PDA

Επιστροφή στο Forum : 3η αγωνιστικη Ολυμπιακος-Μπενφικα

Σελίδες : 1 [2]

kwtsios
28-11-08, 01:36
Αυτο ηταν Ολυμπιακος θεαμα γκολ και περιπατος. Αυτη η νικη ειναι σαν να κερδιζεις οχι την Ιντερ, οχι την Βερντερ ουτε την καθε δευτεροτριτη ομαδα ενος ευρωπαικου πρωταθληματος αλλα μια μεγαλη ομαδα με ιστορια και με απαιτητικους φιλαθλους οπως η Μπενφικα.

kwtsios
28-11-08, 01:38
Θρυλος 5 αστερων!Αυτα ειναι, αδερφια!Ευχη για αναλογη και καλυτερη ακομα συνεχεια!
Πανω απ ολα η συνεχεια αδερφε, ετσι γιανα καταλεβουν ολοι ποιος ειναι ο Πρωταθλητης.

kwtsios
28-11-08, 01:42
Κλασικοί γάβροι!! Το sportdog έχει βάλει δημοψήφισμα για το που θα φτάσει ο Ολυμπιακός στο uefa και το 33% λέει τελικό!!! :s6vhaha:
Αν εχουμε την απαιτουμενη συνεχεια σιγουρα το ταβανι ψηλωνει.
Αλλα αν το παρουμε ρεαλιστηκα, ας φτασουμε οσο πιο μακρια παει στη διοργανοση με εμφανησεις σαν την σημερηνη κι ας ειναι και μεχρι τα προημητελικα.

mpak
28-11-08, 01:44
Αν εχουμε την απαιτουμενη συνεχεια σιγουρα το ταβανι ψηλωνει.
Αλλα αν το παρουμε ρεαλιστηκα, ας φτασουμε οσο πιο μακρια παει στη διοργανοση με εμφανησεις σαν την σημερηνη κι ας ειναι και μεχρι τα προημητελικα.

Για να καταφέρεις κάτι τέτοιο εκτός από πολύ δουλειά θες και προετοιμασία. Χωρίς αξιόπιστες λύσεις δεν πάμε πουθενά. Μην ξεχνάμε την γύμνια μας επειδή ο Ντιόγκο πχ παίζει συνέχεια (φτου φτου φτου). Χρειαζόμαστε ενίσχυση.

sadi
28-11-08, 01:44
Αχ οχι μη με ζαλιζετε με τελικους και ευρωπες. Το ειπα και το ξαναλεω. Αυτη τη μπαλα θελω να βλεπω και ας μην παω πουθενα.

sadi
28-11-08, 01:45
ΠΡΟΣΟΧΗ, ΠΡΟΣΟΧΗ! ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.

ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΤΑΙ Ο ΓΟΥΡΛΗΣ κ. ΚΟΡΛΕΟΝΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΑΤΣ

mpak
28-11-08, 01:47
Αχ οχι μη με ζαλιζετε με τελικους και ευρωπες. Το ειπα και το ξαναλεω. Αυτη τη μπαλα θελω να βλεπω και ας μην παω πουθενα.

ΓΙ' ΑΥΤΟ ΘΑ ΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΤΡΕΛΟ
Ο ΘΡΥΛΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ

Έτσι είναι αυτά πρόεδρε... :-P

sadi
28-11-08, 01:47
Εσυ να πας να μου απαντησεις στο τσατ παραυτα. Να μου λυσεις την απορια.

mpak
28-11-08, 02:11
Με το χαμόγελο στα χείλη αποχώρησε από το Καραϊσκάκη ο Σωκράτης Κόκκαλης, μετά την πεντάρα του Ολυμπιακού στην Μπενφίκα. Ο πρόεδρος των «ερυθρολεύκων» ευχήθηκε να πάει ψηλά η ομάδα του στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ.

«Σήμερα παίξαμε πολύ καλά. Είμαι πολύ ικανοποιημένος. Βελτιωνόμαστε συνέχεια από παιχνίδι σε παιχνίδι», επισήμανε ο ισχυρός άνδρας των πρωταθλητών Ελλάδας. Όταν ρωτήθηκε πόσο μακριά μπορεί να φτάσει στη διοργάνωση, απάντησε: «Ελπίζω να πάμε ψηλά».

:socrat:

sadi
28-11-08, 02:14
ΜΑΔΗΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΤΟΥΣ! (http://www.red-dna.com/content/view/1517/1/)

ΕΕΕ,ΟΟΟ ΕΤΣΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, ηταν το συνθημα που δονουσε την ερυθρολευκη εξέδρα οταν τελειωσε το ματς στο γηπεδο Καραϊσκακη... Η ερυθρόλευκη αρμάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε σκόρπισε κυριολεκτικά στους πέντε ανέμους τη Μπενφίκα, συντρίβοντάς τη στο Καραϊσκάκη με το επιβλητικό 5-1!

Μια Μπενφίκα αήττητη εκτος έδρας μεχρι χθες, που όμως είχε την ατυχία να εχει απεναντί της τον Θρύλο που έπαιξε ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟ ποδοσφαιρο και απο τα πρώτα κιολας δευτερολεπτα του αγώνα της έδειξε ποιος είναι το αφεντικό στον Πειραιά.

Κατεβαστε τα γκολ οπως τα ειδε η κάμερα του RED-DNA μέσα από το γήπεδο Καραϊσκάκη σε μια ακόμα μαγική ευρωπαϊκή βραδιά του θρύλου!

Διαβάστε περισσότερα! (http://www.red-dna.com/forum/../content/view/1517/1/)

somekindofgrinder
28-11-08, 02:21
Ωχ και ποιος παει για υπνο...Ποιος εχει το ματς να το ξαναδουμε?

sadi
28-11-08, 02:23
Από την πλευρά του, ο προπονητής της Μπενφίκα, Κίκε Σάντσεθ Φλόρες, δήλωσε: "Είναι μία πρωτόγνωρη ήττα, ήταν σαν... ατύχημα. Δεν συμβαίνει συχνά αυτό το πράγμα και είναι καλύτερα να σταματήσουμε να το σκεφτόμαστε. Τώρα πρέπει να αντιδράσουμε. Θέλουμε μία καινούρια αρχή, αλλά ξέρουμε τώρα ότι είναι δύσκολη η θέση μας στον όμιλο. Τα στατιστικά είναι εις βάρος μας. Πονάει πολύ αυτή η ήττα, είναι μία πολύ δύσκολη στιγμή για μας, αλλά πρέπει να αντιδράσουμε. Είμαστε φιλόδοξοι και πρέπει να συνεχίσουμε".

Όσο για το γεγονός πως δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Κατσουράνης, ο Ισπανός τεχνικός απάντησε: "Ο Κατσουράνης δεν ήταν 100% έτοιμος να αγωνιστεί και όποιος δεν είναι, δεν αγωνίζεται".

Τέλος, σε ερώτηση για τη δήλωση που είχε κάνει το 2006, ότι ο Ολυμπιακός είναι η πιο άναρχη ομάδα που έχει συναντήσει (σ.σ. στον αγώνα Ολυμπιακός-Βαλένθια για το Champions League), υπογράμμισε: "Είναι μία τελείως διαφορετική ομάδα από τότε. Είναι πολύ καλή ομάδα. Αν υπήρχε ομάδα με αναρχία σήμερα, ήμασταν εμείς. Δεν κρατήσαμε τις γραμμές και το σύστημα".

sadi
28-11-08, 02:24
Record: O Ολυμπιακός διέλυσε τη Μπενφίκα (5-1)! Μαύρη νύχτα για τους παίκτες του Κίκε Φλόρες.Μια νύχτα που πρέπει να ξεχάσει έζησε η Μπενφίκα στην Αθήνα, όπου ηττήθηκε με το βαρύ 5-1, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική, του Κυπέλλου UEFA. Η καταπληκτική εμφάνιση του Ολυμπιακού, ξεκίνησε από το πρώτο λεπτό, όταν ο Γκαλέτι άνοιξε το σκορ, ενώ οι παίκτες του Κίκε Φλόρες δεν κατάφεραν να αντιδράσουν σε καμία στιγμή, με αποτέλεσμα να γίνουν εύκολο "θύμα" για τους Έλληνες.

Α Bola: Ο Ολυμπιακός νίκησε από το πρώτο λεπτό! Αυθεντική ελληνική τραγωδία για την Μπενφίκα. Η ομάδα του Κίκε Φλόρες πήγε στην Αθήνα για να εξασφαλίσει το εισιτήριο για την φάση των 16 του Κυπέλλου UEFA, όμως έχασε με 5-1.

O'Jogo: Η Μπενφίκα διασύρθηκε από τον Ολυμπιακό, στην... κόλαση της Αθήνας. Η Μπενφίκα ηττήθηκε με 5-1 από τον Ολυμπιακό, στο "Γ. Καραϊσκάκης" σε ένα πολύ κακό βράδυ, μένοντας τελευταία στην βαθμολογία

Goal.com: Ο Ολυμπιακός πέντε αστέρων, διαλύει την Μπενφίκα. Το έκαναν και πάλι! Είναι άλλη μια νίκη με πέντε τέρματα για τον Ολυμπιακό, φέτος στην Ευρώπη, αυτήν την φορά κόντρα στην δις πρωταθλήτρια Ευρώπης, Μπενφίκα.

Associated Press: Ο Ολυμπιακός διέλυσε τη Μπενφίκα με 5-1. Ο Λουτσιάνο Γκαλέτι πέτυχε γκολ στο πρώτο λεπτό και έφτιαξε άλλα δύο, καθώς ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα της Μπενφίκα με 5-1 για το Κύπελλο UEFA.

nina_07
28-11-08, 02:33
apla htan kati magiko shmera meta apo toso kairo poy eixa na paw ghpedo ezhsa ta panta shmera kai egw tha hthela na to xanadw to matsaki somekindorfrinder....eilikrina shmera deixame pws g@@@ o peiraias sto podosfairo kai sygnwmh gia thn ekfrash moy apla ayth einai h alitheia....

eisai sto myalo....kati magiko.....

kwtsios
28-11-08, 02:45
Αυτο ακριβως ηθελα να πω αυτη την μπαλα να παιζει η ομαδα οπου κι αν παιζει. Οσο για τελεικους ουτε εμενα μ αρεσουν 4, 5 ματσακια το χρονο να λιωνουμε στο ναο τους ευρωπαιους και μετα χαλαουα.

Czar
28-11-08, 04:00
ΘΡΥΛΟΣ, ΘΡΗΣΚΕΙΑ, ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ, ΠΑΘΟΣ.
ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ "ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ"
ΕΤΣΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ.

sk12072
28-11-08, 06:44
τι να πεις μετα απο τετοια μπαλα;ετσι ονειρευομαστε τον θρυλο μας.διαστημικη μπαλα,να καλυπτουν χωρουτς παντου,ασταματητο πρεσινγκ,ιδανικη αναπτυξη.
συγχαρητηρια στον βαλβερδε για μια ιστορικη νικη απο αυτες που μονο ο ολυμπιακος ξερει να κανει.
σαν σκορ αποτελει μαζι με το 6-2 τα καλυτερα στην ιστορια μας.
σαν εμφανιση μπορει ν ασυγκριθει(ηταν μαλλον καλυτερη ) μετην εμφανιση περσι στη μαδριτη.

masinGun
28-11-08, 07:07
Καλημέρα ,

για το χτεσινό ματς ένα έχω να πω

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ , ναι αυτός είναι Ολυμπιακός

κατά τα άλλα θέλω να σταθώ σε κάποιες μικρότερες λεπτομέρειες του ματς

1, είναι η πρώτη φορά εδώ και 15 χρόνια που βλέπω την ομάδα να αλλάζει 5-6-7 συνεχόμενες μπαλιές «με την μία» . αυτό ναι , με ενθουσιάζει

2, νομίζω ότι ο Αντωνάκης έχει μυωπία !!! έχω παρατηρήσει ότι εδώ και δύο χρόνια στα μακρινά σουτ είναι επικίνδυνος

3, για άλλο ένα ματς οι αντίπαλοι μας έβγαλαν φάσεις από το κέντρο της άμυνας (στο 15-30)

4, ρε τι έπαθε ο Χρηστάρας και παίζει έτσι ; ;

5, για τους αριθμολάγνους και τους θιασώτες των εξωτικών συστημάτων : το χτεσινό ήταν 4-5-1 με δύο καθαρά αμυντικά χαφ και ένα μόνο προωθημένο (όπως έχω ξαναπεί , αποκλειστικά υπαίτιοι για κάθε καλό και κάθε κακό είναι οι παίκτες και η απόδοσή τους)

6, ο διάδοχος του Τζόλε χτες ήταν στο γήπεδο . Χουάν Αντώνιο Ρέγιες . πρόεδρε μην το ψάχνεις άλλο , σκάστα και φέρτον !

sk12072
28-11-08, 07:09
ο ρεγες οντως βασιλη μου ηταν φοβερος.ηταν απελπιστικα μονος του.

sk12072
28-11-08, 07:10
μαγκες παντως οταν εχεις βοηθεις απο τα χαφ(και τι χαφ ετσι;μπελου.γκαλετι...)τοτε ειναι πολυ ευκολο να φτασεις σε τετοια επιπεδα σκορ.
δεν σκοραρουν μονο οι επιθετικοι...

Czar
28-11-08, 07:11
ο διάδοχος του Τζόλε χτες ήταν στο γήπεδο . Χουάν Αντώνιο Ρέγιες . πρόεδρε μην το ψάχνεις άλλο , σκάστα και φέρτον !Υποτίθεται ότι πέφτει συνεχώς χρόνο με τον χρόνο η απόδοσή του. Σκέψου να ήταν και σε άνοδο.

differance
28-11-08, 07:18
Και επειδή κομπλεξικός γεννιέσαι, δε γίνεσαι:

http://xs433.xs.to/xs433/08485/ora_b133.jpg

sk12072
28-11-08, 07:21
καλα αυτοι ειναι...:whatever:

masinGun
28-11-08, 07:24

Υποτίθεται ότι πέφτει συνεχώς χρόνο με τον χρόνο η απόδοσή του. Σκέψου να ήταν και σε άνοδο.

ρέγιες και σουάζο ήταν όλη η μπενφίκα

PrisonBreak-7-
28-11-08, 07:30

Ήθελε Μπενφίκα δεν ήθελε Ολυμπιακό..!!!Για αυτό πάρε μια 5αρα Ρέγιες να την θυμάσαι..!!!Απολαυστικός ο Ολυμπιακός χθες..!!!Και σταματήσαμε στο Β' Ημίχρονο.. :s6vhaha:

masinGun
28-11-08, 07:34
ο Κωστάκης λέει δεν ήταν απόλυτα έτοιμος, δεν μπορούσε να παίξει ! συνεχίζει επάξια την παράδοση , συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε ο Άκης .... ο Ζήκος καλέ

sk12072
28-11-08, 07:44
αυτος ηταν ολυμπαικος παντως.ελπιζω χθες να καταλαβαν και οι νεοτεροι παικτες του θρυλου που ηρθανε.

papdoux
28-11-08, 08:07
Συγχαρητηρια στην ομαδα μας, στους παικτες, τον προπονητη, σε ολη την ομαδα και φυσικα στον υπεροχο κοσμο μας.

Αυτο ειναι ενα δειγμα απο τον Ολυμπιακο που θελω να βλεπω. Να διορθωθουν καποια προβληματα στην αμυντικη λειτουργεια και μετα ποιος μας πιανει.

Δουλεια, προσπαθεια και υπομονη.

Μπραβο, Μπραβο, Μπραβο.

Υ.Γ. παλι βγαινουν οι ΑΡΔ και μιλανε για τελικο. Ελεος, μια εμφανηση ηταν αυτη και θελουμε να συνεχίσουμε ετσι. Το που θα φτασουμε ειναι για το μελλον. Αφηστε μας να χαρουμε τη μεγαλειωδη νικη χωρις παπαριες.

Υ.Γ2. δεν ξερω που ειναι καλυτερα να κερδιζεις, Τσου Λου ή Ουεφα αλλα ξερω οτι τετοιες νικες ειναι οτι καλυτερο απο τις συμμετοχες σε ολες τις διοργανωσεις μαζι

masinGun
28-11-08, 08:20
Υποτίθεται ότι πέφτει συνεχώς χρόνο με τον χρόνο η απόδοσή του. Σκέψου να ήταν και σε άνοδο.

καλά οτι πέφτει η απόδοσή του , είναι αλήθεια . ο ρέγιες της άρσεναλ ήταν πολύ καλύτερος από τον ρέγιες της ρεάλ και αυτός πολύ καλύτερος απο τον σημερινό . ο παλιός ρέγιες ήταν απλά διαστημικός , από την ελλάδα θα πέρναγε μόνο για διακοπές , φυσικά εξακολουθεί να είναι παικτούρα !! αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μας κάνει εμάς , όπως π.χ. δεν μας έκανε ο κολοτσίνι , επειδή τον απέρριψε η μίλαν (οι γνωστές μαλακίες των ελλήνων )

sk12072
28-11-08, 08:24
ο ρεγιες θα ηταν μια πρωτης ταξεως επιλογη για το ακρο της επιθεσης μας.αλλα δεν νομιζω οτι ηθελε να ερθει.
αυτες οι νικες γιγαντωνουν παντως τον θρυλο και προσδιδουν ενα μυθο στο ονομα του.χθες οσοι ειμασταν στο γηπεδο ημασταν παρων σε μια απο τις μεγαλυτερες νικες στην ιστορια του θρυλου μας(και δεν αφορα αυτο μονο το σκορ).
συγχαρητηρια στον βαλ για αυτη την μαεστρικη εμφανιση της ομαδαας.

dpapav
28-11-08, 08:26
Όταν ο Θρύλος παίζει όπως χτες, δεν σε νοιάζει ούτε σκορ, ούτε διαιτητής ούτε τίποτα... Φέτος τέτοια μπάλα έχω δει μόνο από τη Μπαρτσελόνα! Ας μπορέσουμε να σταθεροποιήσουμε αυτή τη νοοτροπία στο παιχνίδι και τα αποτελέσματα θα έρχονται όπως σε όλες τις μεγάλες ομάδες, φυσιολογικά! joshkouzoul

sk12072
28-11-08, 08:29
να πουμε και κατι αλλο μαγκες.φοβερη διαιτησια και σε πιανει απογοητευση με την συγκριση με τις εδω καταστασεις.αψογος ο διαιτητης αφηνε το πλεονεκτημα,δεν σφυριζε πολυ και χαρηκαμε μπαλα.
αν ηταν ελληνας θα μας ειχε σπασει τα νευρα και θα ειχε καταστρεψει και τον ρυθμο.

papdoux
28-11-08, 08:32
να πουμε και κατι αλλο μαγκες.φοβερη διαιτησια και σε πιανει απογοητευση με την συγκριση με τις εδω καταστασεις.αψογος ο διαιτητης αφηνε το πλεονεκτημα,δεν σφυριζε πολυ και χαρηκαμε μπαλα.
αν ηταν ελληνας θα μας ειχε σπασει τα νευρα και θα ειχε καταστρεψει και τον ρυθμο.
H διαφορα ειναι οτι ο ελληνας που σφυριζει στη σουφρα λιγκα, φοβατε την κριτικη την αλλη μερα που θα τον ξεσκιζουν ολοι. Στας ευρωπας, που ολοι κανουν κοκοκο ψιλοκομμενο, ομως και ο ελληνας θα σφυριζε διαφορετικα και πολυ καλυτερα.

vaskor
28-11-08, 08:34
Καλά, είδα μόλις τα βιντεάκια από τα χθεσινά γκολ. Όλα τα λεφτά είναι, μιλάμε για πολύ πλάκα. Μπράβο ρε παιδιά! Οαυθορμητισμός του μη στημένου βίντεο και οι φωνές είναι απόλαυση, μαγεία, σαγήνη...

panty
28-11-08, 08:38
Καλά, είδα μόλις τα βιντεάκια από τα χθεσινά γκολ. Όλα τα λεφτά είναι, μιλάμε για πολύ πλάκα. Μπράβο ρε παιδιά! Οαυθορμητισμός του μη στημένου βίντεο και οι φωνές είναι απόλαυση, μαγεία, σαγήνη...
να είναι καλά ο πρόεδρος που χάνει όλες τις φάσεις ζωντανά με το μάτι στην κάμερα!!! γεια σου ρε Σάκη τρισμέγιστε!!!

panty
28-11-08, 09:04
ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ
ΜΙΑ ΖΩΗ, ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ
ΕΧΩ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ
ΣΑ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΨΟΥΡΑ ΚΑΜΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕΟΟΟΟΟΟ
ΘΡΥΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ............

dekas7
28-11-08, 09:37
6, ο διάδοχος του Τζόλε χτες ήταν στο γήπεδο . Χουάν Αντώνιο Ρέγιες . πρόεδρε μην το ψάχνεις άλλο , σκάστα και φέρτον !

NAI NAI NAI NAI....

αν και πιστεύω πως με κάτω απο μια δεκάρα δεν έρχεται,εδώ απου φτάσαμε αν είναι να τα σκάσουμε χοντρά για κάποιον,αυτός ας είναι αριστερός εξτρέμ...

και ο ρέγιες είναι περίπτωση λουκούμι....joshkouzoul

steliosb
28-11-08, 09:48
NAI NAI NAI NAI....

αν και πιστεύω πως με κάτω απο μια δεκάρα δεν έρχεται,εδώ απου φτάσαμε αν είναι να τα σκάσουμε χοντρά για κάποιον,αυτός ας είναι αριστερός εξτρέμ...

και ο ρέγιες είναι περίπτωση λουκούμι....joshkouzoul

Εμένα πάντως χθες δεν μου άρεσε και δεν έχει καμία σχέση με τον παίχτη που ξέραμε.
Ο Πάντος χθες τον εξουδετέρωσε χαλαρά.

JDANCER7
28-11-08, 09:51
Καλημερούδια πανταχού Γαύροι!!!:):)

Απίστευτο το χτεσινοβραδινό!!! :):)

Σκέτη μαγεία!!! Δεν ξέρω ως που θα φτάσουμε αλλά μακάρι να συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι!!

Τέτοια μπάλα κανείς δεν παίζει στην Ελλάδα!! Μόνο ο ΘΡΥΛΟΣ συνδυάζει αποτέλεσμα και μπαλάρα!!!

Ευχαριστώ τον μακαρίτη το θείο μου (εσύ χόρτασες όλους τους τεράστιους παλιούς παιχταράδες....αχ ρε θείε και να ζούσες τώρα να έβλεπες το ναό-κάστρο μας και το σύγχρονο μεγαλείο του ΘΡΥΛΟΥ μας) και τον πατέρα μου που με έκαναν να λατρέψω αυτή την ομαδάρα!!!

PrisonBreak-7-
28-11-08, 09:53
Καλημερούδια πανταχού Γαύροι!!!:):)

Απίστευτο το χτεσινοβραδινό!!! :):)

Σκέτη μαγεία!!! Δεν ξέρω ως που θα φτάσουμε αλλά μακάρι να συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι!!

Τέτοια μπάλα κανείς δεν παίζει στην Ελλάδα!! Μόνο ο ΘΡΥΛΟΣ συνδυάζει αποτέλεσμα και μπαλάρα!!!

Ευχαριστώ τον μακαρίτη το θείο μου (εσύ χόρτασες όλους τους τεράστιους παλιούς παιχταράδες....αχ ρε θείε και να ζούσες τώρα να έβλεπες το ναό-κάστρο μας και το σύγχρονο μεγαλείο του ΘΡΥΛΟΥ μας) και τον πατέρα μου που με έκαναν να λατρέψω αυτή την ομαδάρα!!!

Μόνο ο Τεν Κάτε λέει ότι παίζει η ομάδα του το καλύτερο ποδόσφαιρο.. ppnxoxo

steliosb
28-11-08, 09:58
Ψυχραιμία.
Το ευρωπαικό μας παρελθόν μας έχει διδάξει ότι μετά από μεγάλες επιτυχίες έρχονται σφαλιάρες.Οπως μετά από το 6-2 που χάσαμε 0-3 στην κύπρο.
Η Metalist είναι κοντά , να πάμε σοβαρά χωρίς έπαρση να πάρουμε τουλάχιστον την ισοπαλία γιατί πρέπει οπωσδήποτε να περάσουμε τουλάχιστον 2οι στον όμιλο μας.Αν χάσουμε δεν θα είναι και το καλύτερο για το πρεστίζ και τα σχέδια μας ακόμα και αν περάσουμε τελικά τρίτοι νικώντας την Herta στο Καραισκάκη.

papdoux
28-11-08, 10:01
Μόνο ο Τεν Κάτε λέει ότι παίζει η ομάδα του το καλύτερο ποδόσφαιρο.. ppnxoxo
Και εγω λεω οτι εχω στο κρεββατι μου την Μονικα Μπελουτσι με τη Γιοχανσον ταυτοχρονα αλλα η αληθεια ειναι αλλη. Εχω την Τσεσικα Αλμπα και τη Αντζελινα Τζολι. ppnxoxoppnxoxo

Κοιτα, αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου, θα πεσει να σε πλακωσει ppnxoxo

scider7
28-11-08, 10:04
ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ!!!!

ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ Ο ΝΤΙΟΓΚΟ! ΜΑΖΙ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΛΟΥΤΣΙ

η νικη ειναι αφιερωμενη σε ολους εδω μεσα που κλαιγοντουσαν πριν το παιχνιδι και λεγαν "θα χασουμε" " θα τρεχουμε" "που παμε με τα θηρια" και κατι τετοιες παπαριες.. ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΑΓΚΕΣ! Οποιος δε πιστευει τοτε να εγκαταλειψει το καραβι και να πα να γινει λαγος αιωνια χαζος 100 χρονια πουτανας γιος..

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΟΣ ΡΕ , ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ , οχι κλαψες και παπαριες..

ΘΡΥΛΕ ΤΟΥΣ ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ!!!!

panty
28-11-08, 10:05
αδέρφια, όποιος είδε το ματς από την τηλεόραση ας μου κάνει τη χάρη να περιγράψει λίγο την ατμόσφαιρα από τον Ναό! έβγαινε στο γυαλί αυτό το εκρηκτικό που ζήσαμε?

και μια χάρη ακόμα! όποιος έχει link για να κατεβάσω όλο το ματς ας το δώσει!
θέλω να το βλέπωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!:)

PrisonBreak-7-
28-11-08, 10:06
Πλάκα πλάκα προσοχή στην Μέταλιστ διότι έχει κάνει μεγάλες ζημιές....

steliosb
28-11-08, 10:10
Για να μην το ξεχάσω συγχαρητήρια στον ΑNT1 για την μετάδοση του αγώνα.
Χρόνια είχα να ακούσω φιλοολυμπιακή μετάδοση σε αγώνα μας από οποιoδήποτε κανάλι!
Στο μπασκετ βέβαια τα έκαναν σκατά αλλά χθες ήταν άψογοι.

sk12072
28-11-08, 10:13
η μεταλιστ ειναι καλη ομαδα και θελει προσοχη.πιστευω μετα τη μεγαλειωδη νικη μας να παμε με προσοχη εκει να καθαρισουμε το ματσακι ευκολα ή δυσκολα.

JDANCER7
28-11-08, 10:15
Βλέπω στιγμιότυπα απο την αναμέτρηση με την Μπενφίκα το 1983 στο Ολυμπιακό στάδιο και σε εκείνο το παιχνίδι κάναμε όργια αλλά η πόρνη μπάλα δεν έμπαινε μέσα με τίποτα!!!!!!!!!!!!!!! Άλλα 4 έπρεπε να είχανε ρουφήξει και τότε!
Και στη ρεβάνς πάλι κάναμε αρκετές φάσεις αλλά και πάλι δεν έμπαινε η τσούλα!
Τη μισή τύχη των βαζελολαγών να είχαμε στην Ευρώπη και θα είχαμε σηκώσει μια κούπα τουλάχιστον!!

JDANCER7
28-11-08, 10:21
Χρειάζεται τεράστια προσοχή με τους Ουκρανούς!! Είναι μικροί και πεινασμένοι αλλά από τέτοιους την πατάς χωρίς να το καταλάβεις! Κι άλλωστε όλοι οι πρώην σοβιετικοί τρέχουν ασταμάτητα και είναι καλοί τεχνίτες και τώρα τελευταία έχουν ανέβει και κάνουν κηδείες ανά την Ευρώπη!!

JDANCER7
28-11-08, 10:30
Του Τεν Κάτε να του πει κάποιος ότι στον κόσμο όλο τούτο δεν υπάρχει ΠΙΟ ΚΩΛΟΦΑΡΔΗ, ΠΙΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟΤΥΧΕΡΗ (γκαντεμιαζει τον αντίπαλο και επωφελείται εκείνη) ομάδα από τον βαζελιακό!!

steliosb
28-11-08, 10:34
Του Τεν Κάτε να του πει κάποιος ότι στον κόσμο όλο τούτο δεν υπάρχει ΠΙΟ ΚΩΛΟΦΑΡΔΗ, ΠΙΟ ΓΚΑΝΤΕΜΟΤΥΧΕΡΗ (γκαντεμιαζει τον αντίπαλο και επωφελείται εκείνη) ομάδα από τον βαζελιακό!!

Γιαυτό και οι σοφοί μας πρόγονοι τους ονόμασαν βαζέλες .
Κάτι ήξεραν!

Red$mile
28-11-08, 10:37
Πάντως στους δύο τελευταίους αγώνες που οι ομάδες (Ηρακλής - Μπενφίκα) μπήκαν στο γήπεδο για να ΠΑΙΞΟΥΝ ποδόσφαιρο (το αυτονόητο δηλαδή) χορτάσαμε μπαλίτσα. Άσχετα με τα 8 γκολ και το σκληρό πορνό ήταν παιχνίδια με πολύ καλό ρυθμό και φάσεις κι από τις δύο ομάδες.

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν ο αντίπαλος μπει για να ταμπουρωθεί στη μεγάλη περιοχή και να παίξει ξύλο...

steliosb
28-11-08, 10:41
Πάντως στους δύο τελευταίους αγώνες που οι ομάδες (Ηρακλής - Μπενφίκα) μπήκαν στο γήπεδο για να ΠΑΙΞΟΥΝ ποδόσφαιρο (το αυτονόητο δηλαδή) χορτάσαμε μπαλίτσα. Άσχετα με τα 8 γκολ και το σκληρό πορνό ήταν παιχνίδια με πολύ καλό ρυθμό και φάσεις κι από τις δύο ομάδες.

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν ο αντίπαλος μπει για να ταμπουρωθεί στη μεγάλη περιοχή και να παίξει ξύλο...

Γιαυτό λέμε ότι χρειάζεται ένας διεμβολιστής γρήγορος επιθετικός για να ανοίγει τις κλειστές άμυνες.
Με έναν Castillo ή έναν τύπου LuaLua δεν θα υπάρχει ούτε αυτό το πρόβλημα.

Red$mile
28-11-08, 10:41
Ο χτεσινός αγώνας πάντως ήταν μαγικός...

Τα πλάνα που μετέδωσε η τηλεόραση ήταν μεγαλειώδη...

Φανταστική ατμόσφαιρα και τριγωνομετρίες στο χορτάρι...

Χτες αυτή η 1,5 ώρα πρέπει να κατήχησε πολλά παιδιά στο τι ομάδα να διαλέξουν...

steliosb
28-11-08, 10:48
Ο χτεσινός αγώνας πάντως ήταν μαγικός...

Τα πλάνα που μετέδωσε η τηλεόραση ήταν μεγαλειώδη...

Φανταστική ατμόσφαιρα και τριγωνομετρίες στο χορτάρι...

Χτες αυτή η 1,5 ώρα πρέπει να κατήχησε πολλά παιδιά στο τι ομάδα να διαλέξουν...

Και να μην υπήρχε το χθεσινό παιχνίδι πάλι τα παιδάκια θα ήξεραν τι να διαλέξουν.
Δεν νομίζω να υπάρχουν παιδιά που θα έβλεπαν την φάτσα του Sarriegi να πανηγυρίζει ( ούτε να πανηγυρίζει δεν ξέρει ο άνθρωπος) για το "εκπληκτικό "γκολ που έβαλε ( δίπλα στο δοκάρι) και να τον έκαναν πρώτυπο τους.
Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται.
Τα παιδιά βλέπουν και καταλαβαίνουν τι σημαίνει Diogo, Galletti, Djole, Belluschi, Dudu, Νικοπολίδης.

panty
28-11-08, 10:49
μου λέει λοιπόν πριν λίγο ένας σκουληκαράς!
"γι αυτό τον γουστάρω τον Ολυμπιακό! γιατί όταν κερδίζει παίζει μπαλάρα, όχι σαν τον παο με το τσουκου τσούκου κολωφαρδία 1-0!!!"
για να μην νομίζετε ότι τα λέμε μόνο εμείς!!!
ΘΡΥΛΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΣΟΥ ΘΡΥΛΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΡΡΩΣΤΟΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ!!!

sk12072
28-11-08, 10:49

αυτο σταυρο μου θα κανει ο νιονιος.

steliosb
28-11-08, 10:55
Από τα πιο εύστοχα ήταν το σχόλιο του Γιάννη Λαμπίρη:
Το DNA του Ολυμπιακού σε όλα τα χρόνια της ιστορίας του, ήταν πάντα συνυφασμένο με το θεαματικό ποδόσφαιρο.
Ανέκαθεν οι «ερυθρόλευκοι» σε Ελλάδα και Ευρώπη, είχαν ως πρώτη προτεραιότητα το θέαμα, αφού αυτό ήταν έμφυτο και αποτελούσε βασικό χαρακτηριστικό της ομάδας του Πειραιά.
Μπορεί πολλές φορές να το πλήρωσε (περισσότερο στην Ευρώπη, όπου χρειάζεται πιο συχνά το...τσούκου τσούκου μπόλ) αλλά στις βραδιές όπως η χθεσινή, αναμφίβολα οι φίλοι του ανά τον κόσμο, δεν μετανιώνουν για την επιλογή της ομάδας τους.

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
28-11-08, 10:58
μεγαλη μπαλλα...Τυχεροι ητανε οι Πορτογαλοι που που εκανε αλλαγες ο βαλβερδε αλλιως θα τρωγανε πολλα..

Μπραβο στην ομαδα σημερα....Πολυ καλο παιχνιδι!

Βεβαια καποια προβληματα αμυντικα κυριως δεν λειψανε και πρεπει να διορθωθουνε εν οψει Ουκρανιας αλλα για την ωρα ας χαρουμε τη νικη..
Aυτα τα περι διορθωσης στην Ουκρανια , κρατησε τα , διοτι δεν ξερεις τις θερμοκρασιες και σε τι γηπεδο θα παμε , η βελτιωση σαφως και δεν πρεπει να κριθει σε αυτο το ματσ..δυτηχως χασαμε ευκαιριες πχ Γαλατα ναι ειμασταν χωμα αλλα θα μπορουσαμε να τσιμπησουμε ενα ποντακι ...

mpak
28-11-08, 10:59
Ολυμπιακός-Μπενφίκα 5-1 : Ε-ε-ε, ο-ο-ο, έτσι ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό... (http://pesetero-blog.blogspot.com/2008/11/5-1.html)

by pesetero

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
28-11-08, 11:01
Μπράβο στην ομάδα πολυ καλή μπάλα!!
:) Μήπως άκουσε κανείς το σύνθημα για τον Κατσουράνη??
βαλε μεσα τον Κατσουρανη να καυλωσει το λιμανι...

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
28-11-08, 11:06
ΕΕΕΕΕΕΕ, ΟΟΟΟΟΟ, ΕΤΣΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!!!
Τι να γραψω; Τι να γραψω; Η κορυφαια ευρωπαϊκη εμφανιση στην ιστορια του Ολυμπιακου. Ζμπουτζαμ οι ευρώπες αλλα ΕΤΣΙ θελω την ομαδα μου. Παντα και παντου. Ειτε παιζει με Μπενφικες και Τσελσι είτε παιζει με τον Θρασυβουλα. Τσαμπουκα, παθος, θεληση.
Ευχαριστω τους παικτες και τον προπονητη και αυτον τον αχωνευτο τον προεδρα για το χθεσινο βραδυ.
οπως ολοι καταλαβατε ήπιε την αμπουλα με ουζο , και ........τον διαβαζεται ....και μη χειροτερα διοτι υπάρχουν ....Ιεκ θα τα πουμε στο θρεντ του Τζολε στο πνευμα του Μπριστολ..

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
28-11-08, 11:08
Χρησταρααααααααααααααααααααααααααααααα
τι ητανε αυτο σημερα αδερφε μου. Χωρις υπερβολη απο τον αγωνα με τον Άγιαξ το 1983 ειχα να νιωσω ετσι. Τετοιο παλμο, τετοιο παθος για νικη απ' ολους, τετοια ηδονη...

ΒΑΛΤΕ ΜΕΣΑ ΤΟΝ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ , ΝΑ ΚΑΥΛΩ-ΝΑ ΚΑΥΛΩΣΕΙ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ!!!
οταν εφυγα σε αφησα στο ρεντ καφε δεν πιστευω , ευκαιριας της αποχωρησεως μου να ρουφηξες και τιποτα μπυρες ? ε?

mpak
28-11-08, 11:08
Αίσχος!!! Η αρχική σελίδα του sport24 μας αντιγράφει!!! :s6vhaha:

www.sport24.gr (http://www.red-dna.com/forum/www.sport24.gr)

differance
28-11-08, 11:10
Χαχα, τι μ@λάκες!

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
28-11-08, 11:10
μην σε μπανισω σε κανα αεροπλάνο για την Κωνσταντινουπολη την ανοιξη:cool:

differance
28-11-08, 11:11
Βάζω και αυτό για να το δει ο Σάκης :s6vhaha:

http://62.1.2.102/newspapers/2008/11/28/CAT_b.jpg

http://xs233.xs.to/xs233/08485/cat_b769.jpg

JDANCER7
28-11-08, 11:13
Φίλε redsmile δεν λύνεται το πρόβλημα με έναν φουνταριστό κυνηγό από οποιαδήποτε ομάδα...Το θέμα είναι να καταλάβουν όλοι στην Ελλάδα ότι ποδόσφαιρο με ταμπούρομα 11 πίσω και κατατροφικό παιχνίδι δεν πρόκειται να αναβαθμίσουμε το πρωτάθλημά μας και το επίπεδο των ελλήνων ποδοσφαιριστών γενικότερα.

Παίζει ο Θρύλος ή ακόμα ακόμα και οι χανούμισες και οι βαζελόκοτες με κάποια μικρή ομάδα και κλείνονται στην άμυνα λες κι υπερασπίζονται τον παγκόσμιο τίτλο στα τελευταία 2 λεπτά!! Και στο τέλος χάνουν 1 ή 2 μηδέν. Αφού θα χάσουν που θα χάσουν γιατί να μην προσπαθήσουν να παίξουν ποδόσφαιρο κι ας φάνε 3 ή 4 γκόλ! Αν δεν επιτεθείς χαϊρι δεν θα δεις! Δεν μπορούν αιωνίως να περιμένουν να παγώσει η κόλαση για να αποκομίσουν κάτι παίζοντας έτσι!! Και μετά στα ρεπορτάζ διαβάζουμε ο τάδε έκοψε βαθμό από τον Ολυμπιακό! Ακριβώς: ΕΚΟΨΕ βαθμούς όχι ΚΕΡΔΙΣΕ! Η απόλυτη μαύρη μιζέρια!!

Όσο επικρατεί αυτή η μίζερη νοοτροπία από τους μικρούς της Ελλάδας δεν πρόκειται να δούμε γρήγορο, θεαματικό και αποδοτικό ποδόσφαιρο εντός των συνόρων με εξαίρεση 1-2 ματς το χρόνο! Δεν θα δούμε ποτέ καλή κυκλοφορία και σωστές πάσες!

Όσο οι νέοι έλληνες προπονητές συνεχίζουν να διατηρούν αυτό το στυλ παιχνιδιού που έχει τις ρίζες του στην μιζέρια και το σύνδρομο κατωτερότητας τότε χέστα και βράστα!!

Όταν ακούω αυτό το περιβόητο "στέκεται καλά ο πανθρακικός ή ο Θρασύβουλος" κλπ όταν παίζει με τον Ολυμπιακό μου έρχεται ρε φίλε να ξεράσω!! Τι πάει να πει στέκεται!?!?!? Φοβάται και τη σκιά του να λέμε καλύτερα! Παίζει η εκάστοτε μικρή ομάδα ένα βρομερό κατενάτσιο και προσεύχεται να πετύχει τον αντίπαλο σε κακή μέρα και να είναι εντελώς άτυχος για να βγάλει κάτι! Και μετά μεταφέρεται αυτή η ίδια φαύλη μιζέρια όταν παίζει ο Ολυμπιακός με τη Μίλαν ή την Τσέλσι ή την Μάντσεστερ και λέμε ότι "στέκεται ο Ολυμπιακός καλά" .....Τσούπες μπλε!!!!!!!!!!

Γιατί νομίζεις στο μπάσκετ είναι πολύ πιο δύσκολο να κερδίσει μια μικρή ομάδα μια καλύτερη? Γιατί εκ των πραγμάτων πρέπει να φτιάξει και στην επίθεση, στον δημιουργικό τομέα γιατί δεν φτάνει να αμύνεται και να με ένα καλάθι ή δυο να κερδίσει!!!!

steliosb
28-11-08, 11:14
Πάντως το χθεσινό στατιστικό με 4 γκολ σε 4 σουτ στο πρώτο ημιχρονο ήταν εξωπραγματικό!
Και μετά έγινε 5/5, μέχρι που μπήκε ο Kovacevic και κατέληξε στο 5/8.

mpak
28-11-08, 11:25
MtKJJac1I3o

ROMAIN
28-11-08, 11:28
εκπληκτική εμφάνιση ο ΘΡΥΛΟΣ ηταν μαγεία χτες

μπραβο στους παιχτες στον Βαλβερδε και στον φανταστικο κοσμο του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ για την ατμοσφαιρα που δημιουργησε

nbqgr
28-11-08, 11:36
Φοβερή χορογραφία (προσέξτε τον Diogo πίσω). Ούτε συνεννοημένοι να ήταν!

http://www.sport24.gr/ast/cov/Ol/OlympiacosBenfica1_b.jpg

Σαν Πειραιώτικη Ζεμπεκιά, όπως πρέπει δηλαδή.

masinGun
28-11-08, 11:45
εξ΄ αφορμής των συζητήσεων , αυτών των ημερών περί dna των ομάδων, σπανίων μετάλλων και προσδοκιών θέλω να αναφερθώ σε κάποιες ουσιώδης διαφορές .
κατ΄αρχάς δεν πιστευω ότι οι ομάδες μας έχουν να παρατάξουν στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο κάτι διαφορετικό αλλά μεταξύ τους έχουν μεγάλες διαφορές .
ο γάβρος γουστάρει , φτιάχνεται όταν διασύρει , όταν ξεφτυλίζει τον αντίπαλο . για αυτό και παθιαστήκαμε με τον Ζιοβάννι , διότι αυτό επεδίωκε σε κάθε φάση . αυτό λοιπόν έχει περάσει και στο "dna" της ομάδας , η ομάδα μπαίνει ανέκαθεν στο γήπεδο με το σκεπτικό να πιάσει τον αντίπαλο από τον λαιμό και να τον καρυδώσει. έτσι μεν φτάνουμε σε καταστάσεις Μπενφίκα-Λεβερκούζεν -βάζελου , όταν δε δεν μας βγαίνει μας πιάνουν από τον λαιμό και ... κλάφτα , έχουμε καταστάσεις Ρόζενμποργκ-Γιούβε-Ανόρθωσης
ο βάζελος είναι το ακριβώς αντίθετο , μετά απείρου σθένους και πάθους αποφέυγουν να " πνίξουν " τον αντίπαλο φοβόμενοι οτι θα πάθουν κάποια στιγμή το ίδιο . μοιραία καλύπτονται , ικανοποιούνται από το 1-0 , 0-1 , το οποίο έχουν μάθει με το καιρό απόλυτα . είναι μαστόρια σε αυτό αλλά από κει και πέρα ... νέκρα
ο γάβρος το μόνο που ξέρει είναι το σύστημα "φούλ επίθεση με ξαφνικές άμυνες" και ο βάζελος το "τσουκου-τσούκου μπολ" .
το σύστημα του γάβρου σου εξασφαλίζει θέαμα, ποιότητα αλλά και στραπάτσα . π.χ. αλά μπαρτσελόνα ή βάζεις 4 ή τρώς 4 ,έχει φτάσει σε τόσους τελικούς αλλά ...... (ίσως είναι η ομάδα με τους περισότερους χαμένους τελικούς)
το σύστημα του βάζελου σου εξασφαλίζει βαθμούς , εκτός έδρας νίκες αλλά και μετριοπάθεια , μετριότητα και τελικά ανυποληψία .π.χ. γιουβέντους 1-0,0-1 και άγιος ο θεός (για αυτό δεν θα φτάσει τα ευρωπαϊκά της μίλαν)

επειδή εγώ δεν αντέχω το 0-1 , δεν με καλύπτουν τα έκτος έδρας διπλά , οι πορείες και οι προσδοκίες για τελικούς . ξέρω ότι αν δεν γίνω υπερ-ομάδα δεν βλέπω τελικό ούτε με σφαίρες , με τα μυαλά που κουβαλάω . περιμένω να δώ μπάλα που να με ευχαριστεί και τίποτα άλλο

υ.γ. η κατάσταση σήμερα μου θυμήζει παρτίδα πόκερ . ο ένας αντίπαλος έχει φούλ , ο άλλος χρώμα , είναι ενθουσιασμένοι , θέλουν να παίξουν ρέστα αλλά έχουν και αγωνία τί έχει ο άλλος . πάντως θα ήταν μια υπέροχη συγκυρία να ήταν το επόμενο παιχνίδι το ντέρμπι

somekindofgrinder
28-11-08, 11:55
Μμμ..διαφωνω ελαφρα.

Περσι με την Ρεαλ δεν παιξαμε επιθετικα,αλλα ολοι την θυμομαστε αυτη την εμφανιση.

Το DNA της ομαδος επιβαλλει να μην ειμαστε ΚΟΤΕΣ και "ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ"

Αυτο μας εκνευριζε μια ζωη,ειδικα στην Ευρωπη.

Οπως εχει γραψει και ο Σακης χτες,ο γαυρος ειναι απαιτητικος.Αυτο ειναι το βασικο γνωρισμα μας,για αυτο και ειμαστε μια μεγαλη ομαδα σε μια χωρα μικρη.

nbqgr
28-11-08, 11:55
Ολυμπιακός-Μπενφίκα 5-1 : Ε-ε-ε, ο-ο-ο, έτσι ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό... (http://pesetero-blog.blogspot.com/2008/11/5-1.html)

by pesetero

Δεν ονειρευόμαστε πλέον, τώρα το είδαμε, τώρα ξέρουμε οτι μπορούν, τώρα έχουμε απαιτήσεις, τώρα το σωστό είναι
Ε-ε-ε, ο-ο-ο, έτσι τον γουστάρουμε τον Ολυμπιακό

JDANCER7
28-11-08, 12:08
Ακολουθεί εύλογη απορία γαβρίνας που από χτές βλέπει αστεράκια απο τον διαστημικό ΘΡΥΛΟ και ψάχνει επι ματαίω τα λογικά της.....

JDANCER7
28-11-08, 12:16
Λέει ο Τεν Κάτε ότι αν ο βαζελολαγός παίζει όπως με την Ίντερ θα πάρει το πρωτάθλημα.....:rollingeyes: :slap1::doh:

Δηλαδή αν ο Ολυμπιακός παίζει όπως με την Μπενφίκα, τι θα πάρει...... το Διηπειρωτικό!?!?!?!?!?!?!?

Κι αν ο ΘΡΥΛΟΣ παίζει όπως με την Μπενφίκα και στο ελληνικό πρωτάθλημα πως.....ΜΑ ΠΩΩΩΩΩΣ θα πάρει πρωτάθλημα ο βαζελολαγός?!?!!?!?!?!? :confused::rollingeyes::doh:

Τι ταϊζουνε και τι ποτίζουνε οι βαζελολαγοί τον άμοιρο τον Τεν!?!??!!? Θέλει και τα λέει ή απλά μεταφέρει τον ακατανόητο παραλογισμό της μοναδικής ομάδας στην ιστορία του παγκόσμιου ποδοσφαίρου που είχε χρώμα φανέλας ροζ!?!?!?!?!?:doh::confused::rollingeyes:

steliosb
28-11-08, 12:18
Λέει ο Τεν κάτε ότι αν παίζει όπως με την Ίντερ ο βαζελολαγός θα πάρει το πρωτάθλημα...Δηλαδή αν ο Ολυμπιακός παίζει όπως με την Μπενφίκα τι θα πάρει!!?!?!?!? Το Διηπειρωτικό!?!?!?!?!? Κι αν ο ολυμπιακός παίζει όπως με την Μπενφίκα και στο ελληνικό πρωτάθλημα πως ΜΑ ΠΩΣ

Αν παίζει όπως με την Inter o ποα μπορεί να πάρει το πρωτάθλημα ιταλίας.
Οχι όμως πρωτάθλημα στο οποίο συμμετέχει ο Ολυμπιακός.

masinGun
28-11-08, 13:06
Μμμ..διαφωνω ελαφρα.

Περσι με την Ρεαλ δεν παιξαμε επιθετικα,αλλα ολοι την θυμομαστε αυτη την εμφανιση.

Το DNA της ομαδος επιβαλλει να μην ειμαστε ΚΟΤΕΣ και "ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ"

Αυτο μας εκνευριζε μια ζωη,ειδικα στην Ευρωπη.

Οπως εχει γραψει και ο Σακης χτες,ο γαυρος ειναι απαιτητικος.Αυτο ειναι το βασικο γνωρισμα μας,για αυτο και ειμαστε μια μεγαλη ομαδα σε μια χωρα μικρη.

Φυσικά "ΚΟΤΕΣ" και "ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ" δεν μπορούν αν πιάσουν τον αντίπαλο και να τον στραγγαλίσουν .

όσο για την εμφάνηση με την Ρεάλ , είναι ειδική περίπτωση . με πάικτη λιγότερο δεν έχεις πολλές επιλογές . ε δεν έχω την απαίτηση να μπαίνω στο Μπερναμπέου και στο Άνφιλντ και να κόβω σβέρκους , εκεί πρέπει να είσαι πιο επιφυλακτικός .
π.χ. το πιο "αντιολυμπιακό" παιχνίδι της ομάδας μου ήταν το 0-0 με την τσέλσι αλλά το ανέχθηκα γιατί ήταν η τσέλσι

IFI
28-11-08, 13:16
γεια σας !!! είμαι νέα στην παρέα σας αλλά παλιά στο γήπεδο. Από τότε που γνώρισα τον άντρα μου έχω γίνει μια πορωμένη γαβρίνα και όταν χθες μου είπε ότι ένας φίλος δεν θα πήγαινε (λόγοι υγείας) και θα πήγαινα εγώ μαζί του χοροπήδαγα όλη μέρα στη δουλειά. Το παραλήρημα στο χθεσινό παιχνίδι μόνο με ματσ κόντρα στον Βάζελο μπορώ να το συγκρίνω.Ο μεγάλος μου γιος μου είπε πριν φύγω ότι με ζήλευε που θα πήγαινα γήπεδο και βέβαια αυτός το είδε στην τηλεόραση. Πριν φύγω η μικρή μου (δυόμιση ετών) με είδε με το κασκόλ και τραγούδαγε Ομπιμπι Ομπιμπι Ομπιμπιακέ !!!!!! Γαβροικοιγένεια με τα όλα μας.
Ψήφισα Μπελούτσι αλλά και Ντιόγκο ήθελα και Πάντο και Γκαλέτι και όλους !!!!!
Μπράβο στον Βαλβέρδε !!! και μπράβο που του το είπαμε (το χρωστάγαμε νομίζω)soccerkid

Faithful
28-11-08, 13:33
http://www.sportdog.gr/images/Newspapers/newspapers_big8726.jpg

http://www.sportdog.gr/images/Newspapers/newspapers_big8727.jpg

http://www.sportdog.gr/images/Newspapers/newspapers_big8728.jpg

http://www.sportdog.gr/images/Newspapers/newspapers_big8732.jpg

Faithful
28-11-08, 13:40
χτες λιγοπριν το ματς καθισα κ εφτιαξα ενα βιντεακι.. ετσι για να γουσταρω

http://www.youtube.com/watch?v=sdas90KNUi4

godslayer
28-11-08, 13:42
Μόλις είδα τα βίντεο με τα γκολ. Ανατρίχιασα με τους πανηγυρισμούς μιας κοπελιάς που ακούγεται κοντά στην κάμερα. Πραγματικά respect! :(-heavy-)::wor:

sirkostas
28-11-08, 13:51
Μπραβο στην ομαδα για τη τεραστια νικη. Τετοια πραγματα ειχαμε να δουμε απο την 6αρα στη Λεβερκουζεν.

Οπως εχω ξαναπει ομως, δε σε κανουν υπολογισιμη δυναμη οι μεγαλες νικες οταν ειναι στη χαση και στη φεξη. Μονο η διαρκεια ειναι αυτη που σου δινει κρεντιτ μεγαλης ομαδας. Οποτε ο δρομος ειναι μακρυς για να θεωρηθει οτι η Ευρωπη ασχολειται με τα αποτελεσματα του Ολυμπιακου. Για την ωρα, αυτα τα αποτελεσματα ειναι μονο για εσωτερικη καταναλωση και για τα πειραγματα μεταξυ εγχωριων οπαδων και μονο.

Ξανα μπραβο για τη μαγικη βραδια σε προπονητη-παιχτες.

differance
28-11-08, 14:04
Εμένα πάντως χθες δεν μου άρεσε και δεν έχει καμία σχέση με τον παίχτη που ξέραμε.
Ο Πάντος χθες τον εξουδετέρωσε χαλαρά.
Ναι αλλά Πάντος είναι μόνο ένας. Δεν έχουν οι αντίπαλοι... :s6vhaha:

pf7
28-11-08, 14:09
καθομουν στο ημιχρονο να κανω ενα τσιγαρακι και προσπαθουσα να καταλαβω τι γινοταν...
τελειωσε ο αγωνας και δεν εβρισκα τι να πω με το φιλαρακι πουχαμε παει μαζι εχτες...
γυρισα σπιτι, λεω κατσε να πιεις λιγο μπας και καταλαβεις τι εγινε... τιποτα...
ξυπνησα κι ακομα δεν εχω καταλαβει τι εγινε και βλεπω και ξαναβλεπω βιντεακια να σιγουρευτω οτι εμεις ειμασταν με τα ασπρα...

δεν ξερω τι να πω... μονο ενα συνθηματακι που τα λεει ολα..

ΘΡΥΛΕ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ, ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΤΗ ΖΩΗ, ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΨΕΙΣ ΘΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ, ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗ ΖΩΗ...

ps. ελπιζω κι ευχομαι, αναλογη συνεχεια απτον θρυλο μας...

iek
28-11-08, 14:14
Μόλις είδα τα βίντεο με τα γκολ. Ανατρίχιασα με τους πανηγυρισμούς μιας κοπελιάς που ακούγεται κοντά στην κάμερα. Πραγματικά respect! :(-heavy-)::wor:

χαχαχαχαχαχαχ
εγινε διασημη η ΟΣΦΠ!!:s6vhaha::s6vhaha:

sk12072
28-11-08, 14:19
γεια σας !!! είμαι νέα στην παρέα σας αλλά παλιά στο γήπεδο. Από τότε που γνώρισα τον άντρα μου έχω γίνει μια πορωμένη γαβρίνα και όταν χθες μου είπε ότι ένας φίλος δεν θα πήγαινε (λόγοι υγείας) και θα πήγαινα εγώ μαζί του χοροπήδαγα όλη μέρα στη δουλειά. Το παραλήρημα στο χθεσινό παιχνίδι μόνο με ματσ κόντρα στον Βάζελο μπορώ να το συγκρίνω.Ο μεγάλος μου γιος μου είπε πριν φύγω ότι με ζήλευε που θα πήγαινα γήπεδο και βέβαια αυτός το είδε στην τηλεόραση. Πριν φύγω η μικρή μου (δυόμιση ετών) με είδε με το κασκόλ και τραγούδαγε Ομπιμπι Ομπιμπι Ομπιμπιακέ !!!!!! Γαβροικοιγένεια με τα όλα μας.
Μπράβο στον Βαλβέρδε !!! και μπράβο που του το είπαμε (το χρωστάγαμε νομίζω)soccerkid

καλως ηρθες στην παρεα μας.μορφη η μικρη.:s6vhaha:

sadi
28-11-08, 14:24
Και εγω λεω οτι εχω στο κρεββατι μου την Μονικα Μπελουτσι με τη Γιοχανσον ταυτοχρονα αλλα η αληθεια ειναι αλλη. Εχω την Τσεσικα Αλμπα και τη Αντζελινα Τζολι. ppnxoxoppnxoxo

Κοιτα, αμα δεν παινεψεις το σπιτι σου, θα πεσει να σε πλακωσει ppnxoxo

Ρε αθλιε γι' αυτο δεν ηρθε προχθες στο ραντεβου μας η Αντζελίνα και την εβγαλα με την μποφα την Αντριάννα;

sadi
28-11-08, 14:27
Βάζω και αυτό για να το δει ο Σάκης :s6vhaha:

http://xs233.xs.to/xs233/08485/cat_b769.jpg

ΟΟΟΟ, ΕΕΕΕ, ΣΑΛΤΑ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΟΥ ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥΡΕ

sk12072
28-11-08, 14:28
καλη λύση σακη αυτη.:s6vhaha:

sadi
28-11-08, 14:31

Καλως ήρθες στην παρεα και να χαιρεσαι και να σε χαιρεται η γαυροοικογένεια και τα μικρα σου :)

sadi
28-11-08, 14:32
καλη λύση σακη αυτη.:s6vhaha:

Οι γκει οσο καλοι ποδοσφαιριστες και να ειναι Σταθη στο dna του γαύρου δεν μπαινουνε ποτε. Ο Εραστης του Σελουκ εχει αποδειξει οτι και χεστης και γκει και αχαριστος ειναι.Τετοιους παικτες στον Ολυμπιακο δε γουσταρω.

Airness
28-11-08, 14:50
http://media2.feed.gr/filesystem/images/20081128/low/assets_LARGE_t_1041_1742376.JPG

papdoux
28-11-08, 15:00
Ρε αθλιε γι' αυτο δεν ηρθε προχθες στο ραντεβου μας η Αντζελίνα και την εβγαλα με την μποφα την Αντριάννα;

Ωστε εσυ ησουν με την Αντριαννα, εεεε; Τοτε να σου πω οτι σε ψαχνει ο Καρεμπε.

Περασε απο εδω και με εκανε τοπι στο ξυλο :sandm: γιατι νομιζε οτι ημουν μαζι της.

Φυλαξου admin γιατι θα σε κανει nimda. ppnxoxo

d.n.a.
28-11-08, 15:14
Υπόκλιση στον Ολυμπιακό και στον Ντιόγκο από την επίσημη ιστοσελίδα της ΟΥΕΦΑ. «Ο Ολυμπιακός ξεπέρασε με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο την ήττα από τη Γαλατά και διαλύοντας με 5-1 τη Μπενφίκα αφήνοντάς την στο χείλος του γκρεμού. Μεγάλη εμφάνιση από τον Βραζιλιάνο Ντιόγκο που πέτυχε δύο γκολ, εκπληκτικά γκολ και οι Γκαλέτι, Πατσατζόγλου, Μπελούτσι» αναφέρει στο βασικό της θέμα η επίσημη ιστοσελίδα της ΟΥΕΦΑ που εγκωμιάζει τον Θρύλο για την εμφάνισή του στο 5-1 κόντρα στην ομάδα της Πορτογαλίας.

Υμνοι και από το Associated Press: «Ο Ολυμπιακός διέλυσε τη Μπενφίκα με 5-1. Ο Λουτσιάνο Γκαλέτι πέτυχε γκολ στο πρώτο λεπτό και έφτιαξε άλλα δύο, καθώς ο Ολυμπιακός επικράτησε άνετα της Μπενφίκα με 5-1 για το Κύπελλο UEFA».

Η αργεντίνικη Ole αποθέωσε τον Ολυμπιακό του Λουτσιάνο Γκαλέτι, του Φερνάντο Μπελούτσι για την πολύτιμη συνεισφορά τους στον «ελληνικό γάμο» κόντρα στη Μπενφίκα. «Ηταν μία μεγάλη ημέρα για τους Αργεντίνους που αγωνίζονται στην Ελλάδα. Ο Ολυμπιακός παρέδωσε μαθήματα ποδοσφαίρου στην Μπενφίκα την οποία κέρδισε με με 5-1 με τους Γκαλέτι και Μπελούτσι να σημειώνουν από ένα γκολ. Στο τέλος μπήκε στον αγώνα και ο Σεμπάστιαν Λέτο».

Η uol esporte Futbol στέκεται στη μεγάλη εμφάνιση του Ντιόγκο, ο οποίος με δύο γκολ προσγείωσε ανώμαλα την Μπενφίκα: «Ο Βραζιλιάνος φορ του Ολυμπιακού ήταν ο κορυφαίος στο 5-1 επί της ομάδας της Λισσαβώνας που μετά τη συντριβή σχεδόν έχει αποκλειστεί».

Το Goal.com αναφέρει: «Ο Ολυμπιακός πέντε αστέρων, διαλύει την Μπενφίκα. Το έκαναν και πάλι! Είναι άλλη μια νίκη με πέντε τέρματα για τον Ολυμπιακό, φέτος στην Ευρώπη, αυτήν την φορά κόντρα στην δις πρωταθλήτρια Ευρώπης, Μπενφίκα».

d.n.a.
28-11-08, 15:19
Ερνέστο Βαλβέρδε "Όλα ανοιχτά"

"Ήταν ένας πολύ σημαντικός αγώνας και ξεκινήσαμε το παιχνίδι με πολύ μεγάλη επιτυχία. Είχαμε τρία γκολ με τρεις προσπάθειες κι αυτό είναι επιτυχία και κάτι που μας βοήθησε πάρα πολύ. Δεν είναι τόσο εύκολη η νίκη μας όσο δείχνει το αποτέλεσμα. Σε όλους θα άρεσε να βλέπουμε πάντα ένα 5-1, αλλά αυτό δεν γίνεται. Πάντα κάποιος θα νικά και κάποιος θα χάνει και σε εμάς αρέσει να είμαστε στη πλευρά του νικητή και όχι του ηττημένου", τόνισε στη συνέντευξη Τύπου ο Ισπανός τεχνικός, ο οποίος μίλησε και για την κατάσταση που επικρατεί στον όμιλο, μετά τη νίκη της Μέταλιστ στην έδρα της Γαλατασαράι.

"Κάναμε μία σημαντική νίκη και πλέον όλα είναι ανοιχτά. Αν είχε νικήσει η Γαλατά το πιο πιθανό θα ήταν να έπαιρνε τη 1η θέση, αλλά και ο Ολυμπιακός τώρα μπορεί να βγει 1ος, όπως μπορεί και να αποκλειστεί. Έχουν μπερδευτεί πολύ τα πράγματα πια".

Τέλος, αναφερόμενος στο διήμερο του ελληνικού ποδοσφαίρου, είπε: "Όπως το βλέπω εγώ, σφαιρικά, ως προπονητής, είναι καλό κάθε ελληνική ομάδα να προχωράει στην Ευρώπη. Βοηθάει την εικόνα που υπάρχει προς τα έξω για το ελληνικό ποδόσφαιρο".

Κίκε Φλόρες: "Ατύχημα..."

Από την πλευρά του, ο προπονητής της Μπενφίκα, Κίκε Σάντσεθ Φλόρες, δήλωσε: "Είναι μία πρωτόγνωρη ήττα, ήταν σαν... ατύχημα. Δεν συμβαίνει συχνά αυτό το πράγμα και είναι καλύτερα να σταματήσουμε να το σκεφτόμαστε. Τώρα πρέπει να αντιδράσουμε. Θέλουμε μία καινούρια αρχή, αλλά ξέρουμε τώρα ότι είναι δύσκολη η θέση μας στον όμιλο. Τα στατιστικά είναι εις βάρος μας. Πονάει πολύ αυτή η ήττα, είναι μία πολύ δύσκολη στιγμή για μας, αλλά πρέπει να αντιδράσουμε. Είμαστε φιλόδοξοι και πρέπει να συνεχίσουμε".

Όσο για το γεγονός πως δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Κατσουράνης, ο Ισπανός τεχνικός απάντησε: "Ο Κατσουράνης δεν ήταν 100% έτοιμος να αγωνιστεί και όποιος δεν είναι, δεν αγωνίζεται".

Τέλος, σε ερώτηση για τη δήλωση που είχε κάνει το 2006, ότι ο Ολυμπιακός είναι η πιο άναρχη ομάδα που έχει συναντήσει (σ.σ. στον αγώνα Ολυμπιακός-Βαλένθια για το Champions League), υπογράμμισε: "Είναι μία τελείως διαφορετική ομάδα από τότε. Είναι πολύ καλή ομάδα. Αν υπήρχε ομάδα με αναρχία σήμερα, ήμασταν εμείς. Δεν κρατήσαμε τις γραμμές και το σύστημα".

ΥΓ Σε ευχαριστώ Βαλβέρδε, έδωσες για μια απάντηση στο "Κύριο Φλόρες-Φλώρες"

bill7
28-11-08, 15:55
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΘΡΥΛΑΡΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΓΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕ...ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΦΥΣΙΚΑ.

1/ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΣΤΑ "ΓΑΥΡΑΚΙΑ" ΚΑΙ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΒΡΑΔΥΑ

2/ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΕΙΠΑ...ΗΤΑΝ ΧΑΛΑΡΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ

3/αδερφε panty το εμαθες βλεπω το συνθηματακι...αντε την επομενη φορα θα το πουμε καλυτερα:whis::s6vhaha:

4/προεδρε sadi μαζεψε φραγκα...η κωνσταντινουπολη ειναι κονταsoccerkid:s6vhaha:...και χτες χρεωθηκες καποια πραγματα.ppnxoxo

5/ευχαριστω την ομαδα που με την εμφανιση της αναγκασε εναν αδερφο και ρητορα του ολυμπιακου ιδεωδους να κανει την εμφανιση του...χρηστο (giorgossideris)...καλως ηρθες και παλι...ειλικρινα μου ελειψαν τα γραπτα σου...να εισαι καλα αδερφε...ειμαστε ΜΟΝΟ στην αρχη ακομα...αυτη η ομαδα θα μας προσφερει ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ...γι αυτο μεινε στην παρεα μας....ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ

d.n.a.
28-11-08, 16:00
Δεν αλλάζεις και την υπογραφή σου? Ίσως σε Ολυμπιακος - Μπενφίκα : 5 - 1 Ετσι ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό!! :s6vhaha:

bill7
28-11-08, 16:03
Δεν αλλάζεις και την υπογραφή σου? Ίσως σε Ολυμπιακος - Μπενφίκα : 5 - 1 Ετσι ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό!! :s6vhaha:
ΓΙΑ ΓΟΥΡΙ ΤΟ ΕΧΩ....ΑΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟgoalgxxgoalgxxgoalgxxgoalgxx

nbqgr
28-11-08, 16:06
4/προεδρε sadi μαζεψε φραγκα...η κωνσταντινουπολη ειναι κονταsoccerkid:s6vhaha:...και χτες χρεωθηκες καποια πραγματα.ppnxoxo

XAMAM!!!!!!!!!!!!!!!!

xarmanhs7
28-11-08, 16:29
ex8es den hkseran apo pou tous erxontousan ta goal.....O termatofilakas ta eixe xasei...ex8es eitan apo ta kalytera pexnidia tou olympiakou gia mena......:)

BrazHlias
28-11-08, 16:38
παιδια καλουτσικα παιξαμε ε?:whis:
τι ηταν αυτο παλι?μονο εμεις τα κανουμε αυτα.
παντως αν θελουμε να δουμε λιγο πιο βαθια μας βοηθησε το γεγονος οτι βαλαμε γκολ στο 1 λεπτο και στις 3 πρωτες μας ευκαιριες αλλιως θα ηταν πολυ διαφορετικα τα πραγματα,ομως η ιστορια γραφεται απο τα γεγονοτα που γινονται οχι απο αυτα που δεν γινονται.
συγχαρητιρια σε ολη την ομαδα(παιχτες,προπονητη,προεδρο κλπ)αλλα κυριως στον απιστευτο κοσμο μας.δεν υπαρχει πουθενα τετοιος λαος σε ολο τον κοσμο

bill7
28-11-08, 17:17
http://www.youtube.com/watch?v=P0ehD-U2xbs

Dago Red
28-11-08, 17:33
Προσωπικά, χάρηκα πάρα πολύ τη χθεσινή νίκη όχι μόνο για το υπέροχο ποδόσφαιρο που έπαιξε η ομάδα, αλλά και γιατί δώσαμε πληρωμένη απάντηση. Μετά τη νίκη του βάζελου, άρχισαν πάλι τα ίδια όργανα. Οι ευρωπέοι, οι πρεσβευτές, το dna, ρεσιτάλ των ΑΡΔ και πρώτης τάξεως ευρωπαϊκές πορείες στα πρωτοσέλιδα. Τι πορείες δηλαδή, εδώ κάποιοι κάνανε και απονομή. "Σήκωσε το", έγραφε μια φυλλάδα.
Τελικά ναι σηκώσανε...... σηκώσανε την περηφάνια του Ολυμπιακού. Ο κόσμος έβραζε. Για πρώτη φορά μετά από καιρό, βλέποντας το παιχνίδι στο video (είδα live το μπάσκετ), αναγκάστηκα να χαμηλώσω τον ήχο, όχι γιατί αηδίασα με τον εκφωνητή, αλλά γιατί κόντεψα να κουφαθώ από τη φασαρία. Οι παλιοί παίκτες θυμήθηκαν τα... παλία και σταμάτησαν να κοροϊδεύουν. Ας ελπίσουμε να συνεχιστεί. Οι νέοι παίχτες κατάλαβαν για τα καλά που ήρθαν και το έδειξαν. Ήρθαν, όχι σε μία απ' τις καλύτερες ομάδες τις Ευρώπης, αλλά σε μία απ' τις πιο περήφανες και σίγουρα στην καλύτερη της Ελλάδας. Ο προπονητής, επειδή κι αυτός ανήκει σε περήφανη ράτσα, το ήξερε από καιρό. Και φάνηκε στα σίγουρα ότι ο άνθρωπος δουλέυει πολύ και προσπαθεί περισσότερο.
Ελληνικό ποδόσφαιρο στην Ευρώπη δεν υπάρχει. Σκόρπιες επιτυχίες υπάρχουν κι εκει κατατάσσεται και η χθεσινή 5άρα όπως και η προχθεσινή νίκη του βάζελου. Κι ας λένε ότι θέλουν οι ΑΡΔ για να καλύψουν απλά τη γύμνια των λαγών στην Ελλάδα.
Μπράβο στον κόσμο λοιπόν, μπράβο σε όλους τους παίχτες (καλύτερα δεν είναι έτσι Χρηστάρα μου και Τζόλε μου;), μπράβο και στον δουλευταρά προπονητή. Αν μάλιστα υπάρξει και διάρκεια σ' αυτό που είδαμε χθες παρά τις αδυναμίες μας και τα κενά στο ρόστερ, τότε σενιόρ Βαλβέρδε μου άλλαξε επάγγελμα και ακολούθησε καριέρα θαυματοποιού.
Μπράβο βέβαια και στη διοίκηση. Στον Κόκκαλη δηλαδή ποιά διοίκηση; Σίγουρα έχει μερίδιο στην επιτυχία. Και θα ήθελα να τον παρακαλέσω για κάτι (Αμάν!!! Εκτός απο μπράβο στον Κόκκαλη, τον παρακαλάω κιόλας. Σίγουρα δεν πάω καλά!!!).
1) Κανένας παίχτης να μην πουληθεί προτού φτιαχτεί ομάδα. "Ο Ντιόγκο είναι πολύ μεγάλος για να χωρέσει στην Ελλάδα", διάβασα σε site. Δε πειράζει, όσο μικρή κι αν είναι μια χώρα πάντα χωράει ένας άνθρωπος. Στην ανάγκη θα στριμωχτούμε κιόλας όπως κάναμε με Ζιο, Καρεμπέ και Ριβάλντο. Πρώτα φτιιάχνεις ομάδα και μετά πουλάς. Και φυσικά αγοράζεις άξιους αντικαταστάτες.
2) Το Γενάρη προεδράρα μου μη δώσεις τα τρελά λεφτά που υποτίθεται πως έδωσες το καλοκαίρι. 6 εκ. ευρώ δώσε και φέρε 3 Γκαλέτι. 6 εκ. ευρώ. Τα 2/3 δηλαδη από το τηλεοπτικό συμβόλαιο που θα πάρεις. Και θα σου μείνουν και τρία εκ. για να ισοσκελίσεις τον ισολογισμό. Και φώναξε κι αυτόν τον προπονητή, ανανέωσέ του το συμβόλαιο και καθίστε παρέα να κάνετε ένα σοβαρό σχεδιασμό για το καλοκαίρι. Το γιο του Σάββα και το Νινιάδη άστους να βλέπουν τηλεόραση.
Αν γίνουν τα παραπάνω, τότε εκτός από πρωταθλήματα, και όμορφο ποδόσφαιρο θα βλέπουμε πολύ συχνά και σχέδια για την Ευρώπη θα μπορούμε να κάνουμε. Σχέδια πραγματικά για πραγματικές πορείες. Κι ας μείνουν οι βάζελοι με τις εικονικές και τα πρωτοσέλιδα.

JDANCER7
28-11-08, 17:53
Φίλε godslayer τα ουρλιαχτά της συγκεκριμένης γαυρίνας θα τα ακούσεις σε κάθε βιντεάκι που ανεβάζει το site με τα γκολ του ΘΡΥΛΟΥ!!!!!!! Πραγματικά είναι όλα τα λεφτα!!! Και με το βάζελο στο 4-0 ουρλιάζει και με τη Βέρντερ στο 3-0 και με την ΑΕΚ στο 2-0! Γκολ και ουρλιαχτό!!!!!!!!!!!!! Να 'ναι καλά η κοπέλα που μας πωρώνει ακόνα περισσότερο!!!!:):wor:

sadi
28-11-08, 18:11
Moυρινιε χατζηπαπαρα σε περιμενουμε στο Καραϊσκακη να δεις πως καθαριζουνε τα κοτοπουλα και τους λαγους. Τρομπιδη.

mpak
28-11-08, 18:12
"Ένας 18χρονος συνελήφθη έξω από το γήπεδο «Γ. Καραϊσκάκης», μετά τη λήξη του αγώνα Ολυμπιακός- Μπενφίκα, για παράβαση του νόμου περί εξωσχολικού αθλητισμού.
Σύμφωνα με το κατηγορητήριο, ο 18χρονος, καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς προσπαθούσε να «τυφλώσει» τους Πορτογάλους ποδοσφαιριστές: κάνοντας χρήση λέιζερ, έριχνε «κόκκινο» φως στα μάτια των αθλητών.
Ο 18χρονος οδηγήθηκε την Παρασκευή (28/11) στον εισαγγελέα."

sk12072
28-11-08, 18:15
παντως σε μερικα σημεια του αγωνα ηταν τοσο γρηγορες οι εναλλαγες της μπαλας απο τους παικτες μας και τοσο τελειο το ποδοσφαιρο που νομιζα οτι εβλεπα playstation.

Dr.Red
28-11-08, 18:18
Λοιπόν,καταπληκτική εμφάνιση του Θρύλου.Η δεξιά πλευρά μας με τον Γκαλέτι,είναι η καλύτερη της τελευταίας 15etias.Sorry Στέλιο...έτσι έχουν τα πράγματα.Ο Γκαλέτι είναι λαχείο για την ομάδας μας.Για τον Diogo τι να πω....σύντομα θα μαs αφήσει για άλλες πολιτείες.Ο λέτο ευτυχώς που τον έχουμε δανειστεί για ένα χρόνο μονο.Δεν βάζει μυαλό εύκολα αυτός.Αν είχαμε τον Louax2 μαζί με Diogo και εγώ δεν ξέρω που θα φτάναμε φέτος.Στην Ελλάδα πάλι για πλακα θα τους παίζαμε όλους.

Red Sting
28-11-08, 18:24
εννοείται ότι ο Γκαλέτι είναι καλύτερος από τον Στέλιο. τον Στέλιο τον αγαπάμε αλλά ο Γκαλέτι είναι άλλο επίπεδο!!!!

ένας παίκτης σαν τον Λούα χρειάζεται στον ολυμπιακό. εγώ θέλω καλύτερο απο τον Λούα!!!! θέλω έναν περιφερειακό Ντιόγκο!!!! γίνεται;;;;;

στο playstation δεν βλέπεις τέτοια πράγματα!!!! χθες μίλησε ο θρύλος!!! ο βαζελος δεν θα κάνει ποτέ του τέτοια εμφάνιση!!!!! αυτό είναι κάτι που μας διαχωρίζει πολύ ως ομάδες!!! στο 3-0 ζητούσαμε κιάλλα!!!! το βαζελάκι θα κλεινόταν πίσω και θα βλέπαμε ένα ματς δράμα....

Dr.Red
28-11-08, 18:26
Σημαντικό στοιχειο εχτές.........επιτέλους πίεζε ο Ολυμπιακός πάνω από τη μεσαία γραμμή και δεν τους περίμενε πίσω,έτσι τους ανάγκαζε σε λάθος πάσες και λάθη.Αρκετά κλεψίματα κάναμε επίσης έτσι.Πολύ καλή δουλειά.

Red Sting
28-11-08, 18:29
η πίεση αυτή είναι απαίτηση Βαλβέρδε από την πρώτη μέρα στον Ολυμπιακό!!! μακάρι να συνεχιστεί!!! τότε δεν φοβόμαστε τίποτα!!!!

panty
28-11-08, 18:32
ΣΗΜΕΡΑ νιώθω μεγάλη περηφάνια καθώς δέχομαι συνεχώς συγχαρητήρια για την ομάδα μας από κάθε λογής αλλόθρησκο (μπαόκια, αρειανούς κλπ).
Μόνο οι λαγοί κρύβονται αλλά έτσι κι αλλιώς είναι κατανοητό! έτσουξεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!

sk12072
28-11-08, 18:34
τελικα το εισητηριο ηταν πολυ φτηνο για να παρακολουθησεις αυτην ητν παρασταση που εδωσε ο θρυλος.τετοια αρμονια ουτε τα μπολσοι...

panty
28-11-08, 18:37
τελικα το εισητηριο ηταν πολυ φτηνο για να παρακολουθησεις αυτην ητν παρασταση που εδωσε ο θρυλος.τετοια αρμονια ουτε τα μπολσοι...
τι μου είπες τώρα!!!
ετοιμάζομαι να πάω τη γυναίκα μου στο μέγαρο για ΤΟΣΚΑ!:-P
Θυμάσαι που λέγαμε πιτσιρίκια? την τοσκα του πουτσίνι ή την πούτσα του τοσκανινι???:s6vhaha:ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

sk12072
28-11-08, 18:38
ναι ρε το θυμαμαι αυτο.και ποσο παει το εισητηριο?

sadi
28-11-08, 18:39
Ρε δεν την αφηνεις να παει μονη της να ξαναδεις το χθεσινο ματς;

sk12072
28-11-08, 18:42
μην του βαζεις ιδεες ρε.θα ξαναχωρισει ο ανθρωπος.

panty
28-11-08, 18:45
ναι ρε το θυμαμαι αυτο.και ποσο παει το εισητηριο?
έχω πρόσκληση!

Ρε δεν την αφηνεις να παει μονη της να ξαναδεις το χθεσινο ματς;
αν δεν το θέλω!
πότε θα είναι έτοιμο το ματς?

μην του βαζεις ιδεες ρε.θα ξαναχωρισει ο ανθρωπος.
μπαααααααααα
το δις εξαμαρτείν.....:s6vhaha:

sadi
28-11-08, 18:46
Κρεμομαστε απο τις διαθεσεις της Μαριας Παντελή...αν εχει κολλησει στα σοροπια βλεποντας και ξαναβλεποντας τον Βελουσιο (εκανε και πολλες φασεις χθες το παλιοπαλτό) την κατσαμε...:s6vhaha:

sk12072
28-11-08, 18:49
ειχε πει το βραδυ θα ηταν ετοιμο.:mad:

panty
28-11-08, 18:53
Κρεμομαστε απο τις διαθεσεις της Μαριας Παντελή...αν εχει κολλησει στα σοροπια βλεποντας και ξαναβλεποντας τον Βελουσιο (εκανε και πολλες φασεις χθες το παλιοπαλτό) την κατσαμε...:s6vhaha:
κατάλαβα!
δεν πειράζει! ας την να γουστάρει, κι εγω περιμένω να το κατεβάσω και να το βλέπω να το βλέπω να το βλέπω να το βλέπω να το βλέπω να το βλέπω να το βλέπω να το βλέπω....................................

sadi
28-11-08, 18:55
Για την ωρα εχω βαλει και βλεπω κατι ματσακια του πεους. Με βαζελο (4-0), με ΜΠΑΟΥΓΚΣ (5-1) και μερικα λιμά ακόμα...Βερντερ, Λατσιο, Αγιαξ, Λιβερπουλ και κατι τετοιες ομαδουλες που κερδιζουμε εμεις στην ευρώπη (ε, δεν εχουμε βλεπεις "ευρωπαϊκο dna" αλλα μας αρκει που εχουμε ΚΟΚΚΙΝΟ)

vyannis
28-11-08, 19:10
εννοείται ότι ο Γκαλέτι είναι καλύτερος από τον Στέλιο. τον Στέλιο τον αγαπάμε αλλά ο Γκαλέτι είναι άλλο επίπεδο!!!!

ένας παίκτης σαν τον Λούα χρειάζεται στον ολυμπιακό. εγώ θέλω καλύτερο απο τον Λούα!!!! θέλω έναν περιφερειακό Ντιόγκο!!!! γίνεται;;;;;

στο playstation δεν βλέπεις τέτοια πράγματα!!!! χθες μίλησε ο θρύλος!!! ο βαζελος δεν θα κάνει ποτέ του τέτοια εμφάνιση!!!!! αυτό είναι κάτι που μας διαχωρίζει πολύ ως ομάδες!!! στο 3-0 ζητούσαμε κιάλλα!!!! το βαζελάκι θα κλεινόταν πίσω και θα βλέπαμε ένα ματς δράμα....

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου, μόνο ο Θρύλος παίζει έτσι, οι δευτερότριτοι παίζουν ταμπούρι και στη κόντρα αν το βάλουν.
σκεφτείτε αν έπαιζε έτσι ο βάζελος ( αδύνατον αλλά αν) τι θα έγραφαν οι "αντικειμς\ενικοί στις παλιοφυλλάδες?
άρε ,clubbinggzxπου τους χρειάζεται, τώρα πάλι όλοι κωλοτούπμες κάνουνε για να πουλήσουν

johnnyred1
28-11-08, 19:13
ΤΕΡΑΣΤΙΑ χαρα ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπαλλα ΤΕΡΑΣΤΙΑ νικη,σας ευχαριστουμε απτα βαθη της ψυχης μας, θα ερχοντουσταν μερες που θα ακουγαμε τι εφαγε ο γκουμας πως ξυπνησε ο σαριεγκι.τι ονειρο ειδε ο τεν κατε,και ως δια μαγειας ολα εξαφανιστηκαν βλεποντας ολοι τι σημαινει ολοκληρωτικο και ομορφο ποδοσφαιρο σε 53 λεπτα,κλεισανε στοματα ετοιμα να ξεστομισουνε τα γνωστα παραμυθια περι αδικης βαθμολογιας.
Ενα μεγαλο ευχαριστω απο μενα για τον βαλβερδε και για ολους τους παικτες μακαρι να συνεχισουμε ετσι γιατι αν ναι αδερφια δεν εχουμε δει τιποτα ακομα.

godslayer
28-11-08, 19:17
Φίλε godslayer τα ουρλιαχτά της συγκεκριμένης γαυρίνας θα τα ακούσεις σε κάθε βιντεάκι που ανεβάζει το site με τα γκολ του ΘΡΥΛΟΥ!!!!!!! Πραγματικά είναι όλα τα λεφτα!!! Και με το βάζελο στο 4-0 ουρλιάζει και με τη Βέρντερ στο 3-0 και με την ΑΕΚ στο 2-0! Γκολ και ουρλιαχτό!!!!!!!!!!!!! Να 'ναι καλά η κοπέλα που μας πωρώνει ακόνα περισσότερο!!!!:):wor:

Ναι εννοείται, σε κάθε βίντεο απλά δεν άντεξα να μην σχολιάσω αυτό που ένοιωσα όταν την άκουσα ειδικά στο πρώτο γκολ που βάζει ο Γκαλέτι...πραγματικό ρεσιτάλ! BOW DOWN! :wor:

mpak
28-11-08, 19:22

ειχε πει το βραδυ θα ηταν ετοιμο.:mad:

Παιδιά ανωτέρα βία! Έπηξα στη δουλειά και δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα. Πριν λίγο άρχισα. Μόλις έχω links τα ποστάρω.

sk12072
28-11-08, 19:33
αστα αυτα μαρια.εχεις δει τον μπελου καμμια 10 φορες και για αυτο εχεις αργησει.να τον δουμε ομως και εμεις ετσι?

vagpep
28-11-08, 19:41
Μάγκες ήμουν ΙΑΣΩ επειδή είχε γεννηθεί ο γιος μου και το βραδάκι πετάχτηκα και μέχρι το ναό να πάρω την δόση μου!!
ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΑΓΚΕΣ!!!
Άλλος ένα γαύρος στην τεράστια παρέα μας μπαίνει.

sadi
28-11-08, 19:49
Μάγκες ήμουν ΙΑΣΩ επειδή είχε γεννηθεί ο γιος μου και το βραδάκι πετάχτηκα και μέχρι το ναό να πάρω την δόση μου!!

Να σου ζησει ο γαυράκος αδερφε!

vagpep
28-11-08, 19:51
Να σου ζησει ο γαυράκος αδερφε!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΕΔΡΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΠΑΕΙ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ.....soccerkidsoccerkidsoccerkid

JDANCER7
28-11-08, 19:59
Να σου ζήσει ο γιός φίλε!!!

Στο τέλος από την υπογεννητικότητα που έχουμε στην Ελλάδα όσα παιδιά θα γεννιούνται θέλουν δε θέλουν βλέποντας μόνο το ΘΡΥΛΟ να παίρνει πρωταθλήματα και να παίζει μπάλα και μετά θα κάνουν κι αυτά παιδιά δικά τους δεν θα μείνει άλλου χρώματος οπαδός!! Είναι μαθηματικά βέβαιο σας λέω!!

Ελλάς Ελλήνων Γαύρων θα γίνει το γνωστό ρητό!! Η Εθνική μας ομάδα θα φοράει ερυθρόλευκα!!

vagpep
28-11-08, 20:06
Να σου ζήσει ο γιός φίλε!!!

Στο τέλος από την υπογεννητικότητα που έχουμε στην Ελλάδα όσα παιδιά θα γεννιούνται θέλουν δε θέλουν βλέποντας μόνο το ΘΡΥΛΟ να παίρνει πρωταθλήματα και να παίζει μπάλα και μετά θα κάνουν κι αυτά παιδιά δικά τους δεν θα μείνει άλλου χρώματος οπαδός!! Είναι μαθηματικά βέβαιο σας λέω!!

Ελλάς Ελλήνων Γαύρων θα γίνει το γνωστό ρητό!! Η Εθνική μας ομάδα θα φοράει ερυθρόλευκα!!
ΘΑ ΤΟΝ ΔΕΙΤΕ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΦΩΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ ΜΕ ΤΑ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΑ....
ΨΑΧΝΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΑΥΡΟ ΝΟΝΟ Η ΝΟΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ:),ΚΑΙ ΓΑΥΡΟ ΠΑΠΑ:wor::wor::wor:

Gavros4life
28-11-08, 20:27
Άλλος ένα γαύρος στην τεράστια παρέα μας μπαίνει.Να σου ζήση ο γιος φιλε! Μάθε του πως μαμάει ο Πειραιάς!

Gavros4life
28-11-08, 20:28
Μην σε δει η ΟΣΦΠ γιατί κάηκες:s6vhaha:

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
28-11-08, 20:41
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!!!
www.youtube.com/watch?v=OlU-hZBsLVo

sk12072
28-11-08, 20:45

μπαγασα να σου ζησει ο γιος.να τον δεις οπως επιθυμεις.

bill7
28-11-08, 21:12
ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΣΚΟΡ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 2 ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΣ.Λ
1963 ντορτμουντ - μπενφικα 5-0
1965-66 μαντζεστερ Γ. - μπενφικα 5-1
1975 μπαγερν μοναχου - μπενφικα 5-1
2008 ολυμπιακος - μπενφικα 5-1

ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΡΑΦΕΙ...ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕΝΟΥΝ

bill7
28-11-08, 21:13
ΕΠΙΣΗΣ

Πολλές είναι οι ευρωπαϊκές δυνάμεις που έχουν &#171;πνιγεί&#187; στον Φαληρικό όρμο και συγκεκριμένα στο &#171;Γεώργιος Καραϊσκάκης&#187;. Παράλληλα οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; είχαν την ικανότητα να διατηρήσουν την ίδια δυναμική της έδρας τόσο στο ΟΑΚΑ όσο και στη Ριζούπολη, όποτε χρειάστηκε να παίξουν. Μπορεί τα εκτός έδρας ματς να χαρακτηρίζονται &#171;αχίλλειος πτέρνα&#187; για τον Ολυμπιακό ωστόσο στα εντός συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Το gazzetta.gr θυμίζει τα θρυλικά ευρωπαϊκά βράδια εντός έδρας που έχουν μείνει στην ιστορία.

Θα ξεκινήσουμε χρονολογικά το ταξίδι στο χρόνο με τον &#171;δαφνωστεφανωμένο&#187; και τους νικηφόρους αγώνες που έχει δώσει με μεγαθήρια και κατάφερε να τα υποτάξει.

Ακόμα σε θυμάται η Σάντος...
4 Ιουλίου 1961 και η φημισμένη ομάδα του Πελέ, η Σάντος κάνει περιοδεία στην Ελλάδα για φιλικά παιχνίδια. Όπως είναι κατανοητό αυτά τα παιχνίδια αποτέλεσαν πόλο έλξης χιλιάδων φιλάθλων για την εποχή και η μοναδική ομάδα που κατάφερε να νικήσει τη Σάντος ήταν ο Ολυμπιακός στο Στάδιο Καραϊσκάκη με 2-1. Αυτή ήταν ίσως η πρώτη αναφορά των &#171;ερυθρολεύκων&#187; στα ξένα ειδησιογραφικά πρακτορεία ενώ χαρακτηριστικό της σημασίας της συγκεκριμένης νίκης είναι ότι αναφέρεται στον ύμνο της ομάδας. Ο προπονητής που καρπώθηκε αυτή την μεγάλη επιτυχία ήταν ο Γιουγκοσλάβος Τζίνα Σιμονόφσκι ενώ τα τέρματα σημείωσαν οι Ποσειδώνας και Σουρούνα ενώ και το γκολ των Βραζιλιάνων...&#171;ερυθρόλευκο&#187; ήταν (αυτογκολ του Στεφανάκου). Η θρυλική ενδεκάδα του καλοκαιρινού εκείνου μεσημεριού αποτελούταν από τους εξής ποδοσφαιριστές: Σάββας Θεοδωρίδης, Καμπόλης, Μίμης Στεφανάκος, Γιάγκος Σημαντήρης, Κώστας Πολυχρονίου, Μπάμπης Κοτρίδης (από 54ο Σπετσέρης), Σωτήρης Γκαβέτσος, Θανάσης Μπέμπης (από το 2ο Τάσος Σουρούνης), Κώστας Παπαζογλου, Γιώργος Σιδέρης, Ποσειδών.

Τσαλάκωσε τους &#171;πετεινούς&#187;
Βρισκόμαστε τη σεζόν 1972-73 και οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; συμμετέχουν στο κύπελλο ΟΥΕΦΑ. Μέχρι τότε η ομάδα του Πειραιά, πέρα από κάποιες καλές εμφανίσεις και μερικές τιμητικές ισοπαλίες δεν έχουν να επιδείξουν τίποτα περισσότερο στα ευρωπαϊκά κύπελλα. Εκείνη τη χρονιά καταφέρνουν να περάσουν στον πρώτο γύρο επί της Ιταλικής Κάλιαρι και εν συνεχεία βρίσκουν στον δρόμο τους την φημισμένη Τότεναμ. Το πρώτο ματς είναι αποκαρδιωτικό για τους Πειραιώτες και γνωρίζουν την ήττα με 4-0. Στη συνέχεια κάτι, η πλάκα του Τότη Φυλακούρη στο ντέρμπι αιωνίων (όπου τους είχε φέρει έναν πετεινό στο γήπεδο), κάτι το κίνητρο και ο πληγωμένος εγωϊσμός, οδηγεί στην πρώτη νίκη γοήτρου επί μεγάλης ομάδας για τον Ολυμπιακό. Οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; καταφέρνουν να νικήσουν με 1-0 τους Άγγλους με γκολ του Αργυρούδη και σίγουρα δικαιολογίες του στυλ ήταν αδιάφοροι οι Άγγλοι κλπ, δεν υπήρχαν εκείνη την εποχή, αφού οι διαφορές του ελληνικού ποδοσφαίρου με τις ομάδες της Βρετανίας ήταν τεράστιες. Η παρέα του Υβ Τριαντάφυλλού κατάφερε να αποχωρήσει με το κεφάλι ψηλά την διοργάνωση και πέτυχε μια από τις λιγοστές νίκες που έχουν σημειώσει οι ελληνικοί σύλλογοι έναντι των Αγγλικών.

Έμαθαν το Καραϊσκάκη Σέλτικ και Άντερλεχτ
Μέσα της δεκαετίας του 70΄ και συγκεκριμένα τη χρονιά 1974-75 ο Ολυμπιακός αγωνίζεται στο κύπελλο πρωταθλητριών. Στον δρόμο του βρίσκεται η Σέλτικ και οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; πετυχαίνουν την πρώτη τους μεγάλη ευρωπαϊκή νίκη με ...αντίκρισμα. Αρχικά καταφέρνουν να αποσπάσουν ισοπαλία 1-1 στη Σκωτία και στη ρεβάνς οι Σκωτσέζοι &#171;πνίγονται&#187; στο Φάληρο. Η ομάδα του Πειραιά μέσα ένα &#171;καυτό&#187; στάδιο Καραϊσκάκη επικρατεί των &#171;πράσινων&#187; με 2-0 χάρη σε τέρματα των Κρητικόπουλου και Σταυρόπουλου. Ωστόσο και στην επόμενη φάση ο Ολυμπιακός έδειξε την δύναμη της έδρας του απέναντι στην ισχυρή Άντερλεχτ. Μπορεί στο πρώτο ματς να έδειξε τα γνωστά ..συμπτώματα αδυναμίας που δείχνει εκτός έδρας (ήττα 5-1) ωστόσο στη ρεβάνς είναι αγνώριστος. Οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; άγγιξαν το θαύμα αφού επιβλήθηκαν με 3-0 (χατ τρικ Γαλάκου) και τους ακυρώθηκαν τρία τέρματα από τον διαιτητή Πολοτάι. Ανεξάρτητα από τον αποκλεισμό , η ποδοσφαιρική Ευρώπη γνωρίζει πλέον ότι ο Πειραιάς δεν είναι ένα απλό λιμάνι αλλά υπάρχει και ο Ολυμπιακός.

Κόλλησε και η Ντιναμό Ζάγκρεμπ
Η Κροατική ομάδα Ντιναμό Ζάγκρεμπ ήταν μια από τις καλές ευρωπαϊκές ομάδες στα τέλη της δεκαετίας του 70΄ και η ..τύχη την έφερε στον δρόμο του Ολυμπιακού. Πρώτο παιχνίδι στο Στάδιο Καραϊσκάκη το οποίο &#171;βουλίάζει&#187; από κόσμο και οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; παίρνουν μεγάλη νίκη με 3-1 χάρη σε τέρματα που πέτυχαν οι Καραβίτης, Λοσάντα και Γαλάκος. Στη ρεβάνς οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; παρουσίασαν την κακή τους εικόνα και δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν ο αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα γνωρίζοντα την ήττα με 5-1.

Λύγισε και η Νάπολι
Στις 4 Οκτωβρίου του 1979 η Νάπολι επισκέπτεται τον Πειραιά για το κύπελλο ΟΥΕΦΑ με τους Ιταλούς να έχουν επικρατήσει στο πρώτο παιχνίδι με 2-0. Το εισιτήριο της πρόκρισης μόνο εύκολο δεν είναι για τη Νάπολι η οποία είχε αρίσει να &#171;χτίζει&#187; την μεγάλη ομάδα της δεκαετίας του 80΄ και νιώθει για τα καλά στο ..πετσί της το Στάδιο Καραϊσκάκη αφού γνωρίζει την ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Καραβίτης.

&#171;Σφαλιάρες&#187; σε Άγιαξ και Μπενφίκα στο ΟΑΚΑ
Η μετακόμιση του Ολυμπιακού από τον Πειραιά στο ΟΑΚΑ κάθε άλλο παρά ενόχλησε τους &#171;ερυθρόλευκους&#187; τη σεζόν 1983-84 όπου σημείωσαν δύο σπουδαίες νίκες στο κύπελλο πρωταθλητριών. Στον πρώτο γύρο οι Πειραιώτες κληρώνονται με τον Άγιαξ σε διπλά παιχνίδια και ο αποκλεισμός φαντάζει κάτι ..παραπάνω από πιθανό. Ωστόσο οι ερυθρόλευκοι&#187; αποσπούν 0-0 στην Ολλανδία και στο &#171;Σπύρος Λούης&#187; καταφέρνουν να υποτάξουν τον Άγιαξ στην παράταση με 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Νίκου Αναστόπουλου στην παράταση. Ο Ολυμπιακός γίνεται η μοναδική ομάδα που καταφέρνει να αποκλείσει τον Άγιαξ. Στον δεύτερο γύρο η τύχη δεν χαμογελά και πάλι στους &#171;ερυθρόλευκους&#187; καθώς καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπενφίκα. Παρόλα αυτά ο Νίκος Αναστόπουλος βρίσκει και πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα και οδηγεί την ομάδα του σε νίκη 1-0 και η Ευρώπη παραμιλά με τον Ολυμπιακό. Ωστόσο το συγκεκριμένο σκορ δεν ήταν αρκετό για τη ρεβάνς.

&#171;Πελάτης&#187; ο Άγιαξ
Πέρασαν περίπου δεκαπέντε χρόνια μέχρι να πετύχει μεγάλη ευρωπαϊκή νίκη ο Ολυμπιακός και ως εκ θαύματος το θύμα ήταν και πάλι ο Άγιαξ. Οι Ολλανδοί είχαν την ατυχία να βρεθούν στον δρόμο του Ολυμπιακού τη σεζόν 1998-99 όπου η ομάδα του Πειραιά πραγματοποίησε την καλύτερη της ευρωπαϊκή πορεία και έφτασε μέχρι τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Τον ρόλο του Νίκου Αναστόπουλου το βράδυ 21ης Οκτωβρίου του 1998 πήρε ο Αλέκος Αλεξανδρής και το τελικό 1-0 ήταν χάρη σε ένα φανταστικό γυριστό γκολ του Κορίνθιου φορ.

Το πρώτο... ξεδόντιασμα
Όταν η Πόρτο ήρθε αντιμέτωπη για πρώτη φορά με τον Ολυμπιακό στις 25Οκτωβρίου του 1998 , σίγουρα δεν περίμενε να φύγει ηττημένη από το ΟΑΚΑ με 2-1. Ωστόσο ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος βρέθηκε σε καλή βραδυά , απέκρουσε πέναλτι και είναι χαρακτηριστικό ότι μετά την λήξη του αγώνα ο Μάριο Ζαρντέλ έστειλε τους &#171;ερυθρόλευκους&#187; στον τελικό... Τα δύο &#171;ερυθρόλευκα&#187; τέρματα είχαν σημειώσει οι ..συνήθεις ύποπτοι Τζόρτζεβιτς και Γκόγκιτς

Έχει κάνει την Πόρτο looser
Ένα χρόνο περίπου μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Πόρτο με 2-1 , οι δύο ομάδες συναντιούνται εκ νέου στο Ολυμπιακό Στάδιο. Ο νικητής είναι ο ίδιος και το μόνο που αλλάζει είναι το σκορ. Συγκεκριμένα στις 3 Νοεμβρίου του 1999 σε ένα κατάμεστο Ολυμπιακό Στάδιο, ο Στέλιος Γιαννακόπουλος σουτάρει από την ...σέντρα κάνει το 1-0 το οποίο ήταν και αρκετό για να πάρουν οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; τη νίκη.

Διέλυσε την Λεβερκούζεν
Όσα χρόνια και αν περάσουν σίγουρα οι φίλοι της Μπάγερν Λεβερκούζεν δεν θα ξεχάσουν ποτέ το μαρτυρικό βράδυ που πέρασαν στη Ριζούπολη στις 18 Σεπτεμβρίου του 2002 στο Τσάμπιονς Λιγκ όταν είχαν γνωρίσει την συντριβή από τον Ολυμπιακό με 6-2. Τα τέρματα ενός σκορ που είχε προκαλέσει αίσθηση σε όλη την Ευρώπη είχαν σημειώσει οι Ζεντεμπερκ (3), Τζόρτζεβιτς, Γιαννακόπουλος και αυτογκολ ο Χάινε.

Θρίαμβος επί της Γαλατά
Ακόμα ένα μαγικό βράδυ στο γήπεδο της Ριζούπολης έζησαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού στις 5 Νοεμβρίου του 2003 όταν για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση επιβλήθηκαν επί της Γαλατασάρι με 3-0 και το γκολ του Ζιοβάνι είναι ακόμα χαραγμένο στη μνήμη όλων.

Λύγισε ακόμα και η Λίβερπουλ
Μια ακόμα χρυσή σελίδα στην ιστορία του έγραψε ο Ολυμπιακός στις 28 Σεπτεμβρίου του 2004 στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Η ομάδα του Πειραιά στην επιστροφή της στο Στάδιο Καραϊσκάκη επικράτησε επί της άλλης μεγάλης ομάδας ενός άλλου ...λιμανιού , της Λίβερπουλ με 1-0 χάρη σε γκολ που πέτυχε ο Ιεροκλής Στολτίδης.

Κέρασε τριάρα τη Βρέμη
Ζέστανε με την απόδοση του ο Ολυμπιακός τους χιλιάδες οπαδούς του το παγωμένο βράδυ της 12ης Δεκεμβρίου του 2007. Οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; υποδέχτηκαν την Βέρντερ Βρέμης σε ένα παιχνίδι που οι Γερμανοί τα έπαιζαν όλα για όλα. Τα δύο τέρματα για την ομάδα του Πειραιά σημείωσε ο Στολτίδης και το άλλο ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς.

Έκοψε τα φτερά στους &#171;αετούς&#187;
Δεύτερη επίσκεψη για τη Μπενφίκα στην Αθήνα έπειτα από 25 χρόνια και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και χειρότερο για αυτούς. Συγκεκριμένα χτες το βράδυ οι &#171;ερυθρόλευκοι&#187; διέσυραν με 5-1 μια ομάδα που έχει κατακτήσει δύο κύπελλα πρωταθλητριών και έχει βρεθεί πάνω από πέντε φορές στον τελικό της διοργάνωσης

bill7
28-11-08, 21:17
και ενα προχειρο ιστορικο για τους ευρω-ΠΕΟΥΣ

Auxerre 3-2 Panathinaikos
Honved 5-2 Panathinaikos
Legia 2-0 Panathinaikos
Panathinaikos 0-2J uventus
GAK 2-1 Panathinaikos
Deportivo 4-2 Panathinaikos
Anderlecht 2-0 Panathinaikos
Panathinaikos 0-2 Porto
PSG 4 - 0 Panathinaikos
Lens 3-1 Panathinaikos
Liverpool 4-0 Panathinaikos
Panathinaikos 0-1 Liverpool
Crvena Zvezda 3-0 Panathinaikos
Panathinaikos 0 - 2 Crvena Zvezda
Crvena Zvezda 1 - 0 Panathinaikos
AaB 2 - 1 Panathinaikos
Panathinaikos 0-3 Ajax
Rosenborg 3-0 Panathinaikos
Arsenal 3 - 1Panathinaikos
Panathinaikos 1 - 3Arsenal
Dynamo Kyiv 2 - 1Panathinaikos
Juventus 2 - 1 Panathinaikos
Man. United 3 - 1 Panathinaikos
Sturm 2 - 0 Panathinaikos
Panathinaikos 1 - 3 Sturm
Valencia 2 - 1 Panathinaikos
Real Madrid 3 - 0 Panathinaikos
Barcelona 3-1 Panathinaikos
Man. United 5 - 0 Panathinaikos
Stuttgart 2 - 0 Panathinaikos
Panathinaikos 1 - 3 Stuttgart
Wisła Krak&oacute;w 3 - 1 Panathinaikos
Udinese 3 - 0 Panathinaikos
Barcelona 5 - 0 Panathinaikos
Bremen5 - 1 Panathinaikos
Anorthosi 3 - 1 Panathinaikos

Panathinaikos 1-4 Olympiakos
Olympiakos 4-0 Panathinaikos x2
Olympiakos 3-2 Panathinaikos

sadi
28-11-08, 21:21
Να δω θα ξυπνησει ο Κορλεονες να ανοιξει το επομενο θέμα; Ή ποιος θα "τολμησει" να ανοιξει το θρεντ με την Μεταλιστ;

Haros
28-11-08, 21:39
Αυτή τη βδομάδα παραδώσαμε μαθήματα ευρωπαικού επιπέδου. Ο βαζελος μια μέρα πριν κέρδισε την Ιντερ στην έδρα της (καλά έκανε,προσωπικά δεν με νοιάζει τι κάνουν άλλες ομάδες) και ήθελε να εξηγήσει πως παίζεται το ουσιαστικό ποδόσφαιρο. Από μια άποψη δεν διαφωνώ γιατί κέρδισε από την άλλη όμως ήταν τόσο ρευστό το 1-0 που μπορούσε και να χάσει. Την επόμενη μέρα όμως ήρθε ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ για να δειξει πως παιζεται το ουσιαστικό ποδόσφαιρο σε συνδυασμό με το θέαμα.
Ερώτηση: Άν ήμουν ένας εξωγήινος και έβλεπα μπάλα για πρώτη φορά στη ζωή μου αυτή την εβδομάδα, τί ομάδα θα γινόμουνά?

Haros
28-11-08, 21:43
Άν ήμουν ένας εξωγήινος και έβλεπα μπάλα για πρώτη φορά στη ζωή μου αυτή την εβδομάδα, τί ομάδα θα γινόμουνά?

Red Sting
28-11-08, 21:52
ολυμπιακός ή μπάρτσα ή μπάγερν!!!! για μένα έκαναν τα καλύτερα παιχνίδια από όλες τις ομάδες!!! αν και υπάρχει και το 5-0 της σαχτάρ επί της βασιλείας!!! από τις μικρές θα γινόμουν παναθηναϊκός για τον άθλο στο μιλάνο. πάντα είναι συμπαθητικές οι ομάδες με 3 σέντερ μπακ και 2 ευκαιρίες σε έναν αγώνα!!!:s6vhaha:

Coach
28-11-08, 22:07
εννοείται ότι ο Στέλιος είναι καλύτερος από τον Γκαλέτι. Τον Γκαλέτι τον αγαπάμε αλλά ο Στέλιος είναι άλλο επίπεδο!!!!

sc_resp

Red Sting
28-11-08, 22:37
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου, μόνο ο Θρύλος παίζει έτσι, οι δευτερότριτοι παίζουν ταμπούρι και στη κόντρα αν το βάλουν.
σκεφτείτε αν έπαιζε έτσι ο βάζελος ( αδύνατον αλλά αν) τι θα έγραφαν οι "αντικειμς\ενικοί στις παλιοφυλλάδες?
άρε ,clubbinggzxπου τους χρειάζεται, τώρα πάλι όλοι κωλοτούπμες κάνουνε για να πουλήσουν

είχε φέρει ένας φίλος μου σήμερα Sportday και είχε στις βαθμολογίες 8/10 στον Μπελούτσι και 9/10 σε Ντιόγκο και Γκαλέτι. ενώ όπως μου είπε ο φίλος μου χθες είχε 10αρια και 9αρια στο βάζελο και μάλιστα είχε 9/10 στον Ρουκάβινα!!!!!!!!!!! έπαιξε αυτός;;;;; όποιος γνωρίσει ας επιβεβαιώσει ή ας διαψεύσει. όμως ήμαρτον ρε παιδιά.....η αντικειμενικότητα θα τους φάει:whatever::whatever::whatever::whatever::whate ver::whatever:

το άλλο ανέκδοτο το μάθατε;;;; η Ίντερ έχει πολύ μεγαλύτερη ιστορία από την Μπενφίκα στην Ευρώπη και η νίκη μας ήταν απέναντι σε μία πολύ μικρή ομάδα που θα την κέρδιζε οποιοσδήποτε!!!!! εμεις (λένε οι βάζελοι) κερδίζουμε ομαδάρες σαν την Ίντερ και όχι ομάδες της σειρας σαν την Μπενφίκα...:whatever::whatever: τώρα φταίω εγώ που εύχομαι να βγει 2η η Μπενφίκα (πίσω από εμας πάντα) και να γ@@@ τον ποα στους 32;;;;;;;;;; α ρε που@@@ και ξύλο που θέλετε....έρχεται η 1η Μάρτη υπομονή.....

Red Sting
28-11-08, 22:42
Μην σε δει η ΟΣΦΠ γιατί κάηκες:s6vhaha:

το είδε και βάζει στο στόμα μου λόγια που δεν είπα...:D δεν πειράζει όμως εγώ για τον Γκαλέτι δεν αλλάζω γνώμη!!!! είναι ο ΘΕΟΣ!!!!:wor::wor::wor::wor::wor:http://www.redplanet.gr/ast/cov/os/osfp4_2008_11_28_0_17_40_b.jpg

sk12072
28-11-08, 22:42
η μπενφικα των 2 πρωταθλητριων ομαδουλα της σειρας.η μπνφικα που το ροστερ της ειναι το 5πλασιο του ποα.αυτες τις μαλακιες να μην λεγανε...
αλλα τετοιοι ηταν παντα.νικησανε την λουζερολαμαδα του μιλανου και γινανε αμεσως δυναμη.
επρεπε να παιζουμε μαζι τους την κυριακλη να τους ριχναμε 4αρα και την ψυχολογια στο βουρκο-εκει που πρεπει να ειναι παντα.

somekindofgrinder
28-11-08, 23:31

Να ειναι ευλογημενος,υγιης και καλοτυχος φιλε μου!

Πρωταθλητης θα ειναι σιγουρα!

pandragon
29-11-08, 00:12
http://img34.picoodle.com/img/img34/3/11/28/f_Gsoloup2911m_eaf52af.jpg

pandragon
29-11-08, 00:18
Να σου ζήσει ο γιος, πάντα υγεία και να τον δεις με την ερυθρόλευκη φανέλα πρωταθλητή !

iek
29-11-08, 00:20
είχε φέρει ένας φίλος μου σήμερα Sportday και είχε στις βαθμολογίες 8/10 στον Μπελούτσι και 9/10 σε Ντιόγκο και Γκαλέτι. ενώ όπως μου είπε ο φίλος μου χθες είχε 10αρια και 9αρια στο βάζελο και μάλιστα είχε 9/10 στον Ρουκάβινα!!!!!!!!!!! έπαιξε αυτός;;;;; όποιος γνωρίσει ας επιβεβαιώσει ή ας διαψεύσει. όμως ήμαρτον ρε παιδιά.....η αντικειμενικότητα θα τους φάει:whatever::whatever::whatever::whatever::whate ver::whatever:

το άλλο ανέκδοτο το μάθατε;;;; η Ίντερ έχει πολύ μεγαλύτερη ιστορία από την Μπενφίκα στην Ευρώπη και η νίκη μας ήταν απέναντι σε μία πολύ μικρή ομάδα που θα την κέρδιζε οποιοσδήποτε!!!!! εμεις (λένε οι βάζελοι) κερδίζουμε ομαδάρες σαν την Ίντερ και όχι ομάδες της σειρας σαν την Μπενφίκα...:whatever::whatever: τώρα φταίω εγώ που εύχομαι να βγει 2η η Μπενφίκα (πίσω από εμας πάντα) και να γ@@@ τον ποα στους 32;;;;;;;;;; α ρε που@@@ και ξύλο που θέλετε....έρχεται η 1η Μάρτη υπομονή.....

ετσι καμαρωνανε και οι χανουμηδες πριν 2 χρονια επι Φερερ που ειχανε κερδισει τη Μιλαν με 1-0 στην Αθηνα αλλα τον τιτλο τον βλεπανε με τηλεσκοπιο...

Το χειροτερο για μια ομαδα ειναι να μην εχει αυτογνωσια..Και αυτο δεν ισχυει βεβαια μονο γι'αυτους αλλα και για μας..Αλλα εμεις τουλαχιστον μπορουμε να μιλαμε για 5 γκολ που ουτε σε ομαδα β εθνικης δεν μπορεις να βαλεις ευκολα..Το 0-1 ειναι πολυ πιο ευκολο ως σκορ και γι'αυτο και συμβαινει πολυ συχνα. Αλλα ασ δοκιμασουνε να βαλουνε 5 γκολ εστω και στον Πανθρακικο και θα γελασουμε...Δεν ειναι τοσο απλο..

οποτε ας λενε ο,τι θελουνε.Το καλυτερο για μας ειναι να πιστεψουνε οτι εχουνε και ομαδα. Να μην κανουνε μεταγραφες και να συνεχισουνε με Γκουμες και Σαριεγκιδες...Εκει θα πεσει το γελιο απο τις επιδοσεις τους στο πρωταθλημα..

kwtsios
29-11-08, 02:04
Nα σας ζησει να τον χαιρεστε

Coach
29-11-08, 09:12
Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2008, ώρα 10.12:

Μετά από 3 χρόνια ο χρήστης ΟΣΦΠ έβαλε thanks στον χρήστη iek ... Παντελήηηη έναν γιατρόοοοοο γρήγορα!:s6vhaha:

differance
29-11-08, 10:41
..............................

οποτε ας λενε ο,τι θελουνε.Το καλυτερο για μας ειναι να πιστεψουνε οτι εχουνε και ομαδα. Να μην κανουνε μεταγραφες και να συνεχισουνε με Γκουμες και Σαριεγκιδες...Εκει θα πεσει το γελιο απο τις επιδοσεις τους στο πρωταθλημα..
Ας τους να κάνουν μεταγραφές μπρε, τι σε πειράζει? Ας τους να φέρουν έναν Κλεϊτονσίλβα, έναν Χριστοδουλόπουλο και έναν Μελίση ακόμα. Ας τους να δαπανάνε τις ωραίες χορηγίες τους αριστερά και δεξιά για παίχτες που την αποστολή ούτε με τηλεσκόπιο δε βλέπουν.

Και σε τελική ανάλυση μπορεί να πιστεύουν -ή να θέλουν να πιστεύουν- πώς είναι ομάδα, αλλά βαθιά μες τη ψυχή τους ξέρουν την αλήθεια και αυτό είναι που τους πληγώνει περισσότερο. Και ποια είναι η αλήθεια? Ότι ο Ολυμπιακός είναι πολύ καλύτερη ομάδα από αυτούς και αυτό δεν αλλάζει με περιστασιακές νίκες επί εντελώς αδιάφορων Ευρωπαϊκών ομάδων.

iek
29-11-08, 11:24
Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2008, ώρα 10.12:

Μετά από 3 χρόνια ο χρήστης ΟΣΦΠ έβαλε thanks στον χρήστη iek ... Παντελήηηη έναν γιατρόοοοοο γρήγορα!:s6vhaha:

λαλησες μετα την πενταρα ε?:-P

Coach
29-11-08, 11:33
Δε λάλησα, βράχνιασα.goalgxx:s6vhaha:

sk12072
29-11-08, 11:37
το ακουσαμε στα βιντεο.εφερε γουρι το νεο καπελο.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
29-11-08, 13:06
Και εμενα η φωνη μου σημερα εφτιαξε.

Centaur
29-11-08, 13:28
http://www.youtube.com/watch?v=bAulpIdgA6E&watch_response

Ακούστε το σπικάζ των Άγγλων... είναι το κάτι άλλο! Αποδίδουν, όπως της αξίζει, μια ονειρική βραδιά.

gavritis
29-11-08, 13:34
Ποιό χ;; Η ομάδα έχει καπαρώσει τη νίκη από τη στιγμή που πήραμε τα εισιτήρια του ματς στο χέρι, ειδικά το φιλαράκι μου έχει μόνο νίκες στο ιστορικό του! Τι αεκάκια 3-0 τι βρέμες 3-0 τι ευρωπαϊκά στις πορτογαλίες.. άστα φίλε ΑΣΣΟΣ το παιχνίδι :whis:
Και κάτι πεντάρες στα Μπενφινάκια!
Φοβερή ατμόσφαιρα μοναδικές και εκστασιακές στιγμές που μόνο ο ΘΡΥΛΟΣ μπορεί να μας προσφέρει!
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

mpak
29-11-08, 13:38
http://www.youtube.com/watch?v=bAulpIdgA6E&watch_response

Ακούστε το σπικάζ των Άγγλων... είναι το κάτι άλλο! Αποδίδουν, όπως της αξίζει, μια ονειρική βραδιά.

Καταπληκτικοί οι Αγγλάρες!! :wor:

Όπως και το σχόλιο στο 3ο γκολ για τον Ντιόγκο: "Καταπληκτικός παίκτης! Λίβερπουλ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τσέλσι όλοι τον θέλουν!" :whis:

Και μετά το 5ο γκολ: "This is virtuoso football, nothing else! Every goal has been better than the rest! And this one is the best!" :wor::wor::wor:

sk12072
29-11-08, 14:29
Καταπληκτικοί οι Αγγλάρες!! :wor:

Όπως και το σχόλιο στο 3ο γκολ για τον Ντιόγκο: "Καταπληκτικός παίκτης! Λίβερπουλ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τσέλσι όλοι τον θέλουν!" :whis:

Και μετά το 5ο γκολ: "This is virtuoso football, nothing else! Every goal has been better than the rest! And this one is the best!" :wor::wor::wor:

να σε διορθωσω λιγο μαρια μου."This is virtuoso football,nothing more nothing less."
εμενα παντως μου αρεσε πιο πολυ το 3 γκολ και 1ο του ντιογκο γοια τον συνδυασμο που καναμε.

Airness
29-11-08, 14:42
http://media2.feed.gr/filesystem/images/20081129/low/assets_LARGE_t_1041_1746319.JPG

Airness
29-11-08, 14:44
http://media2.feed.gr/filesystem/images/20081129/low/assets_LARGE_t_1041_1746320.JPG

Airness
29-11-08, 14:56
Δεν άφησε τίποτα όρθιο ο Ολυμπιακός την Πέμπτη το βράδυ. Διέλυσε την Μπενφίκα, αλλά και τα http://www.gavros.gr/Images/togoal_mebenfica.jpgρεκόρ η ομάδα του Πειραιά. Το γκολ του Λουτσιάνο Γκαλέτι έκοψε τα πόδια των κακόμοιρων Πορτογάλων, αλλά παράλληλα έσπασε και το ρεκόρ του Νίκου Γιούτσου. Ο παλαίμαχος άσος μέχρι την Πέμπτη κατείχε το ρεκόρ του γρηγορότερου τέρματος που έχει σημειώσει παίκτης του Ολυμπιακού.

Ο Γιούτσος το είχε πετύχει αυτό στις 14 Σεπτεμβρίου του 1972 όταν είχε σκοράρει στο δεύτερο λεπτό του αγώνα με την Κάλιαρι. Ο Λουτσιάνο Γκαλέτι, όμως, σκόραρε μόλις 41 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα με την Μπενφίκα. Δύσκολα θα σπάσει το ρεκόρ του Αργεντινού.

iek
29-11-08, 15:07
εγω θεωρω παιχνιδια με αγνωστες ομαδες σαν αυτην της Ουκρανιας συχνα πιο επικινδυνα απο παιχνιδια με γνωστες (και καλυτερες) ομαδες.

Θα παιζουμεεκτος εδρας με δυσκολες καιρικες συνθηκες και αντιπαλο που δε τον γνωριζουμε καλα. Αυτο μπορει να κρυβει εκπληξεις γι'αυτο καλο θα ειναι να ειμαστε προσεκτικοι...Βεβαια η εκπληξη μπορει να ειναι τελικα θετικη με την εννοια η Μεταλιστ να αποδειχτει μουφα ομως καλο ειναι να προσεξουμε..
Προσωπικα και την ισοπαλια δεν την θεωρω ασχημο αποτελεσμα..

sk12072
29-11-08, 15:11
ισοπαλια ειναι μια χαρα.παιρνοπυμε και ποντους και συνεχιζουμε τα θετικα αποτελεσματα.

sadi
29-11-08, 15:14
Εαν καταφερει ο Ολυμπιακος να παιξει τη μπαλα των 3 τελευταιων παιγνιδιων του ουαι και αλλίμονο στην καημενη Μεταλιστ. Αλλιως θα τρεχουμε εμεις.

Coach
29-11-08, 17:11
"This is virtuoso football,nothing more nothing less."

... nothing less λέει ... προφανώς ο Αγγλοτέτοιος δεν είναι τόσο άσχετος (τόσα σ'αγαπώ και ώπα είπε!!!) και σκέφτηκε ότι more έχει ... την 1/3/09.goalgxx

το ακουσαμε στα βιντεο.εφερε γουρι το νεο καπελο.

Αμάν με αυτήν την καρακάξα ... θέμα το κάναμε.soccerkid

sk12072
29-11-08, 17:18
εχεις δικιο.nothing less λεει μονο.παντως το τισουβλακι,σ'αγαπω και τετοια λεει ειναι φοβερος...

iek
29-11-08, 22:34
βαζω εδω το αρθρο του Καρπετοπουλου που μου θυμισε τις λεπτομερεις του αγωνα με την Μπενφικα το '83.

Οντως πολυ σπαστικος αγωνας...Ειχαμε χασει τα αντερα μας στο Καραισκακη..
Εκλεισε έναν ιστορικό λογαριασμό

Εκλεισε έναν ιστορικό λογαριασμό

Δεκαπέντε χρόνια την περίμενε την Μπενφίκα ο Ολυμπιακός, για να της ανταποδώσει με τόκους τη ζημιά που του έκανε τον Νοέμβριο του 1983. Η αλήθεια είναι ότι στην ευρωπαϊκή ιστορία του Ολυμπιακού υπάρχουν και θρίαμβοι της μιας βραδιάς και οδυνηροί αποκλεισμοί: κανείς, όμως, δεν ήταν χειρότερος από εκείνον που είχε γνωρίσει από τους Λουζιτάνους ο Ολυμπιακός το φθινόπωρο του 1983. Αξίζει να σας διηγηθώ την ιστορία –που είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο στη μυθολογία του Ολυμπιακού– για να ξαναθυμηθούν κάποια πράγματα οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι.

Το καλοκαίρι του 1983 ο Ολυμπιακός μετρούσε τέσσερα επαγγελματικά πρωταθλήματα στη σειρά και ονειρευόταν την ευρωπαϊκή καταξίωση, που τα παλιά εκείνα χρόνια, όταν οι δημοσιογράφοι δεν μιλούσαν για μπάτζετ, αλλά για αξίες, σήμαινε μια συμμετοχή στον προημιτελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών. Ο Σταύρος Νταϊφάς, γοητευμένος από το γερμανικό ποδόσφαιρο, που τότε ήταν αληθινά στα πάνω του (το Αμβούργο είχε κερδίσει στην Αθήνα το Κύπελλο Πρωταθλητριών τον Μάιο εκείνης της χρονιάς και η εθνική Γερμανίας ήταν πρωταθλήτρια Ευρώπης), σταμάτησε το γαϊτανάκι του Αλκέτα Παναγούλια και του Κάζιμιρ Γκόρσκι, που εναλλάσσονταν για μια τετραετία στον πάγκο του Ολυμπιακού, κι αποφάσισε να εμπιστευτεί την ομάδα στον Γερμανό Χανς Χέερ, πρώην προπονητή του ΠΑΟΚ.

Νόιμαν

Η ομάδα έκανε λίγες αλλά στοχευμένες μεταγραφές γιατί ήταν πλήρης: η καλύτερη ήταν αυτή του Χέρμπερτ Νόιμαν, ενός σπουδαίου Γερμανού γυρολόγου με συμμετοχές στην εθνική Γερμανίας και πέρασμα από το Καμπιονάτο, τον καιρό που οι ιταλικές ομάδες επιτρεπόταν να έχουν μόνο έναν ξένο παίκτη. Ο Γερμανός έπαιζε «δεκάρι», εκτελούσε καταπληκτικά τα φάουλ, έπαιζε με ψηλά το κεφάλι και ήρθε χάρη στην καλή του σχέση με τον Χέερ. Ομως ο ερχομός του ήταν η μοναδική καλή είδηση εκείνο το καλοκαίρι.

Συνήθειο

Ο Νταϊφάς ήταν ένας πανέξυπνος πρόεδρος, αλλά είχε ένα κακό συνήθειο: ξεχνούσε τις υποσχέσεις του. Ετσι τουλάχιστον ισχυρίστηκαν ο Αναστόπουλος κι ο Μητρόπουλος, τα δύο αστέρια της εποχής. Ο «Αναστό», που εκείνη τη χρονιά είχε βγει τρίτος σκόρερ στην Ευρώπη μαζί με τον Τσάρλι Νίκολας, απαίτησε κάποια χρήματα που ο πρόεδρος καθυστερούσε –στον Μητρόπουλο χρωστούσαν ακόμα το μπόνους της μεταγραφής του από τον Εθνικό! Οι δύο παίκτες δεν πήραν μέρος στην προετοιμασία. Το «Φως» τους αποκαλούσε «αποστάτες» και ο Χέερ, που πόνταρε στον Τάκη Λεμονή και τον Κώστα Ορφανό, έλεγε ότι μπορεί και χωρίς αυτούς: δεν μπορούσε όμως. Οι δυο τους γύρισαν αρχές Σεπτεμβρίου και η ομάδα, που στα φιλικά ψάχνονταν, μεταμορφώθηκε. Στις 28 Σεπτεμβρίου με δύο γκολ του «Αναστό» στην παράταση ο Ολυμπιακός απέκλεισε τον Αγιαξ, στον οποίο έπαιζαν ο Φαν Μπάστεν, ο Κούμαν, ο Ράικαρντ και ο Φάνενμπουργκ, όλοι τους μελλοντικοί πρωταθλητές Ευρώπης.

Ομάδα

Ηταν πέρα από τα συνηθισμένα εκείνη η ομάδα του Ολυμπιακού. Ο Χέερ μιλούσε για «ζώνη στην άμυνα», για πρέσινγκ, για αλληλοκαλύψεις, για κάθετο ποδόσφαιρο: λέξεις άγνωστες τότε. Μετά τον αποκλεισμό του Αγιαξ η μεγάλη ευρωπαϊκή πορεία έμοιαζε βεβαιότητα. Ο Ολυμπιακός είχε μια ομάδα με έμπειρους αμυντικούς (Γούναρης, Βαμβακούλας, Μίχος, Παπαδόπουλος), τον σούπερ φορμαρισμένο Σαργκάνη, κουμανταδόρο τον Νόιμαν, παίκτες που του έδιναν δύναμη και σκληράδα, όπως ο Μητρόπουλος, ο Αλμπερτσεν, ο Κουσουλάκης, έναν Λεμονή στα καλύτερά του και τον «Αναστό» σκόρερ. Οταν από την κλήρωση βγήκε η πανίσχυρη τότε Μπενφίκα, κανείς δεν τρόμαξε.

Σβεν

Οι Λουζιτάνοι είχαν τότε μια σπουδαία ομάδα. Ο Φιλίποβιτς, ο Σαλάνα και ο Ντιαμαντίνο ήταν τρεις επιθετικοί χαφ που λίγες ευρωπαϊκές ομάδες είχαν στο ρόστερ τους. Ο Νενέ, ο Δανός Μανίσε και ο Σουηδός Στρόμπεργκ έκαναν τα πάντα στη μεσαία γραμμή και ο τότε προπονητής τους, Σβεν Γκόραν Ερικσον, θεωρούνταν ο προφήτης ενός νέου ποδοσφαίρου. Κι όμως, αυτή η ομάδα στις 19 Οκτωβρίου 1983 μπροστά σε 76 χιλιάδες οπαδούς του Ολυμπιακού έλιωσε σαν βούτυρο! Ο Ολυμπιακός έκανε εκείνο το βράδυ ένα απ' τα καλύτερα παιχνίδια του, αλλά κι ένα από τα πιο ατυχή συγχρόνως. Ο «Αναστό» άνοιξε το σκορ στο 19' και έχασε πέναλτι δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Μπέντο τον υπνώτισε. Ο Νόιμαν είχε τρία δοκάρια, τα δύο από χτυπήματα φάουλ! Ο Βαγγέλης Κουσουλάκης είχε ένα τέταρτο στις καθυστερήσεις και ο Ερικσον στη συνέντευξη Τύπου ευχαρίστησε τον Θεό που η ομάδα του γλίτωσε με ένα μόνο γκολ! :rollingeyes::rollingeyes:

Νίκη

Ηταν τόσο εντυπωσιακό εκείνο το παιχνίδι, που όλοι πρόβλεπαν ακόμα και νίκη του Ολυμπιακού στην Πορτογαλία! Ο ίδιος ο Σταύρος Νταϊφάς, σίγουρος για την πρόκριση στην επόμενη φάση, άρχισε από την επόμενη κιόλας μέρα να ψάχνει τις ενισχύσεις του Ολυμπιακού στις μεταγραφές του Δεκεμβρίου, μια και ο προημιτελικός θα γινόταν τον Μάρτιο. Με τη βεβαιότητα ότι τα χρήματα που θα μπουν στο ταμείο θα είναι απίστευτα (για την εποχή), ο Νταϊφάς έκλεισε τον Βασίλη Χατζηπαναγή, υποσχόμενος στον Ηρακλή το αστρονομικό για την εποχή ποσό των 150 εκατομμυρίων. Οταν η είδηση δημοσιεύτηκε στο «Φως», η εφημερίδα πρέπει να έκανε ρεκόρ πωλήσεων!

Σοκ

Στις 2 Νοεμβρίου ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε στο «Ντα Λουζ» με τον αέρα της ομάδας που είχε προκριθεί. Στο 30' έχανε 2-0. Η ομάδα που στο ΟΑΚΑ είχε κάνει δέκα κλασικές ευκαιρίες δεν κατάφερε να δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα στην άμυνα της Μπενφίκα: το τρίτο γκολ των Πορτογάλων από τον Μανίσε στο 75' ήταν ένα από τα πιο πικρά που δέχτηκε ποτέ ο Ολυμπιακός! Το σοκ εκείνου του αποκλεισμού σήμανε και το τέλος της ομάδας που κατέκτησε τα τέσσερα σερί επαγγελματικά πρωταθλήματα. Ο Χατζηπαναγής δεν ήρθε ποτέ, ο Χέερ έφυγε, ο Νόιμαν αρνήθηκε να συνεχίσει, ο Ολυμπιακός έχασε το πρωτάθλημα με τον Αλέφαντο στον πάγκο, η Ευρώπη παρέμεινε ο μεγάλος εφιάλτης.

Τόκος

Ο Ολυμπιακός χρώσταγε στην Μπενφίκα έναν εφιάλτη: την έβαλε στη διαδικασία να τον ζήσει την Πέμπτη το βράδυ, όταν και τη γελοιοποίησε. Ο ανοιχτός λογαριασμός έκλεισε με τους απαραίτητους τόκους…

aljawn
29-11-08, 22:37
25 είναι τα χρόνια.
Καραγκιόζη ούτε να μετράς δεν ξέρεις...

bill7
30-11-08, 04:04
http://www.youtube.com/watch?v=GCgXZr9-nmY

SKORPIOS7
01-12-08, 09:28
Ικανους εχω τους δημοσιογραφους να γραφουνε αυριο οτι ο Ολυμπιακος πεταξε παλι ενα ημιχρονο...:s6vhaha:
Θε ενοουνε μαλλον οτι δεν βαλαμε αλλα 3 γκολ.Οποτε και το ημιχρονο ητανε χαλαρο για τον ολυμπιακοppnxoxoppnxoxogoalgxxgoalgxx

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
01-12-08, 13:35
χαχαχαχαχαχαχ
εγινε διασημη η ΟΣΦΠ!!:s6vhaha::s6vhaha:
και που να δεις αμα το ματσ εχει φωτια , χειροτερα και απο τον Μπελουτσι , τι να πει και ο Σακης ................ διπλα ειναι .....

ΜΟΥΡΑΤΗΣ
01-12-08, 13:36
θα ανοιξει ο κορλεονε το θρεντακι για τους Ουκρανους?????

Hippocrates
01-12-08, 16:41
Καλησπερα σε ολους! :(-hello-):
Τεραστια εμφανιση η προχθεσινη,ασχετως αποτελεσματος.Δεν θα ηταν υπερβολη να τη χαρακτηριζα συγκινητικη ή μαλλον,Ολυμπιακη εμφανιση! :)
Τα λογια ειναι περιττα,ειμαι σιγουρος οτι εχουν γραφτει τα παντα απο ολα τα παιδια,οφειλω και θελω με τη σειρα μου να απονειμω και εγω τα ευσημα.
Πολλα μπραβο και ευχαριστω σε ολη την ομαδα! way_to_go:sc_wd:

Airness
01-12-08, 17:27
Να γλιτώσει το διασυρμό ήθελε ο Κώστας Κατσουράνης την Πέμπτη στο Φάληρο γι αυτό και δεν αγωνίστηκε κόντρα στον Θρύλο! Οπως αναφέρουν δημοσιεύματα του Πορτογαλικού τύπου, ο διεθνής μέσος βρίσκεται στο μάτι του κυκλώνα του Κίκε Φλόρες και των ιθυνόντων της Μπενφίκα, διότι αρνήθηκε να παίξει κεντρικός αμυντικός κόντρα στον Ολυμπιακό! Γι αυτό και και έμεινε στον πάγκο των «aετών» από τον δυσαραστημένο προπονητή του. Με ανακοίνωσή της η διοίκηση της Μπενφίκα, τοποθετήθηκε για το περιστατικό με ανακοίνωση της: «Ο Κώστας Κατσουράνης είναι επαγγελματίας και πάντοτε σε ετοιμότητα για να βοηθήσει την ομάδας, προς όφελος της ομάδας».

Dr.Red
01-12-08, 17:38
Να γλιτώσει το διασυρμό ήθελε ο Κώστας Κατσουράνης την Πέμπτη στο Φάληρο γι αυτό και δεν αγωνίστηκε κόντρα στον Θρύλο! Οπως αναφέρουν δημοσιεύματα του Πορτογαλικού τύπου, ο διεθνής μέσος βρίσκεται στο μάτι του κυκλώνα του Κίκε Φλόρες και των ιθυνόντων της Μπενφίκα, διότι αρνήθηκε να παίξει κεντρικός αμυντικός κόντρα στον Ολυμπιακό! Γι αυτό και και έμεινε στον πάγκο των «aετών» από τον δυσαραστημένο προπονητή του. Με ανακοίνωσή της η διοίκηση της Μπενφίκα, τοποθετήθηκε για το περιστατικό με ανακοίνωση της: «Ο Κώστας Κατσουράνης είναι επαγγελματίας και πάντοτε σε ετοιμότητα για να βοηθήσει την ομάδας, προς όφελος της ομάδας».
Κλασική κωτούλα.κοκοκοκοκο

sk12072
01-12-08, 17:53
αν αληθευει πρεπει να καρατομηθει.

panty
01-12-08, 18:17
"βάλε μέσα τον κατσουράνη
να καυλω, να καυλω..ι το λιμάνι!!!"
καλά περιμένατε να μπει η κότα μετά από αυτό το σύνθημα?

Faithful
01-12-08, 18:18
ΡΕ ΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΛΕΕΙ 3Η ΑΓΩΝ?? 2Η ΔΕΝ ΗΤΑΝ?

mpak
01-12-08, 18:21
ΡΕ ΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΛΕΕΙ 3Η ΑΓΩΝ?? 2Η ΔΕΝ ΗΤΑΝ?

3η Μαργαρίτα, την 2η είχαμε ρεπό.

d.n.a.
01-12-08, 18:21
3η την 2η εμεις είχαμε ρεπό.

d.n.a.
01-12-08, 18:22
Συνχρονισμός!!!

Faithful
01-12-08, 18:23
3η Μαργαρίτα, την 2η είχαμε ρεπό.
αααα οκ γιατι αρχισα ν ψαχνομαι ποτε παιξαμε το 2ο αγωναppnxoxo

panty