PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταγραφες ποδοσφαίρου 2010-11

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

stelios-7-
03-08-10, 20:49
οσο ηρθε ο ακαλε
αλλο τοσο θα ερθει και ο τζιολης.

dimace
03-08-10, 20:51
μαρινακη μαρινακη σε παρακαλω,φερε ογκουνσοτο στον ολυμπιακο
http://img.mynet.com/spr/PatrickOgunsoto.jpg
και κανε το μπαμ στο τελος
και φερε κορδονουρη
http://www.sport.gr/files/pontikos/1249920477_kordonouris.jpeg

ΜΟΝΟ ΕΣΥ, ΜΕΓΑΛΕ ΣΤΕΛΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!

Ρίξε 5 ονόματα (2 φορ, 2 αμ. χαφ και 1 τέρμα) που γουστάρεις
για να τα φέρουμε παρέα!!:)

Προσοχή: Δε θα αλλάξεις στο μέλλον. Αυτοί που θα γράψεις
αυτοί θα έρθουν! :-P

iek
03-08-10, 20:52
ερχονται παιχταραδες! Τους μπαρκαρε σε ενα απο τα καραβια του ο Μαριν απο Αγγλια και τους στελνει...Σε μια εβδομαδα φθανουνε:s6vhaha:

KOUTOXORTO13
03-08-10, 20:55
τον πιστευω πολυ Δημητρη, και θα τον ηθελα στην ομαδα! αλλα δε το κοβω να ρχεται με τις αντιδρασεις που υπαρχουν

Με όλο τον σεβασμο μαργαρίτα..αυτος ο αμπαλος βαζελακος μεσος που επαιζε με βίσμα στην ΠΑΝΑΘΑ και στην "Εθνικη"

που ακομα και οι βαζελοι αναρωτιουνταν τι εκανε εκει στο κεντρο και ειχανε βγαλει και συνθηματα στο ΟΑΚΑ

που τον εδιωξαν κακην κακως στην βερντερ βρεμης για να παιζει 3 λεπτα κατα μεσο ορο

σε αυτον πιστευεις;

Haris1984
03-08-10, 20:57
ειναι ομορφοπαιδο ο Τζιολης.

Haris1984
03-08-10, 20:58
ερχονται παιχταραδες! Τους μπαρκαρε σε ενα απο τα καραβια του ο Μαριν απο Αγγλια και τους στελνει...Σε μια εβδομαδα φθανουνε:s6vhaha:

ακομα περιμενω τον Φραπουτσινιο απο τον Αμαζονιο και τον Αμπαλεαο απο το Ριο.2 χρονια τωρα.

stelios-7-
03-08-10, 21:02
σας παρακαλω.
τσιολης..
τσιολης..ΠΑΙΚΤΑΡΑ!!
τι μαρεσκα.
ποιος τον γαμαει τον ιταλο τον αμπαλο
εδω μιλαμε για τον τσιολη
την σουπερ αμυντικαρα χαφαρα
σε 30 λεπτα ΜΟΝΟ!!! εχει ανεβοκατεβει το γηπεδο δυο φορες
ανα 15 λεπτα περιμενει το λεωφορειο να περασει να τον παει απο το ενα τερμα στο αλλο
γαματος παικτης..
κοιτα να τον χασουμε μαρινακη
αμα δεν φερεις τσιολη
πουλα φυγε.
δεν κανουμε δουλεια.

stelios-7-
03-08-10, 21:06
ειναι ομορφοπαιδο ο Τζιολης.

ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

tzinos
03-08-10, 21:15
μιας και ψαχνουμε επιθετικο, ισα που προλαβενουμε να τον αρπαξουμε

ο νουνιεζ αυτο το χοντρουλικο αγορι ξαναγυρναει ευρωπη στην μπουρσασπορ (ακουγεται μουφοομαδα, αλλα ηταν περισυνη πρωταθλητρια τουρκιας!).
http://www.sport-fm.gr/article/285824

28 γκολακια λεει εβαλε σε 55 αγωνες!! Να πω την αληθεια εγω τον ψιλογουσταρα, αλλα δεν εστρωσε ποτε τον κωλο του και δεν ηταν επαγγελματιας. Τουλαχιστον ο ντιογκο και ο μητρωγλου οταν παχαινουν κανουν και καμια διαιτα λοολ. Αυτος καθε μηνα αλλαζε μεγεθος στο σορτσακι! Η γκολαρα στον βαζελο βεβαια θα μεινει αξεχαστη

Haris1984
03-08-10, 21:17
μπα,οχι...

iek
03-08-10, 21:19
μιας και ψαχνουμε επιθετικο, ισα που προλαβενουμε να τον αρπαξουμε

ο νουνιεζ αυτο το χοντρουλικο αγορι ξαναγυρναει ευρωπη στην μπουρσασπορ (ακουγεται μουφοομαδα, αλλα ηταν περισυνη πρωταθλητρια τουρκιας!).
http://www.sport-fm.gr/article/285824

28 γκολακια λεει εβαλε σε 55 αγωνες!! Να πω την αληθεια εγω τον ψιλογουσταρα, αλλα δεν εστρωσε ποτε τον κωλο του και δεν ηταν επαγγελματιας. Τουλαχιστον ο ντιογκο και ο μητρωγλου οταν παχαινουν κανουν και καμια διαιτα λοολ. Αυτος καθε μηνα αλλαζε μεγεθος στο σορτσακι! Η γκολαρα στον βαζελο βεβαια θα μεινει αξεχαστη

αυτος ειχε απορριφθει ως "χοντρος" απο τα σαινια μας!ppnxoxoppnxoxo

Haris1984
03-08-10, 21:22
Γιατι,δεν ηταν?

iek
03-08-10, 21:28
τα κιλα ειναι ενα θεμα που λυνεται..Αλλα θεματα οπως η αμπαλλοσυνη δεν λυνονται....Κι εμεις κρατησαμε τους αμπαλλους..

Haris1984
03-08-10, 21:30
σαν τον αγαπημενο σου Διογο πχ,ετσι?εδω εχεις ενα δικιο,ναι.ειναι πολλα τα "10 μυρια" ,λεμε τωρα,βλεπεις.

iek
03-08-10, 21:32
τι σχεση εχει ο Ντιογο με τον Νουνιεζ; Ο Ντιογ ειναι σε αλλο θρεντ και δεν ειναι αγαπημενος μου

Haris1984
03-08-10, 21:37
ε πως δεν εχει.ο αμπαλος που εμεινε ειναι,και κατ εσε καλυτερος απο τον Μητροκαγκουρα και αδικημενος.επιπλεον,και οι 2 εχουν ασελγησει επανειλλημενως εναντι της φανελας με το "10".

iek
03-08-10, 21:41
Απο το Μητρο ασφαλως τον προτιμω για λογους που εχω εξηγησει αυτο δεν λεει τιποτε ομως περι ιδιατερης αγαπης. Ο τελευταιος αγαπημενος μου παιχτης ητανε ο Γκαλετι και πιο πριν αυτος που βριζουνε ολοι ο Ριμπος..Στο τωρινο ροστερ δεν εχω καμια προτιμηση..Αν ειχα επιλογη θα τους σουταριζα ολους..

dimace
03-08-10, 21:41
Ψιλοχαμός στο χωριό μας, κύριοι!!

Στις ενδιαφερόμενες για τον Μισίμοβιτς ομάδες,
προστέθηκε άξαφνα και ο θρύλος... Το γέλιο
είναι ότι ο Μισίμοβιτς δεν παραχωρείται, αλλά
αυτό λίγη σημασία έχει...

Η μεγαλύτερη πλάκα δε είναι πως η είδηση
έρχεται από Ισπανία και παρόλο που όλοι
ξέρουν πως είναι μαλακία αναπαράγεται.

Γι αυτό μην τα βάζετε με τους πατριώτες μας,
ΑΡΔ... Υπάρχουν και χειρότεροι στη Μεσόγειο.

Haris1984
03-08-10, 21:42
Απο το Μητρο ασφαλως τον προτιμω για λογους που εχω εξηγησει αυτο δεν λεει τιποτε ομως περι ιδιατερης αγαπης. Ο τελευταιος αγαπημενος μου παιχτης ητανε ο Γκαλετι και πιο πριν αυτος που βριζουνε ολοι ο Ριμπος..Στο τωρινο ροστερ δεν εχω καμια προτιμηση..Αν ειχα επιλογη θα τους σουταριζα ολους..

ετσι..ολοι αχρηστοι..ολοι οξω!ολοι δρομο!μονο βαζελα με Σιντνε Γκοβου και τα μυαλα στο μιξερ!

Haris1984
03-08-10, 21:43

και οχι μονο στη Μεσογειο..και πιο πανω...

iek
03-08-10, 21:45

αυτα τα δινουνε οι μανατζερς των παιχτων στους δημοσιογραφους για να δειξουνε οτι οι πελατες τους και καλα εχουνε ζητηση....Τριχες...

dimace
03-08-10, 21:45

Βλέπεις που είσαι άσχετος? :s6vhaha:

Τον Μαρέσκα για τις λεμονάδες και τον Φιόγκο για τα
σουβλάκια πρέπει να τους κρατήσεις! Δε θα πεινάσουμε
εμείς επειδή εσύ δεν ξέρεις μπάλα!:s6vhaha:

panahs7
03-08-10, 21:46
Άλλο τρελό γάβρικο κόλλημα αυτό με τον Νούνιεζ... Που τον είδατε χοντρό δεν μπορώ να καταλάβω...
Αυτό το τουρλοκώλι :s6vhaha: το έχουν πολλοί καλοί παίκτες. Άλλο ο σωματότυπος και άλλο χοντρός.

Απλά έχουμε μια τάση όσοι είναι μπαλαδόροι να τους βγάζουμε κι ένα κουσούρι και να τους στέλνουμε μια
ώρα αρχίτερα!

* Όταν πέσει μια μύγα μεσ' το γάλα, το πετάμε όλο και βάζουμε άλλο, δεν πετάμε την μύγα και συνεχίζουμε
να πίνουμε, εγώ αυτό ξέρω...

Haris1984
03-08-10, 21:47
ειπαμε...απαντες για τα θηρια!

Haris1984
03-08-10, 21:48
Άλλο τρελό γάβρικο κόλλημα αυτό με τον Νούνιεζ... Που τον είδατε χοντρό δεν μπορώ να καταλάβω...
Αυτό το τουρλοκώλι :s6vhaha: το έχουν πολλοί καλοί παίκτες. Άλλο ο σωματότυπος και άλλο χοντρός.

Απλά έχουμε μια τάση όσοι είναι μπαλαδόροι να τους βγάζουμε κι ένα κουσούρι και να τους στέλνουμε μια
ώρα αρχίτερα!

* Όταν πέσει μια μύγα μεσ' το γάλα, το πετάμε όλο και βάζουμε άλλο, δεν πετάμε την μύγα και συνεχίζουμε

το θεμα δεν ειναι αν ηταν τουρλοκωλης η οχι Πανο....αλλα δεν στριβε με την καμια το παιδι...

iek
03-08-10, 21:49
ετσι..ολοι αχρηστοι..ολοι οξω!ολοι δρομο!μονο βαζελα με Σιντνε Γκοβου και τα μυαλα στο μιξερ!

με μενα μιλας Χαρη! Οχι μια στο καρφι και μια στο πεταλο...Μου ανακατεψες Σισε, Ντιογο ως απαντηση στην αναφοιρα μου σε Νουνιεζ..

Ο οποιος παρεπιπτοντως και σουτ ειχε και σεντρα ενω εβαζε γκολ και απο στημενα...Τον διωξανε και τελικα φερανε στη θεση του τον...κανενα..

tsounis
03-08-10, 21:50

ώρα αρχίτερα!

Και χανουμε και τον μεζε ppnxoxo

nbqgr

ώρα αρχίτερα!

Για διαφήμιση της Proderm

Έτσι όπως κολλάγαν μεταξύ τους τα μπούτια του όλο συγκαμένος πρέπει να ΄΄ηταν ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

DaRkSaGa79

ώρα αρχίτερα!

Tι που το ειδαμε ρε συ, σαν υπερφυσικος μπουλης ηταν. Αλλα τουλαχιστον ηξερε τι να κανει με την μπαλα. Σε καποιους που εχουμε τωρα δωσε τους σιδερα και παρε τους την ψυχη. Θα σου τα καλουπωσουν σε χρονο ρεκορ.

dimace
το θεμα δεν ειναι αν ηταν τουρλοκωλης η οχι Πανο....αλλα δεν στριβε με την καμια το παιδι...

Δοκίμασες με υδραυλικό τιμόνι?

ΟΧΙ?

Άσχετος κι εσύ!!! ppnxoxo

panahs7
03-08-10, 21:51
Μια χαρά παίκτης ήταν... Πρέπει να καταλάβουμε ότι με τα κολλήματά μας βοηθήσαμε κι εμείς τα τελευταία χρόνια από εκεί που
είχε παιχταράδες ο Ολυμπιακός στο παρελθόν, να αποκτά χρόνο με τον χρόνο όλο και περισσότερα σαπάκια... Το έχω ξαναπεί...
ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΜΑΣ!

chainsaw
03-08-10, 21:52
Φιλε δημητρη(dimace) ειχες γραψει προχθες οτι ειδες στους υπολογιστες της εταιριας οτι το αννοβερο εκανε προταση 3,1 μυρια για τον μαρεσκα.Τελικα υπαρχει οντως ζητημα και αν ναι πως πανε οι διαπραγματευσεις;

Haris1984
03-08-10, 21:52
με μενα μιλας Χαρη! Οχι μια στο καρφι και μια στο πεταλο...Μου ανακατεψες Σισε, Ντιογο ως απαντηση στην αναφοιρα μου σε Νουνιεζ..

Ο οποιος παρεπιπτοντως και σουτ ειχε και σεντρα ενω εβαζε γκολ και απο στημενα...Τον διωξανε και τελικα φερανε στη θεση του τον...κανενα..

με σενα μιλω Ηλια.δεν ειναι μονο για τον Ντιογο η τον Νουνιεζ η κουβεντα.αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως λεμε ενα καραβι αμπαλους την ομαδα μας και υποδηλωνουμε θαυμασμο για τα "αστερια" στυλ Κατσουρ,Πετρογκολ,Καραγκουνα και Μπαλετο απο τους αλλους.καλη η κριτικη,αλλα διαφερει απο την ισοπεδωση.απο την αλλη,η αναφορα στον ντιογο ηταν ως απαντηση μου στο 'κρατησαμε τους αμπαλους"(μιας και παλιοτερα,αποσο θυμαμαι εστω,ειχες εκδηλωσει τη στηριξη σου στο συγκεκριμενο παικτη).

iek
03-08-10, 21:53
Βλέπεις που είσαι άσχετος? :s6vhaha:

Τον Μαρέσκα για τις λεμονάδες και τον Φιόγκο για τα
σουβλάκια πρέπει να τους κρατήσεις! Δε θα πεινάσουμε
εμείς επειδή εσύ δεν ξέρεις μπάλα!:s6vhaha:

Βασικα απο παιχτες θα κρατουσα μονο το Ριερα, το Μιραλας (ως δοκιμη μεχρι Δεκεμβρη γιατι μου εχει δωσει καλες εντυπωσεις) και τον Μελμπεργκ..Τον Αβρααμ για παγκο, τους δε Μητρο και Ντιογο θα τους εδινα δανεικους στο Λεβαδειακο στελνοντας και ενα αραπη μαζι να τους λιωνει καθημερινα (με τη γνωστη μεθοδο "τρεξτε ρολοι δεν εχει αν σας πιασω σας πηδηξα"), στην προπονηση και μετα 6μηνες θα επανεξεταζα την περιπτωση τους...Οι υπολοιποι μπορουνε να πανε στο καλο και να μη μας γραφουνε...

DaRkSaGa79
03-08-10, 21:53
Φιλε δημητρη(dimace) ειχες γραψει προχθες οτι ειδες στους υπολογιστες της εταιριας οτι το αννοβερο εκανε προταση 3,1 μυρια για τον μαρεσκα.Τελικα υπαρχει οντως ζητημα και αν ναι πως πανε οι διαπραγματευσεις;
Εκαναν update στα antivirus που ειχαν και λυθηκε το προβλημα.

Haris1984
03-08-10, 21:54
Μια χαρά παίκτης ήταν... Πρέπει να καταλάβουμε ότι με τα κολλήματά μας βοηθήσαμε κι εμείς τα τελευταία χρόνια από εκεί που
είχε παιχταράδες ο Ολυμπιακός στο παρελθόν, να αποκτά χρόνο με τον χρόνο όλο και περισσότερα σαπάκια... Το έχω ξαναπεί...
ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΜΑΣ!

πανο διαφωνω.δεν τον κανει μια χαρα παικτη το γεγονος πως εβαλε ενα ωραιοτατο γκολ στο βαζελο και ενα στη Βερντερ.το παληκαρι ειχε και εχει ενα ταλεντο αλλα ηταν ραθυμος και αδιαφορος.

nbqgr
03-08-10, 21:54
με σενα μιλω Ηλια.δεν ειναι μονο για τον Ντιογο η τον Νουνιεζ η κουβεντα.αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως λεμε ενα καραβι αμπαλους την ομαδα μας και υποδηλωνουμε θαυμασμο για τα "αστερια" στυλ Κατσουρ,Πετρογκολ,Καραγκουνα και Μπαλετο απο τους αλλους.καλη η κριτικη,αλλα διαφερει απο την ισοπεδωση.απο την αλλη,η αναφορα στον ντιογο ηταν ως απαντηση μου στο 'κρατησαμε τους αμπαλους"(μιας και παλιοτερα,αποσο θυμαμαι εστω,ειχες εκδηλωσει τη στηριξη σου στο συγκεκριμενο παικτη).

Εσύ με τον κωδικό του Χάρη τζους μην σε μπανάρω ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxop pnxoxo

tsounis
03-08-10, 21:55
:s6vhaha:

Haris1984
03-08-10, 21:55
Εσύ με τον κωδικό του Χάρη τζους μην σε μπανάρω ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxop pnxoxo
εγω ειμαι,εγω ειμαι,αυτος ο αλλος.

dimace
03-08-10, 21:56

Ενημέρωσα χθες πρωί, πρωί... Δεν υπάρχουν διαπραγματεύσεις,
πλέον. (και πολύ δυστυχώς για την ομάδα και το ελληνικό
ποδόσφαιρο)

chainsaw
03-08-10, 21:57
Κριμα.Ειχα και εγω μια ελπιδα,αλλα που τετοια τυχη.

nbqgr
03-08-10, 21:58
εγω ειμαι,εγω ειμαι,αυτος ο αλλος.

Ευτυχώς που έχεις τον άλλο ... εαυτό σου να σε στηρίζει !!!!!ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppn xoxo

Haris1984
Ευτυχώς που έχεις τον άλλο ... εαυτό σου να σε στηρίζει !!!!!ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppn xoxo
προσπαθωωω!!

panahs7
πανο διαφωνω.δεν τον κανει μια χαρα παικτη το γεγονος πως εβαλε ενα ωραιοτατο γκολ στο βαζελο και ενα στη Βερντερ.το παληκαρι ειχε και εχει ενα ταλεντο αλλα ηταν ραθυμος και αδιαφορος.
Δεν αναφέρθηκα εγώ σε κανένα γκολ... Τέλος πάντων, διαφωνούμε χεστ... εεε άστο... :s6vhaha:

iek
03-08-10, 22:00

κατ'αρχην δεν υποδηλωνω κανενα θαυμασμο για το βαζελο. Αυτο που εχω πει ειναι οτι αυτη τη στιγμη εχει πιο πληρη και ετοιμη ομαδα απο την δικη μας...Αυτο δεν εχει σχεση με κανενα θαυμασμο απλα δειχνει κυριως το χαλι της δικης μας ομαδας το οποιο διαπιστωσανε και οι τυφλοι στο τελευταιο παιχνιδι..

Για το Ντιογο η δικη μου θεση περσυ που ισχυει ακομη ειναι οτι η περσινη αποδοση του Ντιογο (και οχι μονο αυτου αλλα και Ντουντου, Μαρεσκα κλπ) σε ομαδα που προπονητικα και διοικητικα ητανε υπο διαλυσην δεν μπορει να κριθει...Και ειπα οτι θελω να δω το Ντιογο και τους αλλους σε σοβαρη ομαδα με σοβαρο προπονητη και μετα θα δουμε αν αξιζουνε η οχι..

αυτα ειπε και ειμαι νομιζω σαφης...

Haris1984
03-08-10, 22:00
Δεν αναφέρθηκα εγώ σε κανένα γκολ... Τέλος πάντων, διαφωνούμε χεστ... εεε άστο... :s6vhaha:

δεν αναφερθηκες εσυ εγω το ειπα:-P γιατι περαν αυτων δεν ειδα και πολλα αλλα απο τον ανθρωπο.ισως βεβαια να επρεπε να του δοθει μια ευκαιρια,αλλα τι να πεις.

Haris1984
03-08-10, 22:04
κατ'αρχην δεν υποδηλωνω κανενα θαυμασμο για το βαζελο. Αυτο που εχω πει ειναι οτι αυτη τη στιγμη εχει πιο πληρη και ετοιμη ομαδα απο την δικη μας...Αυτο δεν εχει σχεση με κανενα θαυμασμο απλα δειχνει κυριως το χαλι της δικης μας ομαδας το οποιο διαπιστωσανε και οι τυφλοι στο τελευταιο παιχνιδι..

Για το Ντιογο η δικη μου θεση περσυ που ισχυει ακομη ειναι οτι η περσινη αποδοση του Ντιογο (και οχι μονο αυτου αλλα και Ντουντου, Μαρεσκα κλπ) σε ομαδα που προπονητικα και διοικητικα ητανε υπο διαλυσην δεν μπορει να κριθει...Και ειπα οτι θελω να δω το Ντιογο και τους αλλους σε σοβαρη ομαδα με σοβαρο προπονητη και μετα θα δουμε αν αξιζουνε η οχι..

αυτα ειπε και ειμαι νομιζω σαφης...

θαυμασμος ξερεις με ποιαν εννοια εννοω.

οσο για τα σοβαρη ομαδα και σοβαρο προπονητη,αυτο εχει να κανει με την κριση του καθενος.Για μενα σοβαρος μπορει να ναι ο Βαλβερδε,για σενα μπορει να ειναι ο Μπαγεβιτς.και παει λεγοντας.Οσο για τη σοβαρη ομαδα,εχουμε φτασει κατα καιρους στο υψιστο σημειο απαξιωσης και αδικα.Ακομα και περσι,μπορω να πω.και επιπλεον,δεν θες να κρινεις την ομαδα στα περσινα,αλλα γνωμη μου ειναι πως δεν θα πρεπει να την κρινουμε με οξυτητα και σε μια μεταβατικη περιοδο, οπως η τωρινη.

DaRkSaGa79
03-08-10, 22:06

οσο για τα σοβαρη ομαδα και σοβαρο προπονητη,αυτο εχει να κανει με την κριση του καθενος.Για σενα σοβαρος μπορει να ναι ο Βαλ-μπεεεε-ρδε,για μενα μπορει να ειναι ο Μπαγεβιτς.και παει λεγοντας.Οσο για τη σοβαρη ομαδα,εχουμε φτασει κατα καιρους στο υψιστο σημειο απαξιωσης και αδικα.Ακομα και περσι,μπορω να πω.και επιπλεον,δεν θες να κρινεις την ομαδα στα περσινα,αλλα γνωμη μου ειναι πως δεν θα πρεπει να την κρινουμε με οξυτητα και σε μια μεταβατικη περιοδο, οπως η τωρινη.
Xαρη διορθωσε το σε παρακαλω.

Haris1984
03-08-10, 22:08
εχω τους λογους μου να το αναφερω ετσι Γιαννη,που δεν εχουν να κανουν με το συγκεκριμενο φορουμ και χωρο μας,αλλα γενικοτερα.και εγω μερος αυτου ημουν μεχρι προσφατα.(δεν ηταν κριση για την κριση του Ηλια,αν θες τα βαζω αντιστροφα).

stelios-7-
03-08-10, 22:09
σε λιγο μπαινουμε στη σελιδα 666..τυχαιο?δεν νομιζω
συνεχιστε..:)

iek
03-08-10, 22:09

οσο για τα σοβαρη ομαδα και σοβαρο προπονητη,αυτο εχει να κανει με την κριση του καθενος.Για σενα σοβαρος μπορει να ναι ο Βαλ-μπεεεε-ρδε,για μενα μπορει να ειναι ο Μπαγεβιτς.και παει λεγοντας.Οσο για τη σοβαρη ομαδα,εχουμε φτασει κατα καιρους στο υψιστο σημειο απαξιωσης και αδικα.Ακομα και περσι,μπορω να πω.και επιπλεον,δεν θες να κρινεις την ομαδα στα περσινα,αλλα γνωμη μου ειναι πως δεν θα πρεπει να την κρινουμε με οξυτητα και σε μια μεταβατικη περιοδο, οπως η τωρινη.

δεν θελω να κρινω την ομαδα για τα περσινα; Μπουρδελο ειμασταν περσυ και το εχω πει πολλες φορες...Για την μεταβαση συμφωνω αλλα δυστυχως για τον Μαριν τα χρονικα περιθωρια ειναι πολυ περιορισμενα και οφειλει απο τα γεγονοτα να δωσει λυσεις...Να καλυψει τα κενα στο ροστερ και να οργανωσει σωστα την ομαδα..Αν δεν το κανει χανεται και η επομενη χρονια και δεν θα υπαρξει ανοχη...Η καρεκλα του προεδρου στον Ολυμπιακο ειναι ηλεκτρικη και γι'αυτο εγω παντοτε ημουνα επιφυλλακτικος για τα προσωπα που ζητανε το θωκο...Αν θες προεδριλικι πρεπει να δρασεις αμεσα...

panahs7
03-08-10, 22:10

Γιατί να δεχτούμε ως μεταβατική περίοδο την φετινή και όχι τα 2-3 τελευταία χρόνια του Σωκράτη που κατά την γνώμη μου τα
βρήκε ζόρικα στα οικονομικά με τα ανοίγματα που είχε κάνει τα προηγούμενα χρόνια;

Θες την γνώμη μου Χάρη; Ο Σωκράτης έκανε και κάνει κουμάντο ακόμα. Κανείς Μαρινάκης δεν είναι αφεντικό. Απλά ο κόσμος θα
δεχόταν πιο εύκολα με υπομονή μια μεταβατική περίοδο, όπως και γίνεται. Δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι δραματικά στην μετά
Σωκράτη εποχή. Άλλα μας έταξε ο Βάγγος, άλλα βλέπουμε, συνεπώς συμπερένω ότι δεν κουμαντάρει αυτός...

DaRkSaGa79
03-08-10, 22:12
εχω τους λογους μου να το αναφερω ετσι Γιαννη,που δεν εχουν να κανουν με το συγκεκριμενο φορουμ,αλλα γενικοτερα,και εγω μερος αυτου ημουν μεχρι προσφατα.
Ειναι επισης γνωστοι οι λογοι για τους οποιους σε παρακαλω να το διορθωσεις. Ειναι αηδια πλεον, για να μην πω τιποτα αλλο, να αναμοχλευουμε σχετικα με το ποιος την ειχε πιο μεγαλη. Ο Βαλβερδε, ο Κετσπαγια, ο Ιωαννιδης, ο Γιαννακης, ο Ιβκοβιτς, ο Χλοουανε και το μ@@$ της Χαιδως. Ο καθενας γουσταρει αυτο που γουσταρει και τελος. Επιτελους ρε παιδια.....

Haris1984
03-08-10, 22:12
Διαφωνω σε αυτη την αποψη την οποια εχω ακουσει απο αλλου και η οποια δεν εχει καμια βαση.οσο για την περιοδο Κοκκαλη,μονο την τελευταια του χρονια θα δεχομουν ως μεταβατικη περιοδο.για το τωρα,κανενα κουμαντο δεν κανει ο Σωκρατης.πριν λιγες μερες του αφαιρεθηκε και η ιδιοτητα του προεδρου-διευθυνοντος συμβουλου(εμεινε μονο το "προεδρος'),που αυτο σε μια επιχειρηση σημαινει πολλα.μεχρι του χρονου πιστευω πως ουτε την τυπικη αυτη θεση θα εχει,και λογικο.

Haris1984
03-08-10, 22:14
Ειναι επισης γνωστοι οι λογοι για τους οποιους σε παρακαλω να το διορθωσεις. Ειναι αηδια πλεον, για να μην πω τιποτα αλλο, να αναμοχλευουμε σχετικα με το ποιος την ειχε πιο μεγαλη. Ο Βαλβερδε, ο Κετσπαγια, ο Ιωαννιδης, ο Γιαννακης, ο Ιβκοβιτς, ο Χλοουανε και το μ@@$ της Χαιδως. Ο καθενας γουσταρει αυτο που γουσταρει και τελος. Επιτελους ρε παιδια.....

τον βαλβερδε τον απεκαλεσα ετσι,ενω ειμαι γενικα υποστηρικτης του,οχι για τις οποιες ικανοτητες του,αλλα για τον τροπο που μας λανσαρανε το θεμα οι αρδ και καποιοι απο την ομαδα.

iek
03-08-10, 22:16
Γιατί να δεχτούμε ως μεταβατική περίοδο την φετινή και όχι τα 2-3 τελευταία χρόνια του Σωκράτη που κατά την γνώμη μου τα
βρήκε ζόρικα στα οικονομικά με τα ανοίγματα που είχε κάνει τα προηγούμενα χρόνια;

Θες την γνώμη μου Χάρη; Ο Σωκράτης έκανε και κάνει κουμάντο ακόμα. Κανείς Μαρινάκης δεν είναι αφεντικό. Απλά ο κόσμος θα
δεχόταν πιο εύκολα με υπομονή μια μεταβατική περίοδο, όπως και γίνεται. Δεν βλέπω να έχει αλλάξει κάτι δραματικά στην μετά
Σωκράτη εποχή. Άλλα μας έταξε ο Βάγγος, άλλα βλέπουμε, συνεπώς συμπερένω ότι δεν κουμαντάρει αυτός...

Εγω παλι βγαζω και ενα αλλο συμπερασμα: οτι οταν εισαι στην απεξω ειναι ευκολο να πετας κορωνες και υποσχεσεις γιατι δεν κοστιζουνε...Οταν ερχεσαι στην απο μεσα αρχιζουνε τα ζορια....Αυτα τα ζορια περναει ο Μαρινακης τωρα γιατι η διοικηση της ΠΑΕ δεν ειναι ευκολη...Επισης ο ιδιος δεν φημιζεται και για την ανοιχτοχερια του...Στο βολλει που περασε δεν εκανε και πολλα...Κι εκει δεν χρειαζοτανε να ξοδεψει και πολλα...

Τωρα περναει το reality check o Μαρινακης...Ευχομαι να μην ειναι και ο κορνες μερος του check..

stelios-7-
03-08-10, 22:17
"ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Ο ΑΡΕΒΑΛΟ"
http://olympiacos-blog.blogspot.com/2010/08/blog-post_4195.html

συγνωμη για το οφ τοπικ:s6vhaha:

Haris1984
03-08-10, 22:18
ηθελα να ηξερα αυτες οι συζητησεις περι κορνε γινονταν και το 1992-93 οταν ο προηγουμενος εφερνε κατι Ρεφενεδες,ΒασιλοΙωαννιδηδες,παχατουριδηδες και λοιπες ηνωμενες βορειες δυναμεις?

iek
03-08-10, 22:25
"ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ Ο ΑΡΕΒΑΛΟ"
http://olympiacos-blog.blogspot.com/2010/08/blog-post_4195.html

συγνωμη για το οφ τοπικ:s6vhaha:

Καλα, και ο Γκατουζο ειχε δηλωσει οτι ηθελε να ζησει υποδοχη μεγαλυτερη του Ριερα....Ο,τι να'ναι δηλωνουνε για να τραβηξουνε το ενδιαφερον...

iek
03-08-10, 22:28
ηθελα να ηξερα αυτες οι συζητησεις περι κορνε γινονταν και το 1992-93 οταν ο προηγουμενος εφερνε κατι Ρεφενεδες,ΒασιλοΙωαννιδηδες,παχατουριδηδες και λοιπες ηνωμενες βορειες δυναμεις?

Στο εχω ξαναπει Χαρη μην μπλεκεις ανομοια πραγματα....Το 1992-3 δεν ειχε αναλαβει ο Σωκος αλλα ομαδα ανθρωπων με επικεφαλης τον Νταιφα, οι οποιοι πηρανε εντολη απο το πρωτοδικειο....Η ομαδα βρισκοτανε τοτε ενα βημα πριν την Δ εθνικη και οπως λεει και ο Νταιφας σε προσφατη συνεντευξη τσονταρανε ολοι οι συμμετεχοντες για να σωσουνε την ομαδα....

Δεν εχουνε σχεση οι τοτε συνθηκες με τις τωρα...

stelios-7-
03-08-10, 22:29
καλα,εδω ο ντιογκο ειχε δηλωσει γαβρος
ειμαι γκαμπρο ειχε πει
και στην πορεια μας βγηκε κοκοβιος

Haris1984
03-08-10, 22:31
Στο εχω ξαναπει Χαρη μην μπλεκεις ανομοια πραγματα....Το 1992-3 δεν ειχε αναλαβει ο Σωκος αλλα ομαδα ανθρωπων με επικεφαλης τον Νταιφα, οι οποιοι πηρανε εντολη απο το πρωτοδικειο....Η ομαδα βρισκοτανε τοτε ενα βημα πριν την Δ εθνικη και οπως λεει και ο Νταιφας σε προσφατη συνεντευξη τσονταρανε ολοι οι συμμετεχοντες για να σωσουνε την ομαδα....

Δεν εχουνε σχεση οι τοτε συνθηκες με τις τωρα...
γιατι ειναι ανομοια?το μονο που διαφερει σε σχεση με τοτε,ειναι το γηπεδο το προπονητηριο και τα +12 πρωταθληματα.γιατι κατα ταλλα,η ομαδα σε παρομοια χαλια οικονομικη θεση βρεθηκε και μαλιστα μερικως ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.

Haris1984
03-08-10, 22:31
τελος παντων,ας επανελθουμε στα ΄περι μεταγραφων...

chainsaw
03-08-10, 22:41
γιατι ειναι ανομοια?το μονο που διαφερει σε σχεση με τοτε,ειναι το γηπεδο το προπονητηριο και τα +12 πρωταθληματα.γιατι κατα ταλλα,η ομαδα σε παρομοια χαλια οικονομικη θεση βρεθηκε και μαλιστα μερικως ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ.
Σιγα τα οικονομικα χαλια!!Υπαρχει μα τρυπα 20-25 μυρια αλλα δεν γιναμε και αεκακι ή ηρακλης

Haris1984
03-08-10, 22:54
Σιγα τα οικονομικα χαλια!!Υπαρχει μα τρυπα 20-25 μυρια αλλα δεν γιναμε και αεκακι ή ηρακλης

40 δεν σου κανει?ποτε δεν ημασταν αεκ και ηρακλης,αλλα κι αυτοι,δεν ειναι ουτε ο πιο εμπορικος συλλογος στην Ελλαδα,ουτε με τις καλυτερες χορηγιες,ουτε με τα καλυτερα τηλεοπτικα δικαιωματα,ουτε με 12 συναπτα ετη σε Τσαμπιονς Λιγκ(με 2 προκρισεις σε 16 και μια σε 8,με τον πακτωλο που φερνουν ολα αυτα):);-)

dimace
03-08-10, 23:08
τελος παντων,ας επανελθουμε στα ΄περι μεταγραφων...

Τρελός είσαι? Ποιές μεταγραφές? Που νομίζεις ότι
βρίσκεσαι? Στο RED DNA? ppnxoxo

sirkostas
04-08-10, 02:08
Alle wir leben und alle wiessen wir sterben werden...

(Bibel)

Lass mich in meiner Armut.... :s6vhaha: Rot, Rot, und wieder Rot,
und immer die selbe Geschichte... Steuer links, Steuer rechts
und na "Wir sind die Mitte"!! :s6vhaha: Kacke, Dimi...Γιαβόλ!

Λουκανικάρεν μιτ μουστάρδεν και γερμανιδάρες τοπλες ατ παραλίεν ψάχνεν για άντρεν μελαχριναρεν και νταβραντισμενάρεν!:s6vhaha:

Α ρε άτιμη γερμανική γλώσσα. Στρατό, τσοντες και λουκάνικα μου φέρνει στο μυαλό όποτε την ακούω!:s6vhaha:

sirkostas
04-08-10, 02:09
καλα,εδω ο ντιογκο ειχε δηλωσει γαβρος
ειμαι γκαμπρο ειχε πει
και στην πορεια μας βγηκε κοκοβιος:(-so lol-)::(-so lol-)::(-so lol-):

sirkostas
04-08-10, 02:12

Δεν εχουνε σχεση οι τοτε συνθηκες με τις τωρα...Προσυπογράφω.

Σα να συγκρίνουμε τη Τσέλσι του σήμερα με τη Τσέλσι προ 15ετίας που πάλευε με τη Κρύσταλ Πάλας για το ποια ειναι η 5η καλύτερη ομαδα του Λονδίνου!

Πως λέμε καμία σχεση ο Ολυμπιακός που παρέλαβε ο Κοκκαλης με τον Ολυμπιακο που παρέδωσε? Μα καμία σχέση ρε παιδί μου!

sirkostas
04-08-10, 02:25
δεν θελω να κρινω την ομαδα για τα περσινα; Μπουρδελο ειμασταν περσυ και το εχω πει πολλες φορες...Για την μεταβαση συμφωνω αλλα δυστυχως για τον Μαριν τα χρονικα περιθωρια ειναι πολυ περιορισμενα και οφειλει απο τα γεγονοτα να δωσει λυσεις...Να καλυψει τα κενα στο ροστερ και να οργανωσει σωστα την ομαδα..Αν δεν το κανει χανεται και η επομενη χρονια και δεν θα υπαρξει ανοχη...Η καρεκλα του προεδρου στον Ολυμπιακο ειναι ηλεκτρικη και γι'αυτο εγω παντοτε ημουνα επιφυλλακτικος για τα προσωπα που ζητανε το θωκο...Αν θες προεδριλικι πρεπει να δρασεις αμεσα...Δε θέλω να λειτουργούν οι διοικήσεις υπό το καθεστώς γκιλοτίνας,αλλα στη προκειμένη περίπτωση θα συμφωνήσω μαζί σου οτι ο Μαρινακης δεν εχει περίοδο χάριτος.

Αν ειχε αναλάβει τον Ολυμπιακο πρωταθλητή, τοτε θα δικαιούνταν μια πιστωση χρόνου. Αλλα τωρα, αν ο βάζελος επαναλάβει το νταμπλ τοτε πραγματικά χτίζει δικιά του δυναστεία κι ο Ολυμπιακός θα βρεθει με τη πλάτη στον τοίχο.

Ας μεταφερθούμε νοερά στο καλοκαίρι του 2011. Ο Παναθηναικός πρωταθλητής ετοιμάζεται για τους ομίλους του ΤΛ, εχει την ανεση που του προσφερουν τα 20-25 γκαραντί εκατομμύρια της ΤΕΑΜ να προχωρήσει σε νέες μεταγραφές τύπου Σισέ-Γκοβού και πιθανώς θα πάρει ενα μεγάλο αμυντικο χαφ στη θέση του Σίλβα που αποχωρεί. Απο την άλλη ο Ολυμπιακός ετοιμάζεται για τους προκριματικούς με τη πχ Βαλένθια, το ρόστερ του βρίθει απο υπερήλικες (Μπαγάσας, Μέλμπεργκ, Ρόμενταλ κλπ), τερματοφύλακα δεν έχει και γίνονται προσπαθειες να μεταπειστεί ο Νικοπολίδης και να συνεχίσει για άλλη μια χρονιά, ο Ντιόγκο μετα τα 3 γκολ που σημείωσε σε 28 συμμετοχές στη Σούπερ Λίγκα δηλώνει "γκίνια κι εσωστρέφεια αποτελουν παρελθόν, φέτος ειναι η χρονιά μου, στοχος μου η κατάκτηση του νταμπλ και η πρωτη θέση στον πίνακα των σκόρερς"!

Λίγο εως πολύ ζοφερή η προοπτική αυτή, δε συμφωνείτε σύγαβροι?

Γι' αυτο, δυστυχώς, ο Μαρινάκης πρέπει να βάλει φωτιά στον ελαφρώς υπέρβαρο πισινό του και να κυττάξει πως να στελεχωσει την ομαδα ωστε να ειναι ανταγωνιστική στο τέλος Αυγούστου που ξεκινά το πρωτάθλημα. Θέλει ας το κάνει με ακριβές μεταγραφές τύπου Ριέρα, θέλει ας το κανει με ελεύθερους και φθηνούς, πρόβλημά του. Το θέμα ειναι τι ομάδα θα παρουσιαστεί στο τερέν.

sk12072
04-08-10, 06:04
ας ξυπνησει επιτελους να παρει παικτες γιατι μονο με τον ριερα δεν βγαινει.ας ξεκινησει να στελεχωνει την ομαδα εκει που πραγματικα ποναει.χρονος πλεον δεν υπαρχει

iakov7
04-08-10, 08:20
ας ξυπνησει επιτελους να παρει παικτες γιατι μονο με τον ριερα δεν βγαινει.ας ξεκινησει να στελεχωνει την ομαδα εκει που πραγματικα ποναει.χρονος πλεον δεν υπαρχει

Η πραγματικοτητα ειναι οτι η ομαδα θα χρειαστει χρονο για να δεσει και να αποκτησει ομοιογενεια. Ηταν πολλα τα κενα απο περσι, ειχαμε και την καθυστερηση με την πωληση της ΠΑΕ και πρεπει το συντομοτερο δυνατον να ολοκληρωθει το ροστερ για να μπορεσει και ο προπονητης να κτισει ενα συνολο.

Στην αντιπερα οχθη το μεγαλυτερο οπλο των βαζελων για φετος θα ειναι η ομοιογενεια που θα εχουν σαν ομαδα απο την αρχη του πρωταθληματος.

Ως εκ τουτου ελπιζω αμεσως μετα το παιχνιδι με την μακαμπι να προχωρησουν οι μεταγραφες των φορ και χαφ για να μπορεσει ο Λινεν να μονταρει την ομαδα το συντομοτερο δυνατον.

masinGun
04-08-10, 08:45
καμιά κίνηση μπας και ξεφορτωνόμασταν τον Μαρέσκα ; τον Ντάρμπισισρ ; τον Ντιόγκο ;

dimace
04-08-10, 09:23
Ευχαρίστησα τον Κώστα, για το μελλοντολογικό, υποθετικό
του ποστ παραπάνω, το οποίο μου έδωσε την αφορμή, κυρίως
με τα όσα αναφέρει προς το τέλος, να κάνω μερικές σκέψεις.

1.Αυτό που ο Μαρινάκης δήλωσε ΠΡΙΝ γίνεο πρόεδρος του
Ολυμπιακού ήταν πως θα δώσει μέχρι και 2 εκ. για διάσημο
προπονητή, με προτίμηση στον Βαλβέρδε.

2.Αυτό που ο Μαρινάκης ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΡΗΤΑ στην συνέντευξή
του κατά την ανάληψη των καθηκόντων του ήταν το
πρωτάθλημα και ΟΧΙ μεταγραφές, με αιχμές μάλιστα για
την οικονομική κρίση, λαικό αίσθημα που προιδέαζαν για
πολύ λίγα πράγματα

Με το που γίνεται πρόεδρος του Ολυμπιακού φέρνει τον
Ριέρα (ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΟ 2, στο θέμα των μεγάλων μεταγραφών)
και κρατάει τον Λίνεν (ΑΝΑΙΡΕΙ ΤΟ 1, έχοντας βέβαια τη
δικαιολογία πως τον βρήκε)

3. Με το που έρχεται ο Ριέρα, λέει πως αν η ομάδα έπαιζε
στο ΤΛ θα έφερνε και άλλους μεγάλους παίκτες και δείχνει
τσαμπουκαλεμένος για ωραία πράγματα.

Δυο βδομάδες μετά τον Ριέρα, παίκτες όπως ο Τσιόλης
αποτελούν (έστω θεωρητικά αλλά ΚΑΙ χωρίς ρητή διάψευση)
στόχο της ομάδας (ΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ ΤΟ 2 ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ),
αφού με τέτοιους παίκτες τίτλο δεν παίρνεις) και ΤΟ 3, σε
ΚΑΘΑΡΑ ΛΟΓΙΚΗ ΒΑΣΗ, πράγμα που είναι και το πιο ανησυχητικό

4.Τελικά, πρώτη εβδομάδα Αυγούστου, έχει πέσει νεκραίλα
και η ενίσχυση της ομάδας συνδέεται με την πορεία στην
Ευρώπη

(ΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ το 1) γιατί στόχος είναι το πρωτάθλημα,
όπως έχει πει, και όχι η Ευρώπη (η οποία ξαφνικά γίνεται
στόχος)
http://www.red-dna.com/forum/images/icons/icon4.gif(ΔΙΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΙΡΕΣΗ) με λογική επαγωγή πως αν
δεν τα πάμε καλά σε κάτι που ΔΕ μας ενδιαφέρει, (Ευρώπη)
θα χάσουμε (αφού δε θα κάνει καλές μεταγραφές) αυτό που
έχει υποσχεθεί (το πρωτάθλημα)http://www.red-dna.com/forum/images/icons/icon4.gif

Τι συμπέρασμα βγαίνει: Η μας δουλεύουν (κακό) ή πλάκα
κάνουν (καλό γιατί στο τέλος θα είμαστε κομπλέ) ή πρέπει
να τους εξετάσει ψυχίατρος (κακό, γιατί όχι φέτος αλλά
ούτε σε 2 χρόνια δε θα δούμε τίτλο).

iek
04-08-10, 09:26
ε ναι κουνησανε στους ιθαγενεις το καθρεφτακι του Ριερα και νομισανε οτι κανανε το καθηκον τους....Αν δεν παρουνε και αλλους παιχτες θα γνωρισει για τα καλα ο Μαρινακης τη γιουχα στο Καραισκακη... Και τοτε να τον δω το λεβεντη τι θα κανει που οντας στην απ'εξω ελεγε διαφορα και εταζε λαγους με πετραχειλια..

stelios-7-
04-08-10, 09:29
σεισμος...σεισμος...φωτιαααα...πλημμυρες...τυφ ωνας
καταστραφηκαμε?..η ακομα?
μαρινακη πουλα φυγε και παρε και τον αμπαλο ριερα μαζι σου

dimace
04-08-10, 09:40
σεισμος...σεισμος...φωτιαααα...πλημμυρες...τυφωνας
καταστραφηκαμε?..η ακομα?
μαρινακη πουλα φυγε και παρε και τον αμπαλο ριερα μαζι σου

Πολλοί πρόεδροι και διοικήσεις, Στέλιο, ΔΕΝ θέλουν να
αποκαλύπτουν τα σχέδια τους για το μέλλον. (κοίτα τις
βαζέλες στο μπάσκετ). Είναι πιθανό το ίδιο να κάνει και
η διοίκηση του Ευάγγελου Μαρινάκη. Μας αφήνουν να
πονοκεφαλιάζουμε αλλά αυτοί κινούνται με σύστημα
στο παρασκήνιο.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος πανικού μέχρι τις 31 Αυγούστου.
Μετά βέβαια, αν κάτι δεν έχει πάει καλά, θα πρέπει να περιμένουμε
μέχρι το Γενάρη για να το φτιάξουμε και θα έχουμε πρόβλημα.

Καλή σου μέρα!!

stelios-7-
04-08-10, 09:41
καλημερα.

iek
04-08-10, 09:48
Πολλοί πρόεδροι και διοικήσεις, Στέλιο, ΔΕΝ θέλουν να
αποκαλύπτουν τα σχέδια τους για το μέλλον. (κοίτα τις
βαζέλες στο μπάσκετ). Είναι πιθανό το ίδιο να κάνει και
η διοίκηση του Ευάγγελου Μαρινάκη. Μας αφήνουν να
πονοκεφαλιάζουμε αλλά αυτοί κινούνται με σύστημα
στα σουβλατζιδικα και στις παραλιες.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος πανικού μέχρι τις 31 Αυγούστου.
Μετά βέβαια, αν κάτι δεν έχει πάει καλά, θα πρέπει να περιμένουμε
μέχρι το Γενάρη για να το φτιάξουμε και θα έχουμε πρόβλημα.

Καλή σου μέρα!!

μια διορθωση Δημητρη.:-P

stelios-7-
04-08-10, 09:52
πουλα μαριδακηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη
σωκρατη εσυ σουπερσταρ ελα πισωωωωωωωωωωωωωωωωω

kritikia
04-08-10, 09:55
Ξεκολληστεεεεεεεεεεεε...:s6vhaha:

masinGun
04-08-10, 10:06
με την ομάδα που έχουμε αυτή την στιγμή και κυρίως χωρίς να υπάρχει :
- ένας σοβαρός μέσος να πλαισιώσει τον Ντουντού ,
- σοβαρός ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ επιθετικός που να γράφει , αντικαθιστώντας έναν εκ των Ντιόγκο, Νταρμπισιρ
- τέρμα που να εμπνέει εμπιστοσύνη
η λέξη "πρωτάθλημα" είναι απαγορευμένη . σίγουρα γέμισαν πολλές από τις τρύπες που είχε ομάδα αλλά αυτή την στιγμή είμαστε απλά καλύτεροι από πέρυσι . σαφώς αυτό δεν φτάνει για τον Ολυμπιακό αλλά μπορούμε να περιμένουμε μέχρι το τέλος των μεταγραφών να δούμε τι έχει γίνει ...

χρειάζονται επίσης :

- αντικατάσταση του Μαρέσκα με κάποιον πιο αθλητικό και λιγότερο "βαριέμαι να τρέξω"
- αντικατάσταση του έτερου επιθετικού (πλην Μήτρογλου )
- 4ο κεντρικό αμυντικό

και κυρίως χρειάζεται ΕΛΛΗΝΕΣ στο ρόστερ

υ.γ. αν γίνουν τα μισά από τα παραπάνω ευχαριστημένος θα είμαι

SKORPIOS7
04-08-10, 10:28
καμιά κίνηση μπας και ξεφορτωνόμασταν τον Μαρέσκα ; τον Ντάρμπισισρ ; τον Ντιόγκο ;
Εχουνε γινει.ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥ

stelios-7-
04-08-10, 10:44
Ο ΤΖΙΟΛΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
http://olympiacos-blog.blogspot.com/2010/08/blog-post_190.html

περιμενε εσυ...
:whatever:

kritikia
04-08-10, 10:48
Τζιωλη Τζιωλη γαμω την Τουμπα ολη :s6vhaha:

dimace
04-08-10, 10:49
Οι μεταγραφές δεν είναι αυτοσκοπός!
Οι μεταγραφές ΚΑΛΩΝ παικτών είναι το ζητούμενο,
χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα τρελαθούμε...

Αν, πχ. είναι να μου φέρεις τον Τζιόλη για αμ. χαφ,
μην μου φέρεις ΚΑΝΕΝΑΝ!

Χθες ο Βάζελος έπαιξε με την Ιντερ στο Τορόντο.
Πίσω ήταν απλά τραγικός αλλά από τη μέση και
μπροστά πολύ καλός. Ο Γκοβού έπαιξε πολύ καλά.
Το ίδιο οι Λέτο και Σισε. Αν ο Νιόμπλιας στείλει
τον Βύντρα στο σπίτι του και ο Μπουμσόνγκ πιάσει
(πάντα υπάρχει πιθανότητα) τα πράγματα θα είναι
...κάπως δύσκολα για τίτλο. (Η Ιντερ δεν ήταν
ΚΑΘΟΛΟΥ έτοιμη ως ομάδα, αλλά δεν παύει να
είναι η πρωταθλήτρια Ευρώπης)

Αν τώρα η διοίκηση πιστεύει πως είμαστε 90% ΟΚ
(όπως είπε ο κ. Μόραλης) έτσι θα είναι. Πάντως στο
μπάσκετ, για να βγάλουμε τον βάζελο από την
κορυφή, έχουν δαπανηθεί εκατντάδες εκ. και ακόμα
εκεί βρίσκεται θρονιασμένος.

kritikia
04-08-10, 10:52
Ποιος Γκοβου βρε Δημητρη επαιξε καλα?

Εδω μεχρι και οι βαζελοδημοσιογραφοι γραφουν σημερα οτι ηταν εκτος τοπου και χρονου...

masinGun
04-08-10, 10:52
Ο ΤΖΙΟΛΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
http://olympiacos-blog.blogspot.com/2010/08/blog-post_190.html

περιμενε εσυ...
:whatever:

δηλαδή αυτοί μας λένε πως ο Αρέβαλο θα έρθει για αναπληρωματικός ; :s6vhaha:

Τζιώλης ή Αρέβαλο δηλαδή ;

υ.γ. να πω ότι προτιμώ Τζιώλη ...... ε θα το πω !

kritikia
04-08-10, 11:03
Το είδα, Χρύσα... Τριάντα λεπτά ήταν πολύ καλός, για πρώτο
παιχνίδι. Μετά πέθανε από την κούραση και δεν τράβηξε καθόλου.
(δλδ. μέχρι το 31 που μείωσε η Ιντερ)

Α, ειχε διαρκεια 30 ολοκληρα λεπτα ε? :s6vhaha:

Τεσπα, επειδη με πιανουν τασεις μαζοχισμου και διαβαζω καμια φορα αρθρα του Γιαννη Σερετη, σου ποσταρω πως τον σχολιασε τον Γκοβου για εχθες:

(...)Μοναδικό αρνητικό στοιχείο η απόδοση του Σίντνεϊ Γκοβού, οποίος δεν μπήκε καθόλου στο πνεύμα του αγώνα, δεν ζήτησε και δεν πήρε μπάλα. Μόνο μάρκαρε και έτρεχε.(...)

Μου αρκει :)

kritikia
04-08-10, 11:13
Μα αυτο θελω να σου τονισω. Οταν καποιος βλεπει τα πραγματα με τα πρασινα γυαλια του και κραζει εναν παικτη, φαντασου ποσο χαλια ηταν αυτος ο παικτης..

sirkostas
04-08-10, 12:14
Εχουνε γινει.ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΘΑΝΑΤΟΥΜε τη Σέχτα Απελπισμένων Γάβρων?:s6vhaha:

scorpio7
04-08-10, 12:17
http://www.sport-fm.gr/article/285890

μαλλον παει κ αυτος...,φρεσκα κουλουρια τωρα.εχω περιεργεια ποιος ειναι ο επομενος που απεχει μιαν...ανασα!!!

chainsaw
04-08-10, 12:29
http://www.sport-fm.gr/article/285890

μαλλον παει κ αυτος...,φρεσκα κουλουρια τωρα.εχω περιεργεια ποιος ειναι ο επομενος που απεχει μιαν...ανασα!!!
Μπορει να ειναι και μουφα.Παντως θα μου κανει εντυπωση αν καμια αλλη ομαδα δεν ενδιαφερθει για τον παικτη.Εκανε τρομερο μουντιαλ.

dimace
04-08-10, 12:35
Μπορει να ειναι και μουφα.Παντως θα μου κανει εντυπωση αν καμια αλλη ομαδα δεν ενδιαφερθει για τον παικτη.Εκανε τρομερο μουντιαλ.

Τι είπες τώρα?? Μεγάλη κουβέντα!

Οι μεταγραφές ΠΡΕΠΕΙ να τελειώνουν το ΠΟΛΥ σε δύο
τρεις μέρες, (βλέπε σοβαρά κλαμπ) για να μην έχεις πρόβλημα!
Τον Αρέβαλο και εγω το είδα, καλός μου είχε φανεί, αλλά
τον ξέχασα. Η Νιούκαστλ δεν είχε ΙΔΕΑ για τον παίκτη,
είμαι σίγουρος, μέχρι που κάποιοι ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ,
ξεκίνησαν άλλο ένα μεταγραφικό σήριαλ. Εκεί οι Άγγλοι
(ή και άλλοι) είπαν: "για να δούμε τι λέει ο παίκτης". Τον
είδαν, τους άρεσε, χρόνο είχαν άφθονο για να κάνουν
την προσφορά τους και τέλειωσε η ιστορία.

(Αυτά που λέω είναι γενικά. Με τα σήριαλ. το μόνο
που καταφέρνεις είναι να ανεβάσεις την αξία του παίκτη
ή στο τέλος να τον χάσεις

iek
04-08-10, 12:44
οποια μεταγραφη γινεται σηριαλ δυσκολα τελειωνει θετικα...

Τον παιχτη που θες πας και τον κλεινεις με συνοπτικες..Τα υπολοιπα ειναι για να δουλευουμε το λαο..

masinGun
04-08-10, 12:47
οποια μεταγραφη γινεται σηριαλ δυσκολα τελειωνει θετικα...

το μοναδικό σύριαλ που τέλειωσε θετικά για τον Ολυμπιακό εδώ και 6-7 χρόνια τουλάχιστον ήταν του Ντιόγκο !!!!

και εδώ το "θετικά" εξετάζεται !!!

iek
04-08-10, 12:55
και με το Ντιογο το σηριαλ βολευε...3 μηνες κρατησε και σε ολο το διαστημα αυτο ολα τα αλλα μεταγραφικα θεματα παρελυσαν...

Το κακο ειναι οτι ακομη κι αν περασουμε την Μακαμπι θα πεσουμε σε πιο δυσκολο αντιπαλο στον επομενο γυρο..Και τοτε ο φορ και ο αμυντικος χαφ (αν παρουμε τετοιους τελικα) θα ενσωματωθουνε στην ομαδα αργα και δεν θα μπορουνε να βοηθησουνε...ΚΙ αν κατσει καποια στραβη οπως πριν 2 χρονια με την Ανορθωση (στα παιχνιδια με την οποια Ντουντου, λετο και Ντιογο ειχανε ενσωματωθει αργα και ητανε ανετοιμοι) θα κυνηγαμε παλι φαντασματα προπονητικα..

Υ.Γ. Ευχαριστουμε για τα νεα ηθη Μαρινακη!

stelios-7-
04-08-10, 12:59
οποιος δεν γουσταρει, να γινει μαντσεστερ γιουναιτεντ

kritikia
04-08-10, 13:00
Χαλαρωστεεεεεεε :s6vhaha:

(Θα γινω σπαστικια, αλλα δεν αντεχωωωωω:s6vhaha:)

iek
04-08-10, 13:01
οποιος δεν γουσταρει, να γινει μαντσεστερ γιουναιτεντ

εγω ειμαι με τη Λιβερπουλ!:-P:-P

steliosb
04-08-10, 14:27
και με το Ντιογο το σηριαλ βολευε...3 μηνες κρατησε και σε ολο το διαστημα αυτο ολα τα αλλα μεταγραφικα θεματα παρελυσαν...

Το κακο ειναι οτι ακομη κι αν περασουμε την Μακαμπι θα πεσουμε σε πιο δυσκολο αντιπαλο στον επομενο γυρο..Και τοτε ο φορ και ο αμυντικος χαφ (αν παρουμε τετοιους τελικα) θα ενσωματωθουνε στην ομαδα αργα και δεν θα μπορουνε να βοηθησουνε...ΚΙ αν κατσει καποια στραβη οπως πριν 2 χρονια με την Ανορθωση (στα παιχνιδια με την οποια Ντουντου, λετο και Ντιογο ειχανε ενσωματωθει αργα και ητανε ανετοιμοι) θα κυνηγαμε παλι φαντασματα προπονητικα..

Υ.Γ. Ευχαριστουμε για τα νεα ηθη Μαρινακη!

Μετά έχουμε ομίλους έτσι δεν είναι?
Η καθυστέρηση στο αμυντικό χαφ έχει να κάνει με αλλαγή πλάνων μετά την εκτόξευση του budget λόγω της μεταγραφής Riera.

dimace
04-08-10, 14:43
Η καθυστέρηση στο αμυντικό χαφ έχει να κάνει με αλλαγή πλάνων μετά την εκτόξευση του budget λόγω της μεταγραφής Riera.

Κοίτα, Στέλιο...

Εδώ υπάρχει μια λογική ερώτηση:

Γιατί είμαστε τόσο αναποφάσιστοι με παίκτες που η οροφή
τους είναι τα 2 χαρτιά τη στιγμή που είμαστε ξεβράκωτοι.

Ο καθένας έχει την ερμηνεία του...
(η δική σου είναι, απ' ότι γράφεις, πως ο Ριέρα τίναξε την
μπάνκα στον αέρα... )

Άλλων αδελφών είναι πως ψάχνουν για την καλύτερη
δυνατή λύση...

Η δική μου είναι ότι δεν ξέρουν την αγορά...

Και πάει λέγοντας...

iek
04-08-10, 14:51

νομιζω εχουμε αλλον ενα γυρο και μετα ομιλους..

Υ.Γ. Προσωπικα δεν μπορω να ακουω για αλλαγες πλανων..Τα κενα ειναι γνωστα εδω και καιρο και πρεπει να κλεισουνε...Αλλαγη πλανων προκυπτει αν συμβει καποιο εκτακτο γεγονος που εδω τετοιο δεν υφισταται..Οταν αποφασιζεις να δωσεις πολλα λεφτα για Ριερα πρεπει να εχεις στομυαλο σου και τα αλλα δυο κενα...Αν δεν μενει χρημα για να καλυψεις και αυτα τα κενα απλα δεν φερνεις το Ριερα...

BrazHlias
04-08-10, 14:53

εχουμε ακομα ενα γυρο

νομιζω εχουμε αλλον ενα γυρο και μετα ομιλους..

+1

scorpio7
04-08-10, 15:02
παντως οσο περιμενουμε αποτελεσματα αγωνων για ομιλους,προκρισεις,κτλ κ δεν παιρνουμε παιχτες διαρκως θα γινομαστε χειροτεροι.τα πραγματα ειναι απλα,αν θες επιστροφη στην κορυφη φροντιζεις να χεις καλυτερους παικτες απ τους βασικους σου αντιπαλους σε καθε γραμμη,η τουλαχιστον στις πιο πολλες γραμμες.αφηνω μια πισινη ο προεδρας να χει αγοαρσει αυτο που λεμε παρασκηνιο εν ελλαδι κ το χει σιγουρο τον τιτλο οποτε γιατι να ξοδευτει?παντως ενω ειμαι εναντιον της βιας οι αρδ χρειαζοντε τουλαχιστον μια ροχαλα στην μουρη ο καθε ενας...,το ωραιο ειναι που αυτο που κανουν ,ο,τι τελος παντων, το αποκαλουν...δουλεια(!!!!)η ακομη χειροτερα...λειτουργημα!(ημαρτον!)

talos
04-08-10, 15:13
Τωρα ακουω τον κυριο κουρακο στο σπορτ τβ να λεει οτι σε περιπτωση αποκλεισμου αυριο να ξεχασουμε για καλα ονοματα στης θεση της επιθεσης και του αμυντικου χαφ.:whatever:

iek
04-08-10, 15:15
Τωρα ακουω τον κυριο κουρακο στο σπορτ τβ να λεει οτι σε περιπτωση αποκλεισμου αυριο να ξεχασουμε για καλα ονοματα στης θεση της επιθεσης και του αμυντικου χαφ.:whatever:

ενω σε περιπτωση προκρισης θα κλεισουμε Γκατουζο και Ιλαν;ppnxoxoppnxoxo

kritikia
04-08-10, 15:16

Μας απειλει δηλαδη τωρα? Για να ξερω αν ειναι να τα παρω στο κρανιο :s6vhaha:

Δεν πανε για ...ψαρεμα λεω εγω ολοι οι μουτζαχεντιν προστατες της τσεπης του Μαριν? Η ομαδα θελει παικτες και να παει να μαμηθει και ο Κουρακος και ο καθε Κουρακος.. ακου αν αποκλειστουμε το κλεινουμε το μαγαζι...

smageo
04-08-10, 15:17
Kαλα περα απο το αστειο του προγραμματισμου των μεταγραφων μας ειναι αν μη τι αλλο ΤΡΑΓΙΚΟ να μιλανε οι δημοσιοκαφροι που καλυπτουν το ρεπορταζ του Ολυμπιακου για πιθανο αποκλεισμο απο την Μακαμπι!

Ελεος και ημαρτον μαζι! :mad:

Ας μη το συνεχισω γιατι θα βγαλω απιστευτη γκρινια .....

scorpio7
04-08-10, 15:17
να αποσαφηνισουμε λιγο τα...καλα ονοματα!γιατι η γκαμα παει απο μπατιστα κ γκατουζο,κτλ μεχρι τζιολη(σε περιπτωση που τον παρουν πλακα θα χει να μας που κ για...διαπραγματευσεις!!!!) κ γω δεν ξερω ποιους αλλους "διασημους" αχρηστους!

talos
04-08-10, 15:21
ενω σε περιπτωση προκρισης θα κλεισουμε Γκατουζο και Ιλαν;ppnxoxoppnxoxo
Κακε!!!!:-P

talos
04-08-10, 15:23
Kαλα περα απο το αστειο του προγραμματισμου των μεταγραφων μας ειναι αν μη τι αλλο ΤΡΑΓΙΚΟ να μιλανε οι δημοσιοκαφροι που καλυπτουν το ρεπορταζ του Ολυμπιακου για πιθανο αποκλεισμο απο την Μακαμπι!

Παντως αυτο το σπορτ τβ πρεπει να εχει τους πιο αντιπαθητικους δημοσιογραφους για ρεπορταζ ολυμπιακου παγκοσμιος.Να φανταστεις μου ερχεται να τους ριξω μπουνια !!!ιδιετερα στους κυριους κουρακο και καρυακατζη.:s6vhaha:

stelios-7-
04-08-10, 15:24
εγω ξερω οτι τον μαιο
θα βουλωσουν πολλα στοματακια
πρασινα...αλλα και κοκκινα

Haris1984
04-08-10, 15:24
του Λαβ ρεντιο ειναι το sport tv.τι περιμενατε δηλαδη?

dimace
04-08-10, 15:26

Αυτά γίνονται για να μειώσουν την ομάδα!

Από τη μια ο πούσ...ης που κέρδισε την Ιντερ και από
την άλλη εμείς που κινδυνεύουμε από μια ομάδα 5ης
κατηγορίας δυναμικότητας...

Γαμιούνται πατόκορφα όλοι οι ρουφιάνοι!

talos
04-08-10, 15:27
εγω ξερω οτι τον μαιο
θα βουλωσουν πολλα στοματακια
πρασινα...αλλα και κοκκινα
Σωστος ρε στελιο!!!η αλλοι επειδη νικησανε την ιντερ σε ενα φιλικο κανουν ονειρα για κατακτηση του τσαμπιον λιγκ.ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Haris1984
04-08-10, 15:27
το θεμα ειναι πως στο τριπακι των ρουφιανων μπαινουν και πολλοι δικοι μας,Δημητριε.

και ενα ευχαριστο νεο,αν γινει...http://olympiacos-blog.blogspot.com/2010/08/blog-post_9356.html

kritikia
04-08-10, 15:32
Μακαρι..να γλυτωσει πια ο ανθρωπος..εννοειται οτι στην εξισωση μπαινουν και οσοι δεν τον αντεχουν.

iek
04-08-10, 15:34
ελεγα κι εγω θα ανακοινωναν καμια μεταγραφη αλλα παλι για αποδεσμευσεις συζητουν;Εχουνε την αισθηση οτι θα βγαλουνε χρονια με μια ενδεκαδα;

stelios-7-
04-08-10, 15:35
και να παρει μαζι του
τον γκαλιτσιο και τον φιογκο οπως θα φευγει

dimace
04-08-10, 15:36
το θεμα ειναι πως στο τριπακι των ρουφιανων μπαινουν και πολλοι δικοι μας,Δημητριε.

και ενα ευχαριστο νεο,αν γινει...http://olympiacos-blog.blogspot.com/2010/08/blog-post_9356.html

Αν έρθει ο Εμανά, πάω στοίχημα τον τίτλο και ΚΑΝΕΝΑΣ
άλλος να μη σώσει να πατήσει το πόδι του στο Καραισκάκης!

Παίκτης που μας δίνει το κέντρο, άμυνα έχουμε καλούτσικη,
γκολ θα έρχεται πιο εύκολα (κάνει και ο ίδιος αρκετά) και
έχουμε πρόβλημα μόνο στο τέρμα, αλλά πολύ μικρότερο
αφού οι αντίπαλοι δε θα κάνουν ευκαιρίες.

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ 1 ΠΑΙΚΤΗ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!

scorpio7
ρε παιδια στο τρυπακι μπαινουν οι δικοι μας οσο δεν υπαρχει αποτελεσμα σ ολα τα επιπεδα...,αν καναμε μεταγραφαρες κ σαρωναμε τιτλους οπως μεχρι περσι ποιος θα μας κουνιοτανε?αν τωρα πανε να περασουν εναν καταξιωμενο αχρηστο οπως ο τζιολης που δεν κανει ουτε για τον παγκο της βαζελινας κ τον εχει ξαποστειλει εδω κ καιρο κ ουτε εχει στεριωσει σε ομαδα περαν του εξαμηνου ως...πολυτιμη λυση νομιζω οτι πανε γυρευοντας....

smageo

Δημητρη θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπαρχει εστω και σαν σκεψη στο μυαλο ολων μας (στο μυαλο ολων των γαυρων) η πιθανοτητα αποκλεισμου απο τη Μακαμπι.
Και αντε να δεχτω οτι υπαρχει (γιατι παντα υπαρχουν πιθανοτητες για τη στραβη) δεν το λες φωναχτα!
Και κυριως δεν το λες απο ενα μεσο το οποιο το παρακολουθουν καλως ή κακως αρκετος κοσμος!

Πραγματικα αρχιζω να πιστευω οτι εξυπηρετουν αλλα συμφεροντα ...

stelios-7-
ελεγα κι εγω θα ανακοινωναν καμια μεταγραφη αλλα παλι για αποδεσμευσεις συζητουν;Εχουνε την αισθηση οτι θα βγαλουνε χρονια με μια ενδεκαδα;

εχουμε ιμπαγασα φετφα και μιραλας
δεν χρειαζομαστε 5 παικτες για μια θεση.

Haris1984
04-08-10, 15:37
Μακαρι..να γλυτωσει πια ο ανθρωπος..εννοειται οτι στην εξισωση μπαινουν και οσοι δεν τον αντεχουν.

μακαρι για να γλυτωσουμε κι εμεις απο τον "Ισπανο" εκ Πακιστανppnxoxo

Haris1984
04-08-10, 15:37
Δημητρη θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να υπαρχει εστω και σαν σκεψη στο μυαλο ολων μας (στο μυαλο ολων των γαυρων) η πιθανοτητα αποκλεισμου απο τη Μακαμπι.
Και αντε να δεχτω οτι υπαρχει (γιατι παντα υπαρχουν πιθανοτητες για τη στραβη) δεν το λες φωναχτα!
Και κυριως δεν το λες απο ενα μεσο το οποιο το παρακολουθουν καλως ή κακως αρκετος κοσμος!

Πραγματικα αρχιζω να πιστευω οτι εξυπηρετουν αλλα συμφεροντα ...

Σ΅μαρω ειπαμε....Λαβ ρειντιο!τα λεει ολα!

kritikia
04-08-10, 15:39

Αυτο εγραψα. Να γλυτωσουν και οσοι δεν τον αντεχουν.

Και αν θες εχω και αλλους να σου προτεινω για δρομο. Ας τους αντικαταστησει ο Μαρινακης και ας φυγουν ολοι. Ειλικρινα.

Haris1984
04-08-10, 15:40
Μακαρι.

stelios-7-
04-08-10, 15:40

ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

iek
04-08-10, 15:41
εχουμε ιμπαγασα φετφα και μιραλας
δεν χρειαζομαστε 5 παικτες για μια θεση.

τον Φετφα εγω δεν τον υπολογιζω καν...Ο Μιραλλας δεν παιζει στην ιδια θεση...Μονο ο Ιμπαγασα ο οποιος βεβαια δεν μπορει να βγαλει χρονια 50 παιχνιδιων χωρις ανασα...

stelios-7-
04-08-10, 15:43
ο μιραλλας παιζει και εκει
τον φετφα δεν τον υπολογιζεις....γιατι δεν ειναι απο την βραζιλια μαλλον

Haris1984
04-08-10, 15:43
γιατι δεν υπολογιζεται ο Φετφα δηλαδη-ς?

smageo
04-08-10, 15:45
τον Φετφα εγω δεν τον υπολογιζω καν...Ο Μιραλλας δεν παιζει στην ιδια θεση...Μονο ο Ιμπαγασα ο οποιος βεβαια δεν μπορει να βγαλει χρονια 50 παιχνιδιων χωρις ανασα...

Πραγματικα αυτον τον φουκαρα τον Μιραλλας σε λιγο τερμα θα τον βαλουμε να παιξει.

Ο ανθρωπος δεν ειναι δεξι εξτρεμ, δεν ειναι αριστερο εξτρεμ δεν παιζει πισω απο τον επιθετικο!! Ειναι καθαρος παιχτης περιοχης!!!

Θα τον καταστερψουμε μια και καλη και μετα θα τον βγαλουμε και τραγι και γιδι για να μην τον ανανεωσουμε!!

Ειλικρινα Λιακο πιστευω πως ο παιχτης αυτος θα μας βγει λιρα εκατο.

iek
04-08-10, 15:45
γιατι δεν ειναι ετοιμος ο Φετφα για να παιξει σε υψηλο επιπεδο..Με κανενα Διαγορα στο κυπελλο καλος ειναι...

Haris1984
04-08-10, 15:46
Και ποιος το λεει αυτο?η ηλικια του η η εθνικοτητα του?

stelios-7-
04-08-10, 15:47
απο τον ντιογκο
κλασεις ανωτερος ο μικρος.

iek
04-08-10, 15:50
η αγωνιστικη του κατασταση...Ορισμενοι δεν εχετε μαθει τιποτε απο την προιστορια της ομαδας μας με του νεους παιχτες..Τα ιδια με Φετφα ακουγα περσυ για Σοιλεδη, πιο πριν για Κατσικογιαννη, Γιαννακη, Φακινο και τοσους αλλους...Βρισκουμε ενα πιτσιρικα (στον οποιο οι προπονητες των ακαδημιων δεν προσφερουνε τιποτε εκτος απο ασκησεις φυσικης καταστασης), που ειναι καπως κινητικος και δραστηριος στο παιχνιδι, τον βαφτιζουμε παιχταρα καο νομιζουμε οτι ειναι ετοιμος για βασικος...

Ας διδαχθουμε λιγο απο την ιστορια μαςκαι μετα μιλαμε για Φετφατζιδηδες...

chainsaw
04-08-10, 15:52
Μια χαρα ετοιμος ειναι ο φετφα.Τα προσοντα τα εχει.Για μενα πρεπει να ειναι πρωτη αλλαγη του ιμπαγασα και να παρει φετος τουλαχιστον 5-10 ματς βασικος.

Haris1984
04-08-10, 15:52
Ναι και λογω προιστοριας δηλαδη θα αποκλεισουμε εναν πραγματικα καλο παικτη?επειδη αλλοι νεαροι δεν εκαναν η απλα δεν αξιοποιησαν το ταλεντο τους?Ειλικρινα ευχομαι να μην υπαρχει η ιδια αντιληψη και στην ΠΑΕ...

stelios-7-
04-08-10, 15:53
και ξαναλεω
αμα τον λεγανε φετφατζιδινιο και επαιζει στο μπραζιλ
θα ηταν παικταρας
στανταρ αυτο.

scorpio7
04-08-10, 15:54
ο αλλος ο υπερπαικτης ο αλβανος ο σκουρτης που γυρευε 200000 συμβολαιο γιατι θα το βρησκε λεει στην λατσιο κατεληξε στον νιονιο με την μοναδικη προταση που χε αυτο το σουπερ ταλεντο...

ChrisCY7
04-08-10, 15:55
η αγωνιστικη του κατασταση...Ορισμενοι δεν εχετε μαθει τιποτε απο την προιστορια της ομαδας μας με του νεους παιχτες..Τα ιδια με Φετφα ακουγα περσυ για Σοιλεδη, πιο πριν για Κατσικογιαννη, Γιαννακη, Φακινο και τοσους αλλους...Βρισκουμε ενα πιτσιρικα (στον οποιο οι προπονητες των ακαδημιων δεν προσφερουνε τιποτε εκτος απο ασκησεις φυσικης καταστασης), που ειναι καπως κινητικος και δραστηριος στο παιχνιδι, τον βαφτιζουμε παιχταρα καο νομιζουμε οτι ειναι ετοιμος για βασικος...

Ας διδαχθουμε λιγο απο την ιστορια μαςκαι μετα μιλαμε για Φετφατζιδηδες...

Διαπιστώνω ότι εχει καταλάβει τους παντες (τεχν ηγεσία. διοικηση κλπ) μια αμηχανία και παγωμάρα με φόντο τον αποκλεισμό στο Τελ Αβιβ......Αν ειναι να γινει το εργο το εχουμε ξαναδεί.....

iek
04-08-10, 15:55
γιατι ποιος ειπε να τον αποκλεισουμε; Αυτο που ειπα ειναι οτι δεν υπολογιζεται απο μενα για την επομενη χρονια ως σοβαρη λυση...Μετα απο 2-3 χρονια ισως βοηθησει...

Υ.Γ. Περσυ με τις Σερρες βαλαμε τους μικρους και πηραμε τα @@. Τις δυο προηγουμενες χρονιες με Διαγορα στο κυπελλο επρεπε να επιστρατευτουνε αρον αρον ο Κοβασεβιτς με τον Γκαλετι για να γλιτωσουμε το ρεζιλικι απο την χρηση των "μικρων"....Και ορισμενοι ακομη επιμενουνε για τους μικρους του Ολυμπιακου...

Haris1984
04-08-10, 15:56
και επαναλαμβανω.δεν ειπα να χρησιμοποιησεις ολους τους μικρους.εκει φυσικα θα την πατησεις.αλλα ο φετφατζιδης ειναι αλλη περιπτωση.και αν δεν αρχισεις να τον εμπιστευεσαι στα 19,ποτε θα το κανεις?στα 25?μηπως φταιμε και εμεις οι οπαδοι τελικα μαυτη τη νοοτροπια για τα αιωνια χαμενα μας ταλεντα?

stelios-7-
04-08-10, 15:58
δηλαδη ο οσκαρ ειναι καλυτερος απο τον φετφα?

Haris1984
04-08-10, 15:58
δηλαδη ο οσκαρ ειναι καλυτερος απο τον φετφα?

οχι.απλα ειναι Ισπανος.και το ξενο,ειναι παντα πιο γλυκο.

scorpio7
04-08-10, 16:01
μικρος που ναι καλος παιδια παιζει με την μια.μην το ψαχνουμε παιδια.απλα γυρευει ενα ματς να μπει κ να δειξει τι αξιζει.παραδειγματα πολλα,απ τον δεληκαρη να πιασουμε που απο τοπικο πειραια εβγαλε ματια μεχρι τον γιαννακοπουλο που ηρθε ως νεος κ επιασε με την μια.οπως ειπε κ ενας φιλος πιο πανω ο περιβοητος κ.παπαδοπουλος οσες φορες επαιξε τι εκανε????γκελες!κ αυτο ισχυει κ για αλλα δηθεν ταλεντα.το ματς με τις σερρες περσι αποκαλυπτικοτατο.

stelios-7-

ασε που μπορει να ειναι και πιο ομορφος
ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo
μετραει και αυτο

iek
Ουτε στα 19 ουτε στα 25...Δεν ειναι θεμα μονο ηλικιας αλλα και αγωνιστικου επιπεδου του παιχτη...Ο Φετφα δεν ειναι ετοιμος ακομη για να δωσει ουσιαστικη βοηθεια ετσι απλα...

Εδω ο Γκαλιτσιος ο Μητρος και ο Ντιογο που ειναι 23-24 και δεν μπορουνε να βποηθησουνε ουσιαστικα θα βοηθησει ο πιτσιρικας; Η ηλικια των 19 βγαζει παιχτες καλους σε σοβαρες ομαδες σε σοβαρες χωρες...Στον Ολυμπιακο οι πιο πολλοι απο αυτους που δειχνουνε καποια καλα στοιχεια ειναι πανω απο 21-22 οχι στα 19...

stelios-7-
04-08-10, 16:02
καστιγιο.

dimace
04-08-10, 16:02

Άπιστε άντρα, εσύ!!! ppnxoxo

Haris1984
04-08-10, 16:03
και ποιος το κρινει πως δεν ειναι αγωνιστικα ετοιμος Ηλια?εμεις οι οπαδοι?που ,πως και απο που?και μην μου συγκρινεις τωρα το φετφατζιδη με τα 2 αμπαλα κριαρια που ανεφερες.στον Ολυμπιακο δειχνουν ολοι αυτα καλα στοιχεια πανω απο τα 22 και πιο πανω ακομα,απλα επειδη υποτιμωνται η χρησιμοποιουνται εντελως λανθασμενα.τους βαζουμε ολους μαζι με Σερρες,την παταμε(αναμενομενο) και μετα τους καταξεσκιζουμε.

Haris1984
04-08-10, 16:04
Άπιστε άντρα, εσύ!!! ppnxoxo
ppnxoxoppnxoxoppnxoxo με τσακωσες!

chainsaw
04-08-10, 16:04
Μηπως ομως αυτα τα ταλεντα μας δεν ειναι τελικα τιποτα το αξιολογο;Γιατι μου φαινεται περιεργο να μην βρεθηκε ουτε ΕΝΑΣ προπονητης τοσα χρονια που να μην εμπιστευτηκε αυτα τα παιδια.
Ισως το προβλημα να βρισκεται στις ακαδημιες που δεν τους δινουν σωστες βασεις.Γιατι δεν μπορει,ολο και καποιος πιτσιρικας με προοπτικες θα εχει περασει απο την ομαδα νεων.

iek
04-08-10, 16:06
ποιος το κρινει; Και η ομαδα και ο κοσμος...Σε οποια παιχνιδια περσυ μπηκανε πιτσιρικαδες δεν δωσανε καμια ουσιαστικη βοηθεια...

Και σε αυτο δεν φταινε οι ιδιοι αποκλειστικα αλλα και οι προπονητες τους στις ακαδημιες που δεν κανουνε τιποτε για να τους βοηθησουνε...Πρεπει να εχουμε τη μοναδικη ακαδημια για σοβαρη ομαδα που δεν εχει βγαλει σχεδον κανεναν διεθνη παιχτη.

Για το λουτσο οι ακαδημιες και στην πορεια και οι παιχτες των ακαδημιων..

Haris1984
04-08-10, 16:06
Μηπως ομως αυτα τα ταλεντα μας δεν ειναι τελικα τιποτα το αξιολογο;Γιατι μου φαινεται περιεργο να μην βρεθηκε ουτε ΕΝΑΣ προπονητης τοσα χρονια που να μην εμπιστευτηκε αυτα τα παιδια.
Ισως το προβλημα να βρισκεται στις ακαδημιες που δεν τους δινουν σωστες βασεις.Γιατι δεν μπορει,ολο και καποιος πιτσιρικας με προοπτικες θα εχει περασει απο την ομαδα νεων.

Καποιοι οντως ειναι για τα θηρια,για Λεβαδειακο.καποιοι ειχαν ταλεντο απλα δεν δουλεψαν λογω φουσκωμενων μυαλων η λογω μη σωστης διαχειρισης απο τον Ολυμπιακο.δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο.πρεπει να τους κρινουμε με σωστη δουλεια στις ακαδημιες(οπως με Βερμιουλεν) και με σωστη διαχειριση τους στην 1η ομαδα.

Haris1984
04-08-10, 16:07
ποιος το κρινει; Και η ομαδα και ο κοσμος...Σε οποια παιχνιδια περσυ μπηκανε πιτσιρικαδες δεν δωσανε καμια ουσιαστικη βοηθεια...

Και σε αυτο δεν φταινε οι ιδιοι αποκλειστικα αλλα και οι προπονητες τους στις ακαδημιες που δεν κανουνε τιποτε για να τους βοηθησουνε...Πρεπει να εχουμε τη μοναδικη ακαδημια για σοβαρη ομαδα που δεν εχει βγαλει σχεδον κανεναν διεθνη παιχτη.

Για το λουτσο οι ακαδημιες και στην πορεια και οι παιχτες των ακαδημιων..

Υπηρξε ενας σοβαρος ανθρωπος που οργανωσε αψογα τις ακαδημιες,αλλα για καποιους δεν εκανε.;-)

dimace
04-08-10, 16:12
Χίλιες φορές ο Φέτφα, παρά μία οι Μαρέσκα, Φιόγκος,
και ΣΙΑ... Τουλάχιστον βοηθάμε έναν νέο άνθρωπο
μήπως και κάνει καριέρα, τη στιγμή που αυτή των
άλλων έχει πάει στο διάολο και έχει στείλει και μας
μαζί...

Haris1984
04-08-10, 16:14
Χίλιες φορές ο Φέτφα, παρά μία οι Μαρέσκα, Φιόγκος,
και ΣΙΑ... Τουλάχιστον βοηθάμε έναν νέο άνθρωπο
μήπως και κάνει καριέρα, τη στιγμή που αυτή των
άλλων έχει πάει στο διάολο και έχει στείλει και μας
μαζί...

δυστυχως Δημητρη,θα τον θαψουμε και δαυτον.επειδη ειναι κοντος,ειναι Ελληνας,δεν ειναι Λατινος κλπ.

iek
04-08-10, 16:19
αυτη την ιστγορια με τους ελληνες και τους Λατινους να την κοψουμε...Οποιος νεαρος εχει αξια και δεν τον βοηθαει ο Ολυμπιακος ας παει αλλου να κανει καριερα και κυριως στο εξωτερικο..Εγω ξερω οτι ποδοσφαιριστες που εχουνε αξια δεν χανονται...

Τα υπολοιπα ειναι εκτος ουσιας..

Ο Ολυμπιακος κανει πρωταθλητισμος δεν ειναι ΑΕΛ ουτε Εργοτελης να χρησιμοποιειται ως σχολειο για να μαθαινουνε μπαλλα οι πιτσιρικαδες..Καμια μεγαλη ομαδα δεν το κανει αυτο..Στις μεγαλες ομαδες παιζουνε μπαλλα οι καλυτεροι και ακομη και οταν χρησιμοποιουνται πιτσιρικαδες αυτοι ειναι ετοιμοι για βασικη ενδεκαδα απο την δουλεια στις ακαδημιες οχι ο,τι να'ναι..

Haris1984
04-08-10, 16:21
ειπε κανεις να μαθουν μπαλα οι πιτσιρικαδες στην πλατη του Ολυμπιακου?γιατι συγχεουμε τα οσα λεγονται?αλλα οταν ειναι ενας παικτης αποδεδειγμενα καλος,ε χρησιμοποιησε τον,αναπτυξε τον,αντι να τον θαψεις κι αυτον για τα ματια του...Ντιογο η του Οσκαρ.ελεος δηλαδη.

stelios-7-
04-08-10, 16:23
και ξαναρωταω
ο οσκαρ ειναι καλυτερος?

Haris1984
04-08-10, 16:24
ειπαμε...ειναι Ισπανος,ομορφος και μας στοιχισε και 2+ εκατομμυρια...

chainsaw
04-08-10, 16:28
ειπε κανεις να μαθουν μπαλα οι πιτσιρικαδες στην πλατη του Ολυμπιακου?γιατι συγχεουμε τα οσα λεγονται?αλλα οταν ειναι ενας παικτης αποδεδειγμενα καλος,ε χρησιμοποιησε τονα,αναπτυξε τον,αντι να τον θαψεις κι αυτον για τα ματια του...Ντιογο η του Οσκαρ.ελεος δηλαδη.
E,ενταξει δεν εχει αποδειξει τιποτα ο μικρος ακομα.Απλα φαινεται να εχει καποια καλα στοιχεια.Αυτο που λες για τον ντιογκο παει περισσοτερο για τον μητρογλου

Haris1984
04-08-10, 16:30
και για τον Ντιογο παει και για το Μητρογλου,αλλα πιο π ολυ για τον Οσκαρ,μιας και ειναι σε ιδιες θεσεις.οσο εχει παιξει,μια χαρα στοιχεια εχει δειξει.και στην Ευρωπη ακομα.

chainsaw
04-08-10, 16:32
και ξαναρωταω
ο οσκαρ ειναι καλυτερος?
Που το ξερεις οτι δεν ειναι καλυτερος;Εχεις δει τον φετφατζιδη σε κανενα σοβαρο αγωνα;

Haris1984
04-08-10, 16:33
Που το ξερεις οτι δεν ειναι καλυτερος;Εχεις δει τον φετφατζιδη σε κανενα σοβαρο αγωνα;Μεχρι να αποδειχτει καλυτερος μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε;

στην Αλκμααρ,τηρουμενων των αναλογιων,δεν ηταν σοβαρος αγωνας?

iek
04-08-10, 16:33
ακομη θυμαμαι την ιστορια με τον Μενδρινο πριν 5-6 χρονια που ητανε στην ιδια μοιρα με Φεφα: "δεξια χαφ που θα αφησει εποχη", "γιατι δεν τον βαζουνε" κλπ κλπ...

Για τον Ταραλιδη: "γιατι δεν παιζει ο Ταραλιδης";

Για να μην ψαξω και αλλους (κατσικογιαννη, Γιαννακη κλπ κλπ)...Οι πορεια των πιο παλιων "μεγαλων ταλεντων" ειναι γνωστη...Θα δουμε και των τωρινων..

Haris1984
04-08-10, 16:37
ενταξει,συγκρινουμε τις βουρτσες με τις χτενες....τον ταραλιδη που ηρθε 23 ετων τοτε στον Ολυμπιακο,χαιρω πολυ

btw,o Γιαννακης κληθηκε στην Εθνικη.οταν χρησιμοποιηθει σε σωστη θεση και αρκετα,τοτε θα τον δουμε κι αυτον.

chainsaw
04-08-10, 16:39
στην Αλκμααρ,τηρουμενων των αναλογιων,δεν ηταν σοβαρος αγωνας?
Σοβαρος ηταν αλλα τι το εξαιρετικο ειδες εσυ σε αυτον τον αγωνα;Οχι οτι επρεπε να περιμενουμε να δειξει βεβαια χωρις να γνωριζει καν τους συμπαικτες τους.Για αυτο λεω να παιξει φετος καποιους αγωνες συνεχομενοςυ ωστε να δουμε και εμεις και κυριως η ομαδα αν αξιζει.

Haris1984
04-08-10, 16:40
Σοβαρος ηταν αλλα τι το εξαιρετικο ειδες εσυ σε αυτον τον αγωνα;Οχι οτι επρεπε να περιμενουμε να δειξει βεβαια χωρις να γνωριζει καν τους συμπαικτες τους.Για αυτο λεω να παιξει φετος καποιους αγωνες συνεχομενοςυ ωστε να δουμε και εμεις και κυριως η ομαδα αν αξιζει.

απο τον παικτη?μια χαρα αποδοση ειδα.κρινοντας παντα ατομικα.αυτο ακριβως.να τον δουμε κι αλλο και να μην τον θαβουμε προκαταβολικα.

chainsaw
04-08-10, 16:44
απο τον παικτη?μια χαρα αποδοση ειδα.κρινοντας παντα ατομικα.
Το μονο που εκανε ειναι να δινει την μπαλα στα 2 μετρα.Ας τον δουμε πρωτα και μετα κρινουμε σοβαρα.Οσο για τον γιαννακη αφου δεν καταφερε να ξεχωρισει περυσι με τετοιους ανταγωνιστες και με τρεις διαφορετικους προπονητες δεν νομιζω να καταφερει κατι ποτε.Εγω ειχα καλη γνωμη για αυτον,αλλα εχω αρχισει να αμφιβαλλω.

stelios-7-
04-08-10, 16:44
Που το ξερεις οτι δεν ειναι καλυτερος;Εχεις δει τον φετφατζιδη σε κανενα σοβαρο αγωνα;

εσυ εχεις δει τον οσκαρ να εχει την ντριμπλα του φετφα?
την ταχυτητα?
το σουτ?
ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ..
τι μου λες τωρα.
το παιδακι θα αφησει εποχη
που θα μου πεις εμενα ειναι καλυτερος ο οθκαρ.
αλλη μπαλα βλεπουμε μαλλον.

Haris1984
04-08-10, 16:47
Το μονο που εκανε ειναι να δινει την μπαλα στα 2 μετρα.Ας τον δουμε πρωτα και μετα κρινουμε σοβαρα.Οσο για τον γιαννακη αφου δεν καταφερε να ξεχωρισει περυσι με τετοιους ανταγωνιστες και με τρεις διαφορετικους προπονητες δεν νομιζω να καταφερει κατι ποτε.Εγω ειχα καλη γνωμη για αυτον,αλλα εχω αρχισει να αμφιβαλλω.

δεν εκανε αυτο μονον.εβγαζε μπαλιες,σεντραρε,μια χαρα ηταν για 1ο του παιχνιδι με την ανδρικη ομαδα μαλιστα,τοτε.

ο Γιαννακης εφαγωθη ελεω...μερεντα.

chainsaw
04-08-10, 16:48
την ταχυτητα?
το σουτ?
τι μου λες τωρα.
Αμα ηταν να κρινεται το αν θα κανεις καριερα μονο απο την ντριμπλα τοτε ο λετο θα επαιζε στην μπαρτσα και ο ζαιρι στην μαντσεστερ.Ξαναλεω οτι αν δεν δεις τον φετφα σε συνεχομενους αγωνες υπο την πιεση του αποτελεσματος και με σοαβρος αντιπαλους δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι καλυτερος.Προσοντα εχει φανει οτι εχει.

Haris1984
04-08-10, 16:53
ε ας τον δουμε λοιπον.τον Οσκαρ τον ειδαμε απο την καλη,τον ειδαμε απο την αναποδη και βγηκε μαπα και μουχλα το καρπουζι,πχ.

chainsaw
04-08-10, 16:54
δεν εκανε αυτο μονον.εβγαζε μπαλιες,σεντραρε,μια χαρα ηταν για 1ο του παιχνιδι με την ανδρικη ομαδα μαλιστα,τοτε.

ο Γιαννακης εφαγωθη ελεω...μερεντα.
Αστο διαφωνουμε για την συγκεκριμενη εμφανιση του φετφα.
Ο γιαννακης τωρα παιζει βασικος εδω και τρια χρονια στην εθνικη νεων που εχει παει μεχρι και τελικο ευρωπαικου πρωταθληματος.Αν ηταν τοσο παικταρας δεν θα του ειχε κανει προταση καποια ομαδα;

Haris1984
04-08-10, 16:55
Ο γιαννακης τωρα παιζει βασικος εδω και τρια χρονια στην εθνικη νεων που εχει παει μεχρι και τελικο ευρωπαικου πρωταθληματος.Αν ηταν τοσο παικταρας δεν θα του ειχε κανει προταση καποια ομαδα;

πως να του κανει προταση ομαδα οταν επι διετια εχει θαφτει ο παικτης απο την ιδια του την ομαδα?κανεις δεν παιρνει μεταγραφη μονο και μονο απο εθνικες εμφανισεις...

chainsaw
04-08-10, 16:59
πως να του κανει προταση ομαδα οταν επι διετια εχει θαφτει ο παικτης απο την ιδια του την ομαδα?κανεις δεν παιρνει μεταγραφη μονο και μονο απο εθνικες εμφανισεις...
Το ειπα σκεπτομενος περισσοτερο την περιπτωση του κυριακου παπ.Αν διακρινοταν κατι αξιοσημειωτο στον παικτη ολο και καποιος θα ενδιαφεροταν.

nbqgr
04-08-10, 17:00

Ενώ όταν τον ήπιε από τον Μπαμπαγκίντα και την παρέα του ήταν φιλικό ανευ ουσίας

Haris1984
04-08-10, 17:02
Το ειπα σκεπτομενος περισσοτερο την περιπτωση του κυριακου παπ.Αν διακρινοταν κατι αξιοσημειωτο στον παικτη ολο και καποιος θα ενδιαφεροταν.

Ο Κ.Παπ.ειχε παιξει και καποια παιχνιδια παραπανω,ισως ειχε(οπως φαινεται) και καλυτερες ακρες μανατζερ..παιζουν κι αυτα ρολο...

Haris1984
04-08-10, 17:02
Ενώ όταν τον ήπιε από τον Μπαμπαγκίντα και την παρέα του ήταν φιλικό ανευ ουσίας

ασχετο...αλλα η "υπογραφη",φοβερη!

nbqgr
04-08-10, 17:04

γιατι δεν υπολογιζεται ο Φετφα δηλαδη-ς?

Ρε δεν αφήνετε την πλάκα...

Μπείτε με τα κανονικά σας nicks κοντεύουμε να πάθουμε ταράκουλο ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

dimace
04-08-10, 17:12

Ο βάζελος όταν τον πίνει Νικόλα λέει πως το κάνει για
να ασπρίσουν τα δόντια του και δεν τρέχει τίποτα το
σοβαρό....

Αυτός είναι και ο ορισμός της αδελφής...

nbqgr
04-08-10, 17:14
Ο βάζελος όταν τον πίνει Νικόλα λέει πως το κάνει για
να ασπρίσουν τα δόντια του και δεν τρέχει τίποτα το
σοβαρό....

Αυτός είναι και ο ορισμός της αδελφής...

Οι βάζελοι είναι οι μόνοι που κάνουν εξέταση αμυγδαλών με κωλονοσκόπηση ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

CU around

dimace
04-08-10, 17:21
Εχω μια φοβερή ιδέα:

Να ανοίξουμε ένα θρεντ που θα μιλάμε για τις
μεταγραφές ποδοσφαίρου της ομάδας μας!!!

ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Περιμένω τη θετική ανταπόκριση του τιμ. :s6vhaha:

Du3lisT
04-08-10, 17:43
την ταχυτητα?
το σουτ?
τι μου λες τωρα.

Δεν παίζει ρόλο η ντρίμπλα Στέλιο. Τεχνική έχουν και οι δύο, αν και ο Φέτφτατζίδης έχει χρόνια να βελτιωθεί ενώ ο Όσκαρ όχι. Ο Φετφατζίδης μπορεί να κάνει παιχνίδι ενώ ο Όσκαρ δεν μπορεί γιατί με τη μπάλα στα πόδια είναι βιδωμένος στο χορτάρι. Ο Όσκαρ καλύτερος του Φετφατζίδη δεν είναι, εγώ στο ίδιο επίπεδο τους βάζω αυτή τη στιγμή, αλλά ο Φετφατζίδης θα γίνει σίγουρα καλύτερος του Όσκαρ και αυτό είναι καλό για μας.

Αμα ηταν να κρινεται το αν θα κανεις καριερα μονο απο την ντριμπλα τοτε ο λετο θα επαιζε στην μπαρτσα και ο ζαιρι στην μαντσεστερ.Ξαναλεω οτι αν δεν δεις τον φετφα σε συνεχομενους αγωνες υπο την πιεση του αποτελεσματος και με σοαβρος αντιπαλους δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι καλυτερος.Προσοντα εχει φανει οτι εχει.

Έτσι είναι. Γι' αυτό πρέπει να φύγει ο Όσκαρ που δεν λέει και τίποτα, για να πάρει παιχνίδια ο Φετφατζίδης που χειρότερος του Όσκαρ αποκλείεται να είναι. Θα τον κρίνουμε βέβαια στα ματς που θα χρησιμοποιηθεί, και γνώμη μου είναι οτι θα πάει μπροστά.

Ο Γ. Παπαδόπουλος είναι μια χαρά παιχτης και τον έχουμε δεν σε σοβαρά ματς, και ήταν πολύ καλός σε όλα. 8αράκι και όχι 6αρι που τον βάζουν οι μαλάκες που είχαμε τόσο καιρό. Ο παίχτης είναι για να παίζει σε 3άδα στα χαφ αριστερά, με δεξιά τον Ντουντού και πίσω τους ένα καθαρό κόφτη.
Τώρα αυτό με την πρόταση που λες, το ίδιο ισχύει και για Γκαλέτι, για Τουρέ, για Ριέρα, για Ρόμενταλ, για Μέλμπεργκ, για Αβραάμ, για Τοροσίδη, για Ραούλ Μπράβο και για ένα εκατομμύριο άλλους παίκτες, δεν ξέρεις ποιές ομάδες τους προσέγγισαν και το πόσα τους έδωσαν και ούτε θα το μάθεις ποτέ. Επίσης δεν σημαίνει οτι αν δεν τον θέλουν άλλες ομάδες, είναι κακός παίχτης.

dimace
04-08-10, 17:54
Να ξεκαθαρίσω κάτι για τον Αρέβαλο πριν την
κάνω για το σπίτι μου:

Η Νιούκαστλ (έχει κάνει όντως προσφορά) ΔΕΝ έκανε
καλύτερη προσφορά από τη δική μας, γιατί απλούστατα
η δική μας προσφορά ΔΕΝ έγινε αποδεκτή και ΕΞ' ΑΡΧΗΣ
ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ! (άρα είναι σαν να μην υπάρχει! Κοιτάξτε
μερικές σελίδες πίσω, τι έγραψα χθες)

Αν υπήρχε προσφορά που είχε γίνει αποδεκτή θα είχαμε
μπει σε διαπραγματεύσεις με τον παίκτη, πράγμα που
όπως ξέρετε ΔΕΝ ισχύει.

Αν θέλουμε τον παίκτη πρέπει να ανεβούμε στα 2,6
εκ. * απόψε ώστε να μπορέσουμε να μπούμε σε διαπραγματεύσεις
μαζί του και δίνοντας του 1,5 εκ. το χρόνο σε σχέση με
το 1,2 που του δίνουν οι Άγγλοι (και κάποια μπόνους
φυσικά) να τον δελεάσουμε να μας προτιμήσει.

Καταλαβαίνετε ΠΟΣΟ ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕ
ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΙΚΤΗ? Οπως και
με τον Ριέρα, αν τελικά τα καταφέρουμε να τον κλείσουμε,
θα έχουμε πληρώσει πολύ παραπάνω χρήματα και
χωρίς λόγο.

Αυτά....

*μπορεί να συμφωνήσουν και σε λιγότερα, πχ 2,3 αλλά
είναι δύσκολο...

Akisstat
04-08-10, 18:00
Να ξεκαθαρίσω κάτι για τον Αρέβαλο πριν την
κάνω για το σπίτι μου:

Η Νιούκαστλ (έχει κάνει όντως προσφορά) ΔΕΝ έκανε
καλύτερη προσφορά από τη δική μας, γιατί απλούστατα
η δική μας προσφορά ΔΕΝ έγινε αποδεκτή και ΕΞ' ΑΡΧΗΣ
ΑΠΟΡΡΙΦΘΗΚΕ! (άρα είναι σαν να μην υπάρχει! Κοιτάξτε
μερικές σελίδες πίσω, τι έγραψα χθες)

Αν υπήρχε προσφορά που είχε γίνει αποδεκτή θα είχαμε
μπει σε διαπραγματεύσεις με τον παίκτη, πράγμα που
όπως ξέρετε ΔΕΝ ισχύει.

Αν θέλουμε τον παίκτη πρέπει να ανεβούμε στα 2,6
εκ. * απόψε ώστε να μπορέσουμε να μπούμε σε διαπραγματεύσεις
μαζί του και δίνοντας του 1,5 εκ. το χρόνο σε σχέση με
το 1,2 που του δίνουν οι Άγγλοι (και κάποια μπόνους
φυσικά) να τον δελεάσουμε να μας προτιμήσει.

Καταλαβαίνετε ΠΟΣΟ ΣΚΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕ
ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΙΚΤΗ? Οπως και
με τον Ριέρα, αν τελικά τα καταφέρουμε να τον κλείσουμε,
θα έχουμε πληρώσει πολύ παραπάνω χρήματα και
χωρίς λόγο.

Αυτά....

*μπορεί να συμφωνήσουν και σε λιγότερα, πχ 2,3 αλλά
είναι δύσκολο...

Αρα με λιγα λογια στη διοίκηση :whatever:

Red_Mary
04-08-10, 18:07
Τί διαβάζω εδώ;;; Πάει και ο Βέλλιος;;; Ρε τί γίνεται....:s6vhaha::s6vhaha:

chainsaw
04-08-10, 18:07
Μαλλον δεν υπαρχει σαλιο στην παε.Οποτε ξεκιναμε με 1,5 μυριο με προοπτικη να ανεβουμε το πολυ στα 1,8-2 και περιμενουμε να ριξουν τις απαιτησεις τους.
Με τετοιες λογικες ομως σοβαρο παικτη δεν παιρνουμε.

chainsaw
04-08-10, 18:08
Που το ειδες αυτο;

Akisstat
04-08-10, 18:14

Τι να πω, δεν τον ξερω τον παίχτη οπότε δεν θα τα βάψω και μαύρα...

Red_Mary
04-08-10, 18:14
Που το ειδες αυτο;

http://news.pathfinder.gr/sports/646701.html

stelios-7-
04-08-10, 18:16
Μαλλον δεν υπαρχει σαλιο στην παε.Οποτε ξεκιναμε με 1,5 μυριο με προοπτικη να ανεβουμε το πολυ στα 1,8-2 και περιμενουμε να ριξουν τις απαιτησεις τους.
Με τετοιες λογικες ομως σοβαρο παικτη δεν παιρνουμε.

ναι,ασε δεν εχει μια ο μαρινακης
και τον ριερα εκανε ερανο για να τον παρει
εχει εκει,100 καραβακια
αλλα τιποτα..
δεν βγαινει ο ανθρωπος.
ας πουλησει και ας φυγει καλυτερα ε?

Akisstat
04-08-10, 18:25
ναι,ασε δεν εχει μια ο μαρινακης
και τον ριερα εκανε ερανο για να τον παρει
εχει εκει,100 καραβακια
αλλα τιποτα..
δεν βγαινει ο ανθρωπος.
ας πουλησει και ας φυγει καλυτερα ε?

Δεν πάει έτσι, άλλο πόσα λεφτα έχεις και άλλο πόσα είσαι διατεθειμένος να ξοδέψεις . Αν πήγαινε με βαση τον πλούτο, ο Τζίγγερ που πραγματικά δεν ξέρει τι εχει θα έπρεπε να τον έχει εκτοξεύσει τον ποα. Παρ'όλα αυτά όπως όλοι γνωρίζουμε ο Τζίγγερ δεν γουστάρει να χώνει το χέρι στην τσέπη ή να χρεώνεται. Αντίθετα οι Γιαννακόπουλοι δεν έχουν σε καμία περίπτωση τα λεφτα του Τζίγγερ αλλά είναι μουρλοί. Αυτή ειναι η διαφορα του να εχεις λεφτα απ' το να εισαι αποφασισμενος να ξοδέψεις.

stelios-7-
04-08-10, 18:31
εχει τελειωσει η μεταγραφικη περιοδος?
ειναι η ομαδα οπως ηταν περσι?
εχεις ενα απο τα καλυτερα αριστερα χαφ της ευρωπης
εφερε τοσους παικτες.
γιατι βιαζεστε?
δεν μπορουμε να περιμενουμε λιγο?
λετε να μην ξερουν αυτοι?
καταλαβαινω,ολοι εχουμε αγωνια
αλλα ολα θα πανε καλα.
με την γκρινια δεν κανουμε δουλεια

tzinos
04-08-10, 18:37
απο την αλλη εγω δεν καταλαβαινω γιατι γινονται προεδροι ολοι αυτοι οι πλουσιοι κυριοι. Εχεις μια α περιουσια που σου επιτρεπει πχ να σπρωξεις 100 εκατομυρια (και να εισαι και ανετος) και μεσα σε 2-3 χρονακια να εχεις γινει μια γιουβεντους, μια τσελσι....εστω κατι κοντινο και αξιολογο. Παρολα αυτα περνουν τις ομαδες, μας πρηζουν συνεχεια τα @@ οτι μπενουν μεσα, λεφτα σοβαρα δεν βαζουν και προσπαθουν να κρατουν εστω μη αρνητικους ισολογισμους και πανω κατο την βγαζουν με τα οποια εσοδα, αντε +κατι ψιλα (για αυτους) απο την τσεπη. Ε χρειαζεται να σε ζαμπλουτος για να το κανεις αυτο?? Και αφου αγαπουν τις ομαδες γιατι δεν κανουν εστω μια μικρη υπερβαση? Και σαν επιχειρηματιες που ειναι δεν μπορουν να αξιολογησουν οτι αμα βαλουν 20 εκατομυρια, αξιζει το ρισκο και μπορει να βγαλουν κιολας? Πως το κανουν αυτο στις αλλες επιχειρησεις? Οταν ριχνουν 60 μιλιονια για να παρουν 2 καραβια εχουν αποσβεση μεσα στον χρονο?? Μηπως τελικα αγαπουν περισοτερο τις αλλες επιχειρησεις απο τις ομαδες? Η μηπως απλα οι ομαδες τους φερνουν και ενα χρησιμο στρατο? Στην τελικη προεδρας λεφτας που δεν καταξοδευετε να φτιαξει ομαδα απλα εχει αλλους σκοπους, τελος! Και αποδεδειγμενο χρονια στο ελλαντα.

κατι αλλο, για αραβελο ειχα διαβασει οτι τα χε βρει με τον παιχτη στα 600 χιλιαρικα και το παλευε μονο για την αμοιβη της ομαδας. Αν μου λετε τωρα οτι οι αλλοι του δινουν 1,2 και πρεπει να παιξουμε και εμεις εκει και ποιο πανω, τοτε δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε καν. Αυτο απο μονο του ειναι deal breaker, ασχετα απο τα λεφτα που θελει η ομαδα.

panahs7
04-08-10, 18:53
ΡΕΕΕΕ ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ! :s6vhaha:

Τι Βέλλιους και καράβια τσαμπουνάτε; Έχουμε παιχνίδι αύριο
ποιός τις γαμεί τις μεταγραφές;:s6vhaha:

dimace
04-08-10, 18:57
Δίκιο ο Στέλιος που λέει ότι χρόνος υπάρχει!

Δίκιο οι άλλοι που λένε πως επιτέλους πρέπει
να αρχίσουμε να κλείνουμε τα κενά!

Δίκιο ο Στέλιος που λέει ότι ο Μαρινάκης είναι
ζάμπλουτος!

Δίκιο ο Ακης και Τζίνος που λένε πως ως ΠΑΕ
έχουν στεγνώσει ή πως δεν θέλουν να πάρουν
ρίσκο επένδυσης μεγάλου μεγέθους σε παίκτες.

Δίκιο ο Στέλιος πως ο Τζόλης δεν κάνει!

Δίκιο οι υπόλοιποι που λένε πως με κλανιές
παίκτες καλούς δεν παίρνεις!

Δέκα χρόνια στα φόρα του Ολυμπιακού δεν έχω
δει αδελφό να έχει άδικο... Και είναι λογικό
αφού μιλάνε ειλικρινά και χωρίς συμφέροντα,
επειδή βρίσκονται έξω από το χορό των καταραμένων
και βλέπουν τα πράγματα πιο καθαρά.

stelios-7-
04-08-10, 19:04
και μονο που δακρυσε 45 χρονων ανθρωπος μπροστα στις καμερες για τον ολυμπιακο
Μου φτανει..
και συνεχιστε μερικοι να φερνετε την καταστροφη
το πρωταθλημα θα ερθει στον πειραια
ο κοσμος να χαλασει

iek
04-08-10, 19:15
να βαλουμε "κλειστον" μεχρι το δεκαπενταυγουστο λεω εγω γιατι δεν βλεπω φως..

KOUTOXORTO13
04-08-10, 21:13
να βαλουμε "κλειστον" μεχρι το δεκαπενταυγουστο λεω εγω γιατι δεν βλεπω φως..

Παψε ρε συνονοματε επιτελους την γκρινια!

Δεν βλεπεις οτι η ομαδα ειναι πληρεις;

υγ. Ας παμε και μια χρονια με τα νερα της οποιας διοικησης!

SOLID
04-08-10, 21:15
Off topic αλλα τι κανει ο ΜΠΑΟΚ ρε παιδια? τι μπαλαρα ειναι αυτη? το βλεπει κανεις?

KOUTOXORTO13
04-08-10, 21:18
Φυσικα και οχι.

iek
04-08-10, 21:43
το βλεπω εγω...Καλουτσικος ο ΜΠΑΟΚ για τα μπαζα ο Αιαντας...

tsounis
04-08-10, 21:48
Off topic αλλα τι κανει ο ΜΠΑΟΚ ρε παιδια? τι μπαλαρα ειναι αυτη? το βλεπει κανεις?

To ρουμπωσε παντως νωρις νωρις στο β'

xcubis
04-08-10, 21:54
το βλεπω εγω...Καλουτσικος ο ΜΠΑΟΚ για τα μπαζα ο Αιαντας...

πωπω...πολύ γουρλής είσαι ... :s6vhaha::s6vhaha:ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Να συνεχίσεις να γκρινιάζεις για τον Ολυμπιακό...Είναι καλός οιωνός...ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

iek
04-08-10, 22:37
πωπω...πολύ γουρλής είσαι ... :s6vhaha::s6vhaha:ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Να συνεχίσεις να γκρινιάζεις για τον Ολυμπιακό...Είναι καλός οιωνός...ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

ανεκαμψε ο Αιαντας στο δευτερο:s6vhaha:

xcubis
04-08-10, 22:52
ανεκαμψε ο Αιαντας στο δευτερο:s6vhaha:

ναι βρε παιδι μου..ναι...:):):)(και δίκιο είχες σε αυτό που έγραφες...)
απλά μπορείς να συνεχίσεις να γκρινιαζεις για το Θρύλο???Πες...δεν προκειται να πάρει ποτέ η ομάδα πρωτάθλημα...και τέτοια....ξέρεις εσυ....

Συγγαυροι...έχουμε ανάμεσα μας τον παράγοντα που επηρέαζε τον Πολ το χταπόδι να παίρνει τις αποφάσεις του...:s6vhaha::s6vhaha:

Πωλεισαι iek ??? Σε αγοράζω...όσο, όσο...και παίρνω και τον dimace μετα και τον κάνω γενικό διευθυντή της εφημερίδος (έχει ψηφίσει και Μέρκελ το πουλάκι μου,δεν μπορεί...εναν αυταρχισμό θα τον έχει...)...και φτιάχνουμε μια αθλητική εφημερίδα με είδικευση στα προγνωστικά αγώνων και τιμή 15euro...καθώς μιλάμε για βεβαιο "ταμείο"...με ρεπορτερ επι παντός επι στητού τον Στέλιο...και δημόσιες σχέσεις ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ και την μεταφράστρια των Ισπανών του Ολυμπιακού (Μαρίνα τη λένε..καπως έτσι..)...

iek
04-08-10, 22:55
ναι βρε παιδι μου..ναι...:):):)(και δίκιο είχες σε αυτό που έγραφες...)
απλά μπορείς να συνεχίσεις να γκρινιαζεις για το Θρύλο???Πες...δεν προκειται να πάρει ποτέ η ομάδα πρωτάθλημα...και τέτοια....ξέρεις εσυ....

Συγγαυροι...έχουμε ανάμεσα μας τον παράγοντα που επηρέαζε τον Πολ το χταπόδι να παίρνει τις αποφάσεις του...:s6vhaha::s6vhaha:

Πωλεισαι iek ??? Σε αγοράζω...όσο, όσο...και παίρνω και τον dimace μετα και τον κάνω γενικό διευθυντή της εφημερίδος (έχει ψηφίσει και Μέρκελ το πουλάκι μου,δεν μπορεί...εναν αυταρχισμό θα τον έχει...)...και φτιάχνουμε μια αθλητική εφημερίδα με είδικευση στα προγνωστικά αγώνων και τιμή 15euro...καθώς μιλάμε για βεβαιο "ταμείο"...με ρεπορτερ επι παντός επι στητού τον Στέλιο...και δημόσιες σχέσεις ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ και την μεταφράστρια των Ισπανών του Ολυμπιακού (Μαρίνα τη λένε..καπως έτσι..)...

Θα συνεχισω μην ανησυχεις οσο μου δινουνε τροφη για γκρινια:-P
Οσο για την ομαδα αν ειναι να συνελθει θα γκρινιαζω ακομη περισσοτερο..
Θα κανω τεστ στο αυριανο να δουμε. Πρεπει να βαλουμετουλαχιστον 4 γκολ:-P

stelios-7-
04-08-10, 22:56
:s6vhaha:

Haris1984
04-08-10, 22:56
ετσι,ετσι,ετσι

celticfrost
04-08-10, 23:01
εχεις ενα απο τα καλυτερα αριστερα χαφ της ευρωπης

Ε καλα , ας χαλαρωσουμε λιγο , μην το παραχεσουμε.

stelios-7-
04-08-10, 23:03
δεν ειπα οτι εχεις το καλυτερο
ειπα ενα απ τα καλυτερα.
μολις τον δεις να παιζει θα αλλαξεις γνωμη.
για μενα ειναι παντως..
δεν υπαρχει καλυτερος παικτης στην ελλαδα σε αυτη την θεση.

Haris1984
04-08-10, 23:04
μην το παρακανουμε και με τη γκρινια ομως.

stelios-7-
04-08-10, 23:05
αλλα ξεχασα
οι αλλοι εχουν λετο.
αρα ακυρο.
που παμε με ριερα.

celticfrost
04-08-10, 23:08
δεν ειπα οτι εχεις το καλυτερο
ειπα ενα απ τα καλυτερα.
μολις τον δεις να παιζει θα αλλαξεις γνωμη.
για μενα ειναι παντως..
δεν υπαρχει καλυτερος παικτης στην ελλαδα σε αυτη την θεση.

Τον εχω δει και οχι μονο απο youtube, αλλα το οτι επαιζε καλα δεν σημαινει οτι θα πιασει σε εμας.

Ναι οντος , δεν υπαρχει καλυτερος στην Ελλαδα ........ αλλα στην Ευρωπη ειναι 2 σκαλια παρακατω απο τους τοπ

μην το παρακανουμε και με τη γκρινια ομως.

Το οτι επεσημανω κατι δεν σημαινει οτι γκρινιαζω .

Red Sting
04-08-10, 23:12
παρακολούθησα με ενδιαφέρον την κουβέντα σας περί ακαδημιών. δύο λόγια και από εμένα. θα είμαι πολύ σύντομος! δεν θα κουράσω! άλλωστε είμαστε σχετικά οφ τόπικ.

έχετε δίκιο όσοι θέλετε να βλέπετε παιδιά από τις ακαδημίες στην πρώτη ομάδα!! σίγουρα κάποιοι έχουν περισσότερο ταλέντο από πολλούς παίκτες της πρώτης ομάδας! όμως εδώ έρχεται η άλλη άποψη που λέει πως ο Όσκαρ και ο κάθε Όσκαρ μεγάλωσε με ποδοσφαιρική παιδεία! του έμαθαν πώς να παίζει από τις ακαδημίες στην σοβαρή χώρα που έμαθε το τόπι! δεν τον ανεβοκατέβαζαν ταλέντο και του μάθαιναν πώς να παίζει ξύλο για να κερδίζει τα τουρνουά άντερ21...η Γιουνάιτεντ και η κάθε Γιουνάιτεντ έχει χιλιάδες παιδιά στις ακαδημίες! από αυτά τα παιδιά, λίγα είναι αυτά που φτάνουν στο σημείο να παίξουν για την πρώτη ομάδα. και αυτά τα παιδιά δεν θα μάθουν το τόπι στα 18-19-20 από τον Σερ Άλεξ...αν περίμενε τα 20 ο Φέργκιουσον τώρα θα προπονούσε την Άνω Ραχούλα...τα παιδιά της ηλικίας 17-19 που αξίζουν και ξεχωρίζουν είναι και έτοιμα για το μεγάλο βήμα! γιατί έτσι τα καλλιέργησαν!! από εκεί και πέρα σίγουρα εξελίσσονται, αλλά δεν περιμένουν να πάνε στην πρώτη ομάδα για να μάθουν το τόπι!

προσοχή, άλλο ξέω μπάλα και έχω ταλέντο και άλλο κατέχω το τόπι και το άθλημα!!! εμάς ο Φέτφα και ο κάθε Φέτφα είναι στην πρώτη κατηγορία! έχει ταλέντο, αλλά δεν κατέχει το άθλημα!!!

και κλείνοντας να πω πως για τους άνωθεν λόγους την Εθνική Ισπανίας άντερ17,19,21 και τις αντίστοιχες της Γερμανίας και της Αγγλίας τις κερδίζουν οι πιτσιρικάδες μας, και όταν φτάσουμε σε επίπεδο Εθνικών Ομάδων ψάχνουμε το τόπι...γιατί αυτά τα παιδιά πρώτα έμαθαν μπάλα και μετά να ρίχνουν και καμιά ψιλή...

το λάθος ξεκιναει από τις ακαδημίες και τη σημασία που δίνουν για αυτές οι ΠΑΕ...δεν θα αναφέρω ξανά το θέμα Βερμιούλεν (που σωστότατα ανέφερε ο Χάρης) γιατί τα έχουμε ξαναπει

αυτά και συγγνώμη αν τελικά σας κούρασα :)

Haris1984
04-08-10, 23:14
Το οτι επεσημανω κατι δεν σημαινει οτι γκρινιαζω .
δεν αναφερθηκα αποκλειστηκα σε σενα αδερφε!

celticfrost
04-08-10, 23:16
παρακολούθησα με ενδιαφέρον την κουβέντα σας περί ακαδημιών. δύο λόγια και από εμένα. θα είμαι πολύ σύντομος! δεν θα κουράσω! άλλωστε είμαστε σχετικά οφ τόπικ.

έχετε δίκιο όσοι θέλετε να βλέπετε παιδιά από τις ακαδημίες στην πρώτη ομάδα!! σίγουρα κάποιοι έχουν περισσότερο ταλέντο από πολλούς παίκτες της πρώτης ομάδας! όμως εδώ έρχεται η άλλη άποψη που λέει πως ο Όσκαρ και ο κάθε Όσκαρ μεγάλωσε με ποδοσφαιρική παιδεία! του έμαθαν πώς να παίζει από τις ακαδημίες στην σοβαρή χώρα που έμαθε το τόπι! δεν τον ανεβοκατέβαζαν ταλέντο και του μάθαιναν πώς να παίζει ξύλο για να κερδίζει τα τουρνουά άντερ21...η Γιουνάιτεντ και η κάθε Γιουνάιτεντ έχει χιλιάδες παιδιά στις ακαδημίες! από αυτά τα παιδιά, λίγα είναι αυτά που φτάνουν στο σημείο να παίξουν για την πρώτη ομάδα. και αυτά τα παιδιά δεν θα μάθουν το τόπι στα 18-19-20 από τον Σερ Άλεξ...αν περίμενε τα 20 ο Φέργκιουσον τώρα θα προπονούσε την Άνω Ραχούλα...τα παιδιά της ηλικίας 17-19 που αξίζουν και ξεχωρίζουν είναι και έτοιμα για το μεγάλο βήμα! γιατί έτσι τα καλλιέργησαν!! από εκεί και πέρα σίγουρα εξελίσσονται, αλλά δεν περιμένουν να πάνε στην πρώτη ομάδα για να μάθουν το τόπι!

προσοχή, άλλο ξέω μπάλα και έχω ταλέντο και άλλο κατέχω το τόπι και το άθλημα!!! εμάς ο Φέτφα και ο κάθε Φέτφα είναι στην πρώτη κατηγορία! έχει ταλέντο, αλλά δεν κατέχει το άθλημα!!!

και κλείνοντας να πω πως για τους άνωθεν λόγους την Εθνική Ισπανίας άντερ17,19,21 και τις αντίστοιχες της Γερμανίας και της Αγγλίας τις κερδίζουν οι πιτσιρικάδες μας, και όταν φτάσουμε σε επίπεδο Εθνικών Ομάδων ψάχνουμε το τόπι...γιατί αυτά τα παιδιά πρώτα έμαθαν μπάλα και μετά να ρίχνουν και καμιά ψιλή...

το λάθος ξεκιναει από τις ακαδημίες και τη σημασία που δίνουν για αυτές οι ΠΑΕ...δεν θα αναφέρω ξανά το θέμα Βερμιούλεν (που σωστότατα ανέφερε ο Χάρης) γιατί τα έχουμε ξαναπει

αυτά και συγγνώμη αν τελικά σας κούρασα :)

Συμφωνω και επαυξανω , να προσθεσω μονο στα λεγομενα σου οτι στις εδω ακαδημιες λειτουργει << και το παιδι του ξαδελφου , του θειου , του γνωστου >>

celticfrost
04-08-10, 23:16
δεν αναφερθηκα αποκλειστηκα σε σενα αδερφε!

Το καταλαβα , αλλα ξεκαθαρισα την θεση μου Χαρη.

Red Sting
04-08-10, 23:17
Συμφωνω και επαυξανω , να προσθεσω μονο στα λεγομενα σου οτι στις εδω ακαδημιες λειτουργει << και το παιδι του ξαδελφου , του θειου , του γνωστου >>

σωστότατος φίλε!!!! και μακάρι να λειτουργούσε μόνο στις ακαδημίες...για αυτό η χώρα πάει από το κακό στο χειρότερο...

celticfrost
04-08-10, 23:18
σωστότατος φίλε!!!! και μακάρι να λειτουργούσε μόνο στις ακαδημίες...για αυτό η χώρα πάει από το κακό στο χειρότερο...

Στην θεση της λεξης χωρα εγω βαζω την λεξη μπουρδελο.

iek
04-08-10, 23:34
να ξεκαθαρισω κι εγω τη θεση μου:s6vhaha:

Οσο η ομαδα δεν βγαζει την εικονα που πρεπει στο γηπεδο, και οσο η διοικηση δεν κανει αυτα που πρεπει εγω θα γκρινιαζω. Το εχω κανει και στο παρελθον θα το κανω και τωρα...

Το να βλεπω ομαδα να σερνεται και να λεω οτι εχω καλυτερη ομαδα πχ απο το βαζελο η οποιον αλλον δεν συμβαδιζει με τη λογικη μου...

Η λογικη μου λεει οτι οταν εχεις ομαδα το αποδεικνυεις εμπρακτα..Και αυριο ειναι μια μικρη ευκαιρια να το αποδειξουμε..Τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες..

Haris1984
04-08-10, 23:36
την εχουμε εμπεδωσει πολλαχως και επανειλλημενως.αλλα οποιος περιμενει μπαλα επιπεδου πρεμιερσιπ απο τις αρχες αυγουστου,προφανως δεν εχει επαφη με το αντικειμενο.ειτε η ομαδα θελει μεταγραφες ,ειτε ηταν πληρης.

iek
04-08-10, 23:38
ποιος μιαλει για ομαδα πρεμιερ....Ομαδα που να μπορει να κερδισει στοιχειωδως ανετα ενα χωριο επιπεδου β εθνικης θελω να δω..

celticfrost
04-08-10, 23:38
Χαρη ......... σου πηραμε τα πρωτια που ειχες περυση και στραβωνεις?

(πλακιτσα σου κανω :):):):))

Red Sting
04-08-10, 23:40
εγώ με την μικρή μου εμπειρία έχω καταλήξει στο: καλή μπαλίτσα καλοκαίρι , κακός χειμώνας περιμένει...

και έχω και παραδείγματα να αναφέρω αν θέλετε

Haris1984
04-08-10, 23:42
ποιος μιαλει για ομαδα πρεμιερ....Ομαδα που να μπορει να κερδισει στοιχειωδως ανετα ενα χωριο επιπεδου β εθνικης θελω να δω..

δεν ειναι τιποτα φοβερο,αλλα δεν ειναι και επιπεδο χωριου η μακαμπι.

Haris1984
04-08-10, 23:43
Χαρη ......... σου πηραμε τα πρωτια που ειχες περυση και στραβωνεις?

(πλακιτσα σου κανω :):):):))

ppnxoxo

lucigalletti7
05-08-10, 01:05
Από αύριο με το καλό και με την πρόκριση,θα αρχίσουν να ξεκαθαρίζουν ορισμένες θέσεις.

Αμυντικό χαφ και επιθετικός.

panahs7
05-08-10, 02:11
να ξεκαθαρισω κι εγω τη θεση μου:s6vhaha:

Οσο η ομαδα δεν βγαζει την εικονα που πρεπει στο γηπεδο, και οσο η διοικηση δεν κανει αυτα που πρεπει εγω θα γκρινιαζω. Το εχω κανει και στο παρελθον θα το κανω και τωρα...

Το να βλεπω ομαδα να σερνεται και να λεω οτι εχω καλυτερη ομαδα πχ απο το βαζελο η οποιον αλλον δεν συμβαδιζει με τη λογικη μου...

Η λογικη μου λεει οτι οταν εχεις ομαδα το αποδεικνυεις εμπρακτα..Και αυριο ειναι μια μικρη ευκαιρια να το αποδειξουμε..Τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες..
Για κάτσε βρε Ηλία... Δηλαδή αν ο Ολυμπιακός δεν παίξει σούπερ μπάλα αύριο να πετάξει 3 γκολ, τι σημαίνει ότι δεν έχουμε ομάδα;
Αφού βάζεις την Μακάμπι στο σακί των ομάδων Β'-Γ' διαλογής, μπορώ κι εγώ να σου φέρω παράδειγμα την Μπέσα που έφαγε 5 έξω,
6 μέσα! Ε και; Έχουμε υπερομάδα με αυτή την λογική;

Ο Ολυμπιακός είναι έτη φωτός μπροστά και δεν χρειάζεται κανένα παιχνίδι με την Μακάμπι για να το αποδείξει. Όπως και η Ίντερ σιγά
μην τα βάψει μαύρα που έφαγε 3 απ' τον βάζελο! Δεν χρειάζεται να αγχώνουμε την ομάδα περισσότερο. Ας πιάσουν ένα 50&#37;-60%
αύριο κι όλα καλά θα πάνε. Εγώ είμαι αρκετά αισιόδοξος για φέτος, αλλά έχουμε ξεφύγει απ' το θέμα των μεταγραφών...

sk12072
05-08-10, 06:00
ο μωραλης ελεγε για 2-3 μεταγραφες ακομα.τι γιβνεται με αυτες;
μαλλον περιμενουν το σημερινο παιχνιδι για να δουν τι θα γινει.τυχον αποκλεισμος(θου Κυριε) σημαινει μεταγραφες γιοκ.λες και αυτο το παιχνιδι ειναι οροσημο....

masinGun
05-08-10, 07:26
Κλασικά Ολυμπιακά ..... πάει και ο Αρέβαλο ;;;;

iakov7
05-08-10, 08:42
Αντιλαμβανουμε οτι ο κ. Μαρινακης εβαλε (θα βαλει) αρκετα χρηματα για να παρει τον Ολυμπιακο. Οπως επισης αντιλαμβανουμε οτι η ομαδα εχει καποια χρεη (πιθανον σημαντικα, δεν ειμαι ο λογιστης της ΠΑΕ) ενω φετος θα εχει μειωμενα εσοδα. Απο την αλλη ομως ακουω για μεγαλες οικονομικα υπερβασεις που εγιναν στις φετινες μεταγραφες και τετοιες δεν βλεπω. Ναι φαινεται οτι ηρθαν καλοι παιχτες σε θεσεις που ειχαμε προβλημα, δεν νομιζω ομως να καταξηλωθηκαμε, αν εξαιρεσουμε την περιπτωση Ριερα που δεν ηταν και η σουπερ υπερβαση (εδω δωσαμε προσφατα 10 για Ντιογο και 6 για Ντουντου). Σταματησε ο Γκαλετι ο οποιος ειχε ενα ψηλο συμβολαιο ενω εφυγαν αρκετοι παιχτες οπως οι Λεντεσμα, Ιερο, Παντος, Ντομι, Λεοναρτο κλπ Συναμα πηραμε 2 εκ. για τον Παπαδοπουλο. Απο τις μεταγραφες που καναμε μονο για Ριερα δωσαμε ενα σοβαρο ποσο ενω και τα συμβολαια των ελευθερων που πηραμε δεν νομιζω να ειναι τεραστια, ειδικα αφου η διοικηση εχει θεσει καποιο οριο.

Ισως ο κ. Μαρινακης να θεωρει υπερβαση το οτι εριξε τοσα εκατομυρια για να παρει την ομαδα, επειδη μεταγραφικα, εστω υπο τις παρουσες συνθηκες, δεν βλεπω να εχει γινει καποια (τουλαχιστον μεγαλη) υπερβαση. Απο την στιγμη που αναλαμβανεις εναν Ολυμπιακο με τοσα κενα στο ροστερ τοτε σαν νεος προεδρος εισαι υποχρεωμενος να ριξεις χρημα για να ενισχυσεις την ομαδα σου. Τον τελευταιο καιρο ακουμε συνεχεια για παιχτες και παιχτες δεν βλεπουμε, την ιδια ωρα ο χρονος κυλαει εις βαρος μας. Συναμα δημιουργειται η εντυπωση οτι δεν θα ξοδεψουμε σοβαρα χρηματα απο δω και περα για να συμπληρωσουμε το φετινο ροστερ. Αν δεν επενδυσεις στο ποδοσφαιρο πως περιμενεις να αποδωσει η επενδυση σου; Ο κ. Μαρινακης ηξερε ποια ομαδα αναλαμβανε οταν αποφασιζε να αγορασει την ΠΑΕ, εναν Ολυμπιακο που ειναι γεννημενος για να ειναι πρωτος. Αρα περιμενουμε απο αυτον να κανει τις κινησεις που πρεπει για να παει καλα η ομαδα.

Λεγοντας τα πιο πανω δεν σημαινει οτι εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στον κ. Μαρινακη η οτι δεν θα κανει τις μεταγραφες που πρεπει. Απλα τον τελευταιο καιρο εχουν παγωσει τα μεταγραφικα σε θεσεις που θελουμε αμεσα ενισχυση και αυτο μας προβληματιζει. Για να μην αναφερθω στις δηλωσεις Μωραλη που οι 4 μεταγραφες εγιναν 2. Τελοσπαντων, ας κανουμε λιγη υπομονη ακομα να δουμε τις κινησεις της διοικησης.

SKORPIOS7
05-08-10, 10:45
ΦΕΤΦΑΤΖΙΔΗΣ ΟΕ ΟΕ ΟΕ

kritikia
05-08-10, 11:27
Προτάθηκε και ο Ενχελααρ

http://www.red24.gr/data/storage/images/300px/___engelaar.jpg (http://www.red24.gr/data/storage/images/600px/___engelaar.jpg)Ενας ακόμη ανασταλτικός μέσος προτάθηκε στον Ολυμπιακό. Ο λόγος για τον "κόφτη" της Αϊντχόφεν, Ορλάντο Ενχελααρ, που πέρυσι απέρριψε το ενδεχόμενο να αγωνιστεί στον Παναθηναϊκό.

Η ρήτρα που έχει το συμβόλαιο του Ολλάνδου ανέρχεται στα 3,5 εκατ. ευρώ, αν και η τιμή πώλησης του είναι αρκετά χαμηλότερη, λόγω της επιθυμίας της ομάδας του να επενδύσει σε νεαρότερους ποδοσφαιριστές.

Πέρα από τη ρήτρα του Ενχελααρ το συμβόλαιο του του προσφέρει 1,5 εκατ. ευρώ ετησίως και δεν είναι πρόθυμος να πέσει από τις απαιτήσεις του.

Ο Ολλανδός είναι μία από τις περιπτώσεις που χαρακτηρίζονται ως πρώτες λύσεις, καθώς εκτός από τα ανασταλτικά του καθήκοντα, διακρίνεται και για τα επιθετικά, προκαλώντας συχνά κινδύνους στις αντίπαλες άμυνες.

Du3lisT
05-08-10, 11:34
Προτάθηκε και ο Ενχελααρ

Οξω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

chainsaw
05-08-10, 11:34
Προτάθηκε και ο Ενχελααρ

http://www.red24.gr/data/storage/images/300px/___engelaar.jpg (http://www.red24.gr/data/storage/images/600px/___engelaar.jpg)Ενας ακόμη ανασταλτικός μέσος προτάθηκε στον Ολυμπιακό. Ο λόγος για τον "κόφτη" της Αϊντχόφεν, Ορλάντο Ενχελααρ, που πέρυσι απέρριψε το ενδεχόμενο να αγωνιστεί στον Παναθηναϊκό.

Η ρήτρα που έχει το συμβόλαιο του Ολλάνδου ανέρχεται στα 3,5 εκατ. ευρώ, αν και η τιμή πώλησης του είναι αρκετά χαμηλότερη, λόγω της επιθυμίας της ομάδας του να επενδύσει σε νεαρότερους ποδοσφαιριστές.

Πέρα από τη ρήτρα του Ενχελααρ το συμβόλαιο του του προσφέρει 1,5 εκατ. ευρώ ετησίως και δεν είναι πρόθυμος να πέσει από τις απαιτήσεις του.

Ο Ολλανδός είναι μία από τις περιπτώσεις που χαρακτηρίζονται ως πρώτες λύσεις, καθώς εκτός από τα ανασταλτικά του καθήκοντα, διακρίνεται και για τα επιθετικά, προκαλώντας συχνά κινδύνους στις αντίπαλες άμυνες.
Mας λενε για παικτη που εχει ρητρα 3,5 μυρια την ιδια στιγμη που τσιγκουνευομαστε να δωσουμε 2 μυρια για τον παικταρα τον αρεβαλο.:doh:

panahs7
05-08-10, 11:35
:s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha:

kritikia
05-08-10, 11:35

Πες, πες δεν ξερω..τι ειναι τουτο? Γιατι τον κραζεις? :)

smageo
05-08-10, 11:39

....κοιτα τι μου θυμησες

my1WL7q31ck

εξω απο εδω απολυεσαι ...
ελα δω που πας ?

stelios-7-
05-08-10, 11:58
Πολύ κοντά ο Αρέβαλος
Στην τελική της ευθεία έχει μπει το θέμα της απόκτησης του Αρέβαλος Ρίος, καθώς ο μάνατζερ του ποδοσφαιριστή βρίσκεται ήδη στην Αθήνα. Μάλιστα, αναμένεται συνάντηση με την διοίκηση του Ολυμπιακού, ώστε να συζητηθεί διεξοδικά το θέμα της συνεργασίας των δύο πλευρών.
Το Rednews παρακολουθεί την υπόθεση και θα σας ενημερώσει για ότι νεώτερο

http://www.rednews.gr/football.aspx?nid=5490&cid=n

celticfrost
05-08-10, 11:59

Γιατι ρε παιδια ? Δεν εχω αποψη για τον παιχτη , ουτε καλη ουτε κακη ....... αλλα ειναι τοσο τσοπανης?

Du3lisT
05-08-10, 12:08
Πες, πες δεν ξερω..τι ειναι τουτο? Γιατι τον κραζεις? :)

Γιατι ρε παιδια ? Δεν εχω αποψη για τον παιχτη , ουτε καλη ουτε κακη ....... αλλα ειναι τοσο τσοπανης?

Τρισάθλιος παίχτης, πέρσι την ενώ ήταν να ανακοινωθεί απ' τον Παναθηναϊκό, η μεταγραφή χάλασε δυστυχώς για μας. Η χειρότερη μεταγραφή στην Μπουντεσλίγκα πέρσι. Κράζαμε τους βάζελους όταν ήταν έτοιμοι να τον πάρουν.

iek
05-08-10, 12:08
οξω γιατι για τα λεφτα που κοστιζει ειναι πανακριβος..

KOUTOXORTO13
05-08-10, 15:37
Παιδια ας κλειδωθει το θεμα.

Απο αυριο είμαστε πλήρεις ειπαμεε

iakov7
05-08-10, 15:37
Δεν τον ξερω καλα τον Αρεβαλο, τον ειδα μονο στο Μουντιαλ και η αληθεια ειναι οτι η Ουρουγαη ειχε πολυ καλο κεντρο. Το αλλο θετικο ειναι οτι παιζει στην πρωταθλητρια ομαδα. Απλα με προβληματιζει το οτι δεν εχει παιξει ποτε Ευρωπη και ειναι πιο μεγαλο το ρισκο, αν και φαινεται να μιλουμε για ποιοτικο παιχτη και τα χρηματα της μετραγραφης δεν ειναι παραλογα. Επισης, αν δεν κανω λαθος το πρωταθλημα της Ουρουγουαης διεξαγεται τους ιδιους μηνες με τα Ευρωπαικα, κατι που ειναι πολυ θετικο, απλα υπαρχει το θεμα της συμμετοχης του στου Μουντιαλ που θα τον εχει κουρασει.

kritikia
05-08-10, 15:41
Ιακωβε στην Λατινικη Αμερικη παιζουν πρωταθλημα ηδη..εχουν χειμωνα εκει.:)