":-P

sadi
30-09-11, 00:29
Eγω τα εχω με τον Στυλο της ΔΕΗ στο τερμα και με τον υποτιθεμενο ποδοσφαιριστη Φουστερ.
Ο καθενας έχει τις "αδυναμίες του":-P
Ετσι παει.
Αρα γυρναμε στο πραγματικο προβλημα.
Στον χοντρο αρχίδα που απλα παιζει παιγνιδια στην πλατη της ομαδας.

VALVERDES_7
30-09-11, 00:32
Παντως τους περισσότερους τους έχουμε στολίσει.Δεν νομίζω να υπάρχουν παράπονα από τους παίκτες.Ολοι έχουν ακούσει το κατιτιτους.:-P

kolimenos
30-09-11, 00:34
Ακόμα Αθήνα είσαι Σάκη? :s6vhaha:
Για τους παίκτες που έγραψες παραπάνω τους έχουμε δει να κάνουν μαλακίες αλλά και να προσφέρουν και αν τα βάλουμε και τα 2 στο ζύγι η προσφορά τους είναι πολύ πιο βαριά από τα λάθη τους,αυτά για τον Μιραλλάς και τον Μοντεστό.
ο Φέισα έχει το ελαφρυντικό της πολύς μεγάλης αποχής από τα γήπεδα και δεν ήταν και άσχημος χθες δεδομένων των συνθηκών είναι και μικρός στην ηλικία έχει όλα τα φόντα να πετύχει αν δεν καεί από τους τραυματισμούς
Ο Κοστάντσο αντίθετα δεν θα πω αν είναι καλός κακός ή μέτριος το μόνο που θα πω είναι πως ΔΕΝ εμπνέει καμία εμπιστοσύνη είτε στην ομάδα είτε στο κόσμο είτε στον ίδιο τον εαυτό του.

sadi
30-09-11, 00:42
Ακόμα Αθήνα είσαι Σάκη? :s6vhaha:
Για τους παίκτες που έγραψες παραπάνω τους έχουμε δει να κάνουν μαλακίες αλλά και να προσφέρουν και αν τα βάλουμε και τα 2 στο ζύγι η προσφορά τους είναι πολύ πιο βαριά από τα λάθη τους,αυτά για τον Μιραλλάς και τον Μοντεστό.
ο Φέισα έχει το ελαφρυντικό της πολύς μεγάλης αποχής από τα γήπεδα και δεν ήταν και άσχημος χθες δεδομένων των συνθηκών είναι και μικρός στην ηλικία έχει όλα τα φόντα να πετύχει αν δεν καεί από τους τραυματισμούς
Ο Κοστάντσο αντίθετα δεν θα πω αν είναι καλός κακός ή μέτριος το μόνο που θα πω είναι πως ΔΕΝ εμπνέει καμία εμπιστοσύνη είτε στην ομάδα είτε στο κόσμο είτε στον ίδιο τον εαυτό του.

Σορι ο Μιραλας και ο Μοδέστο εχουν "αποδώσει" με λιγδες της σουπερ λιγκας. Ευρωπαϊκά είναι 100% αποτυχημένοι , σε καθε μεγαλο ματς. Ο Φύσσας ναι εχει το ελαφρυντικο οτι ειναι αναπηρος, αλλα αυτο δε θα αλλαξει.
Τωρα για τον Κοσταντζο θα πω οτι ειναι ενα κλασικο δείγμα χειραγώγησης του κοσμου. Ηταν κακός ΠΡΙΝ τον δουμε. Οπως και να το κανεις ετσι εχουν τα πραγματα. Ειδα μερικα γκολ του Νικοπολιδη πιο πολυ επειδη το ελεγα ο ιδιος χθες και ηθελα να το τεσταρω. Οντως τον θεωρω καλυτερο του. Γνώμες ειναι αυτες. Φυσικα τωρα ο παικτης ειναι ήδη τελειωμενος αφου ο κοσμος εχει αποκτησει αποψη γι' αυτον πριν τον δει. Αυτο ειναι το κακο.

9 η ώρα σήμερις , τον μπουλον. Χοχοχο.

sadi
30-09-11, 00:44
Καλο νανι κύριοι, Μιραλας στην πλώρη σας και Φύσσας στα πανιά σας. ppnxoxo

sapere aude
30-09-11, 11:52
Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω στην όλη κουβέντα που γίνεται για τον άχρηστο , τι δουλειά έχει να αναφέρεται το όνομα του παλαίμαχου Νικοπολίδη πλέον ?

Δλδ αν ο Νικοπολίδης ήταν χείροτερος από αυτόν , τι πρέπει να κάνουμε να χαιρόμαστε που έχουμε το βλάκα τώρα κάτω από τα δοκάρια .....(μπ)εεε ?? (Μπ)εεεε??

sabar77
30-09-11, 12:52
Πραγματικά όμως δεν μπορώ να καταλάβω στην όλη κουβέντα που γίνεται για τον άχρηστο , τι δουλειά έχει να αναφέρεται το όνομα του παλαίμαχου Νικοπολίδη πλέον ?

Δλδ αν ο Νικοπολίδης ήταν χείροτερος από αυτόν , τι πρέπει να κάνουμε να χαιρόμαστε που έχουμε το βλάκα τώρα κάτω από τα δοκάρια .....(μπ)εεε ?? (Μπ)εεεε??

Φιλε αν εχεις διαφορετικη αποψη,με γεια σου με χαρα σου,τωρα αυτα τα μπεε στο τελος δεν τα καταλαβαινω πραγματικα...

VALVERDES_7
30-09-11, 12:53
Η υπομονη με τον Κοσταντσο εξαντληθηκε.Παγκο.

BrazHlias
30-09-11, 13:15
εμενα παντως δεν εξαντληθηκε η υπομονη μου ακομα. σιγουρα το μεχρι στιγμης δειγμα ειναι αρνητικο, αλλα μεχρις εκει. αυτο βλεπω, αυτο λεω. και επειδη εσεις μπορει να παρακολουθουσατε και τον κοσταντσο στην βασιλεια και να ξερετε τον παιχτη χρονια, εγω τον εχω δει μονο σε 4 παιχνιδια. αρνητικα αυτα που εχει δειξει μεχρι στιγμης αλλα πολυ μικρο το δειγμα. ομως αν διψατε για αιμα κραξτε τον κι αλλο.

δεν μπαινω πλεον σε συγκρισεις με "πρωην" παιχτες μας ,που ενω ηταν ιδιοι και χειροτεροι τυγχαναν αποθεωσης, ουτε θα μιλησω για τυχον ελαφρυντικα του παιχτη (αν και εχει), αφου δεν εχει κανενα νοημα πια. ο καθενας εχει τη γνωμη του για τον παιχτη και αυτη δεν θα αλλαξει ακομα και αν πιασει 10 σερι πεναλτι ή αν συνεχισει να ειναι αρνητικος.

νομιζω ομως πως πρωτον: συμφωνουμε ολοι πως η γκρινια απο την κερκιδα δεν εχει καμια θετικη απιδραση στον παιχτη, αρα καλο θα ειναι να εκλειψει
και δευτερον οτι περαν της οποιας αποψης μας για τον παιχτη δεν ειμαστε σε θεση να υποδεικνυουμε ουτε στον βαλβερδε ποιον πρεπει να βαζει τερμα, ουτε στον κοσταντσο αν θα πρεπει να "κοψει τη μπαλα και να το ριξει στο πλεξιμο".:)

Nikolaos_Kokkinos
30-09-11, 13:38
Σαββας Θεοδωριδης : αν παιζαμε χτες με τον νικοπολιδη ο ολυμπιακος θα ειχε κερδισει περιπατο...

Νικος Σαργκανης: Δεν φταιει ο Κοστανζο...

αι 2 παλαιμαχοι τερματοφυσκουλες αντιδικουν !!!

VALVERDES_7
30-09-11, 13:56
Hχουν πολυ επικινδυνα οι καμπανες Φρανκο-Γκολ.

Αφιερωμενο εξαιρετικα στην αφεντια σου

http://www.youtube.com/watch?v=Jzr6vQ9R_XQ

jojo
30-09-11, 14:20
Ήχησαν από τα φιλικά οι καμπάνες...

since1971
30-09-11, 16:11

οταν πρωτοηρθε ο νικοπολιδης στην ομαδα τα πρωτα σχολια ήταν "καλη κινηση, εμπειρος αλλά ρε γαμωτο φοβαται μην σπασει και δεν πεφτει"? (τι μου θυμιζει...)
τοσα χρονια στην ελλαδα αλλωστε ειχαμε δει αρκετα ματσακια.
τουτος εδω αγνωστος σε εμας αλλά ειχε την ατυχια να τον πιασουν στο στομα τους οι Βερβελεδες απο την πρωτη βδομαδα προετοιμασιας.
οι βαζελοι μας ελεγαν πηραμε παλτο, εμεις θελαμε να αποδειξουμε πως εκαναν μαλακια που τον αφησαν και καπου εκει δενει και το γλυκο.
ε αφού καναμε υπομονη στον αντωνη που ξεραμε τις αδυναμιες του γιατί δεν αξιζει σε αυτον?

tzinos
30-09-11, 23:54
μαγκες επαθα πλακα, επειδη δεν ειδα πολυ προσεκτικα το ματσακι, το ξαναβαζω τωρα να το δω. Ε λοιπον μπαινουν οι παιχτες, τους δειχνει στην φυσουνα, 1τος ο ιμπαγασα και απο πισω του ο κοστανζο. Ρε σεις ο κοστανζο ειναι περιπου και ΜΟΝΟ μισο κεφαλι ποιο ψηλος απο τον ιμπαγασα!! Ο τυπος δεν εχει σωματοδομη τερματοφυλκα. Ενταξει υπαρχουν και αλλοι σχετικα μικροσωμοι που κανουν καριερα, αλλα εχουν και ταλεντο και δεν ειναι και το συνηθες. Ο τερμας συνηθως ειναι νταγλαρας και πεταγεται απο το ενα ακρο στο αλλο, ο κοστανζο παρολο που ειναι σχετικα μικροκαμωμενος για τερμας, δεν ειναι τουλαχιστον καθολου ευκινητος και εκρηκτικος. Σαν βιδωμενο αγγουρι καθεται

Βλεπω στο wiliki οτι ειναι 1.88, αλλα δεν φαινεται τοσο, ειδικα οταν τον ειδα διπλα στον ιμπαγασα

VALVERDES_7
01-10-11, 00:02
μαγκες επαθα πλακα, επειδη δεν ειδα πολυ προσεκτικα το ματσακι, το ξαναναζω τωρα σε 720p αρχειακι να το δω. Ε λοιπον μπαινουν οι παιχτες, τους δειχνει στην φυσουνα, 1τος ο ιμπαγασα και απο πισω του ο κοστανζο. Ρε σεις ο κοστανζο ειναι περιπου και ΜΟΝΟ μισο κεφαλι ποιο ψηλος απο τον ιμπαγασα!! Ο τυπος δεν εχει σωματοδομη τερματοφυλκα. Ενταξει υπαρχουν και αλλοι σχετικα μικροσωμοι που κανουν καριερα, αλλα εχουν και ταλεντο και δεν ειναι και το συνηθες. Ο τερμας συνηθως ειναι νταγλαρας και πεταγεται απο το ενα ακρο στο αλλο, ο κοστανζο παρολο που ειναι σχετικα μικροκαμωμενος για τερμας, δεν ειναι τουλαχιστον καθολου ευκινητος και εκρηκτικος. Σαν βιδωμενο αγγουρι καθεται

Βλεπω στο wiliki οτι ειναι 1.88, αλλα δεν φαινεται τοσο, ειδικα οταν τον ειδα διπλα στον ιμπαγασα

Κοιταξε μπορει ο Franco-Goal να είναι 1.88 ύψος και 44 κιλά ομως .Γι αυτο φαινεται ετσι.

kwtsios
01-10-11, 00:04
Κοιταξε μπορει ο Franco-Goal να είναι 1.88 ύψος και 44 κιλά ομως .Γι αυτο φαινεται ετσι.
Φρανκο γκολ :s6vhaha:

Eleni7
01-10-11, 00:05
μαγκες επαθα πλακα, επειδη δεν ειδα πολυ προσεκτικα το ματσακι, το ξαναναζω τωρα σε 720p αρχειακι να το δω. Ε λοιπον μπαινουν οι παιχτες, τους δειχνει στην φυσουνα, 1τος ο ιμπαγασα και απο πισω του ο κοστανζο. Ρε σεις ο κοστανζο ειναι περιπου και ΜΟΝΟ μισο κεφαλι ποιο ψηλος απο τον ιμπαγασα!! Ο τυπος δεν εχει σωματοδομη τερματοφυλκα. Ενταξει υπαρχουν και αλλοι σχετικα μικροσωμοι που κανουν καριερα, αλλα εχουν και ταλεντο και δεν ειναι και το συνηθες. Ο τερμας συνηθως ειναι νταγλαρας και πεταγεται απο το ενα ακρο στο αλλο, ο κοστανζο παρολο που ειναι σχετικα μικροκαμωμενος για τερμας, δεν ειναι τουλαχιστον καθολου ευκινητος και εκρηκτικος. Σαν βιδωμενο αγγουρι καθεται

Πάει θα με τρελάνετε...Συν όλα τα άλλα είναι και κοντός; Ειδικά στη φάση που τον έδειξε με τον Ιμπαγάσα θυμάμαι που είπα στο γιο μου κοίτα πλάκα που έχει ο Ιμπαγάσα είναι σαν παιδάκι μπροστά από τον Κοστάντζο...
1.88 είναι και δεν το λέει μόνο η wikipedia. Και στην επίσημη σελίδα του Ολυμπιακού τόσο είναι...
http://www.olympiacos.org/player/1558/phranko-kostanso
Μήπως μας κρύβουν δόλια το αληθινό του ύψος; :s6vhaha:

sirkostas
01-10-11, 00:08
Πήξαμε στις "ψαγμένες" ατάκες εναντίον ενός ανθρώπου που έχει παίξει λιγότερα ματς με τον Ολυμπιακό από μιας παλάμης δάκτυλα!

Την ώρα που στο Μάντσεστερ βαράνε καμπάνες κι ο δήμαρχος της πόλης διατάζει φωταγώγηση κάθε φορά που ο πανάκριβος Ντε Χέα καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλλα!

Κι όμως εκεί θα περιμένουν τον παίχτη να βελτιωθεί, γιατί απλά εκεί ξέρουν μπάλλα και δε ξέρουν μόνο από "ψαγμένες" ατάκες!

Α, και κάτι τελευταίο προς όλους τους "ειδήμονες" της θέσης του γκολκίπερ! Κλειστή γωνία ΔΕΝ υπάρχει παρά μόνο στη φαντασία κάποιων!

Χαίρετε!

Eleni7
01-10-11, 00:15
Πήξαμε στις "ψαγμένες" ατάκες εναντίον ενός ανθρώπου που έχει παίξει λιγότερα ματς με τον Ολυμπιακό από μιας παλάμης δάκτυλα!

Την ώρα που στο Μάντσεστερ βαράνε καμπάνες κι ο δήμαρχος της πόλης διατάζει φωταγώγηση κάθε φορά που ο πανάκριβος Ντε Χέα καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλλα!

Κι όμως εκεί θα περιμένουν τον παίχτη να βελτιωθεί, γιατί απλά εκεί ξέρουν μπάλλα και δε ξέρουν μόνο από "ψαγμένες" ατάκες!

Α, και κάτι τελευταίο προς όλους τους "ειδήμονες" της θέσης του γκολκίπερ! Κλειστή γωνία ΔΕΝ υπάρχει παρά μόνο στη φαντασία κάποιων!

Χαίρετε!

Επίσης δεν κάνει μαϊμουδιές, είναι χαμηλών τόνων, δεν δήλωσε ποτέ γκάμπρο και δεν γλύφει την εξέδρα....
Τι χειρότερο για παίχτη του Ολυμπιακού; Και εντελώς άχρηστος να αποδειχθεί ότι είναι, όλη αυτή η επίθεση η εντελώς ανυπόστατη και άδικη που δέχεται, καθιστά όλους τους επικριτές του άκυρους και προκατειλημμένους. Τον έβρισε ένας και άρχισαν όλοι να του σέρνουν τα ακατανόμαστα.
Απαράδεκτη συμπεριφορά σε έναν παίκτη που δεν προλάβαμε καν να δούμε.

VALVERDES_7
01-10-11, 00:20
Εγω παντως αμα ημουνα στην θεση του και ειχα μπει τοσο πολυ στο ματι του κοσμου θα ημουνα πολυ αγχωμενος και τουλαχιστον θα προσπαθουσα να δωσω το 200% των δυναμεων μου (αν εχει ο Κοσταντσο).

Αυτος αταραχος,χαλαρος, δεν τρεχει τιποτα.Ανευρος εντελως, μπλαζε.Στα γκολ που τρωμε εξαιτιας του ανεκφραστος, δεν πειραζει μωρε αλλοι θα την πληρωσουν.
Μιλαμε για πολυ ψαγμενη περιπτωση αυτος ο σουπερ-σταρ.

Αλλα ξεχασα υπομονη.

redHEART7
01-10-11, 00:43
παιδια αμα δειτε τι γκολ μπαινουν κα8ε μερα,δειτε τα παιχνιδια του τσου λου της εβδομαδας που περασε,ο κοσταντζο τα εφαγε κ αυτα?

Eleni7
01-10-11, 00:47
Εγω παντως αμα ημουνα στην θεση του και ειχα μπει τοσο πολυ στο ματι του κοσμου θα ημουνα πολυ αγχωμενος και τουλαχιστον θα προσπαθουσα να δωσω το 200% των δυναμεων μου (αν εχει ο Κοσταντσο).

Αυτος αταραχος,χαλαρος, δεν τρεχει τιποτα.Ανευρος εντελως, μπλαζε.Στα γκολ που τρωμε εξαιτιας του ανεκφραστος, δεν πειραζει μωρε αλλοι θα την πληρωσουν.
Μιλαμε για πολυ ψαγμενη περιπτωση αυτος ο σουπερ-σταρ.

Αλλα ξεχασα υπομονη.

Αν ήσουν στη θέση του θα είχες πάθει πολιτισμικό σοκ με την αναίτια καφρίλα που συνάντησες και σε έκραζε από το πρώτο δεύτερο φιλικό, έτσι γιατί δεν γουστάρει. Και βέβαια θα πρέπει να τρέμουν τα πόδια του που οι σοφοί και παντογνώστες της κερκίδας δεν τον εγκρίνουν.
Τα γκολ τα τρώμε εξαιτίας του βέβαια και την πληρώνουν άλλοι αθώοι...Η άμυνα γρανίτης, η άμυνα μπετόν αρμέ, η άμυνα "ποιος στ΄αλήθεια είμαι εγώ και που πάω".....
Κι αν το να είσαι ατάραχος και ψύχραιμος έπαψε πια να είναι προσόν για έναν τερματοφύλακα, να το ξέρω για να ευχηθώ η επόμενη μεταγραφή μας σε αυτή τη θέση να είναι κάποιος πιο εύθυμος, πιο τσαχπίνης, πιο κουνιστός, να καταρρέει κάθε φορά που τρώει γκολ και να μαζεύει βροχή τα χαρτομάντηλα από την κερκίδα για να σκουπίσει τα δάκρυά του....

VALVERDES_7
01-10-11, 01:02
Δεν φταιει ο κοσμος που ειναι σκληρος μαζι του.Αυτος ειναι παντελως ασχετος και επικινδυνος τερματοφυλακας.Και πιο πολυ φταιει ο προπονητης του που συνεχιζει και τον βαζει.
Ο κοσμος τι θελεις να κανει να χαιρεται που μαζευουμε συνεχεια μπαλακια εξαιτιας του?Προχθες ειχαμε παρει χ αμα δεν κοιμοταν παλι στο δευτερο γκολ.
Μεγιερι γρηγορα, να νιωσω οτι εχουμε μια ελπιδα οτι θα αγωνιζομαστε με τερματοφυλακα.

tzinos
01-10-11, 01:06
http://img191.imageshack.us/img191/4471/costaimba.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/191/costaimba.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
δεν λεω οτι μας λενε ψεματα για το υψος, απλα μου εκανε εντυπωση διοτι θεωρουσα τον ιμπαγασα στουμπο και τον βλεπω διπλα σε κοσταντζο και σκεφτηκα οτι και ο κοσταντζο δεν ειναι ψηλος. εχουν καμια 20ρια ποντους διαφορα, θα μου πεις μισο κεφαλι τοσο ειναι περιπου, τι περιμενες να του φτανει στον αφαλο λολ?? Αμα βαλεις και τον τορο διπλα, ο τορο φαινετε ποιο θεριο. Το συμπερασμα τελος παντων ειναι οτι ο κοσταντζο φαινετε πολυ λαιτ και καθολου πληθωρικος τερματοφυλακας, κατι που δεν θα μας χαλαγε εαν συνοδευοταν απο ρεφλεξ, ευληγησια, πεταγματα, αντανακλαστικα.....μπλα μπλα, και οχι να μενει στις μισες φασεις σαν ορθιο φτυαρι. Μην συγκεντρωνεσται μονο στα γκολ, τον τερματοφυλακα θα τον κρινεις και απο φασεις χαμενες, πχ μετα το 2-0 κανει ενα πλασε ο τσαμακ και ο κοσταντζο παλι σιγοκαθιζει λιγο χωρις προσπαθεια να απλωσει το σωμα του και οτι βγαλει. Βγαζει μια αυρα ζαμανφου ρε παιδι μου.

Κσι μην συγκρινουμε διαφορετικα πραγματα. Ο ντε χεα ειναι μικρος και εχει ηδη εμπειρια και εχει δειξει στοιχεια που αναγκασε τους ειδικους να τον βαφτισουν τεραστιο ταλεντο. Εναν τετοιο παιχτη φυσικα θα τον στηριξεις, ασε που εχει περθωρεια βελτιωσης, στα 31 που ειναι ο δικος μας, δεν περιμενεις εδα να μαθει την θεση!. Και για τον οιερ διαβαζα οτι στις αρχες τον κραζανε και ειχε κανει μαλακιες και μετα παλι προχτες διαβασα οτι ειχε να φαει γκολ καμια 700ρια λεπτα! Ο δικος μας τρωει καθε 30 λεπτα και απο ενα, ειτε παιζουμε με αρσεναλ, ειτε με σιντ τρουιτεν, ειτε με γιανενα. Και ναι φταινει και οι αμυνες, αλλα περιμενεις λιγο καλυτερες αντιδρασεις σε πολλες φασεις.

Αν τρεμανε τα ποδια του, θα πηγενανε περα δωθε οποτε μπορει και να βγαζε κανενα απο αυτα που περνανε διπλα του!! Και για παιχτη αγχωμενο εμφανιζεται τρομερα ηρεμος και αταραχος, τρωει τα γκολακια και μενει αγαλμα για φωτογραφιες

Eleni7
01-10-11, 01:11
Μόνο τον Κοστάντζο όμως βλέπει αυτός ο κόσμος...Δεν έχει μάτια για αλλού...
Ότι και να πω θα ακούσω τα απίστευτα σενάρια....Καμία όρεξη δεν είχα να γίνω αυτόκλητη συνήγορος του Κοστάντζο, αλλά εδώ μιλάμε για εμμονή.
Που είναι άλλοι παίχτες που θα έπρεπε με τέτοια δεδομένα να έχουν φάει ξύλο..Αλλά επαναλαμβάνω ότι κανένας δεν έχει δικαίωμα να γιουχάρει παίχτη. Το κάνουν πολύ άνετα οι αντίπαλοί μας αυτό.
Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. Αφού μετά το τέλος του αγώνα με την Άρσεναλ έγραφαν τα σάιτ ότι όλοι έπαθαν πλάκα με τη μεγαλειώδη εμφάνισή μας.
Και δεν είναι ότι το έγραφαν, είναι ότι το πίστεψε και ο αντικειμενικότατος και ελεύθερα σκεπτόμενος κόσμος....Μόνο όμως ο αντικειμενικός και ελεύθερα σκεπτόμενος κόσμος, ο ίδιος που κράζει και τον Κοστάντζο. Οι υπόλοιποι αγαπάνε πολύ τον Ολυμπιακό για να θέτουν υπό του μηδενός τον πήχη....

VALVERDES_7
01-10-11, 01:23
Μόνο τον Κοστάντζο όμως βλέπει αυτός ο κόσμος...Δεν έχει μάτια για αλλού...
Ότι και να πω θα ακούσω τα απίστευτα σενάρια....Καμία όρεξη δεν είχα να γίνω αυτόκλητη συνήγορος του Κοστάντζο, αλλά εδώ μιλάμε για εμμονή.
Που είναι άλλοι παίχτες που θα έπρεπε με τέτοια δεδομένα να έχουν φάει ξύλο..Αλλά επαναλαμβάνω ότι κανένας δεν έχει δικαίωμα να γιουχάρει παίχτη. Το κάνουν πολύ άνετα οι αντίπαλοί μας αυτό.
Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα. Αφού μετά το τέλος του αγώνα με την Άρσεναλ έγραφαν τα σάιτ ότι όλοι έπαθαν πλάκα με τη μεγαλειώδη εμφάνισή μας.
Και δεν είναι ότι το έγραφαν, είναι ότι το πίστεψε και ο αντικειμενικότατος και ελεύθερα σκεπτόμενος κόσμος....Μόνο όμως ο αντικειμενικός και ελεύθερα σκεπτόμενος κόσμος, ο ίδιος που κράζει και τον Κοστάντζο. Οι υπόλοιποι αγαπάνε πολύ τον Ολυμπιακό για να θέτουν υπό του μηδενός τον πήχη....

Ωραια δηλαδη πρεπει ντε και καλα να μας βγει ο Κοσταντσο?Τι ειναι το προσωπικο στοιχημα της χρονιας?
Ας δοκιμασουμε και κανεναν αλλο να δουμε τι ψαρια πιανει.
Δεν ειναι αδικο για τους αλλους τερματοφυλακες?
Οσο και να υπαρχει καποια δοση υπερβολης, αυτος ο τερματοφυλακας ειναι τραγικος προς το παρον.

BrazHlias
01-10-11, 01:47
Ωραια δηλαδη πρεπει ντε και καλα να μας βγει ο Κοσταντσο?Τι ειναι το προσωπικο στοιχημα της χρονιας?
Ας δοκιμασουμε και κανεναν αλλο να δουμε τι ψαρια πιανει.
Δεν ειναι αδικο για τους αλλους τερματοφυλακες?
Οσο και να υπαρχει καποια δοση υπερβολης, αυτος ο τερματοφυλακας ειναι τραγικος προς το παρον.
σακη το τι ειναι δικαιο το αποφασιζει ο προπονητης (σε αλλες χωρες), εδω το αποφασιζει ο τσουκαλας. (δεν ειναι υπονοουμενα για εσενα, αφου εχεις ξεκαθαρισει οτι εισαι εναντια στο να γιουχαροντε παιχτες μας)

υ.γ. σκεφτομαι τι θα γινοταν ετσι και ηταν εισηγηση του βαλβερδε. πωπωπω δεν το γλιτωνε το head shot.:s6vhaha:

υ.γ.2
Νικος Σαργκανης: Δεν φταιει ο Κοστανζο... να μην πιανει στο στομα του τον Ολυμπιακο ο πουλημενος φραγκοφονιας. στ'αρχιδια μου τον γραφω.:cool:

tzinos
01-10-11, 01:48
αυτο παλι, οτι μονο κραζουμε τον κοστανζο απο που βγαινει?? Διοτι εδω μεσα τουλαχιστον βλεπω να τα χωνουν και στον τορο, τον μαρκανο, τον χολεμπα ακαμα και σε μιραλας και τζιμπουρ. Ναι ο κοστανζο ακουει τα περισοτερρα, αλλα ειναι αναμενομενο, διοτι τα λαθη του τερματος κοστιζουν παντα παραπανω. Επισης παντα μια ομαδα εχει εναν τερμα για βασικο απο τον οποιο περιμενει να βγαλει τουλαχιστον 25 παιχνιδια και οι αναπληρωματικοι ειναι μικροτερης αξιας, ειτα νεαροι, ειτε φτηνοι και εμπειροι. Εμας λοιπον αυτος που εχουμε για βασικο για να τραβηξει ολο το κουπι μας δειχνει οτι δεν το κατεχει και πολυ το αθλημα, οποτε λογικο ειναι να σε ποιανει μεγαλυτερος πανικος. Σε ολες τις αλλες θεσεις καποιον θα βρεις να την καλυψει, πχ δεν τραβαει ενα σεντερ μπακ, θα παιξει ο παπαζογλου, ο μοντεστο, ο μαρκανο ακομα και ο τορο αμα χρειαστει. Αν δεν τραβαει ενα τερμα, εχεις μονο το αναπληρωματικο τερμα και οταν αυτο λεγεται δασκαλακης τοτε εχεις τεραστιο προβλημα. Ο κοστανζο τα ακουει ακομα παραπανω, διοτι ειχαμε την φαεινη ιδεα να παρουμε για μπακ απ τον δασκαλακη!!!!!! Αυτο μας εχει αγχωσει διπλα για την θεση στο τερμα, διοτι ο δασκαλακης ειναι ποιο αστειος. Σε σημειο που να ελπιζουμε μονο στον μεγιερι, ο οποιος περα απο καποια μικρα δειγματα, δεν εχει δειξει οτι ειναι και ο νεος βαντσικ! Απλα εχουμε ονειρο και ελπιδα οτι αυτος μπορει να βγει.

Αλλα εδω υπαρχει και ενα αλλο ερωτημα, τι σκατα σχεδιασμος και αξιολογηση γινεται οταν διαλεγεις για διδυμο τερμπατοφυλακων και πεφτεις εξω κατα χιλιομετρα και στους δυο? Διοτι πες τον κοστανζο δεν τον ξεραμε και ειχε καποιο καλο ιστορικο, αλλα τον δασκαλακη τον βλεπεις στην ελλαδα και ο ανθρωπος ειναι τροχονομος. Οταν απο το ελληνικο πρωταθλημα ξεχωριζεις χαβιτο, δασκαλακη....κτλπ, κατι δεν παει καλα, θες οφθαλμιατρο και ψυχολογο

VALVERDES_7
01-10-11, 02:04
σακη το τι ειναι δικαιο το αποφασιζει ο προπονητης (σε αλλες χωρες), εδω το αποφασιζει ο τσουκαλας. (δεν ειναι υπονοουμενα για εσενα, αφου εχεις ξεκαθαρισει οτι εισαι εναντια στο να γιουχαροντε παιχτες μας)

υ.γ. σκεφτομαι τι θα γινοταν ετσι και ηταν εισηγηση του βαλβερδε. πωπωπω δεν το γλιτωνε το head shot.:s6vhaha:

υ.γ.2 να μην πιανει στο στομα του τον Ολυμπιακο ο πουλημενος φραγκοφονιας. στ'αρχιδια μου τον γραφω.:cool:

Eκει που νομιζω Ηλια τον κραζω τον Βαλβερδε και γω.Τον κραζω γιατι συνεχιζει και βαζει τον Κοσταντσο και αυτο εχει αρνητικο αντικτυπο σε ολη την ομάδα, και προχθες τον εκραξα που δεν εβαλε τον Αβρααμ.Τον κραζω και για το τι εχει εμμονες σε καποιους παικτες. Τωρα για τον Κοσταντσο μπορει να του εχω κατεβασει απιστευτα καντηλια εδω μεσα, αλλα στο γηπεδο δεν πρεπει να βγαλει κανεις κιχ.Πανω απο ολα η ομαδα παντα.

Και γι αυτο που λες ναι μεν μπορει εγω και αλλοι πολλοι (πιο πολυ λογω της μεγαλης μας αγωνιας για την ομαδα) να γκρινιαζουμε απιστευτα για ορισμενες επιλογες του Βαλβερδε, ομως από την άλλη χαιρομαι πολύ που εχουμε εναν προπονητη που δεν καταλαβαινει τιποτα.Ειναι ο μοναδικος προπονητης που δεν θα αφησει τον κόσμο να διαλεγει την ενδεκαδα.Θα βαλει αυτους που νομιζει εκεινος ο κοσμος να χαλασει.Μας τη σπαει σε ολους αλλα ετσι ειναι το σωστο, το ξερουμε ολοι κατα βαθος.

Eleni7
01-10-11, 11:22
Μια συμβουλή από μένα Φράνκο εντελώς φιλική.
Αύριο παίζουμε με την ζμπαογκάρα. Ως γνωστόν θα καταφτάσει στο λιμάνι και ο Πάμπλο Γροθία που θα προκαλεί και θα κάνει τις γνωστές μαϊμουδιές του.
Σε τέτοια περίσταση, άσε το τέρμα, κατευθύνσου προς το μέρος του, δώστου μια γροθιά, μια κλωτσιά, ξερίζωσέ του το μαλλί, άσε το αίμα του να τρέξει στη χλόη του Καραϊσκάκη και αν πέσει κάτω αποτελείωσέ τον με ένα πάτημα στο κεφάλι.
Θα αποβληθείς για καμιά δεκαετία, αλλά......
Θα είσαι ο ήρωας της εξέδρας. Το όνομά σου θα γραφτεί με χρυσά γράμματα στα πρακτικά των γκάμπρων.
Θα αντηχούν οι πλαγιές και οι ρούγες από τα συνθήματα υπέρ σου.
Θα αναγκαστούμε να χρησιμοποιήσουμε τους αναπληρωματικούς σου. Θα σωθεί η ομάδα γιατί ως γνωστόν εσύ δεν βλέπεσαι.
Θα τρέμει η ψυχή μας αλλά θα αναπολούμε τις στιγμές που τεμπέλιαζες κάτω απ΄τα δοκάρια μας και θα φωνάζουμε, ζούμε κάτω απ΄τα δοκάρια μας για να σε ξαναδούμε.
Θυμήσου τον παλιό κακό σου εαυτό...Και αυτή τη φορά θα το κάνεις για αντίπαλο...Δείξε ότι αυτά που κοροϊδεύουμε τα κάνουμε και τα επιδοκιμάζουμε ευχαρίστως....Όχι ότι δεν τα αξίζει όλα αυτά ο Παμπλίτο, αλλά να.....Υποτίθεται ότι εμείς ανήκουμε σε ανώτερο είδος....

http://www.youtube.com/watch?v=y2uYXAH1jow&feature=player_embedded

PrisonBreak-7-
01-10-11, 12:07
Οι αποδοκιμασίες πρέπει να σταματήσουν. Και να θέλει να παίξει (αν μπορεί) του γ@μ@με την ψυχολογία του.

tzinos
01-10-11, 14:07
τωρα αυτο το βιντεακι τι το βαλες?? ποιο φλωρικο τσαμπουκα σε γηπεδο δεν εχω δει λοοοολ. Σαν στριμενη κατινα που μαλιοτραβιεται κανει! Στην πυρα, δεν υπαρχει σωτηρια ουτε αμα αρχιζει να πουλαει τσαμπουκα !ppnxoxo

kolimenos
01-10-11, 14:41
Στο βιντέκι που έβαλε η Ελένη με συμπαίκτη του τα βάζει
άντε ρε μάγκα πήγαινε να κάνεις τα ίδια στον Μέλμπεργκ και στον Αβραάμ αν κάνουν κάποιο λάθος στην άμυνα sc_laughc:

SOLID
01-10-11, 14:55
Χαιρετω....

Λοιπον που λετε εκατσα και ξαναειδα τον αγωνα...
Ημουν πολυ περιεργος να δω ξανα τον Ολυμπιακο,στην μεγαλυτερη κατα πολλους εκτος εδρας εμφανιση του
πραγμα που εγω δεν συμμεριζομαι σε καμια των περιπτωσεων..

Ειδα ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ τον Κοστανζο και οσο δεν του χρεωνω το 1ο γκολ αφου το λαθος του Μαρκανο ειναι διπλο
(διωχνει λαθος και μετα μπλοκαρει με "screen" τον Μελμπεργκ) , ισως να μην του χρεωνω και το 2ο γκολ καθως να φας
στην κλειστη γωνια γκολ με το δεξι ποδι του αριστεροποδαρου αμυντικου μπακ θελει και φαρδος απο πλευρας του παιχτη.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΩΝΩ και τον βγαζω εναν απο τους χειροτερους γκολκιπερ που ειχαμε ποτε ειναι το εξης...

Στο 88` και μετα απο μια κατεβασια της Αρσεναλ,ο Φαν περσι εχει την μπαλα αριστερα της περιοχης και σηκωνει το κεφαλι
για σεντρα με το αριστερο,τον κλεινει ο Χολεμπας και αναγκαζεται να την γυρισει στο δεξι.
Καπου εκει λοιπον στο πεναλτι,υπαρχει ο Ραμσευ ο οποιος σηκωνει και τα δυο χερια και ζηταει την μπαλα επιμονα τουλαχιστον για
3``!!! Στην φαση συμμετεχει ο Μαρκανο και ο Μελμπεργκ και δεν εχουν δει τον Ραμσευ! Ο Κοστανζο,βλεπει παιχτη στο πεναλτυ του
και δεν κανει ΤΙ ΠΟ ΤΑ. Δεν φωναζει στους αμυντικους,δεν κινειται προς τον παιχτη και γενικα μενει αμετοχος! Η μπαλια βγαινει αλλα για
το καλο του ο Φαν περσι το δεξι ποδι το εχει για περπατημα και καταληγει πλαγιο.

Ειναι μια φαση που σου λεει πολλα για τον γκολκιπερ σου....Προκαλω οποιον θελει να κατεβασει τον αγωνα και να την δει...

Ο Ανθρωπος δεν ειναι ηγετης και θα αποδειχτει ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ σε πολυ μικροτερα ματς απο αυτο του Λονδινου.
Δεν λεω σε καμια περιπτωση οτι πρεπει να αναπληρωθει απο τον Μεγερι ή τον Δασκαλακη φυσικα...

ΥΓ: Δεν αναφερω καν τις καθυστερησεις που κανει ο Φρανκο καπου στο 80`....Αυτο οφειλεται σε αδυναμια σκεψης της επομενης κινησης του.
Τραγικα πραγματα για το επιπεδο του Ολυμπιακου.

redHEART7
01-10-11, 15:01
Χαιρετω....
(διωχνει λαθος και μετα μπλοκαρει με "screen" τον Μελμπεργκ)

ο επιθετικος της αρσεναλ τον μπλοκαρει κ βαζει και χερι,κανονικα επρπε να δωσει φαουλ ο διαιτητης 100 τις 100 γτ το κανει τελειως εξοφθαλμα,δλδ ημαρτον με τους γαμοδιαιτητες,δλδ απορω γτ βαλανε εξτρα γαμομαλακες διπλα απο το τερμα

Eleni7
01-10-11, 16:29
τωρα αυτο το βιντεακι τι το βαλες?? ποιο φλωρικο τσαμπουκα σε γηπεδο δεν εχω δει λοοοολ. Σαν στριμενη κατινα που μαλιοτραβιεται κανει! Στην πυρα, δεν υπαρχει σωτηρια ουτε αμα αρχιζει να πουλαει τσαμπουκα !ppnxoxo

Το βιντεάκι το έβαλα γιατί ανέφερα τον Γκαρσία και είναι ολοφάνερο ότι δεν το έβαλα για να δείξω πόσο μάγκας είναι, αλλά για να αναφέρω ότι με τέτοιες ενέργειες η κερκίδα θα τον αποθέωνε γιατί τέτοιο επίπεδο επιθυμεί. Δεν είναι τυχαίο που ο Γκαρσία είναι το είδωλο των σμπαουγκάρων.

Στο βιντέκι που έβαλε η Ελένη με συμπαίκτη του τα βάζει
άντε ρε μάγκα πήγαινε να κάνεις τα ίδια στον Μέλμπεργκ και στον Αβραάμ αν κάνουν κάποιο λάθος στην άμυνα sc_laughc:

Οι οποίοι Μέρμπεργκ και Αβραάμ είναι αλάθητοι και δεν έχουν υποπέσει ποτέ σε σφάλμα...Θα ήθελα να τους δω και αυτούς πραγματικά σε καμιά φάση με τον Γκαρσία, πιστεύω ότι του το χρωστάμε, αν και σε περίπτωση που ξεκινήσει κανένας τσαμπουκάς -όλοι ξέρουμε από ποιον- θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα μετά, δεν χρειάζεται να εξηγήσω γιατί.
Επίσης ακόμη δεν μου έχετε παραθέσει τα τεκμήρια που αποδεικνύουν πως ο Κοστάντζο είναι και αδερφή...Δεν μπορεί να μην έχει υποπέσει στην αντίληψή σας...
Ότι και να μου πείτε δεν με πείθει κανείς ότι δεν υπάρχει προκατάληψη εναντίον του. Δεν πρόκειται ποτέ να βάλω στοίχημα για τις ικανότητές του. Δεν έχω ακόμη πειστεί για τίποτα. Αλλά ότι βρήκαν όλοι παπά να θάψουν το λέω και το υπογράφω. Ο αποδιοπομπαίος τράγος λέγεται Φράνκο Κοστάντζο. Η ετυμηγορία των εισαγγελέων έχει ήδη βγει.
Και βέβαια το επίπεδό του είναι ανάλογο με των υπόλοιπων παικτών όπως και η απόδοσή του μέχρι στιγμής. Φοράει όμως άλλο χρώμα φανέλα από τους άλλους και ξεχωρίζει. Δεν βλέπω κανένα άλλο σοβαρό κριτήριο αξιολόγησής του μέχρι τώρα.

Είδα και τα ποστ που γράφαμε όταν τον πήραμε και το δικό μου ποστ με μια μικρή αστρολογική ανάλυση. Έγραφα λοιπόν ότι θα πρέπει να αισθανθεί αγαπητός και αποδεκτός σύντομα για να μπορέσει να αποδώσει και να ικανοποιήσει όσους τον υποστηρίζουν...Δεν έλεγα τίποτε άλλο;:s6vhaha:

Coach
01-10-11, 16:45
Επίσης δεν κάνει μαϊμουδιές, είναι χαμηλών τόνων, δεν δήλωσε ποτέ γκάμπρο και δεν γλύφει την εξέδρα....
Τι χειρότερο για παίχτη του Ολυμπιακού; Και εντελώς άχρηστος να αποδειχθεί ότι είναι, όλη αυτή η επίθεση η εντελώς ανυπόστατη και άδικη που δέχεται, καθιστά όλους τους επικριτές του άκυρους και προκατειλημμένους. Τον έβρισε ένας και άρχισαν όλοι να του σέρνουν τα ακατανόμαστα.
Απαράδεκτη συμπεριφορά σε έναν παίκτη που δεν προλάβαμε καν να δούμε.

Δηλαδή όσοι δεν τον γουστάρουν είναι ηλίθιοι ... πιόνα της εξέδρας της οποίας αποστήθισαν τα κολλήματα. Εσύ μπορεί να θέλεις 35 παιχνίδια για να κρίνεις έναν αθλητή. Δικαίωμά σου... Προσωπικά δεν τα χρειάζομαι. Για εμένα είναι λίγος ... πάρα πολύ λίγος. Ας βελτιωθεί κι ας βγάλει 20 φάσεις. Η προσωπικότητά του και το στήσιμό του μέσα στο παιχνίδι δε μου κολλάνε καθόλου. Αυτό δε συνεπάγεται τη βλακεία που ακούω ... ότι επειδή είναι χάλιας ο συγκεκριμένος αυτομάτως αναιρούνται οι ευθύνες της άμυνας. Ή ότι όποιος δεν τον γουστάρει ανήκει σε αυτά τα ηλίθια που μέσα στο γήπεδο φωνάζουν ουουουουου σε παίχτες της ομάδας τους. Δε συνηθίζω να αποδοκιμάζω παίχτες της ομάδας μου ... ούτε τους καλοπιάνω σαν να είναι ήρωες ... εκατομμυριούχοι είναι που πληρώνονται τα κέρατά τους για να κάνουν μια δουλειά που απαιτεί γερό στομάχι και @@@.
Η θέση που έχεις πάρει δε μου θυμίζει οπαδό ... προσπαθείς να συνετίσεις οπαδούς με επιχειρήματα μαμάς που δεν αντέχει να βλέπει να κοροϊδεύουν άδικα ένα χοντρό παιδάκι στο σχολείο.
Ναι, είναι μαλακία να γιουχάρεται οποιοσδήποτε παίχτης με εμμονή. Μη φτάσουμε όμως στο άλλο άκρο ... να δαιμονοποιήσουμε οποιαδήποτε πλάκα γίνεται μεταξύ φίλων σε ένα φόρουμ ή στα καφενεία ή σε παρέες οπαδών. Δεν παλεύεται και 2η κλίκα με πανό "don't touch franco costanzo" ...

VALVERDES_7
01-10-11, 16:54
Παιδια δεν χρειαζεται τωρα να κανουμε και κινημα κατα του Κοσταντσο.
Ας παει στον παγκο να μπει ενας απο τους αλλους .
Μεχρι τωρα ειχες τερματοφυλακα με βαθμολογια 0.
Με Μεγιερι η Δασκαλακη σίγουρα θα αποκτήσεις τερματοφυλακα με βαθμολογια>0.
Ειναι και αυτό μια βελτίωση.

Eleni7
01-10-11, 17:16
Δηλαδή όσοι δεν τον γουστάρουν είναι ηλίθιοι ... πιόνα της εξέδρας της οποίας αποστήθισαν τα κολλήματα. Εσύ μπορεί να θέλεις 35 παιχνίδια για να κρίνεις έναν αθλητή. Δικαίωμά σου... Προσωπικά δεν τα χρειάζομαι. Για εμένα είναι λίγος ... πάρα πολύ λίγος. Ας βελτιωθεί κι ας βγάλει 20 φάσεις. Η προσωπικότητά του και το στήσιμό του μέσα στο παιχνίδι δε μου κολλάνε καθόλου. Αυτό δε συνεπάγεται τη βλακεία που ακούω ... ότι επειδή είναι χάλιας ο συγκεκριμένος αυτομάτως αναιρούνται οι ευθύνες της άμυνας. Ή ότι όποιος δεν τον γουστάρει ανήκει σε αυτά τα ηλίθια που μέσα στο γήπεδο φωνάζουν ουουουουου σε παίχτες της ομάδας τους. Δε συνηθίζω να αποδοκιμάζω παίχτες της ομάδας μου ... ούτε τους καλοπιάνω σαν να είναι ήρωες ... εκατομμυριούχοι είναι που πληρώνονται τα κέρατά τους για να κάνουν μια δουλειά που απαιτεί γερό στομάχι και @@@.
Η θέση που έχεις πάρει δε μου θυμίζει οπαδό ... προσπαθείς να συνετίσεις οπαδούς με επιχειρήματα μαμάς που δεν αντέχει να βλέπει να κοροϊδεύουν άδικα ένα χοντρό παιδάκι στο σχολείο.
Ναι, είναι μαλακία να γιουχάρεται οποιοσδήποτε παίχτης με εμμονή. Μη φτάσουμε όμως στο άλλο άκρο ... να δαιμονοποιήσουμε οποιαδήποτε πλάκα γίνεται μεταξύ φίλων σε ένα φόρουμ ή στα καφενεία ή σε παρέες οπαδών. Δεν παλεύεται και 2η κλίκα με πανό "don't touch franco costanzo" ...

Ούτε καλόπιασα ούτε προσπάθησα να συνετίσω κανέναν. Βλέπω μια υπερβολή και την λέω. Είναι πολλοί που δεν γουστάρουν τον Κοστάντζο ή οποιονδήποτε άλλο παίκτη αλλά δεν γιουχάρουν, ούτε τον έχουν απορρίψει από την πρώτη στιγμή που τον είδαν.
Και δεν χρειάζεται να κρίνω τα πάντα σαν οπαδός. Το χοντρό παιδάκι δεν πρέπει ούτω ή άλλως να το κοροϊδεύεις....:D

kolimenos
01-10-11, 17:17
Το βιντεάκι το έβαλα γιατί ανέφερα τον Γκαρσία και είναι ολοφάνερο ότι δεν το έβαλα για να δείξω πόσο μάγκας είναι, αλλά για να αναφέρω ότι με τέτοιες ενέργειες η κερκίδα θα τον αποθέωνε γιατί τέτοιο επίπεδο επιθυμεί. Δεν είναι τυχαίο που ο Γκαρσία είναι το είδωλο των σμπαουγκάρων.

Οι οποίοι Μέρμπεργκ και Αβραάμ είναι αλάθητοι και δεν έχουν υποπέσει ποτέ σε σφάλμα...Θα ήθελα να τους δω και αυτούς πραγματικά σε καμιά φάση με τον Γκαρσία, πιστεύω ότι του το χρωστάμε, αν και σε περίπτωση που ξεκινήσει κανένας τσαμπουκάς -όλοι ξέρουμε από ποιον- θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα μετά, δεν χρειάζεται να εξηγήσω γιατί.
Επίσης ακόμη δεν μου έχετε παραθέσει τα τεκμήρια που αποδεικνύουν πως ο Κοστάντζο είναι και αδερφή...Δεν μπορεί να μην έχει υποπέσει στην αντίληψή σας...
Ότι και να μου πείτε δεν με πείθει κανείς ότι δεν υπάρχει προκατάληψη εναντίον του. Δεν πρόκειται ποτέ να βάλω στοίχημα για τις ικανότητές του. Δεν έχω ακόμη πειστεί για τίποτα. Αλλά ότι βρήκαν όλοι παπά να θάψουν το λέω και το υπογράφω. Ο αποδιοπομπαίος τράγος λέγεται Φράνκο Κοστάντζο. Η ετυμηγορία των εισαγγελέων έχει ήδη βγει.
Και βέβαια το επίπεδό του είναι ανάλογο με των υπόλοιπων παικτών όπως και η απόδοσή του μέχρι στιγμής. Φοράει όμως άλλο χρώμα φανέλα από τους άλλους και ξεχωρίζει. Δεν βλέπω κανένα άλλο σοβαρό κριτήριο αξιολόγησής του μέχρι τώρα.

Είδα και τα ποστ που γράφαμε όταν τον πήραμε και το δικό μου ποστ με μια μικρή αστρολογική ανάλυση. Έγραφα λοιπόν ότι θα πρέπει να αισθανθεί αγαπητός και αποδεκτός σύντομα για να μπορέσει να αποδώσει και να ικανοποιήσει όσους τον υποστηρίζουν...Δεν έλεγα τίποτε άλλο;:s6vhaha:
Αυτό είναι το ζήτημα Ελένη μου?τα λάθη του Αβραάμ και του Μέλμπεργκ?
ή μήπως πως ο Κοστάντσο έχει την τάση να χειροδικεί ενάντια στους συμπαίκτες του?Και όχι δεν θα ήθελα κανέναν παίκτη μου να χτυπάει τους αντιπάλους του ακόμα και αν έχει προκληθεί ας κάνουν τις κότες γιατί εν τέλει η ομάδα μέχρι και πρωτάθλημα έχει χάσει εξαιτίας του μη καθαρού μυαλού του παίκτη μας.Αν θέλει σώνει και καλά να τσακωθεί ας το κάνει μετά το τέλος του αγώνα.Εμένα με ενδιαφέρει οι παίκτες μας να έχουν @@ στον αγωνιστικό τομέα έξω από τον αγώνα ας κάνουν και τους νταήδες ας πουλάνε τσαμπουκά ας κάνουν ότι θέλουν δεν με νοιάζει.

Για τις ικανότητες και το επίπεδο του Κοστάντσο θα αμφιβάλλω κατά πόσο είναι ανάλογες με της υπόλοιπης ομάδα.Για μένα είναι κάτω του μέσου όρου των παικτών μας.Ένας επιθετικός π.χ μπορεί να χάνει εύκολα γκολ και να δικαιολογείται όχι όμως όταν το κάνει συνέχεια μπορεί να κάνει κατάχρηση τρίπλας αρκεί να μην το κάνει συνέχεια και αν το κάνει εκεί θα την ακούσει την κριτική βλέπε Μιραλάς ο Κοστάντσο τι κάνει μέχρι στιγμής?τρώει εύκολα γκολ κάνει βολέ που πολλά πάνε αουτ παίρνει λάθος θέσεις δεν κατευθύνει την άμυνα σωστά όπως έγραψε ο Σόλιντ δεν είναι καλός στα τετ α τετ ακόμα και μια απόκρουση που έκανε στο Λονδίνο την έκανε με το στήθος,τι στο διάλο κάνει σωστά,τι μας προσφέρει?
Όλα τα παραπάνω βέβαια δεν δικαιολογούν την γιούχα στο γήπεδο κάτι που έχει ξαναειπωθεί όποιος τον γιουχάρει είναι ζώο και μην περιμένεις να βγάλεις συμπέρασμα από άτομα που νομίζουν πως ξεφτιλίζοντας και αποδοκιμάζοντας έναν παίκτη θα τον κάνουν καλύτερο.Είναι σαν αυτούς που σπάζανε τα αυτοκίνητα στο Ρέντη.
Δεν μπορεί όμως να τα ακούνε και όλοι οι υπόλοιποι που κάνουν κριτική στον Κοστάντσο για τα ζώα.
Ας δεχτούμε επίσης πως ο παίκτης έχει στοχοποιηθεί μήπως ο πρώτος είναι ή ο τελευταίος τα τελευταία χρόνια είχαμε περιπτώσεις όπως ο Ντιόγκο και ο Ντουντού που ακούγαν και αυτοί τα χειρότερα εκεί όμως δεν είδα την ίδια ευαισθητοποίηση ως προς την υπεράσπιση τους σε σχέση με τον Κοστάντστο
Εκεί δεν μας πείραζει που τους δώσει τον ρόλο του απολωλός πρόβατου ή μόνο για τον Κοστάντσο μας ενοχλεί?
Για να κλείσω δεν φταίει που ο Κοστάντσο είναι ανίκανος αλλά αυτοί που τον έφεραν επ ουδενί όμως αυτό δεν του δίνει ελαφρυντικό στην κριτική γιατί όσο παίζει και οι εμφανίσεις του είναι τραγικές θα ακούει και την ανάλογη κριτική.Εάν παίζει και παίζει καλά από εμένα θα ακούσει μπράβο γιατί δεν είμαι προκατειλημμένος και ούτε θα βάλω τον εγωισμό μου πάνω από έναν παίκτη που θα προσφέρει στην ομάδα.Στο χέρι του είναι λοιπόν να αλλάξει από μόνος του το κλίμα που έχει διαμορφωθεί μέχρι στιγμής.

nbqgr
01-10-11, 17:23

Ούτε καλόπιασα ούτε προσπάθησα να συνετίσω κανέναν. Βλέπω μια υπερβολή και την λέω. Είναι πολλοί που δεν γουστάρουν τον Κοστάντζο ή οποιονδήποτε άλλο παίκτη αλλά δεν γιουχάρουν, ούτε τον έχουν απορρίψει από την πρώτη στιγμή που τον είδαν.
Και δεν χρειάζεται να κρίνω τα πάντα σαν οπαδός. Το χοντρό παιδάκι δεν πρέπει ούτω ή άλλως να το κοροϊδεύεις....:D

Τι σας έκανε το χοντρό παϊδάκι;

Eleni7
01-10-11, 17:50

Τι να κάνει μωρέ; Το πολύ πολύ να σου φάει την τυρόπιτα....Δεν ενοχλεί κανέναν. Εκτός κι αν παίξεις μακριά γαϊδούρα όπως παίζαμε στο λύκειο....
Είναι λίγο τραυματική εμπειρία................:s6vhaha:

nbqgr
01-10-11, 17:51
Παίζει μακριά γαιδούρα και τρώει τυρόπιτες το παϊδάκι;

Eleni7
01-10-11, 17:52
Παίζει μακριά γαιδούρα και τρώει τυρόπιτες το παϊδάκι;

Ποιο απ΄όλα;

nbqgr
01-10-11, 17:53
Το πρόβειο παϊδάκι ppnxoxo

Eleni7
01-10-11, 18:00
Το πρόβειο παϊδάκι ppnxoxo

Δεν τα είχα δει τα διαλυτικά βρε...Έπρεπε να γράψεις το πρόβειο για να πάρω χαμπάρι....:s6vhaha:
Έφαγες κανένα σήμερα;

nbqgr
01-10-11, 18:01
Ρεβύθια σήμερα

tzinos
01-10-11, 18:06
βρε ελενη κανεις λες και ξαφνικα αποφασισαμε οτι ο κοστανζο μυριζει και ειναι ασχημος, οποτε βαλθηκαμε ολοι οι περιεργοι να του την λεμε ομαδικα για να τον κανουμε αποδιοπομπαίο τράγο. Δηλαδη τωρα εχει αρχισει αυτος τα μπλοζονια και τις τρελες αποκρουσεις και καθομαστε εμεις και του την λεμε απο εμπαθεια. Σε ολες τις γραμες και θεσεις μπορεις να κανεις ροτασιον η να δοκιμασεις αλλους παιχτες, στο τερμα δεν μπορεις. Θες ο βασικος σου να εμπνεει μια ελαχιστη εμπιστοσυνη και σιγουρια. Ο κοστανζο δεν πλησιαζει καν αυτο το αισθημα σιγουριας, σε κανει να τρεμεις οτι σε καθε αγωνα θα δεχτεις γκολ. Δεν βγαζει μια αυτοθυσια, μια παραπανω προσπαθια να φτασει την μπαλα, να πεσει εστω για το γαμωτο, μονο λυγιζει τα γονατα και κανει σαν να χεζει σκυλος. Θαρω σε ολους τους αγωνες (φιλικα και επισημα) που εχει παιξει μεχρι στιγμης εχουμε φαει τουλαχιστον ενα τεμαχιο. Δεν ειναι και μικρο το δειγμα, εχει καμια 10ρια συμετοχες και σε ολλες δειχνει τις ιδιες αδυναμιες. Και ναι φταει και η αμυνα και το κεντρο και ο βαλβερδε και ο χολεμπας και ο μαρκανο.......και ολοι τα ακουνε! Ο κοστανζο λιγο παραπανω, αλλα ολοι που φταινε τα ακουνε.

Eleni7
01-10-11, 18:10
Ρεβύθια σήμερα

Βλέπω είστε της υγιεινής διατροφής.....Σκέτα έτσι; Δεν πιστεύω να τα τρώτε παντρεμένα;:s6vhaha:

Eleni7
01-10-11, 18:18
βρε ελενη κανεις λες και ξαφνικα αποφασισαμε οτι ο κοστανζο μυριζει και ειναι ασχημος, οποτε βαλθηκαμε ολοι οι περιεργοι να του την λεμε ομαδικα για να τον κανουμε αποδιοπομπαίο τράγο. Δηλαδη τωρα εχει αρχισει αυτος τα μπλοζονια και τις τρελες αποκρουσεις και καθομαστε εμεις και του την λεμε απο εμπαθεια. Σε ολες τις γραμες και θεσεις μπορεις να κανεις ροτασιον η να δοκιμασεις αλλους παιχτες, στο τερμα δεν μπορεις. Θες ο βασικος σου να εμπνεει μια ελαχιστη εμπιστοσυνη και σιγουρια. Ο κοστανζο δεν πλησιαζει καν αυτο το αισθημα σιγουριας, σε κανει να τρεμεις οτι σε καθε αγωνα θα δεχτεις γκολ. Δεν βγαζει μια αυτοθυσια, μια παραπανω προσπαθια να φτασει την μπαλα, να πεσει εστω για το γαμωτο, μονο λυγιζει τα γονατα και κανει σαν να χεζει σκυλος. Θαρω σε ολους τους αγωνες (φιλικα και επισημα) που εχει παιξει μεχρι στιγμης εχουμε φαει τουλαχιστον ενα τεμαχιο. Δεν ειναι και μικρο το δειγμα, εχει καμια 10ρια συμετοχες και σε ολλες δειχνει τις ιδιες αδυναμιες. Και ναι φταει και η αμυνα και το κεντρο και ο βαλβερδε και ο χολεμπας και ο μαρκανο.......και ολοι τα ακουνε! Ο κοστανζο λιγο παραπανω, αλλα ολοι που φταινε τα ακουνε.

Έχω γράψει 200 ποστ και εξηγώ τι με ενοχλεί...Αν τα διαβάσατε δεν χρειάζεται να επανέρχομαι και να γράφω συνεχώς τα ίδια. Κουράστηκα αφόρητα. Όπως είχα κουραστεί και με όσα γράφονταν για τον Νικοπολίδη τα προηγούμενα χρόνια, και δεν εννοώ τις πλάκες με την ηλικία, το λέγειν του, τα άλατα και το καλγκόν που έκανε ο Σάκης και άλλα παιδιά εδώ μέσα.

kouzoulo
01-10-11, 18:21
Κατηχητικό θα μου το κάνετε εδώ μέσα. Φυσικά και μας αρέσουν οι παίκτες που βαράνε αντιπάλους, ειδικά αν είναι τέτοιοι.

http://www.youtube.com/watch?v=4ETsxHngOxM

I miss you...3d_cry

Eleni7
01-10-11, 18:29
Κατηχητικό θα μου το κάνετε εδώ μέσα. Φυσικά και μας αρέσουν οι παίκτες που βαράνε αντιπάλους, ειδικά αν είναι τέτοιοι.

http://www.youtube.com/watch?v=4ETsxHngOxM

I miss you...3d_cry

:s6vhaha:
Επικές στιγμές!!!! Εδώ βρε ο Ντιόγκο έσπασε το δόντι του Γκαρσία....ppnxoxoppnxoxoppnxoxo
Και σιγά μην υπάρχει έστω και ένας που δεν ονειρεύεται σύρραξη μεταξύ Μέλμπεργκ και Γκαρσία....
Αλλά είναι κοτούλα ο Παμπλίτο....Δεν θα τολμούσε να τα βάλει με το παγωμένο Σουηδικό αίμα....:s6vhaha:

Coach
01-10-11, 20:17
Έχω γράψει 200 ποστ και εξηγώ τι με ενοχλεί...Αν τα διαβάσατε δεν χρειάζεται να επανέρχομαι και να γράφω συνεχώς τα ίδια. Κουράστηκα αφόρητα. Όπως είχα κουραστεί και με όσα γράφονταν για τον Νικοπολίδη τα προηγούμενα χρόνια, και δεν εννοώ τις πλάκες με την ηλικία, το λέγειν του, τα άλατα και το καλγκόν που έκανε ο Σάκης και άλλα παιδιά εδώ μέσα.

Σαφώς ... στα οποία μέχρι στιγμής έχω δει να αναφέρεις περί "ομαδικής τύφλωσης", "ότι ένας τον έβρισε και όλοι οι άλλοι ακολουθούν τον ένα" λες και απαγορεύεται να έχουν δική τους γνώμη και να την υποστηρίζουν με διαφορετικό ήθος από ενός τσουκαλοαναθρεμένου βλήματος, "ο κόσμος είναι σκληρός" (ανέκαθεν στο ποδόσφαιρο, δεν έταξε κανείς ξαφνικά σε κανέναν εκατομμυριούχο ποδοσφαιριστή αγάπη και προδέρμ) και ότι μόνο αυτός τα ακούει και όλοι οι άλλοι λάδι. Αν διαβάσεις τι γραφόταν πάνω στο ματς για την άμυνά μας ... ίσως πάψεις να υποτιμάς και τσουβαλιάζεις τόσο την κρίση του κόσμου. Το ίδιο και ο Σάκης ... αλλά θα τον ξεχέσω όταν έρθει.violiviolaki Που μωρέ είδατε να εκθειάζεται η τρύπια μας άμυνα; Ρε θα μας τρελλάνετε; Η θέση του τερματοφύλακα είναι πιο φανταχτερή από τότε που κατασκευάστηκε η μπάλα ή αυτού που σκοράρει. Το ήξεραν από πριν, δεν το έμαθαν σήμερα. Για πόσα γκολ έχει γίνει ήρωας ο σκόρερ ξεχνώντας την άμυνα και το κέντρο που έχει κάνει όλη τη λάντζα ή ακόμα κι αυτόν που μπορεί να σέρβιρε σχεδόν έτοιμο το γκολ; Δεν αλλάξε κάτι τόσο δραματικά το 2011 για να καταντήσουμε το φόρουμ "εχθροί costanzo" vs "φίλοι costanzo".

Ζητάς να διαβάσουμε 200 σου ποστ, εγώ τι να πω που έγραψα ένα και μοναδικό ... στο οποίο φυσικά και δεν ανέφερα να κρίνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ (θεός φυλάξοι δηλ.) σαν οπαδός, αλλά εσένα αυτό σε βόλεψε να καταλάβεις; Να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας; Βαριέμαι... Για συγκεκριμένο θέμα μιλάμε όχι επί παντός επιστητού. Το χοντρό παιδάκι δεν πρέπει να το κοροϊδεύεις αλλά το κρίνεις με άλλα μέτρα και σταθμά εν συγκρίσει με έναν καλοπληρωμένο επαγγελματία τερματοφύλακα που γνωρίζει ότι στο επάγγελμα που έπελεξε πρέπει να λογοδοτεί στο σκληρό κόσμο των οπαδών. Μεγάλη η διαφορά ...

Άντε που θα δημιουργηθεί κλίμα τρομοκρατίας μη θίξουμε τον κύριο Constanzo επειδή ως συνήθως βρέθηκαν 2000 ηλίθιοι να τον γιουχάρουν στο γήπεδο. Από εκεί και πέρα όποιος πει κακή κουβέντα ... γεννήθηκε με εμμονή για τον Constanzo. Μπορώ κι εγώ να πω ότι το ίδιο πράγμα που κατηγορείς κάνεις αλλά από την ανάποδη. Ένας τον υποστήριξε εξαρχής εδώ μέσα (Σάκης) και ακολουθείς.

Coach
01-10-11, 20:32

Δε φτάνει που νομίζεις ότι είσαι παιδάκι (αν και στην ψυχή είσαι) παλιοχουφταλάκι πας να γράψεις παιδάκι και σου βγαίνει παϊδάκι.ppnxoxo

Άσε τα όσπρια ... δεν το έχεις ... χτύπα ένα κοκορέτσι να συνέλθεις.ppnxoxo

Rena
02-10-11, 22:22
Παραιτουμε!!!Τον υποστηριζα επειδη πιστευα οτι ο ερχομος του ειναι λαθος προπονητη και προεδρου και οχι του ιδιου,αλλα ελεος πια!!!Ακομα και μονος του οταν ειναι χωρις κανενα αντιπαλο παλι μαλακιες κανει και τρεχει ο μελμπεργκ να σωσει.Ας βαλει δασκαλακη ο ισπανος,δε γινεται αλλο.
Ο μονος λογος που δεν τον εβριζα ειναι επειδη δεν περιμενα κατι καλυτερο απο αυτον(ειχα δει κατι βιδεακια απο παιχνιδια με τη βασιλεια και ηταν απιστευτα αργος και εκτος τοπου ακομα και οταν εδειχναν τα καλυτερα παιχνιδια του).Τοσο μπορει τοσο παιζει.Γι αυτο και εβριζα μονο τους μαλακες που τον εφεραν.Αλλα ελεος βρε κοσταντζο αγορι μου δεν ειναι δυνατο να κανεις συνεχεια μαλακιες.
Νικολα συγνωμη φιλε μου που επεμενα.Ειχες δικιο.

vasilis-thrylos7
02-10-11, 22:24
Λουζεται η αγαπη μου στο Γουαλδακιβηρ

Kaine
02-10-11, 22:26
Επίτηδες δίνουμε ένα γκολ αβάντζο σε κάθε ματς, για να έχει ενδιαφέρον.

sk12072
02-10-11, 22:30
δεν ηταν ασχημος.εχει στοχοποιηθει απο την εξεδρα.

Eleni7
02-10-11, 22:31
Του γράψαν και τραγούδι....

http://24wro.blogspot.com/2011/10/blog-post_2289.html

Rena
02-10-11, 22:33
Σε μια φαση -οταν ο κοσταντζο ηταν στο πεταλο της 7 -ηταν μονος του με τον μελμπεργκ, δεν ειχε κανεναν αντιπαλο απεναντι του εκτος απο εναν παοκτζη 30 χλμ μακρια και το μονο που ειχε να κανει ηταν να ασφαλισει τη μπαλα και να κανει μια μακρινη σεντρα στους υπολοιπους που ειχαν περασει τη σεντρα.Ε,δοκιμασε να τη δωσει στον μελμπεργκ (που εχε γυρισμενη την πλατη επειδη εκανε το λαθος να εμπιστευτει τον τερματοφυλακα) και τελικα την εστειλε στην παραγκα του καραγκιοζη.Ετρεχε ο μεμλπεργκ να διορθωσει τη μαλακια.Το καταλαβαν τα παοκια μαζευτηκαν ολα και πηγαιναν για γκολ.Αν εμπαινε γκολ απο αυτη τη μαλακια θα του πεταγα δυναμιτακια στο κεφαλι. :s6vhaha:

castillo7
02-10-11, 22:39
πωω το θυμαμαι αυτο και ηταν ..μαλακια διαρκειας! απο τετοια τα περιμενεις

sk12072
02-10-11, 22:44
Σε μια φαση -οταν ο κοσταντζο ηταν στο πεταλο της 7 -ηταν μονος του με τον μελμπεργκ, δεν ειχε κανεναν αντιπαλο απεναντι του εκτος απο εναν παοκτζη 30 χλμ μακρια και το μονο που ειχε να κανει ηταν να ασφαλισει τη μπαλα και να κανει μια μακρινη σεντρα στους υπολοιπους που ειχαν περασει τη σεντρα.Ε,δοκιμασε να τη δωσει στον μελμπεργκ (που εχε γυρισμενη την πλατη επειδη εκανε το λαθος να εμπιστευτει τον τερματοφυλακα) και τελικα την εστειλε στην παραγκα του καραγκιοζη.Ετρεχε ο μεμλπεργκ να διορθωσει τη μαλακια.Το καταλαβαν τα παοκια μαζευτηκαν ολα και πηγαιναν για γκολ.Αν εμπαινε γκολ απο αυτη τη μαλακια θα του πεταγα δυναμιτακια στο κεφαλι. :s6vhaha:

se αυτη τη φαση εφταιγε ο μελμπεργκ.μην τα φορτωνουμε ολα στον κοσταντζο

SOLID
02-10-11, 22:48
Δυστυχως ή ευτυχως πρεπει να υποστουμε γκελες οπως η σημερινη για τουλαχιστον 3 μηνες ακομα.

Μεχρι τοτε δεν θα τον αποδοκιμασω στο γηπεδο,ειπαμε μην γινουμε και Ζελες με τον Τζορβα και τον Βυντρα.
Οσο θα φοραει την φανελα θα τον στηριζω,αλλα ο ανθρωπος κανει οτι μπορει για να την βγαλει απο πανω του.

πρεπει να γινει rotation με τον Δασκαλακη και τον Μεγιερι αμεσα.

kouzoulo
02-10-11, 22:49
Μα τι λέτε ρε παιδιά, σήμερα ήταν υπερκινητικός. Και έπεσε και απέκρουσε. Νομίζω ότι ανεβαίνει σιγά σιγά.:s6vhaha:

Rena
02-10-11, 22:51
Μακαρι να ανεβει.Φαινεται να προσπαθει.Προς το παρον ανεβαινουν οι σφυξεις καθε φορα που παει η μπαλα προς τα εκει.

Du3lisT
02-10-11, 22:55
ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΟΜΜΑΤΑΡΑΑΑΑΑΑ

vasilis-thrylos7
02-10-11, 23:02
γιατι ειχα γαντια καθαρα και μπρος μου τον μαρκανοppnxoxoppnxoxo

sabar77
02-10-11, 23:04
Τον εχει παρει απο κατω,τρεμουν τα χερια του.Σε μια φαση στο β' σε μια απλη σεντρουλα ενω μπλοκαρε την μπαλα εδειχνε να τρεμει πραγματικα.
Εχει και τον Μαρκανο μπροστα που παιζουν λες και ειναι αντιπαλοι.
Γενικα με την αμυνα υπαρχει προβλημα,πολυ ασυνεννοησια.
Ειναι και γκαντεμης,στο γκολ φταιει γιατι δεν του πιανει το διωξιμο αλλα μετα γινεται η καραμπολα της καραμπολας,κουτουλανε 2-3 παικτες μεταξυ τους και το τρωμε.
Πραγματικα αν ειχαμε καποιον αξιολογο δευτερο θα ελεγα και γω να κατσει παγκο να συνελθει,αλλα με Μεγιερι δεν ψηνομαι οσο λιγο τον εχω δει.Δεν εχω δει και κατι ιδιαιτερο να πω οτι μπορουμε να βασιστουμε.
Καλα για Δασκαλακη δεν το συζηταω καν.
Λαθη του καλοκαιριου τα πληρωνουμε,για την ωρα δεν μας εχουν κοστισει σε βαθμους,μακαρι να συνεχιστει αυτο.
Τον Γεναρη πρεπει να αποκτηθει οπωσδηποτε τερματοφυλακας αξιας παντως...

panahs7
02-10-11, 23:11
Τον Γεναρη πρεπει να αποκτηθει οπωσδηποτε τερματοφυλακας αξιας παντως...
Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις τερματοφύλακα τον Γενάρη. Ωραίο τμήμα σκάουτινγκ, επίτηδες να το κάνανε, τόσο άσχετους δεν θα φέρνανε! 3/3 δεν νομίζω πως έχει ξαναγίνει ποτέ σε επαγγελματική ομάδα. Τουλάχιστον ένας ξέρει τα βασικά...

VALVERDES_7
02-10-11, 23:22
Ρε Βαλβερε που θα παει αυτη η ιστορια με αυτο το σαπακι?
Ως ποτε θα αντεχουμε να γυρναμε τα ματς?Αμα ειναι να ξεκιναμε σε καθε παιχνιδι με τουλαχιστον 1 γκολ παθητικο λογω του κερβερου η ομαδα θα πρεπει να γινει expert στις ανατροπες και στην παραγωγη γκολ.

kouzoulo
02-10-11, 23:26
Δεν πειράζει που το έφαγε παιδιά. Γούρι, γούρι!

panahs7
02-10-11, 23:27
Δεν πειράζει που το έφαγε παιδιά. Γούρι, γούρι!
Λες να ήθελε να γίνει επιθετικός και ζηλεύει τους άλλους που βάζουν γκολ και λέει "έτσι είστε; τώρα θα βάλω εγώ το 1ο να μάθετε!" :s6vhaha:

steliosb
02-10-11, 23:27
Δεν προκύπτει από πουθενά ότι ο Meyeri είναι καλύτερος του Costanzo.
Για να μην νομίζουμε ότι έχουμε λύση έτοιμη, και θα γλιτώσουμε φέτος από τον Αργεντινό.
Ο μόνος τρόπος πάντως για να έχει ενδιαφέρον το φετινό πρωτάθλημα είναι η επιλογή του συγκεκριμένου τερματοφύλακα κάτω από τα γκολπόστ του Θρύλου.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
02-10-11, 23:30
Για γελια το γκολ παλι φιγουρα καρατε η εξοδος η αμυνα για τον πουτσο καβαλα ολοι πισω ενας παικτης βαζει ενα αστειο γκολ....για αρχη ας επιστρεψει με το καλο ο αβρααμ και σιγα-σιγα αν μπορει ο δασκαλακης να σηκωσει το βαρος το Τ.Φ. γιατι δεν νομιζω οτι ειναι καλυτερος ο Μεγιερι.

vasilis-thrylos7
02-10-11, 23:30
ποιος ειναι ο βελγος?

BrazHlias
03-10-11, 00:11
Του γράψαν και τραγούδι....

http://24wro.blogspot.com/2011/10/blog-post_2289.html
γιατι το ποσταρες ρε ελενη? ηθελα να το βαλω εγω. θεικο τραγουδι.ppnxoxo

στο σημερινο γκολ εχει απολυτη ευθυνη.

Eleni7
03-10-11, 00:19
γιατι το ποσταρες ρε ελενη? ηθελα να το βαλω εγω. θεικο τραγουδι.ppnxoxo

στο σημερινο γκολ εχει απολυτη ευθυνη.

Αφού το είδα μόλις τελείωσε ο αγώνας το είχαν βάλει στο facebook....Δεν τους προλαβαίνουμε πλέον....Κυκλοφόρησε παντού...
Όπως ο νέος αραβικός ύμνος των βάζελων....Αν μην τι άλλο έχουμε λαό πολυτάλαντο και με μουσική παιδεία...ppnxoxo

Geo 5
03-10-11, 00:47
Παιχτούρα ρεεεε .. Τι μας λέτε ρε Γαύροι;

Sent from my iPad using Tapatalk

sirkostas
03-10-11, 01:23
ΑΕΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 3-3 το 2007!

Ραψωδία Νικοπολίδη!

Τα βίντεο θα συνεχιστούν κάθε φορά που κάποιοι θα προσπαθείτε να μας πείσετε οτι μέχρι τον Μάιο στα γκολπόστ του Ολυμπιακού καθόταν ο Λεβ Γιασίν!

PeNE3liAl7I

BrazHlias
03-10-11, 01:29

Ραψωδία Νικοπολίδη!

Τα βίντεο θα συνεχιστούν κάθε φορά που κάποιοι θα προσπαθείτε να μας πείσετε οτι μέχρι τον Μάιο στα γκολπόστ του Ολυμπιακού καθόταν ο Λεβ Γιασίν!

http://www.youtube.com/watch?v=PeNE3liAl7I&feature=related
δεν παιζει το βιντεο κωστα, μαλλον δακτυλος του νικοπολιδη.ppnxoxo

dimace
03-10-11, 01:48
Πιστεύω πως το πρόβλημα του εν λόγω τερματοφύλακα είναι καθαρά
ψυχολογικό.
Αυτό γιατί κάνει τα λάθη του στην αρχή του αγώνα αλλά μετά βελτιώνεται
κατά πολύ.
Πρέπει, αυτοί που πάνε στο γήπεδο, να τον χειροκροτούν και να τον στηρίζουν
και όχι να τον αποδοκιμάζουν. Καλό στην ομάδα θα κάνουν.

bibis
03-10-11, 02:32

Ραψωδία Νικοπολίδη!

ο καλυτερος τερμας που ειχαμε ποτε μετα το σαργκανη..για καθε παιχνιδι που λες που εχει κανει μαλακια μπορο να σου πω πεντε που εχει παρει μονος του...ενταξει μην τα ξεφτιλιζουμε ολα ελεος..

Coach
03-10-11, 03:33

Ραψωδία Νικοπολίδη!

Δε χρειάζεται ... είναι πρόσφατα και τα θυμόμαστε.
Όσα βίντεο και να παραθέσεις ... αν και δεν ήμουν φανατική φαν του Νικοπολίδη (όσοι πρόλαβαν τον Σαργκάνη δύσκολα θα πουν κάποιον καλύτερό του) ... το θεωρώ ατυχές.

Πάρα πολλές γκέλες είχε κάνει αλλά είχε δύο μεγάλα ατού ... πρώτον: προσωπικότητα που σε έκανε να τον σέβεσαι σαν αθλητή, κι ας ήρθε από το μισητό αντίπαλο (πράγμα πάρα πολύ δύσκολο) ... δεύτερον: ηρεμούσε απίστευτα την άμυνα.
Εν πάσει περιπτώση είχε δώσει χρόνια τις εξετάσεις του στο ελληνικό ποδόσφαιρο και σίγουρα θα μείνει στην ιστορία σαν ένας τερματοφύλακας, όχι κλάσης Σαργκάνη αλλά άξιος σεβασμού.

Προσωπικά θεωρώ ότι ο Κοσταντσο μέχρι στιγμής μπορεί να συγκριθεί με τερματοφύλακες του Ολυμπιακού τύπου Λέμενς.
Συγνώμη Έρβιν.ppnxoxo

sapere aude
03-10-11, 08:10
Παικτούρα μεγάλη !! Τερματοφύλακας για μια 10ετια . violiviolaki

Nikolaos_Kokkinos
03-10-11, 08:17

Ραψωδία Νικοπολίδη!

Ρε Κωστη.... αφηστε το ρε παιδια, ο ανθρωπος καθε φορα που τον υποστηριζεται στον επομενο αγωνα θα φροντιζει να σας εκθετει ακομα περισοττερο...

τι εχετε παθει ?? Δηλαδη παλι ο ... τζεμπουρ και ο μαρκανο φταιγανε ??

δεν ειναι δυνατον να τον συγκρινετε με τον Νικοπολιδη οοοσα βιντεο και να παραθεσετε,...

απλα ο ανθρωπος ειναι κακιστος και επικυνδινος και ειμαι αρκετα ευγενης θα μπορουσα να πω και αλλα..

δηλαδη ποσες ακομα γκαφες πρεπει να κανει ? παλι στου κασιδη το κεφαλι θα εκπαιδευουμε παικτες δηλάδη ?

Gtakis
03-10-11, 08:59
http://www.youtube.com/watch?v=8JJbj_d9a0M

εδώ το βιντεάκι που πόσταρε ο φίλος πιο πάνω...πω πω πω πω όντως ρε παιδιά χοντρή γκέλα το πρώτο που φάγαμε....

vasilis-thrylos7
03-10-11, 09:05
μια χαρα του τα χωνουν και οι εφημεριδες
για τον κρεσιτς μουγκα...

vasilis-thrylos7
03-10-11, 09:07
ο νικοπολιδης 7 χρονια ηταν στον ολυμπιακο
ζητημα ειναι να εχει κανει πανω απο 10-12 χοντρες γκελες
ο κοστανζο μεσα σε 7 χρονια θα εχει δωσει υλικο για...ταινια με τις μλκς του

Gtakis
03-10-11, 09:33
Εγώ νομίζω ότι ο πιτσιρικάς ο Μέγιερι είναι πολύ καλύτερος,μακάρι να του δώσει χρόνο ο Βαλβέρδε...

vasilis-thrylos7
03-10-11, 09:39
σαφως και πρεπει να παρει ευκαιριες
αλλα ρε παιδια τι σας εχει δειξει ο μεγιερι και ειστε σιγουροι οτι μποροστα στον κοσταντσο θα ειναι θεος?

sirkostas
03-10-11, 09:42
Ο Μάγειρας δεν είναι αυτός που πέρσι είχε φάει 5 γκολ απ' τον Μήτρογλου μεσα σε λίγη ώρα, αλλά η επικοινωνιακή ντρίμπλα ήταν "σε φοβερή κατάσταση ο Μήτρογλου, εβαλε 5 γκολ σε 15 λεπτά"?

Κι οι γκέλες του Νικοπολίδη ήταν αμέτρητες, ειδικά στις εξόδους του. Εξοδοι αλά Γκαλίνα Ουλάνοβα με το ένα χέρι!

Gtakis
03-10-11, 09:54
σαφως και πρεπει να παρει ευκαιριες
αλλα ρε παιδια τι σας εχει δειξει ο μεγιερι και ειστε σιγουροι οτι μποροστα στον κοσταντσο θα ειναι θεος?

εμένα?ρεφλέξ,γρήγορη σκέψη και κίνηση,από το λίγο που τον έχω δεί,τώρα για περαιτέρω μια δοκιμή (ή πολλές) θα μας πείσει...

sapere aude
03-10-11, 11:13
O Κοστάνζο είναι απλά για κλωτσιές . Απλά πράγματα 1+1 κάνουν δύο , το παλικάρι υπολείπεται ακόμα και βασικών γνώσεων τερματοφύλακα .

Η σύγκριση με το Νικοπολίδη είναι απλά στη σφαίρα της φαντασίας κάποιων που επιμένουν να στηρίζουν το άσχετο αλλά θα τη κάνουν και αυτοί τη κολωτούμπα οσονούπω . Πόσο νομίζετε θα χρειαστεί ένα δύο ματς το πολύ ακόμα .....

Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως , είναι πως λέμε ότι ο Μεγιέρι είναι καλύτερος το Κοστάνζο . Από που το έχουμε συμπαιράνει αυτό ??
Τον είδαμε ποτέ το Μεγιέρι για 3-4 συνεχόμενα παιχνίδια για να έχουμε άποψη , και μου διέφυγε ?

Είμαστε καταδικασμένοι , δυστυχώς , να πάμε με το παλτό μέχρι το Γενάρη και απλά να ελπίζουμε η επίθεση να μπορεί να βάζει περίσσότερα γκολ από αυτά που θα χαρίζει ο Κοστάνζο σε κάθε ματς .

Faithful
03-10-11, 12:07
τα λεγαμε οταν ανακοινωθηκε οτι δε μας γεμιζε το ματι κ μας εβγαζαν κακους..

ΔΡΟΜΟ τωρα και βασικος ο Μεγιερι η ο Δασκαλακης

red.empire7
03-10-11, 12:47
Κοστάντσο: «Χάρηκα στο χειροκρότημα»
Online 00:55 3/10
http://www.sentragoal.gr/images/mailto2.gif (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522#) http://www.sentragoal.gr/images/toprint2.gif (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522#) http://www.sentragoal.gr/images/font2_b.gif http://www.sentragoal.gr/images/font2_s.gif
Ικανοποιημένος από το χειροκρότημα των φιλάθλων του Ολυμπιακού, δήλωσε ο Φράνκο Κοστάντσο λίγο μετά το τέλος του παιχνιδιού των «ερυθρόλευκων» με τον ΠΑΟΚ.
«Σίγουρα ένιωσα όμορφα που με χειροκρότησαν, αφού είναι κάτι που κάνει κάθε ποδοσφαιριστή να νιώθει καλά όταν αγωνίζεται», τόνισε ο Αργεντίνος τερματοφύλακας, ενώ ο Ζαν Μακούν αναφερόμενος στο παιχνίδι είπε:

http://content-mcdn.sentragoal.gr/filesystem/images/20111003/engine/pegasus_LARGE_t_1041_105499673_type11487.jpg (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522#)

ΣΧΕΤΙΚΑ

Ένας αλλά έκανε για... δέκα (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=17012&subid=2&pubid=128797762)
Απλά... καλύτερος! (vds) (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10485&subid=2&pubid=128797331)

«Ήταν μία καλή ημέρα για μας. Παίξαμε καλά ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και κάναμε γκολ τις ευκαιρίες που είχαμε. Έτσι πήραμε μία σημαντική νίκη για το πρωτάθλημα. Όσο για μένα θέλω να παίζω και είμαι έτοιμος για αυτό. Αισθάνομαι πολύ καλύτερα και μπορώ να ανταπεξέλθω και στα 90 λεπτά ενός αγώνα».
Από την πλευρά του, ο Πάμπλο Ορμπάιθ δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για τη νίκη σε ένα ντέρμπι και συνέχισε, τονίζοντας:
«Είμαστε χαρούμενοι και γιατί δώσαμε χαρά στον κόσμο μας και επειδή πήραμε τους τρεις βαθμούς. Θέλουμε να δουλεύουμε, όπως κάναμε σήμερα, να τρέχουμε και να παίζουμε όσο καλύτερα γίνεται και θα είμαστε ακόμη καλύτεροι.
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την κατοχή και κάναμε ευκαιρίες για γκολ, αλλά είχαμε απέναντί μας ένα πολύ καλό τερματοφύλακα, ενώ εκτός αυτού δεχθήκαμε σε μία αρκετά δύσκολη στιγμή το γκολ. Παρόλα αυτά, αντιδράσαμε, γυρίσαμε το παιχνίδι και παρότι δεν ήμασταν τόσο καλοί στο δεύτερο ημίχρονο δεν αντιμετώπισε πρόβλημα η άμυνά μας».

Faithful
03-10-11, 12:48
στους κορνεδες να δουμε

VALVERDES_7
03-10-11, 12:53
Κοστάντσο: «Χάρηκα στο χειροκρότημα»
Online 00:55 3/10
http://www.sentragoal.gr/images/mailto2.gif (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522#) http://www.sentragoal.gr/images/toprint2.gif (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522#) http://www.sentragoal.gr/images/font2_b.gif http://www.sentragoal.gr/images/font2_s.gif
Ικανοποιημένος από το χειροκρότημα των φιλάθλων του Ολυμπιακού, δήλωσε ο Φράνκο Κοστάντσο λίγο μετά το τέλος του παιχνιδιού των «ερυθρόλευκων» με τον ΠΑΟΚ.
«Σίγουρα ένιωσα όμορφα που με χειροκρότησαν, αφού είναι κάτι που κάνει κάθε ποδοσφαιριστή να νιώθει καλά όταν αγωνίζεται», τόνισε ο Αργεντίνος τερματοφύλακας, ενώ ο Ζαν Μακούν αναφερόμενος στο παιχνίδι είπε:

ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
Μόνχε, Ζαραδούκας διετίας (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128798525)
Εκτός για 3μήνες ο Σανιά! (vds) (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=16491&subid=2&pubid=128797944)
Μέχρι και διακοπή συμβολαίου στον Γέστε (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797612)
Κοστάντσο: «Χάρηκα στο χειροκρότημα» (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522)
Μιραλάς: «Μου αρέσει να δίνω ασίστ» (vds) (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797508)
Μέλμπεργκ: «Αυτοπεποίθηση και υπομονή» (vds) (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797504)
Τζιμπούρ: «Έχουμε χαρακτήρα» (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797500)
Πριμ νίκης από τον Μαρινάκη! (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797491)

http://content-mcdn.sentragoal.gr/filesystem/images/20111003/engine/pegasus_LARGE_t_1041_105499673_type11487.jpg (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10532&subid=2&pubid=128797522#)

ΣΧΕΤΙΚΑ

Ένας αλλά έκανε για... δέκα (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=17012&subid=2&pubid=128797762)
Απλά... καλύτερος! (vds) (http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10485&subid=2&pubid=128797331)

«Ήταν μία καλή ημέρα για μας. Παίξαμε καλά ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και κάναμε γκολ τις ευκαιρίες που είχαμε. Έτσι πήραμε μία σημαντική νίκη για το πρωτάθλημα. Όσο για μένα θέλω να παίζω και είμαι έτοιμος για αυτό. Αισθάνομαι πολύ καλύτερα και μπορώ να ανταπεξέλθω και στα 90 λεπτά ενός αγώνα».
Από την πλευρά του, ο Πάμπλο Ορμπάιθ δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για τη νίκη σε ένα ντέρμπι και συνέχισε, τονίζοντας:
«Είμαστε χαρούμενοι και γιατί δώσαμε χαρά στον κόσμο μας και επειδή πήραμε τους τρεις βαθμούς. Θέλουμε να δουλεύουμε, όπως κάναμε σήμερα, να τρέχουμε και να παίζουμε όσο καλύτερα γίνεται και θα είμαστε ακόμη καλύτεροι.
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την κατοχή και κάναμε ευκαιρίες για γκολ, αλλά είχαμε απέναντί μας ένα πολύ καλό τερματοφύλακα, ενώ εκτός αυτού δεχθήκαμε σε μία αρκετά δύσκολη στιγμή το γκολ. Παρόλα αυτά, αντιδράσαμε, γυρίσαμε το παιχνίδι και παρότι δεν ήμασταν τόσο καλοί στο δεύτερο ημίχρονο δεν αντιμετώπισε πρόβλημα η άμυνά μας».

ppnxoxoppnxoxo

Aυτό το φρούτο νομίζει ότι τον αποθεώσαμε κιόλας. Για άλλη μια φορά απέδειξε ο κόσμος μας τι είναι.Αντι να τον κραξει ασυστολα γιατι αυτο του αξιζει, επεδειξε ωριμοτητα και κοιταξε το καλο της ομαδας.Χιλια μπραβο.
Το θεμα ειναι με τι τροπο θα βγει αυτος απο την ενδεκαδα.Προβληματιζομαι.Το βρήκα.Να τον απαγάγουμε:-P

vasilis-thrylos7
03-10-11, 13:37
ppnxoxoppnxoxo

Αντι να τον κραξει ασυστολα γιατι αυτο του αξιζει, επεδειξε ωριμοτητα και κοιταξε το καλο της ομαδας.

δηλαδη επειδη δεν παιζει καλα πρεπει να τον κραζουν 33000 ατομα ?
ωραια λογικη
οσο για τον πυρινο λαο μας που επιδεικνυει ωριμοτητα,ασχολιαστο...

consigliere
03-10-11, 13:48
ΟΚ, να τον στηρίξουμε κλπ.

Προφανώς δεν βγήκε ο συγκεκριμένος. Η απορία μου είναι η εξής: δηλαδή από τους 3 τερματοφύλακες αυτός δείχνει ο καλύτερος; Γιάυτό παίζει;

Όσο για τον Μέγιερι, μόνο ως ανέκδοτο μπορώ να το εκλάβω. Ο μικρός θα έπρεπε αυτονοήτως να είναι τρίτη επιλογή. Έχουμε τερματοφύλακα με εμπειρία παιχνιδιών, αν δεν μας κάνει ο προορισμένος για βασικός ο Δασκαλάκης πρέπει να παίζει.

Εν πάσει περιπτώσει δεν μπορούμε να παίζουμε με την θέση. Ούτε με Γεωργίου δεν είχα τέτοια ανασφάλεια.

differance
03-10-11, 14:03
Για 3 θέσεις έπρεπε να χώσουμε φράγκα φέτος: για αυτήν του τερματοφύλακα, για αυτήν του αμυντικού μέσου και για τον φορ περιοχής που ζήτησε ο Βαλβέρδε. Αντί αυτού τι κάναμε εμείς? Διαλύσαμε έτοιμη ομάδα που έκανε περίπατο πέρσι στο πρωτάθλημα διώχνοντας τους μισούς παίχτες, κάναμε 15 μεταγραφές (τρόπος του λέγειν, ελεύθεροι και δανεικοί είναι όλοι), πήραμε ό,τι να ναι και όπως να ναι (Plan A), ΔΕΝ πήραμε φορ περιοχής και τελικά τα κάναμε σκατά στοχεύοντας στο πρωτάθλημα και αγνοώντας το πάγιο αίτημα χιλιάδων οπαδών για τη δημιουργία ομάδας ανταγωνιστικής στην Ευρώπη ή τουλάχιστον υπολογίσιμης.

Βαγγέεεεεεεεεεεεεεεεληηηηηηηηηηηηηηηης Μαρινάααααααααααααααααακηηηηηηηηηηης (και με ντουντούκα άμα λάχει).

consigliere
03-10-11, 14:11
Εντάξει, βασικός δεν έφυγε πλην του Ριέρα. Σόρρυ, εγώ είδα ανορθόδοξο σχεδιασμό, όχι διάλυση. Στο κέντρο είμαστε σαφέστατα ενισχυμένοι (δυσκολεύομαι να θυμηθώ περίοδο κοντινή σε πληρότητα). Το περί "φορ περιοχής" με τα μπρος πίσω κανείς δεν ξέρει αν ευσταθούσε. Του Κοστάντζο δεν βγήκε. ΟΚ. Ας δουν τί θα κάνουν.

Γιατί ό,τι κι αν έγινε το καλοκαίρι, αυτό που γίνεται τώρα είναι που μετράει. Ακόμα κι αν δημιουργήθηκε κρίση (λέμε τώρα, υπερβολή που δεν την πιστεύω) η διαχείρισή της είναι που μετράει.

differance
03-10-11, 14:16
Δεξί χαφ ποιο είχες πέρσι? Γιατί τώρα έχεις τον κανένα. Αριστερό μπακ? Μια από τα ίδια. Άλλαξες και όλο σου το κέντρο, σταμάτησε ο Νικοπολίδης, πήρες 2 τερματοφύλακες και στην ουσία δεν πήρες κανέναν, δεν έχεις ακραίους χαφ - εντάξει, έχεις τον Χαβίτο - και οι λύσεις στην επίθεση είναι περιορισμένες. Όσο για το πληρέστατο κέντρο που λες είναι ένα κέντρο με θητεία ενός έτους (δανεικοί γαρ, ο Ιμπαγάσα σταματάει) οπότε του χρόνου, που κάπως θα έχει αυτό δέσει, φτου και από την αρχή.

consigliere
03-10-11, 14:27
Σόρρυ, ο Μπράβο δεν υπήρχε. Ο Ρόμενταλ το ίδιο. Επίθεση έχουμε την ίδια που έκανε πέρυσι ρεκόρ τερμάτων. Και στο κέντρο ο μόνος χωρίς προοπτική είναι ο δανεικός χωρίς οψιόν Ορμπάιθ, επιλογή Βαλβέρδε που προτιμάται ακόμα και του Μακούν.
Στον τερματοφύλακα, από τον Πάρντο του πάγκου μας, του πάγκου της Ραπίντ και της θητείας στον Ηρακλή, πήγες στον τερματοφύλακα της Ρίβερ και της Βασιλείας, με ένα σωρό συμμετοχές στο Τσ.Λ.. πήρες δεύτερο τον Δασκαλάκη.

Εμένα για βελτίωση μου κάνει, συνολικά....

BrazHlias
03-10-11, 14:41
Σόρρυ, ο Μπράβο δεν υπήρχε. Ο Ρόμενταλ το ίδιο. Επίθεση έχουμε την ίδια που έκανε πέρυσι ρεκόρ τερμάτων. Και στο κέντρο ο μόνος χωρίς προοπτική είναι ο δανεικός χωρίς οψιόν Ορμπάιθ, επιλογή Βαλβέρδε που προτιμάται ακόμα και του Μακούν.
Στον τερματοφύλακα, από τον Πάρντο του πάγκου μας, του πάγκου της Ραπίντ και της θητείας στον Ηρακλή, πήγες στον τερματοφύλακα της Ρίβερ και της Βασιλείας, με ένα σωρό συμμετοχές στο Τσ.Λ.. πήρες δεύτερο τον Δασκαλάκη.

Εμένα για βελτίωση μου κάνει, συνολικά....
απο αποψη ροστερ και υλικου ο βαλβερδε αν θελει εχει τη δυνατοτητα να παιξει με τους ιδιους που ειχε και περσι, με μονη σημαντικη διαφορα την αποχωρηση του ριερα οπως προανεφερες.

η αλλαγη του τφ και του αριστερου μπακ δεν ειναι τοσο σημαντικες οσον αφορα την νοοτροπια, τη φιλοσοφια και τον τροπο παιχνιδιου της ομαδας. ειδικα αν αρ.μπακ δεν ειναι καποιος σαν τον γεωργατο πχ που μπορει να αποδειχθει καθοριστικος. ολοι οι υπολοιποι που εφυγαν, περσι δεν υπολογιζοντουσαν απο το βαλβερδε καλως ή κακως. ζαιρι, γ.παπ, γκαλιτσιος κλπ

tzinos
03-10-11, 18:25
λοιπον εχει πεσει μια κατευθηνση οτι ο κοστανζος φοβαται, ειναι αγχωμενος, τρεμει, ιδρωνει και κανει λαθη λογω αυτων των περιεργων συναισθηματων που τον διακατεχουν. Σορυ κιολας αλλα γιατι ειμαστε τοσο σιγουροι οτι αυτο ειναι το προβλημα? Στην 1τη, την 2ρη, την 3τη γκελα και μαλακιουλα δεν ειχε αρχισει ακομα εντονη γκρινια και ο ανθρωπος αν ειναι σε κατι σταθερος ειναι στις μαλακιουλες που βγαζουν ασχετοσυνη. Επισης οι αντιδρασεις του μοιαζουν με ψυχοπαθη αταραχου και στυγνου δολοφονου που σε σφαζει και μενει ηρεμος, εγω δεν εχω δει μια στιγμη να εμφανιζει καποιο προβληματισμο, καποια μετανοια, σορυ και καλλα, εγω φταιω μου φυγε, μου κανε, να χτυπησειο το χερι του, να τραβηξει λιγο τα μαλια του, να κανει οτι λεει οχιιι ρε γαμωτοοοο τι εγινε τωρα.... Ολο τον ιδιο αταραχο κοστανζο βλεπω που δεχεται το γκολ σαν μια φυσικη συνεπεια του παιχνιδιου. Με λιγα λογια δεν βλεπω να αισθανεται αγχωμενος, εδω οπως λετε δηλωσε υπεροχα που τον χειροκροτουν, οταν τον ειρωνευονται. Ο ανθρωπος σας λεω ακομα δεν εχει παρει πρεφα ποση δυσαρεσκεια υπαρχει και ποσες ευθηνες του καταλογιζουν. Ελληνικα δεν ξερει, εφημεριδες και φορουμ δεν διαβαζουν και σιγουρα δεν παει κανεις απο την ομαδα να του πει μαλακα κοστανζο παιξε καλα γιατι σε εχουν στην μπουκα. Κατι λιγο απο τις γιουχες σιγουρα το καταλαβε, αλλα το οτι γινεται τετοιος χαμος για την παρτη του εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν το ξερει. ΑΡΑ ειναι απλα τρομπας και ανικανος και συνηθισμενος στο να τρωει γκολ και η δικαιολογια οτι εχει χεστει πανω του και φταιμε κιολας εμεις οι οπαδοι που δεν παιζει ειναι ψιλοαστεια!

since1971
03-10-11, 18:59
αν θελει να μαθει τι γραφουν ή τι του σουρνει ο κοσμος ειναι ευκολο για τον καθενα.
τι παει να πει δεν ξερει ελληνικά.
τωρα αν θέλει να μαθει ή στα παπαρια του ειναι αλλο θεμα και κανεις μας δεν το γνωριζει, μην τα μπλεκουμε.

tzinos
03-10-11, 19:24
Οι περισοτεροι ηθοποιοι, καλλιτεχνες, αθλητες, τραγουδιστες .....whatever....συνηθως δηλωνουν οτι δεν διαβαζουν κριτικες και δεν πολυασχολουνται με τον τυπο. Βεβαια πολλες φορες ειναι παραμυθια. Τωρα ενας αθλητης σε νεα ομαδα, που επιασε την καλη και αρπαει 800χιλιαρικα για να τρωει γκολ ορθιος και δεν εχει ακομα συνηδητοποιησει το ποσο τον κραζουν οι διαφοροι, δεν βρισκω γιατι να αρχιζει να ποιανει τις εφημεριδες και τους γνωστους του για να του μεταφραζουν. Και οπως ειπα, δεν υπαρχει περιπτωση να του μεταφερουν μελη του σωματειου την πραγματικη μουρμουρα που υπαρχει διοτι θελουν να τον προστατευσουν.

Οπως λες αν θελει να μαθει. Αν ομως του λενε παιζε και μην σε νοιαζει και αν δεν θελει να αγχωθει περισοτερο, τοτε κοιταει μονο την δουλεια του και οχι τι γραφουν

το ρεζουμε ειναι οτι εγω δεν βλεπω ενα αγχωμενο ΑΝΘΡΩΠΟ, δεν βλεπω αντιδρασεις που σε κανουν να λες οτι κατι τον ενοχλει, στο μεγεθος τελος παντων που λεει ο τυπος οτι τον εχει επηρεασει και οτι γι αυτο δεν παιζει.

since1971
03-10-11, 20:15
αν αγχωνεται ευκολα διπλο το κακο, σε λάθος ομάδα ηρθε και κακώς το φέρουν ως δικαιολογία.
τωρα το αν ειναι αγχωμένος ή οχι το ξέρει μέσα του, ο καθενας μας αντιδρα διαφορετικά.
μην φτάσουμε να του κάνουμε και ψυχογραφημα απο την εξεδρα

Phaedra
03-10-11, 20:56
ppnxoxoppnxoxo

Aυτό το φρούτο νομίζει ότι τον αποθεώσαμε κιόλας. Για άλλη μια φορά απέδειξε ο κόσμος μας τι είναι.Αντι να τον κραξει ασυστολα γιατι αυτο του αξιζει, επεδειξε ωριμοτητα και κοιταξε το καλο της ομαδας.Χιλια μπραβο.
Το θεμα ειναι με τι τροπο θα βγει αυτος απο την ενδεκαδα.Προβληματιζομαι.Το βρήκα.Να τον απαγάγουμε:-P

Γκούχου-γκούχου... Το να χειροκροτείς κάποιον αφού τον έχεις κράξει 3-4 φορές πρώτα δε δείχνει ωριμότητα, σημαίνει "κατάλαβα τη μ@λακία μου κι επιτέλους ξεκόλλησα για λίγο απ`τη ζωή μου"..

Anyway, χθες μου έδειξε ότι άρχισε να το παλεύει.. Έπεσε κιόλας..

..Έλα αγοράκι μου, σου`χω γκαζόν καπιτονέεεεε..ppnxoxo

VALVERDES_7
03-10-11, 21:35
Kανενα σκηνικο δεν εγινε ποτε με Κοσταντσο.Ο κοσμος πρεπει να παρει βραβειο υπομονης που τον ανεχεται.

Du3lisT
03-10-11, 21:36
Ας κάνουμε λίγο υπομονή βρε παιδιά...

Nikolaos_Kokkinos
03-10-11, 21:40
Ας κάνουμε λίγο υπομονή βρε παιδιά...

ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ να μεταφερθει στο Θρεντ "Εδω γελαμε" ppnxoxo

VALVERDES_7
03-10-11, 21:42
Ρε παιδια σιγα κιολας μην απλωσουμε και ασπιδα προστασιας πανω του.
Μας εχει καψει και τσεπωνει και 700 χιλ το χρονο.

Reload -7-
03-10-11, 21:44
Απαιτώ μεταγραφή τον Σηφάκη στον Ολυμπιακό από Γενάρη!

VALVERDES_7
03-10-11, 22:05
Απαιτώ μεταγραφή τον Σηφάκη στον Ολυμπιακό από Γενάρη!

O Σηφακης δεν ειναι τραυματιας για κανενα 6μηνο?Να μου πεις και παλι,ακομη και ως τραυματιας, πιο χρησιμος απο τον Κοσταντσο θα ειναι.

Phaedra
03-10-11, 22:24
Kανενα σκηνικο δεν εγινε ποτε με Κοσταντσο.Ο κοσμος πρεπει να παρει βραβειο υπομονης που τον ανεχεται.

Τί άλλο πρέπει να γίνει περισσότερο απ`τη γιούχα δηλαδή..?? Να του πετάνε μπιντέδες στο κεφάλι?

(Και δεν είμαι καν ανάμεσα σ`αυτούς που τον υποστηρίζουν.. Έστω κι αν περίμενα πολλά παραπάνω όταν ήρθε..)

VALVERDES_7
03-10-11, 22:29
Σε ολα τα ματς εχω παει.Καμμια γιουχα δεν υπηρξε.

Phaedra
03-10-11, 22:41
ΟΚ.... soccerkid