PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταγραφες ποδοσφαίρου 2010-11

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77

Du3lisT
10-03-10, 14:26
Τελικά αυτός ο Νάτσο Σκόκο είναι ακραίος χαφ ή επιτελικός μέσος όπως μας έλεγαν τον χειμώνα;;
Τί τύπου χαφ θέλουμε; Για ποιό σύστημα;; Για 4-2-3-1;; Ή για 4-4-2;; Ακόμα και στο 4-4-2, θέλουμε εξτρεμάκι αριστερά ή χαφάκι; Και αν χαφάκι θέλουμε χαφ που να συγκλίνει και να παίζει μέσα αριστερά ή να παίζει γραμμή και σέντρα;;
Ομοίως θέλουμε κάποιον έστω μέσα αριστερά τουρλού μαζί με έναν επιτελικό;; Ή τον Σκόκο 2 σε 1;;
Θα φέρεις τον Σκόκο για να παίζεις 4-4-2;; Θα απαιτείς μήπως και ταχύτητα στις πτέρυγες;;; Πόσα κιλά παπάρας πρέπει να είσαι τότε;;

Ο Σκόκο στην Αργεντινή έπαιζε σέντερ φορ, στην ΑΕΚ έχει παίξει φορ,αριστερό εξτρεμ, δεξί εξτρεμ και 10άρι με το ίδιο καλά αποτελέσματα, είναι χρήσιμος παίχτης αλλά όταν βλέπεις τους μεταγραφικούς στόχους του Παναθηναϊκού και τους δικούς μας δεν μπορείς να αισιοδοξείς(Τουλάχιστον αυτούς που μας λένε).

masinGun
10-03-10, 14:32
"Ελληνικό κορμό";;; Βάλ'το σε δημοσκόπηση να δεις τί ποσοστό θα πάρεις....

Όπως το '97;;; Θα παίζεις δηλαδή και πάλι με Πουρσανιδοπασσαλήδες στα χαφ;;; Και ποιός θα τους φτιάξει αυτούς ΟΜΑΔΑ;;;
Γιατί αν φέρεις κάποιον να τους προπονεί που πεφτοντας για ύπνο σκέφτεται τον Ιέστε και ξυπνώντας τον Ινιέστα θα έχεις πρόβλημα.

Σε κάθε περίπτωση συμφωνώ σε αμφότερα.
Ειδικά με το δεύτερο... Δεν θα κουραστώ να το λέω, ότι οι πρώτες μεταγραφές που είναι ΑπΑΡΑΙΤΗΤΕΣ είναι ενός Τεχνικού Διευθυντή με 2 ανθρώπους άμεσης επιλογής του για να στελεχώσουν το ποδοσφαιρικό τμήμα. Να σχεδιάσουν την συνέχεια. Και να την υλοποιήσουν. Να βρουν και να φέρουν προπονητή βάσει ικανοτήτων και δεξιοτήτων και όχι καταγωγής και ονόματος. Να βρουν και να φέρουν παίχτες με λογική και όχι ό,τι βρέξει ο μάνατζερ. Να στηθεί η ομάδα με ένα ενιαίο πλάνο, από τις Ακαδημίες ως την πρώτη και να υπάρχει λογική και συνέχεια, όπως και ΕΛΕΓΧΟΣ από ανθρώπους που καταλαβαίνουν από μπάλα. Βαρέθηκα ν'ακούω "ο Σώκος τί έκανε στον τάδε προπονηταρά ή τί έφερε το δείνα τραγί κοκ". Όπως και βαρέθηκα να διαβάζω κάθε καλοκαίρι για μεταγραφές των 5 Ηπείρων και των 15 θαλασσών κι εμάς να γκρινιάζουμε για τούς ανεπαρκεέστατους χειρισμούς...

δεν με ενδιαφέρει να επιβεβαιωθώ από καμία δημοσκόπηση . θλίβομαι ακόμη περισσότερο όταν με επιβεβαιώνει η ίδια η ιστορία (όπως συνέβη και φέτος) ενώ οι συνομιλητές μου αρνούνται να ακούσουν . η πρόσφατη ελληνική ιστορία έχει αποδείξει πως για να έχεις το ελληνικό πρωτάθλημα θες ελληνικό κορμό - μπροστάρηδες (καλούς) ξένους -ομοιογενής ομάδα ξένων(όχι 50 διαφ. εθνικότητες) και βοήθεια (εντός κι εκτός αγων.χώρων) από σοβαρούς διοικούντες

πλέον δεν έχουμε τίποτα από όλα αυτά .

το θέμα ξέρεις πιο είναι ; πολύ φοβάμαι πως αυτοί που πρέπει να το καταλάβουν , αυτοί που "τρέχουν" το μαγαζάκι ..... αρνούνται να το δουν

Du3lisT
10-03-10, 14:57
Aπό ΓΑΤΑ:

Τρείς είναι οι άξονες που θα ακολουθήσει η διοίκηση των ερυθρολεύκων, προκειμένου να διορθώσει τα κακώς κείμενα. Κατ' αρχήν θα υπάρξει σκούπα στο Ρέντη.
Και μάλιστα στο ρόστερ και στο τεχνικό τιμ. Αν, μάλιστα, όπως όλα δείχνουν επιστρέψει ο Βαλβέρδε με τους δύο συνεργάτες του στην προπονητική ομάδα, θα παραμείνουν όσοι είναι της αρεσκείας του Ισπανού προπονητή.
Σε ό,τι αφορά τους ποδοσφαιριστές, θα μείνουν μόνο εκείνοι που μπορούν να βοηθήσουν κι όχι εκείνοι που είτε έχουν παραδώσει πνεύμα ή έχουν τη λογική του δημοσίου υπαλλήλου. Από 'κει και πέρα, είναι σίγουρο οτι θα υπάρξουν και σημαντικές προσθήκες.

Κάποιοι στην πλατεία Αλεξάνδρας το έχουν σίγουρο οτι ο Νάτσο Σκόκο θα ρίξει άγκυρα στο μεγάλο Λιμάνι και θα αντικαταστήσει την κίτρινη φανέλα της ΑΕΚ με την ερυθρόλευκη.
Παρ' οτι η διοίκηση της ομάδας θέλει ή να τον κρατήσει ή να τον δώσι σε άλλη ομάδα, ο Αργεντίνος είναι αποφασισμένος να πάρει μεταγραφή στον Ολυμπιακό, με τους διοικούντες να γνωρίζουν τις προθέσεις του και να περιμένουν στη..γωνία.
Το πλάνο στην ΠΑΕ είναι να αποκτηθούν άλλοι δύο ποδοσφαιριστές πρώτης γραμμής που θα αγωνίζονται στη μεσαία γραμμή και δη στον άξονα.
Ένας κόφτης με επιθετικές αρετές και ένας οργανωτής, που θα έχουν ως κύριο γνώρισμα στο παιχνίδι τους την ταχύτητα και την καλή τεχνική. Αυτές οι κινήσεις δεν θα γίνουν το καλοκαίρι, αλλά από τώρα, αφού λόγω των χρημάτων που θα χαθούν από την απώλεια του πρωταθλήματος, οι Πειραιώτες θα πρέπει να ενεργήσουν έξυπνα, γρήγορα και με το λιγότερο δυνατό κόστος.

consigliere
10-03-10, 15:07
Ααααααααααα........

Du3lisT
10-03-10, 15:12
Ααααααααααα........

Χτύπησες? :s6vhaha:

stelios-7-
10-03-10, 15:17
επιθετικο δεν χρειαζομαστε?
μαλλον οχι...

mikatsi
10-03-10, 15:23
ppnxoxo Γιατί εδώ και μια 5ετία τουλάχιστο πως ενεργούν?? ppnxoxo
Τώρα κοιτάνε και καλά τις φτηνές λύσεις... ppnxoxo

Αντί για αααααααα Γιώργο θα κάνουμε ωωωωχχχχχχχ....:doh:

Πάντως η εγκυρότητα της συγκεκριμένης φυλλάδας δεν υφίσταται απλά γράφει τα κλασικά από συνήθεια... κάτι πρέπει να γράψουν και αυτοι...

Du3lisT
10-03-10, 15:24
επιθετικο δεν χρειαζομαστε?
μαλλον οχι...

Αν το πάμε βάσει ονόματος για να το παίξουμε δήθεν και να απαντήσουμε "και καλά" στον βάζελο, τότε θέλουμε.
Αν το πάμε βάσει ταλέντου, όχι δεν θέλουμε έχουμε 2 πολύ καλούς φορ, και ο ένας μάλιστα είναι Έλληνας.
Αν το πάμε βάσει στατιστικών που πολλοί εδώ μέσα είπαν, τότε είναι που δεν θέλουμε παίχτη τύπου Σισέ, γιατί ο Ντάρμπισιρ τον πατάει κάτω στα στατιστικά.

stelios-7-
10-03-10, 15:27
εγω βλεπω το αραπακι να εχει βαλει 21 γκολ και να εχουμε ακομα 4 αγωνιστικες.
η ομαδα θελει επιθεση.......
θελει εναν φορ που να σκοραρει συνεχεια...

steliosb
10-03-10, 15:27
Κάνετε όνειρα για παίχτες ενώ λογικά η ποιότητα της ομάδας θα πέσει ακόμα περισσότερο του χρόνου... με βάση τα αναμενόμενα έσοδα της πιθανής φετινής βαθμολογικής μας θέσης.
Δεν ξέρω από που αντλείτε αυτήν την αισιοδοξία.

mikatsi
10-03-10, 15:29
Κάνετε όνειρα για παίχτες ενώ λογικά η ποιότητα της ομάδας θα πέσει ακόμα περισσότερο του χρόνου... με βάση τα αναμενόμενα έσοδα της πιθανής φετινής βαθμολογικής μας θέσης.

Θα πάρουμε το Τσου Λου και θα ρεφάρουμε...:s6vhaha:

Du3lisT
10-03-10, 15:30
εγω βλεπω το αραπακι να εχει βαλει 21 γκολ και να εχουμε ακομα 4 αγωνιστικες.
η ομαδα θελει επιθεση.......
θελει εναν φορ που να σκοραρει συνεχεια...

Εγώ βλέπω οτι δεν κάνουμε φάσεις, όχι οτι κάνουμε και τις χάνουμε. Τώρα αν βλέπεις το αντίθετο πάω πάσο.

Βλέπεις κανέναν αισιόδοξο Στέλιο?:s6vhaha:

stelios-7-
10-03-10, 15:31
να ρωτησω κατι επειδη δεν ξερω κιολας.
ο δευτερος δεν περνει καποια χρηματα?

kritikia
10-03-10, 15:32
να ρωτησω κατι επειδη δεν ξερω κιολας.
ο δευτερος δεν περνει καποια χρηματα?

Δευτερος που?

stelios-7-
10-03-10, 15:33
Δευτερος που?
στο πρωταθλημα...
και πρωτος στα πλει οφ

kritikia
10-03-10, 15:34
στο πρωταθλημα...
και πρωτος στα πλει οφ

Οχι Στελαρα. Ως δευτερος παιρνεις αυτο που επαιρνε για χρονια ο λαγος και ενιοτε η αεκ....

smageo
10-03-10, 15:34
Ενδιαφέρον για τον Φερνάντεζ

Περισσοτερα εδω (http://www.redplanet.gr/html/ent/768/ent.265768.asp)

Αει σιχτιρι εχω βαρεθει τη ζωη μου....
Ολο τα ιδια και τα ιδια!
Μολις καποιος παιξει καλα εναντιον μας αυτοματως υποψηφιος παιχτης!
Μολις καποιος προπονητης μας κερδισει με την ομαδα του υποψηφιος προπονητης μας!!

Αει σιχτιρι .... βαρεθηκα τα ιδια και τα ιδια!!

stelios-7-
10-03-10, 15:35
Οχι Στελαρα. Ως δευτερος παιρνεις αυτο που επαιρνε για χρονια ο λαγος και ενιοτε η αεκ....
τιποτα τιποτα?
δηλαδη μονο αν βγεις ευρωπη ε?

stelios-7-
10-03-10, 15:36

Ολο τα ιδια και τα ιδια!
Μολις καποιος προπονητης μας κερδισει με την ομαδα του υποψηφιος προπονητης μας!!

ελεος ρε σεις....
και θα βγει ο προεδρας και θα πει...
γιατι χολερα εχει?
ημαρτον.

Du3lisT
10-03-10, 15:37

Ολο τα ιδια και τα ιδια!
Μολις καποιος παιξει καλα εναντιον μας και εναντίον του βάζελου αυτοματως υποψηφιος παιχτης!
Μολις καποιος προπονητης κερδισει εμάς ή τον βάζελο με την ομαδα του υποψηφιος προπονητης μας!!

Αν μου επιτρέπεις Σμαρούλα :-P

steliosb
10-03-10, 15:38
Βλέπεις κανέναν αισιόδοξο Στέλιο?:s6vhaha:

Διάβασα παραπάνω διάφορα ονόματα.
Γιαυτό.
Δεν ξέρω τι κάνετε εσείς αλλά εγώ πλέον όταν αρχίζει ματς μας με πιάνει σύγκριο.Είναι τόσο άθλιο το συναίσθημα που με κυριεύει που τελευταία προτιμώ να μην δω το ματς Live αλλά να πάω βόλτα και να πληροφορηθώ το τελικό σκορ, βλέποντας το ματς μαγνητοσκοπημένο στο HTPC.
Δεν περίμενα ποτέ ότι θα συνέβαινε αυτό σε μένα ως προς την σχέση μου προς την ομάδα και δυστυχώς τα χειρότερα έρχονται...

kritikia
10-03-10, 15:38
τιποτα τιποτα?
δηλαδη μονο αν βγεις ευρωπη ε?

Ναι....

consigliere
10-03-10, 15:39
Πάντως δεν είναι κακό το παλληκαράκι....

Αλλά τί λέμε; Ποιός θα ψάξει για παίχτες;;

mikatsi
10-03-10, 15:43

Ολο τα ιδια και τα ιδια!

Εντάξει Σμαρούλα μην τσιμπάς... έχει κάνει τόσες φορές το ίδιο πράγμα που οι ιδιες οι φυλλάδες και ο κάθε αυτοαποκαλούμενος δημοσιογράφος πλέον τα γράφουν μηχανικά. Όποιος και να πιάσει απόδοση πάντα την άλλη μέρα είναι στην ομάδα..."άρεσε, τους τρέλανε, τον θέλουν, γιατί όχι, ναι αυτός " και χίλιες 2 μακακίες. Απ'έξω τα έχω μάθει πλέον... Αν πάλι εξακολουθήσουμε να κινούμαστε σε αυτό το μοτίβο τότε ΝΑΙ είμαστε για λύπηση.

kolimenos
10-03-10, 15:47

Ολο τα ιδια και τα ιδια!

από το ρεπορτάζ για τον Φερνάντεζ καταλαβαίνουμε ποιος θα είναι ο μεταγραφικός σχεδιασμός(εδώ γελάμε) και αυτό το καλοκαίρι...

Reds
10-03-10, 16:58

Και που το ξερεις οτι θα ειναι ετσι?
Στο ειπε ο Σωκρατης η δουλευεις λογιστης στην Παε..

Πολυ νωρις για εικασιες και συμπερασματα..

differance
10-03-10, 17:57
Tι λεφτά παίρνει ο πρωταθλητής βρε παιδιά? Πείτε μου κι εμένα να ξέρω...

stelios-7-
10-03-10, 18:41
κοσμα πρεπει να ειναι 18 μυρια το πρωταθλημα και 10 το κυπελλο..
αν ξερει καποις σιγουρα ας μας απαντησει.

dimace
10-03-10, 20:52
Tι λεφτά παίρνει ο πρωταθλητής βρε παιδιά? Πείτε μου κι εμένα να ξέρω...

Αν θυμάμαι καλά, για το νταμπλ πέρισυ πήραμε 2,3 ήτοι
1,5 για το πρωτάθλημα και κάπου 1 για το κύπελο.

masinGun
11-03-10, 10:35
Το κατόρθωμα να θέλει η ομάδα πέντε χαφ!

http://www.sport-fm.gr/article/220959

--------------------

ε δεν αντέχω θα την πω την κακία μου ...

κάποτε που οι κακιασμενοι γάβροι φώναζαν για χαφ έκαναν άδικη κριτική ή ήταν υπερβολικοί . τώρα περάσαμε στο άλλο άκρο ... θέλουμε καινούριο κέντρο σύσσωμο

είδατε πως διακριτικά (πάντα) ο Ντάτολο δεν υπολογίζεται στο μέτρημα ;;;

nbqgr
11-03-10, 10:38
Caesar "Chelito" Delgado

masinGun
11-03-10, 10:47
Ελπίζω οι Μπούφοι της Πλ.Αλεξάνδρας και οι Νυχτοκόρακες της ΠΑΕ , να είδαν τι σαπάκια δεν καταδεχτηκαν να αγοράσουν ... ευτυχώς δηλαδή , γιατί τι να τους κάναμε αν φορτωνόμασταν τους :

Σέζαρ Ντελγκάδο ,
Κιμ Κάλστρομ ,
Μαμαντού Ντιαρά

και φυσικά να τους ευχαριστήσουμε όλοι μαζί που δεν πάνε να πετάξουν λεφτά σε κάτι μυξιάρικα προσφυγόπουλα , γυφτάκια του πολέμου σαν τον Πιάνιτς . πόσο είπαμε είναι 20 χρονών ;;; ένα χρόνο μικρότερος από τον γιαννάκη μας ;;;

nbqgr
11-03-10, 10:49
O Ντελγκάδο κλήθηκε Εθνική; Γιατί ο Ντάτολο κλήθηκε αν δεν έχουν πάθει τα μάτια του "Θεού" κάτι εμείς πήραμε τον καλό;

stelios-7-
11-03-10, 10:51
χλεμπ λεει και για τον ολυμπιακο τωρα..

nbqgr
11-03-10, 10:52
Τον Ιούνιο θα κλέίσει ο Χλέμπ-ουρας στο ΑΟ Τραχανοπλαγιάς αφήστε τους να γράφουν μην δίνεται σημασία

masinGun
11-03-10, 10:55
O Ντελγκάδο κλήθηκε Εθνική; Γιατί ο Ντάτολο κλήθηκε αν δεν έχουν πάθει τα μάτια του "Θεού" κάτι εμείς πήραμε τον καλό;

άσε που είναι και χασογκόλης !!!! ppnxoxo

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

4-5-1 έπαιζε και η Λυών χτες !!!! (σαν τον Ολυμπιακό του Λεμομή και τον Ολυμπιακό του Κετσπάγια)

mikatsi
11-03-10, 10:59
χλεμπ λεει και για τον ολυμπιακο τωρα..

Για χλέπα είναι όλοι τους.... :s6vhaha:

stelios-7-
11-03-10, 11:17
Για χλέπα είναι όλοι τους.... :s6vhaha:
ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

dimace
11-03-10, 12:02
άσε που είναι και χασογκόλης !!!! ppnxoxo

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

4-5-1 έπαιζε και η Λυών χτες !!!! (σαν τον Ολυμπιακό του Λεμομή και τον Ολυμπιακό του Κετσπάγια)

Είδες τα μαλακισμένα, αδελφέ?

Με τίποτα 4.4.2 για να τους ξεκωλιάσουν από τα άκρα Ρονάλντο,
Κακά και να βρούμε μια δικαιολογία να κρατήσουμε Μπόζο και
του χρόνου!

dimace
11-03-10, 12:10
Ελπίζω οι Μπούφοι της Πλ.Αλεξάνδρας και οι Νυχτοκόρακες της ΠΑΕ , να είδαν τι σαπάκια δεν καταδεχτηκαν να αγοράσουν ... ευτυχώς δηλαδή , γιατί τι να τους κάναμε αν φορτωνόμασταν τους :

Σέζαρ Ντελγκάδο ,
Κιμ Κάλστρομ ,
Μαμαντού Ντιαρά

και φυσικά να τους ευχαριστήσουμε όλοι μαζί που δεν πάνε να πετάξουν λεφτά σε κάτι μυξιάρικα προσφυγόπουλα , γυφτάκια του πολέμου σαν τον Πιάνιτς . πόσο είπαμε είναι 20 χρονών ;;; ένα χρόνο μικρότερος από τον γιαννάκη μας ;;;

Δεν ξέρεις μπάλα, αδελφέ! :s6vhaha:

Τους είπανε πως στο γήπεδο, όπως στο κρεβάτι, η γριά κότα
έχει το ζουμί και τρέξανε να φέρουνε ότι συνταξιούχους βρήκανε
στα αζήτητα...

Και αυτός ο Πιάνγιτς.... Καθόλου μπάλα το σκατόπαιδο! :) Τίποτα!
*είναι και μελαχροινός, σα γυφτάκι... Παπαπαπα... :s6vhaha:

Ρϊξτε καμιά φωτό του Μαρέσκα, άσχετοι, να τη βάλω άβαταρ! Και
του Στολτίδη άλλη μια κάτω για υπογραφή! :s6vhaha:

stelios-7-
11-03-10, 12:15
το καλοκαιρι θα ειναι απολαυστικο..
το τι εχουμε να ακουσουμε και να διαβασουμε δεν περιγραφεται...
περιμενω το καλοκαιρι λοιπον.....θα εχει δραση

nbqgr
11-03-10, 12:17
«Δει δη χρημάτων και άνευ τούτων ουδέν εστί γενέσθαι των δεόντων».

Τόσο απλά, ούτε ειδική επιλογή άσχετων γίνεται ούτε τίποτα όταν θέλεις Ferrari πληρώνεις Ferrari αλλιώς παίρνεις FIAT Bravo και την παλεύεις με μαιμουδιές και ψιλό μαγκίτσες να "πατήσεις" τα Yugo γύρω σου.

loky26
11-03-10, 12:19
Ναι, Κώστα γίγαντα!

Και Χλεμπ και Ανρί και Σαβιόλα και Καναβάρο στα πράσινα!

Για να καταλάβει ο γέρος πως με πορδές δε βάφονται αυγά
και να φέρει ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ, αν θέλει να δει ξανά πρωτάθλημα!
Aδελφε δημητρη πως γινεται να ερθουν τετοιοι παιχτες στο ελληνικο πρωταθλημα?
10000 φορες προτιμω τα ονοματα που αναφερεις σε αλλα ποστ και ειναι καποια στα μετρα μας παρα τα ονειρα θερινης νυχτος που ειναι τα συγκεκριμενα.
υ γ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΥΜΑ ΤΟ ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .
ΜΑΖΕΨΕ ΤΙς ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.

loky26
11-03-10, 12:23
«Δει δη χρημάτων και άνευ τούτων ουδέν εστί γενέσθαι των δεόντων».

Τόσο απλά, ούτε ειδική επιλογή άσχετων γίνεται ούτε τίποτα όταν θέλεις Ferrari πληρώνεις Ferrari αλλιώς παίρνεις FIAT Bravo και την παλεύεις με μαιμουδιές και ψιλό μαγκίτσες να "πατήσεις" τα Yugo γύρω σου.
Αδελφε μου ξερουμε οτι δεν μπορουμε να εχουμε φεραρι .Τι μπορουμε να εχουμε ως ολυμπιακος?ποια τα ορια και οι δυνατοτητες μας?τι πρεπει να απαιτουμε?
ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ως ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΣΤΟΝ "ΘΕΙΟ" ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ "ΜΩΡΑ"ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΙΑ?

stelios-7-
11-03-10, 12:25
ηρεμιστε βρε...οταν ειχε χαθει το πρωταθλημα το 4 ειχε φερει ριβαλντο και δεν συμαζευεται
αμα το χασουμε τωρα θα φερει τον ροναλντινιο.

masinGun
11-03-10, 12:29
Δεν ξέρεις μπάλα, αδελφέ! :s6vhaha:

Και αυτός ο Πιάνγιτς.... Καθόλου μπάλα το σκατόπαιδο! :) Τίποτα!
*είναι και μελαχροινός, σα γυφτάκι... Παπαπαπα... :s6vhaha:

σε ευχαριστώ , με τιμάς !!

βλέπω τι παράγει (ξανά) η πρώην Γιουγκοσλαβία και με πιάνει ρίγος

θλίβομαι όταν ξέρω πως από αυτούς θα μπορούσαμε να είχαμε πάρει πάρα πολλούς , αν δεν σκεπτόμασταν την μίζα στο 90% των περιπτώσεων που ασχοληθήκαμε

Είδες τα μαλακισμένα, αδελφέ?

Με τίποτα 4.4.2 για να τους ξεκωλιάσουν από τα άκρα Ρονάλντο,
Κακά και να βρούμε μια δικαιολογία να κρατήσουμε Μπόζο και
του χρόνου!

να σαι καλά ρε φιλαράκι , γιατί νόμιζα πως είμαι ο μόνος που θεωρώ την ψύχωση με 4-4-2 μια απίστευτα μεγαλειώδης παπαριά

loky26
11-03-10, 12:31
ηρεμιστε βρε...οταν ειχε χαθει το πρωταθλημα το 4 ειχε φερει ριβαλντο και δεν συμαζευεται
αμα το χασουμε τωρα θα φερει τον ροναλντινιο.
Στελιο δεν θελω ριβαλντο η ροναλντινιο τωρα.Θελω νεους γιαννακοπουλους γεωργατους καραπιαλιδες και αλεξανδριδες.
οταν θα εχω τετοιους τοτε ξανα μιλαμε για το extra!
Τωρα το extra δεν θα εχει γονιμο εδαφος για να μας παει καπου παραπανω απο οτι ειμαστε.
Ο νικοπολ ειπε οτι θελει 2 χρονια να φτιαχθει ξανα ομαδα.
Εγω ειμαι υπερ αυτης της ιδεας φτανει να ξεκινησουμε στα εργα να το κανουμε και οχι μονο στα λογια

masinGun
11-03-10, 12:33
Στελιο δεν θελω ριβαλντο η ροναλντινιο τωρα.Θελω νεους γιαννακοπουλους γεωργατους καραπιαλιδες και αλεξανδριδες.
Τωρα το extra δεν θα εχει γονιμο εδαφος για να μας παει καπου παραπανω απο οτι ειμαστε.
Εγω ειμαι υπερ αυτης της ιδεας φτανει να ξεκινησουμε στα εργα να το κανουμε και οχι μονο στα λογια

2 χρόνια αν γίνουν το 100% των απαιτούμενων ενεργειών και αν αυτές έχουν 100% επιτυχία

επειδή όμως το 100% δεν υπάρχει ποτέ ... υπολόγιζε περισσότερα για να είσαι μέσα

loky26
11-03-10, 12:37
2 χρόνια αν γίνουν το 100% των απαιτούμενων ενεργειών και αν αυτές έχουν 100% επιτυχία

επειδή όμως το 100% δεν υπάρχει ποτέ ... υπολόγιζε περισσότερα για να είσαι μέσα
οκ αδελφε!εγω αν δω ομαδα σαν αυτη του βατραχου με μαυρογενιδη γεωργατο γιαννακοπουλο και σια.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ?ΑΝ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ΣΤΑ ΙΣΙΑ Ο ΣΩΚ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Η ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΣΤΟΥΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΔΕΣ ΖΕΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΖΕΡΟΥΣ?

stelios-7-
11-03-10, 12:39
με προεδρο τον σωκρατη ολα αυτα?

loky26
11-03-10, 12:46
με προεδρο τον σωκρατη ολα αυτα?
Στελιο αν απαιτησουμε ΟΜΑΔΑ και οχι ΑΜΕΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ το μπαλακι πεφτει σε αυτον.
Αν οχι η γνωστη δικαιολογια του ΡΑΒΕ ΞΗΛΩΝΕ να το ξερεις δεν ξεκιναει και τελειωνει μονο στον ΣΩΚ αλλα και στον ΠΥΡΙΝΟ.
Μπορουμε να επιμερισουμε ευθυνες καποτε στον συλλογο η οχι?
ΑΡΧΗ ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΤΗΤΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΑΡΥΝΕΙ ΤΟ ΜΕΙΖΟΝ ΣΤΟΝ ΣΩΚ,ΠΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ΩΣ ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ?
ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΤΟ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ 4 ΜΥΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ?ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΑΔΑ "ΘΕΙΟ"?
ΠΡΩΤΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΥΠΕΡΒΑΣΕΙΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΝΟ ΜΕ "ΔΩΡΑΚΙΑ"ΣΤΟΥΣ "ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ" ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ

smageo
11-03-10, 12:49
Εγω ξερω να λεω οτι γεννουν και τα κοκκορια του του προεδρου!
Μετα το χθεσινο στραπατσο της Ρεαλ (αχ μωρε στεναχωρηθηκα :s6vhaha: ) δεν θα μου κανει εντυπωση να βγει και να μας πει "Καλα δεν ειδατε με τοσες μεταγραφες μυριων η Ρεαλ ουτε στους 8 δεν περασε και δεν θα παρει και πρωταθλημα στην Ισπανια, εμεις γιατι να κανουμε μεταγραφες? Και αν πεσουμε με καμια .... Λυων και μας αποκλεισει??"

Μα ειναι δυνατον να βγαινουν οι δημοσιοκαφτοι και να δινουν range στο μπατζετ της ομαδας "θα ξοδευτουν απο 10 εως 20 μυρια", ειναι δυνατον?? Ειναι range αυτο?? Πειτε ρε σεις απο 10-12 ξερω και εγω απο 18-20 αλλα απο 10 εως 20 ειστε καλα??

Για φετος και αν υποθεσουμε οτι εχει χαθει το πρωταθλημα και γενικοτερα το CL εγω κραταω πολυ μικρο καλαθι.

masinGun
11-03-10, 12:52
Άξονας μεγάλων…ελπίδων

http://www.gazzetta.gr/bloggers/nikolakopoulos/item/73648-%CE%AC%CE%BE%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%C E%BB%CF%80%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD (http://www.gazzetta.gr/bloggers/nikolakopoulos/item/73648-%CE%AC%CE%BE%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%C E%BB%CF%80%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BD)

Γιακουμής εεεεεεεεεε ;;;;;; για να έχει και αυτός την τύχη του παναγόπουλου , του σηφάκη , του γιάννου , του τζενάμο και των άλλων ένδοξων ελπιδοφόρων τερματοφυλάκων

υ.γ. δεν νομίζω κανένας να απαιτούσε φεράρι το καλοκαίρι ζητώντας κανονικό προπονητή και όχι μπακαλόγατο ή όταν ζητούσε κανονικό αριστερό χαφ και όχι βαφτισμένο γυφτάκι από το σαντα μπάρμπαρα ή κανονικό αμυντικό χαφ και όχι λυκόπουλο προσκοπάκι

kouzoulo
11-03-10, 12:55
Μετα το χθεσινο στραπατσο της Ρεαλ (αχ μωρε στεναχωρηθηκα :s6vhaha: ) δεν θα μου κανει εντυπωση να βγει και να μας πει "Καλα δεν ειδατε με τοσες μεταγραφες μυριων η Ρεαλ ουτε στους 8 δεν περασε και δεν θα παρει και πρωταθλημα στην Ισπανια, εμεις γιατι να κανουμε μεταγραφες? Και αν πεσουμε με καμια .... Λυων και μας αποκλεισει??"

Μα ειναι δυνατον να βγαινουν οι δημοσιοκαφτοι και να δινουν range στο μπατζετ της ομαδας "θα ξοδευτουν απο 10 εως 20 μυρια", ειναι δυνατον?? Ειναι range αυτο?? Πειτε ρε σεις απο 10-12 ξερω και εγω απο 18-20 αλλα απο 10 εως 20 ειστε καλα??

Για φετος και αν υποθεσουμε οτι εχει χαθει το πρωταθλημα και γενικοτερα το CL εγω κραταω πολυ μικρο καλαθι.
Σύμφωνα με έγκυρο ρεπορτάζ του Τριταθλητή, το ποσό των μεταγραφών που αναμένεται να ξοδευτεί το προσεχές καλοκαίρι, κυμαίνεται μεταξύ 100.000 και 50.000.000 ευρώ.

Να διαβάζετε μόνο Τριταθλητή για να ενημερώνεστε έγκυρα και αντικειμενικά. Όλα τα άλλα είναι σάχλες.

loky26
11-03-10, 12:57

Αν το μικρο καλαθι ειναι να δουμε επιτελους ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΜΑΤΣ τους ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗ ΣΟΙΛΕΔΗ ,αν ειναι να παρουμε τον ΤΖΑΒΕΛΑ ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ.
Να δωσει σε ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ το "μαρουλι" ,σε ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ και αν βρει αλλον ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΚ ειμαι ευχαριστημενος.

stelios-7-
11-03-10, 13:00
μην πατε μακρια..
δειτε η καβαλα του μακαρου..
και μην μου πειτε οτι ξοδεψε πολλα για μεταγραφες..
δειτε ομαδαρα που εχει κανει..
πλακα εκανε σε ολους του μεγαλους..
δυο μπαλλακια το βαζελακι.

loky26
11-03-10, 13:03
μην πατε μακρια..
δειτε η καβαλα του μακαρου..
και μην μου πειτε οτι ξοδεψε πολλα για μεταγραφες..
δειτε ομαδαρα που εχει κανει..
πλακα εκανε σε ολους του μεγαλους..
δυο μπαλλακια το βαζελακι.
Για το ΜΕΓΕΘΟΣ της ΞΟΔΕΨΕ ΠΟΛΛΑ.

smageo
11-03-10, 13:06
Σύμφωνα με έγκυρο ρεπορτάζ του Τριταθλητή, το ποσό των μεταγραφών που αναμένεται να ξοδευτεί το προσεχές καλοκαίρι, κυμαίνεται μεταξύ 100.000 και 50.000.000 ευρώ.

Να διαβάζετε μόνο Τριταθλητή για να ενημερώνεστε έγκυρα και αντικειμενικά. Όλα τα άλλα είναι σάχλες.

Νομιζα οτι το ποσο που θα ξοδευτει θα ειναι από 15 εως 115 ευρω, μαλλον εχω μεινει σε παλια εκδοση. :-P

smageo
11-03-10, 13:09
Αν το μικρο καλαθι ειναι να δουμε επιτελους ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΜΑΤΣ τους ΝΙΚΛΗΤΣΙΩΤΗ ΣΟΙΛΕΔΗ ,αν ειναι να παρουμε τον ΤΖΑΒΕΛΑ ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΑΘΙ.
Να δωσει σε ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΧΑΦ το "μαρουλι" ,σε ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ και αν βρει αλλον ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΜΕΣΟ ΟΚ ειμαι ευχαριστημενος.

Οταν λεω μικρο καλαθι εννοω οτι δεν βλεπω να γινονται πανω απο δυο μεταγραφες (και αυτο γιατι θα πεσουν ολοι να τον φανε αμα δεν κανει καμια μεταγραφη, οποτε και αυτες θα ειναι για ξεκαρφωμα) οι οποιες δεν νομιζω οτι θα ειναι και ιδιαιτερα "ακριβες".

Στην ουσια δεν περιμενω και κατι ιδιαιτερο το καλοκαιρι γι αυτο και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει και .... μαρουλι.

consigliere
11-03-10, 13:28
Εντάξει, ο Σωκράτης έχει αποσυρθεί. Αν έρθει μια καλή προσφορά πουλάει μα την μία. Αυτό περίμενε και από το καλοκαίρι αλλά δεν του έκατσε. Τώρα έχει μείνει μόνο ο second best Λαυρεντιάδης.
Γιατί το λέω στις μεταγραφές;;;; Μμμμμμμμμ........

Πάντως ακόμα κι έτσι, και με λίγα λεφτά, μπορεί να γίνει μια σοβαρή διαχείριση. Αρκεί αυτή να γίνει από άνθρωπο που θα σκέφτεται πέραν τους ενός συμβολαίου κι όπου βγει (όπως ο προπονητής), που δεν θα βγάζει προσωπικές προτιμήσεις και που θα μπορεί να δει καθαρά τα πράγματα.
Κάποιες αποδεσμεύσεις, ελληνική ενίσχυση και 2 καλές μεταγραφές χρειαζόμαστε. Και προπονητή που να μπορεί και να θέλει να δουλέψει, όχι να ξεχειμωνιάσει κάπου και βλέπουμε...

loky26
11-03-10, 13:30
Οταν λεω μικρο καλαθι εννοω οτι δεν βλεπω να γινονται πανω απο δυο μεταγραφες (και αυτο γιατι θα πεσουν ολοι να τον φανε αμα δεν κανει καμια μεταγραφη, οποτε και αυτες θα ειναι για ξεκαρφωμα) οι οποιες δεν νομιζω οτι θα ειναι και ιδιαιτερα "ακριβες".

Στην ουσια δεν περιμενω και κατι ιδιαιτερο το καλοκαιρι γι αυτο και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει και .... μαρουλι.
Οι 2 3 μεταγραφες ειναι το ζητημα ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ .
Αμυντικο χαφ , τερματοφυλακας και ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΑΦ.
Ας ριξει οτι μπορει ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ και οχι σε 10 η 12 παιχτες που ζηταει ο ΠΥΡΙΝΟΣ.
Μπορουμε να μην "κραξουμε" τα πιτσιρικια αν παιξουν καποια παιχνιδια και δεν ειναι οκ?
Θελουμε ομαδα η μοναδες που αυτοματα θα παιζουν "μπαλαρα" οπως στα fifa h pro η οπως αλλιως τα λενε?
Πρεπει ΚΑΙ ο κοσμος να αναλαβει τις ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΤΕλΟΥΣ.

Du3lisT
11-03-10, 13:35
ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ: Ο Έλληνας Κασίγιας!

http://www.nooz.gr/sports/sunenteuksi-milon-tis-eridos-o-ellinas-kasigias

differance
11-03-10, 13:35
Μάλλον πρέπει κάποιος (:whis:) να γράψει στα π@πάρια του τον Πύρινο επιτέλους ...

sirkostas
11-03-10, 13:39
Τελικά αυτός ο Νάτσο Σκόκο είναι ακραίος χαφ ή επιτελικός μέσος όπως μας έλεγαν τον χειμώνα;;
Τί τύπου χαφ θέλουμε; Για ποιό σύστημα;; Για 4-2-3-1;; Ή για 4-4-2;; Ακόμα και στο 4-4-2, θέλουμε εξτρεμάκι αριστερά ή χαφάκι; Και αν χαφάκι θέλουμε χαφ που να συγκλίνει και να παίζει μέσα αριστερά ή να παίζει γραμμή και σέντρα;;
Ομοίως θέλουμε κάποιον έστω μέσα αριστερά τουρλού μαζί με έναν επιτελικό;; Ή τον Σκόκο 2 σε 1;;
Θα φέρεις τον Σκόκο για να παίζεις 4-4-2;; Θα απαιτείς μήπως και ταχύτητα στις πτέρυγες;;; Πόσα κιλά παπάρας πρέπει να είσαι τότε;;Τουρλού τουρλού αλά Λάου Λάου ειναι ο Σκόκο. Στα σίγουρα δεν ειναι εξτρέμ, βέβαια.

Τεσπα, για άλλο θελω να γράψω με αφορμή το ποστ σου.

Η παντελής έλλειψη αγωνιστικής φιλοσοφίας και συστηματος σε βάθος χρόνου οφείλεται καθαρα στην ελλειψη ΤΔ. Γιατι ο ΤΔ δεν είναι ενας τύπος που φέρνει παιχτες, οπως γραφουν οι περισσότεροι, αλλα αυτος που καθοριζει αποκλειστικά την αγωνιστική φιλοσοφία της ομαδας. Και βασικά επιλεγει προπονητή (-τές) που παιζει σύμφωνα με αυτη τη φιλοσοφία. Κι αμα ο προπονητης αποχωρησει, τοτε επιλεγεται αλλος που παίζει με τον ιδιο τρόπο. Και βεβαια επιλέγονται αποκλειστικά παιχτες που χωράνε σ' αυτο το συστημα, με κριτήριο αποκλειστικό αν μπορούν να ανταπεξέλθουν στο συγκεκριμένο καλούπι της ομαδας ενώ δε λαμβάνεται καθόλου υπόψιν το πόσο κοσμο μπορούν να φέρουν στο αεροδρόμιο άμα τη ανακοινώσει της μεταγραφής τους ούτε το αν προέρχονται απο τη Θαραγόθα ή απο τον Απόλλωνα Λάρισας.

Το εκπληκτικό δημιούργημα της Σεβίλλης πχ ειναι αποκλειστικά δημιούργημα του Μόντζι, του ΤΔ της. Οι προπονητές αλλάζουν κι εκεί, αλλα το παιχνίδι της ομάδας εδω και 6-7 χρόνια παραμένει αναλοίωτο. Ο Χουάντε Ράμος αποδείχτηκε ενας προπονητάκος της πλάκας οπου κι αν πήγε, αφού αποχωρησε απο κει, ενώ στον πάγκο της Σεβίλλης φάνταζε σαν κλώνος του Μίχελς. Μια ομάδα που αποδιδει υπέροχο ποδοσφαιρο, κερδίζει τιτλους (το κατά δύναμιν, ανάλογα βεβαια τον ανταγωνισμό) και παραγει παιχταράδες τους οποίους μοσχοπουλάει. Κάτι τέτοιο δε θα θέλαμε κι απο τον Ολυμπιακό?

Το κακό βέβαια είναι οτι δε βλέπω στον ευρύτερο ολυμπιακό ορίζοντα καποιον αντίστοιχο Μόντζι. Ούτε ο Καρεμπέ ούτε ο Τζόλε ούτε κάποιος άλλος μου κάνει για τη θέση. Ο μόνος που μου ερχεται στο μυαλό, αλλα ειναι πλεον αργά, είναι ο Μπάγεβιτς. Ετσι φιλολογικά τον αναφέρω, όχι για να ανοίξω μπαγεβιτσική κουβέντα.

ΥΓ. Η χθεσινοβραδινή τσαπού στο Μπερναμπέου δείχνει καθαρα πως το big spending δεν ειναι το Α και το Ω στο ποδόσφαιρο. Η Αρσεναλ των μηδενικών μεταγραφών ειναι στους 8 με εκπληκτικό ποδοσφαιρο, εκεί οπου κατα 99% θα την ακολουθήσει κι η Σεβίλλη που ανέφερα παραπάνω, ενω η Ρεάλ των πακτωλών ευρώ ειναι στραπατσαρισμένη κι αποκλεισμένη. Οποιος εχει μάτια και νου, καταλαβαίνει τι θέλω να πω. Οποιος δεν διαθέτει αυτά, αλλά εχει...όραμα, ας συνεχίσει να γκαρίζει "πρόεδρε χώσε!"

consigliere
11-03-10, 13:41
Δεν μπορώ να συμφωνήσω παραπάνω....

(Θα έλεγα και τον Ρεχάγκελ. Αλλά μου φαίνεται εντελώς παλαιολιθικός ο άνθρωπος.)

SIRSOULIS
11-03-10, 13:50
ρε ξεφτιλισμενοι εκει στην διοικηση ο κοσμος κ οι παιχτες θελουν τον βαλβερδε κ μετα απο τοσες μ........ς που διαπραξατε φετος πατε νατο κανετε κ αυτο σεναριο οπως μπεν αρφα, γκονζαλες, καλστρομ....κοκ
ελπιζω να ειδατε χτες τον ντελκαδο που θελατε να ρθει κ αυτος ελευθερος !!!! νομιζω οτι η υπομονη εχει τα ορια της αλλιως βγειτε σαν αντρες κ πειτε μας ναμην περιμενουμε τιποτα!

differance
11-03-10, 13:52
Ή αυτό που λέει ο Κώστας (και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα καθημερινά) ή ένας προπονητής με συγκεκριμένη αγωνιστική φιλοσοφία για πολλά χρόνια στην ομάδα (βλ. μοντέλο Άρσεναλ). Οτιδήποτε άλλο είναι μια τρύπα στο νερό.

steliosb
11-03-10, 14:20
O Ολυμπιακός, Κώστα δύσκολα μπορεί να βρει έναν τέτοιο τεχνικό διευθυντή καθώς δεν υπάρχουν στην Ελλάδα άνθρωποι με τόσο ευρεία γνώση του αντικειμένου.
Μπορεί όμως να έχει δίδυμο τεχνικών διευθυντών που να συνδυάζουν τις γνώσεις τους ώστε να πετύχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Πχ - Δίδυμο Djojdjevic με Kovacevic ή βάλτε όποιον άλλο συνδυασμό θέλετε...

Από του χρόνου θα υπάρχει και ο ... Νικοπολίδης....

masinGun
11-03-10, 14:21
Ή αυτό που λέει ο Κώστας (και κάποιοι άλλοι εδώ μέσα καθημερινά) ή ένας προπονητής με συγκεκριμένη αγωνιστική φιλοσοφία για πολλά χρόνια στην ομάδα (βλ. μοντέλο Άρσεναλ). Οτιδήποτε άλλο είναι μια τρύπα στο νερό.

και στα δύο υπάρχει μια σοβαρή υποσημείωση

* να μην του τα πρίζουν οι από πάνω με τις παράλογες απαιτήσεις τους κάθε φορά (στα αγωνιστικά και όχι μόνο ζητήματα)

γιατί π.χ. είτε με τον Μόντζι , είτε με τον Βενγκερ ... ο Λεονάρντο ποτέ δεν θα γίνει ένα τουλάχιστον αξιοπρεπές χαφ . ο Σωκος μπορεί να θέλει να τον βαφτίσει χαφ για να τον πουλήσει αλλά ποτέ δεν θα γίνει ρε αδερφέ , πως να το κάνουμε !

υ.γ. έχει πάρει πουθενά το μάτι σας καμιά λίστα ελευθέρων παικτών από τας ευρώπας , για το καλοκαίρι ; έτσι για να γελάσουμε/κλάψουμε λίγο !!!

mikatsi
11-03-10, 14:21
Aδελφε δημητρη πως γινεται να ερθουν τετοιοι παιχτες στο ελληνικο πρωταθλημα?
10000 φορες προτιμω τα ονοματα που αναφερεις σε αλλα ποστ και ειναι καποια στα μετρα μας παρα τα ονειρα θερινης νυχτος που ειναι τα συγκεκριμενα.
υ γ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΠΟΣΤ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΚΥΜΑ ΤΟ ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .
ΜΑΖΕΨΕ ΤΙς ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΑΖΕΜΕΝΑ.

Κάποιες χρονιές φέρναμε και τα "όνειρα θερινής νυκτός"...
Τώρα πλέον προσπαθούμε εμείς να συμβιβαστούμε ή κάποιοι από πάνω να μας προσαρμόσουν με τα νέα δεδομένα ...
Όσοι είναι ονειροπόλοι τουλάχιστο μπορούν να πιστεύουν ότι θα έρθουν ξανά αυτές οι εποχές γιατί οι υπόλοιπες λύσεις θα είναι μια από τα ίδια και προτιμώ να ονειροπολώ παρά να μπω στο κύμα και να περιμένω τον νέο Ferrari ή Διόγκο...

Airness
11-03-10, 14:41
Φοβερή επιλογή ο Μπάγεβιτς για τεχνικός διευθυντής. Μάλιστα... Αν θέλαμε μιζαδόρο παίρναμε κανέναν υπουργό για αυτήν την θέση. Άλλωστε οι μίζες του, εεεεε..... οι επιλογές του τόσα χρόνια τον έχουν δικαιώσει. Ρέζιτς, Μπάντοβιτς, Μάριτς, Αμπονσά, Αμποάγκουε, Σπάσιτς, Αραούχο, Μάκος, ένας Σέρβος αμυν. χάφ που είχε πάρει στο Παοκ με 3-4 δις δρχ τότε και έβαλε φυλακη τον Μπατατούδη για χρέη, Λεονάρντο(της Αεκ) και πόσοι άλλοι που συμπληρώνουν αυτήν την καταπληκτική λίστα...

Υ.Γ. Θα βρεθούν και κάποιοι να πουν ότι έφερε και κάποιους καλούς. Ούτε στο 1/3 δεν είναι η αναλογία. Και φυσικά η μίζα πάει σύννεφο...

nbqgr
11-03-10, 14:49

Εγώ με 300 χιλιαρικάκια είμαι OK

masinGun
11-03-10, 14:54
Φοβερή επιλογή ο Μπάγεβιτς για τεχνικός διευθυντής. Μάλιστα... Αν θέλαμε μιζαδόρο παίρναμε κανέναν υπουργό για αυτήν την θέση. Άλλωστε οι μίζες του, εεεεε..... οι επιλογές του τόσα χρόνια τον έχουν δικαιώσει. Ρέζιτς, Μπάντοβιτς, Μάριτς, Αμπονσά, Αμποάγκουε, Σπάσιτς, Αραούχο, Μάκος, ένας Σέρβος αμυν. χάφ που είχε πάρει στο Παοκ με 3-4 δις δρχ τότε και έβαλε φυλακη τον Μπατατούδη για χρέη, Λεονάρντο(της Αεκ) και πόσοι άλλοι που συμπληρώνουν αυτήν την καταπληκτική λίστα...

Υ.Γ. Θα βρεθούν και κάποιοι να πουν ότι έφερε και κάποιους καλούς. Ούτε στο 1/3 δεν είναι η αναλογία. Και φυσικά η μίζα πάει σύννεφο...

χωρίς να θέλω να αντικρούσω την γενική εικόνα ....

είχε και καλούς ... συνεργάτες .... που δεν ήθελαν τι μίζες .... Μπατατούδης - Κόκκαλης -για τις θητείες του στην Αεκ , μην κάνουμε καν θέμα

αλλα όμως είναι η μοναδική "εικόνα" που έχουμε από την Ελλάδα για το θέμα που συζητάμε .

dtakis80
11-03-10, 15:03
για εμενα προσωπικα η καλητερη μεταγραφη για τον ολυμπιακο,θα ηταν η ΑΛΛΑΓΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ-ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ απο την διοικηση,ακολουθοντας ευρωπαικα προτυπα!

stelios-7-
11-03-10, 15:10
μαλλον πρεπει να παρουν τηλεφωνο τον μακαρο να τους πει για καμια μεταγραφη...
γιατι αυτοι..δεν
οσο βλεπω μπαντοβιτς και νινιαδη σκαουτερ μου γυρνανε τα 'ντερα

consigliere
11-03-10, 15:11
O Ολυμπιακός, Κώστα δύσκολα μπορεί να βρει έναν τέτοιο τεχνικό διευθυντή καθώς δεν υπάρχουν στην Ελλάδα άνθρωποι με τόσο ευρεία γνώση του αντικειμένου.
Μπορεί όμως να έχει δίδυμο τεχνικών διευθυντών που να συνδυάζουν τις γνώσεις τους ώστε να πετύχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Από του χρόνου θα υπάρχει και ο ... Νικοπολίδης....

Παιδιά, το λέω και το γράφω εδώ και καιρό: ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ από το εξωτερικό!!!

Μεταγραφή Τεχνικού Διευθυντή!

Καλοί οι Τζόλε κλπ, αλλά πολύ νέοι. Θέλουμε ΤΔ με βαρίδια.

dtakis80
11-03-10, 15:13
μαλλον πρεπει να παρουν τηλεφωνο τον μακαρο να τους πει για καμια μεταγραφη...
γιατι αυτοι..δεν
οσο βλεπω μπαντοβιτς και νινιαδη σκαουτερ μου γυρνανε τα 'ντερα
τιποτα στελιο!τα πραγματα ειναι πααααρα πολυ απλα αλλα καποιους τους βολευει να τα κανουν πολυπλοκα!
ουτε μακαροαπατεωνες ουτε τιποτα!
ολα ξεκινανε απο το μυαλο...

dtakis80
11-03-10, 15:15
Παιδιά, το λέω και το γράφω εδώ και καιρό: ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ από το εξωτερικό!!!

Μεταγραφή Τεχνικού Διευθυντή!

Καλοί οι Τζόλε κλπ, αλλά πολύ νέοι. Θέλουμε ΤΔ με βαρίδια.
συμφωνω απολυτα μαζι σου γιωργο!+100000000000000

smageo
11-03-10, 15:54
Οι 2 3 μεταγραφες ειναι το ζητημα ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ .
Αμυντικο χαφ , τερματοφυλακας και ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΧΑΦ.
Ας ριξει οτι μπορει ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΜΕΝΑ και οχι σε 10 η 12 παιχτες που ζηταει ο ΠΥΡΙΝΟΣ.
Μπορουμε να μην "κραξουμε" τα πιτσιρικια αν παιξουν καποια παιχνιδια και δεν ειναι οκ?
Θελουμε ομαδα η μοναδες που αυτοματα θα παιζουν "μπαλαρα" οπως στα fifa h pro η οπως αλλιως τα λενε?
Πρεπει ΚΑΙ ο κοσμος να αναλαβει τις ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΕΠΙΤΕλΟΥΣ.

Mα το θεμα ειναι πως οτι μεταγραφες και να κανει δεν θα ειναι ουσιας (κατα την παγια τακτικη του βλεπε τη χρονια που πηρε Ζαχοβιτς και Ζιοβανι και επαιζαν και οι δυο στην ιδια θεση!) θα ειναι μονο και μονο για να κλεισει στοματα.

Να το παρουμε λιγο διαφορετικα??
Στη θεση του τερματοφυλακα δεν θες ενα θες δυο κατα τη γνωμη και αυτο με τη λογικη οτι προωθουμε τον Παναγοπουλο ως δευτερο, ο Αντωνης σταματαει και ο Παρντο με τον Κοβατς δεν μενουν.
Θες αριστερο μπακ γιατι κατα τη γνωμη μου ο Ραουλ Μπραβο πρεπει να παρει μονοετες συμβολαιο για να εχει κινητρο και εμεις θελουμε εναν ακομα για μπακ απ του.
Δεν ξερεις τι θα γινει απο δεξια με τον Τοροσιδη να εχει ταμπελακι πωλειται πανω στη φανελα.
Δυο μεσους (προσωπικο γουστο) ενα αμυντικο και ενα επιθετικο χαφ.
Θες και ενα αριστετο εξτρεμ και φτασαμε και στην επιθεση που θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ενα παιχτη στυλ Κοβασεβιτς να σπρωχνει τη μπαλα στο πλεχτο.

Αυτα δεν βγαινουν με 2-3 μεταγραφες.
Και πιστεψε με δεν εχω καμια σχεση με τον πυρινο ουτε και συμφωνω με τις ιδεες του.

Τα πιτσιρικια ΝΑΙ θελω να τα δω και φυσικα δεν προκειτε να τα κραξω (αλλα επειδη τοσα χρονια παιχτη δεν βγαλαμε απο τις ακαδημιες δεν εχω και πολλες ελπιδες) αφου κλεισουν πρωτα ο "Πρωταθλητης" και το "ΦΩΣ" που μολις τους εκαναν πρωτοσελιδο εξαφανιστηκαν. Ο ενας ηταν "ο Τζολε της Ρουμελης" (Σοιλεδης) αν θυμασαι και ο αλλος "Ο υδραυλικος ελληνας Μεσι" (Φετφατζιδης). Δεν ξερω αν φταιει το μυαλο τους, δεν ξερω αν φταινε οι εφημεριδες, δεν ξερω αν φταιει ο πυρινος η ουσια ειναι οτι "χ α θ η κ α ν" τα παιδακια.

Η ταπεινη μου αποψη φιλε μου ειναι οτι το καλοκαιρι δεν χρειαζεται ξηλωμα η ομαδα ή ο προεδρος ΑΛΛΑ οι παρατρεχαμενοι του! Κατι Δημητρακιδες, κατι Τζουνιορ και καποιοι αλλοι που ειμαι σιγουροι οτι οταν πανε στην ΠΑΕ πανε μονο για να παιξουν pro στο home theater της αιθουσας συνεδριασεων και να κατεβασουν και καμια τσοντα επειδη εχει γρηγορη συνδεση εκει.

Εγω που ειμαι κοπελα θεωρω οτι εχω μεγαλυτερη σχεση με το ποδοσφαιρο απο οτι αυτοι τσανακογλυφτες.

p.s Δεν βλεπω τι ευθυνη πρεπει να αναλαβει ο κοσμος οταν απο το υστερημα του ακολουθει οπου παιζει το Θρυλο. Και φυσικα δεν εννοω τον πυρινο ο οποιος ειναι μια κατηγορια μονος του και δεν προκειτε να αναλαβει ΠΟΤΕ και καμια ευθυνη. Ο κοσμος του Ολυμπιακου δεν ειναι ο πυρινος μην το ξεχναμε αυτο.

dimace
11-03-10, 20:45
Mα το θεμα ειναι πως οτι μεταγραφες και να κανει δεν θα ειναι ουσιας (κατα την παγια τακτικη του βλεπε τη χρονια που πηρε Ζαχοβιτς και Ζιοβανι και επαιζαν και οι δυο στην ιδια θεση!) θα ειναι μονο και μονο για να κλεισει στοματα.

Στη θεση του τερματοφυλακα δεν θες ενα θες δυο κατα τη γνωμη και αυτο με τη λογικη οτι προωθουμε τον Παναγοπουλο ως δευτερο, ο Αντωνης σταματαει και ο Παρντο με τον Κοβατς δεν μενουν.
Θες αριστερο μπακ γιατι κατα τη γνωμη μου ο Ραουλ Μπραβο πρεπει να παρει μονοετες συμβολαιο για να εχει κινητρο και εμεις θελουμε εναν ακομα για μπακ απ του.
Δεν ξερεις τι θα γινει απο δεξια με τον Τοροσιδη να εχει ταμπελακι πωλειται πανω στη φανελα.
Θες και ενα αριστετο εξτρεμ και φτασαμε και στην επιθεση που θες ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ενα παιχτη στυλ Κοβασεβιτς να σπρωχνει τη μπαλα στο πλεχτο.

Και πιστεψε με δεν εχω καμια σχεση με τον πυρινο ουτε και συμφωνω με τις ιδεες του.

Τα πιτσιρικια ΝΑΙ θελω να τα δω και φυσικα δεν προκειτε να τα κραξω (αλλα επειδη τοσα χρονια παιχτη δεν βγαλαμε απο τις ακαδημιες δεν εχω και πολλες ελπιδες) αφου κλεισουν πρωτα ο "Πρωταθλητης" και το "ΦΩΣ" που μολις τους εκαναν πρωτοσελιδο εξαφανιστηκαν. Ο ενας ηταν "ο Τζολε της Ρουμελης" (Σοιλεδης) αν θυμασαι και ο αλλος "Ο υδραυλικος ελληνας Μεσι" (Φετφατζιδης). Δεν ξερω αν φταιει το μυαλο τους, δεν ξερω αν φταινε οι εφημεριδες, δεν ξερω αν φταιει ο πυρινος η ουσια ειναι οτι "χ α θ η κ α ν" τα παιδακια.

Η ταπεινη μου αποψη φιλε μου ειναι οτι το καλοκαιρι δεν χρειαζεται ξηλωμα η ομαδα ή ο προεδρος ΑΛΛΑ οι παρατρεχαμενοι του! Κατι Δημητρακιδες, κατι Τζουνιορ και καποιοι αλλοι που ειμαι σιγουροι οτι οταν πανε στην ΠΑΕ πανε μονο για να παιξουν pro στο home theater της αιθουσας συνεδριασεων και να κατεβασουν και καμια τσοντα επειδη εχει γρηγορη συνδεση εκει.

Εγω που ειμαι κοπελα θεωρω οτι εχω μεγαλυτερη σχεση με το ποδοσφαιρο απο οτι αυτοι τσανακογλυφτες.

p.s Δεν βλεπω τι ευθυνη πρεπει να αναλαβει ο κοσμος οταν απο το υστερημα του ακολουθει οπου παιζει το Θρυλο. Και φυσικα δεν εννοω τον πυρινο ο οποιος ειναι μια κατηγορια μονος του και δεν προκειτε να αναλαβει ΠΟΤΕ και καμια ευθυνη. Ο κοσμος του Ολυμπιακου δεν ειναι ο πυρινος μην το ξεχναμε αυτο.

Ωραίο ποστ, Σμαρούλα, με το οποίο θα συμφωνήσω.

Το ελληνικό πρωτάθλημα έχει μια ιδιαιτερότητα: Είναι για τον πού...ο
Στο μπασκετ, αν μπορεις να πάρεις πρωτάθλημα στημ Ελλάδα, μπορείς
και ευρωπαικό. Στο βόλλευ πάνω, κάτω τα ίδια. Στο τόπι δεν είναι
έτσι... Μπορεί εδώ να πετάς και έξω να ξεφτυλίζεσαι.

Γι αυτό καλό θα είναι, από δω και πέρα, όταν γράφουμε για μεταγραφές
να λέμε αν θέλουμε τον Ολυμπιακό απλά πρώτο στο χωριό (είμαστε)
ή πρώτο στην πόλη (είμαστε ανύπαρκτοι)

Θέλω να θυμίσω στους καταρτισμένους αδελφούς πως βάση του
επιτυχημένου ποδοσφαίρου είναι το ΕΚΤΕΝΕΣ ροτέισον ανάλογα
με τον αντίπαλο και τις ιδιαιτερότητες του κάθε αγώνα. Αν το γήπεδο
είναι βούρκος και κολλάει το τόπι, τότε παίζεις ψηλά και έχεις
ανάγκη από σεντερ φορ τύπου Κοβάσεβιτς. Αν όχι θέλεις κάποιον
κοντό και γρήγορο για το καλοκουρεμένο χορτάρι.
Αν ο αντίπαλος παίζει με 5 μέσους (βλέπε Τέλσι) τον χτυπάς στα άκρα
με γρήγορα χαφ και μπακ, κλπ...

Τι να λέμε τώρα?

Πάντως, αν η 7 λέει για μια νέα ενδεκάδα, μετά το 2002, για πρώτη
φορά θα συμφωνήσω μαζί της!

Du3lisT
12-03-10, 00:20
Θέλουν Χλεμπ και το παλεύουν!

Για το κόλπο γκρόσο με τον Αλεξάντερ Χλεμπ πάει ο Ολυμπιακός!

Μπορεί δημοσιεύματα να θέλουν τον Λευκορώσο στο στόχαστρο του ΠΑΟ, η αλήθεια, όμως, είναι οτι με την περίπτωση του έχουν ασχοληθεί και πολύ σοβαρά μα΄λιστα, οι ερυθρόλευκοι.

Σύμφωνα με πληροφορίες της Γάτας που δεν επιδέχονται αμφισβήτηση, στη διοίκηση του Ολυμπιακού έχουν ψάξει καιρό τώρα το θέμα του 28αχρονου διεθνούς μεσοεπιθετικού και είναι διατεθειμένοι να κάνουν τα πάντα για να τον αποκτήσουν!

Το συμβόλαιο του με τη Μπαρτσελόνα λήγει το καλοκαίρι του 2012 και οι ερυθρόλευκοι ρώτησαν αρχικά για το αν παραχωρείται και με ποιό ποσό. Η απάντηση που πήραν είναι οτι ο ποδοσφαιριστής παραχωρείται, αλλά όχι με κάτω από 10 εκατομμύρια ευρώ, ποσό απλησίαστο για τα ελληνικά δεδομένα.
Και ο ίδιος όμως δεν παίρνει λίγα χρήματα. Για τις φετινές υπηρεσίες του θα εισπράξει γύρω στα 4 εκατομμύρια, ποσό που επίσης φεύγει από τα ελληνικά δεδομένα.

Η επόμενη κίνηση των πρωταθλητών Ελλάδας ήταν να συζητήσουν με τη διοίκηση της Μπαρτσελόνα το ενδεχόμενο δανεισμού του, προκειμένου να έρθει να παίξει ένα χρόνο στον Πειραιά και στη συνέχεια που θα έχει άλλο ένα χρόνο συμβόλαιο να μπορεί να αποκτηθεί με οψιόν αγοράς και με ένα πιο λογικό ποσό.

Οι Πειραιώτες, έχουν έρθει σε επαφή και με τον ίδιο, μάλιστα, ο οποίος δεν είναι αρνητικός να παίξει στον Ολυμπιακό, αλλά με το αζημίωτο φυσικά...

nbqgr
12-03-10, 00:22
Γάμα το ρε Στάθη παπαριές των ΑΡΔ

Reds
12-03-10, 00:25
Περα τα πολλα λεφτα ειναι και μεγαλος παικτης,ο ολυμπιακος εχει καλες επαφες με Μπαρτσελονα απο την εποχη του Ζιοβαννι οποτε ολα μπορουν να γινουν αρκει να σκασουν τα φραγκα!

Du3lisT
12-03-10, 00:29
Γάμα το ρε Στάθη παπαριές των ΑΡΔ

Όσο ισχύει το οτι πάει στον Παναθηναϊκό Νίκο, άλλο τόσο ισχύει οτι έρχεται σε μας, είτε είναι αλήθεια είτε όχι.

Reds
12-03-10, 00:30
Σκοκο και χλεμπ ε?

Θα σπερνουμε του χρονου!!!:)

stelios-7-
12-03-10, 00:32
ρε πουστη μου δεν μπορω να φανταστω οτι ο γιοβα μας παρακαλαγε να ερθει και εμεις τον φτυναμε...
πωωω τον βλεπω και μου αναβουν τα λαμπακια.

Du3lisT
12-03-10, 00:36
Πάντως, αυτός ο Γιοβάνοβιτς έδειξε και σήμερα τι παίχτης είναι..μιλάμε είναι απίστευτό που παίζει σ'αυτό το μπουρδέλο και δεν είναι σε καμια Λυών ή σε καμια Πόρτο που είναι του επιπέδου του...

stelios-7-
12-03-10, 00:38
Σκοκο και χλεμπ ε?

Θα σπερνουμε του χρονου!!!:)
κατσε θα περασουν ακομα ονοματα...καλα εισαι
υγεια να εχουμε

lucigalletti7
12-03-10, 00:52
:wor:Φέρε Χλεμπ να τρελαθούμε !!!:rollingeyes:

eosforos
12-03-10, 00:58
Μια μεταγραφή ΕΠΡΕΠΕ να κάνουμε και δεν την κάναμε...

Ο αλητάμπουρας ο Γιοβάνοβιτς.... ο Γαμιάς των σαμπανόφίλων....

stelios-7-
12-03-10, 01:08
μαγκες λυπαμαι που το λεω αλλα ο χλεμπ ειναι κοντα στον ποα.
δειτε στο γαζζετα...

lucigalletti7
12-03-10, 01:12
Εγώ πιστεύω την ΓΑΤΑ :s6vhaha:

Du3lisT
12-03-10, 01:16
μαγκες λυπαμαι που το λεω αλλα ο χλεμπ ειναι κοντα στον ποα.
δειτε στο γαζζετα...

Για δώσε λινκ ρε Στέλιο να γελάσω

lucigalletti7
12-03-10, 01:17

Ότι λινκ και να σου δώσει θα είναι χθεσινό.:s6vhaha:
Κάνουν απεργία τα παιδιά.:s6vhaha:

stelios-7-
12-03-10, 01:20
http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/73515-%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%BF-%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B5%C F%81-%CF%87%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CF%80

stelios-7-
12-03-10, 01:23
θα παει πιστευω στον βαζελο..
καθηστε να δειτε.
παλι με αδεια χερια θα μεινουμε φετος.
η θα κανουμε αστειες μεταγραφες παλι

lucigalletti7
12-03-10, 01:25
καθηστε να δειτε.

Όπως ο Μέλμπεργκ?:s6vhaha:

Du3lisT
12-03-10, 05:19
http://www.gazzetta.gr/component/k2/item/73515-%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%BF-%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%BE%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B5%C F%81-%CF%87%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CF%80

καθηστε να δειτε.

Καλά επειδή έκανε κάποιος μια μαλακία στο photoshop σημαίνει οτι έκλεισε στον Παναθηναϊκό?

sk12072
12-03-10, 07:39
εινια νωρις ακομα παιδια.

steliosb
12-03-10, 09:47
Πάντως, αυτός ο Γιοβάνοβιτς έδειξε και σήμερα τι παίχτης είναι..μιλάμε είναι απίστευτό που παίζει σ'αυτό το μπουρδέλο και δεν είναι σε καμια Λυών ή σε καμια Πόρτο που είναι του επιπέδου του...

Εγώ έχω ένα αρνητικό κόλλημα με αυτόν τον παίχτη.
Μπαλίτσα ξέρει αδιαμφισβήτητα.
Αλλά είναι πάρα μα πάρα πολύ αργός.
Για αριστερό χαφ δεν κάνει, για δεκάρι ίσως αλλά δεν μαρκάρει με τίποτα.
Πολύ λούφα έχει στο παιχνίδι του.
Μοιάζει αγωνιστικά στον Giovanni αλλά είναι 100 φορές χειρότερος τεχνικά από τον βραζιλιάνο.
Πόσο μάλλον αν μπορούμε εμείς σαν φίλαθλοι να ανεχτούμε παίχτες που δεν τα δίνουν όλα στο γήπεδο.
Σίγουρα είναι κλάσεις ανώτερος από αυτούς που έχουμε.
Όμως πρέπει επιτέλους να εκσυγχρονιστούμε ποδοσφαιρικά και να αποκτήσουμε ταχύτητα σαν ομάδα.

consigliere
12-03-10, 11:00
...Δεν ξερω αν φταιει το μυαλο τους, δεν ξερω αν φταινε οι εφημεριδες, δεν ξερω αν φταιει ο πυρινος η ουσια ειναι οτι "χ α θ η κ α ν" τα παιδακια.

Η ταπεινη μου αποψη φιλε μου ειναι οτι το καλοκαιρι δεν χρειαζεται ξηλωμα η ομαδα ή ο προεδρος ΑΛΛΑ οι παρατρεχαμενοι του! Κατι Δημητρακιδες, κατι Τζουνιορ και καποιοι αλλοι...

A. "Χάθηκαν". Δηλαδή δεν παίζουν. Αυτό ακριβώς λέμε. Φταίνε γι'αυτό τα δημοσιεύματα;
Και για την ακρίβεια δεν λέω καν γιατί δεν παίζουν. Λέω γιατί είναι πεταμένοι στους Νέους στο έλεος του Θεού! Χωρίς καμμία προοπτική και χωρίς κανένας να ασχοληθεί μαζί τους για τη συνέχεια.

Β. Από εκεί ξεκινάμε. Βαρβάτος ΤΔ. Το λέω συνεχώς, όχι προπονητή, βαρβάτο ΤΔ θέλουμε, να πάρει τα κλειδιά του ποδοσφαιρικού τμήματος και να δουλέψει με σοβαρότητα.
Ο Πρόεδρος έχει φύγει από μόνος του. Εκεί είναι η πηγή του προβλήματος.

masinGun
12-03-10, 11:02
ρε σεις πόσο κάνει ο βίτσελ και ο ντεφούρ ;;;;

εντάξει πρόεδρε κατάλαβα , σιγά το όνομα που έχουν !!!!

loky26
12-03-10, 11:07

Γαυρινα μου!εμεις οι ιδιοι απαξιωνουμε σε 1 2 ματς τα "πιτσιρικια"και ΠΙΣΤΕΥΩ πια μετα απο τοσα χρονια οτι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ να ακουμε για 10 η 11 μεταγραφες.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ και πιστευω πολλα αδελφια μπορουν να βαλουν πλατη στα τσαφ του καθε κυριακου παπαδοπουλου ,του γιαννακη παπαδοπουλου του νικλητσιωτη του βαλεριανου??.Αλλιως ΧΩΡΙΣ ΕΓΧΩΡΙΑ ΒΑΣΗ και με ηδη υπαρχοντες ΞΕΝΟΥΣ θα ειμαστε παντοτε στο ραβε ξηλωνε.
Για τερμα ριξε μαρουλι και κρατα για δευτερο τον αντωνη,για αριστερο μπακ υπαρχει ο τζαβελας που ακομα ειναι φτηνος.Αμυντικο χαφ οπωσδηποτε σκυλι.ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Ως ΜΠΑΚ ΑΠ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο σοιλεδης.Για κεντρο και δεξια κατα αναγκη ο νικλητσιωτης.Στην επιθεση εχεις μητρο(ψηλος)ντιογκο(ψηλος)νταρμπι (φουνταριστος και περιφερειακος)και λουα λουα.
Επιμενω οτι θες 2 με 3 μεταγραφες αν φερεις εναν ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ που του υπαγορευσεις να ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΕΙ τα πιτσιρικια ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ Η ΑΠΟΤΥΧΙΩΝ ΓΙΑ ΜΙΑ 2ΕΤΙΑ Η 3 ΕΤΙΑ.Γιατι δεν μπαινουμε στην ΟΥΣΙΑ?
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΒΡΑΧΥΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ Η ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ "ΠΥΡΙΝΟ"

stelios-7-
12-03-10, 11:10
ντε καμάργκο και μανκαλα να ειχαμε στον ολυμπιακο θα πεταγαμε..

smageo
12-03-10, 11:15
A. "Χάθηκαν". Δηλαδή δεν παίζουν. Αυτό ακριβώς λέμε. Φταίνε γι'αυτό τα δημοσιεύματα;
Και για την ακρίβεια δεν λέω καν γιατί δεν παίζουν. Λέω γιατί είναι πεταμένοι στους Νέους στο έλεος του Θεού! Χωρίς καμμία προοπτική και χωρίς κανένας να ασχοληθεί μαζί τους για τη συνέχεια.

Β. Από εκεί ξεκινάμε. Βαρβάτος ΤΔ. Το λέω συνεχώς, όχι προπονητή, βαρβάτο ΤΔ θέλουμε, να πάρει τα κλειδιά του ποδοσφαιρικού τμήματος και να δουλέψει με σοβαρότητα.
Ο Πρόεδρος έχει φύγει από μόνος του. Εκεί είναι η πηγή του προβλήματος.

Για το (Α) δεν ξερω αν φταιει μονο που δεν παιζουν, αλλα πριν λιγες μερες ακουσα στο ραδιο για καποιους απο τους πιτσιρικαδες οτι "καβαλησαν" το καλαμι (αληθεια ή ψεμα δεν ξερω).

Για το (Β) +100000000 ΑΛΛΑ υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ στην δικια μας ομαδα. Ο ΤΔ θα κατηγορηθει οτι παιρνει μιζα σε καθε μεταγραφη που γινεται οπως εγινε με τον Ιβιτς. Και στην τελικη να σου πω οτι δεν με νοιαζει να παρει μιζα και ο ΤΔ αρκει να φερνει "παιχτες". Το ΑΛΛΑ σε μας εχει να κανει με την "οικογενειοκρατομενη" διοικηση μας (σε ολα ΝΑΙ στον προεδρο στραβα, ισια ολα ΝΑΙ) και την νοοτροπια του "ενος ανδρος αρχη" που εχει επιβαλει ο Σωκρατης.

consigliere
12-03-10, 11:20
Λέμε, λέμε, λένε οι εφημερίδες, λένε και δεν σταματάνε, για τον Βαλβέρδε, τον Γκέρετς, τον Πούσκας και τον Σεπ Χερμπέργκερ. Χωρίς ΤΔ δεν κάνουμε μία.
Δηλαδή, όχι σ'εμάς μόνο, σε οποιαδήποτε ομάδα στον κόσμο, υπάρχει ποτέ περίπτωση να πει κανείς "έλα Μάγε μου Προπονηταρά Ευρωπαίε μου, κάνε κουμάντο και φέρε όποιους και όσους θέλεις, διώξε όσους θέλεις, όλα για την πάρτη σου Γκουρού των πάγκων";;;
Όχι βέβαια... Αυτά δεν γίνονται!
Θα κοιτάξεις τί παίχτες έχεις ήδη, τί λεφτά διαθέτεις ρεαλιστικά ή τί θα μπορούσες ομοίως πιθανόν να εξοικονομήσεις πουλώντας και, ανάλογα, θα θέσεις στόχο για τό τί ποδόσφαιρο θέλεις και μπορείς να παίξεις.
Πάει πχ ο Μπάγιεβιτς σε ομάδες που έχουν ήδη πτέρυγες αλλά είναι της πλάκας με τους περισσότερους χαφ να είναι μέσα, προς το κέντρο και δεν βλέπονται οι ομάδες. Γιατί ο άνθρωπος ξέρει να παίζει πτέρυγες. Τί πάει να πει αυτό; Ότι θα έπρεπε να ξεπουλήσει η κάθε ΑΕΚ για να φέρει πτέρυγες που να φυσάνε;; Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Σε κάθε περίπτωση όχι αμέσως.
Να έρθει λέμε ο Βαλβέρδε στην ομάδα. Να έρθει και καλώς να ορίσει! Αλλά τί ποδόσφαιρο παίζει ο Βαλβέρδε; Ποιό είναι το στίγμα του; Πίεση ψηλά και γρήγορο πάσιν γκέιμ. Αυτά. Πόσοι από το ρόστερ μας ταιριάζουν σε αυτό που θέλει να παίξει ο άνθρωπος;;; Θα διώξουμε όλη την ομάδα για να έρθει;;; Φυσικά και όχι. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα!

Υπάρχουν και άλλα, περαιτέρω ζητήματα που πρέπει κανείς να δει. Πχ οι ακαδημίες τί παίζουν; Ποιός θα τους μάθει να παίζουν αλλιώς- αξιοποιήσιμα από την πρώτη ομάδα;;; Το σκάουτιν τί παίχτες θα κοιτάει;;;
Το κυριότερο όλων πάντως και το σοβαρότερο είναι αυτό: ότι πρέπει να ψαχτεί το θέμα του προπονητή. Γιατί ο κάθε προπονητής ξέρει και μπορεί να κάνει διαφορετικά πράγματα.

Ποιός θα τον ψάξει; Ποιός θα τον ελέγχει όταν έρθει; Με τί κριτήρια θα ελέγχεται; Πώς και από ποιόν θα κριθεί η καταλληλότητα και η αξιότητά του όσο είναι στην ομάδα;;
Ο βαρβάτος ΤΔ.
Όχι οι μεταγραφές βάσει του προπονητή. Αλλά όλοι, μεταγραφές και προπονητής βάσει σχεδίου.

masinGun
12-03-10, 11:22
Για το (Α) δεν ξερω αν φταιει μονο που δεν παιζουν, αλλα πριν λιγες μερες ακουσα στο ραδιο για καποιους απο τους πιτσιρικαδες οτι "καβαλησαν" το καλαμι (αληθεια ή ψεμα δεν ξερω).

φιλενάδα , πάντα φταίει ο παλιοχαρακτήρας του παίκτη , που παίρνουν τα μυαλά του αέρα

ποτέ όμως δεν φταίει η γραμμή ... των απο πάνω για προώθηση συγκεκριμένων ταλαντούχων παικτών/ ακριβών επενδύσεων

αι στο διάολο , τους βαρέθηκα

loky26
12-03-10, 11:25

Για το (Β) +100000000 ΑΛΛΑ υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ στην δικια μας ομαδα. Ο ΤΔ θα κατηγορηθει οτι παιρνει μιζα σε καθε μεταγραφη που γινεται οπως εγινε με τον Ιβιτς. Και στην τελικη να σου πω οτι δεν με νοιαζει να παρει μιζα και ο ΤΔ αρκει να φερνει "παιχτες". Το ΑΛΛΑ σε μας εχει να κανει με την "οικογενειοκρατομενη" διοικηση μας (σε ολα ΝΑΙ στον προεδρο στραβα, ισια ολα ΝΑΙ) και την νοοτροπια του "ενος ανδρος αρχη" που εχει επιβαλει ο Σωκρατης.
Μα ο Σωκρατης μας εχει παρει στο "ψητο"οταν ζητουμε παιχτες με 4 μυρια τον χρονο γιαυτο και μας φερνει "βετερανους"πρωην ακριβοπληρωμενους.
Ειμαστε οι "ιθαγενεις"που ξεχναμε το προβλημα με "καθρεφτακια"και "μπιχλιμπιδια".Γουσταρουμε να βλέπουμε ΜΠΑΛΑ και οχι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ,ΑΤΟΜΙΚΕΣ ενεργειες και οχι ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΠΟΔΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΑΠΟ 1 2 "ΜΕΣΙΕΣ"παρα συνδυασμους ωραιους απο ΟΛΗ την ΟΜΑΔΑ.
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΣΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΝ "ΓΑΤΑ" ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΦΕΡΝΕ ΜΟΝΑΔΕΣ (ΡΙΒΑΛΝΤΟ)ΟΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΠΟΥΛΟΥΤ ΚΑΙ ΣΙΑ(ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ).
Την μπαλα που παιξαμε με τα ελληνοπουλα επι βατραχου(δεν τον γουσταρω αλλα η αληθεια ειναι αυτη)ΔΕΝ την ΞΑΝΑΕΙΔΑΜΕ.

smageo
12-03-10, 11:49
Μα ο Σωκρατης μας εχει παρει στο "ψητο"οταν ζητουμε παιχτες με 4 μυρια τον χρονο γιαυτο και μας φερνει "βετερανους"πρωην ακριβοπληρωμενους.
Ειμαστε οι "ιθαγενεις"που ξεχναμε το προβλημα με "καθρεφτακια"και "μπιχλιμπιδια".Γουσταρουμε να βλέπουμε ΜΠΑΛΑ και οχι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ,ΑΤΟΜΙΚΕΣ ενεργειες και οχι ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΠΟΔΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΑΠΟ 1 2 "ΜΕΣΙΕΣ"παρα συνδυασμους ωραιους απο ΟΛΗ την ΟΜΑΔΑ.
ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΣΤΟΝ ΣΩΚΡΑΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΝ "ΓΑΤΑ" ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΕΦΕΡΝΕ ΜΟΝΑΔΕΣ (ΡΙΒΑΛΝΤΟ)ΟΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΠΟΥΛΟΥΤ ΚΑΙ ΣΙΑ(ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ).
Την μπαλα που παιξαμε με τα ελληνοπουλα επι βατραχου(δεν τον γουσταρω αλλα η αληθεια ειναι αυτη)ΔΕΝ την ΞΑΝΑΕΙΔΑΜΕ.

Μα δεν διαφωνω σε αυτο που λες. Αν ειδες στο ποστ μου σου ειπα οτι κατα την παγια τακτικη του θα φερει παιχτες μονο και μονο γι ανα κλεισει στοματα! Ασχετα αν αυτοι προοριζονται για λαθος θεσεις (θελεις που ποναει πιο πολυ η ομαδα εννοω).

Μας παιζει στα δαχτυλα του ενος χεριου ο προεδρος και εμεις "σφυριζουμε" αδιαφορα. Παντα βγαινει απο πανω γιατι δεν θελει να ειναι αυτος που τα ακουει. Και οταν εφτασε καποια στιγμη ο κομπος στο χτενι μας πεταξε και το "αν με αποδοκιμασουν εγω θα φυγω" πατωντας στο συναισθημα και το φοβο που προκαλει μια κατασταστη πετρινων και ολα εγινα παλι μελι γαλα.

Το εχω γραψει πολλες φορες παλιοτερα δεν με νοιαζει να χασω και ενα και δυο πρωταθληματα αν ειναι να κανω ομαδα και αν ειναι να βλεπω "μπαλα' μεσα στο ΝΑΟ και να "γουσταρω".

p.s Σαν υστερογραφο να σου πω ναι μεν θα ηθελα Ελληνες στην ομαδα γιατι απο την εποχη Σολιντ και μετα οι "ξενοι" (και δεν το λεω υποτιμητικα) ειναι περισσοτεροι απο τους Ελληνες, αλλα καθε φορα που ο Θρυλος θελει ενα Ελληνα παιχτη η τιμη του εκτοξευεται στο .... διαστημα. Βλεπε την περιπτωση Κουτσιανικουλη που γυρισαν και μας ειπαν οτι με 1 μυριο δεν παιρνεις ουτε την αφισα του, βλεπε παλιοτερα την υποθεση Σπυροπουλου και εδω βεβαια κολλαει οτι δεν πιστευω πως α ερθει ο Τζαβελας στο Θρυλο γιατι πολυ απλα ανηκει στο δυναμικο του νιονιου με οτι αυτο και αν σημαινει.

dimace
12-03-10, 11:51
Αν μιλάτε για τον Χλεμπ της Στουτγκχάρδης, είναι καλός
παίκτης. 100% αριστερό χαφ και καλός τεχνίτης (αυτός είναι
Αλέξανδρος) Δεν είναι παίκτης που κάνει διαφορά (ο Τζόλε στα
καλά του ΠΟΛΥ καλύτερος) αλλά είναι ΚΑΛΟΣ επαγγελματίας.

Στην ομάδα μας δεν κολλάει πολύ καλά αφού εδώ παίζει ρόλο
(ελάχιστες φορές συγκλίνει) ενώ σε μας πρέπει να πρωταγωνιστεί.
Από ποικιλία κινήσεων καλύτερος ο Ντάτολο. Θα προσδώσει
επαγγελματισμό στη νοοτροπία μας, αλλά δεν ξέρω για τι ποσά
μιλάμε και αν παραχωρείται.

Ο Ζογμπία ή ο Πέντερσεν είναι καλύτερες λύσεις γιατί παίρνουν
την ομάδα στους ώμους τους πράγμα που ΔΕΝ πρόκειται να κάνει
ο Αλιξάντρ... (αν μιλάμε για άλλο παίκτη, γράψτε λάθος:s6vhaha: )

sirkostas
12-03-10, 12:03

Από του χρόνου θα υπάρχει και ο ... Νικοπολίδης....Το 'πα κι εγώ ότι δεν βλέπω καποιον, αλλα κι η λογική να παμε σε παλιούς παιχτες δε με βρίσκει σύμφωνο. Εδω δε μιλάμε για προπονητικό πείραμα, τυπου Λεμονή ή Ντεσάμπ ή Γκουαρντιόλα, ωστε να εχεις τη δυνατότητα να ρισκάρεις κι αν δε σου βγει να τον απολύσεις και να προσλάβεις άλλον. Μιλάμε για εναν ανθρωπο που θα αναλαβει το τιμόνι της ομαδας με αρμοδιότητες σχεδον Σαντάμ Χουσείν! Ακόμα και την ομαδα Νέων θα έχει υπο την εποπτεία του. Για παράδειγμα, αν επιλεγεί ως αγωνιστικό σύστημα της ομαδας το 4-2-3-1 κι επιλεγεί αρχικά ο Βαλβέρδε για να το εφαρμόσει, τοτε επιβάλλεται να το ακολουθήσουν πιστα και οι Νέοι της ομαδας. Κι αν ο Αλεξανδρης δε μπορεί να το διδάξει, τοτε τον μπούλο κατευθείαν. Οπότε οι πιτσιρικάδες που καποια στιγμη θα προωθηθουν να ταιριάξουν κατευθείαν στο συστημα της ανδρικής ομαδας κι οχι να ψάχνονται.

Ο ΤΔ πρέπει να διαθετει καποιες υποτυπώδεις τουλάχιστον τεχνικές γνωσεις και ταυτόχρονα να γνωριζει αριστα την αγορά προπονητών/παιχτών για να ψωνίζει σωστα. Και δυστυχώς δε βλεπω καποιον στο ολυμπιακο πανθεον αυτη τη στιγμή που να μπορεί να παρει αυτο το τιμόνι στα χέρια του.

ΥΓ. Βλέποντας τον Γιοβάνοβιτς χθες, αναρωτήθηκα ως πότε θα συνεχιστεί αυτη η παράνοια με τους λάτιν. Διπλα στη πορτα μας, στα βαλκάνια, υπαρχει αφθονο κι ακατέργαστο ταλέντο. Παίχτες που αν έπαιζαν δίτερμα σε αλάνα, κατι ακριβοπληρωμένα τυπάκια τύπου Ντιόγκο και Λέτο θα τα εβαζαν να κυνηγάν τη μπαλλα οταν εβγαινε αραουτ.

loky26
12-03-10, 12:06
Μα δεν διαφωνω σε αυτο που λες. Αν ειδες στο ποστ μου σου ειπα οτι κατα την παγια τακτικη του θα φερει παιχτες μονο και μονο γι ανα κλεισει στοματα! Ασχετα αν αυτοι προοριζονται για λαθος θεσεις (θελεις που ποναει πιο πολυ η ομαδα εννοω).

Μας παιζει στα δαχτυλα του ενος χεριου ο προεδρος και εμεις "σφυριζουμε" αδιαφορα. Παντα βγαινει απο πανω γιατι δεν θελει να ειναι αυτος που τα ακουει. Και οταν εφτασε καποια στιγμη ο κομπος στο χτενι μας πεταξε και το "αν με αποδοκιμασουν εγω θα φυγω" πατωντας στο συναισθημα και το φοβο που προκαλει μια κατασταστη πετρινων και ολα εγινα παλι μελι γαλα.

Το εχω γραψει πολλες φορες παλιοτερα δεν με νοιαζει να χασω και ενα και δυο πρωταθληματα αν ειναι να κανω ομαδα και αν ειναι να βλεπω "μπαλα' μεσα στο ΝΑΟ και να "γουσταρω".

p.s Σαν υστερογραφο να σου πω ναι μεν θα ηθελα Ελληνες στην ομαδα γιατι απο την εποχη Σολιντ και μετα οι "ξενοι" (και δεν το λεω υποτιμητικα) ειναι περισσοτεροι απο τους Ελληνες, αλλα καθε φορα που ο Θρυλος θελει ενα Ελληνα παιχτη η τιμη του εκτοξευεται στο .... διαστημα. Βλεπε την περιπτωση Κουτσιανικουλη που γυρισαν και μας ειπαν οτι με 1 μυριο δεν παιρνεις ουτε την αφισα του, βλεπε παλιοτερα την υποθεση Σπυροπουλου και εδω βεβαια κολλαει οτι δεν πιστευω πως α ερθει ο Τζαβελας στο Θρυλο γιατι πολυ απλα ανηκει στο δυναμικο του νιονιου με οτι αυτο και αν σημαινει.
Το ξερω οτι δεν διαφωνουμε!ΑΠΛΩΣ τονιζω οτι ο καθε Σπυροπουλος κατα την αποψη μου δεν ειναι πολλυ καλυτερος απο τον καθε βαλεριανο των μικρων μας.ΤΟ ΤΡΙΠΑΚΙ ΤΗΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ.ΤΟ ΝΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.
ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΛΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΣΗΡΙΑΛ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ.
Τον τοροσιδη τον ΘΕΛΑΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και τον πηραμε ,οπως και τον αβρααμ ,ΠΙΣΤΕΥΩ πως αν θελουν τον τζαβελα ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΣΤΙΓΜΗ.ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ κατα την αποψη μου ειναι πως γινεται ο καθε τζαβελας που παιζει στον νιονιο και ο καθε τατος να ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ περιπτωσεις απο τους ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΑΣ.
Γαυρινα μου επικροτω τις αποψεις σου και ειναι καιρος να βαλουμε "πλατη" ΕΜΕΙΣ ο κοσμος περα απο "ψυχωσεις"ΑΜΕΣΩΝ πρωταθληματων.
Ειδαλως θα μονολογουμε παραληροντας "ΑΝ ημουνα εγω στην θεση του δημητρακη ΘΑ εκανα",δεν ειναι αυτο το θεμα.Το θεμα ειναι αυτοι που βρισκονται στα ποστα να ΝΙΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ για αλλαγη ΝΟΟΤΡΟΠΙΑς,και να δουν οτι ο κοσμος ΩΡΙΜΑΣΕ και ξερει τι ΖΗΤΑΕΙ.
ΕΙΔΑΛΩΣ παλι το καλοκαιρι θα ακουμε ΟΝΟΜΑΤΑ με 4 5 μυρια τον χρονο,που οι "γυναικες ,αδελφες κουμπαρες"δεν τους αφηνουν να ερθουνsc_laughc:.
ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΜΠΕΝ ΑΡΦΑ!!ΝΕΟΙ ΓΕΩΡΓΑΤΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

sirkostas
12-03-10, 12:09
ρε σεις πόσο κάνει ο βίτσελ και ο ντεφούρ ;;;;

εντάξει πρόεδρε κατάλαβα , σιγά το όνομα που έχουν !!!!Ο Ντεφούρ, αν τυχόν σκάσει πρόταση απο τον Ολυμπιακό, θα χρειαστεί ανανηψη ταχύτατα λογω κρίσης γέλιου.

Ο ανθρωπος ειναι για πολυ ψηλά, παραλίγο περσι να παει στη Ρεάλ. Και ήδη ακούγεται οτι τον εχει καπαρώσει η Μαν. Γιουνάιτεντ για το καλοκαίρι.

loky26
12-03-10, 12:19
Το 'πα κι εγώ ότι δεν βλέπω καποιον, αλλα κι η λογική να παμε σε παλιούς παιχτες δε με βρίσκει σύμφωνο. Εδω δε μιλάμε για προπονητικό πείραμα, τυπου Λεμονή ή Ντεσάμπ ή Γκουαρντιόλα, ωστε να εχεις τη δυνατότητα να ρισκάρεις κι αν δε σου βγει να τον απολύσεις και να προσλάβεις άλλον. Μιλάμε για εναν ανθρωπο που θα αναλαβει το τιμόνι της ομαδας με αρμοδιότητες σχεδον Σαντάμ Χουσείν! Ακόμα και την ομαδα Νέων θα έχει υπο την εποπτεία του. Για παράδειγμα, αν επιλεγεί ως αγωνιστικό σύστημα της ομαδας το 4-2-3-1 κι επιλεγεί αρχικά ο Βαλβέρδε για να το εφαρμόσει, τοτε επιβάλλεται να το ακολουθήσουν πιστα και οι Νέοι της ομαδας. Κι αν ο Αλεξανδρης δε μπορεί να το διδάξει, τοτε τον μπούλο κατευθείαν. Οπότε οι πιτσιρικάδες που καποια στιγμη θα προωθηθουν να ταιριάξουν κατευθείαν στο συστημα της ανδρικής ομαδας κι οχι να ψάχνονται.

Ο ΤΔ πρέπει να διαθετει καποιες υποτυπώδεις τουλάχιστον τεχνικές γνωσεις και ταυτόχρονα να γνωριζει αριστα την αγορά προπονητών/παιχτών για να ψωνίζει σωστα. Και δυστυχώς δε βλεπω καποιον στο ολυμπιακο πανθεον αυτη τη στιγμή που να μπορεί να παρει αυτο το τιμόνι στα χέρια του.

ΥΓ. Βλέποντας τον Γιοβάνοβιτς χθες, αναρωτήθηκα ως πότε θα συνεχιστεί αυτη η παράνοια με τους λάτιν. Διπλα στη πορτα μας, στα βαλκάνια, υπαρχει αφθονο κι ακατέργαστο ταλέντο. Παίχτες που αν έπαιζαν δίτερμα σε αλάνα, κατι ακριβοπληρωμένα τυπάκια τύπου Ντιόγκο και Λέτο θα τα εβαζαν να κυνηγάν τη μπαλλα οταν εβγαινε αραουτ.

Ετσι ρε κωστα !!πεστα ρε αδελφε.Χρονια το φωναζω το συγκεκριμενο,χρονια!!!!
Οσον αφορα τα βαλκανια εχεις δικιο ως ενα σημειο αδελφε.ΟΛΕΣ τις αγορες πρεπει να ΣΑΡΩΝΟΥΜΕ.Αλλα προτιμουμε να ΚΟΛΛΑΜΕ ΕΤΙΚΕΤΕΣ σε ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.οι ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΙ ξερουν το τοπι,οι ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΟΙ ειναι πειθαρχημενοι,οι ΤΑΔΕ ετσι ,οι ΔΕΙΝΑ αλλιως.ΠΑΠΑΡΙΕΣ κατα την αποψη μου γιατι υπαρχουν ΜΥΡΙΑ παραδειγματα που δεν ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ αυτα τα ΚΛΙΣΕ.
ΦΤΑΣΑΜΕ να ειμαστε "μαριονετες" του καθε χασομερη "scouter"που ειτε παει 3 ταξιδια τον χρονο για να δει ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΑΚΙΑ ειτε ΑΝΩΘΕΝ του σκαει η εισηγηση ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ γιατι ειναι ΠΙΑΣΑΡΙΚΗ στον κοσμο Η ΑΓΟΡΑ ΛΑΤΙΝ.
ΑΛΛΑΓΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ απο εμας τους ιδιους ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ.ΟΥΤΕ ο νορβηγος η ο ΣΕΡΒΟΣ να γινει ΠΑΝΑΚΕΙΑ για καθε "νοσο και μαλακια"ουτε ο ΧΙΛΙΑΝΟΣ Η ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ.
ΑΠΑΙΤΗΣΗ απο την διοικηση!

masinGun
12-03-10, 12:19
Ο Ντεφούρ, αν τυχόν σκάσει πρόταση απο τον Ολυμπιακό, θα χρειαστεί ανανηψη ταχύτατα λογω κρίσης γέλιου.

Ο ανθρωπος ειναι για πολυ ψηλά, παραλίγο περσι να παει στη Ρεάλ. Και ήδη ακούγεται οτι τον εχει καπαρώσει η Μαν. Γιουνάιτεντ για το καλοκαίρι.

δεν κατάλαβες , ανάποδα το λέω ...

βαλε όλους εμάς στην θέση π.χ. που τρίτη πρωί βλέπεις πρωτοσέλιδο "με 7,5 εκατ. στην Σταντάρ και 2,1 εκατ. τον χρόνο για 3 χρόνια έκλεισε ο Ολυμπιακός τον Ντεφούρ "

πόσοι από εμάς θα το ρίξουν στο κλάμα , για τα χαμένα λεφτά και το βέλγο παιχτάκι που πάνε να μας κουβαλήσουν , για τον λίγο και ανεπαρκές ... κλπ κλπ ;

masinGun
12-03-10, 12:35
Οσον αφορα τα βαλκανια εχεις δικιο ως ενα σημειο αδελφε.ΟΛΕΣ τις αγορες πρεπει να ΣΑΡΩΝΟΥΜΕ.Αλλα προτιμουμε να ΚΟΛΛΑΜΕ ΕΤΙΚΕΤΕΣ σε ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.οι ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΙ ξερουν το τοπι,οι ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΟΙ ειναι πειθαρχημενοι,οι ΤΑΔΕ ετσι ,οι ΔΕΙΝΑ αλλιως.ΠΑΠΑΡΙΕΣ κατα την αποψη μου γιατι υπαρχουν ΜΥΡΙΑ παραδειγματα που δεν ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ αυτα τα ΚΛΙΣΕ.
ΦΤΑΣΑΜΕ να ειμαστε "μαριονετες" του καθε χασομερη "scouter"που ειτε παει 3 ταξιδια τον χρονο για να δει ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΑΚΙΑ ειτε ΑΝΩΘΕΝ του σκαει η εισηγηση ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ γιατι ειναι ΠΙΑΣΑΡΙΚΗ στον κοσμο Η ΑΓΟΡΑ ΛΑΤΙΝ.
ΑΛΛΑΓΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ απο εμας τους ιδιους ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ.ΟΥΤΕ ο νορβηγος η ο ΣΕΡΒΟΣ να γινει ΠΑΝΑΚΕΙΑ για καθε "νοσο και μαλακια"ουτε ο ΧΙΛΙΑΝΟΣ Η ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ.
ΑΠΑΙΤΗΣΗ απο την διοικηση!

διαφωνώ αδερφέ !

εμείς δεν είμαστε Αρσεναλ ή Τσέλσι για να έχουμε παντού σκάουτερ που θα παρακολουθήσουν τον χ-Σβωρόνο Πιερίας της Χιλής . δεν μπορούμε να σαρώνουμε όλες τις αγορές αλλά μπορούμε να σαρώσουμε τα βαλκάνια . να παίρνουμε παίχτες που είναι παιχταράδες , έρχονται στην ελλάδα με χίλια γιατί απλά γουστάρουν , ταιριάζουν στην νοοτροπία μας και είναι οικονομικά προσιτοί .

τον χιλιανό και τον βραζιλιάνο θα τον πάρεις από την ευρώπη για να σου κάνει την απόλυτη διαφορά . τα οικονομικά μεγέθη του Ολυμπιακού δεν του επιτρέπουν να κάνει πειράματα τύπου ντίογκο ή λεονάρντο .

αλλα όμως δεν επιτρέπεται για την ελλαδα να μην έχει άκρες (που έχει) στην πρώην γιουγκοσλαβία και να μην ανακαλύπτει πιο γρήγορα από τους άλλους παίκτες τύπου γιόβετιτς , μιλίγιας , σούμποτιτς κλπ (για να μην πω σε όλα τα βαλκάνια και για παιχτάκια τύπου χάμσικ)

εγώ κάνω απλά μια πρόταση : στειλε τον τζολε , τον ντάρκο ή τον ίβιτς στην σερβία . και ζήτα του να σου προτείνει σε κάθε μεταγραφική περίοδο 2 παίχτες (όχι παραπάνω) .... πείτε μου τί έχουμε να χάσουμε ;

τώρα θα μου πείτε και ο αστρίτης ο Νινιάδης είχε προτείνει τους Μποκανί και Ντε Καμαργκο , τί έγινε ;;;; άλλο θέμα αυτό . πάλι θα καταλήξουμε στο θέμα : οργάνωση πλήρης (και αναδιοργάνωση) από τον πρόεδρο μέχρι τον τελευταίο υπάλληλο

sirkostas
12-03-10, 12:41
ΑΠΑΙΤΗΣΗ απο την διοικηση!Κύττα. Ουδείς μπορεί να παραβλεψει το γεγονος οτι η βαλκανική αγορα ειχε μια μεγάλη καμψη τη δεκαετία '90, για λογους πολιτικους κι όχι αθλητικούς. Τα καθεστώτα κατερρευσαν ομαδικά, κυριαρχησε φτώχεια και στο καπακι ηρθαν και οι δυο εμφύλιοι της Γιουγκοσλαβίας κι έδεσε το γλυκό. Απο τη γενιά του Σαβιτσεβιτς, του Μπόμπαν, του Προσινέτσκι κλπ χρειαστηκε να μεσολαβήσουν χρόνια για να δουμε μεγαλους παιχτες απο κείνα τα μέρη. Αυτή τη στιγμή ομως εχουν σηκώσει κεφάλι κι επειδη ποτε δεν επαψαν να ειναι κορυφαία αθλητική σχολη, παραγουν ξανα τεραστιους παιχτες. Ακόμα και το ταπεινό Μαυροβούνιο και τα ταλαίπωρα Σκόπια βγαζουν Γιόβετιτς και Πάντεφ που κοστιζουν τρελλα λεφτά αυτη τη στιγμή.

Πέραν αυτου, η προτίμησή μου σε βαλκάνιους οφείλεται και στο οτι πιο ευκολα θα προσαρμοστει ο Βούλγαρος πχ απο τον Αργεντινό στην Ελλάδα, λογω γειτονίας, συνηθειών στη καθημερινή ζωη, μικρής απόστασης από την οικογένεια κλπ.

loky26
12-03-10, 13:00
διαφωνώ αδερφέ !

εμείς δεν είμαστε Αρσεναλ ή Τσέλσι για να έχουμε παντού σκάουτερ που θα παρακολουθήσουν τον χ-Σβωρόνο Πιερίας της Χιλής . δεν μπορούμε να σαρώνουμε όλες τις αγορές αλλά μπορούμε να σαρώσουμε τα βαλκάνια . να παίρνουμε παίχτες που είναι παιχταράδες , έρχονται στην ελλάδα με χίλια γιατί απλά γουστάρουν , ταιριάζουν στην νοοτροπία μας και είναι οικονομικά προσιτοί .

τον χιλιανό και τον βραζιλιάνο θα τον πάρεις από την ευρώπη για να σου κάνει την απόλυτη διαφορά . τα οικονομικά μεγέθη του Ολυμπιακού δεν του επιτρέπουν να κάνει πειράματα τύπου ντίογκο ή λεονάρντο .

αλλα όμως δεν επιτρέπεται για την ελλαδα να μην έχει άκρες (που έχει) στην πρώην γιουγκοσλαβία και να μην ανακαλύπτει πιο γρήγορα από τους άλλους παίκτες τύπου γιόβετιτς , μιλίγιας , σούμποτιτς κλπ (για να μην πω σε όλα τα βαλκάνια και για παιχτάκια τύπου χάμσικ)

εγώ κάνω απλά μια πρόταση : στειλε τον τζολε , τον ντάρκο ή τον ίβιτς στην σερβία . και ζήτα του να σου προτείνει σε κάθε μεταγραφική περίοδο 2 παίχτες (όχι παραπάνω) .... πείτε μου τί έχουμε να χάσουμε ;

τώρα θα μου πείτε και ο αστρίτης ο Νινιάδης είχε προτείνει τους Μποκανί και Ντε Καμαργκο , τί έγινε ;;;; άλλο θέμα αυτό . πάλι θα καταλήξουμε στο θέμα : οργάνωση πλήρης (και αναδιοργάνωση) από τον πρόεδρο μέχρι τον τελευταίο υπάλληλο
Aδελφε μου οι ακρες γινονται!Κολληματα δεν γουσταρω με ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.
Η συζητηση εχει ξαναγινει για το θεμα scouting και εχω ξανατονισει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ SCOUTING.Νορβηγοι και σουηδοι ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΥΝ ΑΦΡΙΚΑΝΑΚΙΑ και εμεις θα ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ 500 χρονια τον ΝΕΡΙ.προσφατα η ΜΟΛΝΤΕ πουλησε 2 γκανεζους που τους πηρε ψιχουλά.ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΘΕ ΜΟΛΝΤΕ Η ΑΛΛΗ ΨΑΡΑΓΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΓΥΑΛΙΑ.
Ο πιανιτς μεγαλωσε λουξεμβουργο και μετα πηγε στην μετς,ο μποζινωφ περασε ακομα και απο ομαδα της μαλτας πριν παει στις ομαδες του καμπιονατο.ΗΜΑΡΤΟΝ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ

loky26
12-03-10, 13:02
Κύττα. Ουδείς μπορεί να παραβλεψει το γεγονος οτι η βαλκανική αγορα ειχε μια μεγάλη καμψη τη δεκαετία '90, για λογους πολιτικους κι όχι αθλητικούς. Τα καθεστώτα κατερρευσαν ομαδικά, κυριαρχησε φτώχεια και στο καπακι ηρθαν και οι δυο εμφύλιοι της Γιουγκοσλαβίας κι έδεσε το γλυκό. Απο τη γενιά του Σαβιτσεβιτς, του Μπόμπαν, του Προσινέτσκι κλπ χρειαστηκε να μεσολαβήσουν χρόνια για να δουμε μεγαλους παιχτες απο κείνα τα μέρη. Αυτή τη στιγμή ομως εχουν σηκώσει κεφάλι κι επειδη ποτε δεν επαψαν να ειναι κορυφαία αθλητική σχολη, παραγουν ξανα τεραστιους παιχτες. Ακόμα και το ταπεινό Μαυροβούνιο και τα ταλαίπωρα Σκόπια βγαζουν Γιόβετιτς και Πάντεφ που κοστιζουν τρελλα λεφτά αυτη τη στιγμή.

Πέραν αυτου, η προτίμησή μου σε βαλκάνιους οφείλεται και στο οτι πιο ευκολα θα προσαρμοστει ο Βούλγαρος πχ απο τον Αργεντινό στην Ελλάδα, λογω γειτονίας, συνηθειών στη καθημερινή ζωη, μικρής απόστασης από την οικογένεια κλπ.
Οσα ειπε για τους μικρους και το οργανογραμα το ΦΩΝΑΖΩ ΧΡΟΝΙΑ.
Για τους ΒΑΛΚΑΝΙΟΥΣ ΑΠΛΩΣ δεν ειμαι 100%σιγουρος

redHEART7
12-03-10, 13:04
να παρουνε γκουντγιονσεν οι μαλακες μπροστα να εχουμε επιτελους επιθεση, να παρουνε κ χλεμπ αν μπορουν οπωσδηποτε αν δν εχει κλεισει στη βαζελα,δν πρεπει να παει στην βαζελα αυτη η παιχτουρα,να μπει σφηνα με περισσοτερα φραγκα,να παρει κ αριστερο χαφ κ μπακ αντεεεεεεεεε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

masinGun
12-03-10, 13:08
Aδελφε μου οι ακρες γινονται!Κολληματα δεν γουσταρω με ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ.
Η συζητηση εχει ξαναγινει για το θεμα scouting και εχω ξανατονισει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ SCOUTING.Νορβηγοι και σουηδοι ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΥΝ ΑΦΡΙΚΑΝΑΚΙΑ και εμεις θα ΘΥΜΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ 500 χρονια τον ΝΕΡΙ.προσφατα η ΜΟΛΝΤΕ πουλησε 2 γκανεζους που τους πηρε ψιχουλά.ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΚΑΘΕ ΜΟΛΝΤΕ Η ΑΛΛΗ ΨΑΡΑΓΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΓΥΑΛΙΑ.
Ο πιανιτς μεγαλωσε λουξεμβουργο και μετα πηγε στην μετς,ο μποζινωφ περασε ακομα και απο ομαδα της μαλτας πριν παει στις ομαδες του καμπιονατο.ΗΜΑΡΤΟΝ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ

ξέρεις τι γίνεται , δεν έχει να κάνει με κόλλημα στην εθνικότητα (όσο αναφορά στα Βαλκάνια που λέμε) . καλώς ή κακώς για την υπόλοιπη Ευρώπη η Ελλάδα είναι υποανάπτυκτη και με ταμπέλα . για παράδειγμα :

- δεν πρόκειται ποτέ να ερχόταν ο μεγαλωμένος στο Λουξεμβούργο πιάνιτς στην Ελλάδα ακόμα κι αν του έδινες ένα σκασμό λεφτά .διότι η Ελλάδα σε σχέση με την κεντρική Ευρώπη είναι μεσαίωνας
- αντιθετα μεγαλωμένος στο μοστάρ πιάνιτς θα ερχόταν , πριν καν κλείσει το τηλέφωνο , διότι για αυτόν η Ελλάδα είναι μια δίοδος .

αυτό εμείς οι στόκοι , δεν το εκμεταλλευόμαστε !!!!

στην Αφρική ή στην Λατ. Αμερική άκρες δεν έχουμε . στα Βαλκάνια που έχουμε δεν τις εκμεταλλευόμαστε και ....... ΜΑΛΑΚΙΖΟΜΑΣΤΕ !!!!!!

redHEART7
12-03-10, 13:12
παρτε κανα διαμαντι απο αφρικα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε , που εισαι ρε μποτο οταν σε χρειαζομαστε.. χαχαχαχα
ρε μποτο βρες κανα διοικητικο στελεχος απο αφρικα μεταγραφη,εκει ποναμε

masinGun
12-03-10, 13:15
παρτε κανα διαμαντι απο αφρικα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε, που εισαι ρε μποτο οταν σε χρειαζομαστε.. χαχαχαχα
ρε μποτο βρες κανα διοικητικο στελεχος απο αφρικα μεταγραφη,εκει ποναμε

άσε τα έχουμε σπάσει .... μάλλον θα χρωστάει τίποτα :whis::whis::whis:

redHEART7
12-03-10, 13:19
άσε τα έχουμε σπάσει .... μάλλον θα χρωστάει τίποτα :whis::whis::whis:
μποτο αλανι γυρνα στο λιμανι:toilet3:

Reds
12-03-10, 23:22

Καλος παικτης αλλα υπερτημημενος κατα την γνωμη μου.

Στη δικια μας ομαδα δεν θα εδειχνε αργος σιγουρα,αλλα μου κανει και εμενα μεγαλη εντυπωση που στα 29 του παιζει ακομα στην Στανταρ Λιεγης...

Du3lisT
13-03-10, 14:08
Μάλιστα, σήμερα έχουμε τους:

Τζον Κάριου 30χρ, που το συμβόλαιο του τελειώνει το καλοκαίρι του 2011.
Nενέ 28χρ, το συμβόλαιο του επίσης το 2011.
Κάλστρομ 27χρ και Πέντερσεν 28χρ, που μένουν ελεύθεροι το καλοκαίρι.

Γι' αυτούς γράφουν οι φυλλάδες σήμερα, για αμυντικό χαφ κουβέντα.

stelios-7-
13-03-10, 14:43
θα τους παρουμε ολους?:s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha:

Du3lisT
13-03-10, 22:08
Προτάθηκε ο Αντριάνο

http://www.redplanet.gr/html/ent/851/ent.265851.asp

Δίχτυα στη Γαλλία

Φήμες πάντως τον θέλουν να βλέπει μέσα στο επόμενο διάστημα τους Ντελβίν Ντίνγκα (21χρονος Κονγκολέζος αμυντικός χαφ της Οσέρ, με 22 συμμετοχές στο φετινό πρωτάθλημα) και Ρίο Μαβουμπά:wor: (26χρονος Ανγκολέζος "κόφτης" της Λιλ, βασικός και αναντικατάστατος με 26 συμμετοχές και κοινοτικό διαβατήριο στη διάθεσή του).

http://www.redplanet.gr/html/ent/852/ent.265852.asp

stelios-7-
13-03-10, 22:18
πολυ χερομαι..
αχ αχ καλε ποτε θα παμε αεροδρομιο να φωναξουμε?
θα παω να αναψω κερι αυριο να κανει ο θεουλης να ερθουν.
:whatever:

Reds
13-03-10, 22:19
Ρε τον Κουμουρτζι μην ξεχασετε!

Εποχες Οφρικουε-Αμποαγκουε θα ζησουμε...ppnxoxo

Du3lisT
13-03-10, 22:23
Πάντως μακάρι να ισχύει το συγκεκριμένο για τον Μavuba, είναι αυτό που μας λείπει, αμυντικό χαφ(χαφάρα), γρήγορος και σκύλος πραγματικός!

captain-cook
13-03-10, 22:23
Προτάθηκε ο Αντριάνο

http://www.redplanet.gr/html/ent/851/ent.265851.asp

ΠΡΟΕΔΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ φέρε τον Αντριάνο να πέσουν τα τσιμένταααααα

:wor::wor::wor::wor::wor::wor:

Faithful
13-03-10, 22:24
ΠΡΟΕΔΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ φέρε τον Αντριάνο να πέσουν τα τσιμένταααααα

:wor::wor::wor::wor::wor::wor:

ρε τα θες και τα πιστευεις?:-P

captain-cook
13-03-10, 22:30
ρε τα θες και τα πιστευεις?:-P

Eμπιστεύομαι τον Μεγάλο Πρόεδρο! Θα κάνει πάλι το ΜΠΑΜ όπως μόνο αυτός ξέρει!!!!!!

ΣΩΩΩΚΡΑΑΑΑΤΗΣΣ ΚΟΟΟΟΟΟΚΚΑΛΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣ

Reds
13-03-10, 22:30
Πάντως μακάρι να ισχύει το συγκεκριμένο για τον Μavuba, είναι αυτό που μας λείπει, αμυντικό χαφ(χαφάρα), γρήγορος και σκύλος πραγματικός!

Χαφαρα δεν λες τιποτα!!!!!
Παικταρας ειναι,αλλα δεν μπορω ειλικρινα να πιστεψω τιποτα!

Faithful
13-03-10, 22:31
Eμπιστεύομαι τον Μεγάλο Πρόεδρο! Θα κάνει πάλι το ΜΠΑΜ όπως μόνο αυτός ξέρει!!!!!!

ΣΩΩΩΚΡΑΑΑΑΤΗΣΣ ΚΟΟΟΟΟΟΚΚΑΛΗΗΗΣΣΣΣΣΣΣ

Αντωνη αυτο που σου δωσαν να πιεις δεν ηταν σκετη μπυραppnxoxoppnxoxo

Σιγα μην ερθει ο Mavuba. Μακαρι δηλαδη αλλα..

Dr.Red
13-03-10, 22:32
Όσο δεν φέρνει ανθρώπους που να γνωρίζουν το αντικείμενο αυτά θα παθαίνει και θα παθαίνουμε. Είμαι σίγουρος παίρνουν τηλέφωνο Θεοδωρίδης και Χρυσικόπουλος σε ομάδες και τους κλείνουν το τηλέφωνο...νομίζουν ότι κάποιος πήρε λάθος αριθμό η ότι κάποιος τους κάνει πλακα......χρυσικ....;;;;θεόδω....WTF!!!!!!Asshole s!!!!!

Du3lisT
13-03-10, 22:33
Δεν είναι θετικοί στην διοίκηση λόγω της γνωστής κακής εξωγηπεδικής ζωής του Αντριάνο..νέα βλακεία αυτό. Όουεν τελειωμένος πρωην ποδοσφαιριστής, Μοριέντες το ίδιο, Σισέ άχρηστος, Κοβάσεβιτς γέρος..ναι, μπάλλα που "βλέπουμε" στην Ελλάδα ρε παιδί μου.

stelios-7-
13-03-10, 22:33
κανενας δεν θα ερθει..
το μονο που θα ερθει ειναι δυσκολα χρονια για την ομαδα

Du3lisT
13-03-10, 22:35
Αντωνη αυτο που σου δωσαν να πιεις δεν ηταν σκετη μπυραppnxoxoppnxoxo

Σιγα μην ερθει ο Mavuba. Μακαρι δηλαδη αλλα..

Αν του κάνουμε σοβαρή πρόταση Μαργαρίτα θα έρθει.

Dr.Red
13-03-10, 22:35
Δεν είναι θετικοί στην διοίκηση λόγω της γνωστής κακής εξωγηπεδικής ζωής του Αντριάνο..νέα βλακεία αυτό. Όουεν τελειωμένος πρωην ποδοσφαιριστής, Μοριέντες το ίδιο, Σισέ άχρηστος, Κοβάσεβιτς γέρος..ναι, μπάλλα που "βλέπουμε" στην Ελλάδα ρε παιδί μου.

Απορρίφτηκαν σαν σαπάκια η ακριβοί Delgado,Πέτριτς,Giovanovic κλπ......ευτυχώς πήραμε DUUUUUUUUUUDUUUUUUUUUUUU και Diogo,Λεντέσμα ωχ παναια μου.........!!!!!!

Faithful
13-03-10, 22:36
Αν του κάνουμε σοβαρή πρόταση Μαργαρίτα θα έρθει.
στα λογια μου ερχεσαι!

sk12072
13-03-10, 23:26
ποιον να πρωτοδιωξεις και ποιος να πρωτοερθει.

Reds
13-03-10, 23:39
ο Οφορικουε που παιζει?

iakov7
14-03-10, 10:04
Η ομαδα εχει αναγκη μεταγραφες βασικων, ενω καποιοι παιχτες απλα ειναι πολυ λιγοι για την ομαδα μας. Καποιοι ισως θα ηταν καλο να μεινουν για τον παγκο και να φυγουν σε κανενα χρονο, δεν ειναι σωστο να αλλαζεις 15 παιχτες μεσα σε ενα χρονο και ουτε φυσικα υπαρχουν τα χρηματα.

Αμεσες Αποδεσμευσεις

Αμυνα - Κοβατς, Λεοναρτο
Κεντρο - Μαρεσκα, Στολτιδης
Επιθεση - Οσκαρ

Μεταγραφες

1 τερματοφυλακας
2 αμυντικα χαφ
1 επιτελικο χαφ
1 αριστερο εξτρεμ
1 επιθετικος
αν σταματησει ο Γκαλετι 1 δεξι εξτρεμ

Με λιγα λογια 25-30 εκ. Ποιος θα τα βαλει αυτα? ΧΟΧΟΧΟΧΟ!

taliban23
14-03-10, 10:09
Η ομαδα εχει αναγκη μεταγραφες βασικων, ενω καποιοι παιχτες απλα ειναι πολυ λιγοι για την ομαδα μας. Καποιοι ισως θα ηταν καλο να μεινουν για τον παγκο και να φυγουν σε κανενα χρονο, δεν ειναι σωστο να αλλαζεις 15 παιχτες μεσα σε ενα χρονο και ουτε φυσικα υπαρχουν τα χρηματα.

Αμεσες Αποδεσμευσεις

Αμυνα - Κοβατς, Λεοναρτο
Κεντρο - Μαρεσκα, Στολτιδης
Επιθεση - Οσκαρ

Μεταγραφες

1 τερματοφυλακας
2 αμυντικα χαφ
1 επιτελικο χαφ
1 αριστερο εξτρεμ
1 επιθετικος
αν σταματησει ο Γκαλετι 1 δεξι εξτρεμ

Με λιγα λογια 25-30 εκ. Ποιος θα τα βαλει αυτα? ΧΟΧΟΧΟΧΟ!

μαλλον πρεπει να προσθεσεις και αλλους.....
-λεοναρντο,ντομι,μπραβο,ζεβλακωφ,στολτιδης,μαρεσκα, οσκαρ,ντατολο,ζαιρι,ντιογο

iakov7
14-03-10, 10:24
μαλλον πρεπει να προσθεσεις και αλλους.....
-λεοναρντο,ντομι,μπραβο,ζεβλακωφ,στολτιδης,μαρεσκα, οσκαρ,ντατολο,ζαιρι,ντιογο

Λεοναρτο, Στολτιδη, Μαρεσκα - τους εβαλα ηδη.

Μπραβο, Ντομι - ο Μπραβο σε γενικες γραμμες ειχε μια καλη χρονια, εχουμε πολυ μεγαλυτερες αναγκες σε αλλες θεσεις. Ο Ντομι για αναπληρωματικος για κανενα χρονο ακομα μπορει να μεινει, δεν ειναι καιρος για μεταγραφες αναπληρωματικων αλλα βασικων παιχτων.

Ζεβλακοφ - πολυ καλος παιχτης, οποτε επαιξε φετος ηταν θετικοτατος, καλη επιλογη για τον παγκο για αλλο ενα χρονο

Ντατολο - ακομα δεν τον ειδαμε!

Ζαιρι - καλη επιλογη για τον παγκο, προσφερε σε αρκετα παιχνιδια φετος

Ντιογο - αθλιος φετος, επαψα να τον πιστευω, δοθηκαν ομως πολλα λεφτα και πρεπει του χρονου με σοβαρο προπονητη να του δοθει αλλη μια ευκαιρεια. Με τον Βαλβερδε εκανε μια καλη χρονια.

Reds
14-03-10, 10:30
Οι παικτες που εχουμε εκτος 3-4 ειναι πολυ καλη για αναπληρωματικοι.
Μην περιμενετε τρελες μεταγγραφες το καλοκαιρι μιας και τα πραγματα θα ειναι δυσκολα.Το θεμα ειναι να εχουμε παικτες που να καλυπτουν τις συγκεκριμενες θεσεις..

sk12072
14-03-10, 10:53
αν δεν βαλει 20 μυρια δεν κανουμε δουλεια.το θεμα ομως ειναι ποιος θα εισηγηθει τις αποκτησεις ποδοσφαιριστων και ποιος θα τους βρει.
και μην μου πει κανεις τον μποζο γιατι θελω να ηρεμησω.

taliban23
14-03-10, 11:51
Λεοναρτο, Στολτιδη, Μαρεσκα - τους εβαλα ηδη.

Μπραβο, Ντομι - ο Μπραβο σε γενικες γραμμες ειχε μια καλη χρονια, εχουμε πολυ μεγαλυτερες αναγκες σε αλλες θεσεις. Ο Ντομι για αναπληρωματικος για κανενα χρονο ακομα μπορει να μεινει, δεν ειναι καιρος για μεταγραφες αναπληρωματικων αλλα βασικων παιχτων.

Ζεβλακοφ - πολυ καλος παιχτης, οποτε επαιξε φετος ηταν θετικοτατος, καλη επιλογη για τον παγκο για αλλο ενα χρονο

Ντατολο - ακομα δεν τον ειδαμε!

Ζαιρι - καλη επιλογη για τον παγκο, προσφερε σε αρκετα παιχνιδια φετος

Ντιογο - αθλιος φετος, επαψα να τον πιστευω, δοθηκαν ομως πολλα λεφτα και πρεπει του χρονου με σοβαρο προπονητη να του δοθει αλλη μια ευκαιρεια. Με τον Βαλβερδε εκανε μια καλη χρονια.

δεν συμφωνω...ο μπραβο ειναι ενας μετριος παικτης και φυσικα οχι για 1.5 εκ ευρω που παιρνει ετησιως..ο ντομι ειναι αποληθωμα παικτη ητανε λαθος η εξαρχης μεταγραφη του δεν το συζηταω καν.ο ζεβλακωφ καλος αλλα 34αρης πια.θες κατι αντιστοιχο σε μικροτερη ηλικια.
ο ντατολο ειναι ενας βελτιωμενος λετο με τα ιδια κουσουρια..εγω θελω παικτες σφαιρες απο τα πλαγια και ηγετες...δεν εχει καμια σχεση με τον τζολε στα καλα του.ο ζαιρι ειναι για αλλαγη της αλλαγης...δεν θα ξεχασω εναν εμπειρο ρεπορτερ της γαλλλιας που ειχε βγει στον σεντρα για να σχολιασει την επικειμενη μεταγραφη μπεν αρφα στον θρυλο.οταν τον ρωτησανε για ζαιρι ειπε οτι ουτε στην οσερ δεν θα επαιζε αυτος ο παικτης βασικος.σκεψου διαφορα επιπεδου λοιπον..ενας παικτης που θα ητανε παγκιτης στην γαλλια κανει ας πουμε διαφορα στον ελληνικο πρωταθλημα.
ο ντιογο επρεπε να κρεμαστει το δελτιο του απο το καλοκαιρι που ηρθε με 15 κιλα επιπλεον..τωρα; ειναι χαμενη ιστορια πια..
αυτο που θελω να πω ειναι τι σοι ομαδα θες να φτιαξεις...αν θες να εισαι στην μετριοτητα τοτε οι ζαιριδηδες και οι ζεβλακωφ οι 34αρηδες σου κανουνε..
αν θες συγχρονη ομαδα ομως γρηγορη,με χαμηλο μεσο ορο ηλικιας και προοπτικη τοτε πολυ απλα δεν κανουνε ολοι οι ανωτερο....

aljawn
14-03-10, 11:57
Σε πρώτη φάση, και πριν όλου του άλλου μεταγραφικού σχεδιασμού, πρέπει νομίζω να εμπεδώσουμε ότι για να κάνουμε πρωταθλητισμό σοβαρά πρέπει να εγκαταλείψουμε το μοντέλο του μικρού ρόστερ. Συνέβαλε και αυτό στο φετινό χαντάκωμα (αν και μεταξύ μας, με την φετινή προετοιμασία, αντί για 16 θα είχαμε 25 καμένους).

Προσωπικά, υπήρξα υποστηρικτής του μικρού ρόστερ, ειδικά όταν υλοποιήθηκε από το δίδυμο Ίβιτς - Lime. Αν θυμάστε, όταν ανέλαβαν, έστειλαν πολύ κόσμο σπίτι του. Ωστόσο, η πορεία έδειξε ότι δεν πέτυχε, κυρίως γιατί φτάσαμε στο σημείο να βασιζόμαστε σε συγκεκριμένους παίκτες (πχ Γκαλέτι, Ντούντου), και όταν δεν τραβάνε να μην έχουμε άλλες λύσεις. Ακόμα περισσότερο, το να σκάμε ένα καράβι λεφτά για έναν μόνο παίκτη είναι επίσης λάθος, γιατί καταλήγουμε να τα κλαίμε στο τέλος (Ντιογκο).

Η ταπεινή μου γνώμη, είναι ότι πρέπει να έχουμε στόχο, αν όχι από το καλοκαίρι, τουλάχιστον από του χρόνου το καλοκαίρι, να έχουμε 2 αξιόμαχες ενδεκάδες ή τρεις σοβαρές λύσεις σε κάθε γραμμή, πέραν των κάποιων (5-7 πραγματικά παγκιτών). Αυτή τη στιγμή έχουμε πολύ καλό βασικό υλικό - εξακολουθώ να το πιστεύω αυτό - αλλά μόνο όταν παίζει σοβαρά, αλλά μετά απ' αυτό το χάος.

Reds
14-03-10, 12:03
αν δεν βαλει 20 μυρια δεν κανουμε δουλεια.το θεμα ομως ειναι ποιος θα εισηγηθει τις αποκτησεις ποδοσφαιριστων και ποιος θα τους βρει.
και μην μου πει κανεις τον μποζο γιατι θελω να ηρεμησω.

Mε 20 εκατομμυρια δεν παιρνεις τιποτα!

iakov7
14-03-10, 12:24
δεν συμφωνω...ο μπραβο ειναι ενας μετριος παικτης και φυσικα οχι για 1.5 εκ ευρω που παιρνει ετησιως..ο ντομι ειναι αποληθωμα παικτη ητανε λαθος η εξαρχης μεταγραφη του δεν το συζηταω καν.ο ζεβλακωφ καλος αλλα 34αρης πια.θες κατι αντιστοιχο σε μικροτερη ηλικια.
ο ντατολο ειναι ενας βελτιωμενος λετο με τα ιδια κουσουρια..εγω θελω παικτες σφαιρες απο τα πλαγια και ηγετες...δεν εχει καμια σχεση με τον τζολε στα καλα του.ο ζαιρι ειναι για αλλαγη της αλλαγης...δεν θα ξεχασω εναν εμπειρο ρεπορτερ της γαλλλιας που ειχε βγει στον σεντρα για να σχολιασει την επικειμενη μεταγραφη μπεν αρφα στον θρυλο.οταν τον ρωτησανε για ζαιρι ειπε οτι ουτε στην οσερ δεν θα επαιζε αυτος ο παικτης βασικος.σκεψου διαφορα επιπεδου λοιπον..ενας παικτης που θα ητανε παγκιτης στην γαλλια κανει ας πουμε διαφορα στον ελληνικο πρωταθλημα.
ο ντιογο επρεπε να κρεμαστει το δελτιο του απο το καλοκαιρι που ηρθε με 15 κιλα επιπλεον..τωρα; ειναι χαμενη ιστορια πια..
αυτο που θελω να πω ειναι τι σοι ομαδα θες να φτιαξεις...αν θες να εισαι στην μετριοτητα τοτε οι ζαιριδηδες και οι ζεβλακωφ οι 34αρηδες σου κανουνε..
αν θες συγχρονη ομαδα ομως γρηγορη,με χαμηλο μεσο ορο ηλικιας και προοπτικη τοτε πολυ απλα δεν κανουνε ολοι οι ανωτερο....

Αγαπητε φιλε πιστεψε με και εγω θα ηθελα αυριο να δωσουμε 50 εκ. και να παρουμε 10 παιχτες για να δημιουργησουμε μια ΟΜΑΔΑΡΑ που να ειναι πληρης. Αλλο το τι θελω ομως και αλλο το τι μπορω.

Η ομαδα εχει βασικες ελλειψεις στο ροστερ της. Θελει ποιοτικα χαφ, τερματοφυλακα, φορ, εξτρεμ. Για να παρεις ποιοτικους παιχτες σε τοσες θεσεις πρεπει να ξοδεψεις πολλα λεφτα και δεν βλεπω διαθεση να ξοδευτουν μεγαλα ποσα. Νομιζεις οτι ειναι καιρος τωρα για να συζητουμε να φυγει πχ ο Ζαιρι και ο Ζεβλακοφ? Δηλαδη αντι να δουμε τα πραγματικα μας προβληματα θα ασχολουμαστε με το πως θα ξοδεψουμε χρηματα για να φερουμε νεους παγκιτες? Τοσο κακοι ειναι οι Ζαιρι και Ζεβλακοφ ας πουμε που δεν κανουν για τον παγκο? Μακαρι να δωσουν λεφτα να παρουμε προπονητη και παιχτες ενδεκαδατους και η τελευταια μου εγνοια ειναι οι παγκιτες. Αν ειχαμε 50 εκ. να ξοδεψουμε θα συμφωνουσα μαζι σου, αλλα υπο τις συνθηκες ας βαλουμε κατω τις ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ μας.

SOLID
14-03-10, 12:48
Καλημέρα. Ο λόγος που δεν γράφω τόσο καιρό είναι ότι παρατηρώ μια ΑΗΔΙΑ χαρακτηριστική της φετινής μας κατάστασης.

Ο πρόεδρος μας δεν ενεργοποιείται σε κανέναν τομέα και αν συνεχιστεί αυτό θα έχουμε σκηνικά προ τριετίας στους βαζελους με πορείες κ απαιτήσεις στους δρο
ους. Προσοχή! Δεν ζητάω από κανένα Κόκκαλη να βγει κ να πει « θα κάνουμε μεταγραφές 50εκ και θα φέρουμε τον μουρινιο. » θέλω απλά την διαπιστευση οτι ο κορεσμος μας αυτη την χρόνια δεν θα εξαπλωθεί κ την επόμενη.

Θέλω πραγματικά να δω ποιος από τους οπαδούς μας φέτος θα τρέξει να
ανανεώσει το διαρκείας του με προπονητή τον μπαντοβιτς και στο ρόστερ τον στολτιδη που έχει τσακωθει με το τρέξιμο, τον ζαιρι που δεν είναι ούτε για β τοπικό, τον παντο τον ντομι τον ζεβλαλοφ τον κοβατς τον παρντο τον ντιογκο τον λεονάρντο. Με τι ελπίδα δηλαλη μετα τα φετινά θα χτιστεί η ομάδα πάνω στους εν λόγο παίχτες ;;;;;;

Έλεος πια με την φετινή αηδία. Βάλτε μια τέλεια κάπου γιατί τα αεκακια και τα παοκακια περιμένουν στην γωνία του cl.....

loky26
14-03-10, 13:22
Καλημέρα. Ο λόγος που δεν γράφω τόσο καιρό είναι ότι παρατηρώ μια ΑΗΔΙΑ χαρακτηριστική της φετινής μας κατάστασης.

Ο πρόεδρος μας δεν ενεργοποιείται σε κανέναν τομέα και αν συνεχιστεί αυτό θα έχουμε σκηνικά προ τριετίας στους βαζελους με πορείες κ απαιτήσεις στους δρο
ους. Προσοχή! Δεν ζητάω από κανένα Κόκκαλη να βγει κ να πει « θα κάνουμε μεταγραφές 50εκ και θα φέρουμε τον μουρινιο. » θέλω απλά την διαπιστευση οτι ο κορεσμος μας αυτη την χρόνια δεν θα εξαπλωθεί κ την επόμενη.

Θέλω πραγματικά να δω ποιος από τους οπαδούς μας φέτος θα τρέξει να
ανανεώσει το διαρκείας του με προπονητή τον μπαντοβιτς και στο ρόστερ τον στολτιδη που έχει τσακωθει με το τρέξιμο, τον ζαιρι που δεν είναι ούτε για β τοπικό, τον παντο τον ντομι τον ζεβλαλοφ τον κοβατς τον παρντο τον ντιογκο τον λεονάρντο. Με τι ελπίδα δηλαλη μετα τα φετινά θα χτιστεί η ομάδα πάνω στους εν λόγο παίχτες ;;;;;;

Έλεος πια με την φετινή αηδία. Βάλτε μια τέλεια κάπου γιατί τα αεκακια και τα παοκακια περιμένουν στην γωνία του cl.....
Aς κανουμε στοχευμενες κινησεις αδελφια ΗΡΕΜΙΑ.Ξερω οτι ολοι ειμαστε εν θερμω αυτη την ωρα αλλα το να ακουω για 10 12 μεταγραφες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΟ.Συμφωνο οτι πρεπει να παρουμε προπονητη ,αμυντικο χαφ ,τερματοφυλακα και αριστερο χαφ (δεξι ισως αν σταματησει ο γκαλετι)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ τους μικρους(γιαννη παπ,νικλη,σοιλεδη βαλεριανο).
Ας απαιτησουμε βασικες κινησεις!3 το καλοκαιρι και ισως 1 τον χειμωνα ,και τον αλλο χρονο αλλες 3.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 10 Η 12 ΠΑΙΧΤΕΣ .ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΒΑΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΙ.

differance
14-03-10, 13:41
Κανέναν δεν πρέπει να πάρουμε αν δεν λυθεί πρώτα το προπονητικό:

με προπονητή - απόλυτο άρχοντα, κατά το αγγλικό μοντέλο ή
με τεχνικό διευθυντή κλπ, κατά το γερμανικό μοντέλο

Και φυσικά την ανάλογες αλλαγές στη διοίκηση που θα πλαισιώσουν το μοντέλο που θα ακολουθήσουμε από δω και πέρα.

Και επειδή δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο, εάν θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τυχόν ελεύθερους παίχτες στην αγορά, αλλά και να προλάβουμε το Μουντιάλ -γιατί μετά πολλοί παίχτες θα ξεφύγουν οικονομικά- οι αλλαγές στο μοντέλο πρέπει να γίνουν ΑΜΕΣΑ. Σήμερα, όχι αύριο ή μεθαύριο.

Reds
14-03-10, 14:04
Κανέναν δεν πρέπει να πάρουμε αν δεν λυθεί πρώτα το προπονητικό:

με προπονητή - απόλυτο άρχοντα, κατά το αγγλικό μοντέλο ή
με τεχνικό διευθυντή κλπ, κατά το γερμανικό μοντέλο

Και φυσικά την ανάλογες αλλαγές στη διοίκηση που θα πλαισιώσουν το μοντέλο που θα ακολουθήσουμε από δω και πέρα.

Και επειδή δεν υπάρχει χρόνος για χάσιμο, εάν θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τυχόν ελεύθερους παίχτες στην αγορά, αλλά και να προλάβουμε το Μουντιάλ -γιατί μετά πολλοί παίχτες θα ξεφύγουν οικονομικά- οι αλλαγές στο μοντέλο πρέπει να γίνουν ΑΜΕΣΑ. Σήμερα, όχι αύριο ή μεθαύριο.

Υπαρχει και το ελληνικο μοντελο που εφτιαξε ο Κοκκαλης...:)

Δυστηχως με το περασμα των χρονων δεν βλεπαμε που παει αυτη η ομαδα με αποτελεσμα να θελουμε ριζικες αλλαγες παντου!

Αν σε τακτα διαστηματα εδινε λιγο προσοχηε ο Σωκρατης σε καιριες θεσεις θα κρατουσε την ομαδα παντα φρεσκια!

taliban23
14-03-10, 14:11
Αγαπητε φιλε πιστεψε με και εγω θα ηθελα αυριο να δωσουμε 50 εκ. και να παρουμε 10 παιχτες για να δημιουργησουμε μια ΟΜΑΔΑΡΑ που να ειναι πληρης. Αλλο το τι θελω ομως και αλλο το τι μπορω.

Η ομαδα εχει βασικες ελλειψεις στο ροστερ της. Θελει ποιοτικα χαφ, τερματοφυλακα, φορ, εξτρεμ. Για να παρεις ποιοτικους παιχτες σε τοσες θεσεις πρεπει να ξοδεψεις πολλα λεφτα και δεν βλεπω διαθεση να ξοδευτουν μεγαλα ποσα. Νομιζεις οτι ειναι καιρος τωρα για να συζητουμε να φυγει πχ ο Ζαιρι και ο Ζεβλακοφ? Δηλαδη αντι να δουμε τα πραγματικα μας προβληματα θα ασχολουμαστε με το πως θα ξοδεψουμε χρηματα για να φερουμε νεους παγκιτες? Τοσο κακοι ειναι οι Ζαιρι και Ζεβλακοφ ας πουμε που δεν κανουν για τον παγκο? Μακαρι να δωσουν λεφτα να παρουμε προπονητη και παιχτες ενδεκαδατους και η τελευταια μου εγνοια ειναι οι παγκιτες. Αν ειχαμε 50 εκ. να ξοδεψουμε θα συμφωνουσα μαζι σου, αλλα υπο τις συνθηκες ας βαλουμε κατω τις ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ μας.

o ΟΣΦΠ χρειαζετε αυτη την στιγμη οτι το 95...εναν προπονητη σοβαρο να χτισει σε βαθος 2-3ετιας και να μαζεψει οτι καλυτερο υπαρχει απο ελλαδα...και 4-5 καλους παικτες απο εξωτερικο...η ολη αυτη διαδικασια δεν θελει 50 εκ ...τοτε δεν δωσαμε τοσα ουτε καν τα μισα..θελει τροπο οχι κοπο

iakov7
14-03-10, 14:50
o ΟΣΦΠ χρειαζετε αυτη την στιγμη οτι το 95...εναν προπονητη σοβαρο να χτισει σε βαθος 2-3ετιας και να μαζεψει οτι καλυτερο υπαρχει απο ελλαδα...και 4-5 καλους παικτες απο εξωτερικο...η ολη αυτη διαδικασια δεν θελει 50 εκ ...τοτε δεν δωσαμε τοσα ουτε καν τα μισα..θελει τροπο οχι κοπο

4-5 παιχτες θελεις αυτη την στιγμη που μιλαμε. Αν διωξουμε και ολους οσους αναφερες πιο πανω θα θελουμε 10 παιχτες! Πρεπει λοιπον να φυγουν μονο οσοι δεν κανουν ουτε για τον παγκο πχ Ιερο (δυστυχως), Λεοναρτο κλπ και να γινουν μεταγραφες βασικων παιχτων που θα ανεβασουν ποιοτικα την ομαδα και θα την καταστησουν πληρης.

Αν παρουμε τερματοφυλακα, 2 χαφ, επιτελικο χαφ, εξτρεμ και επιθετικο, μιλαμε ηδη για 6 παιχτες που θα κοστισουν αρκετα χρηματα, εφοσον φυσικα παρουμε ποιοτικους παιχτες. Αρα δεν υπαρχει λογος να παμε να διωξουμε τον Ζαιρι, τον Ζεβλακοφ κλπ και να ξοδεψουμε χρηματα να φερουμε αλλους παγκιτες! Ας δωσουν τα χρηματα εκει που ποναει η ομαδα!

Συμφωνω οτι θελει τροπο και φυσικα οργανωση για να κανεις καλες μεταγραφες και να δημιουργησεις καλη ομαδα, ελα ομως που θελει και χρηματα!

Νικοπολιδης + Μεταγραφη 1

Τοροσιδης (Γκαλιτσιος)

Αβρααμ και Μελμπεργκ (Ζεβλακοφ και Κ. Παπαδοπουλος)

Μπραβο (Παντος)

Ντουντου + Μεταγραφη 2 + Μεταγραφη 3 (Λεντεσμα και Γ. Παπαδοπουλος)

Γκαλετι αν μεινει (Ζαιρι)

Μεταγραφη 4 για επιτελικο χαφ

Μεταγραφη 5 (δευτερη επιλογη αν χρειαστει ο Λουα)

Μεταγραφη 6 φορ περιοχης για να γινουν 4 μαζι με Λουα, Νταρμπι και Μητρογλου

Αρα φευγουν οι Λεοναρτο, Οσκαρ, Ντομι, Μαρεσκα και Ιερο. Φερνεις κανονικο προπονητη, κανονικο γυμναστη και φτιαχνεις ομαδα! Παντως για τον Μαρεσκα διατηρω τις επιφυλαξεις μου επειδη επαιξε σε μεγαλες ομαδες, ισως του χρονου με αλλο προπονητη να ειναι καλυτερος, αν μεινει.

Πειτε μου τωρα ποιος θα υλοποιησει το πιο πανω προγραμμα στο οποιο νομιζω πανω κατω ολοι συμφωνουμε!

Reds
14-03-10, 14:53
Το καλο με αυτην την ομαδα ειναι οτι εχει φτιαξει ολα αυτα τα χρονια μια στοφα πρωταθλητη,υπαρχουν παικτες σε μικρη ηλικια με πολυ ταλεντο αλλα χρειαζεται πολυ δουλεια απο σοβαρο προπονητη και γυμναστη.

Εχουμε 3-4 ελληνες που μπορουν να βοηθησουν την ομαδα στο μελλον,το προβλημα ειναι οι ξενοι..υπαρχουν αρκετοι που θα πρεπει να αποφασισει οι διοικηση και ο νεος προπονητης τι θα τους κανουμε,μεσα σε αυτος υπαρχουν και καποιοι που ειναι καλοι αλλα ειχαν πολλες ατυχιες φετος.

Σιγουρα κινησεις θα γινουν..μην περιμενετε Τζιοβαννι και Ριβαλντο αλλα καποιες προσθηκες θα γινουν σιγουρα.

Παντως για μεταγγραφες δεν ακουω τιποτα μιας και δεν πιστευω ακομα να θελει καποιος παικτης να υπογραψει απο τωρα σε ομαδα.

Reds
14-03-10, 15:01
4-5 παιχτες θελεις αυτη την στιγμη που μιλαμε. Αν διωξουμε και ολους οσους αναφερες πιο πανω θα θελουμε 10 παιχτες! Πρεπει λοιπον να φυγουν μονο οσοι δεν κανουν ουτε για τον παγκο πχ Ιερο (δυστυχως), Λεοναρτο κλπ και να γινουν μεταγραφες βασικων παιχτων που θα ανεβασουν ποιοτικα την ομαδα και θα την καταστησουν πληρης.

Αν παρουμε τερματοφυλακα, χαφ, επιτελικο χαφ, εξτρεμ και επιθετικο, μιλαμε ηδη για 5 παιχτες που θα κοστισουν αρκετα χρηματα, εφοσον φυσικα παρουμε ποιοτικους παιχτες. Αρα δεν υπαρχει λογος να παμε να διωξουμε τον Ζαιρι, τον Ζεβλακοφ κλπ και αν ξοδεψουμε χρηματα να φερουμε αλλους παγκιτες! Ας δωσουν τα χρηματα εκει που ποναει η ομαδα!

Συμφωνω οτι θελει τροπο και φυσικα οργανωση για να κανεις καλες μεταγραφες και να δημιουργησεις καλη ομαδα, ελα ομως που θελει και χρηματα!

Τα χρηματα ειναι βασικος παραγοντας για να χτισεις μια ομαδα οχι στο ποσα θα σκασεις αλα στο να τα χειριστείς σωστα.

Δεν περιμενεις τον καθε ασχετο να σου προτείνει παικτες..Πρεπει να βρεις ενα σωστο ανθρωπο που θα ασχοληθει με τις μεταγγραφες σοβαρα και θα σου κανει τις σωστες υποδειξεις χωρις μιζες..

Du3lisT
14-03-10, 15:04
Δεν χρειάζονται πολλά λεφτά φέτος για μεταγραφές, μένουν τρομεροί παίχτες ελεύθεροι που αν τους κλείσουμε ανεβαίνουμε πολλά επίπεδα σαν ομάδα.

Reds
14-03-10, 15:08
Το θεμα ειναι να δοθουν χρηματα για να ερθουν αυτοι..
Αν σου ζηταει ο Γιοβανοβιτς 2 εκ το χρονο και δεν τα δινεις τοτε παλι κανα λεοναρντο θα παρει η στην καλυτερη κανα Ζαιρι..

SOLID
14-03-10, 20:51
Aς κανουμε στοχευμενες κινησεις αδελφια ΗΡΕΜΙΑ.Ξερω οτι ολοι ειμαστε εν θερμω αυτη την ωρα αλλα το να ακουω για 10 12 μεταγραφες δεν ειναι ΛΟΓΙΚΟ.Συμφωνο οτι πρεπει να παρουμε προπονητη ,αμυντικο χαφ ,τερματοφυλακα και αριστερο χαφ (δεξι ισως αν σταματησει ο γκαλετι)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ τους μικρους(γιαννη παπ,νικλη,σοιλεδη βαλεριανο).
Ας απαιτησουμε βασικες κινησεις!3 το καλοκαιρι και ισως 1 τον χειμωνα ,και τον αλλο χρονο αλλες 3.
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ 10 Η 12 ΠΑΙΧΤΕΣ .ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΒΑΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΙΚΑΝΟΤΑΤΟΙ.

Μα ποιος μιλησε φιλε μου για 10-12 κινησεις? Αυτην την στιγμη οι αναπληρωματικοι σου(θα παω και στους βασικους παρακατω) ειναι για ΚΑΒΑΛΑ και ΛΑΡΙΣΑ και οχι για Καραισκακη και Champions league.

Δεν ειναι δυνατον να απαιτεις απο τον Στολτιδη στα 34 του να σου κανει "ματσαρες" και να γυρναει παιχνιδια...Ουτε απο τον Ζαιρι εναν παιχτη που πηρες στα 28 του απο τον Αστερα να γινει ο νεος Τζολε.Ημαρτον δηλαδη...Η ψυχραιμια εχει ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ στους οπαδους μας και εχουμε ΔΙΚΙΟ.Και τι θα γινει δηλαδη για να καταλαβω? Θα παιξουμε 11 ματς με αυτη την εικονα?αυτο το χαλι? και τον προεδρο να καθεται στο απυροβλητο και απλα να του φωναζουμε ενα "Ερνεστο Βαλβερδε" στο 90` με τον ΠΑΣ?

Αν ειναι δυνατον οτι μας εχουν κανει να πιστεψουμε οτι τα προβληματα μας λυνονται μονο με μεταγραφες...Τι ημαστε? Βαζελοι? να ειμαστε ευχαριστημενοι με Λετο,Σειταριδη,Κατσουρανη και Μαρινο?

Η μετριοτητα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ.Πρεπει να το παρουν ολοι χαμπαρι αρχης γενομενης απο τους παιχτες μας που νομιζουν οτι ο στοχος πλεον ειναι να βγουν Champions League.....Εκει φτασαμε Μαρτη μηνα,αυτα που κοροιδευαμε.

Αισχος απο τον Μπαντοβιτς και απο καθε "φερεφωνο" που μας πουλαει η διοικηση καθε 2 χρονια (Λεμονης κτλ) να αρχιζει σε αυτη την κατασταση βασικους παιχτες οπως ο αδιαφορος τον τελευταιο μηνα Μαρεσκα.Επειδη εχει μπονους εμφανισεων πρεπει και να παιξει? Δεν καταλαβαινω τα βασικα πλεον για το πως σκεφτονται στα ανωτερα κλιμακια της διοικησης και ποτε ακριβως περιμενουν να βγουνε και να μιλησουν ΔΗΜΟΣΙΑ σε ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ για την επομενη μερα..Και οταν λεω μερα εννοω το πλανο 5ατιας που πρεπει ΗΔΗ να εχει καταστρωθει σε ενα ποσοστο 50% μετα απο τα ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ πραγματα που βλεπουμε φετος.

dimace
14-03-10, 21:35
Μα ποιος μιλησε φιλε μου για 10-12 κινησεις? Αυτην την στιγμη οι αναπληρωματικοι σου(θα παω και στους βασικους παρακατω) ειναι για ΚΑΒΑΛΑ και ΛΑΡΙΣΑ και οχι για Καραισκακη και Champions league.

Δεν ειναι δυνατον να απαιτεις απο τον Στολτιδη στα 34 του να σου κανει "ματσαρες" και να γυρναει παιχνιδια...Ουτε απο τον Ζαιρι εναν παιχτη που πηρες στα 28 του απο τον Αστερα να γινει ο νεος Τζολε.Ημαρτον δηλαδη...Η ψυχραιμια εχει ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ στους οπαδους μας και εχουμε ΔΙΚΙΟ.Και τι θα γινει δηλαδη για να καταλαβω? Θα παιξουμε 11 ματς με αυτη την εικονα?αυτο το χαλι? και τον προεδρο να καθεται στο απυροβλητο και απλα να του φωναζουμε ενα "Ερνεστο Βαλβερδε" στο 90` με τον ΠΑΣ?

Αν ειναι δυνατον οτι μας εχουν κανει να πιστεψουμε οτι τα προβληματα μας λυνονται μονο με μεταγραφες...Τι ημαστε? Βαζελοι? να ειμαστε ευχαριστημενοι με Λετο,Σειταριδη,Κατσουρανη και Μαρινο?

Η μετριοτητα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ DNA ΜΑΣ.Πρεπει να το παρουν ολοι χαμπαρι αρχης γενομενης απο τους παιχτες μας που νομιζουν οτι ο στοχος πλεον ειναι να βγουν Champions League.....Εκει φτασαμε Μαρτη μηνα,αυτα που κοροιδευαμε.

Αισχος απο τον Μπαντοβιτς και απο καθε "φερεφωνο" που μας πουλαει η διοικηση καθε 2 χρονια (Λεμονης κτλ) να αρχιζει σε αυτη την κατασταση βασικους παιχτες οπως ο αδιαφορος τον τελευταιο μηνα Μαρεσκα.Επειδη εχει μπονους εμφανισεων πρεπει και να παιξει? Δεν καταλαβαινω τα βασικα πλεον για το πως σκεφτονται στα ανωτερα κλιμακια της διοικησης και ποτε ακριβως περιμενουν να βγουνε και να μιλησουν ΔΗΜΟΣΙΑ σε ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ για την επομενη μερα..Και οταν λεω μερα εννοω το πλανο 5ατιας που πρεπει ΗΔΗ να εχει καταστρωθει σε ενα ποσοστο 50% μετα απο τα ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΑ πραγματα που βλεπουμε φετος.

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις, Τεό και δεν έχω να σχολιάσω
κάτι.

Απλά εγώ θα το πάω αλλού...

Η όλη συμπεριφορά της διοίκησης από το καλοκαίρι μου θυμίζει
τον εαυτό μου στα χειρότερα στενέματά του! Να τη βγάλουμε
όπως, όπως, δώσε ημίν σήμερον και το αύριο στα παπάρια μας!

Υπάρχουν τριών ειδών στενέματα:

1. Το απλό: Αν είμαστε σε αυτή την κατάσταση, θα τη βγάλουμε
με μπαλώματα.
2. Το δύσκολο: Εδώ ή κατάσταση περιπλέκεται. Ο πρόεδρος όχι
μόνο δε θα κάνει μπαλώματα αλλά μπορεί να διώξει και κανέναν
παίκτη για να βάλει τίποτα στο παντελόνι
3. Ο κώλος της καλόγριας: Εδώ τα πράγματα είναι επικίνδυνα!!
Μένουμε στη διοίκηση απλά για να φάμε και για να καλύψουμε
χασούρες από άλλες δουλειές.

Όπως καταλαβαίνετε και στις 3 περιπτώσεις ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ
μέλλον, για μια ομάδα που ΠΡΕΠΕΙ να πρωταγωνιστεί.

Δεν είμαι στο πορτοφόλι κανενός Κόκκαλη, για να ξέρω τι έχει
και τι δεν έχει. Αλλά όταν ΔΕ μπορείς να φέρεις ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ,
αυτοί δεν είναι μεταγραφές αλλά ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ, δε μπορώ παρά
να υποθέσω πως μάλλον είσαι ακατάλληλος για τον Ολυμπιακό.

Πιστεύω η φετινή ΤΡΑΓΙΚΗ με τον τρόπο που συντελέσθη απώλεια
του πρωταθλήματος να είναι απλά μια παρένθεση και ευελπιστώ
όλοι όσοι διατείνονται ως ολυμπιακοί να βοηθήσουν ΕΜΠΡΑΚΤΑ
(βλ. Βγενό στον ζέλα) και όχι με λόγια.

panos23
15-03-10, 01:25
Αδέλφια σύγαυροί όπως σε όλα τα θέματα έτσι και στο ποδόσφαιρο με τα ψέματα δεν κάνεις δουλειά. Και εξηγούμαι. Ας το δούμαι αναλυτικά:
1. Αγωνιστικά:

ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ:
ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ αν μείνει και του χρόνου έχει καλώς
αλλιώς χρειάζονται 2 τερματοφύλακες.
Κόβατς και Πάρντο στο καλό.....

Δεξί μπακ :
Τοροσίδης να μείνει και του χρόνου έχει καλώς αλλιώς αν πουληθεί για να .... τρύπες. Τότε δεν χρειάζεται να συνεχίσω πάμε καθαρά για πέτρινα χρόνια. Ο Τοροσίδης πρέπει να είναι απο τους παίκτες που ξεκινάει η ενδεκάδα.
Γκαλίτσιος αν θέλει να δουλέψει και υπάρχει προπονητής που θα τον βελτιώσει να μείνει.
Ζεβλάκοφ και Πάντος στο καλό ....
Κεντικά μπακ:
Μέλμπεργκ βάση αρχηγός
Αβρααμ Παπαδόπουλος στηρίγμα
Κυριάκο Παπαδόπουλο αν θέλει να δουλέψει και υπάρχει προπονητής που θα τον βελτιώσει να μείνει έχει σωματικά προσόντα αλλά χρειάζεται βελτίωση.
Ένα παίκτη σεντερ μπακ χρειάζεται.
Αριστερό μπακ: απλά δεν υπάρχει
ΝΤΟΜΙ κριτήριο αν μείνει ότι πρέπει να κράξουμε την διοίκηση θα σημαίνει ότι γινόμαστε ομάδα επιπέδου Άρη και τα λοιπά δηλαδή μικρομεσαία ομάδα θα ντρεπόμαστε να βλέπουμε την ομάδα μας.
ΜΠΡΑΒΟ: Αν συνεχίσει ... να πιάνει κότσο την διοίκηση και να πέρνει τα λεφτά της και να κάνει διακοπές τι να πω ουδέν περαιτέρω σχόλιο ....
ΛΕΟΝΑΡΝΤΟ α.) δεν είναι μπακ αυτό αρκεί από μόνο του και σαν χαφ δεν κάνει την διαφορά β.) για το περίφημο μάτι του Νινι αυτό το γατίσιο ξέρεται που τον έφερε .... γ.) αν μπορούσε να τον δώσει ανταλλαγή θα ήταν επιτυχία
Τζαβέλας μεταγραφή ουσίας ελληνική απλά πρέπει να γίνει το γιατί το βλέπετε στο γήπεδο.
Ένας ακόμα αλλά για βασικός αρ. μπακ (από Γαλία υπάρχουν κάποιες καλές περιπτώσεις που έχει προτείνει ο Μπαρμπαλιάς).
Κεντρικά χαφ: το μεγαλύτερο πρόβλημα δεν υπαρχουν
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ τιμητική απονομή πλακέτας για την μέχρι πέρσι προσφοράς και στο καλό.
ΟΣΚΑΡ απορώ γιατι μένει. Στο σύγχρονο ποδόσφαιρο ξεκινάμε με κύριο προσόν την ταχύτητα ο Όσκαρ δεν την έχει.
ΜΑΡΕΣΚΑ στο καλό απλά για μην το χοντρείνω για την .... ευκαιρία και την .... έξυπνη μεταγραφή και τους πιάσαμε κότσους και ....
ΛΕΝΤΕΣΜΑ μετά το Σάββατο κατάλαβαν και οι τελευταίοι πιστοί του ότι απλά μας τελείωσε... δεν μπορεί πλέον ούτε και να κόψει το μοναδικό ίσως προσόν που θεωρούσαν κάποιοι ότι είχε (τωρα καταλαβαίνουμε γιατι τόσοι προπονητές απλά δεν τον θέλανε).
ΝΤΟΥΝΤΟΥ ίσως αν παίξει όπως πέρσυ να είναι το στήριγμα ίσως ....
Γιαννης Παπαδόπουλος επιτέλους να παίξει να πάρει παιχνίδια να δείξει και αν αξίζει σε σερί παιχνίδια και ίσως αποδειχθεί πολύ καλύτερος και από τον Στολτίδη αν δουλέψει
ένα (ή δύο) καλος σύγχρονος κεντρικός χαφ που να έχει ταχύτητα να κόβει και να κάνει παιχνίδι.
Δεξί χαφ
ΓΚΑΛΕΤΙ ;;;;;;;;;;;
ΖΑΙΡΙ απλά δεν κάνει
Μεταγραφή ΔΕξί χαφ π.χ. Χλεμπ
Αριστερό Χαφ
Ντάτολο δεν το βλέπω ... δεν ξέρω ίσως να κάνω λάθος ...
Απλά χρειάζεται μεταγραφή από πέρσι ....π.χ. Πέτερσεν
Επιθετικοί (ίσως ή πιο πλήρης γραμμη ;;;)
ΝΤΑΡΜΠΙΣΙΡ στήριγμα για ένα σύγχρονο ποδόσφαιρο
Λουα Λουα στήριγμα
Μήτρογλου καλός αρκεί να δουλέψει και υπάρχει προπονητής που θα τον βελτιώσει γιατί έχει προσόντα αλλά χρειάζεται βελτίωση
Ντιόγκο ο φετινός στο καλό ... (για τα λεφτά που δόθηκαν και δεν ξέρω πόσα δόθηκαν ... αρε το μάτι το γερακίσιο ... ας πρόσεχε ο μεγάλος) Ο περσυνός με πολύ δουλειά πρέπει να μείνει γιατί μόνο με δουλειά είναι καλός αλλιώς είναι ο φετινός β κατηγορίας παίχτης και αν ....

2. Προπονητής αν πάρει Βαλβέρδε χωρίς εγγυήσεις για μπάτζετ και μεταγραφές είναι σίγουρο ότι έχουμε επανάληψη της ιστορίας με Ιωαννίδη έρχεται για να τον εξευτελίσει. Για μένα ο Βαλβέρδε διαφέρει γιατί είναι προπονητής κανονικός με κανονικές προπονήσεις κτλ. Αλλά δεν είναι σουπερ και δεν είναι κόουτς κατα τον αγώνα. Είναι ο καλύτερος προπονητής που έχει περάσει από τον Θρύλο τα τελευτία χρόνια γιατί οι υπόλοιποι απλά δεν ήταν προπονητές, άλλοι μαθένανε αλλοι .... Χρειάζεται ένας προπονητής ίσως από Αγγλία που παίζεται το καλύτερο ποδόσφαιρο λεώ εγώ τώρα τέλος πάντων ...
3. Διοίκηση ή θα δώσει χρήμα, με σχέδιο, θα διώξει αυτούς που ευθύνοντε για τα χάλια και όχι μόνο τους παίκτες έτσι ...
ή καληνύχτα γενικά .................. δεν συνεχιζω άλλο

panos23
15-03-10, 09:32
Από την ενδεκάδα αφαιρεί τους μέσους ή και που υπάρχουν το ίδιο είναι. Οπότε βλέπεις Μέλμπεργκ να τρέχει στο κέντρο να βόηθάει και αριστερά το Αβρααμ να είναι μπακ και χαφ για τον Τοροσιδη δεν συζητώ είναι παντού. Ενω Λουα λουα κατεβαίνει στα χαφ κόβει και επιτείθεται ταυτόχρονα μιλάμε το ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο τι Αγιαξ και Μπαρτσελόνα είμαστε ζωντανη επανάσταση στη θεωρία του ολοκληρωτικού ποδοσφαίρου//:-P

masinGun
15-03-10, 12:11
ασχέτως ονομάτων η λύση είναι σε δύο βασικούς άξονες βασισμένη

1 . Έλληνες πάση θυσία στο 60-70 % του ρόστερ και ξένοι ΜΟΝΟ 11αδάτοι
2 . Βαλένθια 2009

και όποιος κατάλαβε , κατάλαβε !

panos23
15-03-10, 12:26

2 . Βαλένθια 2009

Σύγαυρε στο 1 συμφωνώ 100% και επειδή δεν μπορώ να παρακολουθώ ευρωπαϊκο ποδόσφαιρο τι σημαίνει το 2 εξήγησέτο αν έχεις την καλοσύνη.

panos23
15-03-10, 12:33
Οι παικτες που εχουμε εκτος 3-4 ειναι πολυ καλη για αναπληρωματικοι.
Μην περιμενετε τρελες μεταγγραφες το καλοκαιρι μιας και τα πραγματα θα ειναι δυσκολα.Το θεμα ειναι να εχουμε παικτες που να καλυπτουν τις συγκεκριμενες θεσεις..
Δεν με ενδιαφέρει να πρόσεχε στις επιχειρήσεις όποιος δεν αποδίδει απολύεται εδώ τι γίνεται ...
Αν έπερνα τα μισα που παίρνει ο Μαρέσκα και ο κάθε παίκτης στην ομάδα θα έκανα τα διπλάαπό αυτούς, τουλάχιστον θα έτρεχα, θα ήμουν Πύραυλος δεν το συζητάω εδώ με 700 ΕΥΡΩ και σκίζεσαι και τολμάναι να μιλάνε ουστ!!!!!!!!!!!!!!!!!

masinGun
15-03-10, 12:37
http://www.sport24.gr/html/ent/694/ent.294694.asp

δες τις μεταγραφές της για να καταλάβεις

1. σουτάρισμα όποιου δεν απέδιδε , όχι απλά καλά αλλά όποιου δεν απέδιδε τα μέγιστα
2. μεταγραφές ελεύθερους αλλά μόνο για 11αδα
3. επιστροφή των δανεικών για πάγκο
4. μακριά από ονόματα-φίρμες

Du3lisT
15-03-10, 14:04
Σενάριο για Μουλούμπου

Τον Κονγκολέζο Γιουσούφ Μουλούμπου έχει στο μεταγραφικό του στόχαστρο ο Ολυμπιακός σύμφωνα με τον Τύπο.

http://www.redplanet.gr/html/ent/941/ent.265941.asp

Τον ξέρει κανείς? Είναι ανάμεσα στον Μαβουμπα και τουτον εδώ δηλαδή?:whatever:

stelios-7-
15-03-10, 14:13
δεν πειραζει καλυτερα τα αραπακια που εχουν και πνευμονια..
ας ερθει ο κουλουμου η οπως αλλιος τον λενε..
ποσο να κανει?αντε το πολυ 1,5 μυριο

Du3lisT
15-03-10, 14:20
δεν πειραζει καλυτερα τα αραπακια που εχουν και πνευμονια..
ας ερθει ο κουλουμου η οπως αλλιος τον λενε..
ποσο να κανει?αντε το πολυ 1,5 μυριο

Στο transfermarkt κάνει 1εκ. ευρώ, πάντως στο Pro είναι χειρότερος του Κατσικοjohn.

SOLID
15-03-10, 15:45

2 . Βαλένθια 2009

Ελληνες στο 70% δεν ειναι δυνατον να εχεις με το ΠΑΡΟΝ υλικο στην Superleague..Aλλα μπορεις να εχεις παιχτες που αγωνιζονται στην Ελλαδα..Σκοκο,Βιειρινια,Τζαβελλας,Μανιατης,Σιφακης ,Ντουγκλαο,Μπελεκ,Κουμορτζι και αλλοι,μπορουν να βοηθησουν ΑΜΕΣΑ...

Βαλενθια 2009 θα γινεις μονο οταν αρχιζεις να εμπιστευεσαι τα "τσικο" σου..Να δινεις συνεχεια ευκαιριες,να χανεις ματς,πρωταθληματα,κυπελλα και να εχεις φτιαξει του οπαδους σου να εχουν υπομονη..Πραγμα ΑΔΥΝΑΤΟΝ ειδικα στην παρουσα φαση...

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφεις, Τεό και δεν έχω να σχολιάσω
κάτι.

Απλά εγώ θα το πάω αλλού...

Η όλη συμπεριφορά της διοίκησης από το καλοκαίρι μου θυμίζει
τον εαυτό μου στα χειρότερα στενέματά του! Να τη βγάλουμε
όπως, όπως, δώσε ημίν σήμερον και το αύριο στα παπάρια μας!

Υπάρχουν τριών ειδών στενέματα:

1. Το απλό: Αν είμαστε σε αυτή την κατάσταση, θα τη βγάλουμε
με μπαλώματα.
2. Το δύσκολο: Εδώ ή κατάσταση περιπλέκεται. Ο πρόεδρος όχι
μόνο δε θα κάνει μπαλώματα αλλά μπορεί να διώξει και κανέναν
παίκτη για να βάλει τίποτα στο παντελόνι
3. Ο κώλος της καλόγριας: Εδώ τα πράγματα είναι επικίνδυνα!!
Μένουμε στη διοίκηση απλά για να φάμε και για να καλύψουμε
χασούρες από άλλες δουλειές.

Όπως καταλαβαίνετε και στις 3 περιπτώσεις ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ
μέλλον, για μια ομάδα που ΠΡΕΠΕΙ να πρωταγωνιστεί.

Δεν είμαι στο πορτοφόλι κανενός Κόκκαλη, για να ξέρω τι έχει
και τι δεν έχει. Αλλά όταν ΔΕ μπορείς να φέρεις ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ,
αυτοί δεν είναι μεταγραφές αλλά ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ, δε μπορώ παρά
να υποθέσω πως μάλλον είσαι ακατάλληλος για τον Ολυμπιακό.

Πιστεύω η φετινή ΤΡΑΓΙΚΗ με τον τρόπο που συντελέσθη απώλεια
του πρωταθλήματος να είναι απλά μια παρένθεση και ευελπιστώ
όλοι όσοι διατείνονται ως ολυμπιακοί να βοηθήσουν ΕΜΠΡΑΚΤΑ
(βλ. Βγενό στον ζέλα) και όχι με λόγια.

Συμφωνω μαζι σου Δημητρη...Φυσικα και η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο αλλα δεν μπορω να κατηγορησω μονο την διοικηση αν δεν μπορει να φερει για παραδειγμα τον ελευθερο Χλεμπ..Ειναι πολυ οι παραγοντες και μια μεγαλη συζητηση επ αυτων..

Οταν εισαι 15 χρονια πρωταθλητης σε μια χωρα οπως η Ελλαδα πρεπει να εχεις κανει το βημα παραπανω σε πολλα επιπεδα και ενα απο αυτα ειναι τα λεγομενα "conne"...Πρεπει να εχεις κονε για να φερεις παιχτες οπως ο Χλεμπ,ο Μπεν Αρφα και ο Αντριανο.Σε ολες τις αντιθετες περιπτωσεις απλα θελεις ΡΕΥΣΤΟ...Πολλα λεφτα για διαθεση σαν το μοντελο της Σαχταρ που μπορει σε μια χειμερινη μεταγραφικη,και οταν εχει μεινει ΕΞΩ απο το Europa League και τερματιζοντας 3ος στο πρωταθλημα,ο προγραμματισμος σου για την νεα χρονια να ξεκινα ξοδευοντας 30εκ...Αυτα ειναι ΑΠΙΑΣΤΑ για εμας λεφτα χωρις ομως να ειναι κατακριτεο..Μπορεις να φτιαξεις ομαδα με μικρο μπατζετ και φιλοδοξους ανθρωπους να στελεχωνουν ολο το ροστερ...

Δεν θες αλλους αδιαφορους-καρκινους στην ομαδα σου...Παιχτες που ηρθανε για τα φραγκα και το πρεστιζ του CL για να αποδειξουν εκει οτι δεν ειναι τελειωμενοι..

Στο transfermarkt κάνει 1εκ. ευρώ, πάντως στο Pro είναι χειρότερος του Κατσικοjohn.

Και ο Γιαγια Τουρε στο Manager του 2005 ηταν χειροτερος του Πατσατζογλου και του Τζιολη αλλα.....

celticfrost
15-03-10, 15:54
Σενάριο για Μουλούμπου

Τον Κονγκολέζο Γιουσούφ Μουλούμπου έχει στο μεταγραφικό του στόχαστρο ο Ολυμπιακός σύμφωνα με τον Τύπο.

http://www.redplanet.gr/html/ent/941/ent.265941.asp

Τον ξέρει κανείς? Είναι ανάμεσα στον Μαβουμπα και τουτον εδώ δηλαδή?:whatever:

Να έρθει πακέτο με τον Σαλαμι

Du3lisT
15-03-10, 15:59
Και ο Γιαγια Τουρε στο Manager του 2005 ηταν χειροτερος του Πατσατζογλου και του Τζιολη αλλα.....

Nαι αλλά υποτίθεται οτι ο Ολυμπιακός βρίσκει παίχτες μέσω Μάνατζερ, σ'αυτόν τι βρήκε?:s6vhaha:

loky26
15-03-10, 19:31

ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ??Για πλανο μιλαω και εγω και το εχω αναλυσει εμπεριστατωμενα σε προηγουμενα ποστ.
Για τους παιχτες δεν γενικευω αδελφε!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ!
Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ Η ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ.
Σιγουρα θα φυγουν και βασικοι ΑΛΛΑ ΑΝ Η ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΤΗΣ ΛΑΝΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ και οχι της ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ τοτε ΡΑΒΕ ΞΗΛΩΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ.
ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ "ΕΞΩ" ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΑΣ.
Μας παιρνει στο "ψητο" ο προεδρος οταν ζηταμε πλανο 5 ετιας και ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 4 5 ΜΥΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.
ΖΗΤΑ ΝΕΟΥΣ ΓΕΩΡΓΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΕΝ ΑΡΦΑ!
Ειμαι σιγουρος πως η κατευθυνση της σκεψης σου οπως εχω διαβασει σε πολλα ποστ ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΓΙΗΣ (στο εχω ξαναπει πως χαιρομαι να διαβαζω τις αποψεις σου).
Θελω να τοποθετηθεις με λεπτομερειες στο τι ζητας απο την διοικηση αδελφε μου.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

dimace
15-03-10, 21:21
Εντάξει, το θέμα έχει καταντήσει γραφικό αλλά ας πάει στο
διάβολο....:)

Λέμε να φτιάξουμε ομάδα...

Ομάδα με ποιές προδιαγραφές? Πρώτη κατηγορία Δανίας?
Πρώτη Φινλανδίας? Πρώτη Αυστρίας? ΄Η μήπως επιπέδου
Σαμπιονά, Πρέμιερ ή Καμπιομάτο? (τα παραδείγματα δεν
είναι στην τύχη...)

Εγώ δεν ξέρω πολύ τόπι γιατί δεν με πληρώνουν ως ξερόλα
αλλά ως κάποιον που κάπου εξειδικεύεται. Άρα για την Ιταλία πχ
δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα. Όμως, έχω ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!
Το ξέρω πως αυτό το θαύμα τεχνολογίας... δεν υπάρχει παρά
σε ελάχιστα σπίτια πολύ πλούσιων και προνομιούχων... :s6vhaha:

Αλλά, όταν προτείνουμε Κονγκολέζους, Βιετναμέχους, Μογγόλους
κλπ. έχουμε υπόψη μας τι παίκτες λχ έχει η Κατάνια? Τι παίκτες
έχει η Παλέρμο? Έχουμε δει τα γκολ του Καβάνι? Τις τρίπλες
του Μακαρόνε? Το αμυντικό παιχνίδι του Κγερ?

Μίλαν δε θα γίνουμε! Ούτε Γιούβε! Ούτε Φιόρα! Αλλά να μην
είμαστε ούτε στο επίπεδο της Λιβόρνο και της Γένοβας είναι
τραγικό! Είναι απαράδεκτο και καταστροφικό! Είναι άθλια
υποτομητικό! Ας βάλει ένας που ξέρει καλά κάτω το ρόστερ
της Κατάνια και του βάζελου που φέτος παίρνει πρωτάθλημα...

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΟΥΜΠΗΤΟΙ ΚΑΙ ΑΚΛΑΦΤΟΙ!

Θα παρακαλέσω τους αδελφούς, αν θέλουν, να μην ποστάρουν
ειδήσεις για σαπάκια από τον τρίτο κόσμο από σεβασμό προς
το τμήμα ποδοσφαίρου. Δεν έχω τίποτα με τους Κονγκολέζους
και τους Πακιστανούς... αλλά θλίβομαι πολύ να βλέπω
πως οι φιλοδοξίες μας είναι του ίδιου χρώματος με το πετσί
των υποψήφιων αγορών μας... (προς Θεού τίποτα το ρατσιστικό
εδώ!!!)

Έχω τα νεύρα μου, γιατί μια από τις ελάχιστες χαρές μου έγινε
λύπη και πολύ απαισιοδοξία για το μέλλον...

aljawn
15-03-10, 22:06
Να έρθει πακέτο με τον Σαλαμι

... και μισό κιλό μορταδέλα...

masinGun
16-03-10, 08:48

της Κατάνια και του βάζελου που φέτος παίρνει πρωτάθλημα....

τς τς τς τς ... θα σε μαλώσω

είπες τρία ονόματα που υπό φυσιολογικές συνθήκες πάνε πάνω από 10 μυριάκα έκαστος , τώρα που μιλάμε . το θέμα είναι να πάρεις τον Καβανί πριν πάει στην Παλέρμο αλλα από την Ντανούμπιο . πλέον ο Ουρουγουανός θα πουληθεί (αν πουληθεί) σε Γιούβε -Ιντερ -Μίλαν μόνο , σίγουρα με κανα εικοσαρικάκι

ο Κγιερ είναι περίπτωση Παπασταθόπουλος . δηλαδή , 5 εκατ. + 2 χρόνια = 15 εκατ. και μεταγραφή στην Ιντερ

.... αααα , έρχεται και ο Παστορε από πίσω

http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Citt%C3%A0_di_Palermo (http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Citt%C3%A0_di_Palermo)

loky26
16-03-10, 11:52
Εντάξει, το θέμα έχει καταντήσει γραφικό αλλά ας πάει στο
διάβολο....:)

Λέμε να φτιάξουμε ομάδα...

Ομάδα με ποιές προδιαγραφές? Πρώτη κατηγορία Δανίας?
Πρώτη Φινλανδίας? Πρώτη Αυστρίας? ΄Η μήπως επιπέδου
Σαμπιονά, Πρέμιερ ή Καμπιομάτο? (τα παραδείγματα δεν
είναι στην τύχη...)

Εγώ δεν ξέρω πολύ τόπι γιατί δεν με πληρώνουν ως ξερόλα
αλλά ως κάποιον που κάπου εξειδικεύεται. Άρα για την Ιταλία πχ
δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα. Όμως, έχω ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!
Το ξέρω πως αυτό το θαύμα τεχνολογίας... δεν υπάρχει παρά
σε ελάχιστα σπίτια πολύ πλούσιων και προνομιούχων... :s6vhaha:

της Κατάνια και του βάζελου που φέτος παίρνει πρωτάθλημα...

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΟΥΜΠΗΤΟΙ ΚΑΙ ΑΚΛΑΦΤΟΙ!

Θα παρακαλέσω τους αδελφούς, αν θέλουν, να μην ποστάρουν
ειδήσεις για σαπάκια από τον τρίτο κόσμο από σεβασμό προς
το τμήμα ποδοσφαίρου. Δεν έχω τίποτα με τους Κονγκολέζους
και τους Πακιστανούς... αλλά θλίβομαι πολύ να βλέπω
πως οι φιλοδοξίες μας είναι του ίδιου χρώματος με το πετσί
των υποψήφιων αγορών μας... (προς Θεού τίποτα το ρατσιστικό
εδώ!!!)

Έχω τα νεύρα μου, γιατί μια από τις ελάχιστες χαρές μου έγινε
λύπη και πολύ απαισιοδοξία για το μέλλον...
Aδελφε συμφωνο εν μερει στο ποστ σου!!ΤΟΝΙΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ Η ΒΑΣΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ ΓΕΩΡΓΑΤΟΙ ΚΑΙ ΝΕΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ.
ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΖΑΒΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑΤΟΥΣ.
Στο δευτερο μερος ΔΙΑΦΩΝΟ ΚΑΘΕΤΑ ΑΔΕΛΦΕ.Υπαρχουν πολλοι καλοι παιχτες ΠΑΝΤΟΥ και αυτο κανει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΚΟΛΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ σαν την χωρα που ζεις να εχει την U 21 ΦΙΣΚΑ ΣΤΑ ΜΑΥΡΑΚΙΑ ΤΑ ΤΟΥΡΚΑΚΙΑ και βλεπεις σαν την μυγα μες το γαλα πια τα γερμανακια.
Καποτε εβγαζες ματεους μπρεμε κλινσμαν ζαμερ κλπ η λιστα τεραστια και τωρα η εικονα των ΑΜΙΓΩΣ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΣΤΑΡ MONO ΘΛΙΨΗ προκαλει σε σχεση με το ΠΑΡΕΛΘΟΝ.Ειτε θα το καταλαβουμε σαν ολη την ευρωπη και θα βλεπουμε τους ΜΠΟΚΑΝΙ να ειναι στο ΒΕΛΓΙΟ και οχι σε εμας μιας και ειναι "ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΟΙ" σαν το πετσι τους.
Για ΕΣΙΕΝ ΝΤΡΟΓΚΜΠΑ ΑΝΤΕΜΠΑΓΙΟΡ κλπ δεν συζητω γιατι εχουν ΚΟΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ @ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥΣ"ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝΤΟΣ "ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ"
Εφοσον εξειδικευεσαι δημητρη αδελφε και βλεπεις και ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ δες τι οργια κανουν οι ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΟΙ σε πολλους ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΟΥΣ χωρις την ΙΔΙΑ αφετηρια και συνθηκες ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.

SOLID
16-03-10, 18:16
Nαι αλλά υποτίθεται οτι ο Ολυμπιακός βρίσκει παίχτες μέσω Μάνατζερ, σ'αυτόν τι βρήκε?:s6vhaha:

Μεχρι να τον δω να παιζει με την ερυθρολευκη στο Καραισκακη δεν μπορω να εχω αποψη...Το ζητημα ειναι οτι ο καιρος για ρισκα περασε...Θες ετοιμους παιχτες πλεον

ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ??Για πλανο μιλαω και εγω και το εχω αναλυσει εμπεριστατωμενα σε προηγουμενα ποστ.
Για τους παιχτες δεν γενικευω αδελφε!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ!
Η ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΤΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ Η ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ.
Σιγουρα θα φυγουν και βασικοι ΑΛΛΑ ΑΝ Η ΣΚΕΨΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΤΗΣ ΛΑΝΣ ΧΑΛ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ και οχι της ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ τοτε ΡΑΒΕ ΞΗΛΩΝΕ ΣΥΝΕΧΩΣ.
ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ "ΕΞΩ" ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΑΣ.
Μας παιρνει στο "ψητο" ο προεδρος οταν ζηταμε πλανο 5 ετιας και ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 4 5 ΜΥΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ.
ΖΗΤΑ ΝΕΟΥΣ ΓΕΩΡΓΑΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΜΠΕΝ ΑΡΦΑ!
Ειμαι σιγουρος πως η κατευθυνση της σκεψης σου οπως εχω διαβασει σε πολλα ποστ ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΓΙΗΣ (στο εχω ξαναπει πως χαιρομαι να διαβαζω τις αποψεις σου).
Θελω να τοποθετηθεις με λεπτομερειες στο τι ζητας απο την διοικηση αδελφε μου.
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

Ευχαριστω καταρχην για τα καλα σου λογια και μου αρεσει παρα πολυ να γραφω και να παιρνω τετοιου ειδους απαντησεις :wor:

Παμε τωρα...

Στο συγχρονο ποδοσφαιρο ποσο μαλλον στην Ελλαδα δεν μπορεις εκ των υστερων να εχεις ως "βασικους στοχους" παιχτες τυπου Χλεμπ,Σισε,Τζιοβανι,Ριβαλντο κτλ..Θα πας με την νοοτροπια "και αν μου κατσει μου κατσε" χωρις ομως να ειναι αυτοσκοπος η μεταγραφη.Οι εναλλακτικες ομως πρεπει να ειναι ΑΠΕΙΡΕΣ που εχεις καβατζα και να ενεργοποιουνται σε χρονο dt.Δεν ειναι δυνατον δηλαδη να κυνηγας τον Μπεν Αρφα σε χειμερινη περιοδο -πραγμα δυσκολο εως αδυνατον- και μολις τον χασεις να περιμενεις 3 βδομαδες για να παρεις δανεικο τον Ντατολο.Ταχυτητα,οργανωση και κοφτερα ματια λειπουν απο εμας..

Φιλε μου το να κανεις μια μεταγραφη 4-5εκ καθε χρονο ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ πραγμα,ποσο μαλλον να εχεις την ευχαιρια να κανεις 3!Δυστυχως ειμαστε σε τετοιο σταυροδρομι που πρεπει να κοιταξουμε προς ακριβες λυσεις οχι μονο για να "δουμε μπαλα" στο Καραισκακη και να γεμιζουμε κερκιδες αλλα για να τονωθει το πρεστιζ μας σαν ομαδα.Δεν γινεται φετος να παρουμε και αλλους "οσκαρ" "αλονσο" "παιχτες που δεν θα ηταν ουτε για την Β`Κυπρου(χωρις παρεξηγηση)..

Τα πιτσιρικια απο Χαλ,Λανς και Πανιωνιο ειναι η αντιθετη περιπτωση..Πρεπει να μπορεις να κλεινεις ενα ταλεντο που κανει θραυση ειτε γιατι παιζει στην Γ` ομαδα της Αναγεννησης Γιαννιτσων ειτε παιζει αλλαγη στην Λανς με την ιδια ευχερεια.Δες το μοντελο της Λυων που ακολουθωντας αυτη την πολιτικη εχει καταφερει να μαζεψει καποιους απο τους καλυτερους παιχτες στην Γαλλια (οχι απαραιτητα γαλλους) και μετα απο προπονηση να τους κανει ΔΙΕΘΝΕΙΣ...Μεγαλα ονειρα δυστυχως...

Στο κομματι που αναφερεις να βρεις τους νεους Γιαννακοπουλους και Γεωργατους θα σταθω λιγο επειδη:Πολυ απλα μπορει να τους εχεις ηδη..εξηγουμαι..Οταν εχεις εναν Νικλιτσιωτη που εχει βγαλει πανω απο 15 ασσιστς και εχει βαλει αλλα τοσα γκολ με τους μικρους μαζι με εναν Βαλεριανο που βγαζει ματια και φερνει σκαουτς σε καθε αγωνιστικη για να τον τσεκαρουν ισως να μην χρειαζεται να δωσεις 3-4εκ σε μια αντιπαλη ΠΑΕ για να βαφτισεις καποιον "νεο Γιαννακοπουλο"..Παρολα αυτα ομως η εμπιστοσυνη σε παιχτες απο τα τσικο μας δεν ειναι το φορτε της διοικησης και το να καιμε "γαυρους" σε Λεβαδειακους και ΠΑΣ Γιαννενα ειναι φαινομενο συνηθες.

****Το κομματι για τα "πιτσιρικια μας" ουσιαστικα το εγραψες ακριβως απο πανω στον Δημητρη!!Τωρα το ειδα!

SOLID
16-03-10, 18:21
τς τς τς τς ... θα σε μαλώσω

είπες τρία ονόματα που υπό φυσιολογικές συνθήκες πάνε πάνω από 10 μυριάκα έκαστος , τώρα που μιλάμε . το θέμα είναι να πάρεις τον Καβανί πριν πάει στην Παλέρμο αλλα από την Ντανούμπιο . πλέον ο Ουρουγουανός θα πουληθεί (αν πουληθεί) σε Γιούβε -Ιντερ -Μίλαν μόνο , σίγουρα με κανα εικοσαρικάκι

ο Κγιερ είναι περίπτωση Παπασταθόπουλος . δηλαδή , 5 εκατ. + 2 χρόνια = 15 εκατ. και μεταγραφή στην Ιντερ

.... αααα , έρχεται και ο Παστορε από πίσω

http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Citt%C3%A0_di_Palermo

Υπαρχει βεβαια ενα προβλημα σε αυτο που λες...Οτι ο Καβανι δεν θα ηταν ο Καβανι που ολοι ξερουμε οτι κανει θραυση στο Παλερμο αν επαιζε στην Σουπαλιγκ με αντιπαλο τον Καψη στα 37 του και τον Παπαδημητριου της Ξανθης ή τον Σαριεγκι...Παιζει οπως παιζει σε ενα πρωταθλημα οπου ο "ευκολος" αντιπαλος του ειναι ο Νεστα στα 35....Χαωδης διαφορες...

Ο Καιερ ειναι οτι καλυτερο στην Ιταλια στην ηλικια του και το καλοκαιρι θα "παιξει" για μεγαλη ομαδα..

Ο Παστορε δεν ειναι πια ταλεντο..Ειναι ολοκληρωμενος παιχτης βασικος με τους μικρους της Αργεντινης με μεταγραφη που κοστισε 6εκ στην ηλικια των 19...

dimace
17-03-10, 01:23
Aδελφε συμφωνο εν μερει στο ποστ σου!!ΤΟΝΙΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΟΤΙ Η ΒΑΣΗ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΙ ΓΕΩΡΓΑΤΟΙ ΚΑΙ ΝΕΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ.
ΤΑ ΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΖΗΛΕΨΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΖΑΒΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑΤΟΥΣ.
Στο δευτερο μερος ΔΙΑΦΩΝΟ ΚΑΘΕΤΑ ΑΔΕΛΦΕ.Υπαρχουν πολλοι καλοι παιχτες ΠΑΝΤΟΥ και αυτο κανει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΚΟΛΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ σαν την χωρα που ζεις να εχει την U 21 ΦΙΣΚΑ ΣΤΑ ΜΑΥΡΑΚΙΑ ΤΑ ΤΟΥΡΚΑΚΙΑ και βλεπεις σαν την μυγα μες το γαλα πια τα γερμανακια.
Καποτε εβγαζες ματεους μπρεμε κλινσμαν ζαμερ κλπ η λιστα τεραστια και τωρα η εικονα των ΑΜΙΓΩΣ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΣΤΑΡ MONO ΘΛΙΨΗ προκαλει σε σχεση με το ΠΑΡΕΛΘΟΝ.Ειτε θα το καταλαβουμε σαν ολη την ευρωπη και θα βλεπουμε τους ΜΠΟΚΑΝΙ να ειναι στο ΒΕΛΓΙΟ και οχι σε εμας μιας και ειναι "ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΟΙ" σαν το πετσι τους.
Για ΕΣΙΕΝ ΝΤΡΟΓΚΜΠΑ ΑΝΤΕΜΠΑΓΙΟΡ κλπ δεν συζητω γιατι εχουν ΚΟΛΟΝΙΑ ΓΙΑ ΤΑ @ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ "ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΥΣ"ΜΕΓΑΛΩΜΕΝΟΥΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΒΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΟΝΤΟΣ "ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ"
Εφοσον εξειδικευεσαι δημητρη αδελφε και βλεπεις και ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ δες τι οργια κανουν οι ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΟΙ σε πολλους ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΟΥΣ χωρις την ΙΔΙΑ αφετηρια και συνθηκες ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.

Αδελφέ, συμφωνούμε σε όλα, απλά γιατί δεν κατάλαβες πως
η αναφορά στους έγχρωμους είναι ΕΠΙΚΕΝΤΡΟΜΕΝΗ ΜΟΝΟ ΣΕ
ΕΜΑΣ!

Έχουμε ένα ρόστερ χύμα και αντί να γράφουνε για ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΕΣ,
ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΣΑΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΝΔΕΚΑΔΑΣ, που θα μας βγάλουν από
το αδιέξοδο, πετάνε το όνομα ενός μαυράκου από το Καμερούν...

Να έρθει με χίλια το παλικάρι, αφού πρώτα δούμε τι στο διάολο
θα κάνουμε ώστε να μην κοιτάμε την πλάτη του λαγού για τα
επόμενα ΧΧ χρόνια.

Το μέλλον είναι στις αναπτυσσόμενες χώρες αλλά πρώτα ας
κοιτάξουμε το παρόν.

Νάσαι σούπερ και να τα λέμε!

masinGun
17-03-10, 09:50
μιας και ο λόγος για μεταγραφές

σενάριο της γείτονος Ιταλίας όπως μου είπε φίλος εκ Τορίνο, εμπλέκει τις Παλέρμο , Τζένοα και μια πολύ μεγάλη ομάδα (μαλλον Ιντερ ή Γιούβε) με τους Κγίερ και Παπασταθόπουλο .

θα μου πείτε τί μας μοιάζει εμάς ; κάπου προς το τέλος της κουβέντας παίζει και το όνομα "Παπαδόπουλος" για τις "μικρές" πωλήτριες ομάδες

υ.γ. ο Μπελέκ πάει στην Τοτεναμ ;;;

G@ur@koS
17-03-10, 17:52
Παιδια την καλησπέρα μου καινούριος είμαι στο Forum απλά μια καλησπέρα σε όλους. Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα ποστ αλλά απο λίγα στο τέλος θα συμφωνήσω με τον panos23 σε αρκετά απο αυτά που έγραψε οι διαφωνίες μας ειναι λιγες οπως πχ για τον ζαιρι δεν λεω οτι ειναι παιχτης βαρομετρο αλλα αν τον στειλεις στο καλο...τοτε ισως να θελεις δυο παιχτες απο δεξια και χρημα θα ειναι μετρημενο και φετος μακαρι να πεσει το χρημα βεβαια ενα παιχτη θελεις για δεξια στα χαφ και βλεποντας με τον γκαλετι...πρατεις αναλογα για δευτερη λυση ο μαροκινος παντως ειναι μια χαρα για τον ντατολο οχι δυστυχως δεν κανει ξερει μπαλα το παλικαρι αλλα να τον εχω να μου χορευει ζεμπεκιες πανω στην γραμμη χωρις να αλλαζει ταχυτητες κανοντας κουρσες και μπουκες αστον για την επιθεση εισαι κομπλε και αστον και τον ντιογκο που ξερεις με τον βαλβερδε σου επαιξε οχι οτι ειδες κανενα επιθετικο που σηκωσε το καραισκακη στον αερα αλλα περυσι πηρες απο αυτον αστον συμφωνω επισης με το SOLID σε ενα απο τα ποστ του οτι αυτα που κοροιδευαμε τα λουζομαστε δυστυχως και μακαρι να σταματησει εδω

Reds
17-03-10, 20:49
Περα του οτι βιαζεστε για μεταγγραφες μην τσιμπατε απο τωρα με ονοματα που γραφονται..Εδω καλα καλα δεν ξερουμε αν θα εχουμε προπονητη.

Τα ονομα που λετε ποιο πανω ειναι καλοι παικτες αλλα πολυ δυσκολο να ερθουν στην ελλαδα..ειδικα κατι ταλενταρες που υπαρχουν θα ειναι ευκολη λεια για μεγαλες ομαδες..

kritikia
17-03-10, 21:34
Ποιος σκιζει τα ρουχα του για να ερθει αυτη την εβδομαδα?

Μηπως ξερουμε ποιος παραταει το ποδοσφαιρο αν δεν ερθει σε μας και θα ειναι η ειδηση της επομενης εβδομαδας?

...

31 Αυγουστου 2010

Ανακοινωση της Παε Ολυμπιακος

"Ενημερωνουμε τους φιλαθλους μας οτι λογω του προγραμματος στο πρωταθλημα και επειδη στον πρωτο αγωνα θα παιξουμε με την Κερκυρα απο την οποια θα χασουμε και αρα θα απολεσουμε την πρωτη θεση απο την πρωτη αγωνιστικη, δεν υπαρχει λογος να προχωρησουμε σε μεταγραφες"

Εκ της πειραματικης διοικησης

dimace
18-03-10, 01:33
Παιδια την καλησπέρα μου καινούριος είμαι στο Forum απλά μια καλησπέρα σε όλους. Δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα ποστ αλλά απο λίγα στο τέλος θα συμφωνήσω με τον panos23 σε αρκετά απο αυτά που έγραψε οι διαφωνίες μας ειναι λιγες οπως πχ για τον ζαιρι δεν λεω οτι ειναι παιχτης βαρομετρο αλλα αν τον στειλεις στο καλο...τοτε ισως να θελεις δυο παιχτες απο δεξια και χρημα θα ειναι μετρημενο και φετος μακαρι να πεσει το χρημα βεβαια ενα παιχτη θελεις για δεξια στα χαφ και βλεποντας με τον γκαλετι...πρατεις αναλογα για δευτερη λυση ο μαροκινος παντως ειναι μια χαρα για τον ντατολο οχι δυστυχως δεν κανει ξερει μπαλα το παλικαρι αλλα να τον εχω να μου χορευει ζεμπεκιες πανω στην γραμμη χωρις να αλλαζει ταχυτητες κανοντας κουρσες και μπουκες αστον για την επιθεση εισαι κομπλε και αστον και τον ντιογκο που ξερεις με τον βαλβερδε σου επαιξε οχι οτι ειδες κανενα επιθετικο που σηκωσε το καραισκακη στον αερα αλλα περυσι πηρες απο αυτον αστον συμφωνω επισης με το SOLID σε ενα απο τα ποστ του οτι αυτα που κοροιδευαμε τα λουζομαστε δυστυχως και μακαρι να σταματησει εδω

Καλώς όρισες, αδελφέ!

Καλές συζητήσεις να έχουμε, αν και με τους μαλ....ες που έχουμε
μπλέξει μ' αυτές θα μείνουμε...

Reds
18-03-10, 11:35
χωρις υπερβολη θελουμε 10 παικτες!
Θα εχουμε πολλα γελια το καλοκαιρι..

Panvas7
18-03-10, 17:30
Καλησπερα αδελφια!Στην Επαυριο μια γλυκοπικρης νυχτας γλυκια διοτι δεν υποστηκαμε αυτο που φοβομουν απο τους 3 σκαλες πιο γρηγορους απο εμας Γαλλους πικρη απο την αλλη για το πως ηρθαν τα πραγματα που καλιστα με λιγο πιο σοβαρη οργανωση και υλικο η ομαδα θα μπορουσε να ειναι στους 8(οταν ο Ολυμπιακος ειχε στο παρελθον την ποιοτητα του ελειπε η τυχη,και φετος που ειχε την τυχη δεν ειχε την ποιοτητα)!!!

Θα σας παραθεσω την αποψη μου και θα προσπαθησω να την κανω οσο πιο συγκροτημενα μπορω,αν δεν τα καταφερω να γινω κατανοητος συγχωρεστεμαι!!!

Ας ξεκινησω με τα της παρουσας φασης του Θρυλου,της δυσκολης δλδ,θα αναφερθω στο πως βλεπω τα πραγματα για το μελλον!Μαυρα και αραχνα!Σε ιδια κουβεντα για το μπασκετ που ολοι εβγαζαν την μισαλοδοξια τους μεχρι και πριν τα περασμενα Χριστουγεννα ειχα να πω οτι υπηρχε ενα στερεο οικοδομημα απο την διοικηση μεχρι τους παιχτες παρα την παρατεταμενη αποτυχια εβλεπες ενα φως στο τουνελ(Δεν χρειαζεται να επεκταθω περαιτερω)!!Σε αντιθεση στο ποδοσφαιρο βλεπεις οτι εκτος συγκλονιστικου απροοπτου εχουμε παρει την κατω βολτα σε ολα τα επιπεδα χωρις στην πραγματικοτητα να εχουμε κατι χειροπιαστο για ελπιδα!!

Ο Κοκκαλης μπορει να εχει κανει χιλια καλα στην ομαδα μας(Χρεοι,τιτλοι,παιχταραδες,γηπεδο,μεχρι και παρασκηνιο)Αλλα εχει κανει και αλλες τοσες μαλακιες.Ποτε στην πραγματικοτητα δεν εστησε μια ομαδα(πλην της περιοδου-96-98 στην οποια πραγματικα δουλεψε στα πλαισια που επρεπε εστω και με τον Βατραχο)!Η συνεχεια δεν ξερω κατα ποσο ειχε πλανο απο καποιον ειδικο η τον ιδιο εφερνε καθε καλοκαιρι 2-3 παιχτουρες που εκαναν χαβαλε στο ελληνικο πρωταθλημα αλλα οταν πηγαιναμε Ευρωπη που δεν <<μας>> πολυ ενοιαζε ειμασταν ξεβρακωτοι![Πλην της κονομας(αληθεια που πηγαν αραγε αυτα τα 100+ εκ Ευρω που εχει παρει απο το CH μες την δεκαετια)και τωρα ειμαστε μεσα κιολας]

Δεν ξερω τι εχει στο μυαλο για το μελλον του Θρυλου αν και φετος μου εχει γινει λιγο stealth σαν να μην υπαρχει ειναι!
Για να δουμε ασπρη ξανα θα πρεπει πανω απ'ολα να φυγουν απο την μεση κατι τυποι που ειναι στην ΠΑΕ και δεν εχουν ιδεα(βλπ Χρυσικοπουλος,Δ.Θεοδωριδης κλπ) ο ιδιος να καταλαβει οτι οι προπονητες δεν ειναι πουκαμισα(Μια ο ενας δεν του κανει γτ δεν πηρε πρωταθλημα ο αλλος γτ δεν πηγε καλα στην ευρωπη ο αλλος γτ πηγε καλα και στα δυο αλλα του εφαγε την δοξα κλπ εδω την χρονια που ειδαμε επιτελους οχι ενα αλλα δυο διπλα εδιωξε τους παντες ταχα μου για κακη διαχειρηση)
Λοιπον εχουμε και λεμε θελουμε ενα προπονητη σοβαρο οποιος και αν ειναι αυτος,ο Βαλβερδε ικανοποιημενο με αφησε απο πολλες αποψεις μακαρι να ειναι αυτος.Αλλα οπου σοβαρος που αναφερω παραπανω σημαινει εγγυησεις δλδ Μπατζετ,εμπιστοσυνη απο την διοικηση πιστωση χρονου και οχι τσουτσεκια μεσα στα ποδια του!Αδυνατο δλδ οπως εχει δειξει το παρελθον.Υποδομη εχουμε τουλαχιστον(οσο αφορα τις εγκαταστασεις) για να δουλεψουμε,εφοσον το θελησουν,με στερεες βασεις!Ας εκμεταλευτουμε τις σχεσεις μας με ποδοσφαιρανθρωπους που δοξαστηκαν και ως παιχτες μας και εχουν πολυ καλες ακρες και γνωριμιες(λογικο ειναι να μην μπορεις να τους εκμεταλευτεις ολους αλλα καποιους τουλαχιστον μπορεις σε καποια ποστα)!!!Οσο και αν δεν αρεσει αυτο που θα πω σαν παραδειγμα:Κοιταχτε τον Παοκ που για τις δυνατοτητες του δεν νομιζω να τον χαλασε η δραστηριοποιηση σε ποστα τετοιων ανθρωπων!!!

Δεν μπορεις για παραδειγμα να σκας 20μυρια καθε χρονο φτιαξε ενα σοβαρο τμημα σκαουτινγκ(και ας σκας 10 αλλα μεχρι και αυτα σκεφτεται πλεον)και οχι οπως συμβαινει τωρα(δεν θελω να κρινω τωρα τον Νινιαδη αν ειναι καλος σε αυτο ή οχι)που πχ βρηκε τον Ντιογο και οταν το προτεινε ενα 6μηνο+ πριν τον παρουμε κοστιζε 2.5-4 αλλα εμεις θελαμε να ακριβινει κι'αλλο για να τον παρουμε αλλο πατατα 4ρων μυριων αλλο πατατα 10!! Με καλες διασυνδεσεις φερνεις παιχτες που και θα σου προσφερουν αλλα και θα μπορεις να τους πουλησεις με αρκετα μυρια!Εμεις τοσα χρονια 2 βγαλαμε τον Τουρε που πηραμε τα @@ μας γιατι ειχε μαλακα μανατζερ και το παιζαμε και καμπωσοι με το 50&#37; και τον Νερι επειδη τρελαθηκε ο Αχμετοφ!!ΤΕΛΟΣ

Φυτωρια:Παγκοσμια πρωτοτυπια του Θρυλου.Τοσα χρονια σκαμε λεφτα περνουμε την αφροκρεμα των ταλεντων και το αποτελεσμα?Νεκροταφιο ταλεντων!!!Εναν γαμημενο παιχτη δεν εχουμε βγαλει απο τα σπλαχνα μας!Σαν τον Μενδρινο θα τους καταντησουμε ολους ταλεντα μεχρι τα 25!!!Αντι για να βλεπω τον Οσκαρ την πατσαβουρα οσο και αν το βαζω μεσα δεν προκειται να εχει καμια εξελιξη προτιμω να βλεπω τον Φετφατσιδη,τον Σοιλεδη,τον Νικλητσιοτη που οσο θα παιρνουν παιχνιδια το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βελτιωνονται και θα γεμιζουν εμπειριες!Τρανο παραδειγμα ΠΟΑ:Νινης!Και οποιος ειχε παρακολουθησει το Πανευρωπαικο των ελπιδων πριν 1,5 χρονο εβλεπε οτι τα πιτσιρικια που ειχαν συμετοχες με τις μεγαλες ξεχωριζαν(Νινης-ΠΟΑ,Μητρογλου-Γκλαντμπαχ,Γ.Παπαδοπουλος-Ηρα,ακομα και ο Πατσαβουρας ο Πλιατσικας ξεχωριζε απο τα υπολοιπα παιδακια)!!!

Για να κλεισω επειδη ηδη μακρυγορω ο Θρυλος πλην αυτων που αναφερω θελει εναν προπονητη να κανει την δουλεια του με την ησυχια του!Να εμπνεει τους παιχτες και να εχει τον σεβασμο τους!Απο μεταγραφες θα ξερει καλητερα απο μας!Αλλα επειδη ολοι θελουμε να ειμαστε προπονητες θα πω και εγω τι πιστευω οτι χρειαζεται σε υλικο:Εφοσον σταματησει ο Αντωνης,εναν καλο τερματοφυλακα!Η αμυνα δεν με χριζει μεταγραφης σε πρωτη φαση(Ασχετο τον Ζεβλακοφ τον ειχα ξεχασει οτι τον εχουμε κριμα και ειναι φιλοτιμος και ειναι μια καλη λυση)Αμυντικο ΧΑΦ Ενα τουροειδες πρεπει να βρουμε να κοβει και να δινει με την ιδια ανεση ΔΕΚΑΡΙ που να τα κανει ολα το αντιθετο του Οσκαρ δλδ!Αριστερο ΧΑΦ εδω ειμαστε επιεικως απαραδεχτοι 6 χρονια ψαχνουμε τον Νεο Τζολε και ακομα να τον βρουμε(Θυμαται κανεις αραγε τοτε που πηραμε το παιδι απο την Χιο τον Αρτσουμπι ποιον μπορουσαμε να εχουμε παρει και ελευθερο μαλιστα?Τον Κριστιανο Ροντριγκεζ αυτη την <<πατσαβουρα>> που παιζει σε καποια Πορτο αλλα δεν μας εκανε ηταν πολλα τα 1,2 εμεις διναμε μεχρι 1!Τον ξεχωρισα οταν τον ειδα να παιζει στα Ματς Παρι-ΠΟΑ) Τωρα και αν ζητησω και Φορ μαλλον ειναι πολυτελεια!Δρομο τα πατσαβουρια απο την ομαδα 3-4 ποιοτικοι παιχτες και τοπο στα νιατα που βγαζουν ματια οπως διαβαζω συνεχεια στις κατηγοριες τους!!!Κατι θα ξερουν κατι ομαδουλες τυπου Αρσεναλ,Μπαρτσα,οι τρεις Πορτογαλικες και αλλες πολλες!!!Σορρυ το ξερω κουρασα αλλα καπου πρεπει να τα βγαλω και εγω τα αποθημενα μου!!!

Panvas7
18-03-10, 17:44
Οταν εισαι 15 χρονια πρωταθλητης σε μια χωρα οπως η Ελλαδα πρεπει να εχεις κανει το βημα παραπανω σε πολλα επιπεδα και ενα απο αυτα ειναι τα

Α Μπραβο φιλε απομονωνω αυτην σου την προταση,στο μυαλο μου εισαι!Αυτο με θλιβει ρε συ 13 χρονια στην ουσια μονος σου και γιατι εισαι καλυτερος και γιατι ειναι της πλακας οι υπολοιποι εχεις ολα τα φοντα και την ανεση δλδ να δουλεψεις οπως θες για να κανεις το βημα παραπανω και ξεφυγεις 3 και 4 κλασεις πανω απο το επιπεδο του μιζερου ποδοσφαιρου μας!!Και το αποτελεσμα τπτ απλα συντηρουσε ενα επιπεδο πανω την ομαδα απο τους αλλους για να παιρνει το πρωταθλημα στο ρελαντι και να κονομαει τα ζεστα φραγκα του CL!Μπορεις να χαρακτηρισεις ατοπο το παραδειγμα μου λογο του οτι εχουν αλλη υποδομη σαν κρατος και περισσοτερο λαο αλλα Η Λυον εχει πανω κατω μια κοινη σε αφετηρια και διαρκεια πορεια με μας.Οταν τους αντιμετωπισαμε πρωτη φορα η διαφορα μας δεν ηταν μεγαλη καπου υπερτερουσαμε καπου υπερτερουσαν αυτοι!Τωρα?Γαματο καλητερα οσο εξελιχτηκαν αυτοι αλλο τοσο μειναμε εμεις στατικοι!!!soccerkid

Du3lisT
18-03-10, 21:03
Από Γάτα..

Η συγνώμη από τον Φερνάντες και το μπέρδεμα με Τζαβέλλα!

Τον τερματοφύλακα Φερναντες και τον αριστερό μπακ Τζαβέλλα έχει ως στόχο για το καλοκαίρι ο Ολυμπιακός. Ο Ηρακλής και ο Πανιώνιος δύσκολα θα καταφέρουν να τους κρατήσουν στις ομάδες τους, αφού ο Πορτογάλος γκολκιπερ είναι με δανεισμό από τη Μπόχουμ, ενώ για τον Τζαβέλλα, όπως θα ξέρετε, υπάρχει ρήτρα 1,5 εκ. ευρώ και όποιος πάει και τα βάλει αυτά τα λεφτά στο ταμείο του Πανιωνίου, τότε μπορεί να τον κάνει δικό του αποφεύγοντας τις οδυνηρές διαπραγματεύσεις με τον Τσακίρη.

Τι παίζεται λοιπόν με αυτούς τους συγκεκριμένους ποδοσφαιριστές και τους συνδέουμε με τον Ολυμπιακό; Υπάρχουν δύο ιστορίες που παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον αν τις λάβουμε υπ' όψη μας. Η πρώτη αφορά τον Φερνάντες και την κίνηση που έκανε να επικοινωνήσει με αξιωματούχο της πλατείας Αλεξάνδρας και να ζητήσει συγνώμη για τον τραυματισμό του Κώστα Μήτρογλου. Ο Πορτογάλος, που μίλησε με τον άνθρωπο του Ολυμπιακού, ζήτησε να μεταφερθεί η συγνώμη του στον συνάδελφο του, φυσικά, αυτή η κίνηση του ίσως να λέει πολλά, γιατί έδειξε οτι είναι ιδιαίτερα φιλικός με τον παράγοντα του Ολυμπιακού.

Σ' αυτή την ιστορία ίσως να έχουμε εξελίξεις, αλλά για τον Τζαβέλλα τα πράγματα είναι λίγο μπερδεμένα, αφού υπάρχει ένα πρόβλημα με τον μάνατζέρ του. Ο, μέχρι πριν λίγες ημέρες, ατζέντης του παίκτη ήταν ο Γιάννης Καινούργιος, αλλά από τη στιγμή που κλήθηκε στην.. Εθνική ομάδα, φαίνεται ότι κάτι πάει να αλλάξει και αυτό, προφανώς, έχει σχέση με τη.. Γερμανία.

Σμάιχελ για τα δοκάρια βλέπουν στον Ολυμπιακό.

Τον γόνο ενός από τους κορυφαίους τερματοφύλακες όλωςν τον εποχών βλέπει ο Ολυμπιακός, για να ενισχύσει τα δοκάρια του. Πρόκειται για τον Κάσπερ Σμάιχελ, γιο του διάσημου Δανού πορτιέρο Πέτερ, ο οποίος ήταν, για πολλά χρόνια, μέχρι να αποσυρθεί, ο κορυφαίος πορτίερο του πλανήτη!

Ο 23χρονος Κάσπερ Σμάιχελ άνηκε από τα 18 μέχρι τα 22 του στη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία τον έδωσε δανεικό σε διάφορε ομάδες μικρότερων κατηγοριών με σκοπό να γεμίσει αγώνες τα γάντια του. Το καλοκαίρι απέκτησε τα δικαιώματα του η Νοτς Κάουντι, ομάδα της Λίγκα 2(η δική μας 4η εθνική), πληρώνοντας 2 εκ. ευρώ(!). Ο Σμάιχελ, που είχε προταθεί και πέρυσι στον Ολυμπιακό, με τους ερυθρόλευκους να μην αποφασίζουν τελικά την απόκτησή του, έπαιξε μέχρι τώρα σε 30 αγώνες προταθλήματος, με την ομάδα του να έχει την καλύτερη άμυνα(27 τέρματα), ενώ βρίσκεται στην 3η θέση της κατάταξης και πάει για άνοδο. Ο Δανός πορτίερο που έχει ύψος 1.89, ενώ έχει αγωνιστεί και στην Εθνική Ελπίδων της πατρίδας του, τελεί υπό παρακολούθηση τον τελευταίο καιρό και πληροφορίες αναφέρουν οτι τους τελευταίους μήνες έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή του.

Οι αρμόδιοι του συλλόγου, λοιπόν, θεωρούν πιο ελκυστική την περίπτωση του Σμάιχελ, από πολλές πλευρές, σε σύγκριση με εκείνη του 27χρονου Πάρντο. Φυσικά, υπάρχει και το θέμα του Γκιγιέρμο Οτσόα, για τον οποίο σας έχουμε ενημερώση, με τον Μεξικανό να παρακολουθείται και να έχει θαυμαστές στου Ρέντη.

panahs7
18-03-10, 21:29
Πέντερσεν με Ίβανσιτς για αριστερά το καλοκαίρι και Χλέμπ με Σκόκο στα χαφ.. Μαγεία!

Και μετά ξύπνησα.. :whis:

Du3lisT
18-03-10, 21:37
Ο Μαρκ Γκονζάλες στο Sport24.gr

Ο Μαρκ Γκονζάλες αποτέλεσε τον μεγάλο στόχο των «ερυθρόλευκων» το περασμένο καλοκαίρι. Επί δυο μήνες περίπου απασχόλησε τους φίλους του Ολυμπιακού και τον ελληνικό Τύπο, με τα πιθανά σενάρια να διαδέχονται το ένα το άλλο με έναν πραγματικά φρενήρη ρυθμό. Αυτήν όμως που φαίνεται ότι δεν απασχόλησε τελικά τόσο, όσο αφηνόταν να διαρρεύσει, ήταν την ίδια τη διοίκηση του Ολυμπιακού...

http://www.sport24.gr/html/ent/340/ent.350340.asp

Du3lisT
18-03-10, 21:38
Πέντερσεν με Ίβανσιτς για αριστερά το καλοκαίρι και Χλέμπ με Σκόκο στα χαφ.. Μαγεία!

Και μετά ξύπνησα.. :whis:

Μόνο για 10αρι ο Αυστριακός :-P

panahs7
18-03-10, 21:42
Μόνο για 10αρι ο Αυστριακός :-P
Ωραία βάλτον 10άρι και πάρε και Μαντούκα για αριστερά.. :-P

Du3lisT
18-03-10, 21:47
Ωραία βάλτον 10άρι και πάρε και Μαντούκα για αριστερά.. :-P

Μαντούκα? Ω ρε φίλε ppnxoxoppnxoxoppnxoxo ppnxoxo Σόρυ ήταν αυθόρμητο!:s6vhaha:

panahs7
18-03-10, 21:48
Μαντούκα? Ω ρε φίλε ppnxoxoppnxoxoppnxoxo ppnxoxo Σόρυ ήταν αυθόρμητο!:s6vhaha:
Γιατί τι έχει ο Μαντούκα παρακαλώ; :whis:

Du3lisT
18-03-10, 21:51
Γιατί τι έχει ο Μαντούκα παρακαλώ; :whis:

Σε περίπτωση που ρωτήσει ο Σώκος, ναι έχει χολέρα:s6vhaha:

Τίποτα, απλά είναι επιπέδου Κουμορτζί, μη σου πω και πολύ ψηλά τον έβαλα..

ΧΑΦΑΡΕΣ και όχι παιχτάκια της πλάκας το καλοκαίρι

panahs7
18-03-10, 21:55
Χλέμπ -- Μαντούκα
(Λεντέσμα) -- (Γ. Παπαδόπουλος)

<-- Γκαλέτι -- Σκόκο -- Πέντερσεν -->
(Ζαϊρί) -- (Λουα) -- (Ίβανσιτς)

ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΟ;

Du3lisT
18-03-10, 22:02
Χλέμπ -- Μαντούκα
(Λεντέσμα) -- (Γ. Παπαδόπουλος)

<-- Γκαλέτι -- Σκόκο -- Πέντερσεν -->
(Ζαϊρί) -- (Λουα) -- (Ίβανσιτς)

ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΓΙΑ ΚΕΝΤΡΟ;

0 αμυντικά χαφ στο συγκεκριμένο σύστημα..με χαλάει απίστευτα.
Επίσης απορώ που θες παίχτη σαν τον Μαντούκα στον Ολυμπιακό.

panahs7
18-03-10, 22:07
0 αμυντικά χαφ στο συγκεκριμένο σύστημα..με χαλάει απίστευτα.
Επίσης απορώ που θες παίχτη σαν τον Μαντούκα στον Ολυμπιακό.
Το σύστημα είναι λίγο φλου.. Το έφτιαξα για να τονίσω την κεντρο-αριστερή πλευρά που θέλει ενίσχυση. Όσο για τον Μαντούκα
δεν κόβω και βλέβες.. Σαν παίκτης πάγκου πάντως, είναι πολύ καλός. Μπαλίτσα ξέρει.. Αν υπάρχει κάποιο καλύτερο χαφ που μπορεί
να έρθει στον Ολυμπιακό μαζί με τον Χλέμπ, είμαι όλος αυτιά.. Αλλά τι συζητάμε; Θα γίνουν αυτά που θέλουμε; Μακάρι αλλά...

Du3lisT
18-03-10, 22:12
Το σύστημα είναι λίγο φλου.. Το έφτιαξα για να τονίσω την κεντρο-αριστερή πλευρά που θέλει ενίσχυση. Όσο για τον Μαντούκα
δεν κόβω και βλέβες.. Σαν παίκτης πάγκου πάντως, είναι πολύ καλός. Μπαλίτσα ξέρει.. Αν υπάρχει κάποιο καλύτερο χαφ που μπορεί
να έρθει στον Ολυμπιακό μαζί με τον Χλέμπ, είμαι όλος αυτιά.. Αλλά τι συζητάμε; Θα γίνουν αυτά που θέλουμε; Μακάρι αλλά...

Tώρα σε βρίσκω σωστό, για παγκίτης ίσως να είναι καλός αν εξετάσουμε τους παίχτες που παίζουν στην Ελλάδα, γιατί βρίσκεις 10 φορές καλύτερους του στην Ευρώπη. Ο Χλεμπ δεν είναι παίχτης που θα παίξει τόσο πίσω-παρτενερ του αμυντικού χαφ-αλλά θα είναι 10αρι στον Ολυμπιακό με τον Σκόκο αριστερά αν αποκτηθούν και οι 2, άλλωστε και οι 2 μπορούν να παίξουν και στις 3 θέσεις του επιτελικού χαφ.

Δεν ξέρω αλλά με προετοιμασία το καλοκαίρι, σοβαρό προπονητή που να δουλέψει, και λόγω εμπειρίας, θέλω να μείνει ο Μαρέσκα, στον οποίο ποντάρω πολλά..δεν έχει πείσει με την προσφορά του αλλά τόσοι τα πήγαν σκατά φέτος, δεν ήταν μόνο αυτός. Άρα θεωρώ δεδομένες τις 3 μεταγραφές στο κέντρο, αμ. χαφ,αρ. χαφ και 10άρι, εφόσον μείνει ο Μαρέσκα. Λεντέσμα, Στολτίδης και Λεονάρντο μας χαιρετάνε.

Du3lisT
18-03-10, 22:31
Βλέπει Νογκ ο Ολυμπιακός

http://www.gazzetta.gr/football/super-league/item/74715-βλέπει-νογκ-ο-ολυμπιακός

dimace
18-03-10, 23:10
Ο Ίβανσιτς θα είναι ΤΟΠ μεταγραφή!

1. Έχει κάνει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ εδώ
2. Είναι κεντροευρωπαίος (όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...)

Για ΠΕΝΤΕΡΣΕΝ το ξέρουν και οι ΠΕΤΡΕΣ! ΤΟΠ και χωρίς
δεύτερη κουβέντα (γιατί με 1 αριστερό χαφ δεν πας πουθενά...)

*Ο Ίβα παίζει ΑΡΙΣΤΑ και 10άρι. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΣΑ και κίνηση
στον άξονα!

Ωραίος ο Πάνος γι ακόμα μια φορά! (Ο Μαντούκας που παίζει ρε
Πάνο?)

panahs7
18-03-10, 23:11
Ο Ίβανσιτς θα είναι ΤΟΠ μεταγραφή!

1. Έχει κάνει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ εδώ
2. Είναι κεντροευρωπαίος (όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...)

Για ΠΕΝΤΕΡΣΕΝ το ξέρουν και οι ΠΕΤΡΕΣ! ΤΟΠ και χωρίς
δεύτερη κουβέντα (γιατί με 1 αριστερό χαφ δεν πας πουθενά...)

*Ο Ίβα παίζει ΑΡΙΣΤΑ και 10άρι. ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΣΑ και κίνηση
στον άξονα!

Ωραίος ο Πάνος γι ακόμα μια φορά! (Ο Μαντούκας που παίζει ρε
Πάνο?)
Στην ΑΕΚ.. :s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha: ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

dimace
18-03-10, 23:15
Στην ΑΕΚ.. :s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha: ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

"Πλάκα με κάνεις?", που λέει και ο ΦΑΚΕΣ? ppnxoxoppnxoxo

stelios-7-
18-03-10, 23:16
μαγκες τι μου λετε τωρα εχω φαει φλασια με τον ομπρανιακ...τι παικτουρα ειναι ο ανθρωπος...ποσα να θελει αραγε για να ερθει?
ποιος μαντουκα ρε σεις?παμε καλα?μην τρελαθουμε
σκοκο απο αεκ και πολυ λεμε...ελεος

dimace
18-03-10, 23:24
μαγκες τι μου λετε τωρα εχω φαει φλασια με τον ομπρανιακ...τι παικτουρα ειναι ο ανθρωπος...ποσα να θελει αραγε για να ερθει?
ποιος μαντουκα ρε σεις?παμε καλα?μην τρελαθουμε
σκοκο απο αεκ και πολυ λεμε...ελεος

Τέτεϊ και Άντονυ Αννάν, Στέλιο!

Τα δύο κορυφαία αμυντικά χαφ του Σκανδιναβικού ποδοσφαίρου!
Τους φέρνεις πακέτο και ξενιάζεις!

Ο καλύτερος σκάουτερ είναι τελικά ο Κοτσόβολος... :s6vhaha:

panahs7
18-03-10, 23:28
"Πλάκα με κάνεις?", που λέει και ο ΦΑΚΕΣ? ppnxoxoppnxoxo
Όχι ρε σε λλλεω.. Δεν σε κάνω πλλλάκα! :s6vhaha: Για μπακ-απ είναι μια χαρά παικτάκι..
3AoVgIv2Nmc

stelios-7-
18-03-10, 23:30
ρε πανο ο μαντουκα ειναι χαμηλου επιπεδου.....καμια δουλεια δεν εχει στον ολυμπιακο
ειπαμε να φτιαξουμε ομαδα οχι να την ξανα κανουμε μπουρδελο..
παρτε για αρχη ομπρανιακ:s6vhaha:τζαβελλα και εναν τερματοφυλακα και συνεχιζουμε

panahs7
18-03-10, 23:34
ρε πανο ο μαντουκα ειναι χαμηλου επιπεδου.....καμια δουλεια δεν εχει στον ολυμπιακο
ειπαμε να φτιαξουμε ομαδα οχι να την ξανα κανουμε μπουρδελο..
παρτε για αρχη ομπρανιακ:s6vhaha:τζαβελλα και εναν τερματοφυλακα και συνεχιζουμε
Εντάξει θα πάρουμε.. Ότι πει ο λαός μας.. :s6vhaha: Ρε δεν κόλλησα στον Μαντούκα.. Στον Ντιμ απαντάω.. Απλά είπα ότι αν αποκτηθεί
ένας μεγάλος παίκτης αριστερά, για μπακ-απ του ο Μαντούκα θα ήταν πολύ καλός.. Δεν νομίζω να πάρουμε 2 παικταράδες στην
ίδια θέση.. Εδώ δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε και 1.. ppnxoxo

chainsaw
18-03-10, 23:37
Αυτο το σκεπτικο μας εχει φαει τοσα χρονια.Ειδαμε και τον ζαιρι που τον ειχαμε παρει για παγκιτη ποσο συχνα παιζει και πως μαγευει τα πληθη στο καραισκακη.
Στον ολυμπιακο δεν χωρουν τετοιοι παικτες ουτε καν για παγκιτες.
Μια αξιοπρεπης παρουσια στη σουπαλιγκ δεν τους κανει καταλληλους για τον θρυλο.Αποδεικνυονται τις περισσοτερες φορες "λιγοι" και μετα κανεις αμαν να τους ξεφορτωθεις.
Αν θες παγκιτη με χαμηλο κοστος μιας και δεν ειμαστε κανενας οικονομικος κολοσσος,κανεις σκαουτινγκ,φερνεις παικτες τυπου σκοκο και καθαριζεις.

stelios-7-
18-03-10, 23:38
επισης πολυ καλος παικτης ο κακαο :s6vhaha:της στουτγαρδης
αυτος ο μικρος αμπαλλος:s6vhaha: ποσα να θελει για να ερθει?

panahs7
18-03-10, 23:40
Αυτο το σκεπτικο μας εχει φαει τοσα χρονια.Ειδαμε και τον ζαιρι που τον ειχαμε παρει για παγκιτη ποσο συχνα παιζει και πως μαγευει τα πληθη στο καραισκακη.
Στον ολυμπιακο δεν χωρουν τετοιοι παικτες ουτε καν για παγκιτες.
Μια αξιοπρεπης παρουσια στη σουπαλιγκ δεν τους κανει καταλληλους για τον θρυλο.Αποδεικνυονται τις περισσοτερες φορες "λιγοι" και μετα κανεις αμαν να τους ξεφορτωθεις.
Αν θες παγκιτη με χαμηλο κοστος μιας και δεν ειμαστε κανενας οικονομικος κολοσσος,κανεις σκαουτινγκ,φερνεις παικτες τυπου σκοκο και καθαριζεις.
Συγνώμη αλλά ως αγωνιστική νοοτροπία και συμπεριφορά τι διαφορά έχει ο Μαντούκα με τον Σκόκο; Γιατί δεν μπορεί να σου αρέσει
ο ένας και ο άλλος να είναι επιπέδου ΣουπαΛιγκ.. Τώρα με βάζετε να κάνω συζήτηση για τον Μαντούκα. Μια μαλακία είπα, το κάναμε
Μεσανατολικό ζήτημα..

Και παρακαλώ πολύ να μην ξαναχαρακτηριστεί γνώμη μου ως μία από αυτές που έχουν "φαει" τον Ολυμπιακό.. Με εκνευρίζει αφάνταστα
αυτό...

chainsaw
18-03-10, 23:49
Συγνώμη αλλά ως αγωνιστική νοοτροπία και συμπεριφορά τι διαφορά έχει ο Μαντούκα με τον Σκόκο; Γιατί δεν μπορεί να σου αρέσει
ο ένας και ο άλλος να είναι επιπέδου ΣουπαΛιγκ.. Τώρα με βάζετε να κάνω συζήτηση για τον Μαντούκα. Μια μαλακία είπα, το κάναμε
Μεσανατολικό ζήτημα..

Και παρακαλώ πολύ να μην ξαναχαρακτηριστεί γνώμη μου ως μία από αυτές που έχουν "φαει" τον Ολυμπιακό.. Με εκνευρίζει αφάνταστα
αυτό...
Ο σκοκο δεν εχει καμια σχεση με τον μαντουκα.Φετος βεβαια δεν εχει σταθερη αποδοση,αλλα οταν παιζει αυτο που μπορει ειναι απλα ενα επιπεδο πανω απο ολους τους αλλους.
Οσο για το αλλο που εγραψες,σου ζητω συγνωμη αν σε πειραξε το προηγουμενο ποστ.
Το μονο που ηθελα να πω ειναι οτι αν θελουμε πραγματικα να παμε μπροστα θα πρεπει να ξεφυγουμε οσο μπορουμε απο την λογικη αυτη.Οι βασικοι και οι παγκιτες ειναι εξισου σημαντικοι.

panahs7
18-03-10, 23:57
Ο σκοκο δεν εχει καμια σχεση με τον μαντουκα.Φετος βεβαια δεν εχει σταθερη αποδοση,αλλα οταν παιζει αυτο που μπορει ειναι απλα ενα επιπεδο πανω απο ολους τους αλλους.
Οσο για το αλλο που εγραψες,σου ζητω συγνωμη αν σε πειραξε το προηγουμενο ποστ.
Το μονο που ηθελα να πω ειναι οτι αν θελουμε πραγματικα να παμε μπροστα θα πρεπει να ξεφυγουμε οσο μπορουμε απο την λογικη αυτη.Οι βασικοι και οι παγκιτες ειναι εξισου σημαντικοι.
Είναι από τις στιγμές που εύχομαι να μην το είχα γράψει... Στ' @@ μου κι ο Μαντούκα κι ο Σκόκο.. Εγώ για το ποιοί είναι εφικτοί
να έρθουν έγραψα. Αν έκανα εγώ τις μεταγραφές θα σου 'λεγα άλλα ονόματα.

Όσο για την συγνώμη δεν τίθεται θέμα.. Σε ασήμαντα πράγματα δεν κολλάω.. :cool:

marinero
19-03-10, 00:17
Είδα και σήμερα τι παιχτούρα είναι αυτός ο Γιοβάνοβιτς και ξενέρωσα πάλι.

Όσον αφόρα για τις καλοκαιρινές μεταγραφές του Ολυμπιακού, ετοιμαστείτε για παιχτάκια της πλάκας που θα μας τα φορτώσουνε στην πλάτη για καμια τριετία.

Το ίδιο έκανε η ΑΕΚ το καλοκαίρι όταν πήρε: Γκερέιρο,Μάκο,Χέρσι,Λεονάρντο,Καράμπελα,Λούκατς,Ιο ρντάκε,Νέμεθ,Άρτσε,Γιάχιτς,Αραούχο και είδαμε όλοι τι κατάφερε.

Λυπάμαι που το λέω αλλά όλα δείχνουν ότι το επόμενο πρωτάθλημα θα το χάσουμε ακόμα πιο εύκολα από το φετινό.

dekas7
19-03-10, 01:03
μπορεί να ακούγεται σαν ξεχαρβάλωμα αλλά με κάτω απο 6 μεταγραφές βασικών,δεν θα κάνουμε δουλειά.

φυσικά όταν ψάχνεις για παραπάνω απο τη μισή σου 11αδα,καινούριους παίχτες το σίγουρο είναι να μην σου πιάσουν όλοι.έτσι όμως είναι το ποδόσφαιρο.μερικοί θα πιάσουν και θα σου μείνουν και άλλοι δεν θα πιάσουν και θα ψαχτείς αλλού.το αφύσικο είναι να σου πιάσουν όλοι και με μηδενικό χρόνο προσαρμογής να σε οδηγήσουν καρφί για νταμπλ.

με λίγα λόγια του χρόνου επιβάλλεται να ξεκινήσουμε μια καινουρια προσπάθεια για μια νέα ομάδα που τα επόμενα χρόνια να πρωταγωνιστήσει.ο κύκλος έκλεισε,ανοίγει ένας καινούριος και φυσικα εμείς σαν οπαδοί θα πρέπει να το δουμε έτσι και με περισσότερη υπομονή.
οι χρυσές συνταγές του παρελθόντος να αλλάζουμε προπονητές για να παίρνουμε τίτλους και να κακομαθαίνουμε τους εκάστοτε παίχτες μας προκαλώντας ανισόρροπες καταστάσεις,πέθαναν μαζί με αυτή την ομάδα.πλέον πρέπει να είμαστε στο χτίσιμο και εκεί δεν χωράνε τέτοιες τακτικές.

lefaman72
19-03-10, 02:16
Αν επιστρεψουν ο ντουντου και ο γκαλετι σε καλη κατασταση του χρονου παλι καβαλα στο αρμα θα ειμαστε. Το ρεαλιστικο σεναριο λεει οτι θα παρουμε προπονητη και 1-2 παιχτες βασικους του χρονου. Ας ελπισουμε οτι αυτοι θα ειναι αμυντικο και αριστερο χαφ, οτι θα προωθησουμε κανενα πιτσιρικα αργα και σταδιακα και οτι θα μπορεσουμε να ξεφορτωθουμε το μαρεσκα

captain-cook
19-03-10, 02:25
Αμυντικό χαφ - Δεκάρι - Αριστερό Χαφ - Τερματοφύλακα.

Χρειαζόμαστε 4 βασικούς σε αυτές τις θέσεις.

marinero
19-03-10, 02:34
Πιο πιθανό είναι να πουλήσουμε τον Τοροσίδη μετά το Μουντιάλ, παρά να αγοράσουμε παίχτες.

Ότι παίχτες πάρουμε το καλοκαίρι θα είναι ελεύθεροι ή δανεικοί

Αν ο βάζελος πάρει κανά Χλεμπ στην θέση του Σαλπιγγίδη ή πάρει κανά βαρβάτο στόπερ και δεκάρι τότε το πουλάκι πέταξε για τα καλά.

sk12072
19-03-10, 08:44
πιστευω να κανουνε μεταγραφες γιατι και ο λαγος μαυρα χαλια ειναι.
4-5 πολυ καλες προσθηκες και παιρνουμε τον τιτλο με 18 βαθμους διαφορα.

masinGun
19-03-10, 10:47
όλοι το ξέρουμε πως "αγωνιστικά" το έτος που βιώνουμε στον Πειραιά είναι το 1995

το έργο το έχουμε δει , άρα τον τρόπο τον ξέρουμε

ΙΔΟΥ Η ΡΟΔΟΣ ... ΙΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΔΗΜΑ κύριοι του ΔΣ !!!

steliosb
19-03-10, 11:05
Αν και ξέρω ότι δεν θα γίνει τίποτα από όλα αυτά εγώ από συνήθεια και μόνο θα γράψω τι θέλουμε για του χρόνου για να φτιάξουμε ομάδα που πραγματικά να είναι Ολυμπιακός

Φέτος βασιστήκαμε ( με πολλές αλλαγές λόγω τραυματισμών ) στο ακόλουθο ρόστερ :

ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ
PARDO
KOVAC

ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ-ΑΒΡΑΑΜ-MELLBERG-BRAVO
ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ( ΠΑΝΤΟΣ)-ZEWLAKOW-Κ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-DOMI

DUDU-MARESCA
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ( Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ)-LEDESMA

GALLETTI-LUALUA-DATOLO
ZAIRI-OSCAR-LEONARDO

DIOGO
DERBYSHIRE
ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ

Του χρόνου θα θέλαμε οι περισσότεροι:

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ
PARDO

ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ-ΑΒΡΑΑΜ-MELLBERG-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ( ΠΑΝΤΟΣ)-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ-Κ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-BRAVO

DUDU-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ - Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ*( GALLETTI *)-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
ZAIRI-LUALUA-ΝΕΟΣ

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
DERBYSHIRE
ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ

Δηλαδή θα πρέπει να γίνουν οι ακόλουθες αλλαγές:

KOVAC - ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΟΣ
DOMI - ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΜΠΑΚ
ZEWLAKOW - ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟΠΕΡ
MARESCA - ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ 8ΑΡΙ
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ - ΒΑΡΒΑΤΟΣ ΞΕΝΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΧΑΦ
LEDESMA - ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΛΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
GALLETTI*** - ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΔΕΞΙ ΧΑΦ
DATOLO - ΞΕΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΧΑΦ
OSCAR - ΞΕΝΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΧΑΦ
LEONARDO - ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ
DIOGO- ΞΕΝΟΣ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ

masinGun
19-03-10, 13:07

KOVAC - ΚΟΙΝΟΤΙΚΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΓΙΑ ΒΑΣΙΚΟΣ
DOMI - ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΜΠΑΚ
ZEWLAKOW - ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟΠΕΡ
MARESCA - ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ 8ΑΡΙ
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ - ΒΑΡΒΑΤΟΣ ΞΕΝΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΧΑΦ
LEDESMA - ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΛΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
GALLETTI*** - ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΔΕΞΙ ΧΑΦ
DATOLO - ΞΕΝΟΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΧΑΦ
LEONARDO - ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ
DIOGO- ΞΕΝΟΣ ΣΕΝΤΕΡ ΦΟΡ

κακιά ριμάδα συνήθεια και άτοπη συζήτηση αλλά θα σε ακολουθήσω

KOVAC/ΠΑΡΝΤΟ - και οι δύο δρόμο , πάση θυσία ο ΣΗΦΑΚΗΣ , ο Αντώνης (σαν δάσκαλος) ενα ακόμη χρόνο στον πάγκο και μετά ΜΠΑΜΠΑΝΙΩΤΗΣ/ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ
DOMI - ΜΑΝΙΑΤΗΣ
ZEWLAKOW - ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟΠΕΡ (ποιος ρε φίλε ;)
MARESCA - ΤΑΤΟΣ/ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ/ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ;

ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ - ΒΑΡΒΑΤΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΧΑΦ
LEDESMA - Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
GALLETTI*** - ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΔΕΞΙ ΧΑΦ
DATOLO - ο ίδιος ο DATOLO
LEONARDO - ΣΟΙΛΕΔΗΣ
DIOGO- αποψή μου πως δεν χρειάζεται τίποτα η επίθεση ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ . αν λειτουργήσει η ομάδα κανονικά , τότε θα λειτουργήσει και η επίθεση

steliosb
19-03-10, 13:40

KOVAC/ΠΑΡΝΤΟ - και οι δύο δρόμο , πάση θυσία ο ΣΗΦΑΚΗΣ , ο Αντώνης (σαν δάσκαλος) ενα ακόμη χρόνο στον πάγκο και μετά ΜΠΑΜΠΑΝΙΩΤΗΣ/ΓΙΑΚΟΥΜΗΣ
DOMI - ΜΑΝΙΑΤΗΣ
ZEWLAKOW - ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΤΟΠΕΡ (ποιος ρε φίλε ;)
MARESCA - ΤΑΤΟΣ/ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ/ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ;

ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ - ΒΑΡΒΑΤΟΣ ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ ΧΑΦ
LEDESMA - Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
GALLETTI*** - ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΔΕΞΙ ΧΑΦ
DATOLO - ο ίδιος ο DATOLO
LEONARDO - ΣΟΙΛΕΔΗΣ
DIOGO- αποψή μου πως δεν χρειάζεται τίποτα η επίθεση ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ . αν λειτουργήσει η ομάδα κανονικά , τότε θα λειτουργήσει και η επίθεση

Διαφωνώ στα ακόλουθα:

Στην θέση του Kovac Θέλουμε μεγάλο κοινοτικό τερματοφύλακα που να παίξει κατευθείαν βασικός.
Ο Pardo δεν με ενδιαφέρει αν θα μείνει. Αν πάντως φύγει πρέπει να αντικατασταθεί με φέρελπι έλληνα τερματοφύλακα και όχι φτασμένο.

O Maresca πρέπει να αντικατασταθεί από κοινοτικό παίχτη που μπορεί να παίζει είτε βασικός είτε πάγκο πίσω από τον Dudu είτε μαζί με Dudu και το αμυντικό χαφ σε αμυντικογενή συστήματα, είτε μαζί με Dudu όταν είναι τραυματίας ο αμυντικός χαφ.
Αυτή η τριάδα πρέπει να είναι πολύ δυνατή και τέταρτος στο κέντρο ο Γ.Παπαδόπουλος.

Οι θέσεις των αναπληρωματικών στόπερ για μένα πρέπει πάντα να καλύπτονται από έλληνες παίχτες ώστε να ανέβει και ο αριθμός των Ελλήνων παιχτών στο ρόστερ.
Μόρας ή Ταυλαρίδης είναι καλές λύσεις και δεν θα επιτρέπουν στον Αβραάμ να είναι βρέξει χιονίσει βασικός.
Η τέταρτη θέση στα στόπερ ανήκει στον Κ.Παπαδόπουλο

Αν ο Diogo αποχωρήσει πρέπει να αποκτηθεί βαρβάτο σέντερ φορ.Αν αποφασίσουν να πορευθούν με Derbyshire-Μήτρογλου , και αποχωρήσει ο Diogo, τότε τα χρήματα του Diogo πρέπει να δωθούν για ξένο δεξί χαφ ( αν ο Galletti δεν μπορεί να παίξει)

masinGun
19-03-10, 14:00
Διαφωνώ στα ακόλουθα:
Στην θέση του Kovac Θέλουμε μεγάλο κοινοτικό τερματοφύλακα που να παίξει κατευθείαν βασικός.
Ο Pardo δεν με ενδιαφέρει αν θα μείνει. Αν πάντως φύγει πρέπει να αντικατασταθεί με φέρελπι έλληνα τερματοφύλακα και όχι φτασμένο.

ποτέ στην ιστορία μας δεν είδαμε χαΐρι με ξένο γκολκίπερ , για αυτό λεω Σηφάκης και μιλάω για βασικό ξερά . αλλιώς φυσικά και μιλάμε για μεγάλο κίπερ (π.χ. Χίλντεμπραντ) . τον μπούλο και ο Κόβατς και ο Πάρντο , δεν έχουν τίποτα καλύτερο από κανέναν Έλληνα

O Maresca πρέπει να αντικατασταθεί από κοινοτικό παίχτη που μπορεί να παίζει είτε βασικός είτε πάγκο πίσω από τον Dudu είτε μαζί με Dudu και το αμυντικό χαφ σε αμυντικογενή συστήματα, είτε μαζί με Dudu όταν είναι τραυματίας ο αμυντικός χαφ.
Αυτή η τριάδα πρέπει να είναι πολύ δυνατή και τέταρτος στο κέντρο ο Γ.Παπαδόπουλος.

Αν αντικατασταθεί ο Μαρέσκα .. ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΑΣΙΚΟΥΡΑ .. οτιδήποτε άλλο θα είναι λάθος
λάθος μου πριν , τους έλληνες τους έγραφα για προσθηκες

Οι θέσεις των αναπληρωματικών στόπερ για μένα πρέπει πάντα να καλύπτονται από έλληνες παίχτες ώστε να ανέβει και ο αριθμός των Ελλήνων παιχτών στο ρόστερ.
Μόρας ή Ταυλαρίδης είναι καλές λύσεις και δεν θα επιτρέπουν στον Αβραάμ να είναι βρέξει χιονίσει βασικός.
Η τέταρτη θέση στα στόπερ ανήκει στον Κ.Παπαδόπουλο

δεν νομίζω να γυρίζει κανένας εκ των δύο πίσω . αλλιώς φυσικά δεν το συζητάμε !!!

Αν ο Diogo αποχωρήσει πρέπει να αποκτηθεί βαρβάτο σέντερ φορ.Αν αποφασίσουν να πορευθούν με Derbyshire-Μήτρογλου , και αποχωρήσει ο Diogo, τότε τα χρήματα του Diogo πρέπει να δωθούν για ξένο δεξί χαφ ( αν ο Galletti δεν μπορεί να παίξει)

θεωρώ απίθανη την πώληση Ντιόγκο για πολλούς λόγους , με πιο τρανταχτά:
- είναι τελείως άτοπο να πουληθεί με πολλά λεφτά
- αν πουληθεί με λίγα θα φανεί η λαμογιά της αγοράς του

πιστεύω πως ΑΠΟΛΥΤΗ βάση προγραμματισμού πρέπει να είναι οι εξής δύο άξονες

α) δημιουργία ελληνικού κορμού σε πάνω από το 50&#37; του ρόστερ
β)αγορές ξένων ή κοινοτικών ΜΟΝΟ για το βασικό σχήμα

Reds
19-03-10, 14:04
Θα ριξουμε πολυ γελιο λεμε..

Αν νομιζετε οτι θα παρουμε 7-8 παικτες ειστε γελασμενοι..ppnxoxo

Du3lisT
19-03-10, 14:10
DOMI - Γιώργος Τζαβέλλας
ZEWLAKOW - Σωκράτης Παπασταθόπουλος
MARESCA - Ζντράβκο Κουζμάνοβιτς
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ - Ρίο Μαβούμπα
DATOLO - Αρντά Τουράν
OSCAR - Νάτσο Σκόκο

Ακριβά όνειρα...:s6vhaha:

Στην επίθεση ειδικά συμφωνώ με 1000, άσε που μπορεί να παίξει και ο Λούα Λούα σε κάποια ματς.

Με 35 εκ ευρώ φέρνεις 6 παιχταράδες και γλιτώνεις μεταγραφή σ' αυτές τις θέσεις για τα υπόλοιπα 7 χρόνια τουλάχιστον.

masinGun
19-03-10, 14:11
Θα ριξουμε πολυ γελιο λεμε..

Αν νομιζετε οτι θα παρουμε 7-8 παικτες ειστε γελασμενοι..ppnxoxo

δεν κατάλαβες ...

δεν λέμε τι νομίζουμε ότι θα γίνει .... :s6vhaha:

αλλά

τι πρέπει να γίνει !!!!:cool:

Αν και ξέρω ότι δεν θα γίνει τίποτα από όλα αυτά εγώ από συνήθεια και μόνο ...

Reds
19-03-10, 14:13
δεν κατάλαβες ...

δεν λέμε τι νομίζουμε ότι θα γίνει .... :s6vhaha:

αλλά

τι πρέπει να γίνει !!!!:cool:

Αυτο λεω και εγω οτι με τα πρεπει δεν γινετε τιποτα..:)

Αν δεν μπει χρημα στην ομαδα θα δειτε πολους απο αυτους τους παικτες που νομιζετε οτι φευγουν να ανανεωνουν.

Reds
19-03-10, 14:14
Και βγαλτε αυτον τον Παπασταθοπουλο..μου γυρνανε τα αντερα..

Du3lisT
19-03-10, 14:18
Και βγαλτε αυτον τον Παπασταθοπουλο..μου γυρνανε τα αντερα..

Μεγάλη παιχτούρα είναι Σπύρο, κι ο Αντώνης ήταν εχθρός για πολλά χρόνια και σε κακή κατάσταση κι όμως τον θέλαμε..δεν θα θέλουμε έναν παιχταρά, Έλληνα πιτσιρικά που έπαιξε 2 χρόνια στην ΑΕΚ? :-P

Reds
19-03-10, 14:19
Μεγάλη παιχτούρα είναι Σπύρο, κι ο Αντώνης ήταν εχθρός για πολλά χρόνια και σε κακή κατάσταση κι όμως τον θέλαμε..δεν θα θέλουμε έναν παιχταρά, Έλληνα πιτσιρικά που έπαιξε 2 χρόνια στην ΑΕΚ? :-P

Καλος ειναι απλα εγω τον αντιπαθω..ειμαι κολημενος με ορσμενους τι να κανω...:)

stelios-7-
19-03-10, 14:21
τον σαμαρα αμα περναμε δεν θα με χαλαγε

masinGun
19-03-10, 14:22
Ακριβά όνειρα...:s6vhaha:

Στην επίθεση ειδικά συμφωνώ με 1000, άσε που μπορεί να παίξει και ο Λούα Λούα σε κάποια ματς.

Με 35 εκ ευρώ φέρνεις 5 παιχταράδες και γλιτώνεις μεταγραφή σ' αυτές τις θέσεις για τα υπόλοιπα 7 χρόνια τουλάχιστον.

παλάβωσες παιδάκι μου ;;; τι είναι αυτά που λές ;;; :rollingeyes: :conf: :rollingeyes:

1,5 - Γιώργος Τζαβέλλας

7-8 και μπορεί να πάει Ιντερ !!! - Σωκράτης Παπασταθόπουλος
10 στο νερό !!! με 8 πήγε στην Στουτγάρδη φέτος - Ζντράβκο Κουζμάνοβιτς

δεν ξέρω - Ρίο Μαβούμπα
άνω των 10 !!! - Αρντά Τουράν
σιγά μην δεν του βάλουν ρήτρα τα κοτόπουλα - Νάτσο Σκόκο

(http://www.goal.com/gr/news/1216/&#37;CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1/2009/09/10/1493279/%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%B6%CE%BC%CE%AC%CE%BD%CE%BF%C E%B2%CE%B9%CF%84%CF%82-%CE%B7-%CF%86%CE%B9%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AF%C E%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%BF%CF%85)

7 ΚΟΥΠΑ
19-03-10, 14:23
Κρατάτε μικρό καλάθι και για φέτος..

steliosb
19-03-10, 14:25
Το ζητούμενο σε πρώτη φάση είναι να φθάσουμε μίνιμουμ

11 έλληνες
9 κοινοτικούς + 5 ξένους = 14

και σιγά σιγά να το φθάσουμε στο 50%-50% έλληνες ξένοι ή και περισσότερο.

Reds
19-03-10, 14:28
Με τζαβελλα Σκοκο και υγιεις τους παικτες μας εχουμε ανταγωνιστικη ομαδα.

Du3lisT
19-03-10, 14:40
παλάβωσες παιδάκι μου ;;; τι είναι αυτά που λές ;;; :rollingeyes: :conf: :rollingeyes:

1,5 - Γιώργος Τζαβέλλας

7-8 και μπορεί να πάει Ιντερ !!! - Σωκράτης Παπασταθόπουλος
10 στο νερό !!! με 8 πήγε στην Στουτγάρδη φέτος - Ζντράβκο Κουζμάνοβιτς

δεν ξέρω - Ρίο Μαβούμπα
άνω των 10 !!! - Αρντά Τουράν
σιγά μην δεν του βάλουν ρήτρα τα κοτόπουλα - Νάτσο Σκόκο

Πωπω άσε με ρε να φαντάζομαι ομαδάρα :s6vhaha:! θα πετάγαμε με δαυτους. Έχουμε Όσκαρ, Λεντέσμα, Λεονάρντο, Ντιόγκο, Ντομί, Ζεβλάκοφ, Ζαϊρί για ξεπούλημα. Έχουμε και λέμε(από transfermarkt):

Όσκαρ: 2,5εκ
Λεντέσμα: 3,5εκ
Λεονάρντο: 2,750 εκ
Ντιόγκο: 7,5 εκ
Ντομί: 1,750 εκ
Ζεβλάκοφ: 2,5 εκ
Ζαϊρί: 2,750 εκ
Σύνολο: 23 εκ, σύμφωνα με αυτά που γράφει, σύμφωνα με την πραγματική τους αξία, πάνω από 12 εκ όλοι αυτοί δεν κάνουν με καμία παναγία.

Το μπάντζετ της νέας χρονιάς πρέπει να είναι 30 εκ χαλαρά, βάλε και αυτά απ' τις πωλήσεις, ένα προπονητή είτε λέγετε Βαλβέρδε είτε Λεμονής(φτου φτου), φτιάχνεις μια ομάδα που μπορεί να κάνει τα πάντα στο ΟΥΕΦΑ και ο τελικός να είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ στόχος.

Τι εύκολα που μοιάζουν για μας κάποια πράγματα και για τους πανίβλακες της ΠΑΕ είναι λες και μελετάνε κομήτες.

panahs7
19-03-10, 15:58
Πως μου αρέσουν οι γάβροι! Και τραυματίες να είναι στον πόλεμο, θα κάτσουν στην ακρούλα, με φραπεδιά και τσιγαράκι
και θα ονειρεύοντε Χαβάι και Μαλδίβες!ppnxoxoppnxoxo :s6vhaha:

ΜΑΚΑΡΙ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ!

Ένα κλικ είναι ρε Σωκράτη! Ένα κλικ! Δεν είναι τόσο μακρία όσο νομίζεις.. Κάν' το το ριμάδι να γίνουμε μεγάλοι! ΚΑΝ' ΤΟ
ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!

georgethirdeye
19-03-10, 16:08
Mακαρι να βγω ψευτης αλλα δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...εχει στραβωσει πολυ το θεμα.........

steliosb
19-03-10, 16:18
Τα συμβόλαια που λήγουν φέτος το καλοκαίρι 2010 είναι:

Αντώνιος ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ
Pavel KOVAC
Ιεροκλής ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ
Michal ZEWLAKOW
Αναστάσιος ΠΑΝΤΟΣ
Didier DOMI
Lomana Tresor LUALUA
Urko PARDO
Jesus DATOLO
Λεωνίδας ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ
Γιάννης ΦΕΤΦΑΤΖΙΔΗΣ

Τα συμβόλαια που λήγουν του χρόνου το καλοκαίρι 2011 είναι:

Cristian Raul LEDESMA
Raul BRAVO
Jaouad ZAIRI
Oscar GONZALEZ
Γιώργος ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ
Αριστείδης ΣΟΙΛΕΔΗΣ
Ανδρέας ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ

Για να ξέρετε τι να περιμένετε...

Du3lisT
19-03-10, 17:38
Σενάριο για Μάχο

Στον Ολυμπιακό στέλνουν οι Αυστριακοί το καλοκαίρι τον πρώην τερματοφύλακα της ΑΕΚ, Γιούργκεν Μάχο.
http://www.redplanet.gr/html/ent/128/ent.266128.asp

Προτάθηκε ο Γέφτιτς (vids)

Αρκετά ονόματα ποδοσφαιριστών έχουν προταθεί τις τελευταίες μέρες στον Ολυμπιακό από διάφορους μάνατζερ, ενόψει της καλοκαιρινής μεταγραφικής περιόδου.
http://www.redplanet.gr/html/ent/126/ent.266126.asp

Reds
19-03-10, 18:14
Kαλα μιλαμε εχουν παρελασει παλι ΤΑ ονοματα και ακομα δεν εχει φυγει ο Μαρτης..
απορω δηλαδη τι θα γινει και παλι τον Μαιο-ιουνιο-ιουλιο!

Εγω απλα θα πω στον Αγ, Βασιλη να ξανακοιταξει το ενεδεχομενο του Μπεν Αρφα τον Αντριανο τον Γκονζαλες και να μου βρει και κανα Φραπετσινιο απο βραζιλι μερια δεν θα πω οχι...:)

SOLID
19-03-10, 19:03
Βασιζομενος στο ποστ του Στελιου...

Του χρονου λοιπον..

ΤΕΡΜΑ

ΣΗΦΑΚΗΣ
ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ
ΦΕΡΝΑΝΤΕΣ

ΑΜΥΝΑ
ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ-ΑΒΡΑΑΜ-MELLBERG-ΜΑΝΙΑΤΗΣ
ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΣ-ΜΑΛΕΖΑΣ/ΝΤΟΥΓΚΛΑΟ-Κ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-BRAVO-ΒΑΛΕΡΙΑΝΟΣ

ΑΜΥΝΤΙΚΟΓΕΝΕΙΣ ΜΕΣΟΙ
DUDU-ΝΕΟΣ ΚΑΡΕΜΠΕ
- Γ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΑΡΕΣΚΑ-ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ

ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΓΕΝΕΙΣ ΜΕΣΟΙ
ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ-GALLETTI -ΝΕΟΣ ΤΖΟΛΕ
ZAIRI-ΝΙΚΛΙΤΣΙΩΤΗΣ-ΦΕΦΤΑΤΖΙΔΗΣ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ
ΣΚΟΚΟ - LUALUA

ΚΑΘΑΡΟΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ
ΝΕΟΣ ΖΙΟΒΑΝΙ
DERBYSHIRE
ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ
ΝΤΙΟΓΚΟ

Παιχτες για Φουντο...

KOVAC
DOMI
ZEWLAKOW
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ
LEDESMΑ
DATOLO
OSCAR
LEONARDO

Η πεποιθηση μου για τον Γκαλετι ειναι οτι δυσκολα θα ξαναπαιξει επαγγελματικο ποδοσφαιρο επιπεδου Ολυμπιακου..Μακαρι να βγω ψευτης..

G@ur@koS
19-03-10, 19:52
Ερωτηση Ο Σηφάκης γιατι να μας κανει την χαρη να γυρισει; που και βλεπει τι γινεται με αλλους παιχτες στον ολυμπιακο και δεν παιζουν και δεν τον κρατησε για ψιχουλα τοτε ο ολυμμπιακος και παιζει στον Αρη. Γιατι να παει να παρει δυο τερματοφυλακες παλι και να στοιχισουν και οι δυο κοντα στο εκατομμυριο το χρονο (ποσα θα δωσουμε ακομα για τερματοφυλακες; και λεμε δεν υαπρχει χρημα) και να μην παρει εναν και μονο κρατωντας και τον νικοπολιδη και δινοντας περισσοτερο χρονο στον παναγοπουλο; ωστε να τον ετοιμαζει σιγα σιγα αν δεν κανει ουτε για δευτερος ο Παναγοπουλος τοτε ας μας μην το παιδευουν αλλο το παλικαρι και ας το αφησουν να παει καπου να παιξει 23 εφτασε Μηπως υπαρχει περιπτωση να δωσει ο Παοκ τον Βιερινια σε εμας χωρις να πληρωθει καλα;... και να μην τον δωσει στον βαζελο αν υπαρξει πραγματικο ενδιαφερων απο εμας; τα ιδια με τον Βιερινια ισχυουν και για τον Σκοκο και την Αεκ επομενος τζαμπα χρονο θα χασουμε και μας ειναι μετρημενος και αυτος διοτι αν θελεις να πεις οτι εκανα σωστο προγραμματισμο και κινηθηκα για μεταγραφες πρεπει στις 10 ιουλιου τους 5 βασικους στοχους να τους εχεις στην διαθεση του προπονητη σου ωστε να ξεκινησει προετοιμασια. Οσο για ελληνοπουλα αν θελουν να πλαισιοσουν την ομαδα ας μιλησουν επιτελους με τον Αλεξανδρη και ας τους πει ποιοι ειναι αυτοι που θα μπορουσανε να πλαισιοσουν τη ομαδα ωστε να μην πεταξουμε και αλλα λεφτα πιανοντας μας ακομα μια φορα μαλακες. Δηλαδη ποσο χειροτεροι θα ειναι οι δικοι μας απο καποιους παιχτες απο την εγχωρια αγορα που θα τους πληρωσουμε κιολας να τους αγορασουμε.