PDA

Επιστροφή στο Forum : Διοίκηση ΚΑΕ - Σχόλια - Νεα

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

IERO
24-12-09, 23:25
Αφού το γράφει ο Don να το δέσουμε κόμπο!:s6vhaha:

Ρε Ηλία, άμα θες να γράψεις κάτι, γράψτο εσύ. Μας ποστάρεις ολόκληρο σεντόνι του Don, θεωρώντας τον -και καλά- αξιόπιστο;;; Ήμαρτον...

Χρόνια Πολλά κιόλας!:)

lofou
24-12-09, 23:39
που γραφει αυτός ο δον;

IERO
24-12-09, 23:41
Σε δικό του μπλογκ. Τον έχουν στο δούλεμα όλοι οι Ολυμπιακοί και μη.

iek
25-12-09, 01:18
Αφού το γράφει ο Don να το δέσουμε κόμπο!:s6vhaha:

Ρε Ηλία, άμα θες να γράψεις κάτι, γράψτο εσύ. Μας ποστάρεις ολόκληρο σεντόνι του Don, θεωρώντας τον -και καλά- αξιόπιστο;;; Ήμαρτον...

Χρόνια Πολλά κιόλας!:)

μη μου τα λες αυτα Γιωργο..Δεν δενω κανεναν κομπο...Εξαλλου δεν λεει τιποτε το αποσπασμα...Η ουσια αυτων που λεει κα με το οποιο σμφωνω ειναι οτι ο τωρινος μπασκετικος Ολυμπιακος δεν εκφραζει τον κοσμο του συλλογου.Και αυτη ειναι και η δικη μου αποψη...

Θεματα φερεγγυοτητας δεν τιθενται οταν λες την αποψη σου. Και καλο θα ειναι Γιωργο να σχολιαζεις αποψεις οχι προσωπα...Το τι ειναι ο ενας και ο αλλος λιγο με ενδιαφερει..Με ενδιαφερει περισσοτερο το τι λεει...Και ολοι οι ανθρωποι λενε και καποια πραγματα που μπορει να ειναι σωστα...

Υ.Γ. Χρονια πολλα κι απο μενα και καλα!:)

sk12072
25-12-09, 11:44
καλα μυαλα στους αγγελοπουλους.

BrazHlias
25-12-09, 14:13
απ'οτι καταλαβα ή απο το γιαννακη ή απο τους διαιτητες

IERO
25-12-09, 15:42
μη μου τα λες αυτα Γιωργο..Δεν δενω κανεναν κομπο...Εξαλλου δεν λεει τιποτε το αποσπασμα...Η ουσια αυτων που λεει κα με το οποιο σμφωνω ειναι οτι ο τωρινος μπασκετικος Ολυμπιακος δεν εκφραζει τον κοσμο του συλλογου.Και αυτη ειναι και η δικη μου αποψη...

Θεματα φερεγγυοτητας δεν τιθενται οταν λες την αποψη σου. Και καλο θα ειναι Γιωργο να σχολιαζεις αποψεις οχι προσωπα...Το τι ειναι ο ενας και ο αλλος λιγο με ενδιαφερει..Με ενδιαφερει περισσοτερο το τι λεει...Και ολοι οι ανθρωποι λενε και καποια πραγματα που μπορει να ειναι σωστα...

Υ.Γ. Χρονια πολλα κι απο μενα και καλα!:)
Δες το προηγούμενό μου ποστ (βαριέμαι να το ξαναποστάρω :-P). Λέω ότι από το να αντιγράφεις τα κείμενα του κάθε άσχετου, καλύτερα να γράφεις τη δική σου άποψη. Είμαι σίγουρος ότι και πιο μεστή θα είναι, αλλά και πιο αξιόπιστη. Και θα είναι πιο αξιόπιστη γιατί ο συγκεκριμένος γράφων (Don) είναι κατά πού φυσάει ο άνεμος. Και να το θυμηθείς: Αν σε λίγο καιρό ανατραπούν αυτά που λέει, αυτό που πόσταρες δε θα υπάρχει στο μπλογκ του, απλά γιατί θα το έχει σβήσει για να μη φανεί ότι έσφαλλε.

Χρόνια Πολλά και να έχεις ό,τι επιθυμείς:)

red.empire7
25-12-09, 16:26
http://www.sport-fm.gr/article/210578
Η πρασινη δεκαετια μαζι με ολα τα εγκληματα απο το 2000-2009............

Fakes
25-12-09, 20:18
Για ν'αρχίσεις να την σακκουλεύεσαι μαλάκα Μπουρούση που συνέχεια κάνεις δηλώσεις εναντίον του κόσμου: παίζουμε τελικό με τον βάζελο (εκείνον που χάσαμε στα πέναλτυ από Φούνες ,Χατζίδη) στο ΟΑΚΑ. Το δικό μας μισό γέμισε μισή ώρα πριν το ματς και το δικό τους είχε αρχίσει το ματς και μπαίναν ακόμη. Το δε πιο ωραίο ήταν ότι όταν μπαίναν οι επίσημοί τους σηκώθηκαν οι δικοί μας επίσημοι και τους πετούσαν μπουκάλια. Αυτός ο κόσμος Μπουρούση αν δεν πάρετε φέτος το πρωτάθλημα θα σας σαρώσει όλους. Δημόσιοι υπάλληλοι της συμφοράς.

BrazHlias
25-12-09, 20:56
Για ν'αρχίσεις να την σακκουλεύεσαι μαλάκα Μπουρούση που συνέχεια κάνεις δηλώσεις εναντίον του κόσμου: παίζουμε τελικό με τον βάζελο (εκείνον που χάσαμε στα πέναλτυ από Φούνες ,Χατζίδη) στο ΟΑΚΑ. Το δικό μας μισό γέμισε μισή ώρα πριν το ματς και το δικό τους είχε αρχίσει το ματς και μπαίναν ακόμη. Το δε πιο ωραίο ήταν ότι όταν μπαίναν οι επίσημοί τους σηκώθηκαν οι δικοί μας επίσημοι και τους πετούσαν μπουκάλια. Αυτός ο κόσμος Μπουρούση αν δεν πάρετε φέτος το πρωτάθλημα θα σας σαρώσει όλους. Δημόσιοι υπάλληλοι της συμφοράς.
στο κατω κατω 4-5 χρονια που εισαι στην ομαδα γιαννη ενα κωλοτιτλο δεν εχεις παρει,τι θες?μηπως να σου χτισουμε και αγαλμα?αυτοι ειμαστε και το ηξερες αν δεν γουσταρες ας εφευγες το καλοκαιρι.

με ολα αυτα που δεν εχετε καταφερει τοσα χρονια λοιπον επρεπε να κανεις μοκο και οχι δημοσιες σχεσεις με τους σπανουλιδες και τους χατζηβρετες.

masinGun
28-12-09, 08:17
Όπως είπα ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. Που είναι ο κόσμος γαμώ την καταδίκη μου!!!???

ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ!!!ΚΑΥΛΩΝΑΜΕ!!!ΗΤΑΝΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΑΜΩ ΑΥΤΟ!!!ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!!! Ψάχνω να βρώ ΤΙ ΜΕ ΣΥΝΔΕΕΙ και πραγματικά χάνω την επαφή μου!!!Παίκτες που με καυλώνανε εξαρχής όπως ο Τεοντόσιτς πάω στο ΣΕΦ και τους βλέπω ΓΑΤΑΚΙΑ!!! Για αυτό δεν ευθύνεται ούτε η απουσία τίτλων, ούτε τίποτα.

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ. ΠΑΠΑΡΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΥΝΟΥΧΟΥΣ.

εγώ φίλοι μου δεν ξέρω αν αυτός ο τύπος είναι αξιόπιστος . ξέρω σίγουρα πως η ατμόσφαιρα περασμένων ετών μέσα στο ΣΕΦ ήταν ακριβώς όπως την παρουσιάζει - προφανώς ήταν εκεί και τα έχει ζήσει .

και η δική μου πίκρα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ότι και όπως τα λέει . και εγώ ακριβώς τα ίδια νιώθω όποτε μπαίνω στο ΣΕΦ .... δυστυχώς για όλους μας , γεμίσαμε γατάκια και μπασκετανθρώπους

Airness
31-12-09, 18:35
Η ΚΑΕ με ανακοίνωση της ευχαριστεί τον κόσμο του Ολυμπιακού που βρέθηκε στο ΣΕΦ στο παιχνίδι με το Περιστέρι (78-70) και συνέβαλε για την βελτίωση της υγείας του μικρού Βαγγέλη. http://ads.24media.gr/banner?webspace=141&dfl=yes&js=no (http://ads.24media.gr/click?webspace=141&dfl=yes)

http://www.redplanet.gr/ast/cov/th/than_b.jpgO Oλυμπιακός για ακόμη μια φορά έδειξε το κοινωνικό του πρόσωπο (http://www.redplanet.gr/html/ent/735/ent.262735.asp), καθώς θα βοηθήσει να κάνει εγχείρηση ο μικρός Βαγγέλης που αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα υγείας.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της "ερυθρόλευκης" ΚΑΕ:

"Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα ήθελε να ευχαριστήσει όλους τους φιλάθλους που συγκεντρώθηκαν στο χθεσινό αγώνα της ομάδας μας το Περιστέρι και συνέβαλαν στη προσπάθεια που πραγματοποιείται για την βελτίωση της υγείας του μικρού αλλά τόσο δυνατού φιλάθλου της ομάδας μας, του Βαγγέλη. Η ανταπόκριση ήταν συγκλονιστική. Πολλοί φίλαθλοι της ομάδας εξέφρασαν την επιθυμία να συμβάλλουν στην προσπάθεια αυτή. Για το λόγο αυτό, η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα ανακοινώσει τη Δευτέρα 4/1/2010 τη διαδικασία με την οποία θα μπορούν οι φίλοι της ομάδας μας και όχι μόνο, να συμβάλλουν στη μεγάλη αυτή προσπάθεια για τη μεγαλύτερη δυνατή αποκατάσταση της υγείας του μικρού Βαγγέλη. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους".

Mario_sss
03-01-10, 20:39
Αλοίωση αποτελέσματος στο Πανιώνιος-ΠΑΟ σήμεα. Τι θα γίνει ρε Αγγελόπουλοι με αυτό το παρασκήνιο;;; Μια ζωή καρπαζιά θα τρώμε;

sk12072
03-01-10, 21:48
μαλλον φιλε μου,.οι τυποι ειναι αλλου....

Faithful
03-01-10, 23:40
Ρε Αγγελο εσυ που πας αμερικη κ βλεπεις nba δε καταλαβαινεις ουι η ομαδα μας ειναι χαλια;;;
Μονο τα λεφτα δε φτανουν πρεπει να χεις και μυαλο!!

lgalletti7
04-01-10, 00:39
Αλοίωση αποτελέσματος στο Πανιώνιος-ΠΑΟ σήμεα. Τι θα γίνει ρε Αγγελόπουλοι με αυτό το παρασκήνιο;;; Μια ζωή καρπαζιά θα τρώμε;

μαλλον φιλε μου,.οι τυποι ειναι αλλου....

Πρωτα απ'ολα φιλε Σταθη και σε ολα τα παιδια του forum χρονια πολλα με υγεια και καλη χρονια.

Σχετικα με τους Αγγελοπουλους προφανως η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη. Οι ανθωποι ειναι αλλου γι'αλλου. Ασχετοι με το αντικειμενο και κυριως με το πως μπορει καποιος να κερδισει εναν τιτλο. Με τον τροπο που προσπαθουν κι αν δεν αλλαξουν μυαλα που δεν το βλεπω θα δουμε τιτλο μετα την αποχωρηση τους απο την ομαδα. Σε διαφορετικη περιπτωση θα προκειται για αθλο του ''ασχετου'' προπονητη μας και των παιχτων και ας λενε οτι θελουν οι διαφωνουντες. Ας κατσουν πρωτα να μετρησουν ποσους τιτλους τους εχουν κλεψει οι κοντοι οσα χρονια ειναι στο τιμονι και μετα ποσα ματσακια φετος σπρωξαν το βαζελο και σφαξαν εμας οι κορακες για να δουν την καταληξη και των φετινων τιτλων. Οταν σημερα την ιδια στιγμη σφαζουν 3 φορες μεσα σε 30'' τον Πανιωνιο που με μας ειχε κουραστει να κερδιζει φαουλ και να ριχνει βολες και στον αγωνα το δικο μας με την κοτα ακυρωνουν ακομα και τα καλαθια που βαζουμε εκ των υστερων δε χρειαζεται να δει κανεις τιποτα αλλο. Ας ελπισουμε λοιπον σε ενα θαυμα μεσα στο 2010. Δυστυχως ομως θαυματα δε γινονται συχνα

sk12072
04-01-10, 08:04
καλη χρονια και σε σενα περικλη.
συμφωνω απολυτα με το ποστ αφου οι ανθρωποι δεν ξερουν τι τους γινεται.σπρωχνουν ενα καρο λεφτα και μετα αφηνουν την ομαδα απροστατευτη.
με τα μισα λεφτα ο κοκκαλης στα ντουζενια του θα ειχε παρει τον τιτλο.

PrisonBreak-7-
04-01-10, 08:35
Σε όλο το θέμα θα βγει αποτυχημένος προπονητής ο Γιαννάκης και κορόιδα οι αδ. Αγγελόπουλοι για τα χαμένα λεφτά που δόθηκαν..!!!

masinGun
04-01-10, 09:27
και η άσκοπη/άσχετη/άκαιρη/άκυρη σπατάλη χρημάτων καλά κρατεί ... ή μήπως δεν είναι σπατάλη ;

nbqgr
04-01-10, 09:50
και η άσκοπη/άσχετη/άκαιρη/άκυρη σπατάλη χρημάτων καλά κρατεί ... ή μήπως δεν είναι σπατάλη ;

Κάτσε να "μας έρθει" ο λογαριασμός και θα μάθουμε, γιατί πολλά φράγκα μπαίνουν και δεν ξέρουμε πως

masinGun
04-01-10, 09:55
Κάτσε να "μας έρθει" ο λογαριασμός και θα μάθουμε, γιατί πολλά φράγκα μπαίνουν και δεν ξέρουμε πως

α γεια σου ...

όπως είπε και ο Θοδωρής : να δουμε τι θα έχει γίνει όταν .......

redHEART7
04-01-10, 09:57
ααα ρε αγγελοπουλοι που μπλεξατε......

iek
04-01-10, 19:05
Aπο γραφεια παντως καλα παμε!

Νέα γραφεία η ΚΑΕ
4 | 1 | 2010 - Μπάσκετ

Σε νέα, πιο όμορφα και λειτουργικά γραφεία θα στεγάζεται εφεξής η ΚΑΕ Ολυμπιακός, που εξέδωσε, μάλιστα και σχετική ανακοίνωση.

"Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ενημερώνει τους φίλους της ομάδας μας, τους αρμόδιους φορείς και τους εκπροσώπους των Μ.Μ.Ε. πως η διεύθυνση των νέων μας γραφείων είναι

ΑΚΤΗ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ 2 & ΥΓΕΙΑΣ 1-3

Τηλ. Επικοινωνίας: 210-4527600

Φαξ Επικοινωνίας: 210-4527601

Mail: info@olympiacosbc.gr".

captain-cook
04-01-10, 19:08
Aπο γραφεια παντως καλα παμε!

...

Εσείς να τα βλέπετε που παραπονιέστε πως κοιμούνται. :s6vhaha:

iek
04-01-10, 19:13
παντως αφου δωσανε και τηλεφωνο ισως θα πρεπει να ριχνουμε τιποτε αναπαντητες κλησεις πριν τους αγωνες για να ξυπνανε..

captain-cook
04-01-10, 19:20
παντως αφου δωσανε και τηλεφωνο ισως θα πρεπει να ριχνουμε τιποτε αναπαντητες κλησεις πριν τους αγωνες για να ξυπνανε..

ppnxoxo

Άμα βρούμε και το κινητό του Γιαννάκη παίζει να πάμε και Φάιναλ-Φορ! :s6vhaha:

Airness
04-01-10, 19:22
www.youtube.com/watch?v=b3XqXnOAJDM

BrazHlias
05-01-10, 00:49
γραμμη παραπονων εχει αν δεν μας αρεσει το προιον που προσφερουν?:)

επιστροφες δεχονται?

lofou
05-01-10, 21:21
Νέο διοικητικό συμβούλιο

Aνακοινώθηκε το νέο Δ.Σ. της πειραϊκής ΚΑΕ. Και επίσημα στον προεδρικό θώκο ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος. http://ads.24media.gr/banner?webspace=141&dfl=yes&js=no (http://ads.24media.gr/click?webspace=141&dfl=yes)

http://www.redplanet.gr/ast/cov/me/mesa1_2009_10_15_11_12_8_b.jpgΤο 2010 εκτός από νέα γραφεία για την ΚΑΕ Ολυμπιακός, έφερε και νέο διοικητικό συμβούλιο. Επίσημα πλέον ο Παναγιώτης Αγγελόπουλιος παίρνει τη θέση του Σωκράτη Κόκκαλη στον προεδρικό θώκο της ομάδας. Η ΚΑΕ εξέδωσε ανακοίνωση για το νέο Δ.Σ.

H ανακοίνωση:

"Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ανακοινώνει ότι κατά την έκτακτη Γενική Συνέλευση των μετόχων της στις 21 Δεκεμβρίου 2009, εκλέχθηκε νέο Διοικητικό Συμβούλιο το οπoίο μετά την συγκρότησή του σε σώμα απαρτίζεται από τα εξής μέλη:

1. Παναγιώτης Αγγελόπουλος Πρόεδρος Δ.Σ.

2. Γεώργιος Σκινδήλιας Αντιπρόεδρος

3. Ιωάννης Σιγγελίδης Σύμβουλος

4. Χρήστος Σταυρόπουλος Σύμβουλος

5. Ευστράτιος Δέτσικας Σύμβουλος

6. Λεωνίδας Κορρές Σύμβουλος

7. Δημήτριος Πράσσος Σύμβουλος".

Ουσιαστικά δεν αλλάζει κάτι αφού τις αποφάσεις για τα μπασκετικά δρώμενα τις έπαιρναν ο Παναγιώτης και ο Γιώργος Αγγελόπουλος τα τελευταία χρόνια, ωστόσο αυτό πλέον είναι και επίσημο.

Εκτος από Αγγελοπουλο και Συγγελίδη τους αλλους δεν τους ξερω...

Panvas7
05-01-10, 22:02
στο κατω κατω 4-5 χρονια που εισαι στην ομαδα γιαννη ενα κωλοτιτλο δεν εχεις παρει,τι θες?μηπως να σου χτισουμε και αγαλμα?αυτοι ειμαστε και το ηξερες αν δεν γουσταρες ας εφευγες το καλοκαιρι.

και αμα φυγει τι θα καταλαβεις και εσυ και ολοι μας!!!Εχεις παραπονο αγωνιστικα απο τον συγκεκριμενο παιχτη;Με ρηξη παιζει και αν δεν ειμαι τυφλος μας εχει κρατησει σε παρα πολλα ματς!!!Ας φυγει και ο Μπουρουσης και ο Παπαλουκας να φυγουν και οι Αγγελοπουλοι να μην εχουμε να ασχολουμαστε!!!Και εγω ποναω το οτι δεν εχουμε παρει τιτλο!!!Αλλα οσο καβλα ειμαστε σαν κοσμο στα καλα αλλο τοσο μαλακες γινομαστε οταν η ομαδα παει κατα διαολου(φυσικα συμπεριλαμβανομαι και εγω μεσα)Αλλα τουλαχιστον απο εδω μεσα να τα βλεπουμε λιγο πιο ψυχραιμα τα πραγματα!!!Ενας πρεπει να παρει πουλο απο την ομαδα και αυτος ειναι ο coach Giannakis!!!Εχω ξαναπει οτι οι Αγγελοπουλοι εχουν ενα καλο για τα ελληνικα δεδομενα αλλα το κανουν με λαθος ατομα,ΥΠΟΜΟΝΗ!!!Τα εχουμε βαλει με ολους σε αυτο το ρημαδι το Μπασκετ,Αντι να τα βαζουμε με τους Οικονομιδηδες και το κατεστημενο τους ;)

με ολα αυτα που δεν εχετε καταφερει τοσα χρονια λοιπον επρεπε να κανεις μοκο και οχι δημοσιες σχεσεις με τους σπανουλιδες και τους χατζηβρετες.

δεν φταινε μονο αυτοι για οτι δεν εχουμε καταφερει αυτη την δεκαετια ο Κοκκαλης που ηταν;Συμφωνω οτι δεν χρειαζεται να φαινονται τα κολητιλικια στο Παρκε!Εκτος αυτου ας κανουν οτι γουσταρουν δεν μπορει να τους πει κανενας μας τπτ επ'αυτου!!

sk12072
05-01-10, 22:31
ο κορρες ειναι αυτος με τις βαφες?

BrazHlias
05-01-10, 22:49
και αμα φυγει τι θα καταλαβεις και εσυ και ολοι μας!!!Εχεις παραπονο αγωνιστικα απο τον συγκεκριμενο παιχτη;Με ρηξη παιζει και αν δεν ειμαι τυφλος μας εχει κρατησει σε παρα πολλα ματς!!!Ας φυγει και ο Μπουρουσης και ο Παπαλουκας να φυγουν και οι Αγγελοπουλοι να μην εχουμε να ασχολουμαστε!!!Και εγω ποναω το οτι δεν εχουμε παρει τιτλο!!!Αλλα οσο καβλα ειμαστε σαν κοσμο στα καλα αλλο τοσο μαλακες γινομαστε οταν η ομαδα παει κατα διαολου(φυσικα συμπεριλαμβανομαι και εγω μεσα)Αλλα τουλαχιστον απο εδω μεσα να τα βλεπουμε λιγο πιο ψυχραιμα τα πραγματα!!!Ενας πρεπει να παρει πουλο απο την ομαδα και αυτος ειναι ο coach Giannakis!!!Εχω ξαναπει οτι οι Αγγελοπουλοι εχουν ενα καλο για τα ελληνικα δεδομενα αλλα το κανουν με λαθος ατομα,ΥΠΟΜΟΝΗ!!!Τα εχουμε βαλει με ολους σε αυτο το ρημαδι το Μπασκετ,Αντι να τα βαζουμε με τους Οικονομιδηδες και το κατεστημενο τους ;)

δεν φταινε μονο αυτοι για οτι δεν εχουμε καταφερει αυτη την δεκαετια ο Κοκκαλης που ηταν;Συμφωνω οτι δεν χρειαζεται να φαινονται τα κολητιλικια στο Παρκε!Εκτος αυτου ας κανουν οτι γουσταρουν δεν μπορει να τους πει κανενας μας τπτ επ'αυτου!!
φιλε ουτε θελω να φυγει ουτε εχω παραπονο αγωνιστικα αλλα με αυτα που λεει.και αν δεν μπορει να πραξει αυτα που λεει να μην δειχνει σε 10 μερες οπως επισης και οταν ο καθε χατζηβρετας προκαλει τον κοσμο δεν μπορεις να τα βαζεις με τον κοσμο και να απειλεις οπαδους.απο την αλλη οταν μας πυροβολαγαν στο οακα τι εκανε ο χατζηβρετας?μηπως μιλαγε για τον υπεροχο κοσμο του βαζελου?

και θα σου ξαναπω πως ηξερε απο πριν σε ποια ομαδα ηταν και αν εχει σκοπο να τα βαλει με τον κοσμο καλυτερα να μην υπεγραφε αλλα απο τη στιγμη που ανηκει στην ομαδα οφειλει να υπερασπιζεται τον κοσμο και οχι τα κωλοπαιδια του καθε αρουλη που προκαλουν

για τους αγγελοπουλους και το γιαννακη τα εχω πει σε αλλα ποστ και δεν θα τα ξαναπω για να μην κουραζω και τους υπολοιπους,αν θες δες και σε αλλα θεματα

ο κοκκαλης εχει τη ευθυνη που του αναλογη και ειναι σημαντικη.οχι γιατι δεν διατηρησε την ομαδα στο επιπεδο που την ειχε πριν αλλα γιατι συνεχιζε να εχει τα ηνια και δεν την παρεδιδε νωριτερα σε καποιον αλλο,αν υπηρχε αλλος.αλλα δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει ο κοκκαλης με αυτα που ειπα για τον μπουρουση:cool:

Fakes
06-01-10, 02:07
Αφού πλέρωναν 5 χρόνια και τώρα κατάφεραν να πάρουν το κουμάντο, καταλαβαίνει κανείς πότε θα πάρουν πρωτάθλημα...

stelios-7-
06-01-10, 02:09
φετος θα παρουν

stelios-7-
06-01-10, 02:09
βασικα φετος θα παρουμε το πρωταθλημα σε ολα τα αθληματα.

Fakes
06-01-10, 02:10
φετος θα παρουν
Η αθεράπευτη αισιοδοξία σου έχει αρχίσει και με δίνει στα νεύρα:)

ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΟΥ ΤΕΚΝΟΝ ΜΟΥ!

stelios-7-
06-01-10, 02:15
ολα κοκκινα θα ειναι..
ολα μα ολα
και το τσαμπιονς λιγκ..
ελα και τρελενομαι σου λεω

Panvas7
06-01-10, 17:25
ο κοκκαλης εχει τη ευθυνη που του αναλογη και ειναι σημαντικη.οχι γιατι δεν διατηρησε την ομαδα στο επιπεδο που την ειχε πριν αλλα γιατι συνεχιζε να εχει τα ηνια και δεν την παρεδιδε νωριτερα σε καποιον αλλο,αν υπηρχε αλλος.αλλα δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει ο κοκκαλης με αυτα που ειπα για τον μπουρουση:cool:

Η Σχεση του κοκκαλη εχει να κανει με αυτα που δεν εχουν κατακτησει ολα αυτα τα χρονια που παιζουν οι συγκεκριμενοι παιχτες!!Γιατι οταν αφηνεις ενα τμημα στο ελεος του θεου!Ειναι δυσκολο να το ανυκοδομησεις μετα και σε επιπεδο ονοματος (στο συγκεκριμενο σπορ αυτο επανηλθε),σε αγωνιστικο και σε παρασκηνιακο επειδη μιλαμε και για Ελλαδα ειναι πολυ σημαντικο[και αυτο δεν επανερχεται ευκολα και γιατι μειναμε πισω ,επειδη οι κοντοι το κρατανε απο τα αρχιδια και επειδη-το μονο που μπορω να καταλογισω στους αγγελοπουλους(που ειναι ο παλιος καλος Σαλονικης να αναλαβει δραση;)-η διοικηση δειχνει να αφηνει την κατασταση χωρις να κανει καποια κινηση να την βελτιωσει]και αν δεν αλλαξει αυτο ξερουμε ολοι οτι κουπα για να ερθει πρεπει να φτυσουμε αιματα!!!Σου ειπα και παλι οτι δεν διαφωνω μαζι σου σε οτι εχει να κανει με συμπεριφορες απλος δεν ειμαι υπερ του πληρη αφορισμου(Και εσυ και εγω πανω στην ενταση τις ιδιες μαλακιες μπορει να καναμε)!!
Τωρα σε οτι αφορα τον τσαμπουκα που δεν εχουμε πολλα κ διαφορα πιστευω παιζουν ρολο!Και ενα απο αυτα ειναι ο τροπος που αντιμετοπιζεται ο Ολυμπιακος απο Εσακε,Εοκ και λοιπα οργανα!Δλδ μας εχουν ευνουχισει!!!Αναβεις εσυ καπνογονα πετας καρεκλες-<<εισαι ενα αποβρασμα της κοινωνιας>>και τρως 5 αγωνιστικες κεκλισμενων των θυρων(και παιζεις 1τη αγωνιστικη με ΠΑΟ στο ΣΕΦ ολος τυχαιως:P )Οταν ομως αυτα γινονται απο τα παιδια των Β.Π ειναι διαφημιση για το σπορ!Τα καπνογονα γινονται αρωματικα χωρου και οι καρεκλες ειναι μια κινηση ευγενιας για να κατσουν Παιχτες και Μπατσοι!

Λοιπον Εν κατακλειδι Υπαρχουν δυο μετρα και δυο σταθμα!Θελω να ακουσω την αποψη των περισσοτερων επ αυτου συμφωνουμε οτι ο Θρυλος στο ποδοσφαιρο(Μεταξυ μας παντα ποτε ενοπιων αλλοθρησκων)εχει ευνοιθει ισως και παραπανω απο το κανονικο.Αυτο θα μας το χτυπανε για παντα(λες και πρεπει να ντρεπομαστε που ειμαστε η καλητερη ομαδα)Οταν ομως η κουβεντα παει στο Μπασκετ πρεπει να το βουλωνουμε γιατι ο ΠΟΑ παντα κερδιζει τιμια.......!Προσοχη παραδεχομαι οτι ο ΠΟΑ εχει την καλητερη ομαδα αυτης της δεκαετιας(Την προηγουμενη ξερουμε ολοι ποια ηταν)!!!Ολες αυτες τις αποψεις που αναφερω ακριβως απο πανω τις εκφραζουν ανθρωποι του τυπου!Στο ενα σπορ υπαρχουν αντιολυμπιακοι απο ολες τις παντες που ουρλιαζουν για παραγκες για στημενα για για(που δεν λεω οτι δεν εχουν παιχτει και αυτα)Αλλα στο αλλο σπορ ειναι ολα καθαρα και υπαρχει η Απολυτη ομαδα εκει δεν υπαρχουν Αντιπαναθηναικοι(εκτος απο εμας)Εκει δεν υπαρχουν παραγκες δεν επηρεαζουν διατητες το ματς εκει υπαρχει Νο Call και οχι σφαγη!Σταματαω εδω γιατι εχω αρχισει να τα παιρνω,και ηδη το ξεφτυλισα στο γραψιμο μου τα σκασαν ολα μαζι και ξεχαστηκα ζητω συγνωμη για το κουραστικο ποστ μου!!!Καλη επιτυχια αποψε με τους ψοφιους Τουρκους!Και ας ελπισουμε σχετικα με το Μπασκετ να ξυπνησουν καποιoi για να μην υπαρχει ολη αυτη η γκρινια η οποια το μονο που κανει ειναι να φερνει φαγωμαρα και να χαλαει η συσπηρωση του οικοδομηματος του ΘΡΥΛΟΥ!!!

stelios-7-
06-01-10, 17:27
πωπω βιβλιο εγραψες?
χαρας την υπομονη σου.

Panvas7
06-01-10, 17:36
πωπω βιβλιο εγραψες?
χαρας την υπομονη σου.

Εδω ρε Στελιο μου κανω υπομονη 13 ολοκληρα χρονια και δεν βλεπω κουπα στο Μπασκετ(εσπασε και ενα κυπελο την μονοτονια) που το αγαπω,καθε φορα που χανουμε απο τους Ζελες ειναι σαν να τρωω μαχαιρια και να σκεφτομαι απο εκεινη την μερα τι θα γινει στον επομενο χρονο.Τοτε εδω δεν θα εχω υπομονη ;)!!!!redbasketxz

BrazHlias
06-01-10, 21:41
Η Σχεση του κοκκαλη εχει να κανει με αυτα που δεν εχουν κατακτησει ολα αυτα τα χρονια που παιζουν οι συγκεκριμενοι παιχτες!!Γιατι οταν αφηνεις ενα τμημα στο ελεος του θεου!Ειναι δυσκολο να το ανυκοδομησεις μετα και σε επιπεδο ονοματος (στο συγκεκριμενο σπορ αυτο επανηλθε),σε αγωνιστικο και σε παρασκηνιακο επειδη μιλαμε και για Ελλαδα ειναι πολυ σημαντικο[και αυτο δεν επανερχεται ευκολα και γιατι μειναμε πισω ,επειδη οι κοντοι το κρατανε απο τα αρχιδια και επειδη-το μονο που μπορω να καταλογισω στους αγγελοπουλους(που ειναι ο παλιος καλος Σαλονικης να αναλαβει δραση;)-η διοικηση δειχνει να αφηνει την κατασταση χωρις να κανει καποια κινηση να την βελτιωσει]και αν δεν αλλαξει αυτο ξερουμε ολοι οτι κουπα για να ερθει πρεπει να φτυσουμε αιματα!!!Σου ειπα και παλι οτι δεν διαφωνω μαζι σου σε οτι εχει να κανει με συμπεριφορες απλος δεν ειμαι υπερ του πληρη αφορισμου(Και εσυ και εγω πανω στην ενταση τις ιδιες μαλακιες μπορει να καναμε)!!
Τωρα σε οτι αφορα τον τσαμπουκα που δεν εχουμε πολλα κ διαφορα πιστευω παιζουν ρολο!Και ενα απο αυτα ειναι ο τροπος που αντιμετοπιζεται ο Ολυμπιακος απο Εσακε,Εοκ και λοιπα οργανα!Δλδ μας εχουν ευνουχισει!!!Αναβεις εσυ καπνογονα πετας καρεκλες-<<εισαι ενα αποβρασμα της κοινωνιας>>και τρως 5 αγωνιστικες κεκλισμενων των θυρων(και παιζεις 1τη αγωνιστικη με ΠΑΟ στο ΣΕΦ ολος τυχαιως:P )Οταν ομως αυτα γινονται απο τα παιδια των Β.Π ειναι διαφημιση για το σπορ!Τα καπνογονα γινονται αρωματικα χωρου και οι καρεκλες ειναι μια κινηση ευγενιας για να κατσουν Παιχτες και Μπατσοι!

Λοιπον Εν κατακλειδι Υπαρχουν δυο μετρα και δυο σταθμα!Θελω να ακουσω την αποψη των περισσοτερων επ αυτου συμφωνουμε οτι ο Θρυλος στο ποδοσφαιρο(Μεταξυ μας παντα ποτε ενοπιων αλλοθρησκων)εχει ευνοιθει ισως και παραπανω απο το κανονικο.Αυτο θα μας το χτυπανε για παντα(λες και πρεπει να ντρεπομαστε που ειμαστε η καλητερη ομαδα)Οταν ομως η κουβεντα παει στο Μπασκετ πρεπει να το βουλωνουμε γιατι ο ΠΟΑ παντα κερδιζει τιμια.......!Προσοχη παραδεχομαι οτι ο ΠΟΑ εχει την καλητερη ομαδα αυτης της δεκαετιας(Την προηγουμενη ξερουμε ολοι ποια ηταν)!!!Ολες αυτες τις αποψεις που αναφερω ακριβως απο πανω τις εκφραζουν ανθρωποι του τυπου!Στο ενα σπορ υπαρχουν αντιολυμπιακοι απο ολες τις παντες που ουρλιαζουν για παραγκες για στημενα για για(που δεν λεω οτι δεν εχουν παιχτει και αυτα)Αλλα στο αλλο σπορ ειναι ολα καθαρα και υπαρχει η Απολυτη ομαδα εκει δεν υπαρχουν Αντιπαναθηναικοι(εκτος απο εμας)Εκει δεν υπαρχουν παραγκες δεν επηρεαζουν διατητες το ματς εκει υπαρχει Νο Call και οχι σφαγη!Σταματαω εδω γιατι εχω αρχισει να τα παιρνω,και ηδη το ξεφτυλισα στο γραψιμο μου τα σκασαν ολα μαζι και ξεχαστηκα ζητω συγνωμη για το κουραστικο ποστ μου!!!Καλη επιτυχια αποψε με τους ψοφιους Τουρκους!Και ας ελπισουμε σχετικα με το Μπασκετ να ξυπνησουν καποιoi για να μην υπαρχει ολη αυτη η γκρινια η οποια το μονο που κανει ειναι να φερνει φαγωμαρα και να χαλαει η συσπηρωση του οικοδομηματος του ΘΡΥΛΟΥ!!!
επι της ουσιας δεν διαφωνουμε σε τπτ.απλα και το να τα χρεωνουμε ολα στον κοκκαλη παλι δεν βγαζει πουθενα.και ο κοκκαλης οταν πρωτοπηρε στο μπασκετ στην ιδια κατασταση που το παρεδωσε ηταν αλλα τους ξε@@λιασε ολους.απο το 97 και μετα ο κοκκαλης εκανε τα λαθη που ειπαμε.

κοιτα και εγω πανω στη ενταση ισως ημουν λιγο υπερβολικος στους χαρακτηρισμους για το μπουρουση και το γιαννακη και τη διοικηση αλλα δεν μπορω να βλεπω αυτη την κατασταση στην ομαδα,οχι μονο την αγωνιστικη κατασταση αλλα και το πως μας αντιμετωπιζουν εκτος γραμμων.

μαζι σου φιλε και εγω ειμαι υπερ του να σταματησει η γκρινια τουλαχιστον μεχρι το τελος τς σεζον και απο κει και περα βλεπουμε,αλλα αυτη τη στιγμη ακομα και να φυγει ο γιαννακης δεν θα ειναι καλο.απλα και εγω μερικες φορες που σου λεω οτι δεν πρεπει να γκρινιαζουμε μετα απο ασχημες εμφανισεις τα παιρνω και ειμαι λιγο υπερβολικος,αλλα να εισαι σιγουρος οτι ακομα και οι πιο φανατικοι "εχθροι"του γιαννακη που τον κατηγορουν ακομα και επειδη η γη κινειται θα προτιμουσαν να κανουν τεραστιο λαθος και στο τελος να δικαιωθουν η διοικηση και ο γιαννακης,απο την αλλη δεν μπορουμε να ζηταμε και μηδενικη κριτικη κανεις δεν την ειχε ποτε στον ολυμπιακο

υ.γ. αυτο το non call ακομα δεν εχω καταλαβει τι σημαινει

Panvas7
06-01-10, 23:36
μαζι σου φιλε και εγω ειμαι υπερ του να σταματησει η γκρινια τουλαχιστον μεχρι το τελος τς σεζον και απο κει και περα βλεπουμε,αλλα αυτη τη στιγμη ακομα και να φυγει ο γιαννακης δεν θα ειναι καλο.απλα και εγω μερικες φορες που σου λεω οτι δεν πρεπει να γκρινιαζουμε μετα απο ασχημες εμφανισεις τα παιρνω και ειμαι λιγο υπερβολικος,αλλα να εισαι σιγουρος οτι ακομα και οι πιο φανατικοι "εχθροι"του γιαννακη που τον κατηγορουν ακομα και επειδη η γη κινειται θα προτιμουσαν να κανουν τεραστιο λαθος και στο τελος να δικαιωθουν η διοικηση και ο γιαννακης,απο την αλλη δεν μπορουμε να ζηταμε και μηδενικη κριτικη κανεις δεν την ειχε ποτε στον ολυμπιακο

υ.γ. αυτο το non call ακομα δεν εχω καταλαβει τι σημαινει

και εγω το ιδιο λεω και ελεγα και περυσι αλλα στο τελος δεν αλλαξε ο προπονητης αφου εμεινε πρεπει να ολοκληρωσει το εργο του ακομα και αν ειναι καταστροφικο!(το απευχομαι βεβαι)Ολοι αντιδρουμε υπερβολικα γιατι ειμαστε οπαδοι και ποναμε αυτη την ομαδα!Απλα εδω καλο ειναι να μην το μεταφερουμε και στους υπολοιπους που ειναι ετοιμοι να εκραγουν(στο λεω μεταξυ σοβαρου και αστειου αυτου)εδω καλο ειναι να μιλαμε με ποιο καθαρο μυαλο(δεν το εφαρμοζω παντα) :P
Λοιπον το non call υποτιθεται οτι υπαρχει για να μην εξαρτηθει ενα ματς που παιζεται στο καλαθι απο ενα σφυριγμα(Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος)Δλδ ενας απροσδιοριστος κανονισμος οπως ειναι η μεταφορα μπαλας(κατι που φαινεται οταν συμβαινει αλλα οσοι εχουν παιξει μπασκετ γνωριζουν οτι ειναι αδυνατο να μην συμβει μεσα στο παιχνιδι),οπως ειναι το μπρος πισω οπως το εκαναν πλεον νομιζω οτι οι κανονισμοι υπαρχουν για να βοηθουν το παιχνιδι και οχι για να το δυσκολευουν για τους παιχτες τους διαιτητες και κατα συνεπεια για μας που το παρακολουθουμε!!

ΥΓ το avatar σου ειναι καυλωτικο!!!Ηταν απιστευτο ματς και απιστευτος Τομιτς!!

marinero
07-01-10, 21:44
Λοιπόν Αγγελόπουλοι επειδή σκάτε τα ωραία σας λεφτουδάκια και πρέπει κάποτε να χαρείτε και καμιά κούπα
θα πρέπει να πάτε αύριο στο ΣΕΦ και να υπογράψετε ένα συμβόλαιο με όλους τους παίχτες της ομάδας.

Από εδώ και πέρα και μέχρι το τέλος της φετινής χρονιάς για κάθε εύστοχη βολή ο κάθε παίχτης θα παίρνει 1000 ευρώπουλα και για κάθε άστοχη θα πληρώνει 3000 ευρώπουλα.

Έτσι απλά έτσι όμορφα, για να τους αναγκάσεις μετά να βάλουν μια μπασκέτα μες στα σπίτια τους και να βαράνε βολές όλο το βράδυ.

Να χάνουμε πρωταθλήματα από τους γκρίζους το συνηθίσαμε, αλλά να το χάσουμε και από τις βολές πάει πολλή πια.

stelios-7-
07-01-10, 21:54
αγγελοπουλοι χιλια μπραβο σας αξιζουν για οτι εχετε κανει μεχρι τωρα.
καντε μου μια χαρη να παρετε και τον ολυμπιακο στο ποδοσφαιρο..με αυτο το ονειρο ζω

marinero
07-01-10, 22:12
αγγελοπουλοι χιλια μπραβο σας αξιζουν για οτι εχετε κανει μεχρι τωρα.
καντε μου μια χαρη να παρετε και τον ολυμπιακο στο ποδοσφαιρο..με αυτο το ονειρο ζω

Είναι Στελλάκη μέχρι να σηκώσουν την πρώτη κούπα και πάρουν φόρα.

Μόλις σηκώσουν την πρώτη κούπα είναι τόσο καβλωμένοι που θα τους γράψει η ιστορία με αυτά που θα προσφέρουν στο μπάσκετ.

Ακόμα και ο Σώκος στην μπάλα και τα χόμπιτ στο μπάσκετ παρόλο που σκάγανε αρκετό χρήμα, περάσανε πολλά χρόνια και φάγανε πολλές σφαλιάρες μέχρι να αρχίσουν τα σαρώνουν τους τίτλους.

stelios-7-
07-01-10, 22:29
φιλε μαρινερο οι αγγελοπουλοι ειναι δυναμοι..
καλα παιδια προσγειωμενα και παιδια του λαου.
δεν το παιζουν ντιβες..αγαπανε αυτο που κανουν
εγω τους χερομαι και τους θαυμαζω ειναι καταπληκτικοι..
τους ευχομαι να ειναι γερα τα παιδια και δυνατα να πανε τον θρυλο μας μπροστα..
γιατι θα τον πανε..αδικουντε που δεν εχουν σηκωσει ακομα κουπα.
αλλα θα το κανουν φετος.
παρτε την παε ρε παλικαρια να παμε τελικο τσαμπιονς λιγκ.

BrazHlias
08-01-10, 00:10
καλα ολα τα αλλα,αλλα οχι και παιδια του λαου:s6vhaha:

αυτοι και ο μπιλακος ο καιλας

stelios-7-
08-01-10, 00:39
γιατι αμφιβαλεις?
παντως δεν ειναι ντιβες σαν μερικους αλλους.
εχουν μεγαλο οραμα για την ομαδα αυτα τα παιδια.
θα παμε μπροστα..
αγγελοπουλε αγγελοπουλε σε παρακαλω παρε την παε να παμε τελικο.

sk12072
08-01-10, 06:48
οταν θα φανε την πρωτη σφαλιαρα να δουμε τι θα κανουν μετα.

Du3lisT
08-01-10, 07:55
Εγώ πάλι πιστεύω οτι θα πάρουμε 1 απ' τους 3 τίτλους φέτος και ελπίζω να μην είναι το Κύπελλο.

kritikia
08-01-10, 11:29
Εγώ πάλι πιστεύω οτι θα πάρουμε 1 απ' τους 3 τίτλους φέτος και ελπίζω να μην είναι το Κύπελλο.

Μωρε ας ξεκινησουμε απο καπου..γιατι αλλη κουπα του καφε δεν αντεχεται..

BrazHlias
08-01-10, 18:23
καλως ή κακως αν δεν παρουμε το κυπελλο σε 1,5 μηνα θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα για ολους.εγω πιστευω πως κρεμονται ολοι απο μια κλωστη αυτη τη στιγμη και αν δεν παρουμε το κυπελλο θα εχουμε ασχημα περιστατικα που μπορει να διαλυσουν ολη την προσπαθεια που γινεται φετος

captain-cook
08-01-10, 20:57
To κύπελλο μπορεί να μην έχει την αίγλη του πρωταθλήματος αλλά δεν παύει να είναι ο τίτλος και μάλιστα ο πρώτος της χρονιάς.

Reds
08-01-10, 21:32
Ρε Αγγελοπουλοι δεν δινετε και κανα φραγκο στην Παε γιατι δεν βλεπω ασπρη μερα..

stelios-7-
08-01-10, 21:34
πες τα σπυρο.
με τους αγγελοπουλους στην παε δεν θα μας κουνιοτανε κανενας.

sk12072
08-01-10, 23:02
σκατα.και στο μπασκετ γιατι τους κουνιουνται τα χομπιτ?

Panvas7
09-01-10, 22:58
Στελιο δεν ειναι αναγκη να τον παρουν οι Αγγελοπουλοι τον Ποδοσφαιρικο Ολυμπιακο!!!Ας τους αφησουμε να ασχοληθουν με αυτο που αγαπανε,ανεξαρτητος αποτελεσματων το εχουν αποδειξει,και να επιβραυευτουν για αυτο με εναν ριμαδι τιτλο σε πρωτη φαση!!!Και μην λεμε αυτα που λενε τοσα χρονια οι Βαζελοι για τους κοντους κανενας του οσα λεφτα και αν εχει δεν μπορει(ή δεν ειναι διατεθειμενος)να αντεξει τα δυο καρπουζια σε μια μασχαλη!Λοιπον το Μπασκετ του Ολυμπιακου εχει αναγκη να μεινουν και να ριχνουν ολες τους τις προσπαθειες εκει.Οσες μαλακιες και αν κανουν(Λαθος επενδυσεις σε λαθος ατομα)καποια στιγμη θα μαθουν ειτε του χρονου,ειτε του παραχρονου ειτε σε 10 χρονια!Το καλο ειναι οτι ειναι νεοι διψανε και δεν ειναι διατεθειμενοι να τα παρατησουν.Και γιαυτο πρεπει να βοηθαμε και εμεις με την παρουσια μας ουτος ωστε να μην απογοητευονται και απο την συμπεριφορα μας.Οσα δικαια και αν εχουμε ελατε και στην δικη τους θεση τι ξενερα τρωνε!Εμεις κλαιμε και ποναμε την ιδεα του θρυλου αυτοι πονανε και την ιδεα και τα φραγκα που εχουν σκασει και δεν πιανουν τοπο!!!!Τελος σχετικα με το Μπασκετ&#168;,θα πρεπει να αναφερω οπως ξερουμε ολοι οτι ειναι ενα σπορ με λιγοτερους φιλαθλους απο το ποδοσφαιρο λιγοτερο εμπορικο με μηδενικα κερδη και μονο χασουρα!Για αλλη μια φορα λεω οτι πρεπει να μεινουν μονο στο Μπασκετ διοτι αν φυγουν[εφοσον παρουν την ΠΑΕ ειτε θα φυγουν απο το Μπασκετ ειτε η παρουσια τους δεν θα ειναι το ιδιο εντυπωσιακη σε χρημα]επισης στο μπασκετ ειναι πιο δυσκολο να βρεις επενδυτες γιατι ποσοι καβλωμενοι υπαρχουν που να εχουν και πολυ χρημα????
Εν αντιθεση στο ποδοσφαιρο υπαρχουν παρα πολλοι οι οποιοι θα επενδυσουν στο Οικοδομημα του θρυλου το οποιο μπορει να τους αποφερει και κερδη(Πραγμα θεμιτο και αποδεκτο απο την πλευρα μας εφοσον ο Ταδε προεδρος δειχνει και αποτελεσματα)Ο Κοκκαλης πανω κατω αυτο κανει βαζοντας ομως τα τελευταια χρονια λιγοτερα ισως απο αυτα που βγαζει!!
ΥΓ Υπαρχουν Λαυρεντιαδης-Μαρινακης-Θοδωρος Αγγελοπουλος και αλλοι τους οποιους δεν γνωριζουμε καν
ΥΓ2 Στελιο το Μπασκετ αν μεινει ορφανο απο διοικηση(μακρια απο μας)δεν ειναι σε τπτ να εχει την ιδια μοιρα με τον ερασιτεχνη που με το ζορι παιρνουν τα λεφτα τους βλεπε το πιο επιτυχημενο ομαδικο αθλημα σε τιτλους μετα το ποδοσφαιρο που παραλιγο να διαλυθει το καλοκαιρι μου μας περασε!!!
ΥΓ3Επειδη αυτη η χρονια δεν μπηκε και με τους καλητερους Οιωνους για τον θρυλο ελπιζω στην συνεχεια να μην χρειαζεται να κλαψουριζουμε(πραγμα που δεν μας ταιριαζει)και να μην κινδυνολογουμε!!

stelios-7-
09-01-10, 23:07
ενταξει παιδια εγω αυτην την γνωμη εχω.
ο καθενας πιστευει οτι θελει.
σεβομαι τις αποψεις τον αλλον..

Airness
11-01-10, 19:20
Ο Ολυμπιακός συνεχίζει να δείχνει το κοινωνικό του πρόσωπο και τη Δευτέρα προχώρησε στην εξής ανακοίνωση για το μικρό Βαγγέλη.

«H KAE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ στο πλαίσιο του Προγράμματος Κοινωνικής Ευθύνης και σε συνέχεια των προσπαθειών της για την βελτίωση και αποκατάσταση της ζωής του μικρού φίλου της ομάδας, Βαγγέλη, ο οποίος αποτελεί πλέον αναπόσπαστο κομμάτι της οικογένειας του Ολυμπιακού, ανακοινώνει ότι από σήμερα όσοι φίλαθλοι της ομάδας και όχι μόνο, επιθυμούν να υποστηρίξουν αυτή τη προσπάθεια και να συμβάλλουν στην βελτίωση της υγείας του μικρού Βαγγέλη, μπορούν να καταθέσουν οποιοδήποτε ποσό επιθυμούν στον παρακάτω λογαριασμό:

«ALPHA BANK 101-00-2320-004520 με ΙΒΑΝ: GR 48 0140 1010 1010 0232 0004 520 και

BIC: CRBAGRAAXXX».

Η κατάθεση που θα γίνει θα πρέπει να αναφέρει το όνομα Πουπάκης και το όνομα του καταθέτη. Αν κάποιος επιθυμεί να μην αναγραφεί το όνομα του πρέπει απλώς να αναφερθεί στο καταθετήριο το όνομα Πουπάκης.

Ήδη έχουν συγκεντρωθεί χρήματα από τις εισπράξεις του αγώνα του Ολυμπιακού με το Περιστέρι, προσφορά της Διοίκησης της ΚΑΕ, ενώ τόσο οι παίκτες και οι προπονητές όσο και η διοίκηση της ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα συμβάλλουν σημαντικά στη μεγάλη αυτή προσπάθεια του μικρού Βαγγέλη και της οικογένειας του, να ζήσει μια όσο το δυνατόν πιο φυσιολογική ζωή».

Airness
12-01-10, 18:17
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση για μεγάλες προσφορές σε αυθεντικά προϊόντα της ομάδας προς τους φιλάθλους. http://ads.24media.gr/banner?webspace=141&dfl=yes&js=no (http://ads.24media.gr/click?webspace=141&dfl=yes)

http://www.redplanet.gr/ast/cov/ol/oly_2009_9_30_12_54_27_b.jpgΟ Ολυμπιακός δεν πρωταγωνιστεί μόνο στο αγωνιστικό του τμήμα, αλλά και στο εμπορικό του. Οι ερυθρόλευκοι εξέδωσαν μία ανακοίνωση για μεγάλες προσφορές σε αυθεντικά προϊόντα της ομάδας για τους φιλάθλους της ομάδας που θα παρευρίσκονται στα παιχνίδια του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

"Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει ότι από τις 13 Ιανουαρίου έως το τέλος Φεβρουαρίου θα υπάρξει μια περίοδος εκπτώσεων στα επίσημα αυθεντικά προϊόντα της ομάδας.

Ολόκληρη η περσινή συλλογή αλλά και πολλά φετινά προϊόντα θα διατίθενται με έκπτωση από 20% έως 50% στις μπουτίκ του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας. Σε όλους τους εντός έδρας αγώνες της ομάδας μας οι μπουτίκ θα είναι ανοιχτές δυο ώρες πριν την έναρξη και θα παραμένουν ανοιχτές μέχρι και την λήξη του αγώνα.

Όσοι φίλοι της ομάδας μας βρίσκονται εκτός Αθηνών και επιθυμούν να προμηθευτούν τα προϊόντα μας κατά την διάρκεια των εκπτώσεων, μπορούν να τα παραγγείλουν είτε τηλεφωνικώς στο 6979 988 045 είτε στέλνοντας ένα email στο redfanela@otenet.gr, χωρίς έξοδα αποστολής".

sk12072
12-01-10, 19:35
εχετε κανει τοσες καλες κινησεις....εχετε βαλει τοσα πολλα λεφτα...
προσφορες σε φανελες,πουλμαν για μετακινησεις οπαδων,φιλικα για βοηθεια συνανθρωπων μας....
λιγο ουσιωδεις αν εισασταν και στους τιτλους ο κοσμος θα σας λατρευε ρε διαολε....

PrisonBreak-7-
14-01-10, 22:21
Καλά πάτε καλά..? Είστε σοβαροί..? Πήρατε το πρόστιμο που τους επιβάλλατε πίσω..? Είστε σοβαροί....?

masinGun
15-01-10, 07:50
Καλά πάτε καλά..? Είστε σοβαροί..? Πήρατε το πρόστιμο που τους επιβάλλατε πίσω..? Είστε σοβαροί....?

μα να στεναχωρίσουν τα παιδάκια ; θες μετα να τρέχουν μαζικά για ψυχοθεραπεία τα καμάρια μας ; άσε ρε ....

είπαμε οι αγκαλίτσες και οι αγαπούλες είναι σήμα κατατεθέν αυτή της ομάδας

DaRkSaGa79
15-01-10, 08:04
εχετε κανει τοσες καλες κινησεις....εχετε βαλει τοσα πολλα λεφτα...
προσφορες σε φανελες,πουλμαν για μετακινησεις οπαδων,φιλικα για βοηθεια συνανθρωπων μας....
λιγο ουσιωδεις αν εισασταν και στους τιτλους ο κοσμος θα σας λατρευε ρε διαολε....
Μηπως γι αυτα βρε Σταθη αξιζει να κανουμε παραπανω υπομονη?:)

valadis
15-01-10, 10:34
Μηπως γι αυτα βρε Σταθη αξιζει να κανουμε παραπανω υπομονη?:)οι αγγελοπουλοι για εμενα μεχρι στιγμης ειναι οι κορυφαιοι παραγοντες που εχουν περασει ποτε απο τα ελληνικα γηπεδα!!
νομιζω δε οτι ο παναγιωτης θα μπορουσε να ειναι το σουτιγκ γκαρντ που ψαχνουμε μετα απο τα 8 τριποντα :s6vhaha::s6vhaha:

sk12072
15-01-10, 12:26
οσο δεν βλεπω τιτλους (που δεν εχω δει κανεναν δηλαδη) θα τους χαρακτηριζω αποτυχημενους γιαννη μου.

Faithful
19-01-10, 17:49
Ο Λάζαρος Βορεάδης επιστρέφει μετά από 6 μήνες απουσίας του από τους πίνακες της ΚΕΔ και είναι έτοιμος να διαιτητεύσει ξανά αγώνες της Α1.
Η απουσία του από τους πίνακες της ΚΕΔ στην αρχή της χρονιάς προκάλεσε αίσθηση, αλλά ο Έλληνας διαιτητής είναι έτοιμος να επιστρέψει ξανά στα παρκέ της Α1.

Ο έμπειρος ρέφερι πέρασε με επιτυχία τα καθιερωμένα τεστ και πλέον είναι έτοιμος από την επόμενη εβδομάδα να σφυρίξει ξανά αγώνες του πρωταθλήματος.

marinero
19-01-10, 18:28
Ακούστε δηλώσεις Γιαννακόπουλου 9 χρόνια πριν στο 8:10 για να καταλάβετε τι παίζετε με τους καραγκιόζηδες.

http://www.youtube.com/watch?v=CH-ddyOjnbE&feature=related

Για να σφυρίζει ακόμα και σήμερα ο Λάρυ, προφανώς θα έκανε όλα τα χατήρια στα πράσινα αφεντικά του.

Red Sting
19-01-10, 22:52
Ο Λάζαρος Βορεάδης επιστρέφει μετά από 6 μήνες απουσίας του από τους πίνακες της ΚΕΔ και είναι έτοιμος να διαιτητεύσει ξανά αγώνες της Α1.
Η απουσία του από τους πίνακες της ΚΕΔ στην αρχή της χρονιάς προκάλεσε αίσθηση, αλλά ο Έλληνας διαιτητής είναι έτοιμος να επιστρέψει ξανά στα παρκέ της Α1.

Ο έμπειρος ρέφερι πέρασε με επιτυχία τα καθιερωμένα τεστ και πλέον είναι έτοιμος από την επόμενη εβδομάδα να σφυρίξει ξανά αγώνες του πρωταθλήματος.

επιστρατεύονται τα μεγάλα όπλα......ΠΡΟΣΟΧΗ.....

Red Sting
19-01-10, 22:54
Ακούστε δηλώσεις Γιαννακόπουλου 9 χρόνια πριν στο 8:10 για να καταλάβετε τι παίζετε με τους καραγκιόζηδες.

http://www.youtube.com/watch?v=CH-ddyOjnbE&feature=related

Για να σφυρίζει ακόμα και σήμερα ο Λάρυ, προφανώς θα έκανε όλα τα χατήρια στα πράσινα αφεντικά του.

για ποιον Βορεάδη μιλάει ο Γιαννακόπουλος????? για αυτόν που του χαρίζει πρωταθλήματα???????? άσε μας ρε καραγκιόζη Γιαννακόπουλε....

ΥΓ: ωραίο ματσάκι ήταν αυτό πάντως!!! :D

masinGun
20-01-10, 08:12

ΡΕ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΤΕ ΜΥΑΛΟ ;;;;;;;

ρε άνθρωποι του θεού , πότε θα καταλάβεται πως με τέτοια σκηνικά δεν βγαίνει καθαρή η δουλειά . τώρα που σοβάρεψε η κατάσταση , έρχονται κρίσημα παιχνίδια , ο τελικός κυπέλλου , έχουν πρόβλημα στο 4αρι οι χόμπιτ ενεργοποιούν τα μεγάλα όπλα

πρώτη φορά εδώ και πάρα πολλά χρόνια προμηνύεται ότι θα παίξουμε σοβαρό παιχνίδι και αυτοί θα έχουν ελλείψεις (άσχετα ότι θα πάρουν κάποιο 4αρι για πρόχειρο μπάλωμα) . μια φορά που δείχνει ότι μας πάει λίγο η τύχη ο άλλος αρχίζει τον ανορθόδοξο πόλεμο και εμείς τι κάνουμε ; κοιτάμε τα αστέρια και τον milky way ;

υ.γ. κάτι μου λέει πως ο Λάρι θα είναι ο ένας από τους διαιτητές του τελικού !

masinGun
20-01-10, 08:14
για ποιον Βορεάδη μιλάει ο Γιαννακόπουλος????? για αυτόν που του χαρίζει πρωταθλήματα???????? άσε μας ρε καραγκιόζη Γιαννακόπουλε....

αλήθεια λέει .... τότε ήταν φρέσκος ακόμη , δεν τον είχε βάλει στο κόλπο . λίγο αργότερα μπήκε :s6vhaha:

DaRkSaGa79
20-01-10, 08:19
Καλα,ας ειμαστε οπως πρεπει και θα κλαψει και ο Λαρυ μαζι τους.Πρωταθλητης Ευρωπης,εξαιρετικη ομαδα,κορυφαιος προπονητης,ολα δεκτα.
Περα απο ολα τα αλλα ομως εγω θυμαμαι εναν τελικο κυπελλου με τον Τσιλντρες αποντα,εναν ημιτελικο Ευρωλιγκας διχως Βασιλοπουλο και με τον Μπουρουση να παιζει με 40 πυρετο,και μια σειρα τελικων διχως Βασιλοπουλο.
Πρωταθλητης Ευρωπης και στο φαρδος.Μην αρχισουν τα στρουμφοβουντου φοβαμαι,τιποτε αλλο.Ειμαστε απο πανω αγωνιστικα φετος παιδια.Καταλαβετε το...

nbqgr
20-01-10, 11:42

ΚΟΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΧΕΣΙΜΟ

nbqgr
20-01-10, 11:53
Εγώ πάντως βλέπω ότι οι λαγοί έχουν κάνει γενική επιστράτευση στα πάντα όλα και μείς τρωγόμαστε παντού.

Reds
20-01-10, 11:58
Βορεαδης....Αυτος μας ελειπε..!

BrazHlias
20-01-10, 15:12
Καλα,ας ειμαστε οπως πρεπει και θα κλαψει και ο Λαρυ μαζι τους.Πρωταθλητης Ευρωπης,εξαιρετικη ομαδα,κορυφαιος προπονητης,ολα δεκτα.
Περα απο ολα τα αλλα ομως εγω θυμαμαι εναν τελικο κυπελλου με τον Τσιλντρες αποντα,εναν ημιτελικο Ευρωλιγκας διχως Βασιλοπουλο και με τον Μπουρουση να παιζει με 40 πυρετο,και μια σειρα τελικων διχως Βασιλοπουλο.
Πρωταθλητης Ευρωπης και στο φαρδος.Μην αρχισουν τα στρουμφοβουντου φοβαμαι,τιποτε αλλο.Ειμαστε απο πανω αγωνιστικα φετος παιδια.Καταλαβετε το...
οχι ρε φιλε,δεν ειναι ετσι.γιατι να μην παιξουμε επι ισοις οροις? και αν τελικα ξαναχασουμε απο φαλτσο σφυριγμα τι θα λεμε μετα και ποιος θα φταιει?η μαυρη μας η μοιρα?

τελικα ετσι θα παει η δουλεια και θα πρπεπει να νικησουμε και τα κορακια και αν κερδισουμε δεν θα μπορουν να βγαλουν αχνα αλλα γιατι για μια ακομη φορα να τους αφηνουμε να αλωνιζουν?

grpapa
20-01-10, 21:20
Όπως έχει δείξει διαχρονικά η ιστορία ο βάζελος ποτέ δεν ήταν του fair-play. Πάντα μέσα στην λαμογιά, την βρωιά και την απάτη ήταν οι λαγοί, ΣΕ ΟΛΑ τα αθλήματα μηδενός εξαιρουμένου. Και το Βορεάδη θα επιστρατεύσουν και θα σε σφάξουν μέσα στο σπίτι σου και ότι π..στιά θέλεις θα κάνουν προκειμένου να επιτύχουν τον σκοπό τους. Η δυσώδης "ιστορία" τους είναι αδιάψευστος μάρτυρας....

Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουν αυτό οι Αγγελόπουλοι τόσο το καλύτερο και για τους ίδιους αλλά κυρίως για τον Ολυμπιακό...Οι βαζελίνες δεν καταλαβαίνουν από κυριλίκια....

sk12072
20-01-10, 21:23
μα δεν το καταλάβαινουν οι δικοι μας...αυτο ειναι το προβλημα

masinGun
21-01-10, 13:52
Κύριοι Αγγελόπουλοι ,

κινδυνεύεται να χαρακτηριστείτε η πιο φλώρικη διοίκηση που έχει ο Ολυμπιακός . ακόμα περιμένουμε μια αντίδραση για την αθλια προσβολή που δέχθηκε ο ανθρωπος Θοδωρής , ο παίκτης και αρχηγός του Ολυμπιακού Παπαλουκάς και η ίδια η ομάδα .

ως ποτε θα σφυρίζεται αδιάφορα σε κάθε πρόκληση των υπολοίπων ; δεν βαρεθήκατε να σας/μας μειώνουν συνεχώς ;

mikatsi
21-01-10, 14:57
Εγώ μια ερωτησούλα θα ήθελα να σας υποβάλλω:

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΑΣΤΕ ΛΙΓΑΚΙ??

Ο ΔΡΑΚΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΠΡΙΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΡΓΑ...Πάρτε το χαμπάρι πριν πάνε όλα τα τρόπαια στον κουβά ξανά...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ !!!

Airness
21-01-10, 18:41
«Κόκκινος» πολιτισμός η απάντηση στα «πράσινα» αίσχη…

http://www.rednews.gr/content/basket/LOGO2%282%29.jpg
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΞΕΔΩΣΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΝΑΦΟΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΥΔΑΙΑ ΦΡΑΣΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΧΘΗΚΕ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΑΠΑΛΟΥΚΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥΣ… Η ΚΑΕ Ολυμπιακός μια μέρα μετά την αήθη επίθεση εις βάρος του Θοδωρή Παπαλουκά εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία ζητάει την παρέμβαση του αθλητικού δικαστή αλλά και του ίδιου του Παναθηναϊκού…

Η ανακοίνωση…

Κατά την διάρκεια της συνεδρίασης της ΚΕΔ της 20 Ιανουαρίου 2010, ο μάνατζερ της ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ αποκάλεσε τον αρχηγό της ομάδας μας Θοδωρή Παπαλουκά «νταβατζή του ελληνικού μπάσκετ» και «κυβερνητικό εκπρόσωπο που αμείβεται με 3,5 εκατομμύρια Ευρώ».
Οι ανωτέρω πρωτοφανείς, υβριστικοί και συκοφαντικοί χαρακτηρισμοί εκθέτουν ανεπανόρθωτα τόσο τον εν λόγω μάνατζερ όσο και την ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ. Το ήθος, η πορεία και η προσφορά του Θοδωρή Παπαλουκά είναι γνωστά σε όλους τόσο στην Ελλάδα όσο και διεθνώς.
Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ επιθυμεί να καταστήσει σαφές προς όλες τις πλευρές ότι συμπεριφορές όπως οι ανωτέρω αποτελούν αήθεις, απρόκλητες και χυδαίες επιθέσεις που προσβάλλουν βάναυσα όχι μόνο τον θιγόμενο αθλητή και την ομάδα του αλλά κυρίως και πρωτίστως το άθλημα του μπάσκετ.
Ζητούμε την παρέμβαση του αθλητικού δικαστή και την παραδειγματική τιμωρία του πρωταγωνιστή σε αυτό το έμεσμα, και περιμένουμε από τους ιδιοκτήτες της ΚΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ να πάρουν θέση για τους απαράδεκτους χαρακτηρισμούς του υπαλλήλου τους.
Ο Ολυμπιακός έχει εμπράκτως αποδείξει τον σεβασμό του για τους αντιπάλους του τόσο εντός όσο και εκτός των γηπέδων και το ίδιο απαιτεί και από αυτούς.

sk12072
21-01-10, 22:11
μιλαμε οτι μετα απο αυτην την ανακοινωση χεστηκανε πανω τους τα χομπιτ και πλεοξ καταλαβαινουνε οτι δεν εχουν ελπιδες για τον τιτλο...
και μεταμας φταιει ο γιαννακης...

PrisonBreak-7-
22-01-10, 07:26
Ευτυχώς απάντησαν αμέσως....

DaRkSaGa79
22-01-10, 07:39
μιλαμε οτι μετα απο αυτην την ανακοινωση χεστηκανε πανω τους τα χομπιτ και πλεοξ καταλαβαινουνε οτι δεν εχουν ελπιδες για τον τιτλο...
και μεταμας φταιει ο γιαννακης...
Τι ανακοινωση ηθελες βρε Σταθη μου?
"Θα σας βγαλουμε τα νυχια,και θα σας δαγκωσουμε τα ματια"?

masinGun
22-01-10, 07:57
σιγά ρε Αγγελόπουλε και του έκοψε το αυγολέμονο του κοντού !!!!!!

α ναι ... να θυμηθώ να κράξω τον γιαννάκη , αυτός μας φταίει !

DaRkSaGa79
22-01-10, 08:04
Μια χαρα ειναι η ανακοινωση βρε παιδια.Τι θα θελατε δηλαδη?Αφηστε που θα υπαρχει και δευτερος γυρος.Προβλεπω πως ο βαζελος θα τον καλυψει τον Παπαδοπουλο και δεν θα ριξει τους τονους.

lofou
22-01-10, 08:04
μας γαμανε πολιτισμενα και εμεις δεν αντιδρουμε...

υστερα εχετε παραπανω που δρουν οι "καφροι" και σπανε στο ξύλο κανα πιονι τους...

masinGun
22-01-10, 08:11
Μια χαρα ειναι η ανακοινωση βρε παιδια.Τι θα θελατε δηλαδη?Αφηστε που θα υπαρχει και δευτερος γυρος.Προβλεπω πως ο βαζελος θα τον καλυψει τον Παπαδοπουλο και δεν θα ριξει τους τονους.

Γιάννη είμαι ο πρώτος μαλακοπίτουρας φαν των πολιτισμένων καταστάσεων αλλά εδώ έχουμε ΠΟΛΕΜΟ . εδώ και 10 χρόνια μας γαμάνε τον αδόξαστο και εμείς θα συνεχίσουμε τις αγκαλίτσες ;

υπάρχουν μόνο δυο δρόμοι πλέον . θα σφαχτούμε ή θα μας πηδήξουν άλλη μια φορά . όχι δευτερος μόνο , τρίτος -τέταρτος και παντηκοστός γύρος να υπάρξει .

αν θέλουμε να πάρουμε τα πάνω μας , πρέπει να τελειώσουμε με τον πολιτισμό και την αγάπη , πρέπει να αρχίσουμε τις μαχαιριές (και η διοίκηση και οι παίχτες)

DaRkSaGa79
22-01-10, 08:16
μας γαμανε πολιτισμενα και εμεις δεν αντιδρουμε...

υστερα εχετε παραπανω που δρουν οι "καφροι" και σπανε στο ξύλο κανα πιονι τους...
Αυτο καταλαβαινετε εσεις απο αυτη την ιστορια?
Παραστασεις για επιδειξη δυναμης στα γραφεια της ΚΕΔ(οχι στο ΑΣΕΑΔ η καπου αλλου)γινοντουσαν την δεκαετια του '90.Ο Παπαδοπουλος(με εντολη ανωθεν βεβαια)εκανε το κομματι του,γνωριζοντας οτι αυτα που λεει δεν στεκουν.Περα απο τον αθλιο χαρακτηρισμο,αυτο που ισχυριζεται,οτι ο Παπαλουκας εβρισε τον διαιτητη,διαψευδεται απο τον ...ιδιο τον διαιτητη,και φυσικα βασει κανονισμου καλως ΔΕΝ κρατηθηκε το δελτιο του παιχτη.Ηταν εκτος αποστολης.Το οτι μπαινει ο μανατζερ του βαζελου στο ιδιο του το καστρο(ΚΕΔ)και σκουζει,μου λεει πολλα.Το βασικοτερο ολων οτι ο βαζελος πιστευει την ομαδα μας περισσοτερο απο εμας τους ιδιους.Δευτερευοντως,οτι φοβαται μηπως κανενα γκρι παλικαρι παρεκκλινει απο την πορεια του.

masinGun
22-01-10, 08:22
Το οτι μπαινει ο μανατζερ του βαζελου στο ιδιο του το καστρο(ΚΕΔ)και σκουζει,μου λεει πολλα.

Το βασικοτερο ολων οτι ο βαζελος πιστευει την ομαδα μας περισσοτερο απο εμας τους ιδιους. (1)

Δευτερευοντως,οτι φοβαται μηπως κανενα γκρι παλικαρι παρεκκλινει απο την πορεια του. (2)

1, το βασικό είναι η πρεμούρα που έπιασε τον Ζοτς με το 4αρι , που άλλες χρονιές δεν τον ένοιαζε καν

2, οι κοντοί προσέχουν για να έχουν , διότι σφίγγουν τα γάλατα σιγά σιγά

PrisonBreak-7-
22-01-10, 08:24
Πω πω βλέπω έντονους τόνους... Σας προτρέπω να ηρεμήστε όλοι σας γιατι σε λίγο βλέπω να βρίζεστε... :s6vhaha: Αυτο που έκανε ο Παπαδόπουλος μόνο καλό κάνει στον Παπαλουκά και γενικά στην ομάδα μας...:winking:

DaRkSaGa79
22-01-10, 08:30
Να δεχτω υποθετικα για χαρη της κουβεντας,οτι η ανακοινωση ειναι ηπια.
Τι θελουμε και πως εννοουμε την αντιδραση?Χαλιφης στην θεση του χαλιφη.Ερυθρολευκη πουστια αντι για πρασινη πουστια?Παρουσιαζω δυο ακρα διοτι μεση λυση δεν υπαρχει.Αυτοδιοικητο ουσιαστικα ποτε δεν ειχε το μπασκετ,φυλλο στον ανεμο ειναι και η ΚΕΔ και το ΑΣΕΑΔ.Τι,50-50 η διαιτησια?
Γνωριζετε καλα ολοι πως ειναι αστειο αυτο να το λεμε.
Ναι,καταλαβαινω,τοσα χρονια μας τυραννουν και μας εμπαιζουν,αλλα ειχαν και καλυτερη ομαδα.Ας δουμε φετος τι θα γινει που (εγω τουλαχιστον πιστευω) εμεις εχουμε την καλυτερη ομαδα.

DaRkSaGa79
22-01-10, 08:31
Πω πω βλέπω έντονους τόνους... Σας προτρέπω να ηρεμήστε όλοι σας γιατι σε λίγο βλέπω να βρίζεστε... :s6vhaha: Αυτο που έκανε ο Παπαδόπουλος μόνο καλό κάνει στον Παπαλουκά και γενικά στην ομάδα μας...:winking:
Καμια σχεση Βασιλη.

masinGun
22-01-10, 08:53

εμείς να βριστούμε ;;; ρε είσαι σοβαρός ;; ppnxoxo

Να δεχτω υποθετικα για χαρη της κουβεντας,οτι η ανακοινωση ειναι ηπια.
Τι θελουμε και πως εννοουμε την αντιδραση?Χαλιφης στην θεση του χαλιφη.Ερυθρολευκη πουστια αντι για πρασινη πουστια?Παρουσιαζω δυο ακρα διοτι μεση λυση δεν υπαρχει.Αυτοδιοικητο ουσιαστικα ποτε δεν ειχε το μπασκετ,φυλλο στον ανεμο ειναι και η ΚΕΔ και το ΑΣΕΑΔ.Τι,50-50 η διαιτησια?
Γνωριζετε καλα ολοι πως ειναι αστειο αυτο να το λεμε.
Ναι,καταλαβαινω,τοσα χρονια μας τυραννουν και μας εμπαιζουν,αλλα ειχαν και καλυτερη ομαδα.Ας δουμε φετος τι θα γινει που (εγω τουλαχιστον πιστευω) εμεις εχουμε την καλυτερη ομαδα.

αν σταματήσουν τα καμάρια μας του χαριεντισμούς , τις αγκαλίτσες , τα φιλάκια και παιξουν σαν να αντιμετωπίζουν ΕΧΘΡΟΥΣ δεν γλιτώνει ο ζέλας ούτε 25 παπαδόπουλους .

αλλά εγώ πάντα θα επιμένω , τέρμα ο πολιτισμός και η αγάπη . και την γυναίκα/γκομενά σου την αγαπάς αλλά όποτε σου σηκώνεται την βάζεις κάτω και της πετάς τα μάτια έξω . μόνο από τέτοιο πολιτισμό και τέτοια αγάπη θα καταλάβουν

DaRkSaGa79
22-01-10, 08:55
εμείς να βριστούμε ;;; ρε είσαι σοβαρός ;; ppnxoxo

αν σταματήσουν τα καμάρια μας του χαριεντισμούς , τις αγκαλίτσες , τα φιλάκια και παιξουν σαν να αντιμετωπίζουν ΕΧΘΡΟΥΣ δεν γλιτώνει ο ζέλας ούτε 25 παπαδόπουλους .

αλλά εγώ πάντα θα επιμένω , τέρμα ο πολιτισμός και η αγάπη . και την γυναίκα/γκομενά σου την αγαπάς αλλά όποτε σου σηκώνεται την βάζεις κάτω και της πετάς τα μάτια έξω . μόνο από τέτοιο πολιτισμό και τέτοια αγάπη θα καταλάβουν
Δεν σε βλεπω καλα..:s6vhaha:

masinGun
22-01-10, 09:06
Δεν σε βλεπω καλα..:s6vhaha:

γιατί , συμβαίνει κάτι άλλο μεταξύ του ανδρόγυνου τα τελευταία 100,000 χρόνια και δεν το έχω μάθει ;;; ppnxoxo

redHEART7
22-01-10, 10:55
μια χαρα ειναι η ανακοινωση, το ζητουμενο ειναι πως θα χειριστει η διοικηση το θεμα σε περιπτωση που δν παρεμβει ο αθλητικος δικαστης

DaRkSaGa79
22-01-10, 11:18
ΚΑΕ ΠΑΟ:Δεν δεχομαστε υποδειξεις (http://www.sport-fm.gr/article/214353)

Ηδη εκαναν μπουρδελο την χρονια απο εδω και περα.Επιμενουν δηλαδη οτι ειναι νταβατζης ο αρχηγος της Εθνικης???Εγω το ξαναλεω...Συνεχιστε να σκοτωνεστε για τον Γιαννακη.Για τον Παπαδοπουλο τι να πουμε τωρα??Εικοσι χρονια τσουτσεκι ειναι,δεν αξιζει ουτε το μπινελικι μας.Λιγα τα ψωμια σας βρωμιαρηδες.

*Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΥΡΟΔΟΤΕΙ ΤΗΝ ΒΙΑ???Τρικυμια εν κρανιω...

sk12072
22-01-10, 13:00
Τι ανακοινωση ηθελες βρε Σταθη μου?
"Θα σας βγαλουμε τα νυχια,και θα σας δαγκωσουμε τα ματια"?

να κανουνε κατι και να κοψουν τις ανακοινωσεις.οσο το παιζουν υπερανω θα την τρωνε την καρπαζια.

Faithful
22-01-10, 13:58
Τη διαβασατε την ανακοινωση του ποα;;
Ρε αγγελοπουλοι γαμηστε τους γερους γαμωτο!!! Τι σκατα φοβαστε; Καντε τους σκονη!!!

Reds
22-01-10, 14:57
Οι Αγγελοπουλοι εχουν επιπεδο..Δεν ειναι καραγκιοζηδες..τα αλλα ολα εντος γηπεδου!

Faithful
22-01-10, 15:16
το επιπεδο μας μαρανε!

Reds
22-01-10, 15:18
αφου ξερεις ειναι πολυ ηρεμοι..Αν ηταν ο Σωκρατης θα τους εχει πει...

Airness
23-01-10, 22:32
Έμπρακτη απόδειξη…

http://www.rednews.gr/content/basket/untitled%281%29%281%29%281%29.bmp
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΕΠΙΤΑΓΗ 30.000 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ…Ξεχωριστή ήταν η στιγμή που η οικογένεια του μικρού Βαγγέλη, ο οποίος είναι πλέον μέλος της ερυθρόλευκη οικογένειας, λίγο πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης παρέλαβε από τα χέρια του Γενικού Διευθυντή της ΚΑΕ, Χρήστου Σταυρόπουλου, επιταγή ύψους 30.000 ευρώ προκειμένου να γίνει ότι χρειάζεται ώστε ο μικρός φίλος του Ολυμπιακού να μπορέσει να ζήσει μια φυσιολογική ζωή. Τα χρήματα αυτά συγκεντρώθηκαν από τους παίκτες , το τεχνικό τιμ, τους φιλάθλους και φυσικά τους αδερφούς Αγγελόπουλους.

chainsaw
24-01-10, 00:11
Έμπρακτη απόδειξη…

http://www.rednews.gr/content/basket/untitled%281%29%281%29%281%29.bmp
Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΚΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΑΒΑΝ ΕΠΙΤΑΓΗ 30.000 ΕΥΡΩ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ…Ξεχωριστή ήταν η στιγμή που η οικογένεια του μικρού Βαγγέλη, ο οποίος είναι πλέον μέλος της ερυθρόλευκη οικογένειας, λίγο πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης παρέλαβε από τα χέρια του Γενικού Διευθυντή της ΚΑΕ, Χρήστου Σταυρόπουλου, επιταγή ύψους 30.000 ευρώ προκειμένου να γίνει ότι χρειάζεται ώστε ο μικρός φίλος του Ολυμπιακού να μπορέσει να ζήσει μια φυσιολογική ζωή. Τα χρήματα αυτά συγκεντρώθηκαν από τους παίκτες , το τεχνικό τιμ, τους φιλάθλους και φυσικά τους αδερφούς Αγγελόπουλους.
Μπραβο ρε αγγελοπουλοι!!Τετοιες πραξεις αξιζουν πολυ περισσοτερο απο ενα πρωταθλημα.

stelios-7-
24-01-10, 00:12
χιλια μπραβο..
πραγματικα.

Du3lisT
24-01-10, 09:33
Η καλύτερη απάντηση στα όσα λέει ο μαλάκας του ΠαναθηναΙκού θα είναι το triple crown.

sk12072
24-01-10, 10:55
kalo το ανεκδοτο σταθη.

chainsaw
24-01-10, 12:25
Η καλύτερη απάντηση στα όσα λέει ο μαλάκας του ΠαναθηναΙκού θα είναι το triple crown.
Εμενα μου αρκει ο τιτλος της ευρωλιγκας.

Red Sting
26-01-10, 09:57
"Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας της Επίσημης Ακαδημίας μπάσκετ του Ολυμπιακού με τίτλο &#171;OLYMPIACOS BASKETBALL-THE ACADEMY”. (http://www.redplanet.gr/html/ent/787/ent.263787.asp)

valadis
29-01-10, 18:22
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΟΧΙ ΚΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΡΕ ΧΟΜΠΙΤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

EfXmi6-7OE4

iek
30-01-10, 11:52
"Η ΚΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας της Επίσημης Ακαδημίας μπάσκετ του Ολυμπιακού με τίτλο «OLYMPIACOS BASKETBALL-THE ACADEMY”. (http://www.redplanet.gr/html/ent/787/ent.263787.asp)

5 χρονια πηρε να φτιαξουμε ακαδημια....Πιο αργα και απο χελωνα βαδιζουμε αλλα εστω κι ετσι εγινε καποιο θετικο βημα..Αρκει βεβαια οι ακαδημια να δουλεψει οπως πρεπει..

Faithful
31-01-10, 00:03
Ο Αγγελο εγινε πατερας
να σου ζησει η κορη προεδρε!!!

Haris1984
31-01-10, 00:05
5 χρονια πηρε να φτιαξουμε ακαδημια....Πιο αργα και απο χελωνα βαδιζουμε αλλα εστω κι ετσι εγινε καποιο θετικο βημα..Αρκει βεβαια οι ακαδημια να δουλεψει οπως πρεπει..

τουλαχιστον στο μπασκετ,θα λειτουργησουν σοβαρα Ακαδημιες,μακρια απο μικροσυμφεροντα;)

chainsaw
31-01-10, 00:36
τουλαχιστον στο μπασκετ,θα λειτουργησουν σοβαρα Ακαδημιες,μακρια απο μικροσυμφεροντα;)
Συγνωμη,παλιοτερα δεν ειχαμε ακαδημιες;Το παληκαρι ο σαρικοπουκλος απο τις ακαδημιες του ολυμπιακου δεν ειχε βγει;

valadis
31-01-10, 12:13
και ο πριντεζης!
αλλα τωρα οπως λεει και ο φιλος πιο πανω , τωρα θα γινουν σωστα βηματα και θα βοηθηθει πολυ ο χωρος και ο συλλογος ,καθως θα αναβαθμιστει πολυ το επιπεδο!!!
αφηστε που θα γεμισει ο χωρος "σπορια" του θρυλου!!

Airness
10-02-10, 09:11
http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/mar.jpg (http://infrared.redplanet.gr/wp-content/uploads/2010/02/mar.jpg)
-”Ρε Γιώργο; Αυτό το Μαρούσι έχει αρχίσει και ανεβαίνει επικίνδυνα. Πώς θα γίνει να τους εξοντώσουμε;”
-”Ίσως αν τους δίναμε το Γιαννάκη…”

differance
10-02-10, 09:12
Aν τους δίναμε πίσω τον Γιαννάκη θέλει να πει :s6vhaha:

Du3lisT
12-02-10, 22:33
Θρυλικοί άσοι και... dream team

Αν και η dream team ήταν μόνο μια και φυσικά η αναφορά γίνεται για την ομάδα όνειρο των Ολυμπιακών Αγώνων του 1992 που κατέκτησε στο... ρελαντί το χρυσό μετάλλιο, εξίσου ισχυρή είναι και αυτή του Μάικ Σιζέφσκι. Άλλωστε, με παίκτες όπως τους ΛεΜπρον Τζέιμς, Κόμπε Μπράιαντ, Καρμέλο Άντονι, Κρις Πολ και αρκετούς ακόμη, δύσκολα μπορεί να υπάρξει ομάδα που να μπορεί να σταθεί σαν ίση προς ίση απέναντι στους χρυσούς Ολυμπιονίκες του Πεκίνου.

http://www.redplanet.gr/html/ent/541/ent.264541.asp

marinero
20-02-10, 20:24
Μπράβο ρε μάγκες, τώρα που πήρατε το πρώτο σαρώστε τα όλα.

stelios-7-
20-02-10, 20:26
να σας εχει καλα ο θεος ρε παιδια.
μπραβο ρε αγγελοπουλοι..
καντε και ενα τεραστιο βημα και παρτε την παε

dtakis80
20-02-10, 20:27
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΔΕΡΦΙΑ!ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΠΑΡΤΙ ΣΑΣ ΤΩΡΑ!

sk12072
20-02-10, 20:28
επιτελους κουπα.

iek
20-02-10, 20:28
συγχαρητηια Αγγελοπουλοι..Καλλιο αργα παρα ποτε...Καλο ητανε το ορεκτικο με το κυπελλο...

Αναμενουμε τωρα το κυριως πιατο τον τιτλο στο πρωταθλημα...Εκει ειναι ολα τα λεφτα...

Reds
20-02-10, 21:17
Η ανακουφιση στο τελος του αγωνα στα προσωπα των Αγγελοπουλον ηταν κατι παραπανω απο εμφανης!

Μπραβο τους γιατι ξοδεψαν πολλα για να φτασει η ομαδα ψηλα!!

Rodner7
20-02-10, 21:23
Τους ξεχασα!
Το μεγαλυτερο μπραβο νομιζω παει γι'αυτους!
απιστευτοι,ατελειωτοι,μοναδικοι,ανεπαναληπτοι,τρελ ογαυροι!
ο παναγιωτης ξερει μπασκετ και αυτο μετραει.θα φτιαξει την νεα αυτοκρατορια του θρυλου

stelios-7-
20-02-10, 21:28
ας παρουν την παει και θα δεις τι εχει να γινει μετα.

Airness
20-02-10, 21:54
Ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ Ολυμπιακός, Παναγιώτης Αγγελόπουλος, όπως ήταν αναμενόμενο ήταν απόλυτα ικανοποιημένος και χαρούμενος με την νίκη των Πειραιωτών στον τελικό και την κατάκτηση του πρώτου τροπαίου επί των ημερών του στην προεδρία των «ερυθρόλευκων». Όπως δήλωσε είναι ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, να κάνει τη δική του δυναστεία στο ελληνικό μπάσκετ.

Ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος υποστήριξε: «Το Κύπελλο δεν είναι δικαίωση. Για να δικαιωθούμε πρέπει να στήσουμε δυναστεία και οι δυναστείες δεν χτίζονται με ένα τρόπαιο. Δίνουμε από τώρα ραντεβού για το Παρίσι. Στόχος είναι και τα τρία τρόπαια φέτος. Έχουμε παικταράδες και δεν χρειάζεται να βάλουμε περισσότερα χρήματα. Κάναμε κάποια λάθη στο τέλος αλλά τι να πεις στον Κλέιζα και τον Τεόντοσιτς; Να μην σουτάρουν;»

dtakis80
20-02-10, 22:07
Ο ιδιοκτήτης της ΚΑΕ Ολυμπιακός, Παναγιώτης Αγγελόπουλος, όπως ήταν αναμενόμενο ήταν απόλυτα ικανοποιημένος και χαρούμενος με την νίκη των Πειραιωτών στον τελικό και την κατάκτηση του πρώτου τροπαίου επί των ημερών του στην προεδρία των «ερυθρόλευκων». Όπως δήλωσε είναι ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, να κάνει τη δική του δυναστεία στο ελληνικό μπάσκετ.

Ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος υποστήριξε: «Το Κύπελλο δεν είναι δικαίωση. Για να δικαιωθούμε πρέπει να στήσουμε δυναστεία και οι δυναστείες δεν χτίζονται με ένα τρόπαιο. Δίνουμε από τώρα ραντεβού για το Παρίσι. Στόχος είναι και τα τρία τρόπαια φέτος. Έχουμε παικταράδες και δεν χρειάζεται να βάλουμε περισσότερα χρήματα. Κάναμε κάποια λάθη στο τέλος αλλά τι να πεις στον Κλέιζα και τον Τεόντοσιτς; Να μην σουτάρουν;»
ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ....respect φιλε!

sk12072
20-02-10, 22:46
τωρα για να λενε οτι δινουν ραντεβου στο παρισι κατι θα ξερουν...

Du3lisT
20-02-10, 23:06

Triple Crown Στάθαρε, απ' την αρχή της σεζόν τα λέμε ρε! :s6vhaha:

Faithful
21-02-10, 00:01
ευχαριστουμε!

Airness
21-02-10, 15:45
www.youtube.com/watch?v=9F0d6_lDjV8&feature=player_embedded

BrazHlias
21-02-10, 17:33
9F0d6_lDjV8
ειναι μια απο τις ελαχιστες φορες που τον βλεπω να κανει δηλωσεις,συνηθως διαβαζω σε εφημεριδες.

αλλα απο αυτο το λιγο που τον εχω δει φαινεται παρα πολυ καλος ανθρωπος,ουτε τουπε εχει ουτε ειρωνευτεται ουτε ειναι καβαλημενο καλαμι και δεν κρυβεται κιολλας πισω απο μια επιτυχια,γιατι οπως και να το κανουμε ηταν μεγαλη επιτυχια ενα κυπελλο ετσι οπως ειχαν διαμορφωθει οι συνθηκες στον μπασκετικο ολυμπιακο.

μετα απο τετοια νικη και ελεγε και ξαναλεγε αυτο που λεμε ολοι οτι πρεπει να ερθει και κατι ακομα για να πουμε οτι επιτυχαμε.

επιτελους ενας ανθρωπος που θελει να πετυχει μονο με θεμητα μεσα και οχι μεσα απο παραγκες,διαιτησιες,φιλιες με προεδρους,με χουλιγκανους να λειτουργουν ως στρατος του και δημοσιες σχεσεις.
μεσα στην ολη σαπιλα ειναι ενα καλο σημαδι

valadis
21-02-10, 17:37
ΣΩΣΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΠΑ-ΣΚΕ-ΤΙ-ΚΗ!

DaRkSaGa79
21-02-10, 17:43
Εκει,τον χαβα τους.Παντα ΝΗΦΑΛΙΟΙ,δεν ακουσαν ποτε καμια κραυγη,κανενα ουρλιαχτο,δεν παρασυρθηκαν ποτε ωστε να παρουν αποφαση εν θερμω.Ονειρεμενοι εργοδοτες για καθε προπονητη.Ευγε που τα μισα εισητηρια τα εδωσαν σε κατοχους διαρκειας,σε αντιθεση με την αλλη πλευρα.Δεν ακουνε τιποτα και κανεναν.Στον π@υτσο τους λουλουδια!!Ευχαριστουμε!!

masinGun
22-02-10, 07:49
η αρχή έγινε , τώρα είναι η πολύ δουλειά ...

κύριοι , σοβαροί και αυθεντικοί . εαν πάρουν και το πρωτάθλημα θα μιλάμε για δικαίωση

πολύ καλά και ενθαρρυντικά τα λόγια για δυναστεία αλλά ... λίγο κράτει με τα μεγάλα λόγια

iek
22-02-10, 16:14
εμενα παλι μου αρεσε αυτο περι δυναστειας γιατι δειχνει ανθρωπους με φιλοδοξιες και που δεν θα μπωνονται με την κατακτηση του μικορυ κυπελλου...Δεν νομιζω οτι ξοδευουνε αυτα που ξοδευουνε για να αρκεστουνε απλα με ενα κυπελλο Ελλαδος..

Εγω παντως περιμενω να δω και αλλα πραγματα γιατι τον βαζελο μπορει να τον κερδισαμε μια φορα αλλα απο κατω δεν τον βαλαμε ακομη...Εχουμε δρομο μπροστα..

nbqgr
22-02-10, 16:22

Στο Παρίσι καλού κακού να 'χουμε μαζί μας βούτυρο ppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxoppnxoxo

mikatsi
22-02-10, 17:16
εμενα παλι μου αρεσε αυτο περι δυναστειας γιατι δειχνει ανθρωπους με φιλοδοξιες και που δεν θα μπωνονται με την κατακτηση του μικορυ κυπελλου...Δεν νομιζω οτι ξοδευουνε αυτα που ξοδευουνε για να αρκεστουνε απλα με ενα κυπελλο Ελλαδος..

Εγω παντως περιμενω να δω και αλλα πραγματα γιατι τον βαζελο μπορει να τον κερδισαμε μια φορα αλλα απο κατω δεν τον βαλαμε ακομη...Εχουμε δρομο μπροστα..

Ακριβώς φίλε ΙΕΚ ότι πιο αισιόδοξο άκουσα (διάβασα) το επόμενο πρωί και πραγματικά με άγγιξε. Το κυπελλάκι ήταν χαρά για αυτούς μόνο και μόνο επειδή ήταν αντίπαλος ο Παο. Μόνο για αυτό . Όταν έχεις πραγματικά οράματα θα έρθουν τα αποτελέσματα και δεν περιμένεις τα θαύματα όπως γράφεις και στην υπογραφή σου ...:winking:
Οι άνθρωποι αυτοί έχουν όραμα και το μεγαλύτερο μπράβο τους το έδωσα πέρσι που δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια μετά το στραπάτσο που πάθαμε.
Πιστεύω έφτασε η ώρα να δικαιωθούν. Δεν καβαλήσαμε το καλάμι επειδή πήραμε το κυπελλάκι αλλά τουλάχιστο έγινε η αρχή νικώντας 2 φορές (μία εκ των οποίων σε τελικό) τον "ψευδοκράτορα".

Αν επαναληφθεί τώρα μέσα στο ΟΑΚΑ πιστεύω ότι τότε είναι που θα χαρούν πραγματικά οι Αγγελόπουλοι όπως και όλοι μας φυσικά γιατί θα τελειώσει το πανηγύρι.

Πάντως συμφωνείτε ότι για πρώτη φορά στα τελευταία χρόνια θα έχουν αυτοί το άγχος γιατί αυτοί είναι που θα θέλουν να μας κατατροπώσουν μετά το κλαρίνο? Αν τους το πάρουμε και αυτό τα ποδαράκια θα κοπούν και τα στοματάκια θα κλείσουν...και άστους να θέλουν να το πάρουν πάλι με μειονέκτημα έδρας ppnxoxoppnxoxo...
Θα τους περιμένουμε χωρίς κόμπλεξ αυτή τη φορά.

Υγ ...Μιας και μιλάμε για οράματα (όπως έγραψε και ο φίλος Καταλανός) κάποτε και εσύ είχες όραμα μόνο που από την αρχή το ξεκίνησες λάθος ...

iek
22-02-10, 18:41
Ακριβώς φίλε ΙΕΚ ότι πιο αισιόδοξο άκουσα (διάβασα) το επόμενο πρωί και πραγματικά με άγγιξε. Το κυπελλάκι ήταν χαρά για αυτούς μόνο και μόνο επειδή ήταν αντίπαλος ο Παο. Μόνο για αυτό . Όταν έχεις πραγματικά οράματα θα έρθουν τα αποτελέσματα και δεν περιμένεις τα θαύματα όπως γράφεις και στην υπογραφή σου ...:winking:
Οι άνθρωποι αυτοί έχουν όραμα και το μεγαλύτερο μπράβο τους το έδωσα πέρσι που δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια μετά το στραπάτσο που πάθαμε.
Πιστεύω έφτασε η ώρα να δικαιωθούν. Δεν καβαλήσαμε το καλάμι επειδή πήραμε το κυπελλάκι αλλά τουλάχιστο έγινε η αρχή νικώντας 2 φορές (μία εκ των οποίων σε τελικό) τον "ψευδοκράτορα".

Αν επαναληφθεί τώρα μέσα στο ΟΑΚΑ πιστεύω ότι τότε είναι που θα χαρούν πραγματικά οι Αγγελόπουλοι όπως και όλοι μας φυσικά γιατί θα τελειώσει το πανηγύρι.

Πάντως συμφωνείτε ότι για πρώτη φορά στα τελευταία χρόνια θα έχουν αυτοί το άγχος γιατί αυτοί είναι που θα θέλουν να μας κατατροπώσουν μετά το κλαρίνο? Αν τους το πάρουμε και αυτό τα ποδαράκια θα κοπούν και τα στοματάκια θα κλείσουν...και άστους να θέλουν να το πάρουν πάλι με μειονέκτημα έδρας ppnxoxoppnxoxo...
Θα τους περιμένουμε χωρίς κόμπλεξ αυτή τη φορά.

Υγ ...Μιας και μιλάμε για οράματα (όπως έγραψε και ο φίλος Καταλανός) κάποτε και εσύ είχες όραμα μόνο που από την αρχή το ξεκίνησες λάθος ...

συμφωνω για το οτι το βαρος πλεον περναει στο βαζελο και θεωρω το παιχνιδι μαζι τους σε μερικες μερες οριακο..Ειναι μοναδικη ευκαιρια τωρα που ειναι ζαλισμενοι απο το στραπατσο να φανε αλλο ενα και να χασουνε και το πλεονεκτημα της εδρας που εχουνε.

Στα πλει οφς θα ειναι πιο δυσκολο να κερδισεις εκει γιατι μεχρι τοτε θα εχουνε χρονο να ανασυγκροτηθουνε. Αυτη την περιοδο ομως περνανε κριση και ειναι ευκαιρια για διπλο.

Οσο για τους Αγγελοπουλους εγω υπηρξα και παραμενω κριτικος απεναντι τους...Θεωρω οτι τα πεντε χρονια ακουπιας ειναι πολλα και οτι εχουνε γινει λαθη...Ελπιζω φετος τουλαχιστον να σπασουνε το ροδι γιατι μονο με το κυπελλο η γευση θα ειναι γλυκοπικρη..

Υ.Γ. Δεν καταλαβα το υστερογραφο σου...

mikatsi
22-02-10, 20:21
συμφωνω για το οτι το βαρος πλεον περναει στο βαζελο και θεωρω το παιχνιδι μαζι τους σε μερικες μερες οριακο..Ειναι μοναδικη ευκαιρια τωρα που ειναι ζαλισμενοι απο το στραπατσο να φανε αλλο ενα και να χασουνε και το πλεονεκτημα της εδρας που εχουνε.

Στα πλει οφς θα ειναι πιο δυσκολο να κερδισεις εκει γιατι μεχρι τοτε θα εχουνε χρονο να ανασυγκροτηθουνε. Αυτη την περιοδο ομως περνανε κριση και ειναι ευκαιρια για διπλο.

Οσο για τους Αγγελοπουλους εγω υπηρξα και παραμενω κριτικος απεναντι τους...Θεωρω οτι τα πεντε χρονια ακουπιας ειναι πολλα και οτι εχουνε γινει λαθη...Ελπιζω φετος τουλαχιστον να σπασουνε το ροδι γιατι μονο με το κυπελλο η γευση θα ειναι γλυκοπικρη..

Υ.Γ. Δεν καταλαβα το υστερογραφο σου...

Οι Αγγελόπουλοι κάνουν μια μεγάλη προσπάθεια για να σπάσουν μια "παντοκρατορία" με όλη τη σημασία της λέξης. Μόνο και μόνο για αυτό αξίζουν μεγαλύτερη συμπαράσταση. Πέρσι τους φοβήθηκα για να σου πω την αλήθεια μην την κάνουν.
Αν πάντως τελικά πετύχει ο Γιαννάκης φέτος (και δε μιλάω για το τρεμπλ αλλά το πρωτάθλημα κυρίως) θα αξίζουν και αυτοί το μεγαλύτερο μερίδιο της νίκης γιατί τον κράτησαν και θα αποδείξουν πολλά περισότερα και σε κάποιους άλλους!!!:winking: Αν αποτύχει θα μας πονέσει όλους μας.

Υγ.. Το υστερόγραφο δεν το κατάλαβες γιατί είναι οφ-τόπικ :whis:
Αναφέρομαι στο ποδοσφαιρικό τμήμα.

Haris1984
22-02-10, 20:25
Οι Αγγελόπουλοι κάνουν μια μεγάλη προσπάθεια για να σπάσουν μια "παντοκρατορία" με όλη τη σημασία της λέξης. Μόνο και μόνο για αυτό αξίζουν μεγαλύτερη συμπαράσταση. Πέρσι τους φοβήθηκα για να σου πω την αλήθεια μην την κάνουν.

Δεν ειναι Κοκκαλης οι Αγγελοπουλοι ,για να την "κανουν".Ειναι σοβαροι ανθρωποι,με οραμα και πραγματικα λεφτα.

Du3lisT
22-02-10, 20:27
Δεν ειναι Κοκκαλης οι Αγγελοπουλοι ,για να την "κανουν".Ειναι σοβαροι ανθρωποι,με οραμα και πραγματικα λεφτα.

Ο άλλος έχει από κεινα της Monopoly?:s6vhaha:

Haris1984
22-02-10, 20:29
ο αλλος ειχε κρατικα.τωρα τιποτα.

Dr.Red
22-02-10, 20:30

ώχου μωρέ.Όλοι λέμε είμαστε τυχεροί που ανέλαβαν την ομάδα και την έσωσαν από τη διάλυση.Αλλα να θεοποιούμε τον έναν και να αναθεματίζουμε τον άλλο σε ένα forum Ολυμπιακό σε τι προσφέρει.Μήπως λίγους τίτλους έφερε ο Κόκκαλης και λίγα λεφτά έριξε.Και ναι ήταν πραγματικά λεφτά δεν ήταν ποτισμένα με αίμα ανθρώπων σαν μερικών άλλων.Ανούσια συζήτηση και χιλιοειπωμένα πράγματα αλλα πρέπει να ρίχνει κάποιος μπηχτές να αρχίζει καυγάς.

Haris1984
22-02-10, 20:33
ώχου μωρέ.Όλοι λέμε είμαστε τυχεροί που ανέλαβαν την ομάδα και την έσωσαν από τη διάλυση.Αλλα να θεοποιούμε τον έναν και να αναθεματίζουμε τον άλλο σε ένα forum Ολυμπιακό σε τι προσφέρει.Μήπως λίγους τίτλους έφερε ο Κόκκαλης και λίγα λεφτά έριξε.Και ναι ήταν πραγματικά λεφτά δεν ήταν ποτισμένα με αίμα ανθρώπων σαν μερικών άλλων.Ανούσια συζήτηση και χιλιοειπωμένα πράγματα αλλα πρέπει να ρίχνει κάποιος μπηχτές να αρχίζει καυγάς.

Δεν τους εφερε ο Κοκκαλης μονος του ομως.και ολα τα καλα που εκανε τα διεγραψε με μιας φερνοντας αυτη την πραγματικα μεγαλη ομαδα λιγο πριν το χειλος της α2.

(κρατικα λεφτα κλεμμενα ηταν,αλλα δεν θα τη συνεχισω αυτη τη συζητηση αλλο).

Την αποψη μας λεμε και εχουμε καθε δικαιωμα να το κανουμε.Κανενας καυγας δεν επιδιωκεται.

mikatsi
22-02-10, 20:35

Χάρη δεν είναι το θέμα μας τα πραγματικά λεφτά. Κάπου διάβασα ότι ο Ντομινίκ έκανε κάπου προσφυγή για να πάρει χρήματα που του οφείλει το Χομπιτ από τότε !!!:shock: Φαντάσου τι γίνεται. Δεν τον νοιάζει όμως τον φίλαθλο του ΠΟΑ πως βρίσκει τα λεφτά το χόμπιτ. Οι τίτλοι γράφουν.
Έτσι και οι Αγγελόπουλοι δε με νοιάζει αν είναι πραγματικά ή ψεύτικα ή πλαστά. Εγώ ξέρω ότι έχω Κλέιζα, Τσιλντρες , Μπουρούζη, Τεο κτλ....
Το θέμα είναι ότι το ΟΡΑΜΑ το βλέπουν διαφορετικά από την αρχή !!! Με τον τίμιο τρόπο. Ακόμα και η εμπιστοσύνη προς τον δράκο λέει πολλά. Δεν κάνουν τα καραγκιοζιλικια των Χομπιτ (μιλάω για διαιτητές) και αν τα καταφέρουν αυτή η αυτοκρατορία θα έχει πολύ γερές βάσεις.
Όσο για τον ΣΚ ας τα εδινε και ας ήτανε και μαύρα σαν το φούμο...

Haris1984
22-02-10, 20:38
Μα και τα Χομπιτ καταχρεωμενα ειναι.οταν κανεις μαυρα λεφτα καποια στιγμη αυτο φαινεται.απλα αυτοι γλυτωσαν εν μερει γιατι η αγορα φαρμακου ειναι ολιγοπωλιο στην Ελλαδα και δεν πεφτει ποτε.

οσο για τους Αγγελοπουλους...+1 σε ολα οσα λες mikatsi.

Dr.Red
22-02-10, 20:41
Δεν τους εφερε ο Κοκκαλης μονος του ομως.και ολα τα καλα που εκανε τα διεγραψε με μιας φερνοντας αυτη την πραγματικα μεγαλη ομαδα λιγο πριν το χειλος της α2.

(κρατικα λεφτα κλεμμενα ηταν,αλλα δεν θα τη συνεχισω αυτη τη συζητηση αλλο).

Την αποψη μας λεμε και εχουμε καθε δικαιωμα να το κανουμε.Κανενας καυγας δεν επιδιωκεται.

Καλά κατάλαβα.....

τώρα που είσαι θα τον βάλει και φυλακή και ο άλλος (ονόματα δεν λέμε) που έψαχνε για λογαριασμό άλλων τα αρχεία της Στάζι 3-4 χρονια και τον είχαν βαρεθεί και οι Γερμανοί με τα σούρτα φερτά.ppnxoxo

Dr.Red
22-02-10, 20:46
Μα και τα Χομπιτ καταχρεωμενα ειναι.οταν κανεις μαυρα λεφτα καποια στιγμη αυτο φαινεται.απλα αυτοι γλυτωσαν εν μερει γιατι η αγορα φαρμακου ειναι ολιγοπωλιο στην Ελλαδα και δεν πεφτει ποτε.

οσο για τους Αγγελοπουλους...+1 σε ολα οσα λες mikatsi.

Sorry αλλα δεν έχεις ιδέα πως πουλιούνται τα φάρμακα στην Ελλάδα.Αν περιμένανε από τα φαρμακεία να τους τα πουλήσουν ....αστο θα το είχαν κλείσει το μαγαζί.Αλλα δεν μπορώ να σου εδώ,ρωτα κάνα φίλο σου γιατρό να δεις τι γίνετε.Δεν υπάρχει επιχειρηματίας που να βγάζει τα λεφτά του με ιδρώτα.Τέλος. Και οι Αγγελόπουλοι με κρατικά λεφτά δουλεύουν.:cool:

Ende-.......Ola ok!!!!!!:D

Haris1984
22-02-10, 20:46
Ναι,κι εγω καταλαβα πως η δηθεν ειρωνια ειναι η συνηθης αντιμετωπιση οταν υπαρχει ελλειψη επιχερηματων.οχι ομως και η πιο εξυπνη η αποτελεσματικη,αν μεννοεις;)

Ουτε σε Σταζι αναφερομαι,ουτε σε φυλακες.στο πιο απλο αναφερομαι.οταν τελειωσε η κανουλα των κρατικων προμηθειων,εμφανιστηκε και το προβλημα ρευστοποιησης σε ολες τις επιχειρησεις του εν λογω.αυτα,και τιποτε παραπανω.

Haris1984
22-02-10, 20:48
Sorry αλλα δεν έχεις ιδέα πως πουλιούνται τα φάρμακα στην Ελλάδα.Αν περιμένανε από τα φαρμακεία να τους τα πουλήσουν ....αστο θα το είχαν κλείσει το μαγαζί.Αλλα δεν μπορώ να σου εδώ,ρωτα κάνα φίλο σου γιατρό να δεις τι γίνετε.Δεν υπάρχει επιχειρηματίας που να βγάζει τα λεφτά του με ιδρώτα.Τέλος. Και οι Αγγελόπουλοι με κρατικά λεφτά δουλεύουν.:cool:

Επειδη ξερω εστω καποια πραγματα περι φαρμακων και επειδη εχω στο αμεσο οικογενειακο περιβαλλον μου ιατρο,ακριβως ειπα ο,τι ειπα.εκ γνωσεως;).με ιδρωτα κανεις,δεν τα βγαλε,αλλα περιπτωση απο περιπτωση διαφερει παρασαγγας.

Δεν ξερω τι εκανε στο παρελθον ο Κωνσταντινος,αλλα τα αδερφια(οι μικροι) δεν εχουν σουρτα φερτα με υπουργους και κρατικους παραγοντες,οπως αλλοι;)

Reds
22-02-10, 23:55
Παντως αξιζουν ενα μεγαλο μπραβο οι Αφοι Αγγελοπουλοι για το ηθος που εχουν δειξει περα την τεραστια απο ολλες τις πλευρες βοηθειες που εδωσαν στην ομαδα!

sadi
23-02-10, 02:54
Ο λογος ειναι για την διοικηση της ΚΑΕ;
Θελετε να ειμαστε οκ; Τα ακουμπανε; Αν ναι ειναι αξιοι. Δεν τα ακουμπανε; Δεν ειναι αξιοι. Απορω πως μπλεκετε σε τοσα πολλα θεματα μαζι για να βρειτε ακρη.

lofou
24-02-10, 02:01
Επειδη ξερω εστω καποια πραγματα περι φαρμακων και επειδη εχω στο αμεσο οικογενειακο περιβαλλον μου ιατρο,ακριβως ειπα ο,τι ειπα.εκ γνωσεως;).με ιδρωτα κανεις,δεν τα βγαλε,αλλα περιπτωση απο περιπτωση διαφερει παρασαγγας.

Δεν ξερω τι εκανε στο παρελθον ο Κωνσταντινος,αλλα τα αδερφια(οι μικροι) δεν εχουν σουρτα φερτα με υπουργους και κρατικους παραγοντες,οπως αλλοι;)

οκ δεν υπαρχει επιχειρηματιας αρεστος στο ευρύ κοινό, γιατι αν ήταν δε θα είχε μια.. ολοι ξερουμε οτι ζουμε σε μια πολιτισμένη ζουγκλα...

οι αγγελο ομως εδωσαν 12 μύρια στους πληγεντες για τις φωτιες. ποια αλλη ελληνική επιχείρηση εδωσε περισσότερα? καμία!

οταν τους επεβαλλε προστιμα το κράτος τα εδιναν στους φτωχους, σε ιδρύματα και στην εκκλησία

βεβαια οταν πας στη χαλυβουργική θα ακουσεις οτι δεν ειναι καλα αφεντικα κτλ.. αν δεν ήταν τα αδελφια ομως η ζημιογονος χαλυβουργική των 400 υπαλλήλων δε θα ήταν η σημερινη κερδοφόρος εταιρεία των 1200 υπαλλήλων. όπως ολα τα πράγματα έτσι κι εδώ υπάρχουν οι δύο όψεις

η μόνη δουλεια που εκαναν με το κρατος ήταν η συνεργασια (51% χαλυβουργική-49% Δεή) για τον σταθμο ηλεκτρικής ενεργειας των 880ΜW στην Ελευσίνα... τωρα ομως που μπήκαν πασοκοι στη δεή θελουν να το σταματήσουν... οι αγγέλο πριν 1 βδομαδα τους εστειλαν επιστολη για να μαθουν αν ειναι μεσα ή να προχωρήσουν μονοι τους στην κατασκευη της μοναδας αξίας 500 εκ. ευρω και μαλιστα προχώρησαν σε προκήρυξη προσφορών για την κατασκευή της..

δημιούργησαν ενα στολο 20 υπερσύγχρονων τανκερ (arcadia-aegean bulk) και ειναι μεσα σε στους 20 μεγαλύτερους εφοπλιστές εχοντας τον πιο σύγχρονο στόλο

ανθρωποι που μεσα σε μια 10ετία επενδύουν 1 δις στην ελληνική οικονομία (ναυτιλία, σίδηρος, ενέργεια) σ αντίθεση με τον θόδωρο αγγελοπουλο που το μονο που καταφερε στην Ελλάδα είναι να κλείσει μια ιστορική εφημερίδα εν μια νυκτι

μεχρι σήμερα στον ολυμπιακο επένδυσαν πάνω από 50 εκ. ευρώ και εχουν το μεράκι να επενδύσουν πολύ περισσότερα... στηρίζουν το τμήμα βόλλευ ανδρων και στήριζαν και το τμήμα βολλευ γυναικών αλλα αφου ασχολουμασταν με κουτσομπολια το παρατησε...

παντα βλέπουμε με καχυποψία ολους αυτους (και καλα κανουμε) που μπαινουν στις παε και καε αφου πρώτο στόχο (στο 99% των περιπτώσεων) έχουν την εξυπηρέτηση των δικων τους οικονομικων, πολιτικων, προσωπικων και επιχειρηματικων συμφεροντων... κατι τέτοιο δενφαίνεται να ισχύει για αυτους αφού οι δουλειες τους δεν εχουν αμεση σχέση με τα του δημοσίου αλλά ούτε απευθύνονται και στο ευρύ κοινό. Κι αν ήθελαν να εχουν πολιτική επιρροή θα επαιρναν την παε και οχι την καε.

αυτή τη στιγμή οι μονοι επιχειρηματίες που βάζουν χρήματα στον ελληνικό αθλητισμό ειναι οι αγγελόπουλοι και οι κοντοπουτανοι. κανεις αλλος!

BrazHlias
24-02-10, 02:21
παιδια δεν καταλαβαινω γιατι μπεκουμε τις επιχειρησεις τους με την ομαδα? και οι πιο αλητες επιχειρηματιες να ειναι δεν με ενδιαφερει αρκει να εχουν τον ολυμπιακο εκει που του αξιζει(και δεν εννοω μονο κουπες.απο την αλλη αν ειναι οι καλυτεροι ανθρωποι στον κοσμο και καταστρεφουν την ομαδα δεν μου κανουν.

εγω τον καθε προεδρο του ολυμπιακου τον κρινω απο το τι κανει στον ολυμπιακο και οχι απο τις επιχειρησεις που εχει

lofou
24-02-10, 02:25
παιδια δεν καταλαβαινω γιατι μπεκουμε τις επιχειρησεις τους με την ομαδα? και οι πιο αλητες επιχειρηματιες να ειναι δεν με ενδιαφερει αρκει να εχουν τον ολυμπιακο εκει που του αξιζει(και δεν εννοω μονο κουπες.απο την αλλη αν ειναι οι καλυτεροι ανθρωποι στον κοσμο και καταστρεφουν την ομαδα δεν μου κανουν.

εγω τον καθε προεδρο του ολυμπιακου τον κρινω απο το τι κανει στον ολυμπιακο και οχι απο τις επιχειρησεις που εχει

ετσι κριναμε και κοσκωταδες και σαλιαρέληδες και ειδαμε τι παθαμε...

το τι εκανε στις επιχειρήσεις τους δειχνει πολλά πραγματα.
οπως και το αν εχει λεφτα...
δεν ειναι προεδροι απλώς για τη διοικηση της ομαδος, αλλά εν Ελλάδι προεδρος σημαινει τα σκάω κιολας

και επειδή η λαμογια ειναι μακράν το πρώτο επαγγελμα στην Ελλάδα οι καλή διαχείριση των εταιρειών τους και η οικονομική επιφάνεια τους παιζουν πρωτεύοντα ρόλο.

Reds
24-02-10, 02:27

Εν μερη εχεις δικιο..
Αν το κλεισουνε ομως το χ επειχηρηματια μεσα για οποιονδηποτε λογο θα παρει σβαρνα και την ομαδα..ολα παιζουν ρολο!

BrazHlias
24-02-10, 02:33
Εν μερη εχεις δικιο..
Αν το κλεισουνε ομως το χ επειχηρηματια μεσα για οποιονδηποτε λογο θα παρει σβαρνα και την ομαδα..ολα παιζουν ρολο!
σιγουρα αλλα αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις βλεποντας τι κανει στις επιχειρησεις του,ή μαλλον οταν το μαθεις θα ειναι ηδη αργαppnxoxo.

και μιας που εχουμε και το παραδειγμα του κωσκοτα και τι θα γινοταν αν βλεπαμε πως λειτουργει τις επιχειρησεις του? μια χαρα τις πηγαινε ολες και οτι κομπινα εκανε προφανως και δεν μαθαινοταν,οταν μαθευτηκε πηγε μεσα:cool:

Reds
24-02-10, 11:49
σιγουρα αλλα αυτο δεν μπορεις να το καταλαβεις βλεποντας τι κανει στις επιχειρησεις του,ή μαλλον οταν το μαθεις θα ειναι ηδη αργαppnxoxo.

και μιας που εχουμε και το παραδειγμα του κωσκοτα και τι θα γινοταν αν βλεπαμε πως λειτουργει τις επιχειρησεις του? μια χαρα τις πηγαινε ολες και οτι κομπινα εκανε προφανως και δεν μαθαινοταν,οταν μαθευτηκε πηγε μεσα:cool:

Κια εμεις στον Πατο..:-P

BrazHlias
24-02-10, 12:49
Κια εμεις στον Πατο..:-P
φιλε σπυρο οσοι εχουν φτασει στο σημειο να εχουν τοσο χρημα εχουν κανει απατεωνιες, απο κει και περα το θεμα ειναι αν τις κρυβουν καλα:cool:.ουτε ο κοκκαλης ειναι αγιος ουτε οι γιαννακοπουλοι αλλα για διαφορους λογους δεν τους εχωσαν μεσα,οποτε αν ψαχνεις καποιο "αγιο" επιχειρηματια το πολυ πολυ να βρεις κανεναν με κανα συνεργιο αυτοκινητων:s6vhaha:.

προφανως εχεις δικιο οτι αν σου στειλουν τον προεδρο στην ψηρου καταστρεφεται και η ομαδα αλλα ακομα και αν παρακολουθεις τις επιχειρησεις του και το πως τις λειτουργει δεν θα σε βοηθησει να καταλαβεις και κατι

Reds
24-02-10, 17:56
φιλε σπυρο οσοι εχουν φτασει στο σημειο να εχουν τοσο χρημα εχουν κανει απατεωνιες, απο κει και περα το θεμα ειναι αν τις κρυβουν καλα:cool:.ουτε ο κοκκαλης ειναι αγιος ουτε οι γιαννακοπουλοι αλλα για διαφορους λογους δεν τους εχωσαν μεσα,οποτε αν ψαχνεις καποιο "αγιο" επιχειρηματια το πολυ πολυ να βρεις κανεναν με κανα συνεργιο αυτοκινητων:s6vhaha:.

προφανως εχεις δικιο οτι αν σου στειλουν τον προεδρο στην ψηρου καταστρεφεται και η ομαδα αλλα ακομα και αν παρακολουθεις τις επιχειρησεις του και το πως τις λειτουργει δεν θα σε βοηθησει να καταλαβεις και κατι

Γνωριζω καλα τι εστι επιχειρηση και τι κακη επιχειρηση!
Αγιος με Συνεργιο αυτοκινητου μονο μετρημενοι στα δακτυλα..Ας το αυτο γιατι εχω φαει πολλα λεφτα στα αυτοκινητα...

Κανενας δεν κανει λεφτα με τον σταυρο στο χερι..στην κοινωνια πρεπει να εισαι ~~~~~~~[σε ψυχη} για να επιβιωσεις...το ιδιο συμβαινει και στις ποδοσφαιρκες ομαδες.

Λεε μια παροιμια..Ξερεις να κλεψες??Κλεψε!! Να κρυφτεις ξερεις??αν οχι μην κλεψεις...:cool:

chainsaw
02-04-10, 00:18
:bowing::bowing:

sk12072
02-04-10, 08:49
ΜΠΡΑΒΟ

way_to_goway_to_goway_to_goway_to_go

:clapping6uj::clapping6uj::clapping6uj::clapping6u j:

dtakis80
02-04-10, 08:57
ειστε τεραστιοι,μονο αυτο εχω να πω...ετσι ειναι οταν αγαπας πραγματικα τον ολυμπιακο..........σας ευχαριστουμε για ολα....

Du3lisT
08-04-10, 21:14
Ψηφίστε τη χρυσή ομάδα…

Τεράστιοι παίκτες και μεγάλοι προπονητές έχουν αγωνιστεί για την «ερυθρόλευκη» φανέλα. Στο πέρασμα των χρόνων, τον δαφνοστεφανωμένο έφηβο φόρεσαν στο στήθος αθλητές παγκόσμιας κλάσης και έκατσαν στον πάγκο κάποιοι από τους… δασκάλους του αθλήματος.

Το Olympiacosbc.gr θέλοντας να τιμήσει τους πρώτους των πρώτων διοργανώνει ένα ξεχωριστό διαγωνισμό. Επισκεφτείτε την ειδική σελίδα και ψηφίστε τους καλύτερους κατά τη γνώμη σας. Ο διαγωνισμός θα διαρκέσει ως τις 30 Σεπτεμβρίου 2010 και κάθε ψήφος σας θα μείνει στην ιστορία.

Επιλέξαμε 10 υποψήφιους για κάθε θέση σύμφωνα με την προσφορά τους στον Ολυμπιακό και την αξία τους. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όσοι έχουν φορέσει την «ερυθρόλευκη» φανέλα δεν έχουν μια ξεχωριστή θέση στις καρδιές μας.

Για τη συμμετοχή σας στην προσπάθεια που κάνουμε για να επιλέξουμε τους κορυφαίους όλων των εποχών θα ανταμειφθείτε. Ο μεγάλος νικητής που θα επιλεγεί ύστερα από κλήρωση στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς θα κερδίσει ένα ταξίδι με τον Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα της νέας σεζόν (για δυο άτομα). Κι ακόμα, θα κληρωθούν δυο εισιτήρια διαρκείας για τη σεζόν 2010-11, πέντε μπάλες Ευρωρίγκα με τις υπογραφές των παικτών του Ολυμπιακού και είκοσι συλλεκτικές αφίσες.

Vote now for the Golden Team…

http://www.olympiacosbc.gr/page.ashx?pid=38&aid=132&pollid=4&mid=151

Du3lisT
09-04-10, 15:42
Δύσκολη δημοσκόπηση..ειδικά στο "1", "4" και "5". Νομίζω πως στο "3" είναι ξεκάθαρα ο Έντι, αν και πολλοί θα πουν τον Τσίλντρες...

1. Καλύτερος play-maker
Ντέιβιντ Ρίβερς
Ευθύμης Μπακατσιάς
Θοδωρής Παπαλουκάς
Μίλαν Τόμιτς
Μίλος Τεόντοσιτς
Γιάννης Σπανουδάκης
Πολ Μελίνι
Τάιους Έντνι
Άρης Ραφτόπουλος
Νίκος Μπουντούρης

2. Καλύτερος shooting guard
Στηβ Γιατζόγλου
Αλέκος Σπανουδάκης
Γιώργος Σιγάλας
Αλφόνσο Φορντ
Αλέξης Χριστοδούλου
Τζίμης Μανιάτης
Γιώργος Μπαρλάς
Τόλης Σπανός
Σταύρος Ελληνιάδης
Λάρι Μίντλετον

3. Καλύτερος small forward
Ζάρκο Πάσπαλι
Έντι Τζόνσον
Τζος Τσίλντρες
Δημήτρης Παπανικολάου
Παναγιώτης Βασιλόπουλος
Γιάννης Παραγυιός
Κίμωνας Κοκορόγιαννης
Φράνκο Νάκιτς
Κάρεϊ Σκάρι
Αρτούρας Καρνισόβας

4. Καλύτερος power forward
Ρόι Τάρπλεϊ
Ντίνο Ράτζα
Λίνας Κλέιζα
Γουόλτερ Μπέρι
Πολ Διάκουλας
Θανάσης Ράμμος
Αλεξάντερ Βολκόφ
Ινάκι Ντε Μιγκέλ
Ανδρέας Κοζάκης
Γιώργος Πρίντεζης

5. Καλύτερος center
Παναγιώτης Φασούλας
Αργύρης Καμπούρης
Ντράγκαν Τάρλατς
Γιώργος Καστρινάκης
Γιάννης Μπουρούσης
Σοφοκλής Σχορτσανίτης
Νίκολα Βούισιτς
Μάκης Κατσαφάδος
Γιώργος Παπαδάκος
Κρίστιαν Βελπ

6. Καλύτερος προπονητής
Γιάννης Ιωαννίδης
Ντούσαν Ίβκοβιτς
Γιάννης Σπανουδάκης
Λευτέρης Σούμποτιτς
Παναγιώτης Γιαννάκης
Γιώργος Μπαρλάς
Πίνι Γκέρσον
Φαίδωνας Ματθαίου
Γιόνας Καζλάουσκας
Κώστας Μουρούζης

DaRkSaGa79
09-04-10, 16:11
Στον ασο διαλεξα τον Μιλαν.Παιδακι ηρθε στην ομαδα,εγινε ενα με τη φανελα.Οποτε εβλεπε βαζελο σεληνιαζοταν,ποιος ξεχναει την φαση στη Σαραγοσα που ειμαστε στο +1 και μπουμπουναει τριποντο εκτος ισορροπιας,τελειωνοντας τον βαζελο?Δεν ειπε ποτε οχι οταν του ζητηθηκε,ακομα κι οταν πηγε σαν το σκυλι στο αμπελι,αναλαμβανοντας να κοουτσαρει το ρημαδι που ειχαμε σαν ομαδα.Δεν ειχε ποτε μανατζερ("δεν προκειται να φυγω ποτε απο τον Ολυμπιακο,τι να τον κανω τον μανατζερ?")
Καρυδατος σε ολα του.

Στο "2" ο Γιατζογλου.Αρχηγαρα αλλων εποχων,τοτε που δεν υπηρχαν συμβολαια,τηλεοραση και μοστρα.Δεν μπορω να μην επιλεξω αυτον,παροτι δεν τον εζησα.Αν επρεπε να διαλεξω καποιον απο αυτους που προλαβα ειναι ο Σιγαλας...Παιχνιδι με τον Ηρακλη στο Ιβανωφειο.Για οσους θυμουνται η γρια τοτε ειχε εναν παιχταρα,τον Ινγκραμ που τελειωνε τις χρονιες με πανω απο 30 ποντους μ.ο.Ως συνηθως οτι βαραγε εμπαινε μεσα.Ταιμ αουτ ο ξανθος,πιανει αγριεμενος τον Σιγαλα(πιτσιρικας τοτε ο Σιγαλας) και του λεει:"Αν σου βαλει καλαθι ξανα θα σου κοψω το μπασκετ".Απλα δεν εβαλε μεχρι το τελος του παιχνιδιου.Απο τοτε κυλησαν τα πραγματα οπως τα ξερουμε.Οποιον παιχτη επιανε τον εσβηνε.Το '97 σηκωσε το κυπελλο Ελλαδας και ειπε "Το πρωτο,το πρωτο",και τον κοροιδευαν.

Στο "3" ο Ζαρκο,και χεστηκα που πηγε στον βαζελο.Μια ομαδα μονος του και θεμελιος λιθος της αυτοκρατοριας μας.Παιχταρας τεραστιος,στελεχος της Ηνωμενης Γιουγκοσλαβιας,απο τις σπουδαιοτερες μεταγραφες που εχουν γινει στο Ελληνικο μπασκετ.

Στο "4" ο μπεκροκανατας ο Ροι.Ο καλυτερος Αμερικανος που πατησε ποτε Ευρωπη.Ο μονος λογος που ηρθε στην Ευρωπη ηταν η κακη εξωγηπεδικη του ζωη.Ηταν παιχτης ΝΒΑ 100%,και μαλιστα μπορουσε να ειναι και πρωτοκλασατος.Αρχοντας.

Στο "5" πραγματικα μπερδευομαι.Με το συναισθημα να διαλεξω η μπασκετικα?Δεν μπορω.

Οσον αφορα τον προπονητη.....
ΘΑ Σ'ΑΓΑΠΑΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ,ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΓΙΑΝΝΗ

Du3lisT
09-04-10, 16:42
Στο "3" ο Ζαρκο,και χεστηκα που πηγε στον βαζελο.Μια ομαδα μονος του και θεμελιος λιθος της αυτοκρατοριας μας.Παιχταρας τεραστιος,στελεχος της Ηνωμενης Γιουγκοσλαβιας,απο τις σπουδαιοτερες μεταγραφες που εχουν γινει στο Ελληνικο μπασκετ.

Στο "5" πραγματικα μπερδευομαι.Με το συναισθημα να διαλεξω η μπασκετικα?Δεν μπορω.

Στο "3" η μόνη μας διαφορά(στο "2" Σιγάλα ψήφισα). Έντι αντί Ζάρκο λοιπόν και Τάρλατς στο "5" :-P

Rodner7
09-04-10, 16:48
Kλειζα ή Ταρπλει?

DaRkSaGa79
09-04-10, 16:50
Στο "3" η μόνη μας διαφορά(στο "2" Σιγάλα ψήφισα). Έντι αντί Ζάρκο λοιπόν και Τάρλατς στο "5" :-P
Δυσκολευτηκα και εγω στο "3",αλλα τον γνωρισα τον μπαγασα απο κοντα(τον Ζαρκο) λογω της δουλειας μου και μου ειπε κατι που με εκανε να τον συμπαθησω ακομη περισσοτερο.

mard
09-04-10, 16:59
Kλειζα ή Ταρπλει?

Eγω διαλεξα Ταρπλει.

1. Τομιτς
2. Σιγαλας
3. Εντι
4. Ταρπλει
5. Ταρλατς

μεγαλυτερη δυσκολια συναντησα στο 1 με τομιτς,ριβερς,παπαλουκα.. καλυτερος ποιοτικα ο ριβερς αλλα ο τομιτς αρχηγος και ολυμπικαρα τοσα χρονια.

Προπονητης: Ιβκοβιτς

DaRkSaGa79
09-04-10, 17:01
Kλειζα ή Ταρπλει?
Αδικει λιγο Περικλη τον Κλειζα η συγκριση,απο την αποψη οτι εχει χρονια μπασκετ μπροστα του.Γνωμη μου παντως ειναι οτι δεν μπορει να φτασει ποτε τον Ταρπλει.Μιλαμε για αλλο πραγμα.Ειχαμε στην ομαδα το νουμερο 7 του ντραφτ,παιχτη που εχει παιξει τελικους ΝΒΑ,οχι 6ο-7ο παιχτη,η ρολιστα.Αποκλειστηκε απο το ΝΒΑ και ηρθε σε εμας,δεν του εδινε κανεις συμβολαιο.Εκανε κυριολεκτικα ο,τι γουσταρε στο γηπεδο,ηταν ασταματητος.Αλλα πολυ ποτο,μα ΠΟΛΥ ποτο.Αλλωστε ενας απο τους λογους που χασαμε τον τελικο στο Τελ Αβιβ ηταν αυτος,αν οχι ο μονος.Παραμονη του τελικου,γυρισε ξημερωματα στο ξενοδοχειο σταφιδα εντελως.Πλακωσε στις μαπες εναν συμπαικτη του(δεν θυμαμαι ποιον).Τον ειδε ο Ιωαννιδης και αρχισε τα υστερικα του,αλλα ο Ροι ηταν ...ζωηρο παιδι.Πηγε να πλακωσει και τον Ιωαννιδη,τελωσπαντων τον κρατησαν οι υπολοιποι,αλλα το κλιμα ειχε γινει μπ@υρδελο.

Rodner7
09-04-10, 17:08
Εχω στεναχωρηθει πολυ που δεν ψηφισα Ριβερς αλλα η προσφορα του Μιλαν ειναι τεραστια.
coach Ιωαννιδης
1)Τομιτς
2)Σιγάλας
3)Τζόνσον
4)Τάρπλει
5)Tαρλατς

Alkinoos7
09-04-10, 17:19
1.Ριβερς
2.Σιγαλας
3.Τσιλντρες
4.Ταρπλει
5.Φασουλας

Ιωαννιδης

dtakis80
10-04-10, 23:21
παρτε την παε ρε παλικαρια να δουμε κανα παιχτη της προκοπης στον ολυμπιακο!μπας κ δουμε κ λιγο οργανωση!

Rodner7
11-04-10, 00:29
παρτε την παε ρε παλικαρια να δουμε κανα παιχτη της προκοπης στον ολυμπιακο!μπας κ δουμε κ λιγο οργανωση!

Οι ανθρωποι δεν παιζονται.Μιλαω για οργανωση.Παρκε απο nba,dj για να παιζει καλη μουσικη,φανελα ερυθρολευκη που δεν ειχαμε ξαναδει στο μπασκετ,το ζεπελιν να πεταει γυρω γυρω,cheerleaders,φτηνα εισιτηρια,σουπερ υπερσυγχρονη ιστοσελιδα.
Σε αντιθεση με το ποδοσφαιρο που ολα ειναι στο ελεος του Θεου.Ποια φανελα,ποιο χορταρι,ποια μουσικη.Εδω θα μου πειτε δεν μπορουμε να μαζεψουμε τα τσογλανια τους ποδοσφαιριστες για να φτιαξουμε την φανελα ειμαστε?Ενα ειναι το συμπερασμα φιλοι μου...
Μπασκετ και παλι Μπασκετ!

DaRkSaGa79
11-04-10, 01:32
Οι ανθρωποι δεν παιζονται.Μιλαω για οργανωση.Παρκε απο nba,dj για να παιζει καλη μουσικη,φανελα ερυθρολευκη που δεν ειχαμε ξαναδει στο μπασκετ,το ζεπελιν να πεταει γυρω γυρω,cheerleaders,φτηνα εισιτηρια,σουπερ υπερσυγχρονη ιστοσελιδα.
Σε αντιθεση με το ποδοσφαιρο που ολα ειναι στο ελεος του Θεου.Ποια φανελα,ποιο χορταρι,ποια μουσικη.Εδω θα μου πειτε δεν μπορουμε να μαζεψουμε τα τσογλανια τους ποδοσφαιριστες για να φτιαξουμε την φανελα ειμαστε?Ενα ειναι το συμπερασμα φιλοι μου...
Μπασκετ και παλι Μπασκετ!
Αντε ρε που θες και μουσικη στο Καραισκακη.Θες και κανενα μαρτινακι μηπως με ελιτσα?:-P
Θες και ζεπελιν να πεταει γυρω γυρω...Οι γλαροι δεν σου κανουν?(οταν δεν παιζει ο Γκαλιτσιος)

sk12072
11-04-10, 08:59
1.τομιτς. Ο ενας και μεγαλος αρχηγος.μεγαλος και ο ριβερς αλλα αυτος εκατσε χρονια...
2.σιγαλας. Τεραστιος παικτης και αυτος και αρχιδατος.
3.πασπαλι. Οποιος τον προλαβε παιδια γνωριζει οτι αυτο ςηταν η αιτια της αναγγενησης του θρυλου στη δεκαετια του 90.οταν ηρθς ηταν μια ομαδα μονος του.
4.ταρπλει. Τεραστιος παικτης.
5.φασουλας. Δεν υπαρχει συγκριση στη θεση 5.

προπονητης ποιος αλλος απο τον μεγαλο ιωαννιδη?

PrisonBreak-7-
12-04-10, 12:06
Ιωαννίδης...? Προτιμώ τον Ιβκοβιτς.... :)

IERO
14-04-10, 10:01
1. Τόμιτς. Μακάρι να είχα άλλη μία ψήφο για το Ρίβερς.
2. Ράμπο Σιγάλας
3. Το μυδράλιο: Έντι Τζόνσον
4. Τάρπλει. Για τον Κλέιζα είναι νωρίς ακόμα.
5. Η μεγάλη μου αδυναμία. Ντράγκαν Τάρλατς. Αν δεν πήγαινε στους Μπουλς, θα εξελισσόταν πολύ περισσότερο, αλλά τότε το ΝΒΑ ήταν πολύ μεγαλύτερο δέλεαρ... Πόσω μάλλον όταν πας στην ομάδα του Air.

Από τον Τόμιτς μου έχει μείνει ένα παιχνίδι με την ΑΕΚ που τελείωσε το παιχνίδι με 7/7 τρίποντα και συνολικά με 23 πόντους. Τι παικταράς...

dtakis80
14-04-10, 10:15
1.ριβερς
2.σιγαλας
3.εντι τζονσον
4.ταρπλει
5.ταρλατς

ιβκοβιτς

Du3lisT
26-04-10, 13:12
Καλάθια αγάπης από την ΚΑΕ Ολυμπιακός

Η WIND, Μέγας Χορηγός της ΚΑΕ Ολυμπιακός, για κάθε καλάθι που θα βάζουν οι παίκτες της ομάδας στο γήπεδο "Παλέ Ντε Περσί", τρίποντο-δίποντο ή βολή, θα προσφέρει 1.000 ευρώ στο σωματείο η "Κιβωτός του κόσμου".

http://www.redplanet.gr/html/ent/659/ent.267659.asp

masinGun
26-04-10, 13:36
όπως όλες οι ανάλογες δημοσκοπήσεις που εμπλέκουν μέσα πολλές εποχές διαφορετικού μπάσκετ , είναι και αυτή άδικη . αλλά θα πω την γνώμη μου γιατί πάντα με ιντριγκάρουν τέτοιες έρευνες

μια ερώτηση : ποιος σας είπε πως ο Ρίβερς ήταν άσσος ;;

DaRkSaGa79
26-04-10, 13:48
όπως όλες οι ανάλογες δημοσκοπήσεις που εμπλέκουν μέσα πολλές εποχές διαφορετικού μπάσκετ , είναι και αυτή άδικη . αλλά θα πω την γνώμη μου γιατί πάντα με ιντριγκάρουν τέτοιες έρευνες

Τι εννοεις Βασιλη?

masinGun
26-04-10, 13:53
Τι εννοεις Βασιλη?

στα σημερινά στάνταρ (του παιχνιδιού) ο Ρίβερς μπορεί ίσως να θεωρηθεί combo guard ή ακόμα και πλέι μέικερ

στο τότε παιχνίδι ο Ρίβερς ένα σούτινγκ γκάρντ ήταν που απλά γούσταρε πιο πολύ την τρεχάλα :s6vhaha:

το πιο κοντινό στον "Ποταμό" παράδειγμα είναι ο Σπανούλης (μόνο που αυτός είναι 3 ταχύτητες πιο αργός)

steliosb
26-04-10, 14:02

Βασίλη, ο Rivers αγοράστηκε και έπαιζε σαν βασικός playmaker ( με αναπληρωματικό τον νεαρό Tomic ) και εκεί έπαιζε ανεπιτυχώς ( αφού ήταν να τον σουτάρουμε την πρώτη χρονιά) μέχρι που ο μέγας δάσκαλος Ivkovic έβαλε τον Tomic βασικό στον άσο και τον Rivers στο δύο και από εκεί και πέρα τα σαρώσαμε όλα.
Εκείνη την χρονιά την θυμάμαι πάρα πολύ καλά καθώς φαίνεται ότι δεν θα την ξεχάσω ποτέ, όπως και οι περισσότεροι.

masinGun
26-04-10, 14:07
πάντα ο αφεντικός είναι ταλέντο στα βαφτίσια ... :s6vhaha:

και εγώ τα θυμάμαι καλά . για αυτό το λέω . το ότι έπαιζε στον άσσο δεν λέει κάτι , ουσιαστικά 2αρι ήταν (όπως πρόσφατα έγινε το ίδιο με τον γκριρ)

dekas7
26-04-10, 14:16
στα σημερινά στάνταρ (του παιχνιδιού) ο Ρίβερς μπορεί ίσως να θεωρηθεί combo guard ή ακόμα και πλέι μέικερ

στο τότε παιχνίδι ο Ρίβερς ένα σούτινγκ γκάρντ ήταν που απλά γούσταρε πιο πολύ την τρεχάλα :s6vhaha:

το αντίθετο.στο τότε μπάσκετ των 30 δευτερολέπτων οι σκόρερ είχαν πολύ ώρα τη μπάλα στα χέρια.δεν είναι όπως τώρα που ο κλασσικός σκόρερ και πολυβόλο είναι catch n' shοt.
τότε είχαμε τζόρτζεβιτς,μαρτσουλιόνις που σκόραραν 40αρες σαν υποτίθεται(με τα τότε standards) play maker.οι σέρβοι τότε για να διευκολύνουν τη δουλειά των σκόρερ άσσων και να περιοριστουν μόνο στο σκοράρισμα,τους έβαζαν και ένα επιπλέον pg που θα περιοριζόταν στο κατέβασμα της μπάλας(βλ. τον play maker ομπράντοβιτς της εθνικής σερβίας που ηταν 100&#37; δημιουργικός-σήμερα θα έκανε τεράστια καριέρα- αλλά περιοριζόταν στο να ξεκουράζει τον τζόρτζεβιτς απο το κατέβασμα της μπάλας).

αυτό έκανε και ο ίβκοβιτς στον ολυμπιακό με τον ρίβερς αντίστοιχα.αποκτήθηκε σαν ασσος απο την αντιμπ και στη δευτερη του χρονιά ήταν...το δευτερο play maker στην 5αδα.όχι όμως ο shooting guard(αυτό ήταν ο σιγάλας).

ξέρω παίζουμε με τις λέξεις αλλά οι ρόλοι τότε(στο μπάσκετ των 30'') δεν επέτρεπαν να τον πουμε sg.

μετά τη φυγή του ρίβερς ο ίβκοβιτς θέλησε να πάρει σκορ απο το 3αρι(καρνισοβας) και πήρε πιο δημιουργικό άσσο(χωκινς).λογικό εγχείρημα αλλά δεν έπιασε για διάφορους λόγους

marinero
26-04-10, 15:14
Βάση προσφοράς στην ομάδα σε συνάρτηση τίτλων και χρόνων στην ομάδα η καλύτερη πεντάδα είναι.

1. ΤΟΜΙΤΣ
2. ΣΙΓΑΛΑΣ
3. ΠΑΣΠΑΛΙ
4. ΜΠΕΡΙ
5. ΤΑΡΛΑΤΣ

Η καλύτερη πεντάδα βάση top απόδοσης που έπιασε παίχτης σε μία σαιζόν είναι

1. ΡΙΒΕΡΣ (αυτά που έκανε το 1997 ήταν ασύληπτα και ήταν έγκλημα που μετά από τέτοια χρονιά τον έδιωξε από την ομάδα ο γνωστός ΕΓΩΙΣΤΗΣ)
2. ΦΟΡΝΤ (θα είχε πάρει νταμπλ αλλά ήταν τραυματίας στο τέταρτο τελικό πρωταθλήματος με την ΑΕΚ μέσα στο ΣΕΦ που θα κάναμε το 3-1 και θα παίρναμε το πρωτάθλημα)
3. ΤΖΟΝΣΟΝ (ο ΠΑΣΠΑΛΙ των 2 πρώτων χρόνων ήταν κάτι το απίστευτο αλλά και το ματς του Έντι με την ζέλα μέσα στην Σαραγόσα είναι αξέχαστο)
4. ΤΑΡΠΛΕΙ
5. ΤΑΡΛΑΤΣ

Προπονητή ψηφίζω τον Ιωαννίδη αλλά και ο Ίβκοβιτς κατάφερε να μετατρέψει μια χρονιά που ξεκίνησε καταστροφικά στον απόλυτο θρίαμβο, χωρίς όμως να έχει την ανάλογη συνέχεια τα επόμενα 2 χρόνια που έμεινε στην ομάδα.

Ο καλύτερος από όλους τους παίχτες που έχω δει στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ για μένα είναι ο ΠΑΣΠΑΛΙ των 2 πρώτων χρόνων στην ομάδα.

Ο Κόκκαλης κατάφερε να χτίσει μία ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ από το πουθενά αλλά ήταν και ο ίδιος που με τις κινήσεις του κατάφερε να την γκρεμίσει σαν ΧΑΡΤΙΝΟ ΠΥΡΓΟ μέσα σε λίγα χρόνια, για να την παραδώσει στους Αγγελόπουλους από το σημείο ΜΗΔΕΝ.

7mitsakos
26-04-10, 16:36
Ο Κόκκαλης κατάφερε να χτίσει μία ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ από το πουθενά αλλά ήταν και ο ίδιος που με τις κινήσεις του κατάφερε να την γκρεμίσει σαν ΧΑΡΤΙΝΟ ΠΥΡΓΟ μέσα σε λίγα χρόνια, για να την παραδώσει στους Αγγελόπουλους από το σημείο ΜΗΔΕΝ.[/quote]

Φοβαμαι μην κανει τα ιδια και στο ποδοσφαιρο........

DaRkSaGa79
27-04-10, 09:21
Στο μπασκετ οπως παιζεται αυτο σημερα δεν ειναι τοσο διακριτοι οι ρολοι.Οπως ειπε και ο φιλος παραπανω,παιζουμε με τις λεξεις.Ποσες φορες τυχαινει να παιζουμε για παραδειγμα με τρεις "κοντους".Αυτο δεν παει να πει πως ο Παπαλουκας ας πουμε ειναι τριαρι.Γι αυτο περιοριζομαστε να λεμε τα pg και τα sg,απλα γκαρντ.Ο Ριβερς αποκτηθηκε ως ασσος,ωστοσο αυτος,μαζι με τον Εντνι αργοτερα και την Ζαλγκιρις συνολικα του Καζλαουσκας,"εδειξαν" την επομενη μερα του μπασκετ.

georgethirdeye
08-05-10, 00:08
http://www.sport-fm.gr/article/228729

respect :wor:

dtakis80
08-05-10, 00:10
τι να πω για εσας?τι?ενα μεγαλο ευχαριστω ειναι λιγο,οτι κ αν γινει στον τελικο φερατε την ομαδα παλι στα πρωτα σκαλια!

Haris1984
08-05-10, 00:11
oeoeoeoeoe.Αγγελοπουλε θεε

stelios-7-
08-05-10, 00:57
οτι και να πω ειναι λιγο
σας αγαπαμε ρε παλικαρια
με ενα ονειρο ζω...να σας δω στον ποδοσφαιρικο ολυμπιακο
οτι και να γινει στον τελικο χασουμε κερδισουμε..ειστε αξιοι
πηγατε τον ολυμπιακο μας πολυ ψηλα
ευχαριστουμε για ολα..πραγματικα
ζουμε μεγαλες στιγμες..

Panvas7
08-05-10, 03:15
Κουλαρετε λιγο με τον Γιαννακη!Τελικο ειμαστε και αυτο εχει σημασια!!!!!Παμε την Κυριακη συγκεντρωμενοι κ σοβαροι απο την αρχη σε αμυνα και επιθεση,οχι οπως αποψε.μια βιασυνη και πρεμουρα χωρις ιδιαιτερο λογο!Αμυντικα το πηγε καλα απο τακτικης αποψης και οι αλλαγες που εκανε ηταν αμεσες και σωστες!Π.χ σε δυο περιπτωσεις ο Γιαννακης φωναζε στον Τεοντοσιτς να ειναι πιο κοντα στον Κετσμαν να μην συγκλινει για βοηθεια και εκεινος δεν τον ακουσε φαγαμε 2 τριποντα με τον ιδιο τροπο(σε αυτο εφταιγε ο Γιαννακης)!Ο Ολυμπιακος και ο καθε Ολυμπιακος ειναι ενα συνολο ανθρωπων οι οποιοι δουλευουν ολοι μαζι για το αποτελεσμα και επιτυγχανουν και αποτυγχανουν ολοι μαζι οι ευθυνες που αποδειδουμε ολοι μας ειναι σχετικες!Επιθετικα ημασταν μονοτονοι!Εν'οψη τελικου πρεπει να εχουμε περισσοτερη κινηση,η Μπαρτσα ειναι πολυ σκληρη στην αμυνα και το παιχνιδι θα κριθει στο κατα ποσο ο Ολυμπιακος θα καταφερει να την σπασει και στο ποσο γρηγορα θα συγκεντρωθει στην αμυνα και τα ριμπαουντ!Ξεκινημα αναλογο του σημερινου δεν θα εχει γυρισμο κοντρα στην Μπαρτσα!
ΥΓ καλη μας επιτυχια για την Κυριακη!!!!
ΥΓ2 Προς θεου ολοι αγαπαμε αυτην την ομαδα!Ας την αφησουμε να κανει την δουλεια της και να μην την γεμιζουμε με αγχος και πιεση!Ηδη φετος ειμαστε πιο επιτυχημενοι σε σχεση με περυσι και ακομα δεν εχουμε εχει τελειωσει η σεζον!Οταν με το καλο τελειωσει θα κανει ο καθενας την κριτικη του!!!joshkouzouljoshkouzouljoshkouzouljoshkouzoul joshkouzouljoshkouzouljoshkouzouljoshkouzoul
ΥΓ3 Τσιλι το καρφωμα σου ηταν σα να μου εβγαλε εναν ουρανοξυστη απο το στηθος!!!

sk12072
08-05-10, 07:58
ευχαριστουμ για ολα.

georgethirdeye
08-05-10, 08:59
Mε κανατε και ειδα μπασκετ.......με κανατε να δακρυσω εχθες......μονο εσεις θα μπορουσατε......οτι και να γινει δεν θα σας ξεχασω ποτε

captain-cook
08-05-10, 13:22
"Έτσι είναι το μπάσκετ, σε πάει από την κόλαση στον παράδεισο. Αυτοί ήταν Αθάνατοι και εμείς... αφάνατοι" είπε ο πρόεδρος του Ολυμπιακού.

Πρόεδρε είσαι τεράστιος!!

Alkinoos7
08-05-10, 13:54
Μεγαλε προεδρεεεεε!!Προσκυνω!

valadis
08-05-10, 14:50
η "μπηχτη" στο βαζελο ηταν ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!:s6vhaha:

sk12072
08-05-10, 17:39
γιατι τι ειπε?

Du3lisT
08-05-10, 19:02
γιατι τι ειπε?

“Αθάνατη αυτή η Παρτιζάν. Αλλά κι εμείς… Αφάνα-τοι!“. Ο Πρόεδρος της πειραϊκής ΚΑΕ, συμπλήρωσε: “Η Παρτιζάν μας κόντραρε στα ίσα και έδειξε ότι τα μπάτζετ δεν παίζουν ρόλο. Μην ξεχνάμε, όμως, ότι η Παρτιζάν άφησε έξω τον Παναθηναϊκό“, τόνισε ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος

stelios-7-
08-05-10, 19:05
παρτε την παε ρε...
μπορει στην αρχη να χασουμε ενα δυο πρωταθληματα
αλλα θα ξερουμε οτι θα το περνουμε για 30 χρονια τουλαχιστον μετα
αφου αγαπατε τον ολυμπιακο..

sk12072
09-05-10, 23:45
τραβατε παρτε μαθηματα απο τον κοκκαλη.οταν πηγαιναμε στο πρωτοφαιναλ φορ(δεν ειχαμε ξαναπαει ποτε και δεν ημασταν γνωστοι στην ευρωπη) κανενας καριολης διαιτητης δεν τολμησε να μας σφυριξει ετσι...
οχι 13 χρονια μετα και επειτα απο 6 συμμετοχες.οταν ο κοκκαλης ειχε τον σαλονικη εσεις βαζετ τον μπουντουρη...
για μενα ειστε πολυ λιγοι μεχρι τωρα.

iek
09-05-10, 23:48
Τελικα ουτε στην Ευρωπη μετρατε....Και καλα στην Ελλαδα φταιει ο Ζαβλανος, Βορεαδης και σια. Στην Ευρωπη κι εκει δακτυλος των βαζελων ειναι;

sk12072
09-05-10, 23:50
πες τα ρε λιακο γιατι εχω φορτωσει και με αυτους τωρα...

georgethirdeye
09-05-10, 23:50
Συγχαρητηρια απο μενα.....τελος......

dtakis80
09-05-10, 23:51
Τελικα ουτε στην Ευρωπη μετρατε....Και καλα στην Ελλαδα φταιει ο Ζαβλανος, Βορεαδης και σια. Στην Ευρωπη κι εκει δακτυλος των βαζελων ειναι;
και ο βασιλακοπουλος τι ειναι πανιωνιος?ελατε ρε παιδια τωρα!
ναι σε αυτο φταινε,αλλα οχι να εκθιαζουμε κ τον κοκκαλη τωρα!
ελεος!σε διελυσε κ σε πηραν οι ανθρωποι κ σε ξαναεφτασαν παλι εκει κ θα τους βρησουμε κιολας!αχαριστια ρε!ναι εχουν ευθυνη σε δυο πραγματα,στα κοζα με τα περιξ κ στον προπονητη!

sk12072
09-05-10, 23:52
τα κυριοτερα δηλαδη τακη ετσι?

dtakis80
09-05-10, 23:56
τα κυριοτερα δηλαδη τακη ετσι?
ρε σταθη στα ελεγα πριν στο πιουρ στα ελεγα!
ναι ρε φιλε,οσο ειναι βασιλακοπουλος προεδρος δεν γυρναν τα κοζα τελος!
για τον γιαννακη ξερεις οτι ειναι κολημα του κωλογερου του πατερα τους!ε τι να κανουμε δηλ?νεοι ειναι κ απειροι...να τους σκοτωσουμε?ενταξει ρε βαρατε τους να δουμε τι θα βγει με μονο 3 χρονια στην προεδρια!
ο αλλος 13 χρονια μας διελυσε στο μπασκετ,το ιδιο κανει κ στο ποδοσφαιρο τωρα κ εκει κουβεντα!τα πιτσιρικια μας φταινε ρε!

iek
09-05-10, 23:59
και ο βασιλακοπουλος τι ειναι πανιωνιος?ελατε ρε παιδια τωρα!
ναι σε αυτο φταινε,αλλα οχι να εκθιαζουμε κ τον κοκκαλη τωρα!
ελεος!σε διελυσε κ σε πηραν οι ανθρωποι κ σε ξαναεφτασαν παλι εκει κ θα τους βρησουμε κιολας!αχαριστια ρε!ναι εχουν ευθυνη σε δυο πραγματα,στα κοζα με τα περιξ κ στον προπονητη!

Ο Βασιλακοπουλος δηλαδη θα σπρωξει την Μπαρτσα αντι για τον Ολυμπιακο. Και ο Βασιλακοπουλος προβλημα ειχε με τον Κοκκαλη οχι τους Αγγελοπουλους.

Απλα ως συνηθως και στην ευρωλιγκα ειμαστε ανυπαρκτοι σε θεματα δημοσιων σχεσεων..

dtakis80
10-05-10, 00:03
Ο Βασιλακοπουλος δηλαδη θα σπρωξει την Μπαρτσα αντι για τον Ολυμπιακο. Και ο Βασιλακοπουλος προβλημα ειχε με τον Κοκκαλη οχι τους Αγγελοπουλους.

Απλα ως συνηθως και στην ευρωλιγκα ειμαστε ανυπαρκτοι σε θεματα δημοσιων σχεσεων..
φυσικα κ θα σπρωξει την μπαρτσελονα αντι του ολυμπιακου!εννοειτε αυτο!
περα οτι ειναι αντιολυμπιακος μπουνια εχει κ κατι χρωστουμενα απο το κλεμενο!ο βασιλακοπουλος εχει προβλημα με τον ολυμπιακο γενικος ανεξαρτητος προεδρου!

iek
10-05-10, 00:08
εμενα παντως αυτη η κατασταση στο μπασκετ μου θυμιζει την κατασταση της χωρα οπου κανεις πολιτικος δεν φταιει αλλα φταινε οι αορατοι κερδοσκοποι..

Ετσι και στο μπασκετ οι Αγγελοπουλοι δεν φταινε, ο Γοαννακης δεν φταιει, οι παιχτες δεν φταινε αλλα γιατι χανουμε κουπες; Γιατι μας κυνηγαει ο Βασιλακοπουλος και αλλες σκοτεινες δυναμεις...

Νισαφι πια!!

AIIZ
10-05-10, 00:11
οσοι εχετε φεησμπουκ γινετε μελη εδω

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=120683061293699

dtakis80
10-05-10, 00:13
εμενα παντως αυτη η κατασταση στο μπασκετ μου θυμιζει την κατασταση της χωρα οπου κανεις πολιτικος δεν φταιει αλλα φταινε οι αορατοι κερδοσκοποι..

Ετσι και στο μπασκετ οι Αγγελοπουλοι δεν φταινε, ο Γοαννακης δεν φταιει, οι παιχτες δεν φταινε αλλα γιατι χανουμε κουπες; Γιατι μας κυνηγαει ο Βασιλακοπουλος και αλλες σκοτεινες δυναμεις...

Νισαφι πια!!
ειδες εσυ πουθενα να γραφω οτι δεν φταει ο γιαννακης ή οτι δεν εχουν μεριδιο ευθυνης κ οι αγγελοπουλοι κ οι παιχτες?ολοι εχουν!
δεν βγαζουμε ακρη αλλα λογια να αγαπιομαστε!
αλλα οχι να βγαλουμε κ αγιο τον πουστη τον βασιλακοπουλο που πιο προκλητικη διαιτησια δεν εχει ξαναγινει σε τελικο!
φυσικα κ εμεις δεν σταθηκαμε στο υψος των περιστασεων!

dekas7
10-05-10, 00:18
έχουν προστατεύσει την ομάδα απο καταστάσεις ενδότερης αρρώστιας,απο ατομα που δεν έχουν σχέση με το άθλημα και νομίζουν πως ειναι ικανοί να κρίνουν τα πάντα.
δεν είναι τυχαίο πως την παραμονή του τελικου ήταν "η μόνη ελπίδα τους συλλόγου" και τώρα δεν θα εκπλαγώ αν αρχίσουν και τους κράζουν

πιστευω πως βλέπουν την δουλειά που γίνεται και πράττουν αναλόγως.η ομάδα θα συνεχίσει να ανεβαίνει και να ακμάζει.απλά αυτό θα γίνει με τρόπο υγιές που δεν έχουμε συνηθήσει και όχι με ημίμετρα και εφήμερες χαρές...

Haris1984
10-05-10, 00:23
οι Αγγελοπουλοι ειναι αξιολογοι ανθρωποι.θα ημασταν αχαριστοι να τους βριζαμε.το μονο που γινεται ειναι οτι πληρωνουν την ακαθοριστη και αγνωστου αιτιας επιθυμια τους πατερα τους για παραμονη Γιαννακη.

dekas7
10-05-10, 00:25
λολ...φαντάζομαι κάνεις παρέα με τον κ.αγγελόπουλο και ξέρεις τα γουστα του έτσι?

Haris1984
10-05-10, 00:27
φυσικα και δεν κανω παρεα με τον κ .Αγγελοπουλο.ειναι κατι ομως που εχει ακουστει επανειλλημενως,τιποτε περισσοτερο,τιποτε λιγοτερο.σεβαστο μιας και αυτος ουσιαστικα φερει ακομα την ηγεσια της οικογενειας και της εταιρειας,αλλα....

iek
10-05-10, 00:27
ειδες εσυ πουθενα να γραφω οτι δεν φταει ο γιαννακης ή οτι δεν εχουν μεριδιο ευθυνης κ οι αγγελοπουλοι κ οι παιχτες?ολοι εχουν!
δεν βγαζουμε ακρη αλλα λογια να αγαπιομαστε!
αλλα οχι να βγαλουμε κ αγιο τον πουστη τον βασιλακοπουλο που πιο προκλητικη διαιτησια δεν εχει ξαναγινει σε τελικο!
φυσικα κ εμεις δεν σταθηκαμε στο υψος των περιστασεων!

εγω παραδοσιακα δεν ασχολουμαι με τη διατησια ουτε σε μπασκετ ουτε σε ποδοσφαιρο. Οι διατητες κατα καιρους μας σφαζουνε οπως και αλλες ομαδες...Με συνεπεια και προσπαθεια το ξεπερνας αυτο. Άλλα δεν ξεπερνας..

georgethirdeye
10-05-10, 00:32
Ρε παιδια γιατι τοση κριτικη στους αγγελοπουλους; Η μπαρσα ειχε μολις 2 ηττες στην ευρωπη και ηταν το φαβορι εξ αρχης......Ειναι μια παρα πολυ καλη ομαδα......εμεις ειμαιστε μια πολυ καλα ομαδα αρα μας λειπει αυτο το ''παρα''.Ισως να το εχουμε του χρονου.....Αφου βλεπουμε οτι η ομαδα χρονο με το χρονο κανει ενα βημα πιο πανω...Κουλαρετε λιγο ενταξει ενα τροπαιο χαθηκε....παιζουνε και αλλες ομαδες....

dekas7
10-05-10, 00:34
φυσικα και δεν κανω παρεα με τον κ .Αγγελοπουλο.ειναι κατι ομως που εχει ακουστει επανειλλημενως,τιποτε περισσοτερο,τιποτε λιγοτερο.σεβαστο μιας και αυτος ουσιαστικα φερει ακομα την ηγεσια της οικογενειας και της εταιρειας,αλλα....

επανειλλημένως έχει ακουστεί πως ο μπεν αρφά ήρθε στον ολυμπιακό,πως απο ώρα σε ώρα έρχεται ο μαντσίνι και πως ο κόκκαλης έχει έτοιμες 50.000 φανέλες με το όνομα του φίγκο στις αποθήκες της πουμα.

μπορώ να συνεχίσω αν θές...

sk12072
10-05-10, 06:33
οι συγκρισεις δυστυχως ειναι ανελεητες.το τμημα ειναι απο τα πιο λουζεροτμηματα στον ευρωπαικο αθλητισμο.και αυτο ειναι πλεον γεγονος.1/6 απλα δεν υπαρχει.
ευρωπαικο ουτε στον επομενο αιωνα στο μπασκετ....

PrisonBreak-7-
10-05-10, 06:41
οι συγκρισεις δυστυχως ειναι ανελεητες.το τμημα ειναι απο τα πιο λουζεροτμηματα στον ευρωπαικο αθλητισμο.και αυτο ειναι πλεον γεγονος.1/6 απλα δεν υπαρχει.
ευρωπαικο ουτε στον επομενο αιωνα στο μπασκετ....

Άλλα μας έλεγες Στάθη όμως μία μέρα πριν.. Ότι ευχαριστείς για αυτα που προσφέρουν στην ομάδα κτλ. Πολύ εύκολα αλλάζουμε γνώμη μετα απο μια ήττα... Πως να το κάνουμε δηλ. αφού είναι καλύτερη η Μπαρτσελόνα....

sk12072
10-05-10, 06:51
ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΙΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ.ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟ;
αλλα βλεπεις οτι εχουν την ομαδα γυμνη ομως.να μην πουμε τα στραβα;μονο δοξαστικα μυνηματα δηλαδη;εγω ξερω οτι ο κοκκαλης σε 4 χρονια ειχε παρει ευρωπαικο,ειχε παει σε 3 τελικους και ειχε παρει και 3 πρωταθληματα.που ειναι οι τιτλοι τωρα;
και μην μου πειτε παλι τα τετριμμενα για καμμενη γη....

PrisonBreak-7-
10-05-10, 06:54
Άλλες εποχές Στάθη τότε με δυο παίκτες έπαιρνες κούπες.... Τώρα το μπάσκετ έχει αλλάξει δραματικά...

sk12072
10-05-10, 06:56
σοβαρα;και η μπαρτσελονα με 1 παικτη το πηρε...τον ναβαρο....

PrisonBreak-7-
10-05-10, 06:58
σοβαρα;και η μπαρτσελονα με 1 παικτη το πηρε...τον ναβαρο....

Εσύ μόνο Ναβάρο είδες χθες...? Γιατι εγώ είδα και άλλους με κίνηση απο όλους τους παίκτες που ήταν μέσα στο παρκέ....

spysta
10-05-10, 07:05
Οι Αγγελοπουλοι οσοι δεν ασχολειστε με το μπασκετ εκτενεστερα .. ΔΕΝ μπορειτε να αντιληφθειτε ΠΟΣΟ μεγαλο αγωνα ΠΡΕΠΕΙ να δωσουν για να φερουν την ομαδα στην κορυφη.
Απο την Ελλαδα .. που πρεπει να αποκαθηλωσουν εναν ΓΙΓΑΝΤΑ ο οποιος αλλονιζει μοναχος του τα τελευταια 10 χρονια τοσο σε αγωνιστικο οσο και σε παρασκηνιακο επιπεδο (απο τοτε δηλ που ο Σωκρατες εγκατελειψε) ... αλλα και στην Ευρωπη .. οπου αυτη τη στιγμη υπαρχουν ΠΟΛΛΕΣ καλες ομαδες .. πραγμα που στις αρχες του 90' δεν συνεβαινε και ταυτοχρονα το παρασκηνιο Ισπανοκρατειται τωρα.

Λουζερ μετα απο 3 χρονια ΣΟΒΑΡΗΣ προσπαθειας επειτα απο ανυπολυψια μιας 10ετιας ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ.Αυτο ειναι στην νοοτροπια του συγχρονου Ολυμπιακου που εμαθε να σηκωνει αβερτα τα πρωταθληματα στην μπαλα εδω και τωρα.

####Η δυναστεια του ΟΣΦΠ στο μπασκετ για την επομενη 10ετια (τουλαχιστον) ειναι ΑΝΑΠΟΦΕΚΤΗ.Οσοι πιστοι προσελθετε

sadi
10-05-10, 09:03
Προσπαθεια κάνουν οι Αγγελόπουλοι. Αλλα και τα λάθη τους είναι παιδικά. Δεν πειράζει κι εγώ πιστεύω οτι θα "στρωσουν". Μη βλεπεις που λόγω και της μεγάλης αποχής απο τίτλους δεν υπάρχει υπομονή.
Ομως υπάρχει κάπου ένας στον Ολυμπιακό που δεν είναι λάθος είναι τραγωδία. Και όλοι ξέρουμε για ποιον μιλάω. Φυσικά...
Εχει κι αυτός την ευκαιρία του. Ερχονται οι τελικοί του πρωταθλήματος.

sk12072
10-05-10, 09:22
:s6vhaha:

kritikia
10-05-10, 09:58
Κριμα για τον κοπο σας και για τα λεφτα που χωνετε..

Νομιζω οτι εφτασε το πληρωμα του χρονου να παρετε την αποφαση που καθυστερειτε 3 χρονια τωρα..

stelios-7-
10-05-10, 10:05
θελουμε κοκκαλη στο μπασκετ
να καταστραφουμε εντελως.

sk12072
10-05-10, 10:35
παντως στελιο με 12 πρωταθληματα σε 15 χρονια δεν λεγεται αποτυχημενος...

dtakis80
10-05-10, 10:36
παντως στελιο με 12 πρωταθληματα σε 15 χρονια δεν λεγεται αποτυχημενος...
και υστερα υστερα,μα δεν υπαρχει υστερα!

stelios-7-
10-05-10, 11:29
ΟΧΙ ΣΤΑΘΗ ΜΟΥ..
τωρα τι κανει ομως?

iek
10-05-10, 11:34
δεν πειραζει...Τα 5 πρωτα χρονια ειναι δυσκολα μετα θα στρωσουνε τα πραγματα. Θα πεθανουνε οι κοντοι θα μειωσουνε λογω της κρισης και το μπατζετς τους οι αντιπαλοι κι αν εμειςφτασουμε το μπατζετ μας γυρω στα 100 μυρια ευρω θα σηκωσουμε επιτελους τις κουπες! Ουραααααααα

Υ.Γ. Α και να μην ξεχασω, το Γιαννακη και τα ματια σας! Προπονητη σαν αυτον δεν θα βρουμε!

stelios-7-
10-05-10, 11:39
ο γιαννακης τωρα τι φταιει?
ξερουμε τι ειναι ο ανθρωπος
ας δουμε μονο τι εχει κανει στην εθνικη και μετα ας μιλησουμε.
τωρα αμα δεν μας αρεσει η φατσα του αλλο καπελο αυτο

PrisonBreak-7-
10-05-10, 11:41
δεν πειραζει...Τα 5 πρωτα χρονια ειναι δυσκολα μετα θα στρωσουνε τα πραγματα. Θα πεθανουνε οι κοντοι θα μειωσουνε λογω της κρισης και το μπατζετς τους οι αντιπαλοι κι αν εμειςφτασουμε το μπατζετ μας γυρω στα 100 μυρια ευρω θα σηκωσουμε επιτελους τις κουπες! Ουραααααααα

Υ.Γ. Α και να μην ξεχασω, το Γιαννακη και τα ματια σας! Προπονητη σαν αυτον δεν θα βρουμε!

Ηρέμησε λίγο ρε Ηλία... Ένα παιχνίδι ήταν.. Μια διασκέδαση για τους παίχτες και για όλους μας... Δεν ήρθε φέτος θα ρθει του χρόνου...

sk12072
10-05-10, 11:43
Ηρέμησε λίγο ρε Ηλία... Ένα παιχνίδι ήταν.. Μια διασκέδαση για τους παίχτες και για όλους μας... Δεν ήρθε φέτος θα ρθει του χρόνου...

βασιλη θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω.το χθεσινο δεν ηταν διασκεδαση.μας ρωτας ποση πιεση ανεβασαμε;3 η ωρα κοιμηθηκα φιλε μου.
ακομα δεν εχω συνελθει και θα μου παρει καμποσο καιρο.αν αυτοι το βλεπουν ετσι εγω το βλεπω αλλιως.και οπως εχω ξαναπει μετα την οικογενεια μου ο ολυμπιακος ειναι η ζωη μου.
το οτι καποια στιγμη θα κλεισω τα ματια και δεν θα ξαναδω τα ερυθρολευκα με πεθαινει....

iek
10-05-10, 11:44

καθε χρονο "ερχεται" και εχουνε περασει 5 χρονια ηδη χωρις να ερθει. Καθε χρονοα εχουμε την καλυτερη ομαδα, τον καλυτερο προπονητη, τους καλυτερους προεδρους και ολο στην απέξω ειμαστε. Προσωπικα βαρεθηκα..

Οχι επειδη χασαμε, αλλα επειδη γιναμε ρομπες στο παρκε. Ακομη και τα πιτσιρικια της Παρτιζαν μεγαλυτερη αντισταση θα ειχανε προβαλει εαν ειχανε περασει στον τελικο..

PrisonBreak-7-
10-05-10, 11:46
βασιλη θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω.το χθεσινο δεν ηταν διασκεδαση.μας ρωτας ποση πιεση ανεβασαμε;3 η ωρα κοιμηθηκα φιλε μου.
ακομα δεν εχω συνελθει και θα μου παρει καμποσο καιρο.αν αυτοι το βλεπουν ετσι εγω το βλεπω αλλιως.και οπως εχω ξαναπει μετα την οικογενεια μου ο ολυμπιακος ειναι η ζωη μου.
το οτι καποια στιγμη θα κλεισω τα ματια και δεν θα ξαναδω τα ερυθρολευκα με πεθαινει....

Στάθη μου, και φυσικά θα σου επιτρέψω να διαφωνήσεις.. Εξάλλου μια παρέα είμαστε..!!! :) Εγώ προσωπικά δεν κοιμήθηκα καθόλου και είμαι στην δουλειά... :) Απλά μην πάμε τα πράγματα στα άκρα....

Du3lisT
10-05-10, 12:41
Πως γίνεται πάντα να υπάρχουν ύμνοι για τον Κόκκαλη και απαξίωση για τους Αγγελόπουλους...Ισοπέδωση πάντα..πάντα όμως. Συνεχίστε για να δικαιωθείτε κάποτε!

iek
10-05-10, 12:45
η απαξιωση ποια ειναι; Οτι λεμε οτι κανουνε λαθη;

Αν ειναι να κοψουμε τελειως την κριτικη και να δεχθουμε οτι οι Αγγελοπουλοι ειναι αλανθαστοι οπως ζητατε..Διοτι αυτο ζητατε και κανετε. Θεοποιηση των προεδρων,του κοουτς, της ομαδας και αρνηση του να πουμε οτιδηποτε αρνητικο.

Ε αυτο δεν γινεται..

Du3lisT
10-05-10, 12:48
η απαξιωση ποια ειναι; Οτι λεμε οτι κανουνε λαθη;

Αν ειναι να κοψουμε τελειως την κριτικη και να δεχθουμε οτι οι Αγγελοπουλοι ειναι αλανθαστοι οπως ζητατε..Διοτι αυτο ζητατε και κανετε. Θεοποιηση των προεδρων,του κοουτς, της ομαδας και αρνηση του να πουμε οτιδηποτε αρνητικο.

Ε αυτο δεν γινεται..

Το θέμα είναι οτι μιλάτε μόνο για λάθη, τα σωστά που κάνουν και οι νίκες της ομάδας είναι μικρές και ελάχιστες. Ο Σωκράτης όμως δεν κάνει λάθη έτσι? Προεδράρα μου συνέχισε να διαφωτίζεις τους οπαδούς σου.

stelios-7-
10-05-10, 12:50
σταθαρε γραφεις σημερα..:wor::cool: