PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταγραφές ποδοσφαίρου 2011-12

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

SOLID
09-08-11, 18:10
@SOLID
Βαριέμαι να σου απαντήσω τεσπα δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς τουλάχιστον έχω άπειρο χρόνο μιας και είμαι σε άδεια χωρίς να προβλέπονται διακοπές για φέτος..
Για να υποστηρίξεις τα επιχειρήματα σου κάθε φορά με πας στα άκρα και μου γράφεις για μη χειροπιαστές υποθέσεις.
Πχ. Ο Κοκκαλης έφευγε και αν δεν ηταν ο Μαρινακης δεν θα ειχες ουτε λυση Γοντικα τωρα (υπόθεση)
Το οτι αγαπαει τον Ολυμπιακο παλι δεδομενο ειναι και δεν μπορεις να μου αποδειξεις το αντιθετο. (αμφισβήτησα πως ο Μαρινάκης δεν τον αγαπάει??αυτό που είπα είναι πως δεν πήρε από αγάπη τον Ολυμπιακό,καταλαβαίνεις την διαφορά έτσι?πώς θα σου αποδείξω το αντίθετο λοιπόν για κάτι που δεν είπα)
Δεν γινεται διοικηση ομαδας χωρις συμβουλους(υπερβολή)είπα εγώ να διώξει τους άσχετους και να μην πάρει κανέναν?
Επισης δεν μπορεις να φερεις "μεγαλα ονοματα" οπως ο Γκιλ ή ο Γκαλιανι (πάλι υπερβολή)
πρέπει να είναι οι καλύτεροι της αγοράς για να δουλέψει το μαγαζί?
Τον Παπασταθοπουλο ΔΕΝ μπορουσαμε να τον παρουμε(υπερβολή)
αν τον καλύπταμε οικονομικά όπως ο ΙΔΙΟΣ έχει δηλώσει δεν έχει κανένα πρόβλημα να παίξει στην ομάδα μας
Με τον Σαμαρά έκανα λάθος με το συμβόλαιο του η ουσία όμως είναι αλλού είπες πως είναι παίκτης που μπορεί να μας ανεβάσει επίπεδο με 8 γκολ μ.ο. τα τελευταία χρόνια δεν το βλέπω ικανό να κάνει ότι λες
O Σηφακης φιλε μου στο πλαι του Ραντου και του Νικοπολιδη θα ηταν ο καλυτερος Ελληνας κιπερ για τα επομενα 10 χρονια.(υπόθεση)
Ο Σηφάκης είναι αυτός που είναι ένας μέτριος τφ που δεν έχει εξελιχθεί καθόλου τα τελευταία χρόνια στην καριέρα του,και αν έχει ψυχολογικά όπως γράφεις στον ¶ρη φαντάσου τι θα είχε στον Ολυμπιακό που η πίεση είναι κατά πολύ πολλαπλάσια.

Τον Μάθια τον φέραμε για να μας πάρει παίκτες από το πάνω ράφι ή για να μας αποδεσμεύσει τα σαπάκια που έχουμε μαζέψει
Ο Μάθια φταίει που έχουμε στο ρόστερ παίκτες που είναι ανίκανοι να σηκώσουν την φανέλα και που τους δίνουμε τσάμπα και δεν τους θέλει κανείς?Και στην τελική δεν μπορείς να τους διώξεις και όλους όταν μιλάμε για έναν αριθμό τουλάχιστον 10 παικτών αναγκαστικά θα σου μείνουν και μερικοί που θα πληρώνονται για να κάθονται

Καταρχην σε ευχαριστω για τον χρονο σου που μου απαντας σε ενα θεμα που ξεκινησες εσυ! ....

Ειμαι γενικα ανθρωπος της υπερβολης και πρεπει να υπερβαλλει καποιος εαυτον για να συζητησουμε ..εχεις ενα δικιο εδω.
Συμφωνω σε ολα οσα λες και κλεινει εκει το θεμα.Για το αν υπερβαλλω και "καταρακωνω" τις συζητησεις εδω μεσα καλυτερα
να το κρινουν οι υπολοιποι συνομιλητες μου. Εχω τις αποψεις μου,ειναι σεβαστες,δεν ειρωνευομαι ουτε παω την συζητηση εκει
που με συμφερει οπως κανεις στο παραπανω ποστ σου ΜΟΝΟ με υποθεσεις.

Γιατι οσο υποθεση ειναι οτι εγω υπερβαλω λεγοντας οτι ΟΥΤΕ ΓΟΝΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΜΕ τωρα ετσι και εσυ υπερβαλεις λεγοντας
τα περι Παπασταθοπουλου και κατα ποσο θα μπορουσε να εχει ερθει.Εκτος αν φυσικα υπονοεις να δωσουμε στον Παπασταθοπουλο
τα λεφτα του Μελμπεργκ ή του Ριερα για να πιασει το λιμανι της καρδιας του.

Ο Σηφακης μπροστα στον Παρντο και τον Κοστανζο(αυτον που βλεπουμε τωρα οχι σε 3 μηνες) ειναι ΜΠΟΥΦΟΝ.
Ξερεις ακριβως τι περιμενεις απο τον Σηφακη,ασχετα με το ποσο βελτιωθηκε.Ο Σηφακης εγινε Κιπερ με ανταγωνιστη του
τον Νικοπολιδη και με προπονητη τον Ραντο.Αν συνεχιζε με αυτους θα ηταν ΤΟΠ.

Ο Μαθια ηρθε με ΕΝΑΝ ΣΚΟΠΟ και ΑΠΕΤΥΧΕ. Δεν του πε κανενας "ελα και φερε μας μαζι σου τον Λουκας και τον Ακουιλανι"
αλλα του ειπανε "Ελα και ΔΙΩΞΕ ΑΥΤΟΥΣ".Τι σημασια εχει αν ειναι ΑΧΡΗΣΤΟΙ? Δωστους δανεικους στην Conference.
Εκανε την δουλεια του? ΟΧΙ.

**Παντα φιλικα και χωρις ειρωνιες,απλα και λιγο ενταση δεν βλαπτει κανεναν ποσο μαλλον σε οπαδικο forum! :)

scorpio7
09-08-11, 18:59
http://www.sport-fm.gr/article/493182
ουφ!γλιτωσαμε νεο σηριαλ αλα τζιωλη...,εν τω μεταξυ ο συγκεκριμενος ειναι καλο παιδι κ φανατιλα γαβρος.πιο παλια ειχε κ καρτα μελους.οικογενειακα ολοι τους.οσο κ αν το κυνηγαει ομως στον θρυλο δεν ερχεται.εννοειται οτι για μας σαν παικτης ειναι πολυ λιγος.στην αρχη επι μπεου στον νιονιο πλησιασε αλλα ο αχιλλεας τον εδωσε με το ζορι στη βαζελινα,ο κοκκαλης ειχε στραβωσει τοτε πολυ με μπεο για τα επεισοδια στη ν.σμυρνη.δεν πετυχε στην βαζελινα,το προσπαθουσε συνεχεια για θρυλο αλλα...

kolimenos
09-08-11, 19:57
το παρών ποστ μπαίνει σε spoiler για να μην κουράσω τα μέλη του φόρουμ από το σεντονάκι
όποιος προτίθεται να το διαβάσει το κάνει αποκλειστικά και μόνο με δικιά του ευθύνη :s6vhaha:
@SOLID
Μην το παίρνεις προσωπικά δεν βαριέμαι να σου απαντάω και σέβομαι απόλυτα τις απόψεις σου,τα σεντόνια βαριέμαι που πρόκειται να γράψω που με κουράζουν όπως φαντάζομαι κουράζουν και τα υπόλοιπα παιδιά του φόρουμ(να τα διαβάζουν)

Επίσης πουθενά δεν είπα πως καταρρακώνεις την συζήτηση ούτε σε κρίνω σαν υπερβολικό το μόνο που έκανα ήταν να επισημάνω ότι χρησιμοποιείς υποθετικά επιχειρήματα που δεν οδηγούν την συζήτηση πουθενά.Δεν μπορεί η βάση της επιχειρηματολογίας σου να είναι τι θα γινόταν αν είχε γίνει το χ την μια φορά το ψ άλλη φορά κτλ κτλ κτλ...

Ούτε βλέπω να οδηγώ την συζήτηση κάπου,συνήθως εσύ το κάνεις αυτό και να σου δώσω ένα παράδειγμα.Γράφεις σε ένα ποστ σου μπλα μπλα μπλα είναι απαραίτητο ένα χαφ που μόνο να κόβει για τον Ολυμπιακό όταν ομάδες όπως η Μπάρτσα η Βαλένθια κτλ παίζουν το ίδιο σύστημα σαν και εμάς και ουσιαστικά χωρίς κόφτη?Αυτό είναι το πραγματικό ζήτημα αδελφέ ή ότι δεν έχουμε ούτε ένα ανασταλτικό χαφ να παίξει αυτή την στιγμή στο κέντρο μας..(Μοντεστό κατά συνθήκη,Φέισα από μεγάλη χρονική απουσία κρίνεται ανέτοιμος,Ουρτάδο δεν υπολογίζεται)
Αποπροσανατολίζεις έτσι την συζήτηση από το πραγματικό ζήτημα βάζοντας ένα δίλημμα που στην ουσία δεν υπάρχει?
Και συνεχίζεις να το κάνεις όταν λες πως ο Παπ αν ερχόταν σε μας θα κόστιζε όσο τα συμβόλαια του Μέλμπεργκ ή του Ριέρα.Για να στο διευκρινίσω τα συμβόλαια των παραπάνω είναι περί τα 2Μ ευρώ μ.ο. πάνω κάτω,του Παπα στο 1Μ περίπου.
Βέβαια εσύ μπορείς να ισχυριστείς ότι με το ενοίκιο κτλ το κόστος για ένα χρόνο θα έφτανε τα συμβόλαια των παραπάνω και θα έχεις και δίκιο.με 1,5Μ συνολικό κόστος μισθός+ενοίκιο στην ομάδα του Μαρκάνο ήρθε ο Μαρκάνο,δεν μπορούσε λοιπόν η διοίκηση με 500Κ παραπάνω να πάρει έναν παίκτη και που ξέρουμε και που είναι πολύ καλός και που μπορεί να σου μείνει στην ομάδα από του χρόνου με κανονική μεταγραφή?Δεν είναι ευδιάκριτες οι διαφορές στα ρίσκα που παίρνει η ομάδα για να δανειστεί τους 2 παίκτες.

Επιμένεις βλέπω και για το Σηφάκη και σου ξαναλέω πως αυτή την στιγμή είναι ένα μέτριος τφ
άλλωστε το ζήτημα που έβαλες ήταν αν θα έκανε την διαφορά ή όχι στο ρόστερ μας και με τις παρούσες συνθήκες η απάντηση είναι ένα ξεκάθαρο όχι.Με τις προϋποθέσεις που έθεσες εσύ ίσως αλλά και πάλι δεν μπορούμε να βασιζόμαστε σε υποθέσεις.

Για τον Μάθια την άποψη σου πως είναι αποτυχημένος πιστεύεις πως την συμμερίζεται και η διοίκηση της ομάδας?
Αν ναι 1ον πως κρίνεις την επιλογής της 2ον πως κρίνεις την διοίκηση όταν έχει την άποψη πως ο τεχν.διευθυντής της έχει αποτύχει σε αυτό που ζήτησε και παρά την αποτυχία του δεν τον απομακρύνει από την θέση του?

SOLID
09-08-11, 20:02
το παρών ποστ μπαίνει σε spoiler για να μην κουράσω τα μέλη του φόρουμ από το σεντονάκι
όποιος προτίθεται να το διαβάσει το κάνει αποκλειστικά και μόνο με δικιά του ευθύνη :s6vhaha:
@SOLID
Μην το παίρνεις προσωπικά δεν βαριέμαι να σου απαντάω και σέβομαι απόλυτα τις απόψεις σου,τα σεντόνια βαριέμαι που πρόκειται να γράψω που με κουράζουν όπως φαντάζομαι κουράζουν και τα υπόλοιπα παιδιά του φόρουμ(να τα διαβάζουν)

Επίσης πουθενά δεν είπα πως καταρρακώνεις την συζήτηση ούτε σε κρίνω σαν υπερβολικό το μόνο που έκανα ήταν να επισημάνω ότι χρησιμοποιείς υποθετικά επιχειρήματα που δεν οδηγούν την συζήτηση πουθενά.Δεν μπορεί η βάση της επιχειρηματολογίας σου να είναι τι θα γινόταν αν είχε γίνει το χ την μια φορά το ψ άλλη φορά κτλ κτλ κτλ...

Ούτε βλέπω να οδηγώ την συζήτηση κάπου,συνήθως εσύ το κάνεις αυτό και να σου δώσω ένα παράδειγμα.Γράφεις σε ένα ποστ σου μπλα μπλα μπλα είναι απαραίτητο ένα χαφ που μόνο να κόβει για τον Ολυμπιακό όταν ομάδες όπως η Μπάρτσα η Βαλένθια κτλ παίζουν το ίδιο σύστημα σαν και εμάς και ουσιαστικά χωρίς κόφτη?Αυτό είναι το πραγματικό ζήτημα αδελφέ ή ότι δεν έχουμε ούτε ένα ανασταλτικό χαφ να παίξει αυτή την στιγμή στο κέντρο μας..(Μοντεστό κατά συνθήκη,Φέισα από μεγάλη χρονική απουσία κρίνεται ανέτοιμος,Ουρτάδο δεν υπολογίζεται)
Αποπροσανατολίζεις έτσι την συζήτηση από το πραγματικό ζήτημα βάζοντας ένα δίλημμα που στην ουσία δεν υπάρχει?
Και συνεχίζεις να το κάνεις όταν λες πως ο Παπ αν ερχόταν σε μας θα κόστιζε όσο τα συμβόλαια του Μέλμπεργκ ή του Ριέρα.Για να στο διευκρινίσω τα συμβόλαια των παραπάνω είναι περί τα 2Μ ευρώ μ.ο. πάνω κάτω,του Παπα στο 1Μ περίπου.
Βέβαια εσύ μπορείς να ισχυριστείς ότι με το ενοίκιο κτλ το κόστος για ένα χρόνο θα έφτανε τα συμβόλαια των παραπάνω και θα έχεις και δίκιο.με 1,5Μ συνολικό κόστος μισθός+ενοίκιο στην ομάδα του Μαρκάνο ήρθε ο Μαρκάνο,δεν μπορούσε λοιπόν η διοίκηση με 500Κ παραπάνω να πάρει έναν παίκτη και που ξέρουμε και που είναι πολύ καλός και που μπορεί να σου μείνει στην ομάδα από του χρόνου με κανονική μεταγραφή?Δεν είναι ευδιάκριτες οι διαφορές στα ρίσκα που παίρνει η ομάδα για να δανειστεί τους 2 παίκτες.

Επιμένεις βλέπω και για το Σηφάκη και σου ξαναλέω πως αυτή την στιγμή είναι ένα μέτριος τφ
άλλωστε το ζήτημα που έβαλες ήταν αν θα έκανε την διαφορά ή όχι στο ρόστερ μας και με τις παρούσες συνθήκες η απάντηση είναι ένα ξεκάθαρο όχι.Με τις προϋποθέσεις που έθεσες εσύ ίσως αλλά και πάλι δεν μπορούμε να βασιζόμαστε σε υποθέσεις.

Για τον Μάθια την άποψη σου πως είναι αποτυχημένος πιστεύεις πως την συμμερίζεται και η διοίκηση της ομάδας?
Αν ναι 1ον πως κρίνεις την επιλογής της 2ον πως κρίνεις την διοίκηση όταν έχει την άποψη πως ο τεχν.διευθυντής της έχει αποτύχει σε αυτό που ζήτησε και παρά την αποτυχία του δεν τον απομακρύνει από την θέση του?

Τελος παντων εχουμε τις διαφωνιες μας και δεν γινεται να βρουμε μεση λυση στις κουβεντες μας.
Ας το θεωρησουμε ληξαν γιατι παει μακρια η βαλιτσα :) clubbinggzx

kolimenos
09-08-11, 20:06
Τελος παντων εχουμε τις διαφωνιες μας και δεν γινεται να βρουμε μεση λυση στις κουβεντες μας.
Ας το θεωρησουμε ληξαν γιατι παει μακρια η βαλιτσα :) clubbinggzx
Έχουμε ένα κοινό σημείο αναφοράς
ούτε εγώ μπορώ να βγάλω άκρη μαζί ούτε εσύ μαζί μου :)
πάντως σε διαβεβαιώνω πως αν η συζήτηση μεταξύ μας γινόταν από κοντά και με μπυρόνια θα ήταν πολύ πιο ευχάριστη :-P

Kaine
09-08-11, 20:28
Την τεκίλα πολλοί εμίσησαν, τις μπίρες ουδείς!

Eleni7
09-08-11, 20:33

Εγώ φέτος το έχω ρίξει στα Mojito.....Που είσαι εσύ; Δεν θα έρθεις πατρίδα;
Πάλι off topic αλλά δεν έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση λόγω ζέστης....:s6vhaha:

nbqgr
09-08-11, 21:02
πάντως σε διαβεβαιώνω πως αν η συζήτηση μεταξύ μας γινόταν από κοντά και με μπυρόνια θα ήταν πολύ πιο ευχάριστη :-P

Βασική αρχή,

Στάση ζωής

Kaine
09-08-11, 21:08
Εγώ φέτος το έχω ρίξει στα Mojito.....Που είσαι εσύ; Δεν θα έρθεις πατρίδα;
Πάλι off topic αλλά δεν έχω παρακολουθήσει τη συζήτηση λόγω ζέστης....:s6vhaha:

Μάλλον πάει για Χριστούγεννα το θέμα, ίσως μπορώ να έρθω και νωρίτερα αλλά θα πρέπει να τακτοποιήσω
μερικά θέματα εδώ ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (με ασφαλίσεις, ταμεία ανεργείας κτλ). Εμείς πλέον
σιγά σιγά μπαίνουμε στο φθινόπωρο. :( Τώρα έχει μόλις 17 βαθμούς.

talos
09-08-11, 21:10
Τελικα καθε καλοκαιρι μια απο τα ιδια οσο αναφορα το μεταγραφικο σχεδιασμο της ομαδας μας!!!εχουν περασει 3 μηνες και ακομα αμυντικο χαφ δεν εχουμε παρει!!και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα παρουμε.
Μου φαινεται με φεισα και ουρταδο θα την βγαλουμε και φετος!!!αντε να παρουμε και τον τζιολι για να γεμιζει το καρε!!!!!και επιπλεον εχουμε και της κωλοφυλλαδες να μας πουλανε κουτοχορτο.

KOUTOXORTO13
09-08-11, 21:11
Θα ήθελα να προσθέσω μια παράμετρο στην ανάλυση μας για τις μεταγραφές που νομίζω μας διαφεύγει.

Το γεγονός ότι 7εκ μπατζετ φέτος είναι ίσον με 25εκ προ κρίσης στο ποδόσφαιρο.

Υπαρχουν φυσικά ομάδες κ παίκτες που θέλουν να ανήκουν στα πάνω ράφια της αγοράς.

Όπου όμως κ να κοιτάξεις θα δεις αποδεσμευσεις δαπανηρων παικτών μεγάλης ηλικίας σαν τον Γκουτζιορσεν πχ η τον Γκαργκανο κτλ.

Στην καλύτερη θα δεις μειώσεις συμβολαίων κ ειδικά στην Ελλαδα έχει πέσει τρελό μαχαίρι αποδοχών μιας κ τα περισσότερα πλέον τα παίρνει η εφορία η ο μάνατζερ μαύρα.

Οι κινήσεις μας να δεσουμε Μιραλας κ Τζιμπουρ ήταν Καλές όπως κ το να φέρουμε 3 γιουγκους για το μέλλον.

Λάθη ήταν για μένα ο Χαβιτο αντί Ζαιρι, ο Μαρκανο αντί Ραουλ, ο Κοσταντσο αντί Σηφακη.

Λάθος ήταν κ η ιστορία με τον Σαντσεζ κ ο χειρισμός του Τορο του Μητρογλα κ του Ματ.

Κατα τα αλλά όμως χρόνος υπάρχει μέχρι τα επίσημα να αρχίσουν κ ίσως δούμε κ μεταγραφές ελεύθερων καλών παικτών μετά τον Αυγουστο.

Ας περιμένουμε να δούμε τι θα δούμε αδέρφια.

Η κατάσταση παγκοσμίως είναι στριμοκωλη όπως βλέπετε κ ίσως τελικά η μπάλα να είναι από τα τελευταία που θα μας νοιαξει..

Κ οποίος κατάλαβε κατάλαβε.

Ηλιας

talos
09-08-11, 21:12
Μάλλον πάει για Χριστούγεννα το θέμα, ίσως μπορώ να έρθω και νωρίτερα αλλά θα πρέπει να τακτοποιήσω
μερικά θέματα εδώ ώστε να έχω το κεφάλι μου ήσυχο (με ασφαλίσεις, ταμεία ανεργείας κτλ). Εμείς πλέον
Που μενεις ρε αδερφε αν επιτρεπεται να δροσιστω και εγω λιγο!!!!?:s6vhaha::s6vhaha:

dimace
09-08-11, 21:13
Θα ήθελα να προσθέσω μια παράμετρο στην ανάλυση μας για τις μεταγραφές που νομίζω μας διαφεύγει.

Το γεγονός ότι 7εκ μπατζετ φέτος είναι ίσον με 25εκ προ κρίσης στο ποδόσφαιρο.

Υπαρχουν φυσικά ομάδες κ παίκτες που θέλουν να ανήκουν στα πάνω ράφια της αγοράς.

Όπου όμως κ να κοιτάξεις θα δεις αποδεσμευσεις δαπανηρων παικτών μεγάλης ηλικίας σαν τον Γκουτζιορσεν πχ η τον Γκαργκανο κτλ.

Στην καλύτερη θα δεις μειώσεις συμβολαίων κ ειδικά στην Ελλαδα έχει πέσει τρελό μαχαίρι αποδοχών μιας κ τα περισσότερα πλέον τα παίρνει η εφορία η ο μάνατζερ μαύρα.

Οι κινήσεις μας να δεσουμε Μιραλας κ Τζιμπουρ ήταν Καλές όπως κ το να φέρουμε 3 γιουγκους για το μέλλον.

Λάθη ήταν για μένα ο Χαβιτο αντί Ζαιρι, ο Μαρκανο αντί Ραουλ, ο Κοσταντσο αντί Σηφακη.

Λάθος ήταν κ η ιστορία με τον Σαντσεζ κ ο χειρισμός του Τορο του Μητρογλα κ του Ματ.

Κατα τα αλλά όμως χρόνος υπάρχει μέχρι τα επίσημα να αρχίσουν κ ίσως δούμε κ μεταγραφές ελεύθερων καλών παικτών μετά τον Αυγουστο.

Ας περιμένουμε να δούμε τι θα δούμε αδέρφια.

Η κατάσταση παγκοσμίως είναι στριμοκωλη όπως βλέπετε κ ίσως τελικά η μπάλα να είναι από τα τελευταία που θα μας νοιαξει..

Κ οποίος κατάλαβε κατάλαβε.

Ηλιας

Με την τρέλα που μας δέρνει δε το νομίζω, Λιάκο...

Kaine
09-08-11, 21:21
Που μενεις ρε αδερφε αν επιτρεπεται να δροσιστω και εγω λιγο!!!!?:s6vhaha::s6vhaha:

Λίγο βόρεια!:-P

http://topnews.in/law/files/stockholm-map23.gif

talos
09-08-11, 21:53
Λίγο βόρεια!:-P

http://topnews.in/law/files/stockholm-map23.gif
Α τοσο κοντα δηλαδη!!!!ενα τσιγαρο δρομο που λεμε!!!!ppnxoxo

Kaine
09-08-11, 21:59
Α τοσο κοντα δηλαδη!!!!ενα τσιγαρο δρομο που λεμε!!!!ppnxoxo

Πάντως μέχρι να πάρουμε χαφ άνετα πηγαινοέρχεσαι καμιά 15αριά φορές.ppnxoxo

SOLID
09-08-11, 22:46

ΧΑΑΧΑΧΑΧ εχεις δικιο εδω! Σε περιμενω στο επομενο εντος να τα πουμε απο κοντα
και φυσικα οποιοδηποτε αλλον...

Εχετε κανει ποτε RED DNA FORUM συνευρεση?

nbqgr
09-08-11, 22:49
ΧΑΑΧΑΧΑΧ εχεις δικιο εδω! Σε περιμενω στο επομενο εντος να τα πουμε απο κοντα
και φυσικα οποιοδηποτε αλλον...

Εχετε κανει ποτε RED DNA FORUM συνευρεση?

Πολλάκις , δες κι εδώ http://www.red-dna.com/forum/forumdisplay.php?f=102

Όσο για συνάντηση το παιγνίδι με Γαλατά είναι καλή ευκαιρία

Eleni7
09-08-11, 22:55

Οπότε σε βλέπω για χειμερινή μεταγραφή..Φέρνουμε Σουηδό θα λένε....:s6vhaha:
17 βαθμούς ε; Φθινώπορο; Μη με ρίχνεις τώρα...Είμαι καλοκαρινός τύπος..
Εμένα το θερμόμετρο λέει 32.2 βαθμούς 12 παρά το βράδυ...Σκέψου μεγαλεία το μεσημέρι...
Προλαβαίνεις μωρέ να έρθεις το Σάββατο που θα έχει πανσέληνο και θα είναι τεράστια; Ξέρεις Αυγουστιάτικη πανσέληνος στην πατρίδα,
δίπλα στη θάλασσα ή και μέσα στη θάλασσα...Σεληνιασμένοι παντού...
Πάρε το αεροπλάνο και προσγειώσου Αθήνα...Θα πάμε σε beach bar που έχει πάρτυ για την πανσέληνο..Θα έχει και ζωντανή μουσική...
Θα παίξεις βέβαια...Ορίστε το κανόνισα το πρόγραμμα, δεν έχεις δικαιολογίες...Να δεις και τη γυναίκα σου ρε ξενιτεμένε...ppnxoxo

BrazHlias
09-08-11, 22:55
επειδη διαβασα πολλα για το σηφακη, η γνωμη μου ειναι οτι ειναι ιδιου επιπεδου με τον παρντο. επισης πριν τρια χρονια που μπορουσαμε να τον παρουμε με 3 κατοσταρικα καναμε λαθος που δεν τον πηραμε. ηταν ενας ταλαντουχος ελληνας τερματοφυλακας και μπορει να ειχε εξελιχθει. εκ του αποτελεσματος ευτυχως που εμεινε στο ιδιο κατσαπλιαδικο επιπεδο που ηταν τοτε, γιατι αλλιως θα κλεγαμε με μαυρο δακρυ.

αν το να μην παρουμε τον σηφακη τοτε ηταν κινηση καλης θελησης για να παρουμε τον αβρααμ, ηταν πολυ σωστη κινηση.

dimace
09-08-11, 22:59
Προ ολίγου έκλεισα το τηλέφωνο μ' ένα συνάδελφο... Στη συζήτηση (ποδοσφαιρική
αλλά άσχετη με την ομάδα τον ρώτησα για τον Ουόλτερ ή Βάλτερ όπως μας αρέσει
κατά το γερμανικο να τον αποκαλούμε) Τι μου είπε ο τύπος (ο οποίος ξέρει μπαλίτσα
να φάνε 100 Μαρινάκηδες)

"Δε κάνει ο Γκαργκάνο για εξωτερικός αμυντικός στο σύγχρονο ποδόσφαιρο γιατί είναι
κοντός. Παίκτης χωρίς μποι και κεφάλι μπροστά από την άμυνα είμαι μείον. Μπάλα
ξέρει αλλά είναι ακατάλληλος για τη θέση"

Με άφησε ξερό αλλά έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στα λεγόμενά του και γι αυτό
τα μεταφέρω.

differance
09-08-11, 23:06
Τι μου είπε ο τύπος (ο οποίος ξέρει μπαλίτσα
να φάνε 100 Μαρινάκηδες)

Aυτό δε μου λέει τίποτα. Ως γνωστόν εάν πολλαπλασιάσεις οποιονδήποτε αριθμό με το μηδέν, το γινόμενο πάλι μηδέν είναι :s6vhaha:

(όπου μηδέν η μπαλίτσα που ξέρει ο Μαρινάκης)

talos
09-08-11, 23:50
Πάντως μέχρι να πάρουμε χαφ άνετα πηγαινοέρχεσαι καμιά 15αριά φορές.ppnxoxo
Αχαχαχαχα σωστος!!!!!!!!!ppnxoxo

SOLID
10-08-11, 00:59
Ο Ορμπάιθ στη λίστα του Ολυμπιακού!
Τον αρχηγό της Αθλέτικ Μπιλμπάο, Πάμπλο Ορμπάιθ-Λεσάκα, έχει βάλει στο μάτι ο Ολυμπιακός. Το όνομά του προστέθηκε στη λίστα των υποψηφίων για τη θέση του αμυντικού χαφ, που αναζητούν οι Πρωταθλητές.
http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article1324118.ece/ALTERNATES/w620/orbaiz-valverde.jpg
Δημοσίευση: 10 Αυγ. 2011 01:22

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε θέλει να ενισχύσει την μεσαία γραμμή του Ολυμπιακού με ένα καθαρόαιμο αμυντικό χαφ. Οριστική απόφαση δεν έχει πάρει ακόμη, καθώς όπως γράφαμε και χθες στόχος είναι η καλύτερη δυνατή επιλογή, παρόλα αυτά έχει, πλέον, στα υπ' όψιν και ένα παίκτη που ξέρει πολύ καλά.

Είναι ο 32χρονος Πάμπλο Ορμπάιθ, με τον οποίο o Βαλβέρδε συνεργάστηκε στην Αθλέτικ Μπιλμπάο και που θεωρητικά πληροί τις προϋποθέσεις για να είναι ο αμυντικός μέσος της νέας χρονιάς στην ενδεκάδα των "ερυθρολεύκων".

Ο αρχηγός της Αθλέτικ, είναι γεννημένος στις 6 Φεβρουαρίου του 1979, είναι καθαρόαιμο "εξάρι" και φημίζεται για το δυναμικό του στυλ με το οποίο αγωνίζεται πάνω στο χορτάρι. Το συμβόλαιο που ανανέωσε πρόσφατα με τη Μπιλμπάο τελειώνει το 2013, αλλά ο Αργεντίνος προπονητής της ομάδας των Βάσκων, Μαρσέλο Μπιέλσα, δεν φαίνεται να τον υπολογίζει σοβαρά για τα πλάνα της νέας χρονιάς.

Αυτό ενδεχομένως να κάνει πιο "βατή" την προσέγγιση του Ολυμπιακού με τον παίκτη, αν και όπως είπαμε η περίπτωσή του βρίσκεται στο στάδιο της "εξέτασης" των δεδομένων και όχι των...διαπραγματεύσεων. Μέχρι τώρα έχει αγωνιστεί σε 4 φιλικούς αγώνες της Αθλέτικ, με τελευταίο αυτό της 1ης Αυγούστου, παίζοντας σε ολόκληρο το 90λεπτο, σε ένα ματς όπου η Μπιλμπάο νίκησε με 2-1

Ο Ορμπάιθ, που εκτός του Βαλβέρδε γνωρίζει πολύ καλά και τον Φραν Γέστε, έχει ύψος 1.80 (75 κιλά) ξεχωρίζει για το παθιασμένο του παιχνίδι κάτι που τον έχει κάνει ιδιαίτερα αγαπητό στον κόσμο της Μπιλμπάο, ενώ χρησιμοποιεί και τα δυο του πόδια, έχοντας και καλή σχέση με τον τομέα της δημιουργίας.

http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/article1324119.ece/BINARY/w460/orbaiz01.jpg
Ξεκίνησε την καριέρα του στην Οσασούνα, όπου είχε 69 εμφανίσεις από το 1996 έως και το 2000, όταν και μεταπήδησε στην Μπιλμπάο. Με το καμάρι της Βασκωνίας έπσιξε σε 263 ματς από το 2000 μέχρι και την περασμένη σεζόν, έχοντας πετύχει 10 τέρματα. Επί των ημερών του Ερνέστο Βαλβέρδε στον πάγκο της Αθλέτικ, ο 32χρονος ανασταλτικός μέσος έκανε καταπληκτικές εμφανίσεις (ειδικά το 2004 - 05 έπαιξε σε 35 ματς στο πρωτάθλημα και 8 στην Ευρώπη, σκοράροντας 3 φορές) και χάρη σε αυτές κλήθηκε στην Εθνική ομάδα της Ισπανίας, με την οποία αγωνίστηκε συνολικά 4 φορές (μετράει άλλους 44 διεθνείς αγώνες με τις μικρές Εθνικές, όντας αρχηγός της ομάδας Κ-20 που κατέκτησε το Παγκόσμιο Κύπελλο U-20).

Φορώντας τη φανέλα της Αθλέτικ έχει αγωνιστεί ακόμη σε 39 αγώνες Κυπέλλου (3 γκολ) 2 Supercup και 14 ματς στο Κύπελλο UEFA. Με εξαίρεση δυο σεζόν, που ήταν τραυματίας έχει γεμάτες χρονιές στη Μπιλμπάο (φέτος αγωνίστηκε σε 26 αγώνες της Πριμέρα Ντιβισιόν και άλλα τρία του Κυπέλλου Ισπανίας).

Αντε με το καλο και μετα παμε για :
Μοριεντες,Σαλγαδο,Παβον,επιστροφη Ρ.Μπραβο,Ιερο(οχι στολτιδης,ο αλλος ο μετριος...),Κανιθαρες ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

ΤΡΕΜΕ ΜΠΑΡΤΣΑ!

talos
10-08-11, 01:16
Ρε παιδια νομιζατε οτι θα ερθει κανα μεγαλο ονομα στην ομαδα μας?αφου λεφτα δεν δινονται!!!!καλυτερα στην τελικη να κρατησουμε τον κουραδο!!!απο το να μας ερθει και αλλο σαπακι.

dimace
10-08-11, 01:23
Αντε με το καλο και μετα παμε για :
Μοριεντες,Σαλγαδο,Παβον,επιστροφη Ρ.Μπραβο,Ιερο(οχι στολτιδης,ο αλλος ο μετριος...),Κανιθαρες ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

ΤΡΕΜΕ ΜΠΑΡΤΣΑ!

Μου φαίνεται πως το παραγαμήσαμε το θέμα

(δεν αναφέρομαι σε σένα Τεό μου)

dimace
10-08-11, 01:54
Είδα στο πρωτοσέλιδο του Πρωταθλητή πως ο Τζιμπούρης θα μας
την κάνει...

Σε αυτή την περίπτωση (που απεύχομαι βλέποντας τη στενότητα της
διοίκησης) προτείνω ως αντικαταστάτη του τον Τόμας Νέσιντ της ΤΣΣΚΑ
Μόσχας.

Γιατί αυτό:

1. Είναι καλος παίκτης. Δυνατός πάνω και κάτω και αρκετά γρήγορος.
2. Φέτος ΔΕΝ πήρε πολλά παιχνίδια δίπλα στον Ντουμπία και Λοβ που
μονοπωλησαν την επιθετική δράση.
3. Οι μοσχοβίτες έχουν πάρει κι άλλον έναν νεαρό επιθετικό (τελέντο)
και ο Νέσιντ είναι δυσαρεστημένος και προβληματισμένος για το μέλλον του.
4. Φέτος έκαναν πολλές μεταγραφές σε όλες τις θέσεις και όσο νάχει το ταμείο
τους θέλει λίγο ρευστό.
5. Η τιμή του Τσέχου δεν είναι απαγορευτική για το βαλάντιο μας. Πιστεύω
κάπου γύρω στα 4 με 5 χαρτάκια. Ο παίκτης δεν έχει μεγάλο συμβόλαιο.
6. Η αξία μεταπώλησης θα είναι καλή. Ο παίκτης στα παιχνίδια που έπαιξε
δείχνει βελτιωμένος. Έχει δε περιθώρια βελτίωσης (να μου πείτε ποιος θα τον
βελτιώσει στο λιμάνι...) καθώς είναι 22 χρονών μόνο.
7. Τον παίκτη τον έχω δει και αναλύσει σε δύο αγώνες και σε άλλους τόσους
χωρίς ανάλυση. Μου αρέσει (8 χιλιόμετρα ανά παιχνίδι για επιθετικό είναι καλά)
γιατί ΘΕΛΕΙ να είναι στη φάση, ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ, ζητά τόπι και έχει ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ
ΠΡΟΤΥΠΑ στα πρόσωπα παικταράδων όπως ο Λοβ και ο Ντουμπιά.

Μακάρι να τον δούμε στα ερυθρόλευκα...

Paneas
10-08-11, 03:00
Παρ' όλο που έβαλε γκολ (σημαντικά) ο Τζιμπούρης αν είναι να φύγει και να παίζει κορυφή ο Μιραλάς (με τη λογική ότι θα παίζει όπως πέρσι και καλύτερα) δε με χαλάει. Κι ας παίζει δεξιά ο Γκρμπτς ή ο Δόντιας.

somekindofgrinder
10-08-11, 03:10
Γαμω το σχεδιασμο καναμε.
Να φυγει ο Τζιμπουρ ΤΩΡΑ και να ερθει ΠΟΙΟΣ?
Ο Necid? Περα απο το γελιο που εχει να πεσει (διοτι δεν ερχεται) ΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ?

ΥΓ.Αμα θελει ο Ραφικ,Γεναρη..τωρα ειναι αργα.

panahs7
10-08-11, 09:19
Αυτός ο Κάστρο που θέλει ο βάζελος έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός παίκτης. Απ' τα ονόματα που ακούγονται μέχρι τώρα για μας,
σίγουρα είναι καλύτερος. Δεν τους κάνουμε καμιά πλάκα να τον πάρουμε εμείς; :s6vhaha:

ΥΓ. Το ενδιαφέρον της Λιλ για τον Τζιμπούρ είναι μόνο στα λόγια μέχρι τώρα. Χαλαρώστε, ακόμη δεν υπάρχει καμιά πρόταση...

Rena
10-08-11, 10:11
Απο το facebook---->Σελιδα του Ολυμπιακου με λινκ απο το onsports.gr http://www.onsports.gr/Podosfairo/Super-League/item/100611-Etoimos-na-symfwnhsei-o-Tziolhs

"Ο Αλέξανδρος Τζιόλης είναι απόλυτα ικανοποιημένος από την πρόταση που του έχει καταθέσει ο Ολυμπιακός (http://www.onsports.gr/soccer/Olympiakos) και ετοιμάζεται να συμφωνήσει με τους «ερυθρόλευκους».

Οι Πειραιώτες δίνουν 400.000 ευρώ το χρόνο στο διεθνή μέσο και όπως αναφέρει η εφημερίδα «Πρωταθλητής», το θέμα περνάει αποκλειστικά πλέον στα χέρια του Βαγγέλη Μαρινάκη. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού (http://www.onsports.gr/soccer/Olympiakos) θα αποφασίσει για το αν θα αποκτηθεί ο Έλληνας άσος, αφού όμως πρώτα ξεκαθαρίσει το θέμα με τον μέσο πρώτης γραμμής που θέλουν να αποκτήσουν οι πρωταθλητές."

Δε ξερω αν ισχυει αυτο αλλα ενα πραγμα δε μπορω να καταλαβω.Σταματησαν να ασχολουνται με το ποδοσφαιρο οι ανθρωποι και υπαρχουν μονο 10 ποδοσφαιριστες που ανακυκλωνονται απο ομαδα σε ομαδα??Τι στο καλο πια?Σε ολοκληρο τον κοσμο δεν υπαρχει νεο ταλεντο,κατι καινουργιο που να παιζει ακομα και στην τριτη κατηγορια αργεντινης και που να αξιζει μια ευκαιρια?

Και αυτο το πραγμα με τους σκαουτερς του Ολυμπιακου δεν το καταλαβαινω.Αν βαριουνται που ζουν ας μπουν σε ενα οποιοδηποτε φορουμ και να δουν τη δουλεια που κανουν απλοι οπαδοι σε αυτον το τομεα.Εδω μεσα εχουν ακουστει πιο ενδιαφερουσες αποψεις απο τι καθε μα@@α που προτεινουν οι managers και οι σκαουτερς .Ας φαμε λοιπον και τον τζιωλη στη μαπα την ιδια στιγμη που πριν απο λιγα χρονια δεν το θελαμε ή δεν αξιζε τα χρηματα που χρειαζονταν για να γινει η μεταγραφη του στον Ολυμπιακο.

Και κατι αλλο.Δε ξερω αν ο βαλβερδε εχει λογο στα μεταγραφικα,αλλα αν εχει σκοπευει να μας φερει και αλλα φιλαρακια του απο ισπανια για συνταξη στην ελλαδα?
Αν το παμε ετσι το παιχνιδι τουλαχιστον ας φερουμε εναν νορβηγο ή σουηδο προπονητη να μας γεμισει την ομαδα με βιγκινγς τυπου μελμπεργκ να χαιρομαστε και εμεις οι οπαδοι.

Υγ:Σορυ για την παραπληροφορηση Κοσμα :s6vhaha:

differance
10-08-11, 10:21
Απο το facepoof

"Ο Kosmas Differance είναι απόλυτα ικανοποιημένος από την πρόταση που του έχει καταθέσει ο Ολυμπιακός και ετοιμάζεται να συμφωνήσει με τους «ερυθρόλευκους».

Οι Πειραιώτες δίνουν 25.000 ευρώ το χρόνο και ένα σουβλάκι στον ημιεπαγγελματία μέσο και όπως αναφέρει η εφημερίδα «Πρωκταθλητής», το θέμα περνάει αποκλειστικά πλέον στα χέρια του Βαγγέλη Μαρινάκη. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού θα αποφασίσει για το αν θα αποκτηθεί ο Έλληνας άσος, αφού δεν είναι στα πλάνα των πρωταθλητών η απόκτηση μεγάλου ονόματος."

Μπουαχαχα

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 10:30
A ωστε Κοσμα σε λενε? το ειχα απορια :)

differance
10-08-11, 10:41
Οh yes!

http://news247.gr/newspapers/Sport/protathlitis/article1324224.ece/BINARY/w220/0004.jpg

Τα δίνει όλα για καλύτερο απ' τον Γκαργκάνο! Μάλιστα, μάλιστα. Τον έχουμε κλείσει αλλά πάμε για κάτι καλύτερο. Βέβαια νωρίτερα τα έδινε όλα για καλύτερο από τον Σάντσες. Ακόμα νωρίτερα τα έδινε όλα για καλύτερο από τον Δεμαςγαμαςρεμαριδακη.

Ε ρε γιαούρτι που έχει να πέσει :):)

sadi
10-08-11, 11:38
Τον πασίγνωστο διεθνή επιθετικό Vangeli Thafas Corne ακούγεται ότι έχει κλείσει ο Sadi.

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 11:57
και γω θα κλεισω αμθντικη τετραδα τους:

Σταματης τετημουρ

Μουρα Μουεχ

Ετε Σπασει

Τανε Ευρα

sadi
10-08-11, 12:27
και γω θα κλεισω αμθντικη τετραδα τους:

Σταματης τετημουρ

Μουρα Μουεχ

Ετε Σπασει

Τανε ΕυραΠφφφ

Ολοι ελεύθεροι και τσαμπα;

Rena
10-08-11, 12:28
Τι ηλικια εχουν?Αν ειναι κατω απο 30 δε θελουμε.Δε θα μας διαλυσετε την ομαδα εσεις κε Κοκκινε.:s6vhaha:

dimace
10-08-11, 12:35
Τι ηλικια εχουν?Αν ειναι κατω απο 30 δε θελουμε.Δε θα μας διαλυσετε την ομαδα εσεις κε Κοκκινε.:s6vhaha:

Kάνε το "κάτω από 44", κορίτσαρε, μήπως φάμε και μεις ψωμάκι!!! :s6vhaha:

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 12:35
Πφφφ

Ολοι ελεύθεροι και τσαμπα;

a nai e? ενω εσενα ποσο κανουνε? κανα 2-3 ευρω το κιλο ???

sadi
10-08-11, 12:38
a nai e? ενω εσενα ποσο κανουνε? κανα 2-3 ευρω το κιλο ???

Εμενα οι κορνεδες μου ειναι ααα ποιότητος και με Ουρταδο στην ούγιαppnxoxo

Kaine
10-08-11, 14:09
Συνταγή: Κορνέδες με κρέμα

ΥΛΙΚΑ

ΚΡΕΜΑ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ

30-50 κομμάτια ζύμη κορνέ σφολιάτας

2 και 2/3 κούπες γάλα
1/3 κούπας ζάχαρη
5 Kρόκους γελαστούς (χοχοχο)
2 βανίλιες
7 κουταλιές κορν φλάουρ
βούτυρο προβάτου

ΣΑΝΤΙΓΥ

2 κούπες κρέμα γάλακτος
1/4 κούπας ζάχαρη άχνη
2 Ουρτάδους

ΣΙΡΟΠΙ

2 και 1/2 ποτήρια ζάχαρη
1 και 1/2 ποτήρι νερό
1 Φέισα

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Για την κρέμα ζαχαροπλαστικής βάζουμε το περισσότερο γάλα μαζί με τις βανίλιες και τη ζάχαρη να βράσουν.

Ρίχνουμε το κορν φλάουρ στο υπόλοιπο γάλα, για να διαλυθεί και στη συνέχεια τα ρίχνουμε όλα στο βραστό γάλα μέχρι να πήξουν.

Χτυπάμε τους Κρόκους, ρίχνουμε μέσα λίγη από την κρέμα και ανακατεύουμε.

Στη συνέχεια ρίχνουμε όλο το μίγμα στο βραστό γάλα. Αδειάζουμε σε μπολ και βάζουμε μεμβράνη στην επιφάνεια της κρέμας, για να μην πιάσει κρούστα.

Για τη σαντιγύ χτυπάμε την κρέμα γάλακτος, την άχνη ζάχαρη και τους Ουρτάδους. Παίρνουμε το 1/3 της σαντιγύ και το αναμιγνύουμε με την κρέμα.

Βουτάμε στο σιρόπι τα κορνεδάκια, αλλά όχι τόσο ωστε να μουλιάσουν, και τα αφήνουμε να στεγνώσουν ελαφρά. Το σιρόπι θέλει 25 λεπτά χαμηλή φωτιά και βράσιμο.

Γεμίζουμε με την κρέμα όλα τα κορνεδάκια και μετά με την υπόλοιπη σαντιγύ.

Βάζουμε τα γλυκά για λίγη ώρα στο ψυγείο, ώσπου να σφίξουν.

http://www.trikalanews.gr/images/news/126181547192_lrg.jpg

iakov7
10-08-11, 15:38
Επειδή βλέπω πολύ γκρίνια για τις αποδεσμεύσεις και για παίκτες που τους αποκτήσαμε πέρσι αλλά τελικά όπως φάνηκε δεν κάνουν να πω το εξής.
Σε μια χρονιά όπως η περσινή που είχε αρκετές ιδιαιτερότητες (αλλαγή διοίκησης, αλλαγή προπονητή, αποδυναμωμένο ρόστερ, αρκετες μεταγραφές κλπ...) λογικό είναι κάποιες κινήσεις να μην σου βγουν!
Τώρα το να κατηγορούμε την διοίκηση (και) γι'αυτό είναι πιστεύω υπερβολή.
Δεν ξέρω τι προσπάθειες γίνονται για να αποδεσμευτούν από την ομάδα κάποιοι παίκτες(θα περιμένω να δω μέχρι τέλος Αυγούστου), το σίγουρο όμως είναι πως αν δεν σου κάνει κάποιος δεν μπορείς να τον κρατήσεις στην ομάδα και να τον πληρώνεις.
Υπομονή και θα κάνουμε ταμείο στο τέλος.

Οι παιχτες που πηραμε περσι και δεν μας βγηκαν και τωρα θελουμε να τους δωσουμε ειναι λιγοι πχ Ρομενταλ, Νεμεθ. Απο αυτους που θελουμε να ξεφορτωθουμε οι περισσοτεροι ειναι στην πραγματικοτητα παιχτες που πηραμε την προ-Μαρινακη εποχη και αρκετοι νεαροι. Για να ειμαστε και δικαιοι ο Μαρινακης εδιωξε, με μεταγραφη οπου ηταν δυνατον και σε αλλες περιπτωσεις με δανεισμο, αρκετους μετριους/κακους ποσδοσφαιριστες μεχρι στιγμης απο την ομαδα μας πχ Ντουντου, Ντομι, Γ. Παπαδοπουλος, Λεοναρτο, Ντιογο κλπ Εχουν ηδη παρει σειρα αρκετοι αλλοι τους οποιους δεν υπολογιζει ο προπονητης και λογικα συντομα θα αποτελεσουν παρελθον. Ελπιζω φυσικα να φερουμε καλους παιχτες και οχι σαπακια που θα προσπαθουμε του χρονου να ξεφορτωθουμε.

Για την ακριβεια περσι οι περισσοτερες μεταγραφες μας βγηκαν (καποιες περισσοτερο απο αλλες) - Μανιατης, Χολεμπας, Ιμαπαγασα, Μοντεστο, Μιραλας, Τζεμπουρ, Ριερα και Φουστερ.

VALVERDES_7
10-08-11, 15:42
32 χρονων ο Ουρμπαιθ.Μακρια απο τετοιες ηλικιες.

iakov7
10-08-11, 15:42
Σχετικα με τον Τζιολη, αν οντως θα αποκτηθει στην θεση του Γ. Παπαδοπουλου και θα γινει μεταγραφη ενος ποιοτικου χαφ στην θεση του Ουρταδο τοτε αυτο δεν θα ειναι προβλημα. Προβλημα θα ειναι αν αποκτηθει σαν ο βασικος μας χαφ.

Ακουγαμε τοσο καιρο για Σαντσες και οταν δεν προχωρησε αντι να στραφουμε σε αλλους στοχους περιμεναμε να περασουν τα φιλικα. Δηλαδη μετα τον Σαντσες κανεις? Σε ενα μηνα εχουμε Τσ. Λιγκ, ποτε θα ερθει ο παιχτης και ποτε θα προσαρμοστει?

since1971
10-08-11, 15:50
[SIZE=3][B]

http://www.trikalanews.gr/images/news/126181547192_lrg.jpg
τον μουσάτο για να πετάξει τους κορνέδες που τον βρίσκουμε?
φαίνετε καλός στο ΟΟΟΑΑΑΑΑΑ!!!!!!

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 15:55
Ο ΠΗΤ ΠΑΠΑΔΑΚΟς ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥ

since1971
10-08-11, 15:57
"διαβάζει" και τους κορνέδες?

sadi
10-08-11, 15:59
Για κορνέδες Α.Γεωργιαδη.
http://1.bp.blogspot.com/_T5WdDrKqwio/SCq7Y9d1QxI/AAAAAAAABBo/TSSJLAUOnfA/s400/12.jpg

SOLID
10-08-11, 15:59
http://www.katimagiko.gr/sites/default/files/imagecache/edarticle_content/article/2011_08/appiah100811.jpg (http://www.katimagiko.gr/sites/default/files/imagecache/original_max/article/2011_08/appiah100811.jpg)
Και ¶πια για δεύτερος

10.08.2011 - 10:15 (4) | Σχόλια, Κάνε κι εσύ σχόλιο (http://www.katimagiko.gr/article/24999/kai-apia-gia-deuteros#comments)
Την περίπτωση του Στέφεν ¶πια ως δεύτερου αμυντικού μέσου, αντί του Αλέξανδρου Τζιόλη, σκέφτονται στον Ολυμπιακό, αφού ο Γκανέζος έχει προσιτό κασέ και μεγάλη εμπειρία.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα Φως των Σπορ, ο 30χρονος χαφ είναι μία περίπτωση που κερδίζει έδαφος τις τελευταίες ώρες στον Πειραιά, ώστε να πάρει τη θέση για την οποία προοριζόταν ο Αλέξανδρος Τζιόλης, πριν «παγώσουν» οι διαπραγματεύσεις με το Έλληνα μέσο.
Το κασέ του είναι εξαιρετικά προσιτό, στις 350 χιλιάδες ευρώ, ενώ και η πλευρά του Αφρικανού, φέρεται να εγγυήθηκε στους ανθρώπους της ομάδας, ότι η αποχώρησή του από την εθνική ομάδα, την οποία ανακοίνωσε πριν μερικούς μήνες, είναι οριστική και έτσι δεν πρόκειται ο Ολυμπιακός να τον χάσει για το Copa Africa.

Μια χαρα... 2 χρονια εκτος γηπεδων με 1000 προβληματα τραυματισμων οπως ρηξεις χιαστων,καταγμα κνημης-περονης και φαρμακευτικη ηπατιτιδα και "προταθηκε"... Η επιτομη των ΑΡΔ!

sadi
10-08-11, 16:01
Μια χαρα... 2 χρονια εκτος γηπεδων με 1000 προβληματα τραυματισμων οπως ρηξεις χιαστων,καταγμα κνημης-περονης και φαρμακευτικη ηπατιτιδα και "προταθηκε"... Η επιτομη των ΑΡΔ!
Και φαντασου σημερα κιολας να ανακοινωθει ppnxoxo

http://papaki.redplanet.gr/wp-content/uploads/2009/10/captain-corelli-diogo-mandolin.jpg

since1971
10-08-11, 16:02
μια βδομάδα μούλιασμα στην γούρνα που μας έφτιαξε ο γυμναστής του ζίκο και θα αναγεννηθεί

sadi
10-08-11, 16:02
Και λιγο ρετρο για να θυμηθουμε τις πραγματικα μεγαλες στιγμες των μεταγραφων.

http://3.bp.blogspot.com/_KO_yoThl5tk/SI7LVhTsMnI/AAAAAAAAFuM/Vgn8uwIEoTw/s400/protathlitis_l.jpg

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 16:05
AΧΧΧ......

ανατριχιασε ο σβερκος μου

sadi
10-08-11, 16:05
Μια βοήθεια για το ανατριχιασμα Νικολα

http://kourkouti.yooblog.gr/files/2010/01/temouri.jpg

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 16:07
εισαι μεγαλος αληταρας ρε

since1971
10-08-11, 16:07
πίσω γορίλα πισω!!!!!!!!!!!!!!!!!

dimace
10-08-11, 16:08

Να δω αυτόν τον μαλάκα ή τον άλλο τον Ορμπάιθ στα κόκκινα και θα πω:

ΚΟΥΡΑΔΟ ΜΕΙΝΕ,ΣΕ ΠΟΘΩ!

Το καλύτερο δεν το μάθατε:

Ο Λασανά, ο καλός της Ρεαλ, που έπαιζε και για μας...
12 χαρτιά προσφερε σήμερα η Τοτεναμ και έφαγε πόδι, αφού η Ρεάλ
θέλει πάνω από 15... Μια ανάσα απ' το λιμάνι έφτασε κι αυτός...

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 16:09
Να δω αυτόν τον μαλάκα ή τον άλλο τον Ορμπάιθ στα κόκκινα και θα πω:

ΚΟΥΡΑΔΟ ΜΕΙΝΕ,ΣΕ ΠΟΘΩ!

Το καλύτερο δεν το μάθατε:

Ο Λασανά, ο καλός της Ρεαλ, που έπαιζε και για μας...
12 χαρτιά προσφερε σήμερα η Τοτεναμ και έφαγε πόδι, αφού η Ρεάλ
θέλει πάνω από 15... Μια ανάσα απ' το λιμάνι έφτασε κι αυτός...

αα... καταλαβα ... ο ΚΛΑΣΑΝ.... Α δηλαδη

sadi
10-08-11, 16:10
εισαι μεγαλος αληταρας ρε

πίσω γορίλα πισω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατι ρε παιδια , χολέρα έχει;

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 16:19
Γιατι ρε παιδια , χολέρα έχει;

οξω πουστη απ τη παραγκα

sadi
10-08-11, 16:20
οξω πουστη απ τη παραγκα

Η ομαδα θα ειναι έτοιμη στις 30 Ιουνίου

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 16:24
Η ομαδα θα ειναι έτοιμη στις 30 Ιουνίου

ppnxoxo

sadi
10-08-11, 16:25
ppnxoxo

Ο Ολυμπιακός δεν πωλείται, ειναι ιδέα.

7DeadlySins
10-08-11, 16:42
Είναι η πρώτη χρονιά ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, που δεν αποκτούμε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ. Ακόμα και πρόπερσυ πήραμε τον Μέλμπεργκ. Τέτοια ξεφτίλα δεν έχει ξαναγίνει. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται: Δεν θα αργήσει ο καιρός που θα πούμε...

ΠΟΥ ΣΑΙ ΜΕΓΑΛΕ ΚΟΚΚΑΛΗ

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 16:47
Είναι η πρώτη χρονιά ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, που δεν αποκτούμε ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ. Ακόμα και πρόπερσυ πήραμε τον Μέλμπεργκ. Τέτοια ξεφτίλα δεν έχει ξαναγίνει. Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται: Δεν θα αργήσει ο καιρός που θα πούμε...

ΠΟΥ ΣΑΙ ΜΕΓΑΛΕ ΚΟΚΚΑΛΗ

νταξει ασ μην βιαζομαστε.. και με τον φουστερ κραζαμε και κοντευει να γινει βαρομετρο.

που ξερεις μπορει να μας βγει ο φεισα η ο Ουρταδο

ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

7DeadlySins
10-08-11, 16:53
Κυκλοφόρησε η βιογραφία του Φέισα

Σε όλα τα καλά βιβλιοπωλεία

http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/assets/PHOTOS%20T%20200/T000017026-200.JPG

iakov7
10-08-11, 16:55
Ο Φεισα με οσα εχουμε ακουσει πρεπει να ειναι πολυ καλος παιχτης, θα παιξει ομως ποτε του ειναι το ερωτημα?! Δεν με ανησυχει τοσο η θλαση γιατι ηταν εκτος προπονησεων για 1 χρονο και ειναι φυσιολογικο να μην ειναι το ιδιο δυνατο το μυικο του συστημα και τωρα τωρα που το ζοριζει να του βγαλει καποιο τραυματισμο. Μπορω να πω ουτε για την ποιοτητα του ανησυχω τοσο γιατι απο οτι διαβαζουμε στις προπονησεις εδειξε σπουδαια πραγματα. Αυτο που με προβληματιζει ειναι ποτε θα ειναι ετοιμος για να προσφερει και επισης ποιες οι πιθανοτητες να εχει αλλον ενα σοβαρο τραυματισμο στο αμεσο μελλον.

7DeadlySins
10-08-11, 16:57
apmir1AURIE

7DeadlySins
10-08-11, 17:01
http://www.sport24.gr/football/ellada/stimena-paixnidia/menoyn_olympiakos_voloy_kai_kavala.1324796.html

Ελπίζω τώρα να πάμε για χαφ, γιατί ικανούς τους έχω να περιμένανε κάνα τσαμπέ από την καβάλα...

differance
10-08-11, 17:09
Φέισα και Γέστε δε μου φαίνονται και τόσο ΑΡΔολογίες...

7DeadlySins
10-08-11, 17:15
http://images.e-shop.gr/images/BKS/BKS.0160874.jpg

jonk
10-08-11, 17:18
Αυτός ο Κάστρο που θέλει ο βάζελος έχω ακούσει ότι είναι πολύ καλός παίκτης. Απ' τα ονόματα που ακούγονται μέχρι τώρα για μας,
σίγουρα είναι καλύτερος. Δεν τους κάνουμε καμιά πλάκα να τον πάρουμε εμείς; :s6vhaha:

ΥΓ. Το ενδιαφέρον της Λιλ για τον Τζιμπούρ είναι μόνο στα λόγια μέχρι τώρα. Χαλαρώστε, ακόμη δεν υπάρχει καμιά πρόταση...

σωστος φιλε ,ουτος η αλλος , ο χοντρος δεν προκειτε να παρει παικτη σοβαρο , παρτε αυτον τον παπαρα τον καστρο , να γελασουμε με τους λαγους τουλαχιστον

7DeadlySins
10-08-11, 17:21
Αισιοδοξία στις τάξεις του Ολυμπιακού

WlBiLNN1NhQ

Rena
10-08-11, 17:29
7deadly sins σε προλαβαινουμε ή πας βουρ στο λιμανι του Πειραια.....για βουτα?:s6vhaha:

Εγω περα απο τα σαπακια με τους 35 τραυματισμους σε ολο το σωμα τους -απο την κνημη μεχρι τον φρονιμητη-περιμενω να δω και τον τζιωλη στα ερυθρολευκα.Τρελα θα περασουμε. :s6vhaha:

Παιδια ευτυχως που ειμαστε Ολυμπιακος.Ο,τι μαλακα και να φερουν οταν μπουμε στο καραισκακη και δουμε τη φανελα σιγουρα θα ξεχασουμε και γεστε και κριερα και ολα και το μονο που θα εχει σημασια θα ειναι η ομαδα.Φανταστειτε να ημαστε αεκ ή βαζελοι πως θα νιωθαμε. :s6vhaha:

nbqgr
10-08-11, 17:30
32 χρονων ο Ουρμπαιθ.Μακρια απο τετοιες ηλικιες.

Ποιόν έχει μάνατζερ ξέρεις κανείς;

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 17:31
7deadly sins σε προλαβαινουμε ή πας βουρ στο λιμανι του Πειραια.....για βουτα?:s6vhaha:

Εγω περα απο τα σαπακια με τους 35 τραυματισμους σε ολο το σωμα τους -απο την κνημη μεχρι τον φρονιμητη-περιμενω να δω και τον τζιωλη στα ερυθρολευκα.Τρελα θα περασουμε. :s6vhaha:

Παιδια ευτυχως που ειμαστε Ολυμπιακος.Ο,τι μαλακα και να φερουν οταν μπουμε στο καραισκακη και δουμε τη φανελα σιγουρα θα ξεχασουμε και γεστε και κριερα και ολα και το μονο που θα εχει σημασια θα ειναι η ομαδα.Φανταστειτε να ημαστε αεκ ή βαζελοι πως θα νιωθαμε. :s6vhaha:

δεν πας να κανεις κανα μπανακι ??? ppnxoxo

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 17:31

τον Ηλια "τον παίρνω από πίσω" Ψινακη

Rena
10-08-11, 17:35
δεν πας να κανεις κανα μπανακι ??? ppnxoxoOxi θα κατσω εδω να γκρινιαζω για τις μεταγραφες για να σου σπαω τα νευρα. :s6vhaha:

Rena
10-08-11, 17:42
Εγώ, ...γενικά, είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' τις μεταγραφές μας !Για ποια ομαδα της γερμανιας μιλας Δημητρη?? :s6vhaha:

nbqgr
10-08-11, 17:43
Προφανώς για την Χάνσα

Nikolaos_Kokkinos
10-08-11, 17:47
ρε ασταδιαλα φαγωθηκατε να φατε τον Ουρταδο,

αφηστε το παιδι ( ppnxoxo ) να ξεδιπλωσει το ταλεντο του ( ξανα ppnxoxo).

εγω αν ημουν μαρινακης επιτηδες για να σας τη σπασω θα του εκανα επεκταση συμβολαιου για 4 χρονια κλειστα συν μπονους και ολα μεσα...

αντε πια.... κωλογαυροι

και αχαριστοι... τοσα χρηματα δαπανηθηκαν δηλαδη, τι αλλο θελετε? να παρουμε και τον Μπασινα δηλαδη ?

VALVERDES_7
10-08-11, 18:34

Eιπαμε εχεις δικιο στο συγκεκριμενο θεμα.Kαι αμαν με τις Βιγιαρεαλ,Μπιλμπαο,Εσπανιολ.Ας κοιταξουμε και αλλου για παικτες.

VALVERDES_7
10-08-11, 19:01
Iσως τελικα να κοιταμε και αλλου:s6vhaha:

Απο rednews.gr

Πάει να... σπάσει ταμεία με Γκάγκο!

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης έχει πάρει απόφαση να κάνει το... μπαμ στις μεταγραφές με την απόκτηση ενός παίκτη στα χαφ που θα κάνει και την διαφορά. Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού έχει δώσει εντολή να βρεθεί ο παίκτης που θα είναι και όνομα, αλλά και θα δώσει ουσία στην ομάδα.

Σύμφωνα με πληροφορίες οι ερυθρόλευκοι εξετάζουν και πάλι σοβαρά τον Φερνάντο Γκάγκο της Ρεάλ Μαδρίτης. Ο παίκτης είχε προταθεί εδώ και αρκετό καιρό, στην διοίκηση είχαν ασχοληθεί αλλά θεωρούσαν ότι ήταν πολύ δύσκολη περίπτωση και την έβαλαν στην άκρη...

Τις τελευταίες μέρες το ενδιαφέρον των πρωταθλητών για τον Αργεντινό σούπερ σταρ των Μαδριλένων αναζοπυρώθηκε. Ο ατζέντης του Γκάγκο έστειλε... μήνυμα ότι από την στιγμή που ο Μουρίνιο δεν τον υπολογίζει, ο παίκτης είναι ανοικτός σε κάθε πρόταση που τον καλύπτει και οικονομικά αλλά και επαγγελματικά... Στο πρόσφατο Κόπα Αμέρικα ήταν βασικός στην εθνική Αργεντινής, αλλά αν παραμείνει ανενεργός κινδυνεύει η θέση του και στην «Αλμπισελέστε».

Μια ματιά στις συμμετοχές του Γκάγκο στη Ρεάλ τα τελευταία χρόνια αρκεί για να καταλάβει κανείς γιατί θέλει να φύγει ο παίκτης. Το 2009 είχε 26 συμμετοχές στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, το 2010 που ήταν και τραυματίας 18 και πέρυσι που στον πάγκο της ομάδας βρέθηκε ο Μουρίνιο αγωνίσθηκε σε μόλις 4 ματς.

Στον Ολυμπιακό ξέρουν πως έχει η κατάσταση και μάλιστα προσπάθησαν να μάθουν τις απαιτήσεις της Ρεάλ Μαδρίτης για αγορά του παίκτη! Επειδή όμως κάτι τέτοιο είναι πολύ δύσκολο, ο δανεισμός είναι η πιο προσιτή λύση...

Rena
10-08-11, 19:07
Γκαγκο ε?Εχουμε μια μανια να παιρνουμε ο,τι δε θελει η Ρεαλ και ειναι σε καλη τιμη.Πολυ καλος παικτης,αλλα με προβληματιζει το οτι εμεινε πολυ καιρο παγκο(μεχρι κι εγω ξεχασα οτι υπαρχει),το ταμπεραμεντο του(αν και αυτο αρεσει στην ελλαδα)και καποιοι τραυματισμοι.Σιγουρα ομως δε με χαλαει.
Δεν ειναι ομως λιγο μικρος για τα δικα μας δεδομενα?Δε θελουμε να κομπλαρουμε και τον Κριερα. :s6vhaha:
[Μηπως να στελναμε μια αστακομακαροναδα στον μουρινιο και να παρουμε τον Ραμος( :s6vhaha:)]

panahs7
10-08-11, 19:08
Αν δεν κάνω λάθος ο φίλος SOLID είχε ποστάρει χθες-προχθές μια είδηση ότι ο Γκάγκο έκλεισε σε κάποια ομάδα της Αργεντινής...

sadi
10-08-11, 19:28
ΠΟΥ ΣΑΙ ΜΕΓΑΛΕ ΚΟΚΚΑΛΗ

Aπαπα σειρα μου να ανατριχιασω...

sadi
10-08-11, 19:29
Δωσε πενήντα μύρια γκουπα της και παρε τον Γκαγκο μεγαλε γκαγκανιάρη μας Βαγγέλα να κλεισεις τα στοματα.

VALVERDES_7
10-08-11, 19:36
Aυτος ο Γκαγκο θα ειναι πολυ καλη μεταγραφη!μακαρι να γινει το μπαμ!

sadi
10-08-11, 19:37
Ελπιζω να μη λενε καμια ποικιλια δίπιτου "Γκάγκο"

Rena
10-08-11, 19:38
Μηπως ηθελε να πει γκαγκα??Λαιδη Γκαγκα?

7DeadlySins
10-08-11, 19:58
Aπαπα σειρα μου να ανατριχιασω...

Γιατί ανατριχιάζει το αγοράκι μου; :s6vhaha: Σωκράτης σου λέω ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΑ ΛΕΜΕ :s6vhaha:

VALVERDES_7
10-08-11, 20:01
Γιατί ανατριχιάζει το αγοράκι μου; :s6vhaha: Σωκράτης σου λέω ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΑ ΛΕΜΕ :s6vhaha:

To αγορακι μου? Τι παιζεται εδω περα?:s6vhaha:

sabar77
10-08-11, 20:08
Ο Γκαγκο ειναι απ αυτους τους ποδοσφαιριστες που δινει τα παντα η διοικηση για να τους φερει αλλα δεν θελουν οι γυναικες τους...
Και μετα τα φραγκα που ΘΑ διναμε για τους Γκαγκους εξαφανιζονται...

jonk
10-08-11, 21:48
Ο Π.Α.Ο.Κ ΚανήθουΔιακρίνονται.

Επάνω : Σάμ Οπόνγκ, Θάνος Τάσος, Λουτσοστάθης Γεώρ., Ζέρβας Θαν., Κιαπέκος Αν., Σπανός Τάκης
Στη μέση : Αντωνίου Γεώρ. (βοηθός προπονητή), Σκανδάλης Ελ., Κηπιώτης Βασ., Γκάγκος Κυρ., Βύρης Γεωρ,. Καφαντάρης Γρ., Σολογιάννης Βαγ., Δήμας Ανδ., Καρατζάς Γεώρ., Σκόνδρας Παν(προπονητής)
Κάτω : Ισαλάρι Ρονάλντο, Κάραλης Γεώρ., Κοροβέσης Ν., Γαληγιάννης Νίκ. (Πρόεδρος), Σιμιακάκης Δήμ., Γκούγκουλης Στ., Γιαννίτσης Γιάν.

για αυτον τον γκαγκο , μιλαμε?

dimace
10-08-11, 22:03
Η Ρεάλ πλήρωσε για τον Γκάγκο πάνω από 20 χαρτιά στη Μπόκα...
Ο παίκτης είναι νέος και αρκετά καλός...
Ας πούμε πως η Ρεάλ αποφασίζει να χάσει τα μισά χρήματα που έδωσε.
¶ρα μιλάμε για κάτι γύρω στα 10 χαρτιά...
Σίγουρα (αν γίνει, που εγώ δεν το βλέπω) θα μιλάμε για ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ.
(κι αυτός κοντός είναι για τη θέση αλλά δε γαμ...εται)
(πόσα παίρνει στην Ρεάλ?? Ο Τεό ίσως μας απαντήσει)

7DeadlySins
10-08-11, 23:08
Σαμυ Κεντίρα και Ντανιέλε Ντε Ρόσσι πακέτο στον Ολυμπιακό

Ναι, αλλά εσείς ξεκινήσατε τις μαλακίες :s6vhaha: :s6vhaha: :s6vhaha:

dimace
10-08-11, 23:55
Σαμυ Κεντίρα και Ντανιέλε Ντε Ρόσσι πακέτο στον Ολυμπιακό

Ναι, αλλά εσείς ξεκινήσατε τις μαλακίες :s6vhaha: :s6vhaha: :s6vhaha:

Ο ενας Γαλλοαλγερινός φεύγει ο άλλος έρχεται!

Καθώς όλα δείχνουν πως ο Τζεμπούρ θα συνεχίσει την καριέρα του
στην Λιλ, στον Ολυμπιακό ψάχνονται για τον αντικαταστάτη του.
Ο κ. Μαρινάκης, που και φέτος έχει αποφασίσει να τινάξει τη μπάνγκα
στον αέρα, με κινήσεις αστραπή συμφώνησε με τη Ρεάλ Μαδρίτης για
την παραχώρηση του επίσης Γαλλοαλγερινού Καρίμ Μπενζεμά στον
Ολυμπιακό έναντι του ποσού των 17 εκ. ευρώ!! Ο παίκτης θα αμοίβεται
με 7 εκ το χρόνο για συμβόλαιο διάρκειας 4 ετών.

11.8.2011 ΔΟΛ

SOLID
11-08-11, 00:03
Αν δεν κάνω λάθος ο φίλος SOLID είχε ποστάρει χθες-προχθές μια είδηση ότι ο Γκάγκο έκλεισε σε κάποια ομάδα της Αργεντινής...

Τον δηλωσε η Μποκα στο ροστερ της για την Απερτουρα αλλα η Ρεαλ βγηκε και διεψευσε μετα απο λιγο. Που να βγαλεις ακρη με τριτοκοσμικα πρωταθληματα οπως το Αργεντινικο και το Ελληνικο :)

SOLID
11-08-11, 00:05
Η Ρεάλ πλήρωσε για τον Γκάγκο πάνω από 20 χαρτιά στη Μπόκα...
Ο παίκτης είναι νέος και αρκετά καλός...
Ας πούμε πως η Ρεάλ αποφασίζει να χάσει τα μισά χρήματα που έδωσε.
¶ρα μιλάμε για κάτι γύρω στα 10 χαρτιά...
Σίγουρα (αν γίνει, που εγώ δεν το βλέπω) θα μιλάμε για ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ.
(κι αυτός κοντός είναι για τη θέση αλλά δε γαμ...εται)
(πόσα παίρνει στην Ρεάλ?? Ο Τεό ίσως μας απαντήσει)

Περυσι το καλοκαιρι ηταν να μεταγραφει στην Ζενιτ με 10εκ και αλλα 3.8εκ συμβολαιο και ο
παιχτης αρνηθηκε...

Βεβαια τα πραγματα εχουν αλλαξει,στην Ρεαλ δεν ξερω ποσα παιρνει αλλα εικαζω πανω απο 3εκ/χρονο
ευκολα....

talos
11-08-11, 00:29
Ο Ορμπάιθ, σε πρώτο πλάνο!
| Δημοσίευση:Πέμπτη 11, Αύγουστος 2011 00:37
Ο Πάμπλο Ορμπάιθ είναι ο εκλεκτός της τεχνικής ηγεσίας για τη θέση του αμυντικού μέσου. Ο Ολυμπιακός φουλάρει για την απόκτηση του Ισπανού παίκτη. Τι δηλώνει ο 32άχρονος χαφ, αλλά και ο μάνατζέρ του. http://www.redplanet.gr/podosfairo/o-ormpaith-se-prwto-plano.1325254.html

Kaine
11-08-11, 00:58
:(-violin-)::sui2:

7DeadlySins
11-08-11, 01:04
Πάμε όλοι μαζί:

wNjCE16OJVw

dimace
11-08-11, 02:25
Κάποιος ΗΛΙΘΙΟΣ θάπε φαίνεται στον πρόεδρο πως μπάλα παίζουν τα γκρίζα
μαλλιά και η εμπειρία...

Δεν είναι έτσι.

Το τόπι θέλει πνεμόνια, ενθουσιασμό και φιλοδοξία.

Καλύτερα ο Κατικοτζόν παρά ο περίεργος Βάσκος ηλικίας 32 χρονών.
(άσε που άρχισα να αηδιάζω σιγα σιγά με τους Ισπανούς... Αποικία της
Μαδρίτης θα γίνουμε?)

Πιστεύω ο πρόεδρος ν' ακούσει τη φωνή της ΛΟΓΙΚΗΣ και να μην πετάξει
τα ωραία του λεφτά, τα οποία έτσι κι αλλιώς ΔΥΣΚΟΛΑ βγάζει απ' την τσέπη...

iakov7
11-08-11, 08:28
Τελικα οι φυλλαδες γραφουν οτι τους κατεβει! Η Ρεαλ για να δωσει τον Γκαγκο θελει πανω απο 10 εκ. ενω, οπως αναφερει ο φιλος SOLID πιο πανω, ο παιχτης εχει συμβολαιο πανω απο 3 εκ.! Δεν υπολογιζω καν το γεγονος οτι δεν θα θελει να ερθει Ελλαδα και με το δικιο του!

Οσον αφορα τον Ορμπαιθ, 32 χρονων, πολλους τραυματισμους, τι να τον κανω δηλαδη, μηπως γιναμε γηροκομειο και δεν το εμαθα?

Συνεχιζεται το ψαξιμο φαινεται, απλα ο χρονος δεν κυλαει υπερ μας και αυτο δεν μου αρεσει, υπαρχει αρκετη καθυστερηση, τοσο καιρο τι εκαναν οι αρμοδιοι, δεν ειχαν εντοπισει στοχους?

jonk
11-08-11, 08:34
μαρινακη πες μου τι λιπασμα βαζεις στα καβουρια και γινοντε τοσο μεγαλα σε τοσο λιγο χρονο , ρομπαιθ και μαλακιες , βρε αει στο διαολο τσιφουτηδες

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 08:52
εγω παντως ειμαι πλεον πεπεισμενος... μπορω να ξεκινησω καρριερα ποδοσφαιριστη στα 30 μου.

sadi
11-08-11, 08:54
Kαι ο εμετός μπόνους ppnxoxo

sadi
11-08-11, 09:00
Εδω βρεθηκε ομαδα να κανει προταση για το ... Σπυροπουλο, σε μας θα κολλησουμε; Οι ποδοσφαιρικοί μαλάκες υπαρχουν παντού.

differance
11-08-11, 09:27
Τελικα οι φυλλαδες γραφουν οτι τους κατεβει!

¶ργησες αλλά το κατάλαβες Ιάκωβε :D:D :s6vhaha:

differance
11-08-11, 09:33
Δηλαδή ρε παίδες για να καταλάβω, ο πολύ καλύτερος του Γκαργκάνο που ψάχνουμε μετά μανίας είναι ο... Ορμπάιθ?

consigliere
11-08-11, 09:41
Εχθρός του φθηνού είναι το φθηνότερο. Και των δύο το τζάμπα.

dimace
11-08-11, 09:55
Στην πόρτα της εξόδου από το γήπεδο Καραϊσκάκη βρίσκεται ο Ράφικ Τζεμπούρ, καθώς ενημέρωσε τους ανθρώπους του Ολυμπιακού για το ότι σύντομα θα έρθει στα γραφεία τους πρόταση από σύλλογο της Ρωσίας ή ακόμη και της Γαλλίας. Ο έμπειρος επιθετικός, ήθελε να συνεχίσει την καριέρα του εκτός Ελλάδας και έτσι τώρα που… η ευκαιρία που του παρουσιάζεται, είναι έτοιμος να αποχωρήσει.
Όσο για την στάση του Ολυμπιακού; Οι Πειραιώτες, είναι έτοιμοι να συζητήσουν κάθε σοβαρή πρόταση για την παραχώρηση ποδοσφαιριστή τους, με τις απαιτήσεις τους για τον Τζεμπούρ να ξεκινούν από τα 2.5 εκατομμύρια Ευρώ. Αυτό το ποσό, πιθανότατα δεν θα αποτελέσει πρόβλημα για τον σύλλογο της Ρωσίας που κινείται για την απόκτηση του Αλγερινού (το όνομά του δεν έχει γίνει ακόμη γνωστό), με το θέμα να αναμένεται να κλείσει… άμεσα.
Στην περίπτωση που ο Τζεμπούρ αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό, οι Πειραιώτες θα κινηθούν άμεσα για την αντικατάστασή τους. Με δεδομένες τις αποχωρήσεις των Ντάρμπισαϊρ (πουλήθηκε στην Νότιγχαμ) και Μήτρογλου (δανεικός στον Ατρόμητο), η μόνη επιθετική λύση που μένει από τους… κομμένους, είναι εκείνη του Νέμεθ, την οποία ο Βαλβέρδε δεν… συζητά καν.
Έτσι λοιπόν, ο Ολυμπιακός θα κινηθεί για την απόκτηση του Νέλσον Βαλντές, ενός παίκτη που είχε κινήσει το ενδιαφέρον του πρωταθλητή Ελλάδας και τον Ιούνιο, ωστόσο η περίπτωσή του δεν είχε προχωρήσει. Οι δυσκολίες για την υπόθεση του Παναγουανού πάντως θα είναι… αρκετές, καθώς ο παίκτης θα μείνει ελεύθερος από την Έρκουλες μέσα στις επόμενες ημέρες, με αρκετούς συλλόγους να φέρονται να τον έχουν προσεγγίσει, με αποτέλεσμα οι Πειραιώτες να έχουν αρκετούς αντιπάλους.
Αξίζει να αναφερθεί πως αν ο Ολυμπιακός πουλήσει τελικά τον Τζιμπούρ θα έχει… 100% κέρδος από τον Αλγερινό. Ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος, μετά την αποχώρησή του από την ΑΕΚ και μέσα σε έξι μήνες, παραχωρείται έναντι 2.5 εκατομμυρίων Ευρώ, κάτι που σίγουρα πιστώνεται στην διοίκηση των «ερυθρολεύκων».

Αυτά που γράφαμε χθες, τα γράφουν οι άλλοι σήμερα....

Το πολύ ενδιαφέρον στο τέλος. Πάλι για ΕΛΕΥΘΕΡΟ θα κοιτάξουμε για να παντελονιάσει
ο πρόεδρος ΟΛΟ το ποσό.

http://www.sportaction.gr/Podosfairo/Superleague/Olympiakos/item/99245-Rwsikh%E2%80%A6-bomba-gia-Olympiako

differance
11-08-11, 10:01
Πηγή? Έτσι για να ξέρω σε ποιον να τα χώσω.

consigliere
11-08-11, 10:07
Να ρωτήσουμε τον κύριο Ινιάκι για ποιόν θα "ενδιαφερθούμε" προσεχώς;

dimace
11-08-11, 10:10
Γερμανια, Βραζιλία χθες με αναμενόμενη νίκη της πρώτης.
Νέιμαρ, Γκέτσε ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. Οι δυο πιτισρικάδες ΧΡΥΣΑΦΙ.
Το γερμανάκι μου θυμίζει Μεσι (ξέρω τι λέω) και σε δυο χρονάκια θα
κάνει μεταγραφή αλλά Κριστιάνο Ρονάλντο (εδώ είμαστε...)

Αααα.... Και ο "μεταγραφικός μας στόχος", ο Ακουαιλάνι, σκόραρε χθες.
και αφιέρωσε το γκολ στον Βαλδέρδε... Σα τρελός θέλει να έρθει και αυτός
στο λιμάνι, και πρόεδρος μάλλον δε θα του χαλάσει το χατήρι. ΧΙΚ! ΧΙΚ!
(τι μαλακίες μας βάζουν και διαβάζουμε το καλοκαίρι για να πάρουν το ευρουδάκι)

differance
11-08-11, 10:18
Στην πόρτα της εξόδου από το γήπεδο Καραϊσκάκη βρίσκεται ο Ράφικ Τζεμπούρ, καθώς ενημέρωσε τους ανθρώπους του Ολυμπιακού για το ότι σύντομα θα έρθει στα γραφεία τους πρόταση από σύλλογο της Ρωσίας ή ακόμη και της Γαλλίας. Ο έμπειρος επιθετικός, ήθελε να συνεχίσει την καριέρα του εκτός Ελλάδας και έτσι τώρα που… η ευκαιρία που του παρουσιάζεται, είναι έτοιμος να αποχωρήσει.
Όσο για την στάση του Ολυμπιακού; Οι Πειραιώτες, είναι έτοιμοι να συζητήσουν κάθε σοβαρή πρόταση για την παραχώρηση ποδοσφαιριστή τους, με τις απαιτήσεις τους για τον Τζεμπούρ να ξεκινούν από τα 2.5 εκατομμύρια Ευρώ. Αυτό το ποσό, πιθανότατα δεν θα αποτελέσει πρόβλημα για τον σύλλογο της Ρωσίας που κινείται για την απόκτηση του Αλγερινού (το όνομά του δεν έχει γίνει ακόμη γνωστό), με το θέμα να αναμένεται να κλείσει… άμεσα.
Στην περίπτωση που ο Τζεμπούρ αποχωρήσει από τον Ολυμπιακό, οι Πειραιώτες θα κινηθούν άμεσα για την αντικατάστασή τους. Με δεδομένες τις αποχωρήσεις των Ντάρμπισαϊρ (πουλήθηκε στην Νότιγχαμ) και Μήτρογλου (δανεικός στον Ατρόμητο), η μόνη επιθετική λύση που μένει από τους… κομμένους, είναι εκείνη του Νέμεθ, την οποία ο Βαλβέρδε δεν… συζητά καν.
Έτσι λοιπόν, ο Ολυμπιακός θα κινηθεί για την απόκτηση του Νέλσον Βαλντές, ενός παίκτη που είχε κινήσει το ενδιαφέρον του πρωταθλητή Ελλάδας και τον Ιούνιο, ωστόσο η περίπτωσή του δεν είχε προχωρήσει. Οι δυσκολίες για την υπόθεση του Παναγουανού πάντως θα είναι… αρκετές, καθώς ο παίκτης θα μείνει ελεύθερος από την Έρκουλες μέσα στις επόμενες ημέρες, με αρκετούς συλλόγους να φέρονται να τον έχουν προσεγγίσει, με αποτέλεσμα οι Πειραιώτες να έχουν αρκετούς αντιπάλους.
Αξίζει να αναφερθεί πως αν ο Ολυμπιακός πουλήσει τελικά τον Τζιμπούρ θα έχει… 100% κέρδος από τον Αλγερινό. Ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος, μετά την αποχώρησή του από την ΑΕΚ και μέσα σε έξι μήνες, παραχωρείται έναντι 2.5 εκατομμυρίων Ευρώ, κάτι που σίγουρα πιστώνεται στην διοίκηση των «ερυθρολεύκων».

Αυτά που γράφαμε χθες, τα γράφουν οι άλλοι σήμερα....

Το πολύ ενδιαφέρον στο τέλος. Πάλι για ΕΛΕΥΘΕΡΟ θα κοιτάξουμε για να παντελονιάσει
ο πρόεδρος ΟΛΟ το ποσό.

http://www.sportaction.gr/Podosfairo/Superleague/Olympiakos/item/99245-Rwsikh%E2%80%A6-bomba-gia-Olympiako
Προσπερνώ τα διάφορα ΘΑ (ΘΑ έρθει πρόταση, ΘΑ κινηθεί για την απόκτηση του ... κλπ) που μόνο σοβαρή δημοσιογραφία δε συνιστούν και στέκομαι στο τελευταίο:

Ο παίκτης αποκτήθηκε ως ελεύθερος, μετά την αποχώρησή του από την ΑΕΚ και μέσα σε έξι μήνες, παραχωρείται έναντι 2.5 εκατομμυρίων Ευρώ, κάτι που σίγουρα πιστώνεται στην διοίκηση των «ερυθρολεύκων».

Βρε μαλάκα καραγκιοζάκο που θέλεις να λέγεσαι και δημοσιογράφος, το πρόβλημα είναι η εξοικονόμηση χρήματος από τη διοίκηση του Ολυμπιακού? Τι να τα κάνω τα 2,5 επιπλέον εκατομμύρια άμα ΔΕΝ πάρω επιθετικό εγνωσμένης αξίας που θα βοηθήσει ΑΜΕΣΑ στο σκοράρισμα και με μηδενική προετοιμασία? Να χέσω και τους "δημοσιογράφους" και τον προγραμματισμό του κώλου σας γαμώ.

panahs7
11-08-11, 10:20
O Orbaiz πάντως είναι γνωστός στο ποδοσφαιρικό κοινό. Δεν είναι τυχαίος ο αρχηγός της Μπιλμπάο. Και για τον Νίκο που ρώτησε, όχι δεν έχει καμία σχέση με τον Ιμπάνιεθ. Αυτά, όσον αφορά τον παίκτη, να μη λέμε γενικούρες "ποιός Orbaiz" κτλ, κατά τ' άλλα κι εγώ ήθελα πολύ καλύτερο αμυντικό χαφ.

Τώρα, όσον αφορά τον Τζιμπούρ, μα..κια να τον δώσουμε. Ο Βαλντέζ δεν είναι καλύτερός του και ο Ραφίκ έχει πάρει φόρα. Ήρθε καλά-καλά και λάδωσε το αντεράκι του στο Θρύλο και τώρα "γεια σας" εε;; Ρε δεν πα να κάνουν ότι θέλουν που θα κάτσω να σκάσω με το Βαγγέλα...

dimace
11-08-11, 10:24
Προσπερνώ τα διάφορα ΘΑ (ΘΑ έρθει πρόταση, ΘΑ κινηθεί για την απόκτηση του ... κλπ) που μόνο σοβαρή δημοσιογραφία δε συνιστούν και στέκομαι στο τελευταίο:

Βρε μαλάκα καραγκιοζάκο που θέλεις να λέγεσαι και δημοσιογράφος, το πρόβλημα είναι η εξοικονόμηση χρήματος από τη διοίκηση του Ολυμπιακού? Τι να τα κάνω τα 2,5 επιπλέον εκατομμύρια άμα ΔΕΝ πάρω επιθετικό εγνωσμένης αξίας που θα βοηθήσει ΑΜΕΣΑ στο σκοράρισμα και με μηδενική προετοιμασία? Να χέσω και τους "δημοσιογράφους" και τον προγραμματισμό του κώλου σας γαμώ.

Δεν το έδωσα γι αυτό, Κοσμά. Απλά από προχθες είχαμε την πληροφορία πως μπορεί να σπάσει
(γι αυτό έσπευσα να προτείνω τον Νέσιντ για αντικαταστάτη του), πληροφορία η οποία ΣΗΜΕΡΑ
επιβεβαιώνεται από τον αθλητικό τύπο. Το αν θα γίνει τελικά είναι άλλο θέμα (δεν είμαι στο μυαλό
του Τσιμπούρη της διοιίκησης ή του αγοραστή).

panahs7
11-08-11, 10:26
Δεν το έδωσα γι αυτό, Κοσμά. Απλά από προχθες είχαμε την πληροφορία πως μπορεί να σπάσει
(γι αυτό έσπευσα να προτείνω τον Νέσιντ για αντικαταστάτη του), πληροφορία η οποία ΣΗΜΕΡΑ
επιβεβαιώνεται από τον αθλητικό τύπο. Το αν θα γίνει τελικά είναι άλλο θέμα (δεν είμαι στο μυαλό
Ο Νεσίντ αν αποκτηθεί θα κλείσει πολλά σπίτια, μεγάλη παιχτούρα, αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι
πανάκριβος (για μας) ρε Δημήτρη, με ποιό σκεπτικό τον φέραμε στο προσκήνιο;

differance
11-08-11, 10:28
Εσένα σε πιστεύω. Τον αθλητικό τύπο όχι. Πόσες και πόσες φορές δεν αναπαρήγαγαν αυτά που γράφουμε εδώ μέσα σκέψου μόνο. Και όχι τις πληροφορίες μας αλλά τις παπαριές που γράφουμε εξεπίτηδες.

sadi
11-08-11, 10:31
Απο τη στιγμη που χασαμε τον Ζεκα και τον Μπουγαίδη μεσα απο τα χερια μας, δεν θελω κανέναν.

differance
11-08-11, 10:34
Και να ήθελες πάλι τα @@ του Βαγγέλα θα έπαιρνες :s6vhaha:

dimace
11-08-11, 10:36
Ο Νεσίντ αν αποκτηθεί θα κλείσει πολλά σπίτια, μεγάλη παιχτούρα, αλλά αν δεν κάνω λάθος είναι
πανάκριβος (για μας) ρε Δημήτρη, με ποιό σκεπτικό τον φέραμε στο προσκήνιο;

5 χαρτάκια... 6 χαρτάκια... Οχι και τόσο ακριβός. Το κυριότερο είναι πως είναι δυσαρεστημένος
γιατί δεν παίρνει πολύ χρόνο συμμετοχής. Το συμβόλαιο του δεν το ξέρω

Εσένα σε πιστεύω. Τον αθλητικό τύπο όχι. Πόσες και πόσες φορές δεν αναπαρήγαγαν αυτά που γράφουμε εδώ μέσα σκέψου μόνο. Και όχι τις πληροφορίες μας αλλά τις παπαριές που γράφουμε εξεπίτηδες.

Της τρελής γίνεται (με αποκορύφωμα που κάναμε γνωστό στο πανελλήνιο τον Χολέμπα
με γερμανικό κείμενο...) και για αυτό λέω και για τον Τσέχο, για να φτάσει σε περισσότερα
αυτάκια. (το παιδί αξίζει και θα βγούμε κερδισμένοι.)

sadi
11-08-11, 10:36
Ο Βαγγελας απογοητευτηκε γιατι παρα τα συνολικα περιπου 80 εκ. που εσκασε στο τραπεζι για να παρει τους δυο παικταραδες, Γοντικας και Αδαμίδης του εκαναν ματ και με προσφορες που συνολικα αγγιζουν τα 300 εκ. ευρώ πηραν τους παικταραδες. Εκτοτε ο Βαγγελης δεν κοιμαται τωρα πια τα βραδια. Σβηνει στα σουβλακια του Αδαμίδη τα σημάδια. Γέμισε η κοιλιά του με κοψίδια και γλυκάδια. Με του Γόντικα τη σκέψη δεν κοιμάται πια τα βράδια.

differance
11-08-11, 10:38
Ξαναρωτάω. Ο πολύ καλύτερος του Γκαργκάνο που ψάχνουμε είναι ο Ορμπάιθ?

sadi
11-08-11, 10:40
Κον Πουλοπουλον , ενταυθα.
Εμπιστευτικόν

Τον Νιλμαρ ετοιμαζονται να δεχτουν στο Λιμάνι. Ο νεαρος βραζιλιανος δεν θελει να αγωνιστεί απο τώρα στη Ρεάλ Μαδρίτης και μπροστα στον κίνδυνο να παραμείνει στη Βραζιλία και να χτυπήσει , οι Μαδριλένοι σκέφτηκαν τη λύση "Ολυμπιακός". Είναι διατεθειμένοι να καλύψουν το συμβόλαιο του παίκτη κατά 80%, εάν ο Ολυμπιακός εγγυηθεί πως ο ποδοσφαιριστής θα έχει πάνω από 25 συμμετοχές τη σαιζόν. Αυτή τη στιγμή οι εξελίξεις τρέχουν και ίσως πολύ σύντομα να έχουμε γεγονότα που θα συνταράξουν την ποδοσφαιρική πιάτσα πανευρωπαϊκά.

sadi
11-08-11, 10:40
Ξαναρωτάω. Ο πολύ καλύτερος του Γκαργκάνο που ψάχνουμε είναι ο Ορμπάιθ?

Οχι αυτος ειναι ο Ουρτάδο.

consigliere
11-08-11, 10:42
Οέ οέ.

sadi
11-08-11, 10:42
Οέ οέ.
Μοϊσες Θεε

sadi
11-08-11, 10:43
Μάλλον τον Νέιμαρ, εννοείς... χεχεχεχεχεχεχ (με τα 42 εκ. μεταγραφή)

Μα ΕΔΩ ειναι το θεμα. Δυο γραμματακια αλλαζουνε, αλλα ο γάβρος διαβαζει αυτο που θελει. Ξερω εγω και ο Πουλπουλ εχουμε δώσει απειρες αποκλειστικοτητες , οπως του Φιγκο. Και αν δε συμβει λες "μα ποιος Νιλμαρ τώρα;;;;"

differance
11-08-11, 10:44
Κον Πουλοπουλον , ενταυθα.
Εμπιστευτικόν

Τον Νιλμαρ ετοιμαζονται να δεχτουν στο Λιμάνι. Ο νεαρος βραζιλιανος δεν θελει να αγωνιστεί απο τώρα στη Ρεάλ Μαδρίτης και μπροστα στον κίνδυνο να παραμείνει στη Βραζιλία και να χτυπήσει , οι Μαδριλένοι σκέφτηκαν τη λύση "Ολυμπιακός". Είναι διατεθειμένοι να καλύψουν το συμβόλαιο του παίκτη κατά 80%, εάν ο Ολυμπιακός εγγυηθεί πως ο ποδοσφαιριστής θα έχει πάνω από 25 συμμετοχές τη σαιζόν. Αυτή τη στιγμή οι εξελίξεις τρέχουν και ίσως πολύ σύντομα να έχουμε γεγονότα που θα συνταράξουν την ποδοσφαιρική πιάτσα πανευρωπαϊκά.

Τον Νεϊμάρ εννοείς προφανώς. Για τον Νιλμάρ σου έχω είδηση :s6vhaha:

http://www.olympiacos24.gr/other-news/96600-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BC-%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%B9%CE%BB%CE%BC%CE%AC%CF%81/

sadi
11-08-11, 10:44
Τον Νεϊμάρ εννοείς προφανώς. Για τον Νιλμάρ σου έχω είδηση :s6vhaha:

http://www.olympiacos24.gr/other-news/96600-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BC-%CE%BC%CE%B5-%CE%BD%CE%B9%CE%BB%CE%BC%CE%AC%CF%81/

Χμ...ειναι γρήγοροι παναθεμα...

sadi
11-08-11, 10:48
Μεταγραφή βόμβα ετοιμάζει ο Β. Μαρινάκης.
Σύμφωνα με πληροφορίες ο ποδοσφαιριστής αγωνίζεται στη β' Βραζιλίας, είναι νεαρός και έχει έφεση στο σκοράρισμα. Πολλοί μιλούν για τον νέο Ροναλντίνιο, αλλά υπάρχουν ακόμα προβλήματα με τον πρόεδρο της ομάδας του που θέλει να βγάλει όσο το δυνατόν περισσότερα από τη μεταγραφή του σουπερ-σταρ του. Το όνομα κρατείται ως επτασφράγιστο μυστικό και αναμένεται να αποτελέσει την "κορωνίδα" των ως τώρα μεταγραφών του Μαρινάκη καθώς όταν ανακοινωθεί θα συγκλονίσει τον ποδοσφαιρικό πλανήτη.

tzinos
11-08-11, 10:53
βρε dimace ωρες ωρες αναρατιωμαι με τα ονοματα που τσαμπουνας εαν εχεις καταλαβει την αξια τους στο ποδοσφαιρικο στερεωμα και ακομα περισοτερο εαν εχεις καταλαβει σε ποιο ποδοσφαιρικο κλαμπ τους παρουσιαζεις ως στοχους!!! Ειναι δυνατον να μιλας για νειμαρ και γκετσε??? Ο νειμαρ αυτη την στιγμη ειναι μαλλον ο ακριβοτερος παιχτης στον πλανητη στην ηλικια του!!!!!!!!!!!!! να συνεχισω να βαζω θαυμαστικα??????? Η σαντος εχει αποριψει προτασεις ισως και πανω απο 30 εκατομυρια και ειναι στοχος της τσελσι και της ρεαλ!!!! Ο δε γκετσε ειναι και αυτος ταλενταρα και αρχες καλοκαιριου λεγανε οτι σφαζεται η μαντσεστερ με την μπαρτσελονα για παρτη του! Εμεις που κολαμε στην ολη υποθεση?? μην μπας και μπουμε καμια σφηνα και τους κλεψουμε??

Οσο για τον νεσιντ, ακομα και αυτος δεν ειναι εφικτος στοχος. Ο νεσιντ και ο καθε νεσιντ ηταν εφικτος στοχος οταν ακομα επαιζε στην τσεχια!! τωρα ειναι αργα. Για θυμισου και τον πετροβιτς που ειχε προτεινει ο λεμονης. Η τον τζορτζεβιτς της παρτιζαν που πηγε προχθες στην μπλακμπερν.Τετοιοι παιχτες υπαρχουν πολλοι, απλα εμεις ποτε δεν τους ανακαλυπτουμε, η μαλλον ποτε δεν προχωραμε καποιο ενδιαφερον, διοτι θελουμε ετοιμα ονοματα. Και οι μονοι ετοιμοι που βρισκουμε ειναι 32χρονοι πρωην ποδοσφαιριστες. Καμια φορα βγαινουν και αυτοι, οκ.

Ρε σεις εδω χαλαμε τις μισες μεταγραφες για διαφορες 200-300 χιλιαρικα. Θελουν 2 μιλια, δινουμε και καλα 1,7. Θελουν 3 δεν παμε πανω απο 2,6. Θελουν 600 χιλιαρικα, δινουμε 350. Κανουμε μονοι μας σαμποταζ, ειδικα αμα ειναι καμια αλμυρουτσικη περιπτωση κανουμε οτι μπορουμε για να φαινεται οτι προσπαθησαμε, αλλα οι αλητες οι αλλοι δεν πεσανε στα ποσα που θελαμε!

Μα δες ποσο γελοιο και τραγικο ειναι. Αν και καλα η σεντ ετιεν υποχωρούσε στα 2,5 μιλια που διναμε, θα ειχαμε τωρα αμυντικο χαφ. Απο τοτε εχουμε εξτρα εσοδα απο νοβα και τσου λου γυρο στα 11 μιλια. Αλλα οι περισοτεροι στοχοι που ακουγονται δεν φτανουν καν τα 2 μιλια. Και εγω νομιζω οτι εαν αποφασισεις και πεις διαθετω ξερω γω 3-4 μιλια (αφου ηδη πριν εδινα 2,5), ε τοτε θα επρεπε ηδη να εχουμα αμυντικο χαφ παιχτρονι.

Αφηστε το, ανοιγουμε καθε μερα το ρεπορταζ και τρωμε παραμυθι συνεφο. Καθομαστε και κοιταμε τα οικονομικα και αναρωτιομαστε πως δεν παιρνουμε ενα παιχτη της προκοπης. Ας το να πα να γαμηθει, οτι ειναι να ρθει ας ερθει. Θα κριθει στην πορεια, βαρεθηκα ειλικρινα. Υπαρχει τοσο μεγαλη ελλειψη σχεδιασμου, επαγγελματικοτητας, σεβασμου προς τον οπαδο, παραλογισμος, ..... που δεν αξιζει να ασχολησε. Δες το και ετσι, παιρνουμε παιχτες τυπου νταρμπισαιρ, πλερωνουμε 3 μιλια και τους διωχνουμε ελευθερους. 20 περιπτωσεις τετοιες εχουμε, κανονικα θα επρεπε να σκεφτεσε οτι μια ομαδα συνεχεια ζημιωνεται απο τετοιες υποθεσεις. Ε λοιπον αυτοι δεν κοβονται και πολυ, διοτι εχουν αλλους 20 τροπους να τα τσεπωνουν και να μπαλονουν τις μαλακιες που οι ιδιοι δημιουργουν με την ελλειψη οργανωσης και στοιχειωδους επαγγελματισμου. Οποτε δεν πανε στο διαολο!

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 11:02
ειλικρινα δεν εχω καταλαβει γιατι ανησυχειτε..

ο Φρανθιθκο Χαβιερ Γιεστε Ναβαρρο θα γαμησει ολη τη σουπερλιγκα μονος του , και μινιμουμ καμμια 3-αρα γκολακια και καμμια 5αρα ασιστ στο τσουλου.

k79
11-08-11, 11:02
ακοαμα να κλεισουμε χαφ,οι μερες περνανε.........

dimace
11-08-11, 11:03
βρε dimace ωρες ωρες αναρατιωμαι με τα ονοματα που τσαμπουνας εαν εχεις καταλαβει την αξια τους στο ποδοσφαιρικο στερεωμα και ακομα περισοτερο εαν εχεις καταλαβει σε ποιο ποδοσφαιρικο κλαμπ τους παρουσιαζεις ως στοχους!!! Ειναι δυνατον να μιλας για νειμαρ και γκετσε??? Ο νειμαρ αυτη την στιγμη ειναι μαλλον ο ακριβοτερος παιχτης στον πλανητη στην ηλικια του!!!!!!!!!!!!! να συνεχισω να βαζω θαυμαστικα??????? Η σαντος εχει αποριψει προτασεις ισως και πανω απο 30 εκατομυρια και ειναι στοχος της τσελσι και της ρεαλ!!!! Ο δε γκετσε ειναι και αυτος ταλενταρα και αρχες καλοκαιριου λεγανε οτι σφαζεται η μαντσεστερ με την μπαρτσελονα για παρτη του! Εμεις που κολαμε στην ολη υποθεση?? μην μπας και μπουμε καμια σφηνα και τους κλεψουμε??

Οσο για τον νεσιντ, ακομα και αυτος δεν ειναι εφικτος στοχος. Ο νεσιντ και ο καθε νεσιντ ηταν εφικτος στοχος οταν ακομα επαιζε στην τσεχια!! τωρα ειναι αργα. Για θυμισου και τον πετροβιτς που ειχε προτεινει ο λεμονης. Η τον τζορτζεβιτς της παρτιζαν που πηγε προχθες στην μπλακμπερν.Τετοιοι παιχτες υπαρχουν πολλοι, απλα εμεις ποτε δεν τους ανακαλυπτουμε, η μαλλον ποτε δεν προχωραμε καποιο ενδιαφερον, διοτι θελουμε ετοιμα ονοματα. Και οι μονοι ετοιμοι που βρισκουμε ειναι 32χρονοι πρωην ποδοσφαιριστες. Καμια φορα βγαινουν και αυτοι, οκ.

Ρε σεις εδω χαλαμε τις μισες μεταγραφες για διαφορες 200-300 χιλιαρικα. Θελουν 2 μιλια, δινουμε και καλα 1,7. Θελουν 3 δεν παμε πανω απο 2,6. Θελουν 600 χιλιαρικα, δινουμε 350. Κανουμε μονοι μας σαμποταζ, ειδικα αμα ειναι καμια αλμυρουτσικη περιπτωση κανουμε οτι μπορουμε για να φαινεται οτι προσπαθησαμε, αλλα οι αλητες οι αλλοι δεν πεσανε στα ποσα που θελαμε!

Μα δες ποσο γελοιο και τραγικο ειναι. Αν και καλα η σεντ ετιεν υποχωρούσε στα 2,5 μιλια που διναμε, θα ειχαμε τωρα αμυντικο χαφ. Απο τοτε εχουμε εξτρα εσοδα απο νοβα και τσου λου γυρο στα 11 μιλια. Αλλα οι περισοτεροι στοχοι που ακουγονται δεν φτανουν καν τα 2 μιλια. Και εγω νομιζω οτι εαν αποφασισεις και πεις διαθετω ξερω γω 3-4 μιλια (αφου ηδη πριν εδινα 2,5), ε τοτε θα επρεπε ηδη να εχουμα αμυντικο χαφ παιχτρονι.

Αφηστε το, ανοιγουμε καθε μερα το ρεπορταζ και τρωμε παραμυθι συνεφο. Καθομαστε και κοιταμε τα οικονομικα και αναρωτιομαστε πως δεν παιρνουμε ενα παιχτη της προκοπης. Ας το να πα να γαμηθει, οτι ειναι να ρθει ας ερθει. Θα κριθει στην πορεια, βαρεθηκα ειλικρινα. Υπαρχει τοσο μεγαλη ελλειψη σχεδιασμου, επαγγελματικοτητας, σεβασμου προς τον οπαδο, παραλογισμος, ..... που δεν αξιζει να ασχολησε. Δες το και ετσι, παιρνουμε παιχτες τυπου νταρμπισαιρ, πλερωνουμε 3 μιλια και τους διωχνουμε ελευθερους. 20 περιπτωσεις τετοιες εχουμε, κανονικα θα επρεπε να σκεφτεσε οτι μια ομαδα συνεχεια ζημιωνεται απο τετοιες υποθεσεις. Ε λοιπον αυτοι δεν κοβονται και πολυ, διοτι εχουν αλλους 20 τροπους να τα τσεπωνουν και να μπαλονουν τις μαλακιες που οι ιδιοι δημιουργουν με την ελλειψη οργανωσης και στοιχειωδους επαγγελματισμου. Οποτε δεν πανε στο διαολο!ν

Όχι ως μεταγραφικούς στόχους, αδελφέ Τζίνο. Τους αναφέρω ως καλούς παίκτες
που χθες στο φιλικό μου άρεσαν.

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 11:04
δυνειτικα εχουμε 4 αμ.χαφ.... γιατι να παρουμε κιαλλο ???

panahs7
11-08-11, 11:08
5 χαρτάκια... 6 χαρτάκια... Οχι και τόσο ακριβός. Το κυριότερο είναι πως είναι δυσαρεστημένος
γιατί δεν παίρνει πολύ χρόνο συμμετοχής. Το συμβόλαιο του δεν το ξέρω
Ο Τσέχος "Πίτερ Κράουτς"

http://www.independent.co.uk/multimedia/archive/00241/Thomas_Necid_241783s.jpg

Full name: Tomas Necid
Team: CSKA Moscow
Date of birth: 13/08/1989
Nationality: Czech
Height: 190 cm
Position: Striker / CF
Foot: Right
Market value: ¤6,500,000
Contract until: 31/12/2013
Week salary: ¤19,000
(περίπου ¤1,600,000 τον χρόνο δηλαδή)

Δημήτρη check this...

Injury history
10/06/2011: Cruciate Ligament Rupture (Ρήξη χιαστού συνδέσμου)

...πριν 2 μήνες έπαθε μεγάλη ζημιά και αυτή τη στιγμή είναι στα πιτς. Τα άρθρα που βρήκα ψάχνοντας,
λένε για επιστροφή του τον Νοέμβρη! Τον ξεχνάμε λοιπόν...

tzinos
11-08-11, 11:12
γιατι απο αυτους οι 2 ειναι επιθετικα χαφ(ιμπαγασα, γιεστε), ο ενας σεντερ μπακ(μοντεστο) και ο αλλος 8ρι(φεισα). Ααα 5 ειναι βρε συ, ειναι και ο ουρταδο ο οποιος ειναι 0ρι ! μου αρεσει που απανταω και στο τρολιγκ λολ

ντιμι, οκ, ευτυχως που δεν τους εγραφες ως στοχους γιατι θα τραβουσα τις λιγες τριχες μου, λολολ. Ε οτι θα σου αρεσουν λογικο ειναι, δεν γινετε αδικα τοσο ντορος και σφαγη στα ποδια τους. Το 2ρο ημιχρονο ειδα εγω, καλο ματσακι. Ο φερναντινιο που επαιζε ειναι αυτος που ηθελε να φερει ο κοκαλης πριν 2 χρονακια?? πολλα νεα ονοματα παντος στο μπραζιλ και στην γερμανια.

sadi
11-08-11, 11:12
Μηπως να τον ανταλλασσαμε με τον κορυφαίο Σερβο ταλαντουχο;

sadi
11-08-11, 11:16
Στηριζουμε Θρυλο-Αγαπαμε Ουρταδο

Αμυντικο χαφ εχουμε. Τον κορυφαίο της Ευρώπης. Μωυσή οδήγησέ μας στη γη της επαγγελίας και μην δινεις σημασία στους απίστους που δε σε τιμουν ω, τεραστιε τερμινάτορα.

differance
11-08-11, 11:24
Ο Τσέχος "Πίτερ Κράουτς"

Injury history
10/06/2011: Cruciate Ligament Rupture (Ρήξη χιαστού συνδέσμου)

...πριν 2 μήνες έπαθε μεγάλη ζημιά και αυτή τη στιγμή είναι στα πιτς. Τα άρθρα που βρήκα ψάχνοντας,
λένε για επιστροφή του τον Νοέμβρη! Τον ξεχνάμε λοιπόν...

Kαθόλου δεν τον ξεχνάμε. Εμάς μας "τραβάνε" οι τραυματίες (βλ. Ντάρμπισιρ, Φέισα κλπ)

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 11:38
γιατι απο αυτους οι 2 ειναι επιθετικα χαφ(ιμπαγασα, γιεστε), ο ενας σεντερ μπακ(μοντεστο) και ο αλλος 8ρι(φεισα). Ααα 5 ειναι βρε συ, ειναι και ο ουρταδο ο οποιος ειναι 0ρι ! μου αρεσει που απανταω και στο τρολιγκ λολ

α.

δεν βλεπω κανενα τρολινγ... οι αμ.χαφ μας ειναι

Τοροσιδης
Μοντεστο
Ουρταδο
Φεισα..

αυτα με τα 8-αρια-9-αρια - 6αρες Ντορτια και Τριαρες ειανι για το φουτμπολ μανατζερ 2011.

απο τη στιγμη που η ομαδα τους χρησιμοποιει και ως αμ.χαφ εχουμε 4 αμ.χαφ.

:-P

Υ/Γ περιπου με τον ιδιο τροπο που ουτε δεξι εξτρεμ εχουμε αλλα εχετε βολευτει που λεμε τον Μιραλλας και τον Φετφατζιδη δεξι εξτρεμ ενω κανεις απο τους 2 δεν εχει ουδεμια επαφη με τη θεση και αυτο κανει ΜΠΑΜ σε καθε αγωνα.

αλλα απ οτι στιγμη που δεν παραπονιομαστε που παιζουν ΑΣΧΕΤΟΙ ως προς την θεση παικτες σε θεσεις εξτρεμ τοτε γιατι να παραπονιομαστε που εχουμε 4 περιπου αμ.χαφ??

differance
11-08-11, 11:56
Kαθόλου δεν τον ξεχνάμε. Εμάς μας "τραβάνε" οι τραυματίες (βλ. Ντάρμπισιρ, Φέισα κλπ)

Xα! Τomas Necid

Cruciate Ligament Rupture (ρήξη χιαστού συνδέσμου)
until approx.: Beginning of Dec. 2011
http://www.transfermarkt.co.uk/en/tomas-necid/profil/spieler_39665.html

Έρχεται ο παιχταράς :):)

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 11:57
Χιαστος Συνδεσμος Φιλαθλων Πειραιως

αυτο εχουμε καταντησει με τα κουτσαλογα

7DeadlySins
11-08-11, 12:00
Φέισα κουτσός

Ουρτάδο ανάπηρος

Τοροσίδης το βασικό δεξί μπακ, παίζει εκεί πάντα

Μένει ο Μοντεστό, που δεν είναι μέσος. Και επίσης είναι αργός. ¶, είναι και 33. Και τα μαλλιά του είναι χάλια :s6vhaha:

Λοιπόν, τι λέγαμε;

consigliere
Πάντως το ωραίο είναι ότι εξακολουθούμε να πιστεύουμε ότι είμαστε για άλλα, μεγαλύτερα πράγματα και ευρωπαϊκές καταξιώσεις.

Πάνω σε αυτήν την αυθαίρετη και αβάσιμη παραδοχή, αποδίδουμε ευθύνες για την ματαίωση της φρούδας προσδοκίας μας κατά το δοκούν: φταίει ο (κάθε) Πρόεδρας με τα καβούρια στην τσέπη, φταίνε οι σκάουτερς/παράγοντες/βοηθοί/ΤΔ/υπάλληλοι που είναι παράσιτα, φταίνε (κατά κόρον) οι ΑΡΔ, φταίει πολύ λιγότερο ο Βαλβέρδε.... Αλλά σίγουρα είμαστε για άλλα, μεγαλύτερα, για κάτι παραπάνω. Τί κρίμα να μην βλέπουν το κενό στον αμυντικό χαφ....

Σόρρυ, αλλά αυτό είμαστε. Αυτό ακριβώς που βλέπουμε. Από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα επιλογής αν θέλουμε να αποτελούμε το κοινό σε όλες αυτές τις παπάρες που διοχετεύονται μέσω των ΑΡΔ.

sadi
Ουρταδο θρησκεια, ταχύτης-μαεστρία

consigliere
11-08-11, 12:02
Ο προπονητής δηλαδή ζητάει σαν τρελός 6άρι και δεν του παίρνει ο Βαγγέλας;

Τί 6άρια έχει θελήσει και ζητήσει διαχρονικά ο Βαλβέρδε; Τον Ντούσερ στην πρώτη, τον Ουρτάδο στην δεύτερη, ψάχνεται σταθερά για κάποιον όμοιο: ψηλό, αργό, ξυλάγγουρο. Αν εμείς δεν γουστάρουμε είναι άλλη υπόθεση.

differance
11-08-11, 12:02
Πάντως ο Νεσιντ φέρνει πολύ σε Αβραάμ :s6vhaha:

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_39665_2410_2009_1.jpg

panahs7
11-08-11, 12:07
Πάντως ο Νεσιντ φέρνει πολύ σε Αβραάμ :s6vhaha:

http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/s_39665_2410_2009_1.jpg
Ερωτεύτηκες; :s6vhaha: Κόλλησες στον Νεσίντ εσύ τώρα...ppnxoxo

sapere aude
11-08-11, 12:08
Και να πουλήσουμε το Τζιμπόυρ , τι να τον κάνουμε τον άλλο επιθετικο ?? ΕΕΕΕΕ ??

Ξεχάσατε πως το Δεκέμβρη γυρνάει ο τρισμέγιστος Ντιόγκο ....:cool:

Και αμυντικό χαφ ....άστο γάματο ρε Βαγγέλη . Πήγε και 10 Αυγούστου τώρα που να τρέχεις με τον καύσωνα να ψάχνεις .....εντάξει να μους πεις είχες την δυνατότητα να προγραμματίσεις από το Μάιο ...αλλά άσε μωρά τώρα , από το Μάιο .
Και να σου κάνει καμιά μεταγραφή ο Βάζελος στο παρά πέντε και να συζητάνε όλα τα καφενεία για το βάζελο και όχι για σένα . Καλύτερα έτσι περίμενε να δεις τι θα πάρουν οι άλλοι , και τελευταία μέρα ανακοίνωσε το Τζιώλη να γουστάρουμε .

Και που σαι , μπουχεσολεβιέ .....άρχισε να ετοιμάζεσαι για τα κορνέ γιατί τα βλέπω πολύ κοντά ....αλλά πολύ κοντά . Ήθελες και Ολυμπιακό μοσχάρι ...κάτι ήξερε ο γέρος που δεν σε έβαζε μέσα τόσα χρόνια που παρακάλαγες .:cool:

panahs7
11-08-11, 12:09
Κι εγώ σας λέω ότι θα πάρουμε τον Κάστρο για να την σπάσουμε στο βάζελο!ppnxoxo:s6vhaha:

sadi
11-08-11, 12:16
Κι εγώ σας λέω ότι θα πάρουμε τον Κάστρο για να την σπάσουμε στο βάζελο!ppnxoxo:s6vhaha:
Και μετα για να μας τη σπασουνε θα παρουνε μεσα απο τα χερια μας τον Ουρταδο

panahs7
11-08-11, 12:17
Και μετα για να μας τη σπασουνε θα παρουνε μεσα απο τα χερια μας τον Ουρταδο
Αμα το κάνουν αυτό εγώ αλλάζω ομάδα και γίνομαι Μπανάθα!! :s6vhaha:

sadi
11-08-11, 12:20
Αμα το κάνουν αυτό εγώ αλλάζω ομάδα και γίνομαι Μπανάθα!! :s6vhaha:
Στεγνά. Ουρταδο-Κατσουρ αμυντικοι μεσοι, τρέμε Ευρώπη.

differance
11-08-11, 12:21
Και Γκαραγκούνης - Νίνι μπροστά ppnxoxo

panahs7
11-08-11, 12:31
Καλά τώρα είδα το πρωτοσέλιδο της Γάτας!! Οι άνθρωποι έχουν πάει σε άλλο επίπεδο!! Έχουμε λέει Γκαργκάνο, Γεμπντά, Μουτινγκάι και Τισόνε στάντ μπάι και ψάχνουμε για καλύτερο!ppnxoxoppnxoxo Τον Γκάγκο τον έχουμε βάλει σε 2η γραμμή γιατί η 1η είναι φορτωμένη... Μεγάλο τηλεφωνικό κέντρο πρέπει να έχουμε! :s6vhaha:

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 12:32
απο τη στιγμη που χασαμε τον Τσιτα απο τον Αγαμιδη εχω χασει καθε ενδιαφερον

κυριολεκτικα μεσα απο τα χερια μας

differance
11-08-11, 12:35
Καλά τώρα είδα το πρωτοσέλιδο της Γάτας!! Οι άνθρωποι έχουν πάει σε άλλο επίπεδο!! Έχουμε λέει Γκαργκάνο, Γεμπντά, Μουτινγκάι και Τισόνε στάντ μπάι και ψάχνουμε για καλύτερο!ppnxoxoppnxoxo Τον Γκάγκο τον έχουμε βάλει σε 2η γραμμή γιατί η 1η είναι φορτωμένη... Μεγάλο τηλεφωνικό κέντρο πρέπει να έχουμε! :s6vhaha:

Mακράν το κορυφαίο πρωτοσέλιδο ever Πάνο.

panahs7
11-08-11, 12:38
Mακράν το κορυφαίο πρωτοσέλιδο ever Πάνο.
Γιατί αυτό;;!!ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

http://img28.imageshack.us/img28/7830/12070027.png

Που, πως, πότε ρε παιδιά;;;!!! Τι περιμένετε; :s6vhaha:

differance
11-08-11, 12:41
Για πες γιατί δε βλέπω την εικόνα

sadi
11-08-11, 12:42
Και τον Τζιολη μετα τον Τσιτα και τον Μπουγαΐδη παιρνει η ΑΕΓΚΣ (μάνα) μέσα απο τα χέρια του Ολυμπιακου.

panahs7
11-08-11, 12:42
Για πες γιατί δε βλέπω την εικόνα
Κάνε ένα refresh γιατί έκανα edit και την έβαλα από αλλού τη φωτό.

Κιτρινόμαυρη ώρα: Αρπάζει Τζιόλη μέσα απ' τα χέρια του Ολυμπιακού!!ppnxoxo

sadi
11-08-11, 12:43
Ρε γαμωτο ενας ~~~~~~~ να μας παρει μεσα απο τα χερια τον Ουρταδο δεν υπαρχει;

differance
11-08-11, 12:46
Κάνε ένα refresh γιατί έκανα edit και την έβαλα από αλλού τη φωτό.

Κιτρινόμαυρη ώρα: Αρπάζει Τζιόλη μέσα απ' τα χέρια του Ολυμπιακού!!ppnxoxo

Moυαχαχαχα! Οι άνθρωποι δεν παίζονται! ¶ραγε το Πούλιτζερ δημοσιογραφίας έχει κλείσει για φέτος? ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

panahs7
11-08-11, 12:59
Ορίστε, μπορείτε να ησυχάσετε τώρα... :s6vhaha:

"Δεν υπάρχει επαφή με Ολυμπιακό!"

Ο μάνατζερ του Αλέξανδρου Τζιόλη, Πολ Κουτσολιάκος, δήλωσε στο sentragoal χθες το βράδυ ότι δεν υπάρχει θέμα με τον ΟΣΦΠ!

«Δεν υπάρχει θέμα με τον Ολυμπιακό. Τα ίδια γράφονταν και για τον Τζαβέλλα, αλλά δεν υπήρχε θέμα», ήταν οι δηλώσεις του.

dimace
11-08-11, 13:31
Ορίστε, μπορείτε να ησυχάσετε τώρα... :s6vhaha:

"Δεν υπάρχει επαφή με Ολυμπιακό!"

Ο μάνατζερ του Αλέξανδρου Τζιόλη, Πολ Κουτσολιάκος, δήλωσε στο sentragoal χθες το βράδυ ότι δεν υπάρχει θέμα με τον ΟΣΦΠ!

«Δεν υπάρχει θέμα με τον Ολυμπιακό. Τα ίδια γράφονταν και για τον Τζαβέλλα, αλλά δεν υπήρχε θέμα», ήταν οι δηλώσεις του.

Αμ δε...

http://www.sportaction.gr/media/k2/items/cache/9b47769d5bcb7bc873e512b831bf58b5_L.jpg?timestamp=9 43912800

panahs7
11-08-11, 13:40
Αμ δε...

http://www.sportaction.gr/media/k2/items/cache/9b47769d5bcb7bc873e512b831bf58b5_L.jpg?timestamp=9 43912800
Τι είναι αυτό; Wikipedia? Αφού έχουμε ξαναπεί ότι στην Wikipedia μπορεί να γράψει ο καθένας από μας ότι θέλει, δεν είναι έγκυρη πηγή ρε παιδιά...

dimace
11-08-11, 13:46
Τι είναι αυτό; Wikipedia? Αφού έχουμε ξαναπεί ότι στην Wikipedia μπορεί να γράψει ο καθένας από μας ότι θέλει, δεν είναι έγκυρη πηγή ρε παιδιά...

Μη το λες ρε Πάνο, να χεστούν πάνω τους ...απ τη χαρά! ppnxoxo

panahs7
11-08-11, 13:49
Μη το λες ρε Πάνο, να χεστούν πάνω τους ...απ τη χαρά! ppnxoxo
Όχι ρε τα καημένα τα γαυράκια, τι σου κάνανε; :s6vhaha:

differance
11-08-11, 13:54
Κάπου άκουσα ότι ψάχνουμε να κλείσουμε έναν πιτσιρικά ταλαντούχο τερματοφύλακα. Τον Μέγερι δηλαδή ως τι τον πήραμε, ως φτασμένο?

Ζήτω ο προγραμματισμός του κώλου

7DeadlySins
11-08-11, 14:00
Περιμένοντας τον Τζιώγλη

— Τι περιμένουμε στο forum συναθροισμένοι;

Είναι ο Τζιώγλης να φθάσει σήμερα.

— Γιατί μέσα στην Πλ. Αλεξάνδρας μια τέτοια απραξία;
Τι κάθοντΆ οι Αυλικοί και δεν μεταγραφούνε;

Γιατί ο Τζιώγλης θα φθάσει σήμερα.
Τι παίκτες πια να φέρουν οι Αυλικοί;
Ο Τζιώγλης σαν έλθει θα καθαρίσει.

—Γιατί ο Μαρινάκης μας τόσο πρωί σηκώθη,
και κάθεται στης ταβέρνας το πιο μεγάλο τραπέζι
στον θρόνο επάνω, επίσημος, φορώντας την πουκαμίσα;

Κι ο Μαρινάκης περιμένει να δεχθεί
τον πακέτο του ΤσουΛου. Μάλιστα ετοίμασε
για να δώσει μια περγαμηνή παραγγελιά.
Τον έγραψε στα αρχίδια του το λαό του θρύλου.

— Γιατί οι δυο μας εκπρόσωποι τύπου εβγήκαν
σήμερα με τες κόκκινες, τες μαλακοεφημερίδες
γιατί βραχιόλια έταξαν με τόσους αμεθύστους,
και δαχτυλίδια με λαμπρά, γυαλιστερά σμαράγδια·
γιατί να τάξουν σήμερα πολύτιμα μπαστούνια
μΆ ασήμια και μαλάματα έκτακτα σκαλιγμένα;

Γιατί οι οπαδοί θα σκάσουν σήμερα·
και τέτοια πράγματα θαμπώνουν τους βαρβάρους οπαδούς.

—Γιατί κΆ οι άξιοι ρήτορες, όπως ο Αλέφαντος δεν έρχονται σαν πάντα
να βγάλουνε τους λόγους τους, να πούνε τα δικά τους;

Γιατί ο Τζιώγλης θα φθάσει σήμερα·
κι οι οπαδοί βαρυούντΆ ευφράδειες και κολοτούμπες.

— Γιατί νΆ αρχίσει μονομιάς αυτή η ανησυχία
κΆ η σύγχυσις. (Τα πρόσωπα τι σοβαρά που εγίναν).
Γιατί αδειάζουν γρήγορα οι δρόμοι κΆ η πλατέες,
κι όλοι γυρνούν στα σπίτια τους πολύ συλλογισμένοι;

Γιατί ενύχτωσε κΆ ο Τζιώγλης δεν ήλθε.
Και μερικοί έφθασαν απΆ τα σύνορα,
και είπανε πως άλλοι αμυντικοί χαφ δεν υπάρχουν.

__

Και τώρα τι θα γένουμε χωρίς τον Τζιώγλη.
Ο άνθρωπος αυτος ήταν μια κάποια λύσις.

ζωγραφισα, και τα παπουτσια μεσα :s6vhaha:

panahs7
11-08-11, 14:01
Κάπου άκουσα ότι ψάχνουμε να κλείσουμε έναν πιτσιρικά ταλαντούχο τερματοφύλακα. Τον Μέγερι δηλαδή ως τι τον πήραμε, ως φτασμένο?

Οδυσσέας Βλαχοδήμος, 17 ετών, ο 4ος τερματοφύλακας της Στουτγκάρδης, ο οποίος συμμετέχει στην U17
της Εθνικής Γερμανίας. Μια χαρά έχει ξεκινήσει το παιδάκι, να το κάψουμε. Σιγά μην δεχτεί να έρθει...

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 14:02

πιστευω οτι ειναι ποιο ευκολο να μαθει προγραμματισμο Visual C ο ανεστης βλαχος με το πορσελανινο ματι, παρα να κανει προγραμματισμο ο Ολυμπιακος για το οτιδηποτε...

VALVERDES_7
11-08-11, 14:11
O Mαρινακης τι εγινε?Απο το 2ο χρόνο κιόλας στην ομάδα έγινε φραγκοφονιάς?Ο Κόκκαλης τα πρώτα χρόνια δεν καταλάβαινε τίποτα.Πάρε Γκάγκο ρε!

nbqgr
11-08-11, 14:13
Περιμένοντας τον Τζιώγλη

Τι κάθοντΆ οι Αυλικοί και δεν μεταγραφούνε;

μΆ ασήμια και μαλάματα έκτακτα σκαλιγμένα;

—Γιατί κΆ οι άξιοι ρήτορες, όπως ο Αλέφαντος δεν έρχονται σαν πάντα

κι οι οπαδοί βαρυούντΆ ευφράδειες και κολοτούμπες.

— Γιατί νΆ αρχίσει μονομιάς αυτή η ανησυχία
κΆ η σύγχυσις. (Τα πρόσωπα τι σοβαρά που εγίναν).
Γιατί αδειάζουν γρήγορα οι δρόμοι κΆ η πλατέες,

Γιατί ενύχτωσε κΆ ο Τζιώγλης δεν ήλθε.
Και μερικοί έφθασαν απΆ τα σύνορα,

__

Καβλα...φης
ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 14:14
θα παρει ρε , ασχολειτε με τα new deliveries τωρα δεν προλαβαινει, 7 καραβια παραγγειλε (με τα λεφτα του τσ.λιγκ ?? ppnxoxo)

nbqgr
11-08-11, 14:15
Οδυσσέας Βλαχοδήμος, 17 ετών, ο 4ος τερματοφύλακας της Στουτγκάρδης, ο οποίος συμμετέχει στην U17
της Εθνικής Γερμανίας. Μια χαρά έχει ξεκινήσει το παιδάκι, να το κάψουμε. Σιγά μην δεχτεί να έρθει...

Κι ο Μέγιερι ήταν στην U-20 της Ουγγαρίας και με Παγκόσμιο και βασικός στην Φερεντσβάρος

7DeadlySins
11-08-11, 14:15
πιστευω οτι ειναι ποιο ευκολο να μαθει προγραμματισμο Visual C ο ανεστης βλαχος με το πορσελανινο ματι, παρα να κανει προγραμματισμο ο Ολυμπιακος για το οτιδηποτε...

Τι σε κάνει να το λες αυτό... Ιδού ο επικεφαλής του προγραμματισμού μας, έτοιμος να σε διαψεύσει

CSf7-at4na8

nbqgr
11-08-11, 14:17

Ξέρω και VC και VB και C και Delphi την τρώω την θέση του Μώραλη;

Kaine
11-08-11, 14:18

Dodoni ξέρεις;:s6vhaha:

panahs7
11-08-11, 14:19
ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

nbqgr
11-08-11, 14:19

Μονο σε FE.TA.

dimace
11-08-11, 14:21
Περιμένοντας τον Τζιώγλη

Τι κάθοντʼ οι Αυλικοί και δεν μεταγραφούνε;

μʼ ασήμια και μαλάματα έκτακτα σκαλιγμένα;

—Γιατί κʼ οι άξιοι ρήτορες, όπως ο Αλέφαντος δεν έρχονται σαν πάντα

κι οι οπαδοί βαρυούντʼ ευφράδειες και κολοτούμπες.

— Γιατί νʼ αρχίσει μονομιάς αυτή η ανησυχία
κʼ η σύγχυσις. (Τα πρόσωπα τι σοβαρά που εγίναν).
Γιατί αδειάζουν γρήγορα οι δρόμοι κʼ η πλατέες,

Γιατί ενύχτωσε κʼ ο Τζιώγλης δεν ήλθε.
Και μερικοί έφθασαν απʼ τα σύνορα,

__

Καβάφη μου εσύ!!! :wor:

...πρόσεξε μη προκαλέσεις τη μήνη του άλλου ποιητή δω μέσα του
Σάκαρου του Σικελιανού και έχουμε κόντρες και αίματα! ppnxoxo

scorpio7
11-08-11, 14:26
ουφ!μετα τον...αδικημενο υπερπαικτη γιαννακη παπαδοπουλο κ ο ετερος φορ-δυναμιτης μαντζιος κλεινει στο φοβερο κ τρομερο κ ...ιστορικο κλαμπ δυναμο δρεσδης!!!αν δε φροντισει κ αε6αρα κ μας...αρπαξει κ τον σουπερ κοφτη τζιωλη τουλαχιστον θα χουμε εναν καυμο.δεν φερνουν παικτη της προκοπης που ζηταμε ολοι αλλα ευτυχως δεν ερχονται κ τα λογης σαπακια που κυκλοφορουν ελευθερα...

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 14:29
ΜΕ ΤΗΝ απροκλητη ποιητικη επιθεση του Καβλαφη απο πανω, πιστευω οτι θα εχουμε ποιητικη βραδια....

differance
11-08-11, 14:29
Πάω να φτιάξω Βάφλες να την απολαύσω :)

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 14:31

ποιονα ειπες αδελφη ρε?

θα πεθανειςςςςςςςςςςςςςςςςς

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 14:31
Πάω να φτιάξω Βάφλες να την απολαύσω :)

δεν φτιαχνεις κανα κορνε καλυτερα ?

kwtsios
11-08-11, 14:32
Πλακα πλακα ουτε τον Τζιωλη δεν θα φερει ο Βαγγελας.
Το μεγαλητερο καζο θα ειναι να τελειωσουν οι μεταγραφες, να εχει παει ο Τζιωλης σε καμια
αιντραχτ βλαδικαυκασου και σε συνεντευξη να πει πως δεν ηθελε να ερθει
στον Ολυμπιακο γιατι εχει μεγαλητερες φιλοδωξιες απο τον Μαρινακη

differance
11-08-11, 14:36
¶μα φτιάξω κορνέ δε θα τον απολαύσω εγώ αλλά η κεφάλα του Βαγγέλα

nbqgr
11-08-11, 14:56
¶μα φτιάξω κορνέ δε θα τον απολαύσω εγώ αλλά η κεφάλα του Βαγγέλα

Τον κορνέ πολλοί εμίσησαν..το ραβανί ουδείς ppnxoxo

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 15:33
Ο Ουρταδος και ο Φεισας , (παραδοσιακο κλεφτικο)

Ο Ουρταδος κι ο Φεισσας τα δυο βουνά μαλώνουν,
το ποιο να ρίξει την μπαλια, το ποιο να ρίξει κορνερ.

Ο ουρταδος ριχνει ματσολια...Ο Φεισας την μπεκατσα .
Γυρίζει τότ' ο Λιουμπομυρ και λέει του Ουρταδου.

"Μη με μαλώνεις, Μοισες , βρε κοντοπατημενε
που σε πατάει η Κονιαριά κι οι Λαρσινοί αγάδες.

Εγώ είμ' ο Σερβος Λιουμπομιρ στον κόσμο ξακουσμένος,
έχω σαράντα δυο λαμες κι εξήντα δυο βιδες,
κάθε κορφή και φλάμπουρο κάθε πλευρο σπασμενο.

Κι όταν το παίρν' η άνοιξη φερΆτο Γαλλικο κλειδακι

Μου λασκαρε το γονατο... σφιξε το λιγουλάκι

Εχω και τον χρυσον αιτο το χρυσοπλουμισμενο

Πανω στην πετρα κι αν καθεται στο 1,50 μενει

-"Γιαννη μ', δεν κρους τ' από ταχύ, μόν' κρους στα φιλικα, στα δυσκολα στΆεπ'iσημα αoρατος μας μενεις...

SOLID
11-08-11, 15:57
O Orbaiz πάντως είναι γνωστός στο ποδοσφαιρικό κοινό. Δεν είναι τυχαίος ο αρχηγός της Μπιλμπάο. Και για τον Νίκο που ρώτησε, όχι δεν έχει καμία σχέση με τον Ιμπάνιεθ. Αυτά, όσον αφορά τον παίκτη, να μη λέμε γενικούρες "ποιός Orbaiz" κτλ, κατά τ' άλλα κι εγώ ήθελα πολύ καλύτερο αμυντικό χαφ.

Τώρα, όσον αφορά τον Τζιμπούρ, μα..κια να τον δώσουμε. Ο Βαλντέζ δεν είναι καλύτερός του και ο Ραφίκ έχει πάρει φόρα. Ήρθε καλά-καλά και λάδωσε το αντεράκι του στο Θρύλο και τώρα "γεια σας" εε;; Ρε δεν πα να κάνουν ότι θέλουν που θα κάτσω να σκάσω με το Βαγγέλα...

Ο Ορμπαιθ προ τριετιας θα ηταν μια απο τις καλυτερες κινησεις που εχουμε κανει ποτε.
Δυνατος παιχτης,ψηλος,αρκετα τεχνιτης και με καλη πασα στα 10μ. Δεν ξερω σε τι
κατασταση βρισκεται ο παιχτης,εχει κανει ομως γεματες χρονιες με μια μπιλμπαο που
τα τελευταια 3 χρονια τελειωνει πανω απο την 9η θεση. Ειδωμεν...

Ο Τζιμπουρ δεν νομιζω οτι θα αποχωρησει με συμβολαιο 600χιλ που του δινει η
Λιλ.Αν μπει η Ζενιτ στην μεση ο παιχτης φευγει χτες ομως.Επισης δεν νομιζω οτι
τα λεφτα που ζηταμε ειναι μονο 2.5εκ.Πιστευω οτι θα παρουμε ευκολα πανω απο
3εκ στον συγκεκριμενο παιχτη.

Ο Βαλντεζ ειναι μια καταπληκτικη περιπτωση παιχτη.Πολυ δυνατος,μπουκαδορος
και με καλη ντριμπλα στο 1 με 1. Πιστευω ομως οτι το κασε του θα ειναι απαγορευτικο,
με νουμερα πανω απο 1.5εκ ειδικα μετα το Κοπα Αμερικα που εκανε.

SOLID
11-08-11, 15:58
Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να δαπανήσει περισσότερα χρήματα για την απόκτηση χαφ, αν αποχωρούσαν από την ομάδα (μετά τον Ματ Ντάρμπισαϊρ που κόστιζε 840.000 ευρώ το χρόνο μαζί με την εφορία) οι Ρόμενταλ, Ουρτάδο και Νέμεθ. Μαζί με την εφορία, ο Δανός κοστίζει 1.260.000 ευρώ για την επόμενη σεζόν, ο Ισπανός 1.120.000 ευρώ και ο Ούγγρος 350.000 ευρώ. Πολύ μικρότερα συμβόλαια έχουν και οι Νικλητσιώτης, Κατσικογιάννης, Βασιλόγιαννης, Σοϊλέδης και Ν. Παπαδόπουλος, που είτε θα δοθούν δανεικοί ή ελεύθεροι με τον Ολυμπιακό να διατηρεί ποσοστό μεταπώλησης.

Τελικα δεν ειμαστε και πολυ "εξω" στα νουμερα που συζηταμε εδω μεσα....
Μηπως να παρουν εμας για τεχνικους διευθυντες στην Αλεξανδρας?

sadi
11-08-11, 17:35
Αφιερωμένο απο τον Σουρή στον Βαγγέλα και το επιτελείο σκαουτερ του Ολυμπιακου

Δεν έχω κέφι για δουλειά
Πάλι με δέρνει η τεμπελιά
Και κάθομαι στο στρώμα
Νοιώθω το σώμα μου βαρύ
Και όλη η γης δε με χωρεί
Κι ο ουρανός ακόμα
Κακά νομίζω τα καλά
Και βλέπω μια στα χαμηλά
Και μια κοιτώ απάνω
ΣΆ αυτό τον κόσμο το χαζό
Αχ να γινόταν να μη ζω
Μα δίχως να πεθάνω.

7DeadlySins
11-08-11, 17:57
Ποιος είδε Θρύλο ζηλευτό
σ' όλη τη γη μοναδικό
πενήντα να ξοδεύει
και εκατό να εμαζεύει;

Να τρέφη όλους τους κουτσούς
Να χει εφτά λαγωνικούς
ακαδημίες δίχως παίχτες
και σακάτιδων τόσα μνήματα;

Να χει ΑΡΔουφιάνους για φρουρά
και να σε δουλεύουν φανερά
και ενώ αυτοί σε δουλεύουνε
τη γυναίκα του παίκτη που δεν ήθελε Ελλάδα να γυρεύουνε;

Nikolaos_Kokkinos
11-08-11, 18:05
Ποιος είδε Θρύλο ζηλευτό
σ' όλη τη γη μοναδικό
πενήντα να ξοδεύει
και εκατό να εμαζεύει;

Να τρέφη όλους τους κουτσούς
Να χει εφτά λαγωνικούς
ακαδημίες δίχως παίχτες
και σακάτιδων τόσα μνήματα;

Να χει ΑΡΔουφιάνους για φρουρά
και να σε δουλεύουν φανερά
και ενώ αυτοί σε δουλεύουνε
τη γυναίκα του παίκτη που δεν ήθελε Ελλάδα να γυρεύουνε;

ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ :clapping6uj:

ευγε !

titika
11-08-11, 18:15
Για φανταστειτε ο βαγγέλας να είχε παρει 60 μύρια και να πηγαινε να αγοράσει τον τζιολη ή το φωτακη...

ΘΑ ΕΙΧΕ ΘΥΜΙΖΕ ΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ, ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΜΕ ΜΟΛΟΤΟΦ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΣ...

ΥΓ Καλα αυτος ο προεδρος της παλερμο πηρε τοσο μυρια και θελει τον κουλοΤΖΟΡΒΑ ή τον δευτοροκλασατο ΣΗΦΑΚΗ...
ΓΙΑ ΜΑΝΕΚΕΝ ΨΑΧΝΕΙ Η ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ....

kolimenos
11-08-11, 19:19
Γίναμε όλοι football manager...

Παναγιώτης Γκαραγκάνης | Δημοσίευση:Πέμπτη 11, Αύγουστος 2011 18:22
"Στείλτε τις προτάσεις σας στα γραφεία της ΠΑΕ Ολυμπιακός (τηλεφωνικώς ή με email) ή με προσωπικό γράμμα στον Βαγγέλη Μαρινάκη. Γίναμε όλοι football manager", γράφει ο Παναγιώτης Γκαραγκάνης.

Έχουμε λυμένα όλα τα προβλήματά μας και αυτό που μας νοιάζει είναι πότε ο Βαγγέλης Μαρινάκης θα "σκάσει" αρκετά εκατομμύρια ευρώ για να αποκτήσει η ομάδα έναν αμυντικό μέσο που θα ανεβάσει επίπεδο τον Ολυμπιακό.

http://www.redplanet.gr/podosfairo/article1325896.ece/ALTERNATES/w300/mesa.jpg (http://www.redplanet.gr/podosfairo/article1325896.ece/BINARY/original/mesa.jpg)

Από την πρώτη στιγμή, εδώ στο RedPlanet.gr, γράψαμε την αναγκαιότητα για την απόκτηση ενός παικταρά στη μεσαία γραμμή. Ναι, γράψαμε τις τελευταίες ημέρες ότι η διοίκηση στοχεύει σε ένα όνομα που θα προκαλέσει αίσθηση. Σε καμία περίπτωση, δεν το γράψαμε τυχαία.

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως η περίπτωση που έχει προκριθεί τις τελευταίες ώρες είναι αυτή του Πάμπλο Ορμπάιθ, όπως διαβάσατε έγκυρα και έγκαιρα στο RedPlanet.gr. Στο άκουσμα της είδησης, η πλειοψηφία του ερυθρόλευκου κόσμου πάγωσε. "Πάλι Ισπανό παίκτη φέρνει ο Βαλβέρδε", "τελειωμένος και αυτός στα 32 του", "νέος Ουρτάδο, μας βρήκε" και πάει λέγοντας.

Τώρα μάθατε πως ο Βαλβέρδε θέλει να δουλεύει με παίκτες που γνωρίζει και έχει συνεργαστεί μαζί τους;

Τώρα μάθατε πως ο Βαλβέρδε θέλει ποδοσφαιριστές που να ταιριάζουν στη φιλοσοφία και τα ποδοσφαιρικά του "θέλω";

Τώρα μάθατε πως ο Βαλβέρδε θέλει παίκτες που να ξέρει τι μπορούν να προσφέρουν πάνω στο χορτάρι και να ενσωματωθούν άμεσα στο υπάρχον δουλεμένο σύνολο;

Τώρα μάθατε πως ο Βαλβέρδε δεν είναι ευρέως γνώστης της ποδοσφαιρικής ευρωπαϊκής αγοράς;

Όταν έφυγε ο Βαλβέρδε το καλοκαίρι του 2009, οι περισσότεροι βρίζατε τον "κακό" Κόκκαλη που τον έδιωξε. Όταν ο Μαρινάκης τον επανέφερε στην ομάδα πέρυσι τέτοια εποχή, όλοι πανηγυρίζατε. Πλέον, κατηγορείτε τον προπονητή πως φέρνει μόνο Ισπανούς παίκτες, σε συνεργασία με τον μάνατζέρ του, Ινιάκι Ιμπάνιεθ.

Διαλέξτε τι θέλετε... Έναν προπονητή που να είναι σοβαρός και απόλυτα αφοσιωμένος στη δουλειά του ή έναν προπονητή που θα έχει ρόλο μαριονέτας στην ομάδα και ό,τι του "πασάρουν" θα το δέχεται χωρίς να βγάζει δεύτερη κουβέντα; Ο Ολυμπιακός δεν μπορεί να φέρει τον Μουρίνιο. Δυστυχώς.

Όσοι έχετε διαβάσει κατά καιρούς τον υπογράφοντα, έχετε διαπιστώσει πως ουδέποτε υπήρξα θαυμαστής του Ερνέστο Βαλβέρδε. Αναγνωρίζω, όμως, πως ο Ολυμπιακός με τον Ισπανό ακολουθεί μία συγκεκριμένη αγωνιστική φιλοσοφία. Παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και έχει αποκτήσει ταυτότητα στο παιχνίδι του.

Ο Βαλβέρδε πήρε περίπατο δύο Πρωταθλήματα με τον Ολυμπιακό. Αν δεν έρθει η συντέλεια του κόσμου, θα κατακτήσει και τρίτο. Ο 47άχρονος τεχνικός θα κριθεί αυστηρά στο Τσάμπιονς Λιγκ. Γιατί η ομάδα έχει τη δική του σφραγίδα. Γιατί έχει τα κλειδιά του Αθλητικού Κέντρου του Ρέντη από τον περασμένο Αύγουστο. Γιατί έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στις μεταγραφές, τις αποδεσμεύσεις και τη διαμόρφωση του έμψυχου δυναμικού.

Έχετε λυσσάξει για τον Ντιαρά. Πρώην ποδοσφαιριστής εδώ και δύο χρόνια. Από 1,8 εκ. ευρώ που ζητούσε, τώρα έχει πέσει στο ένα. Δεν βρίσκει ομάδα με τίποτα.

Έχετε λυσσάξει για τον Γκαργκάνο. Παικταράς, αλλά αν αποκτηθεί θα είναι για μία σεζόν. Δανεικός. Η Νάπολι θα βάλει βαρβάτη οψιόν και ο παίκτης αξιώνει περισσότερο από ένα εκατομμύριο ευρώ για ένα χρόνο. Συμβιβάζεστε με ποδοσφαιριστή που θα έρθει και θα φύγει πριν το πάρουμε χαμπάρι; Εγώ, όχι. Φτάνει ο δανεικός Μαρκάνο.

Έχετε λυσσάξει για τον Σάντσες. Ο ίδιος δηλώνει πως δεν θέλει να παίξει στο ελληνικό Πρωτάθλημα. Πλην του Ολυμπιακού, καμία άλλη ομάδα δεν έχει δείξει ενδιαφέρον για τον Κολομβιανό της Βαλανσιέν.

Στείλτε τις προτάσεις σας στα γραφεία της ΠΑΕ Ολυμπιακός (τηλεφωνικώς ή με email) ή με προσωπικό γράμμα στον Βαγγέλη Μαρινάκη. Γίναμε όλοι football manager.

Είμαι από τους πρώτους που έγραψαν πως ο Ολυμπιακός πρέπει να επενδύσει σοβαρά αυτό το καλοκαίρι σε έναν αμυντικό μέσο που θα κάνει τη διαφορά ενόψει Τσάμπιονς Λιγκ. Με έναν έτοιμο παίκτη κάτω των 30 ετών, που θα έχει προοπτική τουλάχιστον τριετίας στην ομάδα. Ο Τισόνε ανήκει σε αυτή την κατηγορία (25άχρονος με παραστάσεις από καμπιονάτο), αλλά και για αυτόν υπάρχει γκρίνια. Ο φίλαθλος του Ολυμπιακού δεν είναι ευχαριστημένος με τίποτα, αυτή είναι η αλήθεια.

Σε καμία περίπτωση, δεν θέλω να υπερασπιστώ τον Μαρινάκη. Δεν το έχει ανάγκη. Αυτό που ξέρω είναι πως σε μία εποχή που μαστίζεται από την οικονομική και κοινωνική κρίση, έβαλε ένα σωρό λεφτά για να αναλάβει τα ηνία του Ολυμπιακού το περασμένο καλοκαίρι. Είδατε κανέναν άλλο να ενδιαφέρεται σοβαρά για την αγορά της ΠΑΕ από τον Σωκράτη Κόκκαλη; Εγώ δεν είδα.

Και για να τελειώνουμε: ο Ορμπάιθ είναι ένας πολύ καλός παίκτης. Ενδεχόμενη μεταγραφή του δεν θα αποτελέσει επένδυση, αλλά αφού είναι εισήγηση του προπονητή και πιστεύει πως θα κάνει τη δουλειά που θέλει μέσα στο γήπεδο, πηγαίνω πάσο. Είπαμε, ο Ολυμπιακός του Βαλβέρδε στο Τσάμπιονς Λιγκ θα κριθεί αυστηρά. Καλοπροαίρετα, πάντα, αλλά χωρίς καμία δικαιολογία να τον συνοδεύει.

ΥΓ1: Ρε Ματ, πώς να ξεχάσω! Σάββατο 2 Μαΐου 2009. Γκολ στο 96' με διάσειση και τέζα για μία ακόμα φορά η ΑΕΚ. Νιώθω ευλογημένος που είδα από κοντά αυτό το παιχνίδι, της τόσης έντασης και των τόσων δυνατών συναισθημάτων. "Ηρέμησε παιδί μου, θα πάθεις τίποτα", μου είχε πει μία ηλικιωμένη γυναίκα στη διαδικασία των πέναλτι. Μία διαδικασία, που δεν τελείωνε ποτέ... Η ρημάδα!

ΥΓ2: Ξύδι, ξύδι και πάλι ξύδι. Για να καλύψουν την αγωνιστική τους γύμνια, θα κάνουν πάλι το άσπρο-μαύρο. Σε αυτό είναι... Πρωταθλητές. Βλέπετε, οι απέναντι θέλουν Πρωτάθλημα με ΟΦΗ, Λάρισα, Ηρακλή, ΠΑΟΚ, ¶ρη και Σία. Mέχρι και ανακοίνωση εξέδωσαν. Τέτοια κάψα, οι δεύτεροι.

ΥΓ3: Τώρα η UEFA δεν μοιάζει σαν την ΕΠΟ, ε; Πανηγυρίζατε για τη δίκαιη ευρωπαϊκή ομοσπονδία, αλλά μόλις ανακοινώθηκε επίσημα η απόφαση της UEFA έγινε πάλι της... κωλοτούμπας. Το έπιασα το νόημα. Φοβάστε μην σας κλέψει ο Ολυμπιακός Βόλου τη δεύτερη θέση. Ξεκινάτε, πάντως, με πολύτιμο πλεονέκτημα συν οκτώ βαθμούς. Από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Αρδάκια έχετε πολύ γέλιο τελικά ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

sadi
11-08-11, 19:57
Τι προπονητη θελω;
Απλα προπονητή. Γίνεται;

SOLID
11-08-11, 20:12
Έχει δρόμο…!

11/08/2011, 17:58 | Διαβάστηκε 3606 φορές

http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/11/08/11/175820.jpg?w=400&f=bicubic (http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/11/08/11/175820.jpg)

Για μετά τις 15 Αυγούστου μετατίθενται οι εξελίξεις στο θέμα της απόκτησης του αμυντικού χαφ στον Ολυμπιακό. Τα ονόματα των Γκαργκάνο, Τισόνε, Μουντιγκάγι και Ορμπάιθ παραμένουν στο προσκήνιο αλλά όπως τονίζουν από την ΠΑΕ, κανένας δεν είναι πιο… κοντά από τους υπόλοιπους και όλοι οι υποψήφιοι θα εξεταστούν ξανά.

Για μερικές μέρες ακόμα η υπόθεση του παίκτη που θα αποκτηθεί για να καλύψει το κενό στην μεσαία γραμμή των «ερυθρολεύκων» θα μείνει ανοιχτή. Αυτό αποφάσισε η διοίκηση της ομάδας που θα δραστηριοποιηθεί ξανά πάνω σε αυτό το θέμα μετά τις 15 Αυγούστου.

Τα ονόματα που υπάρχουν στη λίστα είναι λίγο-πολύ γνωστά. Ο Γκαργκάνο παραμένει ψηλά αλλά οι πληροφορίες από την Ιταλία επιμένουν ότι ο παίκτης δεν είναι «ζεστός» να φύγει από την Νάπολι. Ο Μουντιγκάγι έχει πάρει… πόντους και αυτό γιατί είναι παίκτης με αρκετά χρόνια στο Καμπιονάτο (σ.σ παίζει στην Μπολόνια) αλλά και για οικονομικούς λόγους καθώς είναι πιο προσιτή περίπτωση. Ο Ορμπάιθ επίσης εξετάζεται έχοντας στα συν… ότι τον γνωρίζει καλά ο Βαλβέρδε.

Από εκεί και πέρα, στον Ολυμπιακό ξεκαθαρίζουν ότι δεν ψάχνουν απαραίτητα για τον παίκτη-κράχτη που θα κάνει γκελ στον κόσμο. Αυτό που απασχολεί τον Ερνέστο Βαλβέρδε είναι να αποκτηθεί ένας ποδοσφαιριστής που να ταιριάξει με τον τρόπο που η ομάδα αγωνίζεται και να διαθέτει τα στοιχεία που θέλει ο Ισπανός τεχνικός.

Αντε μια χαρα....Ο προγραμματισμος σου Βαλβερδε ειναι ΜΟΝΟ ΑΣΤΕΙΟΣ.
Με κατι τετοιες καταστασεις ΔΕΝ κατηγορω ουτε στο ελαχιστο τον Μαρινακη,αφου ο ιδιος ο προπονητης καθυστερει την μεταγραφη...
Ειπαμε "τα κλειδια στον σενιορ Ερνεστο" αλλα αυτο που παει να συμβει φετος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ.Να εχεις λεφτα και να σου λεει ο
προπονητης σου "περιμενε μεχρι τις 30 Αυγουστου και βλεπουμε" και εσυ να περιμενεις!!!
Τι περιμενει δηλαδη ο Βαλβερδε? Να παρουμε τσαμπα τον Ορμπαιθ και να παρει αυτος την μιζα μαζι με τον Ιμπανιεθ?
Γκαργκανο,Τισονε και λοιποι ειναι απλα ενα προ-πετασμα καπνου ωστε να μην "κραξει" ο κοσμος στο Καραισκακη στα φιλικα με
Γουεστ Μπρομ και Γαλατα????

Μου θυμιζει την αντιστοιχη περιπτωση προ-διετιας που ψαχναμε τον αντι-Τζολε/Λετο για 2.5 μηνες και τελικα ΔΕΝ πηραμε παιχτη.

Λετε να γινει κανα "καλο" να μην αποδεσμευτει ο Ουρταδο και να μην παρουμε τιποτα στο τελος? ppnxoxo

Rena
11-08-11, 20:19
"Γίναμε όλοι football manager.

Είμαι από τους πρώτους που έγραψαν πως ο Ολυμπιακός πρέπει να επενδύσει σοβαρά αυτό το καλοκαίρι σε έναν αμυντικό μέσο που θα κάνει τη διαφορά ενόψει Τσάμπιονς Λιγκ. Με έναν έτοιμο παίκτη κάτω των 30 ετών, που θα έχει προοπτική τουλάχιστον τριετίας στην ομάδα. Ο Τισόνε ανήκει σε αυτή την κατηγορία (25άχρονος με παραστάσεις από καμπιονάτο), αλλά και για αυτόν υπάρχει γκρίνια. Ο φίλαθλος του Ολυμπιακού δεν είναι ευχαριστημένος με τίποτα, αυτή είναι η αλήθεια."

Μας τι λεει οτι ειμαστε ολοι football manager και μετα προτεινει ο ιδιος παικτη ? :conf:

Αυτη η αηδια οτι ενας προπονητης δε μπορει να συνεργαστει με οποιονδηποτε παικτη αλλα μονο με αυτους που ξερει ηδη ή με τους οποιους μιλαει την ιδια γλωσσα να δουμε ποτε θα τελειωσει.Με την ιδια λογικη ενας δασκαλος δε μπορει να δουλεψει με ολους τους μαθητες παρα μονο με οσους ξερουν ηδη ολα τα μαθηματα ωστε να μη χρειαστει να διδασκει.
Η καλυτερη ατακα παντως ηταν οτι εμεις θελαμε το Βαλβερδ, τον εφερε για εμας και τωρα γκρινιαζουμε οτι δεν τον θελουμε πια.Αφου κανει τοσες θυσιες για εμας γιατι δε μειωνει και τα διαρκειας να τον παραδεχτουμε?Απο ποτε οπαδος κανονιζει ποιος προπονητης θα ερθει και απο ποτε κριτικη σημαινει οτι θελουμε να φυγει δεν το καταλαβα.

SOLID
11-08-11, 20:25
"Γίναμε όλοι football manager.

Είμαι από τους πρώτους που έγραψαν πως ο Ολυμπιακός πρέπει να επενδύσει σοβαρά αυτό το καλοκαίρι σε έναν αμυντικό μέσο που θα κάνει τη διαφορά ενόψει Τσάμπιονς Λιγκ. Με έναν έτοιμο παίκτη κάτω των 30 ετών, που θα έχει προοπτική τουλάχιστον τριετίας στην ομάδα. Ο Τισόνε ανήκει σε αυτή την κατηγορία (25άχρονος με παραστάσεις από καμπιονάτο), αλλά και για αυτόν υπάρχει γκρίνια. Ο φίλαθλος του Ολυμπιακού δεν είναι ευχαριστημένος με τίποτα, αυτή είναι η αλήθεια."

Μας τι λεει οτι ειμαστε ολοι football manager και μετα προτεινει ο ιδιος παικτη ? :conf:

Αυτη η αηδια οτι ενας προπονητης δε μπορει να συνεργαστει με οποιονδηποτε παικτη αλλα μονο με αυτους που ξερει ηδη ή με τους οποιους μιλαει την ιδια γλωσσα να δουμε ποτε θα τελειωσει.Με την ιδια λογικη ενας δασκαλος δε μπορει να δουλεψει με ολους τους μαθητες παρα μονο με οσους ξερουν ηδη ολα τα μαθηματα ωστε να μη χρειαστει να διδασκει.
Η καλυτερη ατακα παντως ηταν οτι εμεις θελαμε το Βαλβερδ, τον εφερε για εμας και τωρα γκρινιαζουμε οτι δεν τον θελουμε πια.Αφου κανει τοσες θυσιες για εμας γιατι δε μειωνει και τα διαρκειας να τον παραδεχτουμε?Απο ποτε οπαδος κανονιζει ποιος προπονητης θα ερθει και απο ποτε κριτικη σημαινει οτι θελουμε να φυγει δεν το καταλαβα.

Δεν υπαρχει Ρενα αρθρογραφος στον Αθλητισμο που να γραφει "ποιοτικοτερα" αρθρα απο αυτο εδω το φορουμ.

Θελαμε προπονητη και ο Βαλβερδε ηταν η "σιγουρη λυση" για την κατακτηση του πρωταθληματος,οπως επι Κοκκαλη
το 2004 η καλυτερη λυση ηταν ο Μπαγεβιτς. Πιστεψε με δεν τον φεραμε "εμεις" τον Βαλβερδε.

Rena
11-08-11, 20:34
Δεν εχω προβλημα με τον Βαλβερδε.Βλεπω οτι η ομαδα δεν πεταει,αλλα σιγουρα βελτιωνεται.Ομως τυφλη υποστηριξη δε δειχνω σε κανενα προπονητη,ιδιως σε καποιον με οικογενειακα προβληματα που ειναι ετοιμος να φυγει με την πρωτη ευκαιρια και επομενως δεν εχει μακροπροθεσμο πλανο.Επισης,οπως ειναι λογικο, τα αρνητικα του ο βαλβερδε θα τα ακουσει.
Συμφωνω οτι δεν τον φεραμε εμεις.Οποτε ας σταματησουν να το λενε καποιοι.:)
Και σιγουρα υπαρχουν ποιοτικοτεροι αρθρογραφοι εδω απ'οτι "εξω".Γι αυτο και σταματησα να διαβαζω αθλητικες εφημεριδες.

7DeadlySins
11-08-11, 20:47
Και όπως αναμενόταν, η σεμνή τελετή έλαβε τέλος, σιγά σιγά το παίρνουμε απόφαση ότι ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ θα πάρουμε κάνα σαπάκι, και ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ είναι ότι δεν θα πάρουμε κανέναν.

Ελπίζω τουλάχιστον το πάθημα να γίνει μάθημα.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

nbqgr
11-08-11, 20:51
Και όπως αναμενόταν, η σεμνή τελετή έλαβε τέλος, σιγά σιγά το παίρνουμε απόφαση ότι ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ θα πάρουμε κάνα σαπάκι, και ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ είναι ότι δεν θα πάρουμε κανέναν.

Ελπίζω τουλάχιστον το πάθημα να γίνει μάθημα.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ

Όλα καλά αλλά για το θέμα του διαρκείας προσωπικά δεν το 'κανα ποτέ και όσο μου το επιτρέπει η υγεία μου και τα οικονομικά μου δεν θα το κάνω, κι ας φοραέι την φανέλλα ο Σαλμάνης

7DeadlySins
11-08-11, 20:54
Ναι ρε φίλε, δεν σου πα να μην πάρεις, αλλά π.χ. αν δεν είχαν ξεπουλήσει από τον... Ιούνη, σίγουρα ένα όνομα- κράχτη θα το φέρνανε.

Αλλά ανάθεμα τις 33.000 θέσεις.

Μεγάλη γάτα ο Κόκκαλης. 33.000 τόνους γατίσιες κουράδες μας άφησε.

ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΑ ΛΕΜΕ! Αλλά σε γυάλινο ποτήρι, γιατί το πλαστικό το λιώνουν :s6vhaha:

SOLID
11-08-11, 21:08
Ναι ρε φίλε, δεν σου πα να μην πάρεις, αλλά π.χ. αν δεν είχαν ξεπουλήσει από τον... Ιούνη, σίγουρα ένα όνομα- κράχτη θα το φέρνανε.

Αλλά ανάθεμα τις 33.000 θέσεις.

Μεγάλη γάτα ο Κόκκαλης. 33.000 τόνους γατίσιες κουράδες μας άφησε.

ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΕΡΑΣΜΕΝΑ ΛΕΜΕ! Αλλά σε γυάλινο ποτήρι, γιατί το πλαστικό το λιώνουν :s6vhaha:

Που κολλαει η αγορα του διαρκειας με το αν η ομαδα αγοραζει "κραχτες"????

Τι ειμαστε ΑΕΚ? που του ταζουν Γκουντγιονσεν και αλλους αστειους για να περασουν τα 5000 διαρκειας?

Εδω στην χειροτερη μας χρονια προπερσυ που κανεις δεν μας εταξε τιποτα,ειχαμε προπονητη τον Κετσπαγια
και κανενα αριστερο χαφ, πηραμε 16000 διαρκειας και μαλιστα απο τον Ιουλιο,η ομαδα δεν επαιζε ΤΙΠΟΤΑ απο
μπαλα,φεραμε τον Ζικο,γελαγανε τα τσιμεντα και ομως τα Sold ουτ ηταν δεδομενα!

Η αρρωστια μας να δουμε οτιδηποτε με ερυθρολευκη φανελα να κλωτσαει μια μπαλα μεσα στο Καραισκακη,ειναι
υπερανω μεταγραφων κτλ,...

panahs7
11-08-11, 21:13
Ακόμα κράχτες θέλετε;; Παίκτες που να παίζουν μπάλα και να ματώνουν τη φανέλα όπως ο Φουστέρ, μπορούν να φέρουν;

sadi
11-08-11, 21:32
Εγω ειδα οτι καποιος υποτιμα τον Σαλμανη εδω παραπανω και δεν ειναι πραγματα αυτα κύριοι.

7DeadlySins
11-08-11, 21:32
Ας το κλείσουμε λοιπόν το ρημάδι το thread να πάει στο καλό :s6vhaha:

sadi
11-08-11, 21:33
Γιατι να το κλεισουμε, καλα δεν περναμε; Και οι δημοσιογραφοι που θα βρισκουνε θέματα, κλεφτες θα γινουνε;

kolimenos
11-08-11, 21:41
Ας το κλείσουμε λοιπόν το ρημάδι το thread να πάει στο καλό :s6vhaha:
Δεν ντρέπεσαι ρε κολόγαυρε που θες να στείλεις τους δημοσιογράφους στην ανεργία? ppnxoxoppnxoxo

Και για να απαντήσω στο ερώτημα του ΖουΠαν εγώ θέλω πρόεδρο που να μην τα τσεπώνει και που να λειτουργεί ανιδιοτελώς,ζητάω πολλά? :s6vhaha:

nbqgr
11-08-11, 21:55
Εγω ειδα οτι καποιος υποτιμα τον Σαλμανη εδω παραπανω και δεν ειναι πραγματα αυτα κύριοι.

Ταπεινά συγγνώμη

Kaine
11-08-11, 21:59
Θα γίνουν μεταγραφές, γίνονται διαπραγματεύσεις.

(στο Football Manager που παίζω)

dimace
11-08-11, 22:03
Ο Ορμπαιθ προ τριετιας θα ηταν μια απο τις καλυτερες κινησεις που εχουμε κανει ποτε.
Δυνατος παιχτης,ψηλος,αρκετα τεχνιτης και με καλη πασα στα 10μ. Δεν ξερω σε τι
κατασταση βρισκεται ο παιχτης,εχει κανει ομως γεματες χρονιες με μια μπιλμπαο που
τα τελευταια 3 χρονια τελειωνει πανω απο την 9η θεση. Ειδωμεν...

Ο Τζιμπουρ δεν νομιζω οτι θα αποχωρησει με συμβολαιο 600χιλ που του δινει η
Λιλ.Αν μπει η Ζενιτ στην μεση ο παιχτης φευγει χτες ομως.Επισης δεν νομιζω οτι
τα λεφτα που ζηταμε ειναι μονο 2.5εκ.Πιστευω οτι θα παρουμε ευκολα πανω απο
3εκ στον συγκεκριμενο παιχτη.

Ο Βαλντεζ ειναι μια καταπληκτικη περιπτωση παιχτη.Πολυ δυνατος,μπουκαδορος
και με καλη ντριμπλα στο 1 με 1. Πιστευω ομως οτι το κασε του θα ειναι απαγορευτικο,
με νουμερα πανω απο 1.5εκ ειδικα μετα το Κοπα Αμερικα που εκανε.

Δεν υπαρχει Ρενα αρθρογραφος στον Αθλητισμο που να γραφει "ποιοτικοτερα" αρθρα απο αυτο εδω το φορουμ.

Θελαμε προπονητη και ο Βαλβερδε ηταν η "σιγουρη λυση" για την κατακτηση του πρωταθληματος,οπως επι Κοκκαλη
το 2004 η καλυτερη λυση ηταν ο Μπαγεβιτς. Πιστεψε με δεν τον φεραμε "εμεις" τον Βαλβερδε.

Όταν ήταν να παρουμε τον Κοστάντσο κοίταξα τα προφιλ του στο κομπουτερ μου.
Πόσταρα τα όσα είδα (πρόβλημα στην τοποθέτηση, ΚΑΛΟΣ στις εξόδους και στη
διανομή, γράφω) τα οποία ήταν ΘΕΤΙΚΑ. όταν τον είδα στα φιλικά είπα (που λέει
και ο Σερ, καλή του ώρα) να πετάξω τα κομπούτερ απ' το παράθυρο. Και μετά, κάποιοι
από σας λέτε τι γράφουν οι δημοσιογράφοι... τι στιγμή που κάποιες φορές και οι
επαγγελματίες αναλυτές κάνουν λάθος με τους παικτες... (τα νούμερα του ουρτάδο
στην Εσπανιολ ήταν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, σας πληροφορώ και τώρα ακόμη είναι καλά)

Τελικά, από πείρα, τι έχω καταλάβει: Δεν υπάρχουν άτομα σε μια ομάδα. ΣΥΝΟΛΟ
ΥΠΑΡΧΕΙ! Όταν το σύνολο πάει καλά, πάνε και τα άτομα ή το αντίθετο.

Έτσι, στον Ολυμπιακό έχουμε το φαινόμενο ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ να μην πιάνουν (ειδικά
στα ευρωπαικά παιχνίδια) αφού το σύνολο ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ δεν είναι ανταγωνιστικό
Ακόμη και ο Τζόλε τις περισσοτερες φορές χαμένος ήταν στην Ευρώπη, τη στιγμή
που στην Ελλάδα πετούσε.

Κανένας Γκαργκάνο και κανένας Χ επιθετικός δε θα μας κάνει ομάδα.
Η ομάδα είναι ΧΗΜΕΙΑ. Είναι ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ. Είναι κάτι που το ΝΙΩΘΕΙΣ.
Που το μυρίζεις και το αισθάνεσαι στο πετσί σου. Μπαίνει μέσα και είσαι ΗΣΥΧΟΣ.
"Θα κερδίσουμε, ότι και να γίνει λες!" Όπως στο 99% των περιπτώσεων στην Ελλάδα.
Στην Ευρώπη ΤΡΕΜΕΙΣ σαν το φύλλο. Είτε με τη Γιούβε παίζεις, είτε με το Χέλσιμποργκ,
νιώθεις ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ.

Τελικά η ομάδα είναι ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ.

Γι αυτό λέω: ΝΕΑΡΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ να τους δουλέψουμε τη ψυχη και το μυαλό και μετά
το κορμί.

Στον Ορμπάιθ και στον Μπαγάσα δε μπορώ να κάνω τίποτα. Είναι όπως είναι. Μπορεί
να βοηθήσουν αλλά ΠΟΤΕ δε θα κάνουν τη διαφορά. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να την κάνουν. Τη
διαφορά θα κάνουν παίκτες ΝΕΑΡΟΙ και φιλόδοξοι. Που θα μπολιαστούν με τη νοοτροπία
νικητή και με το ΟΡΑΜΑ της επιτυχίας (τέτοια ακόμη δεν εχουμε)

Αν λοιπόν είναι να μου φέρεις τον Νέιμαρ, τον Χάζαρντ, τον Γκέτσε, τον Μίλλερ (για να
τα πάρει στο κρανίο ο καλός μου Τζίνος) ΚΑΙ (αυτό απαραίτητο) να τους ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ
με ΤΟΠ προπονητές έχει καλώς. Επειδή αυτό ΠΟΤΕ δε θα γίνει, προτιμώ να βλέπω
τα ΔΙΚΑ μας πιτσιρίκια (μέτρια χωρίς να φταίνε τα ίδια) και να κρίνω διοικηση και
προπονητή από την πρόοδο τους. Και με λύπη διαπιστώνω πως ΚΑΝΕΝΑΣ δεν κάνει΄
δουλειά μαζί τους. Λόγια για ελληνοποίηση και σαχλαμάρες. Ο Παπασταθ, ο Τζαβέλλας,
ο Σαμαράς, θα ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να παίζουν σε μας. Οι δυο πρώτοι είναι και σχετικά νέοι.
Αλλά και κει η διοίκηση ΔΕ θέλησε να ικανοποιήσει οικονομικά παίκτες και συλλόγους.

ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΗ ΥΠΟΘΕΣΗ, τελικά τα όσα προανέφερα.

Να πάει, λοιπόν, να γαμηθεί και ο Μπάριος και ο Γκαργκάνο και όλο τους
το σόι. Εκεί που είμαστε θα μείνουμε με ή χωρίς την πάρτυ τους. Και έτσι
θα παραμένει μεχρι που στη διοίκηση να έρθει ένας άνθρωπος που ξέρει
μπάλλα. Τότε ΟΛΑ θα αλλάξουν. Και μαζί τους το ευρωπαικό στάτους της
ομάδας.

sadi
11-08-11, 22:06
Ταπεινά συγγνώμη
Απο τη στεναχωρια του αφησε μια μπουκιά πίτας αφάγωτη. Θα το καταστρεψεις το παλικάρι, με 10 πιταγυροαπολα την εβγαλε βραδιατικα ppnxoxo

Kaine
11-08-11, 22:16
Αγόρασε Χάζαρντ, για αριστερά, Παστόρε και Φελλαινί για το κέντρο, Νέυμαρ για την επίθεση, Γκέτσε
για δεξιά, Σιρσίγκου για τέρμα, Τρεμουλίνας για αριστερά και Χοβέντες για το κέντρο
της άμυνας και πες μας πως θα πάει η ομάδα. ΟΛΟΙ νέοι και ταλαντούχοι. Θα δεις που
θα πάρεις ευρωπαικό τρόπαιο. (αν το παιχνίδι είναι σοβαρό)

Δεν μπορώ Δημήτρη, έχω ομάδα από τη β' κατηγορία Ολλανδίας και το μπάτζετ για αγορές είναι σχεδόν μηδαμινό. Με ελεύθερους θα τη βγάλω.

titika
11-08-11, 22:54
Πάντως η προπαγανδα καλά κρατει...

1) θυμήθηκαν το finacial fairplay... ενω όταν εγραφαν για το γκαργκανο αυτο το ενδεχόμενο δεν υπηρχε εκτος και εαν πιστευαν οτι θα μας τον δωσει τζαμπα η ναπολι... ήθελα να ξερα με το χερι γραφουν ή με το πουλί τους... και οι αραβες πληρωνουν 10αδες εκ. ισως πουλανε στα παρισια και τη μαλαγα το καθε διαρκειας με χιλιαριακα το φτηνοτερο....
2) θυμηθηκαν την οικονομική κρίση... φαινεται πως οι τηλεορασης τους εδω και δυο χρονια ειναι κλειστες... ενω στο ιντερνετ διαβαζουν μονο θρυλο...
3) τα ποσα 10αδες εκ εβαλε ο βαγγελας...
4) ειρωνευονται το κοσμο που κανει υποδειξεις... ΕΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΡΩΝΕ ΨΩΜΙ... To 90% των ποδοσφαιροφιλων ειναι προπονητες κυριοι... ΚΑΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ ΤΡΩΝΕ ΨΩΜΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΣΑΙΤ...
5) φτιαχνουν ασπιδα ατσαλινη γυρω απο τον βαλβερδε... αλλα κυρ ερνεστο αυτοι θα σε κατασπαραξουν οταν η ομαδα θα τρωει κατραπακιες στην ευρωπη η διοικηση θα μπει σε δευτερο πλανο...
6)σχολιαζουν τα ποσα μυρια πληρωνουμε τους παιχτες που δεν υπολογιζουμε... λες και κοσμος τους αγορασε αυτους τους παιχτες...
7)ο φεισα μπορει να κανει εμφανισαρα με την πασ μπαρτσελονα οποτε του χρονου θα κανει θαματα στο ch l και ο βαγγελας θα τον πουλησει 10 μυρια...

titika
11-08-11, 23:02
Αγόρασε Χάζαρντ, για αριστερά, Παστόρε και Φελλαινί για το κέντρο, Νέυμαρ για την επίθεση, Γκέτσε
για δεξιά, Σιρσίγκου για τέρμα, Τρεμουλίνας για αριστερά και Χοβέντες για το κέντρο
της άμυνας και πες μας πως θα πάει η ομάδα. ΟΛΟΙ νέοι και ταλαντούχοι. Θα δεις που
θα πάρεις ευρωπαικό τρόπαιο. (αν το παιχνίδι είναι σοβαρό)

αν πάρει την ομάδα ο αλ θρυλαρ θα έχουμε πίθανοτητες να χτυπήσουμε αύτους τους στοχους...

SOLID
11-08-11, 23:03
και ο Σερ, καλή του ώρα) να πετάξω τα κομπούτερ απ' το παράθυρο. Και μετά, κάποιοι

που στην Ελλάδα πετούσε.

"Θα κερδίσουμε, ότι και να γίνει λες!" Όπως στο 99% των περιπτώσεων στην Ελλάδα.
Στην Ευρώπη ΤΡΕΜΕΙΣ σαν το φύλλο. Είτε με τη Γιούβε παίζεις, είτε με το Χέλσιμποργκ,
νιώθεις ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ.

το κορμί.

διαφορά θα κάνουν παίκτες ΝΕΑΡΟΙ και φιλόδοξοι. Που θα μπολιαστούν με τη νοοτροπία

Αν λοιπόν είναι να μου φέρεις τον Νέιμαρ, τον Χάζαρντ, τον Γκέτσε, τον Μίλλερ (για να
τα ΔΙΚΑ μας πιτσιρίκια (μέτρια χωρίς να φταίνε τα ίδια) και να κρίνω διοικηση και
δουλειά μαζί τους. Λόγια για ελληνοποίηση και σαχλαμάρες. Ο Παπασταθ, ο Τζαβέλλας,
ο Σαμαράς, θα ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να παίζουν σε μας. Οι δυο πρώτοι είναι και σχετικά νέοι.
Αλλά και κει η διοίκηση ΔΕ θέλησε να ικανοποιήσει οικονομικά παίκτες και συλλόγους.

ομάδας.

Προφανως και συμφωνω οπως 99% με τα posts σου :)

Στο μονο σημειο που με βρισκεις αντιθετο ειναι εκει που λες οτι ο Ιμπαγασα δεν κανει την διαφορα.
Ειμαι 27 χρονων,δεν εχω προλαβει τον Ντεταρι στα καλα του..Γηπεδο πηγαινω απο το 1996 και ο
Αργεντινος μαζι με τον Ζετεμπεργκ και τον Τσιαρτα ειναι οι καλυτεροι πασερ που εχω δει στην Α`Εθνικη
σε αυτα τα χρονια που βλεπω μπαλα.

Στις καλες του ο Αριελ ειναι Η Γ Ε Τ Η Σ. Προσανατολιζει το κεντρο τοσο αμυντικα οσο και "αναπτυξιακα"
και τρεχει ασταματητα για τουλαχιστον 1 ημιχρονο.Πιστευω οτι θα ηταν αποκαλυψη αν τον παιρναμε στα 30 του
αντι για τα 33 του.

Στα αλλα που γραφεις,δεν φταιει Δημητρη μονο ο Μαρινακης ή ο Κοκκαλης ή ο καθε παραγοντας.
ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Θελουν καποιοι (πολλοι...) ΝΑ ΜΗΝ παει μπροστα ο Αθλητισμος στην Ελλαδα.
Οι Γιαννακοπουλοι στο μπασκετ του Ζελα,κανανε το κομματι τους,πατησανε πανω στο συστημα,πηρανε
παιχταραδες,προπονηταρα αλλα και ολους τους διαιτητες και κανανε ομαδα προτυπο σε ενα αθλημα που
ναι μεν η Ελλαδα "παραγει παιχτες" αλλα χωρις το οραμα των ιδιοκτητων θα βαλτωνε ακομα περισσοτερο.

Η αποφαση να μεινουν στην κατηγορια Βολος και Καβαλα οταν η ιδια η UEFA τους εχει "ριξει" ειναι
μια παρωδια που αποδεικνυει περιτρανα το βασιλευον παρασκηνιο στα εγκατα της ΕΠΟ.
Ειναι το τελευταιο επισοδειο που αποδεικνυει οτι ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΥΤΕ με σφαιρες!!

SOLID
11-08-11, 23:05
Ενδιαφερον ο προσανατολισμος του Βαλβερδε για τους νεους....

Δειχνει εδω οτι "εχει προβλημα" οταν του "δημιουργουν προβλημα(Μητρογλου..)"

Ρίχνουν... άγκυρα

11/08/2011 21:21

http://www.thrylos.gr/files/temp/E9EAE8B7BF37A61168B17636E7AEB677.jpg

Ο επιμένων νικά. Και αυτός που δουλεύει σκληρά και αξίζει επίσης. Η αγωνία για τον Τάσο Παπάζογλου και τον Γιώργο Βαλεριάνο έφτασε στο τέλος της. Αναφερόμαστε στην αγωνία για το αν θα μείνουν, ή όχι, στην ομάδα τη νέα σεζόν ή θα παραχωρηθούν δανεικοί.

Η οριστική απόφαση ελήφθη από τον Ερνέστο Βαλβέρδε και φυσικά και από την διοίκηση. Και είναι «ναι». Ο Ισπανός τεχνικός εκτίμησε και το ταλέντο των δύο ποδοσφαιριστών αλλά και την εργατικότητά τους γι' αυτό και εισηγήθηκε θετικά στη διοίκηση των Πειραιωτών.

Έτσι, τόσο ο «Βάλε», όσο και ο Τάσος δεν θα χρειαστεί να... ψαχτούν για να βρουν ομάδα για να συνεχίσουν την καριέρα τους ως δανεικοί. Θα φορούν τα ερυθρόλευκα του Θρύλου και θα περιμένουν τις ευκαιρίες τους για να αποδείξουν πως αντέχουν στις... υψηλές πιέσεις του πρωταθλητισμού σε μία ομάδα όπως ο Ολυμπιακός.

Η παραμονή των δύο παικτών έχει κι άλλη σημασία. Αποδεικνύει πως με αργά μεν αλλά σταθερά δε, βήματα προχωράει και η τόνωση του ελληνικού στοιχείου του Ολυμπιακού το οποίο... ξεθώριασε κάπως τα τελευταία χρόνια και ειδικά μετά τις αποχωρήσεις παικτών όπως ο Νικοπολίδης, ο Στολτίδης, ο Πάντος, ο Πατσατζόγλου κ.τ.λ.

Σπ. Γρομητσάρης

Kaine
12-08-11, 00:08
Στο παιχνιδάκι, κορίτσαρε. Δε μπορεί και στον μάνατζερ ο Μαρινάκης ναναι
σπάγγος... Λέω τώρα... :s6vhaha:

Με τον Ολυμπιακό δεν γίνεται ούτε στο παιχνίδι να αγοράσεις αυτούς τους παίκτες, μόνο αν το "πειράξεις" και ανεβάσεις το μπάτζετ.:)

dimace
12-08-11, 00:22
Προφανως και συμφωνω οπως 99% με τα posts σου :)

Στο μονο σημειο που με βρισκεις αντιθετο ειναι εκει που λες οτι ο Ιμπαγασα δεν κανει την διαφορα.
Ειμαι 27 χρονων,δεν εχω προλαβει τον Ντεταρι στα καλα του..Γηπεδο πηγαινω απο το 1996 και ο
Αργεντινος μαζι με τον Ζετεμπεργκ και τον Τσιαρτα ειναι οι καλυτεροι πασερ που εχω δει στην Α`Εθνικη
σε αυτα τα χρονια που βλεπω μπαλα.

Στις καλες του ο Αριελ ειναι Η Γ Ε Τ Η Σ. Προσανατολιζει το κεντρο τοσο αμυντικα οσο και "αναπτυξιακα"
και τρεχει ασταματητα για τουλαχιστον 1 ημιχρονο.Πιστευω οτι θα ηταν αποκαλυψη αν τον παιρναμε στα 30 του
αντι για τα 33 του.

Στα αλλα που γραφεις,δεν φταιει Δημητρη μονο ο Μαρινακης ή ο Κοκκαλης ή ο καθε παραγοντας.
ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ. Θελουν καποιοι (πολλοι...) ΝΑ ΜΗΝ παει μπροστα ο Αθλητισμος στην Ελλαδα.
Οι Γιαννακοπουλοι στο μπασκετ του Ζελα,κανανε το κομματι τους,πατησανε πανω στο συστημα,πηρανε
παιχταραδες,προπονηταρα αλλα και ολους τους διαιτητες και κανανε ομαδα προτυπο σε ενα αθλημα που
ναι μεν η Ελλαδα "παραγει παιχτες" αλλα χωρις το οραμα των ιδιοκτητων θα βαλτωνε ακομα περισσοτερο.

Η αποφαση να μεινουν στην κατηγορια Βολος και Καβαλα οταν η ιδια η UEFA τους εχει "ριξει" ειναι
μια παρωδια που αποδεικνυει περιτρανα το βασιλευον παρασκηνιο στα εγκατα της ΕΠΟ.
Ειναι το τελευταιο επισοδειο που αποδεικνυει οτι ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΥΤΕ με σφαιρες!!

Δε νομίζω πως ο Ιμπαγάσα θα κάνει κάτι στην Ευρώπη... (μακάρι να βγω ψεύτης)
Αν και ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ δυνατός, φυσικά (κοντούλης) και σωματικά (λόγω ηλικίας) είναι αδύναμος. Και ξέρεις καλά
πως με τα λεφτά που παίζονται στο ΤΛ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ και ΧΥΝΕΤΑΙ ΑΙΜΑ.
Έναν Τουρέ χρειάζεται η ομάδα (ο τύπος είναι δύναμη), έναν Χουλκ (άλλο φαινόμενο της
φύσης) και γενικά παίκτες να τρώνε σίδερα και να μη χαμπαριάζουν μία. (όπως ο Αβράμης,
που δυστυχώς είναι μόνος...)
Τι να σου κάνει το παιδάκι ο Φατφατζίδης, όταν βρεθεί απέναντι στον Λούτσιο? Θα μαζεύει
τα ποδαράκια του απ' το πάρκινγκ του γηπέδου. Τι να σου κάνει ο Ριέρα? Καλός παίκτης δε
λέω. Ο καλύτερος της ομάδας για μένα. Έχει σακατευτεί και το πάει λαου λάου. Φοβάται να
βάλει τα πόδια του στη φωτία. Είναι και ως χαρακτήρας σοφτ, χέστηκε το ζήτημα.
Λείπουν αφάνταστα παίκτες όπως ο Στολτίδης, ο Ελίας, ο Καρεμπέ, ο Αμανατίδης, ο Κούλης,
ο Τάσος κλπ...
ΤΛΠ... Κοίτα την ομάδα σου την Μάντσεστερ και θα καταλάβεις. Έχει δεξιά τον σοφτ Βαλέντσια
(τεράστιος παίκτης κατα τα άλλα) αλλά πίσω έχει το κτήνος τον Σέρβο, που μόνο τη φάτσα του
να δεις (τον Βίντιτς λέω) κωλώνεις και τρέμεις. Μπροστά έχει το παιδοβούβαλο τον Ρούνει
(παικταράς κι αυτός) που δε καταλαβαίνει Χριστό ούτε από μαρκαρίσματα ούτε από σπρωξιματα.
Δίπλα, ο πιο σοφτ Βερμπάτοφ, μέχρι να πάρει τη μπάλλα μέσα στην περιοχή, όπου είναι ταύρος.
ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΑΛΕΝΤΟ. ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΠΟΔΑΡΙΑ. Πακέτο είναι το παιχνίδι. Και το δικό μας
κάπου χάνει. Ας πιστέψουμε πως με ΤΣΟΝΤΕΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ θα καλυτρέψουμε την κατάσταση
(Κάλστρεμ, Καμπορέ ή Εμανά, Καμπορέ. Μακαρόνε, Μιραλλάς ή Ζιγνάς Μιραλλάς... Τέτοια πράματα)
(Κρίμα που διώξανε τον Μήτρογλου. Μπορεί να είναι μαλακιασμένος αλλά είναι ΔΥΝΑΤΟΣ παίκτης
που θα μας φαίνονταν χρήσιμος)

dimace
12-08-11, 00:26
Με τον Ολυμπιακό δεν γίνεται ούτε στο παιχνίδι να αγοράσεις αυτούς τους παίκτες, μόνο αν το "πειράξεις" και ανεβάσεις το μπάτζετ.:)

Πείραξέ το το μαλακισμένο. Δε θα σε κάνει κανείς ντα! :s6vhaha:
Θέλω να δω αν με πιτσιρίκια αρχιδάτα γινόμαστε ομάδα.
Περιμένω αναφορά αύριο!

Kaine
12-08-11, 00:33
Σα να μην ήρθαμε ποτέ σ' αυτό εδώ το γήπεδο,
σα να μένουμε ακόμη στην ανυπαρξία.
Φέισες τριγύρω δίχως μια μαρμαρυγή.
Ουρτάδοι στων άλλων μόνο τη φαντασία.

Από άλατα πλασμένα κι από δισταγμό,
ανδρείκελα, στου Σωκράτη τα τυφλά δυο χέρια,
δεν στρίβουμε, δεχόμαστε τον εμπαιγμό,
άτονα κοιτώντας, παθητικά, τ' αστέρια.

Μακρινή πάσα είναι για μας κάθε χαρά,
η ελπίδα κι η μεταγραφή έννοια αφηρημένη.
¶λλος δεν ξέρει ότι βρισκόμαστε, παρά
όποιος πατάει επάνω μας καθώς διαβαίνει.

Πέρασαν τόσες προπονήσεις, πέρασε ο καιρός.
Ω! κι αν δεν ήταν η βαθιά λύπη στο σώμα,
ω! κι αν δεν ήταν στην ψυχή ο πραγματικός

πόνος μας, για να λέει ότι υπάρχουμε ακόμα..

Rena
12-08-11, 00:37
Eνταξει μπορει να μη κανουμε μεταγραφες αλλα σιγουρα παραγουμε τεχνη.

Kaine
12-08-11, 00:40
Eνταξει μπορει να μη κανουμε μεταγραφες αλλα σιγουρα παραγουμε τεχνη.

Προτείνω να καθιερώσουμε επίσημα βραδιές ποίησης, νομίζω πως μετά τον κάθε αγώνα της ομάδας είναι η καλύτερη στιγμή.ppnxoxo

Rena
12-08-11, 00:44
Mετα απο αγωνα ομαδας στο cl μαλλον θα ακολουθησουμε Καρυωτακη :s6vhaha:

Kaine
12-08-11, 00:45
Mετα απο αγωνα ομαδας στο cl μαλλον θα ακολουθησουμε Καρυωτακη :s6vhaha:

Κι αυτό που "έγραψα" από Καρυωτάκη είναι "εμπνευσμένο". Tυχαίο; :s6vhaha:

Rena
12-08-11, 00:47
Δε νομιζω.ppnxoxoppnxoxo
Α ρε ουρταδο Αποτελεις μουσα για ολους μας.:s6vhaha:

7DeadlySins
12-08-11, 00:55
Προτείνω να καθιερώσουμε επίσημα βραδιές ποίησης, νομίζω πως μετά τον κάθε αγώνα της ομάδας είναι η καλύτερη στιγμή.ppnxoxo

Βάζω υποψηφιότητα για μετά τον αγώνα με το βάζελο. Θα βγάλω ποιητική συλλογή :s6vhaha: Ο τίτλος θα είναι:

"Ακούστηκε ένα τρίξιμο, σαν πόρτα όταν κλείνει / ξεχάσανε οι δύστυχοι να βάλουν βαζελίνη"

SOLID
12-08-11, 00:55
Πακέτο είναι το παιχνίδι. Και το δικό μας
κάπου χάνει. Ας πιστέψουμε πως με ΤΣΟΝΤΕΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ θα καλυτρέψουμε την κατάσταση
(Κάλστρεμ, Καμπορέ ή Εμανά, Καμπορέ. Μακαρόνε, Μιραλλάς ή Ζιγνάς Μιραλλάς... Τέτοια πράματα)
(Κρίμα που διώξανε τον Μήτρογλου. Μπορεί να είναι μαλακιασμένος αλλά είναι ΔΥΝΑΤΟΣ παίκτης
που θα μας φαίνονταν χρήσιμος)

Συμφωνω με οσα λες αλλα ο Ιμπαγασα προσδιδει ποιοτητα,μερικες φορες ειναι καλυτερο το
μυαλο απο τα ποδια και ο Αργεντινος μαζι με τον Μελμπεργκ εχουν περισσειο για τους υπολοιπους
9....

Τι ζημια εχεις παθει ρε Δημητρη με τον Εμανα και τον Μακαρονε???
ΑΧΑΧΑΧΑΧ ανα 10 ποστ τους "πετας"!

Ο Εμανα καλως...Αθλητικος,γρηγορος,καλη περιπτωση!
Ο Μακαρονε ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ?? οπου και να πηγε
αντιμετωπιστηκε σαν "μετριος"!

Να πω για τον Νεσιντ που ελεγες χτες οκ..Παιχταρος!
Να πω για τον Ντουμπια..ακομα καλυτερα!

Αλλα Μακαρονε??? τοσο κατω τον βαζεις τον Παντελιτς?

nbqgr
12-08-11, 07:10
Πριν το φιλικό με Γαλατά τότε να οργανώσουμε ένα "Φιλολογικό Τσάι"

cosmos
12-08-11, 07:49
οχι ορμπαιθ ρε γμτο..οχι αλλο αργοκινητο καραβι..οχι αλλο παικτη στα 32...διωχνεις ουρταδο στα 30-κ ας παιζει σαν συνταξιουχος- και ντουντου στα 27 για να παρεις ορμπαιθ στα 32 κ λες οτι θες να λυσεις το προβλημμα στον αξονα για αρκετα χρονια???ο ορμπαιθ απο μια προχειρη συγκριση π εκανε το gazzeta υπερεχει του ουρταδο στο μυαλο κ τις τοποθετησεις.αν του φυγει λεει μπροστα γρηγορος παικτης τον εχει χασει στα σγρα....γτ λοιπον να ασχοληθουμε μαζι τ??ο βαλβερδε ελεγε συνεχεια για την ταχυτητα κ τρ τι?ελεος..κ θελουν λεει κ ονομα-μετεγγραφη γηπεδου-.αν δν θελει ο γκαργκανο να επανελθεις για σαντσεζ κ κοιτα για τισονα,αναν κ γενικοτερα αμ.χαφ σκυλια.αν δεν τρεχει ο παικτης οπως κ να τν λενε αυτοματα να απορριπτεται.αλλιως ερχεται μακαρονι στο τσου λου με αργοκινητα καραβια στν αξονα.....

iakov7
12-08-11, 07:49

που στην Ελλάδα πετούσε.

νιώθεις ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ.

το κορμί.

ομάδας.

Φιλε Δημητρη δυο σχολια-

1. Καποιος ειπε οτι το ποδοσφαιρο ειναι σαν την μαγειρικη, θελεις φρεσκα υλικα και καλο μαγειρα για να τα μαγειρεψει σωστα για να ειναι νοστιμο το φαγητο. Μια ομαδα οντως ειναι το συνολο, για να ειναι καλο ομως το συνολο πρεπει να ειναι φρεσκα τα υλικα και καλος ο μαγειρας. Αρα το να εχεις ποιοτικους παιχτες και καλο προπονητη ειναι το Α και το Ω για να εχεις καλο συνολο, κατι που ειναι αυτονοητο.

2. Οσον αφορα την ψυχολογια, αυτη ερχεται με τα αποτελεσματα. Στην Ελλαδα η ομαδα εχει την ψυχολογια του νικητη επειδη ειμαστε οι πιο δυνατοι. Στην Ευρωπη οντως υπαρχει ενα κομπλεξ και ειναι λογικο. Οταν ομως ο ΑΠΟΕΛ Κυπρου, και γενικα ολες οι κυπριακες ομαδες αλλα ειδικα ο ΑΠΟΕΛ που ειναι και ο πιο οργανωμενος συλλογος με τον ιδιο προπονητη εδω και χρονια, εχει δημιουργησει μια ισχυρη ομαδα και με τα πρωτα καλα αποτελεσματα στην Ευρωπη εχει καταφερει να αποβαλει αυτο το κομπλεξ και να παρει αποτελεσματα με ομαδες απο πολυ μεγαλυτερες χωρες και μαλιστα εκτος εδρας, κατι που ηταν το μεγαλο προβλημα παντα για τις ομαδες του νησιου, τοτε δεν βλεπω γιατι δεν μπορει να το πετυχει ο Ολυμπιακος που ειναι πολυ μεγαλυτερο μεγεθος. Να αναφερω καποια προσφατα αποτελεσματα?

Η Ανορθωση απεκλεισε την Τρανζοσπορ και εμας
Ο Αποελ απεκλεισε την Παρτιζαν Βελιγραδιου και την Κοπεγχαγη
Η Ομονοια απεκλεισε την Χαγη και την αεκ44

Τσελσι - Αποελ 2-2
Ανορθωση - ποα 3-1
Ατλετικο Μ. - Αποελ 0-0
Ανορθωση - Ιντερ 3-3

Δεν γινεται λοιπον αυτες οι ομαδες με μπατζετ 8-10 εκ. να εχουν ανεβει σε ποιοτητα, βασιζομενες κυριως σε ξενους παιχτες, και να εχουν αποβαλει τον φοβο της Ευρωπης και να εχουν παρει συστηματικα αποτελεσματα τα τελευταια χρονια και εμεις να μην μπορουμε να κανουμε το κατι παραπανω. Δηλαδη οι κυπριακες ομαδες, παραδοσιακης δυναμικοτητας 2/10 στην Ευρωπη, σημερα εχουν πετυχει να φτασουν το 4/10. Εμεις γιατι να μην μπορουμε απο το 4 να παμε στο 6? Σωστη οργανωση χρειαζεται, σοβαρος προπονητης και ποιοτικες μεταγραφες.

differance
12-08-11, 08:17
Πριν το φιλικό με Γαλατά τότε να οργανώσουμε ένα "Φιλολογικό Τσάι"

Στην περίπτωση της Γαλατά μήπως θα ήταν προτιμότερο ένα Φιλολογικό Γάλα? ppnxoxo

Nikolaos_Kokkinos
12-08-11, 11:39
πολυ ησυχια σημερα στο θρεντ των Μεταγραφων μας....

ποτς γεννειν αυτο ???

VALVERDES_7
12-08-11, 12:38

ποτς γεννειν αυτο ???

βαρεθήκαμε γι'αυτό.

nbqgr
12-08-11, 12:39

ποτς γεννειν αυτο ???

Γιατί θα πρέπει ν' ασχοληθούμε με κάτι τέτοιο/οιους

Όταν λοιπόν ακούσθηκε το όνομα του Φουστέρ , γράφατε για "τσιράκι του Βαλβέρδε", για παίκτη Β' Εθνικής και διάφορα παρόμοια. Και στις πρώτες αγωνιστικές γράφατε ότι παίζει με μέσον, ώσπου έσπασε την κατάρα των πέναλτι, έπαιξε με σπασμένο κεφάλι και έγινε σύνθημα στα χείλη των οπαδών.
Όταν αποκτήθηκε ο Μιραλάς , γράφατε ότι αυτός δεν κάνει για το γαλλικό πρωτάθλημα, μας φόρτωσαν το παλτό, μας ξεγέλασαν κι άλλα συναφή. Να μη σας θυμίσω ότι πλέον είναι ο καλύτερος… επιβήτορας.

Όταν ήρθε ο Μοδεστό καγχάζατε. Γράφατε σχεδόν τα ίδια και σε ένα ματς που έπαιξε δεξί μπακ και τον πέρασε σαν σταματημένο ο αντίπαλος, αρχίσατε τις ειρωνείες. Με το πέρασμα του χρόνου έγινε ο λεβέντης Κορσικανός.

Ε, για τον Ιμπαγάσα δεν θα πούμε πολλά. "Ήρθε να πάρει το εφάπαξ" ήταν η μόνιμη επωδός και τελικά ανακηρύχτηκε ο πολυτιμότερος παίκτης του Ολυμπιακού και του πρωταθλήματος στη συνείδηση σας.

Όλα αυτά τα γράψαμε για τη γκρίνια που υπάρχει με τον Ορμπαίθ. Τελειωμένο τον βγάλατε κι αυτόν, χωρίς καλά-καλά να τον έχετε δει να παίζει. Τόση εμπάθεια και προκατάληψη, ενώ οι περισσότεροι ζητούν να αποκτηθούν οι κορυφαίοι αμυντικοί χαφ του κόσμου. Πολλή γκρίνια ρε παιδιά.

Εντάξει αποκτήθηκαν και παίκτες που δεν έκαναν, αλλά αυτό αποδείχθηκε στην πορεία. Όσκαρ, Ουρτάδο και λοιποί, αλλά αν οι μεταγραφές ήταν όλες επιτυχημένες θα γινόταν κάθε πέντε χρόνια.

titika
12-08-11, 14:04
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΙΣ ΛΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΤΟ 2011 ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗ

1) Οτι θα γίνει μια μετάγραφη αεροδρόμιου... ( στα μυδια μου εμενα για τις μεταγραφες αεροδρομίου )
2) σαπουνόπερα σαντσεζ... βαγγελη αφου δεν εχουμε λέφτα πούλα κανα επεισοδιο στην τουρκία να παρουμέ κανά φραγκό...
3) τα πεντε εκ ευρω του βαζελου θα αξιόποιηθουν στις μεταγράφες... αλλά πρέπει να γινουν δέκα με πωληση του τζιμπουρ ή του τοροσιδη... αν ο βαζελος προχωρούσε εμεις θα πωλούσαμε τον τορο για να καλυψουμε μαυρες τρύπες...
4) κουιζ- ο ολυμπιακός θέλει να διωξει τον τζιμπουρ και τον τόρο ή ο τζιμπουρ και ο τορο θελουν να φύγουν απο την ομάδα...
5) το μοτο ο βαλβερδε θελει γκαργκανο εγινε ο βαλβερδε θελει ουρταιθ... ΕΚΠΛΗΡΟΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥ ΕΡΝΕΣΤΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΟΝ 2 ΕΚ ΕΥΡΩ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ...
6) θα παρούμε αμ. χαφ σκύλο... το μονο που εχουμε πάρει μέχρι στιγμης ειναι ενα σκυλο λασι στο ρεντη για να χαλαρωνουν οι παιχτες...
7)ΤΖΙΟΛΙΑΔΑ... ΤΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ...
8 Ελληνοποίηση του ροστερ γίνεται ισπανοποίηση...
9)ο παλιατζης μασιας... ΠΟΥΛΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΛΙΑΤΖΗ...
10)Ο Γγκριμπτστκ με ένα γκολ έγινε σιδέρης...
11)Αναλάμβανει προσωπικά ο βαγγελας την μεταγραφη του χαφ και παιρνει μεσα απο τα χερια της μπαρτσα τον ουρταιθ...

ΥΓ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΙΧΑΘΕΙ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑ ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΝΕΣΤΟ... ΡΕ ΕΡΝΕΣΤΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΑΛΕΝΤΟ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΤΙΝΤΑΚ...

SOLID
12-08-11, 14:36

1) Οτι θα γίνει μια μετάγραφη αεροδρόμιου... ( στα μυδια μου εμενα για τις μεταγραφες αεροδρομίου )
Δεν ανεφερε κανεις ΠΟΥΘΕΝΑ φετος μεταγραφη αεροδρομιου...Ο ιδιος ο Μαρινακης στην Φιεστα ειπε οτι "παμε να κανουμε ομαδα" οχι μεταγραφες αεροδρομιου.
2) σαπουνόπερα σαντσεζ... βαγγελη αφου δεν εχουμε λέφτα πούλα κανα επεισοδιο στην τουρκία να παρουμέ κανά φραγκό...
Η διοικηση του Ολυμπιακου,περιμενε να τον scoutαρει στο Κοπα Αμερικα οπου ο παιχτης και η ομαδα του ΠΑΤΩΣΑΝ.Ο παιχτης ΔΕΝ κοστιζει 4εκ ουτε 3εκ ουτε μαλλον 2εκ..Τον πετυχαν τον σκοπο τους να μην τον αποκτησουν.
3) τα πεντε εκ ευρω του βαζελου θα αξιόποιηθουν στις μεταγράφες... αλλά πρέπει να γινουν δέκα με πωληση του τζιμπουρ ή του τοροσιδη... αν ο βαζελος προχωρούσε εμεις θα πωλούσαμε τον τορο για να καλυψουμε μαυρες τρύπες...
Επειδη δηλαδη αυτα τα λεφτα δεν τα περιμενες ΠΡΕΠΕΙ να τα φας κιολας?? Με τα συμβολαια που εχει ο ΟΣΦΠ και "καθονται" αμφιβαλλω αν φτανουν αυτα τα λεφτα για να καλυφτουν.
4) κουιζ- ο ολυμπιακός θέλει να διωξει τον τζιμπουρ και τον τόρο ή ο τζιμπουρ και ο τορο θελουν να φύγουν απο την ομάδα...
ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ο Τζιμπουρ και ο Τορο αν ερθει πολυ καλη προταση εφυγαν αυριο και γιατι δεν μπορεις να ανταγωνιστεις την Ligue 1 και την Premiership αλλα και τα λεφτα δεν θα ειναι λιγα.
5) το μοτο ο βαλβερδε θελει γκαργκανο εγινε ο βαλβερδε θελει ουρταιθ... ΕΚΠΛΗΡΟΝΟΝΤΑΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΟΥ ΕΡΝΕΣΤΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΟΝ 2 ΕΚ ΕΥΡΩ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ...
Βγηκε ο Βαλβερδε και σου πε "θελω τον Γκαργκανο"??? Βγηκε και σου πε "θελω χαφ γενικοτερα"??? Μην πιστευεις τα ΜΜΕ.....μονο το κακο σου θελουν σαν ομαδα.
6) θα παρούμε αμ. χαφ σκύλο... το μονο που εχουμε πάρει μέχρι στιγμης ειναι ενα σκυλο λασι στο ρεντη για να χαλαρωνουν οι παιχτες...
Χωρις σχολιο....
7)ΤΖΙΟΛΙΑΔΑ... ΤΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΕΠΟΣ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ...
Μπροστα τον Ουρταδο ο Τζιολης,οσο αστειο και αν ακουγεται, ειναι Φαμπρεγκας και Τσαβι ΜΑΖΙ.
8) Ελληνοποίηση του ροστερ γίνεται ισπανοποίηση...
Συμφωνω απολυτα.
9)ο παλιατζης μασιας... ΠΟΥΛΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΛΙΑΤΖΗ...
Δεν τα καταφερε στον ρολο του και θα φυγει. Τουλαχιστον το καταλαβαμε νωρις,χωρις να μας χρεωσει κανεναν Ποουλσεν και Κονστεσκι στο ροστερ.
10)Ο Γγκριμπτστκ με ένα γκολ έγινε σιδέρης...
Δειχνει παιχτης που με δουλεια μπορει να γινει καλυτερος πολλων που περασαν απο την θεση.Σιγουρα καλυτερος του Χαβιτο....
11)Αναλάμβανει προσωπικά ο βαγγελας την μεταγραφη του χαφ και παιρνει μεσα απο τα χερια της μπαρτσα τον ουρταιθ...
Ειναι σαν να επαναλαμβανεις ΟΛΑ τα πρωτοσελιδα 2 μηνες τωρα...

ΥΓ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΙΧΑΘΕΙ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑΛΕΝΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑ ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΡΝΕΣΤΟ... ΡΕ ΕΡΝΕΣΤΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΑΛΕΝΤΟ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΝΤΙΝΤΑΚ...
Ποια αγορα "βαρεθηκαν οι Γαυροι"?? Την Ισπανικη?? Γιατι μας ηρθε καποιος Ισπανος που να ειναι καλυτερος του Αβρααμ,του Μελμπεργκ ή του Κοβασεβιτς??? Εξαρταται τι παιρνεις απο εκει,δεν παει να πει επειδη παιζει ενας Μεσι και ενας Κριστιανο οτι ολη η κατηγορια εχει παιχταραδες.

Μεσες ακρες σου απαντησα.

Nikolaos_Kokkinos
12-08-11, 14:57

ppnxoxoppnxoxo ειναι οντως χαλαρωτικοι σκυλοι τα κολε'ι' ???

Nikolaos_Kokkinos
12-08-11, 15:02
εχει δικιο ο φιλος SOLID, δεν ειανι δυνατον επειδη φετος ειναι ολοι οι υπολοιποι τελειωμενοι και δεν εχουμε με ποιον να ασχοληθουμε να μην μας αρεσει τιποτα στην ομαδα και να τα ισοπεδωνουμε ολα...

δηλαδη ελεος με αυτον τον Αμ.ΧΑΦ

γιατι μηπως εχουμε κανονικο αρ.χαφ ?

δεξι χαφ ?

μηπως εχουμε τερματφυλακα ?

ασ ηρεμισουμε ρε παιδια... δοξα το θεο να λεμε, σκεφτειτε μετα τον σωκρατη τι θα μπορουσαμε να ειχαμε παθει...

7DeadlySins
12-08-11, 15:22
ppnxoxoppnxoxo ειναι οντως χαλαρωτικοι σκυλοι τα κολε'ι' ???

hdHCG0MfT-0

since1971
12-08-11, 15:36
πάντως συγκριτικά με άλλες χρονιές μια χαρά είμαστε, πια ισοπέδωση και μουρμούρα?
εδω δεν ξερουμε αν πραγματικά έχουμε σκοπό να παρουμε αμ χαφ, δεν ξέρουμε αν ζήτησε και τι και αν του ζήτησε αν δεν τα σκάει ο πρόεδρας.
παλαιότερα θα την είχαμε πέσει στον προπονητή που είναι yes man, θα του την είχαν πέσει και οι ΑΡΔ που δεν πατάει πόδι, χοντρά υπονοουμενα για τον κοινο μανατζερ...

φέτος εμαθα να σκέφτομαι διαφορετικά. Μας το πουλάνε και ωραία οι φυλλάδες.
"φτιάχνει ομάδα για superleague". Καλά δεν είμαστε ελλάδα?
ποιος γαμεί την ευρώπη μανταμ έτσι και αλλιώς ψωλιές τρώγαμε, τι 2 να γράψει το κοντέρ τι 5, στο ποσόν θα τα χαλάσουμε?
ολα καλά, ολα καλά, υγεία πάνω απόλα