PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Σελίδες : [1] 2

sirkostas
30-01-08, 17:27
Τωρα με τη μεταγραφη Σαμαρα στη Σελτικ (καλη του τυχη στη νεα του ομαδα) διαπιστωσα πως λειπει ενα τοπικ για να γραφουμε για τους εμιγκρεδες ποδοσφαιριστες μας.

IERO
30-01-08, 17:33
Kαλή ιδέα! Υπάρχουν όντως πολλοί Έλληνες ποδοσφαιριστές(γνωστοί και μη) που είναι χαμένοι σε ολόκληρο τον κόσμο. Αλήθεια θυμάται κανένας μας τον... Βαγγέλη Κρύο; Τον πέτυχα σε ένα βιβλίο στατιστικών να παίζει στη Γ' Κατηγορία Ισπανίας και συγκεκριμένα στη Θέουτα. Ο Καρασαββίδης(στη Γ' Ιταλίας μέχρι πρότινος), ο Σαπάνης και άλλοι πολλοί...

AIIZ
30-01-08, 22:21
Ωραίο θέμα, έλειπε από το σάιτ!

gio4ever7
08-02-08, 13:52
o smara spoly kali metagrafi stin seltik!!!!!!

sadi
08-02-08, 14:15
Ποτε δε μου γεμισε το ματι ο Σαμαρας. Και αποδειχθηκε γιατι μετα απο το Ολλανδικο πρωταθλημα (που θα το πω εκατο φορες, κι εγω να παιξω σεντερ φορ εικοσι τεμαχια τα εχω) απέτυχε πανηγυρικα και στην Σιτι ακομα τραβανε καθε είδος τρίχας τους που δωσανε τοσα εκατομμύρια για τετοιο παλτό... Οσο για τη Σκωτία, αν επιλεξεις Σελτικ ή Ρεϊντζερς, παλι τα 15 τεμαχια στο πιατο τα εχεις... Απο 100-110 τη χρονια βαζει η καθε μία...

gio4ever7
08-02-08, 14:22
den leei kai polla!!!!!!!!Alla tous ta pairnei...tha mou peis kai o xaristeas elege!!!;;;

sadi
08-02-08, 14:24
Ουτε ο Χαριστεας, ούτε ο Μαχλας. Και οι δύο στην "λαμπρή" Ολλανδια μεγαλουργήσανε...

gio4ever7
08-02-08, 14:28
mipws prepei na kanoume ena forum poy na leei ollandia i xwra twn paltwn!!!!!

kwtsios
08-02-08, 14:32
Ουτε ο Χαριστεας, ούτε ο Μαχλας. Και οι δύο στην "λαμπρή" Ολλανδια μεγαλουργήσανε...
εδω δε συμφωνω οσο αφορα τον αχριστεα αυτος δε μεγαλουργησαι ουτε θα μεγαλουργησει ποτε μονο στο ευρο 2004 κατι εκανε επιδει ηταν συνεχως ακαλυπτος απο τους αντιπαλους που δεν τον περναν σοβαρα

gio4ever7
08-02-08, 14:39
re sy ayto akrivws leme oti stin ollandia pou einai mapa to prwtathlima kaneis oti theleis!!!!!!

kwtsios
08-02-08, 14:46
re sy ayto akrivws leme oti stin ollandia pou einai mapa to prwtathlima kaneis oti theleis!!!!!!
Ναι αλλα ο Χαριστεας ουτε εκει δε μπορεσαι αυτο ηθελα να πω

gio4ever7
09-02-08, 07:50
kala o xaristeas einai o pio ampalos epithetikos pou exw dei sti zwi moy!!!!!!Meta to telos toy paixnidioy tis ethnikis mas tin tetarti ekane dilwseis oti den prokeite na xsanakanei pote dilwseiw se elliniko meso enimerwsis giati akougontai ypotimitika pragmata gia ayton!!!!!!!:s6vhaha:Einai gia gelia to palikari kai akoma gia pio megqala gelia o oto poy epimenei na ton kalei...

sirkostas
09-02-08, 10:37
mipws prepei na kanoume ena forum poy na leei ollandia i xwra twn paltwn!!!!!Καλα, μη το ξεφτιλισουμε κιολας. Εχει βγαλει απιστευτους παιχταραδες η Ολλανδια, που δεν ειχαν καμια σχεση με Χαριστεα.

Κι ο Σαμαρας δε πετυχε στην Αγγλια, οπου απετυχαν και κατι Σεβτσενκο ή Μοριεντες και πολλοι αλλοι παλιοτερα, γιατι το ποδοσφαιρο ειναι πολυ physical και πρεπει να εισαι Ντρογκμπα ή Ρουνει για να τα βγαλεις περα.

Παντα πιστευα οτι η Ισπανια του ταιριαζει περισσοτερο του Σαμαρα.

sadi
09-02-08, 14:16
Απλως οι Ολλανδοι παικταραδες ανοιγουν γρηγορα τα "φτερα" τους και πηγαινουν σε μεγαλα πρωταθληματα. Αυτο το πανηγυρακι που εχουνε στην Ολλανδια που ενα σκορ 10-6 δείχνει πανίσχυρες άμυνες ενώ μια νίκη με 8-0 σημαίνει ότι έχασες πολλες ευκαιρίες είναι ιδανικό όμως για "παικτάκια" της σειράς (και κυρίως επιθετικούς, αφού ΜΟΝΟ αυτοι διακρίνονται, θυμαστε καναν ξένο αμυντικό που "ξεπετάχτηκε" στην Ολλανδία; ). Ετσι και οι δικοί μας προέκυψαν ξαφνικά ... "κόμπρες". Τριαντα ο Μαχλας που δεν εβρισκε δίχτυ ούτε με ιδιωτικό ντεντεκτιβ, καμια δεκαπενταρια προπερσι ο ... Αναστασίου που το γκολ ειχε βαλει περιοριστικα μετρα απεναντι του και παει λέγοντας...

thodoris7
17-02-08, 15:44
Πόσοι Έλληνες παίχτες παίζουν στο εξωτερικό και ποιοι είναι;

AIIZ
17-02-08, 16:03
Πόσοι Έλληνες παίχτες παίζουν στο εξωτερικό και ποιοι είναι;
Εδώ θα βρεις τις πληροφορίες που θες!
http://www.greekplayers.net/

Faithful
17-02-08, 16:05
μηπως να στειλουμε τον Μιρνες Ολλανδια?:whatever:

kwtsios
23-02-08, 03:41
Χθες λιγο πριν φαει το γκολ για το 2-1 η Νυρεμβεργη απο την Μπενφικα ο δικος μας Χαριστεας εκανε μια κουρσα και εκλεψε την μπαλα απο αντιπαλο επιθετικο.
Μεχρι εδω καλα αμεσως μετα ο Σπικερ τον αποκαλεσαι ως εγγηειση για την προκριση της ομαδας του στην επομενη φαση :doh:

sirkostas
23-02-08, 11:47
Μια χαρα την εκανε τη δουλεια του ο Χαριστεας κοντρα στη Μπενφικα.

volos
23-02-08, 17:35
Bundesliga: Δια ποδός Αμανατίδη

http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/08/02/23/182540.jpg

Ο Γιάννης Αμανατίδης εξακολουθεί να σκοράρει και να οδηγεί την Άιντραχτ από νίκη σε νίκη. Ο αρχηγός της ομάδας της Φρανκφούρτης σημείωσε στο 56’ το μοναδικό γκολ στην αναμέτρηση της ομάδας του με τη Βέρντερ Βρέμης, η οποία από το 40’ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντιέγκο, ο οποίος είχε αψιμαχία με τον Σωτήρη Κυργιάκο. Οι δύο προαναφερθέντες Έλληνες ήταν στο βασικό σχήμα, με τον Βαγγέλη Μάντζιο να αντικαθιστά στο 89’τον σκόρερ, που έφτασε τα 8 γκολ σε 19 συμμετοχές. Η Άιντραχτ σκαρφάλωσε στην έβδομη θέση με 31 βαθμούς, ενώ η Βέρντερ έμεινε στη δεύτερη με 40, τρεις λιγότερους από την πρωτοπόρο Μπάγερν, που την Κυριακή υποδέχεται το Αμβούργο.

kouzoulo
23-02-08, 17:42
Ο αρχηγός της ομάδας της Φρανκφούρτης σημείωσε στο 56’ το μοναδικό γκολ στην αναμέτρηση της ομάδας του με τη Βέρντερ Βρέμης, η οποία από το 40’ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντιέγκο, ο οποίος είχε αψιμαχία με τον Σωτήρη Κυργιάκο.
ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΟΚΚΑΛΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΦΕΡΕ ΤΟΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

mpak
23-02-08, 21:09
Στο τσεπάκι την έχει την αποβολή αυτός ο Ντιέγκο. Μεγάλο κωλόπαιδο. Θα καλοπεράσει στο καμπιονάτο αν τον πάρει η Γιούβε τελικά.

IERO
23-02-08, 21:44
Και μεγάλος παικταράς επίσης. Στην Πόρτο δεν έπιασε, αλλά στη Βέρντερ βγάζει μάτια. Ο χαρακτήρας του είναι το μόνο μειονέκτημα που έχει, αλλά μπορεί να διορθωθεί.

kwtsios
24-02-08, 02:05
Μια χαρα την εκανε τη δουλεια του ο Χαριστεας κοντρα στη Μπενφικα.
Ηταν αρκετα καλος επαιξε σε ασθνηθηστη για αυτον θεση που να ξεκολησεις τον Οττο τωρα

kwtsios
24-02-08, 02:06
ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΟΚΚΑΛΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΦΕΡΕ ΤΟΝ ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Ποιον Ντιεγκο λιγο μεγαλος δεν ειναι;

kwtsios
24-02-08, 02:09
http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/08/02/23/182540.jpg

Ο Γιάννης Αμανατίδης ο καλητερος Ελληνας ποδοσφαιριστης αυτην τη στιγμη. Μας κανει;

g10vanni
24-02-08, 02:11
Και μεγάλος παικταράς επίσης. Στην Πόρτο δεν έπιασε, αλλά στη Βέρντερ βγάζει μάτια. Ο χαρακτήρας του είναι το μόνο μειονέκτημα που έχει, αλλά μπορεί να διορθωθεί.
Κατι μου θυμιζει αυτο...:whis:

Reds
24-02-08, 11:00

Ο Γιάννης Αμανατίδης ο καλητερος Ελληνας ποδοσφαιριστης αυτην τη στιγμη. Μας κανει;

Μας κανει και με το παραπανω!!
το θεμα ειναι οτι εμεις δεν του κανουμε.

kouzoulo
24-02-08, 12:42
Στο τσεπάκι την έχει την αποβολή αυτός ο Ντιέγκο. Μεγάλο κωλόπαιδο. Θα καλοπεράσει στο καμπιονάτο αν τον πάρει η Γιούβε τελικά.
Εμένα πάντως καθόλου δεν με χαλάει.:cool:

mpak
24-02-08, 12:46
Εμένα πάντως καθόλου δεν με χαλάει.:cool:

Καλά θα ήτανε, να τον γλεντάει και λίγο ο Λύκος στο οικογενειακό διπλό, έτσι για να γουστάρουμε.. ppnxoxo

Πέρα από την πλάκα, είναι πολύ καλός όντως. Μακάρι ο κακός χαρακτήρας του να μην στοιχίσει στην καριέρα του γιατί ο άνθρωπος όταν παίζει είναι μαγεία.

kouzoulo
24-02-08, 12:54
Ποιον Ντιεγκο λιγο μεγαλος δεν ειναι;
Για τον Ντιέγκο της Βέρντερ λέω, όχι για τον Μαραντόνα.:rollingeyes:

g10vanni
24-02-08, 12:57
Για τον Ντιέγκο της Βέρντερ λέω, όχι για τον Μαραντόνα.:rollingeyes:
ppnxoxo ppnxoxo ppnxoxo

IERO
24-02-08, 16:26
Κατι μου θυμιζει αυτο...:whis:
Ποιον;;;;

kouzoulo
07-03-08, 01:22
Ο Φάνης Γκέκας είναι εδώ! Ο Λαρισαίος επιθετικός ανταπέδωσε την εμπιστοσύνη του Μίχαελ Σκίμπε που μετά από καιρό του έδωσε φανέλα βασικού και σκοράροντας με κεφαλιά στο 77’ χάρισε στη Λεβερκούζεν τη νίκη επί του Αμβούργου στον πρώτο γερμανικό εμφύλιο των δύο ομάδων για τους «16» του Κυπέλλου UEFA. Ο διεθνής φορ αντικαταστάθηκε στο 88' από τον Κάλσεν-Μπράκερ έχοντας κάνει ήδη τη δουλειά του.

sadi
07-03-08, 01:30
It's alive? :s6vhaha:

sirkostas
07-03-08, 12:02
Μπράβου Φαν'!:-P

mpak
08-03-08, 18:39
Με πλήρη μυστικότητα είχε κινηθεί ο Παναθηναϊκός πριν λίγο καιρό προκειμένου να εξασφαλίσει τις υπηρεσίες του Γιώργου Σαμαρά για να εισπράξει την αρνητική του απάντηση, αποκαλύπτεται σήμερα από τους "Times" σε συνέντευξη με τον Έλληνα επιθετικό.

Στο δημοσίευμα αναφέρεται ότι: "ο Σαμαράς θα μπορούσε να επιστρέψει δανεικός στην πατρίδα του ως δανεικός –ο Παναθηναϊκός ενδιαφερόταν- αλλά επέλεξε τη Σκωτία επειδή ένιωσε ότι η πρόκληση ήταν μεγαλύτερη".

"Κατά τη γνώμη μου το πρωτάθλημα Σκωτίας είναι καλύτερο από το ελληνικό και η Σέλτικ είναι σημαντικότερο κλαμπ από οποιοδήποτε άλλο στην πατρίδα μου. Υπάρχουν λιγότερες ομάδες σε σχέση με την Αγγλία αλλά δεν μπορείς να συγκρίνεις πολλές με τη Σέλτικ. Προτιμώ να βρίσκομαι εδώ", ανέφερε ο Σαμαράς, ο οποίος διαφαίνεται ότι θα παραμείνει μόνιμα στη Γλασκόβη παρότι συνήθως αγωνίζεται ως αλλαγή του Φένεχοορ.

"Αισθάνομαι ότι θέλω να μείνω εδώ, αν έχω την επιλογή. Θα αποφασίσω στο τέλος της σεζόν. Αυτή τη στιγμή είμαι ανάμεσα σε δύο ομάδες. Η Μάντσεστερ Σίτι έχει πραγματοποιήσει μια συμφωνία με την Σέλτικ να με παραχωρήσει αντί 3 εκ. λιρών.

Δεν έχω να αποδείξω τίποτα. Πάντοτε πίστευα στον εαυτό μου, απλά κάποιοι στη Σίτι δεν πίστεψαν σε εμένα. Για να είμαι ειλικρινής ποτέ δεν αγωνίστηκα στη φυσική μου θέση. Είναι δική τους απώλεια. Εγώ βρίσκομαι σε ένα κλαμπ που σκοράρω και διεκδικώ τρόπαια. Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί δεν με εμπιστεύθηκαν αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω επιθυμητός".

Μπράβο καμάρι μου, ωραία διαφημίζεις το ελληνικό ποδόσφαιρο.. :whatever:

kwtsios
10-03-08, 02:22
Ο Φάνης Γκέκας είναι εδώ! Ο Λαρισαίος επιθετικός ανταπέδωσε την εμπιστοσύνη του Μίχαελ Σκίμπε που μετά από καιρό του έδωσε φανέλα βασικού και σκοράροντας με κεφαλιά στο 77’ χάρισε στη Λεβερκούζεν τη νίκη επί του Αμβούργου στον πρώτο γερμανικό εμφύλιο των δύο ομάδων για τους «16» του Κυπέλλου UEFA. Ο διεθνής φορ αντικαταστάθηκε στο 88' από τον Κάλσεν-Μπράκερ έχοντας κάνει ήδη τη δουλειά του.
Το αλλο το ειδες αυτο με το Ανοβερο
μα.... Σκιμπε τωρα σκυβε

Gavros4life
10-03-08, 18:19
Ante tuxera koutavia, osoi antipa8ite ton Kurgiako sas exw kala nea

Πλήγμα με Κυργιάκο

Τρεις εβδομάδες εκτός αγωνιστικής δράσης θα μείνει ο Σωτήρης Κυργιάκος, ο οποίος υπέστη κάταγμα στη μύτη κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης με την Μπόχουμ την Κυριακή (8/3).
http://www.sport.gr/files/resized/1205157736_kyrgiakos_250x.jpg
Σκόραρε ο Γκέκας (http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=7546)

Ο διεθνής αμυντικός χτύπησε στο 85ο λεπτό του αγώνα σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Κριστόφ Νταμπρόφσκι, όπου αντί για την μπάλα, βρήκε με δύναμη πίσω μέρος του κεφαλιού του παίκτη της Μπόχουμ.
Σύμφωνα με τον μάνατζέρ του, Πολ Κουτσολιάκο, ο Κυργιάκος θα είναι έτοιμος να αγωνιστεί ξανά σε τρεις εβδομάδες με προστατευτική μάσκα.
Τα νέα είναι άσχημα για τον Οτο Ρεχάγκελ, ο οποίος δεν θα έχει στη διάθεσή του τον 29χρονο σέντερ μπακ για το σημαντικό φιλικό προετοιμασίας ενόψει του Euro 2008 που θα δώσει η Εθνική με αντίπαλο την Πορτογαλία στο Ντίσελντορφ, στις 26 Μαρτίου.

mpak
10-03-08, 18:24
Τρεις εβδομάδες εκτός αγωνιστικής δράσης θα μείνει ο Σωτήρης Κυργιάκος, ο οποίος υπέστη κάταγμα στη μύτη κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης με την Μπόχουμ την Κυριακή (8/3).

ppnxoxoppnxoxoppnxoxo :great:

Να αγιάσει το χέρι σου αγορίνα μου!!!! Την επόμενη φορά σπάστου και τα δόντια να γουστάρουμε!! :sc_wd:

sadi
10-03-08, 18:35
ppnxoxoppnxoxoppnxoxo :great:

Να αγιάσει το χέρι σου αγορίνα μου!!!! Την επόμενη φορά σπάστου και τα δόντια να γουστάρουμε!! :sc_wd:

τςτςτς τι κακια θεε μου....
Μην την ακους Σωτηρακλα, με το καλο παλικαρι μου να ξαναγυρισεις στα γήπεδα

ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΟΥΤΣΟΥ.

Reds
10-03-08, 18:40
γιατι ρε εγω θα τον ηθελα στην ομαδα μας.

mpak
10-03-08, 18:43

Κι εγώ θα τον ήθελα ρε συ. Για να "διασκεδάζει" τον Βούλη στο οικογενειακό διπλό. Ή για να του πετάω mirnesforg10 όταν έχω νεύρα με τον Μύρωνα...ppnxoxo
Ως εκεί όμως...

sadi
10-03-08, 18:51

Ενταξει μωρε υπαρχουνε μπακ του επιπεδου Κυριακου, δεν ειναι αναγκη να διχαστουμε γι' αυτον. Αλλωστε ο Κυριακος θα ερθει στον Ολυμπιακο μονο αν αποφασισει ο Κοκ να τη βγαλει στη φτήνια.

Reds
10-03-08, 18:57
kαλος ειναι μωρε...νταξει.

kwtsios
10-03-08, 23:05
Ενταξει μωρε υπαρχουνε μπακ του επιπεδου Κυριακου, δεν ειναι αναγκη να διχαστουμε γι' αυτον. Αλλωστε ο Κυριακος θα ερθει στον Ολυμπιακο μονο αν αποφασισει ο Κοκ να τη βγαλει στη φτήνια.
Για αυτο και θα ειναι απ το καλοκαιρι στον Πειραια και δε μιλαμε για φτηνια τσαμπα θα ερθει

sadi
10-03-08, 23:29
Για αυτο και θα ειναι απ το καλοκαιρι στον Πειραια και δε μιλαμε για φτηνια τσαμπα θα ερθει

Τσαμπα θα ειναι και η ομαδα γενικως ομως...

mpak
10-03-08, 23:32
Αν φέρει και το μοντέλο και διώξει και τον Λεμονή θα σκάσω στάνταρ με κορνέδες αλλά όχι στο Ρέντη... :reap:

sadi
10-03-08, 23:34
Αν φέρει και το μοντέλο και διώξει και τον Λεμονή θα σκάσω στάνταρ με κορνέδες αλλά όχι στο Ρέντη... :reap:

INTRACOM TELECOM (ΙΝΤΡΑΚΟΜ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΛΥΣΕΩΝ)
19,7 χλμ Λεωφ. Μαρκοπούλου
Παιανία 19002, Αττική
Τηλέφωνο & Φαξ

Τηλ.: +30-210-66 71 000
Φαξ: +30-210-66 71 001

ppnxoxo

mpak
10-03-08, 23:36
Παιανία 19002, Αττική
Τηλέφωνο & Φαξ

ppnxoxo

Εσύ γελάς αλλά έχουμε μπίζνες με την Ιντρακομ... Μπορεί και να είμαι ΠΟΛΥ κοντά στον οχτρό... mirnesforg10 (και όχι τις ντομάτες δεν τις τρώει ο Μύρωνας...)

sadi
10-03-08, 23:37
http://thessaloniki.indymedia.org/local/webcast/uploads/metafiles/image1518-thumb.jpg

kouzoulo
10-03-08, 23:38
Ο διεθνής αμυντικός χτύπησε στο 85ο λεπτό του αγώνα σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Κριστόφ Νταμπρόφσκι, όπου αντί για την μπάλα, βρήκε με δύναμη πίσω μέρος του κεφαλιού του παίκτη της Μπόχουμ.
ΚΟΚΚΑΛΗ ΚΟΚΚΑΛΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΦΕΡΕ ΤΟΝ ΝΤΑΜΠΡΟΦΣΚΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.

sk12072
11-03-08, 06:07
σκυλι ο νταμπροφσκι.

kwtsios
11-03-08, 23:48
Παιανία 19002, Αττική
Τηλέφωνο & Φαξ

ppnxoxo
Κορνεδες που θα βρει;

sadi
11-03-08, 23:55
Κορνεδες που θα βρει;

ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΚΟΣΜΙΚΟΝ

Λ. Ιωνίας 104, Άγιος Νικόλαος, (210 8649124), Χρ. Σμύρνης 69, Άγιος Ελευθέριος (210 2023350), Αγ. Αλεξάνδρου 102 & Ζησιμοπούλου, Παλαιό Φάληρο, (210-9811677)

mpak
11-03-08, 23:57
Κορνεδες που θα βρει;

Εύκολα!! :cool:

Airness
13-03-08, 15:06
"Κρεμάει" τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια ο Αναστασίου
http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/191228.html

mpak
13-03-08, 22:38
Το δώρο της «As» στον Γιούρκα Σεϊταρίδη για την επάνοδο του στην ενεργό δράση μοιάζει σαν αυτό που θα ήθελε να κάνει ένας Παλαιστίνιος στον... Σιμόν Πέρες.

Σε σημερινό της δημοσίευμα η ισπανική εφημερίδα θεωρεί δεδομένη την έρπουσα φημολογία των ημερών περί αποχώρησης του Έλληνα δεξιού μπακ το καλοκαίρι, μιας και δεν πρόσφερε τα αναμενόμενα.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες που θεωρούν ως δεδομένη την φυγή του Σεϊταρίδη, αναπαράγεται η προ ημερών πληροφορία για ενδιαφέρον της Ατλέτικο Μαδρίτης για τον Βασίλη Τοροσίδη.

Η εκκαθάριση για την ομάδα του Μεξικανού Χαβιέρ Αγκίρε θα συνεχιστεί με τους Έλερ και Ζε Κάστρο, μιας και ο τεχνικός ηγέτης των «ροχιμπλάνκος» εμφανίζεται σφόδρα ενοχλημένος από την αμυντική ανισορροπία της ομάδας του.

Ο Τοροσίδης χαρακτηρίζεται ως ένας «πολύ καλός αμυντικός» που αγωνίζεται στον Ολυμπιακό και θα είναι η ενδεδειγμένη λύση για την αντικατάσταση του Σεϊταρίδη, ο οποίος είχε μια καλή χρονιά μέχρι να τραυματιστεί.

AIIZ
15-03-08, 15:21
Λες να γίνει καμμιά τράμπα και να μας πιάσουν στον ύπνο; :confused:

mpak
15-03-08, 15:24
Λες να γίνει καμμιά τράμπα και να μας πιάσουν στον ύπνο; :confused:

Σε μια συνέντευξη που είχε δώσει πάντως πριν λίγο καιρό έλεγε πως δεν θα είχε πρόβλημα να παίξει στον Ολυμπιακό και πως αν του γινόταν πρόταση φυσικά και θα τη σκεφτόταν. Δεν νομίζω πως θα γίνει πάντως. Τουλάχιστον όχι τώρα.

sadi
16-03-08, 02:53
Χειροτερη μεταγραφη απο την ελευση του τουριστα Σεϊταρίδη για να παιρνει τη θεση του Γκαλιτσιου δεν μπορω να φανταστω.

sk12072
16-03-08, 08:25
ποιος γιουρκας ρε παιδια?

kouzoulo
16-03-08, 13:07
Αμανατίδης: «Μάλλον δεν έχει τίποτα στο κεφάλι του…» (http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=123838)

Μετά τη διαμάχη και τον πόλεμο δηλώσεων του Σωτήρη Κυργιάκου με τον Ντιέγκο, ένας ακόμη Έλληνας ποδοσφαιριστής της Άιντραχτ Φρανκφούρτης έρχεται σε διένεξη με αντίπαλό του. Ο λόγος για τον Γιάννη Αμανατίδη, ο οποίος είχε φοβερά παράπονα από το αντιαθλητικό μαρκάρισμα του προσωπικού του αντιπάλου, Μάικ Φραντς, στη χθεσινή νίκη στην Καρλσρούη με 1-0.

«Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει στο μυαλό του. Μάλλον όχι και πολλά», δήλωσε ο διεθνής φορ και πρόσθεσε: «Ένας αγώνας ποδοσφαίρου πρέπει να παίζεται σε αθλητικά πλαίσια». Στο πλευρό του ποδοσφαιριστή του στάθηκε και ο προπονητής της Άιντραχτ, Φρίντχελμ Φούνκελ. «Τέτοιοι παίκτες κάνουν κακό στο άθλημα. Αν οι διαιτητές δεν βλέπουν τις ενέργειές τους, τότε θα πρέπει να επιληφθεί η ομοσπονδία», τόνισε.

Ο δυναμικός αμυντικός της Καρλσρούης πάντως δεν πτοείται. «Όσοι έχουν παράπονα ας μαζευτούν και ας γράψουν από κοινού μία επιστολή διαμαρτυρίας στην ομοσπονδία», δήλωσε με ειρωνική διάθεση και συνέχισε: «Δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει ο Αμανατίδης. Εκείνος δέχτηκε την κάρτα, όχι εγώ. Έκανε εξίσου πολλά φάουλ σε μένα, αλλά εγώ δεν βγαίνω να κλαίγομαι».

Ο Φραντς κατηγορήθηκε πρόσφατα από τον επιθετικό της Στουτγκάρδης, Μάριο Γκόμεζ, και τον προπονητή της Βόλφσμπουργκ, Φέλιξ Μάγκατ, για το υπέρ του δέοντος σκληρό παιχνίδι και την προκλητική συμπεριφορά του. Οι οπαδοί της Καρλσρούης γνωρίζουν καλά το… ποιόν του 26χρονου άσου. Ενδεικτικό είναι πως στις εξέδρες του γηπέδου της ομάδας εμφανίζεται πανό, το οποίο αναφέρει: «Ο Μάικ Φραντς δεν κάνει φάουλ, απλώς οι αντίπαλοι γονατίζουν μπροστά του».

Gavros4life
16-03-08, 19:44
Evale k'allo goal o Gekas (to 3o goal) sto 4-1 tis Leverkuzen kai eksasfalise tin niki tis omados tou. Vre to "kriari"...:whis:

sk12072
17-03-08, 08:41
μπραβο στο γκεκα.

Faithful
17-03-08, 08:45
για το υπέρ του δέοντος σκληρό παιχνίδι
de ξερουν να μιλανε, γραφουν κι αρθρα τρομαρα τους!

kwtsios
18-03-08, 00:41
Evale k'allo goal o Gekas (to 3o goal) sto 4-1 tis Leverkuzen kai eksasfalise tin niki tis omados tou. Vre to "kriari"...:whis:
πλακα πλακα ο Γκεκας εκανε μινι καριερα μεχρι τωρα στο εξωτερικο μεχρι και ο μα...ας ο Σκιμπε το παραδεχτηκε επιτελους

Airness
22-03-08, 11:23
Tη σιγουριά του ότι ο Ολυμπιακός θα κατακτήσει και το φετινό πρωτάθλημα εξέφρασε με δηλώσεις του στην εφημερίδα «Το Φως» ο Φάνης Γκέκας. Ο Ελληνας επιθετικός της Λεβερκούζεν ανέφερε ότι «ο Παναθηναϊκός δεν αντέχει στην πίεση του πρωταθλητισμού κάτι που έδειξε στη Ξάνθη».

Τα πιο χαρακτηριστικά αποσπάσματα

«Το πρωτάθλημα θα εξελιχθεί όπως τα τελευταία χρόνια. Δηλαδή από ποιον θα χάσει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός; Ο Παναθηναϊκός έδειξε για μία ακόμη φορά ότι στα δύσκολα δεν μπορεί. Δεν αντέχει την πίεση του πρωταθλητισμού, είναι φανερό».
«Ο Ολυμπιακός ξέρει να κερδίζει παιχνίδια σαν και αυτά που απομένουν με ΑΕΚ και Ξάνθη. Είναι μαθημένος στα δύσκολα, γι’ αυτό και βγαίνει συνέχεια πρώτος, όπως θα συμβεί και φέτος. Τώρα που γυρίζουν οι τραυματίες δεν τον φοβάμαι τον Ολυμπιακό. Πέρασε στην κορυφή και θα πάρει τα αποτελέσματα που θέλει. Αυτό μας έχει διδάξει η ιστορία και θα επαναληφθεί το ίδιο σκηνικό».

sirkostas
22-03-08, 17:38
Ξεχειλιζει η αγαπη του Γκεκα για τους πρωην εργοδοτες του.

sk12072
23-03-08, 09:28
ναι ρε κωστα.τους εδωσε στεγνα.εμ βεβαια...ετσι που του φερθηκανε..

AIIZ
28-03-08, 16:02
Χειρότερο δυνατό ξεκίνημα με τη φανέλα της Νότιγχαμ Φόρεστ δεν θα μπορούσε να φανταστεί ο Δημήτρης Κωνσταντόπουλος.

Ο "Dimi" στάθηκε άτυχος καθώς στην πρώτη του προπόνηση με τους ξυλοκόπους υπέστη ρήξη αχίλλειου τένοντα στο δεξί πόδι με συνέπεια να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν!

O 30χρονος τερματοφύλακας θα υποβληθεί αύριο σε χειρουργική επέμβασε σε νοσοκομείο του Νότιγχαμ. Εκτιμάται πως θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης μέχρι τον Αύγουστο!

sk12072
28-03-08, 17:39
απιστευτη ατυχια.μακαρι να γυρισει γερος.

Airness
29-03-08, 12:00
Βρε τον Γιούρκα… Όχι μόνο δήλωσε ότι το πρωτάθλημα θα το πάρει σίγουρα ο Ολυμπιακός, αλλά ρώταγε και πότε θα δημοσιευθούν οι δηλώσεις του! Και το καλοκαίρι, για όσους δεν το γνωρίζουν, οι Ισπανοί λένε ότι φεύγει σίγουρα από την Ατλέτικο.

ffyiannis
29-03-08, 12:05
ma an thymhthei kaneis tis prwtes dhlwseis toy galleti otan hrthe sthn oysia eipe oti o gioyrkas toy edwse systaseis gia ton olympiako.opws kai perysi poy ton hthele o akatanomasos kai pali o gioyrkas toy eipe ta xeirotera!

sirkostas
30-03-08, 17:26
Ειναι γνωστο πως οσοι φευγουν απο τον βαζελο λενε τα χειροτερα.

Γιουρκας, Μπασινας, Γκεκας κλπ.

kwtsios
01-04-08, 23:07
μπουρδελο καταντησε η Μπουντεσλιγκα μεχρι κι ο Μαντζιος εβαλε γκολ

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
01-04-08, 23:10
μπουρδελο καταντησε η Μπουντεσλιγκα μεχρι κι ο Μαντζιος εβαλε γκολ
ppnxoxo

sadi
01-04-08, 23:11
Ρε παιδια το εχω πει ενα εκατομμυριο φορες. Δεν θελει φαντασια. Στα πρωταθληματα της βορειας ηπειρωτικης ευρωπης και της Σκωτιας και ο Φουφουτος με εικοσι τεμαχια τη σαιζον θα τελειώνει...

kwtsios
01-04-08, 23:14
Ρε παιδια το εχω πει ενα εκατομμυριο φορες. Δεν θελει φαντασια. Στα πρωταθληματα της βορειας ηπειρωτικης ευρωπης και της Σκωτιας και ο Φουφουτος με εικοσι τεμαχια τη σαιζον θα τελειώνει...
Παντος ο Μαντζιος γκολ δεν ξαναβαζει ουτε σε στημενο παιχνιδι

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
03-04-08, 21:51
Μια... Ζενίτ στο Λεβερκούζεν
Εκτός ημιτελικών θα μείνει κατά πάσα πιθανότητα, η Λεβερκούζεν του Φάνη Γκέκα, η οποία συνετρίβη εντός έδρας από τη Ζενίτ, με 4-1!
Η Ζενίτ πέρασε σαν τρένο... "λίγο έξω από τον σταθμό", και παρέσυρε την άτυχη Λεβερκούζεν του Φάνη Γκέκα, η οποία θα πάει στην Αγία Πετρούπολη, για τουρισμό. Η ομάδα του Αρσάβιν, διέλυσε εκείνη του Έλληνα διεθνούς, στο "Μπάι Αρίνα" με 4-1 και έχει τον πρώτο λόγο (αν όχι σφραγισμένο το εισιτήριο) για την πρόκριση στους "4" της διοργάνωσης.

Ο Αντρέι Αρσάβιν, ηταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 20ό λεπτό, όταν με προσπάθειά του από δεξιά, πέρασε τρείς αμυνομενους της Λεβερκούζεν για να βρεθεί στην περιοχή και με δυνατό σουτ να νικήσει τον Άντλερ για το 1-0.

Στο 33ο λεπτό, ο Φάνης Γκέκας σέντραρε από αριστερά, η άμυνα της Ζενίτ, έδιωξε προσωρινά, όμως ο Στέφεν Κισλινγκ, στον οποίο έφτασε η μπάλα σούταρε δυνατά για το 1-1. Και αν και το τέλος του ημιχρόνου, βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες , στην επανάληψη, η Ζενίτ ήταν καταιγιστική και δεν άφησε ούτε στιγμη να αμφισβητηθεί, το ποιός είναι το "αφεντικό" του αγώνα.

Στο 52' ο Πογκρέμπνιακ, έπειτα από πάσα του Αρσάβιν, σε κενή εστία, δεν αστόχησε για το 2-1, ενώ στο 61ο λεπτό ο Ανιούκοφ με ένα μακρινό σουτ, στο οποίο η μπάλα γκέλαρε μπροστά στον άτυχο Άντλερ, έγραψε το 3-1. Τρία λεπτά αργότερα, σε μια ακόμα αντεπίθεση της Ζενίτ, ο Φαϊζούλιν βρήκε τον Ντενίσοφ, ο οποίος σε κενή και πάλι εστία, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
03-04-08, 21:54
ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΑΝΗ.

AIIZ
04-04-08, 01:09
Μια... Ζενίτ στο Λεβερκούζεν
Εκτός ημιτελικών θα μείνει κατά πάσα πιθανότητα, η Λεβερκούζεν του Φάνη Γκέκα, η οποία συνετρίβη εντός έδρας από τη Ζενίτ, με 4-1!
Mιλάμε για τρελή μπούτσα η Λεβερκούζεν...

Με κάτι τέτοια σκορ πήγε να μας κάνει "μεγάλη" ομάδα ο ψαράς!!! :s6vhaha:

mpak
04-04-08, 12:44
Στην αποκάλυψη ότι ο Κώστας Κατσουράνης θα ζητήσει μετεγγραφή από τη Μπενφίκα στο τέλος της σεζόν προέβη η πορτογαλική εφημερίδα "Correio da Manh&#227;"

"Ο Κατσουράνης θέλει να φύγει από τη Μπενφίκα και το μόνο που περιμένει είναι το τέλος της σεζόν για να το ζητήσει από το νέο τεχνικό διευθυντή, Ρουί Κόστα" αναφέρει χαρακτηριστικά το δημοσίευμα.

Η πορτογαλική εφημερίδα επικαλείται πηγή από το στενό περιβάλλον του διεθνή μέσου, σύμφωνα με την οποία ο "Κάτσο" δεν αισθάνεται πλέον άνετα στη Λισσαβόνα.

"Ο Κατσουράνης δεν δυσκολεύθηκε να κερδίσει θέση βασικού στην Μπενφίκα αλλά δεν προσαρμόστηκε το ίδιο καλά και εκτός γηπέδου. Την πρώτη χρονιά βρέθηκε στην πόλη και ο συμπατριώτης του, Γιώργος Καραγκούνης αλλά με τη φυγή του άρχισε να νιώθει μοναξιά.

Στη συνέχεια καλύτερος του φίλος ήταν ο Σιμάο, ο οποίος έφυγε και αυτός για την Ατλέτικο Μαδρίτης, ενώ σήμερα ο συμπαίκτης με τον οποίο διατηρεί καλύτερες σχέσεις είναι ο Νούνο Ασίς"

Ο Κατσουράνης σκιαγραφείται ως ένα πολύ διακριτικός άνθρωπος με υψηλό επίπεδο, πάνω από το μέσο όρο των ποδοσφαιριστών, ο οποίος εμφανίζεται έντονα δυσαρεστημένος για το γεγονός ότι δεν έχει κατακτήσει κανέναν τίτλο. :s6vhaha:

Ο Έλληνας μέσος, ο οποίος έχει αγωνιστεί σε 78 παιχνίδια με τη φανέλα των αετών της Λισσαβόνας δεν δέχτηκε να μετακομίσει το καλοκαίρι στη Βιγιαρεάλ, που είχε προτείνει 8 εκ. ευρώ ενώ τον Ιανουάριο η προσπάθεια της Τσέλσι να τον αποκτήσει κατέληξε σε αποτυχία.

Από την Μπενφίκα πάντως αφήνουν να διαρρεύσει ότι ο Κατσουράνης θεωρείται "μεγάλο περιουσιακό στοιχείο της ομάδας" και δεν πρόκειται να τον ξεπουλήσουν επειδή ο ποδοσφαιριστής δεν αισθάνεται ευτυχισμένος.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
06-04-08, 22:55
Προσπάθεια παραμονής Κατσουράνη από Ρουί Κόστα
Στην αγαπημένη σαπουνόπερα των πορτογαλικών μέσων ενημέρωσης έχει εξελιχθεί η υπόθεση Κατσουράνη, έπειτα από την ομολογία του Έλληνα μέσου ότι για οικογενειακούς λόγους θέλει να αποχωρήσει από τη Μπενφίκα.

Στο νέο επεισόδιο ο μελλοντικός τεχνικός διευθυντής της ομάδας, Ρουί Κόστα, συναντήθηκε με τον Κώστα Κατσουράνη και του παρείχε διαβεβαιώσεις ότι την επόμενη σεζόν οι «αετοί της Λισσαβόνας» θα είναι πλήρως ανταγωνιστικοί και με πυλώνα τον «Κάτσο» θα μπορέσουν να συντρίψουν την ηγεμονία της Πόρτο.

Ο εμβληματικός για την Μπενφίκα, Ρουί Κόστα, θέλησε να μάθει τους λόγους για τις τάσεις φυγής του Κατσουράνη, λίγους μήνες αφότου επήλθε μισθολογική αναπροσαρμογή, από τις 720 χιλιάδες ευρώ το χρόνο στις 920.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες της «Record» ο Έλληνας μέσος υποστήριξε πως δεν υπάρχει άλλη ομάδα πίσω από την επιθυμία του και οι λόγοι είναι καθαρά οικογενειακοί, επισημαίνοντας ότι πρόσφατα έγινε πατέρας και δεν μπορεί να επισκεφτεί εύκολα την οικογένεια του, μιας δεν υπάρχει απευθείας πτήση από την Λισσαβόνα στην Αθήνα.

Το δέλεαρ για τίτλους πάντως δεν φάνηκε να πείθει τον Κατσουράνη και το θέμα παραμένει ανοιχτό, όπως σημειώνεται στις σημερινές εκδόσεις των πορτογαλικών εφημερίδων.

Πάντως είναι εκπεφρασμένη η θέση της Μπενφίκα ότι ο διεθνής μεσοαμυντικός δεν πρόκειται να πωληθεί με ποσό μικρότερο των 10 εκ. ευρώ...

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
16-04-08, 22:30
"Ο Μπασινάς θέλει να γυρίσει Ελλάδα"
Ένα μυστικό που εδώ και πολύ καιρό είναι… κοινό αποκαλύπτει η ισπανική εφημερίδα για τον Άγγελο Μπασινά τον οποίο ξεγράφει από τους στόχους παραμονής της Μαγιόρκα.
"Ο Μπασινάς θέλει να αποχωρήσει στο τέλος της σεζόν και να επιστρέψει στην πατρίδα του. Η φημολογία καταδεικνύει ως επόμενο προορισμό του την ΑΕΚ", αναφέρεται στο κείμενο – επιτύμβια πλάκα της σχέσης του Έλληνα διεθνούς μέσου με τη Μαγιόρκα.

Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες η Μαγιόρκα δεν είναι διατεθειμένη ούτε καν να πραγματοποιήσει διερευνητική κρούση για τον Μπασινά, εν αντιθέσει με τον άτυχο Ντοράδο, επί παραδείγματι, που παρότι τον τραυματισμό του θα γίνει προσπάθεια να παραμείνει στην ομάδα.

Όλα τα στοιχεία που έχουν συλλέξει οι Ισπανοί δείχνουν ότι η επιστροφή του Μπασινά στην Ελλάδα είναι βέβαιη, παρά τις διαψεύσεις που επιχειρούνται ανά τακτά διαστήματα.

AIIZ
17-04-08, 00:16
Για τον Ατρόμητο δε νομίζω να χαλιέται...

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
23-04-08, 14:18
Σαμαράς:"Δεν επιστρέφω στη Σίτι"
Αρνητικός στο ενδεχόμενο επιστροφής του στην Μάντσεστερ Σίτι το καλοκαίρι, παρουσιάστηκε ο Γιώργος Σαμαράς.
Ο 23χρονος επιθετικός αγωνίζεται με την μορφή δανεισμού στην Σέλτικ από τους "πολίτες" και εμφανίστηκε ικανοποιημένος από την παρουσία του στον Σκωτσέζικο σύλλογο.

"Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν επιστρέφω στην Μάντσεστερ Σίτι.Δεν θέλω να πάω πίσω. Είμαι χαρούμενος στη Σέλτικ και στόχος μου είναι να αγωνιστώ στα τελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος το καλοκαίρι", ανέφερε χαρακτηριστικά και πρόσθεσε:

"Γι΄αυτό θέλω να βοηθήσω τη Σέλτικ να κατακτήσει τον τίτλο αλλά το τι θα γίνει το καλοκαίρι, δεν το γνωρίζω. Είμαι χαρούμενος αυτή τη στιγμή αλλά στο μέλλον θέλω να είμαι ο πρώτος επιθετικός της ομάδας. Το να μείνω στη Σέλτικ είναι επιθυμία μου αλλά ο χρόνος θα δείξει".

Ο Σαμαράς έχει πετύχει 12 γκολ σε 36 παιχνίδια που ήταν βασικός και 29 ως αλλαγή από τη στιγμή που μετακόμισε στην Αγγλία από την Χέρενφεϊν τον Ιανουάριο του 2006.

AIIZ
08-05-08, 16:49
H αποχώρηση του Στέλιου Γιαννακόπουλου από την Μπόλτον στο τέλος της σεζόν θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη και κάτι τέτοιο επιβεβαιώνεται και στην Αγγλία.

Πιο συγκεκριμένα σύμφωνα με τοπική εφημερίδα, ο Έλληνας άσος έχει ήδη πάρει την απόφαση να αποχαιρετήσει το "Ρίμποκ" όπως και ο Ιρανός Αντράνικ Τειμουριάν.

Ο "Stelios" εξακολουθεί να μην έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής στην Μπόλτον, επί θητείας του Γκάρι Μέγκσον και περιμένει το τέλος της σεζόν προκειμένου να αλλάξει σελίδα στην καριέρα του.

Εξάλλου σε αναμονή βρίσκονται οι Γιασκελάινεν, Γκάρντνερ και Ιβάν Κάμπο τα συμβόλαια των οποίων λήγουν το καλοκαίρι και την επόμενη εβδομάδα θα φανούν οι προθέσεις της διοίκησης σχετικά με την παραμονή τους ή όχι στην ομάδα.

Airness
17-05-08, 22:07
Το τελευταίο του παιχνίδι με τη φανέλα της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης έδωσε στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της Bundesliga ο Σωτήρης Κυργιάκος. Το συμβόλαιο του Ελληνα αμυντικού λήγει το καλοκαίρι και δεν θα ανανεωθεί, με συνέπεια να αναζητεί τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Στο παιχνίδι κόντρα στην Ντούισμπουργκ, όπου η ομάδα του Φρίντχελμ Φούνκελ κέρδισε με 4-2 και σκόραρε κι ο Γιάννης Αμανατίδης, ο Κυργιάκος αποχαιρέτησε με ένα χειροκρότημα τους φιλάθλους της ομάδας του, με τους οποίους είχε έρθει σε ρήξη πριν από κάποιο χρονικό διάστημα!
Στα δύο χρόνια που παρέμεινε στην Γερμανία, ο 27χρονος κεντρικός αμυντικός αγωνίστηκε σε 58 παιχνίδια και σημείωσε 8 γκολ στην Bundesliga, είχε 5 εμφανίσεις και 1 γκολ στο κύπελλο Γερμανίας, ενώ έδωσε το "παρών" και σε 6 αγώνες της Αϊντραχτ στο κύπελλο ΟΥΕΦΑ.
Ο καλύτερα αμειβόμενος παίκτης του γερμανικού συλλόγου (οι απολαβές του έφταναν στα 1,3 εκατομμύρια ευρώ) αποχωρεί και το μέλλον του είναι πιθανό να βρίσκεται στην Ισπανία, με την Μπέτις να έχει εκφράσει ανοιχτά το ενδιαφέρον της για την απόκτησή του.

Airness
22-05-08, 14:57
Αν και δεν έκανε μία από τις καλύτερες χρονιές του, ο Γιούρκας Σεϊταρίδης φέρεται να είναι στην μεταγραφική λίστα της Γιουβέντους.
Οπως αναφέρει η "Sportday", η "Μεγάλη Κυρία" ψάχνει για δεξί μπακ χαφ και σύμφωνα με πληροφορίες, καλοβλέπει την περίπτωση του έλληνα αμυντικού.
Ο Σεϊταρίδης ταλαιπωρήθηκε από αρκετούς τραυματισμούς τη φετινή περίοδο και δεν κατάφερε να βρει ρόλο βασικού στην Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία σε περίπτωση που δεχτεί μια ικανοποιητική πρόταση, δύσκολα θα αρνηθεί την παραχώρησή του.
Οι μαδριλένοι φέρεται να κοστολογούν τον Σεϊταρίδη στα 5 εκ. ευρώ και μένει να δούμε αν το ενδιαφέρον της Γιουβέντους περάσει στο... επόμενο επίπεδο.

sadi
22-05-08, 15:10
Αντε Γιουρκα με το καλο και στη μικτη κοσμου (τι μαλακιες γραφουνε ρε πστ μου αμα δεν εχουνε τι να κανουνε...)

sk12072
22-05-08, 17:05
ειναι και οι δημοσιογραφοι εκει...:whatever:

AIIZ
02-06-08, 12:18
Μπορεί η Σέλτικ να δείχνει διαθετειμένη να καταβάλει τη ρήτρα για την απόκτηση του Γιώργου Σαμαρά από την Μάντσεστερ Σίτι, ωστόσο στο κυνήγι για την απόκτηση του,μπήκε η Βέρντερ Βρέμης σύμφωνα με τον τύπο της Σκωτίας.

Οι Γερμανοί σύμφωνα με όσα αναφέρονται μπορεί να "κλέψουν" τον Έλληνα επιθετικό από την Σέλτικ καθώς παρακολουθούν τις εξελίξεις για τον 23χρονο άσο.

Ο Γιώργος Σαμαράς έχει δηλώσει ότι δεν επιθυμεί να επιστρέψει στην Μάντσεστερ Σίτι η οποία θα ενημερώσει τον παίκτη ότι δεν υπολογίζεται για την επόμενη σεζόν.

Η Σέλτικ προσφέρει το δέλεαρ της συμμετοχής στο Champions League στον Έλληνα άσο αλλά ο προπονητής της Βέρντερ Βρέμης, Τόμας Σάαφ έχει στην λίστα του τον παίκτη, ύστερα και από την αποχώρηση του Ιβάν Κλάσνιτς από την ομάδα.

Airness
17-06-08, 14:13
Ο Πολ Κουτσολιάκος, ο μέχρι πρότινος μάνατζερ του Σωτήρη Κυργιάκου, τόνισε ότι ο Έλληνας αμυντικός έχει υπερβολικές απαιτήσεις για τη νέα του ομάδα και αυτός ήταν ο λόγος που «χώρισαν».

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας μάνατζερ μίλησε στη Bild: «Διαπίστωσα πως έχουμε διαφορετικές απόψεις. Προσπάθησα να τον ικανοποιήσω, αλλά ο Σωτήρης έχει απαιτήσεις που δεν μπορούν να ικανοποιηθούν. Αλλά ήταν και ο τρόπος του. Πλέον δεν είχε πλάκα η υπόθεση».

Η Bild αναφέρεται με σκωπτικά λόγια για τον διεθνή Έλληνα αμυντικό: «Ο Κυργιάκος όμως έχει αγωνιστικές αδυναμίες και αυτές τις είδαν οι άνθρωποι των μεγάλων ομάδων στο EURO. Για τον Πολ Κουτσολιάκο το διαζύγιο από τον Σωτήρη Κυργιάκο δεν αποτελεί πρόβλημα. Τώρα θα έχει περισσότερο χρόνο να ασχοληθεί με τους άλλους διεθνείς παίκτες που εκπροσωπεί, τον Χαριστέα, τον Μπασινά, τον Λυμπερόπουλο και τον Βύντρα. Και αυτοί είναι πολύ πιο βολικοί από την Ντίβα-Κυργιάκο».

AIIZ
25-06-08, 15:09
Μετά τις Βέρντερ Βρέμης και Φενέρμπαχτσε, ενδιαφέρον για την απόκτηση του Γιώργου Σαμαρά έδειξε και η Λάτσιο.
http://media.sport.gr/i/6bd9c723562025a4c350fca285db377a_250x.jpg

Ο 23άχρονος επιθετικός δεν βρίσκεται στα πλάνα του Μαρκ Χιούζ για την νέα σεζόν και η αποχώρηση του απο την Μάντσεστερ Σίτι, από την οποία είχε παραχωρηθεί δανεικός στη Σέλτικ, θεωρείται δεδομένη.
Σύμφωνα με τον ιταλικό Τύπο, η Λάτσιο ενδιαφέρεται για την απόκτηση του θέλοντας να δημιουργήσει ένα αξιόμαχο σύνολο που θα διεκδικήσει το πρωτάθλημα και την έξοδο στην Ευρώπη.
Στην υπόθεση του Σαμαρά τον πρώτο λόγο έχει η Σέλτικ, η οποία σκοπεύει να κάνει πρόταση στην Σίτι για να αγοράσει τα δικαιώματα του ποδοσφαιριστή.
Ο έλληνας διεθνής βοήθησε την Σέλτικ στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, σκοράροντας 6 φορές.

Faithful
07-07-08, 10:28
H αποχώρηση του Στέλιου Γιαννακόπουλου από την Μπόλτον στο τέλος της σεζόν θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη και κάτι τέτοιο επιβεβαιώνεται και στην Αγγλία.

Πιο συγκεκριμένα σύμφωνα με τοπική εφημερίδα, ο Έλληνας άσος έχει ήδη πάρει την απόφαση να αποχαιρετήσει το "Ρίμποκ" όπως και ο Ιρανός Αντράνικ Τειμουριάν.

Ο "Stelios" εξακολουθεί να μην έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής στην Μπόλτον, επί θητείας του Γκάρι Μέγκσον και περιμένει το τέλος της σεζόν προκειμένου να αλλάξει σελίδα στην καριέρα του.

Εξάλλου σε αναμονή βρίσκονται οι Γιασκελάινεν, Γκάρντνερ και Ιβάν Κάμπο τα συμβόλαια των οποίων λήγουν το καλοκαίρι και την επόμενη εβδομάδα θα φανούν οι προθέσεις της διοίκησης σχετικά με την παραμονή τους ή όχι στην ομάδα.

ευκαιρια να γυρισει Ελλαδα....:whis:

PrisonBreak-7-
07-07-08, 10:33
Αν δεν κάνω λάθος είναι πολύ κοντά σε συμφωνία με την Χαλ!!!Δείχνει να προτιμάει να παραμείνει στην Αγγλία...

Faithful
07-07-08, 10:41
....:(

sk12072
07-07-08, 10:49
κριμα.αφου δεν του καναμε προταση.απο τον σισιτς καλυτερος θα ητανε.

PrisonBreak-7-
07-07-08, 10:50

Σε παρακαλώ πολύ ο Σίσιτς είναι μεγάλος παίκτης!!!Τον αδικείς... :s6vhaha:

mpak
07-07-08, 21:36

Αυτό δεν είναι κριτήριο επιλογής Στάθη. Κι εγώ είμαι καλύτερη από τον Σίσιτς... http://www.ibiza.gr/forum/images/smilies/soccer_h4h.gif

Καλός και άγιος ο Στελάρας αλλά δεν είναι αρκετά μεγάλος...εεε μικρός για την αναγέρωση...εεε ανανέωση που κάνουμε στην ομάδα.. Είναι βέβαια ελεύθερος και απορώ πως μας ξέφυγε... :whis:

sk12072
08-07-08, 06:30
για back-up του γκαλετι μαρια μια χαρα θα ητανε μαρια στο ελληνικο πρωταθλημα.απο τους αλλους που εχουμε θα ηταν πολυ καλυτερος.

sirkostas
08-07-08, 21:10
Ελα ρε που θα ερχοταν για μπακ-απ ή φροντ-νταουν ο Στελιος. Για να κερδισει τι?

Εφυγε με το κεφαλι ψηλα, εκανε σπουδαια καριερα στην Αγγλια, να ερθει τωρα να καθεται στον παγκο με τον Σοιλεδη και τον Κοβατς?

Ελεος δηλαδη.

sirkostas
14-09-08, 12:01
2 γκολ ο Σαμαρας χθες με τη Σελτικ και δειχνει να βρισκει τον εαυτο του στη Σκωτια.

Τρομερες προδιαγραφες φορ και φοβερη πλαστικοτητα στις κινησεις για παιχτη 1,93. Το μονο που του ελειπε ηταν η μαχητικοτητα, αλλα μαλλον κοντρα στους σκωτσεζους χτιστους αμυντικους αποφασισε οτι μονο με κορδελες δε προκοβεις. Και με τη Λεττονια πολυ καλος, παιχτης που μπορει να αφησει εποχη για την Εθνικη και να ξαναγυρισει στη Πρεμιερλιγκ συντομα.

Coach
14-09-08, 12:21
Ελα ρε που θα ερχοταν για μπακ-απ ή φροντ-νταουν ο Στελιος. Για να κερδισει τι?

Εφυγε με το κεφαλι ψηλα, εκανε σπουδαια καριερα στην Αγγλια, να ερθει τωρα να καθεται στον παγκο με τον Σοιλεδη και τον Κοβατς?

Ελεος δηλαδη.

Αχ! αυτό δεν το είχα πάρει πρέφα bo_o... ούτε το thanks του ππλη ... καλά ο τελευταίος μη ξανακάτσει δίπλα μου στο ναό ... το καλό που του θέλω.:slap1::sandm:sc_evil_a:

sirkostas
14-09-08, 12:38
Ωχ. Παμε τοιχο-τοιχο Σακη, γιατι τη βαψαμε!3d_sad

sadi
14-09-08, 16:42
Φτου ρε γμτ...αυτο βρηκε να διαβασει; :s6vhaha:

Coach
14-09-08, 21:27
www.youtube.com/watch?v=V-mjqskG0SU&feature=related

Airness
18-11-08, 12:33
Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης θέλει να αυξήσει την ελληνική ...παροικία κι έτσι μετά τους Αμανατίδη και Λυμπερόπουλο θέλει να προσθέσει στο ρόστερ της, τον Φάνη Γκέκα.

Ο Λαρισαίος φορ δεν είναι ευχαριστημένος στη Λεβερκούζεν, αφού παίζει μία και τρεις είναι στον πάγκο, κάτι που δεν περίμενε, δύο χρόνια μετά την ανάδειξή του σε πρώτο σκόρερ της λίγκας, με τη φανέλα της Μπόχουμ.

Ο γενικός διευθυντής της Αιντραχτ, Γκερντ Μπρουχάγκεν είπε: "Για τον Γκέκα αξίωσαν 4 εκατομμύρια ευρώ. Δυστυχώς, δεν μπορούμε να ξοδέψουμε τέτοια ποσά και σκοπεύουμε να τον ζητήσουμε ως δανεικό".

d.n.a.
18-11-08, 13:21
Μια απρόσμενη κίνηση των οπαδών της Μπολόνια, δεν επέτρεψε στον Βαγγέλη Μόρα να χαρεί την πολύτιμη ισοπαλία της ομάδας του στην έδρα της Σιένα.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης ο Έλληνας αμυντικός πήγε μαζί με τους συμπαίκτες του στην εξέδρα όπου βρίσκονταν οι οπαδοί της Μπολόνια και πέταξε την φανέλα, όμως η συνέχεια δεν ήταν η αναμενόμενη...

Λίγο πριν μπει στα αποδυτήρια, ο Μόρας διαπίστωσε πως οι φίλοι της Μπολόνια πέταξαν πίσω την φανέλα του κάτι που έφερε δυσαρέσκεια στον ίδιο και στους συμπαίκτες του.

"Είμαι πολύ απογοητευμένος. Είναι ντροπή, διότι το σημερινό αποτέλεσμα είναι πολύ σημαντικό για μας", δήλωσε χαρακτηριστικά ο Μόρρας.

Την κίνηση των οπαδών της Μπολόνια καταδίκασε και ο αρχηγός της ομάδας, Κλαούντιο Τέρτζι, υπογραμμίζοντας: "Δεν μπορώ να καταλάβω. Οι οπαδοί μας έδειχναν ευχαριστημένοι και μας χειροκροτούσαν. Ελπίζω να ήταν ενέργεια κάποιου μεμωνομένου".

sadi
18-11-08, 13:56
Μπουχαχαχα! Του γυρισανε τη φανελα πισω!!!!ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

Μητρογλα παικταρα ελα στην εξεδρα να μου πεταξεις τη φανελα ρεεεεεεεεεεε

d.n.a.
18-11-08, 14:00
Πρέπει να είναι η απόλυτη ντροπή για έναν ποδοσφαιριστή!!Μα καλά τι έκανε?

Airness
18-11-08, 21:06
Πρέπει να είναι η απόλυτη ντροπή για έναν ποδοσφαιριστή!!Μα καλά τι έκανε?
Παιζει μπαλα...:s6vhaha:

sk12072
18-11-08, 22:13
η απολυτη ξεφτιλα...

sirkostas
19-11-08, 11:35
Εχει γινει και σε αγωνα του βαζελου στη Λεωφορο το ιδιο σκηνικο.

sk12072
19-11-08, 12:46
ποτε και με ποιον;

kwtsios
23-11-08, 01:48
2 γκολ Ο Λιμπεροπουλος στη νικη της φρανκφουρτης εναντιον του ανοβερου, εδω και βδομαδες ο καλητερος παιχτης της ομαδας του.

sk12072
23-11-08, 08:29
δεν παει να γαμηθει...

sirkostas
23-11-08, 11:41
2 γκολ Ο Λιμπεροπουλος στη νικη της φρανκφουρτης εναντιον του ανοβερου, εδω και βδομαδες ο καλητερος παιχτης της ομαδας του.Δυστυχως γι'αυτον, αργησε να φυγει εξω. Μπορουσε να κανει πολυ καλη καριερα εκει, αντι να αναλωνεται στην ΑΕΚ.

lofou
23-11-08, 11:53
ποιος τον μαμαει τον ψωριαρη.. τελικα στη γερμανια επεσε πολυ το επιπεδο
μεχρι και ο μπορχα επιασε :s6vhaha:

sk12072
23-11-08, 19:29
ο μπορχα ηταν στη β γερμανιας τρυφωνα.

AIIZ
04-12-08, 17:06
Μετά την Καρλσρούη και η Κολωνία ενδιαφέρεται για την απόκτηση του Φάνη Γκέκα σύμφωνα με τον γερμανικό τύπο.

Ο Έλληνας επιθετικός δεν έχει θέση βασικού στην Μπάγερ Λεβερκούζεν και η Κολωνία δείχνει διαθετειμένη να καταβάλει ένα ποσό που θα φτάσει τα 2,5 εκατομμύρια ευρώ για να τον αποκτήσει.

Μάλιστα ο αθλητικός διευθυντής της Μπάγερ Λεβερκούζεν, Ρούντι Φέλερ αναφέρθηκε στο θέμα του Φάνη Γκέκα λέγοντας:"Μπορώ να καταλάβω ότι ο Θεοφάνης δεν είναι χαρούμενος. Όμως γνωρίζει ότι θα πάρει την ευκαιρία του με εμάς".

Όλα αυτά πάντως τη στιγμή που η Λεβερκούζεν κινείται για την απόκτηση του Ερέν Ντερντιγιόκ από τη Βασιλεία.

Η Κολωνία έτσι δεν αποκλείεται να βρει ανοιχτή την πόρτα για τον Έλληνα επιθετικό και ενώ κινείται για την ενίσχυση της στην γραμμή κρούσης με το φλερτ με τον Λούκας Ποντόλσκι που ήταν ο πρώτος της στόχος να μην καταλήγει σε "γάμο" καθώς η Μπάγερν Μονάχου αρνήθηκε να τον παραχωρήσει.

Εγώ πάντως τον θέλω στον Ολυμπιακό.

eddie8
04-12-08, 17:26
Πιστεύω κι εγώ ότι θα πιάσει σε εμάς αν έρθει. Θα βάζει 15 γκολάκια μίνιμουμ τη χρονιά, με προϋπόθεση να παίζει 30-35 ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Βέβαια, εμείς σε 30 θα θέλουμε να βάζει τουλάχιστον 35 γκολ και θα ακούει τα σχολιανά του, αλλά εγώ με 15 θα είμαι ευχαριστημένος, ειδικά αν τα 3-4 από αυτά είναι σε "καλά" ματς...:winking:

Faithful
04-12-08, 19:25
εχω αρχισει κ εγω να τον θελω
αστε που χω κ αυτογραφο απ αυτον. χοχο εχω αυτογραφο παιχτη του οσφπ πριν ερθει σ αυτον:):s6vhaha:

sadi
05-12-08, 20:54
Κοιτα σε σχεση με το Μητρογλα κι εγω προτιμαω το Γκεκα. Σε σχεση με τον Νικολοπουλο προτιμαω το Νικολοπουλο και απο τους δυο.

Coach
05-12-08, 20:57
Και γω το μπεμπέ:) ... τι κάνετε, πώς είστε;

sadi
05-12-08, 20:57
Ποιο μπεμπε τον Γκουμα; :s6vhaha:

Coach
05-12-08, 20:59
Μμμμμμμμμμ

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
05-12-08, 21:24
Εγώ πάντως τον θέλω στον Ολυμπιακό.

Kαι εγω.

Dago Red
05-12-08, 22:04
Kι εγώ τον θέλω τον Γκέκα στον Ολυμπιακό. Να πουληθεί το Γενάρη ο Ντιόγκο και να έρθει στη θέση του το αητόπουλο που κάθε μέρα χρησιμοποιεί 5 ώρες το σεσουάρ για γυρίσει τα κάτω μαλλιά πάνω και να μη φαίνεται το κενό.:s6vhaha:
Να 'χουμε μετά βασικό το Θεοφάνη και αναπληρωματικό τον Μήτρογλου και να μη προλαβαίνουμε να μετράμε αυτόχειρες.
Ή ακόμη καλύτερα να παίζουν παρέα. Γκέκας-Μήτρογλου. Κάτι τέτοια δίδυμα είναι που γράφουν ιστορία. Θυμηθείτε και τον Χοντρό με το Λιγνό.

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
05-12-08, 22:20
ο μπορχα ηταν στη β γερμανιας τρυφωνα.
Πω πω ποιον θυμηκες τωρα Σταθηppnxoxoppnxoxoppnxoxo
Επι τη ευκαιρια μεχρι τωρα εχει παιξει 17 παιχνιδια και εχει βαλει 5 γκολ.
Κομπρα ο Μορχα!!!!!!ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Red Sting
05-12-08, 22:31
όπως είπε και ο Αλέφαντος για Μπόρχα ''καλά ο Σόλιντ βλέπει;;;; εγώ θα έβαζα τον Μπόρχα σέντρε μπακ και θα γινόταν τέτοιος παικταρας που θα μίλαγε όλη ευρώπη να πούμε. το γκολ δεν το έχει αλλά είναι γρήγορος, δυνατός, αλτικός, τι να λεμε ολα να λεμε θα γινόταν σέντρε μπακ παγκοσμιας κλασης''

τα συμπερασματα δικα σας....:cool:

βρε λέτε να έχει δίκιο ο μπαρμπα-Νίκος και να χάσαμε τέοιο παικταρα στην αμυνα???:s6vhaha:

sadi
05-12-08, 22:38
Kι εγώ τον θέλω τον Γκέκα στον Ολυμπιακό. Να πουληθεί το Γενάρη ο Ντιόγκο και να έρθει στη θέση του το αητόπουλο που κάθε μέρα χρησιμοποιεί 5 ώρες το σεσουάρ για γυρίσει τα κάτω μαλλιά πάνω και να μη φαίνεται το κενό.:s6vhaha:
Να 'χουμε μετά βασικό το Θεοφάνη και αναπληρωματικό τον Μήτρογλου και να μη προλαβαίνουμε να μετράμε αυτόχειρες.
Ή ακόμη καλύτερα να παίζουν παρέα. Γκέκας-Μήτρογλου. Κάτι τέτοια δίδυμα είναι που γράφουν ιστορία. Θυμηθείτε και τον Χοντρό με το Λιγνό.

ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!
Ετσι, εεετσιιιιι ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

differance
05-12-08, 23:21
όπως είπε και ο Αλέφαντος για Μπόρχα ''καλά ο Σόλιντ βλέπει;;;; εγώ θα έβαζα τον Μπόρχα σέντρε μπακ και θα γινόταν τέτοιος παικταρας που θα μίλαγε όλη ευρώπη να πούμε. το γκολ δεν το έχει αλλά είναι γρήγορος, δυνατός, αλτικός, τι να λεμε ολα να λεμε θα γινόταν σέντρε μπακ παγκοσμιας κλασης''

τα συμπερασματα δικα σας....:cool:

βρε λέτε να έχει δίκιο ο μπαρμπα-Νίκος και να χάσαμε τέοιο παικταρα στην αμυνα???:s6vhaha:
Ο Αλέφαντος δεν είχε πει ότι ο Μπόρχα θα ξεκωλιάσει τα αντίπαλα σέντερ μπακ? :whis:

Red Sting
05-12-08, 23:25
Ο Αλέφαντος δεν είχε πει ότι ο Μπόρχα θα ξεκωλιάσει τα αντίπαλα σέντερ μπακ? :whis:

μόλις πρωτοπήγε στον Ολυμπιακό. μετά έλεγε αυτά που έγραψα. βασικά δεν το ήξερα οτι τα είχε πει αλλά έβλεπα πριν μερικές μερες κάτι βιντεακια Αλέφαντου και τον ακουσα. μεγαλα λόγια απο τον Σοφό (όπως αυτοαποκαλείται . ''άκου τον Σοφό ακου'')

sk12072
06-12-08, 08:24
ποιος γκεκας ρε παιδια?αφηστε τον εκει που ειναι..

AIIZ
07-12-08, 11:06
Την επιθυμία του να συνεχίσει ν’ αγωνίζεται σε συλλόγους του εξωτερικού, αποκάλυψε ο Γιούρκας Σειταρίδης, σε συνέντευξη που παραχώρησε στην ισπανική εφημερίδα "Εl Mundo Deportivo".

Ο Έλληνας αμυντικός αισθάνεται πολύ άνετα, όπως τονίζει, στην Μαδρίτη, φορώντας για τρίτη σεζόν την φανέλα της Ατλέτικο: "Θα πρέπει να σας πω ότι αισθάνομαι πολύ άνετα. Γνωρίζω τη γλώσσα, τα κατατόπια της πόλης, έχω συνηθίσει τους συμπαίκτες μου. Δεν νιώθω ξένος. Τον πρώτο χρόνο όλα πήγαν κατ' ευχήν, έπαιξα σε πολλά ματς.

Πέρυσι ο τραυματισμός μου με άφησε πίσω. Το φετινό μου ξεκίνημα με καλύπτει και είμαι σε θέση να σας πω ότι βρίσκω τον ρυθμό μου. Αν αποκτήσω μια μονιμότητα στην 11άδα, θα δείτε τον πραγματικό Σεϊταρίδη".

Για την κριτική που δέχεται από τα ισπανικά ΜΜΕ, ο Σεϊταρίδης σχολίασε: "Δεν τρέχει τίποτα. Έχω συνηθίσει την κριτική. Είναι μέρος της δουλειάς μου. Δεν μου άρεσε, όμως, ειλικρινά αυτό που γράφτηκε μετά τον τραυματισμό μου. Ότι δηλαδή δεν ήθελα να αποθεραπευτώ γρήγορα. Είναι κάτι άδικο. Δεν υπάρχει παίκτης στον κόσμο που να μη θέλει το φως του. Κοινώς να παίζει μπάλα".

Τι συνέβη ακριβώς στην τελευταία σύγκρουση που είχε η Ατλέτικο με την Εθνική Ελλάδας ήταν η επόμενη ερώτηση: "Έπαθα ένα τράβηγμα με τη Σεβίλλη και βάσει ιατρικής γνωμάτευσης ήταν αδύνατο να είμαι εντάξει για τον αγώνα με την Μπαρτσελόνα. Μετά υπήρχε παιχνίδι της Εθνικής μου, αλλά με χρονικό διάστημα επαρκές για να αποθεραπευτώ.

Ο Γκαρθία Πιτάρτς (σ.σ.: τεχνικός διευθυντής των "ροχιμπλάνκος") μου είπε πως αν δεν έρθει στη Μαδρίτη να με εξετάσει ο ιατρός της Εθνικής Ελλάδας, δεν επρόκειτο να ταξιδέψω για τη χώρα μου. Έκανα αυτό που μου είπαν. Δεν αισθάνομαι υπεύθυνος. Το πρόβλημα ήταν καθαρά μεταξύ της Ατλέτικο και της Εθνικής Ελλάδας. Πάει, όμως, λύθηκε...".

Για την παραμονή του στο "Βιθέντε Καλντερόν" παρά τα σενάρια περί αποχώρησής του το περασμένο καλοκαίρι, ο διεθνής αμυντικός απάντησε: "Το καλοκαίρι ξεκίνησε χάλια. Με τον πρόωρο αποκλεισμό στο Euro. Μετά τις διακοπές γύρισα στις προπονήσεις, μίλησα με τον Χαβιέρ Αγκίρε και μου είπε ότι θα είχα την ευκαιρία μου να παλέψω για μία θέση. Δεν ήταν εύκολο, αλλά αυτό έγινε: έμεινα και πάλεψα".

Αναφορικά στο μέλλον του, ήταν ξεκάθαρος: "Αισθάνομαι μια χαρά στην Ατλέτικο. Δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις κάτι από τη στιγμή που σε καλύπτει. Το σίγουρο είναι ότι δεν θέλω να επιστρέψω στην Ελλάδα. Το επίπεδο δεν έχει καμία σχέση με το ισπανικό. Από την οργάνωση μέχρι και τις γηπεδικές εγκαταστάσεις. Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος...".

Στο τέλος του ζητήθηκε να θυμηθεί ένα συμβάν από τα ευτράπελα που έχει ζήσει στην ποδοσφαιρική καριέρα του: "Μου συνέβη σε ένα παιχνίδι στη Θεσσαλονίκη. Ήταν το "Άρης-Παναθηναϊκός", όταν κερδίζαμε 2-0 και πήγαινα να εκτελέσω ένα φάουλ. Τότε αντιλήφθηκα ότι από δίπλα μου πέρασε μία βρύση, την οποία είχαν εκτοξεύσει από την εξέδρα. Στην Ελλάδα η ατμόσφαιρα είναι υπέρ το δέον "ζεστή".

sirkostas
07-12-08, 11:09
Ευτυχως που τη βρυση δεν την ακολουθουσε κι ο...νεροχυτης!:s6vhaha:

Faithful
07-12-08, 11:33
αχαχαχαχα:s6vhaha:

ILIAS-KORLEONE <<JESUS>>
23-12-08, 13:51
Θέλει δανεικό τον Γκέκα η Εσπανιόλ
Ο Φάνης Γκέκας είναι υποψήφιος για αποχώρηση από την Μπάγερ Λεβερκούζεν και εκτός από τις Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, Καρλσρούη και Μπόχουμ, ενδιαφέρον για την απόκτηση του έχει δείξει και η Εσπανιόλ.
Η ισπανική ομάδα αναζητά ένα επιθετικό στην χειμερινή μετεγγραφική περίοδο και θεωρεί τον Έλληνα επιθετικό ως εξαιρετική λύση.

Ωστόσο σύμφωνα με τα γερμανικά μέσα ενημέρωσης, η πρόταση είναι για την απόκτηση του Λαρισαίου φορ με τη μορφή δανεισμού έως το τέλος της σεζόν και οψιόν αγοράς κάτι το οποίο δεν δέχεται η Μπάγερ Λεβερκούζεν η οποία συζητά μόνο το ενδεχόμενο πώλησης του.

Μάλιστα το ποσό που ζητούν οι "ασπιρίνες" φτάνει τα 3,5 εκατομμύρια ευρώ, κάτι που έχει αποτελέσει για την ώρα και εμπόδιο για τις άλλες γερμανικές ομάδες που ενδιαφέρονται για τον Έλληνα επιθετικό.

differance
24-12-08, 07:27
3,5 εκατομμύρια? Για τον Βεληγκέκα? :whatever:

sirkostas
24-12-08, 09:36
Γιατι οχι? Εδω βρεθηκε ομαδα που εδωσε 2,5 για καποιον Οθκαρ!

Airness
01-02-09, 23:17
Επί αγγλικού εδάφους θα συνεχίσει την καριέρα ο Φάνης Γκέκας.
Ο Λαρισαίος επιθετικός παραχωρήθηκε δανεικός ως το τέλος της σεζόν στην Πόρτσμουθ, με την προοπτική να παραμείνει στο "Φράτον Παρκ" και μετά το καλοκαίρι, όπως επισήμως ανακοινώθηκε. Σε περίπτωση που οι "πόμπεϊς" πάρουν την απόφαση να κρατήσουν τον 28χρονο διεθνή στο δυναμικό τους θα καταβάλουν στη Λεβερκούζεν το ποσό των τριών εκατομμυρίων ευρώ. Ο προπονητής της Πόρτσμουθ, Τόνι Άνταμς μόνο καλά λόγια είναι να πει για τον Έλληνα φορ. "Το ρεκόρ του στο σκοράρισμα είναι φανταστικό και πάντα επιδιώκει να πετυχαίνει γκολ. Επιδιώκει να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και έχει εξαιρετική επαφή με τα δίχτυα. Ελπίζουμε κάτι αντίστοιχο να συνεχιστεί στην Πόρτσμουθ", σημείωσε και προσέθεσε πως "είναι ένας παίκτης που θα προσαρμοστεί άμεσα και θα σκοράρει για μας. Είναι πεινασμένος να πετύχει".
Η... έκπληξη ωστόσο θα έχει συνέχεια, καθώς τη θέση του διεθνούς επιθετικού στη Μπάγερ θα πάρει ο Άγγελος Χαριστέας. Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες του γερμανικού περιοδικού "Kicker" και του συνεργάτη του contra.gr, Γιώργου Βαβρίτσα, οι "ασπιρίνες" έχουν συμφωνήσει με τη Νυρεμβέργη για το δανεισμό του "Χάρι", ο οποίος δεν έχει πρόβλημα να μεταπηδήσει στη "BayArena". Απομένουν μόνο οι λεπτομέρειες και η σχετική ανακοίνωση.

sirkostas
02-02-09, 09:38
Στη Πορτσμουθ? Ποιος ειναι ο μανατζερ της ομαδας? Στο FM εχω παρει Κειρίσον και Λεβαντοβσκι και βγαζουν φωτιες στην επιθεση της Πορτσμουθ. Κι αυτος ο χλεπας που τη μανατζαρει στ'αληθεια τη βγαζει με τον Γκεκα?

Airness
16-03-09, 16:08
Βολές κατά του Γιώργου Σαμαρά εξαπέλυσε ο Τόνι Κασκαρίνο. Ο Ιρλανδός παλαίμαχος επιθετικός, που φόρεσε και τη φανέλα της Σέλτικ (1991/92) μίλησε με απαξιωτικό τρόπο για τον Έλληνα φορ χαρακτηρίζοντάς τον ουσιαστικά ακατάλληλο για να αγωνίζεται στους «καθολικούς».
http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/09/03/16/155159.jpg?w=400
«Εξεπλάγην όταν έμαθα ότι η Σέλτικ απέκτησε τον Σαμαρά. Τον είχα δει στη Μάντσεστερ Σίτι και πίστευα πως δεν θύμιζε ποδοσφαιριστή. Δεν άφησε καλές εντυπώσεις και οι φίλαθλοι της Σίτι ήθελαν να τον ξεφορτωθεί η ομάδα τους το συντομότερο δυνατό. Δεν πιστεύω πως την ημέρα που υπέγραψε να δημιουργήθηκαν ουρές για την ανανέωση των εισιτηρίων διαρκείας της ομάδας», δήλωσε ο Κασκαρίνο στη σκωτσέζικη έκδοση της «Sun» και πρόσθεσε:

«Οι φόβοι μου βγήκαν αληθινοί. Στην αρχή της χρονιάς πέτυχε κάποια γκολ, αλλά τώρα θυμίζει τον παίκτη που ήταν στη Σίτι. Δεν ήταν ποτέ τίποτα περισσότερο από ένας ακόμη παίκτης, ένα άτομο που… γέμιζε μία φανέλα και δεν πρόσθεσε ποιότητα στην ομάδα. Οι φίλαθλοι της Σέλτικ έχουν κάθε δίκιο να τον κοιτούν και να αναρωτιούνται αν είναι άξιος να φορά τη φανέλα της Σέλτικ. Παίκτες όπως ο Χένρικ Λάρσον και ο Τσάρλι Νίκολας δόξασαν τη Σέλτικ, κάτι που σίγουρα δεν έχει κάνει ο Σαμαράς».

AIIZ
20-03-09, 09:41
Το ξέσπασμα του Φάνη Γκέκα για τον παραγκωνισμό του στην Πόρτσμουθ επανέφερε το όνομα του στην μεταγραφική λίστα Ελληνικών συλλόγων.

Στο προσωπικό του blog στην ιστοσελίδα "in.gr" εμφανίστηκε θετικός σε πιθανή επιστροφή του στα πάτρια εδάφη, αλλά τονίζει ότι δεν του έχει γίνει πρόταση.

"Κλείνοντας, θέλω να ξέρετε ότι ενημερώνομαι για τα δημοσιεύματα που με φέρνουν ψηλά στην μεταγραφική λίστα του Ολυμπιακού, όμως πρέπει να ξέρετε επίσης ότι δεν μου έχει γίνει καμία επίσημη πρόταση. Είμαι ανοικτός σε κάθε πρόταση αρκεί να μου γίνει", αναφέρει ο επιθετικός της Πόρτσμουθ.

panty
20-03-09, 09:49
Το ξέσπασμα του Φάνη Γκέκα για τον παραγκωνισμό του στην Πόρτσμουθ επανέφερε το όνομα του στην μεταγραφική λίστα Ελληνικών συλλόγων.

Στο προσωπικό του blog στην ιστοσελίδα "in.gr" εμφανίστηκε θετικός σε πιθανή επιστροφή του στα πάτρια εδάφη, αλλά τονίζει ότι δεν του έχει γίνει πρόταση.

"Κλείνοντας, θέλω να ξέρετε ότι ενημερώνομαι για τα δημοσιεύματα που με φέρνουν ψηλά στην μεταγραφική λίστα του Ολυμπιακού, όμως πρέπει να ξέρετε επίσης ότι δεν μου έχει γίνει καμία επίσημη πρόταση. Είμαι ανοικτός σε κάθε πρόταση αρκεί να μου γίνει", αναφέρει ο επιθετικός της Πόρτσμουθ.
τώρα μάλιστα! άλλος βάζελος στη λίστα! ρε δε πα να γα...............

AIIZ
20-03-09, 09:52
Αν βάζει τη μπάλα στο πλεκτό ας είναι και χανούμι=χειρότερο. Αρκεί να μπορεί και όχι να χρειάζεται να κάνει αίτηση...

panty
20-03-09, 10:09
εγώ δεν τον γουστάρω ......... και αυτόν!!!:)

Airness
20-03-09, 11:22
Σε σίριαλ έχει εξελιχθεί η υπόθεση Πόρτσμουθ και Φάνη Γκέκα. Ο εκτελεστικός διευθυντής της αγγλικής ομάδας, Πίτερ Στόρι, τα… χώνει κανονικά στην Εθνική και τον Τάκη Φύσσα, τονίζοντας ότι δεν θα δεχθεί υποδείξεις από κανέναν για το αν θα παίζει ο Ελληνας άσος και χαρακτηρίζει το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα «αναθεματισμένη ομάδα».

«Ο προπονητής είναι εκείνος που αποφασίζει για το ποιος θα αγωνίζεται. Το να μου τηλεφωνεί ο μάνατζερ της Εθνικής Ελλάδας και να μου λέει ποιος θα παίξει θεωρώ πως είναι απόλυτα εξοργιστικό. Ξέρω ότι σχετίζεσαι με την 'αναθεματισμένη' ελληνική ομάδα, αλλά μην αρχίζεις να μας λες ποιος θα αγωνιστεί στην Πόρτσμουθ».

Ο Στόρι συνέχισε με ακόμη πιο προκλητικές δηλώσεις: «Αν δεχθώ άλλο τηλεφώνημα από τον «αναθεματισμένο» θα του ρίξουμε κλωτσιά, γιατί ο Πολ (σ.σ.:Χαρτ) δεν έφερε αυτόν τον παίκτη στην ομάδα (σ.σ.:εννοεί τον Γκέκα), αλλά ο Τόνι (Ανταμς). Προσωπικά υποστηρίζω ότι κάνει ο Πολ 150%»

sadi
20-03-09, 11:28
Μπουχαχαχαχαχα καημενο γιδι...

Airness
08-05-09, 21:15
Παρελθόν θ’ αποτελέσει απ’ την Ατλέτικο Μαδρίτης όπως όλα δείχνουν ο Γιούρκας Σεϊταρίδης και όπως αναφέρουν ισπανικά δημοσιεύματα αυτό θα γίνει μέσα στις επόμενες ημέρες.

Η διοίκηση των «ροχιμπλάνκος» φέρεται διατεθειμένη να δώσει 1.5 εκατ. ευρώ ως αποζημίωση στον διεθνή Έλληνα μπακ, με τον ίδιο ν’ αξιώνει τα διπλά, όμως αναμένεται να βρεθεί η «χρυσή» τομή και οι δύο πλευρές να χωρίσουν.

Μάλιστα σύμφωνα πάντα με τους Ίβηρες δεν αποκλείεται να επιστρέψει στην Ελλάδα, παρά το γεγονός πως ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού φαίνεται να βρίσκεται πολύ κοντά στη Τζένοα.

Du3lisT
08-05-09, 21:51
να η επόμενη μεταγραφή

sadi
08-05-09, 21:55
Ναι ας μαζεψουμε οσους Ριζουπολιτες μπορουμε και οσους αντιχριστους δεν εχουνε δει κουπα ποτε τους για να κανει το κομματι του ο Ενας και Μοναδικος Θεος.

differance
08-05-09, 22:01
να η επόμενη μεταγραφή
http://www.red-dna.com/forum/signaturepics/sigpic5510_10.gif
O Μέσι? Χμμμμ, δεν είναι κακή :whis::whis:

Du3lisT
08-05-09, 22:03
O Μέσι? Χμμμμ, δεν είναι κακή :whis::whis:

Ποιός Μέσι μωρέ..εδώ έχουμε Ζαϊρί και Λέτο, τι να τον κάνουμε τον παλιο τάπα τον Αργεντίνο?

differance
08-05-09, 22:20
Εσύ το είπες :winking:

Airness
13-06-09, 22:05
Ποτέ δεν θα ερχόταν στον Ολυμπιακό ο Λυμπερόπουλος μετά τη Ριζούπολη, σύμφωνα με τα όσα είπε σε συνέντευξη που παραχώρησε. Γιατί, μήπως σε θέλαμε και δεν το γνωρίζαμε;

"Χείμαρρος" ήταν ο Νίκος Λυμπερόπουλος που πριν από λίγο καιρό, αποφάσισε να συνεχίσει την καριέρα του στο γερμανικό πρωτάθλημα, αφήνοντας την Κλάψα να κλαίει. Ο... μεγάλος αυτός παίκτης, που αντί για κούπες, σήκωνε συνεχώς τα χέρια του για να διαμαρτυρηθεί στους διαιτητές, παραχώρησε συνέντευξη στην οποία ανέφερε πως δεν θα ερχόταν ποτέ στον Ολυμπιακό μετά τον αγώνα της Ριζούπολης το 2003. Μα φυσικά δεν θα μπορούσε να έρθει, αφού απλούστατα δεν τον ήθελε κανείς. Να έρθει να κάνει τι στον Θρύλο; Να μας γεμίσει με απαισιοδοξία και δάκρυα; Και στην τελική τον ήθελε κανείς για να λέμε και του στραβού το δίκιο; Τι μας λέει τώρα για Ριζούπολη και τέτοια;

Παρόλα αυτά, παραδέχτηκε παρακάτω πως ο Θρύλος έχει προσφέρει πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο και είχε τη δυνατότητα να προσφέρει ακόμα περισσότερα. Ας μην ανησυχεί, όμως. Τα 12 πρωταθλήματα σε 13 χρόνια δεν είναι τίποτα. Αυτά είναι μόνο η αρχή. Όχι μόνο θα προσφέρει ακόμα πιο πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά θα πίνουν νερό στο όνομα του Θρύλου όλοι. Τα 17 τρόπαια από το 1996 και μετά είναι απλά μια πρόγευση για το τι θα ακολουθήσει. Μόνο με ικανούς συνεχίζει και μόνο αυτοί φορούν την ένδοξη φανέλα!

Airness
14-06-09, 12:43
Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, σε μια άκρως ενδιαφέρουσα συνέντευξή του στην εφημερίδα "Εξέδρα", αναφέρθηκε στους λόγους της αποχώρησής του από τον Παναθηναϊκό, στον Τεν Κάτε που τον υπολόγιζε, στην εθνική ομάδα, αλλά και στον Ολυμπιακό, στον οποίο δεν θα είχε πρόβλημα να παίξει.
http://www.contra.gr/images/m/papadopoulos_pao_140609_m.jpg
http://adfarm.mediaplex.com/ad/bn/65095? (http://adfarm.mediaplex.com/ad/ck/65095?)
Τα κυριότερα σημεία της συνέντευξης του Δ. Παπαδόπουλου

Έχεις καταλάβει γιατί έφυγες από τον Παναθηναϊκό;
"Ακόμα όχι. Αλλά αποκλειστικά υπεύθυνος γι' αυτό είναι ο κύριος Αντωνίου. Όταν είχε έρθει την πρώτη μέρα της προετοιμασίας και ανακοίνωσε σε εμένα και τον Μόρις ότι έπρεπε να φύγουμε, μου είπε ότι κάποιοι μέτοχοι δεν με ήθελαν στην ομάδα και ότι έπρεπε να ψάξω ομάδα να φύγω. 'Φέρε μας 1-1,5 εκ. ευρώ και φύγε, γιατί δεν σε υπολογίζουμε γι' αυτήν τη σεζόν', μου είπε".

Και ποιο ήταν το λάθος του; Καινούργιος ήταν, αφόρητη πίεση χρόνου είχε, πήρε κάποιες αποφάσεις και σας τις ανακοίνωσε. Βάσει της δική του εκτίμησης εσύ ως βασικός πέντε χρόνια στον ΠΑΟ και μέλος της εθνικής ομάδας, θα μπορούσες να φέρεις μια τέτοια πρόταση.
"Στο τέλος δεν έφυγα με πικρία. Δεν έχω παράπονο από τη θητεία μου στον Παναθηναϊκό, αλίμονο. Πήρα νταμπλ, έπαιξα στο Euro, στο Τσάμπιονς Λιγκ και στο Κύπελλο UEFA, συνεργάστηκε με πολύ καλούς παίκτες, με ορισμένους αξιόλογους προπονητές, κέρδισα με την προσπάθειά μου αρκετά χρήματα, οφείλω ένα ευχαριστώ στον Γιάννη Βαρδινογιάννη και στον Σπύρο Λιβαθηνό, ο οποίος με πήγε στον Παναθηναϊκό".
"Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα αν ερχόταν και μου έλεγε, 'Δημήτρη δεν σε υπολογίζει ο κόουτς, δεν πήγες καλά πέρυσι, θέλουμε να φύγεις. Περιμένουμε να μας φέρεις προτάσεις'. Το λάθος του ήταν ότι μου έβαλε ταμπέλα "πωλείται". Αυτό είναι ανόητο. Δεν το φωνάζεις όταν δεν θες να συνεχίσεις την συνεργασία σου με έναν παίκτη. Δεν ωφελεί ούτε εκείνον ούτε την ομάδα, υποτιμάς ουσιαστικά κάτι δικό σου, την περιουσία σου. Του το λες, γίνεται μια συνεννόηση και χωρίζουν οι δρόμοι ήσυχα και ωραία".

Ο προπονητής σε ήθελε;
"Έτσι μου είχε δείξει, έτσι μου είχε πει και σε τετ α τετ συναντήσεις και συζητήσεις. Ότι ήταν απόφαση της διοίκησης, ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος από τον τρόπο που λειτουργούσα, ότι δεν είχε κανένα παράπονο και ότι αν ήταν δική του απόφαση, θα με κρατούσε στην ομάδα. Μα ο Αντωνίου ουσιαστικά αναγκάστηκε να με αφήσει ελεύθερο όταν ο Τεν Κάτε πήγε και του είπε: 'Δεν ξέρω τι θα κάνετε, εγώ στο επόμενο ματς θα τον χρησιμοποιήσω'. Ο Τεν Κάτε ήθελε να με χρησιμοποιήσει και στα φιλικά του καλοκαιριού. Αλλά είχε εντολή να μην με βάλει. Λάθος και αυτό. Και να σου πω κάτι; Αν με είχαν αφήσει ελεύθερο το καλοκαίρι, δεν θα ζητούσα ούτε ευρώ ως αποζημίωση. Τους το είχα πει. Αλλά ήθελαν να με πουλήσουν".

Ποια είναι η γνώμη σου για τον Τεν Κάτε;
"Είναι προπονητής για να πάρει πρωτάθλημα σε μια μεγάλη ελληνική ομάδα. Ήταν σωστή η επιλογή της διοίκησης για την παραμονή του. Όχι μόνο επειδή δεν ωφελούν μια ομάδα οι αλλαγές προπονητών από χρονιά σε χρονιά. Αλλά διότι ο Παναθηναϊκός δύσκολα θα έβρισκε και θα έπειθε κάποιον καλύτερο από τον Τεν Κάτε και επειδή η φιλοσοφία του νομίζω ταιριάζει σε μια ομάδα που έχει στόχο το πρωτάθλημα".

Πόσο βοήθησε ο Ζιλμπέρτο Σίλβα;
"Δεν ξέρω για τη θέση του φορ, αλλά σίγουρα του έλειπε ένας Έκι στα καλά του. Ίσως αν παίξει ο Κάρα στη μεσαία γραμμή του χρόνου να καλύψει αυτήν την αδυναμία".
"Στα αποδυτήρια βοήθησε πολύ. Είναι ένας άριστος επαγγελματίας, ο οποίος όμως βοηθά και τους συμπαίκτες του, μιλάει μαζί τους, ασχολείται με την ομάδα. Αγωνιστικά βοήθησε πολύ στο Τσάμπιονς Λιγκ και λιγότερο στο πρωτάθλημα, όπου για μεγάλο διάστημα έψαχνε τον ρόλο του σε μια διαφορετική λίγκα από την αγγλική όπου έπαιζε για έξι χρόνια".

Πώς έπασε το γυαλί σ' αυτήν τη σχέση (σ.σ Εθνική);
"Δεν έχω προσωπικό πρόβλημα με τον κύριο Ρεχάγκελ. Αλλά ένιωθα ότι δεν με υπολογίζει. Προτού συζητήσω μαζί του, περίπου ενάμιση χρόνο με καλούσε σε όλα τα παιχνίδια της και δεν με χρησιμοποιούσε ποτέ. Ούτε ένα λεπτό, ούτε σε επίσημα, ούτε σε φιλικά παιχνίδια. Δεν αισθανόμουν καλά στην ομάδα. Και όταν δεν αισθάνομαι καλά, το λέω. Πήγα και του είπα: 'Μίστερ δεν έχω πρόβλημα μαζί σου, εσύ κάνεις τις επιλογές, εσύ παίρνεις τις αποφάσεις. Αλλά δεν θέλω απλός να νιώθω ότι συμπληρώνω την ομάδα. Αν δεν με θεωρείς ικανό να συμμετέχω στην προσπάθεια, αν δεν με θεωρείς ενεργό μέλος της ομάδας και δεν με υπολογίζεις, μη με ξανακαλέσεις'".

Θα πήγαινες στον Ολυμπιακό;
"Γιατί να μην πήγαινα; Αν μου κάνει πρόταση, θα τη συζητήσω".

Έχεις συζητήσει ποτέ με κάποιον από τη διοίκηση του Ολυμπιακού; Τον χειμώνα είχε γραφτεί ότι είχες μια επαφή, αλλά δεν ήθελες να πας, διότι ήταν νωπή η αποχώρηση σου από τον ΠΑΟ...
"Όχι δεν είναι αλήθεια. Η μοναδική συζήτηση που είχα στην καριέρα μου με άνθρωπο από τον Ολυμπιακό ήταν με τον κύριο Λούβαρη το 1999. Τότε με ήθελε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς, αλλά έφυγε. Είχα πάει στα γραφεία του Ολυμπιακού, είχα συζητήσει με τον κύριο Λούβαρη, μου είχε πει ότι με ήθελαν, είχα δώσει αν θυμάμαι καλά και συνέντευξη στο "ΦΩΣ". Μου είχε κάνει εντύπωση που με είχε ρωτήσει τι ομάδα υποστήριζα τότε. Και του είχα πει την αλήθεια: Ολυμπιακός και Μίλαν".

Πώς ένας παίκτης, που πιτσιρικάς ήταν οπαδός του Ολυμπιακού, πανηγυρίζει με τέτοια πόρωση το γκολ που είχε πετύχει με τη φανέλα του ΠΑΟ εναντίον της ομάδας που υποστήριζε μικρός;
"Για ποιο ματς μιλάς;"

Για τον τελικό του Κυπέλλου στην Νέα Σμύρνη...
"Όταν παίζω σε μια ομάδα, δένομαι με την ομάδα. Αυτό συμβαίνει με όλους τους παίκτες. Δένεσαι με τους συμπαίκτες σου, με τους ανθρώπους της, με τους οπαδούς, με τους στόχους της. Εκείνη την στιγμή πανηγυρίζεις την επιτυχία. Ε, εγώ πανηγυρίζω σχεδόν πάντα με πάθος. Πανηγυρίζεις ανεξάρτητα από την ομάδα που έχεις απέναντι σου. Όταν ο αντίπαλος είναι μεγάλος και το ματς σημαντικό, το νιώθεις πιο πολύ, πιο έντονα".

Τελικά, σε ποιον βαθμό επηρέασε την καριέρα σου εκείνο το χαμένο πέναλτι κόντρα στον Ολυμπιακό;
"Έχω μιλήσει στο παρελθόν. Νομίζω ότι όλοι αντιλαμβάνονται την πραγματικότητα και δεν χρειάζεται να λέμε περισσότερα".

k79
14-06-09, 14:08
Ποτέ δεν θα ερχόταν στον Ολυμπιακό ο Λυμπερόπουλος μετά τη Ριζούπολη, σύμφωνα με τα όσα είπε σε συνέντευξη που παραχώρησε. Γιατί, μήπως σε θέλαμε και δεν το γνωρίζαμε;

"Χείμαρρος" ήταν ο Νίκος Λυμπερόπουλος που πριν από λίγο καιρό, αποφάσισε να συνεχίσει την καριέρα του στο γερμανικό πρωτάθλημα, αφήνοντας την Κλάψα να κλαίει. Ο... μεγάλος αυτός παίκτης, που αντί για κούπες, σήκωνε συνεχώς τα χέρια του για να διαμαρτυρηθεί στους διαιτητές, παραχώρησε συνέντευξη στην οποία ανέφερε πως δεν θα ερχόταν ποτέ στον Ολυμπιακό μετά τον αγώνα της Ριζούπολης το 2003. Μα φυσικά δεν θα μπορούσε να έρθει, αφού απλούστατα δεν τον ήθελε κανείς. Να έρθει να κάνει τι στον Θρύλο; Να μας γεμίσει με απαισιοδοξία και δάκρυα; Και στην τελική τον ήθελε κανείς για να λέμε και του στραβού το δίκιο; Τι μας λέει τώρα για Ριζούπολη και τέτοια;

Παρόλα αυτά, παραδέχτηκε παρακάτω πως ο Θρύλος έχει προσφέρει πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο και είχε τη δυνατότητα να προσφέρει ακόμα περισσότερα. Ας μην ανησυχεί, όμως. Τα 12 πρωταθλήματα σε 13 χρόνια δεν είναι τίποτα. Αυτά είναι μόνο η αρχή. Όχι μόνο θα προσφέρει ακόμα πιο πολλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά θα πίνουν νερό στο όνομα του Θρύλου όλοι. Τα 17 τρόπαια από το 1996 και μετά είναι απλά μια πρόγευση για το τι θα ακολουθήσει. Μόνο με ικανούς συνεχίζει και μόνο αυτοί φορούν την ένδοξη φανέλα!
ουτε εμεις τον θελουμε ποτε.

sk12072
14-06-09, 15:34
νικολακη ξαναελα να μας δειξεις την φανελα.

Airness
23-06-09, 16:34
Αποφασισμένος να αποδείξει την αξία του είναι ο Φάνης Γκέκας. Ο Λαρισαίος επιθετικός επιστρέφει στη Γερμανία για λογαριασμό της Λεβερκούζεν, μετά τον εξάμηνο δανεισμό του στην Πόρτσμουθ όπου είχε μόλις ένα λεπτό συμμετοχής σε επίσημα ματς. «Ο Φάνης είναι πολύ χαρούμενος και ανυπομονεί για την προετοιμασία με τη Λεβερκούζεν, περιμένοντας να πάρει ευκαιρίες», δήλωσε στον γερμανικό Τύπο ο εκπρόσωπος του 29χρονου ποδοσφαιριστή, Πολ Κουτσολιάκος. Ο σοβαρός τραυματισμός του βασικού σέντερ φορ της ομάδας, Πάτρικ Χέλμες, που υπέστη ρήξη χιαστών κάνοντας προπόνηση στις διακοπές του, ανοίγει την πόρτα της ενδεκάδας στον πρώτο σκόρερ της Bundesliga τη σεζόν 2006/07.
http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/09/06/23/170551.jpg?w=400
Ο Φάνης Γκέκας, που δεσμεύεται με συμβόλαιο ως το 2011, είχε πέρυσι με τη Λεβερκούζεν σε 15 συμμετοχές στο πρωτάθλημα 2 γκολ, ενώ σκόραρε μία φορά σε 3 ματς στο Κύπελλο. Τη σεζόν 2007/08 είχε πετύχει 11 γκολ σε 30 εμφανίσεις στην Bundesliga και 2 τέρματα σε 10 ματς στο Κύπελλο UEFA.

Airness
23-06-09, 19:17
Στη Μόναχο 1860 θα συνεχίσει την καριέρα του για τον επόμενο χρόνο ο Χάρης Παππάς, που αποτελεί προσωπική επιλογή του Έβαλντ Λίνεν.

Ο Γερμανός τεχνικός είχε και έχει σε μεγάλη εκτίμηση τον παίκτη και αυτός ήταν ένας από τους βασικότερους λόγους που οι δυο τους θα συνεργαστούν για πρώτη φορά. "Γνωρίζω τον Παππά, από την παρουσία του στην Ελλάδα. Έχει παίξει στον Ολυμπιακό, την ΑΕΚ και την Ξάνθη και με την ταχύτητά του μπορεί να δημιουργήσει φάσεις", ήταν τα λόγια του Λίνεν, για να συνεχίσει ο παίκτης. "Ξέρω τον Έβαλντ Λίνεν από τη θητεία του στον Πανιώνιο. Θέλαμε να συνεργαστούμε στο παρελθόν, αλλά κάτι τέτοιο δεν ήταν εφικτό. Χαίρομαι τελικά που τα καταφέραμε".

Ο 26χρονος που υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας 1+1 χρόνο με τη Μόναχο 1860, είχε μείνει ελεύθερος από τη Skoda Ξάνθη, στην οποία δεν μπόρεσε να προσφέρει τα αναμενόμενα.

differance
24-06-09, 07:11
Στη Μόναχο 1860 θα συνεχίσει την καριέρα του για τον επόμενο χρόνο ο Χάρης Παππάς, που αποτελεί προσωπική επιλογή του Έβαλντ Λίνεν.

....
:doh:

Airness
26-06-09, 17:32
Στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ θα συνεχίσει την καριέρα του ο Δημήτρης Παπαδόπουλος όπως πρώτο αποκάλυψε την Τετάρτη το contra.gr.
http://www.contra.gr/images/m/PAPADOPOULOSNTINAMO2606_m.jpg
Ο 28χρονος επιθετικός, ο οποίος έμεινε ελεύθερος από τη Λέτσε, είχε δεχθεί δελεαστική πρόταση από τους νταμπλούχους Κροατίας και μετά από σκέψη αποφάσισε να την αποδεχθεί.

Το απόγευμα της Παρασκευής η Ντιναμό ανακοίνωσε μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της την συμφωνία με τον Ελληνα επιθετικό για τα επόμενα χρόνια. Ο Παπαδόπουλος αναμένεται στην Κροατία τη Δευτέρα για τις τυπικές λεπτομέρειες και τις υπογραφές στο νέο του συμβόλαιο.

Faithful
26-06-09, 18:08
ευτυχως τον γλιτωσαμε κ αυτον!!!

Red Sting
26-06-09, 18:12
:great:

nikolios
26-06-09, 22:35
Σκιζουν οι Ελληνες του εξωτερικου..Απο το καλο στο καλυτερο

sirkostas
27-06-09, 01:11
Καλα, εχουν παθει πλακα οι ξενοι. "Που κρύβονταν τοσα χρονια αυτοι οι παιχταραδες?" αναρωτιουνται.

sadi
28-06-09, 02:31
Καλα, εχουν παθει πλακα οι ξενοι. "Που κρύβονταν τοσα χρονια αυτοι οι παιχταραδες?" αναρωτιουνται.

Αναζητανε αυτον που τους ειχε κρυψει να τους ξανακρυψει ε; ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

sk12072
28-06-09, 13:03
καλα που εκλεισε εκει ο μυτογκας.

Airness
30-08-09, 11:42
Στην Κολωνία ο Σείταρίδης!

http://new.balla.gr/files/ethnikes_omades/seitaridis-housein195.jpgΣτην Γερμανία και πιο συγκεκριμένα στην Κολωνία θα συνεχίσει τη καριέρα του εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, ο Γιούρκας Σεϊταρίδης!

Ο διεθνής αμυντικός συμφώνησε με την Γερμανική ομάδα για τριετές συμβόλαιο συνεργασίας έναντι 850.000 ευρώ το χρόνο και μέσα στις επόμενες ημέρες αναμένεται να μεταβεί στην Κολωνία για να υπογράψει!

Ο πρώην άσσος της Ατλέτικο Μαδρίτης θα συναντήσει μάλιστα στην Κολωνία τον Μανίς, με τον οποία ήταν συμπαίκτες σε Πόρτο και Ντιναμό Μόσχας!

sirkostas
30-08-09, 11:46
Παιχτης χωρις καμια απολυτως φιλοδοξια, παρα μονο για το πως θα αυγατισει τον τραπεζικο του λογαριασμο.

Μ' αρεσει που καποιοι τον θελαν και στον Ολυμπιακο.

Airness
30-08-09, 23:46
Το contra.gr σας αποκαλύπτει την ομάδα που εξέφρασε ενδιαφέρον για την απόκτηση του Γιούρκα Σεϊταρίδη και είναι πολύ πιθανό να υπάρξει συνεργασία.
http://www.contra.gr/images/m/SEITARIDIS-30_08_m.jpg

Σχετικά links

Bundesliga - Κολωνία
Διαψεύδουν τα περί Σεϊταρίδη στην Κολωνία (http://www.contra.gr/Soccer/Germany/Bundesliga/Koln/248495.html)

Την ώρα που τα διάφορα δημοσιεύματα ήθελαν την Κολωνία να είναι ο επόμενος σταθμός της καριέρας του Ελληνα αμυντικού, αναγκάζοντας μάλιστα την γερμανική ομάδα να βγάλει ανακοίνωση διάψευσης, ο Γιούρκας συζητούσε με τους ανθρώπους της Σάλκε. Οπως αποκαλύπτει ο Γιώργος Βαβρίτσας από τη Γερμανία, ο Σεϊταρίδης έχει συμφωνήσει με την ομάδα του Βασίλη Πλιάτσικα και το μόνο που απομένει είναι η... πώληση του Ραφίνια.

Airness
05-09-09, 12:43
Λύμπε: Ώρα να σταματήσω...

Ο Νίκος Λυμπερόπουλος εξέφρασε την πρόθεσή του να αποσυρθεί από την Εθνική Ελλάδας, μετά το τέλος των προκριματικών αγώνων, ή της τελικής φάσης του Μουντιάλ, αν όλα πάνε καλά και η «γαλανόλευκη» περάσει...

Ο «Λύμπε» είπε στην εφημερίδα «ΤΑ ΝΕΑ»:

Έχεις συνειδητοποιήσει πως το παιχνίδι στη Βασιλεία εναντίον της Ελβετίας ίσως είναι η τελευταία σου ευκαιρία για να αγωνιστείς σε ένα Μουντιάλ;

«Το έχω συνειδητοποιήσει εδώ και πολύ καιρό. Και δεν ισχύει μόνο για μένα, αλλά για αρκετούς ακόμα παίκτες. Δεν με αγχώνει όμως. Κάποια στιγμή θα ερχόταν κι αυτό. ’λλωστε, μετά τους αγώνες των προκριματικών ή του Μουντιάλ, αν προκριθούμε, θα αποσυρθώ από την Εθνική».

Η σημερινή ομάδα είναι πιο αδύναμη από αυτήν που κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα;

«Δεν πρέπει να γίνεται σύγκριση. Η σημερινή, όπως και η ομάδα που κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, βασίζεται σε κάποια στοιχεία τα οποία όμως τότε ήταν πιο έντονα».

Ποια είναι αυτά τα στοιχεία;

«Η αυτοσυγκέντρωση, η αυτοθυσία που δεν υπάρχει σήμερα σε μεγάλο βαθμό. Το 2004 ο ένας παίκτης χτυπούσε και ο άλλος πονούσε. Εκείνη η ομάδα βασίστηκε στην αμυντική της λειτουργία και στην αλληλοκάλυψη. Και η σημερινή όμως έχει παρόμοια στοιχεία. Οι φίλαθλοι δεν πρέπει να περιμένουν να παίζουμε όπως η Ισπανία».

H Ελλάδα είναι πάντα στη σκέψη του Νίκου Λυμπερόπουλου. Σε πρόσφατη συνέντευξή του άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο επιστροφής στην ΑΕΚ. Του λείπει η πατρίδα;

«Αυτό που δήλωσα ήταν ότι στη ζωή μου έχω μάθει να μην αποκλείω τίποτα. Είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση».

Έχεις προσδιορίσει πότε θα πέσουν οι τίτλοι τέλους στην καριέρα σου;

«Υπάρχουν κάποιες σκέψεις αλλά τίποτα σίγουρο, γιατί κάθε φορά που κάνω σχέδια κάτι συμβαίνει και ανατρέπονται. Αν δεν έχω κάποιον τραυματισμό, θα μπορούσα να συνεχίσω για ένα ή δύο ακόμη χρόνια. Όνειρό μου είναι να ολοκληρώσω την καριέρα μου σε μία μεγάλη ομάδα, είτε στο εξωτερικό είτε στην Ελλάδα».

Είσαι από τις ελάχιστες περιπτώσεις παικτών που, παρ΄ ότι αγωνίστηκες 12 χρόνια σε Παναθηναϊκό και ΑΕΚ, δεν πανηγύρισες τίτλο πρωταθλητή. Τι σκέφτεσαι γι΄ αυτό όταν κάνεις τον απολογισμό σου;

«Με στενοχωρεί. Δεν είναι λίγο να έχεις παίξει περισσότερα από 750 παιχνίδια σε υψηλό επίπεδο με συνεχή παρουσία και να μην έχεις κατακτήσει τίτλο. Δεν πεθαίνω όμως. Γιατί δεν είμαι αθλητής σε ατομικό άθλημα, όπως για παράδειγμα το τένις. Εκεί, πράγματι θα πέθαινα».

Airness
18-10-09, 11:05
Θέλει Μπασινά ο ΠΑΣ!

http://new.balla.gr/files/ethnikes_omades/195x240/BASINADANIA.JPGΤον Αγγελο Μπασινά φέρεται να έχει βάλει στο «στόχαστρο» του ο ΠΑΣ Γιάννενα!

Ο «Αγιαξ της Ηπείρου» που με τη μέχρι τώρα παρουσία του στο Ελληνικό πρωτάθλημα δείχνει ότι ήρθε για να μείνει, προσπαθεί να πραγματοποιήσει μια πολύ μεγάλη μεταγραφή, πείθοντας τον 33χρονο μέσο να πάρει την μεγάλη απόφαση να επαναπατριστεί.

Ο πρώην άσσος του Παναθηναϊκού, της Μαγιόρκα και της ΑΕΚ, αναμένεται να μείνει ελεύθερος τον Ιανουάριο από την Πόρτσμουθ, όπου φέτος μετράει μόλις τρεις συμμετοχές, μια σε αγώνα πρωταθλήματος και δύο στο Λιγκ καπ.

sirkostas
18-10-09, 11:59
Μεγαλεία!

Faithful
18-10-09, 12:27
χαχαχαχαχαχα 3 συμμετοχες

Du3lisT
18-10-09, 14:11
Μεγάλος ποδοσφαιριστής ο BusInAss, μπράβο παικταρά μου, ζω για να τον δω με την φανέλα του ΠΑΣ Πρέβεζα στη Δ εθνική να πηγαίνω στο γήπεδο να τον κερνάω καφέδες στη μάπα :)

Airness
22-10-09, 20:15
Ατυχος στάθηκε ο Νίκος Λυμπερόπουλος που έπεσε θύμα τραυματισμού από... κούκλα! Συγκεκριμένα, ο διεθνής φορ της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, συγκρούστηκε με μία... κούκλα προπόνησης, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί, ευτυχώς όχι σοβαρά.

Το περιστατικό συνέβη την Τετάρτη, σε μια άσκηση τακτικής, με αποτέλεσμα ο παίκτης να τραυματιστεί, σκίζοντας το δέρμα του με άσχημο τρόπο.
http://media2.feed.gr/filesystem/images/20081025/engine/goalnews_LARGE_t_1041_1621966_type11487.jpg
Οι συγκεκριμένες κούκλες είναι φτιαγμένες στο εσωτερικό τους από μέταλλο και η συγκεκριμένη ήταν χαλασμένη, με αποτέλεσμα να χτυπήσει άσχημα τον Ελληνα άσο, που λογικά δε θα χάσει το ντέρμπι με την Μπάγερν Μονάχου.

Σύμφωνα, πάντως, με το ιατρικό τιμ, θα χρειαστούν λίγες μέρες προσοχής και έπειτα ο παίκτης θα επιστρέψει κανονικά στη δράση.

:doh: :rollingeyes: :shock:

Eleni7
22-10-09, 21:00
Ατυχος στάθηκε ο Νίκος Λυμπερόπουλος που έπεσε θύμα τραυματισμού από... κούκλα! Συγκεκριμένα, ο διεθνής φορ της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, συγκρούστηκε με μία... κούκλα προπόνησης, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί, ευτυχώς όχι σοβαρά.

Το περιστατικό συνέβη την Τετάρτη, σε μια άσκηση τακτικής, με αποτέλεσμα ο παίκτης να τραυματιστεί, σκίζοντας το δέρμα του με άσχημο τρόπο.
http://media2.feed.gr/filesystem/images/20081025/engine/goalnews_LARGE_t_1041_1621966_type11487.jpg
Οι συγκεκριμένες κούκλες είναι φτιαγμένες στο εσωτερικό τους από μέταλλο και η συγκεκριμένη ήταν χαλασμένη, με αποτέλεσμα να χτυπήσει άσχημα τον Ελληνα άσο, που λογικά δε θα χάσει το ντέρμπι με την Μπάγερν Μονάχου.

Σύμφωνα, πάντως, με το ιατρικό τιμ, θα χρειαστούν λίγες μέρες προσοχής και έπειτα ο παίκτης θα επιστρέψει κανονικά στη δράση.

:doh: :rollingeyes: :shock:

ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Με κούκλα προπόνησης; :rollingeyes:
Να μην ξανακούσω ανέκδοτα για μας τις ξανθιές γιατί....:s6vhaha::s6vhaha::s6vhaha:

Airness
10-11-09, 13:41
Αμανατίδης από του χρόνου!

Ο Γιάννης Αμανατίδης, θα μείνει εκτός δράσης για τέσσερις έως επτά μήνες, μετά τη νέα επέμβαση στην οποία υποβλήθηκε.

Ο άσος της Αϊντραχτ υπεβλήθη σε επέμβαση αφαίρεσης κομματιών του χόνδρου που ήταν ασταθή, στο ίδιο σημείο όπου είχε εγχειριστεί στις 29 Οκτωβρίου του 2008, ο Ελληνας φορ θα αρχίσει φυσιοθεραπεία, ενώ θα κινείται με πατερίτσες για 6 έως 8 εβδομάδες.

Όλα τα παραπάνω, σημαίνουν πως η σεζόν για εκείνον τελειώνει πρόωρα, ενώ ακόμη και σε περίπτωση πρόκρισης της Εθνικής στο Παγκόσμιο Κύπελλο 2010, είναι αμφίβολο αν θα είναι σε θέση να αγωνιστεί.

Airness
30-11-09, 14:49
Στα άκρα έχουν οδηγηθεί οι σχέσεις του Άγγελου Χαριστέα με τη Νυρεμβέργη. Ο 29χρονος επιθετικός ήταν εκτός αποστολής-δίχως να έχει κάποιο πρόβλημα να αγωνιστεί-για τη σαββατιάτικη αναμέτρηση με τη Φράιμπουργκ (εντός έδρας ήττα με 1-0) και εθεάθη να πίνει καφέ με τα τη σύζυγό του στο γειτονικό Μόναχο. Όταν μετά το ματς ο προπονητής της βαυαρικής ομάδας ενημερώθηκε για το γεγονός, σχολίασε: «Ο Χαριστέας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει στον ελεύθερο χρόνο του», αλλά ο πρόεδρος του συλλόγου, Φραντς Σέφερ, δεν έκρυψε την οργή του. «Είναι ανεπίτρεπτο. Περιμένω από κάθε ποδοσφαιριστή της ομάδας μας, ακόμη και όταν δεν είναι στη 18αδα, να βρίσκεται στο γήπεδο όταν αγωνίζεται η ομάδα. Κι αν δεν είναι στο στάδιο, θα πρέπει να αναζητεί ομάδα για να συνεχίσει την καριέρα του».
http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/09/11/30/154341.jpg?w=400
Ο ίδιος ο «Χάρι» έδωσε τη δική του εξήγηση: «Καθόμουν στα επίσημα με έναν φίλου μου και αποχώρησα 20-30 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα», τόνισε ο διεθνής άσος, που μετρά μόλις πέντε συμμετοχές φέτος έχοντας να αγωνιστεί με τη Νυρεμβέργη από τις 12 Σεπτεμβρίου.

nikolios
06-12-09, 07:19
Και εις ανωτερα

Airness
08-12-09, 16:22
«Με έχουν προσεγγίσει»

Στην αποκάλυψη πως τον έχει προσεγγίσει μεταξύ άλλων και ο Ολυμπιακός, προχώρησε ο Γιώργος Σαμαράς.

Μιλώντας στον Τύπο της Σκωτίας, ο στράικερ της Σέλτικ ανέφερε πως ήρθαν σε επαφή μαζί του οι τρεις μεγάλοι της Αθήνας, προσθέτοντας παράλληλα πως θα έφευγε από τη Σέλτικ, μόνο για κάτι καλύτερο. "Παλαιότερα είχα προτάσεις από την Ελλάδα, τόσο ως παίκτης της Σίτι όσο και της Σέλτικ. Δεν δελεάστηκα, όμως, αφού γνώριζαν την απάντησή μου. Με έχουν προσεγγίσει όλες οι ομάδες της Αθήνας", ανέφερε αρχικά ο Σαμαράς, για να καταλήξει.

"Ελπίζω να μείνω για πολλά χρόνια στη Σέλτικ, αφού είναι πολύ καλός σύλλογος. Είχα πει πως θα ήθελα να κλείσω την καριέρα μου εδώ και πως θα έφευγα μόνο αν παρουσιαζόταν κάτι πολύ καλύτερο. Οι οπαδοί μας είναι πολύ παθιασμένοι και όταν επέστρεψα πέρυσι και δεν μπορούσα να σκοράρω για δύο μήνες, είχα τη συμπαράσταση των οπαδών".

stelios-7-
08-12-09, 16:29
ναι μωρε η ντιβα..σιγα τον ριμπερι να πουμε...κατσε εκει που εισαι ρε..

Airness
13-12-09, 13:24
Πάει δανεικός στην Χέρτα ο Γκέκας!

http://www.rednews.gr/content/soccer/Gekas%283%29.jpg
Δύσκολα θα συνέχιζε στην Λεβερκούζεν όμως η ομάδα του ήθελε να τον πουλήσει. Τελικά φαίνεται ότι δεν θα γίνει ούτε αυτό με τον Φάνη Γκέκα ο οποίο οδεύει ως δανεικός στην Χέρτα για το επόμενο 6μηνο. Μάλιστα η οψιόν αγοράς του Ελληνα φορ δεν αγγίζει καν το 1,5 εκ. ευρώ. Μάλλον από τον Ολυμπιακό ουδέποτε έγινε κάποια κίνηση, για να αποκτηθεί ακόμα και δανεικός, παρότι ο παίκτης ήθελε να έρθει στον Πειραιά...

stelios-7-
13-12-09, 13:30
στο καλο φανη..

Airness
15-12-09, 11:01
Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος μεταγράφηκε το καλοκαίρι στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ αλλά η παραμονή του στην κροατική ομάδα θα λάβει σύντομα τέλος καθώς αντιμετωπίζει σοβαρά οικονομικά προβλήματα και ετοιμάζεται να μειώσει το μπάτζετ της.
Ο σύλλογος του Ζάγκρεμπ επιθυμεί να «ξεφορτωθεί» παίκτες με μεγάλα συμβόλαια και σε αυτή την κατηγορία υπάγεται τόσο ο Ελληνας επιθετικός όσο και ο Αργεντινός, Λεάντρο Κουφρέ.

http://media2.feed.gr/filesystem/images/20091215/engine/pegasus_LARGE_t_1041_11268451_type11487.jpg
Ο «Παπ» υπέγραψε το καλοκαίρι τριετές συμβόλαιο με της ετήσιες αποδοχές του να φτάνουν τις 650.000 ευρώ αλλά δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες των ανθρώπων της Ντιναμό πετυχαίνοντας μόλις τέσσερα γκολ.
Ο ισχυρός άνδρας των Κροατών, Ζντράβκο Μάμιτς δήλωσε: «Ο Παπαδόπουλος είναι ελεύθερος να ψάξει για ομάδα χωρίς η Ντιναμό να αξιώνει ούτε ένα ευρώ».

differance
15-12-09, 11:09
Ο «Παπ» υπέγραψε το καλοκαίρι τριετές συμβόλαιο με της ετήσιες αποδοχές του να φτάνουν τις 650.000 ευρώ αλλά δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες των ανθρώπων της Ντιναμό πετυχαίνοντας μόλις τέσσερα γκολ.
Ο ισχυρός άνδρας των Κροατών, Ζντράβκο Μάμιτς δήλωσε: «Ο Παπαδόπουλος είναι ελεύθερος να ψάξει για ομάδα χωρίς η Ντιναμό να αξιώνει ούτε ένα ευρώ».
Ωχ! :doh:

Airness
15-12-09, 11:15
Ωχ! :doh:
Το πιασες το υπονοούμενο μεγάλε! :cool:

Airness
12-01-10, 15:29
Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ προσπαθεί να απαλλαγεί από τα βαριά συμβόλαια που έχει υπογράψει ,λόγω των σοβαρών οικονομικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει. Ένα από αυτά είναι και του Δημήτρη Παπαδόπουλου, που δεν υπολογίζεται και με απόφαση της διοίκησης της ομάδας θα προπονείται από εδώ και πέρα μόνος του, σε μια προσπάθεια πίεσης του Έλληνα διεθνή, προκειμένου να δεχθεί να λύσει το συμβόλαιο του.
http://resources.sport-fm.gr/Imaginator/supersportFM/images/news/10/01/12/153755.jpg?w=400
Ο Έλληνας επιθετικός δεν έχει καταλήξει σε συμφωνία με την πρωταθλήτρια Κροατίας για την λύση του συμβολαίου του, αφού δεν έχει βρεθεί ακόμα ομάδα για να συνεχίσει την καριέρα του, ενώ ο Έλληνας παίκτης δεν δείχνει διατεθειμένος να δεχτεί μείωση αποδοχών, όπως έκανε το άλλο μεγάλο απόκτημα του καλοκαιριού ο Λεάντρο Κουφρέ.

Έτσι, η Ντιναμό προέβη σε μία δοκιμασμένη λύση σε μία προσπάθεια να πιέσει τον Παπαδόπουλο, βάζοντάς τον να προπονείται μόνος του. Το ίδιο ακριβώς είχε συμβεί και την περσινή χρονιά με τους Μπάλαμπαν και Σόκοτα μέχρι να βρουν ομάδα και να αποχωρήσουν για την Ελλάδα και τον Πανιώνιο ο πρώτος και για το Βέλγιο και τη Λόκερεν ο δεύτερος.

Το όνομα του Παπαδόπουλου είχε ακουστεί για τον ΠΑΟΚ, τη Λάρισα και τον ΠΑΣ Γιάννινα χωρίς όμως να προχωρήσει καμία από αυτές τις περιπτώσεις και έτσι η κροατική περιπέτεια να συνεχίζεται για τον 29χρονο επιθετικό.

kritikia
12-01-10, 15:30
:socrat:

Ανοιξε ο δρομος για μας...ppnxoxo

stelios-7-
12-01-10, 15:45
μακρια απο μας ο μυτογκας.

Reds
12-01-10, 21:48
Λες να γελασουμε...??? :s6vhaha:

stelios-7-
13-01-10, 00:25
ασε σπυρο..
ουτε για πλακα.

kritikia
21-01-10, 10:37
Στη Θέλτα αναμένεται να συνεχίσει την καριέρα του ο Δημήτρης Παπαδόπουλος, σύμφωνα με ισπανικά δημοσιεύματα. Ο 28χρονος επιθετικός θα λύσει το συμβόλαιό του με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ και εντός της ημέρας φτάνει στο Βίγκο για να υποβληθεί σε ιατρικές εξετάσεις και εν συνεχεία να υπογράψει ως το τέλος της περιόδου στην ομάδα που αγωνίζεται στη δεύτερη κατηγορία της Ισπανίας.

Ο «Παπ», μέλος της εθνικής ομάδας που το 2004 κατέκτησε το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, είχε φέτος 13 συμμετοχές και 2 γκολ στο πρωτάθλημα της Κροατίας, καθώς επίσης και 2 τέρματα σε 10 ευρωπαϊκές εμφανίσεις με την πρωταθλήτρια της χώρας. Η Θέλτα μετά από 20 αγωνιστικές είναι στη 16η θέση (μεταξύ 22 ομάδων) στη Segunda Division, ενώ συνεχίζει την πορεία της στο Κύπελλο αντιμετωπίζοντας στα προημιτελικά την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Επιμέλεια: Χρήστος Ρομπόλης

Faithful
21-01-10, 10:59
Πωπω οσο σκεφτομαι οτι γινονταν κουβεντες περι μυτογκα-οσφπ, με πιανει πυρετος

Reds
21-01-10, 19:21
OVER σημερα η θελτα..

kritikia
22-01-10, 15:33
Ελεύθερος να επιλέξει την επόμενο σταθμό της καριέρας είναι ο Στάθης Ταυλαρίδης, για τον οποίο φημολογείται ότι ενδιαφέρθηκε ο Παναθηναϊκός, στην προσπάθειά του να βρει τον «killer» στην άμυνα, που ζήτησε ο Νίκος Νιόπλιας. Παρά το γεγονός ότι το συμβόλαιό του με τη Σεντ Ετιέν λήγει το προσεχές καλοκαίρι, η διοίκηση του γαλλικού συλλόγου τού επιτρέπει να μετακινηθεί από τώρα σε σύλλογο της αρεσκείας του αντί μηδενικού αντιτίμου!

«Συμφωνήσαμε με τον Ταυλαρίδη. Θέλει να αποχωρήσει, αφού δεν συμπεριλαμβάνεται στα πλάνα του προπονητή», τόνισε ο πρόεδρος της Σεντ Ετιέν, Ρολάντ Ρομεγιέ, και πρόσθεσε: «Έχει αρκετές προτάσεις από το εξωτερικό και κυρίως από την Ελλάδα, ενώ τον θέλουν ομάδες από Τουρκία και Αγγλία. Είναι ένας εξαίρετος άνθρωπος και επαγγελματίας».

Επιμέλεια: Παναγιώτης Σγαρδέλης

kritikia
04-03-10, 13:58
Τέλος ο Δέλλας από την Ανόρθωση

Η καριέρα του Τραϊανού Δέλλα στην Ανόρθωση ολοκληρώνεται πρόωρα. Μετά από συνάντηση που είχε ο «Κολοσσός» με τον προπονητή της ομάδας της Αμμοχώστου, Νίκο Νικολάου, και τον βοηθό του, Νίκο Φρούσσο, πληροφορήθηκε πως δεν υπολογίζεται για την επόμενη αγωνιστική περίοδο και πως για το υπόλοιπο της τρέχουσας περιόδου του δίνεται άδεια από το ποδοσφαιρικό τμήμα. :s6vhaha:
«Μετά από συνάντηση του προπονητή Νίκου Νικολάου και του βοηθού προπονητή Νίκου Φρούσου με τον ποδοσφαιριστή Τραϊανό Δέλλα, ο τελευταίος ενημερώθηκε ότι δεν βρίσκεται στα πλάνα τους για την επόμενη ποδοσφαιρική περίοδο. Κατόπιν απόφασης των προπονητών μας, του έχει δοθεί άδεια μέχρι και τη λήξη του συμβολαίου του (Μάϊος 2010)», αναφέρει η σχετική ανακοίνωση.

Πλέον, ο Δέλλας θα πρέπει να αναζητήσει σε άλλη ομάδα την συνέχεια της ποδοσφαιρικής του καριέρας.

Reds
04-03-10, 18:57
ο κολοσσός!!!!

ppnxoxoppnxoxoppnxoxo

Airness
26-04-10, 11:27
Τα βέλη του Τύπου του Βερολίνου συγκεντρώνει ο Φάνης Γκέκας, καθώς θεωρείται από τους υπεύθυνους του διαφαινόμενου υποβιβασμού της Χέρτα. «Απογοήτευση. Αποτυχημένος ο Έλληνας στη Χέρτα. Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε μόνο ένα γκολ σε οκτώ εντός έδρας παιχνίδια και πρέπει να βρει ομάδα», αναφέρει η «BZ» και προσθέτει: «Οι ευκαιρίες που έχασε πιθανότατα στοιχίζουν στη Χέρτα την παραμονή στην κατηγορία. Στο ματς με τη Σάλκε (0-1) σούταρε οπουδήποτε εκτός από τα δίχτυα. Έτσι ο... Γύρος-Μπόμπερ θα μείνει στη μνήμη ως αποτυχημένος».
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/10/04/26/122012.jpg?w=400&f=bicubic
Και το επικριτικό δημοσίευμα καταλήγει: «Το συμβόλαιο του Γκέκα θα ανανεωνόταν μόνο αν η Χέρτα παρέμενε στην κατηγορία και θα έπρεπε να δοθούν 2 εκατ. ευρώ στη Λεβερκούζεν. Όμως αυτό δεν μπορεί να συμβεί πλέον και ο Έλληνας απέτυχε στο Βερολίνο».

Ως αιχμές κατά των επιθετικών και κατά συνέπεια και του Φάνη Γκέκα ερμηνεύτηκαν οι δηλώσεις του τερματοφύλακα της Χέρτα, Γιάροσλαβ Ντρόμπνι. «Δεν είναι θέμα τύχης. Απλώς οι παίκτες μας δεν έχουν την ποιότητα. Δεν είμαστε όσο καλοί πρέπει. Γιατί αφήσαμε τον Μάρκο Πάντελιτς να φύγει; Αν τον είχαμε δεν θα συνέβαινε ποτέ αυτό. Αυτή είναι η αλήθεια», τόνισε ο πρώην γκολκίπερ του Πανιωνίου.

BrazHlias
26-04-10, 13:36
Τα βέλη του Τύπου του Βερολίνου συγκεντρώνει ο Φάνης Γκέκας, καθώς θεωρείται από τους υπεύθυνους του διαφαινόμενου υποβιβασμού της Χέρτα. «Απογοήτευση. Αποτυχημένος ο Έλληνας στη Χέρτα. Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε μόνο ένα γκολ σε οκτώ εντός έδρας παιχνίδια και πρέπει να βρει ομάδα», αναφέρει η «BZ» και προσθέτει: «Οι ευκαιρίες που έχασε πιθανότατα στοιχίζουν στη Χέρτα την παραμονή στην κατηγορία. Στο ματς με τη Σάλκε (0-1) σούταρε οπουδήποτε εκτός από τα δίχτυα. Έτσι ο... Γύρος-Μπόμπερ θα μείνει στη μνήμη ως αποτυχημένος».
http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/10/04/26/122012.jpg?w=400&f=bicubic
Και το επικριτικό δημοσίευμα καταλήγει: «Το συμβόλαιο του Γκέκα θα ανανεωνόταν μόνο αν η Χέρτα παρέμενε στην κατηγορία και θα έπρεπε να δοθούν 2 εκατ. ευρώ στη Λεβερκούζεν. Όμως αυτό δεν μπορεί να συμβεί πλέον και ο Έλληνας απέτυχε στο Βερολίνο».

Ως αιχμές κατά των επιθετικών και κατά συνέπεια και του Φάνη Γκέκα ερμηνεύτηκαν οι δηλώσεις του τερματοφύλακα της Χέρτα, Γιάροσλαβ Ντρόμπνι. «Δεν είναι θέμα τύχης. Απλώς οι παίκτες μας δεν έχουν την ποιότητα. Δεν είμαστε όσο καλοί πρέπει. Γιατί αφήσαμε τον Μάρκο Πάντελιτς να φύγει; Αν τον είχαμε δεν θα συνέβαινε ποτέ αυτό. Αυτή είναι η αλήθεια», τόνισε ο πρώην γκολκίπερ του Πανιωνίου.
ρε παιδια ασχετο αλλα αυτος ο ντρομπνι δεν ειναι καλουτσικος? ποσο χρονων ειναι?

IERO
29-04-10, 20:49
30 είναι Ηλία :)

Du3lisT
29-04-10, 21:33
Ναι Ντρόμπνι, ο επιθετικός φταίει μόνο..εσύ που είσαι τραχανοπλαγιάς και τα έτρωγες με το τσουβάλι τα γκολ φέτος δεν φταις αγόοοοοοοοορι μου εσύ

differance
30-04-10, 08:04
«Απογοήτευση. Αποτυχημένος ο Έλληνας στη Χέρτα. Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε μόνο ένα γκολ σε οκτώ εντός έδρας παιχνίδια και πρέπει να βρει ομάδα», αναφέρει η «BZ» και προσθέτει: «Οι ευκαιρίες που έχασε πιθανότατα στοιχίζουν στη Χέρτα την παραμονή στην κατηγορία. Στο ματς με τη Σάλκε (0-1) σούταρε οπουδήποτε εκτός από τα δίχτυα. Έτσι ο... Γύρος-Μπόμπερ θα μείνει στη μνήμη ως αποτυχημένος».

Mπορεί να έβαλε μόνο ένα γκολ σε οχτώ παιχνίδια, μπορεί να έχασε τα άχαστα, μπορεί να φεύγει σαν αποτυχημένος από την Χέρτα, τη θέση του όμως στη βασική ενδεκάδα της εθνικής μας στο Μουντιάλ την έχει εξασφαλισμένη.

sk12072
30-04-10, 13:49
κλασικος ρεχαγκελ.

differance
20-07-10, 13:13
Ανακοινώθηκε η μεταγραφή του Σωκράτη Παπασταθόπουλου από την Μίλαν με πενταετές συμβόλαιο! Μεγάλη μεταγραφή για τον Έλληνα αμυντικό! Καλή επιτυχία στην καριέρα του του εύχομαι.

sk12072
20-07-10, 13:13
χεστηκα.

sadi
20-07-10, 13:15
Ανακοινώθηκε η μεταγραφή του Σωκράτη Παπασταθόπουλου από την Μίλαν με πενταετές συμβόλαιο! Μεγάλη μεταγραφή για τον Έλληνα αμυντικό! Καλή επιτυχία στην καριέρα του του εύχομαι.

Μεγαλη επιτυχία για τον Παπασταθόπουλο. Περιμένω να δω τι συμμετοχή θα έχει γιατι εφ' οσον αγωνιστεί κανονικα στη Μιλαν, προσωπικα θα μιλαω για την μεγαλύτερη σε αξία , συμμετοχή και "ακουσμα" μεταγραφή Έλληνα στο εξωτερικό μετα την υπόθεση Μποσμαν.

Πρωτοι φυσικά μακράν Σιδέρης και Αναστόπουλος που αγωνίστηκαν ΩΣ ΞΕΝΟΙ στο εξωτερικό, και γι' αυτο η μεταγραφή τους εχει μεγαλύτερη βαρύτητα. Για μένα παντα.

stelios-7-
20-07-10, 13:18
χεστηκα.

ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

masinGun
20-07-10, 13:19

μεγάλη , τεράστια , βαρβάτη μεταγραφή από τον Σωκράτη που πανάξια κέρδισε τους πάντες στην Ιταλία . με την αξία του και τον ιδρώτα του κέρδισε την μεταγραφή του ( όχι σαν τις γιαλαντζί μεταγραφές στην Γερμανία ελέω Ρεχάγκελ) .

μακάρι να κερδίσει θέση στην Μίλαν και να συνεχίσει στο Μιλάνο ότι άφησε ο Γεωργάτος στην μέση

kritikia
20-07-10, 13:25
Μπραβο του.

Καλη επιτυχια του ευχομαι και μακαρι να παιξει το παιδι και να εκτοξευθει η ποδοσφαιρικη του αξια.

ΥΓ Κατα τα 32 του θα συζηταμε για να ερθει δανεικος :s6vhaha:

masinGun
20-07-10, 13:26
BENVENUTO SOKRATIS!

20/07/2010 12.00.00

Sokratis Papastathopoulos, difensore centrale greco, classe 1988, &#232; a tutti gli effetti un giocatore del Milan. Dal 2008 nel campionato italiano, il Milan lo affront&#242; nel 2006 quando militava nell'AEK Atene.

http://media2.acmilan.com/201007/19112_news.jpg?ver=1

(NELLA FOTO: SOKRATIS PAPASTATHOPOULOS IN AZIONE)

MILANO - Sokratis Papastathopoulos da oggi &#232; a tutti gli effetti un calciatore del Milan. Difensore centrale, di nazionalit&#224; greca, classe 1988. Sokratis &#232; nato a Kalamata (Grecia) il 9 giugno 1988 ed &#232; arrivato in rossonero dopo aver gi&#224; militato per due stagioni nel campionato italiano con i colori del Genoa.
Calcisticamente Papastathopoulos &#232; cresciuto nelle giovanili dell'AEK Atene per poi passare nella prima squadra della formazione ellenica dove ha debuttato il il 26 ottobre 2005 in una partita valevole per la Coppa Greca contro il PAS Giannina. La gara termina 3-0 per i gialloneri e il difensore mette subito a segno una rete.
Nel gennaio 2006 per acquistare esperienza viene prestato alla squadra di seconda divisione del Niki Volos F.C. con la quale, nello spezzone di stagione, disputa 15 partite.
Sokratis &#232; poi tornato nella squadra ateniese nella stagione 2006-2007 dove ha disputato 14 incontri nella massima serie e 3 partite in Champions League 2006-2007 una delle quali, destino vuole, proprio contro il Milan. La vittoria fu per 1-0 dei greci, ma fu la partita alla vigilia della quale Carlo Ancelotti dichiar&#242; che il Milan si era recato ad Atene per prendere le misure del campo in vista della finale, la finale di Atene vinta appunto dal Milan il 23 Maggio 2007 ai danni del Liverpool.
La sua esperienza nel campionato greco termina il 1 Agosto 2008 dopo essere diventato un pilastro insostituibile per la retroguardia dei gialloneri e approda nel campionato italiano per vestire la maglia del Genoa. Il suo esordio in Serie A il 27 settembre 2008 in Fiorentina-Genoa. In questi due anni di permanenza in Italia, Sokratis &#232; diventato sempre pi&#249; titolare fisso nella difesa del grifone. In due stagioni con la maglia del "Grifo"il difensore ha collezionato 51 presenze e 2 gol.
Nella nazionale greca Papastathopoulos ha bruciato le tappe: nel 2007 Sokratis &#232; stato capitano della Nazionale Under 19 che in Austria &#232; riuscita a raggiungere la finale del torneo. Il 5 febbraio 2008 esordisce con la Nazionale maggiore, ma le 3 presenze raccolte non bastano al giovane Sokratis per ricevere una convocazione per Euro 2008. Il 19 novembre 2008 Papastathopoulos gioca titolare nella partita disputata ad Atene contro la Nazionale di calcio dell'Italia e terminata sull'1 a 1. Viene quindi selezionato per il Campionato mondiale di calcio 2010 in Sudafrica: 2 presenze all'attivo e 130 minuti giocati.
Oggi Papastathopoulos inizia la sua esperienza con la maglia del Milan. Benvenuto Sokratis e in bocca al lupo per la tua avventura in rossonero!

Buona Fortuna rossonero Sokrati

Red Sting
20-07-10, 13:26
μπράβο στον Παπασταθόπουλο!!!!! τεράστια επιτυχία για τον παίκτη! ανταμείφθηκε ο κόπος του!! από τους παίκτες που δεν προκάλεσαν και δεν πούλησαν οπαδιλίκι , αλλά δούλευε σκληρά για να κάνει καριέρα!! πραγματικά του αξίζουν συγχαρητήρια!!

masinGun
20-07-10, 13:34
απλά και μόνο να θυμίσω πως θα φοράει μια φανέλα που επάνω της έχει "καρφιτσωμένα"

ΑΥΤΑ

http://www.acmilan.com/images_for_css/2008/bg-header_1040.jpg

smageo
20-07-10, 13:43
Kαλη σου επιτυχια.
Μακαρι να παρεις φανελα βασικου και να ανεβασεις το Ελληνικο ποδοσφαιρο.

RedSoldier_7
06-09-10, 00:39
Ο Παπασταθοπουλος ειναι μεγαλος παικτης.

AIIZ
06-09-10, 00:47
καλός και ξέρει μπάλα

RedSoldier_7
06-09-10, 01:03
καλός και ξέρει μπάλα

Ο Παπασταθοπουλος ξερει μπαλα?Αφου ειναι σεντερ μπακ.

Red Sting
06-09-10, 01:06
αυτό δεν σημαίνει κάτι. για παράδειγμα ο Πικέ είναι καταπληκτικός χειριστής της μπάλας , έχει φοβερή πάσα και πολύ καλή κίνηση στην αντίπαλη περιοχή. πιστεύω πως στο σύγχρονο ποδόσφαιρο ένας αμυντικός που ξέρει μπάλα μπορεί να κάνει τη διαφορά σε μία ομάδα. και δεν αναφέρομαι στο σκοράρισμα, αλλά στην ηρεμία που προσφέρει πίσω με τις σωστές μεταβιβάσεις του, καθώς και στην προσφορά του στην ανάπτυξη του παιχνιδιού.

RedSoldier_7
06-09-10, 01:08
αυτό δεν σημαίνει κάτι. για παράδειγμα ο Πικέ είναι καταπληκτικός χειριστής της μπάλας , έχει φοβερή πάσα και πολύ καλή κίνηση στην αντίπαλη περιοχή. πιστεύω πως στο σύγχρονο ποδόσφαιρο ένας αμυντικός που ξέρει μπάλα μπορεί να κάνει τη διαφορά σε μία ομάδα. και δεν αναφέρομαι στο σκοράρισμα, αλλά στην ηρεμία που προσφέρει πίσω με τις σωστές μεταβιβάσεις του, καθώς και στην προσφορά του στην ανάπτυξη του παιχνιδιού.

Αν το θετεις ετσι,συμφωνω.:)

sk12072
06-09-10, 05:58
ο παπασταθοπουλος ειναι καλος ποδοσφαιριστης.θα εξελιχτει σε καλυτερο.

RedSoldier_7
06-09-10, 14:09
Να δουμε πως θα τα παει και στη Μιλαν.

sadi
25-09-10, 00:00
Χμ...οκ.
Το τραγουδι του ... Σαμαρά.

«Ohhh, Sami, Sami
he floats like a gazelle
just like the lovely Cheryl, he uses L’Oreal
He’s definitely worth it
With hair so long and fine
He’s Georgios Samaras
Celtic’s number 9! «

http://www.youtube.com/watch?v=tbs0yvLoXFk&feature=player_embedded

BrazHlias
25-09-10, 00:29
πολυ "gay" για τα γουστα μου, αλλα σιγουρα πιο ευρυματικο απ'οτι αυτο που θα λεγαμε εμεις σε παρομοια περιπτωση:

"Σαμι-Σαμι μαμησε τους Σαμι,
Γιωργο αγαπα των βαζελων τη μανα":whis:

sirkostas
25-09-10, 00:30
Καλά, ο Σαμαράς βρήκε προχθές κάτι μπεκρήδες Σκωτσέζους και τους έβαλε χατ τρικ κι από τότε μας έχουν ζαλισει τα κουκουνάρια οι εφημερίδες και τα σάιτ!

Ωσπου να βάλει το επόμενο χατ τρικ θα έχει μεγαλώσει κι η κόρη του Ρουβά και θα έχει κερδίσει τη Γιουροβίζιον με τραγούδι που θα εξυμνεί τις ικανότητες του Σαμαρά στο σκοράρισμα!

nbqgr
26-09-10, 13:20
Ρε ο Βελή Γκέκας πάλι γκόλ έβαλε έφτασε τα 4 στα 6 ματς κι αν δεν είχε την ατυχία να παίζει φέτος στην Λίγκα της Αγγέλας ο Ραούλ μάλλον τον τίτλο του πρώτου σκόρερ θα έπαιρνε και φέτος.

Red Sting
21-10-10, 10:02
Κακό κλίμα για Μπασινά

Ο προπονητής της Αρλ-Αβινιό, Φαρούκ Χατζίμπεγκιτς, προβληματίζεται ιδιαίτερα με την απόδοση του Άγγελου Μπασινά, για τον οποίο άφησε υπονοούμενα πως δεν βοηθάει την ομάδα και την έχει δει σταρ.

Η γαλλική ομάδα πήρε τον πρώτο της βαθμό στη Ligue 1 μόλις την περασμένη αγωνιστική, αποσπώντας 0-0 από την Μπρεστ και ο Βόσνιος τεχνικός έχει πολλά παράπονα από τους παίκτες του, αφού έχουν περάσει ήδη 9 αγωνιστικές και η Αρλ-Αβινιό έχει μείνει πολύ πίσω στη βαθμολογία.

Με δηλώσεις του στον τοπικό Τύπο, ο Χατζίμπεγκιτς είπε μετά το παιχνίδι με την Μπρεστ: "Δεν πήγαμε στη Βρετάνη για τουρισμό. Τα αστέρια (αναφερόμενος στον Μπασινά), δεν τα θέλω. Πρέπει να θυσιάζονται για την ομάδα. Θέλω οι παίκτες μου να πέφτουν στη «φωτιά» από τα πρώτα λεπτά".

Μάλιστα, ο Έλληνας μέσος σκέφτεται σοβαρά το ενδεχόμενο να διακόψει τη συνεργασία του με τη γαλλική ομάδα, αφού όπως φαίνεται το κλίμα δεν τον σηκώνει. Ούτως ή άλλως, ούτε η Αρλ-Αβινιό φαίνεται να έχει πρόβλημα να λύσει το συμβόλαιό του.

sk12072
21-10-10, 10:04
εκει δεν ειναι και ο χαριστεας;

Red Sting
21-10-10, 10:33
ναι, και ο Χαριστέας εκεί παίζει.

AIIZ
22-10-10, 18:04
ψωνισαν απο σβερκο

Faithful
02-01-11, 15:13
το καρφωσε ο Σαμαρας, αν και μεχρι εκεινο το σημειο δνε ηταν καλος

nbqgr
02-01-11, 15:14
Σαμαράς αντι Πάντελιτς καθόλου άσχημα

Faithful
02-01-11, 15:16
μολις κερδισε πεναλντι και το βαλε κιολας!

Du3lisT
11-03-11, 19:29
Ο Ελληνονεοζηλανδός Κ. Μπαρμπαρούσης στο Sport24.gr

Ο ελληνικής καταγωγής σταρ της κορυφαίας ομάδας της Αυστραλίας, Brisbane Roar, Kώστας Μπαρμπαρούσης συστήνεται στους αναγνώστες του Sport24.gr. Το απίστευτο σερί των 27 αγώνων, η υποστήριξη στον Παναθηναϊκό και το όνειρο του να παίξει στην Ελλάδα!

http://64.19.142.12/www.sport24.gr/football/Kosmos/article798371.ece/ALTERNATES/w620/BarbarousesKentriko.jpg

Η απάντηση της Ωκεανίας στη Μπαρτσελόνα ονομάζεται Μπρίσμπεϊν Ρόαρ.

Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου έχει βαλθεί να σπάσει όλα τα ρεκόρ στη χώρα των καγκουρό.

Ήδη μετράει 27 αγώνες δίχως ήττα και μία πανάξια πρωτιά στη ρέγκιουλαρ σίζον του πρωταθλήματος Αυστραλίας. Πρώτο της βιολί (2oς σκόρερ στην A-League) και συνάμα παίκτης-αποκάλυψη, ο ελληνικής καταγωγής Κώστας Μπαρμπαρούσης. Ο 21χρονος επιθετικός έχει σημειώσει 12 γκολ με ρεπερτόριο που θα ζήλευαν στράικερ παγκόσμιας εμβέλειας.

Η φήμη του έχει ξεπεράσει τα σύνορα της Αυστραλίας και το μέλλον του προδιαγράφεται λαμπρό. Παρότι έχει χριστεί διεθνής με τη Νέα Ζηλανδία, δεν κρύβει το ενδιαφέρον του για τη χώρα καταγωγής του, την Ελλάδα. Ο Μπαρμπαρούσης έχει γνωστός και για έναν ακόμη λόγο...

Από το Seri24 στο Seri27!

Οι παίκτες του δημοφιλούς παιχνιδιού Seri Sport24 (http://seri.sport24.gr/) που έχει λανσάρει το Sport24.gr ποντάρουν αδιαλείπτως σε αγώνες της Μπρίσμπεϊν Ρόαρ γνωρίζοντας πως ο Μπαρμπαρούσης σκοράρει αφειδώς και εκείνος τους δικαιώνει σε κάθε περίσταση. Μάλιστα έχουν ιδρύσει fun club για την Μπρίσμπεϊν Ρόαρ! Ένα νέο μεγάλο αστέρι γεννιέται και το ερώτημα είναι το κατά πόσο θα λειτουργήσουν έγκαιρα και αποτελεσματικά τα αντανακλαστικά των ελληνικών συλλόγων.

"Διαθέτουμε ένα φιλόδοξο σύνολο με ποδοσφαιριστές που θέλουν να βελτιώνονται καθημερινά. Σεβόμαστε πολύ τον προπονητή μας για τον τρόπο με τον οποίο κατευθύνει την ομάδα.. Έχουμε κατακτήσει το πρωτάθλημα και προκριθήκαμε στον μεγάλο τελικό των πλέι οφ που θα διεξαχθεί στην έδρα μας.

Ανυπομονούμε για αυτό το παιχνίδι" τονίζει στο Sport24.gr o Μπαρμπαρούσης που δεν μπορεί παρά να δηλώνει ικανοποιημένος από την εξαιρετική σεζόν που πραγματοποιεί.

"Είμαι πολύ χαρούμενος από τις εμφανίσεις μου, όπως επίσης και από την παρουσία όλης της ομάδας κάτι που ασφαλώς είναι απαραίτητο για να πετύχει. Σίγουρα, πιστεύω πως μπορώ να βασιστώ στις εμφανίσεις που πραγματοποίησα τούτη τη σεζόν για να συνεχίσω σε ανάλογους ρυθμούς".

http://64.19.142.12/www.sport24.gr/football/Kosmos/article798372.ece/BINARY/w460/Barbarousis1.jpg

Ο σταρ της Μπρίσμπεϊν Ρόαρ μεγάλωσε έχοντας πόστερ στο δωμάτιο του με τους Μάικλ Όουεν και Ρονάλντο.

Θαυμαστής του Ρονάλντο και του Ζαγοράκη

"Ο Βραζιλιάνος Ρονάλντο ήταν το είδωλο μου. Με αυτό τον παίκτη μεγάλωσα, όπως και με τον Μάικλ Όουεν όσο έπαιζε στη Λίβερπουλ".

"Το αίμα νερό δεν γίνεται" με τον Μπαρμπαρούση να δηλώνει θιασώτης της εθνικής Ελλάδας. Παράλληλα εκφράζει τον θαυμασμό του για τον Θόδωρο Ζαγοράκη.

"Έχω παρακολουθήσει την εθνική Ελλάδα σε πολλά από τα παιχνίδια που έχει δώσει έτσι γνωρίζω αρκετούς παίκτες. Ο αγαπημένος μου ποδοσφαιριστής ήταν ο Θοδωρής Ζαγοράκης για όσο αγωνιζόταν, όπως και οι Καραγκούνης και Μπασινάς. Επίσης πιστεύω πως ο Νίνης θα γίνει ένας πολύ καλός παίκτης".

Υποστηρικτής του Παναθηναϊκού

Παρά την τεράστια απόσταση μεταξύ Ελλάδας και Αυστραλίας ο ικανότατος επιθετικός εμφανίζεται ενήμερος για την πορεία και τα αποτελέσματα του Παναθηναϊκού, τον οποίο υποστηρίζει.

"Παρακολουθώ τον Παναθηναϊκό, δεν έχω δει πολλά ματς στην τηλεόραση, όμως τσεκάρω τα σκορ που φέρνει κάθε εβδομάδα και είμαι ενήμερος για την πορεία του".

Στόχος του να μπορέσει κάποια στιγμή να δείξει τα διαπιστευτήρια του, στη χώρα καταγωγή του, την Ελλάδα...

"Ασφαλώς και θα με ενδιέφερε να αγωνιστώ στην Ελλάδα, θα ήταν υπέροχο. Δεν έχει υπάρξει μέχρι στιγμής κάποια επαφή με ελληνικό σύλλογο, όμως είναι κάτι που έχω στο μυαλό μου".

Όσο για το απόλυτο όνειρο του, συνδέεται με την προηγούμενη απάντηση. Ποιος φιλόδοξος ποδοσφαιριστής άλλωστε από οποιαδήποτε γωνιά του πλανήτη δεν θα ήθελε να σταδιοδρομήσει σε ευρωπαϊκό σύλλογο;

"Το όνειρο μου είναι να καταλήξω κάποια στιγμή να παίξω στην Ευρώπη και να γίνω όσο καλύτερος μπορώ".

Ο Μπαρμπαρούσης είχε φτάσει μία ανάσα από το να εκπροσωπήσει τη Νέα Ζηλανδία στο Μουντιάλ της Νοτίου Αφρικής όμως κόπηκε την ύστατη στιγμή παρότι συμπεριλαμβανόταν στην προεπιλογή.

"Ήμουν άτυχος και δεν κατάφερα να παίξω στο Μουντιάλ της Νοτίου Αφρικής, όμως εύχομαι να εξελιχθώ σε σημαντικό παίκτη για την εθνική ομάδα της Νέας Ζηλανδίας".

http://64.19.142.11/www.sport24.gr/football/Kosmos/article798378.ece/BINARY/w460/Barbarouses2.jpg

Τα «λαγωνικά» του ελληνικού ποδοσφαίρου δεν κατάφεραν να εντοπίσουν έγκαιρα το σπάνιο ταλέντο του Μπαρμπαρούση με συνέπεια να αγωνιστεί στη εθνκή της Νέας Ζηλανδίας.

"Με είχαν επιλέξει σε ματς για τα προκριματικά Μουντιάλ όταν ήμουν 18 ετών και πραγματοποίησα το ντεμπούτο μου. Δεν με είχε πλησιάσει κανείς για να εκπροσωπήσω την εθνική Ελλάδας".

Δείτε τον Κώστα Μπαρμπαρούση εν δράσει και βγάλτε τα συμπεράσματα σας για την εκτελεστική του δεινότητα.

http://www.dailymotion.com/video/xhclur_kosta-barbarouses-www-keepvid-com_sport#from=embed&start=0

sirkostas
12-03-11, 17:19
Μπράβο ο Μπαρμπαρούσης! 21 χρονών είναι, μια ευκαιρία σε ελληνική ομάδα την αξίζει νομίζω! Πόσο χειρότερος να είναι από τους φορ της Λάρισας πχ?

sirkostas
12-03-11, 17:39
Σάλκε-Αιντραχτ 2-1!

Ισοφάρισε ο Τζαβέλας το πρώτο της Σάλκε η οποία κέρδισε με γκολ του Χαριστέα!
ι

Faithful
12-03-11, 18:20
απιστευτο γκολ του Τζαβελλα

Phaedra
13-03-11, 03:33
Μπράβο ο Μπαρμπαρούσης! 21 χρονών είναι, μια ευκαιρία σε ελληνική ομάδα την αξίζει νομίζω! Πόσο χειρότερος να είναι από τους φορ της Λάρισας πχ?

Καλός, αλλά βάζελος.. :s6vhaha:

Gtakis
13-03-11, 11:16
Eχω την εντύπωση ότι ο πιτσιρικάς (ο Μπαρμπαρούσης) βλέπει το τέρμα σαν ένα τεράστιο κουβά.......μεγάλη εκτελεστική δεινότητα!!!!

AIIZ
13-03-11, 14:47
απιστευτο γκολ του Τζαβελλα

πνιξιμο τερματοφυλακα λεγεται βασικα :s6vhaha:

Red Sting
13-03-11, 21:32
τα 2 από τα 3 γκολ του αγώνα τα έβαλαν Έλληνες.....έλα μωρέ σιγά....εμείς εδώ έχουμε Τσιμπάμπα, Μπάντελιχ, Μπάχα και άλλους τεράστιους παικταράδες...

steliosb
13-03-11, 21:48
Καλά στο γερμανικό πρωτάθλημα βάζει γκολ ο κάθε τσακωμένος με το γκολ.

Red Sting
13-03-11, 22:01
Καλά στο γερμανικό πρωτάθλημα βάζει γκολ ο κάθε τσακωμένος με το γκολ.

δεν λέω όχι, άλλωστε δεν τον συμπαθώ ιδιαίτερα ως παίκτη τον Χαριστέα. απλώς κλαίω με κάτι παίκτες σαν αυτούς που ανέφερα...

Kamatero
20-05-11, 00:33
Η Ντιναμό Μόσχας θέλει Γκέκα!

Το transfernews.gr σας αποκαλύπτει σήμερα Πέμπτη, μία από τις σημαντικές οικονομικά προτάσεις που έχει η Άιντραχτ Φρανκφούρτης για τπν Φάνης Γκέκας.

Το συμβόλαιο του Έλληνα επιθετικού ισχύει με την γερμανική ομάδα και για την δεύτερη κατηγορία και έτσι η Φρανκφούρτη τον πουλάει με ένα ποσό περίπου στο ένα εκατομμύριο ευρώ.

Την «πόρτα» του Γκέκα έχει ήδη «χτυπήσει» η Ντιναμό Μόσχας που του προσφέρει ένα πολύ μεγάλο μισθό.

Ωστόσο ο Έλληνας ποδοσφαιριστής βρίσκεται σε διαπραγματεύσεις και με ισπανικό σύλλογο.

http://transfernews.gr/news/%CE%B5%CE%BE%CF%89%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BA%C F%8C/fanis-gekas-dinamo-moscow.html

VALVERDES_7
28-12-11, 12:51
Mεγάλο παιχνίδι σήμερα στην Σκωτία....Celtic-Rangers(21:45). Θα δούμε τον Kρητίκαρο τον Σαμαρά να αγωνίζεται.Ο Σαμαράς κάνει εξαιρετικό φέτος πρωτάθλημα με την Σελτικ, και από ότι έχω διαβάσει στο φορουμ των οπαδων τους(http://www.talkceltic.net/forum/showthread.php?t=108071&page=220), θεωρείται πλέον ο αγαπημένος της κερκίδας.Μπράβο του, ευχομαι να κάνει μεγάλο ματς και απόψε.Ετσι και αλλιως τα γατακια της Rangers είχαν νιώσει στο πετσι τους για τα καλά πέρισυ τον Big Sammy

http://www.youtube.com/watch?v=ofz-EZ40_sw&feature=related

k79
08-01-12, 15:13
πηγε τουρκια ο γκεκας στη Σάμσουνσπορ και ειναι ο πρωτος ελληνας που παει εκει να παιξει.

vasilis-thrylos7
13-01-12, 17:41
μια ανασα ο παπαδοπουλος απο τον λεβαδειακο
και θυμαμαι πριν απο καμια πενταετια επαιζε αρκετα για εμας